PDA

Επιστροφή στο Forum : Ελεύθερα Μαθήματα Εαρινού Εξαμήνου 2011-2012

NOTORIOUS
06-03-2012, 03:18
Σήμερα η Γραμματεία με ενημέρωσε να αρχίσουμε να φτιάχνουμε τη λίστα με τα Ελεύθερα Μαθήματα που θέλουμε να δηλώσουμε στο Εαρινό Εξάμηνο 2011-2012,ώστε όταν ανοίξουν οι δηλώσεις μαθημάτων να είναι έτοιμη.

Προτείνω όσοι θέλετε να δηλώσετε Ελεύθερα Μαθήματα,να στέλνετε τόσο εδώ όσο και στο mail του Συλλόγου(studclub[at]di.uoa.gr) τα μαθήματα που θέλετε να μπουν στη λίστα όπως επίσης και το Τμήμα από το οποίο αυτά προέρχονται.

Επίσης,να υπενθυμίσω τα εξής :

1)Δεν μπορούμε να δηλώσουμε Ελεύθερα Μαθήματα από : Τμήμα Θεατρικών Σπουδών,Τμήμα Ιατρικής,Τμήμα Φαρμακευτικής.

2)Προτού δηλώσετε κάποιο μάθημα στη λίστα,ψάξτε και βεβαιωθείτε ότι αυτό το μάθημα "προσφέρεται" στο Τμήμα μας από τον αντίστοιχο καθηγητή του Τμήματος που είναι το μάθημα.Το λέω για να αποφύγουμε φαινόμενα τύπου Διοίκησης Κινδύνου 2 πέρυσι στο Εαρινό,όπου πολλοί από εμάς την πατήσαμε έτσι.

3)Από τα παρακάτω Τμήματα "δικαιούμαστε" σύγγραμμα εφ'όσον επιλέξουμε Ελεύθερο Μάθημα από αυτό(έχει γίνει η σύνδεση των Γραμματειών) :
-Μαθηματικό
-Βιολογικό
-Νομική
-Οικονομικό Νομικής
-Παιδαγωγικό(ΠΤΔΕ)
-Νηπιαγωγών(ΤΕΑΠΗ)
-Μουσικών Σπουδών
-ΜΙΘΕ

Σε αυτό το post θα κρατάω τη λίστα με τα Ελεύθερα που θέλουμε να δηλώσουμε,η οποία θα ανανεώνεται.

Ως τώρα έχουμε :

1) Ιστορία της Τεχνολογίας (ΜΙΘΕ)
2) Ιστορία των Επιστημών στην Αρχαιότητα (ΜΙΘΕ)
3)Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών-Μικροδιδασκαλία(Παιδαγωγικό)
4)Κοινωνική Παιδαγωγική(Παιδαγωγικό)
5)Το Παιδικό Σχέδιο και η Παιδαγωγική του Αξιοποίηση(Παιδαγωγικό)
6)Εισαγωγή στους Κώδικες του Θεάτρου-Θεωρία και Πράξη(Παιδαγωγικό)
7)Γενική Αστρονομία II(Μαθηματικό)

//mods,sticky please!!!

maenolis
06-03-2012, 22:31
2 Μαθήματα του ΜΙΘΕ από mail του καθηγητή:

Μήνυμα εκπαιδευτή: Αριστοτέλης Τύμπας

Ελεύθερα μαθήματα Τ. Τύμπα - εαρινό εξάμηνο 2011-2012

Στο εαρινό εξάμηνο 2011-2012 θα διδάξω στο ΜΙΘΕ δύο μαθήματα που θα είναι ανοιχτά σε φοιτητές και φοιτήτριες του Τμήματος Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών:
1) Ιστορία της Τεχνολογίας (Τρίτη 9-12, συνδιδασκαλάι με τον συνάδελφο Σ. Αραποστάθη))
2) Ιστορία των Επιστημών στην Αρχαιότητα (Τρίτη 12-3)
Και τα δύο θα βασίζονται σε συζήτηση κειμένου στο μάθημα, οπότε προϋποθέτουν τη συμμετοχή στο μάθημα. Η αξιολόγηση των φοιτητών και των φοιτητριών από το Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών θα γίνει με βάση 6 εβδομαδιαίες εργασίες (θα πρέπει δηλαδή να διαβάσουν 6 από τα κείμενα του μαθήματος).
Τα μαθήματα ξεκινούν στις 6 Μαρτίου.

Καλό εξάμηνο,
Τ. Τύμπας

Υ.Γ.: Όσοι έχουν πάρει μαθήματα του κου Τύμπα ξέρουν ακριβώς το μοντέλο με το οποίο διδάσκει. Κατά ομολογία πολλών που συμμετήχαν στα μαθήματα βοηθάει πολύ ο τρόπος ο οποίος γίνεται το μάθημα και οι εργασίες που ζητούνται.

BeNick
09-03-2012, 00:32
Γεια σε όλους,

Μήπως ξέρει κανείς αν το μάθημα της Μικροδιδασκαλίας του Παιδαγωγικού είναι ανοιχτό αυτό το εξάμηνο στους φοιτητές του Τμήματός μας, και επίσης από που μπορούμε να μάθουμε τις ώρες και μέρες των παραδώσεων;

Ευχαριστώ

AntoniaS
09-03-2012, 01:42
Δευτέρα Εκπαίδευση εκπ/κών-Μικροδιδασκαλία Κ.Μ. Α110 κ.Βρεττός 12-3μμ αιθ.ΑΔ
Το θέμα είναι ότι δεν είδα κάπου τί ισχύει για εμάς.

TooHottY
09-03-2012, 01:53
Καλησπέρα, ειστε σιγουροι οτι δεν μπορουμε να δηλωσουμε μαθηματα απο Τμήμα Ιατρικής,Τμήμα Φαρμακευτικής.??? Εχω την εντυπωση οτι αλλαξε φετος ο κανονισμος και μπορουμε να δηλωσουμε μαθηματα και απο εκει..Μπορουμε να το κοιταξουμε αυτο καπως ? Ρωτησα τις γραμματειες (di-iatrikhs) αλλα δεν ηξεραν με σιγουρια να μου απαντησουν και μου ειπαν να μιλησω με καθηγητες !!!......

NOTORIOUS
09-03-2012, 03:36
Καλησπέρα, ειστε σιγουροι οτι δεν μπορουμε να δηλωσουμε μαθηματα απο Τμήμα Ιατρικής,Τμήμα Φαρμακευτικής.??? Εχω την εντυπωση οτι αλλαξε φετος ο κανονισμος και μπορουμε να δηλωσουμε μαθηματα και απο εκει..Μπορουμε να το κοιταξουμε αυτο καπως ? Ρωτησα τις γραμματειες (di-iatrikhs) αλλα δεν ηξεραν με σιγουρια να μου απαντησουν και μου ειπαν να μιλησω με καθηγητες !!!......

Κοίτα,εγώ όταν ρώτησα την Γραμματεία μας την Τρίτη,μου είπε ότι δεν μπορούμε καθώς δεν υπάρχει "σύνδεση" μεταξύ των 2 Γραμματειών(εν ολίγοις δεν μας δίνουν μαθήματά τους).Αυτό ίσχυε και στο χειμερινό φέτος και πέρυσι αν θυμάμαι καλά...

TooHottY
09-03-2012, 13:18
Το θεμα ειναι να μας πουν που να ρωτησουμε ωστε να μας απαντησει καποιος με σιγουρια αν ισχυει ακομα το παλιο και δεν εχει αλλαξει ,εγω καπου το ειχα διαβασει αλλα δεν θυμαμαι που,πως κτλ κτλ...η γραμματεια της Ιατρικης μου ειπε οτι δεν θα ανακατατευτει και πως αν μου το αναγνωρισει η δικη μας ( και το εχει δωσει ο διδασκοντας της Ιατρικης ως επιλογη ) τοτε δεν θα εχω προβλημα.. Αντε βγαλε ακρη τωρα...pffffffffffffffff

tulip
10-03-2012, 23:42
Παιδικό σχέδιο & η παιδ/κή του αξιοποίηση

Ξέρει κανείς αν προσφέρεται ακόμη στο τμήμα μας?
Δεν ξέρω που να ψάξω.. :)

supermario
12-03-2012, 18:47
για Διοικηση κινδύνου 2 τι παίζει? την έχουν σταματήσει για τους φοιτητές του τμήματος μας?

TopGear
13-03-2012, 05:14
για Διοικηση κινδύνου 2 τι παίζει? την έχουν σταματήσει για τους φοιτητές του τμήματος μας?

Απ'όσο ξέρω, ναι.

NOTORIOUS
13-03-2012, 09:51

Πέρυσι τη σταμάτησαν,με τη δικαιολογία ότι "είναι πολύ σύνθετο μάθημα για το Τμήμα μας"(άσχετα που στην Ανάλυση I μας βάζανε να λύνουμε ολοκληρώματα με 2πλη αλλαγή μεταβλητής).5 ασκήσεις Πιθανοτήτων δημοτικού δεν είναι παίξε-γέλασε φίλε... :P

TopGear
13-03-2012, 12:33
Πέρυσι τη σταμάτησαν,με τη δικαιολογία ότι "είναι πολύ σύνθετο μάθημα για το Τμήμα μας"(άσχετα που στην Ανάλυση I μας βάζανε να λύνουμε ολοκληρώματα με 2πλη αλλαγή μεταβλητής).5 ασκήσεις Πιθανοτήτων δημοτικού δεν είναι παίξε-γέλασε φίλε... :P

Βασικά 3 νομίζω ήταν και γράφαμε τις 2... :p

NOTORIOUS
13-03-2012, 12:58
Βασικά 3 νομίζω ήταν και γράφαμε τις 2... :p

Η άλλη θα ήταν με αλλαγμένα νούμερα,και θα ήταν δύσκολη για 'μας.Δεν έχουμε μάθει να λειτουργούμε κάτω από τέτοιες συνθήκες... :P

nightcrawler
13-03-2012, 13:01
Η οικονομικη των Δικτυων απο το Οικονομικο που προσφεροταν αλλες χρονιες την εχει στο προγραμμα σπουδων τους αλλα οχι στο προγραμμα εαρινου,ξερει κανεις τι παιζει?αν θα γινει ή το κοψανε?

more_than_a_pc
14-03-2012, 14:13
Ξέρει κανείς σε ποιά αίθουσα γίνεται το μάθημα Ιστορία των επιστημών στην αρχαιότητα, του ΜΙΘΕ;

aekmeli
14-03-2012, 16:04
Ξέρει κανείς σε ποιά αίθουσα γίνεται το μάθημα Ιστορία των επιστημών στην αρχαιότητα, του ΜΙΘΕ;

Γινεται στην αιθουσα Δ στο κτιριο διπλα απο το γυμναστηριο

NOTORIOUS
14-03-2012, 19:46
Επικοινώνησα με την κ. Μυλωνάκου σχετικά με τα 2 μαθήματα της που δηλώνουμε ως Ελεύθερα στο Εαρινό Εξάμηνο,ώστε να μας δώσει πληροφορίες για αυτά(δυνατότητα εργασιών αντί για τελική εξέταση κλπ κλπ...)

Μου απάντησε πως την ερχόμενη εβδομάδα θα ανακοινώσει στα μαθήματα τι χρειάζεται το κάθε μάθημα,και το πρόγραμμά τους(ώρες-αίθουσες)είναι το εξής :

Σας ενημερώνουμε ότι,

οι παραδόσεις του μαθήματος
<< ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ >>

για το Εαρινό Εξάμηνο 2012
αρχίζουν τη Τρίτη, 28 Φεβρουαρίου (12.00 - 15.00)
στην Αίθουσα ΑΑ, Ναυαρίνου 13 Α, 1ος όροφος, κτίριο
Νέου Χημείου.

οι παραδόσεις του μαθήματος
<< ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ >>
για το Εαρινό Εξάμηνο 2012
αρχίζουν τη Δευτέρα, 5 Μαρτίου (12.00 - 15.00)

στην Αίθουσα ΑΑ, Ναυαρίνου 13 Α, 1ος όροφος, κτίριο
Νέου Χημείου.

Οπότε,όσοι επιθυμούν να τα δηλώσουν κατεβαίνουν Παιδαγωγικό από 'βδομάδα!!!

Schottkey
14-03-2012, 20:28
Όσοι επιθυμούν να τα δηλώσουν αλλά να μην τα παρακολουθήσουν;!

supermario
14-03-2012, 20:57
γιατί να πάμε εκεί να τα δηλώσουμε? πάντα από το my-studies δεν τα δηλώναμε;

alex7pan
14-03-2012, 22:19
γιατί να πάμε εκεί να τα δηλώσουμε? πάντα από το my-studies δεν τα δηλώναμε;

Μάλλον το παρεξήγησες. Εννοεί να πάνε για να μάθουν τι χρειάζεται

NOTORIOUS
14-03-2012, 22:30
What he said...Προφανώς εννοώ να πάνε να ενημερωθούν για τις "απαιτήσεις" των μαθημάτων,για τον τρόπο εξέτασης(bonus εργασίες),κλπ κλπ...Και προφανώς η δήλωση των εν λόγω μαθημάτων(όπως και οποιουδήποτε μαθήματος γενικά άλλωστε) γίνεται στο my-studies,και όχι στο ίδιο το μάθημα...

supermario
14-03-2012, 23:02
α οκ, my bad, που λένε και στο χωριό μου

Mrs.WorldWide
15-03-2012, 11:37
Ston eudoxo uparxoun polla mathimata apo ta alla tmimata px.paidagwgiko ktl....Pws xeroume poia mathimata mporoume n paroume???..pairnoume mono apo tin lista mathimatwn pou uparxei sto my-studies???

stathisq
18-03-2012, 21:48
ξέρει κανείς τι παίζει με τη μικροδιδασκαλεία; είναι όντως αύριο 12-3;

supermario
18-03-2012, 21:56
ξέρει κανείς τι παίζει με τη μικροδιδασκαλεία; είναι όντως αύριο 12-3;

ότι είναι αύριο αυτή την ώρα ισχύει. το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε τι θα γίνει με τους φοιτητές από το τμήμα μας

Barhoum
18-03-2012, 23:29
Ξέρει κανείς τι παίζει με τα 2 μαθήματα του Τσύμπα;
(Πως είναι η εξέταση, αν είναι εύκολη, αν είναι δύσκολη, γιατί τα κείμενα είναι στα αγγλικά;)
Ευχαριστώ εκ των προτέρον,

bujar
18-03-2012, 23:37
Ξέρει κανείς τι παίζει με τα 2 μαθήματα του Τσύμπα;
(Πως είναι η εξέταση, αν είναι εύκολη, αν είναι δύσκολη, γιατί τα κείμενα είναι στα αγγλικά;)
Ευχαριστώ εκ των προτέρον,

Τυμπα εννοεις(μιθε)? Αν ναι, τοτε ναι τα περισσοτερα θα ειναι στα αγγλικα. Χρειαζεται να παρακολουθησεις 5 μαθηματα.
Πριν απο καθε μαθημα βγαινει ενα αρθρο το οποιο πρεπει να διαβασεις και για το οποιο γραφεις (30 λεπτα) καποια
πραγματα, αναλογα τι θα ρωτησει ο καθηγητης. Δεν ειναι εξεταση, σε φαση απομνημονευσης. Απλα αναπτυσεις τις σκεψεις
σου πανω στο ερωτημα που βαζει. Καθε μαθημα παιρνει 2 μοναδες. Αν πας τελεια και στα 5 , ειναι δεκαρακι, αλλιως
συνεχιζεις να πηγαινεις μεχρι να συμπληρωσεις το 10. Δεν υπαρχει τελικη εξεταση.

//Οσον αφορα το "γιατί τα κείμενα είναι στα αγγλικά", απλα εκει ειναι που βρισκει τα πιο ενδιαφεροντα αρθρα και
εχει περισσοτερες επιλογες. Καποια μπορει να ειναι και στα ελληνικα, αλλα θα ειναι πολυ λιγα (if any).

stathisq
19-03-2012, 01:10
ότι είναι αύριο αυτή την ώρα ισχύει. το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε τι θα γίνει με τους φοιτητές από το τμήμα μας

οπότε σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε;πάμε εκεί και ρωτάμε;γιατί το μάθημα έχει και απουσίες...

alex7pan
19-03-2012, 02:09
Τυμπα εννοεις(μιθε)? ...... Δεν υπαρχει τελικη εξεταση.
.

Σχετικά με αυτό , του έστειλα mail να τον ρωτήσω αν θα υπάρχει εξέταση με εργασία για να μπορούμε να εξεταστούμε και Σεπτέμβριο και μου είπε ότι θα υπάρχει αλλά να το συζητήσουμε στο μάθημα την Τρίτη . Εγώ την Τρίτη δεν θα μπορέσω να πάω οπότε αν τον ενδιαφέρει κανέναν που θα είναι εκεί ας ρωτήσει και ας μας πει και εδώ αλλιώς θα πάω να τον βρω Τέταρτη που θα είναι στο τμήμα μας

std07nik
19-03-2012, 04:27
Το "ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΑΣΤΡΟΦΥΣΙΚΗ " απ το Φυσικό πρέπει να είναι....
Μπορεί να γίνει σύνδεση με το Φυσικό σε αύτο το 6μηνο???...στο προηγούμενο δεν είχε γίνει

bujar
19-03-2012, 15:01
Σχετικά με αυτό , του έστειλα mail να τον ρωτήσω αν θα υπάρχει εξέταση με εργασία για να μπορούμε να εξεταστούμε και Σεπτέμβριο και μου είπε ότι θα υπάρχει αλλά να το συζητήσουμε στο μάθημα την Τρίτη . Εγώ την Τρίτη δεν θα μπορέσω να πάω οπότε αν τον ενδιαφέρει κανέναν που θα είναι εκεί ας ρωτήσει και ας μας πει και εδώ αλλιώς θα πάω να τον βρω Τέταρτη που θα είναι στο τμήμα μας

Λογικα θα παω αυριο. Τον ρωταω εγω αν ειναι.

mavri_gata
19-03-2012, 23:04
Βάλτε κι αυτό στη λίστα παρακαλώ:

"Εισαγωγή στους κώδικες του θεάτρου. Θεωρία και Πράξη" (ΠΤΔΕ) διδάσκων: Παναγιώτης Τζαμαργιάς

Barhoum
19-03-2012, 23:23
Ερώτηση:
Όσο αφορά τις εξετάσεις των 2 μαθημάτων του Τύμπα στο ΜΙΘΕ, Οι ερωτήσεις είναι γενικά τι καταλαβαίνουμε από το κείμενο ή θα είναι μία συγκεκριμένη ερώτηση για μία συγκεκριμένη έννοια;
Ευχαριστώ...

Excessium
19-03-2012, 23:36
Ερώτηση:
Όσο αφορά τις εξετάσεις των 2 μαθημάτων του Τύμπα στο ΜΙΘΕ, Οι ερωτήσεις είναι γενικά τι καταλαβαίνουμε από το κείμενο ή θα είναι μία συγκεκριμένη ερώτηση για μία συγκεκριμένη έννοια;
Ευχαριστώ...
Την 1η φορα ας πουμε ηταν κριτικη πανω σε μια προταση του κειμενου - Μπορουμε να εχουμε και μαζι μας το κειμενο την ωρα που γραφουμε.

tulip
19-03-2012, 23:48
Ξέρει κάποιος πληροφορίες για το παιδικό σχέδιο;;

Δουλεύω και δεν μπορώ να πάω..
Ευχαριστώ!

sotiras
20-03-2012, 00:33
Κοινωνική Παιδαγωγική(Παιδαγωγικό)
Το Παιδικό Σχέδιο και η Παιδαγωγική του Αξιοποίηση(Παιδαγωγικό)

Μαθαμε τιποτα γι'αυτά?

alexb
20-03-2012, 20:14
κανα νέο για Μικροδιδασκαλία;

alex7pan
20-03-2012, 20:15
Λογικα θα παω αυριο. Τον ρωταω εγω αν ειναι.

Τελικά πήγες να τον ρωτήσεις ? και τι σου είπε?

Excessium
20-03-2012, 20:46
Στην επιστημη της αρχαιοτητας τουλαχιστον, δεν υπαρχει εξεταση με εργασια στο τελος. Θα υπαρξει μια κανονικη εξεταση (που ειναι κυριως για τους φοιτητες του ΜΙΘΕ και μαλλον οχι για εμας) πανω στην υλη του βιβλιου αλλα δεν το προτεινει

supermario
22-03-2012, 13:25
τελικά η κοινωνική παιδαγωγική είναι μέσα έτσι? υπάρχει στο my-studies
για την μικροδιδασκαλία μάθαμε κάτι?

sotiras
22-03-2012, 16:05
Ξερουμε αν η κοινωνικη παιδαγωγική ή το παιδικο σχεδιο ειναι κανενα με εργασία στο τελος? και αν οχι, ποιο απτα 2 ειναι ποιο ευκολο για εξεταση στο τελος?
Θενκς.

jesu
23-03-2012, 01:22
Γινεται στην αιθουσα Δ στο κτιριο διπλα απο το γυμναστηριο

Το φορμάτ για την Ιστορία Επιστημών στην Αρχαιότητα είναι ίδιο με την Ιστορία της Πληροφορικής; Διαβάζουμε ένα άρθρο και γράφουμε στην τάξη κάτι πάνω σε αυτό; Λέω να αρχίσω από βδομάδα να το παρακολουθώ.

//άστο, διάβασα τα προηγούμενα posts.

A n t o n i s
23-03-2012, 20:02
Όποιος γνωρίζει κάτι για τα ελέυθερα ας το γράψει αν μπορεί... Η μικροδιδασκαλεία πόσα ακόμα μαθήματα έχει; Αν πάει με παρουσίες τι βαθμό μπορείς να πιάσεις;

jacob26
25-03-2012, 18:29
Παιδια εγω ενδιαφερομαι να δηλωσω καποια μαθηματα απο το τμημα Μουσικων Σπουδων που πρεπει να απευθυνθω για να δω αν κατι τετοιο ειναι εφικτο ?
Ενδιαφερομαι για τα εξης :
Μουσικη για media
Εισαγωγη στην ηλεκτρονικη ενορχηστρωση
Εισαγωγη στην ηχοληψια
Τεχνικες Αναλυσης και συνθεσης ηχων
Εισαγωγη στην Παιδαγωγικη

vallia
26-03-2012, 10:54
Ξερουμε αν η κοινωνικη παιδαγωγική ή το παιδικο σχεδιο ειναι κανενα με εργασία στο τελος? και αν οχι, ποιο απτα 2 ειναι ποιο ευκολο για εξεταση στο τελος?
Θενκς.

κάποιος για αυτό?

alex7pan
26-03-2012, 13:04
κάποιος για αυτό?
Τα τηλέφωνα για επικοινωνία που βρήκα είναι αυτά 2103688032 , 2103688085
Παίρνω τηλέφωνο μέρες τώρα για να ρωτήσω και δεν μου έχουν απαντήσει . Κανονικά σήμερα η κ.Μυλωνάκου εκεί πρέπει να είναι .Πάρτε και εσείς μήπως απαντήσουν .Τα τηλέφωνα τα βρήκα σε παλιό thread .Υποθέτω πως είναι σωστά .

aekmeli
26-03-2012, 15:25
Τα τηλέφωνα για επικοινωνία που βρήκα είναι αυτά 2103688032 , 2103688085
Παίρνω τηλέφωνο μέρες τώρα για να ρωτήσω και δεν μου έχουν απαντήσει . Κανονικά σήμερα η κ.Μυλωνάκου εκεί πρέπει να είναι .Πάρτε και εσείς μήπως απαντήσουν .Τα τηλέφωνα τα βρήκα σε παλιό thread .Υποθέτω πως είναι σωστά .
το 2103688085 ειναι σωστό , στο προηγούμενο εξάμηνο λειτουργούσε

Barhoum
26-03-2012, 16:31
Σήμερα πήγα στο παιδαγωγικό να πάρω μία εκόνα για το μάθημα. Και στο τέλος του μαθήματος μίλησα με την καθηγήτρια για τον τρόπο αξιολόγησης των φοιτητών από το τμήμα μας .
- Για να περάσεις το μάθημα αυτό, υπάρχει η δυνατότητα της απαλαχτικής εργασίας.
Διαλέγεις ένα θέμα που αφορά την κοινωνική παιδαγωγική και πας στο γραφείο της καθηγήτριας και το δηλώνεις, και εκεί μπορείς να ρωτήσεις ο'τιδήποτε.
- Η καθηγήτρια είναι πολύ συνεργάσιμη.
- Ώρες γραφείου:
Κάθε δευτέρα και τρίτη μετά της 15:00
Κάθε τετάρτη και πέμπτη 12:00 - 14:00.
- Το γραφείο είναι στον πρώτο όροφο.
- ΤΗΛ:2103688085

Καλή μας επιτυχία.........

Synthelectric
26-03-2012, 20:19
Α και για τα μαθήματα του παιδαγωγικού προσέχετε τι γράφετε στο forums γιατί κοιτάνε τι παίζει (παλιά υπήρξε πρόβλημα). Επίσης προσέχετε τη συμπεριφορά σας όταν θα είστε εκεί γιατί πάλι είχε υπάρξει πρόβλημα.

supermario
26-03-2012, 20:27
Σήμερα πήγα στο παιδαγωγικό να πάρω μία εκόνα για το μάθημα. Και στο τέλος του μαθήματος μίλησα με την καθηγήτρια για τον τρόπο αξιολόγησης των φοιτητών από το τμήμα μας .
- Για να περάσεις το μάθημα αυτό, υπάρχει η δυνατότητα της απαλαχτικής εργασίας.
Διαλέγεις ένα θέμα που αφορά την κοινωνική παιδαγωγική και πας στο γραφείο της καθηγήτριας και το δηλώνεις, και εκεί μπορείς να ρωτήσεις ο'τιδήποτε.
- Η καθηγήτρια είναι πολύ συνεργάσιμη.
- Ώρες γραφείου:
Κάθε δευτέρα και τρίτη μετά της 15:00
Κάθε τετάρτη και πέμπτη 12:00 - 14:00.
- Το γραφείο είναι στον πρώτο όροφο.
- ΤΗΛ:2103688085

Καλή μας επιτυχία.........

χωρίς απαλλακτική δηλαδή δεν γίνεται?

Barhoum
26-03-2012, 20:32
χωρίς απαλλακτική δηλαδή δεν γίνεται?

Γίνεται, αλλά πρέπει να παρακολουθήσεις το μάθημα. Γιατί δίνει κάποιες δραστηριότητες που γίνονται στην τάξη.
Αυτό κατάλαβα εγώ, αν κάνω λάθος ας με διωρθώσει κάποιος.

supermario
26-03-2012, 20:35
Γίνεται, αλλά πρέπει να παρακολουθήσεις το μάθημα. Γιατί δίνει κάποιες δραστηριότητες που γίνονται στην τάξη.
Αυτό κατάλαβα εγώ, αν κάνω λάθος ας με διωρθώσει κάποιος.
θέλω να πω, με εξέταση στο τέλος δεν γίνεται? όπως στα άλλα της Μυλωνάκου?

Barhoum
26-03-2012, 21:01
θέλω να πω, με εξέταση στο τέλος δεν γίνεται? όπως στα άλλα της Μυλωνάκου?
Από ότι κατάλαβα . Όχι .
Αλλά για να μην σε βάλω στον λαιμό μου . ¶υριο μετα της 15:00 . πάρε ένα τηλ, το τηλ το έχω σε προηγούμενο πόστ.

Al-lou
27-03-2012, 11:43
Πηγε κανεις στο Παιδικο Σχεδιο της Μυλωνακου να μας πει τι παιζει για να το περασουμε???

Enwsitis21
27-03-2012, 13:12
Θέλω ένα μάθημα το οποίο να έχει ΜΟΝΟ εργασία και να μπορώ να την παραδώσω και τον Ιούνιο-Ιούλιο και τον Σεπτέμβρη.

Ευχαριστώ!!!

meletiri
27-03-2012, 13:47
Θέλω ένα μάθημα το οποίο να έχει ΜΟΝΟ εργασία και να μπορώ να την παραδώσω και τον Ιούνιο-Ιούλιο και τον Σεπτέμβρη.

Ευχαριστώ!!!

εγω εχω περασει το ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ - ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ, με αυτον τον τροπο. ρωτα πιο πολλα να μαθεις απο το παιδαγωγικό ειναι

Giorgos~7~
27-03-2012, 14:26
Από ότι κατάλαβα . Όχι .
Αλλά για να μην σε βάλω στον λαιμό μου . ¶υριο μετα της 15:00 . πάρε ένα τηλ, το τηλ το έχω σε προηγούμενο πόστ.

Perysi pantws pou to perasa egw mia xara ginotane...

AntoniaS
27-03-2012, 14:41
εγω εχω περασει το ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ - ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ, με αυτον τον τροπο. ρωτα πιο πολλα να μαθεις απο το παιδαγωγικό ειναι

Den eixe mono ergasia fetos! Eksetasi teliki+simplirwsi erwtimatologiwn gia extra vathmous bonus

Enwsitis21
28-03-2012, 00:40
Κατάλαβα κάθε πέρσι και καλύτερα :getting_sunny:
Τότε καμία άλλη πρόταση για μάθημα το οποίο να έχει ΜΟΝΟ εργασία και να μπορώ να την παραδώσω και τον Ιούνιο-Ιούλιο και τον Σεπτέμβρη.

AntoniaS
28-03-2012, 00:48
Τότε καμία άλλη πρόταση για μάθημα το οποίο να έχει ΜΟΝΟ εργασία και να μπορώ να την παραδώσω και τον Ιούνιο-Ιούλιο και τον Σεπτέμβρη.

Koinwniki paidagwgiki eida oti lene ginetai me apallaktiki. Se eleuthero psaxneis kati, i otidipote?

Barhoum
28-03-2012, 00:48
Παιδί μου γιατί δεν παίρνεις το μάθημα στο παιδαγωγικό το Κοινωνική παιδαγωγική που είναι μόνο εργασία που θα το πάρω εγώ;

Enwsitis21
28-03-2012, 08:40
Παιδί μου γιατί δεν παίρνεις το μάθημα στο παιδαγωγικό το Κοινωνική παιδαγωγική που είναι μόνο εργασία που θα το πάρω εγώ;

Το πήρα αλλά δεν έκανα καλή εργασία και ψάχνω ένα άλλο για να ρεφάρω.

//Λάθος μου που δεν το ανάφερα ποιο πριν.

bouklaman
28-03-2012, 11:42
gia tin ergasia se auto to mathima xriazete na dilosoume kapio vivlio, i arkoun simiosis/plirofories/otidipote vroume apo to internet?
an nai, kseri kanis pio vivlio? na fadasto to diko tis...??

vryl
29-03-2012, 01:46
Μπορείτε να μας δώσετε καμιά πληροφορία για καθένα από τα μαθήματα, δηλαδή τι εργασίες έχουν κλπ; Πού μπορούμε να δούμε ποια μαθήματα προσφέρονται ως ελεύθερα στα άλλα τμήματα; Στη σελίδα τους δε φαίνεται τίποτα.

Barhoum
29-03-2012, 02:14
Μπορείτε να μας δώσετε καμιά πληροφορία για καθένα από τα μαθήματα, δηλαδή τι εργασίες έχουν κλπ; Πού μπορούμε να δούμε ποια μαθήματα προσφέρονται ως ελεύθερα στα άλλα τμήματα; Στη σελίδα τους δε φαίνεται τίποτα.

Θα σου πώ για 3 μαθήματα τι έχουν .
- 2 μαθήματα από το ΜΙΘΕ τα οποία κάνει ο κύριος Τύμπας και είναι οι δύο Ιστορίες. (Ιστορία της τεχνολογία, και Ιστορία των επιστήμων στην αρχαιότητα) οι αξιολόγηση τους είναι με άρθρα που ανεβάζει ο ίδιος στο η-Τάξη του ΕΚΠΑ. κάθε εβδομάδα ανεβάζει ένα άρθρο για κάθε μάθημα και την τρίτη που είναι το μάθημα πας εκεί και γράφεις μία εξέταση για 30 λεπτά. κάθε εξέταση βαθμολογείτε με άριστα το 2 για μας που είμαστε από το DI . Δηλαδή πρέπει να κάνεις 5 για να πάρεις 10 . τώρα αν έχεις κάνει 5 εξετάσεις και θέλεις να βελτίώσεις τον βαθμό σου κάνεις όσα παραπάνω θέλεις . Σε όλο το εξάμινο θα υπάρχουν 12 άρθρα.οπότε προλαβαίνεις γιατί είμαστε στην 4η ακόμα.για να κατεβάζεις τα άρθρα να τα διαβάζεις πρέπει να γραφτείς στο η-τάξη.
- 1 μάθημα που είναι από το παιδαγωγικό και λέγεται Κοινωνική παιδαγωγική πάς στο παιδαγωγικό και μιλάς με την καθηγήτρια για να διαλέξεις ένα θέμα που αφορά το αντικείμενο του μαθήματος και γράφεις μία εργασία που είναι απαλλεκτική .

vryl
29-03-2012, 02:50
Καλά, γι' αυτά έχουν ήδη γραφτεί προηγουμένως. Για τα υπόλοιπα;

vryl
29-03-2012, 23:48
Παρακαλώ πολύ, μπορεί κανείς να δώσει πληροφορίες για τα υπόλοιπα μαθήματα πλην των 2 από το ΜΙΘΕ και της Κοινωνικής παιδαγωγικής; Επιπλέον, πού μπορούμε να δούμε τι άλλα μαθήματα προσφέρονται ως ελεύθερα από τα εκάστοτε τμήματα, ώστε να ζητήσουμε να προστεθούν στη λίστα;

nightcrawler
29-03-2012, 23:52
πας στα σαιτ των αλλων τμηματων κ βλεπεις ποια ειναι επιλογης/ελευθερα ρωτας τους εκει καθηγητες (κ τη γραμματεια?) και εισαι οκ.

//κοιτας και κανα περυσινο αντιστοιχο θρεντ μηπως βρεις καποιο

vryl
30-03-2012, 16:31
Ωραία, δώστε και λίγη info για την έως τώρα λίστα. Τελειώνουν οι δηλώσεις και ακόμα ακαταστάλακτος.

Cataphract
31-03-2012, 03:17
Ωραία, δώστε και λίγη info για την έως τώρα λίστα. Τελειώνουν οι δηλώσεις και ακόμα ακαταστάλακτος.

You want fries with that?

vryl
31-03-2012, 04:26
Τι με κοροϊδεύεις τώρα; Ζητάω τίποτα τρελό; Καλώς ή κακώς δεν ευκαιρήσαμε να τρέξουμε έγκαιρα στα άλλα τμήματα, να μάθουμε τι θέλουνε οι καθηγητές.

Domino
01-04-2012, 13:39
Παιδιά η μικροδιδασκαλία είναι με παρουσίες τελικά ή με τελική εξέταση;

tzagasdog
01-04-2012, 21:00

η εργασία που έχει σε αυτό το μάθημα παλεύεται? Δλδ 10 παίρνεις? Ξέρει κανείς?

Barhoum
01-04-2012, 21:21
η εργασία που έχει σε αυτό το μάθημα παλεύεται? Δλδ 10 παίρνεις? Ξέρει κανείς?

Εγώ όταν πήγα να συναντήσω την καθηγήρια, την βρήκα πολύ καλή, και μου είπε ότι με λίγη δουλειά μπορείς να πάρεις 10. Τώρα αυτό εξαρτάται από σένα.

vallia
04-04-2012, 11:18
Εγώ όταν πήγα να συναντήσω την καθηγήρια, την βρήκα πολύ καλή, και μου είπε ότι με λίγη δουλειά μπορείς να πάρεις 10. Τώρα αυτό εξαρτάται από σένα.

Πως μπορούμε να έρθουμε σε επαφή με την διδάσκουσα?Πρέπει να πάμε στο παιδαγωγικό ή υπάρχει κάποιο μειλ να της στείλουμε για να κανονίσουμε?Και κάτι τελευταίο..Σου προτείνει αυτή θέματα για την εργασία ή πρέπει να πας εσύ κατά κάποιο τρόπο προετοιμασμένος σχετικά με το μάθημα και τις εργασίες?

aspaki1989
04-04-2012, 14:59
Παιδιά πήγα σήμερα στο Παιδαγωγικό να πάρω το βιβλίο και μου είπαν ότι να διαλέξω μόνη μου το θέμα για την απαλλακτική εργασία και να πάρω τηλέφωνο να τους πω το θέμα...Δεν έχω κακιά ιδέα... Ξέρει κανένας κανένα θέμα που έχει παραδώσει?? Και πως πρέπει να παραδώσουμε? Πόσες λέξεις και τέτοια?? Ευχαριστώ!!

vallia
04-04-2012, 15:06
Παιδιά πήγα σήμερα στο Παιδαγωγικό να πάρω το βιβλίο και μου είπαν ότι να διαλέξω μόνη μου το θέμα για την απαλλακτική εργασία και να πάρω τηλέφωνο να τους πω το θέμα...Δεν έχω κακιά ιδέα... Ξέρει κανένας κανένα θέμα που έχει παραδώσει?? Και πως πρέπει να παραδώσουμε? Πόσες λέξεις και τέτοια?? Ευχαριστώ!!

Λογικά αναφέρεσαι στο μάθημα Κοινωνική Παιδαγωγική σωστά?Ποιους ρώτησες και στο είπαν αυτό?

nikolig33
04-04-2012, 18:11
paides gia mikrodidaskalia xerei kanenas tpt?
einai to idio me t xeimerino an dn kano lathos ? k p mporoume na vroume plirofories

aspaki1989
04-04-2012, 18:44
Ναι στο μάθημα Κοινωνική Παιδαγωγική αναφέρομαι.... Που πήγα σήμερα να πάρω το βιβλίο έτσι μου είπε η κυρία που ήταν εκεί.... Έχει κανένας καμιά ιδέα τι θέμα να διαλέξουμε??

dJS
04-04-2012, 23:45
Παιδία ξέρει κανείς αν μπορώ να ξεκινήσω να παρακολουθώ το μάθημα "Ιστορία της τεχνολογίας" μετά το Πάσχα;
Δηλαδή πόσα μαθήματα θα γίνουν ακόμα κυρίως θέλω να ξέρω.

mamy
05-04-2012, 00:29
Ναι στο μάθημα Κοινωνική Παιδαγωγική αναφέρομαι.... Που πήγα σήμερα να πάρω το βιβλίο έτσι μου είπε η κυρία που ήταν εκεί.... Έχει κανένας καμιά ιδέα τι θέμα να διαλέξουμε??

Ακριβώς το ίδιο μου είπε και μένα τις προάλλες που πήγα. Δεν έχω ιδέα τι θέμα μπορούμε να προτείνουμε...Όποιος το έχει πάρει με εργασία ,αν μπορεί ας μας πει...

AlexG7
05-04-2012, 10:54
Παιδιά εγώ που πήγα και πήρα το βιβλίο κλπ και μου είπε τα ίδια, μου έδωσε ένα κάρο πληροφορίες για το πώς πρέπει να είναι η εργασία (όλα αυτά η βοηθός της, αυτή είχε φύγει) τα οποία ήταν υπερβολικά λεπτομερείς(σε σημείο να μου λέει αυτό θα το γράψεις με πλάγια γράμματα, το άλλο μέσα σε εισαγωγικά....έχει πολύ σημασία και τέτοια) ρώτησα τι έκταση πρέπει να έχει η εργασία; Και μου απάντησε : "Κοίτα δεν είμαι εγώ η καθηγήτρια αλλά σε κάτι παιδιά που ήρθαν πριν τους είπε 60 σελίδες ο καθένας!!!!!!!" -------> screw you guys, im going hoooome! -.-

vallia
05-04-2012, 14:13
Παιδιά εγώ που πήγα και πήρα το βιβλίο κλπ και μου είπε τα ίδια, μου έδωσε ένα κάρο πληροφορίες για το πώς πρέπει να είναι η εργασία (όλα αυτά η βοηθός της, αυτή είχε φύγει) τα οποία ήταν υπερβολικά λεπτομερείς(σε σημείο να μου λέει αυτό θα το γράψεις με πλάγια γράμματα, το άλλο μέσα σε εισαγωγικά....έχει πολύ σημασία και τέτοια) ρώτησα τι έκταση πρέπει να έχει η εργασία; Και μου απάντησε : "Κοίτα δεν είμαι εγώ η καθηγήτρια αλλά σε κάτι παιδιά που ήρθαν πριν τους είπε 60 σελίδες ο καθένας!!!!!!!" -------> screw you guys, im going hoooome! -.-

Ορίστε? Συγνώμη πτυχιακή θέλουν να γράψουμε? Τεσπα έστω ότι το καταπίνουμε αυτό... Μήπως σου είπε τπτ για το τι θα πραγματεύεται η εργασία? Για το θέμα πάνω κάτω...

AlexG7
05-04-2012, 18:30
Είπε να ξεφυλλίσουμε το βιβλίο και αν βρούμε κάτι που μας κινεί την περιέργεια ή μας παραξενεύει κλπ να της το πούμε και αν δώσει το οκ έχουμε αυτό σαν θέμα, αν δε βρούμε κάτι της το λέμε και βρίσκεται "μαζί" ένα θέμα.Γενικά το μάθημα πραγματεύεται ότι έχει να κάνει με την κοινωνία και τα παιδιά (παιδική βία, βία στα σχολεία, ναρκωτικά και άλλα τέτοια). Αλλά άμα ακούσεις όοοοολα αυτά που μου είπε ότι θέλει να κάνουμε + τις 60 σελίδες πραγματικά δεν αξίζει. Τόση δουλειά δεν έχω ρίξει για την όποια εργασία σε μαθήματα κορμού θα την ρίξω για ένα ελεύθερο;;;;; Θα έλεγα τώρα τίποτα χοντρό...

DonTheDonborg
05-04-2012, 20:32
What the? 60 σελίδες; Προσοχή σε πλάγια γράμματα και εισαγωγικά γιατί είναι σημαντικά; No way.

screw you guys, im going hoooome!
Εννοείται απλά εννοείται!

Είπε να ξεφυλλίσουμε το βιβλίο και αν βρούμε κάτι που μας κινεί την περιέργεια ή μας παραξενεύει κλπ να της το πούμε και αν δώσει το οκ έχουμε αυτό σαν θέμα, αν δε βρούμε κάτι της το λέμε και βρίσκεται "μαζί" ένα θέμα.Γενικά το μάθημα πραγματεύεται ότι έχει να κάνει με την κοινωνία και τα παιδιά (παιδική βία, βία στα σχολεία, ναρκωτικά και άλλα τέτοια). Αλλά άμα ακούσεις όοοοολα αυτά που μου είπε ότι θέλει να κάνουμε + τις 60 σελίδες πραγματικά δεν αξίζει. Τόση δουλειά δεν έχω ρίξει για την όποια εργασία σε μαθήματα κορμού θα την ρίξω για ένα ελεύθερο;;;;; Θα έλεγα τώρα τίποτα χοντρό...
Πραγματικά αυτό είναι ελεεινό. Αν είναι δυνατόν...

aspaki1989
05-04-2012, 22:54
Και τι κάνουμε όσοι δηλώσαμε Κοινωνική Παιδαγωγική??? Πάμε στο τέλος να γράψουμε???

DonTheDonborg
05-04-2012, 23:47
Και τι κάνουμε όσοι δηλώσαμε Κοινωνική Παιδαγωγική??? Πάμε στο τέλος να γράψουμε???
Εάν και εφόσον υπάρχει η εναλλακτική...

AntoniaS
06-04-2012, 00:01

Dwthike paratasi, opote mporeis na allakseis tin dilwsi sou

DonTheDonborg
06-04-2012, 00:08
Dwthike paratasi, opote mporeis na allakseis tin dilwsi sou
Υπέθεσα πως το ήξερε...

gggg
06-04-2012, 00:12
Ξέρει κάποιος τι ισχύει για το μάθημα παιδικό σχέδιο?

AntoniaS
06-04-2012, 00:25
Ξέρει κάποιος τι ισχύει για το μάθημα παιδικό σχέδιο?

Loipon gia afto, akousa gia ergasia bonus k teliki eksetasi, paromoia fasi me epikoinwnia sxoleiou klp.
Pali thelei vivlio apo oti katalava.

AlexG7
06-04-2012, 01:48
Η εργασία μπόνους, είναι να μαζέψεις ζωγραφιές από παιδιά του δημοτικού.........δλδ νταξ, να πηγαίνεις από σχολείο σε σχολείο και να ζητάς να σου ζωγραφίσουν κάτι. (το μπόνους, το πλήθος των ζωγραφιών είναι απροσδιόριστα) η ίδια καθηγήτρια το έχει......

gggg
06-04-2012, 02:36
Σας ευχαριστώ πολύ...

AntoniaS
06-04-2012, 09:54
Η εργασία μπόνους, είναι να μαζέψεις ζωγραφιές από παιδιά του δημοτικού.........δλδ νταξ, να πηγαίνεις από σχολείο σε σχολείο και να ζητάς να σου ζωγραφίσουν κάτι. (το μπόνους, το πλήθος των ζωγραφιών είναι απροσδιόριστα) η ίδια καθηγήτρια το έχει......

Gnwrizeis an theloume dimotiko, i mporoume k gymnasio? Episis tis zwgrafies theloun na tis analusoume i apla na tis mazepsoume?

AlexG7
06-04-2012, 12:28
Η αλήθεια είναι ότι δε ζήτησα διευκρινήσεις γιατί δεν με πολυ ενδιέφερε...:laughat2:

vallia
22-04-2012, 15:24
Καλησπέρα!! Να κάνω μια ερώτηση? Ξέρω πως το άφησα αρκετά αλλά προέκυψαν άλλα και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ. Το μάθημα Κοινωνική Παιδαγωγική θέλει βιβλίο? Και αν ναι ποιο επιλέγουμε και από που το παίρνουμε? Από την ίδια την καθηγήτρια? Και κάτι τελευταίο και σόρρυ για την άκυρη ερώτηση..Πότε είναι οι παραδόσεις αυτού του μαθήματος προκειμένου να βρούμε τη διδάσκουσα?

dJS
23-04-2012, 19:57
Ξέρει κανείς σε ποιά αίθουσα του ΜΙΘΕ γίνεται το μάθημα "Ιστορία της τεχνολογίας";

//Thanks Homer. Τελίκα πήγα την Τρίτη και το διαπίστωσα από μόνος μου.

respectianos
26-04-2012, 12:06
Καλημέρα, ξέρει κανείς πως λέγεται η/ο διδάσκουσα/διδάσκων του μαθήματος παιδικό σχέδιο και που είναι το γραφείο στο παιδαγωγικο??θέλω να πάω τώρα να ρωτήσω κάποια πράγματα και δεν έχω ιδέα για το μάθημα..

AntoniaS
26-04-2012, 15:23
Καλημέρα, ξέρει κανείς πως λέγεται η/ο διδάσκουσα/διδάσκων του μαθήματος παιδικό σχέδιο και που είναι το γραφείο στο παιδαγωγικο??θέλω να πάω τώρα να ρωτήσω κάποια πράγματα και δεν έχω ιδέα για το μάθημα..

H Mulwnakou to kanei.

Homer4LIfe
26-04-2012, 16:49
Ξέρει κανείς σε ποιά αίθουσα του ΜΙΘΕ γίνεται το μάθημα "Ιστορία της τεχνολογίας";

ka8e trith prwi 9-12 sthn ai8ousa A nomizw....den pairnw orko, alla einai molis mpeis ey8eia kai einai h monh anoikth ai8ousa me kosmo ara den thn xaneis...

AntoniaS
26-04-2012, 22:31
ka8e trith prwi 9-12 sthn ai8ousa A nomizw....den pairnw orko, alla einai molis mpeis ey8eia kai einai h monh anoikth ai8ousa me kosmo ara den thn xaneis...

Kseroume posa mathimata tha ginoun akoma?

dJS
27-04-2012, 02:28
Kseroume posa mathimata tha ginoun akoma?

Λογικά 5 ή 6. Παντώς απόσο νομίζω το κάθε μάθημα παίρνει 2 μονάδες μέγιστο, οπότε χρειάζεται να πας σε 5 μαθήματα μάλλον. Για σίγουρα στείλε του Τύμπα κανά μέιλ αν σε ενδιαφέρει.

tzagasdog
07-05-2012, 15:22
υπάρχει κάποια ενημέρωση σχετικά με τα ελεύθερα?

vallia
07-05-2012, 21:03
Καλησπέρα!! Να κάνω μια ερώτηση σχετικά μάθημα του παιδαγωγικού Κοινωνική Παιδαγωγική? Πότε είναι οι παραδώσεις του προκειμένου να μιλήσεις με τη διδάσκουσα?

alex7pan
07-05-2012, 21:41
Καλησπέρα!! Να κάνω μια ερώτηση σχετικά μάθημα του παιδαγωγικού Κοινωνική Παιδαγωγική? Πότε είναι οι παραδώσεις του προκειμένου να μιλήσεις με τη διδάσκουσα?

Δευτέρα 12:00 - 15:00

vallia
07-05-2012, 23:12
Δευτέρα 12:00 - 15:00

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

AntoniaS
08-05-2012, 02:21
Emathe kaneis tpt gia paidiko sxedio? Eixe akoustei kati gia bonus ergasia..

jacob26
10-05-2012, 16:44
Παιδια με την Κοινωνικη παιδαγωγικη ξερει κανεις τι παιζει ? Ποτε πρεπει να δωσουμε την εργασια ? Αυτος δεν ειναι ο τροπος αξιολογησης ? Υπαρχουν καπου θεματα και πληροφοριες για το μαθημα ?

ironick
10-05-2012, 17:36
είχα ανοίξει εγώ κάτι πέρσι νομίζω στο omerta για κοινωνική παιδαγωγική.

Al-lou
10-05-2012, 18:22
Emathe kaneis tpt gia paidiko sxedio? Eixe akoustei kati gia bonus ergasia..

Υποθετω πρεπει να παρουμε τηλεφωνο οσοι ενδιαφερομαστε να ρωτησουμε κι εγω ειχα ρωτησει πιο πριν αλλα δεν βλεπω να ξερει κανεις...

zxcv
12-05-2012, 14:07
Nai paidia plz kante kapoios thn palikaria an parei thl na ta vgalei kai edw. Kai an exei kapoios to thlephono ths na to vgalei

s&d
14-05-2012, 23:51
kalhspera !!!!.....na rwthsw ti paizei me mikrodidaskalia fetos???..kserei kapoios sigoura na mou pei? :)

vallia
23-05-2012, 23:10
Καλησπέρα!! Να κάνω μια ερώτηση? Η εργασία στο μάθημα Κοινωνική Παιδαγωγική μέχρι πότε είναι?Μπορεί να πάει και Σεπτέμβρη?

Homer4LIfe
24-05-2012, 03:15
kalhspera !!!!.....na rwthsw ti paizei me mikrodidaskalia fetos???..kserei kapoios sigoura na mou pei? :)

perysi to eixa parei kai legane oti 8a einai h teleytaia xronia....kai fetos apo oti eida gnwstoimou 8elane na to paroun alla den to phran opote ypo8etw oti den dexontai fetos ao to di...etsi ki alliws omws twra dn 8a eixe nohma, to ma8hma einai me parousies, ka8e parousia kai enas va8mos...

vallia
24-05-2012, 14:36
Καλημέρα!! Πήγα σήμερα στο παιδαγωγικό και ρώτησα τι γίνεται με το μάθημα της Κοινωνικής Παιδαγωγικής και μου είπε μια πολύ ευγενική κυρία ότι η εργασία που έχει είναι αρκετά απαιτητική αλλά μπορείς να τη δώσεις και το Σεπτέμβριο και επίσης το μάθημα έχει και γραπτή εξέταση για όποιον θέλει τον Ιούνιο και το Σεπτέμβριο οπότε δεν ισχύει ένα ποστ που είχα δει ότι ο μόνος τρόπος να περάσεις είναι η εργασία...Η ύλη είναι από Βιβλίο σελ: 15-20, 56-84, 97-145, 179-184, 216-228, 230-238, 263-273, 297-323...

teo-dit
24-05-2012, 18:01
και το θέμα της εργασίας ποιό είναι ?

vallia
24-05-2012, 20:10
και το θέμα της εργασίας ποιό είναι ?

Το θέμα το επιλέγεις εσύ με βάση το βιβλίο του μαθήματος και απλά πας εκεί και το συζητάς μαζί της αν θέλεις διευκρινίσεις και ουσιαστικά αυτή σου δίνει το οκ..Σχετικά με αυτό μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει το βιβλίο και να μπορεί να σκανάρει τις σελίδες αυτές της ύλης?

zerofromzero
25-05-2012, 01:52
Για παιδαγωγικο σχεδιο ξερει κανεις τιποτα ποιο συγκεκριμενο;

tzagasdog
30-05-2012, 15:08
μια βοήθεια παίδες.....

anthis
30-05-2012, 16:13
Για παιδικο σχεδιο καποιος με υλη και ημερομηνια εξετασης πλζ :P

supermario
30-05-2012, 16:16
δεν έχουν βγει ακόμα ημεριμηνλιες για το παιδαγωγικό από όσο είδα

anthis
30-05-2012, 16:49
ωραια αναμενουμε λοιπον ευχαριστω :)

vallia
01-06-2012, 10:07
Καλημέρα!!Παιδιά επειδή είναι μεγάλη ανάγκη,μήπως έχει πάρει κάποιος το βιβλίο του μαθήματος Κοινωνική Παιδαγωγική?Αν μπορούσε να σκάναρε τις σελίδες της ύλης που τις είχα δώσει σε προηγούμενο ποστ έτσι ώστε να διευκολυνθούμε και όσοι δεν μπορέσαμε να το πάρουμε?

supermario
01-06-2012, 11:09
Καλημέρα!!Παιδιά επειδή είναι μεγάλη ανάγκη,μήπως έχει πάρει κάποιος το βιβλίο του μαθήματος Κοινωνική Παιδαγωγική?Αν μπορούσε να σκάναρε τις σελίδες της ύλης που τις είχα δώσει σε προηγούμενο ποστ έτσι ώστε να διευκολυνθούμε και όσοι δεν μπορέσαμε να το πάρουμε?

p (http://www.mediafire.com/?x506klo0ga1eaxx)art1 p (http://www.mediafire.com/?1nki1tac7508ngm)art2

enjoy

mamy
01-06-2012, 11:50
Ξέρει μήπως κανείς ποια είναι η ύλη για το παιδικό σχέδιο?

vallia
01-06-2012, 12:05
p (http://www.mediafire.com/?x506klo0ga1eaxx)art1 p (http://www.mediafire.com/?1nki1tac7508ngm)art2

enjoy

Δεν έχω λόγια!!!Ευχαριστώ πολύ να' σαι καλά!!!!

skmpz
01-06-2012, 12:07

enjoy

Να σε καλά! Ξέρουμε και την ύλη για φέτος; Να φανταστώ όλα;

supermario
01-06-2012, 12:33
δεν τα έχω ανεβάσει εγώ παιδιά, είναι από post στο thread του μαθήματος. η ύλη φαντάζομαι αυτή είναι. μόνο η ημερομηνία που θα δώσουμε μας λείπει

alex7pan
01-06-2012, 13:19
Βγήκε το πρόγραμμα εξετάσεων του παιδαγωγικού
Κοινωνική Παιδαγωγική 14/6 6-9μμ αίθουσες ΑΑ,ΑΔ,Υ,ΓΑ,ΓΔ
Παιδικό Σχεδιο 21/6 6-9μμ αίθουσες ΑΑ,ΑΔ,Υ,ΜαΝΧ

vallia
01-06-2012, 14:20
Να σε καλά! Ξέρουμε και την ύλη για φέτος; Να φανταστώ όλα;

Η ύλη είναι από Βιβλίο σελ: 15-20, 56-84, 97-145, 179-184, 216-228, 230-238, 263-273, 297-323..

sofie
01-06-2012, 15:55
guys ξέρει κανείς την ύλη για το Παιδικό Σχέδιο??

NataliaMwre
01-06-2012, 17:59
Για το παιδικό σχέδιο: σελ. 21-24, 41-46, 52-56, 62-65, 81-99, 166-180, 184-209, 222-246, 253-264, 268-286, 301-323, 342-346, 425-430

daimonios..
01-06-2012, 18:22
Για το παιδικό σχέδιο: σελ. 21-24, 41-46, 52-56, 62-65, 81-99, 166-180, 184-209, 222-246, 253-264, 268-286, 301-323, 342-346, 425-430
den dineis kalytera barouta...

ironick
01-06-2012, 19:39

autes oi selides apo poio biblio einai?? uparxei pouthena skanarismeno??

sofie
02-06-2012, 00:08

thanxxx :)

vallia
02-06-2012, 10:40
autes oi selides apo poio biblio einai?? uparxei pouthena skanarismeno??

Τσέκαρε στην προηγούμενη σελίδα υπάρχει ποστ με part1 και part2..

vallia
02-06-2012, 10:49

¶κυρο χίλια συγγνώμη δεν είδα ότι ήταν το παιδαγωγικό σχέδιο...Νόμιζα πως θέλατε Κοινωνική Παιδαγωγική..

GreekTeo
02-06-2012, 13:30
H ύλη του παιδικού σχεδίου και σε photo.

http://img195.imageshack.us/img195/3897/dsc00019lv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/195/dsc00019lv.jpg/)

ironick
02-06-2012, 13:53
thx gia tin uli paidia:amour: an exei kapoios kana gnwsto(kamia gnwsti pio pithano) kai mporei na kanei tin kali as to skanarei kai na to anebasei sto omerta:)

zerofromzero
02-06-2012, 15:53
Εχουμε κανενα νεο για τα μπονους σχεδια στο παιδικο σχεδιο;

teo-dit
02-06-2012, 17:02
για κοινωνική παιδαγωγική ξέρουμε την ύλη?

vallia
02-06-2012, 18:07
για κοινωνική παιδαγωγική ξέρουμε την ύλη?

Η ύλη είναι από Βιβλίο σελ: 15-20, 56-84, 97-145, 179-184, 216-228, 230-238, 263-273, 297-323..

teo-dit
02-06-2012, 21:56
ευχαριστω πολύ!

jacob26
03-06-2012, 19:02
Σορυ παιδια απο οτι καταλαβανω η προθεσμια της εργασιας για την Κοινωνικη παιδαγωγικη εχει περασει ετσι ? Τιποτα θεματα εχουμε για αυτο το μαθημα ?

stauroula89
04-06-2012, 23:10
Ποια είναι η bonus εργασία στο παιδικό σχέδιο ακριβώς και πότε είναι η προθεσμία της??

BBoyd
05-06-2012, 12:02
Για την Ιστορία της Τεχνολογίας θα υπάρχουν εξετάσεις τώρα τον Ιούνιο???

JohnyJay89
06-06-2012, 21:08

Μα το part1 part2 δεν είναι για το παιδικο σχεδιο....!!μπορει καποιος να σκαναρει την υλη για το παιδικο σχεδιο?pls

nightcrawler
07-06-2012, 18:40
οσοι δινετα τις Μυλωνακου τα μαθηαμτα δειτε στις ανακοινωσεις του τμηματος μας ή και εδω που το βαλα.

vallia
08-06-2012, 10:09
Μα το part1 part2 δεν είναι για το παιδικο σχεδιο....!!μπορει καποιος να σκαναρει την υλη για το παιδικο σχεδιο?pls

αν δεις υπάρχει ποστ στο οποίο διορθώνω αυτό που έγραψα γιατί δεν είχα δει πως μιλούσατε για παιδαγωγικό σχέδιο...

teo-dit
08-06-2012, 13:32
Για το παιδικό σχέδιο ισχύει η bonus εργασία με τις ζωγραφιές??

JohnyJay89
08-06-2012, 14:12
αν δεις υπάρχει ποστ στο οποίο διορθώνω αυτό που έγραψα γιατί δεν είχα δει πως μιλούσατε για παιδαγωγικό σχέδιο...
οκ...μπορει ομως καποιος να σκαναρει και να ποσταρει το βιβλιο για το παιδικο σχεδιο...πλσ

Al-lou
12-06-2012, 12:07
Παιδια υπαρχει καποιος που ξερει το θεμα της προαιρετικης εργασιας για το Παιδικο Σχεδιο?
Απ'οσο ξερω ειναι να παμε σε καποιο σχολειο, να διαλεξουμε μια ταξη και να μαζεψουμε ζωγραφιες απο τα παιδια με καποιο θεμα που μας λεει η μυλωνακου, αναλογως την ταξη. Εχει παρει κανεις τα θεματα για καθε ταξη, και αν ναι, μπορει μηπως να τα ποσταρει???
Ευχαριστω εκ των προτερων

JohnyJay89
12-06-2012, 15:38
παιδια δεν θελω να γινω κουραστικος αλλα εχει καποιος το βιβλιο για το παιδικο σχεδιο?? πλσ

tzagasdog
12-06-2012, 17:30
αν υπάρχει κάποιος που να έχει το βιβλίο του παιδαγωγικού σχεδίου αν μπορεί να μου στείλει ένα pm να βγάλω φωτοτυπίες. Ευχαριστώ.

tzagasdog
12-06-2012, 17:31

αυτή δεν ειναι η ύλη για κοινωνική παιδαγωγική?

jacob26
13-06-2012, 12:09
Ναι οπως ειπαν τα παιδια πιο πισω αυτη ειναι ?
Ποσοι πληροφορικοι θα δωσουμε κοινωνικη παιδαγωγικη αυριο παιδια ?

jacob26
13-06-2012, 12:10
εδω υπαρχουν και καποια θεματα απο περυσι
http://www.ptde.gr/index.php?option=com_bridge&brid=106&Itemid=48&topic=3004.0

AntoniaS
13-06-2012, 14:18
Ναι οπως ειπαν τα παιδια πιο πισω αυτη ειναι ?
Ποσοι πληροφορικοι θα δωσουμε κοινωνικη παιδαγωγικη αυριο παιδια ?

Γιατι λες αυριο? Αφου έχει βγει αυτή (http://www.forums.gr/showthread.php?8737-%C1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%F0%EF%F5-%E1%F6%EF%F1%EF%FD%ED-%F4%EF-%D4%EC%DE%EC%E1-%CF%D7%C9-%C5%D1%D9%D4%C7%D3%C5%C9%D3&p=1280171&viewfull=1#post1280171) ανακοινωση:

Τα μαθήματα της Καθηγήτριας κ. Η. Μυλωνάκου για τους φοιτητές του Τμήματός μας θα εξεταστούν ως εξής:

27/6/2012, ώρα 18.00 έως 21.00
Κοινωνική Παιδαγωγική στις αίθουσες ΑΑ, ΑΔ (υπόγειο) και στο μεγάλο αμφιθέατρο του Παιδαγωγικού Τμήματος
29/6/2012 ώρα 15.00 έως 18.00
Το Παιδικό Σχέδιο και η παιδαγωγική του αξιοποίηση στις αίθουσες ΑΑ, ΑΔ και στο μεγάλο αμφιθέατρο του Παιδαγωγικού Τμήματος.

jacob26
13-06-2012, 16:12
Ωχ δεν την ειχα δει αυτην την ανακοινωνση !! Ειδα στο προγραμμα του παιδαγωγικου οτι αυριο ειναι η εξεταση του μαθηματος και ειχα ετοιμαστει και ολας !! Ευχαριστω θα πηγαινα και θα γινομουν ρομπα !!

anthis
13-06-2012, 21:47
Δηλαδη παιδικο σχεδιο ΔΕΝ θα δωσουμε 21/6 και θα δωσουμε 29/6?????

Pato
14-06-2012, 17:38
Ερώτηση. Η εργασία κοινωνική παιδαγωγική ειναι απαλλακτική , σωστά;Υπάρχει κάποιος που να την έχει δώσει ή εστω να έχει μίλήσει μαζί της για θέμα (εδώ ένα ναί ή όχι θέλω σαν απάντηση απλά :p)

mamy
18-06-2012, 13:22
ρε παιδιά κανείς δεν έχει σκαναρισμένο το βιβλίο του παιδικού σχεδίου?

anthis
18-06-2012, 13:32
αυτο λεμε ολη την ωρα αλλα τπτ :P τελικα παιδικο σχεδιο δινουμε στις 29 ετσι?

JohnyJay89
19-06-2012, 20:05
παιδια ξερει κανεις ποιος ειναι ο τιτλος του βιβλιου για το Παιδικό σχέδιο & η παιδ/κή του αξιοποίηση
?????

Domino
21-06-2012, 15:14
Όταν τα παιδιά μιλούν με το σχέδιο για τον εαυτό τους την οικογένεια και τον κόσμο τους. Αυτός είναι ο τίτλος του βιβλίου για το παιδικό σχέδιο.
Θα κάτσω τώρα να το σκανάρω και θα το ανεβάσω...

ironick
21-06-2012, 16:55
μπράβο ρε Domino!! πάει ένας μήνας για να μάθουμε απλώς τον τίτλο του βιβλίου:p
:cheers: domino

Domino
21-06-2012, 17:46
Επειδή έχω κάτι προβλήματα με το scanner θα αργήσω να τα ανεβάσω. Λογικά το βράδυ θα τα 'χω έτοιμα.

anthis
21-06-2012, 17:54
μπραβο ρε φιλε ευγε ευχαριστουμε πολυ προκαταβολικα :) για να μην κουραζεσαι, στο αλλο μαγαζι υπαρχει ενα μεγαλο μερος της υλης, αμα θες ανεβασε τις υπολοιπες σελιδες που λειπουν!!!

Domino
21-06-2012, 17:57
μπραβο ρε φιλε ευγε ευχαριστουμε πολυ προκαταβολικα :) για να μην κουραζεσαι, στο αλλο μαγαζι υπαρχει ενα μεγαλο μερος της υλης, αμα θες ανεβασε τις υπολοιπες σελιδες που λειπουν!!!

Ok καλά που μου το πες. Θα το κοιτάξω. :-)

anthis
21-06-2012, 20:05
Συγκεκριμένα λείπουν οι σελίδες 170-180, 222-240, 253-264, 268-286, 301-323, 342-346, 425-430!!! καποιος ας τις σκαναρει πλζζζ

(Απο το αντιστοιχο post μου)

Barhoum
21-06-2012, 21:22
Ερώτηση. Η εργασία κοινωνική παιδαγωγική ειναι απαλλακτική , σωστά;Υπάρχει κάποιος που να την έχει δώσει ή εστω να έχει μίλήσει μαζί της για θέμα (εδώ ένα ναί ή όχι θέλω σαν απάντηση απλά :p)

Λοιπόν, της είχα μιλήσει στις αρχές του εξαμήνου και τοτε διαλέξαμε μαζί ένα θέμα της εργασίας μου. ετσί εσύ είσαι ελεύθερος/η να διαλέξεις το θέμα εσύ αλλά πρέπει να της το πείς για να το σημεώσει. και η εργασία να την έδινες τώρα ή τον σεπτέβριο το ίδιο είναι . το μόνο που πρέπει να κάνεις, είναι ότι να πας να της μιλήσεις και τον σεπτέμβριο να παραδώσεις την εργασία σου . έτσι θα κάνω εγώ, γιατί δεν πρόλαβα να ασχολειθώ καθόλου.

Barhoum
21-06-2012, 21:23
βγήκαν οι βαθμοί της Ιστορίας της Τεχνολογίας στο η-τάξη.

Domino
21-06-2012, 23:03
Συγκεκριμένα λείπουν οι σελίδες 170-180, 222-240, 253-264, 268-286, 301-323, 342-346, 425-430!!! καποιος ας τις σκαναρει πλζζζ

(Απο το αντιστοιχο post μου)

Λείπουν και μερικές ακόμα. Τώρα τα φτιάχνω...

AntoniaS
22-06-2012, 00:04
βγήκαν οι βαθμοί της Ιστορίας της Τεχνολογίας στο η-τάξη.

Και ιστορία των επιστημών στην αρχαιότητα έχουν βγεί εδώ και 1 εβδομάδα.

Domino
22-06-2012, 02:22
παίδες το έχω έτοιμο. Δοκίμασα να το ανεβάσω στο άλλο μαγαζί αλλά όταν έφτανε στο τέλος μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι δεν έχω δικαίωμα γι' αυτή την ενέργεια. Μάλλον είχα θεωρηθεί ανενεργός από το σύστημα(είναι και λίγο μεγάλο και πήρε αρκετή ώρα).Θα ξαναπροσπαθήσω αλλά για να είμαστε σίγουροι έχετε να προτείνεται κάπου αλλού που μπορώ να το ανεβάσω; (κάτι αντίστοιχο του megaupload πχ)

//Ανέβηκε στο άλλο μαγαζί με τίτλο paidikos_sxedio_ylh_2012

iza
26-06-2012, 12:45
παίδες το έχω έτοιμο. Δοκίμασα να το ανεβάσω στο άλλο μαγαζί αλλά όταν έφτανε στο τέλος μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι δεν έχω δικαίωμα γι' αυτή την ενέργεια. Μάλλον είχα θεωρηθεί ανενεργός από το σύστημα(είναι και λίγο μεγάλο και πήρε αρκετή ώρα).Θα ξαναπροσπαθήσω αλλά για να είμαστε σίγουροι έχετε να προτείνεται κάπου αλλού που μπορώ να το ανεβάσω; (κάτι αντίστοιχο του megaupload πχ)

//Ανέβηκε στο άλλο μαγαζί με τίτλο paidikos_sxedio_ylh_2012
Συγγνώμη, αλλά που ακριβώς είναι το 2ο part και εγώ δεν τον βλέπω; :/

anthis
26-06-2012, 13:29
ουτε γω φιλε Domino τσεκαρε το λιγο :)

alexb
26-06-2012, 17:23
Λοιπόν, της είχα μιλήσει στις αρχές του εξαμήνου και τοτε διαλέξαμε μαζί ένα θέμα της εργασίας μου. ετσί εσύ είσαι ελεύθερος/η να διαλέξεις το θέμα εσύ αλλά πρέπει να της το πείς για να το σημεώσει. και η εργασία να την έδινες τώρα ή τον σεπτέβριο το ίδιο είναι . το μόνο που πρέπει να κάνεις, είναι ότι να πας να της μιλήσεις και τον σεπτέμβριο να παραδώσεις την εργασία σου . έτσι θα κάνω εγώ, γιατί δεν πρόλαβα να ασχολειθώ καθόλου.

FYI: Είχα πάει με μία φίλη μου στο γραφείο της καθηγήτριας να πάρω το βιβλίο. Εκείνη τη στιγμή όπως απουσίαζε και ήταν μια άλλη καθηγήτρια η οποία μας είπε ότι θα ήταν καλύτερο να γράψετε την τελική εξέταση παρά την εργασία. Και όταν την ρωτήσαμε τον λόγο, μας είπε ότι για να γράψεις μια εργασία, πρέπει να κάτσεις, να ψάξεις βιβλιογραφίες, κτλ κτλ. και δεν αρκεί μόνο μια απλή αναζήτηση στο Internet και ένα copy-paste. Και είπε επίσης ότι δεν είναι λίγες οι εργασίες που γυρνάμε πίσω γιατί δεν είναι σωστές και δεν έχουν γίνει έπειτα από σωστή αναζήτηση σε βιβλιογραφίες.

Domino
26-06-2012, 20:53
ουτε γω φιλε Domino τσεκαρε το λιγο :)

Όντως δεν το έχει ανεβάσει.. Η διαδικασία είχε ολοκληρωθεί κανονικά και μου 'χε πει ότι θα ανέβει μόλις εγκριθεί από τους moderators..

Ξέρει κανείς κάποιο site που να μπορώ να το ανεβάσω και να σας δώσω το link σε στυλ megaupload ;

tzagasdog
26-06-2012, 21:45
mediafire ....

Domino
26-06-2012, 22:17
mediafire ....

Ωραίος! Έκανα λογαριασμό και ξεκίνησα να το ανεβάζω. Θα πάρει λίγη ωρίτσα γιατί είναι 140 MB (έχω βάλει όλη την ύλη στη σειρά).

Έτοιμο: http://www.mediafire.com/?lf64nszgudslcbf

alexb
27-06-2012, 10:34
Τι ώρα γράφουμε σήμερα κοινωνική παιδαγωγική;

supermario
27-06-2012, 10:37
Τι ώρα γράφουμε σήμερα κοινωνική παιδαγωγική;

6-9 το απόγευμα

tzagasdog
27-06-2012, 11:25
μπορεί να μου πει κάποιος πως πάμε στο παιδαγωγικό και σε ποιες αίθουσες γράφουμε Κοινωνική Παιδαγωγική?

supermario
27-06-2012, 11:55
μπορεί να μου πει κάποιος πως πάμε στο παιδαγωγικό και σε ποιες αίθουσες γράφουμε Κοινωνική Παιδαγωγική?

http://goo.gl/maps/Tq6p

27/6/2012, ώρα 18.00 έως 21.00
Κοινωνική Παιδαγωγική στις αίθουσες ΑΑ, ΑΔ (υπόγειο) και στο μεγάλο αμφιθέατρο του Παιδαγωγικού Τμήματος

JohnyJay89
28-06-2012, 14:13
Ωραίος! Έκανα λογαριασμό και ξεκίνησα να το ανεβάζω. Θα πάρει λίγη ωρίτσα γιατί είναι 140 MB (έχω βάλει όλη την ύλη στη σειρά).

Έτοιμο: http://www.mediafire.com/?lf64nszgudslcbf

να'σαι καλα ρε domino...πολυ καλη δουλεια....

vagdancer
28-06-2012, 14:57
Παιδιά ποια είναι η ύλη για παιδικό σχέδιο?(σελίδες)

Arla
28-06-2012, 16:19
Η ύλη για το παιδικό σχέδιο είναι: 21-24, 41-46, 52-56, 62-65, 81-99, 166-180, 184-209, 222-246, 253-264, 268-286, 301-323, 342-346, 425-430

lifeofspi
28-06-2012, 17:15
Παιδια τι ώρα γράφουμε αύριο Παιδικό Σχέδιο , στο παιδαγωγικό επίσης?

Χίλια Ευχαριστώ..

teo-dit
28-06-2012, 17:32
Παιδια τι ώρα γράφουμε αύριο Παιδικό Σχέδιο , στο παιδαγωγικό επίσης?

Χίλια Ευχαριστώ..

29/6/2012 ώρα 15.00 έως 18.00
Το Παιδικό Σχέδιο και η παιδαγωγική του αξιοποίηση στις αίθουσες ΑΑ, ΑΔ και στο μεγάλο αμφιθέατρο του Παιδαγωγικού Τμήματος.

lifeofspi
28-06-2012, 18:43
Μου έστειλε ενα παιδι την υλη Παιδικο σχεδιο σκαναρισμενα και μου είπε οτι ειναι μεχρι σελιδα 246...(α ρε πανοο με καψες) αλλααπο πανω γράφετε και κάποιες επιπλέον.....ειναι μέσα αυτές ??? Τις έχει σκανάρει κανείς???

Domino
28-06-2012, 19:26
Μου έστειλε ενα παιδι την υλη Παιδικο σχεδιο σκαναρισμενα και μου είπε οτι ειναι μεχρι σελιδα 246...(α ρε πανοο με καψες) αλλααπο πανω γράφετε και κάποιες επιπλέον.....ειναι μέσα αυτές ??? Τις έχει σκανάρει κανείς???

Δες προηγούμενη σελίδα πρώτο post.

AlexG7
13-07-2012, 15:48
Παιδιά που θα βγεί σχετική ανακοίνωση για τα αποτελέσματα των ελευθέρων του παιδαγωγικού; (συγκεκριμένα του παδιικού σχεδίου)

sogeking
13-07-2012, 15:59
Παιδιά που θα βγεί σχετική ανακοίνωση για τα αποτελέσματα των ελευθέρων του παιδαγωγικού; (συγκεκριμένα του παδιικού σχεδίου)
νομίζω συνήθως μπαίνουν κατευθείαν mystudies

thehighdriver
23-07-2012, 17:24
Ενω στις ανακοινωσεις εχει εδω και μερες οτι βγηκε παιδικο σχεδιο στο my-studies....εμενα δεν εχει περαστει κατι...μηπως επειδη εβαλα ρητρα και συνεπως κόπηκα? δεν το περνανε με 4 3ερω γω??...

sogeking
23-07-2012, 18:57
Ενω στις ανακοινωσεις εχει εδω και μερες οτι βγηκε παιδικο σχεδιο στο my-studies....εμενα δεν εχει περαστει κατι...μηπως επειδη εβαλα ρητρα και συνεπως κόπηκα? δεν το περνανε με 4 3ερω γω??...
σου έχει null?αν ναι τότε λογικά σε κόψανε

thehighdriver
23-07-2012, 20:27
Δεν υπάρχει τιποτα ρε συ ...ουτε καν null.....

anthis
16-08-2012, 13:10
Ποτε δινουμε Σεπεμβρη εχει βγει ανακοινωση???

zerofromzero
26-08-2012, 19:47
Κανενα νεο για Σεπτεμβρη εχουμε;

chrstos
26-08-2012, 20:38
Κανενα νεο για Σεπτεμβρη εχουμε;

exei vgei anakoinwsi gia to pote kai pou dinoume sto site tis sxolis mas!! gia mikrodidaskalia omws dn leei pouthena tpt....

thehighdriver
29-08-2012, 15:18
Δινω 2 ελευθερα και τα 2 πεφτουν με μαθηματα τις σχολης....δεν μπορουμε να κανουμε κατι ρε παιδια?? Αφου η εξέταση είναι μονο για παιδια της σχολης πως γίνεται να πεφτει με μαθηματα όπως Μαθ.Τηλεπικοινωνιων και Λειτουργικά???!!!

chrstos
29-08-2012, 16:24
Δινω 2 ελευθερα και τα 2 πεφτουν με μαθηματα τις σχολης....δεν μπορουμε να κανουμε κατι ρε παιδια?? Αφου η εξέταση είναι μονο για παιδια της σχολης πως γίνεται να πεφτει με μαθηματα όπως Μαθ.Τηλεπικοινωνιων και Λειτουργικά???!!!

exeis dikio. kati prepei na tou poume gt ta valane gia xepeta mou fainetai

thehighdriver
29-08-2012, 16:36
Aς τα βάλουνε ακριβως μετα την εξεταστικη μας .... ή αν δεν γίνεται με τίποτα αυτό να μπουν τουλαχιστον σε ώρες που εξεταζονται μαθήματα του στυλ Ιστορίες ή άλλα επιλογής ... σορρυ αλλα να πέφτουν με σημαντικά μαθήματα κορμού μου φαινεται τρελο γραψιμο και ελλειψη οργάνωσης....λέω να στείλω mail στο Γεωργιάδη ....καντε και εσεις κάτι παρόμοιο ρε παιδιά....!!!!

JohnyJay89
01-09-2012, 21:04
Το μαθημα Διοίκηση Κινδύνου στην Εκπαίδευση I ειναι 20/9 (12-2) οπως λεει στο προγραμμα εξεταστικης του παιδαγωγικου ή ειναι αλλη ημερομηνια για μας;

bouklaman
01-09-2012, 21:29
Το μαθημα Διοίκηση Κινδύνου στην Εκπαίδευση I ειναι 20/9 (12-2) οπως λεει στο προγραμμα εξεταστικης του παιδαγωγικου ή ειναι αλλη ημερομηνια για μας;

οσον αφορα αυτο ξερει κανεις κατι? δε φανταζομαι να αδιαφορησαν για αυτο το μαθημα επειδη δεν το δινουν και πολλοι, εεε??

ping
02-09-2012, 10:52
http://www.di.uoa.gr/announcements/undergraduate/685
η ανακοίνωση εδώ λέει 5/9 για τη διοίκηση κινδύνου

Leofis
02-09-2012, 10:57
http://www.di.uoa.gr/announcements/undergraduate/685
η ανακοίνωση εδώ λέει 5/9 για τη διοίκηση κινδύνου

Τετάρτη 5/9/2012 ώρα 18.00 - 21.00 Το Παιδικό Σχέδιο και η παιδαγωγική του αξιοποίηση. , βρε Ping , δε λεει κατι για την διοικηση κινδύνου αλλά για το παιδικό σχέδιο. ¶ρα μάλλον είναι 20/09

ping
02-09-2012, 12:21
Τετάρτη 5/9/2012 ώρα 18.00 - 21.00 Το Παιδικό Σχέδιο και η παιδαγωγική του αξιοποίηση. , βρε Ping , δε λεει κατι για την διοικηση κινδύνου αλλά για το παιδικό σχέδιο. ¶ρα μάλλον είναι 20/09

oops! δίκιο έχεις..λάθος μου...

bouklaman
02-09-2012, 20:01
εχει στειλει καποιος mail σε καποιον υπευθυνο ή ειναι περιττο για διοικηση κινδυνου?
μην στελνω και τσαμπα δηλαδης...

sofie
03-09-2012, 13:59
Για όποιον έχει πάρει εργασία για το Παιδικό Σχέδιο, η παράδοση είναι μέχρι την επόμενη Δευτέρα 10/9.

// πήρα τηλ σήμερα

Donrosa
17-09-2012, 01:05
Αν η απεργία των ΜΜΜ πάει Πέμπτη όπως ακούγεται, υπάρχει περίπτωση να επηρεαστεί η εξέταση της Διοίκησης Κινδύνου στο παιδαγωγικό;

chrstos
17-09-2012, 13:05
αυριο θα δωσουμε μικροδιδασκαλια??

Domino
18-09-2012, 00:29
Αν η απεργία των ΜΜΜ πάει Πέμπτη όπως ακούγεται, υπάρχει περίπτωση να επηρεαστεί η εξέταση της Διοίκησης Κινδύνου στο παιδαγωγικό;

Έχει μάθει κανείς τίποτα για αυτό;

chrstos
18-09-2012, 14:38
na xerete aurio dinoume mikrodidaskalia 12 to prwi ippokratous 20!!!

aspaki1989
18-09-2012, 14:49
Για Διοίκηση Κινδύνου ξέρουμε τίποτα???

mamy
18-09-2012, 21:01
na xerete aurio dinoume mikrodidaskalia 12 to prwi ippokratous 20!!!
Ποια είναι η ύλη για Μικροδιδασκαλία και από που διαβάζουμε?

Thodoris™
18-09-2012, 21:08
Έχουμε κανένα νέο για τη Διοίκηση Κινδύνου;

Γενικά ξέρει κανείς ποιο είναι το default στο Παιδαγωγικό σε περίπτωση απεργίας των ΜΜΜ;
Όλα κανονικά, εκτός αν ανακοινωθεί κάποια ακύρωση/αναβολή, ή το αντίθετο;

chrstos
18-09-2012, 21:10
Ποια είναι η ύλη για Μικροδιδασκαλία και από που διαβάζουμε?

pff ti n sou pw emena mia gnwsti mou m edwse 2 word kai m pe na diavasw gia tin lektiki kai mi lektiki epikoinwnia.

panos_kad
19-09-2012, 15:12
Me vash auto pou einai apto epishmo forum tou paidagwgikou,h dioikhsh kindunou profanws anavalletai.....

http://www.ptde.gr/forum2011/index.p...4.msg21779#new (http://www.ptde.gr/forum2011/index.php?topic=34.msg21779#new)

Αθήνα 19/9/2012

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με απόφαση του συλλόγου των μελών ΔΕΠ αναβάλλονται από 20/9/2012 έως και 24/9/2012, λόγω απεργίας, όλες οι εκπαιδευτικές δραστηριότητες του Τμήματος, όπως εξετάσεις προπτυχιακών φοιτητών και συνεντεύξεις των υποψηφίων μεταπτυχιακών φοιτητών.
Με νεότερη ανακοίνωση θα επαναπροσδιοριστούν οι ημέρες και οι ώρες των εξετάσεων και των συνεντεύξεων

Από τη Γραμματεία

sofie
19-09-2012, 15:13
Για Ελεύθερα Χειμερίνου Εξαμήνου 2012-2013

Μήνυμα εκπαιδευτή: Αριστοτέλης Τύμπας

Ελεύθερο Μάθημα στο ΜΙΘΕ, Χειμερινό Εξάμηνο 2012-2013

Το Χειμερινό Εξάμηνο 2012-2013 θα διδάξω στο ΜΙΘΕ το μάθημα 'Επιστήμη, Τεχνολογία, Κοινωνία' (Τετάρτη 9-12, αίθουσες διδασκαλίας του ΜΙΘΕ), το οποίο θα είναι ανοικτό σε φοιτητές και φοιτήτριες του Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών που επιλέξουν να το δηλώσουν ως ελεύθερο. Το μάθημα δεν θα έχει τελική εξέταση. Η αξιολόγηση θα βασίζεται στην υποχρεωτική συμμετοχή στη συζήτηση στο μάθημα και στη συγγραφή (κάποιες εβδομάδες) μιας μικρής εβδομαδιαίας εργασίας (μία σελίδα), η οποία θα προϋποθέτει την ανάγνωση ενός κειμένου που θα έχει αναρ! τηθεί στην ιστοσελίδα του μαθήματος στο eclass.
Η εμπειρία από τη συμμετοχή φοιτητών και φοιτητριών από το Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών στο μάθημα σε προηγούμενα ακαδημαϊκά έτη είναι πολύ θετική. Γι αυτό και η συμμετοχή αυτή είναι πολύ καλοδεχούμενη.
Τέλης Τύμπας

JohnyJay89
27-09-2012, 17:08
τελικα ξερει κανεις ποτε δινουμε Διοίκηση Κινδύνου;

bouklaman
29-09-2012, 01:30
απο εδω : http://www.ptde.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=757&Itemid=50

Έχει υποβληθεί από Γραμματεία

Δευτέρα, 24 Σεπτέμβριος 2012

Αθήνα 24/9/2012

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Σύλλογος των μελών ΔΕΠ του Τμήματός μας αποφάσισε,

στη Γ.Σ. της 24ης Σεπτεμβρίου 2012, τα εξής:

Α) αναστολή του εκπαιδευτικού έργου, την Τρίτη 25 και

την Τετάρτη 26/9 και

Β) απεργία την Πέμπτη 27 και την Παρασκευή 28/9 .

Ως εκ τούτου, αναβάλλονται, όλες οι εκπαιδευτικές

δραστηριότητες του Τμήματος, όπως εξετάσεις προπτυχιακών

και μεταπτυχιακών φοιτητών καθώς και οι συνεντεύξεις των

υποψηφίων μεταπτυχιακών φοιτητών.

Με νεότερη ανακοίνωση θα επαναπροσδιοριστούν οι ημέρες

και οι ώρες των εξετάσεων και των συνεντεύξεων

Από τη Γραμματεία

Donrosa
01-10-2012, 15:59
Σύμφωνα με την ανακοίνωση εδώ
http://www.ptde.gr/forum2011/index.php?topic=34.msg22160#msg22160
η Διοίκηση Κινδύνου νομίζω είναι 3/10, 12-2μμ, ας το επιβεβαιώσει κάποιος

Gacker
01-10-2012, 20:25
Λογικά έτσι φαίνεται...

NITRO86sp
02-10-2012, 16:28
Επικοινωνία σχολείου, οικογένειας, κοινότητας

DexterGr
08-10-2012, 11:57
Απ' τη Γραμματεία είπαν σε φίλο ότι από φέτος το Παιδαγωγικό δεν θα προσφέρει ξανά ελεύθερα μαθήματα στο τμήμα μας. Έχει ακούσει άλλος κάτι σχετικό;

mixis
09-10-2012, 01:40
Απ' τη Γραμματεία είπαν σε φίλο ότι από φέτος το Παιδαγωγικό δεν θα προσφέρει ξανά ελεύθερα μαθήματα στο τμήμα μας. Έχει ακούσει άλλος κάτι σχετικό;

Τραγικο αν ισχυει αυτο...! :\

maenolis
09-10-2012, 01:46
Κάντε όλοι τύμπα με εργασίες ρε...

DexterGr
09-10-2012, 01:58
Απ' ό,τι κατάλαβα τελικά, το τμήμα μας θα προσφέρει από φέτος συγκεκριμένη λίστα μαθημάτων σαν ελεύθερα, και στην λίστα δεν περιλαμβάνονται τα μαθήματα του Παιδαγωγικού (ως "άσχετα" με το αντικείμενο της σχολής υποθέτω). Θα βγει ανακοίνωση φαντάζομαι όταν πλησιάζουμε τον καιρό των δηλώσεων.

dukewalker
09-10-2012, 13:31
Απ' ό,τι κατάλαβα τελικά, το τμήμα μας θα προσφέρει από φέτος συγκεκριμένη λίστα μαθημάτων σαν ελεύθερα, και στην λίστα δεν περιλαμβάνονται τα μαθήματα του Παιδαγωγικού (ως "άσχετα" με το αντικείμενο της σχολής υποθέτω). Θα βγει ανακοίνωση φαντάζομαι όταν πλησιάζουμε τον καιρό των δηλώσεων.

Νομίζω πως κάτι τέτοιο πέρι λίστας είπε την προηγούμενη Παρασκευή ο Πασχάλης, αυτός πρέπει να την ετοιμάζει.

fay91
09-10-2012, 14:57
Ισχύει παιδιά, ναι. Σε σχετική συζήτηση με τον Εμίρη, είχε αναφέρει πως θα αποκλειστούν κάποια "άσχετα" μαθήματα, όπως του παιδαγωγικού (μικροδιδασκαλίες και τέτοια), κ θα μπορούμε πλέον να παίρνουμε μόνο αυτά που έχουν κάποια σχέση με το τμήμα μας, λίγο μαθηματικά, λίγο δεν ξέρω τί...θα μάθουμε σύντομα λογικά!

A n t o n i s
30-10-2012, 20:10
Νομίζω πως κάτι τέτοιο πέρι λίστας είπε την προηγούμενη Παρασκευή ο Πασχάλης, αυτός πρέπει να την ετοιμάζει.

Δηλαδή τα μαθήματα που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στο mystudies δεν ισχύουν;
Και πότε θα ξεκινήσει κάποιος να παρακολουθεί αν θέλει κάποιο μάθημα;

stathisq
15-12-2012, 18:15
wrong place for that question!