PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι κινηματογραφικές ταινίες του πληροφορικάριου!!

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Theio_Vrefos
22-08-2008, 00:28
Εγώ έχω κλάψει μόνο στο τέλος του cool runnings. Είμαι σκληρός άντρας.

floyd21
22-08-2008, 02:21
Εγώ δακρύζω ακόμα που βλέπω τον Τιτανικό για εκατοστή φορά πάντως... :blush:

Ναι ρε Dark Knight...
Υποκλίνομαι ταπεινά...

vaguraw
22-08-2008, 05:07
se 2 tainies afsthra

h 8alassa mesa mou

kai to telos tou nonou 3 pou skotwnoune thn korh tou

a kai ligo sto anemos xorevei to kri8ari sto telos

StoneC.ORIGINAL
22-08-2008, 10:37
Εγώ δακρύζω ακόμα που βλέπω τον Τιτανικό για εκατοστή φορά πάντως... :blush:

Ναι ρε Dark Knight...
Υποκλίνομαι ταπεινά...

oxi re, den eisai gay, mhn akoys ti lene oi alloi!:tounge:

Hellhammer
24-08-2008, 18:51
ρε..σορρυ που το αργησα αλλα σημερα η κυριακατικη εδινε 3 θριλερ του γαμιστερου ιταλου μαστερ του θριλερ Αρτζεντο..οποιος το προλαβει..

grnemo
24-08-2008, 18:58
The Notebook (http://www.imdb.com/title/tt0332280/) :blush::blush::p:love2: Δάκρυ ρεε

(Μιλάει για την τραγική ιστορία ενός asus eee :smokin:)

Theio_Vrefos
24-08-2008, 19:00
Είδα Happening. Ταινία γτπ.

ironman
24-08-2008, 19:01
εγω χθες ειδα την επαφη στο σταρ..
βεβαια εχει βγει εδω και μια δεκαετια αλλα δεν την ειχα παρει χαμπαρι :blush:
γαματη ταινιουλα..

vaguraw
24-08-2008, 19:19
ρε..σορρυ που το αργησα αλλα σημερα η κυριακατικη εδινε 3 θριλερ του γαμιστερου ιταλου μαστερ του θριλερ Αρτζεντο..οποιος το προλαβει..

prolava!!1!!

Gianakin
24-08-2008, 19:44
Ξαναδα το V for Vendetta... Μα ποσο γαμηστερη να ειναι αυτη η ταινια?

Sub!im3
24-08-2008, 20:33
Ξαναδα το V for Vendetta... Μα ποσο γαμηστερη να ειναι αυτη η ταινια?

Μόνο εγω τη βρήκα ασύγκριτα κατώτερη του κόμικ;
...

TonyFlow
24-08-2008, 21:05
...

auto ti shmenei??? oti den htan orea tenia???

an nai tote eisai tigka blammenos.. :D

an oxi tote pali eisai tigka blammenos gt den irthes plastelinh.. :D :D

:wavey:

Sub!im3
24-08-2008, 22:31
auto ti shmenei??? oti den htan orea tenia???

an nai tote eisai tigka blammenos.. :D

an oxi tote pali eisai tigka blammenos gt den irthes plastelinh.. :D :D

Μέτρια ταινία... σιγά το κοινωνικοπολιτικό νόημα να 'ούμ...

Για πλαστελίνη το ξέρω αλλά παίχτηκε όντως μλκία θα στα πώ απο κοντά...

cunt
24-08-2008, 22:54

symfwnw k epayksanw

FuriouSinaF
24-08-2008, 22:57
Παρομοια και το Sin City .Το κομικ πολυ ανωτερο απτην ταινια

SROK
24-08-2008, 23:08
Ντάξει ρε παιδιά, προφανώς και τα comics θα είναι πάντα ανώτερα από τις ταινίες, πράγμα που είναι και απολύτως λογικό(για εμένα τουλάχιστον). Το ζήτημα είναι πόσο καλή μεταφορά του εκάστοτε comic γίνεται από την κάθε ταινία. Προσωπικά πιστεύω ότι το 300 και το Sin City είναι από τις καλύτερες μεταφορές.

Gravity
25-08-2008, 01:31
Εκλαψα στο braveheart. Οποιος εκανε το ιδιο ας το μοιραστει μαζι μ.

Trifyllenia
25-08-2008, 01:58

Moi aussi :baby:
Φυσικά έχω κλάψει και στο Ratatouille οπότε δεν μπορώ να πω ότι είμαι κ πολύ σκληρή :tounge:

17. Trezegoal
25-08-2008, 02:02
...

den exo diavasei to comic. i tainia moy arese pantos. kai to kritirio siga den mas leei kai tpt poy den kserame einai geleio gia mena. dld exoyme piksei ap tis tainies poy mas lene polla kai mia poy aggizei epifaneiaka to thema mas peftei plakoma. profanos kai den mas leei kai tpt kainoyrio. einai mia kali tainia par ola ayta kai etyxe kai megalis provolis kai perase ta opoia mynimata tis.

emena m arese poly...

Gravity
25-08-2008, 02:03
Φυσικά έχω κλάψει και στο Ratatouille οπότε δεν μπορώ να πω ότι είμαι κ πολύ σκληρή :tounge:

Στον Ρατατουι που στο καλο βρηκες αφορμη να κλαψεις???? :tounge:

17. Trezegoal
25-08-2008, 02:06

sto poso asxima ferontoysan sta trisdiastata grafika...

sxizoφρeneia658
25-08-2008, 02:07
Έχω κλάψει στην Παναγία των Παρισίων,στο Moulin Rouge, στο a beautiful mind, στο η Θάλασσα μέσα μου και θα σας κρατάω ενήμερους και σε ποιες άλλες..

17. Trezegoal
25-08-2008, 02:07
Έχω κλάψει στην Παναγία των Παρισίων,στο Moulin Rouge, στο a beautiful mind, στο η Θάλασσα μέσα μου και θα σας κρατάω ενήμερους και σε ποιες άλλες..

lion king??????

sxizoφρeneia658
25-08-2008, 02:08
lion king??????

Άσε γιατί αυτή την ανάμνηση μου την καταστρέψατε όταν διαβάζαμε Σήματα :tounge:

Spirit_L
25-08-2008, 02:08

re blaka egw eklapsa me house md plaka kaneis???:tounge:

Trifyllenia
25-08-2008, 02:09

Aπό συγκίνηση ήταν όχι στεναχώρια κ δε θυμάμαι καλά γμτ αλλά προς το τέλος που όλα πήγαιναν καλά :blush: Το έχω δει με άλλους 2 συμφορουμίτες, όπου έκλαψε μάλιστα η μία. Άρα κλάμα -> 2/3.

Άρα το ερώτημα που τίθεται τελικά είναι :
Σε ποιά ταινία δεν έχω κλάψει? :blush: :tounge:

Άσε γιατί αυτή την ανάμνηση μου την καταστρέψατε όταν διαβάζαμε Σήματα :tounge:

Lion King και Pocahontas στο ρόλο του Τζον Σμιθ. Πρωταγωνιστής και στα 2 ξέρουμε όλοι ποιός :D

Gravity
25-08-2008, 02:10
Εσυ, η σχιζο και τα μαυρα συννεφα της στεναχωριας :d

17. Trezegoal
25-08-2008, 02:11
Aπό συγκίνηση ήταν όχι στεναχώρια κ δε θυμάμαι καλά γμτ αλλά προς το τέλος που όλα πήγαιναν καλά :blush: Το έχω δει με άλλους 2 συμφορουμίτες, όπου έκλαψε μάλιστα η μία. Άρα κλάμα -> 2/3.

Άρα το ερώτημα που τίθεται τελικά είναι :
Σε ποιά ταινία δεν έχω κλάψει? :blush: :tounge:

- i katara
- pirates tis karaivikis 3

gia diaforetikoys logoys sto kathena...

sxizoφρeneia658
25-08-2008, 02:15
Λαβύρινθος του Πάνα, έκλαιγε όλη η παρέα(δεν λέω ποιοι ήταν) εγώ έκλαιγα σπίτι μετά..

17. Trezegoal
25-08-2008, 02:18
Λαβύρινθος του Πάνα, έκλαιγε όλη η παρέα(δεν λέω ποιοι ήταν) εγώ έκλαιγα σπίτι μετά..

ego eixa koimithei s ayti tin tainia gia kana 20leptaki...

meta eixa tin matina na moy leei ti eixe ginei...

to xeirotero ap ola einai oti eixa koimithei ston omo enos kolitoy moy...

Gravity
25-08-2008, 02:21
Το θεμα δν ειναι το που θα κοιμηθεις. Αλλα το πως θα ξυπνησεις :d :d

sxizoφρeneia658
25-08-2008, 02:21
ego eixa koimithei s ayti tin tainia gia kana 20leptaki...

meta eixa tin matina na moy leei ti eixe ginei...

to xeirotero ap ola einai oti eixa koimithei ston omo enos kolitoy moy...

Πολύ καλός ρε..:D

17. Trezegoal
25-08-2008, 02:25
Το θεμα δν ειναι το που θα κοιμηθεις. Αλλα το πως θα ξυπνησεις :d :d

ksypnisa me pono sto plevro...

m eixe taraksei stin agkonia o palio omofovikos...

:D :D :D

Gravity
25-08-2008, 02:27
ksypnisa me pono sto plevro...

m eixe taraksei stin agkonia o palio omofovikos...

:D :D :D

Αχαχαχαχααχαα!! Πααααλι καλα! :D

BuenosDias
25-08-2008, 02:30
Δειτε το "Δυσκολοι Αποχαιρετισμοι: Ο Μπαμπας μου"
Θα σπαράξετε στο κλάμα, αλλά είναι πολύ ωραία

orestisp
25-08-2008, 02:34

sto poso asxima ferontoysan sta trisdiastata grafika...

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα... :D
Είσαι θεός... :D

Theio_Vrefos
25-08-2008, 03:33
Είδα P.S. i love you. Καλό.

Panoylhs
25-08-2008, 03:42

..εκλαψες? :D:D:D

TopGear
25-08-2008, 03:59

Το'χα δει μέσα Ιουλίου. Ψιλοκαλό ήταν, δεν τρελάθηκα ιδιαίτερα πάντως.

StoneC.ORIGINAL
25-08-2008, 04:02

kalo alla ligo moyfa.kai kala o allos eixe tis skotoyres toy poy pethaine kai egine proksenhtra!ti anyshxoyse?mhpws ksemene to poytanaki?!:tounge:

Theio_Vrefos
25-08-2008, 04:04
Πλάνταξα στο κλάμα.
...
...

Not.

nightcrawler
25-08-2008, 06:55
Wanted mou arese arketa an kai katalabaineis sxetika nwris pou paei to prama...

Hellhammer
25-08-2008, 09:15
στο P.S. I Love you ο τυπος πεθαινει πολυ νωρις στο σεναριο ωστε να εχεις "δεθει" με το ζευγαρι και να ξενερωσεις που πέθανε.ασε που στο 90% των γραμματων ελεγε πιπες.δεν ξερω εμενα μου φανηκε μετριο ή μαλλον θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερο.οχι οτι ηταν κακο αλλα..

TopGear
25-08-2008, 10:07
στο P.S. I Love you ο τυπος πεθαινει πολυ νωρις στο σεναριο ωστε να εχεις "δεθει" με το ζευγαρι και να ξενερωσεις που πέθανε.ασε που στο 90% των γραμματων ελεγε πιπες.δεν ξερω εμενα μου φανηκε μετριο ή μαλλον θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερο.οχι οτι ηταν κακο αλλα..

Σαν ιδέα αν όντως συνέβαινε και δε γινόταν κάτι άλλο με τη μάνα κτλ θα ήταν πολύ συγκινητικό, κάτι με χάλασε όμως και δε μου άρεσε και ιδιαίτερα. Απλά πέρασε η ώρα.

Hellhammer
25-08-2008, 10:17
κάτι με χάλασε όμως και δε μου άρεσε και ιδιαίτερα. Απλά πέρασε η ώρα.

νομιζω δεν θα μπορουσε να τεθει καλυτερα..

floyd21
25-08-2008, 11:01
lion king??????

Πρέπει να ήταν η πρωτη ταινία που δάκρυσα...

Δεν είσαι ο μόνος...:blush:

Gianakin
25-08-2008, 11:28
...

Κατωτερη ναι, Ασυγκριτα με την καμια.

Gianakin
25-08-2008, 11:30

Μια χαρα το βρηκα το μηνυμα του. Επειδη δεν ηταν δυσκολο ωστε να το δουν μονο οι "λιγοι και εκλεκτοι" και επειδη εκανε καποιες σεναριακες συμβασεις (οπως καθε κομικ) δε σημαινει οτι δεν υπηρχε.

Gianakin
25-08-2008, 11:33
Ντάξει ρε παιδιά, προφανώς και τα comics θα είναι πάντα ανώτερα από τις ταινίες, πράγμα που είναι και απολύτως λογικό(για εμένα τουλάχιστον). Το ζήτημα είναι πόσο καλή μεταφορά του εκάστοτε comic γίνεται από την κάθε ταινία. Προσωπικά πιστεύω ότι το 300 και το Sin City είναι από τις καλύτερες μεταφορές.

Πεσ' τα. Και το V ηταν καλη μεταφορα κατ' εμε. Βασικα ηταν πιο πολυ διασκευη, διοτι το κομικ ηταν τεραστιο. Και τα κυρια θεματα οπυ εθιγε το κομικ τα καλυψαν, οποτε μια χαρα.

Τα Sin City και 300 ηταν πιο πιστες γενικα μεταφορες, αλλα παλι ηταν μικρες ιστοριες σχετικα, οποτε ηταν λιγο πιο ευκολο. Αφου στο 300 ολες τις σκηνες με τη Γοργω (που παει να πεισει κοσμο να στειλουν στρατο στο Λεωνιδα) τις εβαλαν εξτρα γιατι δεν ειχαν υλικο να τους βγει η ταινια μεγαλη.

SROK
25-08-2008, 12:39
Πεσ' τα. Και το V ηταν καλη μεταφορα κατ' εμε. Βασικα ηταν πιο πολυ διασκευη, διοτι το κομικ ηταν τεραστιο. Και τα κυρια θεματα οπυ εθιγε το κομικ τα καλυψαν, οποτε μια χαρα.
Ναι όντως σε αυτό έχεις δίκιο, γιατί το comic είναι όντως τεράστιο και εκ των πραγμάτων είναι αδύνατο να περάσεις τα πάντα σε μια ταινία. Πάντως και για εμένα η ταινία ήταν πολύ καλή και πραγματικά τα βασικά ζητήματα που έθιγε το commic, τα παρουσιάζουν στην ταινία.

Τα Sin City και 300 ηταν πιο πιστες γενικα μεταφορες, αλλα παλι ηταν μικρες ιστοριες σχετικα, οποτε ηταν λιγο πιο ευκολο. Αφου στο 300 ολες τις σκηνες με τη Γοργω (που παει να πεισει κοσμο να στειλουν στρατο στο Λεωνιδα) τις εβαλαν εξτρα γιατι δεν ειχαν υλικο να τους βγει η ταινια μεγαλη.
και σε αυτό έχεις δίκιο, γιατί είναι αλήθεια ότι σαν ιστορίες είναι αρκετά εως πολύ πιο μικρές από αυτή του V for Vendetta. Βέβαια παρ' ότι είναι μικρές σχετικά ιστορίες, θα μπορούσαν αμα ήθελαν να τις σφάξουν και αυτές και να φτιάχνανε μια μούφα και μισή, αλλά ευτυχώς ήταν αρκετά πιστοί στα comic οπότε όλα ok:p

//Πάντως από εδώ και πέρα περιμένουμε πολλές ταινίες ακόμα που θα είναι βασισμένες σε comics οπότε αναμένουμε να δούμε τι θα μας παρουσιάσουν και σε αυτές. Αρχικά λοιπόν εγώ περιμένω πως και πως το καινούργιο Punisher και στην συνέχεια υπομονή για να δούμε και το Wolverine για το οποίο έχω ελπίδες για μεγάλα πράγματα.

Gianakin
25-08-2008, 13:49
Το Wolverine φαινεται σπουδαιο, αλλα ο προεδρος της Fox, Tom Rothman πηγε και αλλαξε το set μιας σκηνης απο πιο σκοτεινο σε πιο ευχαριστο, χωρις να το ξερει ο σκηνοθετης.

Επισης, ακουγεται οτι η Lionsgate απελυσε την σκηνοθετιδα του Τιμωρου και τωρα το μονταρουν ωστε να γινει Ανω των 13 και οχι Ανω των 18.

Ητοι? Τα στουντιο τον παιρνουν. Ασχημα.

stefanostam
25-08-2008, 14:19
Eίδε κανείς την ταινία με την Ούμα Θέρμα που έχει βγει τώρα στο σινεμά;;το
The life before her eyes..

Δεν κατάλαβα τι έγινε στο τέλος.Μήπως καταλάβε κάνεις;;

SROK
25-08-2008, 14:40
Το Wolverine φαινεται σπουδαιο, αλλα ο προεδρος της Fox, Tom Rothman πηγε και αλλαξε το set μιας σκηνης απο πιο σκοτεινο σε πιο ευχαριστο, χωρις να το ξερει ο σκηνοθετης.

Επισης, ακουγεται οτι η Lionsgate απελυσε την σκηνοθετιδα του Τιμωρου και τωρα το μονταρουν ωστε να γινει Ανω των 13 και οχι Ανω των 18.

Ητοι? Τα στουντιο τον παιρνουν. Ασχημα.

Αααααα, δεν θέλω τέτοια τώρα:angryfire Ειδικά για το Punisher άμα παιχτεί μαλακία και μας το παρουσιάσουνε τελικά με την ίδια ποσότητα βίας που είχε και στο προηγούμενο ε τότε ντάξει τι να πω. Μια φορά αξιωθήκανε να κάνουνε έναν Punisher σωστό και όπως πρέπει(δηλαδή να κόβει κώλους ασύστολα) και πάνε να τα χαλάσουνε (σχεδόν) όλα τώρα:mad:

Gianakin
25-08-2008, 14:46
Γιατι το αλλο? Που επιβεβαιωσαν reboot του Σουπερμαν (δλδ ο Σινγκερ απολυθηκε και η ιστορια δε θα συνεχιστει απο το Superman Returns) και λενε να τον κανουν σκοτεινο, μονο και μονο επειδη το Dark Knight πουλησε τα κερατα του?

Ειναι βλακες λεμε ρε.

Theio_Vrefos
25-08-2008, 14:51
Σκοτεινός superman :S ?
Αφού θέλει η πουτάνα να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει :P

SROK
25-08-2008, 15:10
Γιατι το αλλο? Που επιβεβαιωσαν reboot του Σουπερμαν (δλδ ο Σινγκερ απολυθηκε και η ιστορια δε θα συνεχιστει απο το Superman Returns) και λενε να τον κανουν σκοτεινο, μονο και μονο επειδη το Dark Knight πουλησε τα κερατα του?

Ειναι βλακες λεμε ρε.

:o :o :D :D :o , καλά δεν υπάρχουν αυτά τα πράγματα....άμα καταφέρουν και το κάνουν και αυτό ε τότε τι να πω. Δηλαδή είναι στάνταρ ότι πάει διώξανε τον Σινγκερ και ξεκινάνε πάλι από την αρχή??
Ντάξει βέβαια από όσο είχα μάθει εγώ, το Superman returns θεωρήθηκε ψιλοαποτυχία(με βάση τα λεφτά που έβγαλε, τα οποία πρέπει να ήταν λίγο κάτω από 400 μύρια παγκοσμίως αν θυμάμαι καλά) και ρίξανε το φταίξιμο στο ότι η ταινία δεν είχε τόσο δράση ενώ δεν είχε και καμία fight scene του Superman εφόσον δεν υπήρχε και κανένας αντίπαλος για να πολεμήσει:tounge:
Για να πω την αλήθεια λοιπόν και εμένα μου λείψανε αυτά τα πράγματα από την ταινία, αλλά ντάξει. Εξάλου είχα διαβάσει ότι και ο Σίνγκερ κατάλαβε το λάθος του και στο 2 ετοίμαζε σχετικό villain και θα είχε και περισσότερη δράση και από όλα. Τώρα να πάνε να το ξεκινήσουνε από την αρχή πάλι και να μας παρουσιάσουνε και ένα σκοτεινό(:confused: ) Superman δεν μου κάθεται τόσο καλά. Μάλιστα μου έρχονται στο μυαλό τα τραγελαφικά που συζητούσαμε και τις προάλλες, σχετικά με αυτά που ετοιμάζανε για το Superman lives(μαύρες στολές κτλ:D ), και ο καημένος ο Kevin Smith κόντευε να τρελαθεί:p

Gianakin
25-08-2008, 15:14
Ακριβως. Το κακο με τον Σινγκερ ηταν οτι δεν καταφερε ουτε να παρουσιασει αρκετη δραση αλλα ουτε πετυχε στο ψυχογραφημο που διακηρυττε οτι θα εκανε.

Ειχα πιστη στο sequel που θα εκανε (αλλωστε το ΧΜεν2 του ηταν καλυτερο απο το νο1), αλλα καταλαβαινω απολυτα την αποφαση για reboot. Σε εναν κοσμο του Batman Begins και Dark Knight γιατι να μενουμε με τον Σουπερμαν των 70s? Χρειαζεται εκσυγχρονισμο (Simitis style).

Αλλα ηδη το Returns ηταν μελαγχολικη ταινια για τα δεδομενα του Superman, τι σκατα, τωρα θα το πανε 2 βηματα πιο περα?

Sirimourdios
25-08-2008, 15:55
Eίδε κανείς την ταινία με την Ούμα Θέρμα που έχει βγει τώρα στο σινεμά;;το
The life before her eyes..

Δεν κατάλαβα τι έγινε στο τέλος.Μήπως καταλάβε κάνεις;;

Την είδα.
Διάβασα διάφορες θεωρίες αλλά η αποψή μου είναι ότι στη σκήνη που είναι οι 2 κοπέλες με τον ψυχάκια,στην ξανθιά συμβαίνει ένα μεταφυσικό φαινόμενο σαν deja vu,(λένε ότι όταν είναι να πεθάνεις πέρναει όλη σου η μέχρι τώρα ζώη μπρόστα στα μάτια σου σε κλάσματα του δευτερολέπτου,σε αυτήν συμβαίνει το αντίστροφο φαινόμενο δηλαδή βλέπει την μετέπειτα ζωή της μπρόστα στα μάτια της και γ'αυτό επιλέγει στο τέλος να πεθάνει αυτή).
Εκέι πιστεύω οφείλεται και ο τίτλος "the life before her eyes".

Επίσης πήγα και είδα και το
mauale d'amore 2 (http://www.imdb.com/title/tt0847745/)
όπου για ακόμα μια φορά η Μπελούτσι παραδίδει μα8ήματα υποκριτικής (Συνεβρίσκεται με ανάπηρο πάνω στο καροτσάκι..):wow: :D
Α!στην ίδια ταίνει παίζει κ η Elsa Pataky (http://www.imdb.com/name/nm0665235/) :love2: :love2:

Αυτά ώρα να απολαύσω το phenomena (παίζει η 15 χρόνη τότε jennifer connely :o :o )
Έχασε όποιος δεν πήρε κα8ημερινή χ8ές έδινε phenomena,suspiria και το "l'uccelo dalle piume cristallo"
Άξιος ο Argento και όποιος δεν τον εκτιμά ως σκηνοθέτη ας τον εκτιμήσει ως πατέρα...τηςasia argento (http://sapatosvermelhos.no.sapo.pt/Asia%20Argento.JPG)

TonyFlow
25-08-2008, 16:14
eida exthes to zodiac... den ksero se poious arese kai se poious oxi pantos emena me magepse... ousiastika den htan tenia... kati san ntokimanter htane me tosh analytikh perigrafh kai parousiash ton stoixeion kai thn se bathos ereuna tous... kati san ntokimanter gia tous zodiac murders... mou arese TRELA!!!

@sirimourdios : mias kai aneferes asia argento prepei na sou protino na deis to "the heart is deceitful above all things"...

@sirimourdios... again : kala h elsa pataky psema einai... kai ta exei me ton xtikiarh ton brondy..

Gianakin
25-08-2008, 16:27
Το Ζοντιακ το θεωρω σπουδαιο εργο, το οποιο δεν πηρε ουτε μιση απο την αναγνωριση που της αξιζε.

tserkezos
25-08-2008, 18:02
eida exthes to zodiac... den ksero se poious arese kai se poious oxi pantos emena me magepse... ousiastika den htan tenia... kati san ntokimanter htane me tosh analytikh perigrafh kai parousiash ton stoixeion kai thn se bathos ereuna tous... kati san ntokimanter gia tous zodiac murders... mou arese TRELA!!!

@sirimourdios : mias kai aneferes asia argento prepei na sou protino na deis to "the heart is deceitful above all things"...

@sirimourdios... again : kala h elsa pataky psema einai... kai ta exei me ton xtikiarh ton brondy..

δες και το seven!
αυτο κ αν σε μαγεψει!:wavey:

TonyFlow
25-08-2008, 18:05
δες και το seven!
αυτο κ αν σε μαγεψει!:wavey:

agorina mou ta exo dei ola apo fincher... to seven to exo dei 4-5 fores kai to fight club 6... na doume ti tha leei h kenourgia tou pou apo to trailer spernei :

the curious case of benjamin button (http://www.imdb.com/title/tt0421715/)

paulo culto
25-08-2008, 23:02
agorina mou ta exo dei ola apo fincher... to seven to exo dei 4-5 fores kai to fight club 6... na doume ti tha leei h kenourgia tou pou apo to trailer spernei :

the curious case of benjamin button (http://www.imdb.com/title/tt0421715/)

ego pali sto seven proskinisa kiriolektika.itan theiko.kai to fight club kalo itan.mou arese.alla to zodiac den mou arese me tpt.mou fanike oti meta apo kapoio simeio den eixe katholou agonia.kai pragmati fenota perissotero san dokimanter me tis imerominies kai tis ores pou edeixne sinexeia.

Lauril
27-08-2008, 10:55
Η Warner άλλαξε το release date του Harry Potter and the Half-Blood Prince από 21 Νοεμβρίου 2008 σε 17 Ιουλίου 2009. :angryfire :angryfire :angryfire

Link (http://www.cinematical.com/tag/half-blood+prince+release+date+change/)

Theio_Vrefos
27-08-2008, 13:45
Μη δείτε "the strangers"

Morgoth
27-08-2008, 14:12
Δεν βρίσκω ταινίες που να αξίζουν πια.
No Country for Old Men (Καμία πατρίδα για τους μελλοθάνατους http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif) απλά σάπιο, αξίζει να καούν στην πυρά όλα τα αντίτυπα μαζί με τους συντελεστές της ταινίας ώστε να ξεχαστεί για πάντα
There Will be Blood (Θα χυθεί αίμα http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif) τραγικά ανούσιο και ανιαρό
Perfume: The story of a murderer (Το Άρωμα) απλά οικτρό http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gifhttp://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gifhttp://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif
30 Μέρες Νύχτα (30 να'ναι οι ώρες του παραγωγού http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif) κλασσική δρακουλομουφιά
Για το τελευταίο X-Files δεν σχολιάζω http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif ενώ το The Happening http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif
Super Hero movie http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif
The Mist ZOMG ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΑΠΑΡΙΑ δλδ ΕΛΕΟΣ http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif

Είχα κι άλλα να θάψω αλλά ήταν τόσο απαίσια που τα έσβησε η μνήμη μου.
Μόνο ο τελευταίος Μπατμάνης ήταν καλός από όσα έργα είδα τον τελευταίο καιρό.

SephirotH
27-08-2008, 15:57
Des dawn of the dead na staniareis. Poli aima. Gamato omws

Lauril
27-08-2008, 16:07
Des dawn of the dead na staniareis. Poli aima. Gamato omws

Καλύτερα "Shaun of the dead"....

Roxalas
27-08-2008, 16:13
Δεν βρίσκω ταινίες που να αξίζουν πια.
No Country for Old Men (Καμία πατρίδα για τους μελλοθάνατους http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif) απλά σάπιο, αξίζει να καούν στην πυρά όλα τα αντίτυπα μαζί με τους συντελεστές της ταινίας ώστε να ξεχαστεί για πάντα
There Will be Blood (Θα χυθεί αίμα http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif) τραγικά ανούσιο και ανιαρό
Perfume: The story of a murderer (Το Άρωμα) απλά οικτρό http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gifhttp://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gifhttp://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif
30 Μέρες Νύχτα (30 να'ναι οι ώρες του παραγωγού http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif) κλασσική δρακουλομουφιά
Για το τελευταίο X-Files δεν σχολιάζω http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif ενώ το The Happening http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif
Super Hero movie http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif
The Mist ZOMG ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΑΠΑΡΙΑ δλδ ΕΛΕΟΣ http://xs226.xs.to/xs226/08142/whatever261.gif

Είχα κι άλλα να θάψω αλλά ήταν τόσο απαίσια που τα έσβησε η μνήμη μου.
Μόνο ο τελευταίος Μπατμάνης ήταν καλός από όσα έργα είδα τον τελευταίο καιρό.

man δες το "the leatherheads" βλεπετε πολυ ευχαριστα λογο κλουνει...

Klinika_Nekros
27-08-2008, 16:25
Καλύτερα "Shaun of the dead"....

shawn λέγεται :cool:
γαμάει πάντως και το ντον και το σον

Lauril
27-08-2008, 16:45
shawn λέγεται :cool:

Διαφωνώ (http://www.imdb.com/title/tt0365748/)

10 chars

grnemo
27-08-2008, 16:47
Zohan...τέλος...:)

Klinika_Nekros
27-08-2008, 16:47
Διαφωνώ (http://www.imdb.com/title/tt0365748/)

10 chars

ανακαλώ τότε :-( :blush:

NorthPole
27-08-2008, 22:27
ZOHAN reeeeeee

βγαινει disaster movie :P και MAX PAYNE μη μ πει κανεις οτι δεν ξερει το παιχνιδι

ρε ξερετε ποσο εχει το εισιτηριο για gold class???
λεω να πεταξω εκει οτι μ απεμεινε απο διακοπες.......

Lauril
27-08-2008, 22:43
Zohan...τέλος...:)

Είδα Wanted, Hancock και Zohan και πραγματικά το τελευταίο το ευχαριστήθηκα πιο πολύ από τα άλλα. Βλέπεις αυτό που περιμένεις να δεις.

Το Hancock δεν ήταν κακό. Το Wanted ήταν μούφα (σεναριακά τουλάχιστον)...

Theio_Vrefos
27-08-2008, 22:45
Ρε wanted άξιζε μόνο για τον κώλο της Jolie και ακόμα και αυτουνού οι μετοχές αρχίζουν να πέφτουν.

terezoulini
27-08-2008, 23:10
molis eida ki egw zohan, plaka eixe:p
Episis eida Narnia to 2 kai mou arese.. (dn eixa dei to 1 alla den eixa prob..)

Trifyllenia
27-08-2008, 23:16
Άσχετο, αλλά μου ήρθε έμπνευση για το Μπάτμαν το 3. Λοιπόν θα έχει μέσα Catwoman και θα είναι η Megan Fox. :baby:

//ax κ άλλοι με ένα googlarisma πάντως συμμερίζονται την άποψή μου :p

SpartanGeorge
27-08-2008, 23:18

και ελεγα οτι μονο εγω ειδα narnia :tounge:
αντε να βγει το επομενο με το πλοιο :D

//btw διαβασα οτι θελουν να κανουν και τα 7 βιβλια ταινιες
nice

Theio_Vrefos
27-08-2008, 23:18
Άσχετο, αλλά μου ήρθε έμπνευση για το Μπάτμαν το 3. Λοιπόν θα έχει μέσα Catwoman και θα είναι η Megan Fox. :baby:

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έτσι διαλέγουν ηθοποιούς.
Δηλαδή μερικοί ταβλωμένοι με μια ταινία (no offence :P) αρχίζουν και κάνουν υποθέσεις για τον χ κακό στην ψ ταινία ή για τον κ ηθοποιό στον λ ρόλο. Και μετά διαλέγουν τα καλύτερα :D

TopGear
27-08-2008, 23:19
Δηλαδή μερικοί ταβλωμένοι με μια ταινία (no offence :P) αρχίζουν και κάνουν υποθέσεις για τον χ κακό στην ψ ταινία ή για τον κ ηθοποιό στον λ ρόλο. Και μετά διαλέγουν τα καλύτερα :D

Εγώ θέλω να δω Μπάτμαν με Chuck Norris ή Steven Seagal για να δέρνουν αβέρτα κόσμο. :D :D

SpartanGeorge
27-08-2008, 23:19

//ax κ άλλοι με ένα googlarisma πάντως συμμερίζονται την άποψή μου :p

διαλεχτε
http://www.omglists.com/article/97673/8-great-villains-we-want-in-the-next-batman-movie/
:tounge:

SROK
28-08-2008, 00:34
διαλεχτε
http://www.omglists.com/article/97673/8-great-villains-we-want-in-the-next-batman-movie/
:tounge:

Τα έχουμε ξαναπεί, Catwoman και Riddler. Ά και Two-Face βέβαια.

Για ηθοποιούς δεν έχω σκεφτεί ακόμα συγκεκριμένους, αλλά σαν πρώτη σκέψη η Megan Fox για catwoman μια χαρά μου φένεται.

Theio_Vrefos
28-08-2008, 00:36
H μοναδική σωστή σκέψη για την fox είναι "στο κρεββάτι χωρίς (περιττά) ρούχα"

Gianakin
28-08-2008, 10:45

Φυσικα και ετσι γινεται. Γι' αυτο κανεις δν περιμενε τον Λετζερ ως Τζοκερ. Αν παιξει η Catwoman στο νο3, ο Νολαν θα παρει μια ηθοποιο και οχι ενα (πανεμορφο) πουτανακι. Ας δωσουμε στον ανθρωπο λιγο credit...

Gianakin
28-08-2008, 10:48
Είδα Wanted, Hancock και Zohan και πραγματικά το τελευταίο το ευχαριστήθηκα πιο πολύ από τα άλλα. Βλέπεις αυτό που περιμένεις να δεις.

Το Hancock δεν ήταν κακό. Το Wanted ήταν μούφα (σεναριακά τουλάχιστον)...

Zohan γαμησε, Wanted μετριο, το ιδιο και Hancock κατ' εμε.

Ειδικα το Hancock, αν ειχαν κρατησει το αρχικο σεναριο (που λεγοταν Tonight He Comes) και το ειχαν δωσει στον Michael Mann, θα ειχαμε μια σπουδαια ταινια με σουπερ αντι-ηρωα. Αλλα ας οψεται ο Σμιθ και ο μετριος σκηνοθετης...

Gianakin
28-08-2008, 10:49

Ναρνια 2 σιγουρα καλυτερο απο το νο1, για μενα. Αλλα τα παιδια οσο μεγαλωνουν παιζουν πιο σκατενια γμτ... Και ηταν καποια σημεια τα οποια σκοτωναν την ατμοσφαιρα πανω που γινοταν καλη. Κριμα.

Gianakin
28-08-2008, 10:51
//btw διαβασα οτι θελουν να κανουν και τα 7 βιβλια ταινιες
nice

Δεν ισχυει, μονο 3 εχουν σκοπο να κανουν σε ταινια. Τα 2 πρωτα εγιναν, μενει το Voyage of the Dawn Treader. Και δεδομενου οτι η 2η ταινια πατωσε εισπρακτικα.... ουτε αυτο ειναι σιγουρο.

Gianakin
28-08-2008, 10:53
Τα έχουμε ξαναπεί, Catwoman και Riddler. Ά και Two-Face βέβαια.

Συμφωνω, και εγω αυτους τους 3 θα ηθελα (α, και να κανουν recast τον Τζοκερ, αν δεν επιστρεψει ο 2Face. Γαματος ο Λετζερ αλλα ουδεις αναντικαταστατος και Τζοκερ>>>> Λετζερ).

Αλλα οσον αφορα φημες, η τελευταια ειναι οτι η Cher κοντευει να υπογραει για την Catwoman! Αναρωτιεμαι τι σκεφτονται αυτες οι φυλλαδες και τα δημοσιευουν αυτα.

Klinika_Nekros
30-08-2008, 02:11
έχει δει κανείς το tommy (http://www.imdb.com/title/tt0073812/) ρε μάγκες ;;;;

trooper7
30-08-2008, 02:16

Th rock opera twn who e?
Na sou pw thn alhtheia den thn exw psaksei na th vrw sto net
Logika,vasei cd tha leei;-)

TonyFlow
30-08-2008, 02:43
to ksanaleo allh mia for gt thn prohgomenh den edose kanenas shmasia... many months ago...

re treloi edo mesa deite to ITCHI THE KILLER (http://www.youtube.com/watch?v=7xG74Vr5_fQ)!!!

milame gia thn pio sourealistikh sadistikh maurh komodia pou exei gennhsei to seliloid!!!!

ok osoi den exoune gera stomaxia as thn parakampsoune...

kai link (http://www.imdb.com/title/tt0296042/) apo imdb gia na bebeothite oti den milame gia mia aplh tenia

epishs o idios skhnothetis exei synergastei me tarantino gia ena western kai epishs exei kanei kai mia tenia pou opoios anteksei na thn dei oloklhrh tou dino doraki metrhta!!! legete imprint (http://www.imdb.com/title/tt0757061/) kai einai apo masters of horror...

batigoal
30-08-2008, 03:12
Symfwnw. Paranoia sketh h tainia.

Gianakin
30-08-2008, 11:24

Δε μπορω να πω οτι η ταινια με ενθουσιασε, κυριως λογω των ηθοποιων που τραγουδανε. Δηλαδη το να ακους τον Τζακ Νικολσον να πασχιζει να πιασει μιση νοτα σωστα ειναι αρκετα αποσπαστικο απο το συνολικο εργο. Για την πληρη εμπειρια ακου το cd που εβγαλαν οι The Who και ασε την ταινια. Δε χανεις απολυτως τιποτα, κατ'εμε.

terezoulini
30-08-2008, 23:25
Eida Kung Fu Panda:blush: :blush: Polu kalo! :-) :p

Ante na doume twra ti leei kai to Wall-e..

Quetzalcoatl
31-08-2008, 22:45
epishs exei kanei kai mia tenia pou opoios anteksei na thn dei oloklhrh tou dino doraki metrhta!!! legete imprint (http://www.imdb.com/title/tt0757061/) kai einai apo masters of horror...

kala..ola ta MAsters of Horror ta spane..:smokin:
alla to sygekrimeno htan ontws tromero!
kai h apokalypsh sto telos traumatika axehasth!:o
(paizei kai o foveros Billy Drago (http://www.imdb.com/name/nm0236711/) -gnwstos ws Barbas se osous vlepate Charmed:D)

EDIT// perimenw ta metrhta..:p :p

terezoulini
31-08-2008, 23:20
Molis eida Breakfast at Tiffany's (se 8erino sinemadaki, trela!). POlu polu kalo! :-)

Predator
31-08-2008, 23:23
Μη δειτε το Doomsday....

ΠΑΠΑΡΙΑ μεγαλη!

zoo
01-09-2008, 19:06
Prison Break launches Today.....

Season 4....

Αντε να δούμε αν θα γίνει και άλλο προβλέψιμο....

paulo culto
01-09-2008, 20:36
xtes eida to wanted.PAPARIA.mono etsi mporo na to perigrapso.i moni skini pou eixe ligo parapano endiaferon itan otan edeikse ton kolo tis angelina jolie.krima ta lefta mou.

17. Trezegoal
02-09-2008, 00:17
Tetarti 9 i 10 i ora den thymamai akrivos valte oloi NET...

21 grammaria, megali tainiara...

TopGear
02-09-2008, 00:50

Πράγματι, πολύ καλή! http://members.shaw.ca/wenpigsfly/smileys/thumb.gif

Theio_Vrefos
02-09-2008, 01:35
my sassy girl :P
Ψιλομαλακία που αξίζει να το δείτε μόνο με γκόμενα. Έπαιζε το λιζάκι όμως :P

trooper7
02-09-2008, 01:57

Mono Inarritu re,MONO

Bebis
02-09-2008, 02:18
Μη δει κανεις το Ζοχαν... μακράν η χειρότερη ταινία του Σαντλερ... Μέχρι τα μισά άντεξα...

Gianakin
02-09-2008, 19:25
Για οποιον θυμαται την χαρακτηριστικοτατη Φωνη στα τρεηλερ του Hollywood.... αιωνια η μνημη του. Παει κ αυτος, γαμω το 2008, γαμω.
Αρθρο. (http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=9976&count=0)

orestisp
02-09-2008, 19:59

Καλή αλλά πολύ μαύρη ρε παιδάκι μου... :baby:

Lauril
02-09-2008, 22:08
Μη δει κανεις το Ζοχαν... μακράν η χειρότερη ταινία του Σαντλερ... Μέχρι τα μισά άντεξα...

Διαφωνώ κάθετα. Γαμάτη ήταν. (Happy Gilmore δεν ήταν, αλλά 'νταξ)

Theio_Vrefos
02-09-2008, 22:14
Για οποιον θυμαται την χαρακτηριστικοτατη Φωνη στα τρεηλερ του Hollywood.... αιωνια η μνημη του. Παει κ αυτος, γαμω το 2008, γαμω.

OXIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIII I

Σοβαρά τώρα, ήθελα να του στείλω mail να μου κάνει το μήνυμα του τηλεφωνητή μου. I guess η ζωή μου έπιξε σκληρό παιχνίδι :-(

SpartanGeorge
02-09-2008, 22:34
OXIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIII I

Σοβαρά τώρα, ήθελα να του στείλω mail να μου κάνει το μήνυμα του τηλεφωνητή μου. I guess η ζωή μου έπιξε σκληρό παιχνίδι :-(

στειλε σε αυτον
http://www.youtube.com/watch?v=hDjd-DMyDD0
:D

Theio_Vrefos
02-09-2008, 22:44
Μουχαχα pablo, τον ξέχασα!

orestisp
03-09-2008, 00:46

Δεν τον ήξερα τον τύπο και έχω μείνει μαλάκας... :wow: :wow: :wow:

sxizoφρeneia658
03-09-2008, 00:54
Μουχαχα pablo, τον ξέχασα!

Εμείς πότε θα πάμε μαζί κινηματογράφο ?? :love2: :love2: :love2:

orestisp
03-09-2008, 03:51
Ωραίο fimάκι με πολύ ζωντανό μήνυμα ... :wavey:

http://www.imdb.com/title/tt0399095/

Theio_Vrefos
03-09-2008, 13:59
Εμείς πότε θα πάμε μαζί κινηματογράφο ?? :love2: :love2: :love2:

are you asking me on a date?

SROK
08-09-2008, 00:12
Ξαναείδα πριν λίγο το Terminator 3 στο mega(μετά από αρκετό καιρό από τότε που το είχα δει στο cinema), και συνειδητοποιήσα ότι τελικά στο 4 από άποψη story τουλάχιστον έτσι όπως έχει στηθεί και το όλο background θα δούμε πολύ ωραία πράγματα. Ενώ και το ότι παίζει ο Christian Bale στο ρόλο του John Connor με κάνει ακόμα πιο αισιόδοξο για το πόσο καλή θα είναι η ταινία. Για να δούμε..

btw,
Zack and Miri make a porno (http://www.youtube.com/watch?v=TKrE-L9fP04&feature=related)

Ανυπομονώ εδώ και καιρό για την συγκεκριμένη ταινία, μόνο και μόνο επειδή είναι δουλειά του Kevin Smith, ο οποίος ως γνωστόν τα σπάει. Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο και αν θα παιχτεί στις ελληνικές αίθουσες, που δεν το βλέπω, αλλά δεν μας χαλάει, την κατεβάζουμε και την βλέπουμε.Εδώ (http://www.imdb.com/title/tt1007028/releaseinfo) τουλάχιστον δεν βλέπω καμιά release date για Ελλάδα, εκτός αν έχει κανείς κάποια extra πληροφήρηση.

Klinika_Nekros
08-09-2008, 00:15
είδα κλόβερφιλντ και έμεινα μαλάκας
θα υπάρξει συνέχεια ;;;;

SpartanGeorge
08-09-2008, 00:28
Ξαναείδα πριν λίγο το Terminator 3 στο mega(μετά από αρκετό καιρό από τότε που το είχα δει στο cinema), και συνειδητοποιήσα ότι τελικά στο 4 από άποψη story τουλάχιστον έτσι όπως έχει στηθεί και το όλο background θα δούμε πολύ ωραία πράγματα. Ενώ και το ότι παίζει ο Christian Bale στο ρόλο του John Connor με κάνει ακόμα πιο αισιόδοξο για το πόσο καλή θα είναι η ταινία. Για να δούμε..

καπου ακουσα οτι αυτο θα ειναι το πρωτο μιας νεας τριλογιας

sensorium
08-09-2008, 00:47
Sas parakalw as pei kapoios oti eide to Kung Fu Panda kai tou arese estw kai sto elaxisto gt exw arxisei na anisixw gia mena...

Padws pera apo thn plaka oi tainies kinoumenwn sxediwn exoun anavathmistei trela me foverous ithopoious: jack black , angelina jolie , dustin hoffman, lucy liu , michael clarke duncan ( i gnwsth doulapa), kai jakie chan !!! ti na pw...

mad_nassοs
08-09-2008, 00:53
Sas parakalw as pei kapoios oti eide to Kung Fu Panda kai tou arese estw kai sto elaxisto gt exw arxisei na anisixw gia mena...

Padws pera apo thn plaka oi tainies kinoumenwn sxediwn exoun anavathmistei trela me foverous ithopoious: jack black , angelina jolie , dustin hoffman, lucy liu , michael clarke duncan ( i gnwsth doulapa), kai jakie chan !!! ti na pw...

Σκέφτομαι να το δω εδώ στα ξένα, αλλά φοβάμαι ότι θα έχει εισητήριο καμιά 15αριά ευρώ... :-( :-(

SpartanGeorge
08-09-2008, 00:57

καλο ηταν μωρε :p

Gianakin
08-09-2008, 02:35
είδα κλόβερφιλντ και έμεινα μαλάκας
θα υπάρξει συνέχεια ;;;;

Αρχικα το σχεδιαζαν, αλλα τελικα το βαλαν στον παγο. Αν μιλαμε για ακυρωση ή για καθυστερηση, δν ξερω.

Gianakin
08-09-2008, 02:36
καπου ακουσα οτι αυτο θα ειναι το πρωτο μιας νεας τριλογιας

Ισχυει (αν παει καλα το νο4 φυσικα).

Gianakin
08-09-2008, 02:37

Γιατι ν'ανησυχεις? Και να εισαι ο μονος στην Ελλαδα (που δεν εισαι, πιστεψε με), η ταινια πηγε πολυ καλα στην Αμερικη απο πλευρας κριτικης και εισπραξεων.

orestisp
09-09-2008, 03:12
Είδα το I4. :baby:
Εντάξει τίποτα το σπουδαίο αλλά για λίγο γέλιο καλό είναι. :tounge:

"Την παίζεις που την παίζεις είναι ανάγκη να κάνεις και γυναικεία φωνή;"

Panoylhs
09-09-2008, 03:14

"Την παίζεις που την παίζεις είναι ανάγκη να κάνεις και γυναικεία φωνή;"

...απο windows ξερεις?? :p :p :D

TonyFlow
09-09-2008, 03:16
re malakes takashi miike... mono takashi miike (http://www.imdb.com/name/nm0586281/)...

http://x90.xanga.com/8bba24412813365208214/z43746778.jpg

TonyFlow
09-09-2008, 03:18

s'arese esena auth h ataka e?

paint the wall with your brains mate... paint it...

Panoylhs
09-09-2008, 03:18
s'arese esena auth h ataka e?

paint the wall with your brains mate... paint it...

..I've already done it dude :-)

orestisp
10-09-2008, 03:04

Μόλις το είδα.
Μου φάνηκε πάρα πολύ καλό.

P.S. Άσχετο αλλά ο shifu είναι red panda, δηλαδή firefox! :tounge:

BuenosDias
10-09-2008, 03:26

Γαμάτη ταινία και απίστευτες ατάκες
Ο δε πόντιος όλα τα λεφτά

[ατάκα ταινίας] "O ΦΟΥΤΙΔΗΣ ο ΠΟΝΤΙΟΣ, είναι ο Θεός της β εθνικής" :smokin: [ατάκα ταινίας]

πόσο φτωχη... φτηνή... και άδεια ταινία το μόλις χώρισα;
Επεισόδιο σειράς στην τηλεόραση να έβλεπα, πιο μεγάλο ενδιαφέρον θα είχε

Panoylhs
10-09-2008, 03:35
πόσο φτωχη... φτηνή... και άδεια ταινία το μόλις χώρισα;
Επεισόδιο σειράς στην τηλεόραση να έβλεπα, πιο μεγάλο ενδιαφέρον θα είχε

..ειχες καποιες (ελαχιστες) αστειες σκηνες αλλα και παλι πολυ λιγη σαν ταινια :-(

StoneC.ORIGINAL
10-09-2008, 03:38
..ειχες καποιες (ελαχιστες) αστειες σκηνες αλλα και παλι πολυ λιγη σαν ταινια :-(

Makrypoylia.
telos

Gianakin
10-09-2008, 10:57
Ο νεος Μποντ σε ολη του τη δοξα στο νεο trailer (http://www.worstpreviews.com/trailer.php?id=522&item=6). Φαινεται πως κρατανε τη ποιοτητα που ξεκινησαν με το Casino Royale, ευγε.

StoneC.ORIGINAL
10-09-2008, 11:02
Ο νεος Μποντ σε ολη του τη δοξα στο νεο trailer (http://www.worstpreviews.com/trailer.php?id=522&item=6). Φαινεται πως κρατανε τη ποιοτητα που ξεκινησαν με το Casino Royale, ευγε.

ontws poly kalo to Casino Royale.kai paizei kai h koyklara h Eva Green

ironman
10-09-2008, 11:13
ontws poly kalo to Casino Royale.kai paizei kai h koyklara h Eva Green

εδω τωρα παιζει η κιριλενκο, ποιος τη μαμαει την ευα γκριν;;

StoneC.ORIGINAL
10-09-2008, 11:18
εδω τωρα παιζει η κιριλενκο, ποιος τη μαμαει την ευα γκριν;;

le kai me xalaei h Kirilenko(ap oti thn eida sto clip einai komatos!),alla kai h Green leei poly

Gianakin
10-09-2008, 11:24
Επειδη προτιμω τις κλασατες γκομενες, η Green >>>> Kurylenko. Ασε που η 1η ηταν πολυ καλη ηθοποιος, η καινουρια με ανησυχει λιγο, σα να την κασταραν για λογους διαφημισης. Θα δειξει η ταινια στις 7 Νοεμβρη ομως.

Hellhammer
10-09-2008, 11:35
ειδα το wanted.Angelina εισαι ΚΑΒΛΑ αλλα γινε μοντελο γιατι εσυ (ηθοποιικα) και οι ταινιες σου ειστε για τον πουτσο!ασε τον μαυρο πιτ κι ελα να σε κανω λαμπαδα λεμεεεε!

orestisp
10-09-2008, 11:37
ειδα το wanted.Angelina εισαι ΚΑΒΛΑ αλλα γινε μοντελο γιατι εσυ (ηθοποιικα) και οι ταινιες σου ειστε για τον πουτσο!ασε τον μαυρο πιτ κι ελα να σε κανω λαμπαδα λεμεεεε!

Παίζει η χειρότερη ταινία που είδα πρόσφατα... :baby:
Μα τι τρέλα είναι αυτή με την Αντζελίνα Ψολί; :tounge:

Hellhammer
10-09-2008, 11:44

μα ειναι να μην;;;

http://www.topnews.in/light/files/Angelina-Jolie-1.jpg

St3f@n0s
10-09-2008, 11:47
μα ειναι να μην;;;

Ferte tis manikes...
Piasame fwtia...
Eva green...
Kurylenko...
Kai twra auto...
Posa n'antexw o xristianos???:D

orestisp
10-09-2008, 11:48
μα ειναι να μην;;;

Ε είναι για πολύ ...... η κοπέλα ...
(Εδώ έρχονται οι αναστεναγμοί και οι κραυγές.)

Hellhammer
10-09-2008, 12:06
Ε είναι για πολύ ...... η κοπέλα ...
(Εδώ έρχονται οι αναστεναγμοί και οι κραυγές.)

ειναι για να την μαζευεις κοχυλια και να της φτιαχνεις πρωινα..

http://www.noticiasliterarias.com/biografias/images/Angelina%20Jolie_3.jpg

:love2:

batigoal
10-09-2008, 12:45
Elaaa. Ftanei me to mwro m. Den einai gia olous. :p

S1lV3r._.RAnG3r
10-09-2008, 12:53
apo tote pou xwrisame exei paxunei polu!

padws ex8es eida ton Ko Kanena(spielberg) kai dn eixe kati to idiaitero padws!

To wanted kalo??? h einai kalo gia tus eunnohtous logous?

Hellhammer
10-09-2008, 13:17
To wanted kalo??? h einai kalo gia tus eunnohtous logous?

νταξει ρε φιλε..πηγανε να το κανουν πρωτοτυπο.μεχρι ενα σημειο βγηκε αλλα μου φανηκε καπως προβλεψιμο.γενικα οχι οτι καλυτερο.
οσο για τους "ευνοητους λογους" νταξει περα απο την πλακα που κανουμε πραγματικα δν αξιζει να πας να δωσεις τα λεφτα σου για να δεις μια γκομενα ξερω γω.αυτα τα κανουν οι γκομενες που τραβιουνται σε οτι μαλακια βγαζει ο Κλουνεϊ ή ο Πιτ ή ο Κρουζ ή ο Ντεπ ή ο Ριτσαρντ Γκηρ(παλιοτερα).

υ.γ. ναι ο Πιτ εχει καποια καλα-για να προλαβω..

TopGear
10-09-2008, 13:49

Κι ο αδερφός μου που το είδε, είπε ήταν εντελώς μάπα.

vaguraw
10-09-2008, 14:09
Eva Green sto kingdom of heaven....
kai ta logia perisevoune

Hellhammer
10-09-2008, 14:15
ρε για ζοχαν;;τι λεει;

DI tourist
10-09-2008, 14:28
ρε για ζοχαν;;τι λεει;

Παιζει dvdrip, μην πας και δωσεις φραγκα στο σινεμα για να δεις αυτη την ταινια. Εχει αστειες σκηνες αλλα γενικα δε λεει και πολλα. Για να περναει η ωρα... ;-)

Trifyllenia
10-09-2008, 14:40
ρε για ζοχαν;;τι λεει;

Mην πας. Μέχρι τα μισά έχει γέλιο. Από κει κ πέρα μέχρι το τέλος μάπα completely.

SROK
10-09-2008, 14:41
ρε για ζοχαν;;τι λεει;

Εμένα μου άρεσε αρκετά εως πολύ πάντως. Έχει ορισμένες ατάκες του Sandler(αλλά και άλλων τύπων μέσα στην ταινία) που βγάζουν πολύ γέλιο:D . Δεν είναι τίποτα φοβερό βέβαια, αλλά βλέπεται ευχάριστα.

batigoal
10-09-2008, 14:48
Egw pantws dn antexa na to dw olo. Ypertath blakeia xalara h xeiroterh tou sandler...
Oute na to katebaseis dn axizei...

Gianakin
10-09-2008, 15:08
Εμένα μου άρεσε αρκετά εως πολύ πάντως. Έχει ορισμένες ατάκες του Sandler(αλλά και άλλων τύπων μέσα στην ταινία) που βγάζουν πολύ γέλιο:D . Δεν είναι τίποτα φοβερό βέβαια, αλλά βλέπεται ευχάριστα.

Αυτο που είπες.

17. Trezegoal
10-09-2008, 15:13
Mην πας. Μέχρι τα μισά έχει γέλιο. Από κει κ πέρα μέχρι το τέλος μάπα completely.

100% dikio...

pipa...

kai oyte kan mxeri tin mesi kalo...

Hellhammer
10-09-2008, 15:20
100% dikio...

pipa...

kai oyte kan mxeri tin mesi kalo...

ενας αντρας και μια γυναικα...οι οποιοι ειναι μαζι(φτου)...μου λενε να μην παω να δω ενα εργο..στο σινεμα..συμφωνοντας οτι μεχρι ενα σημειο ειχε ενδιαφερον..και μετα οχι...μηπως να ψαξω κατι στο youporn για cinema?

σας αγαπω..:love2:

Klinika_Nekros
10-09-2008, 15:23
βάλτε μπίλυ μάντισον να δείτε λίγο σάντλερ στα νιάτα του
και longest yard άμα γουστάρετε πρίζον στάιλ

ChristosG
10-09-2008, 16:04
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/ba/Highlander_5_poster.jpg

den mporeite na fantasteite poso malakia htan :-(

L.S.F.
10-09-2008, 16:15
paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaara poly megali..tin eixa dei prin mines..athlia dystyxws

floyd21
10-09-2008, 16:16

Τέλειο ήταν το 4ο Highlander, που παίζανε και οι 2, και ο τυπάς απο τη σειρά και αυτός στις προηγούμενες ταινίες:
Duncan MacLeod (Adrian Paul)
Connor MacLeod (Christopher Lambert)

Και γαμω απλά...:cool:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/47/Highlander_4_poster.jpg

Gianakin
10-09-2008, 16:21

Βλεπω την πατησες κ συ. Σας ειχα προειδοποιησει αρχες του 2007 παιδια. Το franchise Πεθανε και μαζι ο ενας απο τους 2 παραγωγους. Τωρα θα το κανουν reboot (οχι remake). Δοξα Σοι.

Gianakin
10-09-2008, 16:23
Τέλειο ήταν το 4ο Highlander, που παίζανε και οι 2, και ο τυπάς απο τη σειρά και αυτός στις προηγούμενες ταινίες:
Duncan MacLeod (Adrian Paul)
Connor MacLeod (Christopher Lambert)

Και γαμω απλά...:cool:

Ειχε την προοπτικη κ τη γενικη ιστορια να γινει τοσο καλο οσο το 1. Λιγο ο γελωτοποιος-κακος, λιγο ο Λαμπερ που εμοιαζε σα γρια 65 χρονων, λιγο που κακογραψαν τον χαρακτηρα του (τον Κοννορ), λιγο η μετρια σκηνοθεσια.... και αυτη η ταινια με απογοητευσε.

ironman
10-09-2008, 18:43
αυτη την ταινια που χει σημερα η νετ (η αισθηση της σμιλα στο χιονι) την εχει δει κανενας;;απ οτι ειδα εχει σχετικα ενδιαφερουσα υποθεση

οταν ειδα τον τιτλο νομιζα οτι ηταν τσοντα :D

TopGear
10-09-2008, 19:13
αυτη την ταινια που χει σημερα η νετ (η αισθηση της σμιλα στο χιονι) την εχει δει κανενας;;απ οτι ειδα εχει σχετικα ενδιαφερουσα υποθεση

Eσένα εκεί το μυαλό σου. Και στον καναπέ. :tounge: :D

*anna*
10-09-2008, 19:19
Λοιπον εχω πολυ υλικο:

Kung Fu Panda - Γαματοοοοοοοο:D
Wall E - Animated ταινια απο Disney-Pixar με οικολογικες ανησυχιες. Πολυ καλο!
Breakfast at Tiffanys - Επρεπε να το δω, ολοι οι πρωταγωνιστες στις σειρες ελεγαν οτι ειναι απο τις αγαπημενες του ταινιες.:D Καλο ηταν.
Trainspotting - Ειχε πιο σκληρες σκηνες απο το requiem. Σε ολη τη ταινια ειχε συριγγες!! Ωχουυυυ μωρεεε!:p Πολυ καλο παντως αλλα σιγουρα κατωτερο απο requiem.

Εχει δει κανεις το The Wackness? Εχω διαβασει πολυ καλα σχολια ενω παιζει και η Mary-Kate Olsen!:wow::p Δε μπορω να βρω υποτιτλους..

trooper7
10-09-2008, 19:24

Kai mena me psinei h ypothesh alla paizei kai h ethnikh re pst...

Trainspotting - Ειχε πιο σκληρες σκηνες απο το requiem. Σε ολη τη ταινια ειχε συριγγες!! Ωχουυυυ μωρεεε!:p Πολυ καλο παντως αλλα σιγουρα κατωτερο απο requiem.

Sigoura anwtero apo requiem:baby: :baby:

*anna*
10-09-2008, 19:31
Sigoura anwtero apo requiem:baby: :baby:

Το requiem ειναι ανατριχιαστικο χωρις να γινεται αηδιαστικο η σιχαμερο. Συν οτι εχει τη τελεια μουσικη.

vaguraw
10-09-2008, 19:34
vevaia to soundtrack tou trainspotting einai apo ta koryfaia sthn istoria
pshfizw trainspotting

trooper7
10-09-2008, 19:39
Το requiem ειναι ανατριχιαστικο χωρις να γινεται αηδιαστικο η σιχαμερο. Συν οτι εχει τη τελεια μουσικη.
What??
Oxi ahdiastiko?
Tespa,de lew oti den einai wraio pros theou
Alla skhnh me to mwraki kai xeiroterh toualeta sth skwtia den exei...

vevaia to soundtrack tou trainspotting einai apo ta koryfaia sthn istoria
pshfizw trainspotting

Nai re vagko gamw:wavey:

Gianakin
10-09-2008, 19:41

Η μια ταινια μιλαει για ναρκωτικα και η αλλη για εξαρτηση σαν concept. Δεν μπορεις να τα συγκρινεις. Αν το Requiem μιλαγε μονο για ναρκωτικα, τοτε θα ειχες πολλες περισσοτερες σκηνες σαν αυτη που ο ηρωας παιρνει υπερβολικη δοση μεσω συριγγας ή αυτη που του κοβουν το χερι.

Εχοντας πει τα παραπανω, και βλεποντας τις γενικα σαν εργα, προτιμω και εγω το Trainspotting.

/*RaDioHeAD*\
10-09-2008, 19:47
και γω τείνω προς trainspotting..

αν και το requiem με είχε συγκλονίσει περισσότερο.. αλλά μάλλον φταίει το ότι το είχα δει μικρότερος σε ηλικία..

αν το σκεφτείς το trainspotting έχει μερικά σκηνικά που απλά σου συνθλίβουν το μυαλό :p [το μωρό+η σκηνή με την τουαλέτα]

και τα 2 ταινιάρες είναι..
και χαλαρά 2 απ'τα καλύτερα soundtracks ever..

EvT
10-09-2008, 19:51
Είναι και μία άλλη με παρόμοιο περίπου περιεχόμενο, ναρκωτικά κι έτσι και το θυμήθηκα τώρα που είπε για το μωρό... Λεγέται Candy! Είναι με τον Heath Ledger, την είχα δει όταν πέθανε το παλικάρι, από τις καλύτερές του πιστεύω...

Gianakin
10-09-2008, 20:00
Σπουδαια ταινια. Ελαμψε και ο Χηθ και η Abbie Cornish, που επαιζε την Candy.

trooper7
10-09-2008, 20:09
What??
Oxi ahdiastiko?

αν το σκεφτείς το trainspotting έχει μερικά σκηνικά που απλά σου συνθλίβουν το μυαλό :p [το μωρό+η σκηνή με την τουαλέτα]
Nai re stefane,1 selida pisw:p

Είναι και μία άλλη με παρόμοιο περίπου περιεχόμενο, ναρκωτικά κι έτσι και το θυμήθηκα τώρα που είπε για το μωρό... Λεγέται Candy! Είναι με τον Heath Ledger, την είχα δει όταν πέθανε το παλικάρι, από τις καλύτερές του πιστεύω...
Teleia ki ayth h tainia epishs.
Sta kalytera tou o Heath...

17. Trezegoal
10-09-2008, 20:10
ενας αντρας και μια γυναικα...οι οποιοι ειναι μαζι(φτου)...μου λενε να μην παω να δω ενα εργο..στο σινεμα..συμφωνοντας οτι μεχρι ενα σημειο ειχε ενδιαφερον..και μετα οχι...μηπως να ψαξω κατι στο youporn για cinema?

oyte kan man. to periergo me ayti tin tainia einai pos ontos exei gelio stin arxi. kai apo kapoio simeio arxizei kai ginetai mapa alla eisai kollimenos epeidi pisteveis pos apo kapoia stigmi tha ksanarxisei na exei gelio...

telika den yparxei tetoia stigmi...

Λοιπον εχω πολυ υλικο:

What??
Oxi ahdiastiko?

apla den milame gia trainspotting re...

ap tis kaliteres tainies ever. kai ayto poy perigrafei i anna os aidiastiko, einai o realismos poy exei i tainia. ta deixnei toso oma gia na soy dosei tin pliri diastasi ton narkotikon kai ayto einai poy tin kanei na ksexorizei apo oles tis alles taines me anafora sta narkotika poy yparxoyn...

Hellhammer
10-09-2008, 20:15
trainspotting πολυ καλυτερο απο requiem..τα ναρκωτικα ειναι σαπια και δεν εχουν πλακα και πρεπει να περιγραφωνται ωμα..χωρις φρου φρου.και το ρεκβιεμ εχει μπολικα..

trooper7
10-09-2008, 20:16
ap tis kaliteres tainies ever. kai ayto poy perigrafei i anna os aidiastiko, einai o realismos poy exei i tainia. ta deixnei toso oma gia na soy dosei tin pliri diastasi ton narkotikon kai ayto einai poy tin kanei na ksexorizei apo oles tis alles taines me anafora sta narkotika poy yparxoyn...

Ma leei oti den htan ahdiastiko to requiem pou htan ki auto tigka...

Gi'ayto aporhsa.

17. Trezegoal
10-09-2008, 20:17
trainspotting πολυ καλυτερο απο requiem..τα ναρκωτικα ειναι σαπια και δεν εχουν πλακα και πρεπει να περιγραφωνται ωμα..χωρις φρου φρου.και το ρεκβιεμ εχει μπολικα..

++++++++++

thanks se vaggo poy moy xe dosei tin tainia...

Henry14
10-09-2008, 20:24
και γω τείνω προς trainspotting..

αν και το requiem με είχε συγκλονίσει περισσότερο.. αλλά μάλλον φταίει το ότι το είχα δει μικρότερος σε ηλικία..

και τα 2 ταινιάρες είναι..
και χαλαρά 2 απ'τα καλύτερα soundtracks ever..

Και τα λογακια στην αρχη φοβερα.....:smokin:

http://www.youtube.com/watch?v=T3g9nTOV9KM

floyd21
10-09-2008, 20:29

Άνετα κατωτερο απο requiem, τα έχουμε πει αυτά...:wavey:

*anna*
10-09-2008, 20:35
Ma leei oti den htan ahdiastiko to requiem pou htan ki auto tigka...

Gi'ayto aporhsa.

Η σκηνη με το σεντονι για παραδειγμα η το αλλο με τη τουαλετα απλα δεν υπαρχουν! Συν οτι στο requiem δε σου εδειχνε οοολη τη συριγγα και πως την πιεζε σιγα σιγα και εμπαινε αυτο μες τη φλεβα του κλπ. Το εκανε συντομα και εσυ το επιανες το νοημα. Στο trainspotting ομως επρεπε να στα δειξει ολα, αργα και βασανιστικα:tounge:

//παντως το imdb συμφωνει μαζι μου:tounge: :blush:

trooper7
10-09-2008, 20:42
Η σκηνη με το σεντονι για παραδειγμα η το αλλο με τη τουαλετα απλα δεν υπαρχουν! Συν οτι στο requiem δε σου εδειχνε οοολη τη συριγγα και πως την πιεζε σιγα σιγα και εμπαινε αυτο μες τη φλεβα του κλπ. Το εκανε συντομα και εσυ το επιανες το νοημα. Στο trainspotting ομως επρεπε να στα δειξει ολα, αργα και βασανιστικα:tounge:

Nai re,etsi prepei.Na sou deiksei poso skata einai h preza.Gi'ayto einai wmes oi skhnes.
Apla egw eipa oti kai to requiem htan ahdiastiko...

Kala h skhnh me thn toualeta kai to mwro leme einai makran brosta...

//To imdb katholou aksiopisto:baby: :baby:
//floyd telika eisai poly gay:p :p

Gianakin
10-09-2008, 20:46

Αρα το Τρανσφορμερς ειναι οντως αξιο για 7.5/10:p

*anna*
10-09-2008, 20:59
Αρα το Τρανσφορμερς ειναι οντως αξιο για 7.5/10:p

Δεν νομιζω να εβλεπα ποτε το Τransformers οποτε δε ξερω:D

HaNNiBoT
10-09-2008, 21:20
trainspotting aneta kalitero apo requiem

basika to requiem ektos apo treli skino8esia de pistevw pws eixe kati allo pou na mu arese

slipknot
10-09-2008, 21:30
dn iparxei kalitero k xeirotero re! oti aggizei ton kathena pio poli. to train einai poli wmo k xima to allo exei k ena noima pou prepei na piaseis esi. (dn einai mono gia narkwtika, sxoliazei k tin koinwnia - i gria pou nomize oti tha vgei stin tv k katelikse na trwei ta ilektrosok)

k proswpika dn nomizw oti pio xima simainei k pio kalo. dld oi kaliteres antipolemikes tainies px einai aftes pou deixnoun pio poli entero? dn nomizw...

/*RaDioHeAD*\
10-09-2008, 21:32
Στο trainspotting ομως επρεπε να στα δειξει ολα, αργα και βασανιστικα:tounge:

άρα δεν σ'αρεσε επειδή φοβάσαι τις ενέσεις? :tounge:

ταινία για ναρκωτικά είναι, έτσι έπρεπε να'ναι.. όσο πιο ρεαλιστική πάει..

αλλα indeed υπήρχαν μερικά πράγματα στο requiem που το πάνε πολύ ψηλά.. σε επιπεδο σκηνοθεσίας ειδικά..

floyd21
10-09-2008, 21:36
//floyd telika eisai poly gay:p :p

Ναι μλκα;:cool:

trainspotting aneta kalitero apo requiem

Όχι;

k proswpika dn nomizw oti pio xima simainei k pio kalo. dld oi kaliteres antipolemikes tainies px einai aftes pou deixnoun pio poli entero? dn nomizw...

Johnny Got His Gun μακράν, μακράν, μακράν, μακράν....

slipknot
10-09-2008, 21:37

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetsi.....;-)

/*RaDioHeAD*\
10-09-2008, 21:37

καλά εδώ όποιος διαφωνεί είναι τουλάχιστον βλάχος...

Spirit_L
10-09-2008, 21:38

paizei kai na einai apo tis agaphmenes mou tainies!

protimw trainspotting apo requiem.kai exei kai gamw ta soundtrack!!!:love2:

vaguraw
10-09-2008, 21:45
to train einai poli wmo k xima to allo exei k ena noima pou prepei na piaseis esi.

em mono pou to train exei polla nohmata
kai pio va8eies tomes sthn koinwnia

Gianakin
10-09-2008, 21:46

+1. Το Train χρησιμοποιει τους χαρακτηρες για να δειξει μια κατασταση, το αλλο μενει στους χαρακτηρες και εμβαθυνει σχεδον αποκλειστικα σε αυτους.

slipknot
10-09-2008, 22:05

boreis na mou peis ti ennoeis? sigekrimena dld. gt to eixa dei palia, opote paizei na xeis k dikio. thimamai oti asxoliotan mono me ta narkwtika. enw to allo oxi mono..

proswpika pio poli m arese to train padws..

TonyFlow
10-09-2008, 22:08

nai entaksi eixe teleia mousikh alla otan deixnei to melaniasmeno xeri tou kai paei kai skaei enesh gia na mhn niothei ekei mesa einai poly xeirotero apo mia xarakthristikh skhnh sto trainspotting pou deixnei pos mpenei h belona mesa sto xeri...

Nai re,etsi prepei.Na sou deiksei poso skata einai h preza.Gi'ayto einai wmes oi skhnes.
Apla egw eipa oti kai to requiem htan ahdiastiko...

Kala h skhnh me thn toualeta kai to mwro leme einai makran brosta...

apolytos sosta... an den anaparisthseis thn koinonia sthn esath akrothta ths den tha kaneis kanenan na niosei abola... danny boyle re... ti malakies mou lete tora..

h skhnh sthn toulateta einai apo tis pio surealistikes ever akoma kai o woody allen ton pernei stis amerikanikes istories me ton sureal esafanismo ths manas tou..

omos den ksepernaei takashi miike..

άρα δεν σ'αρεσε επειδή φοβάσαι τις ενέσεις? :tounge:

ταινία για ναρκωτικά είναι, έτσι έπρεπε να'ναι.. όσο πιο ρεαλιστική πάει..

αλλα indeed υπήρχαν μερικά πράγματα στο requiem που το πάνε πολύ ψηλά.. σε επιπεδο σκηνοθεσίας ειδικά..

++++++++++++++++++++++

paizei kai na einai apo tis agaphmenes mou tainies!

protimw trainspotting apo requiem.kai exei kai gamw ta soundtrack!!!:love2:

an se aresei to soundtrack ela na deis kronos quartet na to peksoune kai live...

epishs den polysygkrinote autes oi tenies logo kai agglias amerikhs...

amerikh=couch-potato-brain-washed civilization ...
uk=pio anarxeia fash pou thelo na bgalo lefta apo to kathisio..

kai mias kai ginete poly ntoros gia istories me narkotika exo na protino 2 biblia pou to ena tha bgei kai se tenia to 2009 me ton depp

* junkie - william burroughs
* the rum diary - hunter thompson (eperxomenh tenia...)

TonyFlow
10-09-2008, 22:14
exo sto domatio mou thn afisa me ola ta logia to renton me to pou arxizei h tenia kai thelo na paratheso ta teleutea :

choose rotting away at the end of it all.pishing you last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish fucked-up brats you spawned to replace yourself...

CHOOSE YOUR FUTURE

CHOOSE LIFE

trooper7
10-09-2008, 22:18

Nai re sy...
Thn anamenw me trela thn tainia.Depp,Thompson myrizomai fear and loathing katastaseis pali:love2: :love2:

Ektos apo autes pou leme + Spun,Candy,Fear and Loathing exete na proteinete kamia allh me drogia??

Spirit_L
10-09-2008, 22:19
exo sto domatio mou thn afisa me ola ta logia to renton me to pou arxizei h tenia kai thelo na paratheso ta teleutea :

xaxaxaxa...eixa k egw to idio me ola ta logia sth ntoulapa mou mexri prin 2 xronia(<---to ksekollhse o aeras:p )

slipknot
10-09-2008, 22:19
Ektos apo autes pou leme + Spun,Candy,Fear and Loathing exete na proteinete kamia allh me drogia??

gt tetoia pwrwsi me ta narkwtika re mlk????:tounge:

TonyFlow
10-09-2008, 22:22
re fear and loathing den blepete me thn mia.... ego thn eida se 2 doseis... den exei kapoio nohma h tenia... o monos stoxos tou skhnotheth htan na anadeiksei ton depp ston megalytero psychedela prezakia ths istorias tou kinhmatografou... kai to katafere... o depp epekse TELEIA se authn thn tenia...

trooper7
10-09-2008, 22:23
gt tetoia pwrwsi me ta narkwtika re mlk????:tounge:

Me ta narkwtika oxi
Me tis tainies pou katapianontai me drugs nai.

Einai poly gamates re,so simple...(oxi oles vevaia)

Exeis tpt na proteineis??

TonyFlow
10-09-2008, 22:23
xaxaxaxa...eixa k egw to idio me ola ta logia sth ntoulapa mou mexri prin 2 xronia(<---to ksekollhse o aeras:p )

teleia afisa... ego exo agorasei terastio kadro kai thn exo kornizarei... theloun polytelies auta ta pragmata...

vaguraw
10-09-2008, 22:24
boreis na mou peis ti ennoeis? sigekrimena dld. gt to eixa dei palia, opote paizei na xeis k dikio. thimamai oti asxoliotan mono me ta narkwtika. enw to allo oxi mono..

proswpika pio poli m arese to train padws..

tsekare to trailer na pareis mia gefsh
http://www.youtube.com/watch?v=eAHI3bH0rbc

TonyFlow
10-09-2008, 22:29
tsekare to trailer na pareis mia gefsh
http://www.youtube.com/watch?v=eAHI3bH0rbc

1)to soundtrack ths tenias einai teleio... exei mesa primal scream,iggy pop, underworld... oti thes..

2)h kopela thn opoia gnorizei o renton sto club kai meta phdaei sto spiti ths einai apla mia mikrh thea... THEA!!!

3)an exete ta arxidia prospathiste na diabasete to trainspotting sta agglika apo irvine welsh... kai arxidia na exete meta tis 2-3 protes selides tha sas kryftoun...

slipknot
10-09-2008, 22:30
Me ta narkwtika oxi
Me tis tainies pou katapianontai me drugs nai.

Einai poly gamates re,so simple...(oxi oles vevaia)

Exeis tpt na proteineis??

tpt pou na min exeis dei fadazomai. tis ksereis kalitera tis tainies aftou tou eidous, pou s aresoun.

asxeto, gt oles oi nees tainies einai gtp? exei kaneis na proteinei tpt pou na ksexwrizei? dn mou erxetai kamia
mono d knight m arese.. anamenoume k righteous kill.. prwti fora sibrotagwnistoun kanonika o deniro k o patsino. sto nono dn eixan kamia skini mazi k sto heat mono mia nomizw! gamw!!:smokin: :smokin:

@vaguraw.. oreos.. merikes skines oute pou tis thimomoun! pare muri o mcgregor! skataaaaaaaaaaaaaa

Gianakin
10-09-2008, 22:33
re fear and loathing den blepete me thn mia.... ego thn eida se 2 doseis... den exei kapoio nohma h tenia... o monos stoxos tou skhnotheth htan na anadeiksei ton depp ston megalytero psychedela prezakia ths istorias tou kinhmatografou... kai to katafere... o depp epekse TELEIA se authn thn tenia...

Ε, οχι και να αναδειξει τον Ντεπ ο μονος στοχος του Γκιλλιαμ. Η ταινια ειναι βασισμενη σε βιβλιο του Hunter S. Thompson (ημιβιογραφικο), ενος απο τους σπουδαιοτερους δημοσιογραφους, συγγραφεις και φιλοσοφοναρκομανεις (οχι σαν αυτους στην Ομονοια) και καταγραφει ενα κομματι απο τη ζωη του συγγραφεα, οταν ηταν τιγκαρισμενος στα ναρκωτικα.

Και οταν λεω καταγραφει, το εννοω κυριολεκτικα. Οτι ειδες στην ταινια σαν παραισθησεις απο τις ουσιες ειναι πανω κατω οι περιγραφες των ιδιων των εμπειριων του Hunter.

Η ταινια ειναι πολλα πραγματα παραπανω απο ενα κινηματογραφικο δοχειο του Ντεπ ή του Γκιλλιαμ.

floyd21
10-09-2008, 22:34
an exete ta arxidia prospathiste na diabasete to trainspotting sta agglika apo irvine welsh... kai arxidia na exete meta tis 2-3 protes selides tha sas kryftoun...

++++ +++++ ++++++ ++++

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed- interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose a three piece suite on hire purchase in a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing sprit- crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing you last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked-up brats you have spawned to replace yourself. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that?

//Μη γράφετε greeklish ρε μαλάκες...:-(

Gianakin
10-09-2008, 22:34
3)an exete ta arxidia prospathiste na diabasete to trainspotting sta agglika apo irvine welsh... kai arxidia na exete meta tis 2-3 protes selides tha sas kryftoun...

Ο πουστης βαζει την προφορα του καθε χαρακτηρα στον γραπτο λογο. Οταν διηγουνταν ο Begbie με επιανε πονοκεφαλος. Το ιδιο ακριβως οταν διαβασα το sequel-βιβλιο του, το Porno (επισης σπουδαιο, ελπιζω να γινει ταινια, καμια σχεση με το Train, καταπιανεται με αυτο ακριβως που λεει ο τιτλος).

TonyFlow
10-09-2008, 22:36
asxeto, gt oles oi nees tainies einai gtp? exei kaneis na proteinei tpt pou na ksexwrizei? dn mou erxetai kamia

an blepeis hollywood (pou teinei na ginei san to bollywood me 500 tenies to xrono) ti perimeneis?

psakse kamia tenia se kana festival :

-benetia

-kannes

-sundance

-nyxtes premieras

ekei phgenei pleon o kinhmatografos pou blepete... tora an thes na deis zohan kalytera na pas katourame_prota_stis_tenies_mas_kai_meta_tis_dinou me_ston_kosmo festival ..

slipknot
10-09-2008, 22:38
an blepeis hollywood (pou teinei na ginei san to bollywood me 500 tenies to xrono) ti perimeneis?

-benetia

-kannes

-sundance

-nyxtes premieras

ekei phgenei pleon o kinhmatografos pou blepete... tora an thes na deis zohan kalytera na pas katourame_prota_stis_tenies_mas_kai_meta_tis_dinou me_ston_kosmo festival ..

simfwnw. kana site gia downloads??

TonyFlow
10-09-2008, 22:39
Ε, οχι και να αναδειξει τον Ντεπ ο μονος στοχος του Γκιλλιαμ. Η ταινια ειναι βασισμενη σε βιβλιο του Hunter S. Thompson (ημιβιογραφικο), ενος απο τους σπουδαιοτερους δημοσιογραφους, συγγραφεις και φιλοσοφοναρκομανεις (οχι σαν αυτους στην Ομονοια) και καταγραφει ενα κομματι απο τη ζωη του συγγραφεα, οταν ηταν τιγκαρισμενος στα ναρκωτικα.

Και οταν λεω καταγραφει, το εννοω κυριολεκτικα. Οτι ειδες στην ταινια σαν παραισθησεις απο τις ουσιες ειναι πανω κατω οι περιγραφες των ιδιων των εμπειριων του Hunter.

Η ταινια ειναι πολλα πραγματα παραπανω απο ενα κινηματογραφικο δοχειο του Ντεπ ή του Γκιλλιαμ.

ksero poios einai o thompson kai ti einai to fear and loathing in la vegas...
i was speaking metaphorically

Ο πουστης βαζει την προφορα του καθε χαρακτηρα στον γραπτο λογο. Οταν διηγουνταν ο Begbie με επιανε πονοκεφαλος. Το ιδιο ακριβως οταν διαβασα το sequel-βιβλιο του, το Porno (επισης σπουδαιο, ελπιζω να γινει ταινια, καμια σχεση με το Train, καταπιανεται με αυτο ακριβως που λεει ο τιτλος).

an to exeis diabasei oloklhro eisai megalos magkas... ego se 3-4 mhnes eixa diabasei 180 selides... kati tetoio kai meta to parathsa...

to porno to ksero alla den exo diabasei oute grammh

Gianakin
10-09-2008, 22:40

-benetia

-kannes

-sundance

-nyxtes premieras

1)Το οτι βγαινουν πολλες κουραδες απο το Χολλυγουντ δε σημαινει οτι δε βγαζει και διαμαντια. Κακως συνδεεται υποσυνειδητα το Χολλυγουντ με ταινιες δρασης. Το Χολλυγουντ παντα εβγαζε 500 ταινιες το χρονο, αλλα δεν εμποδισε Νονο, No Country for Old Men, Blade Runner, ολη τη φιλμογραφια του Kubrick και ποσες αλλες ταινιες να βγουν. Μη τα χεζουμε ολα.

2)Οι Καννες ειδικα ειναι τα δευτερα Οσκαρ. Τουλαχιστον τα μισα εργα που πανε για Οσκαρ περνανε κ απο Καννες. ΚΑι εργα που πολλοι του "ποιοτικου" σινεμα δεν τα θεωρουν αξια λογου (βλ. τα νεα Star Wars).

TonyFlow
10-09-2008, 22:41
simfwnw. kana site gia downloads??

yphrxe ena pou legotan "camera obscura" alla den mporo na to bro tora...

eixe oles tis tenies apo to diagonistiko meros pollon festibal apo tis aparxes tou cinema... genika an breis ton titlo ths tenias phgeneis torrentz kai yparxoune

Gianakin
10-09-2008, 22:42
ksero poios einai o thompson kai ti einai to fear and loathing in la vegas...
i was speaking metaphorically

Δεν φανηκε ετσι. Απλα θελω να πω οτι η ταινια εχει νοημα κ πολυ μαλιστα.

an to exeis diabasei oloklhro eisai megalos magkas... ego se 3-4 mhnes eixa diabasei 180 selides... kati tetoio kai meta to parathsa...

to porno to ksero alla den exo diabasei oute grammh

Τα πηρα και τα 2 μαζι, με σκοπο να φρεσκαρω τη μνημη μου πριν μπω στο Porno. Οταν ξεκινησα να διαβαζω το Train, απλα το παρατησα. 3 χρονια μετα, καταφερα κ τα διαβασα κ τα 2. Με πολλη υπομονη, ομως, και μισωντας τα κεφαλαια με τον Begbie.

TonyFlow
10-09-2008, 22:44
kai mias kai ginete poly ntoros gia istories me narkotika exo na protino 2 biblia pou to ena tha bgei kai se tenia to 2009 me ton depp

tora fanike?

Predator
11-09-2008, 00:42
Ειδα Zohan με ενα φιλο μου...

Καλο ηταν ρε παιδια!
Γιατι πεσατε να το φατε???

larry_tsoukou
11-09-2008, 01:13
me poion filo sou?

TonyFlow
11-09-2008, 01:40
1)Το οτι βγαινουν πολλες κουραδες απο το Χολλυγουντ δε σημαινει οτι δε βγαζει και διαμαντια. Κακως συνδεεται υποσυνειδητα το Χολλυγουντ με ταινιες δρασης. Το Χολλυγουντ παντα εβγαζε 500 ταινιες το χρονο, αλλα δεν εμποδισε Νονο, No Country for Old Men, Blade Runner, ολη τη φιλμογραφια του Kubrick και ποσες αλλες ταινιες να βγουν. Μη τα χεζουμε ολα.

2)Οι Καννες ειδικα ειναι τα δευτερα Οσκαρ. Τουλαχιστον τα μισα εργα που πανε για Οσκαρ περνανε κ απο Καννες. ΚΑι εργα που πολλοι του "ποιοτικου" σινεμα δεν τα θεωρουν αξια λογου (βλ. τα νεα Star Wars).

1)ok nonos einai paramount kai zoetrope kai no country prepei na einai warner alla h proth einai francis ford copolla kai h deuterh aderfoi cohen pou mono kati tetoioi phgenoune tenies stis kanes... den eida pote tous aderfous farelli na einai sto diagonistiko...

kai ektos apo tis eteries paragoghs pou mallon auto theoreis hollywood yparxei kai h nootropia hollywood (blepe allon ethnikothton tenies pou yposthrizonte apo ta studio kai an den exoun authn thn yposthriksh apla exoun tis idies xazes idees)...

otan h europh bgazei 20 foveres tenies ton xrono kai oloklhrh amerikh bgazei 5 tote na paroune mia propela na thn ensomatosoune sto daxtylo tous na thn perasoune mesa apo to auth tous sto myalo tous kai na pathsoune ton diakopth tou ON!!!

2)katalabes ti eipes??? oute kan isxyei auto pou les gia tis kannes... epidi phge o woody allen ena melinda and melinda kai kati adefoi cohen to burn after reading...??? ok pire xryso foinika kai o gus van sant pou ontos exeis dikio einai poly hollywood... eixe spasei ta box office sthn amerikh... :baby: ...

kai auto pou eipes gia thn nea trilogia tou starwars ti htane??? poiotikes tenies??? eimai megas fan ton trion proton tenion... mono to attack of the clones mporo na parallhliso se poiothta me tis palies tou lucas... oute kan... ouuuute kan...

sygnomh pou ekana tosh ora na sou apantiso apla to eixa kleisei to laptop epidis diabaza...

ironman
11-09-2008, 10:26
απ οτι βλεπω εχουν φαει κραξιμο ντε νιρο και πατσινο..
μλκια πρεπει να ναι το "ου φονευσεις"..

Gianakin
11-09-2008, 10:44
1)ok nonos einai paramount kai zoetrope kai no country prepei na einai warner alla h proth einai francis ford copolla kai h deuterh aderfoi cohen pou mono kati tetoioi phgenoune tenies stis kanes... den eida pote tous aderfous farelli na einai sto diagonistiko...

kai ektos apo tis eteries paragoghs pou mallon auto theoreis hollywood yparxei kai h nootropia hollywood (blepe allon ethnikothton tenies pou yposthrizonte apo ta studio kai an den exoun authn thn yposthriksh apla exoun tis idies xazes idees)...

otan h europh bgazei 20 foveres tenies ton xrono kai oloklhrh amerikh bgazei 5 tote na paroune mia propela na thn ensomatosoune sto daxtylo tous na thn perasoune mesa apo to auth tous sto myalo tous kai na pathsoune ton diakopth tou ON!!!

Αρα εσυ για ποιο απο τα 2 μιλας οτι τελειωνει? Η νοοτροπια ή οι εταιρειες? Διοτι μονο οταν καταλαβω τι εννοεις μπορω να συνεχισω την κουβεντα.

Σχετκα με την προπελα παντως.... εγω στη ζωη μου δε χρειαζομαι μονο βαριες ταινιες που να μου δινουν τροφη για να σκεφοτμαι πραγματα. Οπωσδηποτε τετοιες ταινιες μπαινουν πρωτες στη λιστα μου, αλλα ξερεις, χρειαζονται διαφορα ειδη ταινιων. Και το θριλλερακι, και η κωμωδια (εξυπνη ή βλαμμενη) και η περιπετεια και ολα.

Οποτε αν εσυ μετρας 5 Χυσιματα Αιματος και Πατριδες για Μελλοθανατους καθε χρονια, τοτε τα κριτηρια μας διαφερουν. Εγω το Χολλυγουντ το υποστηριζω επειδη παραγει τα παντα. Στατιστικα θα βγαλει κ πιπες (κ τα τελευταια χρονια οι πιπες αυξανονται, ναι), αλλα ετσι ειναι το παιχνιδι.

2)katalabes ti eipes??? oute kan isxyei auto pou les gia tis kannes... epidi phge o woody allen ena melinda and melinda kai kati adefoi cohen to burn after reading...??? ok pire xryso foinika kai o gus van sant pou ontos exeis dikio einai poly hollywood... eixe spasei ta box office sthn amerikh... :baby: ...

Και παλι πρεπει να καταλαβω τι εννοεις για Hollywood, αλλα καταλαβα πολυ καλα τι ειπα, και μιλαω τουλαχιστον απο το 2002, οχι για φετος. Και ναι, ο Βαν Σαντ υπηρξε εμπορικος καποτε. Το γυρισε απο επιλογη του (δεν εξεταζω αν εκανε καλα ή οχι). Το γεγονος ειναι οτι οταν βγαζουν μια ταινια στο Χολλυγουντ, οι stars που την προμοταρουν πανε ΠΑΝΤΑ μια βολτα και απο Κάννες. Αν θες, το πολυ να δεχτω οτι οι Κάννες λειτουργουν λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο περισσοτερο ως φιλτρο (καλων) ταινιων. Μεχρι εκει. Αλλιως δεν εχουν ουσιαστικη διαφορα οι 2 θεσμοι περα απο την ταμπελα.

Για τους υπολοιπους θεσμους θα συμφωνησω παντως (ξεχασα να το αναφερω πριν).

kai auto pou eipes gia thn nea trilogia tou starwars ti htane??? poiotikes tenies??? eimai megas fan ton trion proton tenion... mono to attack of the clones mporo na parallhliso se poiothta me tis palies tou lucas... oute kan... ouuuute kan...

Καλα, αν μπουμε σε κουβεντα για SW δε θα τελειωσω ποτε κ εχω Ηλεκτρονικη. Εισαι φαν των παλιων, ευγε. Και γω. Η μονη διαφορα ειναι οτι εγω βλεπω οτι κ οι 2 τριλογιες εχουν αφελειες στο σεναριο, κακα σημεια ηθοποιιας, σημεια που τα ειδικα εφφε ειναι εις βαρος της ιστοριας κτλ κτλ. Οι παλιες ταινιες ΔΕΝ εναι η Αγια Βιβλος. Και, για τα πρακτικα, μου αρεσουν οι νεες πιο πολυ.

Οι καινουριες ταινιες εχουν κανει περισσοτερεα πραγματα απο τις παλιες και σε προσφορα τεχνικη στο σινεμα (και ας το θαβουν τα περιοδικα. Πρωτα βγηκε ο Τζαρ Τζαρ και μετα το Γκολλουμ, αλλα αυτη την 20ετια ο κοσμος θα γλυφει το παπαρι του Τζακσον, οχι του Λουκας), και εν τελει οι νεες ταινιες ειναι πιο τολμηρες και πειραματικες για το ειδος τους.

Οποτε ναι, σε ταινιες που οι supporting characters ειναι ενα σκυλι/φλοκατη που γρυλλιζει και ενας funky μαυρος, προτιμω τις ταινιες με τον Christopher Lee και τον ξυρισμενο υπερκουλ μαυρο σαν δευτερευοντες χαρακτηρες.
[/QUOTE]

Lauril
11-09-2008, 11:12
μπλα μπλα μπλα
Πρωτα βγηκε ο Τζαρ Τζαρ και μετα το Γκολλουμ, αλλα αυτη την 20ετια ο κοσμος θα γλυφει το παπαρι του Τζακσον, οχι του Λουκας
μπλα μπλα μπλα

Και καλά θα κάνει ρε. Ο Αρχοντας των Δαχτυλιδιών είναι πολύ πολύ καλύτερος από το Star Wars:tounge:

TonyFlow
11-09-2008, 11:25
και η κωμωδια (εξυπνη ή βλαμμενη) και η περιπετεια

??? gt dld na zaro pou bgike to zohan??? ploutise o kinhmatografos??

exo hdh anaferei px oti sto dark eixa meinei malakas se olh thn tenia...

Οποτε αν εσυ μετρας 5 Χυσιματα Αιματος και Πατριδες για Μελλοθανατους καθε χρονια

fysika tosa metra kai to there will be blood einai focus an den kano lathos pou kai geografika kai nootropika einai ektos hollywood (blepe lost in translation..) mias kai einai art house division tou nbc...

Το γεγονος ειναι οτι οταν βγαζουν μια ταινια στο Χολλυγουντ, οι stars που την προμοταρουν πανε ΠΑΝΤΑ μια βολτα και απο Κάννες.

h tenia paei? gt oi anthropoi autoi kthautoi den lene kai kati....

Αν θες, το πολυ να δεχτω οτι οι Κάννες λειτουργουν λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο περισσοτερο ως φιλτρο (καλων) ταινιων. Μεχρι εκει. Αλλιως δεν εχουν ουσιαστικη διαφορα οι 2 θεσμοι περα απο την ταμπελα.

eksakoloutho na diafono... kai an symfonhso telika oti ontos pane tote esy tha prepei na symfoniseis oti hollywood = 1 stis 50 tenies tou festival kai den milao gia beneties kai allou opou h analogia mionete ekthetika..

Καλα, αν μπουμε σε κουβεντα για SW δε θα τελειωσω ποτε κ εχω Ηλεκτρονικη. Εισαι φαν των παλιων, ευγε. Και γω. Η μονη διαφορα ειναι οτι εγω βλεπω οτι κ οι 2 τριλογιες εχουν αφελειες στο σεναριο, κακα σημεια ηθοποιιας, σημεια που τα ειδικα εφφε ειναι εις βαρος της ιστοριας κτλ κτλ. Οι παλιες ταινιες ΔΕΝ εναι η Αγια Βιβλος. Και, για τα πρακτικα, μου αρεσουν οι νεες πιο πολυ.

re otan isos h pio shmantikh skhnh ths 6alogias (gt apo ekei ksekinisan kai ta palia) : ekei pou ginete o skywalker vader einai tigka sta efe... otan h trith ousiastika tenia einai 96% psifiopoihmenh ego ti kalo thes na do... akoma kai oi ermnhnies exoun psifiopoihthei

kai milao gia to hollywood kai san eteries paragoghs kai san emporikh nootropia gt einai KAI ta 2!!!!

Predator
11-09-2008, 12:19
me poion filo sou?

Το ειπα για να καταλαβετε οτι δε χρειαζεται μεγαλη παρεα για να σ'αρεσει...:wavey:

batigoal
11-09-2008, 13:12
Max Payne gamw (http://www.youtube.com/watch?v=JboQmDIdKWs&feature=related)

17. Trezegoal
11-09-2008, 13:35
Και καλά θα κάνει ρε. Ο Αρχοντας των Δαχτυλιδιών είναι πολύ πολύ καλύτερος από το Star Wars:tounge:

Oyte kan re...

Arxontas den mporei kan na sygkrithei me to Star Wars...

Star wars to paei pragmatika se allo epipedo...

Panoylhs
11-09-2008, 13:41
Oyte kan re...

Arxontas den mporei kan na sygkrithei me to Star Wars...

Star wars to paei pragmatika se allo epipedo...

...ουτε καν..κι αν θες ανοιγω νημα με poll :p :p :D

17. Trezegoal
11-09-2008, 13:57
...ουτε καν..κι αν θες ανοιγω νημα με poll :p :p :D

Re man min to synexizeis. O arxontas einai mia malakia gia paidakia poy toys aresoyn oi ipotes. Prosopika to vrika arketa vareto afoy stin misi tainia filosofoysan gia to daxtylidi...

To star wars einai i kaliteri 3-logia episitmonikis fantasias ever (ii 6-logia kalitera). Yparxei mia gamati istoria kai ilikrina an dei kapoios kai tis 6 tainies se syntomo diastima tha dei poso oraia denoyn metaksy toys...

An thes anoikse poll alla pistevo oti tha ntropiasteis anepanorthota...

SpartanGeorge
11-09-2008, 13:59
Re man min to synexizeis. O arxontas einai mia malakia gia paidakia poy toys aresoyn oi ipotes. Prosopika to vrika arketa vareto afoy stin misi tainia filosofoysan gia to daxtylidi...

To star wars einai i kaliteri 3-logia episitmonikis fantasias ever (ii 6-logia kalitera). Yparxei mia gamati istoria kai ilikrina an dei kapoios kai tis 6 tainies se syntomo diastima tha dei poso oraia denoyn metaksy toys...

αν συγκρινεις ταινιες αντε να το δεχτω
αν συγκρινεις ιστοριες εισαι εντελως off
η ιστορια του αρχοντα ειναι επος.&-

//panoylh ανοιξε το poll :p

DI tourist
11-09-2008, 14:05

Ε εισαι κουτος.
Ο Αρχοντας ειναι επικη τριλογια, αρκετα προσεγμενη (υπερ)παραγωγη, με τρελλο story και αρκετα μηνυματα. Για να την πεις "μαλακια για παιδακια που τους αρεσουν οι ιπποτες", πρεπει να ειδες αλλη ταινια.

Φυσικα και τα Star Wars ειναι ταινιαρες εξισου προσεγμενες αλλα δεν μπορει να γινει συγκριση γιατι οι πρωτες 3 ειναι 20-30 χρονια πιο παλιες απο τον Αρχοντα και τα εφε τους φανταζουν παιδικα μπροστα του και ψιλοαστεια εν ετη 2008, βεβαια αυτο δεν αφαιρει απο την αξια της ταινιας.

Προσωπικα τα βαζω στο ιδιο επιπεδο, αν και με Αρχοντα γουσταρα περισσοτερο. :cool:

17. Trezegoal
11-09-2008, 14:05
αν συγκρινεις ταινιες αντε να το δεχτω
αν συγκρινεις ιστοριες εισαι εντελως off
η ιστορια του αρχοντα ειναι επος.&-

//panoylh ανοιξε το poll :p

ki allos daxtylidokavlos...

ksero tora tha peite to klassiko epixeirima pos eixe katsei na dimiorgisei mia kainoyrioa glossa me vasi ta arxaia filandika poy milagane ta ksotika. einai klassiki dikaiologia poy xrisimopoiei o kathe ypermaxos toy arxonta...

gia mena pantos i istoria toy star wars einai poly kaliteri. se 6 tainies kai to eplekse toso oraia poy pote den varethika.

ston arxonta ap tin alli varethika tin zoi moy. na vlepo toys malakes na proxorane stis xionismenes voynokorfes kai na filosofoyne gia to daxtylidi...

STAR WARS reeeee...

anoikse poll na ntropiasteite ligaki...

noegr
11-09-2008, 14:06

"The English speaking world is divided into those who have read The Lord of the Rings and The Hobbit and those who are going to read them"

Sunday Times

Και οι ταινίες αν και δεν ήταν τόσο πιστές στο βιβλίο ήταν επικές...

17. Trezegoal
11-09-2008, 14:07
Ε εισαι κουτος.
Ο Αρχοντας ειναι επικη τριλογια, αρκετα προσεγμενη (υπερ)παραγωγη, με τρελλο story και αρκετα μηνυματα. Για να την πεις "μαλακια για παιδακια που τους αρεσουν οι ιπποτες", πρεπει να ειδες αλλη ταινια.

Φυσικα και τα Star Wars ειναι ταινιαρες εξισου προσεγμενες αλλα δεν μπορει να γινει συγκριση γιατι οι πρωτες 3 ειναι 20-30 χρονια πιο παλιες απο τον Αρχοντα και τα εφε τους φανταζουν παιδικα μπροστα του και ψιλοαστεια εν ετη 2008, βεβαια αυτο δεν αφαιρει απο την αξια της ταινιας.

Προσωπικα τα βαζω στο ιδιο επιπεδο, αν και με Αρχοντα γουσταρα περισσοτερο. :cool:

aaaarakse man poy afinei kai ta trela minymata o arxontas...

se ayto gia ta grafika symfono. ostoso eno ontos einai poly palia, den soy ksinizoyn...

edit: ela re malaka panagioti tora. oxi den exo diavasei ton arxonta se vivlio. bravo poy ton exeis diavasei esy, ego krino mono tin tainia omos tora. paizei na exo dei kai 3-4 fores tin kathe tainia toy arxonta kai pote den trelathika. apla metrios gia mena...

edit: tha psithei kaneis n anoiksei poll???? i na to kano ego????

SpartanGeorge
11-09-2008, 14:11
ki allos daxtylidokavlos...

ksero tora tha peite to klassiko epixeirima pos eixe katsei na dimiorgisei mia kainoyrioa glossa me vasi ta arxaia filandika poy milagane ta ksotika. einai klassiki dikaiologia poy xrisimopoiei o kathe ypermaxos toy arxonta...

gia mena pantos i istoria toy star wars einai poly kaliteri. se 6 tainies kai to eplekse toso oraia poy pote den varethika.

ston arxonta ap tin alli varethika tin zoi moy. na vlepo toys malakes na proxorane stis xionismenes voynokorfes kai na filosofoyne gia to daxtylidi...

STAR WARS reeeee...

anoikse poll na ntropiasteite ligaki...

ουτε καν ομως???
εχεις μεινει ΜΟΝΟ στη γλωσσα

το οτι εχει γραψει για ενα ολοκληρο κοσμο και οχι για μονο οτι αφορα την πλοκη
λεπτομεριες που με την πρωτη ματια δεν κολλανε με το στορι

το οτι ειναι επικη η ιστορια απο μονη της
τα μηνυματα που περνα

και αλλα πολλα

το star wars τι ειχε??
τον αλλον που εγινε vader επειδη δεν του πηγαν ολα καλα?? :baby:

(νταξι οχι τοσο ακραια αλλα u get the point)

//δεν ειχε μηνυματα ο αρχοντας?? :baby:

// ανοιξε το γιατι ο panoylhs μαλλον εφυγε

DI tourist
11-09-2008, 14:13

se ayto gia ta grafika symfono. ostoso eno ontos einai poly palia, den soy ksinizoyn...

Ε νταξει ρε μλκα, αν εσυ το μονο μηνυμα που ειδες ειναι "Κοβω κεφαλια απο ορκς και στο τελος ψηνεται και η γκομενα" τοτε τι να σου πω? Ξαναδες τες.

Επισης οταν βλεπεις τα πρωτα Star Wars εν ετη 2008 (ή εστω τα τελευταια 5-10 χρονια) φυσικα και καταλαβαινεις τις ατελειες των special effects αλλα επειδη ειναι ιστορικες ταινιες 30 ετων περιπου, κανεις καποιες συμβασεις και δεν κολλας εκει.

17. Trezegoal
11-09-2008, 14:14
ουτε καν ομως???
εχεις μεινει ΜΟΝΟ στη γλωσσα

το οτι εχει γραψει για ενα ολοκληρο κοσμο και οχι για μονο οτι αφορα την πλοκη
λεπτομεριες που με την πρωτη ματια δεν κολλανε με το στορι

το οτι ειναι επικη η ιστορια απο μονη της
τα μηνυματα που περνα

και αλλα πολλα

το star wars τι ειχε??
τον αλλον που εγινε vader επειδη δεν του πηγαν ολα καλα?? :baby:

(νταξι οχι τοσο ακραια αλλα u get the point)

//δεν ειχε μηνυματα ο αρχοντας?? :baby:

ilikrina pes moy ena ap ta mynimata poy eixe o arxontas...

ena se parakalo...

oso gia ton olokliro kosmo. to star wars eixe plasei akrivos to idio plaisio kai akoma megalitero afoy ithele na kalypsei 6 tainies. kai genika i kathe 3-logia poy sevetai ton eayto tis exei ftiaksei enan akros prosegmeno kosmo gia na ypostirizei tin istoria...

spartan, anoikse to thread...

17. Trezegoal
11-09-2008, 14:17
Ε νταξει ρε μλκα, αν εσυ το μονο μηνυμα που ειδες ειναι "Κοβω κεφαλια απο ορκς και στο τελος ψηνεται και η γκομενα" τοτε τι να σου πω? Ξαναδες τες.

Επισης οταν βλεπεις τα πρωτα Star Wars εν ετη 2008 (ή εστω τα τελευταια 5-10 χρονια) φυσικα και καταλαβαινεις τις ατελειες των special effects αλλα επειδη ειναι ιστορικες ταινιες 30 ετων περιπου, κανεις καποιες συμβασεις και δεν κολλας εκει.

dld poia mynimata prepei na do re???

se rotao edo kai 5 posts kai to mono poy moy les einai oti eixan alla variemai na sta po tora...

please re pes moy ena...

oso gia to star wars. an to skeyteis se mia tainia epistimonikis fantasias kai s exei kanei na min kollas toso poly sta efe. ego man akoma kai tora otan vlepo star wars ta 3 prota den moy ksynizoyn trela ta grafika kai oxi epeidi to sevomai alla epeidi exei mia tetoia istoria poy den se noiazoyn kai trela ta grafika...

DI tourist
11-09-2008, 14:29
dld poia mynimata prepei na do re???

se rotao edo kai 5 posts kai to mono poy moy les einai oti eixan alla variemai na sta po tora...

please re pes moy ena...

oso gia to star wars. an to skeyteis se mia tainia epistimonikis fantasias kai s exei kanei na min kollas toso poly sta efe. ego man akoma kai tora otan vlepo star wars ta 3 prota den moy ksynizoyn trela ta grafika kai oxi epeidi to sevomai alla epeidi exei mia tetoia istoria poy den se noiazoyn kai trela ta grafika...

Δηλαδη εσυ ειδες τον Αρχοντα και δεν σου περασε ουτε ενα μηνυμα. Τιποτα απολυτως. Σα να εβλεπες Μαρια η Ασχημη, ενα πραμα.

Καταρχην δες τα προφανη μηνυματα της ταινιας, η μαχη του "καλου" με το "κακο", ο πολεμος και τα αποτελεσματα του στις διαφορες πλευρες που αντιμαχονταν, η προδοσια και η φιλια.
Περα απ αυτα τα προφανη, ψαξε λιγο το background της ζωης του Τολκιν και θα καταλαβεις τι θελει να πει μεσω των ταινιων. Ο ιδιος καταγοταν απο ενα μικρο χωριο στην Αγγλια (aka Σαϊρ στην ταινια) και ξαφνικα ενω ειναι πιτσιρικας ξεσπαει ο 1ος παγκοσμιος και καλειται να πολεμησει και να ζησει ολη αυτη τη φρικη. Περα απ αυτο καθε "φυλη" στον Αρχοντα συμβολιζει κατι απ το σημερινο κοσμο (ανθρωποι = η νεα δυναμη, η αλλαγη, ξωτικα= η παραδοσιακη εξουισα που φτανει στο τελος της κλπ). Αν αυτα δεν περνανε μηνυματα τοτε τι κανουν?
Το ολο στορυ του Αρχοντα βασιζεται ακριβως στον παραλληλισμο μεταξυ των γεγονοτων της πραγματικης ζωης και των φανταστικων γεγονοτων της ταινιας. Οι παραλληλισμοι ειναι απειροι, υπαρχουν ολοκληρα ντοκυμαντερ που εξηγουν ακριβως αυτο.
Οποτε πριν πεις οτι ο Αρχοντας ειναι για παιδακια που γουσταρουν ιπποτες (που με την ιδια λογικη το star wars ειναι για παιδακια που γουσταρουν διαστημοπλοια και λεϊζερ) ψαξε λιγο καλυτερα και σταματα να λες γραφικοτητες. Το οτι προσωπικα βαρεθηκες οταν εβλεπες τις ταινιες δεν αφειρει απο την αξια τους, το αντιθετο μαλλον... :cool:

/*RaDioHeAD*\
11-09-2008, 14:29
κατσούλη είσαι βλάκας σταμάτα.

[μην απαντήσεις γιατί δεν θα είμαι στο πισι για να σου απαντήσω]

SpartanGeorge
11-09-2008, 14:34

ena se parakalo...

η τραγικοτητα του γκολουμ
οτι δεν βρεθηκε κανεις να του απλωσει το χερι να τον βοηθησει
εκτος απο τον φροντο και ολοι αυτοματα τον εβλεπαν σαν το απαισιο πλασμα

oso gia ton olokliro kosmo. to star wars eixe plasei akrivos to idio plaisio kai akoma megalitero afoy ithele na kalypsei 6 tainies. kai genika i kathe 3-logia poy sevetai ton eayto tis exei ftiaksei enan akros prosegmeno kosmo gia na ypostirizei tin istoria...

διαβασε το βιβλιο, να δεις τι κοσμο εχει ο αρχοντας

//τι να βαλω στο poll??
συγκριση ταινιων?
ή συγκριση ιστοριας?

batigoal
11-09-2008, 14:39
To golum deixnei akribws ti mporei na kanei h aplistia se enan anthrwpo.
To daxtylidi profanws symvolizei thn exousia k ti kanoun oi anthrwpoi gia na thn apokthsoun. Polemos prodwsia opws leei k o rg.
H filia tou sam me ton frodo epishs k p eftase o sam enw dn htan anagasmenos gia ton filo t.
Ti leme twra exei polla mnmata o arxontas k eisai blakas p thn isopedwneis se mia tainia me salia :p

Hellhammer
11-09-2008, 14:40
ρε αφηστε τον χαζουλη να λεει τωρα.και μηνυματα να μην εχει δεν ειναι αναγκη να εχει βαθυστοχαστα μηνυματα μια ταινια για να σε συναρπασει.και η πλοκη και οι ανατροπες και οι ηρωες και τα σκηνικα ειναι αρκετα για να γουσταρεις και να εχει πολυ ενδιαφερον.

ρε μαλακα κατσουλη τραβα δες ρε μλκ κανα κουροσαβα και καμμια κοκκινη μπλε κιτρινη πορτοκαλη ασπρε με μαυρους κοκκους ταινια αμα θες μηνυματα..ψευτοκουλτουριαρη μαλλιά..

TopGear
11-09-2008, 14:41

edit: ela re malaka panagioti tora. oxi den exo diavasei ton arxonta se vivlio. bravo poy ton exeis diavasei esy, ego krino mono tin tainia omos tora. paizei na exo dei kai 3-4 fores tin kathe tainia toy arxonta kai pote den trelathika. apla metrios gia mena...

edit: tha psithei kaneis n anoiksei poll???? i na to kano ego????

ena se parakalo...

spartan, anoikse to thread...

Ρε μιλάμε πλανάσαι. Άρχοντας με διαφορά.

Δηλαδη εσυ ειδες τον Αρχοντα και δεν σου περασε ουτε ενα μηνυμα. Τιποτα απολυτως. Σα να εβλεπες Μαρια η Ασχημη, ενα πραμα.

Καταρχην δες τα προφανη μηνυματα της ταινιας, η μαχη του "καλου" με το "κακο", ο πολεμος και τα αποτελεσματα του στις διαφορες πλευρες που αντιμαχονταν, η προδοσια και η φιλια.
Περα απ αυτα τα προφανη, ψαξε λιγο το background της ζωης του Τολκιν και θα καταλαβεις τι θελει να πει μεσω των ταινιων. Ο ιδιος καταγοταν απο ενα μικρο χωριο στην Αγγλια (aka Σαϊρ στην ταινια) και ξαφνικα ενω ειναι πιτσιρικας ξεσπαει ο 1ος παγκοσμιος και καλειται να πολεμησει και να ζησει ολη αυτη τη φρικη. Περα απ αυτο καθε "φυλη" στον Αρχοντα συμβολιζει κατι απ το σημερινο κοσμο (ανθρωποι = η νεα δυναμη, η αλλαγη, ξωτικα= η παραδοσιακη εξουισα που φτανει στο τελος της κλπ). Αν αυτα δεν περνανε μηνυματα τοτε τι κανουν?
Το ολο στορυ του Αρχοντα βασιζεται ακριβως στον παραλληλισμο μεταξυ των γεγονοτων της πραγματικης ζωης και των φανταστικων γεγονοτων της ταινιας. Οι παραλληλισμοι ειναι απειροι, υπαρχουν ολοκληρα ντοκυμαντερ που εξηγουν ακριβως αυτο.
Οποτε πριν πεις οτι ο Αρχοντας ειναι για παιδακια που γουσταρουν ιπποτες (που με την ιδια λογικη το star wars ειναι για παιδακια που γουσταρουν διαστημοπλοια και λεϊζερ) ψαξε λιγο καλυτερα και σταματα να λες γραφικοτητες. Το οτι προσωπικα βαρεθηκες οταν εβλεπες τις ταινιες δεν αφειρει απο την αξια τους, το αντιθετο μαλλον... :cool:

Έτσι ακριβώς. Και πολλά άλλα. Για να το γράψει αυτό, επηρεάστηκε από τον πόλεμο και κάνει τους παραλληλισμούς του μέσα στο έργο.

Hellhammer
11-09-2008, 14:42

βεβαια μ'εκνευριζει που παλι ο "κακος" μενει στην ανατολη και ερχεται απο εκει..ξερεις τι εννοω..

SpartanGeorge
11-09-2008, 14:44
βεβαια μ'εκνευριζει που παλι ο "κακος" μενει στην ανατολη και ερχεται απο εκει..ξερεις τι εννοω..

καλα ο κακος ηρθε απο τη δυση κανονικα :p
και επισης "κακοι" ερχονται και απο τον νοτο :p

Hellhammer
11-09-2008, 14:46
καλα ο κακος ηρθε απο τη δυση κανονικα :p
και επισης "κακοι" ερχονται και απο τον νοτο :p

η μορντορ ανατολικα δν ειναι ρε;εγω ετσι θυμαμαι απο τον χαρτη...

SpartanGeorge
11-09-2008, 14:48
η μορντορ ανατολικα δν ειναι ρε;εγω ετσι θυμαμαι απο τον χαρτη...

ναι αλλα εκει κατεληξε
δεν ηρθε απο εκει
αυτο λεω

Hellhammer
11-09-2008, 14:49
ναι αλλα εκει κατεληξε
δεν ηρθε απο εκει
αυτο λεω

οκ οκ κατσε..οταν γινονταν οι μαχες-στην εποχη του φροντο δλδ που περιγραφεται στην ταινια και στα 3 βιβλια-δν ειχε ξεκινησει απο την ανατολη;

SpartanGeorge
11-09-2008, 14:51
οκ οκ κατσε..οταν γινονταν οι μαχες-στην εποχη του φροντο δλδ που περιγραφεται στην ταινια και στα 3 βιβλια-δν ειχε ξεκινησει απο την ανατολη;

ναι οκ
peace :p

Hellhammer
11-09-2008, 14:53
ναι οκ
peace :p

οχι ρωταω για να μου πεις αν εχω κανει λαθος γιατι θα ειναι πολυ θετικο να εχω κανει λαθος σ'αυτο το σημειο.μακαρι δλδ να ερχονται απο δυση τελικα :D