PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικά αυτά που κοροιδεύεις τα λούζεσαι και με το παραπάνω μάλιστα!

Merjana
18-02-2011, 17:11
Ποτέ δεν θα μπορούσα να σκεφτώ τον εαυτό μου σε μια σχέση με παντρεμένο άντρα, ΠΟΤΕ! Μάλιστα πάντα κατηγορούσα τις γυναίκες που κοιτάζουν συζύγους άλλων, μιάς κι εγώ προέρχομαι από μια τέτοια οικογένεια που ο λόγος χωρισμού ήταν μια παράλληλη σχέση του πατέρα μου!

Χωρίς να μακρυγορώ σας λέω ότι προχτές για πρώτη φορά βγήκα με έναν παντρεμένο άντρα για καφέ, για να γνωριστούμε καλύτερα και για να με διαβεβαιώσει ότι από μένα δεν θέλει (μόνο) σεξ αλλά μία σχέση που να τον γεμίζει! Είναι 35 χρονών και κοιμούνται με την σύζυγο σε διαφορετικά δωμάτια (δύσκολο να το πιστέψω αν δεν το δω), δεν έχουν αποκτήσει παιδιά και απλά ο καθένας κάνει την ζωή του (επίσης κάτι που ΑΝ θέλουμε το πιστεύουμε)...

Είχα αποφασίσει να μην ξαναβγώ μαζί του, δεν συνηθίζω να μοιράζομαι την σχέση που έχω, γενικά χλευάζω τέτοιες καταστάσεις και τέλος στα πλάνα μου κάποια στιγμή είναι ο γάμος με έναν άνθρωπο που θα έχει κοινή "πορεία πλεύσης" με μένα!

Δεν αργώ, σας λέω και το μεγάλο ΑΛΛΑ..είναι τόσο όμορφος, έξυπνος και με αίσθηση χιούμορ που με άφησε γοήτευμένη από την πρώτη μας συνάντηση, γεγονός που κάλυψα όσο καλύτερα μπορούσα ώστε να μην το αντιληφθεί. Έχουμε κοινά ενδιαφέροντα και γνώμη σε διάφορα θέματα, πράγμα που με κάνει να θέλω να το ξανασκεφτώ.

Από το πρωί μου έχει στείλει 5 μηνύματα (δεν απάντησα σε κανένα), με εχει πάρει αρκετές φορές τηλέφωνο (επίσης δεν απάντησα)..παρόλα αυτά η αρνητική μου στάση αυτή δεν είναι η τελική μου απόφαση και γι αυτό ζητώ την γνώμη σας...

manta-rini
18-02-2011, 17:55
Εμένα αυτό που λέει μου φαίνεται περισσότερο ύποπτο από το να είχε μια νορμάλ σχέση με την γυναίκα του και παιδιά, διότι τότε θα λέγαμε ότι απλά ψάχνει μια εξωσυζυγική περιπέτεια για να βάλει λίγο σασπένς στην ζωή του όπως κάνουν πολλοί. Τώρα όμως γιατί μένει σε έναν τόσο προβληματικό γάμο; Έχει κάποιο οικονομικό όφελος; Σου μίλησε καθόλου για αυτά;

Αν δεν σκέφτεται να χωρίσει καλύτερα να μην κάνεις εκπτώσεις στα στάνταρ σου..:p

Merjana
18-02-2011, 18:05
Σε ευχαριστώ Manta-rini!
Ναι η αλήθεια είναι ότι η σύζυγος απαιτεί οικονομικά οφέλη για να δώσει το διαζύγιο, για τα οποία προσπαθούν να έρθουν σε μία συμβιβαστική λύση...τι να σου πω ότι μου είπε, λέω :)

Precious
18-02-2011, 18:05
merjana συμβουλή μου:μείνε μακριά του, υπάρχουν ένα σωρό άντρες έξυπνοι, με χιούμορ να σε γοητεύσουν εκεί έξω.Με τον παντρεμένο πας να μπλέξεις??κατά πάσα πιθανότητα σου λέει ψέματα γιατί θέλει πηδήξει κάποια άλλη πλην της γυναίκας του.Προφανώς έχει θέματα στο γάμο του αλλά και τι με αυτό?35 χρονών είναι, ας τα διαχειριστεί μια και έξω και μετά ας γκομενίσει όσο θέλει.
και κάτι τελευταίο:σκέψου να ήσουν εσύ στη θέση της γυναίκας του...θα σου άρεσε ο άντρας σου να πάει με κάποια άλλη?σίγουρα όχι...
μην του δώσεις σημασία, και αν πραγματικά σε θέλει θα κάνει τα πάντα για να είναι μαζί σου (όπως να δώσει ένα τέρμα στον ήδη τελματωμένο γάμο του)
Απλά, το κακό που κάνουμε εμείς οι γυναίκες είναι ότι δεν μπορούμε να διακρίνουμε τους άντρες "με α*...α" από τους άντρες "α*...α" .

Merjana
18-02-2011, 18:13
Απλά, το κακό που κάνουμε εμείς οι γυναίκες είναι ότι δεν μπορούμε να διακρίνουμε τους άντρες "με α*...α" από τους άντρες "α*...α" .

Αχ μεγάλη αλήθεια αυτή Precious!
Σε ευχαριστώ πολύ!

Lukas
22-02-2011, 15:49
μείνε μακριά του, υπάρχουν ένα σωρό άντρες έξυπνοι, με χιούμορ να σε γοητεύσουν εκεί έξω.Με τον παντρεμένο πας να μπλέξεις??κατά πάσα πιθανότητα σου λέει ψέματα γιατί θέλει πηδήξει κάποια άλλη πλην της γυναίκας του.

θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτήν την συμβουλή αν και είμαι άντρας....το καλοκαίρι που μας πέρασε είχα μπλέξει με μια παντρεμένη 30 χρονών με 2 παιδια που γνωριστίκαμε στη δουλεια(σε ξενοδοχείο και είμασταν σερβιτόροι)...ε σιγά σιγά προχώραγε το θέμα και μου έλεγε πως δν τα πάει καλα με τον άντρα της και σε μένα βρίσκει αυτα που δν έβρισκε σε αυτον και άλλα τετοια. ένα βράδυ λοιπον που είχαμε βγει σε μια παραλια μετα την δουλεια λιγο μετα τα μεσανυχτα...ο δικός της την είχε παρακολουθήσει και όπως καταλαβαίνεις έπεσε ξύλο :spank:!!! μετα απο όλα αυτα συνηδητοποίησα πως είναι μεγάλη μαλακία να μπλέκεις σε τέτοιες ιστοριες....υπάρχουν και άλλοι πολλοί!!! μην κολλάς σε αυτόν!! :-)

HECTORINOS
22-02-2011, 17:13
kalispera! neos sto forrum! exw erwtisi krisews! oi gunaikes einai p....s i megales p....s? den vgazw akri!!!!

Lukas
22-02-2011, 21:11
oi gunaikes einai p....s i megales p....s? den vgazw akri!!!!

φίλε μου...καταβάθος όλες είνια π.....ς χωρίς να θίξω καμία...απο την πιο μικρή έως στην πιο μεγάλη!!
καλωσήρθες!!

Κλωθώ
22-02-2011, 21:25
φίλε μου...καταβάθος όλες είνια π.....ς χωρίς να θίξω καμία...απο την πιο μικρή έως στην πιο μεγάλη!!
καλωσήρθες!!

Όλοι οι πληγωμένοι εδώ μαζεύτηκαν απ' ότι φαίνεται... :)

Scarlett
22-02-2011, 21:48
Ολοι οι μ....κες εννοεις.

Foetuse
22-02-2011, 23:24
Το πιο συνηθισμένο ψέμα που λέει ένας παντρεμένος η δεσμευμένος άνδρας στο τρίτο πρόσωπο, είναι ότι η σχέση του με την γυναίκα του δεν πάει καλά και πως σκέφτεται πολύ σοβαρά να χωρίσει. Δεν μπορείς να ξέρεις αν είναι αλήθεια αλλά κατά ένα μεγάλο ποσοστό είναι ψέμα. Τώρα το θέμα είναι το πως βλέπεις εσύ τον εαυτό σου. Δεν γουστάρω τις ηθικολογίες. Αν εσύ δεν έχεις τύψεις και γουστάρεις να ζήσεις την περιπέτεια κάντο, αλλά να μην περιμένεις συνέχεια. Αν περιμένεις συνέχεια (κάτι πιο σοβαρό) τότε άστο καλύτερα... Συνήθως ένας άνδρας για να περάσει το σκαλοπάτι και να απατήσει την γυναίκα του, δεν σκέφτεται όπως ένα θηλυκό. Για αυτό και οι γυναίκες την πατάνε με την μπαρούφα του στίλ "Δεν τα πάω καλά με την γυναίκα μου κ.τ.λ. Αυτό συμβαίνει γιατί ένας άνδρας παρότι μπορεί να είναι ερωτευμένος με την γυναίκα του, δεν θα έλεγε όχι και σε μια παράλληλη σχέση, επικεντρώνοντας στο σαρκικό κομμάτι. Ενώ μια γυναίκα (Με επιφυλαξη :) ) για να απατήσει τον άνδρα της θα πρέπει να υπάρχει ένα είδος αποξένωσης είτε στο σεξουαλικό είτε στο συναισθηματικό κομμάτι.

Merjana
02-03-2011, 16:55
Δεν θα σχολιάσω τα περί π...νιας που αναφέρθηκαν παραπάνω.
Ευχαριστώ εσάς που ασχοληθήκατε με το θέμα μου! Πραγματικά κάθησα και σκέφτηκα αρκετά αυτά που γράψατε και τελικά κατάφερα να απομακρυνθώ από όλη αυτή την παράνοια που πήγε να δημιουργηθεί...
Η προσπάθεια επικοινωνίας από μέρους του συνεχίζεται αλλά αντιστέκομαι σθεναρά!
:-)

Salivan
07-03-2011, 23:13
Είμαι ερωτευμένος με την Μανωλίδου

elenitsa!
13-03-2011, 03:37
δεν προκειται να περασεις καλα κοριτσι μου,,,,θα βγαινετε κ θα ειναι συνεχεια με το ματι του στο ρολοι κ παντα θα εισαι δευτερη,,,αν θες αυτο καλα να περασεις,,,βρες κανα καλο μωρακι να πατε τις βολτουλες σας κ γ@μησε τον

mef
13-03-2011, 09:22
..., μιάς κι εγώ προέρχομαι από μια τέτοια οικογένεια που ο λόγος χωρισμού ήταν μια παράλληλη σχέση του πατέρα μου!...

εδώ τα είπες όλα. Συνήθως όμως δεν φεύγουν απο την γυναίκα τους για την ερωμένη, ο πατέρας σου ήταν μάλλον η εξαίρεση. Έτσι, το βλέπω.

oti_peis
13-03-2011, 10:55
Καλό είναι τις εξαιρέσεις εκτός από το να τις επισημαίνουμε να τις λαμβάνουμε και υπόψιν. Δεν φάνηκε να συμβαίνει πουθενά αυτό. Άρα έχουμε να κάνουμε με ηθικό τζόγο. Οι πολλές πιθανότητες κατέληξαν να είναι ζαριά κι αυτός την κοροιδεύει εκ προοιμοίου. Σωστά κυράτσες μου ?
Κι αν δεν ? Τότε τι ? Εγώ δεν την κορόιδεψα. Ναι μπορείς να μένεις μαζί με τη γυναίκα σου και να μην γίνεται απολύτως τίποτε από εκείνο που ανησυχεί. Και κάποια στιγμή παίρνεις ένα διαζύγιο. Και έχεις νοικιάσει ένα άλλο σπίτι. Και όταν όλα τα δικά της ανασφαλή αιτήματα έχουν εκπληρωθεί εκείνη φεύγει.
Οι εξαιρέσεις έχουν κι αυτές την ύπαρξή τους.
Και τότε μιλάνε για πονεμένους.
Το αντιφατικό είναι ότι πρέπει να είναι έντιμη μια που....α για να παραδεχτεί τη που...ά της.
Το μη αντιφατικό είναι οτι έντιμες και ανέντιμες στηρίζονται μεταξύ τους προτρέποντας η μια την άλλη να μην βρεθούν σε ευάλωτη θέση. Το θέμα είναι να σε ερωτευτούν δλδ να είναι οι άλλοι σε ευάλωτη θέση και τότε ... αν και το πορτοφόλι είναι καλό, πω πω τι ευτυχία καλότυχο αχ αλλιώς ουυυυ χάθηκαν βρε τα μωράκια ? . Βρε ουστ γαιδούρες στο ράφι σας κάποια στιγμή.
κι Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

PS: "The truth is, everyone is going to hurt you. You just got to find the ones worth suffering for"

Scarlett
13-03-2011, 15:41
Μισογυνηδες του κοσμου ενωθειτε!

Void
13-03-2011, 15:45
Μισογυνιδες του κοσμου ενωθειτε!

Μισογύνηδες. Ωραίες μπουρμπουλήθρες.

Scarlett
13-03-2011, 15:50
To διορθωσα στο ιδιο λεπτο π εκανες ποστ.
Παντως ισχυει.Οτι και να πεις.

oti_peis
13-03-2011, 16:50
To διορθωσα στο ιδιο λεπτο π εκανες ποστ.
Παντως ισχυει.Οτι και να πεις.

..................................
Ότι πεις.

Void
13-03-2011, 16:59
PS: "The truth is, everyone is going to hurt you. You just got to find the ones worth suffering for"

Απο τις μεγαλύτερες βλακείες που εχω ακούσει ever...

oti_peis
15-03-2011, 13:51
Ίσως να έριχνες μια ματιά στον τίτλο του thread ?

elenigeop
15-03-2011, 14:26
Κατα την αποψη μου ο παραγοντας "δευτερη" θα σε απασχολησει πολυ στο μελλον.Θα σε κανει να εχεις σκαμπανεβασματα στη διαθεση σου και καποια στιγμη θα το βαρεθεις.Συνηθως σε μια σχεση μ ενα παντρεμενο φταινε και οι δυο,φταιει ακομα κ η συζυγος αλλα καλα θα κανεις να γινεις μπουχος πρωτου δεθεις με τον αλλον.Ο,τι και να λεει αυριο μεθαυριο μπορει να κανει ενα παιδι κ ας λεει οτι δεν τα παει καλα με τη γυναικα του.Τοτε δε θα θες να εισαι εσυ η υπευθυνη για το χωρισμο του γιατι αργα η γρηγορα κ η γυναικα του θα το μαθει...Κ εμενα ο πατερας μου ηταν γκομενιαρης αλλα για να συνειδητοποιησω οτι εφταιγε αποκλειστικα κ μονο ο πατερας μου επρεπε να περασουν 10 χρονια και να κανω μια τεραστια συζητηση με την γκομενα του.Εως τοτε κατηγορουσα αυτη.Γι αυτο αν δε θες να βρεθεις στη μεση καλυτερα καντηνα