PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατι ειναι τοσο παραξενα τα κοριτσια?

Metallica
18-12-2012, 21:51
Ρε παιδια εχω ενα προβλημα..Ειμαι full ερωτευμενος με την παρτη της και τρωω φτυσιμο ετσι απλα...Για να καταλαβετε τι εννοω ακουστε...Παρολο που ειμαι αρκετα μικρος(ακομα γυμνασιο) εχω και γω συναισθηματα.Λοιπον την γνωριζα εδω και χρονια αλλα δν καναμε παρεα..Το πολυ ενα γεια η καμια μικρη συζητηση.Στο γυμνασιο ετυχε να κατσουμε μαζι και να την γνωρισω καλυτερα.Παρολο που στην ταξη φερομασταν σαν καλοι φιλοι στο διαλειμμα ειμασταν σαν ξενοι.Μονο αν τησ μιλουσα γω γινοταν κατι.Βασικο αιτιο ηταν η φιλια τησ με ενα αλλο παιδι και με τα κοριτσια(κλασσικη τρελοπαρεα).Μια φορα την συναντησα εξω με ενα κοριτσι και μιλουσαμε.Οταν ειρθε η ωρα να φυγω αυτη επεμενε να κατσω κι αλλο.Πηρα μια ελπιδα.Και εκει που ειμασταν μια χαρα,ξαφνικα μια μερα περνει την καρεκλα τησ (στο σχολειο)και καθετε αλλου.Ε λεω σιγα μωρε.Την αλλη μερα συνεχισε να καθετε εκει και ουτε γεια ουτε τιποτα.Εγω μετα απο μια βδομαδα τα εχω παιξει.Παω λοιπον και την ρωταω αν θα καθεται εκει και μου απανταει λιγο κρυα οποτε φευγω και απο τοτε FULL φτισιμο!Προσπαθησα να με αποθαρρυνω απο το να το σθνεχισω καθωσ αο φιλοσ που εκανε παρεα την γουσταρει(τη μαλακια λεξη"γουσταρω".Για μενα δεν θπαρχει γουσταρω.Την αγαπαω..Ειμαι ερωτευμενοσ μαζι τησ)Και εκει που προσπαθω να την ξεχασω κανοντασ αποτυχημενεσ προσπαθεισ μου ερχεται το αλλο και με στελνει.Σημερα μιλοθσα με τον φιλο τησ και πανω στη συζητηση πεταει ενα "...αλλα δν την γουσταρω αλλο..."Ε τοτε τρελαθηκα....Δεν εχω σταματησει να τη σκεφτομαι!Καποιοσ να βοηθησει......

Metallica
19-12-2012, 19:11
Ρε παιδια τι ζηταω?Κανα τροπο να την πλησιασω?Να την κανω να με δει αλλιωσ?

achilleas 21
19-12-2012, 20:16
φτυστην κι εσυ και θα δεις πως θ αλλαξει

AnimeAddicted
20-12-2012, 08:08
Εισαι σε περιεργη ηλικια φιλε μου και στο γυμνασιο δεν ξερουμε-ξεραμε τι μας γινεται, αλλα τελος παντων. Ενας αμεσος τροπος να την πλησιασεις ειναι να την πιασεις και να την φιλησεις. Οχι φυσικα μπροστα σε αλλους. Να ειστε μονο οι 2 σας σε ενα παρκακι, μετα το σχολειο να της πεις και καλα οτι θες βοηθεια στο ταδε μαθημα (που αυτη ειναι "καλυτερη" απο σενα). Ε και πατε σε ενα παρκακι και λιγο μπλα μπλα μπλα, μιλα της για κατι που αρεσει και στους 2 σας, μετα λιγο μπλα μπλα μπλα και τσουπ....την πιανεις και τη φιλας. :D . Η καρδουλα σου φυσικα θα χτυπαει σαν τρελη. Θα φοβασαι, θα εισαι αγχωμενος, θα τρεμεις ισως. Αλλα εαν την θελεις πρεπει να προσπαθησεις

Metallica
20-12-2012, 17:15
Εισαι σε περιεργη ηλικια φιλε μου και στο γυμνασιο δεν ξερουμε-ξεραμε τι μας γινεται, αλλα τελος παντων. Ενας αμεσος τροπος να την πλησιασεις ειναι να την πιασεις και να την φιλησεις. Οχι φυσικα μπροστα σε αλλους. Να ειστε μονο οι 2 σας σε ενα παρκακι, μετα το σχολειο να της πεις και καλα οτι θες βοηθεια στο ταδε μαθημα (που αυτη ειναι "καλυτερη" απο σενα). Ε και πατε σε ενα παρκακι και λιγο μπλα μπλα μπλα, μιλα της για κατι που αρεσει και στους 2 σας, μετα λιγο μπλα μπλα μπλα και τσουπ....την πιανεις και τη φιλας. :D . Η καρδουλα σου φυσικα θα χτυπαει σαν τρελη. Θα φοβασαι, θα εισαι αγχωμενος, θα τρεμεις ισως. Αλλα εαν την θελεις πρεπει να προσπαθησεις

Οπα φιλε....Αλλο να φασοθουμε και αλλο να με προσεξει!

Metallica
20-12-2012, 17:17
φτυστην κι εσυ και θα δεις πως θ αλλαξει
Καλο αλλο οχι σιγουρο...Αναλογα το ατομο.Αλλοι νευριαζουν και μετα πεισμονουν....Ρεε μετα δεν θα θελει να το παραδεχτει...Τα κοριτσια θελουν να εχουν το πανω χερι σε μια σχεση

achilleas 21
20-12-2012, 18:15
Καλο αλλο οχι σιγουρο...Αναλογα το ατομο.Αλλοι νευριαζουν και μετα πεισμονουν....Ρεε μετα δεν θα θελει να το παραδεχτει...Τα κοριτσια θελουν να εχουν το πανω χερι σε μια σχεση
αμα το δει ετσι κακο του κεφαλιου της θα κανει.δεδομενου οτι εχεις κανει ηδη κινηση.
αν την αφησεις απο τωρα να εχει το πανω χερι,ατσαλα,αν κανεις σχεση μαζι της θα σου βγαλει το λαδι φιλε.
και τοτε θα ειναι πολυ χειροτερα.
αστην.μην δινεις σημασια.αν γουσταρει θα αλλαξει κατι πανω της και θα γινει πιο γλυκια.
θ αρχισει ν αναρωτιεται γιατι αλλαξες.δηλαδη πρεπει να την φερεις στην θεση που εισαι τωρα.
και μολις το κανεις,τοτε πρεπει να συνεχισεις το ιδιο.μην ψαρωσεις και ενδωσεις με τιποτα.

πολυ αργοτερα τοτε θα ξαναρυθμιστει καλυτερα η σχεση με αλλες βασεις.
αλλιως αστην να παει στο καλο
τωρα το χεις χασει το παιχνιδι ηδη.δεν εχεις να χασεις τιποτα ν ακολουθησεις την προταση μου

Metallica
20-12-2012, 22:21
αμα το δει ετσι κακο του κεφαλιου της θα κανει.δεδομενου οτι εχεις κανει ηδη κινηση.
αν την αφησεις απο τωρα να εχει το πανω χερι,ατσαλα,αν κανεις σχεση μαζι της θα σου βγαλει το λαδι φιλε.
και τοτε θα ειναι πολυ χειροτερα.
αστην.μην δινεις σημασια.αν γουσταρει θα αλλαξει κατι πανω της και θα γινει πιο γλυκια.
θ αρχισει ν αναρωτιεται γιατι αλλαξες.δηλαδη πρεπει να την φερεις στην θεση που εισαι τωρα.
και μολις το κανεις,τοτε πρεπει να συνεχισεις το ιδιο.μην ψαρωσεις και ενδωσεις με τιποτα.

πολυ αργοτερα τοτε θα ξαναρυθμιστει καλυτερα η σχεση με αλλες βασεις.
αλλιως αστην να παει στο καλο
τωρα το χεις χασει το παιχνιδι ηδη.δεν εχεις να χασεις τιποτα ν ακολουθησεις την προταση μου

Οκ θα δω...Θα το παιξω και καλα οτι δν με νοιαζει..

^__^
21-12-2012, 00:15
προτεινες της γαμο κατευθειαν να τελειωνεις με τα σουξουμουξου!

Easy
21-12-2012, 00:54
Συμφωνώ με τον Αχιλλέα. Με κάλυψε απόλυτα!

katerinaa
04-01-2013, 01:36
τι εγινε? της μιλησες? αν οχι ακομα τοτε ακο και τη δικη μου γνωμη..
και εγω γυμνασιο παω και πανω κατω ολες ζηταμε τα ιδια εκτος απο ειδικες περιπωσεις βεβαια...καντης κανενα κοπλιμεντο, παρε ενα δωρο και οταν της το δωσεις πες της το ειδα και σκετηκα εσενα κλπ..
συμφωνω και με τον AnimeAddicted..φαση θα ειναι αλλα αν νιωθει και αυτη το ιδιο και δισταζε η δεν ηξερε πως να στο δειξει θα την ξαφνιασεις και θα συνεχιστει το θεμα μεταξυ σας ή αν σε βλεπει μονο σαν φιλο ναι μεν θα χαλασει η φιλια σας, αλλα απο την αλλη θα ζησεις και εσυ λιγο αυτο που ηθελες..

aidiothir
04-01-2013, 13:17
τι εγινε? της μιλησες? αν οχι ακομα τοτε ακο και τη δικη μου γνωμη..
και εγω γυμνασιο παω και πανω κατω ολες ζηταμε τα ιδια εκτος απο ειδικες περιπωσεις βεβαια...καντης κανενα κοπλιμεντο, παρε ενα δωρο και οταν της το δωσεις πες της το ειδα και σκετηκα εσενα κλπ..
συμφωνω και με τον AnimeAddicted..φαση θα ειναι αλλα αν νιωθει και αυτη το ιδιο και δισταζε η δεν ηξερε πως να στο δειξει θα την ξαφνιασεις και θα συνεχιστει το θεμα μεταξυ σας ή αν σε βλεπει μονο σαν φιλο ναι μεν θα χαλασει η φιλια σας, αλλα απο την αλλη θα ζησεις και εσυ λιγο αυτο που ηθελες..

Δε νομιζω οτι εχεις δικιο.

Ο θεματοθετης μιλαει οτι η σιγκεκριμενη τον εχει εντελως στο φτυσιμο. Της μιλαει αυτος φιλικα και εκεινη δε του δινει καμια σημασια. Εμενα δε μου κανει καθολου εντυπωση. Ειναι κλασσικη περιπτωση οπως ολες οι αλλες. Η γυναικα ειναι απο τη φυση της απλησιαστη και δυσκολη με τους αντρες. Ετσι λειτουργει απο τη φυση της, δηλαδη βιολογικα. ΠΑΝΤΑ ο αντρας ειναι ο κυνηγος και αυτος που κανει ολες τις κινησεις, και ΠΑΝΤΑ η γυναικα ειναι το θυραμα που αντιστεκεται.

Οποτε απο το θεμα δεν βλεπω κατι το καινουριο. Τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια.
Δε νομιζω οτι θα καταφερει να κανει τιποτα ο θεματοθετης. Πρεπει να συνηδειτοποιησει οτι ΕΤΣΙ ειναι οι γυναικες. ΟΛΕΣ οι γυναικες. Και η απαντηση στην ερωτηση του θεματος:

''Γιατι ειναι τοσο παραξενα τα κοριτσια? (http://www.forums.gr/showthread.php?47606-%CE%93%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%B9%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B1)' '

Ειναι γιατι ειναι απλησιαστες απο τη φυση τους οι γυναικες και δεν τους θελουν τους αντρες. Ετσι ειναι φτιαγμενες βιολογικα οι γυναικες να μη θελουν τους αντρες και να μην τους μιλανε.

katerinaa
04-01-2013, 16:40
Δε νομιζω οτι εχεις δικιο.

Ο θεματοθετης μιλαει οτι η σιγκεκριμενη τον εχει εντελως στο φτυσιμο. Της μιλαει αυτος φιλικα και εκεινη δε του δινει καμια σημασια. Εμενα δε μου κανει καθολου εντυπωση. Ειναι κλασσικη περιπτωση οπως ολες οι αλλες. Η γυναικα ειναι απο τη φυση της απλησιαστη και δυσκολη με τους αντρες. Ετσι λειτουργει απο τη φυση της, δηλαδη βιολογικα. ΠΑΝΤΑ ο αντρας ειναι ο κυνηγος και αυτος που κανει ολες τις κινησεις, και ΠΑΝΤΑ η γυναικα ειναι το θυραμα που αντιστεκεται.

Οποτε απο το θεμα δεν βλεπω κατι το καινουριο. Τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια.
Δε νομιζω οτι θα καταφερει να κανει τιποτα ο θεματοθετης. Πρεπει να συνηδειτοποιησει οτι ΕΤΣΙ ειναι οι γυναικες. ΟΛΕΣ οι γυναικες. Και η απαντηση στην ερωτηση του θεματος:

''Γιατι ειναι τοσο παραξενα τα κοριτσια? (http://www.forums.gr/showthread.php?47606-%CE%93%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%B9%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B1)' '

Ειναι γιατι ειναι απλησιαστες απο τη φυση τους οι γυναικες και δεν τους θελουν τους αντρες. Ετσι ειναι φτιαγμενες βιολογικα οι γυναικες να μη θελουν τους αντρες και να μην τους μιλανε.

κλασσικη πετιπτωση και κλασσικη περιπτωση..επειδη δηλαδη σε σενα πεσανε ολες οι περιπτωσαρες σημαινει οτι ολες ειναι ετσι??
βγες λιγο εξω και ρωτα μια ξενη που πηγαινει γυμνασιο να σου πει τι ζηταει απο ενα αγορι..εσυ προφανως η τα εχεις ξεχασει η δεν τα εμαθες ποτε..αυτα μπορει να ισχυουν στις μεγαλυτερες ηλικιες αλλα οχι σε γυμνασιοπαιδα σαν εμενα και τον Metallika..

aidiothir
04-01-2013, 23:14
κλασσικη πετιπτωση και κλασσικη περιπτωση..επειδη δηλαδη σε σενα πεσανε ολες οι περιπτωσαρες σημαινει οτι ολες ειναι ετσι??
βγες λιγο εξω και ρωτα μια ξενη που πηγαινει γυμνασιο να σου πει τι ζηταει απο ενα αγορι..εσυ προφανως η τα εχεις ξεχασει η δεν τα εμαθες ποτε..αυτα μπορει να ισχυουν στις μεγαλυτερες ηλικιες αλλα οχι σε γυμνασιοπαιδα σαν εμενα και τον Metallika..
Ολες οι γυναικες απο 12 μεχρι 112 χρονων ειναι ΙΔΙΕΣ στη συμπεριφορα.
Τι εννοω με αυτο. Η γυναικα ειναι βιολογικα φτιαγμενη να ειναι δυσκολη και απλησιαστη με ΟΛΟΥΣ τους αντρες. Ολεσ οι γυναικες το παιζουν δυσκολες. Ευκολη δεν υπαρχει καμια.
Παντα οι αντρες κυνηγανε και παρακαλανε τις γυναικες, και ΠΑΝΤΑ οι γυναικες το παιζουν αδιαφορες και ιστορια, και εχουν τουπε εγωισμο και καλαμι. Δε φταινε οι ιδιες που ειναι απλησιαστες με τους αντρες. Ετσι ειναι φτιαγμενες απο τη φυση οπως και σε ολα τα ζωα το ιδιο συμβαινει δηλαδη τα αρσενικα ζωα να ειναι κυνηγοι και να κυνηγανε τα θηλυκα για να ζευγαρωσουν, ενω τα θηλυκα δε θελουν και αντιστεκονται. Ετσι λειτουργει η ΦΥΣΗ.

Οποτε αυτο που εχω να πω στον θεματοθετη ειναι να μη στεναχωριεται που δεν του δινει σημασια η σιγκεκριμενη γυναικα. Τη στιγμη που ειναι γυναικα δεν προκειται να του δωσει ποτε σημασια. Και καμια γυναικα δεν προκειται να του δωσει σημασια.

Αν θελει να βρει γκομενα για να κανει τη δουλεια του πρεπει να βρει αλλους τροπους, οπως το να πληρωσει επαγγελματιες.
Ολα αυτα που λεω ειναι βγαλμενα μεσα απο τη ζωη και θα τα βρει μπροστα του

firefrog
05-01-2013, 01:03
Με χημεια μπορεις να τα καταφερεις. Καποιες σκεψεις προκαλουν χημικες αντιδρασεις στον εγκεφαλο. Παρακατω λοιπον θα σου δωσω ενα προσχεδιο (χωρις επεξηγησεις - νυσταζω) για το πως πρεπει να συμπερεφερθεις και τι να πεις για να προκαλεσεις αυτες τις σκεψεις. Go for it...

Κανε το παρακατω (σχεδιο 3 ημερων + bonus) και θα πινεις νερο στο ονομα μου.

Την Δευτερα θα την ρωτησεις αν μια τυχαια φιλη της (διαλεξε μια μετρια/φυσιολογικη κοπελα ,οχι τπτ τρελο) ειναι ελευθερη ή αν ενδιαφερεται για καποιον. 99% θα σου απαντησει με ερωτηση του στυλ : "γιατι ρωτας?" Προσπαθησε να παρεις μια απαντηση... απαντησε ετσι : "πες μου και θα σου πω γιατι ρωταω". Αφου παρεις μια απαντηση οποια και αν ειναι αυτη (δε σε νοιαζει) ζητα της να κρατησει μυστικη την συζητηση σας και οτι της εχεις εμπιστοσυνη οτι δε θα βγαλει κατι παραεξω. Φυγε και απεφυγε την οσο μπορεις χωρις να δωσεις απαντησεις σε καμια ερωτηση της.

Την Τριτη ξαναμιλα της και ρωτησε την μηπως της ξεφυγε κατι για την συζητηση που ειχατε. Αφου θα σου πει "ΟΧΙ" (ακομα και να μιλησε οχι θα πει) ρωτησε την αν της αρεσει ο ταδε. ( ο ταδε πρεπει να ειναι ψιλοχαλιας- κατω του μετριου) αφου θα σου πει για ακομα μια φορα ΟΧΙ , ρωτησε την αν υπαρχει καποιος που της αρεσει με την δικαιολογια οτι μηπως μπορεις να κανει κατι για να την βοηθησεις.
[εδω υπαρχουν 2 περιπτωσεις. α) να σου πει οτι της αρεσει ο ταδε, οποτε χανεις το παιχνιδι αλλα κερδιζεις την εμπιστοσυνη της για μελλοντικη χρηση ή β) οτι δεν υπαρχει καποιος αυτο το διαστημα, οποτε εισαι ακομα εντος παιχνδιου] Απεφυγε την και παλι οσο μπορεις - μην της μιλας.

Την Τεταρτη καπου προς το τελος των μαθηματων ρωτα την αν εχει λιγο χρονο μετα το σχολειο να μιλησετε για κατι εμπιστευτικο. Θα σου πει πιθανότατα ΝΑΙ. (περιεργες γυναικες)
Και εκει παιξτα ολα για ολα. Απλο ειναι, πες της οτι απο την μερα που αλλαξε θρανιο την σκεφτεσαι ολη μερα και δε ξερεις τι να κανεις και τι ειναι αυτο που αισθανεσαι... Πες οτι θελεις να γυρισει πισω και να καθεστε παλι μαζι... Πες της οτι θελεις να βγειτε μια μερα μαζι οι δυο σας για καφε...
Πες της οτι την γουσταρεις (και ας μην σου αρεσει η λεξη)

Bonus μερα. Την Πεμπτη ξαναγραψε σε αυτο το thread το ποσο γαματος ειμαι και οι συμβουλες μου τα σπανε. (πιες και ενα νερακι)

+ βιντεακι για να γουσταρεις :
http://www.youtube.com/watch?v=jJbnT018vgc