PDA

Επιστροφή στο Forum : Ας μου δώσει κάποιος μια απάντηση

dameva
02-11-2013, 02:24
δεν ξερω αν επρεπε να μπω σε αυτο το φορουμ ζωα/κατοικιδια αλλα πρεπει να μοιραστω καποια πραγματα...
ειμαι 24 και ειμαι απο τα 15 σε φιλοζωικες οργανωσεις....

εχω βοηθησει ουτε και εγω θυμαμαι ποσα σκυλακια-γατακια μεχρι και τραυματισμενα πουλακια....και 2 χελωνες...επισεις εχω δωσει για υιοθεσια ουτε και εγω θυμαμαι ποσα...να τρεχω να τα πηγαινω στις οικογενειες...να τους πληρωνω τα τσιπακια και πρωτα εμβολια....να βγαινω στον δρομο και να μαζευω ζωακια σε κτηνιατρους και σε καταφυγια....να τα περνω σπιτι μου και να εχω φασαριες απο τους γονεις μου καθε μερα....εκτος την εποχη που ημουν φοιτητρια...

εκει λοιπον στην επαρχια μπηκα για ακομα μια φορα στην αντιστοιχη φιλοζωικη της περιοχης...τα καταφυγια τους ηταν απαισια....μεσα στην λασπη...πηγαινα καθε μερα με γαλοτσες και μαζευα τα κουταβια που κολυμπαγαν ενω ταυτοχρονα αυτα τα 5 ατομα που ηταν υπευθυνα για αυτο εκανα συσκεψεις...εδινα το μισο μου χαρτζιλικι για αυτα....εβγαζα φωτογραφιες και εφτασα μεχρι την θεσσαλονικη για να μιλησω με εναν ανθρωπο που εχει δωσει την ιδια του την ζωη γι αυτα....το ευχαριστω τους ηταν να με διωξουνε πο την φιλοζωικη γτ τολμισα και πηγα στον δημαρχο αυτοπροσωπος και ζητησα εξηγησεις και η απαντηση του ηταν οτι ειχαν παραχωρησει 3000 ευρω και τα λεφτα φαγωθηκαν απο αυτα τα 5 ατομα....και τους ξεμπροστιασα σε ολο το συμβουλιο....

γιατι να με διωξουν....πηγενα καθε μερα να μαζεψω τα κουταβια και με εδιωχναν....μια γυναικα κιολας με χαστουκισε γιατι οπως ειπε πως τολμησα να της μιλησω ετσι μπροστα σε ολο το συμβουλιο....

εφυγα απο την οργανωση προσπαθωντας να κανω εργο μονη μου μαζευοντας ατομα....πηγαινα και ταιζα τα αδεσποτα μιας ολοκληρης περιοχης εγω και το αγορι μου μονοι μας.....μια μερα βγηκε μια γυναικα και με αρπαξε απο την μπλουζα λεγοντας μου....
μην ξαναταισεις τα κολογατα γιατι θα τα φωλιασω ...μου χαλανε τα λουλουδια....

μετα απο δυο μερες τα γατακια εκει (4 ηταν) νεκρα....

εχω παει στην αστυνομια ανθρωπο που εσερνε το σκυλι του με το αγροτικο....τιποτα...το κρατος αφαντο

ας μου απαντησει καποιος λοιπον ....το ξερω ειμαστε σε δυσκολους καιρους....πεινανε οι ανθρωποι....το ξερω...εγω ηθελα να τους βοηθησω εκει...γιατι εισεπραξα αυτη την συμπεριφορα....γιατι να με χαστουκισει....γιατι ????? γιατι δεχτηκα τετοια επιθεση....???

δεν ζητησα τιποτα...
δεν ειχα κανενα ωφελος...
δεν παρακαλεσα ποτε κανεναν για λεφτα....
εμενα εγω νυστικη και δεν με πειραζε...

ας μου απαντησει καποιος λοιπον γιατι????????/
γιατι αφου βοηθαγα και παντα θα βοηθαω....

μανωλης
02-11-2013, 02:59
θα σου πω εγω γιατι ουδεις ασφαλεστερος εχθρος απο τον ευεργετιθεντα. για αυτο δεν υπαρχει δικιο σημερα δυστιχος.. υπαρχει μονο ενας νομος που λεει καθε φορα που εσυ εισαι μια κ οι αλλοι πολοι αυτοι θα ειναι το γκρουπ και εσυ απλα η μια μη το ψαχνεις που να δεις εγω τι αδικια εγω δει στη ζωη μου ομως δε πτοηθηκα ειπα στον εαυτο μου θα κανω αυτο που πιστευω εγω καλο κ ας γινουν οι αλλοι οσο πιο αδικοι νομιζουν μη περιμενεις κανεις να εκτιμισει τιποτα οσα λιγοτερα περιμενεις τοσα περισσοτερα σου ερχονται.. (καλα το μυριστικα εγω οτι εισαι καλος ανθρωπος οι κεραιες μου σαρωνουν...)

dameva
02-11-2013, 03:06
σκατα καλος ανθρωπος ...αν ημουν καλος ανθρωπος θα το εβλεπαν....θα εβλεπαν οτι ποτε δεν τους ζητησα τιποτα...ποτε μου.....δεν μπορει να μην το εβλεπαν....εν τελει ειχαν ωφελος απο εμενα ετσι δεν ειναι??? ας με εκμαιταλευοντουσαν δεν με ενοιαζε..αλλα γιατι να με διωξουν....

μανωλης
02-11-2013, 03:18
σκατα καλος ανθρωπος ...αν ημουν καλος ανθρωπος θα το εβλεπαν....θα εβλεπαν οτι ποτε δεν τους ζητησα τιποτα...ποτε μου.....δεν μπορει να μην το εβλεπαν....εν τελει ειχαν ωφελος απο εμενα ετσι δεν ειναι??? ας με εκμαιταλευοντουσαν δεν με ενοιαζε..αλλα γιατι να με διωξουν.... που να δεις εγω τι αδικια εχω δει τοσα καιρο που ειμαι στο forum kαθε φορα σκιζομαι να βοηθησω οπιον μπορω ωε εκει που φτανουν οι γνωσεις μου κ το τι εχω ακουσει δε παιζετε με τιποτα εμφανιστικαν καπιοι κ τα ειχαν μαζι μου πριν καν τους μηλισω επιδη δε τους αρεσαν οι πρωσοπικες μου επιλογες λες κ τους προτεινα να κανουν κ αυτοι τις ιδιες καπια στιγμη επιχειρισα να πω οτι εχω σχεση με μια κοπελα αμφιφυλοφυλη κ μερικοι με εβαλαν στο ματι κ καθε φορα καθονται με το μικροσκοπιο κ ψαχνουν αλλοθι για το πως θα μου τη πουν συνεχεια (δεν ενωω ολους ουτε αναφερομαι προσωπικα σε αυτο το site ισα ισα αυτο το site το θεωρω εξαιρετικο.) enα παραδειγμα λεω για να καταλαβεις... ακουσε με σου λεω δε υπαρχει δικιο ΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ περιμενε αχαριστια τουλαχιστον ετσι δε θα απογοητευεσαι.. ​

dameva
02-11-2013, 03:27
κοιτα η αληθεια ειναι οτι και σε αυτο το σαιτ γιατι ειμαι σε καποιο αλλο....κρινουν πολλοι...και φερνουν σε δυσκολη θεση...απλα δεν μπορω να καταλαβω ...την γνωμη μας ελευθερα δεν λεμε εδω????

δεν περιμενω καμια αναγνωριση ...περιμενω το πιο απλο πραγμα....ασε με τα βοηθησω...και αμα θες βοηθησε με...αυτο και μονο αυτο..ειτε στο φορουμ ειτε εκει εξω...με τους περισσοτερους ανθρωπους στην ζωη μου ειχα τα ιδια και απ οτι βλεπω δεν ειμαι η μονη .....
ευχομαι να μην ισχυει αυτο που λες....γιατι ειμαι 24 και πραγματικα μεχρι τωρα στην ζωη μου δεν υπαρχει καποιος που να μπορει να διαψευσει τα λεγομενα σου......γιατι ομως????? δεν αναρωτηθηκες ποτε....??? εγω αναρωτιεμαι καθε φορα....καθε φορα ρωταω γιατι και καθε φορα δεν περνω απαντηση....ψαχνουν οπως λες εσυ στο μικροσκοπιο τα παντα....δεν ξερω λαθος επιλογες??? δεν εχω βρει απαντηση....δεν την μπορω την αδικια μανωλη αληθεια σου λεω ...δεν την αντεχω...δεν εχω αδικησει ποτε μου κανεναν.....

μανωλης
02-11-2013, 03:43
το θεμα ειναι απλο ψαχνε συναδελφους καθε φορα που υπαρχει κατι για να τα κανεις πλακακια για να εχεις κ εσυ καπιον να σε υποστηριζει οσο βλεπεις οτι αυτοι ειναι πολλοι κ συ μια παρε οτοασπιδες οταν σου μιλανε κ κλεινε τα αφτια σου

- - - - - - - - - -

κοιτα η αληθεια ειναι οτι και σε αυτο το σαιτ γιατι ειμαι σε καποιο αλλο....κρινουν πολλοι...και φερνουν σε δυσκολη θεση...απλα δεν μπορω να καταλαβω ...την γνωμη μας ελευθερα δεν λεμε εδω????

δεν περιμενω καμια αναγνωριση ...περιμενω το πιο απλο πραγμα....ασε με τα βοηθησω...και αμα θες βοηθησε με...αυτο και μονο αυτο..ειτε στο φορουμ ειτε εκει εξω...με τους περισσοτερους ανθρωπους στην ζωη μου ειχα τα ιδια και απ οτι βλεπω δεν ειμαι η μονη .....
ευχομαι να μην ισχυει αυτο που λες....γιατι ειμαι 24 και πραγματικα μεχρι τωρα στην ζωη μου δεν υπαρχει καποιος που να μπορει να διαψευσει τα λεγομενα σου......γιατι ομως????? δεν αναρωτηθηκες ποτε....??? εγω αναρωτιεμαι καθε φορα....καθε φορα ρωταω γιατι και καθε φορα δεν περνω απαντηση....ψαχνουν οπως λες εσυ στο μικροσκοπιο τα παντα....δεν ξερω λαθος επιλογες??? δεν εχω βρει απαντηση....δεν την μπορω την αδικια μανωλη αληθεια σου λεω ...δεν την αντεχω...δεν εχω αδικησει ποτε μου κανεναν..... βασικα δε σε ρωταει κανενας αν μπορεις την αδικια η οχι.. απλα σκεφτεσαι πρακτικα... και τωρα πως προχωραω???? κ η απαντηση ειναι απλη γινομαι αναισθητος κ οτι κ να ακουσω το παιρνω βερεσε κ ανοιγω τα αφτια μου για αυτους που ξερω ​οτι ειναι σωστοι κ οχι αδικοι με εμενα οχι γιατι με ρωτησαν αλλα απλα για να ΕΠΙΒΙΩΣΩ ΠΡΙΝ ΜΕ ΦΑΝΕ ΛΑΧΑΝΟ.... εισαι η τριτη που της λεω αυτα τα λογια καλυτερα να προσγειωθεις μονη σου πριν σε προσγειωσει η ζωη η ιδια...

- - - - - - - - - -

ομως...

ζητα την επιβεβαιωση απο αυτους που ειναι σωστοι κατα τη γνωμη σου
και κρατα τους κοντα σου για παραδειγμα εγω στη ζωη μου γνωρισα πολες κοπελες αλλα....
κρατησα αυτη που μου ειπε τη φραση μονο εσυ αξιζεις και τη θεωρισα σημαντικη για μενα γιατι οσους πιστευω οτι με εκτιμουν ναι του θελω κοντα μου γιατι ο καθε ανθρωπος ΑΞΙΖΕΙ ​να εχει διπλα του ανθρωπους που τον εκτιμουν κ καταλαβενουν την αξια του και μαλιστα με το ιδιο ακριβως κριτηριο επελεξα κ τους φιλους μου

dameva
02-11-2013, 04:09
μα πως μπορεις να κλεινεις τα αφτια σου μπροστα σε αυτα???
πως μπορεις να κλεινεις τα ματια σου στην αδικια???

δεν εχω καταφερει να το κανω...και δεν ξερω την εχω την δυναμη τελικα να τα κανω αυτα που λες????
και το πιο βασικο πως γινεσαι αναισθητος??????
πως μπορεις να το κανεις αυτο???
ξερεις κατι εχεις σκεφτει ποτε οτι ισως να μην αξιζω κατι καλυτερο??
αν αξιζα δεν θα το περνουσα αυτο....ουτε με την φιλοζωικη ουτε με τις φιλες μου....που εχουν γινει τα πραγματα χαλια και απομακρυνθηκα....δεν ξερω μανωλη....ισως μερικοι ανθρωποι,μπορει και εγω,να μην αξιζουν πολλα πολλα....
εχω προσπαθησει πολλα μεχρι τωρα και το αποτελεσμα μηδεν στο πυλικο....δεν ξερω...προσπαθουσα παντα ας πουμε να λεω την αληθεια σε ολες μου τις φιλες...ξερεις τι γυρησε η κολλητη μου και μου ειπε επειδη της ελεγα να προσεχει με τον δικο της γτ την χτυπαγε???? εισαι πολυ σκληρη....και δεν αξιζεις τιποτα...
η δευτερη κολλητη μου που την επιασα καβαλα με τον γκομενο μου.....ξερεις τι μου ειπε???? εσυ φταις...τον παραειχες ελευθερο...δεν σου φταιω εγω που ειμαι πολυ πιο ωραια....μαλλον θελω και τα παθαινω αλλα δεν θελω να αλλαξω για κανεναν...ετσι ειμαι....και ετσι θα μεινω μαλλον...γτ αναισθητη δεν μπορω να γινω ξαφνικα,ουτε ψευτρα,ουτε να γλυφω κανεναν...εχεις δικιο λοιπον και σε ξαναρωταω....
πως κλεινεις τα αφτια σου???
πως γινεσαι αναισθητος???? τον τροπο που το εχεις καταφερει αυτο....

μανωλης
02-11-2013, 04:21
απο οτι καταλαβα εισαι πολυ συναισθηματικη ναι ειμαι κ εγω πολυ συναισθηματικος ομως πρεπει να ξερεις οτι... η λεξη συναισθημα ειναι ενα πραγμα που οσο ικανο ειναι να σου κανη τη ζωη μια γλυκα αλλα τοσο ικανο ειναι να στη κανει να υποφερεις. ετσι εγω διαχωρισα το ποτε θα πρεπει να παραδινομαι σε γλυκα συναισθηματα κ ποτε να διχνω την αντοχη κ τη ψυχροτητα μου για να μη νιωσω τα αρνιτικα δε με ρωτησε κανενας αν θελω να το κανω αυτο ηταν ενας μηχανισμος αμυνας απεναντι σε αυτο που πιστευα εγω οτι ηταν αδικο για να σταματησω να υποφερω ​ειναι η πρωτη φωρα που βγαζω τοσο τα εσωψυχα μου σε αυτο το φορουμ... επισης σου ζητω συγνωμη αν δε σου αρεσε ο τροπος που σου μηλισα αλλα πιστευω οτι καπια μερα θα καταλαβεις ποσο χρησιμα ηταν τα λογια μου...

- - - - - - - - - -

εχεις δικιο λοιπον και σε ξαναρωταω....
πως κλεινεις τα αφτια σου???
πως γινεσαι αναισθητος???? τον τροπο που το εχεις καταφερει αυτο.... ειναι απλα μιλαω χωρις να βλεπω κανενα συναισθημα σε οτι λεω καθησα κ διαβασα ενα βιβλιο που χωριζε το μυαλο σε 3 μερη οραση πρεπει κ αισθηματα κ διαβαζοντας το εμαθα το τροπο να τα αποκλειω οποτε θελω

- - - - - - - - - -

το βιβλιο αυτο ειναι αυτο.. http://www.kastaniotis.com/book/978-960-03-0054-3 με βοηθησε πολυ σε αυτο

dameva
02-11-2013, 04:29
οχι δεν με πειραξε καθολου ο τροπος σου...ισα οσα.....ακουσα μια φορα και κατι εδω μεσα....ποιο βιβλιο???
δεν ξερω ισως να μου βγει στην πορεια αλλα προς το παρον δεν μου βγαινει αυτο το πραγμα....γι αυτο εμεινα χωρις φιλες....
εμενα αυτος ο μηχανισμος ειναι αφαντος...καθε φορα τα ιδια...μπραβο σου παντως...εγω ηξερα τοι ή σκληρος ειναι ο αλλος ή ευαισθητος...ή βλακας...και εγω ανεικω στην τριτη κατηγορια μαλλον....
βλεπεις το αδικο και απλα το αγνοεις??? συγνωμη αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εισαι αδικοε εσυ μετα????
γιατι εγω καπως ετσι το βλεπω...οσες φορες εχω δει να αδικουν καποιον μπροστα περνω θεση αλλιως συμμετεχω στην αδικια του..ετσι το βλεπω....και γενικως...ειδα την αδικια με την φιλοζωικη τι να εκανα....να μην ελεγα τιποτα...και προχωραω κανονικα???
γι αυτο και πηγα στον δημαρχο...δεν ξερω ...ολα καλα αυτα που λες...δυσκολα ομως παρα παρα παρα παρα παρα παρα πολυ!!!

μανωλης
02-11-2013, 04:33
κοιτα εγω οσες φορες επιχηρισε καπιος να με προσβαλει το μονο που πετυχε ηταν να με κανει να παρλαρω συνεχεια μαζι του ενω πρακτικα δεν ακουγα τιποτα απο οσα μου ελεγε μονο του ελεγα ενα μπλαμπλαμπλα ετσι για να περασει η ωρα η του εκανα πλακα η αστειευομουν η απλα μιλαγα το βιβλιο ειναι ειμαι οκ εισαι οκ του τομας χαρις κ ειναι κ αμερικανος.. τιποτα δεν ειναι τυχαιο τελικα.....

dameva
02-11-2013, 04:42
ναι ισχυει...χαχαχ....(ασχετο αλλα μια χαρα τους βρισκω τους αμερικανους εγω...μια που ειναι η καταγωγη μου εκει σου λεω οτι κανενας δεν ειναι κακοπροερετος....και τοσο κουτσομπολης οσο ο ελληνας...χωρις να θελω να προσβαλλω και ειναι καθαρα αποψη μου εννοειτε...το τονιζω...αποψη μου....οποτε παω στο σπιτι μου στην νεα υορκη....νοιωθω τελειως διαφορετικα απ οτι στην ελλαδα....μαλλον δεν μου ταιριαζει η ελλαδα εμενα....τονιζω για να μην παρεξηγηθω εδω μεσα ειναι η αποψη μου ....)

μπραβο σου παντως θελει δυναμη αυτο που εχεις καταφερει να κανεις.....αν και μερικες φορες πεφτεις....αλλα τουλαχιστον εχεις μαθει και ξανασηκωνεσε(το ειπα αυτο για το κειμενο που ειχες ποσταρει....) και σου εδινα και συμβουλες τρομαρα μου...χαχαχαχ....τεσπα ευχαριστω πολυ για οτι και να μου ειπες..οπως βλεπεις ο μονος που ασχοληθηκε!!!!! να σαι καλα!!!!

μανωλης
02-11-2013, 04:48
κ ομως υπαρχει κ αλλη αμερικανα που τυχαινει να ξερω... αρα σε λιγο το μονο που μου απομενει ειναι να παιξω στη νεα ταινια το μυστηριο του φορουμ η περιεργη γκομενα (=η σχεση μου)και το ανελειτο ψυχολογικο θριλερ για σχιζοφρενικα δυνατους λυτες...

dameva
02-11-2013, 04:59
xaxaxaxaxaxax.....xaxaxaxaxxa.....xaxaxaxax ισχυει....!!!!

- - - - - - - - - -

εεε ενταξει ομως εισαι υπερβολικος....!!!! χαχαχαχ....γιατι μια χαρα !!!

μανωλης
02-11-2013, 05:14
μην εισαι τοσο σιγουρη.. ακομα θυμαμαι το απιστευτο κουτιασμα που επεσε οταν ειχα μπει σε αυτο το φορουμ γραφαμε ολοι μαζι ακαταπαυστα για 2 μερες.. κ ενας μου ειπε μαλιστα αν ολο αυτο που γραψαμε γινοταν ταινια ετσι οπως το αρχισες μεχρι οπως το κατεληξε θα ειχες βγαλει πολα λεφτα (ποσο πιο απιστευτος μπορω να γινω αναρωτιεμαι.. δεν υπαρχω...)

dameva
02-11-2013, 05:35
xaxaxaxaxax....!!!!!!!!!!!! φαντασου τι γραφατε!!!1

coco
02-11-2013, 22:42

ευχομαι να μην ισχυει αυτο που λες....γιατι ειμαι 24 και πραγματικα μεχρι τωρα στην ζωη μου δεν υπαρχει καποιος που να μπορει να διαψευσει τα λεγομενα σου......γιατι ομως????? δεν αναρωτηθηκες ποτε....??? εγω αναρωτιεμαι καθε φορα....καθε φορα ρωταω γιατι και καθε φορα δεν περνω απαντηση....ψαχνουν οπως λες εσυ στο μικροσκοπιο τα παντα....δεν ξερω λαθος επιλογες??? δεν εχω βρει απαντηση....δεν την μπορω την αδικια μανωλη αληθεια σου λεω ...δεν την αντεχω...δεν εχω αδικησει ποτε μου κανεναν.....

Η απάντηση στα ερωτήματα σου είναι μία αντε δυο:χαμηλή αυτοεκτίμηση και ελειπής παιδεία.

Συγχώρεσε τους,δεν φταίνε αυτοί......φταίνε οι πρόγονοί τους κ.ο.κ........Αν τους συγχωρίσεις θα ξαλαφρώσεις στο λεπτό!

astrolpsis
02-11-2013, 22:58
Γι αυτό
τ τολμισα και πηγα στον δημαρχο αυτοπροσωπος και ζητησα εξηγησεις και η απαντηση του ηταν οτι ειχαν παραχωρησει 3000 ευρω και τα λεφτα φαγωθηκαν απο αυτα τα 5 ατομα....και τους ξεμπροστιασα σε ολο το συμβουλιο
Πάντως εγώ σε θαυμάζω...κάνε το σωστό και μην περιμένεις αναγνώριση ούτε ανταπόδωση

μανωλης
02-11-2013, 23:30
Η απάντηση στα ερωτήματα σου είναι μία αντε δυο:χαμηλή αυτοεκτίμηση και ελειπής παιδεία.

Συγχώρεσε τους,δεν φταίνε αυτοί......φταίνε οι πρόγονοί τους κ.ο.κ........Αν τους συγχωρίσεις θα ξαλαφρώσεις στο λεπτό! η απαντηση μπορει να ειναι κ αυτη...
http://www.youtube.com/watch?v=g3VKJ6ZJDYc

coco
02-11-2013, 23:41
η απαντηση μπορει να ειναι κ αυτη...
http://www.youtube.com/watch?v=g3VKJ6ZJDYc

Συγχώρεσέ με αλλά δεν άντεξα να το ακούσω όλο.Αλλά δεν θέλει και μεγάλη φαντασία το μετά...

Αυτά όλα που λέει το τραγούδι,λόιπόν δεν είναι "και αυτή"όπως γράφεις.Αυτά είναι αποτέλεσμα αυτών που έγραψα δηλαδη Μανώλη το τέλος όχι η αρχη!Και το "κακό" πάντα πρέπει να το αντιλαμβανόμαστε εν τη γενέση του και όχι εκ των υστέρων.
.

μανωλης
02-11-2013, 23:46
Συγχώρεσέ με αλλά δεν άντεξα να το ακούσω όλο.Αλλά δεν θέλει και μεγάλη φαντασία το μετά...

Αυτά όλα που λέει το τραγούδι,λόιπόν δεν είναι "και αυτή"όπως γράφεις.Αυτά είναι αποτέλεσμα αυτών που έγραψα δηλαδη Μανώλη το τέλος όχι η αρχη!Και το "κακό" πάντα πρέπει να το αντιλαμβανόμαστε εν τη γενέση του και όχι εκ των υστέρων.
. καπου λεει εχεις καλο σκοπο κ αισθηματα μα αυτο δεν αρκει... εχει καπια βαση αυτο..

dameva
02-11-2013, 23:56
παιδια αληθεια δεν ζητησα αναγνωριση αλλα το πιο απλο να με αφησουν μεσα σε ολο αυτο...να συννεχισω να βοηθεια με τον ενα η τον αλλο τροπο....γιατι το αρνηθηκαν???
δεν ετο εχω ξαναδει αυτο....
γιατι να με διωξουν τοσο αποτομα....
astrolpsis εγω το εκανα αυτο μονο και μονο και μαλιστα το ειπα στο συμβουλιο αν μπορεσουμε να τα ξαναμαζεψουμε και μαλιστα ειχα τοτε και μια δουλεια σαν φοιτητρια και ειχα εγω τα 400ευρω και τα εδινα γι αυτο....δεν απαιτησα...ουτε τους προσβαλλα απλα τους ειπα στο συμβουλιο τα εξης:

εμαθα απο τον δημαρχο οτι ειχαν δωθει 3000ευρω για το κυνοκομιο...τα λεφτα εξαφανηστικαν εις γνωση πολλων εδω μεσα...δεν αναφερω ονοματα γτ δεν θελω....αλλα ζηταω αν υπαρχει εστω και λιγη αξιοπρεπεια να μαζευτουν παλι τα λεφτα και ενω εγω δεν εχω καμια σχεση προσφερω 400 ευρω και κανω μια αρχη...

δεχτικα εκεινη την στιγμη μια μικροεπιθεση απο την προεδρο του τμηματος....και απαιτησε κιολας να φυγω απο το συμβουλιο...αυτο
και απο εκεινη την ημερα....οπου και να πηγενα με εδιωχναν με πολυ ασχημο τροπο.....τοσο λαθος εκανα??? μηπως δεν επρεπε να μιλησω???? εγω το εκανα για να μαζεψουμε λεφτα...μονο για αυτο!!!

astrolpsis
03-11-2013, 00:19
παιδια αληθεια δεν ζητησα αναγνωριση αλλα το πιο απλο να με αφησουν μεσα σε ολο αυτο...να συννεχισω να βοηθεια με τον ενα η τον αλλο τροπο....γιατι το αρνηθηκαν???
δεν ετο εχω ξαναδει αυτο....
γιατι να με διωξουν τοσο αποτομα....
astrolpsis εγω το εκανα αυτο μονο και μονο και μαλιστα το ειπα στο συμβουλιο αν μπορεσουμε να τα ξαναμαζεψουμε και μαλιστα ειχα τοτε και μια δουλεια σαν φοιτητρια και ειχα εγω τα 400ευρω και τα εδινα γι αυτο....δεν απαιτησα...ουτε τους προσβαλλα απλα τους ειπα στο συμβουλιο τα εξης:

εμαθα απο τον δημαρχο οτι ειχαν δωθει 3000ευρω για το κυνοκομιο...τα λεφτα εξαφανηστικαν εις γνωση πολλων εδω μεσα...δεν αναφερω ονοματα γτ δεν θελω....αλλα ζηταω αν υπαρχει εστω και λιγη αξιοπρεπεια να μαζευτουν παλι τα λεφτα και ενω εγω δεν εχω καμια σχεση προσφερω 400 ευρω και κανω μια αρχη...

δεχτικα εκεινη την στιγμη μια μικροεπιθεση απο την προεδρο του τμηματος....και απαιτησε κιολας να φυγω απο το συμβουλιο...αυτο
και απο εκεινη την ημερα....οπου και να πηγενα με εδιωχναν με πολυ ασχημο τροπο.....τοσο λαθος εκανα??? μηπως δεν επρεπε να μιλησω???? εγω το εκανα για να μαζεψουμε λεφτα...μονο για αυτο!!!
Προφανως θιγονται συμφεροντα....εσυ θες ειλικρινα να βοηθησεις, αυτοι θελουν απλα ν τρωνε χρηματα,οποτε τους στεκεσαι εμποδιο......Μπορεί βέβαια ν κάνω λαθος ποιος ξερει...

coco
03-11-2013, 00:27
καπου λεει εχεις καλο σκοπο κ αισθηματα μα αυτο δεν αρκει... εχει καπια βαση αυτο..

Επειδή δεν θυμάμε ούτε τι έφαγα εχθές, θα είχες την καλοσύνη να με ενημερώσεις;για το "κάπου"....
Και το..... "έχει βάση αυτό".....μίλα καθαρά....θα το αντέξω και αυτό στην ζωή μου!
:Divers_59:

μανωλης
03-11-2013, 01:55
Επειδή δεν θυμάμε ούτε τι έφαγα εχθές, θα είχες την καλοσύνη να με ενημερώσεις;για το "κάπου"....
Και το..... "έχει βάση αυτό".....μίλα καθαρά....θα το αντέξω και αυτό στην ζωή μου!
:Divers_59: δε βλεπω κατι δυσνοητο... η καλοσυνη δεν εκτιμαται στην εποχη μας δυστιχως ειναι απλο νομιζω...

dameva
03-11-2013, 19:02
δεν νομιζω οτι η καλοσυνη δεν εκτιμαται...εγω εχω εκτιμησει πολλους ανθρωπους που εχουν δειξει καποια συναισθηματα....δεν μπορω λοιπον να πιστεψω οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι καλοπροαιρετοι η καλοσυνατοι και υπαρχει μονο το συμφερον...ή τουλαχιστον επικρατει αυτο....οταν καποιος σε βοηθαει χωρις ανταλλαγμα θα του λεγατε ποτε οχι???
δεν νομιζω....γι αυτο και απορρισα για ακομα βεβαια μια φορα στην ζωη μου αλλα δεν νομιζω οτι τους προκαλεσα τοσο προβλημα....
και δεν μπορω να πιστεψω τι ανθρωποι που ασχολουνται με φιλοζωικες ειναι κακοι....γιατι το θετεται ετσι???
χωρις καμια παρεξηγηση αλλα δεν πιστευω οτι καποιος μπορει να γινει τοσο συμφεροντολογος ωστε να διωξει και την μοναδικη του βοηθεια

μανωλης
03-11-2013, 21:21
στην επαρχια κ τα νησια υπαρχουν στο κεντρο λιγο δυσκολο...