PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές απορίες σχετικά με τη σχολή ΙΙΙ

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

AntoniaS
28-02-2012, 21:52
κάτι σχετικό, έστω ότι έρχεται η εξεταστική στην οποία τελειώσω με όλα τα χρωστούμενα μαθήματα, περίπου πόσον καιρό μετά την εξεταστική μπορώ να κάνω αίτηση για πτυχίο? ίσως όσον καιρό κάνουν να βγουν τα αποτελέσματα όλων των μαθημάτων?? και μέχρι να κάνω αυτή την αίτηση θεωρούμαι ακόμα φοιτήτρια, σωστά? ή μέχρι να ορκιστώ θα θεωρούμαι φοιτήτρια?

Αίτηση ολοκλήρωσης μπορείς να κάνεις όποτε θες, αρκεί να έχουν περαστεί όλοι οι βαθμοί mystudies.
Μέχρι να κάνεις αίτηση είσαι φοιτήτρια, όταν κάνεις αίτηση σου πέρνουν το τρίπτυχο κλπ.
Κ μέχρι να ορκιστείς μπορείς να έχεις μία "ειδική" αναλυτική σαν πτυχίο που έχει πάνω μέσο όρο κλπ

std04131
28-02-2012, 22:06
Αίτηση ολοκλήρωσης μπορείς να κάνεις όποτε θες, αρκεί να έχουν περαστεί όλοι οι βαθμοί mystudies.
Μέχρι να κάνεις αίτηση είσαι φοιτήτρια, όταν κάνεις αίτηση σου πέρνουν το τρίπτυχο κλπ.
Κ μέχρι να ορκιστείς μπορείς να έχεις μία "ειδική" αναλυτική σαν πτυχίο που έχει πάνω μέσο όρο κλπ

α αρα λογικα αν υποθεσουμε οτι καποιος τελειωνει ιουνη και θελει οκτωβρη να παει μεταπτυχιακο.η διαδικασια ειναι η εξης: κανει αιτηση ολοκληρωσης,λαμβανει την ειδικη αναλυτικη με τον μεσο ορο κτλ,παει εξω κανονικα και παιρνει το επισημο πτυχιο αργοτερα; αλλιως πως μπορει να γινει ωστε να παρει το πτυχιο αμεσα καποιος που τελειωνει ιουνη;οχι μονο για το μεταπτυχιακο αλλα για να το εχει μετα για δουλειες κτλ

AntoniaS
28-02-2012, 22:11
α αρα λογικα αν υποθεσουμε οτι καποιος τελειωνει ιουνη και θελει οκτωβρη να παει μεταπτυχιακο.η διαδικασια ειναι η εξης: κανει αιτηση ολοκληρωσης,λαμβανει την ειδικη αναλυτικη με τον μεσο ορο κτλ,παει εξω κανονικα και παιρνει το επισημο πτυχιο αργοτερα; αλλιως πως μπορει να γινει ωστε να παρει το πτυχιο αμεσα καποιος που τελειωνει ιουνη;οχι μονο για το μεταπτυχιακο αλλα για να το εχει μετα για δουλειες κτλ

Nomizw to ptyxio to perneis stin orkwosia, pio prin mporeis na pareis tin eidiki analutiki as poume.

TalL_Guy
29-02-2012, 11:43
αν εχω κανει αιτηση ορκωμωσιας,μπορω να παρω βεβαιωση σπουδων?

XII
29-02-2012, 12:17
Na kanw mia erotisi : uparxei pliroforisi(anepisima) gia to pote tha arxisei to earino eksamino ? tha uparxei keni ebdomada i ba ? euxaristw !!!!!

sogeking
29-02-2012, 12:45
Na kanw mia erotisi : uparxei pliroforisi(anepisima) gia to pote tha arxisei to earino eksamino ? tha uparxei keni ebdomada i ba ? euxaristw !!!!!

απ'την ημερομηνία εγγραφής σου κατανοώ γιατί κάνεις αυτή την ερώτηση :P λογικά την δευτέρα ξεκινάμε

zof
29-02-2012, 12:48
αν εχω κανει αιτηση ορκωμωσιας,μπορω να παρω βεβαιωση σπουδων?

Για να έχεισ κανει αιτηση ορκωμοσιας σημαινει οτι εχεισ κανει και ολοκληρωση σπουδών...άρα σ εχουν "διαγράψει" το τριπτυχο αρα δεν εισαι φοιτητης. αρα πωσ θα πάρεισ βεβαιωση σπουδων? (νομιζω πωσ ο συλλογισμός μου ειναι σωστος...μην σε πάρω όμως και στο λαιμο μου ;) )

* :-P :-P

kouvanos
29-02-2012, 12:51
re paidia ti simainei to (null) mi diathesimo se vathmo sto my-studies??

oldboy
29-02-2012, 12:55

νομίζω πως ειναι οταν δεν εχεις πάει να δώσει ένα μάθημα που έχεις δηλώσει.
τώρα θα μου πείς γιατι δεν έχεις 500 τέτοια.δεν ξέρω.πάντως εγω που έχω 2-3 ειναι σε μαθήματα που δεν είχα πάει να δώσω.
δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι αλλο..

sogeking
29-02-2012, 13:01

για διοίκηση κινδύνου ρωτάς??και μένα το ίδιο έχει,οπότε ευελπιστώ πως απλά δεν έχουν περαστεί ακόμα!

DexterGr
29-02-2012, 13:06

Έχει ανοίξει το βαθμολόγιο και περνάνε βαθμούς. Κάποια στιγμή σήμερα λογικά θα μπουν σε όλους. (Κι εγώ null έχω ακόμα, υποθέτω πως το παιδί που το έβαλε στα αποτελέσματα έχει βαθμό. Άρα περιμένουμε.)

maltanous
29-02-2012, 14:47
Me to mathima "Σύγχρονη Ευρωπαϊκή Ιστορία" ti paizei genika? Sto eclass leei oti einai 3ou kai 4ou kai oti to dilwneis genika kai sta 2 kai dineis ergasies klp klp..

Sto www.di.uoa.gr sto programma spoudwn leei oti einai mono 3ou eksaminou..

AntoniaS
29-02-2012, 15:01
Έχει ανοίξει το βαθμολόγιο και περνάνε βαθμούς. Κάποια στιγμή σήμερα λογικά θα μπουν σε όλους. (Κι εγώ null έχω ακόμα, υποθέτω πως το παιδί που το έβαλε στα αποτελέσματα έχει βαθμό. Άρα περιμένουμε.)

Kai egw exw vathmo. Alla einai afto pou les, anoikse to vathmologio k ta pernane ;)

sogeking
29-02-2012, 15:04
Me to mathima "Σύγχρονη Ευρωπαϊκή Ιστορία" ti paizei genika? Sto eclass leei oti einai 3ou kai 4ou kai oti to dilwneis genika kai sta 2 kai dineis ergasies klp klp..

Sto www.di.uoa.gr (http://www.di.uoa.gr) sto programma spoudwn leei oti einai mono 3ou eksaminou..
ακριβώς όπως το είπες!πρέπει να το δηλώσεις και στο 3ο και στο 4ο εξάμηνο και δίνεις την εργασία στο 4ο εξάμηνο..

chrstos
29-02-2012, 15:06
ακριβώς όπως το είπες!πρέπει να το δηλώσεις και στο 3ο και στο 4ο εξάμηνο και δίνεις την εργασία στο 4ο εξάμηνο..

egw pou dn to dilwsa sto 3o dn mporw n tn dwsw sto 4o??

AntoniaS
29-02-2012, 15:29

kalitera na pas sti grammateia na peis to provlima pou proekupse, k na sou poun ti mporei na ginei.

sogeking
29-02-2012, 15:31
κοίτα αυτό που ξέρω από πέρσυ είναι αυτό που είπα..για κάποιο παράξενο λόγο πρέπει να το δηλώσεις και στα 2:P τώρα για την περίπτωση σου καλύτερα να ρωτήσεις τον καθηγητή να σου πει αν μπορείς..

firetrooper
29-02-2012, 16:54
Το εαρινό "υποθέτουμε" πως ξεκινάει δευτέρα? Πρόγραμμα είδα , ανακοίνωση για την ημερομηνία έναρξης... ούτε καν!

nightcrawler
29-02-2012, 16:56
ε υπαρχουν 4 μερες ακομα για ανακοινωση.μν εισαι πλεονεκτης.

ARK85
29-02-2012, 16:57
νομιζω πρεπει να ειδοποιησουμε το τους διοικουντες γιατι οτι αποφασισει το τμημα ειναι βασικα.

Για πες το λίγο πιο ξεκάθαρα, είμαι και λίγο αργός βλέπεις :tounge:

Constantine C.
29-02-2012, 16:57
Που ξέρεις! Μπορεί να ξεκινήσει και Κυριακή!

firetrooper
29-02-2012, 16:58
ε υπαρχουν 4 μερες ακομα για ανακοινωση.μν εισαι πλεονεκτης.

Ε μα να μην ξερω; Να εχω στο μυαλο μου διακοπες ή Χατζοπουλο; :p

nikolig33
29-02-2012, 21:33
paidia ti tha ginei telika me syspro?olous o delis tha tous parei?kapou akousa oti i mema tha to parei apla tha voithithei apo atoma (didaktorikous ktl) otan tha konteuoun na spasoun ta nera (min exoume kai kana aproopto tsounami k pnigoume?!!!)

Passive Viewer
29-02-2012, 21:43
Ο δελης ειπε στο τελευταιο μαθημα οτι θα τους παρει ολους εκεινος....

Στο προγραμμα λεει Δελης-Ρουσοπουλου την ιδια ωρα αμφιθεατρο (δηλ δεν χωριζομαστε)
Απο αναξιοπιστες πηγες ακουσα οτι ο γεοργιαδης λεει οτι θα χωριστουνε κανονικα τα τμηματα αλλα δεν τον πιστευω

TopGear
29-02-2012, 22:19
paidia ti tha ginei telika me syspro?olous o delis tha tous parei?kapou akousa oti i mema tha to parei apla tha voithithei apo atoma (didaktorikous ktl) otan tha konteuoun na spasoun ta nera (min exoume kai kana aproopto tsounami k pnigoume?!!!)

Ο δελης ειπε στο τελευταιο μαθημα οτι θα τους παρει ολους εκεινος....

Στο προγραμμα λεει Δελης-Ρουσοπουλου την ιδια ωρα αμφιθεατρο (δηλ δεν χωριζομαστε)
Απο αναξιοπιστες πηγες ακουσα οτι ο γεοργιαδης λεει οτι θα χωριστουνε κανονικα τα τμηματα αλλα δεν τον πιστευω

Απ'ότι έχει ειπωθεί, έχει ήδη γεννήσει και απουσιάζει με άδεια γέννας. Από την άλλη, κάποια λένε πώς έχει άδεια κυήσεως και δεν έχει γεννήσει ακόμη.

Αν η μόνιμή της κατοικία είναι στο Αμέρικα, είτε έτσι, είτε αλλιώς, πόσο εύκολο της είναι να βρίσκεται στην Ελλάδα και μάλιστα σε τέτοια κατάσταση; Οπότε πιστεύω ότι ο Δελής θα τους έχει όλους τελικά.

Liakos13
29-02-2012, 23:24
Απ'ότι έχει ειπωθεί, έχει ήδη γεννήσει και απουσιάζει με άδεια γέννας. Από την άλλη, κάποια λένε πώς έχει άδεια κυήσεως και δεν έχει γεννήσει ακόμη.

Αν η μόνιμή της κατοικία είναι στο Αμέρικα, είτε έτσι, είτε αλλιώς, πόσο εύκολο της είναι να βρίσκεται στην Ελλάδα και μάλιστα σε τέτοια κατάσταση; Οπότε πιστεύω ότι ο Δελής θα τους έχει όλους τελικά.

Και πότε θα πάρει εκπαιδευτική άδεια που λέει?:p

nightcrawler
29-02-2012, 23:26
το 12-13 αν εννοεις για τον Δελη.

theboyisdead
29-02-2012, 23:48
Δυστυχώς nikolig33, το τσουνάμι είναι αρκετά πιθανό ενδεχόμενο...

Τα τινά είναι τα εξής:
1. Όπως είπε και ο Passive Viewer, ο Δελής στο τελευταίο του μάθημα (δηλαδή πριν ένα μήνα χοντρικά, πάει κάποιος καιρός...) είπε ότι θα κάνει και τα δύο τμήματα εκείνος.
2. Στο πρόγραμμα που έχει ανακοινωθεί υπάρχουν μόνο δυο δίωρα και μάλιστα σε πιο μεγάλες αίθουσες από αυτές που γινότανε πέρσυ το μάθημα (φέτος Α1, πέρσυ Ζ το ένα τμήμα και το άλλο κάπου εκεί πέρα). Συνηγορεί στο άνωθεν συμπέρασμα.

Από την άλλη:
1. Ο Π.Γ. λέει ότι η Μ.Ρ. έχει γεννήσει εδώ και κάποιο καιρό (<=μήνα - μήνας πάνω, μήνας κάτω ανοίγουν κάποια ενδεχόμενα...) (αλλά βέβαια η άδεια γέννας όπως λέει και ο TopGear την καλύπτει) - και ισχύει ότι ο ίδιος (Π.Γ.) επειδή προφανώς δεν είχε ιδέα (...) έλεγε ότι θα γίνει κανονικά το μάθημα όπως πέρσι.
2. Στο πρόγραμμα στο μάθημα αναφέρονται ως διδάσκοντες και ο Α.Δ. και η Μ.Ρ. (μάλλον αν ήταν τόσο βέβαιο ότι θα γίνει ένα και αδιαίρετο τμήμα κάτι τέτοιο δεν θα ήταν "απαραίτητο" - αλλά βέβαια πολλά τέτοια συμβάντα έχουμε δει οπότε...)

Νομίζω μόνο οι ίδιοι (Α.Δ. και Μ.Ρ.) και κυρίως η δεύτερη μπορεί να μας πούνε με ακριβεία (ή έστω κάποιος άμεσα εμπλεκόμενος - διδακτορικός κλπ) αν και βέβαια τη Δευτέρα μάλλον θα μάθουμε...

Υ.Γ.: Κι' ο Θεός βοηθός δεν λένε; :question:

TopGear
01-03-2012, 00:50
Και πότε θα πάρει εκπαιδευτική άδεια που λέει?:p

Απ'του χρόνου είναι αυτό.

oldboy
01-03-2012, 06:41
χρειαζόμαστε συνολικά 15 μαθήματα επιλογής και τουλάχιστον τα 5 να ειναι βασικά.
έστω οτι βγάζουμε τα 3 ελεύθερα οπότε μένουνε 7 επιλογής και 5 βασικά.
μπορώ να πάρω ας πούμε 6 βασικά και να πάρω και 6 επιλογής έτσι???

ειμαι σίγουρος πως ναί αλλα θέλω και επιβεβαίωση μην κάνω καμια πατάτα και ψάχνομαι.

TopGear
01-03-2012, 06:44
χρειαζόμαστε συνολικά 15 μαθήματα επιλογής και τουλάχιστον τα 5 να ειναι βασικά.
έστω οτι βγάζουμε τα 3 ελεύθερα οπότε μένουνε 7 επιλογής και 5 βασικά.
μπορώ να πάρω ας πούμε 6 βασικά και να πάρω και 6 επιλογής έτσι???

ειμαι σίγουρος πως ναί αλλα θέλω και επιβεβαίωση μην κάνω καμια πατάτα και ψάχνομαι.

Ναι. Μπορείς να πάρεις όσα θες βασικά, ακόμη και 12. Εσύ το διαλέγεις αυτό. Απλά ο κανονισμός λέει να έχεις τουλάχιστον 5 και από ένα του κάθε τομέα. Από κει κι έπειτα, αν πάρεις περισσότερα βασικά και 5 είναι απ'τον ίδιο τομέα, τότε τον "κατοχυρώνεις".

vryl
01-03-2012, 07:40
Ξέρουμε πότε θα βγει το πρόγραμμα του εαρινού εξαμήνου;

quailtropz
01-03-2012, 07:46
Ξέρουμε πότε θα βγει το πρόγραμμα του εαρινού εξαμήνου;

έχει βγεί ήδη

http://cgi.di.uoa.gr/~schedule/timetables/11-12/timetable_PPS_spring1112.html

maltanous
01-03-2012, 14:52
Ναι. Μπορείς να πάρεις όσα θες βασικά, ακόμη και 12. Εσύ το διαλέγεις αυτό. Απλά ο κανονισμός λέει να έχεις τουλάχιστον 5 και από ένα του κάθε τομέα. Από κει κι έπειτα, αν πάρεις περισσότερα βασικά και 5 είναι απ'τον ίδιο τομέα, τότε τον "κατοχυρώνεις".

Kai ta vasika thewrountai pio diskola genika?
Diladi an emena m aresei polu ena vasiko alla genika einai palouki,na to skeftw i na to parw,ma den allazei tpt?

Mr. Unknown
01-03-2012, 15:06
Kai ta vasika thewrountai pio diskola genika?

Diladi an emena m aresei polu ena vasiko alla genika einai palouki,na to skeftw i na to parw,ma den allazei tpt?

Θεωρητικά ίσως κάποιος να νομίζει δυσκολία κορμού>δυσκολία βασικών κατεύθυνσης>δυσκολία επιλογής κατεύθυνσης.
Στην πράξη αυτό δεν ισχύει, αφού υπάρχουν αρκετά μαθήματα επιλογής κατεύθυνσης που άνετα θα μπορούσαν να είναι βασικά (κάπου είχε γίνει σχετική συζήτηση σχετικά με την "κρυπτογραφία" και "προστασία και ασφάλεια" για το οτι πρεπει να είναι βασικά κατεύθυνσης και όχι επιλογής)

Octopus Handjob
01-03-2012, 15:48
Για να κάνεις αίτηση ορκομωσίας, χρειάζεται να έχεις πάρει βεβαίωση ολοκλήρωσης σπουδών; Αν όχι, ποιοί είναι οι ακριβείς χρονικοί συσχετισμοί; Ευχαριστώ.

oldboy
01-03-2012, 19:40
πρόγραμμα εξεταστικής εαρινού εξαμήνου θα βγεί κάπου σύντομα να ξέρουμε τι μαθήματα θα επιλέξουμε και θα δηλώσουμε????
πέρυσι είχε βγεί φέτος όχι?

kouvanos
01-03-2012, 22:58
kserei kaneis to til tou 5x5 panw ap ti sxoli? :p

evgenios
02-03-2012, 00:24
εχω μπερδευτει λιγο, σε μια κατευθυνση, πχ υπολογιστικα συστηματα & εφαρμογες, ποια ειναι η διαφορα μεταξυ των "βασικα κατευθυνσης" και "επιλογης κατευθυνσης" ???
δηλαδη, απο ολα τα μαθηματα που εχει ο οδηγος σπουδων για αυτη την κατευθυνση, ειναι καποια συγκεκριμενα τα οποια ειναι βασικα, και θα πρεπει να τα παρουμε για να την κατωχυρωσουμε, ή απλα επιλεγουμε 5 απο ολα αυτα ( οποια θελουμε εμεις ) και την κατωχυρωνουμε????

// επισης για τα ελευθερα μαθηματα (παιδαγωγικα, μικροοικονομικη, κλπ), που μπορουμε να πληροφορηθουμε σχετικα με το σε ποιες σχολες γινονται και σε ποια εξαμηνα??? ο οδηγος σπουδων δε λεει τπτ...
και αν καταλαβα καλα απο διαφορα threads που διαβασα εδω, τα ελευθερα μαθηματα που μπορουμε να επιλεξουμε δεν ειναι μονο αυτα τα 13 που εχει στον οδηγο σπουδων, αλλά και πολλα άλλα απο διαφορες σχολες??

αυτα τα λιγα ειχα να ρωτησω :grin:

dukewalker
02-03-2012, 01:08
εχω μπερδευτει λιγο, σε μια κατευθυνση, πχ υπολογιστικα συστηματα & εφαρμογες, ποια ειναι η διαφορα μεταξυ των "βασικα κατευθυνσης" και "επιλογης κατευθυνσης" ???
δηλαδη, απο ολα τα μαθηματα που εχει ο οδηγος σπουδων για αυτη την κατευθυνση, ειναι καποια συγκεκριμενα τα οποια ειναι βασικα, και θα πρεπει να τα παρουμε για να την κατωχυρωσουμε, ή απλα επιλεγουμε 5 απο ολα αυτα ( οποια θελουμε εμεις ) και την κατωχυρωνουμε????

απ'οσα μαθηματα γραφει ο οδηγος σπουδων για μια κατευθυνση, μερικα γραφουν "Β" από δίπλα.
αυτό σημαίνει πως ειναι βασικα αυτης της κατευθυνσης.

για να την κατοχυρώσεις, επιλέγεις 5 από αυτά τα βασικά μαθήματα που έχει η κατεύθυνση.

δεν καταλαβαίνω απόλυτα το δίλημμα που θέτεις.

// επισης για τα ελευθερα μαθηματα (παιδαγωγικα, μικροοικονομικη, κλπ), που μπορουμε να πληροφορηθουμε σχετικα με το σε ποιες σχολες γινονται και σε ποια εξαμηνα??? ο οδηγος σπουδων δε λεει τπτ...
και αν καταλαβα καλα απο διαφορα threads που διαβασα εδω, τα ελευθερα μαθηματα που μπορουμε να επιλεξουμε δεν ειναι μονο αυτα τα 13 που εχει στον οδηγο σπουδων, αλλά και πολλα άλλα απο διαφορες σχολες??

αυτα τα λιγα ειχα να ρωτησω :grin:

Ναι, μπορεί να είναι από οποιοδήποτε τμήμα του ΕΚΠΑ.
Αυτά τα 13 που έχει ο οδηγός σπουδών είναι απλώς παράδειγμα...

Για πληροφορίες, πρέπει να ψάξεις εσύ ο ίδιος για αυτό που σε ενδιαφέρει, και όταν έρθει κάποια ώρα -πριν από τις δηλώσεις μαθημάτων-, να πεις στο σύλλογο φοιτητών ότι θέλεις να δηλώσεις το τάδε μάθημα (ώστε ο ΣΦ με τη σειρά του να ενημερώσει τη γραμματεία να προσθέσει τον τίτλο του μαθήματος στο mystudies...) .

Για κάποια "διάσημα" μαθήματα, λογικά υπάρχουν πληροφορίες σε θρεντ του φόρουμ (πχ. το φετινό για διοίκηση κινδύνου).

evgenios
02-03-2012, 01:23
απ'οσα μαθηματα γραφει ο οδηγος σπουδων για μια κατευθυνση, μερικα γραφουν "Β" από δίπλα.
αυτό σημαίνει πως ειναι βασικα αυτης της κατευθυνσης.

για να την κατοχυρώσεις, επιλέγεις 5 από αυτά τα βασικά μαθήματα που έχει η κατεύθυνση.

δεν καταλαβαίνω απόλυτα το δίλημμα που θέτεις.

ok, καταλαβα, απλα δεν ειχα προσεξει αυτο που ειπες με το Β και το Ε (βλακεια μου)...

Ναι, μπορεί να είναι από οποιοδήποτε τμήμα του ΕΚΠΑ.
Αυτά τα 13 που έχει ο οδηγός σπουδών είναι απλώς παράδειγμα...

Για πληροφορίες, πρέπει να ψάξεις εσύ ο ίδιος για αυτό που σε ενδιαφέρει, και όταν έρθει κάποια ώρα -πριν από τις δηλώσεις μαθημάτων-, να πεις στο σύλλογο φοιτητών ότι θέλεις να δηλώσεις το τάδε μάθημα (ώστε ο ΣΦ με τη σειρά του να ενημερώσει τη γραμματεία να προσθέσει τον τίτλο του μαθήματος στο mystudies...) .

Για κάποια "διάσημα" μαθήματα, λογικά υπάρχουν πληροφορίες σε θρεντ του φόρουμ (πχ. το φετινό για διοίκηση κινδύνου).

3 χρονια σε αυτη τη σχολη δεν το ακουσα ποτε μου αυτο το πραγμα...(οχι οτι το ειχα ψαξει και πολυ).....τεσπα...

σ'ευχαριστω πολυ!!!

Adrianiotiss
02-03-2012, 02:28
kserei kaneis to til tou 5x5 panw ap ti sxoli? :p
6973793011 , 6946711158 αν δεν έχουν αλλάξει γιατί έχω να πάω γύρω στα 2 χρόνια έκει

AntoniaS
02-03-2012, 03:00
ok, καταλαβα, απλα δεν ειχα προσεξει αυτο που ειπες με το Β και το Ε (βλακεια μου)...

Όμως πρέπει να πάρεις κ 1 απο 1ο τομέα και 1 από 3ο τομέα (το λέω σε περίπτωση που δεν το έχεις δει)

3 χρονια σε αυτη τη σχολη δεν το ακουσα ποτε μου αυτο το πραγμα...(οχι οτι το ειχα ψαξει και πολυ).....τεσπα...

Υπάρχει επίσης θρεντ για όλα τα ελεύθερα όταν γίνονται οι δηλώσεις θα ανοίξει λογικά, όπου εκεί μπορείς να δεις πληροφορίες για το ποια θα είναι και να προτείνεις κάποιο αν δεν είναι ήδη στην λίστα. Αυτά τα θρεντ τα βρίσκεις με λίγο ψάξιμο, κ μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα παλιότερα για να μάθεις πληροφορίες.

d3m
02-03-2012, 03:13

σ'ευχαριστω πολυ!!!

http://studclub.di.uoa.gr/anakoinwseis.php#id124
http://studclub.di.uoa.gr/anakoinwseis.php#id102
http://studclub.di.uoa.gr/anakoinwseis.php#id52

vryl
02-03-2012, 06:59
έχει βγεί ήδη

http://cgi.di.uoa.gr/~schedule/timetables/11-12/timetable_PPS_spring1112.html (http://cgi.di.uoa.gr/%7Eschedule/timetables/11-12/timetable_PPS_spring1112.html)
Μάλιστα. Οπότε υποθέτω ότι ξεκινάμε μαθήματα από Δευτέρα, έτσι;

manta-rini
02-03-2012, 07:05
Μάλιστα. Οπότε υποθέτω ότι ξεκινάμε μαθήματα από Δευτέρα, έτσι;

Ναι.
(deja vu)

Octopus Handjob
02-03-2012, 11:35
Για να κάνεις αίτηση ορκομωσίας, χρειάζεται να έχεις πάρει βεβαίωση ολοκλήρωσης σπουδών; Αν όχι, ποιοί είναι οι ακριβείς χρονικοί συσχετισμοί; Ευχαριστώ.

Herpium Derpusius

respectianos
02-03-2012, 12:39
Καλημέρα,

Κάποτε είχα ακούσει ότι υπάρχει το δικαίωμα σε έναν φοιτητή να κόψει μέχρι 5 μαθήματα και να τα ξαναδώσει για να βελτιώσει τον βαθμό του.
Ξέρετε αν ισχύει ακόμα κάτι τέτοιο ή πάντα αυτό ήταν ράδιο αρβύλα;

Ευχαριστώ πολύ

aekmeli
02-03-2012, 12:50
Καλημέρα,

Κάποτε είχα ακούσει ότι υπάρχει το δικαίωμα σε έναν φοιτητή να κόψει μέχρι 5 μαθήματα και να τα ξαναδώσει για να βελτιώσει τον βαθμό του.
Ξέρετε αν ισχύει ακόμα κάτι τέτοιο ή πάντα αυτό ήταν ράδιο αρβύλα;

Ευχαριστώ πολύ

Ραδιο αρβύλα ειναι ....
Στην σχολη μας δεν υπαρχει :angry1: (υπαρχει σε αλλες σχολες )

evgenios
02-03-2012, 13:21
Όμως πρέπει να πάρεις κ 1 απο 1ο τομέα και 1 από 3ο τομέα (το λέω σε περίπτωση που δεν το έχεις δει)

ναι ναι το ειδα και αυτο.
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!

zof
02-03-2012, 15:45

Οταν παίρνεις την βεβαίωση ολοκλήρωσης σπουδών σ δίνουν και μια αιτηση να συμπληρώσεις αυτή ειναι η αιτηση ορκομωσίας
(μου το ειπε απο το τηλ η γραμματεία). Για να κανεις αιτηση ορκομωσίας λογικα πρεπει να κανεις και ολοκλήρωση σπουδών, πωσ αλλιωσ?
παρε και κανα τηλ για σιγουρα!

Sevasmios
02-03-2012, 19:32
Με τους νέους που ψηφίστηκαν για τα πανεπιστήμια θυμάμαι ότι συζητάγαμε ότι βάζουν μέγιστο αριθμό εξετάσεων σε ένα μάθημα. Έχει κάνεις καμοιά πληροφορία για αυτό? Εφαρμόζεται πουθενά?

Με καίει πολύ το θέμα (βλέπε ΗΜΟ/Ηλεκτρονική, κάθε εξεταστική άσο πέρνω)

damian
02-03-2012, 19:56
Με τους νέους που ψηφίστηκαν για τα πανεπιστήμια θυμάμαι ότι συζητάγαμε ότι βάζουν μέγιστο αριθμό εξετάσεων σε ένα μάθημα. Έχει κάνεις καμοιά πληροφορία για αυτό? Εφαρμόζεται πουθενά?

Με καίει πολύ το θέμα (βλέπε ΗΜΟ/Ηλεκτρονική, κάθε εξεταστική άσο πέρνω)

ακόμα τίποτα

path
02-03-2012, 22:28
uparxei sta agglika to "apotimish stoxoi' ?

http://old.di.uoa.gr/gr/apotimisi/ApotimisiStoxoi.pdf

kouvanos
02-03-2012, 23:09
gia to oti arxizoume ti deytera eimaste sigouroi? logika dn prepei na vgei kapoia episimi anakoinosi gia enarksi mathimatwn??

nightcrawler
02-03-2012, 23:25
το πε κ ο λιακος σε μια ανακοινωση που ηταν σημερα στη ΓΣΤ.ε ολοκληρο ΣΚ εχουν για να βγαλουν ανακοινωση.

TopGear
02-03-2012, 23:28
gia to oti arxizoume ti deytera eimaste sigouroi? logika dn prepei na vgei kapoia episimi anakoinosi gia enarksi mathimatwn??

Εδώ δεν ήταν πρόθυμοι να αλλάξουν ημερομηνίες εξέτασεις σε μαθήματα των οποίων οι μέρες διεξαγωγής τους ενδεχόταν να ήταν σε καθολικές απεργίες, που λογικά σημαίνει ή δεν έχουν χρόνο για χάσιμο ή μπήκαμε στο γενικότερο καθεστώς "αποφασίζομεν και διατάζομεν". :p

Άρα από Δευτέρα τα γάλατα.

Mithrandir6
03-03-2012, 01:18
έπυμε ποια μαθήματα θα έχουν τηλεμετάδοση;Πότε θα μάθουμε,αν όχι;;

//thx

sisyphus
03-03-2012, 05:47
έπυμε ποια μαθήματα θα έχουν τηλεμετάδοση;Πότε θα μάθουμε,αν όχι;;

Εχει βγει το προγραμμα εδω:
http://webcast.uoa.gr/view/view.php?item=calendar&org=uoa&unit=di (http://webcast.uoa.gr/view/view.php?item=calendar&org=uoa&unit=di)

ironman
03-03-2012, 13:42
υπαρχει κανα μαγαζι κοντα στη σχολη για εκτυπωση πτυχιακης;
και ποσο παει περιπου αμα ξερετε;

tinuviel
03-03-2012, 14:54
υπαρχει κανα μαγαζι κοντα στη σχολη για εκτυπωση πτυχιακης;
και ποσο παει περιπου αμα ξερετε;

Στον Νούκα (http://www.noukas.gr/) κοντά στο τέρμα του 608 πάνε οι περισσότεροι νομίζω, αλλά εκεί κοντά στο νεκραταφείο του ζωγράφου έχει και άλλα. Νομίζω πως στον Νούκα εμένα μου πήγε γύρω στα 13 ευρώ ο κάθε τόμος, παίζει ρόλο βέβαια και το μέγεθος της πτυχιακής και το αν έχει πολλές έγχρωμες σελίδες.

geleonti
03-03-2012, 20:45
Καλησπερα παιδια και καλη δυναμη

θα ηθελα παρακαλω αν μπορει καποιος να μου πει αν βολευει καποιος να παρακολουθησειτις δομες δεδομενων μεσω τηλεκπαιδευσης.Μεταδιδονται και τα 2 τμηματα κανονικα;

ευχαριστω

greek_tornado
03-03-2012, 21:22
http://webcast.uoa.gr/index.php
Ειμαι ο μονος που βλεπει λευκη σελιδα?

quailtropz
03-03-2012, 21:24
http://webcast.uoa.gr/index.php
Ειμαι ο μονος που βλεπει λευκη σελιδα?

Γιεπ, delete την cache σου για να φτίαξει.

Καλησπερα παιδια και καλη δυναμη

θα ηθελα παρακαλω αν μπορει καποιος να μου πει αν βολευει καποιος να παρακολουθησειτις δομες δεδομενων μεσω τηλεκπαιδευσης.Μεταδιδονται και τα 2 τμηματα κανονικα;

ευχαριστω

Πέρσι όλο το μάθημα το παρακολούθησα από την τηλεμετάδοση και κατά 99% δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.
Νομίζω φέτος θα γίνει 1 τμήμα για όλους το οποίο θα μεταδίδεται

geleonti
03-03-2012, 21:29
Το χει παρακολουθησει κανειςonline;

nightcrawler
03-03-2012, 21:51
Το χει παρακολουθησει κανειςonline;
ο αποπανω σου ειπε οτι το παρακολουθησε.

geleonti
03-03-2012, 22:26
Σορρυ έγινε σχεδον παράλληλα δεν ειχα κανει refresh. Η ανάθεση εργασιών γίνεται ασχετα με τις φυσικές παρουσίες? 3 δεν αναθέτει συνήθως?
Στο πρόγραμμα φέτος εμφανίζει 2 τμήματα που τα κανει ο Κοτρώνης

nightcrawler
03-03-2012, 22:39
ναι δν εχει σημασια.συνηθως 3 βαζει ναι.ε αφου το λεει το προγραμμα μονος θα το κανει.

GoldenEye
04-03-2012, 14:14
Παιδιά, ξέρουμε ποιο είναι το προγραμμα μαθημάτων του εαρινού εξαμήνού;

Alchro
04-03-2012, 14:18
Παιδιά, ξέρουμε ποιο είναι το προγραμμα μαθημάτων του εαρινού εξαμήνού;

http://www.di.uoa.gr/undergraduate/timetable/week

tzagasdog
04-03-2012, 14:23
απο Δευτέρα τώρα δεν ξεκινάνε τα μαθήματα?

GreekTeo
04-03-2012, 14:28
απο Δευτέρα τώρα δεν ξεκινάνε τα μαθήματα?

oh yes!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=gn812n7Y7HM

ironman
04-03-2012, 14:51
ανακοινωση για μεχρι ποτε μπορουμε να δωσουμε τις πτυχιακες δε θα βγει;
στο προηγουμενο εξαμηνο νομιζω ειχαν βγαλει και ελεγαν ακριβη ημερομηνια

greek_tornado
04-03-2012, 17:08
Ξερει κανεις που βρισκεται το γυμναστηριο του ΕΚΠΑ?

DexterGr
04-03-2012, 17:11
Ξερει κανεις που βρισκεται το γυμναστηριο του ΕΚΠΑ?

Δίπλα στο ΜΙΘΕ.

trooper7
04-03-2012, 17:20
ανακοινωση για μεχρι ποτε μπορουμε να δωσουμε τις πτυχιακες δε θα βγει;
στο προηγουμενο εξαμηνο νομιζω ειχαν βγαλει και ελεγαν ακριβη ημερομηνια
Mexri ena mina meta to telos ths eksetastikhs.
Ara mexri 3/4.

konion
04-03-2012, 19:39
Παιδια,στο προγραμμα της σχολης,μου βγαζει αλλες ωρες οταν παταω ανα εξαμηνο και αλλες ανα μερα.Ξερει κανεις τι γινετε?

quailtropz
04-03-2012, 19:44
Παιδια,στο προγραμμα της σχολης,μου βγαζει αλλες ωρες οταν παταω ανα εξαμηνο και αλλες ανα μερα.Ξερει κανεις τι γινετε?

Και τα δύο λάθος είναι

δες εδω http://cgi.di.uoa.gr/~schedule/timetables/11-12/timetable_PPS_spring1112.html

mike koum
04-03-2012, 19:49
auto me tis ptixiakes isxiei kai gia to earino ? diadi teli iouliou tha mporoume na paradwsoume ptixiaki ?
euxaristw...

nikolig33
04-03-2012, 20:27
syspro oloi tha exoume to idio sustima axiologisis tou deli ?
giati vlepo oti to mathima tha ginetai sto amfitheatro.opote mono delis.paidia kalo kouragio!!!!!!!!!!!!

Agrini0tis
04-03-2012, 20:47
Πόσα βιβλία είναι το όριο?

Mr. Iso
04-03-2012, 20:50
Πόσα βιβλία είναι το όριο?

Όσα κ τα μαθήματα που απαιτούνται για τη λήψη πτυχίου. Δλδ 47 νομίζω.

Agrini0tis
04-03-2012, 20:55
Όσα κ τα μαθήματα που απαιτούνται για τη λήψη πτυχίου. Δλδ 47 νομίζω.

Και για να δω πόσα έχω πάρει logάρω στο eudoksos και προσθέτω τον αριθμό των βιβλίων που βρίσκεται στην επιλογή "Λίστα Βιβλίων" με αυτόν που βρίσκεται στα στοιχεία του Φοιτητή "Αριθμός Μαθημάτων για τα οποία έχετε ήδη παραλάβει συγγράμματα πριν το σύστημα Εύδοξος" ?

Mr. Iso
04-03-2012, 21:10
Και για να δω πόσα έχω πάρει logάρω στο eudoksos και προσθέτω τον αριθμό των βιβλίων που βρίσκεται στην επιλογή "Λίστα Βιβλίων" με αυτόν που βρίσκεται στα στοιχεία του Φοιτητή "Αριθμός Μαθημάτων για τα οποία έχετε ήδη παραλάβει συγγράμματα πριν το σύστημα Εύδοξος" ?

Εγώ προσωπικά το κοιτάω μόνο απο το σύστημα της γραμματείας (το My-studies). Άλλωστε με βάση τις εκεί καταχωρήσεις γίνεται στο τέλος ο έλεγχος. Κ απ' ότι βλέπω εκεί λεει τελικά "Mέγιστο Όριο Συγγραμμάτων: 45" .

Agrini0tis
04-03-2012, 21:15
Εγώ προσωπικά το κοιτάω μόνο απο το σύστημα της γραμματείας (το My-studies). Άλλωστε με βάση τις εκεί καταχωρήσεις γίνεται στο τέλος ο έλεγχος. Κ απ' ότι βλέπω εκεί λεει τελικά "Mέγιστο Όριο Συγγραμμάτων: 45" .

Ναι όντως το λέει εκεί το όριο.
Αλλά εκεί μου λέει ότι έχω πάρει 34 συγγράματα ενώ έχω παραπάνω...

Mr. Iso
04-03-2012, 21:22
Ναι όντως το λέει εκεί το όριο.
Αλλά εκεί μου λέει ότι έχω πάρει 34 συγγράματα ενώ έχω παραπάνω...

Ε ναι, λογικά δεν έχει προσθέσει στο σύνολο αυτά που πήρες στο εξάμηνο που περασε. Λογικά κάτω κάτω στη λίστα με τα συγγράμματα θα στα έχει με κόκκινο τα φετινά (δλδ μη παραληφθέντα). Ο έλεγχος/αντιστοίχιση μεταξύ eudoxos κ γραμματείας γίνεται στο τέλος της χρονιάς.

Billopoulos
04-03-2012, 22:02
Προγραμμα τηλεμεταδοσης υπαρχει;

quailtropz
04-03-2012, 22:05
Προγραμμα τηλεμεταδοσης υπαρχει;

http://webcast.uoa.gr/view/view.php?item=calendar&org=uoa&unit=di

sogeking
04-03-2012, 22:49
Για ποιο λόγο ο προγραμματισμός συστήματος γίνεται βριαδιάτικα και χωρίς τηλεμετάδοση?

nightcrawler
04-03-2012, 22:58
το οτι γινεται βραδυ ειναι θεμα του ποτε μπορει ο καθηγητης κ προγραμματος.τι αλλη εξηγηση περιμενες?

sogeking
04-03-2012, 23:08
το οτι γινεται βραδυ ειναι θεμα του ποτε μπορει ο καθηγητης κ προγραμματος.τι αλλη εξηγηση περιμενες?
λίγο ρητορική ήταν η ερώτηση μου..δεν πιστεύω να είμαι ο μόνος που θα πρέπει να κάτσει 3 και 4 ώρες στην σχολή την δευτέρα και την τρίτη αντίστοιχα χωρίς να κάνει τίποτα για να παρακολουθήσει το μάθημα..

devaggos
04-03-2012, 23:55
λίγο ρητορική ήταν η ερώτηση μου..δεν πιστεύω να είμαι ο μόνος που θα πρέπει να κάτσει 3 και 4 ώρες στην σχολή την δευτέρα και την τρίτη αντίστοιχα χωρίς να κάνει τίποτα για να παρακολουθήσει το μάθημα..

μην ανησυχείς σε μια βδομαδούλα θα έχεις να κάνεις εργασιούλες για να απασχοληθείς με κάτι :p

AntoniaS
05-03-2012, 00:19
auto me tis ptixiakes isxiei kai gia to earino ? diadi teli iouliou tha mporoume na paradwsoume ptixiaki ?
euxaristw...

Ναι .......

mike koum
05-03-2012, 01:49
ok sorry ... mporw na dwsw syspro xwris na exw perasei leitourgika ?

TopGear
05-03-2012, 01:56
ok sorry ... mporw na dwsw syspro xwris na exw perasei leitourgika ?

Yeap.
...................

alex7pan
05-03-2012, 10:34
Δεν ξεκάνει το βίντεο στην διάλεξη . Βγάζει σφάλμα 404 ότι δεν βρίσκει την σελίδα. Είναι σφάλμα της καινούριας σελίδας ή υπάρχει περίπτωση να φταίει το realplayer ? Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ? Ευχαριστώ .

JustM
05-03-2012, 13:07
έχεις δοκιμάσει να μπεις εδώ; http://webcast.uoa.gr/index.php Σε ποιο site σου βγάζει σφάλμα;

mavri_gata
05-03-2012, 15:33
Τα Γραφικά 2 χάθηκαν οριστικά???

Υποτίθεται φέτος ήταν η "σειρά" να γίνουν, αλλά δε βλέπω Θεοχάρη στον ορίζοντα... Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω?

ps: δε μου δουλεύει η "γρήγορη απάντηση"... νόμιζα ότι έχω ήδη κάνει το ποστ από χτες και μπαίνοντας να δω απάντηση το κατάλαβα

black rose
05-03-2012, 18:57
Παιδιά, να ρωτήσω, στο my studies, μου βγάζει παραληφθέντα συγγράμματα 37 ενώ μετρώντας τα βιβλία με πράσινο χρώμα, δηλαδή τα παραληφθέντα, είναι 40. Επιπλέον, αυτά που πήραμε το χειμερινό εξάμηνο προς το παρόν τα έχει με κόκκινο, τα οποία είναι 6, άρα εγώ έχω παραλάβει 46 τελικά. Τι παίζει με αυτό; Τώρα το παρατήρησα, γιατί πάντα βασιζόμουν στον αριθμό που έγραφε πάνω.

//Το επαλήθευσα μετρώντας τα βιβλία πριν τον εύδοξο και προσθέτοντας σε αυτά τα μετά τoν εύδοξο βγαίνει 46. Αλλά ο αριθμός πάνω στο my studies λέει άλλα. Σκατά τα 'χουν κάνει.

mixis
05-03-2012, 19:30
Σε 1 μαθημα εχω δηλωσει αλλο βιβλιο στο mystudies κι αλλο πηρα απ τον Ευδοξο....Θα υπαρξει προβλημα???

devaggos
05-03-2012, 22:48
Σε 1 μαθημα εχω δηλωσει αλλο βιβλιο στο mystudies κι αλλο πηρα απ τον Ευδοξο....Θα υπαρξει προβλημα???

καλά πως το κατάφερες αυτό; τίθεται θέμα περί ψευδούς δηλώσεως κλπ... δεν ξέρω τί μπορείς να κάνεις τώρα, ίσως αν απευθυνθείς στη γραμματεία;

ARK85
06-03-2012, 01:35

Ναι, θα σε πρήξουν :tounge:
Πήγαινε γραμματεία και μετά τηλέφωνο στον Εύδοξο (μάλλον το δεύτερο θα στο προτείνει και η γραμματεία).

vagdancer
06-03-2012, 04:24
Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση ότι θα λάβουμε το πτυχίο μας , γιατί το χρειάζονται για μία αίτηση που κάνω για εξωτερικό?

Βοήθεια...

Pan-kun
06-03-2012, 05:41
Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση ότι θα λάβουμε το πτυχίο μας , γιατί το χρειάζονται για μία αίτηση που κάνω για εξωτερικό?

Βοήθεια...

Πας στην γραμματεία και τους λες πως χρειάζεσαι βεβαίωση πως θα ολοκληρώσεις τις σπουδές σου κλπ.
Σου τυπώνει την βεβαίωση, πας στον Γεωργιάδη, στην υπογράφει, ξαναπας στη γραμματεία στη σφραγίζει.

done.

vagdancer
06-03-2012, 11:13
Eyxaristw !!

vryl
06-03-2012, 11:55
Με τα μαθήματα που διδάσκονται ταυτόχρονα θα γίνει τίποτα;

AntoniaS
06-03-2012, 12:53
Με τα μαθήματα που διδάσκονται ταυτόχρονα θα γίνει τίποτα;

Ti ennoeis? Ti mporei na ginei?

aekmeli
06-03-2012, 13:02
κλωνοποιηση

vryl
06-03-2012, 13:13
Να αλλάξει το πρόγραμμα, ας πούμε; Αν κάποιος θέλει να πάρει και τα δύο ή τρία, τι θα κάνει; Θα διχο/τριχοτομηθεί;

AntoniaS
06-03-2012, 13:43
Να αλλάξει το πρόγραμμα, ας πούμε; Αν κάποιος θέλει να πάρει και τα δύο ή τρία, τι θα κάνει; Θα διχο/τριχοτομηθεί;

Ama einai diaforetikou etous, tha sou poune na ta pareis stin wra tou to kathena!
Edw dn egine me to programma eksetastikis tpt k diname 3 k 4 meres sinexomena.

vryl
06-03-2012, 15:50
Όχι, του ίδιου είναι. Είσαι της άποψης να μην παίρνουμε επόμενου έτους, ε;
Πες τα Χρυσόστομε! Προσωπικά, πάτωσα γι' αυτόν ακριβώς το λόγο...

quailtropz
06-03-2012, 15:55
Για ποια μαθήματα λες;

vryl
06-03-2012, 16:06
Δεν έχω καταλήξει σε κάποια συγκεκριμένα. Γενικά το θέτω.

quailtropz
06-03-2012, 16:11
Δεν έχω καταλήξει σε κάποια συγκεκριμένα. Γενικά το θέτω.

Α, τότε κοίτα.. αν είναι του ίδιου έτους αλλά άλλης κατεύθυνσης δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός για το αν ειναι ταυτόχρονα η όχι.. Περιορισμός υπάρχει στα κορμού του ίδιου έτους και στα βασικά της ίδια κατεύθυνσης τα οποία δεν πρέπει να είναι ίδιες ώρες.

tsiouaoua
08-03-2012, 15:06
Το link για την τηλεμετάδοση δε λειτουργεί??? Ξέρουμε αν και πότε θα ξαναλειτουργήσει?

aekmeli
08-03-2012, 15:35
Το link για την τηλεμετάδοση δε λειτουργεί??? Ξέρουμε αν και πότε θα ξαναλειτουργήσει?

http://webcast.uoa.gr/

DonTheDonborg
08-03-2012, 15:40
Μία βασική ερώτηση... Μπορώ να δηλώσω μαθήματα μεγαλύτερου έτους από αυτό που είμαι; Π.χ. αν είμαι 6ο μπορώ να δηλώνω του 8ου;

Agrini0tis
08-03-2012, 15:41
Μία βασική ερώτηση... Μπορώ να δηλώσω μαθήματα μεγαλύτερου έτους από αυτό που είμαι; Π.χ. αν είμαι 6ο μπορώ να δηλώνω του 8ου;
Ναι.

10ψηαρσ

aekmeli
08-03-2012, 15:44

οτι θες δηλώνεις αρκεί να μην περάσεις το όριο
1o - 2o εξάμηνο: 5 μαθήματα
3o - 4o εξάμηνο: 9 μαθήματα
5o - 6o εξάμηνο: 12 μαθήματα
7o - 8o εξάμηνο: 15 μαθήματα
Επι πτυχίο: 17 μαθήματα

DonTheDonborg
08-03-2012, 15:56
Ευχαριστώ.

greek_tornado
08-03-2012, 23:40
Ειχε πει καποιος οτι αν το ποσοστο επιτυχιας ειναι κατω ενα ποσοστο τοτε μπορει να γινει καποια διαδικασια... Μηπως ξερετε λεπτομερειες

Mr. Iso
09-03-2012, 00:10
Ειχε πει καποιος οτι αν το ποσοστο επιτυχιας ειναι κατω ενα ποσοστο τοτε μπορει να γινει καποια διαδικασια... Μηπως ξερετε λεπτομερειες

Ναι κάτω απο 10%. Αλλά είναι προσεκτικοί πανάθεμα τους.

Black Thought
09-03-2012, 00:36

Γενικα και το 23% ειναι ακραίο πιστεύω. Το θέμα είναι αν υπάρξει αίτημα για επανεξέταση αν θα στηριχθεί γιατί να πάνε 10 άτομα να ζητήσουν δεν έχει νοημα, αν πάμε όμως καμιά 100αριά κάτι θα γίνει.

nightcrawler
09-03-2012, 00:39
εχουν υπαρξει κ χειροτερα κ 14 κ 17 κ διαφορα τετοια.μια εποχη ηταν συγκεντρωμενα σε μια αφισα στη σχολη.
δν ειχε γινει τπτ τοτε.

Nikos18
09-03-2012, 00:43
Endiaferomai na parw kapoio basiko mathima 1ou tomea apo ayto to e3amino...An den kanw lathos einai 3!einai ta parallila sistimata,oi metaglwtistes k i ipologistiki gewmetria!iparxei k kapoio allo??gia tin ipologistiki gewmetria den iparxei kapoio thred pou na leei kati gi'ayto to mathima!3erei kaneis na mou pei peri tinos prokeitai?ta alla dio an den kanw lathos einai programmatistika entelws?

Mr. Iso
09-03-2012, 00:46
εχουν υπαρξει κ χειροτερα κ 14 κ 17 κ διαφορα τετοια.μια εποχη ηταν συγκεντρωμενα σε μια αφισα στη σχολη.
δν ειχε γινει τπτ τοτε.

Ανάλυση 2 επί εποχής Κατσέλη (νομίζω τελευταία ή προτελευταία της χρονιά), ποσοστό επιτυχίας περίπου 12%. Είχε γίνει θέμα τότε, αλλά τελικά τπτ. Κ το ίδιο νομίζω κ στην 1η χρονιά που το πήρε, που μετά εβγαζε ποσοστά χωρίς τις λευκές κόλες, κ χωρίς τους άσσους, κλπ για να δείξει ότι το ποσοστό που λέγαμε εμείς δεν ήταν σωστό, αλλά ήταν κατ' αυτήν μεγαλύτερο.
Γενικά αν δεν είναι κάτω απο 10%, μόνο καμιά σύσταση άντε να γίνει το πολύ-πολύ αν πάρει έκταση το θεμα, που αν θέλουν τη λαμβάνουν υπόψιν. Κ γενικά οι καθηγητές του μαθηματικού έχουνε δείξει (εκτός λίγων εξαιρέσεων) ότι δεν χαμπαριάζουνε κ πολύ από αυτά.

nightcrawler
09-03-2012, 00:51
ε ενταξει με το Σιαννη ειχε γινει μπαχαλο τοτε.

σε μια χρονια ηταν 4-5 με 12-17%,ολα κορμου,το θυμαμαι σιγουρα αφου η αφισα ηταν απεναντι απο το θυρωρο κ την εβλεπα συνεχεια.

TopGear
09-03-2012, 00:55

Αν αυτό ήταν διάταξη του παλιού νόμου, τότε καλώς να το επιδιώκαμε.
Αν είναι του καινούριου όμως, αφού τον έχουμε αποκυρήξει, ας μην θέλουμε όσα μας συμφέρουν κι αγνοούμε όσα δε μας αρέσουν.

nightcrawler
09-03-2012, 00:56
Αν αυτό ήταν διάταξη του παλιού νόμου, τότε καλώς να το επιδιώκαμε.
Αν είναι του καινούριου όμως, αφού τον έχουμε αποκυρήξει, ας μην θέλουμε όσα μας συμφέρουν κι αγνοούμε όσα δε μας αρέσουν.
νομιζω απο παλια ισχυε αφου γι αυτο ειχε βγει η αφισα που λεω παραπανω.

TopGear
09-03-2012, 00:59
νομιζω απο παλια ισχυε αφου γι αυτο ειχε βγει η αφισα που λεω παραπανω.

Κι εγώ αυτό θυμάμαι. Και νομίζω και πριν κανά 2-3 χρόνια ειδικά σε πιθανότητες αλλά και βάσεις ήταν πολύ χαμηλό το ποσοστό.

Passive Viewer
09-03-2012, 12:12
Endiaferomai na parw kapoio basiko mathima 1ou tomea apo ayto to e3amino...An den kanw lathos einai 3!einai ta parallila sistimata,oi metaglwtistes k i ipologistiki gewmetria!iparxei k kapoio allo??gia tin ipologistiki gewmetria den iparxei kapoio thred pou na leei kati gi'ayto to mathima!3erei kaneis na mou pei peri tinos prokeitai?ta alla dio an den kanw lathos einai programmatistika entelws?

Υπολογιστικη γεωμετρια ειναι 3 κεφαλαιο(νομιζω) τα πρωτα δυο ειναι φουλ μαθηματικα, το τριτο ειναι προγραματιστικο. Τι να πω?Πηγα χθες στην παραδωση και βαρεθηκα την ζωη μου.

Μεταγλωτιστες ειναι ειναι προγραματιστικο απο οσο ξερω χρειαζεται να ασχοληθεις... Παραλληλα δεν εχω ιδεα, Αλλο και εγω εψαχνα και δεν.... Μαλλον θα παρω του χρονου γραφικα η κανενα τετοιο....Αν βρεις τπτ αλλο πες το :P

Dreamt
09-03-2012, 15:08
Γιατι η ηλεκτρονική δεν εχει τηλεμεταδοση;

mikri loulou
09-03-2012, 15:34
Το μάθημα Επεξεργασία Ομιλίας δεν υπάρχει στο ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων εαρινού 2012. Μήπως δεν το βλέπω εγώ, έχει γίνει το πρώτο μάθημα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

rey 619
09-03-2012, 16:24
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να βγάλω μπλοκάκι σαν ελεύθερος επαγγελματίας. Γνωρίζει κανείς σε ποιο επιμελητήριο ανοίκουμε?

devaggos
09-03-2012, 17:19
Γιατι η ηλεκτρονική δεν εχει τηλεμεταδοση;

des omerta edw http://www.forums.gr/showthread.php?41806-%D4%E7%EB%E5%EC%E5%F4%DC%E4%EF%F3%E7

jesu
09-03-2012, 18:12
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να βγάλω μπλοκάκι σαν ελεύθερος επαγγελματίας. Γνωρίζει κανείς σε ποιο επιμελητήριο ανοίκουμε?

Σε κανένα; Απευθύνσου καλύτερα στην Ένωση Πληροφορικών Ελλάδος (αν θυμάμαι σωστά το όνομα) ή σε ένα από τα δύο κλαδικά σωματεία που εγγράφουν πληροφορικάριους (δηλαδή στο Σωματείο Μισθωτών Τεχνικών ή στο ΣΕΤΗΠ).

TooHottY
09-03-2012, 20:18
Καλησπερα, ενω στο eclass.di.uoa.gr συνδεομαι κανονικα με stdXXYYY , προσπαθω να συνδεθω στο eclass.uoa.gr για να γραφτω στην γραμμικη αλγεβρα και δεν τα καταφερνω...και πατωντας στο "<ξεχασατε το συνθηματικο σας>" μου εμφανιζει: "Δε βρέθηκε λογαριασμός στην πλατφόρμα με τα στοιχεία που δώσατε." Τι λαθος κανω?!

TopGear
09-03-2012, 20:26
Καλησπερα, ενω στο eclass.di.uoa.gr συνδεομαι κανονικα με stdXXYYY , προσπαθω να συνδεθω στο eclass.uoa.gr για να γραφτω στην γραμμικη αλγεβρα και δεν τα καταφερνω...και πατωντας στο "<ξεχασατε το συνθηματικο σας>" μου εμφανιζει: "Δε βρέθηκε λογαριασμός στην πλατφόρμα με τα στοιχεία που δώσατε." Τι λαθος κανω?!

(Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι) μόνο στο eclass.di.uoa.gr μπορείς να γραφτείς.

TooHottY
09-03-2012, 20:42
Δεν νομιζω οτι καταλαβες τι θελω να πω...δεν μπορω να κανω login στο e-class ενω στο eclass.di.uoa.gr μπορω μια χαρα ..
Στην προβολη του προφιλ μου εχει ενα κοκινο θαυμαστικο αριστερα απο το username μου και λεει [με πιστοποίηση μέσω IMAP] .Μηπως εχει να κανει κατι με αυτο ?
Αλλα το ιδιο username δεν ειναι και στα 2 ? :S

olspookishmagus
09-03-2012, 20:56
Δεν νομιζω οτι καταλαβες τι θελω να πω...δεν μπορω να κανω login στο e-class ενω στο eclass.di.uoa.gr μπορω μια χαρα ..
Στην προβολη του προφιλ μου εχει ενα κοκινο θαυμαστικο αριστερα απο το username μου και λεει [με πιστοποίηση μέσω IMAP] .Μηπως εχει να κανει κατι με αυτο ?
Αλλα το ιδιο username δεν ειναι και στα 2 ? :S

Ίδιο password.

Για το username:
Στο eclass.di.uoa.gr sdiXXYYYYY, όπου XX τα δύο τελευταία ψηφία του έτους εισαγωγής σου και YYYYY τα ψηφία του αριθμού μητρώου προσημασμένα με όσα μηδενικά χρειάζεται για να συμπληρωθούν 5 ψηφία.

quailtropz
09-03-2012, 21:04
Βασικά το ένα είναι ανεξάρτητο από το άλλο.. αν θες να μπεις στο eclass.uoa.gr πρέπει να φτιάξεις λογαριασμό εκεί.

kouvanos
09-03-2012, 21:33
programma iouni pote peripou tha xoume?

DAVITSI
09-03-2012, 22:02
programma iouni pote peripou tha xoume?

Φιλε μου εβλεπα τηλεμετάδοση σε μάθημα του Κ.Γεωργιαδη το πρωί και στην ίδια ερώτηση απάντησε οτι πολύ σύντομα θα το έχουμε και εάν θυμάμαι και καλα μάλλον είπε οτι είναι ήδη έτοιμο απλά δεν το βγάζουν γτ παίζει να γίνουν κάποιες μικρο-αλλαγές ακόμα.Πάντως ανέφερε καθαρά οτι θα προσπαθήσουν να το έχουν σχεδόν ίδιο με το περσινό .Ελπίζω να βοήθησα.. VNS :wink:

flash_sparrow
10-03-2012, 00:29
ενα προγραμμα υπολογισμου του ΜΟ που υπηρχε καποτε που βρισκεται??

_felix_
10-03-2012, 01:41
http://cgi.di.uoa.gr/~std06041/gradecalc/

chimaira
10-03-2012, 02:19
ενα προγραμμα υπολογισμου του ΜΟ που υπηρχε καποτε που βρισκεται??

http://cgi.di.uoa.gr/~std06041/gradecalc/Είναι μια γαμωδιαίρεση, αυτό το πρόγραμμα δεν θα το έβαζε ούτε ο Μισυρλής Άσκηση 1 στην Εισαγωγή στην C.

mikri
10-03-2012, 17:17
Καλησπέρα,
Τα ειδικά θεματα θεωρητικης πληροφορικης (αλγόριθμοι στη δομικη βιοπληροφορική και παράλληλοι υπολογισμοι) ειναι βασικα 1ου ή επιλογής?

TopGear
10-03-2012, 17:29
Καλησπέρα,
Τα ειδικά θεματα θεωρητικης πληροφορικης (αλγόριθμοι στη δομικη βιοπληροφορική και παράλληλοι υπολογισμοι) ειναι βασικα 1ου ή επιλογής?

Όλα τα "ειδικά θέματα" είναι επιλογής.

mikri
10-03-2012, 18:14
Τι να ειναι πιο ευκολο αραγε? υπολογιστικη γεωμετρια η παραλληλος προγρ.?

NorthPole
10-03-2012, 20:20
Τι να ειναι πιο ευκολο αραγε? υπολογιστικη γεωμετρια η παραλληλος προγρ.?

ανάλογα τι σ ενδιαφέρει περισσότερο :p

mamy
11-03-2012, 13:05
Ρε παιδιά, κάνω ssh stdxxxxx@orestes.di.uoa.gr για να συνδεθώ στο λογαριασμό μου στη σχολή και αυτό κολλάει και μετά από λίγη ώρα μου πετάει :

sh: connect to host orestes.di.uoa.gr port 22: Operation timed out
Ακόμα δοκίμασα να συνδεθώ με τα linux της σχολής και μου πετάει :

Could not create directory '/Users/usernamestopc/.ssh'.
The authenticity of host 'linux01.di.uoa.gr (195.134.65.72)' can't be established.
RSA key fingerprint is 24:b3:89:31:69:58:ed:1d:1c:9d:c3:e5:65:a7:d4:f3.
Are you sure you want to continue connecting (yes/no)? yes
Failed to add the host to the list of known hosts (/Users/usernamestopc/.ssh/known_hosts).
stdxxxxx@linux01.di.uoa.gr's password:
Last login: Wed May 4 16:20:02 2011 from adsl-101.79.107.31.tellas.gr
tcsh: No entry for terminal type "xterm-256color"
tcsh: using dumb terminal settings.
tset: unknown terminal type xterm-256color
Terminal type?

Τι είναι αυτό το terminal type που δεν με αφήνει να κάνω τίποτα?

olspookishmagus
11-03-2012, 14:44
...
Τι είναι αυτό το terminal type που δεν με αφήνει να κάνω τίποτα?

https://www.google.com/search?q=terminal+type

ironman
11-03-2012, 18:20
σχετικα με αυτη τη προθεσμια για τις πτυχιακες που λεμε οτι ειναι μεχρι τις 3 του απριλη γι αυτο το εξαμηνο
*μεχρι τοτε μπορουμε να τις καταθεσουμε στη βιβλιοθηκη ή μεχρι τοτε πρεπει να χει μπει ο βαθμος απο το καθηγητη;

manta-rini
11-03-2012, 22:06
σχετικα με αυτη τη προθεσμια για τις πτυχιακες που λεμε οτι ειναι μεχρι τις 3 του απριλη γι αυτο το εξαμηνο
*μεχρι τοτε μπορουμε να τις καταθεσουμε στη βιβλιοθηκη ή μεχρι τοτε πρεπει να χει μπει ο βαθμος απο το καθηγητη;

Για κατάθεση στην βιβλιοθήκη νομίζω είναι.

ironman
11-03-2012, 22:28
Για κατάθεση στην βιβλιοθήκη νομίζω είναι.

κι εγω ετσι νομιζα αλλα βρηκα την ανακοινωση και λεει οτι πρωτα καταθετεις την πτυχιακη και μετα ο βαθμος πρεπει να μπει μεχρι και ενα μηνα μετα το τελος της εξεταστικης

αν ξερει καποιος που εχει τελειωσει ας πει

trooper7
12-03-2012, 02:52
κι εγω ετσι νομιζα αλλα βρηκα την ανακοινωση και λεει οτι πρωτα καταθετεις την πτυχιακη και μετα ο βαθμος πρεπει να μπει μεχρι και ενα μηνα μετα το τελος της εξεταστικης

αν ξερει καποιος που εχει τελειωσει ας πει
Etsi einai.
Ki o vathmos na exei mpei.

maltanous
12-03-2012, 12:49
Den exw idea pou allou na to grapsw opote to grafw edw:

Kserei kaneis pws ginetai na perasoume to programma twn mathimatwn sto outlook ws calendar? To palio site dinei epilogi gia html,xls kai pdf formats kai to kainourgio mono pdf.
Alliws,an kapoios kserei enan pio ameso tropo gia na perastei to programma ws calender se iphone,PM me please.

Ousiastika thelw to programma me ta koutakia,xrwmata klp,na perastei ws calendar g t iphone,gia na min to kanw xeirokinita ena-ena.

thanks

SpartanGeorge
12-03-2012, 16:32
Den exw idea pou allou na to grapsw opote to grafw edw:

Kserei kaneis pws ginetai na perasoume to programma twn mathimatwn sto outlook ws calendar? To palio site dinei epilogi gia html,xls kai pdf formats kai to kainourgio mono pdf.
Alliws,an kapoios kserei enan pio ameso tropo gia na perastei to programma ws calender se iphone,PM me please.

Ousiastika thelw to programma me ta koutakia,xrwmata klp,na perastei ws calendar g t iphone,gia na min to kanw xeirokinita ena-ena.

thanks

Εγώ πάντως ξέρω ότι αυτό http://cgi.di.uoa.gr/~schedule/ είναι το σωστό σιτε για το πρόγραμμα.

alex7pan
13-03-2012, 15:38
Ειδικά θέματα Β τομέα , μπορούμε να τα πάρουμε και τα δυο ? Και είναι βασικά ή επιλογής ?

SephirotH
13-03-2012, 15:45
Paides xerei kaneis an uparxei kapou o odhgos spoudwn/ perigrafh ma8hmatwn sta agglika??? thanx

sogeking
13-03-2012, 16:00
Paides xerei kaneis an uparxei kapou o odhgos spoudwn/ perigrafh ma8hmatwn sta agglika??? thanx
how about this? (http://old.di.uoa.gr/en/ann/dit_curriculum.pdf)

SephirotH
13-03-2012, 16:12
how about this? (http://old.di.uoa.gr/en/ann/dit_curriculum.pdf)

Thanx man!

aspaki1989
13-03-2012, 16:16
paidia eixa brei ena site pou ebazes to etos eggrafis stin sxoli kai sou ebgaze mexri pote eprepe na tin exeis teleiwsei....den mporw na to brw!!mporeite na me bohthisete??
Euxaristw!!!

dukewalker
13-03-2012, 16:51
πρόγραμμα εξετάσεων εαρινού πότε θα έχουμε?

sphlanx
13-03-2012, 19:18
κωδικοί τηλεμετάδοσης?? (grrr)

st@kas
13-03-2012, 19:46
κωδικοί τηλεμετάδοσης?? (grrr)

http://www.forums.gr/showthread.php?39936-%D7%F1%DE%F3%E9%EC%EF%E9-%CA%F9%E4%E9%EA%EF%DF-(%EC%E1%E8%E7%EC%DC%F4%F9%ED-%F4%E7%EB%E5%EC%E5%F4%DC%E4%EF%F3%E7%F2-%EA%EB%F0)-%CF%D7%C9-%C5%D1%D9%D4%C7%D3%C5%C9%D3

mikri loulou
13-03-2012, 20:01
Το μάθημα Επεξεργασία Ομιλίας δεν υπάρχει στο ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων εαρινού 2012. Μήπως δεν το βλέπω εγώ, έχει γίνει το πρώτο μάθημα?

Κάποιος γι'αυτό?

spirou
13-03-2012, 20:33
Κάποιος γι'αυτό?
επικοινωνησα με τον διδασκοντα πριν μια βδομαδα και μου ειπε πως ενω υπηρχε κανονικα στο προγραμμα του εαρινου τελικα δεν θα διδαχτει καθως θα λείπει σε εκπαιδευτική άδεια ολο το εαρινο αυτα..

mikri loulou
13-03-2012, 20:35
επικοινωνησα με τον διδασκοντα πριν μια βδομαδα και μου ειπε πως ενω υπηρχε κανονικα στο προγραμμα του εαρινου τελικα δεν θα διδαχτει καθως θα λείπει σε εκπαιδευτική άδεια ολο το εαρινο αυτα..

Σ'ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση..

st@kas
14-03-2012, 02:58
παιδιά τα φώτα σας!
το χειμερινό εξάμηνο 2010-2011, είχα δηλώσει το μάθημα διδακτική της πληροφορικής το οποίο το είχα περάσει κανονικά τότε.
σήμερα(πριν από λίγο) έτσι όπως κοίταγα κάτι στις βαθμολογίες παρατήρησα ότι δεν υπάρχει καθόλου το μάθημα. στις δηλώσεις υπάρχει κανονικότατα.
τι πρέπει να κάνω τώρα για να περαστεί ο βαθμός μου;

AntoniaS
14-03-2012, 03:01
παιδιά τα φώτα σας!
το χειμερινό εξάμηνο 2010-2011, είχα δηλώσει το μάθημα διδακτική της πληροφορικής το οποίο το είχα περάσει κανονικά τότε.
σήμερα(πριν από λίγο) έτσι όπως κοίταγα κάτι στις βαθμολογίες παρατήρησα ότι δεν υπάρχει καθόλου το μάθημα. στις δηλώσεις υπάρχει κανονικότατα.
τι πρέπει να κάνω τώρα για να περαστεί ο βαθμός μου;

Steile mail se kathigitria kai perna apo to grafeio tis na vreite tin vathmologia sou klp kai meta tha steilei gramma oti egine lathos kai na sto prosthesoun, tha perasei apo epitropi, tha egkrithei kai tha perasti apo grammateia.

st@kas
14-03-2012, 03:19
Steile mail se kathigitria kai perna apo to grafeio tis na vreite tin vathmologia sou klp kai meta tha steilei gramma oti egine lathos kai na sto prosthesoun, tha perasei apo epitropi, tha egkrithei kai tha perasti apo grammateia.

ευχαριστώ πολύ.

tune_with_me
14-03-2012, 11:01
mporoume na paroume sistatikes apo kathigites?? mporoume na tis lavoume meso mail i fax? kai kat poso oi kathigites dexontai na steiloun i na dosoun sistatikes?

Dep_pi
14-03-2012, 12:45
Για να κάνουμε τη δήλωση συγγραμμάτων πρέπει να περιμένουμε τη δήλωση των μαθημάτων πρώτα;

ping
14-03-2012, 12:51
Για να κάνουμε τη δήλωση συγγραμμάτων πρέπει να περιμένουμε τη δήλωση των μαθημάτων πρώτα;

Όχι. Απλά όταν θα κάνεις τη δήλωση μαθημάτων θα πρέπει να δηλώσεις τα ίδια βιβλία.

Refresh
14-03-2012, 13:21
poy mporw na vrw to mfit (application gia matlab)?

nightcrawler
14-03-2012, 13:28
mporoume na paroume sistatikes apo kathigites?? mporoume na tis lavoume meso mail i fax? kai kat poso oi kathigites dexontai na steiloun i na dosoun sistatikes?

ε φυσικα μπορουμε να παρουμε. για τα αλλα που ρωτας δεν ξερω εξαρταται απο τον καθηγητη υποθετω.αν δεν στειλεις μαιλ σε καποιον που σε ενδιαφερει δε θα μαθεις.οτι κ να σου πει κανεις απο δω δεν θα ειναι το ιδιο.

tinuviel
14-03-2012, 14:01
παιδιά, έχει βρει κανείς οδηγό σπουδών στα αγγλικά ή γενικά μεταφρασμένα στα αγγλικά τα μαθήματα του παιδαγωγικού? Στο site του δεν έχω βρει κάτι.

konion
14-03-2012, 15:16
Παιδια,ειχε γραφτει εδω,οτι θα χρειαζετε πλεον καθε εξαμηνο να σφραγιζουμε τις φοιτητικες ταυτοτητες,και δεν θα γινετε αυτοματα μεσω της δηλωσεις μαθηματων.Υπαρχει καποια προθεσμια ή οποτε θελει ο καθενας παει.Ξερουμε ποτε αρχιζουν οι δηλωσεις μαθηματων,γιατι για τα συγγραματα βγηκε ανακοινωση.

TopGear
14-03-2012, 15:17
Παιδια,ειχε γραφτει εδω,οτι θα χρειαζετε πλεον καθε εξαμηνο να σφραγιζουμε τις φοιτητικες ταυτοτητες,και δεν θα γινετε αυτοματα μεσω της δηλωσεις μαθηματων.Υπαρχει καποια προθεσμια ή οποτε θελει ο καθενας παει.Ξερουμε ποτε αρχιζουν οι δηλωσεις μαθηματων,γιατι για τα συγγραματα βγηκε ανακοινωση.

Όποτε θέλει ο καθένας πάει.

Δηλώσεις φαντάζομαι εντός 15ήμερου.

konion
14-03-2012, 20:26
Παιδια,η βαθμολογια στα διακριτα ειναι τελικη ή ειναι χωρις τα μπονους των ασκησεων?

jesu
14-03-2012, 22:21
Μπορείτε να μπείτε στην υπηρεσία δήλωσης συγγραμμάτων του Ευδόξου;

aDIafori
14-03-2012, 23:24

Εγώ προσωπικά όχι.. Όταν πατάω Δήλωση Συγγραμμάτων μου εμφανίζει κενή σελίδα..

ON-BM
15-03-2012, 11:08
Παιδια ξερει κανεις που ειναι το γραφειο Α9 που θα γινει η εξεταση των βασεων;
Ευχαριστω

echo
15-03-2012, 11:10
Ευχαριστω

Στο κτηριο με τα εργαστηρια των Suns, ανεβαινεις τη σκαλα και συνεχιζεις αριστερά , αν θυμάμαι καλά. Ρωτα θυρωρειο θα σου πουνε :)

JustM
15-03-2012, 11:10
Ευχαριστω

το Α9 είναι στον πρώτο όροφο

ON-BM
15-03-2012, 12:06
ευχαριστω πολυ

AntoniaS
15-03-2012, 12:34
Καλημέρα σας! Τις διαλέξεις που στο webcast έχουν το κόκκινο κυκλάκι (recording) που μπορούμε να τις βρούμε να τις παρακολουθήσουμε? Που αποθηκεύονται?

ironick
15-03-2012, 13:25
καλή ερώτηση...Αυτό με ενδιαφέρει και μένα

devaggos
15-03-2012, 13:56
Καλημέρα σας! Τις διαλέξεις που στο webcast έχουν το κόκκινο κυκλάκι (recording) που μπορούμε να τις βρούμε να τις παρακολουθήσουμε? Που αποθηκεύονται?

πουθενά, απλα γίνονται record γιατί το έχει ζητήσει ο καθηγητής ίσως για αυτόν και μόνο :p

Passive Viewer
15-03-2012, 15:27
Παιδια κοιταξα στο my-studies και βγηκε αποτελεσμα στην Επικοινωνια-Σχολειου-Οικογενειας και ειναι null,μη διαθεσιμο...
Τι ακριβως παιζει???

Agrini0tis
15-03-2012, 15:31
Παιδια κοιταξα στο my-studies και βγηκε αποτελεσμα στην Επικοινωνια-Σχολειου-Οικογενειας και ειναι null,μη διαθεσιμο...
Τι ακριβως παιζει???

Και σε μένα το ίδιο.
Συνήθως νομίζω το null σημαίνει ότι έχουν αρχίσει να περνάνε τους βαθμούς από τη Γραμματεία.

Passive Viewer
15-03-2012, 15:37
Και σε μένα το ίδιο.
Συνήθως νομίζω το null σημαίνει ότι έχουν αρχίσει να περνάνε τους βαθμούς από τη Γραμματεία.

Thanx........

AntoniaS
15-03-2012, 15:44
Thanx........
Εγω μόλις μπήκα και μου έχει περαστεί βαθμός, οπότε οπου ναναι θα μπουν σε όλους!

mamy
15-03-2012, 15:48
Εκτελώ την εντολή scp stdYYXXX@linuxZZ.di.uoa.gr:~/path/in/di/account path/in/your/pc για να πάρω ένα αρχείο μου από το λογαριασμό μου στη σχολή και μου πετάει permision dennied.Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Agrini0tis
15-03-2012, 15:53
Εγω μόλις μπήκα και μου έχει περαστεί βαθμός, οπότε οπου ναναι θα μπουν σε όλους!

Ναι περάστηκαν κομπλέ!

SpartanGeorge
15-03-2012, 19:26
Εκτελώ την εντολή scp stdYYXXX@linuxZZ.di.uoa.gr:~/path/in/di/account path/in/your/pc για να πάρω ένα αρχείο μου από το λογαριασμό μου στη σχολή και μου πετάει permision dennied.Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Δοκίμασε

scp stdYYXXX@linuxZZ.di.uoa.gr:path/in/di/account path/in/your/pc

trelantonis
15-03-2012, 20:30
Διάβασα σε προηγούμενη σελίδα ότι χρειάζεται εγγραφή για κάθε εξάμηνο με σφραγίδα στη φοιτητική ταυτότητα.
Ισχύει και για τους μεγαλοετείς;
Στο χειμερινό δεν πήγα να τη σφραγίσουν αλλά έκανα δήλωση.
Διάβασα σήμερα στην εγκύκλιο ότι εγγραφή και δήλωση είναι απο κοινού απαιτούμενες ενέργειες.
H εγγραφή γίνεται στη Γραμματεία σφραγίζοντας την ταυτότητα;

jesu
15-03-2012, 20:41

Ωραία, τώρα που καναμε log in, νέο πρόβλημα. Μπορείτε να δηλώσετε συγγράμματα;

Passive Viewer
16-03-2012, 10:40
ΜΙα ερωτηση που μπορει να ειναι μπαρουφακι αλλα τεσπα....
Στις ανακοινωσεις λεει οτι η εγκυκλιος μας λεει οτι πρεπει καθε εξαμηνο νομιζω να εγγραφομαστε....
Εγω ρε παιδια μονο μαθηματα δηλωσν και καθε σεπτεμβρη βγαζω ενβα πασο....
Τι εννοουν εγγραφη?

Synthelectric
16-03-2012, 11:38
Θα πηγαίνεις το τρίπτυχο (ταυτότητα πανεπιστημίου) και θα στο σφραγίζουν στη γραμματεία.

Octopus Handjob
16-03-2012, 12:36
Θα πηγαίνεις το τρίπτυχο (ταυτότητα πανεπιστημίου) και θα στο σφραγίζουν στη γραμματεία.

Για όσους δεν το έκαναν αυτό το περασμένο εξάμηνο ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ, τι παίζει; Βιασμός του σκύλου τους;

Synthelectric
16-03-2012, 12:53
Καλό θα ήταν να το κάνουν...

Niko$
16-03-2012, 13:12
Για όσους δεν το έκαναν αυτό το περασμένο εξάμηνο ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ, τι παίζει; Βιασμός του σκύλου τους;

Την προηγούμενη βδομάδα ακόμα τα σφραγίζαν. Άρα νομίζω δεν θα έχουν πρόβλημα όσοι δε το κάνανε επειδή δεν είχε ανακοινωθεί.

adem
16-03-2012, 14:55
Ρε παιδια τι γινεται με τις τηλεμεταδώσεις; δεν μπορω να δω με τιποτα μου λεει συνεχεια οτι πρεπει να εκαθαρισω την προσωρινη μνημη

nightcrawler
16-03-2012, 15:08
Ρε παιδια τι γινεται με τις τηλεμεταδώσεις; δεν μπορω να δω με τιποτα μου λεει συνεχεια οτι πρεπει να εκαθαρισω την προσωρινη μνημη
μια χαρα βλεπω αρχ2 πχ.ε αφου στο λεει κανε ενα clean cache στον browser.και υπαρχει ειδικο θρεντ για την τηλεμεταδοση,εδω

http://www.forums.gr/showthread.php?7610-Live-%EC%DC%E8%E7%EC%E1-%F3%F4%EF%ED-%F5%F0%EF%EB%EF%E3%E9%F3%F4%DE-%F3%E1%F2&p=1248374#post1248374

TopGear
16-03-2012, 17:50

Ξέρω πάντως διάφορα άτομα που δεν το'χουν κάνει.

Απ'την άλλη, στη γραμματεία θα πρέπει να είναι πολύ γκασμάδες για να αρνηθούν να στο σφραγίσουν.

supermario
16-03-2012, 17:52
με ποια "τακτική" επιλέγουμε τους καθηγητές που θα μας δώσουν Συστατική Επιστολή...?

manta-rini
16-03-2012, 18:12
Ξέρω πάντως διάφορα άτομα που δεν το'χουν κάνει.

Απ'την άλλη, στη γραμματεία θα πρέπει να είναι πολύ γκασμάδες για να αρνηθούν να στο σφραγίσουν.

Ούτε εγώ το ΄χω κάνει. Νόμιζα ότι πάμε όποτε θέλουμε. Υπάρχει κάποια προθεσμία για αυτό;
Συν τοις άλλοις, το τρίπτυχο μου μέτα από τόσα χρόνια έχει σχεδόν διαλυθεί. Οι υπογραφές και οι ανανεώσεις της πίσω μεριάς έχουν ξεθωριάσει. :p

με ποια "τακτική" επιλέγουμε τους καθηγητές που θα μας δώσουν Συστατική Επιστολή...?

Ο ένας θα είναι αυτός στον οποίο θα κάνεις την πτυχιακή και μετά διαλέγεις κάποιον άλλον που να έχεις πάρει μαθήματα του, να σε γνωρίζει -έστω φατσικά- να έχεις πάρει καλό βαθμό κλπ κλπ.

supermario
16-03-2012, 18:19
[QUOTE=manta-rini;1249750
Ο ένας θα είναι αυτός στον οποίο θα κάνεις την πτυχιακή και μετά διαλέγεις κάποιον άλλον που να έχεις πάρει μαθήματα του, να σε γνωρίζει -έστω φατσικά- να έχεις πάρει καλό βαθμό κλπ κλπ.[/QUOTE]

καλα ναι ο ένας είναι σίγουρα ο υπεύθυνος της πτυχιακής. με άλλους όμως που έχω πάρει καλούς βαθμούς, δεν έχω παρα μόνο τυπικές σχέσεις...

nightcrawler
16-03-2012, 19:15
καλα ναι ο ένας είναι σίγουρα ο υπεύθυνος της πτυχιακής. με άλλους όμως που έχω πάρει καλούς βαθμούς, δεν έχω παρα μόνο τυπικές σχέσεις...
καλα δν νομιζω να εχει σχεση τοσο αυτο,πχ μπορει να χεις παρει το μαθημα του πριν 2 χρονια.απλα αν θελει μια επιβεβαιωση του πας μια αναλυτικη ξερω γω.

Synthelectric
16-03-2012, 22:16
Για να αναγνωριστεί πρακτική, τι διάρκεια πρέπει να έχει;
4 ή 6 μήνες ή και τα 2;

NorthPole
16-03-2012, 22:32
Για να αναγνωριστεί πρακτική, τι διάρκεια πρέπει να έχει;
4 ή 6 μήνες ή και τα 2;
3 8ωρο η 4(ή 6) 4ωρο

Synthelectric
16-03-2012, 22:35
δηλαδή με 4 μήνες 8ωρα είμαι οκ! να δω πώς θα διαβάζω...

mike koum
17-03-2012, 02:22
na rwtisw... sxetika me tis anakoinwseis. dilwnoume vivlia twra ? kai pote peripou tha ksekinisoun oi dilwseis mathimatwn ? tha prpei na ananewsoume kai to triptixo diladi ?
euxaristw....

meletiri
17-03-2012, 02:40
Gia tis diloseis mathimaton tha vgei anakoinosi.
Ananeoneis to 3ptixo stin grammateia.

ARK85
17-03-2012, 02:41
na rwtisw... sxetika me tis anakoinwseis. dilwnoume vivlia twra ? kai pote peripou tha ksekinisoun oi dilwseis mathimatwn ? tha prpei na ananewsoume kai to triptixo diladi ?
euxaristw....

Μπορούμε να δηλώσουμε βιβλία από τώρα. Για το τρίπτυχο, εγώ σήμερα το ανανέωσα, απλά κάντο για να είσαι σωστός και τυπικά (κανείς δε θα ενδιαφερθεί αν το αφήσεις έτσι λογικά, απλά για κάθε ενδεχόμενο)

mamy
17-03-2012, 12:17
Δοκίμασε

scp stdYYXXX@linuxZZ.di.uoa.gr:path/in/di/account path/in/your/pc

Τελικά έφτιαξε μόνο του.Σε ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια σου.

vryl
17-03-2012, 12:53
Για πρακτικές πότε κάνουμε αιτήσεις;

Passive Viewer
17-03-2012, 15:42
Βασεις 1, ο Ιωαννιδης εκανε μονο μια χρονια? Φετος δεν το εχει το μαθημα?

AntoniaS
17-03-2012, 16:05
Βασεις 1, ο Ιωαννιδης εκανε μονο μια χρονια? Φετος δεν το εχει το μαθημα?

Κάνουν εναλλάξ με τον Χατζόπουλο.

NorthPole
17-03-2012, 16:13
Για πρακτικές πότε κάνουμε αιτήσεις;

δεν υπάρχουν πλέον πρακτικές απο τη σχολή καθώς η σχολή δεν έχει λεφτά
πρέπει να ψάξεις και να βρεις μόνος σου κάποια εταιρεία που θέλει να δουλέψεις εκεί τσάμπα είτε θέλει να σε πληρώσει και μετά να συννενοηθείς με τη σχολή για ν αναγνωριστεί ως πρακτική

Passive Viewer
17-03-2012, 16:15
Εχω ερωτηση...
Εχω ξεκινησει την πτυχιακη μου αλλα απο οτι ξερω πρεπει να περασω και πτυχιακη 1 και 2 πτυχιακη 1 δεν εχω δηλωσει
Πρεπει να δηλωσω τωρα πτυχιακη 2 και μετα πρεπει να ακνω αλλη του χρονου? Η γινεται να συννενοηθω οποτε να μετρησει σαν 1,2?

Dreamt
17-03-2012, 16:29
Εχω ερωτηση...
Εχω ξεκινησει την πτυχιακη μου αλλα απο οτι ξερω πρεπει να περασω και πτυχιακη 1 και 2 πτυχιακη 1 δεν εχω δηλωσει
Πρεπει να δηλωσω τωρα πτυχιακη 2 και μετα πρεπει να ακνω αλλη του χρονου? Η γινεται να συννενοηθω οποτε να μετρησει σαν 1,2?

Το πτυχιακή 1 και 2 είναι στην ουσία ότι πρέπει να την έχεις δηλώσει 2 εξάμηνα ώστε να μπορεί να σου περαστεί ο βαθμός μετά, υποτίθεται επίσης ότι απο το να κάνεις μια μικρότερη πτυχιακή έχοντας κάνει και πρακτική η διαφορά είναι ότι αυτή θα είναι πιο μεγάλη τόσο ώστε να έχεις ασχοληθεί 2 εξάμηνα (εξού και το πτυχιακη Ι το 7ο και πτυχιακη ΙΙ το 8ο). Τυπικα δηλαδή ή κανεις 1 εξάμηνο πρακτική και 1 πτυχιακή, ή 2 πτυχιακή.

nikolig33
17-03-2012, 17:26
kathiste re paidia ego dilosa ptuxiaki 1 sto xeimerino kai den pira kan tpt.tora sto earino tha diloso ptuxiaki 2 k tha paro mallon vivliografiki.thelete na peite oti tha m perastei i 1 to septemvri? ego nomizo ton iounio pernieta,tupiko einai olo auto 1 kai 2 ,ousiastika mia einai

Passive Viewer
17-03-2012, 17:47
kathiste re paidia ego dilosa ptuxiaki 1 sto xeimerino kai den pira kan tpt.tora sto earino tha diloso ptuxiaki 2 k tha paro mallon vivliografiki.thelete na peite oti tha m perastei i 1 to septemvri? ego nomizo ton iounio pernieta,tupiko einai olo auto 1 kai 2 ,ousiastika mia einai

και εγω ετσι νομιζω.... εγω τεσπα θα την κανω και ας περαστει του χρονου σαν διπλη....

Dreamt
17-03-2012, 19:44

Δεν υπαρχει 1 και 2, μια ειναι η πτυχιακη μια φορα θα σου μπει ο βαθμος, αυτο που σου λεω ειναι οτι πρεπει να εχεις δηλωσει πτυχιακη 1 και πτυχιακη 2 για να μπορεις να παρεις βαθμο, τωρα πχ που λες οτι το δηλωσες χειμερινο και τωρα που θα το δηλωσεις εαρινο εαν την ολοκληρωσεις επιτυχως, ο βαθμος σου θα σου περαστει το εαρινο.

vryl
17-03-2012, 21:08
δεν υπάρχουν πλέον πρακτικές απο τη σχολή καθώς η σχολή δεν έχει λεφτά
πρέπει να ψάξεις και να βρεις μόνος σου κάποια εταιρεία που θέλει να δουλέψεις εκεί τσάμπα είτε θέλει να σε πληρώσει και μετά να συννενοηθείς με τη σχολή για ν αναγνωριστεί ως πρακτική
Πλάκα μου κάνεις τώρα; Από πότε ισχύει αυτό; Και πού θα βρω εγώ τέτοια εταιρία;

NorthPole
17-03-2012, 23:40
Πλάκα μου κάνεις τώρα; Από πότε ισχύει αυτό; Και πού θα βρω εγώ τέτοια εταιρία;

μακάρι να σου έκανα πλάκα, ρώτα την Αραπογιάννη για επιβεβαίωση (τουλάχιστον εμένα αυτό μου είπε ή αυτό κατάλαβα)
όταν μίλησα μαζί της γι αυτό ήταν πριν την εξεταστική.
ψάξε εταιρείες που θέλουν junior οτιδήποτε ανάλογα την εταιρεία μπορεί να τους συμφέρει να πάρουν κάποιον με τα μισά λεφτά για 3-6 μήνες

vryl
18-03-2012, 00:39
Τι ρόλο παίζει η Αραπογιάννη; Το εξέφρασε με βεβαιότητα ή έκανε απλώς μια μελλοντική πρόβλεψη; Τέτοιες εταιρίες θα βρω με ένα απλό google seach ή πρέπει με τις ώρες να ψάχνω σε αγγελίες; Και από πόσο καιρό πριν;

quailtropz
18-03-2012, 00:54
Τι ρόλο παίζει η Αραπογιάννη; Το εξέφρασε με βεβαιότητα ή έκανε απλώς μια μελλοντική πρόβλεψη;

Εχτές είπε σε μια κοπέλα αυτό που γράφει και ο NorthPole στο #1972. Είπε επίσης ότι για οποιαδήποτε εξέλιξη στο θέμα θα βγεί ανακοίνωση στο σάιτ του τμήματος.

The_Big_Brother
18-03-2012, 19:15
Τέτοιες εταιρίες θα βρω με ένα απλό google seach ή πρέπει με τις ώρες να ψάχνω σε αγγελίες; Και από πόσο καιρό πριν;

Δουλειά θα ψάξεις, δεν θα την βρείς με ένα απλό google search.
Ψάχνεις με τις ώρες και μιλάς με την εκάστοτε εταιρεία για το πότε μπορείς και πότε θέλουν να ξεκινήσεις.

vryl
18-03-2012, 19:58
Πόσο καιρό πριν πρέπει να αρχίσω να ψάχνω; Η σχολή δε βοηθάει καθόλου;

TalL_Guy
18-03-2012, 20:12
ψαχτειτε και για πρακτικη στο εξωτερικο με την AIESEC..μετραει

pete
18-03-2012, 21:59
Παίδες μια ερώτηση: Το πανεπιστήμιο χρηματοδοτεί πρόγραμμα πρακτικής άσκησης; Δηλαδή θα πληρωνόμαστε κάποια χρήματα στάνταρ από το πανεπιστήμιο;; Αν ξέρει κάποιος σίγουρα όμως θα βοηθούσε πολύ. Ευχαριστώ.

meletiri
18-03-2012, 22:47
στηλε μαιλ στην αραπογιαννη να σου πει..αν εχει αυτην την περιοδο χρηματα το παν για πρακτ άσκηση

NorthPole
19-03-2012, 00:19
Το πανεπιστήμιο δεν έχει φράγκα για πρακτική, Αν είχε θα είχε βγει ανακοίνωση.
Δουλειά δεν βρίσκεις με ένα google search αν ήταν έτσι όλοι θα είχαν δουλειά.

2 τρόποι "σχετικά" εύκολοι να βρεις μια πρακτική (internship) είναι να πας σε μέρη που έχουν εταιρείες πληροφορικής booths(ή πως λέγονται στα ελληνικά) και να μιλήσεις μαζί τους.
το τελευταίο μέρος που πέτυχα τέτοιο πράμα ήταν το περυσινό athcon (βέβαια έσκαγες και 90ευρώ για να μπεις)

άλλος τρόπος είναι να έχεις κάποιον γνωστό που δουλεύει σε τέτοια εταιρεία και μπορεί να σ ενημερώσει ότι ψάχνονται.

ένας bonus τρόπος ή καλύτερα συμπλήρωμα του απο πάνω τρόπου είναι να συμμετέχεις σε μια κοινότητα ή ομάδα εργασίας που ασχολείται με κάτι σχετικό με το αντικείμενό σου.

Βέβαια καμιά εταιρεία δεν θα σε προσλάβει αν δεν έχεις να δείξεις οτι ασχολήθηκες με κάτι εκτός σχολής ή αν η ενασχόλησή σου με τις παραπάνω κοινότητες είναι μόνο σε ρόλο γλάστρας-παρατηρητή-ήρθα να μου μάθετε και μόλις μάθω θα φύγω

Ενας τρίτος τρόπος είναι να μιλήσεις με τα παιδιά της aiesec οι οποίοι/ες ασχολούνται πάνω κάτω με αυτό και και ενίοτε έχουν μερικές πολύ καλές προτάσεις, βέβαια και κει θέλει να δώσεις βιογραφικό αλλά σε βοηθάνε και για να φτιάξεις βιογραφικό και αν δουν ότι σκοπεύεις να δουλέψεις και όχι να τα ξύσεις λένε και κάνα καλό λόγο παραπάνω

//προκαταβολικά συγνώμη για το ύφος του ποστ αλλά ζω στη ζώνη του λυκόφωτος σήμερα

leopal
19-03-2012, 01:48
Η δηλωση μαθηματων εχει ανοιξει;

Το λεω γιατι στις ανακοινωσεις υπαρχει σχετικη εγκυκλιος..

vagelisks
19-03-2012, 12:50
Η δηλωση μαθηματων εχει ανοιξει;

Το λεω γιατι στις ανακοινωσεις υπαρχει σχετικη εγκυκλιος..

Καμία σχέση... διάβασες τι γράφει?? η απλά είδες μια λέξη "δηλώσεις" και είπες να trollareis???
Διευκρινιστική εγκύκλιος (http://www.di.uoa.gr/sites/default/files/EGRAFH_DHLWSH.pdf) από το υπουργείο... δεν είναι κάτι που δεν ξέραμε!! απλά μάλλον μας τα υπενθυμίζουν!!!!

nk242
19-03-2012, 13:43
ερώτηση πάνω σαυτό : πέρα από τις δηλώσεις των μαθημάτων , χρειάζεται και σφραγίδα από γραμματεία κάθε εξάμηνο??(αν και έχει ξαναειπωθεί τελικά ισχύει?)

TopGear
19-03-2012, 14:08
ερώτηση πάνω σαυτό : πέρα από τις δηλώσεις των μαθημάτων , χρειάζεται και σφραγίδα από γραμματεία κάθε εξάμηνο??(αν και έχει ξαναειπωθεί τελικά ισχύει?)

Ισχύει.

Έγινε και θέμα 2-3 σελίδες πριν.

JpJ
19-03-2012, 15:53
μήπως έχει βγεί πρόγραμμα εξεταστικής για τον Ιούνιο??

sogeking
19-03-2012, 19:31
μήπως έχει βγεί πρόγραμμα εξεταστικής για τον Ιούνιο??
nope
10chars

Barhoum
19-03-2012, 19:51
Ερώτηση:
Όποιος διαλέξει να παραδώσει την πτυχιακή1&2 πρέπει να κάνει 2 εργασίες ή μπορεί να κάνει μία μεγάλη ?
Ευχαριστώ

TalL_Guy
19-03-2012, 21:34
Ερώτηση:
Όποιος διαλέξει να παραδώσει την πτυχιακή1&2 πρέπει να κάνει 2 εργασίες ή μπορεί να κάνει μία μεγάλη ?
Ευχαριστώ
και τα δυο μπορει να κανει.η δυο μικρες,η μια μεγαλε.επειδη δεν ξερω καποιον να εκανε 2 μικρες,κανε μια μεγαλη να ξεμπερδευεις

vagelisks
19-03-2012, 23:53
ερώτηση για μεταπτυχιακό!!!
ΑΥΤΟ (http://cgi.di.uoa.gr/~eaweb/) εδώ που γίνεται?!?! εννοώ είναι της σχολής μας?!? ΤΟ ΘΕΛΩ!!!!!!

ευχαριστώ πολύ!

Χωρίς Ζάχαρη
20-03-2012, 01:21
ερώτηση για μεταπτυχιακό!!!

ΑΥΤΟ (http://cgi.di.uoa.gr/~eaweb/) εδώ που γίνεται?!?! εννοώ είναι της σχολής μας?!? ΤΟ ΘΕΛΩ!!!!!!

ευχαριστώ πολύ! sto fysiko http://www.phys.uoa.gr/metaptyxiakes-spoydes/metaptyxiaka-programmata.html

floyd21
20-03-2012, 16:27
Ερώτηση:
Ευχαριστώ

και τα δυο μπορει να κανει.η δυο μικρες,η μια μεγαλε.επειδη δεν ξερω καποιον να εκανε 2 μικρες,κανε μια μεγαλη να ξεμπερδευεις

Ναι, μια κανε.
Στην ουσία είναι επιλογή μιας ή μιας μικρότερης + πρακτική.

Passive Viewer
20-03-2012, 16:31
Λοιπον, εχω ερωτησH για μεταπτυχιακα.
Ακουσα λοιπον οτι τα μεταπτυχιακα στο τμημα μας ειναι με πληρωμη ή οτι κανεις εργασια σαν μεταπτυχιακος για να τα ξεπληρωσεις...
τι ακριβως παιζει? Φουμαρα ή αληθειες? :P

nightcrawler
20-03-2012, 16:45
ναι μπορεις να προσφερεις εργο πχ φροντιστηρια διορθωση εργασιων για να συμπληρωσεις συγκεκριμενες ωρες εργου κ δεν πληρωνεις.
αλλιως πλερωνεις.

αυτοι που κανουν φροντιστηρια κ εξεταση εργασιων για την ψυχη της μανας τους νομιζεις το κανουν?
δν νομιζω να ισχυει για το πληροφορικη στην ιατρικη ή οπως λεγεται.