PDA

Επιστροφή στο Forum : Μήπως δεν με θέλει τελικά;

marinamarinaki
15-01-2014, 18:54
καλησπερα σας,ειμαι με εναν τυπο εδω και 4 μηνες,ειμασταν και παλιοτερα μαζι αλλα δεν ειχαμε κανει σεξ λογω αποστασης,μετα χωρισαμε και τα ξαναβρηκαμε τωρα,υπαρχει αγαπη μεταξυ μας,τρυφεροτητα,νοιαξιμο,κλπ,κλπ αλλα ο συντροφος μου δειχνει να αποφευγει να κανουμε ερωτα,τι μπορει να συμβαινει;

aidiothir
15-01-2014, 19:13
καλησπερα σας,ειμαι με εναν τυπο εδω και 4 μηνες,ειμασταν και παλιοτερα μαζι αλλα δεν ειχαμε κανει σεξ λογω αποστασης,μετα χωρισαμε και τα ξαναβρηκαμε τωρα,υπαρχει αγαπη μεταξυ μας,τρυφεροτητα,νοιαξιμο,κλπ,κλπ αλλα ο συντροφος μου δειχνει να αποφευγει να κανουμε ερωτα,τι μπορει να συμβαινει;
Δωσε μας περισσοτερες λεπτομερειες, για τη σχεση σας, για σενα και γιαυτον για να καταλαβουμε.

kwstakis
15-01-2014, 19:45
ο καλυτερος τροπος για να το μαθεις αυτο ειναι να ρωτησεις τον ιδιο αντι εμας :) να καθησετε και να κανετε μια χαλαρη κουβεντουλα

sperman
15-01-2014, 19:47
δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να δοκιμασε και να μην του αρεσει το σεχ μαζι σου;;
μηπως μας κρυβεις κατι;;:blush1:

Analosimos
15-01-2014, 21:48
Δωσε μας περισσοτερες λεπτομερειες, για τη σχεση σας, για σενα και γιαυτον για να καταλαβουμε.

Ααααααα έτσιιιιιι εεε???? ... (εσύ που λες ότι ΜΟΝΟ οι γυναίκες δεν θέλουν σεξ !!!) ... σου ήρθε "κακή διαφήμιση " από την Μαρίνα ..... και πήρε φωτιά ο κώλος σου εεεεεεεεεε????? παλιομπήχτη !!

shelby
16-01-2014, 01:01
Σημερα εφαγα την μεγαλυτερη ηττα στην ζωη μου τετοια που δεν προκειται να ξαναυπαρξει και τελικα αρχιζω να πιστευω οτι ο χαζος εδω μεσα εχει δικιο

T-Rex
16-01-2014, 01:04
Σημερα εφαγα την μεγαλυτερη ηττα στην ζωη μου τετοια που δεν προκειται να ξαναυπαρξει και τελικα αρχιζω να πιστευω οτι ο χαζος εδω μεσα εχει δικιο
κάτι μου θυμίζει το όλο σκηνικό.. χαχαχα

shelby
16-01-2014, 01:05
Μπα μην ανησυχεις το τριο που ηθελα παντως το εκανα

requiem4adream
16-01-2014, 07:57
Αρχικα, ποσο ειστε? Υπαρχει περιπτωση να μην το εχει ξανα κανει και να ντρεπεται να το πει οποτε το αποφευγει?
Μηπως εχει καποιο προβλημα και κομπλαρει?
Τωρα, αν δεν ισχυει κανενα απο τα παραπανω τι να πω, αν δεν σε γουσταρει(ωστε να μην θελει να το κανετε) για ποιο λογο να ειναι μαζι σου?
Ολα αυτα βεβαια ειναι υποθεσεις. Και με τις υποθεσεις ουτε δουλεια γινεται αλλα γινεσαι και εσυ χειροτερα και σκας.
Οποτε θα σου προτεινα να τον πιασεις να κανετε μια συζητηση και αναλογως τι θα σου πει κρινεις και κανεις.:throw:

Quintadeen
16-01-2014, 11:28
αλλα ο συντροφος μου δειχνει να αποφευγει να κανουμε ερωτα,τι μπορει να συμβαινει;

Το «δείχνει να αποφεύγει» έχει πολλές διαβαθμίσεις. Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένη περιγράφοντας ένα περιστατικό;

emilie
17-01-2014, 01:22
υπαρχουν ανθρωποι που για α β λογους κολλανε στο να προχωρησουν.αλλοι λογω απειριας, αλλοι λογω ανασφαλειας, αλλοι λογω χαμηλης αυτοεκτιμησης.γνωμη μου ειναι πως εαν δε μπορεις να βρεις τι φταιει, καλο θα ηταν να τον ρωτησεις ευθεως χωρις ωστοσο να τον προσβαλεις.να του εξηγησεις πως για εσενα το σεξ ειναι σημαντικο σε μια σχεση και πως τον θες αρκετα ωστε να προχωρησετε. αναλογα με το τι θα σου πει βλεπεις και κανεις..

DonTheDonborg
17-01-2014, 06:03
Πολλά. Κόμπλεξ; Δοκιμή κάποτε και δεν του άρεσε; Ψυχολογικό; Πρόβλημα στύσης και ντροπή επ'αυτού; Μήπως έχει κάποιο αφροδίσιο, το ξέρει και δεν θέλει να στο μεταδώσει; Πολλά μπορεί να παίζουν γιαυτό οφείλεις να τον ρωτήσεις και να μιλήσετε ανοιχτά. Μπορεί και να κομπλάρει λόγω συναισθημάτων ή πρώτης φοράς btw.

marinamarinaki
20-01-2014, 19:31
ειμαστε εγω 28 και εκεινος 30 με πολλες σχεσεις στο ενεργητικο μας και οι 2..ειχαμε καποια θεματα στην αρχη της επανασυνδεσης μας γτ υπηρξαν ενοχλησεις σε εκεινον απο τον πρωην μου και μετα εκεινος πιστευε οτι τον απατω, μου ειπε λοιπον οτι νιωθει κουμπωμενος απεναντι μου εξαιτιας ολων αυτων των προβληματων,αλλα ειναι σιγουρος μεσα του οτι θελει να ειμαστε μαζι και δεν τον νοιαζει ουτε το παρελθον μου ουτε τιποτα αλλο,ολα τα αφηνουμε πισω και προχωραμε μαζι οπως λεει...εχουμε ηρεμη σχεση με απολυτη ειλικρινεια μεταξυ μας και περναμε τέλεια κατα τα αλλα..αλλα κατι τον κραταει μακρια απ το κρεβατι....οι αντρες της παρεας ισως να εχουν καμια ιδεα..ευχαριστω

- - - - - - - - - -

δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να δοκιμασε και να μην του αρεσει το σεχ μαζι σου;;
μηπως μας κρυβεις κατι;;:blush1:

ποσο χάλια μπορει να ειναι το σεξ με μια γυναικα συγχρονη στην ηλικια μου ρε sperman?

- - - - - - - - - -

Το «δείχνει να αποφεύγει» έχει πολλές διαβαθμίσεις. Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένη περιγράφοντας ένα περιστατικό;

λεγοντας ''δειχνει να με αποφευγει'' εννοω οτι ειμαστε μαζι (οχι καθε μερα λογω αποστασης) και μολις βρισκομαστε αρχιζουμε τις ατελειωτες αγκαλιες και τρυφεροτητες και χαδια αλλα μεχρι εκει μετα δειχνει σαν να ''κουμπωνει'' και δεν προχωραμε παρακατω,
ισως περιμενει απο μενα κινηση;καποια στιγμη μου ειπε οτι αυτη η υπερβολικη τρυφεροτητα ισως τον ξενερωνει αλλα τι να κανω να περασω στο αλλο ακρο ξαφνικα και να κανω εγω κινηση;δεν ξερω τι να κανω γτ δεν τον ξερω καλα πανω σ αυτο το κομματι..

Psy
20-01-2014, 19:32
Μήπως δεν σε γουστάρει; Αλλιώς έχει σεξουαλικά προβλήματα.

marinamarinaki
20-01-2014, 19:36
ξερω γω;;; και αν δεν με γουσταρει γτ να ειναι μαζι μου;με διεκδικησε σχεδον εναν χρονο για να τα ξαναβρουμε και τωρα τι;

Psy
20-01-2014, 20:23
ξερω γω;;; και αν δεν με γουσταρει γτ να ειναι μαζι μου;με διεκδικησε σχεδον εναν χρονο για να τα ξαναβρουμε και τωρα τι;
Μπορεί να είναι μαζί σου επειδή έχει ανασφάλειες, δεν βρίσκει άλλη κλπ. Στην πραγματικότητα μπορεί να μην σε θέλει. Γενικά σε κυνηγάει η σου φαίνεται ότι τα κάνει απο αγγαρεία;

marinamarinaki
20-01-2014, 23:49
οχι δεν φαινεται να τα κανει απο αγγαρεια,ουτε ειναι σε φαση να μην μπορει να βρει αλλη...εννοω οτι εχει γενικα ενα καλο πακετο δεν ειναι για πεταμα

shelby
21-01-2014, 01:45
Μπορει να ειναι κρυφος η bi

Quintadeen
21-01-2014, 11:31
λεγοντας ''δειχνει να με αποφευγει'' εννοω οτι ειμαστε μαζι (οχι καθε μερα λογω αποστασης) και μολις βρισκομαστε αρχιζουμε τις ατελειωτες αγκαλιες και τρυφεροτητες και χαδια αλλα μεχρι εκει μετα δειχνει σαν να ''κουμπωνει'' και δεν προχωραμε παρακατω,
ισως περιμενει απο μενα κινηση;καποια στιγμη μου ειπε οτι αυτη η υπερβολικη τρυφεροτητα ισως τον ξενερωνει αλλα τι να κανω να περασω στο αλλο ακρο ξαφνικα και να κανω εγω κινηση;δεν ξερω τι να κανω γτ δεν τον ξερω καλα πανω σ αυτο το κομματι..

Νομίζω ότι δεν έχεις άλλη επιλογή πέρα από το να κάνεις εσύ την κατάλληλη κίνηση την επόμενη φορά που θα βρεθείτε ώστε να προχωρήσει το πράγμα. Εφόσον βέβαια έχεις κουραστεί να περιμένεις και θέλεις πραγματικά να γίνει κάτι εκείνη τη στιγμή. Τότε θα φανεί τι συμβαίνει. Αν δείξει πάλι ότι θέλει να το αποφύγει, θα έχεις πλέον κάθε λόγο να αρχίσεις μια συζήτηση γύρω από το θέμα αυτό ώστε να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

marinamarinaki
21-01-2014, 17:26
οι αντρες της παρεας τι εχουν να πουν;σε ποια περιπτωση δεν θα κανατε κινηση για σεξ με μια γυναικα που κατα τα αλλα την αγαπατε πολυ και τη θελετε διακαως για συντροφο(οπως λεει εκεινος);;;;

sperman
21-01-2014, 18:41
κανονικα εαν φοβομουν μην και δεν εχω στυση, και αν δεν ηξερα καλα την κοπελα και ντρεπομουν για αυτο που θα μπορουσε να συμβει κτλ τοτε θα απεφευγα.
γνωμη μου ειναι να κανεις εσυ την πρωτη κινηση πχ να τον πιασεις στον καβαλο ενω συγχρονως τον φιλας και τετοια, και μετα βλεποντας και κανοντας. κανονικα μετα απο κατι τετοιο, θα του σηκωθει. εαν οχι,εσυ συνεχισε σαν να μην συμβαινει τιποτα, διαφορα χαδια και τετοια μην αγχωθει περισσοτερο

marinamarinaki
21-01-2014, 19:24
μηπως παιζει ομως ετσι να τον κομπλαρω περισσοτερο;δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο γι αυτο και δεν ξερω τι πρεπει να κανω..με ολους τους συντροφους που ειχα δεν υπηρχε κανενα μα κανενα κολλημα,ππππφφφφφ προβλημα!!!

Quintadeen
21-01-2014, 19:34
κανονικα εαν φοβομουν μην και δεν εχω στυση, και αν δεν ηξερα καλα την κοπελα και ντρεπομουν για αυτο που θα μπορουσε να συμβει κτλ τοτε θα απεφευγα.

Μα εδώ λέει ότι χαϊδολογιούνται και φιλιούνται, είναι δυνατό να μην έχει στύση; Εκτός κι αν τα κάνει όλα αυτά ενώ δεν του αρέσει η κοπέλα.

- - - - - - - - - -

μηπως παιζει ομως ετσι να τον κομπλαρω περισσοτερο;
Βεβαίως. Όμως χωρίς δραστικές παρεμβάσεις δεν υπάρχει λύση (ή μπορεί αυτή να αργήσει).

Void
21-01-2014, 19:35
μηπως παιζει ομως ετσι να τον κομπλαρω περισσοτερο;δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο γι αυτο και δεν ξερω τι πρεπει να κανω..με ολους τους συντροφους που ειχα δεν υπηρχε κανενα μα κανενα κολλημα,ππππφφφφφ προβλημα!!!

Νομίζω αυτό που προτείνει ο sperman είναι καλό. Δειξ' του εσυ οτι τον θέλεις και μπορεί να του ανεβάσεις το "ηθικό" :sleezy:

marinamarinaki
21-01-2014, 20:12
αχ αυτοι οι αντρες!κατα τα αλλα της γυναικας η καρδια ειναι μια αβυσσος!χαχαχα

- - - - - - - - - -

και αν δεν με θελει(πραγμα το οποιο φυσικα και δεν αποκλειεται) τι κανει μαζι μου και αγαπες και λουλουδια και σχεδια για το μελλον;ειναι ηδη 30 θα μπορουσε να βρει μια αλλα δεν θα καθοταν θα χανει χρονο,οπως και ο καθενας αλλωστε και λογικο...δεν ξερω...

- - - - - - - - - -

και κατι αλλο ρε παιδια...παιζει δλδ να εισαι με μια γυναικα και να τη βλεπεις σαν φιλη 1000%,φυσικη ελξη ειναι,αντρας - γυναικα,μεχρι πριν τα ξαναβρουμε ειχαμε διατηρησει φιλικη επαφη κλπ,κολλησε εκει και ντρεπεται;πως περνας στο αλλο ακρο ομως;μου τυχει π.χ. να κανω σεξ με φιλο μου που γνωριζομαστε απ το νηπιαγωγειο,αλλα και παλι ποσο φιλη να εισαι με εναν αντρα οταν πεσετε στο κρεβατι;

Psy
21-01-2014, 20:15
γνωμη μου ειναι να κανεις εσυ την πρωτη κινηση πχ να τον πιασεις στον καβαλο ενω συγχρονως τον φιλας και τετοια, και μετα βλεποντας και κανοντας. κανονικα μετα απο κατι τετοιο, θα του σηκωθει. εαν οχι,εσυ συνεχισε σαν να μην συμβαινει τιποτα, διαφορα χαδια και τετοια μην αγχωθει περισσοτερο
Αμα δεν έχεις στύση, η άλλη φταίει, αυτή πρέπει να ντραπεί και να αγχωθεί που δεν σε ανάβει.

- - - - - - - - - -

οι αντρες της παρεας τι εχουν να πουν;σε ποια περιπτωση δεν θα κανατε κινηση για σεξ με μια γυναικα που κατα τα αλλα την αγαπατε πολυ και τη θελετε διακαως για συντροφο(οπως λεει εκεινος);;;;
Εάν δεν είναι γκέι, είναι πολύ καλός Χριστιανός. Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

marinamarinaki
21-01-2014, 20:17
ε ναι ρε συ psy εννοειται οτι αν δεν εχεις στυση φταιει και η γυναικα,αλλα για να μην εχεις πρεπει να ειναι τρελο μπαζο η αλλη,ειπαμεεεεεεε

Psy
21-01-2014, 20:23
ε ναι ρε συ psy εννοειται οτι αν δεν εχεις στυση φταιει και η γυναικα,αλλα για να μην εχεις πρεπει να ειναι τρελο μπαζο η αλλη,ειπαμεεεεεεε
Aμα καταλάβεις ότι αυτός δεν έχει στύση (και δεν οφείλεται στην εμφάνιση σου), κόψε πέρα.

marinamarinaki
21-01-2014, 20:41
παιζει δηλαδη;

shelby
21-01-2014, 22:05
ανετααααα οπως και να ειναι λουγκρααααα

Quintadeen
21-01-2014, 22:37
και κατι αλλο ρε παιδια...παιζει δλδ να εισαι με μια γυναικα και να τη βλεπεις σαν φιλη 1000%,φυσικη ελξη ειναι,αντρας - γυναικα,

Ναι, μπορεί να συμβεί αν ο άλλος είναι ασεξουαλικός τύπος. Στην περίπτωση αυτή μπορεί να σε βλέπει σαν σύντροφό του, όχι απλά σαν φίλη, και εντούτοις να μην επιθυμεί στενότερη επαφή πέρα από κάποιες στιγμές τρυφερότητας. Εντούτοις οι ασεξουαλικοί τύποι είναι πλήρως λειτουργικοί και συχνά έχουν στενές επαφές για να ικανοποιήσουν τις/τους συντρόφους τους. Απλά δεν το αποζητούν από μόνοι τους. Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να διαβάσεις εδώ (http://www.asexuality.org/home/overview.html).

μεχρι πριν τα ξαναβρουμε ειχαμε διατηρησει φιλικη επαφη κλπ,κολλησε εκει και ντρεπεται;πως περνας στο αλλο ακρο ομως;μου τυχει π.χ. να κανω σεξ με φιλο μου που γνωριζομαστε απ το νηπιαγωγειο,αλλα και παλι ποσο φιλη να εισαι με εναν αντρα οταν πεσετε στο κρεβατι;
Αν πέσετε μόνο για ύπνο μια χαρά φίλοι είστε πάλι. Στα υπόλοιπα που ρωτάς δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.