PDA

Επιστροφή στο Forum : Θελω γνωμες.........

vanity
14-08-2010, 15:13
Βρηκα και γω το φορουμ σας και ειπα να πω την δικη μου ιστορια .... θελω την αποψη σας ...... αν και ξερω τι θα μου πειτε

Ειμαι 38 χρονων και η ιστορια μου ξεκιναει πριν 3 χρονια γνωριζω εναν ανθρωπο που στην αρχη δεν μου εκανε τιποτα μου ηταν αδιαφορος.
Στην πορεια τα πραγματα αλλαξαν απο την πλευρα μου γιατι το επιδιωξε εκεινος να αλλαξουν.
Ακουσα πολλα απο την πλευρα του και τελικα επεσα και απο εκει ξεκιναει η περιπετεια μου.
Δεν πιστευω οτι τον ερωτευτηκα το αντιθετο θα ελεγα
Δεν πιστεψα ποτε οτι θα εκανα σχεση μαζι του κατι που μου ελεγε εκεινος
Αλλα αφου ειδα οτι αλλαξε ο τροπος που τον βλεπω αποφασιζω να γνωριστουμε καλυτερα.
Και γνωριζομαστε καταλαβαινετε τι σημαινει αυτο.
Η γνωριμια μας λοιπον κρατησε 2 φορες ολες και ολες τοτε πριν 2 χρονια
Η επικοινωνια μας ομως κρατησε απο τοτε και οπως ειπαμε περασαμε σε φιλικο επιπεδο
Η αληθεια ειναι οτι το κρατησαμε ενα διαστημα
Εμαθα οτι ο ανθρωπος αυτος ειχε και μια σχεση τοτε.
Σε αποσταση ηταν ομως αυτη η σχεση γιαυτο δεν το ειχα παρει ειδηση νωριτερα.
Αλλα κατα διαστηματα ηθελε να βρισκομαστε κατι που εγω βεβαια δεν το δεχτηκα αρχικα.
Ο καιρος περνουσε αλλα τα πραγματα δεν αλλαζαν, εκανα προσπαθεια να το κρατησω σε φιλικο επιπεδο καποιες φορες το καταφερνα καποιες ομως οχι και ελεγα μα τι κανει τωρα αφου ειναι με αλλη γιατι θελει εμενα.
Με την σχεση του χωρισε ειχαν ετσι περασει δυο χρονια απο την γνωριμια μας
Του σταθηκα παρα πολυ εκεινες τις πρωτες μερες μιλησαμε μου ειπε αυτα που σκεφτονταν
γενικα ημουν διπλα του οπως ενας κολλητος του φιλος.
Ξεκιναει παλι τα ιδια με μενα εγω θελω και δεν θελω
Εχω δεθει συναισθηματικα με αυτον τον ανθρωπο.
Ξανακανει προσπαθεια και πεφτω δεν περιμενα σχεση, ειπα ομως αν δεν το ξεπερασω δεν προχωραω παρακατω.
Πριν κανενα μηνα αρχισε να χανετε, επικοινωνουσε μαζι μου αλλα ηταν λιγο απομακρος
Μια μερα μου λεει θελω να βγουμε με μια φιλη μου να στη γνωρισω
Σκεφτηκα καινουργια σχεση
Και ειχα δικιο ηταν η νεα του σχεση η οποια βεβαια ειχε ακουσει καλα λογια για την φιλη του εμενα δηλαδη και ηθελε να την γνωρισει.
Το θεμα ηταν εγω επεσα απο τα συννεφα για αλλη μια φορα
Θελω να σας πω οτι και αυτη η σχεση του ειναι απο αποσταση το θεμα ειναι οτι την μια μερα εφυγε η γυναικα αυτη και την αλλη μερα ηταν σπιτι μου.
Και απο εκεινη τη μερα καθε μερα ειναι σπιτι μου, μου μιλαει βεβαια και για την κοπελα αυτη αλλα το θεμα ειναι οτι θελει να εχουμε σχεσεις εμεις οι δυο.
Δεν ξερω τι κανω πια
Εχω μπερδευτει παρα πολυ

Θελω και δεν θελω
Το βασικο ειναι βεβαια για μενα να ξεπερασω αυτη την κατασταση
Ειναι απλο θα μου πειτε μην ξαναμιλησεις μαζι του μην του ξαναανοιξεις την πορτα τους σπιτιου σου.
Δεν μπορω να το κανω ξερω οτι και εγω και εκεινος ειμαστε συναισθηματικα δεμενοι ο ενας με τον αλλον.
Ξερω οτι οσες φορες προσπαθησα να κοψω καθε επικοινωνια μαζι του εκεινος δεν το αντεχε και εγω βεβαια.
Θεωρω οτι εχω διαχωρισει καποια πραγματα στο μυαλο μου
Απλα πιστευω οτι ειναι λαθος αυτο που κανω
Του το δηλωσα αυτος θα ειναι παντα φιλος μου τον εχω βαλει στην καρδια μου
Το σεξουαλικο ειναι αλλο κομματι το οποιο μπορει να συνεχιστει οπως μου ειπε και εκεινος παρολο που θεωρει οτι δεν μου φερεται σωστα γιατι υπαρχει και αλλη γυναικα
Ξερει οτι σχεση μαζι μου δεν θελει να κανει, οπως δεν θελω και γω να κανω δεν μπορουμε να ταιριαξουμε σαν ζευγαρι αυτο ειναι σιγουρο και απο τις δυο πλευρες.
Ταιριαζουμε ομως και ως φιλοι, αλλα και ως εραστες

Βγαζεται ακρη ?
Γιατι εγω προσπαθω να βγαλω τοσα χρονια και δεν μπορω
Θα ηθελα την γνωμη σας

Να πω μονο οτι η διαφορα ηλικια μας ειναι 15 χρονια και θεωρει αδικο για μενα το να ειμαστε μαζι γιατι εγω μπορω να κανω οικογενεια ενω εκεινος πλεον δεν θελει τετοια πραγματα απο τη ζωη του

astrolpsis
14-08-2010, 16:40
Δεν πολυκαταλαβα πως εχουν τα πραγματα,παντως πρεπει να ξεκαθαρισεις στον εαυτο σου τι θελεις απο αυτον τον ανθρωπο.Πιστευω πως αν προκειται για φιλια,δεν πρεπει να περνατε τα ορια.Γιατι μαλλον κρυβεται απο πισω η λαγνεια.Εσυ πως τον βλεπεις?Αν τον βλεπεις ως φιλο,να του συμπεριφερεσαι αναλογα.Φοβαμαι πολυ πως αυτος ικανοποιει τις ορεξεις του,παριστανοντας τον ''τρυφερο'' και καλο φιλο.Βεβαια αν σε ευχαριστει αυτο,παω πασο.Σκεψου ομως,δεν ειναι αδικια για την αλλη με την οποια εχει σχεση?Αλλα αυτη ειναι η γνωμη μιας ξενης.
Να ακολουθησεις αυτο που λεει η καρδια σου.Αν αισθανεσαι πως κατι δεν παει καλα,ξανασκεψου.

vanity
14-08-2010, 18:43
Ημουν σιγουρη οτι δεν ηταν κατανοητο το κειμενο γιατι αν εγραφα τα παντα θα ηταν καλυτερα να γραψω βιβλιο.
Ξεκιναω απο την σχεση του.
Δεν εχω υπαρξει ποτε στην ζωη μου αντροχωριστρα αυτο ειναι γεγονος και ποτε δεν θα εκανα κατι τετοιο.
Με την προηγουμενη σχεση απο τη στιγμη που το εμαθα δεν εγινε τιποτα μεταξυ μας μεχρι το τελος της.
Αυτη η σχεση ειναι ιδιαιτερη, ειναι μεσω ιντερνετ και η γυναικα αυτη δεν μου αρεσε καθολου σαν ανθρωπος για τον φιλο μου τον κοροιδευει και φαινεται . Αλλα ειναι επιλογη του βεβαια, για τους δικους του λογους νιωθει ασφαλεια μαζι της γιατι ειναι χωρισμενη και εχει παιδι, οικογενεια δεν θα ζητησει να κανει, ειναι σε αποσταση αρα ειναι ησυχος, ειναι σχεση των 5 συναντησεων το χρονο αντε 7.

Δεν θα ελεγα οτι ειναι τρυφερος μαζι μου απλα μου φερεται φιλικα νοιαζεται για μενα οπως και γω για εκεινον.
Προσπαθω να του συμπεριφερθω φιλικα και εκεινος το χαλαει παντα.
Μετα την γνωριμια μου με την κοπελα αυτη εχει ερθει πιο κοντα σε μενα παλι.
Ξερω οτι δεν τον θελω για συντροφο μονο για φιλο γιατι ειλικρινα με εχει βοηθησει παρα πολυ σε δυσκολες στιγμες της ζωης μου
Ισως ειναι και λαγνεια οπως λες.
Δεν ξερω ειλικρινα αν με ευχαριστει αυτο που συμβαινει μεταξυ μας πρωτη φορα στη ζωη μου αντιμετωπιζω τοσο πολυπλοκη κατασταση.
Σιγουρα με ευχαριστει η παρεα του οι κουβεντες μας
Απλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω να τον διωξω απο την ζωη μου ή να το αφησω μηπως ειναι αποθυμενο απο την απορριψη ας πουμε που ειχα στην αρχη απο την πλευρα του και με τον καιρο μου περασει δεν μπορω να βγαλω ακρη με μενα και ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που συμβαινει αυτο

astrolpsis
14-08-2010, 19:50
Κατι μου λεει πως ο φιλος σου φοβαται την σοβαρη δεσμευση..Ή ισως να μην την επιδιωκει.Παντος αν σου φαινεται ''καλος'' ανθρωπος(οχι υποκριτης,αφου σου μιλαει για τις σχεσεις του),δεν υπαρχει λογος να τον βγαλεις απ τη ζωη σου,πιστευω.Μου ηρθε τωρα η σκεψη,μηπως μεσω των ''ασημαντων'' σχεσεων με αλλες γυναικες θελει να αποφυγει κατι σοβαρο(οπως ο γαμος) μαζι σου,αλλα παρ'ολα αυτα σε χρειαζεται και σε κραταει για διαφορους λογους διπλα του.

Quintadeen
16-09-2010, 13:22
Ταιριαζουμε ομως και ως φιλοι, αλλα και ως εραστες

Βγαζεται ακρη ?

Βεβαίως. Το πράγμα είναι αρκετά απλό και μόλις απάντησες. Υπάρχει και φράση στα αγγλικά που περιγράφει τέτοιες καταστάσεις: friend(s) with benefits. Πολλοί θα το ήθελαν, λίγοι το έχουν. Για μένα δεν υπάρχει πρόβλημα που πρέπει να λυθεί, απλά είστε αμφότεροι τυχεροί.

Lucifer_sam
16-09-2010, 19:02
Καλα δεν ειναι και τοσο απλο. Δεν ξερω αν υφισταται αυτο που λες (friends with benefits). Ειδικα απο την πλευρα της γυναικας που συνηθως λειτουργει πιο εγκεφαλικα και συναισθηματικα. Προφανως η κοπελα δεν ειναι ευτυχισμενη με την κατασταση της. Αν ηταν δε θα εγραφε εδω.