Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγορά νέου αυτοκίνήτου.Μπέρδεμα!!!

Collapse

Latest

Collapse

X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Αγορά νέου αυτοκίνήτου.Μπέρδεμα!!!

Ξεκίνησα κι εγώ να ψάχνω σιγά σιγά να πάρω ένα αυτοκίνητο. Επειδή είμαι δημοκρατικός άνθρωπος - κακώς - όπως κατάλαβα αργότερα άκουγα την άποψη του καθένα ως προς το ποιο καινούριο μοντέλο θεωρεί καλό για νέα οδηγό στα 1.2 κυβικά. Ο καθένας μου έλεγε και εξακολουθεί να μου λέει - γιατί ακόμη δεν έχω κατασταλάξει - τα δικά του.
    Προσωπικά μου αρέσει το Lancia Ypsilon.Ακούω γνώμες. THANKS!!

lancia ipsilon mmm den einai kai toso oraio amaxi kai epipleon den exei kali metapolisi kalo tha itan ena ibiza kana kana lancer (1,3) kana 206 kana clio alla oxi to ipsilon....

Comment

αν θες δυνατο αμαξι στα 1.2 τοτε να παρεις το clio.εχει 75 αλογα!!!!!αλλιως αν δεν κοιτας ιπποδυναμη ολα τα αμαξια καλα ειναι!και γνωμη μου μην κοιτας τι σου λενε περι μεταπωλησης(σορυ dexter ) ή συνεργειων ,απλα να παρεις οτι σαρεσει στο ματι!γιατι αν εσενα σαρεσει το υψιλον και δεν το παρεις και μετα το δεις στο δρομο θα λες κοιτα τι ωραιο που ειναι.βλακεια μου που δεν το πηρα.
      UNLEASH THE BEAST

Do it or Do not.There is no Try
      Σασα, Πετρουλα ηρθε η σειρα σας...

Comment

Μου φαίνεται ότι θα καταλήξω με βάση το κριτήριο της εμφάνισης και αμα μου κάτσει στράβή μου έκατσε. Ξέρω'γω? Έτσι λεω

Comment

ε ναι μωρε γιατι το αμαξι θα το χεις πολυ καιρο.αν το βαρεθεις???εξαλλου θα σου δωσω ενα παραδειγμα να δεις οτι δεν στεκουν και πολυ οι φιλοσοφιες.αν εισαι μεταξυ π.χ. citroen και volkswagen θα σου πουν παρε volks που δεν χαλανε.αν εισαι μεταξυ volks και mazda σου λενε παρε mazda γιατι δεν χαλανε.αντε βγαλε ακρη.
          UNLEASH THE BEAST

Do it or Do not.There is no Try
          Σασα, Πετρουλα ηρθε η σειρα σας...

Comment

Το Ypsilon είναι μια χαρά αυτοκίνητο, ειδικά για γυναίκα, αλλά αν είναι να το πάρεις οπωσδήποτε χρειάζεται 1.4 8βάλβιδο (77 άλογα - διαφορά τιμής 700 ευρώ αλλά αυξάνονται και τα ασφάλιστρα-τέλη) γιατί το 1.2 έχει τον κινητήρα του fiat panda ο οποίος είναι

Καλό επίσης το Mitsubishi CZ3 1.1 (75 αλόγα), το Clio ΙΙΙ 1.2 (επίσης 75).

Πάντως Ypsilon 1.4 από εμένα

▲ ▲

Comment

Αν θες την γνώμη μου κοίτα και το καινούριο το Corsa!
              Είτε σε 1.2 είτε σε 1.4!

Είναι εκπληκτικά όμορφο αμαξάκι θεωρώ!!
              http://www.alfisti.gr

Comment

proteinw suzuki swift 1.3 . einai para poly kalo amaksaki me xamhlh katanalwsh kai kales epidoseis.
                twra ayto gia metapwlhsh mh se noiazei giati outws h allws to amaksi tha to krathseis (mallon) 6-7 xronakia,opote kai ferrari na epairnes ta lefta sou ta xaneis!apo ekei kai pera des aksiopistia kai poso sou aresei ayto pou tha pareis. koita prwta ap'ola na se ikanopoiei se ayta pou theleis.na to odhgeis re paidi mou kai kathe fora na xairesai gia thn epilogh sou!
                some people tell me that i need help
                some people can f.k off and go to hell

Comment

Originally posted by Morgoth View Post
                  το 1.2 έχει τον κινητήρα του fiat panda ο οποίος είναι
                  Πες το για τον λουτσο ειναι....

Fiat Panda 1.2 8v 4x4:
                  0-100 σε μολις 20secs...
                  το αμαξι ειναι η καθυστερηση η ιδια..
                  μεχρι να 100σταρισει προλαβαινεις να διαβασεις την πρωινη σου εφημεριδα να πιεις τον φραπε σου.. να τσεκαρεις και την εργασια στις Δομες ρε αδερφε...
                  Σκευτειτε οτι το Καλοριφερ του χρειαζεται περιεου 19secs για να πιασει θερμοκρασια, οποτε παρατηρουμε, ισως για πρωτη φορα στην ιστορια της αυτοκινησης, οτι το καλοριφερ ειναι πιο γρηγορο απο το ιδιο το αυτοκινητο!!!
                  "Φτιάξε τον κόσμο όπως θες, τίποτα όρθιο μην μείνει.... κάνε τον ήλιο ν'ανταμώσει την σελήνη κ ότι γίνει..."
                  * www.bmw-motorsport.gr *
                  I guess... I'm a dr3am3r

Comment

Originally posted by snakeoner View Post
                    ...apo ekei kai pera des aksiopistia kai poso sou aresei ayto pou tha pareis. koita prwta ap'ola na se ikanopoiei se ayta pou theleis.na to odhgeis re paidi mou kai kathe fora na xairesai gia thn epilogh sou!
                    Συμφωνω και γω.Το αμαξι οδηγειτε απο μεσα .Ορισε τις προτεραιοτητες σου και προχωρα.Προσωπικα μ'αρεσει πολυ το Lancia, το βρισκω πολυ στυλατο, οτι πρεπει για κοπελα.
                    ... Μα ο εαυτός μου μιά βραδιάν εμπρός μου θα υψωθεί
                    και λόγο, ως ένας δικαστής στυγνός, θα μου ζητήσει,
                    κι αυτό το ανάξιο χέρι μου που τρέμει θα οπλιστεί,
                    θα σημαδέψει, κι άφοβα το φταίχτη θα χτυπήσει.

Comment

Originally posted by Lil_Mike View Post

Fiat Panda 1.2 8v 4x4:
                      0-100 σε μολις 20secs...
                      μεχρι να 100σταρισει προλαβαινεις να διαβασεις την πρωινη σου εφημεριδα να πιεις τον φραπε σου.. να τσεκαρεις και την εργασια στις Δομες ρε αδερφε...
                      Σκευτειτε οτι το Καλοριφερ του χρειαζεται περιεου 19secs για να πιασει θερμοκρασια, οποτε παρατηρουμε, ισως για πρωτη φορα στην ιστορια της αυτοκινησης, οτι το καλοριφερ ειναι πιο γρηγορο απο το ιδιο το αυτοκινητο!!!
                      Μην κατηγορείτε τα FIAT οοοορεεεε ..μια χαρά αμάξια είναι ..σκυλιά ..δεν καταλαβαίνουν τίποτα , υπάρχουν εδώ και χιλιάδες χρόνια ….και οτι και να πάθουν με ένα σκαμπίλι παίρνουν πάλι μπροστα....

Να πάρεις ένα αμάξι που να έχει φτηνά ανταλλακτικά....στην Αθήνα εισαι ...

Comment

Originally posted by Lil_Mike View Post

Fiat Panda 1.2 8v 4x4:
                        0-100 σε μολις 20secs...
                        kala MEGALE ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ...αυτο με το καλοριφερ ρε μεγαλε ειναι γιαν να μπει στο χρυσο βιβλιο των παραληλισμων και εχεις δικιο...

Λοιπον αν υπαρχουν τα φραγκα και εγω θα προτεινα το tetrakinito suzuki για νε μην τη νιαζει τιποτα...ουτε αν βρεχει ουτε αν χιονιζει ουτε αν θα φρεναρει μεσα στην στροφη ουτε μην της φυγει η μουρη, ουτε ο κολος, με την τετρακινηση ξεχνας και υπερστροφες και υποστροφεσ και μπαινεισ στις στροφες με οσα θελεισ και φρεναρει οποτε και οσο και οπου θελεισ...τελοσ παντων εγω μετα απο την εμπειρια του τετρακινητου octAvia ΟΡΚΙΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΔΙΚΙΝΗΤΟ ΑΜΑΞΙ...παιδια η εμπιστοσυνη που σου προσφερει ενα τετρακινητο αυτοκινητο και η ασφαλεια ειναι μοναδικη...παντα πας με βροχη οπως το στεγνο...δεν αισθανεσαι καμμια διαφορα ουτε στις επιταχυνσεις ουτε στις επιβραδυνσεις, οι στροφες γινονται ευθειες και ολα τα λαθη σχεδον διορθωνονται...ακουσε με και παρε το σουζουκι το τετρακινητο.

Comment

Originally posted by KOSTASGAVALAS View Post
                          kala MEGALE ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ...αυτο με το καλοριφερ ρε μεγαλε ειναι γιαν να μπει στο χρυσο βιβλιο των παραληλισμων και εχεις δικιο...

Λοιπον αν υπαρχουν τα φραγκα και εγω θα προτεινα το tetrakinito suzuki για νε μην τη νιαζει τιποτα...ουτε αν βρεχει ουτε αν χιονιζει ουτε αν θα φρεναρει μεσα στην στροφη ουτε μην της φυγει η μουρη, ουτε ο κολος, με την τετρακινηση ξεχνας και υπερστροφες και υποστροφεσ και μπαινεισ στις στροφες με οσα θελεισ και φρεναρει οποτε και οσο και οπου θελεισ...τελοσ παντων εγω μετα απο την εμπειρια του τετρακινητου octAvia ΟΡΚΙΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΔΙΚΙΝΗΤΟ ΑΜΑΞΙ...παιδια η εμπιστοσυνη που σου προσφερει ενα τετρακινητο αυτοκινητο και η ασφαλεια ειναι μοναδικη...παντα πας με βροχη οπως το στεγνο...δεν αισθανεσαι καμμια διαφορα ουτε στις επιταχυνσεις ουτε στις επιβραδυνσεις, οι στροφες γινονται ευθειες και ολα τα λαθη σχεδον διορθωνονται...ακουσε με και παρε το σουζουκι το τετρακινητο.
                          thn lakhs thn gabala ti thn exeis???
                          if u date a computer scientist raise your hand,if u don't raise your standards
                          pantou kai panta parasito!!
                          lene gia mena oi omorfes den kserw pou pataw...
                          Θρυλε μου η ζωη
                          δεν ξερω τι θα πει
                          μονο εσενα εγω
                          εχω στο μυαλο...

Comment

Originally posted by KOSTASGAVALAS View Post
                            ...ακουσε με και παρε το σουζουκι το τετρακινητο.
                            θα συμφωνησω με τον Κωστα... αν δεν σε ενδιαφερουν τοσο οι επιδοσεις κ οι αριθμοι παρρε το σουζουκακι το οποιο λογω της κονησης στους 4 συγχωρει λαθη.... απλα να επισημανω στον κωστα οτι η 4κινηση του suzuki με αυτη του ABT που προφανος εχεις γευτει δεν εχουν καμια σχεση αναλογικα....
                            να θα πηαγαινει κα παλι ταπα στις στροφες μονο που τοι ταπα για τα δεδομενα του οκταβια ειναι 150km/hr (π.χ. εντελως τυχαιως ο αριθμος) ενο το σουζουκι οταν λεει ταπα να εννοει αντε 90 αναλογικα.... ναι η τετρακινηση συγχωρει λαθη και ειναι πολυ καλη ΑΛΛΑ για εκτος πολης διαδρομες και αν εχεις μεσα σου το μικροβιο της ταχυτητας....

εγω προτεινω να παρεις αυτο που σ εκανε κλικ με την πρωτη ματια....
                            Last edited by Lil_Mike; 23-05-2007, 01:41.
                            "Φτιάξε τον κόσμο όπως θες, τίποτα όρθιο μην μείνει.... κάνε τον ήλιο ν'ανταμώσει την σελήνη κ ότι γίνει..."
                            * www.bmw-motorsport.gr *
                            I guess... I'm a dr3am3r

Comment

Όσον αφορα το Lancia Y να σε πληροφορήσω ότι δεν είναι απότα ασφαλέστερα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν.
                              Συγκεκριμένα σε crash test του προηγούμενου μοντέλου, σε πλαγιομετωπική από την πλευρά του συνοδηγού στην πόρτα, έφευγε ένα σίδερο από την πόρτα και καρφωνόταν στην κοιλιακή χώρα του ρομπότ.
                              Αυτα σε περιοδικό ένθετο από ΤΑ ΝΕΑ.
                              foss.uoa
                              ΦΠΠ

Comment

Working...
                              X