PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι κινηματογραφικές ταινίες του πληροφορικάριου!!

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Gianakin
14-07-2008, 16:17
τι ακριβως ειναι -αρα σ αυτη την ταινια;;
θυμαμαι που το χαμε ξανασυζητησει εδω μεσα και δε μ ειχατε πεισει :tounge:
ενας μαλακας γυρναει μεσα στο σπιτι και γκαριζει λες και τον πηδανε απο τον κωλο..

Οχι, οχι, αυτο ειναι το προηγουμενο αριστουργημα του Οικονομιδη, το Σπιρτοκουτο. Σε αυτο το νεο αριστουργημα ο τυπος που φωναζε στο Σπιρτοκουτο, σχεδον δε μιλαει καθολου. Αντ' αυτου, βριζουν ολοι γυρω του. Γιατι, ξερεις, ετσι μιλανε οι ανθρωποι στην πραγματικη ζωη.

Theio_Vrefos
14-07-2008, 16:24
http://youtube.com/watch?v=Z1lau7jSoxo&feature=related

//edit: Στην ταινία εντύπωση μου έκανε πως παίζει και η Μαρία Ναυπλιώτου, που για όσους έχουν δει τη σειρά, είχε το ρόλο της Γλαύκης στην Αίθουσα του Θρόνου. Ε λοιπόν, δεν νόμιζα ποτέ ότι θα την έβλεπα να λέει μαλάκα, γαμιέσαι, αρχίδι και τα λοιπά :P

L.S.F.
15-07-2008, 13:42
poso teleia mporei na einai auti (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mighty_Ducks) i trilogia..oses fores k na ti deis metraei panta..

cunt
15-07-2008, 15:39
Οχι, οχι, αυτο ειναι το προηγουμενο αριστουργημα του Οικονομιδη, το Σπιρτοκουτο. Σε αυτο το νεο αριστουργημα ο τυπος που φωναζε στο Σπιρτοκουτο, σχεδον δε μιλαει καθολου. Αντ' αυτου, βριζουν ολοι γυρω του. Γιατι, ξερεις, ετσι μιλανε οι ανθρωποι στην πραγματικη ζωη.

pes ta re anthrwpe. ai sto dialo apo kei xamw kathesai na deis mia tainia k sta prwta deka deyterolepta ta nevra s exoun ginei zmparalia k to lene oloi aristourghma. AYTO TO KANW K EGW kyrie apotetoie..

tespa kati p ithela na pw edw k 2-3 meres..

deite to WALK HARD.

gamw ta gelia. paragwgh apatow (superbad, knocked up klp) alla straight to dvd..
k de mporw na katalavw giati kiolas...fanhke akrivh paragwgh me tragoudakia k ap ola, guestarilikia averta (p.x jack white se rolo elvis k jack black paul mccartney xaxax - kyriws dld apo typous me onoma jack k epwnym ena xrwma)..

again trelo gelio. parakolouthei k kala th zwh enos rock star.
anafores se johnny cash, brian wilson, morrison , jerry lee lewis ktl ktl.
epishs sto telos skaei k o eddie vedder.

gia opoion to dei as tsekarei to skhniko sto telos me tous rapper k as sygkrinei m ayto (http://www.stereoworld.gr/news.php?id=308)

vasika to skhniko htan stantar anafora se mia analogh geloiothta p eixe kanei o mccartney me to jay z persi propersi alla ithela na diafhmisw k to site m miexexex)

Hellhammer
15-07-2008, 18:19
ρε μαλακες το ισπανικο θριλερ που λεγατε οτι γαμαει και δερνει και βγηκε προσφατα πως λεγεται;

nightcrawler
15-07-2008, 18:24
ρε μαλακες το ισπανικο θριλερ που λεγατε οτι γαμαει και δερνει και βγηκε προσφατα πως λεγεται;

REC an ennoeia afto pou einai se stil SAW...

alliws mipws ennoeis El Orfanato?

vaguraw
15-07-2008, 18:24

REC

.......

Hellhammer
15-07-2008, 18:29
alliws mipws ennoeis El Orfanato?

το REC εννοουσα οχι το The Others στα ισπανικα :tounge: :tounge:

ironman
15-07-2008, 18:45
το el orfanato ειναι η πιο γαματη ταινια που χω δει τα τελευταια χρονια. δεν την εχω ξεπερασει ακομα..
ειδικα οταν θυμαμαι το μαλακισμενο με τη σακουλα στο κεφαλι με διαπερναει ενα ριγος :tounge:

Gianakin
16-07-2008, 02:40
pes ta re anthrwpe. ai sto dialo apo kei xamw kathesai na deis mia tainia k sta prwta deka deyterolepta ta nevra s exoun ginei zmparalia k to lene oloi aristourghma. AYTO TO KANW K EGW kyrie apotetoie..

Μα δεν καταλαβαινεις: Ο Οικονομιδης ειναι κωμικη ιδιοφυια.

deite to WALK HARD.

Ω, ναι. Σπουδαια κωμωδια, αλλα και ταινια με καποιες συγκινητικες στιγμες. Τη βαζω στο ιδιο επιπεδο με το I'm Not There, ως βιογραφικες ταινιες που δεν ειναι politically correct, ενω παραλληλα εχουν δικη τους δομη και οραμα, χωρις ν'ακολουθουν καρμπον τη ζωη του καλλιτεχνη που περιγραφουν (μαλλον εχεις αταλαβει ως τωρα οτι σιχαινομαι τις βιογραφικες ταινιες).

gardelis
16-07-2008, 03:04
τι ακριβως ειναι -αρα σ αυτη την ταινια;;
θυμαμαι που το χαμε ξανασυζητησει εδω μεσα και δε μ ειχατε πεισει :tounge:
ενας μαλακας γυρναει μεσα στο σπιτι και γκαριζει λες και τον πηδανε απο τον κωλο..

simfono man....to spirtokouto itan poli anwtero....
kaliteri skini
http://www.youtube.com/watch?v=lpqKLqLx9fQ
megali i xari sou ai giorgi
muala ximena re-kefalia kommena re-fere mpira

Theio_Vrefos
16-07-2008, 08:08
Θα σε κρεμάσω με το πιεσόμετρο ρε!

All the money :P

Gianakin
17-07-2008, 02:01
Terminator 4 trailer (http://www.worstpreviews.com/trailer.php?id=333&item=0), με τον Christian Bale ως John Connor.

SROK
17-07-2008, 02:06
Terminator 4 trailer (http://www.worstpreviews.com/trailer.php?id=333&item=0), με τον Christian Bale ως John Connor.

Να περιμένουμε ωραία πράγματα από αυτό το Terminator ή μπα?

Gianakin
17-07-2008, 09:25
Λογω Bale, εχω ελπιδες. Εχει παιξει σε κουραδες παλια, αλλα μετα το Μachinist φαινεται οι επιλογες του να εχουν καποια αξια.

Λογω σκηνοθετη (McG, που εκανε τα 2 Αγγελοι του Τσαρλι), εχω ανησυχιες. Ο τυπος ειναι υπευθυνος για τη δημιουργια 2 καλων σειρων (Chuck, Supernatural), αλλα αυτο δεν ειναι εγγυηση.

Τελος, κατι που ακουσα για το σεναριο (οτι ναι μεν παιζει Τζον Κοννορ αλλα το βαρος πεφτει σε εναν αλλον χαρακτηρα με μυστηριωδες παρελθον ή κατι τετοιο) με βαζει σε σκεψεις.

Πραγματικα δεν ξερω. Θελω να ειναι καλη η ταινια και το teaser μου εδωσε ελπιδες, ηδη φαινεται πιο καλο απο το Τ3. Αναμονη για το φουλ τρεηλερ.

cunt
17-07-2008, 09:58
pffff... to oti tha nai kalytero ap to 3 dn exei na leei kati..PREPEI na einai anwtero ap to 3 (p htan ena aisxos)...

ti na pw...de mporoun n afhsoun ena kalo franchise sthn hsyxia toy..to 2 einai ap ta agaphmena m erga, ypodeigma afhghshs..

epishs entypwsh m kanei p les gianakin oti o bale exei paiksei se kourades..proswpika ton exw eksymnhsei pro pollou giati m fainetai o monos ithopoios p osa erga tou exw dei (7-8) einai ola tainiares..

Gianakin
17-07-2008, 11:12
pffff... to oti tha nai kalytero ap to 3 dn exei na leei kati..PREPEI na einai anwtero ap to 3 (p htan ena aisxos)...

ti na pw...de mporoun n afhsoun ena kalo franchise sthn hsyxia toy..to 2 einai ap ta agaphmena m erga, ypodeigma afhghshs..

epishs entypwsh m kanei p les gianakin oti o bale exei paiksei se kourades..proswpika ton exw eksymnhsei pro pollou giati m fainetai o monos ithopoios p osa erga tou exw dei (7-8) einai ola tainiares..

Συμφωνω οτι πρεπει να κανουν χοντρη δουλεια για να αγγιξουν την τριχα απο το δεξι παπαρι του Τ2 ή και του Τ1. Το καλο ειναι οτι δεν εχουν να κανουν με την ιδια θεματολογια (προστασια ατομου, ταξιδι στο χρονο), αλλα με φουλ πολεμο.

Δεν με πειραζει να μην αφηνουν ενα franchise στην ησυχια του, αρκει να το κανουν σωστα.

Οσο για τον Μπεηλ... ειναι ο αγαπημενος μου ηθοποιος απο τη γενια του, τον λατρευω απιστευτα για τη δουλεια του. Ομως... Βασιλειο της Φωτιας, Shaft, Μαρια η Μητερα του Ιησου, Ο Νεος Κοσμος και Velvet Goldmine (το τελευταιο εργο παει προς συζητηση περισσοτερο, αλλα δεν μου αρεσει ο Todd Haynes σα σκηνοθετης περα απο το προσφατο I'm Not There).
Ο Μπεηλ ειχε μια αναλαμπη το 1999 με το American Psycho, αλλα μετα το Equilibrium εχει αρχισει να χτιζει ενα εντυπωσιακοτατο (κατ' εμε) βιογραφικο.

cunt
17-07-2008, 11:23
nai vasika ayto ennoousa otan elega na to afhsoun sthn hsyxia tou..na to afhsoun sthn hsyxia tou ama einai na to katastrepsoun etsi...ama einai ta erga n aksizoune as gyrisoune k 28 sequel..

twra ap ta erga p aneferes ws kaka tou bale exw dei mono to v.g to opoio m arese para poly ( k to soundtrack tou einai ap tous agaphmenous m diskous ever asxeto vevaia ayto) k to shaft to opoio omws dn to thymamai..

Gianakin
18-07-2008, 04:23
Dark Knight:

Οκ, δεν εκρυψα ποτε οτι η ταινια αυτη θα μου αρεσε, αλλα ειλικρινα δεν περιμενα τετοια εργαρα. Οτι μπορει να εχετε ακουσει, οτι δεν ειναι απλα comic book ταινια, αλλα epic crime drama/thriller ειναι αληθινο.

Ενα αξιοπροσεκτο χαρακτηριστικο της ταινιας ηταν οτι ο Τζοκερ για μενα δεν εκλεψε την παρασταση, ουτε απο τον Μπατμαν, αλλα ουτε και αο τον Harvey Dent. Οι ερμηνειες και το γραψιμο των ρολων ηταν ισοτιμο.

Ολοι οι ηθοποιοι εχουν περισσοτερα να κανουν σε αυτη την ταινια και οι ερμηνειες κυμαινονται απο αξιοπρεπεις (για τους κομπαρσους) ως φαινομενικες. Ειναι πολυ σημαντικο το οτι ο Bale καταφερε και επαιξε παρα πολυ καλα απεναντι στον Τζοκερ του Λετζερ, ειδικα αν σκεφτει κανεις οτι ο χρονος του σαν Μπρους ηταν περιορισμενος, ενω ο χρονος του ως Μπατμαν εκτενης. Δεν ειναι ευκολο να υποδυθεις μεσα απο μια μασκα, με μονο το στομα σου ελευθερο να εκφραστει.

Η Maggie Gyllenhaal ειναι μιιιιιιιλια ανωτερη απο την Katie Holmes και, ενω ο χαρακτηρας δεν ειχε να κανει πολλα, ηταν σημαντικη, οχι μονο για την ταινια, αλλα και για το μελλον του Μπατμαν/ του franchise. Μοργκαν Φρημαν και Michael Caine αψογοι, οπως παντα.

Ο Gary Oldman εχει πολυ πιο σημαντικο ρολο εδω, ενω ο Ααρον Εκχαρτ ως Ντεντ ειναι για μενα εξισου καλος στο ρολο του οσο ο Λετζερ και ο Μπεηλ. Πιστεψτε με, η ταινια αφορα πιο πολυ τον Ντεντ, παρα τον Μπατμαν.

Καλα, ο Λετζερ δεν ξερω αν αξιζει να παρει Οσκαρ, ξερω ομως οτι: ΕΙΝΑΙ ο Τζοκερ (απο ερμηνεια και απο γραψιμο χαρακτηρα) και επισης πρεπει να προταθει για Οσκαρ. Η ερμηνεια του ειναι η πιο εξωτικη προφανως, γι'αυτο και παιρνει ξεχωριστη παραγραφο. Οπως προειπα, ποιοτικα ειναι ισος με Μπεηλ και Εκχαρτ.

Τα εφε (ελαχιστα ψηφιακα) ηταν απιστευτα. Τα stunts ειναι εντυπωσιακα. Η μουσικη ειναι η εξελιξη των θεματων του Begins και γινεται πιο σκοτεινη και επιθετικη. Το θεμα του Τζοκερ ειναι μια νοτα, αλλα οταν το ακους, ξερεις οτι κατι θα παει σκατα.

Η δραση ειναι ανωτερη απο το Begins, κυριως διοτι επιτελους ο Μπεηλ φορα πιο ανετο κοστουμι και ετσι κινειται καλυτερα. Αρα, η καμερα ειναι τραβηγμενη προς τα πισω, πιο λιγα cuts και η πολυ καλη χορογραφια επιτελους φαινεται.

Ενω το Begins ηταν character-based εργο, το Dark Knight ειναι script-based. Το σεναριο ειναι πολυπλοκο, σε σημεια πολυεπιπεδο, ΠΟΛΥ ωριμο και σκοτεινο. Αλλα μιλαμε για μαυρη μαυριλα. Ευτυχως παιζουν αρκετες κωμικες φασεις, βαλμενες στρατηγικα σε καποια σημεια, ετσι ωστε να σηκωνει λιγο τη διαθεση.
Πραγματικα το σεναριο ειναι πολυ παραπανω απο μια ταινια απο κομιξ. Θιγει κοινωνικα ζητηματα (εως και υπαρξιακα ως ενα σημειο), ενω αγγιζει θεματα 9/11 και τον κοσμο μετα το χτυπημα των Διδυμων Πυργων.

Το Batpod (aka Bat-cycle) ηταν πολυ μουρη και εδωσε λιγη παραπανω coolness τοσο στη δραση, οσο και στον ιδιο τον Μπατμαν σαν μορφη.

Η σκηνοθεσια ηταν εκπληκτικη. Πλεον ο Νολαν χειριζεται πολυ καλα την καμερα του και φαινεται. Σε συνδυασμο με τον διευθυντη φωτογραφιας, που αποτυπωνει στο φακο την πολη του Σικαγο ως Γκοθαμ, ειναι οπτικα πολυ ενδιαφερουσα κ ας μην ειναι γοτθικη (καλα, νταξει, ο Μπαρτον εχει μεινει τοοοοοοοσο πισω πλεον, για μενα, οσον αφορα τον Μπατμαν).

Τελος, να αναφερω οτι ενα νο3 ειναι απαραιτητο απο τον Νολαν, ειδικα με τον τροπο που αφηνει τα πραγματα στο Dark Knight. Αν δεν το κανει, προσωπικα πιστευω οτι θα ειναι πολυ πολυ κριμα.

Τη συστηνω ανεπιφυλακτα, ειναι μια πολυ ωριμη και βαρια ταινια, που καλυπτει δραση, δραμα, κωμωδια, καλογραμμενους χαρακτηρες και πλοκη. 10/10

Master_User
18-07-2008, 04:24
Manges pante deste batma treloi fasi joker prili parania o an8ropos, trela girizmeni apo apopsi texniki me kameres kai etsi kai kamia sxesi me palia batman xamos kai plisi engefalou mexri ekei pou den paei, kamia sxesi pano mou xestika apo fobo. Den milao kan gia batman idika mia sxini pou pxiani enan kinezo pou xrisimopoio C.I.A. tactiks :O.

cunt
18-07-2008, 04:33
10/10 k apo mena. apla ap tis kalyteres tainies p exw dei.

to perimena ayto to post apo gianakin.

hmastan sto idio cinema vasika (k omologw oti de mporw na katalhksw an to gegonos oti de m kollage na s milhsw apo konta p to xw pathei k me alla atoma apo forum einai normal h an pame oloi kata diaolou sa genia - to klassiko erwthma)

epishs watchmen trailer (http://www.rollthefatman.com/home/?p=327) (molis to eida sto forum tou cine)

//edit molis eida to trailer...gamw fainetai sto mati alla re pusth prepei na nai 4 wres mono k mono gia na kalypsei ola osa ginontai sto komik (p einai ola aparaithta)..epishs gamaei to tragoudaki sthn arxh (p einai to idio apo to soundtrack toy batman and robin :confused: )

TopGear
18-07-2008, 04:54
Γουστάρω να το δω κι εγώ. Πιστεύω με όσα λέτε πώς είναι καταπληκτικό.

//Εν τω μεταξύ, διάλεξα μια ταινία στην τύχη να δω από όσες έχω και πέτυχα αυτή (http://www.imdb.com/title/tt0470761/). First born. Μάπα. :-( :-(

Gianakin
18-07-2008, 09:49
10/10 k apo mena. apla ap tis kalyteres tainies p exw dei.

to perimena ayto to post apo gianakin.

hmastan sto idio cinema vasika (k omologw oti de mporw na katalhksw an to gegonos oti de m kollage na s milhsw apo konta p to xw pathei k me alla atoma apo forum einai normal h an pame oloi kata diaolou sa genia - to klassiko erwthma)

Α, με ειδες? Ησουν στον Αγ. Ελευθεριο στα Στερ? Δεν ξερω πως μοιαζεις αλλιως θα σου ερχομανε εγω. Δεν πειραζει ομως. Εγω πηγα καπακι σε 2 προβολες, των 21.00 και των 00.00, σε ποια ησουν?

//edit molis eida to trailer...gamw fainetai sto mati alla re pusth prepei na nai 4 wres mono k mono gia na kalypsei ola osa ginontai sto komik (p einai ola aparaithta)..epishs gamaei to tragoudaki sthn arxh (p einai to idio apo to soundtrack toy batman and robin :confused: )

Καλο το τρεηλερ, το υφος θυμιζει λιγο παραπανω 300 απο οσο θα ηθελα και αυτο δεν ειναι το καλυτερο σημαδι για 1η επαφη με την ταινια. Θελει πολλα @@ η μεταφορα αυτη και οχι οτι εχω κατι με το σκηνοθετη, αλλα συγκεκριμενα για αυτο το graphic novel, θα αμφισβητω την ταινια μεχρι να τη δω με τα ματια μου.

bloody mary
18-07-2008, 10:17
Batman απλα καταπληκτικο! πολυ καλυτερο από ότι περιμενα. Η αληθεια είναι ότι πιο πολύ πηγα για λόγο του Heath (κριμα το παλικαρι, κριμα:-( ) παρολο που μου αρεσε και το begin, αλλα και οι υπολοιποι ηθοποιοι επαιζαν εξίσου καλά, ειδικα ο Eckhart που επαιζε το Dent. Καλα για το Ηeath δεν το συζηταω καν, σε κανει να πιστεψεις ότι είναι όντως παρανοϊκος. Μουσική, σκηνοθεσία, κουστουμια, σκηνικα, stunts, εφε, όλα προσεγμενα και καλά συνδυασμενα. Το βασικοτερο για μενα ήταν ότι για πρωτη φορα σε ταινία δεν ήξερα τι θα γίνει παρακατω (καθώς συνηθως στη μεση της ταινίας εχω καταλαβεί τι θα γίνει μεχρι το τελος)
Πηγαίνετε να τη δείτε, δε νoμίζω ότι θα απογοητευτειτε!:-)

SpartanGeorge
18-07-2008, 20:02
Dangerous Minds
καλα θυμομουν οτι ηταν πολυ καλη ταινια
αν και παλια

terezoulini
18-07-2008, 20:50
Dangerous Minds
καλα θυμομουν οτι ηταν πολυ καλη ταινια
αν και παλια

To asumvivasti genia einai auto? An nai, wraia tainia kai a8anato to gangsta's paradise ap'to soundtrack..

SpartanGeorge
18-07-2008, 20:56
To asumvivasti genia einai auto? An nai, wraia tainia kai a8anato to gangsta's paradise ap'to soundtrack..

yep αυτο ειναι

FuriouSinaF
19-07-2008, 11:15
Οι πεντε πιο τρομακτικες σκηνες απο ταινιες !!! (http://www.youtube.com/watch?v=bHXqQGBSZuM)

Sub!im3
19-07-2008, 14:24

Ένα τραγούδι έβγαλε ο καημένος ο Coolio και ήταν κατακλεμμένο από τον Stevie... :sleep:

Einstais
19-07-2008, 14:33
Batman απλα καταπληκτικο! πολυ καλυτερο από ότι περιμενα. Η αληθεια είναι ότι πιο πολύ πηγα για λόγο του Heath (κριμα το παλικαρι, κριμα:-( ) παρολο που μου αρεσε και το begin, αλλα και οι υπολοιποι ηθοποιοι επαιζαν εξίσου καλά, ειδικα ο Eckhart που επαιζε το Dent. Καλα για το Ηeath δεν το συζηταω καν, σε κανει να πιστεψεις ότι είναι όντως παρανοϊκος. Μουσική, σκηνοθεσία, κουστουμια, σκηνικα, stunts, εφε, όλα προσεγμενα και καλά συνδυασμενα. Το βασικοτερο για μενα ήταν ότι για πρωτη φορα σε ταινία δεν ήξερα τι θα γίνει παρακατω (καθώς συνηθως στη μεση της ταινίας εχω καταλαβεί τι θα γίνει μεχρι το τελος)
Πηγαίνετε να τη δείτε, δε νoμίζω ότι θα απογοητευτειτε!:-)

eksupno senario ontws! alla kata talla dn m arese
vasika dn m aresei opoios foraei mperta kai kanei th nuxterida:baby:
eimai fan tous spiderman kai kuriws ths marys janes watson :love2:

cunt
20-07-2008, 01:35
http://www.imdb.com/chart/top?tt0468569

?

sxizoφρeneia658
20-07-2008, 01:36

?

Και εγώ το άφησα στο νούμερο 3 πριν καμιά ώρα..
Τι συμβαίνει??:confused:

SROK
20-07-2008, 01:56

?

:wow: :wow: :wow: :wow: :wow: ...wtf???? τόσο έπος είναι τέλος πάντων αυτή η ταινία?? άντε ρε πστη να έρθει η Δευτέρα που θα πάω να την δω, γιατί δεν αντέχω άλλο.

Gianakin
20-07-2008, 02:06
Δεν υπαρχει περιπτωση να μεινει σε αυτη τη θεση για πολυ ακομα, αλλα ειναι οντως σπουδαια ταινια. Με τιποτα η καλυτερη που εχω δει, ομως.

mad_nassos
20-07-2008, 02:11
Ντάξει ρε παιδιά, μπορεί να είναι το imdb, αλλά δεν σημαίνει κάτι αυτό...
Είναι λογικό να βρίσκεται το Schindler's List στην 7η θέση και να είναι από κάτω του το One Flew Over the Cuckoo's Nest που είναι πολύ πιο κορυφαία ταινία???
Ή να είναι το Citizen Kane στην θέση 27???
Το Clockwork Orange στην 50, ενώ το Dr Strangelove είναι στην 25??

trooper7
20-07-2008, 02:28
Είναι λογικό να βρίσκεται το Schindler's List στην 7η θέση και να είναι από κάτω του το One Flew Over the Cuckoo's Nest που είναι πολύ πιο κορυφαία ταινία???

Kala eidika to Clockwork Orange to gamhsane.50?
Tespa,ypokeimenika einai auta
Perimenw ki egw apo vdomada na dw to Dark Knight...

mad_nassos
20-07-2008, 02:30
Kala eidika to Clockwork Orange to gamhsane.50?
Tespa,ypokeimenika einai auta
Perimenw ki egw apo vdomada na dw to Dark Knight...

Kοίτα εμένα μου φαίνεται ακόμα χειρότερο ότι δεν υπάρχει καν μέσα στη λίστα το "π"

trooper7
20-07-2008, 02:33
Kοίτα εμένα μου φαίνεται ακόμα χειρότερο ότι δεν υπάρχει καν μέσα στη λίστα το "π"

Den th diavasa olh:p :p

Tainiara

mad_nassos
20-07-2008, 02:37
Den th diavasa olh:p :p

Tainiara

Εγώ απλά έκανα Find με τον Firefox γιατί ήθελα να το διαπιστώσω...
Μου έχει τώρα μέσα Toy Story και δεν μου έχει "π"...
Ε εντάξει, τι να πω εγώ μετά... :sleep: :sleep:

Gianakin
20-07-2008, 10:05

Συγκρινεις καλες ταινιες μεταξυ τους. Πιστευω οτι ειναι λογικο, ναι. Αλλα εχεις δικιο οτι στο imdb τα πραγματα ειναι λιγο φλου. Κοιτα τη βαθμολογια του Transformers για παραδειγμα.

17. Trezegoal
20-07-2008, 13:15

?

Katarxin eida to batman xthes kai itan poly kali tainia. Perimena na einai mia xazoamerikania epeidi itan apo comix, telika omos itan poly oraio...

Oso gia tin lista einai apla aparadekti. Den mporei na einai pano ap ta Godfather kai ta star wars kai den mporei to Crash na einai stin 175 thesi kai to Trainspotting stin 173.

Void
20-07-2008, 13:42
Τόσο καλό το Batman ρε παίδες??:confused: Αντε πάμε να το δούμε και εμείς...

mad_nassos
20-07-2008, 14:01
Συγκρινεις καλες ταινιες μεταξυ τους. Πιστευω οτι ειναι λογικο, ναι. Αλλα εχεις δικιο οτι στο imdb τα πραγματα ειναι λιγο φλου. Κοιτα τη βαθμολογια του Transformers για παραδειγμα.

Το ξέρω ότι συγκρίνω καλές ταινίες μεταξύ τους.
Απλά για μένα το Clockwork Orange και το Dr. Strangelove θα έπρεπε να απέχουν 2-3 θέσεις, και όχι 25...
Επίσης το Citizen Kane θα έπρεπε να είναι χαλαρά μέσα στην 7άδα και το Sindler's List έξω απ' αυτήν... :-(

Spike
20-07-2008, 14:09
Νταξει στο site που ειπατε,επειδη αποτι βλεπω ψηφιζουν θεατες, λογικο μου φαινεται αφου μολις βγηκε.Κι εγω ενα 10 θα της εσκαγα απτον ενθουσιασμο μου!
Δε θα συγκρινω προφανως το Batman με κλασικες ταινιες...
αλλα εχω να πω οτι το Batman απλα ηταν θεικη ταινια.
Ευτυχως που δεν ειχα PC δηλαδη τις προηγουμενες μερες γιατι θα εγραφα κανα ποστ με τεραστια γραμματα οτι το μπατμαν γαμαει! :tounge:
Το καλο ηταν οτι ειχα δει και το πρωτο πριν μια βδομαδα και τα ειχα προσφατα τα του Batman.

Αλλα τωρα που ηρεμησα εχω να πω οτι δεν ειναι μια απλη χαρουμενη ταινια με υπερηρωες (πχ.X-men, spiderman,...). Εχει κατι το πολυ παραπνω.
Καποια πλοκη, "καποιο σκοταδι", καποιο νοημα στην τελικη.
Δεν υποτιμω τις παλιες, απλα πλεον στις 2 τελευταιες "Marvel υπερηρωες φαση" ταινιες, Ironman και Batman, εχω δει κατι το διαφορετικο και πολυ ωραιο.
(καμμια σχεση οι 2 αυτες μεταξυ τους βεβαια).

Και Heath Ledger τρελα RIP μιας και δε θυμομουνα ποιος ειναι,και τωρα googlara και ΟΚ...κοιταξτε απλα μια φωτογραφια του και μετα δειτε τον Joker στην ταινια...

PiCoMiKe
22-07-2008, 00:37
Epos to Dark Night! Heath Ledger sugklonistikos.

http://www.reelmovienews.com/images/gallery/batman-the-joker_333x500.jpg

std04131
22-07-2008, 00:49
Το μπάτμαν δεν είχε καμία σχέση με τις προηγούμενες ταινίες.η σκηνοθεσία ήταν πολύ πιο σκοτεινή και τρομακτική,ενώ δεν δινόταν τόση έμφαση στον μπάτμαν ως ήρωα.σε βομβααρδίζει με νοήματα και προσωπικά θεωρώ ότι δεν έκανε κοιλιά το έργο.2.30+ ώρες δράσης.πραγματικά αξίζει γιατί διαφοροποιείται με πολύ πετυχημένο τρόπο.
(κάτι έχουν πάθει πλέον οι σκηνοθέτες να καταρρίπτουν μύθους πχ james bond)

trooper7
22-07-2008, 01:19
Stranger Than Fiction:Para poly eksypno senario kai genika arketa kalo to ergaki.To proteinw

This Is England:Wraia tainia gia tous skinheads sthn agglia thn epoxh Thatser.Ligo apotomo telos

nightcrawler
22-07-2008, 01:44
The Incrdeible Hulk...eyxaristo, o Edward pali poli kalos...
poli iposxomeno telos gia kati allo-ennow tin teleftai teleftai skini???(Perimenw apadiseis apo Giannakin pou einai o eidikos)

Transformers 2 tou xronou,epitelous...:D :D

Eida treiler Watchmen prepei na einai poli kali i tainia...

@apopanw Stranger than fiction kai mena marese arketa giati ektos twn allwn itan kai para poli prwtotipo to olo concept

Gravity
22-07-2008, 01:50
This Is England:Wraia tainia gia tous skinheads sthn agglia thn epoxh Thatser.Ligo apotomo telos

Πολυ ωραια ταινια και το τελος θα ελεγα καθολου αποτομο. Οταν το πιτσιρικι πετα τη σημαια πιστευω τα λεει ολα. Ωραια επιλογη τρουπερ :wavey:

trooper7
22-07-2008, 01:55
Πολυ ωραια ταινια και το τελος θα ελεγα καθολου αποτομο. Οταν το πιτσιρικι πετα τη σημαια πιστευω τα λεει ολα. Ωραια επιλογη τρουπερ :wavey:

Den ennow akrivws ayth th skhnh.
Spoilers: Ta skalwmata pou trwei o typas ennow kai sapizei to mayro.Ligo apotomo to vrhka.Oti kai kala panw sth mastoura tou ta ekane enw den ta pisteve.

Therino stis 9 shmera.
Kalh fash htane.
Thanx:wavey:

Roxalas
22-07-2008, 01:57
ειδα το the party...μαγκες καμια σχεση με αυτο που ειχα ακουσει...νομιζα οτι εβλεπα αλλη ταινια...ουτε καν κωμωδια...

Klinika_Nekros
22-07-2008, 01:59
Eida treiler Watchmen prepei na einai poli kali i tainia...

πραγματικά μόνο και μονο από το τρέιλερ μένεις άναυδος
ελπίζω να μν αποκλίσουν πολύ από Μούρ πάντως ...

@@ αποπάνω : ρε θανάση η ταινία είναι έπος τι λες τώρα ;;;;;

trooper7
22-07-2008, 02:00
ειδα το the party...μαγκες καμια σχεση με αυτο που ειχα ακουσει...νομιζα οτι εβλεπα αλλη ταινια...ουτε καν κωμωδια...

The Party me Sellers?
wtf?
Giati re?

cunt
22-07-2008, 02:02

+1 (pros apeiro)
gamw ta erga tha lega, poly periergh h apopsh s

trooper7
22-07-2008, 02:06
+1 (pros apeiro)
gamw ta erga tha lega, poly periergh h apopsh s

Ti ennoeite re magkes?Gia na katalavw ligo.
Eseis diladi den klasate sta gelia?

cunt
22-07-2008, 02:08
Ti ennoeite re magkes?Gia na katalavw ligo.
Eseis diladi den klasate sta gelia?

+1/apeiro = 0...
afou apo katw lew oti einai gamw ta erga.

h skhnh me ton kaoumpoh p trwei velaki sto kefali k sta kapakia o sellers exei vrethei sthn allh akrsh ths pisinas einai apo ta pio asteia pragmata ever xaxax

Roxalas
22-07-2008, 02:08
ρε δεν λεω σαν εργο κατι λεει...αλλα να το εχω δει σε λιστες καλυτερων κωμωδιων μαζι με monty python???δεν τους αγγιζει ουτε στο ελαχιστο σε χιουμορ...τι ακριβως σας εκανε να το εκτιμησετε τοσο???η υπολοιποι στην παρεα πηγαν για υπνο ρε δεν αντεξαν...

Klinika_Nekros
22-07-2008, 02:11
ρε δεν λεω σαν εργο κατι λεει...αλλα να το εχω δει σε λιστες καλυτερων κωμωδιων μαζι με monty python???δεν τους αγγιζει ουτε στο ελαχιστο σε χιουμορ...τι ακριβως σας εκανε να το εκτιμησετε τοσο???η υπολοιποι στην παρεα πηγαν για υπνο ρε δεν αντεξαν...

πωτς γένειν αυτό ;;;;
είναι σαν να μου λες ότι ο page δν ξέρει που του παν τα 4 από μουσική
βλέπεις ότι εγώ και ο cunt συμφωνούμε ( που αν είναι δυναμών ) και συνεχίζεις
απλά ξαναδέστο

trooper7
22-07-2008, 02:12
+1/apeiro = 0...
afou apo katw lew oti einai gamw ta erga.

h skhnh me ton kaoumpoh p trwei velaki sto kefali k sta kapakia o sellers exei vrethei sthn allh akrsh ths pisinas einai apo ta pio asteia pragmata ever xaxax
Xaxaxax
Emena agaphmenh mou einai ekei pou taizei ton papagalo Birdie num-num kai ta exei riksei ola katw.Ton stravokoitaei o idiokthths kai gyrizei o sellers me thn hlithia fatsa tou kai tou leei:
"He wanted more Birdie nums-nums":D :D
Ki ekei pou milaei sto mikrofwno ennoeitai:D :D

cunt
22-07-2008, 02:18
me lyph m diapistwnw klinika nekre oti o paktwlos kraksimatos k diapompeyshs (...) p eisprateis apo mena oxi mono de fainetai na se synetizei alla antitheta to apolamvaneis k ginesai akoma xeiroteros.

monh lysh to na stamathsw na s apeythynw to logo.

werbbfghhylkul.mhrtuyjhgjg

St3f@n0s
22-07-2008, 02:20
me lyph m diapistwnw klinika nekre oti o paktwlos kraksimatos k diapompeyshs (...) p eisprateis apo mena oxi mono de fainetai na se synetizei alla antitheta to apolamvaneis k ginesai akoma xeiroteros.

monh lysh to na stamathsw na s apeythynw to logo.

werbbfghhylkul.mhrtuyjhgjg

Tsampa tosos kopos e???:-(

Gravity
Den ennow akrivws ayth th skhnh.
Spoilers: Ta skalwmata pou trwei o typas ennow kai sapizei to mayro.Ligo apotomo to vrhka.Oti kai kala panw sth mastoura tou ta ekane enw den ta pisteve.

Μα πιο πριν εχεις καταλαβει οτι ο τυπας ειναι φασιστας και σιχαινεται τους μαυρους. Επομενως το πιστευε. Απλα τρελαθηκε μολις καταλαβε οτι οι αλλοι τον σιχαθηκαν μολις το εκανε. Τεσπα εχω και πολυ καιρο να τη δω λεει να της ξαναριξω μια ματια.

Παρεπιπτοντως
Το citizen kane δν με συγκινησε αλλα αντιθετως μου αρεσε το old boy και το resurrection of dragon. To δευτερο μαλιστα μου εκανε και μεγαλη εντυπωση καθως ηταν η πρωτη κινεζικη πολεμικη ταινια που δν ειχε τρελλες υπερβολες

Klinika_Nekros

μετά από 1 μήνα το κατάλαβες ;;;;;

trooper7
22-07-2008, 02:23
Μα πιο πριν εχεις καταλαβει οτι ο τυπας ειναι φασιστας και σιχαινεται τους μαυρους. Επομενως το πιστευε. Απλα τρελαθηκε μολις καταλαβε οτι οι αλλοι τον σιχαθηκαν μολις το εκανε. Τεσπα εχω και πολυ καιρο να τη δω λεει να της ξαναριξω μια ματια.

Παρεπιπτοντως
Το citizen kane δν με συγκινησε αλλα αντιθετως μου αρεσε το old boy και το ressurection of dragon. To δευτερο μαλιστα μου εκανε και μεγαλη εντυπωση καθως ηταν η πρωτη κινεζικη πολεμικη ταινια που δν ειχε τρελλες υπερβολες

Nai re to eixa katalavei.Aplws de mou arese to gegonos pws to edeikse otan aytos htan piwmenos kai mastourwmenos.Dhladh san na ton wthisan ayta pio poly na to kanei kai oxi ta pisteyw tou.

Oldboy polh pshla:wavey:

//2000 posts re mounia:p

Quetzalcoatl
22-07-2008, 10:48
Updated my Asian Horror List (http://www.forums.gr/showpost.php?p=681261&postcount=5600)
Version "Exams.July.08" :D

spamo-post isws :-(
alla mporei na endiaferoun kapoion ekei exw autes oi tainies.. :p

edit// thumbs up to Oldboy kai Citizen KAne tha diafwnhsw..h apisteuth apokalypsh sto telos gia to Rosebud ta spaei!-oxi oti den to perimenei kaneis..alla to vrhka panexypno (gia na mhn thewrithei spam to post:baby:)

cunt
22-07-2008, 12:39
nai alla to citizen kane tha eksakolouthouse na einai mia aristourgimatikh tainia k xwris ayth thn apokalypsh, siga to pragma...

Gianakin
22-07-2008, 13:32
nai alla to citizen kane tha eksakolouthouse na einai mia aristourgimatikh tainia k xwris ayth thn apokalypsh, siga to pragma...

Συμφωνώ 100%.

trooper7
23-07-2008, 02:45
Xoreuontas me tous lykous: Espeire kanonika!!!

Gravity
23-07-2008, 02:51
Δν ξερω ισως να φταει αυτη η διαφορα ετων της ταινιας με σμρ. Ας πουμε θεωρω τη Βαβελ ανωτερη ταινια. Ξαναλεω ισως επειδη ολα αυτα τα διδαγματα ζωης τα εχουμε δει και ξαναδει επανειλημενως

SROK
23-07-2008, 13:15
Λοιπόν είδα και εγώ τον Dark Knight επιτέλους, και εντάξει ότι και να πούμε θα είναι λίγο. Η ταινία ήταν απλά ένα μικρό έπος. Είχε και δράση και πλοκή και ερμηνείες και μυνήματα περνούσε, από όλα.
Ενώ για Heath Ledger, επίσης ό,τι και να πούμε θα είναι λίγο. Απλά απίστευτη η ερμηνεία του στο ρόλο του Joker και είναι κρίμα και άδικο που δεν θα έχουμε την ευκαιρία να τον απολαύσουμε ξανά στον ρόλο του Joker σε επόμενη ταινία Batman.....R.I.P στο παλικάρι.

Predator
23-07-2008, 15:47
Εγω ειδα το Deception (Η Αποπλανηση) με τον Jackman

Μετρια ταινιουλα,απλα να περασει η ωρα....

Τιποτα σπουδαιο

SephirotH
23-07-2008, 23:00
A bronx tale tora stin net. Aptis kaliteres gangsterikes tainies pou iparxoun. Ti godfather kai mlkies.

Klinika_Nekros
24-07-2008, 01:58
είδαμε και τον σκοτεινό ιππότη
οι ερμηνίες ήταν θεϊκές τολμό να πω
όπως και τα εφέ και η φωτογραφία

εμένα άλλο με χάλασε
ο τζόκερ παρα ήταν μπρουτάλ και άπλητος ... εγώ ξερω τον τζόκερ με το κουστουμάκι του , το στρωμένο μαλί , στην τρίχα και με ένα τεράστειο λουλούδι στο πέτο , που ήταν όλα αυτά οεο ;;; για να μν σχολιάσω τα μαχαίρια ( ούτε bulls-eye να ήταν με τόσο κοπιδοειδές πάνω του )
επιπλέον ο διπρόσωπος δν μπορεί να παίζει μόνο 20' , κάτσε καλά δλδ
( και δν είχε ούτε ενα γκανγκστερικό στυλάκι να πεις πάει στο διάολο )

SROK
24-07-2008, 02:44
εμένα άλλο με χάλασε
ο τζόκερ παρα ήταν μπρουτάλ και άπλητος ... εγώ ξερω τον τζόκερ με το κουστουμάκι του , το στρωμένο μαλί , στην τρίχα και με ένα τεράστειο λουλούδι στο πέτο , που ήταν όλα αυτά οεο ;;; για να μν σχολιάσω τα μαχαίρια ( ούτε bulls-eye να ήταν με τόσο κοπιδοειδές πάνω του )
Κοίτα όσον αφορά στο πόσο μπρούταλ ήταν εγώ δεν είχα πρόβλημα, μια χαρά ήταν. Τώρα για το ότι ήταν "άπλυτος" και δεν ήταν στην τρίχα κτλ, λογικά ωφείλεται στο ότι θέλανε να παρουσιάσουνε έναν πιο γήινο Joker. Ενώ το ότι δεν φοράει το λουλούδι που πετάει οξύ στο πέτο(το οποίο όντως είναι κλασικό χαρακτηριστικό του Joker μαζί και με το καρφί με τον ηλεκτρισμό που έχει στο εσωτερικό της παλάμης του), λογικά ωφείλεται στο ότι στην ταινία ο Joker είναι ακόμη στο ξεκίνημα του να γίνει ο τεράστιος villain που γίνεται μετέπειτα,επομένως δεν έχει ακόμα όλα τα "gadgets" του.

επιπλέον ο διπρόσωπος δν μπορεί να παίζει μόνο 20' , κάτσε καλά δλδ
( και δν είχε ούτε ενα γκανγκστερικό στυλάκι να πεις πάει στο διάολο )

Ρε συ ο Two-Face παίζει μόνο 20 λεπτά γιατί λογικά θα έχει σημαντικό ρόλο στο επόμενο Batman.(Εγώ πάντως αυτό έχω καταλάβει και δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση να πέθανε από την πτώση ο Dent). Α, και το ότι δεν είχε το γκανγκστερικό στυλάκι ο Two-face επίσης ωφείλεται στο ότι μόλις που πρωτοεμφανίζεται ο χαρακτήρας στην ταινία. Οπότε θα πρέπει να έχεις παράπονο αν δεν ανταπτύξει αυτό το στυλάκι ο Two-Face από την επόμενη ταινία.

std04131
24-07-2008, 08:08
θα υπάρξει συνέχεια όμως,οεο;

Gianakin
24-07-2008, 09:30
Κοίτα όσον αφορά στο πόσο μπρούταλ ήταν εγώ δεν είχα πρόβλημα, μια χαρά ήταν. Τώρα για το ότι ήταν "άπλυτος" και δεν ήταν στην τρίχα κτλ, λογικά ωφείλεται στο ότι θέλανε να παρουσιάσουνε έναν πιο γήινο Joker. Ενώ το ότι δεν φοράει το λουλούδι που πετάει οξύ στο πέτο(το οποίο όντως είναι κλασικό χαρακτηριστικό του Joker μαζί και με το καρφί με τον ηλεκτρισμό που έχει στο εσωτερικό της παλάμης του), λογικά ωφείλεται στο ότι στην ταινία ο Joker είναι ακόμη στο ξεκίνημα του να γίνει ο τεράστιος villain που γίνεται μετέπειτα,επομένως δεν έχει ακόμα όλα τα "gadgets" του.

Αμφιβαλλω ΠΑΡΑ πολυ αν θα τον δειξει ποτε ο Νολαν με τα gadgets αυτα. Τον Τζοκερ ηθελε να τον κανει punk street φαση, και πιο κοντα στον Αλεξ απο το Κουρδιστο Πορτοκαλι. Ηταν απο τους καλυτερους τροπους να δειξει την αντιθεση του με τον Μπατμαν, ενα ακομα δειγμα αναρχιας το να μη νοιαζεται πώς ντυνεται.
Δεν ειναι ντυμενος στην τριχα, αλλα αυτα που ελεγε, τα τικ του κτλ ηταν βγαλμενα απο τα κομιξ.

Ρε συ ο Two-Face παίζει μόνο 20 λεπτά γιατί λογικά θα έχει σημαντικό ρόλο στο επόμενο Batman.(Εγώ πάντως αυτό έχω καταλάβει και δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση να πέθανε από την πτώση ο Dent). Α, και το ότι δεν είχε το γκανγκστερικό στυλάκι ο Two-face επίσης ωφείλεται στο ότι μόλις που πρωτοεμφανίζεται ο χαρακτήρας στην ταινία. Οπότε θα πρέπει να έχεις παράπονο αν δεν ανταπτύξει αυτό το στυλάκι ο Two-Face από την επόμενη ταινία.

Επειδη επεσε το σεναριο της ταινιας στα χερια μου, εγραφε οτι ο Διπροσωπος εσπασε τον λαιμο του κ πεθανε κατα την πτωση. Πιστευω οτι ο Νολαν ειχε σκοπο να φερει πισω τον Τζοκερ κ να σκοτωσει τον Διπροσωπο αλλα η πραγματικη ζωη του τα χαλασε. Ο Εκχαρτ δηλωσε χθες οτι θα ηθελε να ξαναπαιξει σε Μπατμαν, οποτε ελπιζω ο Νολαν να το εκμεταλλευτει και να τον επαναφερει καπως πιστευτα.
Αλλα ναι, ο Διπροσωπος λογικα θα γινοταν πιο γκανγκστερ στο μελλον. Και στα κομιξ δεν ξεκιναει σαν γκανγκστερ αλλα ως εκδικητης που σκοτωνει. Οταν χανεται στην περσονα του Διπροσωπου, τοτε ειναι που γινεται μαφιοζος.

Gianakin
24-07-2008, 09:34
θα υπάρξει συνέχεια όμως,οεο;

Δυσκολο να μαντεψει κανεις. Ο Goyer, που εγραψε το σεναριο του 1 και την ιστορια του 2 μαζι με το Νολαν αρχισε ηδη να σκεφτεται τη θεματικη του νο3 κ προτεινε κακο (δεν μας τον ανακοινωσε ομως, το καθικι). Και ο Νολαν πρεπει να συζητησε μρικα πραγματα αλλα τπτ το παγιωμενο.
Δεν ξερω αν θελει να γυρισει, διοτι η φαση με τον Διπροσωπο κτλ ειχε συζητηθει οτι θα γινοταν στο νο3, και ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα, φαινεται πως ο Νολαν συνεπτυξε τα σεναρια.
Απο την αλλη, ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΕΝΑ FRANCHISE ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΤΜΑΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ. Φαντασου το Star Wars 5 να μενει με τον Χαν Σολο παγωμενο και να πουνε, αυτο ηταν παιδια, καλο Πασχα. Απλα δε γινεται. Οποτε... βλεποντας και κανοντας. Αλλα μια Catwoman τη γουσταρω τωρα, ειδικα μιας και πεθανε η γκομενα στο Dark Knight.

std04131
24-07-2008, 09:37
ναι αλλά ίσως και να ήθελε απλά να περάσει τα νοήματά του που έλεγε σε όλη την ταινία περί του ποιος πρέπει να θεωρείται αληθινά ήρωας χωρίς να το συνεχίσει.πάντως θα στεναχωρηθώ αν βγάλει συνέχει χωρίς τον λέτζερ(αν έχει τον τζόκερ μέσα).

Gianakin
24-07-2008, 15:48
Ισως να μελαγχολησω, αλλα ειμαι της νοοτροπιας "σεναριο πανω απο ηθοποιο". Ο Τζοκερ ειναι μεγαλυτερος απο τον Λετζερ, οποτε αν ειχαν σκοπο να τον συμπεριλαβουν στο 3, θα ηθελα recast.

Klinika_Nekros
24-07-2008, 15:51
Ισως να μελαγχολησω, αλλα ειμαι της νοοτροπιας "σεναριο πανω απο ηθοποιο". Ο Τζοκερ ειναι μεγαλυτερος απο τον Λετζερ, οποτε αν ειχαν σκοπο να τον συμπεριλαβουν στο 3, θα ηθελα recast.

ή μπορούν πολύ απλά να συμπεριελάβουν πάλι τον Nicholson :smokin:
( ίσως και αδύνατον )

sxizoφρeneia658
24-07-2008, 16:30
ΗarleyQuinn θα δούμε γμτ??

Gianakin
24-07-2008, 18:06
ή μπορούν πολύ απλά να συμπεριελάβουν πάλι τον Nicholson :smokin:
( ίσως και αδύνατον )

Το καλο που τους θελω οχι. Για πολλους πολλους και διαφορους λογους.

Gianakin
24-07-2008, 18:07
ΗarleyQuinn θα δούμε γμτ??

Θα ηταν μια λογικη αντικατασταση του Τζοκερ αλλα αν ξερω το 1/10 του τροπου που σκεφτεται ο Νολαν, δε θα τη δουμε.

SROK
24-07-2008, 18:39
Το καλο που τους θελω οχι. Για πολλους πολλους και διαφορους λογους.
όντως, και εγώ δεν θέλω με την καμία Jack Nicholson για τζόκερ.

Θα ηταν μια λογικη αντικατασταση του Τζοκερ αλλα αν ξερω το 1/10 του τροπου που σκεφτεται ο Νολαν, δε θα τη δουμε.

το ιδανικό βέβαια θα ήταν να βλέπαμε Joker και στο πλευρό του την Harley Quinn, αλλά είναι λίγο χλωμό πλέον..:-(

//btw, εγώ πειράζει που θέλω να δω και riddler στο επόμενο Batman?..:sleep:

Trifyllenia
24-07-2008, 18:42
Να δω ρε παιδιά πόσους κακούς θα έχει το επόμενο :

Ως τώρα μου θέλετε : Joker, ΗarleyQuinn, Catwoman, Two-Face, Riddler.

Τίποτα άλλο που ξέχασα? :tounge:

Gianakin
24-07-2008, 18:48
Να δω ρε παιδιά πόσους κακούς θα έχει το επόμενο :

Ως τώρα μου θέλετε : Joker, ΗarleyQuinn, Catwoman, Two-Face, Riddler.

Τίποτα άλλο που ξέχασα? :tounge:

Κοιτα, την Harley δν την πολυψηνω, αλλα και να την βαλει, ο Νολαν εχει αποδειξει οτι μπορει να χωσει 3-4 κακους μαζι σε μια ταινια, οποτε μια χαρα θα ηταν.

Gianakin
24-07-2008, 18:52
το ιδανικό βέβαια θα ήταν να βλέπαμε Joker και στο πλευρό του την Harley Quinn, αλλά είναι λίγο χλωμό πλέον..:-(

//btw, εγώ πειράζει που θέλω να δω και riddler στο επόμενο Batman?..:sleep:

Δεν ξερω ρε γμτ.... Δεν μπορω να φανταστω τον Τζοκερ του Λετζερ να εχει στο πλευρο του την Harley... Αλλα παλι Νολαν ειναι αυτος, μπορει να τα καταφερνε.

Οσο για τον Riddler, ανετα. Ειναι κομμενος κ ραμμενος στα μετρα του Νολαν. Απλα τον κανει να παιζει mindfuck παιχνιδια στον Μπατμαν ή στον Bruce και ετοιμος. Απλα ποτε δεν υπηρξε σοβαρη απειλη ο συγκεκριμενος. Δεν ηταν δολοφονικος.
Αλλα πλεον, με τον Reese να εχει μαθει την ταυτοτητα του Μπατμαν στο Dark Knight, ανοιγουν ΧΑΛΑΡΑ πορτες για Riddler ειτε να ειναι ο ιδιος (Mr. Reese= Mysteries?) ειτε ο Riddler να τον βρισκει και να τον πιεζει να του αποκαλυψει τον μεγαλυτερο Γριφο απο ολους: Την ταυτοτητα του Μπατμαν. Τωρα μαλιστα που τον λενε κ δλοφονο, μπορει ο Riddler να βγει στη Γκοθαμ ως ο νεος ηρωας που, αποκαλυπτοντας την ταυτοτητα του Μπατμαν, γινεται ο σωτηρας της πολης, ενω πισωπλατα θελει να την μακελεψει.
Μπορει να ειναι λιγο επαναληπτικο αυτο με την ταυτοτητα του Μπατμαν, αλλα κολλαει.

Klinika_Nekros
24-07-2008, 19:22
γτ τόσο κάψα με τον riddler ;;;;;
άνετα ο μόνος ήρωας που κινηματογραφικά είναι καλύτερος από τον έντυπο εαυτό του ( τζίμ κάρρευ είναι μόνο ένας)

Gianakin
24-07-2008, 19:25
γτ τόσο κάψα με τον riddler ;;;;;
άνετα ο μόνος ήρωας που κινηματογραφικά είναι καλύτερος από τον έντυπο εαυτό του ( τζίμ κάρρευ είναι μόνο ένας)

Αν πιστευεις οτι η καλυτερη εκδοχη του Riddler ειναι απο τον Carrey, τοτε μαλλον δεν εχεις δει την Animated Series ή δεν εχεις διαβασει τα συγχρονα κομιξ.
Ο Carrey, κατ' εμε, ηταν ενα κακογουστο αστειο στο Batman Forever και σε καμια περιπτωση δεν αντικατοπτριζει αυτα που μπορει να πετυχει ενας σκηνοθετης και ηθοποιος χρησιμοποιωντας αυτο τον χαρακτηρα.

SROK
24-07-2008, 19:27
Δεν ξερω ρε γμτ.... Δεν μπορω να φανταστω τον Τζοκερ του Λετζερ να εχει στο πλευρο του την Harley... Αλλα παλι Νολαν ειναι αυτος, μπορει να τα καταφερνε.
ναι όντως, η αλήθεια είναι ότι δεν ταιριάζει και τόσο η Harley Quinn στον Joker του Λέτζερ, ενώ αντίθετα θα ταίριαζε πολύ περισσότερο π.χ στον Joker του Nicholson.

Οσο για τον Riddler, ανετα. Ειναι κομμενος κ ραμμενος στα μετρα του Νολαν. Απλα τον κανει να παιζει mindfuck παιχνιδια στον Μπατμαν ή στον Bruce και ετοιμος. Απλα ποτε δεν υπηρξε σοβαρη απειλη ο συγκεκριμενος. Δεν ηταν δολοφονικος.
Αλλα πλεον, με τον Reese να εχει μαθει την ταυτοτητα του Μπατμαν στο Dark Knight, ανοιγουν ΧΑΛΑΡΑ πορτες για Riddler ειτε να ειναι ο ιδιος (Mr. Reese= Mysteries?) ειτε ο Riddler να τον βρισκει και να τον πιεζει να του αποκαλυψει τον μεγαλυτερο Γριφο απο ολους: Την ταυτοτητα του Μπατμαν. Τωρα μαλιστα που τον λενε κ δλοφονο, μπορει ο Riddler να βγει στη Γκοθαμ ως ο νεος ηρωας που, αποκαλυπτοντας την ταυτοτητα του Μπατμαν, γινεται ο σωτηρας της πολης, ενω πισωπλατα θελει να την μακελεψει.
Μπορει να ειναι λιγο επαναληπτικο αυτο με την ταυτοτητα του Μπατμαν, αλλα κολλαει.
Εννοείται ότι ο ρόλος του Riddler θα πρέπει να είναι το να παίζει τρελά mindfuck παιχνίδια στον Batman. Και ναι όντως ο riddler δεν είναι δολοφονικός αλλά για εμένα είναι πάρα πολύ μεγάλος(και cool) villain. Βασικά δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει το Hush (http://en.wikipedia.org/wiki/Batman:_Hush) πάντως πιστεύω πως όποιος το έχει διαβάσει, ανεβαίνει στα μάτια του ο Riddler χαλαρά δύο-τρία επίπεδα.
Τώρα για το σενάριο που λες με τον Riddler να αποκαλύπτει την ταυτότητα του Batman, το θεωρώ σχεδόν αδύνατο να συμβεί και ο λόγος που δεν μπορεί να γίνει αυτό βρίσκεται επίσης στο Hush.(Θα μπορούσα να το εξηγήσω καλύτερα αλλά δεν θέλω να ρίξω spoiler σε περίπτωση που κάποιος δεν έχει διαβάσει το Hush και θέλει να το κάνει στο μέλλον).

Αν πιστευεις οτι η καλυτερη εκδοχη του Riddler ειναι απο τον Carrey, τοτε μαλλον δεν εχεις δει την Animated Series ή δεν εχεις διαβασει τα συγχρονα κομιξ.
Ο Carrey, κατ' εμε, ηταν ενα κακογουστο αστειο στο Batman Forever και σε καμια περιπτωση δεν αντικατοπτριζει αυτα που μπορει να πετυχει ενας σκηνοθετης και ηθοποιος χρησιμοποιωντας αυτο τον χαρακτηρα.
+ 10000000000000

Ο Carrey σαν riddler απλά δεν υπήρχε(με την κακή έννοια όμως). Το μόνο που μας παρουσίασε ήταν ένας τσαρλατάνος που χαζογελούσε και χοροπήδαγε αριστερά και δεξιά.

Gianakin
24-07-2008, 19:30
Τώρα για το σενάριο που λες με τον Riddler να αποκαλύπτει την ταυτότητα του Batman, το θεωρώ σχεδόν αδύνατο να συμβεί και ο λόγος που δεν μπορεί να γίνει αυτό βρίσκεται επίσης στο Hush.(Θα μπορούσα να το εξηγήσω καλύτερα αλλά δεν θέλω να ρίξω spoiler σε περίπτωση που κάποιος δεν έχει διαβάσει το Hush και θέλει να το κάνει στο μέλλον).

Εχω διαβασει το Hush. Μπορουν σιγουρα να παρουν στοιχεια απο κει, αλλα αυτο που εριξα σαν ιδεα μπορει να γινει πολυ απλα διοτι δεν ειναι αναγκη να παρουν το Hush ως μπουσουλα σελιδα σελιδα. Σε εκεινη την ιστορια ο Riddler ειχε οδηγηθει απο μονος του σε αυτο το σημειο με βαση την μακροχρονη πορεια του στα κομιξ, ενω σε μια πιθανη ταινια δεν θα εχει τετοιες δεσμευσεις.

SROK
24-07-2008, 19:47
Εχω διαβασει το Hush. Μπορουν σιγουρα να παρουν στοιχεια απο κει, αλλα αυτο που εριξα σαν ιδεα μπορει να γινει πολυ απλα διοτι δεν ειναι αναγκη να παρουν το Hush ως μπουσουλα σελιδα σελιδα. Σε εκεινη την ιστορια ο Riddler ειχε οδηγηθει απο μονος του σε αυτο το σημειο με βαση την μακροχρονη πορεια του στα κομιξ, ενω σε μια πιθανη ταινια δεν θα εχει τετοιες δεσμευσεις.
Μμμμ, αυτό που λες για την μη δέσμευσή του σε μια ενδεχόμενη ταινία είναι σωστό και δεν το είχα σκεφτεί. Επομένως είναι όντως υλοποιήσιμο το σενάριο σου. Το μόνο που μένει να δούμε είναι αν όντως σκέφτονται τα ίδια και οι σεναριογράφοι του επόμενου Batman:p .
Αρκεί να μην μας βάλουν τελικά για "κακό" καμιά Poison Ivy και ξενερώσουμε όλοι μαζί.:sleep:

Gianakin
24-07-2008, 19:50
Μμμμ, αυτό που λες για την μη δέσμευσή του σε μια ενδεχόμενη ταινία είναι σωστό και δεν το είχα σκεφτεί. Επομένως είναι όντως υλοποιήσιμο το σενάριο σου. Το μόνο που μένει να δούμε είναι αν όντως σκέφτονται τα ίδια και οι σεναριογράφοι του επόμενου Batman:p .
Αρκεί να μην μας βάλουν τελικά για "κακό" καμιά Poison Ivy και ξενερώσουμε όλοι μαζί.:sleep:

Καλα, δεν ειναι και πολυ σπουδαια η ιδεα μου, αλλα πεταω μλκιες απο τη λαχταρα μου να δω νο3 απο Νολαν.

Οσο για την Ivy. Ο Τζοκερ ειπε στον Μπατμαν στο Dark Knight: Ισως να θες να μοιραστουμε κελλι στο ψυχιατρειο, τωρα που πολλαπλασιαζονται τα φρικια στην πολη?
Παρα το γεγονος αυτο, που το θεωρω ξεκαθαρη προοικονομια, δεν πιστευω οτι ο Νολαν θα πηγαινε σε τοσο fantasy επιπεδα. Μεχρι Mr. Freeze και πολυ λεω.

pengo
24-07-2008, 20:03
Τελικά Giannakin είχες δίκιο πριν 2-3 χρόνια που έλεγες ότι θα είναι απίστευτος ο Λέτζερ ως Τζόκερ. Κακώς σου έλεγα περίμενε να τον δούμε πρώτα. Έπρεπε να σε κράξω για το Spiderman 3 τελικά :tounge:

Ποιός είναι αυτός ο Reese και που ήταν στο Dark Knight; Τι έχασα; Γιατί ούτε και αυτό που λες με άσπρα γράμματα θυμάμαι να έγινε.

Είδα γράφεις μετά για Mr Freeze, ήταν ο χαρακτήρας του Κυβερνήτη Άρνι σε ένα Μπάτμαν που δεν βλεπόταν; Έχω την εντύπωση ότι ο Νόλαν δεν πρόκειται να παρουσιάσει κάποιον κακό που κάνει μπαμ ότι ξεπήδησε από κόμικ, θα προτιμήσει κάτι πιο ανθρώπινο και σκοτεινό αν γυρίσει και το 3.

Gianakin
24-07-2008, 20:16
Τελικά Giannakin είχες δίκιο πριν 2-3 χρόνια που έλεγες ότι θα είναι απίστευτος ο Λέτζερ ως Τζόκερ. Κακώς σου έλεγα περίμενε να τον δούμε πρώτα. Έπρεπε να σε κράξω για το Spiderman 3 τελικά :tounge:

Δηλωνω ενοχος για το Sp3. Το θεωρω ενοχη απολαυση και οποτε το βλεπω το φχαριστιεμαι αρκετα.:blush:

Ποιός είναι αυτός ο Reese και που ήταν στο Dark Knight; Τι έχασα; Γιατί ούτε και αυτό που λες με άσπρα γράμματα θυμάμαι να έγινε.

Ο ξανθος βλακακος δικηγορος που δουλευε για τον Wayne και εμαθε την ταυτοτητα, πηγε να την αποκαλυψει δημοσιως και ο Τζοκερ ειπε οτι αν δεν τον σκοτωσουν σε 60 λεπτα, θα ανατιναζε το νοσοκομειο. Στη συνεχεια, ο Μπρους πηρε τη Λαμποργκινι και τρακαρε με εναν πολιτη σε τζιπ που πηγε να τον σκοτωσει τον Reese.

Είδα γράφεις μετά για Mr Freeze, ήταν ο χαρακτήρας του Κυβερνήτη Άρνι σε ένα Μπάτμαν που δεν βλεπόταν;

Ναι, μιλαω για αυτο τον Freeze, που στην συγκεκριμενη ταινια ηταν ενα κακογραμμενο κομματι κουραδας. Κανονικα ειναι πολυ καλος χαρακτηρας. Η ιδια η ιστορια του στο Batman & Robin δεν ηταν κακη, αλλα τα λογοπαιγνια του με τον παγο τον καναν κωμικο.

Έχω την εντύπωση ότι ο Νόλαν δεν πρόκειται να παρουσιάσει κάποιον κακό που κάνει μπαμ ότι ξεπήδησε από κόμικ, θα προτιμήσει κάτι πιο ανθρώπινο και σκοτεινό αν γυρίσει και το 3.

Δε διαφωνω, αλλα με λιγες μικροαλλαγες μπορει να το κανει. Κ γω πιστευω οτι ειναι too much, αλλα ποτε δεν ξερεις. Αν μαντεψω σωστα την επομενη κινηση του Νολαν, θα θελει να κανει κατι παλι διαφορετικο απο το Dark Knight, οποτε θα ξαναβαλει στο επικεντρο τον Μπατμαν (το πιθανοτερο) και ισως να κατευθυνθει σε πιο κομικ επιπεδα (αμφιβολο).

pengo
24-07-2008, 20:27
Ο ξανθος βλακακος δικηγορος που δουλευε για τον Wayne και εμαθε την ταυτοτητα, πηγε να την αποκαλυψει δημοσιως και ο Τζοκερ ειπε οτι αν δεν τον σκοτωσουν σε 60 λεπτα, θα ανατιναζε το νοσοκομειο. Στη συνεχεια, ο Μπρους πηρε τη Λαμποργκινι και τρακαρε με εναν πολιτη σε τζιπ που πηγε να τον σκοτωσει τον Reese.[\QUOTE]

Α οκ, τώρα θυμήθηκα. Το όνομά του βέβαια ούτε καν που το πιασα.

[QUOTE]Δε διαφωνω, αλλα με λιγες μικροαλλαγες μπορει να το κανει. Κ γω πιστευω οτι ειναι too much, αλλα ποτε δεν ξερεις. Αν μαντεψω σωστα την επομενη κινηση του Νολαν, θα θελει να κανει κατι παλι διαφορετικο απο το Dark Knight, οποτε θα ξαναβαλει στο επικεντρο τον Μπατμαν (το πιθανοτερο) και ισως να κατευθυνθει σε πιο κομικ επιπεδα (αμφιβολο).

Να επαναφέρει και την μη γραμμική πλοκή, είναι ένας από τους λόγους που βλέπουμε Nolan :tounge: . Βέβαια αν το έκανε στο Dark Knight που ήταν 2,5 ώρες, είχε 3 πρωταγωνιστές και η πλοκή εξελισσόταν σε πολλά επίπεδα θα έπρεπε να δεις τρεις φορές την ταινία για να την καταλάβεις.

Άσχετο αλλά επειδή είδα να αναφέρεται και το Stranger Than Fiction, ο σκηνοθέτης του Marc Forster σκηνοθέτησε το καινούριο James Bond. Προσωπικά το θεωρώ σημαντικό γιατί για μένα ο Forster είναι από τους καλύτερους νέους σκηνοθέτες (το Stay το βρήκα εκπληκτικό ειδικά από πλευρά σκηνοθεσίας αλλά απ'όσο ξέρω δεν άρεσε σε πολύ κόσμο).

Gianakin
24-07-2008, 20:35
Το όνομά του βέβαια ούτε καν που το πιασα.[\QUOTE]

Καλα, για το ονομα μαλλον μλκιες σου λεω, δεν ειναι τπτ βασιμο.

[QUOTE]Να επαναφέρει και την μη γραμμική πλοκή, είναι ένας από τους λόγους που βλέπουμε Nolan :tounge: . Βέβαια αν το έκανε στο Dark Knight που ήταν 2,5 ώρες, είχε 3 πρωταγωνιστές και η πλοκή εξελισσόταν σε πολλά επίπεδα θα έπρεπε να δεις τρεις φορές την ταινία για να την καταλάβεις.[\QUOTE]

Συμφωνω σε ολα.

[QUOTE]Άσχετο αλλά επειδή είδα να αναφέρεται και το Stranger Than Fiction, ο σκηνοθέτης του Marc Forster σκηνοθέτησε το καινούριο James Bond. Προσωπικά το θεωρώ σημαντικό γιατί για μένα ο Forster είναι από τους καλύτερους νέους σκηνοθέτες (το Stay το βρήκα εκπληκτικό ειδικά από πλευρά σκηνοθεσίας αλλά απ'όσο ξέρω δεν άρεσε σε πολύ κόσμο).

Ως φαν του Μποντ απο τοτε που ημουν πιτσιρικι και το εβλεπα καθε Παρασκευη στο πουτσοΣταρ με τις ατελειωτες διαφημισεις, εχω να πω οτι ειμαι πολυ ευτυχισμενος που μαζι με τον Craig ερχονται στο franchise κινηματογραφικοι σκηνοθετες και οχιι τηλεοπτικοι, ή βοηθοι σκηνοθετων που εκαναν 2nd Directing καθηκοντα σε ταινιες αλλων σκηνοθετων που και εκεινοι παλιοτερα εκαναν 2nd Directing (ξερεις, σκηνοθετουσαν συγκρουσεις αμαξιων ή κασκαντεριλικια, οσο οι σκηνοθετες γυριζαν σκηνες διαλογων). Ποσο μαλλον τωρα που εσκασε ο Forster που εχει κανει και μιας Α' ποιοτητας ταινιες.

SROK
25-07-2008, 18:23
Πόσο μα πόσο πολύ θα γαμήσει το Punisher: War Zone!!???

πάρτε μια 2λεπτη γεύση από την ταινία...
Punisher: War Zone Movie Clip - Comic-Con 08 Footage (http://movies.ign.com/dor/objects/382367/punisher-war-zone/videos/punisher_warzone_072308.html)

//πως και δεν το είχε ήδη ποστάρει ο Gianakin αυτό το βιντεάκι?:sleep: :p

Gianakin
25-07-2008, 18:28
Γιατι ειμαι ηλιθιος και σνομπαρα να κοιταξω νεα απο το Comic Con. Φαινεται πολυ badass και εχει κ τονους βιας. Θα γαμει λογικα. Ο τυπας που παιζει τον Τιμωρο ειναι ιδιος με την σειρα Punisher MAX.

Χαχαχα, ο Arronofsky τελικα οντως θα ειναι ο σκηνοθετης του νεου Ρομποκοπ! Ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα κανει!

SROK
25-07-2008, 18:51
Γιατι ειμαι ηλιθιος και σνομπαρα να κοιταξω νεα απο το Comic Con. Φαινεται πολυ badass και εχει κ τονους βιας. Θα γαμει λογικα. Ο τυπας που παιζει τον Τιμωρο ειναι ιδιος με την σειρα Punisher MAX.

Πραγματικά μόνο και μόνο από αυτό το trailer φένεται ότι θα γαζώνει αβέρτα ο Punisher στην ταινία. Για τον Ray Stevenson τώρα, εγώ το έχω ξαναπεί, από τότε που τον είδα σε μερικά επεισόδια του Rome, πίστευα ότι θα ταιριάζει γάντι για τον ρόλο του Punisher, ενώ όντως μοιάζει απίστευτα με τον Punisher από την σειρά Punisher MAX.

Olorin
26-07-2008, 02:29
Οσο για την Ivy. Ο Τζοκερ ειπε στον Μπατμαν στο Dark Knight: Ισως να θες να μοιραστουμε κελλι στο ψυχιατρειο, τωρα που πολλαπλασιαζονται τα φρικια στην πολη?
Παρα το γεγονος αυτο, που το θεωρω ξεκαθαρη προοικονομια, δεν πιστευω οτι ο Νολαν θα πηγαινε σε τοσο fantasy επιπεδα. Μεχρι Mr. Freeze και πολυ λεω.
Τώρα που είπες για προοικονομία σχετικά με μελλοντικούς villains, πρόσεξες ότι στο σημείο που ο Fox του δείχνει την καινούρια στολή και ο Bruce τον ρωτάει αν είναι ανθεκτική στους... σκύλους, του απαντάει "και στα νύχια από γάτες"...

Μάλλον για Catwoman το βλέπω λοιπόν κι εδώ που τα λέμε ταιριάζει, αφού είναι από τους λιγότερο comic-ίστικους και εξωπραγματικούς villains του Batman συν του ότι αφού πέθανε η Rachel χρειάζεται ένα νέο love interest...:cool:

Gianakin
26-07-2008, 10:03
Γιεπ, το προσεξα, αν και ο Gary Oldman με τον σεναριογραφο Jonathan Nolan δε την πολυθελουν. Βλεπουμε...

sxizoφρeneia658
26-07-2008, 11:44
Κοιτα, την Harley δν την πολυψηνω, αλλα και να την βαλει, ο Νολαν εχει αποδειξει οτι μπορει να χωσει 3-4 κακους μαζι σε μια ταινια, οποτε μια χαρα θα ηταν.

Καλά η Harley μόνη της δεν στέκει σαν κακός.
Είναι η αγαπημένη μου όπως έχετε όλοι καταλάβει :D :blush:
Έχει από μόνη της μια μυστήρια παρουσία και εντάξει γιατί να το κρύψω :blush: τρελό το σκηνικό θανάτου της στο comic.
Αυτό που μ'αρέσει η πιο πολύ τα συναισθηματικά της σκαμπανεβάσματα στην σχέση της με τον Τζοκερ, που από την μία την λυπάσαι από την άλλη θεωρείς πως αυτό το κορίτσι πρέπει να έχει πολλά @@ για να κάνει ότι κάνει και πιστεύει σε αυτό το κάθαρμα (με την καλύτερη έννοια :D ) που την έχει σαν κλοτσοσκούφι.
Aλλά μόνη της ΔΕΝ πάει πουθενά.
Μια καλή αλλά περίεργη ιδέα θα ήταν να την κόλλαγε με την Ivy και να κάνατε γλέντια εσείς τα αγοράκια :cool:

Gianakin
26-07-2008, 12:27
Πεθανε η Harley? Ποτε? Πώς?

Δεν εχει @@ για να κανει αυτο που κανει, ειναι τρελαμενη, με την κυριολεκτικη εννοια του ορου. Δεν ειναι γενναια, απλα τζαζμενη.

Οσο για Ivy/Harley, εχει γινει σε επεισοδια animated Batman και ειχαν φαση, αλλα για σηκουελ του Dark Knight? Θα ξερναω επι ωρες. Αμα θελουν σε πιθανο νο5 (οχι νο4 γιατι θα ειναι η αρχη μιας νεας τριλογιας και οχι νο6 γιατι πολυ απλα δεν κλεινεις τριλογια με τετοιο μη-κινηματογραφικο concept) και πολυ λεω.

sxizoφρeneia658
26-07-2008, 12:28
Πεθανε η Harley? Ποτε? Πώς?

Δεν εχει @@ για να κανει αυτο που κανει, ειναι τρελαμενη, με την κυριολεκτικη εννοια του ορου. Δεν ειναι γενναια, απλα τζαζμενη.

Οσο για Ivy/Harley, εχει γινει σε επεισοδια animated Batman και ειχαν φαση, αλλα για σηκουελ του Dark Knight? Θα ξερναω επι ωρες. Αμα θελουν σε πιθανο νο5 (οχι νο4 γιατι θα ειναι η αρχη μιας νεας τριλογιας και οχι νο6 γιατι πολυ απλα δεν κλεινεις τριλογια με τετοιο μη-κινηματογραφικο concept) και πολυ λεω.

Ε ναι είναι παλαβή..Το είδωλο μου :baby: :love2:

Gianakin
26-07-2008, 12:33
Να σου πω, τελικα τη σειρα Birds of Prey την εχεις ολη? Δεν μου απαντησες στο αλλο θρεντ.

sxizoφρeneia658
26-07-2008, 12:34
Να σου πω, τελικα τη σειρα Birds of Prey την εχεις ολη? Δεν μου απαντησες στο αλλο θρεντ.

Ναι αλλά από Demonoid..:blush: και δε βρίσκω πουθενά υπότιτλους .
Έχει χάλια ποιότητα όμως :-(

Gianakin
26-07-2008, 12:36
Αν και αποφασισαν να τη βγαλουν σε dvd κ θα μπορουσα να περιμενω..... link me?

sxizoφρeneia658
26-07-2008, 12:42
Αν και αποφασισαν να τη βγαλουν σε dvd κ θα μπορουσα να περιμενω..... link me?

http://www.demonoid.com/files/details/282750/4042770/
Όλο δικό σου :-)

Gianakin
26-07-2008, 13:15
Thanks a lot!

tserkezos
27-07-2008, 13:49
Παιδια ειδε κανεις το X-files???
Γιατι σκοπευω να το δω και θελω γνωμες...:wavey:

Panoylhs
27-07-2008, 13:52
...ειδα το ο Νταν εφαγε κολλημα..απο τις καλυτερες και τις πιο εξυπνες κωμωδιες ;) :D ..

..(για x-files δεν ξερω :()

tserkezos
27-07-2008, 14:06
...ειδα το ο Νταν εφαγε κολλημα..απο τις καλυτερες και τις πιο εξυπνες κωμωδιες ;) :D ..

A ωραια γιατι ειχαμε και αυτο στο μυαλο μας...:tounge:

Octopus Handjob
27-07-2008, 16:01
Paizei na to dw apopse, stand by for news.

TopGear
27-07-2008, 17:18

Αυτή με τον Νταν μου φάνηκε μάπα. Δε μου άρεσε τελικά. Για X files δεν ξέρω επίσης, δεν πολυψήνομαι κιόλας. Ούτε το σήριαλ έβλεπα. :cool:

trooper7
27-07-2008, 17:51
Shmera TAINIARES:
23:00-Alpha-American History X
23:30-Ant1-Pulp Fiction

kai 24:00 thn Agrypnia tou Nikolaidh sthn et1.Psilokaloula

SROK
27-07-2008, 18:00
Shmera TAINIARES:
23:00-Alpha-American History X
23:30-Ant1-Pulp Fiction

Ποοοοο, τι λες τώρα?... τεράστιες ταινίες και οι δύο και τις βάλανε σχεδόν μαζί ρε γαμώτο.Πως αποφασίζουμε τώρα ποια από τις δύο θα κάτσουμε να δούμε..?:confused:

kai 24:00 thn Agrypnia tou Nikolaidh sthn et1.Psilokaloula
για αυτήν πάλι δεν έχω ιδέα...:sleep:

Lauril
27-07-2008, 19:08
Ποοοοο, τι λες τώρα?... τεράστιες ταινίες και οι δύο και τις βάλανε σχεδόν μαζί ρε γαμώτο.Πως αποφασίζουμε τώρα ποια από τις δύο θα κάτσουμε να δούμε..?:confused:

Αυτή που εχεις δει λιγότερες φορές. Pulp Fiction για μένα.

Btw το Dark Knight πάρα πάρα πάρα πολύ καλό. Το βλέπω άνετα άλλη μία..

TonyFlow
27-07-2008, 20:44
Re To Dark Knight Einai Megalytero Epos Kai Apo Thn Iliada... Treme Omhre... Erxete O Christopher Nolaaaaaaaaan!!!

An Den Parei To Oscar O Heath Ledger Na Paei Na Gamithei Olh H Akadhmia... Sthn Skhnh Pou Bgenei Ekso Apo To Flegomeno Nosokomeio Opos Epishs Ekei Pou Kanei To "kolpo" Me To Molibi Einai Theos!!! Kathe Fora Pou Emfanizontan Gelaga!!! A P I S T E U T O S!!!!!

Trexte Na Dite Dark Knoght Reeeeeeeeeeeeeee!!!

Octopus Handjob
28-07-2008, 12:22
Eida to X-files... Metrio 8a elega... kalytera na ka8osoun me thn parea sou kai na blepate 3 epeisodia ths seiras to ena pisw ap t allo me pitses kai mpyres para na pas sta ster kai na plhrwseis kai 8 eyrw to atomo gia mia tainia sthn opoia 8a ebaza 6.5/10.

Ths Gillian pantws ths paei to kainourio hairstyle. http://i128.photobucket.com/albums/p190/Bulgarian_Toothpaste/funone.gif

Octopus Handjob
29-07-2008, 00:40
Ok, dixws na eimai oute kata dianoia prwtotypos, eida dark knight kai h tainia den exei tipote asxhmo. Ena mikro epos to opoio prepei na deite oloi.-

Efe apo allon planhth, Heath Ledger pataei ton Nicholson sto rolo tou Jocker, akoma kai h8ikokoinwnika didagmata eixe to menou yes yes gentlemen.

Panoylhs
29-07-2008, 17:57
..εχει κανενας τορεντ για το getsmart??..

Void
29-07-2008, 23:10
Είδα το Darknight. Ντάξει θα μπορούσα να γράψω 2-3 παραγράφους για τη δράση και τα νοήματα της...αλλά θα 'πω και εγω απλά πως είναι έπος! :D

tserkezos
29-07-2008, 23:13
Eida to X-files... Metrio 8a elega... kalytera na ka8osoun me thn parea sou kai na blepate 3 epeisodia ths seiras to ena pisw ap t allo me pitses kai mpyres para na pas sta ster kai na plhrwseis kai 8 eyrw to atomo gia mia tainia sthn opoia 8a ebaza 6.5/10.

Ths Gillian pantws ths paei to kainourio hairstyle. http://i128.photobucket.com/albums/p190/Bulgarian_Toothpaste/funone.gif

απολυτο δικιο.
Τα επεισοδια ητν πολυ καλυτερα πιο μελετημενα και ευπαρουσιαστα απο την ολη ταινια.Απογοητευτικα.
Ακομα περιμενα να δω σε μεγαλυτερο βαθμο ανεξηγητα φαινομενα και οχι απλα εναν ιερεα που το επαιζε μεντιουμ.:mad:
και το 6,5 πολυ ειναι...

PiCoMiKe
29-07-2008, 23:19
En to metaksu to Dark Night sto imbd exei parei 165.800 (http://www.imdb.com/title/tt0468569/ratings) pshfous kai einai akoma sto No1 me 9.4 :O

sxizoφρeneia658
29-07-2008, 23:26
Ένα έχω να πω ..

Joker, forever yours.

TonyFlow
30-07-2008, 03:57
kala blepo tora "to kako"... gamise ta h tenia alla exo mia aporia :

POS THN LENE THN MIKRH ANAFTRA ME TO KITRINO MPLOUZAKI KAI THN YPOPSIA SORTSAKIOU ????

sxizoφρeneia658
30-07-2008, 03:58
kala blepo tora "to kako"... gamise ta h tenia alla exo mia aporia :

POS THN LENE THN MIKRH ANAFTRA ME TO KITRINO MPLOUZAKI KAI THN YPOPSIA SORTSAKIOU ????

Πως την λέγανε στην ταίνια?

TonyFlow
30-07-2008, 04:04
Πως την λέγανε στην ταίνια?

den thymamai tora.. prepei na gyriso thn tenia apo thn arxh... tha sou po otan teliosei...

Lauril
30-07-2008, 18:09
Half Blood Prince teaser (http://video.msn.com/video.aspx/?mkt=en-gb&vid=bc682eef-e76b-467a-9684-2ffebc997b91&playlist=videoByUuids:uuids:559dc068-6410-4b44-b816-14f629c281dd,986e16ee-2961-4c52-a01c-90794bcf7ec3,3e1ccfe0-654d-4c6f-9b72-3835db18eb77&from=ENGB_msnvideo&tab=s1204298895071&from=today_u21&wa=wsignin1.0&vv=600)

Void
31-07-2008, 19:42
Δυνατό θρίλλερ: Cube Zero (http://www.imdb.com/title/tt0377713/)

ειδικά όταν την πρωτοείδα δεν ήξερα οτι είναι θρίλλερ στην αρχή και με σόκαρε λίγο.
Αγαπημένη σκηνή (και spoiler): Το σημείο που οι δύο παρατηρητές στρέφουν ένα μηχάνημα που έχει δυο κουμπιά:(yes/no) πάνω σε αυτόν που κατάφερε να φτάσει στην τελική έξοδο του λαβύρινθου και τον ρωτάνε:"Do you believe in god"? Απαντάει "no" και τον καίνε ζωντανό! (Και δεν ξέρουμε τι γίνεται στο "yes"!!)

SephirotH
31-07-2008, 22:17
Kaloutsika ta cube. Fantazomai tha xereis oti iparxoun alla 2.
Emena to prwto marese para poli logw prwtotipias ta alla 2 sinexisan se paromoio stul xwris kati parapanw.

Gianakin
31-07-2008, 22:26
Καιιιιιιι ξεκινησαν οι 1ες φημες για το Μπατμαν 3:

Angelina Jolie για Catwoman.
Johnny Depp για Riddler.
Phillip Seymour-Hoffman για Πιγκουινος.

Να τονισω οτι και οι 3 αυτες φημες ειναι 100% ψευτικες, αλλα ειπα να τις ποσταρω ετσι, για καλη αρχη, εν αναμονει του νο3.

sxizoφρeneia658
31-07-2008, 22:54
Καιιιιιιι ξεκινησαν οι 1ες φημες για το Μπατμαν 3:

Angelina Jolie για Catwoman.
Johnny Depp για Riddler.
Phillip Seymour-Hoffman για Πιγκουινος.

Να τονισω οτι και οι 3 αυτες φημες ειναι 100% ψευτικες, αλλα ειπα να τις ποσταρω ετσι, για καλη αρχη, εν αναμονει του νο3.

Kate Bosworth, Siena Miller, Scarlett Johansson θα έλεγα εγώ ..
But what do I know ?

sxizoφρeneia658
31-07-2008, 22:57
Δυνατό θρίλλερ: Cube Zero (http://www.imdb.com/title/tt0377713/)

ειδικά όταν την πρωτοείδα δεν ήξερα οτι είναι θρίλλερ στην αρχή και με σόκαρε λίγο.
Αγαπημένη σκηνή (και spoiler): Το σημείο που οι δύο παρατηρητές στρέφουν ένα μηχάνημα που έχει δυο κουμπιά:(yes/no) πάνω σε αυτόν που κατάφερε να φτάσει στην τελική έξοδο του λαβύρινθου και τον ρωτάνε:"Do you believe in god"? Απαντάει "no" και τον καίνε ζωντανό! (Και δεν ξέρουμε τι γίνεται στο "yes"!!)

Όσο αναφορά το spoiler..
Την ίδια ερώτηση είχαν κάνει στην Cassie Bernall στην τραγωδία στο σχολείο της Κολούμπια και αυτή είχε απαντήσει "Ναι" και την σκότωσαν.

Gianakin
31-07-2008, 23:10
Kate Bosworth, Siena Miller, Scarlett Johansson θα έλεγα εγώ ..
But what do I know ?

H Bosworth ειναι ηδη η Lois, αλλα την θεωρω αταλαντη και επισης δεν εχει καν το σωμα για τον ρολο. Η Μιλλερ κ αυτη δν εχει την φυσικη παρουσια για Catwoman. Στη Γιοχανσον δε θα ελεγα οχι, αλλα δε θα ελεγα κ ναι.

vaguraw
01-08-2008, 00:07
keira knightley

woo haaaaa

Gianakin
01-08-2008, 00:22
Η Catwoman πρεπει να 'χει ενα Α στηθος, ρε. Τι να σου κανει κ η Knightley?

sxizoφρeneia658
01-08-2008, 00:25
Όχι ρε Βάγγο όχι.. σου δίνω 3 γυναικάρες να 'ούμε να τις φαντασιωθείς με δερμάτινα ξέρω γω και μου λες για την keira .. όχι ρε.Απλά όχι ..

wallace
01-08-2008, 00:45
πειράζει αν έχουμε λίγο νοσταλγικές τάσεις και θέλουμε Michelle Pfeiffer για catwoman ?? Miaou....

/*RaDioHeAD*\
01-08-2008, 01:13
εγώ λέω να βάλουνε την κλαίρη για catwoman:baby::tounge:

να μιλάτε καλά για την keira λακέδες άντε μην έχουμε άλλα μετά..

http://img144.imageshack.us/img144/7416/1elle5pr0.jpg

:love2:

vaguraw
01-08-2008, 01:17
ena melos tou forum me arxidares....
xoxoxo

sxizoφρeneia658
01-08-2008, 01:21

Δεν προλαβαίνω να κάνω τόση δίαιτα :D

HaNNiBoT
01-08-2008, 02:10
ena melos tou forum me arxidares....
xoxoxo

axaxaxxaaxAAxaaxxaaxaxxaxAXAxaxZ

Xouxouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuxouxoxuxo uxou

Trifyllenia
01-08-2008, 02:18
Le Concile de pierre : Ειλικρινά κρίμα. Με μια καλή ιδέα γράφτηκε ένα απαράδεκτο σενάριο κ μια αδιάφορη σκηνοθεσία...

Gianakin
01-08-2008, 09:54

Ας μεινει στις ταινιες εποχης. Αυτη δεν ειναι η Catwoman.

KCM6985
01-08-2008, 10:41
Χμ...φανταστική...:wavey:
http://www.destinationcreation.com/informatives/wp-content/uploads/2007/10/keira_knightley_cc.jpg

*anna*
01-08-2008, 11:26
Χμ...φανταστική...:wavey:
http://www.destinationcreation.com/informatives/wp-content/uploads/2007/10/keira_knightley_cc.jpg

Fake??? Ελεος δεν εχει νευρικη ανορεξια η κοπελα. Ειπαμε ειναι ασχημουλα [:p] αλλα οχι κι ετσι.

FuriouSinaF
01-08-2008, 11:44
Κοφτε να βλεπετε μαλακιες και πηγαιντε να δειτε το "Αναζητώντας Ενα Φιλί τα Μεσάνυχτα"

Γαμει και δερνει , τυπου Γουντυ Αλλεν στα πολυ καλα του

Gianakin
01-08-2008, 11:44
Ναι ρε παιδια, φωτοσοπ ειναι αυτο, ειπαμε.

Sirimourdios
01-08-2008, 14:12
Le Concile de pierre : Ειλικρινά κρίμα. Με μια καλή ιδέα γράφτηκε ένα απαράδεκτο σενάριο κ μια αδιάφορη σκηνοθεσία...

oscarikh ermhneia apo bellucci.:tounge: (gdynetai kai se aythn tn tainia :wow: :wow: :wow: )
pragmati endiaferon senario,alla kakh paragwgh.

exei dei kanenas to big lebowsky (http://www.imdb.com/title/tt0118715/)?

PiCoMiKe
01-08-2008, 14:18
exei dei kanenas to big lebowsky (http://www.imdb.com/title/tt0118715/)?Nai re, gamaei!

Sirimourdios
01-08-2008, 15:51
Nai re, gamaei!

an dn sevomoun aderfous coen 8a elega oti einai tragikh patatia.
john torturo 8eos,kai jeff bridges wraio stylaki alla h plokh einai (epithdeumena) sadistika asynarthth.

Se kapoia fash o steve buscemi leei i am the walrus (http://www.youtube.com/watch?v=cqOKvonLrH8) sto akyro kai to 3analeei kai dn metafrazetai stous ypotitlous.

Oi germanoi nihilistes emfanizontai se e3wfyllo diskou me to onoma autobahn me ntysimo ala kraftwerk pali sto akyro.:confused:

H tainia einai paranoia.

Epitelous 8a dw to control,exw megalh periergeia gt latreuw joy division kai kyriws ian curtis.
new order tsepolagnoi.

SpartanGeorge
02-08-2008, 14:18
ειδα gothika
πολυ ενδιαφερον θριλερ

αντε δωρακι βιντεακι (http://www.youtube.com/watch?v=2Pp38SR1lMU) :tounge:

17. Trezegoal
02-08-2008, 16:01
ειδα gothika
πολυ ενδιαφερον θριλερ

αντε δωρακι βιντεακι (http://www.youtube.com/watch?v=2Pp38SR1lMU) :tounge:

ontos poly oraio thrileraki...

me poly oraia anatropi sto telos...

Gravity
02-08-2008, 17:35
Epitelous 8a dw to control,exw megalh periergeia gt latreuw joy division kai kyriws ian curtis.
new order tsepolagnoi.

Δες και το 24h party people.. Ωραια ταινια που αναφερεται στη πρωτη πανκ και μετεπειτα ρειβ σκηνη

terezoulini
02-08-2008, 20:03
Psaxnw links gia rapidshare gia tis tainies:

-White nights (Leukes nuxtes)
-A man and a woman (Un homme et une femme - Enas antras mia gunaika)

An exei kapoios i an mporei na voi8isei pou na psaksw, 8a imoun eugnwmwn..

SpartanGeorge
02-08-2008, 20:13
Psaxnw links gia rapidshare gia tis tainies:

-White nights (Leukes nuxtes)
-A man and a woman (Un homme et une femme - Enas antras mia gunaika)

An exei kapoios i an mporei na voi8isei pou na psaksw, 8a imoun eugnwmwn..

torrents δε σου κανουν? :tounge:
http://btjunkie.org/torrent/White-Nights-1985-DVDRIP-AC3-ENG-Sifu73/443271ec54f476e65554242dcce9e70ffb10c348353d
http://btjunkie.org/torrent/Un-homme-et-une-femme-1966/449565c1ac9e208b6bf0e085152e8090aa6cf6d0fb29
http://thepiratebay.org/tor/3977218/Un_homme_et_une_femme_(1966)
http://isohunt.com/torrent_details/14046744/Un+homme+et+une+femme?tab=summary
http://isohunt.com/torrent_details/39880128/Un+homme+et+une+femme?tab=summary

terezoulini
02-08-2008, 20:18
torrents δε σου κανουν? :tounge:
http://btjunkie.org/torrent/White-Nights-1985-DVDRIP-AC3-ENG-Sifu73/443271ec54f476e65554242dcce9e70ffb10c348353d
http://btjunkie.org/torrent/Un-homme-et-une-femme-1966/449565c1ac9e208b6bf0e085152e8090aa6cf6d0fb29
http://thepiratebay.org/tor/3977218/Un_homme_et_une_femme_(1966)
http://isohunt.com/torrent_details/14046744/Un+homme+et+une+femme?tab=summary
http://isohunt.com/torrent_details/39880128/Un+homme+et+une+femme?tab=summary

oxi dioti kanoun 150 wres... :-( Merci polu pantws:-)

The_Big_Brother
02-08-2008, 22:59
holy fucking shit

The Dark Knight (http://www.imdb.com/chart/top) στο no1

Lauril
03-08-2008, 00:04
holy fucking shit

The Dark Knight (http://www.imdb.com/chart/top) στο no1

Από την πρώτη μέρα που παίχτηκε είναι εκεί....

DI tourist
03-08-2008, 14:26
Απιστευτη ασεβεια να βρισκεται στο #1 του imdb το Dark Knight, πανω απο Νονο και αλλες τεραστιες ταινιαρες.

Η ταινια ηταν απλα καλη, αρκετα μη ρεαλιστικη (λογικο αφου βασιζεται σε κομικ), με μια καταπληκτικη ερμηνεια απο τον μακαριτη στο ρολο του Τζοκερ. Για τους fans του Μπατμαν πρεπει να τα απολαυση, για τους υπολοιπους μια καλη ταινια με υπερηρωες.

Το να τη βαζεις στην ιδια κατηγορια (ή και παραπανω)με κλασσικες ταινιαρες ειναι ανοητο παντως.

TonyFlow
03-08-2008, 18:30
Oi germanoi nihilistes emfanizontai se e3wfyllo diskou me to onoma autobahn me ntysimo ala kraftwerk pali sto akyro.:confused:

H tainia einai paranoia.

den ksero an to prosekses alla enas apo tous 3 nihilists einai o flea...

o pio trelos an thymamai kala gt exei perasei kai keros apo tote pou eida thn tenia...

APLA THEOS

ps : autobahn (http://www.youtube.com/watch?v=W-zLhWqTa-U) apo primal scream... :o :o :o ti kommatara dialole mou???... pou tha elege kai o beatblaster...

nightcrawler
04-08-2008, 16:12
eida Dark Night marese paaara poli kai poli kales ermineies apo olous anexeraitws....

grnemo
04-08-2008, 16:22
Απιστευτη ασεβεια να βρισκεται στο #1 του imdb το Dark Knight, πανω απο Νονο και αλλες τεραστιες ταινιαρες.

Η ταινια ηταν απλα καλη, αρκετα μη ρεαλιστικη (λογικο αφου βασιζεται σε κομικ), με μια καταπληκτικη ερμηνεια απο τον μακαριτη στο ρολο του Τζοκερ. Για τους fans του Μπατμαν πρεπει να τα απολαυση, για τους υπολοιπους μια καλη ταινια με υπερηρωες.

Το να τη βαζεις στην ιδια κατηγορια (ή και παραπανω)με κλασσικες ταινιαρες ειναι ανοητο παντως.Μα αυτό είναι το θέμα...δεν ήταν μια ταινία με υπερήρωες...ήταν δράμα. Αν για σένα ήταν sci-fi πήγαινε και ξαναδές την. Και αν συνεχίζεις να διαφωνείς 6:00 Δραπετσώνα με καδρόνια. :love2::love2:

Trifyllenia
04-08-2008, 16:25
Μα αυτό είναι το θέμα...δεν ήταν μια ταινία με υπερήρωες...ήταν δράμα. Αν για σένα ήταν sci-fi πήγαινε και ξαναδές την. Και αν συνεχίζεις να διαφωνείς 6:00 Δραπετσώνα με καδρόνια. :love2::love2:

Ναι εντάξει όπως και να την δεις αυτή η ταινία ήτανε μεν μια πάρα πολύ καλή ταινία και αξίζει μεγάλη βαθμολογία αλλά μέχρι εκεί.
Δεν την θεωρώ την καλύτερη ταινία όλων των εποχών και σίγουρα όχι πάντως να ξεπερνάει σε βαθμολογία άλλες ταινιάρες που είδα στην κατάταξη του imdb.

Από την άλλη είμαι κοπέλα, οπότε what do I know? :p

grnemo
04-08-2008, 16:37
Από την άλλη είμαι κοπέλα, οπότε what do I know? :pΔεν έχει σημασία και άσε τα σάπια. Τα λέμε αύριο το πρωί. Δραπετσώνα στις 600. kkbbthx :love2::smokin::smokin:

floyd21
04-08-2008, 16:45

Το να τη βαζεις στην ιδια κατηγορια (ή και παραπανω)με κλασσικες ταινιαρες ειναι ανοητο παντως.

Εδώ το The Bourne Ultimatum ξεπέρασε το Scarface...:sleep:

Theio_Vrefos
04-08-2008, 16:46
πααααρττοοοοοο στεφάνιιιιι μαςςς
πααααρττοοοοοοο γεράνι μαςςς
στη Δραπετσώναααααααα πιαα δεν έεχχχουυυμεεεεε ζωηηηήηη

DI tourist
04-08-2008, 17:59
Μα αυτό είναι το θέμα...δεν ήταν μια ταινία με υπερήρωες...ήταν δράμα. Αν για σένα ήταν sci-fi πήγαινε και ξαναδές την. Και αν συνεχίζεις να διαφωνείς 6:00 Δραπετσώνα με καδρόνια. :love2::love2:

Νταξει, ας αραξουμε λιγο. :tounge:
Ηταν περιπετεια φαντασιας με δραματικα στοιχεια.

Ειχε καποιες σκηνες που ηταν απιστευτες ταρζανιες αλλα τις δικαιολογω μονο και μονο επειδη η ταινια βασιζεται σε κομικ. Πχ. Στη δεξιωση που κανει ο Μπατμαν και σκαει ο Τζοκερ, ο Μπατμαν βουταει απο το παραθυρο του ουρανοξυστη για να σωσει τη γκομενα και προσγειωνονται και οι 2 σε ενα ταξι χωρις γρατσουνια, ή στο Χονγκ Κονγκ που απαγαγει τον "λογιστη" και την κανει με αεροστατο (!) το οποιο το μαζευει ενα αεροπλανο που πετουσε ανενοχλητο λιγο πανω απ την πολη. Αυτα και αλλα πολλα...

Δραματικες στιγμες ειχε καποιες οπως πχ. αυτη με τα 2 παγιδευμενα πλοια καθως και τους μονολογους του Τζοκερ, τον οποιο παιζει υποδειγματικα ο μακαριτης και αποτελει το ατου της ταινιας.

Ξαναλεω, καλη ταινια, αλλα ως εκει... :cool:

//Που ειναι η Δραπετσωνα? :baby:

grnemo
04-08-2008, 18:13
Ωρε φίλε και εγώ που νόμιζα ότι ήταν από δεξιά.

http://maps.google.com/maps?ll=37.944989,23.624255&z=11&t=h&hl=en

wallace
04-08-2008, 19:53
//Που ειναι η Δραπετσωνα? :baby:

:angryfire :angryfire :angryfire
ανοιξε χάρτη
Δραπετσώνα κάτω από το Κερατσίνι είναι ...
btw γαμώ τις περιοχές είμαστε και έχει και τα καλύτερα ουζερί και ταβερνεία.

terezoulini
04-08-2008, 19:57
Molis eida Leukes Nuxtes (http://www.imdb.com/title/tt0090319/) (to vrika sto video club tlk:tounge: )

Kalo, deixnei diafores Amerikis kai Rwssias alla gia mena panw ap'ola aksize o Baryshnikov.. Proskunw tapeina estw kai gia to ligo pou xorepse.. Apla apisteutos.

TonyFlow
05-08-2008, 05:00
the machinist (http://www.youtube.com/watch?v=H0fuHY4U1UA)

to fight club synantaei to memento.. ta pa ola?

*anna*
07-08-2008, 10:12
Ειδα το dark knight και οπως εχουν πει και αλλοι 15 πριν απο μενα, ηταν πολυ καλο!

Μονο εμενα μου φανηκε η φωνη του batman ηλιθια?:tounge: Επισης αυτος ποσο ποζερας μπορει να ειναι??:tounge:

Theio_Vrefos
07-08-2008, 11:05
Ειδα το dark knight και οπως εχουν πει και αλλοι 15 πριν απο μενα, ηταν πολυ καλο!

Μονο εμενα μου φανηκε η φωνη του batman ηλιθια?:tounge: Επισης αυτος ποσο ποζερας μπορει να ειναι??:tounge:

To κάνει για να μην τον αναγνωρίσουν ρε :tounge:

floyd21
08-08-2008, 03:40
X-files ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....:love2: :love2: :love2: :love2: :love2: :love2: :love2:

http://nerdvana.freedomblogging.com/files/2008/03/i-want-to-believe.jpg

Panoylhs
08-08-2008, 22:49
..ειδα το sex and breakfast..αρκετα καλο..θελει να περασει μυνημα για σχεσεις..εν τω μεταξυ παιζει και σκηνικο που σκαει μυτη ο παλιος γκομενος o oποιος δεν γεμιζει το ματι του νυν..(κατι μου λεει ολοι μας το εχουμε παθει :blush:)

StoneC.ORIGINAL
09-08-2008, 00:26
X-files ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....:love2: :love2: :love2: :love2: :love2: :love2: :love2:

http://nerdvana.freedomblogging.com/files/2008/03/i-want-to-believe.jpg

ti paizei edw pera?:confused: exasa kati?
vghke x-files kainoyrgio?

SROK
09-08-2008, 00:34

ναι ρε, εδώ και λίγο καιρό έχει βγει το 2, αλλά πρέπει να είναι τόσο "καλό" που δεν ακούστηκε σχεδόν τίποτα. Ούτε στην Αμερική είχε κανά μεγάλο προμοτάρισμα αλλά ούτε και στην Ευρώπη.

StoneC.ORIGINAL
09-08-2008, 00:38
ναι ρε, εδώ και λίγο καιρό έχει βγει το 2, αλλά πρέπει να είναι τόσο "καλό" που δεν ακούστηκε σχεδόν τίποτα. Ούτε στην Αμερική είχε κανά μεγάλο προμοτάρισμε αλλά ούτε στην Ευρώπη.

apo periergeia kai mono espeysa.h monadikh seira poy exw dei einai.to mono poy me provlhmatizei einai ti allo tha skeftoyne oi typoi?9 seson dhmioyrghsan ths poytanas to mytho kai telika ta dielysan ola kai emeine mono o Mulder me thn kaylitsa thn Scully kai to bastardaki toys!

blasaros
09-08-2008, 02:08
Kwstaki ase ta x-files agorina mou....traba pies to galataki sou kai pesthn.....
Pou tha fereis kai gnwmi.....karagkiozako....

floyd21
09-08-2008, 03:23

Μλκα δε νιώθεις.
Είσαι τίγκα κλασμένος...:p

ChristosG
09-08-2008, 17:53
The Dark Knight: teleio, na pate na to deite

Gianakin
12-08-2008, 20:20
Οριστε και ο Jake Gyllenhaal ως Πριγκηπας της Περσιας. Πρεπει να πω οτι μοιαζει παρα πολυ στον αντιστοιχο χαρακτηρα του παιχνιδιου, και δεν το περιμενα κιολας.
Εδω. (http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=9743&count=0)

Theio_Vrefos
12-08-2008, 21:45
l o l

terezoulini
12-08-2008, 22:33
21 -> polu kalo..

Episis eida to 'the edge of heaven' kai mou fanike koulo.. H egw den epiasa to pou kollouse o titlos, i o skinothetis teleiwse polu apotoma to ergo.. :confused:

Gianakin
15-08-2008, 15:54
Hancock: Πολυ μετριο. Σπουδαια ιδεα, αλλα υλοποιημενη τελειως σε υφος "Ας κανουμε μια ταινια κομμενη και ραμμενη για τον Will Smith". Η δραση και τα εφε δεν ηταν κατι το νεο ή ξεχωριστο.

Επισης, το Dark Knight επεσε στη θεση νο3 ξανα, σε ισοβαθμια με το Τελευταια Εξοδος και το Νονο (δλδ 9.1).

TOOL
15-08-2008, 18:50
Δείτε το Wanted. Μέτριο σχετικά σενάριο αλλά απίστευτη ατμόσφαιρα και τρομερά εφέ.

Αν κατάλαβα καλά απο την ατμόσφαιρα της ταινίας και το κλασσικό σενάριο δράσης η ταινία πρέπει να βασίζεται σε comic.

Την προτείνω ανεπιφύλακτα , ιδιαίτερα στους λάτρεις της Αngelina Jolie...

Gianakin
15-08-2008, 19:01
Βασιζεται οντως σε κομικ. Η μεταφορα ειναι σκατενια, αλλα νταξει. Συμφωνω μαζι σου οτι τα οπτικα εσωσαν την ταινια.

SROK
15-08-2008, 19:36
Δείτε το Wanted. Μέτριο σχετικά σενάριο αλλά απίστευτη ατμόσφαιρα και τρομερά εφέ.

Αν κατάλαβα καλά απο την ατμόσφαιρα της ταινίας και το κλασσικό σενάριο δράσης η ταινία πρέπει να βασίζεται σε comic.

Την προτείνω ανεπιφύλακτα , ιδιαίτερα στους λάτρεις της Αngelina Jolie...

Βασιζεται οντως σε κομικ. Η μεταφορα ειναι σκατενια, αλλα νταξει. Συμφωνω μαζι σου οτι τα οπτικα εσωσαν την ταινια.
Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την μεταφορά της ταινίας, την οποία δεν έχω δει βέβαια ακόμη?. Έχω την εντύπωση ότι στην ταινία παρουσιάζουν και καλά ότι η Jolie και ο τυπάς ανήκουν σε μια brotherhood δολοφόνων, οι οποίοι όμως είναι "καλοί" και σκοτώνουν διάφορους "κακούς" για να διατηρήσουν τις ισορροπίες κτλ. Εγώ όμως από όσο ξέρω στο comic, η συγκεκριμένη brotherhood είναι "κακοί" δολoφόνοι, οι οποίοι βέβαια δεν έχουν ως στόχο να σώσουν τον κόσμο κτλ. Μάλιστα θυμάμαι ότι το Wanted είχε χαρακτηριστεί ως το Watchmen των villains. Καλά δεν τα θυμάμαι?:confused:

Gianakin
15-08-2008, 19:48
Ναι, στην ταινια προσπαθουν να σου χρυσωσουν το χαπι οσον αφορα την Αδελφοτητα.

TOOL
17-08-2008, 13:48
Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την μεταφορά της ταινίας, την οποία δεν έχω δει βέβαια ακόμη?. Έχω την εντύπωση ότι στην ταινία παρουσιάζουν και καλά ότι η Jolie και ο τυπάς ανήκουν σε μια brotherhood δολοφόνων, οι οποίοι όμως είναι "καλοί" και σκοτώνουν διάφορους "κακούς" για να διατηρήσουν τις ισορροπίες κτλ. Εγώ όμως από όσο ξέρω στο comic, η συγκεκριμένη brotherhood είναι "κακοί" δολoφόνοι, οι οποίοι βέβαια δεν έχουν ως στόχο να σώσουν τον κόσμο κτλ. Μάλιστα θυμάμαι ότι το Wanted είχε χαρακτηριστεί ως το Watchmen των villains. Καλά δεν τα θυμάμαι?:confused:

Ε ναι, ουσιαστικά αυτό που ανέφερες είναι το στοιχείο ανατροπής του σεναρίου στην ταινία....αλλά είναι και το χειρότερο spoiler για κάποιον που δεν την έχει δει :cool:

Α..και μιας και έψαξα μερικές σελίδες πίσω και δεν ελιδα αναφορά για την ταινία The Forbidden Kingdom(Jackie Chan,Jet Li), την προτείνω επίσης σε όποιον θέλει να δει κάτι χαλαρό.Είναι κλασσικό μυθιστόριμα με καλή πλοκή και αρκετά κωμικά στοιχεία.

Gianakin
17-08-2008, 20:37
Και ναι, συνεβη, ο Σκοτεινος Ιπποτης ειναι η 2η ταινια σε εισπραξεις, ξεπερνωντας τον Πολεμο των Αστρων του 1977. Παμε να βυθισουμε και τον Τιτανικο σιγα σιγα (που σιγα μη γινει, αλλα λεμε).
Αρθρο (http://www.superherohype.com/news/batmannews.php?id=7595).

Theio_Vrefos
18-08-2008, 01:40
Wanted, ψιλο-fail.

Gianakin
19-08-2008, 11:47
Το Watchmen μπορει να μη δει ποτε το φως της μερας? Αρθρο (http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=9832&count=0).

Hellhammer
19-08-2008, 11:56
Το Watchmen μπορει να μη δει ποτε το φως της μερας? Αρθρο (http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=9832&count=0).

γιαννη πειραζει που δεν μου αρεσε το Oldboy?

Gianakin
19-08-2008, 12:05
Κριμα, αλλα οχι.

Hellhammer
19-08-2008, 12:05
Κριμα, αλλα οχι.

ουφφφφφ...το ξερεις οτι σε εμπιστευομαι σε αυτα τα θεματα ετσι;;

Gianakin
19-08-2008, 12:10
Καλα, δεν μπορεις να περιμενεις να συμφωνουν σε ολες τις τιανιες 2 ανθρωποι.
Αν γινοταν αυτο, θα τον παντρευομουν εναν τετοιον ανθρωπο (αντρα ή γυναικα:tounge: ).

Hellhammer
19-08-2008, 12:12
Τι εννοεις? Απο τη στιγμη που μια ταινια δε σου αρεσε δε βλεπω τον λογο να εχεις "ενοχες" επειδη καποιος με του οποιου τη γνωμη συμφωνεις που και που επεσε εξω στα γουστα σου.

οχι ρε βλακα..απλα επειδη ξερω οτι ασχολεισαι με ταινιες χαχαχα γι'αυτο το λεω..να σου πω..εχεις καμια περιπετεια δρασης να προτεινεις;να μην ειναι ομως εξωπραγματικη..πχ μην μου πεις τυπου sincity..κανενα τυπου The Game ή Heat ας πουμε..

DI tourist
19-08-2008, 12:12
γιαννη πειραζει που δεν μου αρεσε το Oldboy?

Και δεν εισαι και ο μονος.

//Τωρα λογικα θα βγει ο noegr και θα κραζει αλλα τον εχουμε γραμμενο. :baby:

//Μαρκο τσεκαρε το Bank Job με Statham, ειναι καλη ταινιουλα για το ειδος που ζητας.;-)

Hellhammer
19-08-2008, 12:13
Και δεν εισαι και ο μονος.

//Τωρα λογικα θα βγει ο noegr και θα κραζει αλλα τον εχουμε γραμμενο. :baby:

καλα ανετα στα καβλοπαπαρα μας ο noegr...αυτος ακουει και nirvana :D :tounge: :tounge:

SephirotH
19-08-2008, 12:15
Egw eida 2logia hellboy x8es. Arketa kali. O xarakthras tou exei poli gelio.

Gianakin
19-08-2008, 12:18
οχι ρε βλακα..απλα επειδη ξερω οτι ασχολεισαι με ταινιες χαχαχα γι'αυτο το λεω..

Το καταλαβα αμεσως μολι ποσταρα το μνμ μου, και του εκανα edit.

να σου πω..εχεις καμια περιπετεια δρασης να προτεινεις;να μην ειναι ομως εξωπραγματικη..πχ μην μου πεις τυπου sincity..κανενα τυπου The Game ή Heat ας πουμε..

Περα απο το Dark Knight, που αν δεν το ειδες τρεχα σινεμα, τοτε... κοιτα, το Game δεν θεωρειται περιπετεια δρασης, ειναι θριλλερ (ταινια αγωνιας). Θες κατι πιο κοντα σε αυτο ή στο Heat? Γιατι ειναι τελειως διαφορετικες ταινιες. Αρχικα θα σου προτεινω το Inside Man (Clive Owen, Denzel Washington, Jodie Foster) ή ακομα και το Negotiator (Kevin Spacey, Samuel Jackson).

Gianakin
19-08-2008, 12:19
Egw eida 2logia hellboy x8es. Arketa kali. O xarakthras tou exei poli gelio.

Πες μου σχολια για το νο2 σε σχεση με το νο1. Θα περιμενω να τη δω σινεμα.

SephirotH
19-08-2008, 12:23
Πες μου σχολια για το νο2 σε σχεση με το νο1. Θα περιμενω να τη δω σινεμα.

Tis eida kapaki, opote de xerw to 1 mou fanhke kalitero apto 2. Sto 2 tha deis poli perissotera terata, alla ntaxei eixe pio "mikri" ploki apoti to 1. E exei kai kapoies exelixeis sti sxesh hellboy-gomenas. Genika einai poli perissotero fantasy apoti to 1. Axizei pantws.

//Xereis an tha vgei vol3?

Hellhammer
19-08-2008, 12:24
Περα απο το Dark Knight, που αν δεν το ειδες τρεχα σινεμα, τοτε... κοιτα, το Game δεν θεωρειται περιπετεια δρασης, ειναι θριλλερ (ταινια αγωνιας). Θες κατι πιο κοντα σε αυτο ή στο Heat? Γιατι ειναι τελειως διαφορετικες ταινιες. Αρχικα θα σου προτεινω το Inside Man (Clive Owen, Denzel Washington, Jodie Foster) ή ακομα και το Negotiator (Kevin Spacey, Samuel Jackson).

χμμμ για πες κανενα προς το the game..το negotiator το ειδα και μου αρεσε..

Gianakin
19-08-2008, 12:25
Tis eida kapaki, opote de xerw to 1 mou fanhke kalitero apto 2. Sto 2 tha deis poli perissotera terata, alla ntaxei eixe pio "mikri" ploki apoti to 1. E exei kai kapoies exelixeis sti sxesh hellboy-gomenas. Genika einai poli perissotero fantasy apoti to 1. Axizei pantws.

Διορθωσε με αν καταλαβα λαθος: Χρησιμοποιεις το πιο εντονο fantasy στοιχειο ως αρνητικο κριτηριο? Απλα ρωταω για να ξερω τι να περιμενω.

Δεδομενου οτι το νο2 (σε αντιθεση με το νο1) πηρε πολλα λεφτα στο σινεμα κ πολυ καλες κριτικες, ο Del Toro ανακοινωσε οτι αφου τελειωσει με τη Διλογια Χομπιτ, θα αρχισει να δουλευει το νο3 στα τελη 2011. Αρα ναι, θα βγει.

SephirotH
19-08-2008, 12:29
Διορθωσε με αν καταλαβα λαθος: Χρησιμοποιεις το πιο εντονο fantasy στοιχειο ως αρνητικο κριτηριο? Απλα ρωταω για να ξερω τι να περιμενω.

Den einai auto pou me xenise, apla to ekane diaforetiko. Apla oi "kakoi" tou 2 den eixan kamia sxesi me tin destiny tou hellboy opws sto 1. Den eixe tin korifwsi tou 1 pou o hellboy einai se dillhmma ktl.

Gianakin
19-08-2008, 12:31
χμμμ για πες κανενα προς το the game..το negotiator το ειδα και μου αρεσε..

Θα πω Illusionist, Prestige σε περιπτωση που δεν τα εχεις δει. Επισης θα αναφερω το Quiet American (Michael Caine, Brendan Fraser), το Statement (Michael Caine παλι- ειπες κατι?) και το Spartan (Val Kilmer). Και για ονομα του καλου Θεου, δες τα 2 French Connection (Gene Hackman), για πιο κοντα σε αστυνομικη φαση.

DI tourist
19-08-2008, 12:31
http://www.imdb.com/title/tt1034331/

Αυτο λογικα θα ναι μεγαλη ταινια. Βεβαια εκτος απο το διδυμο Pacino - DeNiro παιζει και ο βλακας ο 50 cent αλλα και παλι λογικα θα ναι επος. Ηδη δειχνει trailer (http://www.youtube.com/watch?v=w5ON67d7hQY) στους κινηματογραφους, δειτε το και ακουστε ατακες που πετανε.

Ψηλε μας βλεπω να κατασκηνωνουμε εξω απ το σινεμα στην πρεμιερα... :cool:

Gianakin
19-08-2008, 12:32
Den einai auto pou me xenise, apla to ekane diaforetiko. Apla oi "kakoi" tou 2 den eixan kamia sxesi me tin destiny tou hellboy opws sto 1. Den eixe tin korifwsi tou 1 pou o hellboy einai se dillhmma ktl.

Καταλαβα. Για να δουμε. Δεν εισαι ο 1ος που μου λεει οτι το νο1 το βρηκε καλυτερο.

Gianakin
19-08-2008, 12:34

Αυτο λογικα θα ναι μεγαλη ταινια. Βεβαια εκτος απο το διδυμο Pacino - DeNiro παιζει και ο βλακας ο 50 cent αλλα και παλι λογικα θα ναι επος. Ηδη δειχνει trailer (http://www.youtube.com/watch?v=w5ON67d7hQY) στους κινηματογραφους, δειτε το και ακουστε ατακες που πετανε.

Θελω να μη μου βρωμισει publicity stunt, αλλα μου βρωμαει... Δεδομενου οτι τα 88 λεπτα ηταν μια κουραδιτσα αχνιστη (ιδιος σκηνοθετης/σεναριογραφος), το φοβαμαι. Ομολογω οτι το τρεηλερ φαινεται ωραιο, αλλα γμτ... κατι με κραταει απο το να ενθουσιαστω πληρως.

Hellhammer
19-08-2008, 12:37
Θα πω Illusionist, Prestige σε περιπτωση που δεν τα εχεις δει. Επισης θα αναφερω το Quiet American (Michael Caine, Brendan Fraser), το Statement (Michael Caine παλι- ειπες κατι?) και το Spartan (Val Kilmer). Και για ονομα του καλου Θεου, δες τα 2 French Connection (Gene Hackman), για πιο κοντα σε αστυνομικη φαση.

θεος ρε...θενξ..ριξε μου και κανα κοινωνικο love story or not..

DI tourist
19-08-2008, 12:39
Θελω να μη μου βρωμισει publicity stunt, αλλα μου βρωμαει... Δεδομενου οτι τα 88 λεπτα ηταν μια κουραδιτσα αχνιστη (ιδιος σκηνοθετης/σεναριογραφος), το φοβαμαι. Ομολογω οτι το τρεηλερ φαινεται ωραιο, αλλα γμτ... κατι με κραταει απο το να ενθουσιαστω πληρως.

Η αληθεια ειναι το 88 minutes ηταν κατωτερο τον προσδοκιων και αυτο δεν περιμενω να ειναι επιπεδου Heat ή των αλλων επικων ταινιων που εχουν παιξει ο Pacino και ο De Niro. Aλλα και παλι μονο και μονο το οτι αυτοι οι 2 θα παιζουν στην ιδια ταινια ειναι απο μονο του αρκετο για να την ανεβαζει καποια levels. Θα δειξει...

Gianakin
19-08-2008, 12:42
θεος ρε...θενξ..ριξε μου και κανα κοινωνικο love story or not..

Κοινωνικο πολυ καλο: Into the Wild (σκηνοθεσια Sean Penn). Το PS I Love You μου αρεσε πιο πολυ απ'οτι περιμενα (αν δεν επαιζε και η Swank θα ηταν 10 φορες καλυτερο). Αυτα απο πιο γνωστες ταινιες.

Τωρα, αλλες ταινιες για να τσεκαρεις γενικα ειναι: Reign Over Me (Adam Sadler σε δραματικο ρολο- θεος), Smart People (Dennis Quaid, Ellen Paige) και οπωσδηποτε τσεκαρε το Trust the Man (David Duchovny, Julianne Moore). Αυτα τα 3 ειναι, κλασικα, διαμαντακια που βρισκεις σε dvd μονο στην Ελλαδα.

Αυτες, ετσι για να εχεις κατι να σε αποσπα απο το διαβασμα, οπως εμενα.

Gianakin
19-08-2008, 12:44
Η αληθεια ειναι το 88 minutes ηταν κατωτερο τον προσδοκιων και αυτο δεν περιμενω να ειναι επιπεδου Heat ή των αλλων επικων ταινιων που εχουν παιξει ο Pacino και ο De Niro. Aλλα και παλι μονο και μονο το οτι αυτοι οι 2 θα παιζουν στην ιδια ταινια ειναι απο μονο του αρκετο για να την ανεβαζει καποια levels. Θα δειξει...

Το πιστευω οτι μονο και μονο αυτοι οι 2 θα ανεβασουν την ταινια 10 επιπεδακια για την πλακα τους.

Ενας μεγαλος φοβος ειναι μηπως το twist της ταινιας ειναι τυπου "Α, το εκανε ο ενας απο τους 2". Αυτο θα ηταν μεγαλη μουφα και φοβαμαι οτι αυτο θα εχει κανει ο σκηνοθετης.

Hellhammer
19-08-2008, 12:44
Αυτες, ετσι για να εχεις κατι να σε αποσπα απο το διαβασμα, οπως εμενα.

χαχχαα αυτες ειναι για 3 εξεταστικες ρε..

adam sadler σε σοβαρο ρολο;;τον γουσταρω πολυ ελπιζω να μην ξενερωσω.

Gianakin
19-08-2008, 12:46
χαχχαα αυτες ειναι για 3 εξεταστικες ρε..

adam sadler σε σοβαρο ρολο;;τον γουσταρω πολυ ελπιζω να μην ξενερωσω.

Καλα, αν γουσταρεις Σαντλερ, προτεινω να κατεβασεις ΠΑΡΑΥΤΑ το Don't MEss With the Zohan, την τελευταια του κωμωδια που δεν εχει βγει Ελλαδα. Ψαξε βρες τρεηλερ.
Αλλα περα απο αυτο, ο Σαντλερ γαμει σα δραματικος ηθοποιος. Δες και τα Ισπαγγλικα απο αυτον (Spanglish). Γαμαει λεμε.

floyd21
19-08-2008, 13:29

Λογικά θα’ναι ταινιάρα.
Και θα πάει 1η στο imdb asap...:baby:

larry_tsoukou
21-08-2008, 00:20
http://www.youtube.com/watch?v=nCU0k_jbCUo

sa kolasmenos thelo na ti do.ipotithetai vgainei avrio...

floyd21
21-08-2008, 00:26

Μόνο τρέλα η σκηνή στο 01.46...:o :o :o

Μπρρρρ....

ironman
21-08-2008, 00:29

στεγνη αντιγραφη του "ils" που ειχα αναφερει μια φορα :baby:
καλο φαινεται παντως.

SROK
21-08-2008, 00:45
Μόνο Mirrors (http://www.youtube.com/watch?v=O92QxxgeCO8)ρε μ@@νια!...:tounge:

Προσκυνάμε Kiefer σε ότι και αν παίζει:smokin:

ironman
21-08-2008, 00:55
Προσκυνάμε Kiefer σε ότι και αν παίζει:smokin:

στα σιριαλ ναι, γιατι απο ταινιες εχει να παιξει σε καλη απο την εποχη του lost boys (http://www.youtube.com/watch?v=hsv_NQFbQzo)...
και γαμω τις ταινιες παρεπιμπτοντως...αυθεντικα 80's ρε πουστη!! παιζει και ο mouth απο τους goonies :p

larry_tsoukou
21-08-2008, 02:55
στεγνη αντιγραφη του "ils" που ειχα αναφερει μια φορα :baby:
καλο φαινεται παντως.

και αυτο το χω δει.ειχε τρεηλεαρα.παντως το the strangers εχει 6.7 απο 10.000 ψοφους και ειναι και θριλερ :o :o :o :o

που σημαινει θα ψιλογαμει μιλφαρες....

vaguraw
21-08-2008, 03:20
http://www.imdb.com/title/tt0056732/

gia osous goustaroune varies kai arges tainies
trelh tainia

jesu
21-08-2008, 13:31
Ζόρικη ταινία.

Panoylhs
21-08-2008, 14:39
..ειδα το 187..πολυ καλο αλλα αμα περιμενετε happy end μην την δειτε :P

Hellhammer
21-08-2008, 14:41
..ειδα το 187..πολυ καλο αλλα αμα περιμενετε happy end μην την δειτε :P

τι ειναι αυτο ρε μπρο;

Panoylhs
21-08-2008, 14:45
τι ειναι αυτο ρε μπρο;

http://www.imdb.com/title/tt0118531/ ;-)

Hellhammer
21-08-2008, 14:49
http://www.imdb.com/title/tt0118531/ ;-)

ελα ρε...ωραιο φαινεται μαγκα..θενξ..

ρε παιδες ξερετε κανενα μερος που μπορω να κατεβασω ξενα φιλμς ΜΕ ΕΤΟΙΜΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ subs ή DVDs σε torrents ή ακομα καλυτερα σε ftps(rapidshare kλπ);

Panoylhs
21-08-2008, 14:52

..ναι παρα πολυ καλη ταινια..και το σεναριο το εχει γραψει καθηγητης..αν την δεις θα καταλαβεις γτ το λεω ;-)

ironman
21-08-2008, 14:59
μολις ειδα τη φουσκα (http://www.hellas-movies.com/tainies/hfouska.html)

τι καυλα πια αυτη η σολωμου :smokin: :wow:

terezoulini
21-08-2008, 15:00

ρε παιδες ξερετε κανενα μερος που μπορω να κατεβασω ξενα φιλμς ΜΕ ΕΤΟΙΜΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ subs ή DVDs σε torrents ή ακομα καλυτερα σε ftps(rapidshare kλπ);

ti ennoeis etoimous? enswmatwmenous? ellinadiko.com exei tainies se rapidshare alles me enswmatwmenous upotitlous, ki alles me ksexwristo .srt..

Hellhammer
21-08-2008, 15:03
ti ennoeis etoimous? enswmatwmenous? ellinadiko.com exei tainies se rapidshare alles me enswmatwmenous upotitlous, ki alles me ksexwristo .srt..

κι ετσι κι αλλιως δν με πειραζει...ποικιλια παιζει;

terezoulini
21-08-2008, 15:10
κι ετσι κι αλλιως δν με πειραζει...ποικιλια παιζει;

poikilia paizei se ikanopoiitiko va8mo pisteuw.. Episis polles vrika kai sto warez-bb.org, alla ekei den exei upotitlous. Vriskeis eukola omws upotitlous.. (greeksubs.com)

Hellhammer
21-08-2008, 15:15
poikilia paizei se ikanopoiitiko va8mo pisteuw.. Episis polles vrika kai sto warez-bb.org, alla ekei den exei upotitlous. Vriskeis eukola omws upotitlous.. (greeksubs.com)

η φαση ειναι οτι ακριβως βαριεμαι να ψαχνω subs...θενξ λιτολ γκιερλ!

Theio_Vrefos
21-08-2008, 15:22
Ξέρετε τρόπο να ενσωματώσω υπότιτλους σε ταινία? Το επιτραπέζιο dvd μου παίζει τα rips ταινιών χωρίς επεξεργασία, αλλά δεν έχω βρει τρόπο να παίζει υπότιτλους. Γρινιάζουν οι γονείς ότι δε τους δίνω να δουν τίποτα :P

DI tourist
21-08-2008, 15:22
η φαση ειναι οτι ακριβως βαριεμαι να ψαχνω subs...

http://www.subs4u.gr/

Χωσου εδω, εχει subs για οτι προσφατη ταινια παιζει σε torrent... :baby:

nightcrawler
21-08-2008, 15:27
Ξέρετε τρόπο να ενσωματώσω υπότιτλους σε ταινία? Το επιτραπέζιο dvd μου παίζει τα rips ταινιών χωρίς επεξεργασία, αλλά δεν έχω βρει τρόπο να παίζει υπότιτλους. Γρινιάζουν οι γονείς ότι δε τους δίνω να δουν τίποτα :P

to avi2dvd nomizw kanei afto pou thes...

Eida Zodiac kai to vrika apla exiaretiko...Elizabeth 2,tpt idiaitero pernaei i wra.

Episis Street Kings an k to thema psilotetrimeno itan mia xara kai kalo cast Reeves,Whitacker,Laurie...

Hellhammer
21-08-2008, 15:31

εεε...vobsub?..χωρις να ειμαι σιγουρος

Hellhammer
21-08-2008, 20:40
P.S.I love you ή The Happening για αποψε το βραδυ;

Panoylhs
21-08-2008, 20:52

..το πρωτο πολυ (μα πολυ) κλαμα..αλλα ειναι απο τις αγαπημενες μου.. :D ..την δευτερη δεν την ξερω http://www.rocking.gr/modules/forum/images/smilies/hmm.gif

Gianakin
21-08-2008, 20:53

Μη δεις ποτε το Happening. Ποτε.

Hellhammer
21-08-2008, 20:54
ρε μλκες δηλαδη κλαματα να εχουμε βραδυατικο;

terezoulini
21-08-2008, 21:03

einai polu sugkinitiko....

Panoylhs
21-08-2008, 21:04

..κλαμματα καταθλιψη τα παντα..ειναι ταινια που απο την αρχη (περιπου στο 5' οπου και πεθαινει ο αλλος) μεχρι το τελος κλαις :D (σοβαρα)

terezoulini
21-08-2008, 21:07
..κλαμματα καταθλιψη τα παντα..ειναι ταινια που απο την αρχη μεχρι το τελος κλαις :D (σοβαρα)

e kala eipame, oute egw den to kana auto! :baby: :blush: :blush: :tounge: