PDA

Επιστροφή στο Forum : Δηλώσεις Μαθημάτων Χειμερινού Εξαμήνου 2010-2011

Σελίδες : 1 [2]

stf
17-11-2010, 00:43
Αν κάνω λάθος μπορώ να ξανακάνω δηλώσεις στον Ευδοξο, σωστά?

(Απο οσο ξέρω) Μέχρι το τέλος του εξαμήνου, ναί.
Δεν μπορείς όμως να ξεδηλώσεις κάποιο σύγγραμμα που έχεις παραλάβει.

mikri loulou
17-11-2010, 00:49
(Απο οσο ξέρω) Μέχρι το τέλος του εξαμήνου, ναί.
Δεν μπορείς όμως να ξεδηλώσεις κάποιο σύγγραμμα που έχεις παραλάβει.

Οκ, σ'ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις..

anonimos
17-11-2010, 01:32
Mexri kai to 6o etos mporeis. Meta to 6o etos den dikaiouse alla syggrammata.
kai 6o etos dld <7 h <6 ? gt kaigome eimai 5 etos kai den exw parei tou 5 kai tou 7 e3amhnou ama einai na parw oti prolaveno

stf
17-11-2010, 01:36
kai 6o etos dld <7 h <6 ? gt kaigome eimai 5 etos kai den exw parei tou 5 kai tou 7 e3amhnou ama einai na parw oti prolaveno

Mexri kai to 6o etos mporeis. Meta to 6o etos den dikaiouse alla syggrammata.
Koinws <7

anonimos
17-11-2010, 01:51
ok katalava opote exw allh mia xronia :P giati nomiza xwris to 6 kai m pige to skato sti kaltsa :P

olspookishmagus
17-11-2010, 09:03
Η προθεσμία δήλωσης είναι για απόψε το βράδυ ή αύριο το βράδυ;

joker13
17-11-2010, 11:51
να ρωτησω κατι εγω ειμαι 7ετος..αν δεν προλαβω μεχρι 18/11 να γραφτω στο ευδοξος αλλα κανω κανονικα την δηλωση στο my-studies και γραφτω πιο μετα αντιμετωπιζω καποιο προβλημα?

joker13
17-11-2010, 11:54
και ολο βγαζει σφαλμα η μαλακια το ευδοξος ενω προσπαθω να γραφτω....

stf
17-11-2010, 12:45

Epishma, 18 pote exoume? apopse h aurio? :p

(metaksy mas oute to ena oute to allo, alla den einai epishmo :p )

να ρωτησω κατι εγω ειμαι 7ετος..αν δεν προλαβω μεχρι 18/11 να γραφτω στο ευδοξος αλλα κανω κανονικα την δηλωση στο my-studies και γραφτω πιο μετα αντιμετωπιζω καποιο προβλημα?

και ολο βγαζει σφαλμα η μαλακια το ευδοξος ενω προσπαθω να γραφτω....

(Gia 1000osth fora: )7o etos DEN dikaiouse syggrammata.
Den xreiazetai na pas ston eudokso an den einai na pareis syggrammata.

joker13
17-11-2010, 13:19

το ξερω αυτο αλλα τυπικα ελεγα να γραφτω κι εκει...

love_d3ath
17-11-2010, 13:25
Εγώ που δεν δικαιούμαι άλλα συγγράμματα δεν χρειάζεται να δηλώσω κάτι στο eudoxos ε; γιατί έτσι και αλλιώς δεν με αφήνει να δηλώσω συγγράμματα κ στην δήλωση μαθημάτων στην γραμματεία.. κάνω λάθος;

John_Kouts
17-11-2010, 13:31
me to eudksos den asxoleisai katholou.pira k til k to epivevaiwsa

panbit
17-11-2010, 13:51
ρε παιδιά εμένα γιατί μου γράφει:

Mέγιστο Όριο Συγγραμμάτων: 45
Παραληφθέντα Συγγράμματα: 57

κανονικά δε δικαιούμαστε 150? 6ο έτος μπαίνω και απο τότε που ίσχυε αυτό με το όριο των 150 έχω πάρει 57 όσα λέει αλλά γιατί έχει μέγιστο 45?

stelstyl
17-11-2010, 13:56
ρε παιδιά εμένα γιατί μου γράφει:

Mέγιστο Όριο Συγγραμμάτων: 45
Παραληφθέντα Συγγράμματα: 57

κανονικά δε δικαιούμαστε 150? 6ο έτος μπαίνω και απο τότε που ίσχυε αυτό με το όριο των 150 έχω πάρει 57 όσα λέει αλλά γιατί έχει μέγιστο 45?

150 ήταν μέχρι πέρσι.
Τώρα το όριο των συγγραμμάτων είναι όσος ο ελάχιστος αριθμός μαθημάτων που χρειάζονται για να πάρουμε πτυχίο.
Δλδ εσύ δεν δικαιούσε να πάρεις άλλο σύγγραμμα.

panbit
17-11-2010, 13:59
ωραία δεν έπρεπε να μηδενιστεί το κοντέρ όμως όπως και όταν άλλαξε σε 150? εγώ ξέροντας ότι μπορώ να πάρω μέχρι 150, πήρα φέτος για πρώτη φορά μάθημα και θέλω το βιβλίο... τι μ@λ@κίες είναι αυτές?

blunkl
17-11-2010, 14:14
στο ελευθερο επικοινωνια σχολειου οικογενειας (μυλωνακου) στο mystudies εχει 2 επιλογες συγγραματων.

επελεξα την 1η και παω στο ευδοξος, οπου η 1η επιλογη περιεχει το συγγραμα που θελω ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ!
(δεν μπορω να παρω ενα απο αυτα δηλαδη.. με το ζορι και τα δυο!)

τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δινονται μαζι και μετραει σαν ενα συγγραμα.

φανταζομαι το mystudies δεν εχει ενημερωθει σωστα ετσι?

τελικα δηλωσα την 1η επιλογη με τα 2 συγγραμματα (οπως μου ειπαν)

stf
17-11-2010, 14:31

2 post parakatw:

Εγώ που δεν δικαιούμαι άλλα συγγράμματα δεν χρειάζεται να δηλώσω κάτι στο eudoxos ε; γιατί έτσι και αλλιώς δεν με αφήνει να δηλώσω συγγράμματα κ στην δήλωση μαθημάτων στην γραμματεία.. κάνω λάθος;

I give up!!!

Kapoios na kanei thn kalh na ftiaksei ena FAQ... :baby:

St3f@n0s
17-11-2010, 14:38
I give up!!!

Kapoios na kanei thn kalh na ftiaksei ena FAQ... :baby:

Pshsou :p

H kai oxi :D

olspookishmagus
17-11-2010, 14:43

Epishma, 18 pote exoume? apopse h aurio? :p

...

Λέει όμως μέχρι δεν λέει μέχρι και.
Είπα να το διευκρινήσω μην τρέχω εγώ ή κανείς άλλος.

anonimos
17-11-2010, 16:18
epeidi exw mperdeuti dilwnw sto my-studies ta mathimata pou thelw kai ta vivlia pou tha parw kai meta oti vivlio dilwsa sto mystydies dilwnw sto eudoxos kai paw kai to pernw ? episis sto eudoxos mporw na dilwsw ta vivlia mexri tis 18?

std07289
17-11-2010, 16:32
paidia na kanw mia erwtisi????sto eudoxos mporoume an theloume na tropopoihsoume ti dilwsi se periptwsi pou epithimoume na allaksoume kati????

stf
17-11-2010, 16:44
epeidi exw mperdeuti dilwnw sto my-studies ta mathimata pou thelw kai ta vivlia pou tha parw kai meta oti vivlio dilwsa sto mystydies dilwnw sto eudoxos kai paw kai to pernw ?

Nai

episis sto eudoxos mporw na dilwsw ta vivlia mexri tis 18?

Oxi, sto my-studies mporeis mexri (toulaxiston) kai tis 18.
Ston eudokso mporeis mexri to genarh (telos tou eksamhnou).

paidia na kanw mia erwtisi????sto eudoxos mporoume an theloume na tropopoihsoume ti dilwsi se periptwsi pou epithimoume na allaksoume kati????

Nai. Omws den mporeis na ksedhlwseis kati pou exeis paei na to pareis (h pou exeis zhthsei na sou apotalei me courier).

std07289
17-11-2010, 16:56
ok se euxaristw polu!!!!apla to mono pou ithela na kanw einai na ksedilwsw ena vivlio pou en telei d mou xreizetai...tnnnnxxxxx!!!!

NOTORIOUS
18-11-2010, 12:49
Πριν από λίγο επικοινώνησα με τον κ. Γεωργιάδη σχετικά με το θέμα της παράτασης της Δήλωσης Μαθημάτων.

Με ενημέρωσε πως η Δήλωση Μαθημάτων θα παραταθεί μέχρι την ερχόμενη Δευτέρα 22/11/2010 στις 12 το βράδυ.

Θα βγει και σχετική ανακοίνωση από τη Γραμματεία.

//Το έβαλα και στο 1ο post

kickboxer21
19-11-2010, 12:35
καλημέρα,
ρε παιδιά χτες στο my-studies μου είχε αφαιρεθεί ένα βιβλίο που δεν είχε μοιραστεί καθόλου και σήμερα που μπήκα ο αριθμός των συγγραμάτων μου ήταν πάλι αυξημένος κατά 1.:angryfire:angryfire
Στο eudoxos τι να βάλω τελικά εγώ(δηλαδή έχω πάρει χ ή χ-1 βιβλία)???

tsiouaoua
19-11-2010, 16:16
καλημέρα,
ρε παιδιά χτες στο my-studies μου είχε αφαιρεθεί ένα βιβλίο που δεν είχε μοιραστεί καθόλου και σήμερα που μπήκα ο αριθμός των συγγραμάτων μου ήταν πάλι αυξημένος κατά 1.:angryfire:angryfire
Στο eudoxos τι να βάλω τελικά εγώ(δηλαδή έχω πάρει χ ή χ-1 βιβλία)???

Εμένα το my-studies σήμερα μου έβγαλε ότι έχω παραλάβει 2 λιγότερα απ όσα μου έβγαλε όταν έκανα τη δήλωση...Το άλλαξα στο eudoxos αλλά τι παίζει μ αυτό???:confused::confused:

euosmos
22-11-2010, 15:14
Πέρυσι είχα δηλώσει μάθημα του οποίου το σύγραμμα δεν είχα πάει να παραλάβω. Στο my-studies όμως μου εμφανίζει ότι το έχω παραλάβει. Μπορώ να δηλώσω ότι δεν το έχω παραλάβει στο εύδοξος?

d3m
22-11-2010, 15:33
Πέρυσι είχα δηλώσει μάθημα του οποίου το σύγραμμα δεν είχα πάει να παραλάβω. Στο my-studies όμως μου εμφανίζει ότι το έχω παραλάβει. Μπορώ να δηλώσω ότι δεν το έχω παραλάβει στο εύδοξος?

οχι. τυπικα το εχεις παραλαβει.

lifeofspi
22-11-2010, 16:22
Eιμαι 7ο εξαμηνο και δηλωσα 11 συγραμματα γτ καποια δν τα ειχα παρει....με το mystudies οκ ....αλλα στο ευδοξος μου λεει οτι περασα το οριο τον δηλωθέντων συγραμματων ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ.....πόσο είναι το ορίο ??? πρεπει να τα αλλαξω και απο το mystudies?

Allekos
22-11-2010, 16:27
Να ρωτήσω και εδώ, αν κάνουμε πρακτική πρέπει οπωσδήποτε να την δηλώσουμε? γιατί πτυχιακή έχω τελειώσει

Excessium
22-11-2010, 18:57
Αλλαξα την αρχικη δηλωση του mystudies και εβγαλα 1 συγγραμα, εκανα το ιδιο και στον ευδοξο (χωρις να εχω παρει καποιο απο τα αρχικα βιβλια). Δε θα εχω καποιο προβλημα, ετσι?

mikri loulou
22-11-2010, 21:36
Είχα κάνει τις δηλώσεις και στο my-studies μου έβγαζε παραληφθέντα συγγράμματα 35. Τώρα που ξαναμπήκα μου βγάζει παραληφθέντα συγγράμματα 33. Ξέρει κανείς τι συνέβη? Πρέπει να αλλάξω τις δηλώσεις στον Εύδοξο, γιατί εκεί δήλωσα ότι έχω πάρει 35.

thedel
22-11-2010, 22:31
Καλησπέρα!

Είναι πολύ μπερδεμένο το νέο σύστημα και απορώ γιατί το έκανα έτσι...
Τέλοσπάντων...το θέμα είναι πως πάω να κάνω δήλωση και μου βγάζει μέγιστο όριο 45 και οτι εχω πάρει 63...συνέχισα και δεν δήλωσα κανένα μάθημα και έγινε επιτυχώς η δήλωση...πρέπει να κάνω κάτι στον Ευδοξο???
Κάποια εγγραφή ή δεν χρειάζεται εφόσον δεν δηλώσω κανένα σύγγραμα???
Εν το μεταξύ δεν πρέπει να με έχει πιάσει το νέο σύστημα με τα βιβλία...δεν ξέρω κιόλας...το 2005 γράφτηκα!

oldboy
22-11-2010, 22:57
Καλησπέρα!

Είναι πολύ μπερδεμένο το νέο σύστημα και απορώ γιατί το έκανα έτσι...
Τέλοσπάντων...το θέμα είναι πως πάω να κάνω δήλωση και μου βγάζει μέγιστο όριο 45 και οτι εχω πάρει 63...συνέχισα και δεν δήλωσα κανένα μάθημα και έγινε επιτυχώς η δήλωση...πρέπει να κάνω κάτι στον Ευδοξο???
Κάποια εγγραφή ή δεν χρειάζεται εφόσον δεν δηλώσω κανένα σύγγραμα???
Εν το μεταξύ δεν πρέπει να με έχει πιάσει το νέο σύστημα με τα βιβλία...δεν ξέρω κιόλας...το 2005 γράφτηκα!

παρόλο που έχουνε απαντηθεί όλα και περισσότερες απο μια φορά σου λέω πως πλέον δεν έχεις σημασία το έτος εισαγωγής σου στην σχολή.οποιο έτος και να μπήκες πλέον το μέγιστο όριο συγγραμμάτων ειναι τα 45.τώρα εφόσον εσυ έχεις πάρει 63 απλά εισαι τυχερός επειδή έχεις πάρει 18 συγγράμματα παραπάνω απο μερικούς άλλους και εφόσον έχεις ξεπεράσει το όριο σημαίνει οτι δεν μπορείς να δηλώσεις αλλα συγγράμματα πλέον.
οποτε συνοπτικά σου λέω πως δεν έχεις καμία δουλειά με το εύδοξος (ουτε εγγραφή ούτε καν επίσκεψη δεν χρειάζεται να κάνεις στην σελίδα) και οτι απο εδώ και πέρα και μέχρι να πάρεις πτυχίο το μόνο που θα κάνεις θα ειναι να δηλώνεις μαθήματα στο mystudies χωρίς ποτέ να ξαναδηλώσεις σύγγραμμα.

thedel
22-11-2010, 23:04
παρόλο που έχουνε απαντηθεί όλα και περισσότερες απο μια φορά σου λέω πως πλέον δεν έχεις σημασία το έτος εισαγωγής σου στην σχολή.οποιο έτος και να μπήκες πλέον το μέγιστο όριο συγγραμμάτων ειναι τα 45.τώρα εφόσον εσυ έχεις πάρει 63 απλά εισαι τυχερός επειδή έχεις πάρει 18 συγγράμματα παραπάνω απο μερικούς άλλους και εφόσον έχεις ξεπεράσει το όριο σημαίνει οτι δεν μπορείς να δηλώσεις αλλα συγγράμματα πλέον.
οποτε συνοπτικά σου λέω πως δεν έχεις καμία δουλειά με το εύδοξος (ουτε εγγραφή ούτε καν επίσκεψη δεν χρειάζεται να κάνεις στην σελίδα) και οτι απο εδώ και πέρα και μέχρι να πάρεις πτυχίο το μόνο που θα κάνεις θα ειναι να δηλώνεις μαθήματα στο mystudies χωρίς ποτέ να ξαναδηλώσεις σύγγραμμα.

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου...μιας και απάντησες ενώ είχαν όλα απαντηθεί...Το άγχος μου ήταν μην κάνω καμιά βλακεία και δεν υπήρχε και κανείς να μπορεί να μου απαντήσει εδώ!!!

Σε ευχριστώ και πάλι!
Καλό σου βράδυ!!!

Fallen91
22-11-2010, 23:19
Έχω κάνει την δήλωσει στο mystudies από τις 8-11 αλλά δεν μου έχει επικυρωθεί(προφιλ > ιστορικό).. Στα δηλωθέντα συγγράματα μου εμφανίζει μόνο τα παλαιότερα.. Ξαναέκανα τη δήλωση τώρα.. Κανονικά μέσα σε δύο μέρες δεν την επικυρώνουν? Το μπορεί να φταίει? Κοίταξα πολλές φορές τις δηλώσεις μου και στο Ευδοξος και είναι ίδιες..

EDITED: ή μήπως επικυρώνονται μετά τη λήξη της προθεσμίας?

mikri loulou
23-11-2010, 00:50
Είχα κάνει τις δηλώσεις και στο my-studies μου έβγαζε παραληφθέντα συγγράμματα 35. Τώρα που ξαναμπήκα μου βγάζει παραληφθέντα συγγράμματα 33. Ξέρει κανείς τι συνέβη? Πρέπει να αλλάξω τις δηλώσεις στον Εύδοξο, γιατί εκεί δήλωσα ότι έχω πάρει 35.

Κάποιος γι'αυτό?

NOTORIOUS
23-11-2010, 01:06
Έχω κάνει την δήλωσει στο mystudies από τις 8-11 αλλά δεν μου έχει επικυρωθεί(προφιλ > ιστορικό).. Στα δηλωθέντα συγγράματα μου εμφανίζει μόνο τα παλαιότερα.. Ξαναέκανα τη δήλωση τώρα.. Κανονικά μέσα σε δύο μέρες δεν την επικυρώνουν? Το μπορεί να φταίει? Κοίταξα πολλές φορές τις δηλώσεις μου και στο Ευδοξος και είναι ίδιες..

EDITED: ή μήπως επικυρώνονται μετά τη λήξη της προθεσμίας?

Όταν κάνεις δήλωση μαθημάτων στο my-studies,δεν σου την δείχνει στο εικονίδιο κάτω δεξιά που λέει "Ιστορικό Δηλώσεων" αν οι δηλώσεις μαθημάτων είναι ακόμα σε εξέλιξη..Αυτό μπορείς να το δεις στο εικονίδιο κάτω αριστερά που λέει "Προφίλ"-->Ιστορικό,έτσι ώστε να βλέπεις ποια ήταν η τελευταία δήλωση μαθημάτων που έκανες,και αν θες να την αλλάξεις...

Οι δηλώσεις που γίνονται τώρα για το χειμερινό εξάμηνο,θα "επικυρωθούν" από την Γραμματεία μόλις κλείσει το σύστημα,και μετά θα μπορείς να τις δεις κανονικά στο "Ιστορικό Δηλώσεων"...

rubens
23-11-2010, 01:13
ρε παιδια να ρωτησω κατι.εγω είχα κάνει δήλωση την πεμπτη και τώρα ξαναμπηκα να το δω λιγο και πάτησα πάλι δήλωση/και μου λέει προσοχη η δήλωση δεν έχει ολοκληρωθει.Μετά πήγα στο ιστορικο και είδα ότι η δήλωση της πεμπτης ακυρώθηκε σήμερα 23 Νοεμβριου στις 00.06.Και έτσι την ξαναέκανα.Θα παίξει κάποιο πρόβλημα?Την πέμπτη την είχα ολοκληρώσει.

stf
23-11-2010, 01:47

Shmera oloklhrwthike plhrws apo th grammateia to ksexrewma kapoiwn syggrammatwn pou eixan xrewthei anadromika gia tous palious.
Auta pou ksexrewthikan einai auta pou eite den dothikan katholou, eite eixan allaksei kai ksanadothikan opote fainontousan xrewmena 2 fores gia to idio mathima (mia anadromika kai mia kanonika meta to 2008).

Genika egine prospathia na meinei xreomeno to elaxisto nomima apodekto gia ton kathe ena sas, etsi wste na mhn meinete xwris biblia.
Mporeite na pate na diorthwsete kai ston eudokso ta noumera symfwna me ta nea.

Gia osous eixan problhma sto na dhlwsoun biblia prin to ksexrewma enw meta tous epitrepetai, h dhlwseis tha parameinoun anoixtes gia mia-dyo meres akoma.

stf
23-11-2010, 01:51
ρε παιδια να ρωτησω κατι.εγω είχα κάνει δήλωση την πεμπτη και τώρα ξαναμπηκα να το δω λιγο και πάτησα πάλι δήλωση/και μου λέει προσοχη η δήλωση δεν έχει ολοκληρωθει.Μετά πήγα στο ιστορικο και είδα ότι η δήλωση της πεμπτης ακυρώθηκε σήμερα 23 Νοεμβριου στις 00.06.Και έτσι την ξαναέκανα.Θα παίξει κάποιο πρόβλημα?Την πέμπτη την είχα ολοκληρώσει.

To "προσοχη η δήλωση δεν έχει ολοκληρωθει" to emfanizei kathe fora pou pas na ypobaleis nea dhlwsh, sta endiamesa bhmata ths diadikasias, mexri na oloklhrwseis thn diadikasia kai na ypobaleis thn nea dhlwsh.

Kathe nea dhlwsh pou kaneis akyrwnei oles tis prohgoumenes.
Energh menei mono h teleftaia dhlwsh sou, h opoia kai tha kleidwthei meta th lhksh ths prothesmias twn dhlwsewn (exei parei mia mikrh paratash).

rubens
23-11-2010, 02:11
...................

rubens
23-11-2010, 02:13
δηλαδη ακόμα δεν εχει κλειδώσει το συστημα?μεχρι ποτε ειναι η παραταση?

stf
23-11-2010, 02:33
δηλαδη ακόμα δεν εχει κλειδώσει το συστημα?μεχρι ποτε ειναι η παραταση?

Tetarth...

nighthawk
23-11-2010, 02:33
Δηλαδή όταν μας γράφει λιγότερα από 45 μπορούμε κανονικά να τα πάρουμε?
Υπάρχει κι ένα ακόμα θέμα.
Στο εύδοξος δεν υπάρχουν κάποια ελεύθερα μαθήματα που έχουμε στείλει και έχουν μπει στο my-studies, π.χ. η Εισαγωγή στη Βιολογία από το Βιολογικό.
Με αυτά τι παίζει??

nvs
23-11-2010, 02:35
κρυπτογραφία news; περιμένουν και άλλοι;

stf
23-11-2010, 02:43
Δηλαδή όταν μας γράφει λιγότερα από 45 μπορούμε κανονικά να τα πάρουμε?

Why not?

Υπάρχει κι ένα ακόμα θέμα.
Στο εύδοξος δεν υπάρχουν κάποια ελεύθερα μαθήματα που έχουμε στείλει και έχουν μπει στο my-studies, π.χ. η Εισαγωγή στη Βιολογία από το Βιολογικό.
Με αυτά τι παίζει??

Diabase to 1o post tou thread sto komati gia ta elefthera...

κρυπτογραφία news; περιμένουν και άλλοι;

Egw pantws den kserw kati gia to thema...

nighthawk
23-11-2010, 02:46
Αυτό που λέει με τις γραμματείες δεν ισχύει.
Και πέρσι είχα δηλώσει μάθημα από το βιολογικό και είχα πάρει κανονικά το βιβλίο.
Δεν παίζει να γίνει κάτι με αυτό?

stratis1988
23-11-2010, 03:31
re paidia auto gia tis dilwseis isxuei oti pire paratasi mexri tin tetarti 24/11?? gt egw otan eixa kanei ti dilwsi m elege to sistima oti eixa paralabei 43 siggrammata kai mporw na parw mono alla 2. twra omws p mpika leei oti mporw na parw alla 6. ti ginetai epitelous??mporw dld na xanakanw dilwsi???

stf
23-11-2010, 11:08
Αυτό που λέει με τις γραμματείες δεν ισχύει.
Και πέρσι είχα δηλώσει μάθημα από το βιολογικό και είχα πάρει κανονικά το βιβλίο.
Δεν παίζει να γίνει κάτι με αυτό?

H prothesmia pou eixe balei o eudoksos stis grammateies gia na ginoun oi energeies metaksy tous kai na enhmerwthei o eudoksos me ta syggrammata pou afinei na dhlwsete elhge 13 septembrh!

stf
23-11-2010, 11:08
re paidia auto gia tis dilwseis isxuei oti pire paratasi mexri tin tetarti 24/11?? gt egw otan eixa kanei ti dilwsi m elege to sistima oti eixa paralabei 43 siggrammata kai mporw na parw mono alla 2. twra omws p mpika leei oti mporw na parw alla 6. ti ginetai epitelous??mporw dld na xanakanw dilwsi???

oso blepeis checkboxes dipla sta mathimata, mporeis!

pkol
23-11-2010, 13:02
αν εκανα τη δηλωση μαθηματων αλλα παρολα αυτα δεν μου εμφανιζει τιποτα στο ιστορικο δηλωσεων υπαρχει κατι που μπορει να γινει........???

d3m
23-11-2010, 14:23
αν εκανα τη δηλωση μαθηματων αλλα παρολα αυτα δεν μου εμφανιζει τιποτα στο ιστορικο δηλωσεων υπαρχει κατι που μπορει να γινει........???

πας Προφιλ/Ιστορικο

NOTORIOUS
23-11-2010, 14:36
Μίλησα με τη Γραμματεία και με ενημέρωσε ότι δόθηκε εκ νέου παράταση στη δήλωση μαθημάτων έως ΚΑΙ την Τετάρτη 24 Νοεμβρίου.

Μετά από αίτημα μας και κυρίως επειδή παρατηρήθηκε το φαινόμενο σε μεγαλοετείς να έχουν χρεωθεί συγγράμματα που δεν έχουν παραλάβει ποτέ, η Γραμματεία έκανε έλεγχο στις προηγούμενες δηλώσεις (από το 2006 και πέρα) για να διαπιστώσει πόσα συγγράμματα έχει πάρει ο καθένας. Έτσι ο αριθμός των παραληφθέντων συγγραμμάτων, σε αρκετές περιπτώσεις, έχει μειωθεί..

Όποιος θέλει, με τα νέα δεδομένα, ας ξανακάνει δήλωση μαθημάτων μέχρι και την Τετάρτη 24 Νοεμβρίου.

//Μπήκε και στο πρώτο ποστ.

pkol
23-11-2010, 15:21
isxyei kai gia tous protoeteis???

zaj
23-11-2010, 15:43
φανταζομαι σε εμας που μειωθηκε ο αριθμος παραληφθεντων συγγραματων το αλλαζουμε και στο ευδοξος...

pkol
23-11-2010, 15:44
den katalabainw...........apo katw sth vohtheia moy emfanizei oti exw dhlwsei pente mathimata k pente sygrammata alla to istoriko moy einai adeio....
??????
mathimata tha dwsw????
......

NOTORIOUS
23-11-2010, 15:50
den katalabainw...........apo katv sth vohtheia moy emfanizei oti exw dhlwsei pente mauhmata k pente sygrammata alla to istoriko moy einai adeio....
??????

Διάβασε το πρώτο ποστ για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη.. ΓιΆ αυτό που ρωτάς σου βάζω το αντίστοιχο κομμάτι από το πρώτο ποστ

•Μην σας μπλέξει η επιλογή "Ιστορικό δηλώσεων" της κεντρικής σελίδας. Εκεί είναι οι τελικές μόνο δηλώσεις. Έτσι εκει θα εμφανιστεί η δήλωσή σας μόνο μετά τη λήξη της προθεσμίας και την οριστικοποίηση της από τη γραμματεία.

Για το άλλο που ρωτάς, αφού είσαι πρωτοετής δεν έχεις ξαναδηλώσει μαθήματα και άρα δεν ισχύει για εσένα.

pkol
23-11-2010, 15:53
protoeteis eimai......
kai exei teleiwsei i prothesmia gia mas?????
an nai....ti????

..........
mporei na ginei kati an paw sti grammateia????

apo tin alli exw parei vivlia gia ta mathimata.....pws ginetai na min exw kanei dilwsi....????.....??

stf
23-11-2010, 15:59
protoeteis eimai......
kai exei teleiwsei i prothesmia gia mas?????
an nai....ti????

Eixes kanei dhlwsh sthn kanonikh prothesmia gia esas?

An nai, tote den tha se afisei na kaneis dhlwsh twra kai sto istoriko dhlwsewn tha emfanizetai h dhlwsh sou.

An oxi, tote kaneis dhlwsh twra me tous ypoloipous kai h dhlwsh sou tha emfanistei sto istoriko dhlwsewn otan teleiwsei h trexousa prothesmia kai kleidwsei to systhma. Sto endiameso mporeis na elenkseis thn trexousa dhlwsh pou exeis ypobalei (kai den exei oristikopoihthei akoma) apo thn epilogh "profil" (katw aristera) kai meta "istoriko" (mesa apo tis epiloges tou profil).

Des tis odhgies dhlwshs pou yparxoun sto site tou tmhmatos... http://www.di.uoa.gr/~announce/odigies_dilwsis.pdf

Epishs an sou leei sto my-studies oti exeis kanei dhlwsh... e, tote exeis kanei dhlwsh!

apo tin alli exw parei vivlia gia ta mathimata.....pws ginetai na min exw kanei dilwsi....????.....??

Ginetai... an pas kai epilekseis syggrammata apo ton eudokso kai den pas na kaneis dhlwsh sto my-studies.... (to opoio einai poiniko adhkima btw :p )

pkol
23-11-2010, 16:00
to ekana kai mou leei oti i dilwsi AKIRWTHIKE!!!!!!.............

stf
23-11-2010, 16:03
to ekana kai mou leei oti i dilwsi AKIRWTHIKE!!!!!!.............

Kathe nea dhlwsh pou kaneis (otan ksanapatas to dhlwsh apo katw) akyrwnei oles ths prohgoumenes.

Etsi sigoura yparxei metagenesterh apo auth pou sou leei oti akyrwthike...

pkol
23-11-2010, 16:03
mou emfanizei sti voitheia oti exei ginei i dilwsi alla sto istoriko mou leei oti i dilwsi akirwthike.......................kai gia tis proigoumenes den deixnei tipota.............................

Pan-kun
23-11-2010, 16:08
mou emfanizei sti voitheia oti exei ginei i dilwsi alla sto istoriko mou leei oti i dilwsi akirwthike.......................kai gia tis proigoumenes den deixnei tipota.............................

Κανε log out και παλι log in και δες το ιστορικο. Επισης με το που μπεις κατω λογικα θα σου γραφει οτι εχεις δηλωσει Χ μαθηματα και Υ βιβλια.

pkol
23-11-2010, 16:19
ayto moy to emfanize k prin to peiraksw shmera.
molis phgaina apo to profil sto istoriko de m emfanize tpt.kamia dhlwsh.
twra p ksanaekana thn kataxwrhse sto istoriko.
tha ginei dekth twra etsi?
dld tha EGRITHEI????

d3m
23-11-2010, 16:58
dld tha EGRITHEI????

ναι, μην πανικοβαλεσαι.

Pan-kun
23-11-2010, 17:05
ayto moy to emfanize k prin to peiraksw shmera.
molis phgaina apo to profil sto istoriko de m emfanize tpt.kamia dhlwsh.
twra p ksanaekana thn kataxwrhse sto istoriko.
tha ginei dekth twra etsi?
dld tha EGRITHEI????

Αν με το που μπαινεις mystudies στο κατω μερος που εχει τους γλομπους σου γραφει οτι εχεις δηλωσει τον σωστο αριθμο μαθηματων και συγγραμματων εισαι σιγουρα ΟΚ.

pkol
23-11-2010, 18:25
thnx!!!!:)

ironick
24-11-2010, 01:45
φανταζομαι σε εμας που μειωθηκε ο αριθμος παραληφθεντων συγγραματων το αλλαζουμε και στο ευδοξος...

μία σελίδα πριν από την ερώτηση σου

Shmera oloklhrwthike plhrws apo th grammateia to ksexrewma kapoiwn syggrammatwn pou eixan xrewthei anadromika gia tous palious.
Auta pou ksexrewthikan einai auta pou eite den dothikan katholou, eite eixan allaksei kai ksanadothikan opote fainontousan xrewmena 2 fores gia to idio mathima (mia anadromika kai mia kanonika meta to 2008).

Genika egine prospathia na meinei xreomeno to elaxisto nomima apodekto gia ton kathe ena sas, etsi wste na mhn meinete xwris biblia.
Mporeite na pate na diorthwsete kai ston eudokso ta noumera symfwna me ta nea.

Gia osous eixan problhma sto na dhlwsoun biblia prin to ksexrewma enw meta tous epitrepetai, h dhlwseis tha parameinoun anoixtes gia mia-dyo meres akoma.

οπότε προφανώς σε όσους μας άλλαξε ο αριθμός των παραληφθέντων συγγραμμάτων τον αλλάζουμε και στο εύδοξος...

TalL_Guy
24-11-2010, 14:31
στον ευδοξο γιατι μας εχει 'university of Athens",και οχι "National and Kapodestrian University of Athens"?????

stf
24-11-2010, 16:43
στον ευδοξο γιατι μας εχει 'university of Athens",και οχι "National and Kapodestrian University of Athens"?????

Giati eimaste gnwstoi ws UoA :p

ironman
26-11-2010, 11:14
στο Ιστορικο Δηλωσεων πρεπει να μας εμφανιζει τις δηλωσεις που καναμε πλεον;;

γιατι εμενα δε μου τις εμφανιζει ακομα

stf
26-11-2010, 11:20
στο Ιστορικο Δηλωσεων πρεπει να μας εμφανιζει τις δηλωσεις που καναμε πλεον;;

γιατι εμενα δε μου τις εμφανιζει ακομα

logo ths katalhpshs den exei ginei akoma oristikopoihsh gia na emfanistoun.
Logika tha ginei deutera pou einai anoixto pali to tmhma.

gardelis
26-11-2010, 18:16
στον ευδοξο,οταν μου βγαζει την συνοψη για τα βιβλιοπωλεια, σε ενα βιβλιο γραφει μηδεν διαθεσιμα.
τι παιζει?
περιμενω μεχρι να παρουν αλλα?

ironick
26-11-2010, 19:25
στον ευδοξο,οταν μου βγαζει την συνοψη για τα βιβλιοπωλεια, σε ενα βιβλιο γραφει μηδεν διαθεσιμα.
τι παιζει?
περιμενω μεχρι να παρουν αλλα?

ναι...λογικά από Δευτέρα θα έχουν φέρει..ξαναμπές αυτές τις μέρες να δεις.:wavey:

Orfeas
20-12-2010, 14:26
Γεια σας παιδιά. Επειδή ο εύδοξος δεν μου κάνει login (παρ'ότι στα email μου έχω το pin που μου έστειλαν όταν έκανα την δήλωση), δεν μπορώ να βρω που παίρνω τα βιβλία. Μπορεί κάποιος να μου πει? Πιο συγγεκριμένα, έχω δηλώσει τα εξής.

ΔΗΛ(Χ)2010-2011
Κωδ.Μαθ. Περιγραφή Μαθήματος Κωδ.Συγγρ. Περιγραφή Συγγράμματος Κωδ.Εγχ. Περιγραφή Εγχειριδίου Συγγραφέας Εκδότης
15100126 ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ 15100126-Σ3 ΕΠΙΛΟΓΗ 3 151001263 ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ Σ.ΚΑΡΑΜΠΟΓΙΑΣ ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗ
15100202 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ Ι 15100202-Σ2 ΕΠΙΛΟΓΗ 2 151002022 ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (4η Αμερικάνικη έκδοση), ΤΟΜΟΣ Α & Β (περιέχει 1 CD) D.A.Patterson, J.L.Hennessy ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΣ Ε.Π.Ε.
15100403 ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΣΜΟΣ-ΟΠΤΙΚΗ 15100403-Σ2 ΕΠΙΛΟΓΗ 2 151004033 PHYSICS FOR SCIENTISTS & ENGINEERS (ΤΟΜΟΣ 2) - ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΣΜΟΣ R.SERWAY ΡΕΣΒΑΝΗΣ
15100429 ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΣΤΡΑΦΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ 15100429-Σ1 ΕΠΙΛΟΓΗ 1 151004292 ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΨΗΣ ΣΤΗ C++, ΤΟΜΟΣ 1 Bruce Eckel ΓΚΙΟΥΡΔΑ Α. & ΣΙΑ Ο.Ε.
151004293 ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΨΗΣ ΣΤΗ C++, ΤΟΜΟΣ 2 Bruce Eckel ΓΚΙΟΥΡΔΑ Α. & ΣΙΑ Ο.Ε.
15100431 ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ 15100431-Σ1 ΕΠΙΛΟΓΗ 1 151004313 ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ Χ.ΔΑΜΙΑΝΟΥ, Ν.ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ, Χ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ ΕΚΔΟΣΕΙΣ "ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ" Μ.ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ - Σ.ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ο.Ε

Hiro
20-12-2010, 15:15
προσπαθείς να κάνεις login με το pin σου? αυτό το δίνεις στο βιβλιοπωλείο για να σου δώσουν το βιβλίο. login κάνεις με τα username/password που έχεις στο my-studies

green_hat
20-12-2010, 16:31
προσπαθείς να κάνεις login με το pin σου? αυτό το δίνεις στο βιβλιοπωλείο για να σου δώσουν το βιβλίο. login κάνεις με τα username/password που έχεις στο my-studies
φαντάζομαι ότι εννοεί πως είχε κάνει login κάποτε, δήλωσε τα βιβλία, πήρε το pin και απλά τώρα δεν το θυμάται για να ξαναμπεί...

Orfeas
20-12-2010, 17:04
Όχι ρε παιδιά βάζω σωστό κωδικό αλλά και όταν λέω υπενθύμιση κωδικού μου λέει το εμαιλ δεν είναι γραμμένο. Μόνο που προφανώς είναι γραμμένο αφού μου έχουν στείλει το ΠΙΝ εκεί. Μπορεί κάποιος να μου πει τα βιβλιοπωλεία τα οπού δίνουν αυτά τα βιβλία; Έχω το ΠΙΝ οπότε λογικά μπορώ να τα παραλάβω.

SpartanGeorge
20-12-2010, 17:18
Όχι ρε παιδιά βάζω σωστό κωδικό αλλά και όταν λέω υπενθύμιση κωδικού μου λέει το εμαιλ δεν είναι γραμμένο. Μόνο που προφανώς είναι γραμμένο αφού μου έχουν στείλει το ΠΙΝ εκεί. Μπορεί κάποιος να μου πει τα βιβλιοπωλεία τα οπού δίνουν αυτά τα βιβλία; Έχω το ΠΙΝ οπότε λογικά μπορώ να τα παραλάβω.

Βάζεις αυτά του mystudies? sdiΧΧ00ΥΥΥ και όχι stdXXYYY ?

Orfeas
20-12-2010, 18:59
Βάζεις αυτά του mystudies? sdiΧΧ00ΥΥΥ και όχι stdXXYYY ?

Ναι έχω δοκιμάσει όλους τους πιθανούς συνδυασμούς...

stf
21-12-2010, 00:58

Pou sto kalo pas kai kaneis login?!
O eudoksos sen exei dikia tou forma gia login gia foithtes. Se stelnei sth selida tou panepisthmiou apo to opoio proerxese gia na kaneis login.
Epishs gia foithtes den exei ypenthimish kwdikou mesw email....
Ara malon se lathos pragma pas na mpeis!
Mhpws dokimazeis na mpeis stis selides pou einai gia grammateies h gia ekdotes?

Orfeas
21-12-2010, 12:10
Ρε παιδιά γιατί δεν μου λέτε απλά τις διευθύνσεις κι αφήστε το πρόβλημα το λύνουμε άλλη φορά... Σε λίγο κλείνουν τα μαγαζιά!
https://service.eudoxus.gr/distribution/ αυτή δεν είναι η σελίδα με τα σημεία διανομής; Εκεί πάω να μπω.
Γιατί το κάνετε πιο πολύπλοκο απ'ότι είναι; Θέλω απλά τις διευθύνσεις των βιβλιοπωλείων για τα παραπάνω βιβλία...

stf
21-12-2010, 12:19
Ρε παιδιά γιατί δεν μου λέτε απλά τις διευθύνσεις κι αφήστε το πρόβλημα το λύνουμε άλλη φορά... Σε λίγο κλείνουν τα μαγαζιά!
https://service.eudoxus.gr/distribution/ αυτή δεν είναι η σελίδα με τα σημεία διανομής; Εκεί πάω να μπω.
Γιατί το κάνετε πιο πολύπλοκο απ'ότι είναι; Θέλω απλά τις διευθύνσεις των βιβλιοπωλείων για τα παραπάνω βιβλία...

Eke einai h selida pou kanoun login ta bibliopoleia gia na perasoun mesa to ti peire poios!
Den kanoun login oi foithtes ekei!
Esy prepei na pas sto http://service.eudoxus.gr/ kai na epilekseis eisodo gia foithtes!