PDA

Επιστροφή στο Forum : Πιο Βαρετή Ταινία

zografos
21-12-2004, 13:50
Ψηφιστε και θαψτε.
Αυτες οι 10 ειναι το δικο μου Τοπ 10 βαρεμαρας που σκεφτηκα τωρα. Μαλλον θα ξεχναω μερικες.

dalaiklama
21-12-2004, 15:28
Υποθετω αναφερομαστε ολοι στο original Solaris ε? Οχι οτι το ριμεικ δεν βρισκει θεση στη λιστα βεβαια..

zografos
21-12-2004, 15:31
Υποθετω αναφερομαστε ολοι στο original Solaris ε?
Epitides to afisa adieykrinisto. :sleep:

vkapartz
21-12-2004, 17:23
dog:sleep::sleep::sleep::sleep:lle to kalytero ypnwtiko mono poy to akoyw m..e p....i......a......n........e...........i m........i..........a n..............y..................s:sleep::sleep:: sleep::sleep:

Palpatine
21-12-2004, 18:23
Θα ψηφίσω την Οδύσσεια γιατί εκτός από ότι ήταν βαρετή ήταν και ακαταλαβίστικη (τουλάχιστον στο δικό μου φτωχό μυαλό)

Μου κάνει πάντως εντύπωση ότι έβαλες στη λίστα το Λεπτή Κόκκινη Γραμμή και ότι δεν έβαλες στην λίστα την ανέμελη αμελί. Για εμένα η αμελι μπορεί να περιγραφεί με δύο λέξεις μόνο: ρονννν, ζζζζζζ

mousetrap
21-12-2004, 20:15
To πρόσφατο "Solaris" πολύ κουραστικό+βαρετό+εκνευριστικό!!!
Αλλά βαρετό και το "Τρίο της Μπελβιλ",το πιο πρωτότυπο κινούμενο σχέδιο που είδαμε ποτέ;;;Το οποίο αν θυμάμε καλά πρέπει να κρατούσε περίπου 1 ώρα και ένα τέταρτο :confused:

Όσο για το ότι το "Dogville" είναι στην λίστα με τις πιο βαρετές ταινίες by: zografos,με εκπλήσσει!!! :D :D :D

zografos
21-12-2004, 20:46
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από mousetrap
Αλλά βαρετό και το "Τρίο της Μπελβιλ",το πιο πρωτότυπο κινούμενο σχέδιο που είδαμε ποτέ;;;Το οποίο αν θυμάμε καλά πρέπει να κρατούσε περίπου 1 ώρα και ένα τέταρτο :confused:
mousetrap se lene alla mou fainetai to efages to tyraki... Ti prwtotypo kai aidies, mikrou mikous eprepe na einai. Enas karagiozis kanei podilato, ena skyli anevokatevainei tis skales, xioumor miden, i tainia milame den teleiwne me tipota, to osa pairnei o anemos mikrotero mou fanike.

zografos
21-12-2004, 20:49
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Palpatine
Μου κάνει πάντως εντύπωση ότι έβαλες στη λίστα το Λεπτή Κόκκινη Γραμμή και ότι δεν έβαλες στην λίστα την ανέμελη αμελί. Για εμένα η αμελι μπορεί να περιγραφεί με δύο λέξεις μόνο: ρονννν, ζζζζζζ De mou fanike vareti i Amelie. Antithetws i grammh itan ena aisxos koultouriariko pou kai kala ithele na perasei nohmata.

mousetrap
21-12-2004, 20:57
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από zografos
De mou fanike vareti i Amelie. Antithetws i grammh itan ena aisxos koultouriariko pou kai kala ithele na perasei nohmata.

Αν και για το "Τρίο της Μπελβιλ" διαφωνώ(λιγάκι :-) ),αυτό το μήνυμα όμως με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο!!!Άλλη μία φορά που οι απόψεις μας συμπίπτουν.Πάντως σαν πολύ δεν συμφωνούμε τελευταία...Ωχ ποιος την ακούει τώρα την mygoskotostra!!! :D :D :D

dalaiklama
21-12-2004, 22:42
Εγω νοημα απο το 2001:A Space Odyssey εβγαλα πριν 3-4 χρονια που διαβασα το βιβλιο παντως..
Γιατι δεν αναφερετε και τις ταινιες που σας εχουν κανει να κοιμηθειτε σε σινεμα?

Palpatine
21-12-2004, 23:35
De mou fanike vareti i Amelie. Antithetws i grammh itan ena aisxos koultouriariko pou kai kala ithele na perasei nohmata.

Αποκλείεται να είναι κουλτουριάρικη η Γραμμή γιατί την είδα όλη χωρίς πρόβλημα - έχω μια αλλεργία στις κουλτουριάρικες ταινίες και μόλις βλέπω κάποια κοιμάμαι στα πρώτα 5 λεπτά.

tragikos
22-12-2004, 01:32
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από dalaiklama
Γιατι δεν αναφερετε και τις ταινιες που σας εχουν κανει να κοιμηθειτε σε σινεμα?

A kala autes exw frontisei na tis diagrapsw entelws apo to mialo mou. Den thimamai kan tous titlous tous!!!

vkapartz
22-12-2004, 15:02
Γιατι δεν αναφερετε και τις ταινιες που σας εχουν κανει να κοιμηθειτε σε σινεμα? Dogv:sleep::sleep::sleep::sleep:

angel97
22-12-2004, 15:41
SNORVILLE!

zografos
22-12-2004, 16:46
Εγω δεν εχω εχω κοιμηθει ποτε σε σινεμα, απλως στην ονειροπαγιδα ειχα κλεισει τα ματια μου για κανα 10λεπτο αλλα δε με πηρε ο υπνος.

sol83
22-12-2004, 19:31
perimenw me agwnia na agorasw to 12aplo dvd set tou aggelopoulou. twra pou einai kai xeimwnas tha vgalw agria gousta. endiamesa tha peftei kai kanas jerry lewis na spaei h atmosphaira...

to gerry tou gus van sant einai efkola h pio vareth tainia ever. o elephantas gamouse pantws. ti na etoimazei twra...

rotweiler
22-12-2004, 21:25
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από sol83
ti na etoimazei twra...

Η νέα του ταινία, Last Days, είναι σε post-production φάση...
Rock & roll drama με τον Michael Pitt και την Asia Argento (very kewl και οι δύο!)...

mindscape
23-12-2004, 00:13
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από rotweiler

Η νέα του ταινία, Last Days, είναι σε post-production φάση...
Rock & roll drama με τον Michael Pitt και την Asia Argento (very kewl και οι δύο!)...
Βασικα, η ταινια ειναι εμπνευσμενη απο τους Nirvana και τον Cobain και εγω την προσμενω ανυπομονα... :tounge:

rotweiler
23-12-2004, 01:55
1. (tie) "Troy"
1. (tie) "Alexander"
2. "Christmas With the Kranks"
3. "The Girl Next Door"
4. "Dogville"
5. "New York Minute"
6. "The Grudge"
7. "White Chicks"
8. "Resident Evil: Apocalypse"
9. "The Whole Ten Yards"
10. "The Village"

no.4? ;-)

mans
23-12-2004, 02:54
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από rotweiler

no.4? ;-)

ναι. αλλά εμείς το είδαμε το 2003 άρα δεν πιάνεται.

κατά τα άλλα νο.10 το Βιλατζ;

εγώ θα το έβαζα άνετα στο τοπ-10 μου.

:confused:

hannibal
23-12-2004, 06:15
Olew aytes einai varetes ektos apo to Dogville!!kai to 21 grams.
eimai o monos pou toy arese toso to dogville?vasika th deuterh fora m'arese polu perissotero.
Pantws den exw koimithei pote se sinema.Kai malakia na nai to ergo lypamai ta 7 eurw...
p.s. o Ebert einai vlakas ama autes einai oi xeiroteres tou!

Nana
23-12-2004, 13:10
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από hannibal
eimai o monos pou toy arese toso to dogville?vasika th deuterh fora m'arese polu perissotero.
Pantws den exw koimithei pote se sinema.Kai malakia na nai to ergo lypamai ta 7 eurw...

ε όχι και ο μόνος που του άρεσε το dogville! :o Ξέρω κάποιους από εσάς-ονόματα δε λέμε- φανατικά παθιασμένους μαζί του. Ξέρετε πως θα παιχτεί στο θέατρο από την Εθνική σκηνή ε;

Όσο για εμένα, μου άρεσε η ιδέα του Dogville, δε συμφωνώ όμως με τον αφαιρετικό τρόπο που επέλεξε ο σκηνοθέτης. Όταν τελείωσε η ταινία τη φαντάστηκα τοποθετημένη στο Λονδίνο -ή σε όποια άλλη πόλη, δεν ε΄χει σημασία-σε μία ατμόσφαιρα με ομίχλη και φυσικά τοπία, σκηνοθετημένο με όλα τα αβανταδόρικα των ταινιών -ξέρετε, μουσική, σκηνές λήψεις αγωνίας κτλ- με τους ίδιους ηθοποιούς και τις ίδιες ερμηνείες και αποφάσισα πως μία τέτοια ταινία σε ένα ανάλογο περιβάλλον θα μου άρεσε καλύτερα και δε θα ανάγκαζε όλη την παρέα μου που το βλέπαμε μαζί να φύγει και να με αφήσει μόνη. Τώρα ο Δηράκης θα πει να αλλάξω παρέες, αλλά ;-) γούστα είναι αυτά.

zografos
23-12-2004, 17:51
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Nana
Ξέρετε πως θα παιχτεί στο θέατρο από την Εθνική σκηνή ε;Μηπως-μηπως λεω-εχεις χασει επεισοδια?:p
Πολυ καλη η λιστα του Ebert παντως.
Το Dogville ηταν μια ταινια προγραμματισμενη να κανει σαλο, να μην αρεσει στους περισσοτερους και να ενθουσιασει μερικους θεατες-θυματα
Σκηνοθετημενη με απαρεκτα αυταρεσκο και επιτηδευμενο τροπο απο τη μεγαλυτερη ψωναρα που κυκλοφορει στο χωρο του σινεμα. Και μισανθρωπος εκτος των αλλων.
Καλα υπαρχουν και μερικοι που λενε οτι αν δε σου αρεσει ο Τριερ δεν καταλαβαινεις σινεμα και δεν πρεπει να βλεπεις.
Τελικα βεβαια και στις Καννες τον πηρε ο Τριερ, θα ετσουξε πολυ.

verbal
23-12-2004, 18:47
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Nana

σκηνές λήψεις αγωνίας

Τί είναι μια "λήψη αγωνίας";

Duke
24-12-2004, 02:26
About Schmidt

Μέχρι να τελειώσει.... βγαίνεις εσύ στη σύνταξη...

killer_instinct
08-01-2005, 22:09
Ρε παιδιά ποιοί είναι αυτοί οι 4 που βρήκαν βαρετό το dogville? Να μου εξηγήσουν γιατί? :o Εγώ το θεωρώ πολύ καλή ταινιά και εκπλήσσομαι με αυτά τα αποτελέσματα!!... :confused:

dalaiklama
09-01-2005, 01:32
Χαχαχα,τωρα που ειδα την λιστα του Ebert θυμηθηκα τον τυπο που μου απεστειλε τα σχόλια-πατρικες συμβουλες για την κριτικη μου στο Resident Evil και ελεγε λιγο πολυ "Αφηστε τον να γραφει οτι θελει,δικαιωμα του ειναι.Αλλα,ακουσε παιδι μου, κατσε και σκεψου καλα τι θελεις να κανεις και αν θελεις να ασχοληθεις με τον τομεα της κριτικης γιατι δεν ειναι πραγματα αυτα που γραφεις".

rotweiler
09-01-2005, 01:47
"Αφηστε τον να γραφει οτι θελει,δικαιωμα του ειναι.Αλλα,ακουσε παιδι μου, κατσε και σκεψου καλα τι θελεις να κανεις και αν θελεις να ασχοληθεις με τον τομεα της κριτικης γιατι δεν ειναι πραγματα αυτα που γραφεις".

Hate mails rule... :cool:

dalaiklama
09-01-2005, 02:08
Χαχαχαχα....τι θα ημασταν χωρις αυτα?!

despina284
09-01-2005, 02:54
fantasteite posa hate mails pairnei aftos o psyhakias sto mad xaxaxa :p

dalaiklama
09-01-2005, 03:06
Δέσποινα..... τσ τσ τσ τσ...

daoni23
10-01-2005, 12:25

Καλα υπαρχουν και μερικοι που λενε οτι αν δε σου αρεσει ο Τριερ δεν καταλαβαινεις σινεμα και δεν πρεπει να βλεπεις.
Τελικα βεβαια και στις Καννες τον πηρε ο Τριερ, θα ετσουξε πολυ.

:cool: βεβαιως και υπαρχουν (κι ας μην λενε αυτο αλλα δεν πειραζει. οπως το αντιλαμβανεται κανεις)!!! ευτυχως ομως που υπαρχουν και ανθρωποι που κανου την ζωη μας τοσο, μα τοσο απλη και κατανοητη για ολους! με μια λεξη (παπαριά, εν παραδειγματι, εντελως τυχαια) μπορουν να σου περιγραψουν απο μια λαθος πασα του totti ή ενα ξαναζεσταμενο burger στα McD's μεχρι μια επικινδυνη μανουβρα του εμπροσθεν αυτοκινητου ή μια ταινια (του τριερ ή του καθε τριερ) και να ληφθει ως μια πληρως τεκμηριωμενη αποψη. :confused: :confused:
ουγκ!!!

daoni23
10-01-2005, 12:31
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από hannibal

πιστεψε με, δεν εισαι ο μονος!!! εχουν γινει ομηρικες μαχες γι'αυτην την ταινια μεσα στο φορουμ!!! μηπως εγω ν'ανησυχω, που "21 grams", "dogville" ειναι οι δυο απ'τις τρεις πλεον αγαπημενες μου ταινιες, ενω παραλληλα λατρεψα και τα "traffic" και "το τριο της μπελβιλ" οταν τα ειδα??
ψηφιζω ringu μονο και μονο για το τριτο μερος της τριλογιας, που εμοιαζε (τουλαχιστον στα δικα μου ματια) να ξεχειλωνει υπερβολικα! απορω που δεν ειδα στην ψηφοφορια καποιο απ'τα σικουελ του matrix.

ALKATRAZ
19-05-2005, 20:10
Η ΚΑΤΑΡΑ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΣΚΟΡΠΙΟΥ
ΜΑΤΡΙΞ
Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΩΝ 2 Κ 3
ΝΤΟΓΚΒΙΛΛ
ΤΡΑΦΙΚ
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ
ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΑΝΙΚΟΥ
ΜΑΛΕΝΑ
ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ
ΤΡΟΙΑ
ΑΜΕΛΙ
Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑΝΗΣ ΠΟΡΤΑΣ
Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΣΑΜΟΥΡΑΙ
Ο ΤΡΟΠΟΣ ΤΩΝ ΣΑΜΟΥΡΑΙ
ΜΠΑΡΤΟΝ ΦΙΝΚ
ΕΠΙΔΗΜΙΑ
ΠΙ
ΤΟ ΤΡΙΟ ΤΗΣ ΜΠΕΛΒΙΛ
ΚΟΥΝΤΟΥΝ
ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ
Ε.Τ
ΘΕΛΜΑ Κ ΛΟΥΙΖ

ALKATRAZ
19-05-2005, 20:23
ΑΥΤΟΧΕΙΡΕΣ ΠΑΡΘΕΝΟΙ
ΟΛΑ ΤΟΥ ΑΡΤΖΕΝΤΟ
ΟΙΩΝΟΣ
ΑΦΘΑΡΤΟΣ
Ο ΑΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ
ΧΑΝΙΜΠΑΛΛ
ΤΟ ΠΟΡΦΥΡΟ ΧΡΩΜΑ
ΟΛΑ ΤΟΥ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗ ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΓΚΛΟΡΙΑ
ΟΛΑ ΤΟΥ ΑΛΜΟΔΟΒΑΡ ΕΚΤΟΣ ΤΑ ΨΗΛΑ ΤΑΚΟΥΝΙΑ
ΜΑΝΧΑΤΑΝ
Ο ΑΘΡΩΠΟΣ ΤΗΣ ΒΡΟΧΗΣ
CITY BY THE SEA
ΧΑΜΕΝΕΣ ΑΓΑΠΕΣ
DAWN BY LAW
TZAKI MΠΡΑΟΥΝ
ΝΟΝΟΣ 3
ΠΡΙΝ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ
ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΜΑΡΤΙΑ
ΟΙ ΩΡΕΣ

ALKATRAZ
19-05-2005, 20:35
Η ΔΙΕΡΜΗΝΕΑΣ
Ο ΞΕΝΟΙΑΣΤΟΣ ΚΑΒΑΛΑΡΗΣ
Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΩΝ ΧΑΜΕΝΩΝ ΠΟΙΗΤΩΝ
4 ΓΑΜΟΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΗΔΕΙΑ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΣΟ ΑΝΤΕΞΑ
ΧΙΟΥ ΓΚΡΑΝΤ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ
Ο ΛΩΡΕΝΣ ΤΗΣ ΑΡΑΒΙΑΣ
ΣΑΛΟ
ΚΟΚΚΙΝΗ ΕΡΗΜΟΣ
ΚΑΜΙΛ ΚΛΟΝΤΕΛ
ΙΒΑΝ Ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ
ΖΙΛ ΚΑΙ ΖΙΜ
ΑΙΒΟΡΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ
1900
ΡΙΝΓΚ
ΟΙ ΠΕΙΡΑΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΡΑΒΑΙΚΗΣ
ΑΝΤΕΡΓΚΡΑΟΥΝΤ
ΟΚΕΑΝΣ ΙΛΕΒΕΝ
Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΤΩΝ ΠΙΘΗΚΩΝ
ΟΙ ΜΑΓΙΣΕΣ ΤΟΥ ΣΑΛΕΜ
ΧΑΜΕΝΗ ΛΕΩΦΟΡΟΣ

Kraven2
19-05-2005, 21:02
TELIKA TI SOU ARESEI?

Kraven2
19-05-2005, 21:03
AN SOU ARESEI

Kraven2
19-05-2005, 21:07
ASE TA VRIKA.....

OLD BOY
SEVEN
DEAD RINGERS
25h HOUR
MYSTIK RIVER
FIGHT CLUB
A TALE OF TWO SISTERS
21 GRAMMS
USUAL SUSPECTS

SWORD OF THE DOOM
TAXI-DRIVER
STRAW DOGS
VERTIGO
BADLANDS
ONCE UPON A TIME IN AMERICA
DRESSED TO KILL
IN A LONELY PLACE
THE KILLER-JOHN WO

joanna124
19-05-2005, 23:17
Εγώ θα πω 2 ταινίες που μου ήρθαν στο μυαλό και δεν είναι στη λίστα:

Οιωνός (απίστευτη βλακεία)
Something's gotta give (εξαιρετικά μεγάλη διάρκεια για μια ταινία που ούτως ή άλλως δεν είχε και μεγάλο ενδιαφέρον)

ALKATRAZ
19-05-2005, 23:21
Σε ποια λιστα

verbal
20-05-2005, 00:56
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Kraven2
STRAW DOGS

Ε Λ Ε Ο Σ

hannibal
20-05-2005, 02:50
ALKATRAZ αμα βαριεσαι ολες αυτες τις ταινιες που λες καλυτερα να σταματησεις να ασχολεισαι με ταινιες και να βρεις αλλο χομπυ....

despina284
20-05-2005, 02:59
^συμφωνω με το Χανιμπαλ...οι Πειρατες της Καραιβικης ειδικα μονο βαρετη ταινια δεν ειναι. Και το να λες ολες οι ταινιες του Χιου Γκραντ τα ιδια και τα ιδια δεν αποτελει επιχειρημα για τον παραγοντα βαρεμαρα. Απλα πες οτι δε γουσταρεις τις ρομαντικες κομεντι.

Για το βραβειο βαρεμαρας προσωπικα προτεινω το Elephant...πολυ χαμος για το τιποτα και ατελειωτη υπνηλιαααα :sleep:

hannibal
20-05-2005, 03:01
θα συμφωνουσα για το elephant αλλα ειναι τοσο μικρο σε διαρκεια που δεν προλαβαινεις να κοιμηθεις... ;-)

ALKATRAZ
20-05-2005, 13:01
XERTZOGK Καρδια Απο Γυαλι
ADONIONI Επαγγελμα Ρεπορτερ
TARKOFSKI Η Θυσια
BERGMAN Φινοπωρινη Σονατα
SODEBERG Σολαρις

ALKATRAZ
20-05-2005, 13:06
Εκανε μια ταινια 8 ωρες κινηματογραφωντας εναν που κοιμοτανε.Μετα απο αυτο βγαινει τιμητικα εκτος συναγωνισμου μαζι με τον υπερπρωταθλητη Αγγελοπουλο.

ALKATRAZ
20-05-2005, 13:38
Συμπαθητικος τυπος αλλα ηθοποιος που επαναλαμβανεται σε ολους τους ρολους του. Αν καποιος βρει πραγματικα μεγαλη του ερμηνεια καπου ας μου το πει [Δεν εχω δει το Μωρις κι ουτε προκειται].
ΡΟΜΑΝΤΙΚΕΣ ΚΟΜΕΝΤΙ
Λιγο Τζουλια Ρομπερτς ,Αντι Μακ Νταουελ,ενας αιωνιος ατελεσφορος ερωτας, προβλεπομενα σεναρια ακομα κι απο την μανα μου που της αρεσουν.
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ
Μια βραδια στο Νοττινγκ Χιλλ
ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ
Δεν θυμαμαι τον τιτλο Ανοιχτες Πορτες νομιζω, με την Παλτροου

Frost Priest
20-05-2005, 14:03
Creep (efyga apo to cinema stin mesi tis tainias giati den mporousa allo) kai The Interpretor (koimithika gia ena tetarto kai otan ksipnisa den rotisa kan ti egine) apo tis pio baretes tainies tou aiona.

ALKATRAZ
20-05-2005, 14:05
Δεω τα ξερω καθολου.

The Bride
20-05-2005, 15:01
xaxaxa!!!! tromero poll euge!!!

The Bride
20-05-2005, 15:02
o zografos to kane? autos o airetikos? etsi ekshgeitai!!! :D

despina284
20-05-2005, 15:10
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από ALKATRAZ
Συμπαθητικος τυπος αλλα ηθοποιος που επαναλαμβανεται σε ολους τους ρολους του. Αν καποιος βρει πραγματικα μεγαλη του ερμηνεια καπου ας μου το πει [Δεν εχω δει το Μωρις κι ουτε προκειται].
ΡΟΜΑΝΤΙΚΕΣ ΚΟΜΕΝΤΙ
Λιγο Τζουλια Ρομπερτς ,Αντι Μακ Νταουελ,ενας αιωνιος ατελεσφορος ερωτας, προβλεπομενα σεναρια ακομα κι απο την μανα μου που της αρεσουν.
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ
Μια βραδια στο Νοττινγκ Χιλλ
ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ
Δεν θυμαμαι τον τιτλο Ανοιχτες Πορτες νομιζω, με την Παλτροου

About a boy
Bridget Jones's Diary

θα σου λεγα και το Λογικη κι ευαισθησια αλλα για να το βαλεις στα βαρετα ουτε των period films εισαι φαν. :p

bulletproof
20-05-2005, 16:01
εγω θα ταχτω υπερ του dogville.
δεν αναφερω τιποτα παραπανω γιατι εχουν ειπωθει τα παντα .
περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...
εχω βαρεθει:
21 γραμμαρια (την 2η φορα προς το τελος ,βασικα την πρωτη φορα μας το ειχαν δειξει στο πανεπιστημιο και ειναι απο τις λιγες φορες που ολο το αμφιθεατρο παρακολουθουσε χωρις να κανει χαβαλε.)
το 3ο μερος του αρχοντα (το τελευταιο 20λεπτο αναρωτιομουν ποτε θα το ληξει )
λιγο στους κατασκοπους (με monicca kai vensan)
sthn oneiropagida (απο την μεση και μετα αρχισαμε να σχολιαζουμε τον μπροστινο μας μπας και περασει η ωρα )
το οτι η amelie htan βαρετη ειναι η μεγαλυτερη βλακεια που εχω ακουσει ...................
αυτα προς το παρον

Frost Priest
20-05-2005, 16:06
Δεω τα ξερω καθολου.

Pali kala!! Euxomai na min ta matheis pote!!

daoni23
20-05-2005, 16:19
το πρωτο μισο του "dogville" ηταν αργοσυρτο και σχεδον μαρτυρικο. το δευτερο μισο ηταν μια γερη γροθια στο στομαχι...
και μια γερη γροθια στο στομαχι μπορει να σου προκαλεσει οτιδηποτε αλλο εκτος απο βαρεμαρα...
τα "21 γραμμαρια" σε κανουν να καταλαβεις οτι η ψυχη σου, μ'ολα αυτα που κρυβει, μονο 21 γραμμαρια δεν ζυγιζει...

περι βαρεμαρας:
2o (λιγοτερο) και 3ο (δεν αφηνεις αρτηρια για αρτηρια) matrix.
ladykillers (brainkillers) - εντελως ντεφορμε και mainstream μου φανηκαν οι κοεν.

ALKATRAZ
20-05-2005, 17:16
Γιατι ειναι τοσο κακο να ειναι μια ταινια mainstream

daoni23
20-05-2005, 17:19
Γιατι ειναι τοσο κακο να ειναι μια ταινια mainstream

τιποτα δεν ειναι κακο σε αυτο. προς θεου, μην παρεξηγηθω κιολας. νομιζω απλα οτι ειναι κακο (για το σινεμα ισως) να πεφτουν οι κοεν σ'αυτην την παγιδα...

ALKATRAZ
20-05-2005, 17:33
Καλοι οι Κοεν αλλα μετα το φαργκο στερεψαν οι ιδεες και μαλλον τελειωσαν οριστικα.

bulletproof
20-05-2005, 17:48
εγω παντωσ δεν θεωρησα το φαργκο ταινιαρα οπωσ λεγανε...

ALKATRAZ
20-05-2005, 17:51
Ενταξει ταινιαρα δεν ειναι ομως εχει μαυρο χιουμορ πολυ δηλητηριωδες που τωρα πια δεν βλεπουμε.

bulletproof
20-05-2005, 17:55
den diafvnv
το μικρο χασαπη του τζορνταν το εχεις δει ; αυτο και αν ειναι μαυρη κωμωδια

daoni23
20-05-2005, 17:56
ενταξει, εκαναν και τον λεμποφσκι και για να πω την αμαρτια μου, μου αρεσε και το "ω, αδερφε που εισαι " και το "intolerable cruelty", αν και ειχαν ηδη αρχισει να πεφτουν στην παγιδα...

bulletproof
20-05-2005, 18:01
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από daoni23
"intolerable cruelty",

μιας και ειμαστε στο συγκεκριμενο tread
αυτη κια αν ηταν :sleep:

verbal
20-05-2005, 18:28
ενταξει, εκαναν και τον λεμποφσκι και για να πω την αμαρτια μου, μου αρεσε και το "ω, αδερφε που εισαι " και το "intolerable cruelty", αν και ειχαν ηδη αρχισει να πεφτουν στην παγιδα...

Μετά τον Άνθρωπο Που Δεν Ήταν Εκεί Γιατί Είχε Πάει Στην Καλαμάτα Να Την Καπνίσει, που ήταν η τελευταία καλή στιγμή τους με αρκετό απ' αυτό το περίεργο σκοτεινό σαρκαστικοκυνικό χιούμορ -ειδικά στον χαρακτήρα του δικηγόρου, αλλά και γενικά-, οι Κοέν πήραν την κάτω βόλτα. Στο Ω Αδερφέ είχαν εντελώς ξεφύγει, το Intolarable δεν αντεξα να το δω ενώ το φετινό τους είχε λίγο το στυλάκι στην αναπαράσταση της εποχής, αλλά αμα δεν ήταν ο Hanks...

vkapartz
21-05-2005, 17:55
ναι οκ οι κοέν ίσως να ναι σε φάση που μεγάλωσαν και τα χουν κάνει όλα και βαριούνται

αλλά το ιντόλεραμπλ κρούελτι ήταν ένα πρότζεκτ που πνίγονταν και τους κάλεσαν να το σώσουν (και το κάναν εξαιρετικά)

και το λέιντικίλερς ριμέικ με έναν χανκς που γι άλλους έφτιαξε και γι άλλους κατέστρεψε το φιλμ (το σίγουρο είναι ότι δε κατάφεραν να τον πολυελέγχουν και πρωτη φορά συμβαίνει αυτό σε ταινία τους)

οποτε ας περιμενουμε να μας εκπληξουν πάλι - τουλάχιστο δεν επαναλαμβάνονται.

για μενα παντως το φάργκο είναι η λιγότερο αγαπημενη ταινία τους χωρίς να έχω σκεφτεί γιατί. και θυμίζω ότι από το ρέιζιν αριζόνα ακόμα (μετά το μπλαντ σιμπλ) πολλοί τους ξέγραψαν, και ξανα τα ιδια με το χαντσάκερ πρόξι (μετά το μπάρτον φινκ) και ξαναμανα με το μπιγκ λεμπόβσκι (μετά το φάργκο).

ε εμενα αυτές είναι οι πιο αγαπημένες μου :p

Kraven2
22-05-2005, 11:04
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από verbal

Ε Λ Ε Ο Σ

H LISTA EINAI OI TAINIES POU ARESOUN STON ALKATRAZ , OXI AYTES POU ARESOUN SE MENA.TIS VRIKA APO ALLO SHMEIO TOU FORUM KAI TIS EVALA EPEIDH MOU EKANAN KI EMENA ENTYPWSH.

Kraven2
22-05-2005, 11:17
ITERPRETER , O MEGALOS YPNOS.
ENTELWS PROVLEPSIMI.O POLLACK ZEI STON DIKO TOY ONEIRIKO KOSMO.ENTELWS AMERIKANIKH NOOTROPIA.

ALKATRAZ
22-05-2005, 12:06
Mεγαλος Αταλαντος.Εγω που βαρεθηκα τοσο την Διερμηνεα ειχα ξεχασει μεχρι και τον τιτλο της. Αλλες 'επιτυχιες' του Περα απο την Αφρικη και Αβανα Δεν καταλαβαινω ομως τη φραση Αμερικανικη νοοτροπια.

Kraven2
22-05-2005, 14:04
ΕΝΝΟΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΤΑΞΗ. Ο ΟΗΕ ( ΑΠΑΞΙΩΜΕΝΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ G8 ) ZEI KAI BAΣΙΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ , Η ΚΑΡΙΚΑΤΟΥΡΑ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΙΚΟΥ ΔΙΚΤΑΤΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΕΝΝΟΚΤΟΝΙΕΣ ( ΟΠΟΤΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ) , ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ Η ΑΓΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΣΑΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΘΕΣΜΟΣ (Ή ΚΑΙ ΧΩΡΟΦΥΛΑΚΑΣ).......ΜΗ ΧΕΣΩ.....
ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΘΡΙΛΕΡ 'Η ΑΛΛΙΩΣ ΤΣ......ΚΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΠΑΡΑΓΩΓΟΥΣ ΤΟΥ HOLLYWOOD :baby:

ALKATRAZ
22-05-2005, 14:38
Ναι ετσι ειναι. Ομως τωρα πια αυτο δεν αποτελει πια μονο γνωρισμα μιας συβατικης αμερικανικης ταινιας. Δεν ξερω αν σου αρεσε η 25η Ωρα που ειναι πραγματικα μεγαλο εργο και στεκεται εκει που πρεπει στη μεση. Και ειναι Αμερικανικο.

daoni23
22-05-2005, 17:10
Ναι ετσι ειναι. Ομως τωρα πια αυτο δεν αποτελει πια μονο γνωρισμα μιας συβατικης αμερικανικης ταινιας. Δεν ξερω αν σου αρεσε η 25η Ωρα που ειναι πραγματικα μεγαλο εργο και στεκεται εκει που πρεπει στη μεση. Και ειναι Αμερικανικο.

υπαρχει (thank god) και η επανασταση εκ των εσω. η ταινια φανερωνει μεγαλες αληθειες για την νοοτροπια των αμερικανων και την "κουλτουρα", που κουβαλανε στις εκφανσεις της καθημερινης τους ζωης. στη σκηνη του μονολογου του νορτον (δεν θυμαμαι το ονομα του ηρωα που ενσαρκωνει) ξεγυμνωνεται ολη η αμηχανια κι ο αποπροσανατολισμος της πιο χαμενης ισως, αμερικανικης γενιας απο καταβολης του 200 χρονων ιστοριας αμερικανικου (u.s. my ass) "εθνους" (!?).
"No! Fuck YOU, america..."

ALKATRAZ
22-05-2005, 17:23
Ο Μοντι της ταινιας ειναι ο σημερινος ανθρωπος, πολιτης του κοσμου και οχι μονο της Αμερικης. Ειναι η αυτοκριτικη, η λαθος επιλογη, το αδιεξοδο. Και πανω απο ολα ειχε τα κοτσια να δει τα δικα του λαθη. Ο μεγαλος Εντουαρντ σε μια ακομα μεγαλη ερμηνεια.

daoni23
22-05-2005, 17:40
Ο Μοντι της ταινιας ειναι ο σημερινος ανθρωπος, πολιτης του κοσμου και οχι μονο της Αμερικης. Ειναι η αυτοκριτικη, η λαθος επιλογη, το αδιεξοδο. Και πανω απο ολα ειχε τα κοτσια να δει τα δικα του λαθη. Ο μεγαλος Εντουαρντ σε μια ακομα μεγαλη ερμηνεια.

ο νορτον ειναι απ'τις σημαντικοτερες κληρονομιες της γενιας μου (μας). πιστευω οτι ο ψυχισμος του ταιριαζει περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλον, στον αμερικανο. και εξισου και στον ελληνα. δεν φταιει κανεις μουσουλμανος για το ground zero, δεν φταιει κανενα κρατος για την καταντια μας. κοιτας στον καθρεφτη και βλεπεις οτι, στο κλεισιμο του ταμειου, καθενας παιρνει ο,τι του αξιζει. δεν φταιει κανενας manson ή marshall mothers για τα "κοκκινα" που χτυπαει η παιδικη-εφηβικη εγκληματικοτητα. αντιθετως, δεν φταιει κανενας παλαιστινιος, που γεννηθηκε ανθρωπος χωρις πατριδα και ταυτοτητα...

Kraven2
22-05-2005, 20:12
EINAI ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΤΟΣΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ , ΟΣΟ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ (ΒΛΕΠΕ ΤΣΟΜΣΚΙ ).ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΙΒΙΩΝΕΙ Η "ΑΓΙΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ" ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ (ΕΚ ΤΩΝ ΕΣΩ ΠΑΝΤΑ) ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ-ΒΟΜΒΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΕΤΝΑΜ (ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΣΤΟ FULL METAL JACKET ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΑΛΛΟΙΩΤΟ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ) ΜΕΧΡΙ ΤO THREE KINGS , BUFFALO SOLDIERS ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥ ΣΤΥΛ (ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑND JUSTICE FOR ALL). ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΞΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ "ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΙΚΩΝ" ΕΠΙΤΡΟΠΩΝ.ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ Η ΣΑΠΙΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥΣ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ...

zografos
23-05-2005, 14:17
Τι μανια ειναι αυτη με τα κεφαλαια...

daoni23
23-05-2005, 14:37
Τι μανια ειναι αυτη με τα κεφαλαια...

για να κανει εντυπωση... ;-)

Kraven2
23-05-2005, 15:10

για να κανει εντυπωση... ;-)
ΣΙΓΑ ΜΗ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΟΝΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ...:D

daoni23
23-05-2005, 15:27

ΣΙΓΑ ΜΗ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΟΝΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ...

σιγα ρε! γιατι, εμεις που γραφουμε με μικρα, βαζουμε τονους? αρβάλα τελειως...
απλα ειναι λιγο κουραστικα για την οραση τα κεφαλαια... ;-)

zografos
23-05-2005, 15:29
Εγω δεν τα διαβαζω καν τα κεφαλαια.

daoni23
23-05-2005, 15:30

εγω τις μια-δυο πρωτες γραμμες για να πιασω το ζουμι... ;-)

Kraven2
23-05-2005, 17:03
εσυ εισαι γενικά αντιδραστικός (οχι τιποτ'αλλο , για να τα διαβασει κι ο zografos ) :D

Kraven2
23-05-2005, 17:05

εγω τις μια-δυο πρωτες γραμμες για να πιασω το ζουμι... ;-)

οκ , με μικρα (πω πω χουντα...)

ALKATRAZ
23-05-2005, 17:10
γραψε τηλεγραφικα στοπ

Kraven2
23-05-2005, 17:35
γραψε τηλεγραφικα στοπ
γραφω

daoni23
23-05-2005, 19:12

γραφω

(ξεχασες το...) στοπ

zografos
23-05-2005, 19:14
giati moutzwnei auto re??

daoni23
23-05-2005, 19:19
giati moutzenei auto re??

δεν ξερω. λες να σε ειδε απο καμια γωνια...? :D :D

p.s. stop στις μαλακιες που ακουμε απ'το πρωι...

p.s.2 πλακα κανω. αν θες, τη δεχεσαι...

zografos
23-05-2005, 19:23
Τις μαλακιες τις σταματανε οι μαλακες.
:sleep:

Kraven2
23-05-2005, 19:31
εχεις επιχειρηματα...

zografos
23-05-2005, 19:39
Daoni vlepw stamatises...

daoni23
23-05-2005, 20:43
Τις μαλακιες τις σταματανε οι μαλακες.
:sleep:

ε, αντε κοφτες σιγα-σιγα... ;-)

The Bride
24-05-2005, 21:44
wx! giati tsakwneste re paidia?

zografos
25-05-2005, 02:09
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από The Bride
wx! giati tsakwneste re paidia? tipota...malakies :confused:

daoni23
25-05-2005, 14:42
tipota...malakies

εις το τετραγωνο... :tounge:

daoni23
25-05-2005, 14:43
Daoni vlepw stamatises...

λογω τεχνικων προβληματων δεν μπορουσα να μπω κι οταν μπηκα, δεν ειδα την απαντηση...

zografos
25-05-2005, 14:46
Bride ti psifises?

The Bride
26-05-2005, 15:31
zografe einai oles tetoia diamantia pou briskomai se dilhmma: turopita h mpougatsa?

zografos
26-05-2005, 16:58
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από The Bride
zografe einai oles tetoia diamantia pou briskomai se dilhmma: turopita h mpougatsa? Auto den einai dilimma mpougatsa fysika.
Mporeis na tis psifiseis oles :D

navar
12-04-2006, 10:18
dagkoto VIDOGOO ymarton ti htan ayto reeeeeeeeeeee oso kai an goustaro to galliko cinema kai ton zerar den anteksaaaaaaaaaaa

so mercyyyyyyy

Video_Phile
13-04-2006, 10:19
Ναι,πολυ βαρετη ταινια το VIDOGOO(προφερεται βιντογκου).Ευτυχως που το VIDOCQ ειναι καλυτερο.

savina
19-11-2006, 02:07
Eχετε δει το μυστικο της γεφυρας;

Predator
19-11-2006, 02:43
απο τα πιο βαρετα εργα που υπαρχουν.......
δεν περναει η ωρα σ'αυτο το εργο......

cultdog
03-12-2006, 04:20
kala to cabaret einai eykola i pio vareti tainia.Alla de nomizw oti yparxei xeiroteri apo to da vinci code,idiws an exeis diavasei to vivlio(akoma k to paixnidi sto playstation einai pio endiaferon)

Aris_dj_77
03-12-2006, 04:52
kala to cabaret einai eykola i pio vareti tainia.Alla de nomizw oti yparxei xeiroteri apo to da vinci code,idiws an exeis diavasei to vivlio(akoma k to paixnidi sto playstation einai pio endiaferon)

AN EXEIS DIAvasei to vivlio nai kseneroneis poli...alla gia kapoion pou den to exei diavasei kli einai...min tin kais toso...

larry_tsoukou
03-12-2006, 05:20
DOMINO-the most boring movie ever.-

angelique
15-12-2006, 01:05
timeline
omen (το καινούριο)

Palpatine
18-12-2006, 16:54
Amelie

με πήρε ο ύπνος 7 φορές....

R3dil
18-12-2006, 17:05
Blepo tis metrouses??? :p
Re. Proti fora tis akouo autes tis tainies!!

nafpaktos
18-12-2006, 17:22
Ε,οχι και η λεπτη κοκκινη γραμμη
στην λιστα!
Ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Δεν σου αρεσε η Αμελι???:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: )

coyote
18-12-2006, 19:51
Ase gia baretes tainies de les tpt!
Mesa se 1.5 xrono eida 281 tainies!
Toulaxiston toses noikiasa apo to video club!!!

The hackabees!!!Kapws etsi legetai h paparia pou oute kan tin eida oloklhrh!!!

einstein_pg
18-12-2006, 21:18
Από αυτές έχω δει μόνο το 21 Grams και το 2001:Space Odyssey.
Το 21 Grams μου άρεσε σαν ταινία και απ' όσο θυμάμαι σε κρατούσε σε ενδιαφέρον.
Για την Οδύσσεια του Διαστήματος δεν μπορώ να φέρω απόλυτα αντικειμενική άποψη γιατί την είδα μετά από μπάλα αργά το βράδυ μαζί με άλλα δύο παιδιά! Σε κάποια φάση πάντως μας είχε πάρει και τους τρεις ο ύπνος και μας ξύπνησε ένας δυνατός ήχος που είχε σε ένα σημείο σαν ξυπνητήρι, μάλλον επίτηδες για να ξυπνάνε οι θεατές:tounge: :tounge:

coyote
18-12-2006, 21:26
Kai o timwros einai upopsifios gia tin pio bareth tainia!!!

darkwater
25-12-2006, 21:55
By far einai to Solaris

tasos88
06-01-2007, 06:39
Η ΠΟΙΟ ΒΑΡΕΤΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ: LIBERTINE με τον johny depp...κρίμας και είναι ένας από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς....:confused:

Maxim21
15-02-2007, 19:47
Η πιο βαρετή ταινία που είδα πρόσφατα είναι το Miami Vice...Τα 21 γραμμάρια ήταν καταπληκτική ταινία...:wavey:

BlackPhoinix
21-05-2007, 15:15
Γεια σε όλους. Όπως βλέπετε είμαι καινούριος here οπότε καλώς σας βρήκα!

Η πιο βαρετή ταινία που έχω δει μέχρι σήμερα είναι η Last Days (Τελευταίες Μέρες) του Gus Van Sad, η λεγόμενη βιογραφία του Kurt Cobain... Και το Elephant του ίδιου ήταν αρκετά βαρετό αλλά όχι τόσο... Το 'χει ο σκηνοθέτης φαίνεται...

Amalthea
21-05-2007, 15:23
Συμφωνώ για το Elephant.Βαρετό επίσης ο Κώδικας Ντα Βίντσι.Εγώ φτάιω που κάθε 10 λεπτά ο σκηνοθέτης σε κάνει να νομίζεις ότι τέλειωσε;Καλή ιδέα-αν και το κάνουν πολλοί-αλλά όχι για αμφιλεγόμενο και μεγάλο σενάριο.Βαρετό και το οδός Μακχόλαντ...γιατί να πρέπει να μπω στο μυαλό του σκηνοθέτη και να τον "γνωρίσω" για να καταλάβω τι εννοεί η ταινία;

luz87
21-05-2007, 21:54
i pio bareti tainia pou exw dei itan kati p legotan tromos sto amityville i kapws etsi...

TonyFlow
26-05-2007, 18:58
Pedia oles autes oi tenies pou exete anaferei einai aristourgimata mprosta sto epos baremaras,astoxis ypothesis,aniparktou senariou,noitika moudiastikis plokis kai tora-tha-kopso-tis-flebes-mou thematos : LIFE AQUATIC.

PS1:Opoios einai sta prothira autoktonias auti i tenia mporei na ton odigisi stin apoliti apognosi kai kata sinexeia stin litrosi.KALI TIXI MELOTHANATE AUTOXEIRA!
PS2:Krima to cast.Pragmatika krima!

TonyFlow
26-05-2007, 19:02
Pantos diabazo gia kati tenies pou exete pei oti einai baretes kai mou exoun pesei ta malia.Pos mporei na einai bareta ta parakato:
>Elephant
>Mlaholant Drive
>21 Gramms
>Lepti Kokkini Grammi
>Amilie
autes einai merikes gia tis opoies diabasa.Kalitera na leme den mou aresei o koultouriarikos kinimatografos para na apopempoume etsi merikous kiriolektika stathmous stin istoria tou.Gia na prosexoume ti leme...

TonyFlow
26-05-2007, 19:06
Re gmt sorry alla diabasa tora tin lista kai exei mesa:Space Odyssey,Barry Lindon kai Dogville!!!!Re pedia EISTE SOBAROI??????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????????????????Milame gia treis apo tis kaliteres tenies sin istoria tou cinema!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ma epitelous...Eidika to Dogville einai oti pio protoporiako exei trabixtei meta to thorikto potemkin!!!!!!!!!!!!!!!Den milao gia to Barry Lindon...ergara epoxis...aniperbliti tha elega.Gia na prosexoume ti leme...

Amalthea
27-05-2007, 02:26
Για το elephant:Τι σπουδαίο είχε;Τι νόημα έβγαζε;Γιατί να πρέπει να καταλάβουμε την ταινία αφού πριν ξέρουμε τις γνώμες του σκηνοθέτη για την ζωή,την κουλτούρα του και την ψυχοσύνθεση του;Δεν λέγεται προσφορά στην τέχνη αυτό....επιβεβαίωση του ότι είμαι καλός λέγεται(επειδή είμαι κομπλεξικός).Σιγά την κουλτούρα...σκέφτομαι έναν παραληλισμό με κρυμμένο μήνυμα και ιστορίες και μέχρι να τον δείξω στον φακό έχει χάσει το όποιο νόημα του.

zografos
27-05-2007, 02:43
Re gmt sorry alla diabasa tora tin lista kai exei mesa:Space Odyssey,Barry Lindon kai Dogville!!!!Re pedia EISTE SOBAROI??????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????????????????Milame gia treis apo tis kaliteres tenies sin istoria tou cinema!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ma epitelous...Eidika to Dogville einai oti pio protoporiako exei trabixtei meta to thorikto potemkin!!!!!!!!!!!!!!!Den milao gia to Barry Lindon...ergara epoxis...aniperbliti tha elega.Gia na prosexoume ti leme...
Εγω φιλε την εφτιαξα τη λιστα και σε ενημερωνω οτι μπορει να μην ειμαι σοβαρος, αλλα αυτες οι ταινιες ειναι για να κοβεις τις φλεβες σου. Τωρα εσυ αν γουσταρεις κατσε να δεις τις ανοησιες του Κιουμπρικ και του Τριερ. Δηλαδη τι το πρωτοποριακο εχει το Ντογκβιλ; Την ελλειψη σκηνικων; Αυτο εγω το δικαιολογω μονο σε ταινια ερασιτεχνικη απορων ζητιανων και οχι σε κανονικη ταινια. Και αν θελει μεσα απο την ελλειψη των σκηνικων να μας κανει να επικεντρωσουμε την προσοχη μας στην ουσια της ταινιας τοτε ειναι ανικανος που δεν μπορει να το κανει με σκηνικα οπως εχουν κανει τοσοι αλλοι σκηνοθετες. Για τον Κιουμπρικ μη μιλησω. Ο ανθρωπος ηταν τρελος και αυτο ειχε τα καλα του αλλα ειχε και τα κακα του. Δηλαδη οταν μια ταινια του ηταν μαπα ηταν πολυ μαπα(Ματια Ερμητικα Κλειστα). Για την Οδυσσεια η αληθεια ειναι ημουν καπου 13 χρονων οταν την ειδα και θυμαμαι οτι για κανενα τεταρτο εδειχνε κατι εκτυφλωτικα χρωματα δε θυμαμαι τι σκατα ηταν αλλα ηταν σκετο μαρτυριο. Μονο τα πιθηκια στην αρχη αξιζαν.
Καλα με τον Μπαρι Λυντον απο το πρωτο λεπτο αλλαζεις καναλι.

nightwing
27-05-2007, 03:27
Ζωγραφε που χαθηκες;

zografos
27-05-2007, 07:56
Δε χαθηκα αλλα αν ειναι να γραφω κατι σε φορουμ και να το διαβαζουν δυο-τρια ατομα καλυτερα να το γραψω σε ποστ-ιτ και να το βαλω στο ψυγειο, πιο πολλα ατομα θα το διαβασουν.

nightwing
27-05-2007, 14:31
Χαχα, σωστος. Και γω στα προθυρα ειμαι να διαγραψω το forums απο τα bookmarks.

TonyFlow
27-05-2007, 23:15
@amalthea:simfono apolita mazi sou os 'anafora to "Elephant",tha ithela omos na mpeis stin logiki tou :"mias kai auto pou blepo einai pio psagmeno ,kai stin periptosi tou Elephant strateumeno, mipos tha prepei na doso megalitero perithorio sto skinotheti na mou eksigisei ton tropo skepsis tou?ki an auto einai anofelo mipos prepei na anikso perissotero to mialo mou gia na balo auta pou thelei na mou pei?".Den einai tyxaio pou pire xriso foinika.Gt dld to South Park pou genithike apo tin idia tragodia na labei perissotero credit???

@zografos:Pisteuo oti oxi mono den sebese alla oute prospatheis na katalabeis tin koultura kapoion anthropon.Otan blepeis to Barry Lindon den perimeneis na deis to "Poli skliros Gia Na Pethanei No5:Epistrofi Stis Versalies" oute otan blepeis to Matia Ermitika Klista stamatas sto ypersinousiastiko ntelirio tis skinis stin epauli. An to ifos pou sou aresei einai to independent american movement apo oti katalaba kai apo to Jeff Bridges sto avatar sou(btw apla TENIARA to BIG LEBOWSKI) den mporeis na aporipteis etsi katafora kapoies tenies stathmous.Apla skepsou oti gia kapoion allon to Big Lebowski i to My Own Private Idaho mporei na itan pliktika anousies...Distixos den mou arese katholou o tropos gia ton opoion milises gia autes tis tenies kai distixos to forum den einai kapoio podium pano apo to opoio mporo na sou allakso gnomi apla thelo na po oti gia tin moni stin opoia isos na simfoniso mazi sou einai to Space Odyssey.Den thelo na prosbalo oute na pareksigitho me kanenan.Apoblepo se mia epikodomitiki antallagi apopseon...

Amalthea
27-05-2007, 23:28
@amalthea:simfono apolita mazi sou os 'anafora to "Elephant",tha ithela omos na mpeis stin logiki tou :"mias kai auto pou blepo einai pio psagmeno ,kai stin periptosi tou Elephant strateumeno, mipos tha prepei na doso megalitero perithorio sto skinotheti na mou eksigisei ton tropo skepsis tou?ki an auto einai anofelo mipos prepei na anikso perissotero to mialo mou gia na balo auta pou thelei na mou pei?".Den einai tyxaio pou pire xriso foinika.Gt dld to South Park pou genithike apo tin idia tragodia na labei perissotero credit???

Το συγκεκριμένο έργο θεωρώ κουλτουριάρικα αποτυχημένο!Αυτό που είπα παραπάνω,ότι δλδ "μέχρι να θελήσω να δείξω σουρεαλιστικά και εκκεντρικά κάτι,έχω χάσει στην μπάλα και βγαίνει κάτι στεγνό και ανούσιο.".Για το περιθώριο συμφωνώ,φυσικά να δώσω,εφ'όσον δεν έχει ξεφεύγει.Ο Φοίνικας δεν μου λέει κάτι(Ούτε τα Όσκαρ).Tο elephant δεν σε υποψιάζει από την αρχή...Το τέλος ήταν απότομο και δεν συνδεόταν με την αρχή.Σκηνοθετικά πάντα.Έπρεπε να μας προετοιμάσει από την αρχή του έργου και καθ'όλη την διάρκεια.Είναι δεν είναι κουλτουριάρικο.Και στην τελική δεν αξίζει τον κόπο να κάθεσαι να σκέφτεσαι τι θέλει να πει ο ποιητής,τι εννόουσε κτλ μετά το τέλος της ταινίας.Ή σε βάζει σε σκέψη όλη την ώρα που το βλέπεις,ή όταν τελειώσει σου έχει δώσει το νόημα και απλά βγάζεις συμπέρασματα.
Συγγνώμη αν επαναλαμβάνομαι,αλλά νομίζω ότι αυτά που λέω δεν γίνονται κατανοητά-ότι δεν τα λέω καλά-και τα ξαναλέω με άλλο τρόπο.Soz!:wavey:

Kroenen
05-09-2007, 18:53
To αμελι.......................πολυ βαρεμαρα..............

renton
12-10-2007, 21:20
εχω κοιμηθει μεσα στο σινεμα σε
πλανητη των πηθικων
αδερφοτητα των λυκων
εγκλημα στο γκοσφορτ παρκ
και λογο συνθηκων(κουραση) :o στο 2046 (αν και ηταν καλη ταινια)

και respect μισαλλοδοξια
ανδαλουσιανος σκυλος(ναι ο Bonuel θεος αλλα δεν τη παλεψα τοτε)
+οδυσσεια 2001 ταινιαρα, ξαναβλεπω ανετα αλλά την πρωτη φορα εκανα 3μερες για να δω το dvd ολόκληρο...

Darth_Vader
12-10-2007, 23:04
Οι σημαίες των προγόνων μας... μεγάλη ψυχολογική πίπα. Το είδα όλο μην παν χαμένα τα 1,80 της ενοικίασης. Α ρε Κλίντ τί πιπα έφτιαξες.

-Πάντως τ αδερφάκι του, τα γράμματα από την Ιβο ζίμο ταινιάρα.

anthismeni
03-12-2007, 17:22
η πιο βαρετή ταινία ever είναι το sideways

κυριολεκτικά μέτραγα τα δευτερόλεπτα μέχρι να τελιώσει

το δε χειρότερο είναι ότι άρεσε σε πολύ κόσμο

Letsa
11-12-2007, 15:23
E, h apanthsh einai ... DYO!
"O ka8odhghths" + "o plhroforiodoths"! Paidia, h apolyth :sleep: :sleep: :sleep: E--L-E-O-S!!!

CountessEfi
02-01-2008, 04:28
"o plhroforiodoths"! Paidia, h apolyth :sleep: :sleep: :sleep: E--L-E-O-S!!!
tainia me sovari ploki gia psagmenous cinefil (my tiny opinion)

anywayz
vareti tainia... 'aima k sokolata' . apla miden:baby:

ontin
12-02-2008, 19:12
Διαφωνω για το πανεξυπνο και πρωτοτυπο Τριο Της Μπελβιλ, για την Οδυσσεια Του Διαστηματος, το Μπαρι Λιντον, τα 21 Γραμμαρια και το RINGU. Σύμφωνω με το Ντογκβιλ. Ψηφιζω επισης και το Stray Dog του Κουροσαβα που το ειχα δει καποια στιγμη στο παρελθον.

skyman36
14-03-2008, 12:07
H POIO VARETI K TRISATLEIA TAINEIA OLON TON EPOXON EINAI MIA-6h AISTHISI

ToliS
26-07-2008, 20:47
Στο Capote πρώτη φορά σχεδόν κοιμήθηκα, αν και η ταινία ήταν ενδιαφέρουσα και ο σέιμουρ χόφμαν πολύ καλός.

trooper7
26-07-2008, 20:51
H pio vareth tainia pou exw dei einai h wra tou lykou.
Oute kserw poios paizei oute tipota.
Thn eixe noikiasei o aderfos mou apo video club.
Megisth pipa.

Sto poll pantws vlepw thn odysseia.Gt re paidia vareth?
Ap'oles aytes sto poll mallon gia to trio ths belleville h ringu pshfizw.

Letsa
26-07-2008, 21:16
Το Τρίο της Μπελβίλ και το Dogville είναι αριστουργήματα.Το βρίσκω το λιγότερ άσχετο να βρίσκονται στην λίστα!
Ψάχνεις βαρετή ταινία?
:sleep: ..."Θα χυθεί αίμα"... :sleep:

Letsa
26-07-2008, 21:19
[SIZE=3][B][COLOR=Purple]tainia me sovari ploki gia psagmenous cinefil
Δεν είπα πως είμαι ψαγμένος σινεφίλ, είπα πως λατρεύω απλώς το σινεμά. Τ'ότι σ'άρεσε μια αηδία που πήρε όσκαρ και καταξίωσαν η κριτικοί δεν σε κάνει 'ψαγμένο'.

Black Depth
27-07-2008, 16:49
Η πιο βαρετή ταινία που έxω δει εγώ εκτός από αυτές που αναφέρονται στο poll είναι το Sin City.

hannibal
28-07-2008, 01:18
τι λετε εδω μεσα ρε παιδια?τωρα τα ειδα.Sin city,departed,capote,sixth sense k.l.p...αυτες ειναι οι πιο βαρετες ταινιες που χετε δει?χαχαχα.
Για βαρετες ταινιες ψαξτε σε Tarkovsky,Bella Tar,Bergman,Pasolini,Antonioni και τετοια....(οι περισσοτερες τους οχι ολες)
επισης Συνηθεις εραστες,Καιρος των τσιγγανων (5ωρη εκδοση).

trooper7
28-07-2008, 03:20
Καιρος των τσιγγανων (5ωρη εκδοση).

Ela?
Apo pote einai varetos o Kusturica?

hannibal
28-07-2008, 11:47
Ela?
Apo pote einai varetos o Kusturica?

απ' οταν αρχισα τον καιρο των τσιγγανων, εδω και 5 μηνες και ακομα δε τον εχω τελειωσει...ειναι μαρτυριο.βλεπω 5 λεπτα τη βδομαδα.:D :tounge:

Letsa
30-07-2008, 15:18
Οι "Συνήθεις εραστές" ε'ιναι όντως μάπα ταινία και πολύ βαρετή.

rosi
16-08-2008, 23:26
το Elizabeth town δεν παλευόταν με τίποτα...

Raziel
17-08-2008, 22:52
τι λετε εδω μεσα ρε παιδια?τωρα τα ειδα.Sin city,departed,capote,sixth sense k.l.p...αυτες ειναι οι πιο βαρετες ταινιες που χετε δει?χαχαχα.
Για βαρετες ταινιες ψαξτε σε Tarkovsky,Bella Tar,Bergman,Pasolini,Antonioni και τετοια....(οι περισσοτερες τους οχι ολες)
επισης Συνηθεις εραστες,Καιρος των τσιγγανων (5ωρη εκδοση).

ο Παζολινι μπορει σε γενικες γραμμες να ναι βαρετος αλλα βγαζουν γελιο οι ταινιες του. Δεν θυμαμαι τιτλους τωρα αλλα πολυ ανωμαλια-ελιωσα μιλαμε. :D :D :D

dirtydiana
17-01-2009, 00:45
χαίρομαι που κι άλλοι ψήφισαν την Οδύσσεια του Διαστήματος,νόμιζα πως μόνο εγώ την έβρισκα βαρετη!Προσπάθησα με συνέχειες να το δω και πάλι δεν κατάφερα να τη δω μέχρι τέλους..!

ghadhika
28-04-2010, 01:44
Adieu Gary...σα να βλέπεις έναν ακίνητο αδιάφορο πίνακα επί 1μιση ώρα ασταμάτητα. Θες να βουτήξεις το σκηνοθέτη και να τον κάνεις τόπι στο ξύλο.

tasos88
28-04-2010, 04:08
Την έχω ψηφίσει ως μία από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει, αλλά ταυτόχρονα την θεωρώ και ως μία από τις πιο βαρετές. Libertine (http://www.imdb.com/title/tt0375920/).

edit: Θα διαφωνήσω με το τρίο της Μπελβιλ. Δεν το βαρέθηκα καθόλου. Μπορεί σαν ταινία να μην το θεωρώ πρωτοποριακό, αλλά απλά ότι έχει σουρρεαλισιτκό σχεδιασμό, όμως όχι και η πιο βαρετή!! Τεσπα, απλά την γνώμη μου είπα!!

Αρούκος
11-06-2010, 17:37
Έρχεται λοιπόν εκείνη η στιγμή που όλοι μας, μέσα στην αίθουσα του cinema, ή έστω μπροστά στο PC ή στην τηλεόραση που όλοι λίγο πολύ, ενώ όλοι οι άλλοι συνήθως κοιτάνε με ανυπομονησία για το τι θα γίνει... εμείς βλέπουμε το 6ο όνειρο. Για πείτε λοιπόν, έχετε συνήθως τέτοιες στιγμές εσείς; Ποιες είναι οι ταινίες που σας έχουν κάνει να βαριέστε τη ζωή σας, να χτυπάτε το κεφάλι σας στον τοίχο κάθε φορά που τις διαφημίζει, να κόβετε φλέβα τέλος πάντων;

Εγώ έχω πολλές αλλά η κύρια είναι το the Lord of the Rings..
Τι ΒΑΡΕΜΑΡΑ κότσιρά μου (Θεέ μου) !
Δεν έχω ξαναζήσει πιο βαρετή στιγμή ποτέ... κάθε φορά που τη βλέπω θέλω να ξαπλώσω σε καρφιά και να με πατάει κάποιος από πάνω...αφού να φανταστείτε προτιμώ να δω 5 φορές συνεχόμενες Top Gun παρά αυτή την αηδία που πήρε και όσκαρ τρομάρα της.
Από εκεί και πέρα, ταινίες που με έκαναν να ψιλοκοιμηθώ είναι το "The Cable Guy" με τον Jim Carrey (κρίμα, γιατί είναι πολύ καλός ηθοποιος), Twilight και New moon που με ανάγκασαν να δω, το "Κακό" που ήταν όντως το πιο ΚΑΚΟ ελληνικό θρίλερ καθώς και το "Don't mess with Zohan", μια απαίσια, φρικιαστική κωμωδία :-S

Εντάξει, έβγαλα τα απωθημένα μου. Για πείτε, εσείς;

Avrolimos
11-06-2010, 19:49
Γιατι τοση εμπαθεια;Το λες σαν να ναι η χειροτερη ταινια πoυ εχεις δει.
Παμπολες βαρετες ειναι αληθεια εχω παρακολουθησει.Δεν τις θυμαμαι γιατι ειναι παρα πολλες.Αντιθετως θυμαμαι αυτες που μου εκαναν εντυπωση.
Μια προχειρη πατατα που ειδα και μου ρχετε ειναι ο "Αγρυπνος".Οχι του Αρτζεντο καμια σχεση.

Αρούκος
12-06-2010, 02:10
Σόρρυ για τον μεγάλο πρόλογο αλλά είχα κάνει άλλο σχετικό ποστ. Πάντως, είναι η χειρότερη ταινία που έχω δει.

Coraline
01-09-2011, 20:17
Aρχαίο post αλλά δεν βαριέσαι... :p

Η μοναδική φορά που δεν κατάφερα να ολοκληρώσω ταινία λόγω βαρεμάρας ήταν χρόνια πριν όταν προσπάθησα να δω τον "Δεκάλογο" του Krzysztof Kieślowski. Και μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει νύστα.

Η χειρότερη ταινία που έχω δει ever και ακόμα κλαίω τις 300 δραχμές που ξόδεψα για να τη νοικιάσω είναι... το Blair witch project...

ghadhika
24-08-2012, 20:05
Στο Twilight: New Moon καθάρισα το κινητό από ξεχασμένα μυνήματα δύο ετών...και ακόμα δεν είχε τελειώσει.

Void
24-08-2012, 20:06
Τα απομηνάρια μιας μέρας. (The Remains of the day) με τον Antony Hopkins. By far...

Moonbaby7
24-08-2012, 20:26
"Το Κουρδιστό πορτοκάλι" και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη.Πλέον είναι αγαπημένη μου ταινία.Όμως χρειάστηκε να την νοικιάσουμε 3 φορές για να τη δούμε ολόκληρη.Μαζευόμασταν 4 κοπέλες,με σκοπό να τη δούμε επιτέλους.Κάθε φορά μας έπαιρνε ο ύπνος.Και τις 4!Ειλικρινά δε μπορώ να εξηγήσω το γιατί.
Όταν ξυπνούσα η μία έκανε έξω τσιγάρο,η άλλη έτρωγε και η άλλη συνέχιζε να κοιμάται.Αυτό έγινε τρεις φορές και τη μία κοιμόμουν στο ξύλο που έπεφτε,την άλλη στα βασανιστήρια(εκεί που με το ζόρι του είχαν τα μάτια ανοιχτά) και την τρίτη φορά την είδα ολόκληρη αφού είχα φτιάξει φραπέ σκέτο.
Είχαμε μείνει τρεις,η τέταρτη τα παράτησε.
Συγγνώμη αν πλήγωσα κάποιους :p

Οπότε και καταλήγω πως η πιο βαρετή ταινία είναι αυτή.Δεν κοιμάμαι ποτέ όταν βλέπω ταινία.Παίρνει βραβείο.

achilleas 21
24-08-2012, 23:54
στην οδυσεια 2001,εκει που φοραγε την στολη ο αστροναυτης ,δεν θυμαμαι αν τελικα βγηκε απο το σκαφος η το ειδα στον υπνο μου

υγ και δεν κοιμαμαι κι εγω ποτε οταν βλεπω εργο

mariosx
25-08-2012, 00:07
Λοιπόν, σόρρυ για αυτό που θα σας δείξω, αλλά είναι η πιο βαρετή ταινία από όλες αυτές, έχω δει τις περισσότερες. Την μισή ώρα κοιμόμουν στον κινηματογράφο, το Αττικόν κιόλας... Η πλάκα είναι ότι αν και κοιμόμουν ο μόνος από την παρέα πολλές άλλες είχαν φύγει ή κοιμόντουσαν...Λοιπόν ορίστε (http://www.imdb.com/title/tt0925121/), καλή απόλαυση.http://pics.filmaffinity.com/La_soledad-690460713-large.jpg

//Δεν περιμένω κριτικές αλλά χρόνους.

Moonbaby7
25-08-2012, 00:25
Αυτή είναι;

http://www.youtube.com/watch?v=IIx_MG87GyU
Δε ξέρω γιατί αλλά μου βγάζει γέλιο,παρόλο που είναι ένα μικρό trailer...
Να την κατεβάσω δηλαδή;να το τολμήσω;
Πρέπει να'ναι λίγο...καμμένη;

Moonbaby7
25-08-2012, 00:40
9:59 λεπτά!!!9:59!Είναι αρκετά νομίζω για να ανακηρυχθεί η ΠΙΟ βαρετή ταινία.
Δεν υπάρχει λέμε.

http://www.youtube.com/watch?v=FcYX7zsGPxY&feature=related
Μια τελευταία απορία,το μεγαλύτερο μέρος της ταινίας διαδραματίζεται σε δύο ή τρία "παράθυρα";
Ή σε δύο πλάνα ας πούμε;κουζίνα-σαλόνι,αυτοκίνητο-εθνική,τραπεζαρία-κουζίνα;
:cryingwithlaughter::cryingwithlaughter:πω πω....

mariosx
25-08-2012, 02:00
9:59 λεπτά!!!9:59!Είναι αρκετά νομίζω για να ανακηρυχθεί η ΠΙΟ βαρετή ταινία.
Δεν υπάρχει λέμε.

http://www.youtube.com/watch?v=FcYX7zsGPxY&feature=related
Μια τελευταία απορία,το μεγαλύτερο μέρος της ταινίας διαδραματίζεται σε δύο ή τρία "παράθυρα";
Ή σε δύο πλάνα ας πούμε;κουζίνα-σαλόνι,αυτοκίνητο-εθνική,τραπεζαρία-κουζίνα;
:cryingwithlaughter::cryingwithlaughter:πω πω....
Δεν φαντάζεσαι... Σε δύο πλάνα. Μιλάει ένας, δεν τον βλέπεις, αλλά βλέπεις σαλόνι, κουζίνα. Ούτε εκπομπή του Σπύρου Σούλη ένα πράγμα...

Δεν υπάρχει η ταινία, είναι για γερά στομάχια. Παράδειγμα αλλά θα σποϊλάρω:
Η σκηνή με την μεγαλύτερη δράση είναι μία γριά που πεθαίνει ενώ σιδερώνει από καρδιακή προσβολή επί 5 λεπτά. 5 ολόκληρα λεπτά να πεθάνει.

Τώρα το βιντεάκι αυτό ένα μέρος είναι μόνο, είναι κανονική ταινία και απορώ ποιος το ανέβασε έτσι χωρίς parts.

Προτείνω να την δείτε όμως γιατί είναι εμπειρία ζωής.

trelokabero
25-08-2012, 03:38
Στο σινεμά μια ελληνική ταινία της περασμένης νομίζω δεκαετίας που διαδραματιζόταν στη Μύκονο, δε θυμάμαι καν την υπόθεση, ήταν απλά φρικτή, την έχω αποβάλει από τη μνήμη μου εντελώς.. νομίζω έπαιζε ο Βόγλης?

Moonbaby7
25-08-2012, 17:14
Η σκηνή με την μεγαλύτερη δράση είναι μία γριά που πεθαίνει ενώ σιδερώνει από καρδιακή προσβολή επί 5 λεπτά. 5 ολόκληρα λεπτά να πεθάνει.
Ρε έλεος!Κι αυτό με το λεωφορείο και τη βόμβα τι είναι;εκεί ανέβηκε λίγο η αδρεναλίνη,ήτα ξαφνικό αλλιώς..

Λέω να τη δω.Αλλά 90 λεπτά;θα αντέξω;

Πάντως χειρότερη ταινία,όχι απαραίτητα βαρετή είναι μόνο ΜΙΑ!
http://www.cinemascope.gr/movies/2005/images/tokako1.jpg
ΚΑΚΟ ΟΜΩΣ!Το πήραμε για θρίλερ και κατέληξε κωμωδία.Φαινόταν,πραγματικά,ketchup,ούτε καν να φαίνεται αίμα ας πούμε.
Δε μπορώ να καταλάβω μετά από όλα αυτά πώς στο καλό κοιμόμουν στο "Κουρδιστό Πορτοκάλι" με τόση βία και δράση.