PDA

Επιστροφή στο Forum : Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση

gian90
16-07-2010, 12:34
[ FONT = " Comic Sans MS " ] Χαιρετε . Το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 20 ετων και δεν εχω κανει σχεση με κοπελα , ουτε φιλησα , ουτε εκανα βεβαια σεξ . Ειμαι ενα παιδι αρκετα ντροπαλο , συνεσταλμενο , εσωστρεφη , που δεν μιλαει πολυ και χωρις αυτοπεποιθηση . Γι αυτο και δεν εχω κανει ακομα σχεση και ουτε φυσικα δεν τολμησα να προσεγγισω καποια κοπελα για να της εκφρασω τα συναισθηματα μου , λογω του χαρακτηρα μου . Δηλαδη ουτε ενα φλερτ ! Δεν ξερω ... οταν ειναι να μιλησω σε κοπελα κατι παθαινω , κομπλαρω και δεν γινεται τιποτα ... Δεν εχω ουτε καν φιλους γιατι ουτε και φιλους μπορω να κανω , ενω και καποιους παιδικους που ειχα , τους εχασα λογω οτι δεν μπορεσα να τους κρατησω , αλλα ουτε εκεινοι δεν ενδιαφερθηκαν για μενα ... Νιωθω εντονη μοναξια , ενα ψυχολογικο κενο και θελω τουλαχιστον να συναψω σχεση με κοπελα , οπου να με καταλαβαινει , να με εμπιστευεται , να μ αγαπαει ... για φιλους δεν καιγομαι τοσο ... αλλα σχεση θελω πολυ
Οταν βρισκομαι σε μερος με πολυ κοσμο και υπαρχουν ζευγαρια , τοτε με πιανει μια ζηλια ... Δεν εχω και εμφανιση , και ετσι πως να με προσεγγισει κοπελα ? Ενταξει στο παρελθον με πλησιασε μια κοπελα , αλλα εγω ντραπηκα και εδειξα τοση πολυ αμηχανια , ετσι ξενερωσε και εφυγε .
Εξω εχω να βγω πολυ καιρο και γι αυτο ψαχνω απο το internet πας και κατσει κατι αλλα τιποτα ... αλλα μερικες φορες σκεφτομαι πως ακομα και να θελει μια κοπελα να συναντηθουμε , εγω παλι φοβαμαι . γιατι πιστευω πως δεν θα δωσω την καλυτερη εντυπωση και θα ξενερωσει ... αρα το προβλημα δεν ειναι τοσο η πρωτη επαφη , αλλα και η συνεχεια , χωρις να λεω οτι η πρωτη επαφη για μενα ειναι ευκολη . Εχω ριξει το βαρος σ αυτο το προβλημα και αγνοω καποια αλλα εξισου σημαντικα και πχ ειμαι ανεργος και δεν με ενδιαφερει να βρω δουλεια γιατι εχω περιελθει σε μια καταθλιπτικη κατασταση ...
Ενταξει ξερω τι λενε σ αυτες τις περιπτωσεις , οτι χρειαζεται αυτοπεποιθηση , τολμη κτλ αλλα εγω δεν τα εχω αυτα και επισης λενε οτι χρειαζεται να εισαι ο εαυτος σου , αλλα και αυτο δυσκολο μου φαινεται ... οσοι ειναι προθυμοι ας βοηθησουν και αν διαβασε το μηνυμα καποιος ψυχολογος , πιστευω πως η βοηθεια του θα ειναι πολυτιμη ... Ευχαριστω εκ των προτερων [ / font ]

Serseris
16-07-2010, 15:53
Και εγώ τα ίδια προβλήματα έχω (και είχα)
http://www.forums.gr/showthread.php?18501-Eimai-antras-virgin

Γενικά η κατάσταση που βιώνεις, εν περιλήψει, είναι το σύνδρομο του "αδύναμου αδελφού".
"Αδύναμος αδελφός" = ένα δύσμοιρο, κακότυχο, κατακαημένο κνώδαλο. :-(:-(

κνώδαλο = τιποτένιο, ανάξιο ανθρωπάκι.

Γενικά πάρε βοήθεια από παντού και από κάθε κατευθυνση (ψυχιάτροι, ψυχολόγοι, βιβλία αυτοβελτίωσης, δραστηριότητες, μόρφωση, ξένες γλώσσες, αθλητισμός, ενδιαφέροντα, κ.ο.κ)
Το πρόβλημα αυτό είναι πάρα μα πάρα πολύ σοβαρό και για να φυγει από πάνω σου θα χρειαστούν αρκετά χρόνια και επίπονη/επίμοχθη προσπάθεια.....
Πίστεψε με τέτοια προβλήματα δεν λύνονται μέσα σε μερικούς μήνες........
Εγώ ξεκίνησα το 2007, 24 ετών για να διώξω από πάνω το σύνδρομο το "αδύναμου αδελφού" και η πρόοδος που έχω κάνει είναι ελάχιστη.....
Ισως χρειαστεί μια ζωή ολόκληρη....

Όπως είπε και ο Όλιν Ρεν "Καλό κουράγιο..."

scarlet_2
16-07-2010, 23:34
Δεν συνέρχεστε λέω εγώ?:angryfire20 είναι..όχι 30..Κοντεύετε να τον βγάλετε άρρωστο τον άνθρωπο..
Το πρόβλημα είναι κυρίως στην προσέγγιση των άλλων και στην συνεσταλμένη του προσωπικότητα..(δεν είναι κακό αυτό αλλά μερικές φορές δημιουργεί τέτοιου είδους ''προβλήματα'')
Αν θελήσει να επισκεφτεί ειδικό ίσως να βοηθούσε..αλλά δεν είναι απαραίτητο νομίζω..Αν καταλάβεις τι είναι αυτό που σε εμποδίζει να ανοιχτείς ίσως να μπορείς να το αντιμετωπίσεις και μόνος σου..Είναι καθαρά δική σου δουλειά αυτό..
Serseri..που βρήκες κοινά στις περιπτώσεις σας δεν καταλαβαίνω...

Void
17-07-2010, 02:08
[ FONT = " Comic Sans MS " ] Χαιρετε . Το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 20 ετων και δεν εχω κανει σχεση με κοπελα , ουτε φιλησα , ουτε εκανα βεβαια σεξ . Ειμαι ενα παιδι αρκετα ντροπαλο , συνεσταλμενο , εσωστρεφη , που δεν μιλαει πολυ και χωρις αυτοπεποιθηση . Γι αυτο και δεν εχω κανει ακομα σχεση και ουτε φυσικα δεν τολμησα να προσεγγισω καποια κοπελα για να της εκφρασω τα συναισθηματα μου , λογω του χαρακτηρα μου . Δηλαδη ουτε ενα φλερτ ! Δεν ξερω ... οταν ειναι να μιλησω σε κοπελα κατι παθαινω , κομπλαρω και δεν γινεται τιποτα ... Δεν εχω ουτε καν φιλους γιατι ουτε και φιλους μπορω να κανω , ενω και καποιους παιδικους που ειχα , τους εχασα λογω οτι δεν μπορεσα να τους κρατησω , αλλα ουτε εκεινοι δεν ενδιαφερθηκαν για μενα ... Νιωθω εντονη μοναξια , ενα ψυχολογικο κενο και θελω τουλαχιστον να συναψω σχεση με κοπελα , οπου να με καταλαβαινει , να με εμπιστευεται , να μ αγαπαει ... για φιλους δεν καιγομαι τοσο ... αλλα σχεση θελω πολυ
Οταν βρισκομαι σε μερος με πολυ κοσμο και υπαρχουν ζευγαρια , τοτε με πιανει μια ζηλια ... Δεν εχω και εμφανιση , και ετσι πως να με προσεγγισει κοπελα ? Ενταξει στο παρελθον με πλησιασε μια κοπελα , αλλα εγω ντραπηκα και εδειξα τοση πολυ αμηχανια , ετσι ξενερωσε και εφυγε .
Εξω εχω να βγω πολυ καιρο και γι αυτο ψαχνω απο το internet πας και κατσει κατι αλλα τιποτα ... αλλα μερικες φορες σκεφτομαι πως ακομα και να θελει μια κοπελα να συναντηθουμε , εγω παλι φοβαμαι . γιατι πιστευω πως δεν θα δωσω την καλυτερη εντυπωση και θα ξενερωσει ... αρα το προβλημα δεν ειναι τοσο η πρωτη επαφη , αλλα και η συνεχεια , χωρις να λεω οτι η πρωτη επαφη για μενα ειναι ευκολη . Εχω ριξει το βαρος σ αυτο το προβλημα και αγνοω καποια αλλα εξισου σημαντικα και πχ ειμαι ανεργος και δεν με ενδιαφερει να βρω δουλεια γιατι εχω περιελθει σε μια καταθλιπτικη κατασταση ...
Ενταξει ξερω τι λενε σ αυτες τις περιπτωσεις , οτι χρειαζεται αυτοπεποιθηση , τολμη κτλ αλλα εγω δεν τα εχω αυτα και επισης λενε οτι χρειαζεται να εισαι ο εαυτος σου , αλλα και αυτο δυσκολο μου φαινεται ... οσοι ειναι προθυμοι ας βοηθησουν και αν διαβασε το μηνυμα καποιος ψυχολογος , πιστευω πως η βοηθεια του θα ειναι πολυτιμη ... Ευχαριστω εκ των προτερων [ / font ]

Εγω πιστεύω οτι αρχικά πρέπει να προσπαθήσεις να σκέφτεσαι θετικά και να μην χάσεις τις ελπίδες σου. Το ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε ενω παράλληλα πράττεις ώστε να λύσεις το πρόβλημα σου. Χωρίς ελπίδα ο άνθρωπος είναι χαμένος. Επίσης να έχεις υπόψην σου οτι όλοι έχουν προβλήματα. Πολλοί έχουν μεγαλύτερα απο εσένα. Αυτό να το πιστέψεις.

Απο τα λεγόμενα σου φαίνεται οτι έχεις το ελάτωμμα οτι είσαι πολύ ντροπαλός. Αλλά αυτό δεν είναι κάποια ανίατη αρρώστια. Μπορείς να προσπαθήσεις να το καταπολεμήσεις. Και εγω Ημουν και είμαι λίγο ντροπαλός αλλά ξεπερνίέται αν προσπαθήσεις. Απλά αν σ'αρέσει κάποια μίλα της και προσπάθησε να είσαι ευχάριστος, να την κάνεις να γελάσει.

Οσον αφορά την εμφανισή σου αν πιστεύεις οτι υστερείς στο πρόσωπο μπορείς να ξεκινήσεις γυμναστήριο για το σώμα. Σχεδόν όλες οι γυναίκες εντυπωσιάζοντε απο ενα καλά γραμμωμένο σώμα. Και να κοιτάξεις και το κούρεμα σου και το ντύσιμο σου. Αυτά αποτελούν την εμφάνιση εκτός απο το πρόσωπο...

Βέβαια για αρχή ίσως θα έπρεπε να μην περιμένεις οτι θα σου κάτσει κάποια κουκλάρα. Μπορείς να συμβιβαστείς με μια καλή και ευχάριστη κοπέλα που μπορεί να μην είναι τέλεια εμφανισιακά αλλά θα σου προσφέρει τη τρυφερότητα που χρειάζεσαι.

Παράλληλα προσπάθησε να βγείς απο τη κατάθλιψη. Σκέψου οτι σ'αυτό το κόσμο έχεις τουλάχιστον δυο ανθρώπους που σε αγαπάνε απεριόριστα και θα έκαναν τα πάντα για σένα, τους γονείς σου. Και αν σπουδάζεις προσπάθησε να βρείς το κουράγιο να διαβάσεις αλλιώς προσπάθησε να μάθεις μια τέχνη ή να βρείς μια δουλειά. Και κάνε πράγματα που σου αρέσουν πχ εγω ξεχνιέμαι οταν βλέπω ταίνίες ή οταν παίζω κάποιο καλό game. Υπάρχουν αρκετές ασχολίες με τις οποίες μπορείς να καταπιαστείς και ας μην έχεις παρέα.

Αλλά σπουδάζεις όντως? Ρωτάω γιατί θεωρώ οτι μια σχολή είναι καλό μέρος για νέες γνωριμίες αλλά και για νέες φιλίες (ολα χρειάζονται)

Lucifer_sam
17-07-2010, 16:22
Εγω πιστευω οτι σ αυτη τη φαση το τελευταιο που πρεπει να σε απασχολει ειναι να βρεις κοπελα..
Απο αυτα που γραφεις, οτι δηλαδη δεν εχεις φιλους, δεν εχεις ασχολιες που να σε ενδιαφερουν, δε σε νοιαζει να βρεις δουλεια ή να σπουδασεις, εγω καταλαβαινω οτι εχεις μια μορφη καταθλιψης. Οποτε πραγματικα το τελευταιο που πρεπει να σε απασχολει ειναι να βρεις κοπελα. Πρεπει να προσπαθησεις να βγεις απο αυτη την ψυχολογια και μαλλον ο μονος τροπος ειναι να δεις καποιον ειδικο. Προσπαθησε να βρεις μια δουλεια (οτι να 'ναι) ή μια ασχολια γιατι πιστεψε με θα νιωσεις πολυ καλυτερα με τον εαυτο σου κανοντας κατι.Ο,τι κι αν ειναι αυτο, ακομα και αν ειναι γυμναστηριο πχ.

Δεν υπαρχουν συμβουλες πιστευω στο πως θα προσεγγισεις το αλλο φυλο. Οταν νιωσεις καλυτερα με τον εαυτο σου και αρχισεις ουσιαστικα να ζεις, τοτε θα φτιαξει και αυτο.
Ζητα βοηθεια ομως...Κριμα ειναι νεος ανθρωπος να υποφερει..

Serseris
17-07-2010, 17:36
Serseri..που βρήκες κοινά στις περιπτώσεις σας δεν καταλαβαίνω...

Μα φυσικά στο σύνδρομο του "αδύναμου αδελφού".
Πάντοτε ναθυμόμαστε
"Αδύναμος αδελφός" = ένα δύσμοιρο, κακότυχο, κατακαημένο κνώδαλο.
(κνώδαλο = τιποτένιο, ανάξιο ανθρωπάκι).

Δυστυχώς, να (διάφορες) ενδείξεις ενός "αδύναμου αδελφού"...................

Χαιρετε . Το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 20 ετων και δεν εχω κανει σχεση με κοπελα , ουτε φιλησα , ουτε εκανα βεβαια σεξ . Ειμαι ενα παιδι αρκετα ντροπαλο , συνεσταλμενο , εσωστρεφές , που δεν μιλαει πολυ και χωρις αυτοπεποιθηση . Γι αυτο και δεν εχω κανει ακομα σχεση και ουτε φυσικα δεν τολμησα να προσεγγισω καποια κοπελα για να της εκφρασω τα συναισθηματα μου , λογω του χαρακτηρα μου . Δηλαδη ουτε ενα φλερτ ! Δεν ξερω ... οταν ειναι να μιλησω σε κοπελα κατι παθαινω , κομπλαρω και δεν γινεται τιποτα ... Δεν εχω ουτε καν φιλους γιατι ουτε και φιλους μπορω να κανω , ενω και καποιους παιδικους που ειχα , τους εχασα λογω οτι δεν μπορεσα να τους κρατησω , αλλα ουτε εκεινοι δεν ενδιαφερθηκαν για μενα ... Νιωθω εντονη μοναξια , ενα ψυχολογικο κενο και θελω τουλαχιστον να συναψω σχεση με κοπελα , οπου να με καταλαβαινει , να με εμπιστευεται , να μ αγαπαει ... για φιλους δεν καιγομαι τοσο ... αλλα σχεση θελω πολυ
Εξω εχω να βγω πολυ καιρο και γι αυτο ψαχνω απο το internet μπας και κατσει κατι αλλα τιποτα ... αλλα μερικες φορες σκεφτομαι πως ακομα και να θελει μια κοπελα να συναντηθουμε , εγω παλι φοβαμαι . γιατι πιστευω πως δεν θα δωσω την καλυτερη εντυπωση και θα ξενερωσει ... αρα το προβλημα δεν ειναι τοσο η πρωτη επαφη , αλλα και η συνεχεια , χωρις να λεω οτι η πρωτη επαφη για μενα ειναι ευκολη . Εχω ριξει το βαρος σ αυτο το προβλημα και αγνοω καποια αλλα εξισου σημαντικα και πχ ειμαι ανεργος και δεν με ενδιαφερει να βρω δουλεια γιατι εχω περιελθει σε μια καταθλιπτικη κατασταση ...
Ενταξει ξερω τι λενε σ αυτες τις περιπτωσεις , οτι χρειαζεται αυτοπεποιθηση , τολμη κτλ αλλα εγω δεν τα εχω αυτα και επισης λενε οτι χρειαζεται να εισαι ο εαυτος σου , αλλα και αυτο δυσκολο μου φαινεται ... οσοι ειναι προθυμοι ας βοηθησουν και αν διαβασε το μηνυμα καποιος ψυχολογος , πιστευω πως η βοηθεια του θα ειναι πολυτιμη ... Ευχαριστω εκ των προτερων

Το να είναι κάποιος μια αδύναμη οντότητα, μια αναιμική προσωπικότητα, ένας "αδύναμος αδελφός" είναι κάτι το ψυχικά αλγεινό, επώδυνο και οδυνηρό.............

kiparisia
23-07-2010, 16:54
Σε πρώτη φάση θα σε συμβούλευα να βρεις μια δουλειά.
Έτσι και χρήματα θα βγάζεις για να μπορέσεις να βελτιώσεις την εικόνα σου(γυμναστήριο-ντύσιμο(προσοχή στα παπούτσια!)-περιποίηση) και θα έχεις παράληλα κοινωνικές επαφές.Μετά από αυτό όλα θα αλλάξουν.Θα το δεις και μόνος σου!!!

Σκέψου κάτι: Εμείς τη φτιάχνουμε τη ζωή μας!
Καλή τύχη και αν προκείψει τίποτα καλό ενημέρωσέ μας:-)

Soulfeeling
26-07-2010, 21:59
...με κάθε σεβασμό στην γραπτή άποψή σου, δεν έχω κατανοήσει εάν ο προβληματισμός σου είναι γνήσιος μέσα απο τις αντιφατικές ψυχοσυναισθηματικές καταστάσεις που αναφέρεις και περιγράφεις.... Αν κάποια απο αυτές έχει αληθή βάση, καθίσταται αξιοπερίεργο και αξιοθαύμαστο, η νοητική σου διαύγεια στην καθαρότητα της περιγραφής των ψυχοσυναισθηματικών σου βιωμάτων, σε βαθμό που προκαλεί με την φαινομένη ειλικρίνεια στο περιεχόμενό της....

Αν λοιπόν πιθανολογούνται ειλικρινή και οντολογικά αληθή τα περιγραφόμενά σου, πιστεύω πώς διέρχεσαι την περίοδο της προσωρινής αμφισβήτησης της ύπαρξής σου στον περιβάλλοντα κοινωνικό χώρο σου, δηλαδή μιά παροδική κατάσταση που όλοι/ες, λίγο ή πολύ δοκιμαστήκαμε....

Την όποια αποδεκτή λύση βέβαια θα ήταν καλό να την βρείς με ατομική προσπάθεια, αλλά και μιά βοήθεια απο ανθρώπους που σε καταλαβαίνουν θα ήταν χρησιμότατη. Συνήθως η αλλαγή στην εξωτερική εμφάνιση, ένα ταξίδι, μιά εκδρομή, χορός, η επίσκεψη με ένα έμπιστο φίλο σε ελεγμένο οίκο ανοχής, κλπ., και γενικά κάθε δραστηριότητα που συναθροίζονται περισσότεροι απο ένας άνθρωποι τονώνουν και λυτρώνουν....

:wavey: :smokin:

astrolpsis
25-09-2010, 02:11
Δεν υπαρχει δεν μπορω,υπαρχει δεν θελω.

Quintadeen
30-09-2010, 16:37
Δεν υπαρχει δεν μπορω,υπαρχει δεν θελω.

Είδες τι έγραψε αρχικά; Το παραθέτω:

...πχ ειμαι ανεργος και δεν με ενδιαφερει να βρω δουλεια γιατι εχω περιελθει σε μια καταθλιπτικη κατασταση ...

Είναι το πρώτο που πρέπει να αντιμετωπιστεί. Αν τα καταφέρει μόνος έχει καλώς, ειδάλλως θα πρέπει να ζητηθεί βοήθεια ειδικού.

KNIGHT
30-10-2010, 04:38

Πωπω, ρε παιδί μου, έτσι όπως τα λες μου θημίζεις το ασχημόπαπο. Μην είσαι τόσο ηττοπαθής. Έχε υπόψην σου πως αν δεν έχεις πρώτα ΕΣΥ αυτοεκτήμηση στον εαυτό σου, μην περιμένεις να σου έχουν οι άλλοι. Όσο για το να βρεις κορίτσι, έχε επίσης υπόψην σου πως αν δεν πας να τους πιάσεις την κουβέντα, μην περιμένεις να έρθουν αυτές, γιατί σε βλέπουν να τις φοβάσε και να κομπλάρεις.

Πρώτα απόλλα δες τι φταίει στον χαρακτήρα σου και πέταξε το. Ύστερα βρες θάρρος, ντύσου καλά και μην δίχνεις τόσο ηττοπαθής. Όταν βρεις μια κοπέλα μην την προσεγκίσεις λεγοντάς της "θες να το κάνουμε"; Όταν δεις μια κοπέλα και σου αρέσει, πιάστεις κουβέντα ξεκινώντας από κάτι απλό πχ τι μουσική σου αρέσει, είναι πολύ ωραία τα μαλλιά σου, θες να πάμε για καφέ/σινεμά κλπ. Και χυλόπιτα να φας, σιγά. Ο πρώτος θα σαι ή ο τελευτέος;

Το παν πρώτα απόλα είναι να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου (προσοχή, όχι το άλλο άκρο, εγωϊστής και αλαζόνας) και τα άλλα θα ρθουν.

HardBread
09-11-2010, 05:39
Χαιρετε . Το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 20 ετων και δεν εχω κανει σχεση με κοπελα , ουτε φιλησα , ουτε εκανα βεβαια σεξ....

As an older gentleman with quite similar experiences, I want to tell you something. First of all, the main thing is that you need to understand that as a 20-years old young boy you are total loser among all the males. You probably don't have any money, good job, muscles, fame or success. Every male starts his life as a loser. So it's not only you who is a loser, but all the young guys. 20-years old boy has approximately 10 years time for climbing up from his misery. If a guy is a loser as he still is 20, it's quite acceptable, because that's the way it is. But if he hasn't managed to change his state in nextcoming 10 years, he will be loser for rest of his life. All guys in your age should realize, that it's every guy's own responsibility to change his state from misery to the success.

Think about an imaginatory situation in which a guy on your age goes to the office of the managing director of some huge international company and says that he wants to be hired for leading the company. The idea is absurd. You must understand that all of your attempts to approach beautiful girls would be as absurd - as long as you are the loser. Youngness, prettyness and sexiness are the advantages of all the girls who are in the same age with you. Even the most uglies 20-years old girls can pick up many men who are way above of your state: those men have cars, flats, savings, more muscles than you are having. So, none of the girls are interested of young loser (with nothing but pimples) - at least as long as girls have their youngness, fertility and prettyness. If you realise this system, it is your first step in climbing your way above all the guys of your age class.

You need to learn to change yourself and learn to work, train and study your way out of your loserness. Now the situation seems to be that you are just air to all girls - especially the young girls from your age class. It doesn't mean that those girls would be extremely bad people, evil monsters with demonic character. They are like a person in supermarket: why would anyone choose a bad fruit, while she can select the best one? Young girls can have a better man than a young boy who has nothing. World is full of young guys who want to have Kim Kardashian as their girlfriend, but why on earth she would take any of those nobodies?

Secondly, you need to learn to recognize when a girl is interested in you and when she is not. If she is not interested, then there's nothing you can do. The more ragingly you try, the clearer is the conclusion: she will treat you as a rubbish. If she is not interested, then walk away. Immediately! Don't stick in her, she won't change her estimation of you. If you are desperate, sad or angry, soon all the girls will know it, because women are talking. Actually, they don't even need to tell rumours about you, because everyone can see your state in a second just by looking at you. Evolution has made all the females very skilled in estimating male's succession rate. All the females see through of you in less than a second!

The higher the man is in the level of the scale of sexual success, the more freely he can act. But if the guy is farther in the scale, all his approaching attempts are just a sign that he is not awared of his level. If you try to pick up the girl above your sexual status, she will react like you would be harrashing her. As long as you don't try anything erotic, the girls may even be friendly at you. You may flert, as long as you are making it in purpose of joking. If you are loser and you still try to make serious flert, it is the same than an insult. If an ugly guy tries to flert seriously to high class girl it's like telling her that she is 10 years older and 10 kg's heavier than she actually is. That will never work! Learn to know your own sexual success rank and accept it. Don't try to approach the girls who are above your level. Only in porn films loser guys are getting the prettiest babies. Only guys who are in the top are allowed to act freely as dirty as they like and to approach all the prettiest girls. You are allowed to do the same, if you manage to struggle your way to the top. As long as you are loser, all the women are punishing you, if you are stupid enough to try to approach them. Ask from yourself: am I so special, that all the girls from my own age class would want to have me?

Now the current situation is that you can't have any girl that you are interested in. But remember, that you won't be loser for a long time. Soon your situation will change, and then there will be some girls who will be on your own level or even under you. You need to be very careful then! After 5 years you will still be quite young, so do not accept any female-loser, or otherwise you will spend whole your life with the loser. All young girls has their youngness, but they can't have that advantage forever: the ugliest girls of your age class are gonna lose their only advantage in 5 years - and then they will try to stick in you. They will desperately try to seduce some man into their low-level life by using the last drops of their evaporating youngness. If you select her in that point, then all your efforts in raising your status will disappear like an ash to the wind!

If you will use all your energy for working for your future and your future-self, then your situation will change in less than 10 years: a hunter becomes to a catch. By working I mean all kind of studying, learning languages, excercising, making money, investing in reasonable things, improving your skills, improving your social status, improving your looks and character, getting talents that anyone else is not having. If you do this, it will still be possible that you won't get any supermodels, but I guarantee that you will get higher level girls than you are having now as a loser.

The last thing you need to understand is the fact that all the other guys are your competitors - even your best male friends - and especially them, because they are living usually in the same social environment with you. If one wins in relationship markets, the other must lose. Never forget that. However, if you have done your homeworks well, you won't be doomed to be stayed in your current location and social environment for rest of your life. If Greek girls won't accept you after 10 years of hard work in self-development, you will always have all the rest women of the world. For instance, you can come to Finland and pick up some blond with long hair and the bluest eyes from under my very own nose. In that case I'll regret that I ever sent this post to this chain. And finally you will do that only by having an exotic brown hair and brown eyes - and not being a loser.

This comment of mine is based on one well-known writing that has widely spred in internet here in Finland. It was made by one middle-aged man who wanted to share his wisdom with young guys. The writing's name is "Ohjeet lukiopojille" ('Instructions for High School Boys'). I didn't translate the whole document, I wrote this shortened version after what I remembered by myself.

Lucifer_sam
09-11-2010, 19:39
Αν ενας αντρας εκτος απ την προσωπικοτητα του χρειαζεται λεφτα, αμαξια, κοινωνικο στατους κλπ για να 'γοητευσει' μια γυναικα ΤΟΤΕ ειναι loser...

Bakas
09-11-2010, 22:26
Αν ενας αντρας εκτος απ την προσωπικοτητα του χρειαζεται λεφτα, αμαξια, κοινωνικο στατους κλπ για να 'γοητευσει' μια γυναικα ΤΟΤΕ ειναι loser...

"Χαμένος" για τα δικά σου μάτια, όχι για τις υπόλοιπες.
Νομίζω κατανοείς πως υπάρχει μια μερίδα γυναίκων που εκνευρίζεται με τα ανωτέρω, αλλά και μια άλλη που ενθουσιάζεται πολύ και τα ποθεί στον άνδρα.

Lucifer_sam
09-11-2010, 22:58
Ναι φυσικα υπαρχει αυτη η κατηγορια γυναικων. Αλλα αν καποιος προτιθεται να ριξει τοσο τα στανταρς του ειναι γιατι δεν μπορει να κανει αλλιως.
Οχι οτι σ αυτη τη κατηγορια γυναικων δεν ειναι 'χαμενος'. Γιατι μπορει να πηγαινουν μαζι του αλλα ειναι μια απλη συναλλαγη. Σιγουρα δεν εχουν γοητευθει και σιγουρα αν βρουν καποιον αλλο πιο 'υψηλα ισταμενο' θα τον παρατησουν.

Γενικα δεν μπορω να ακουω συμβουλες οπως αυτες του hardbread. Εκτος βεβαια αν καποιος ψαχνει απλα ενα αντικειμενο να πηδαει και να το κουβαλαει μαζι του σε κοινωνικες εκδηλωσεις. Τοτε παω πασο.

rose
09-11-2010, 23:47
κατ' αρχας ΒΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!! Και επειτα σκεψου οτι καποιες κοπελες προτιμουν τους συνεστλμενους και ντροπαλους αντρες...
οπωσ και να χει ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bakas
10-11-2010, 00:49
Ναι φυσικα υπαρχει αυτη η κατηγορια γυναικων. Αλλα αν καποιος προτιθεται να ριξει τοσο τα στανταρς του ειναι γιατι δεν μπορει να κανει αλλιως.
Οχι οτι σ αυτη τη κατηγορια γυναικων δεν ειναι 'χαμενος'. Γιατι μπορει να πηγαινουν μαζι του αλλα ειναι μια απλη συναλλαγη. Σιγουρα δεν εχουν γοητευθει και σιγουρα αν βρουν καποιον αλλο πιο 'υψηλα ισταμενο' θα τον παρατησουν.

Γενικα δεν μπορω να ακουω συμβουλες οπως αυτες του hardbread. Εκτος βεβαια αν καποιος ψαχνει απλα ενα αντικειμενο να πηδαει και να το κουβαλαει μαζι του σε κοινωνικες εκδηλωσεις. Τοτε παω πασο.

Ο hardbread είναι σωστός, απλώς δεν έχω χρόνο να του γράψω αναλυτικά.

Και με τις δυο κατηγορίες ο άνδρας θα μπορούσε να γίνει ο "χαμένος" της σχέσης.
Γιατί???????

Επειδή οι άνθρωποι συνήθιζαν να χαζευουν τις παιδικές χαρές και να λένε ότι τα αγώρια έπαιζαν ποδόσφαιρο και τα κορίτσια δεν έκαναν απολύτως τίποτα. Τα κορίτσια, όμως, δεν είναι ότι δεν έκαναν τίποτα - συζητούσαν... Συζητούσαν η μια με την άλλη για τον κόσμο και για τις σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων. Και έγιναν εξπέρ σε αυτό, με έναν τρόπο που τα αγώρια δεν κατάφεραν ποτέ!!............
Μονο εαν τα (ντροπαλά και αισχυντηλά) αγώρια αποφασίσουν να μάθουν τις κοινωνικές δυναμικές και να βελτιώσουν την κοινωνική και συναισθηματική τους νοημοσύνη, τότε θα μπορέσουν να θέσουν και πάλι "υποψηφιότητα" για μια σχέση με προοπτικές.....

The_Big_Brother
10-11-2010, 00:50
It's all about.. http://www.youtube.com/watch?v=3X4130YGJ7M

Mrorthodox30
13-02-2011, 15:15
Στην σημερινή κοινωνία με τα πρότυπα που προβάλλονται, ένας νέος που δεν έχει σχέσεις θεωρείται προβληματικός. Ο πονηρός προσπαθεί να τα διαστρεβλώσει όλα …

Μια χαρά είσαι, πολύ πιο υγιής από όλους αυτούς που ζηλεύεις …
Βρες το Θεό και θα αναπαυτείς.

Void
13-02-2011, 15:18
Στην σημερινή κοινωνία με τα πρότυπα που προβάλλονται, ένας νέος που δεν έχει σχέσεις θεωρείται προβληματικός. Ο πονηρός προσπαθεί να τα διαστρεβλώσει όλα …

Ναι ναι, απλά θυμήσου οτι δεν έχεις να "ρίξεις" και να κρατήσεις το ενδιαφέρον του θεού...

Mrorthodox30
15-02-2011, 22:57
Εξαρτάται το τι βάζουμε ως προτεραιότητα στη ζωή μας και δυστυχώς σε αυτό το τομέα ο άνθρωπος επηρεάζεται πολύ αρνητικά από τα ΜΜΕ, ειδικά οι νέοι.

Void
15-02-2011, 23:35
Μα φυσικά η μόνη προτεραιότητα είναι το sex. Υπάρχει κάτι άλλο?

sonosun
16-02-2011, 08:50
Κοίτα, υπάρχουν 2 τινά...
1)Αν θέλεις απλά να βρείς και να πηδήξεις, απλά work on your image...
και εννοώ τα πάντα, style, attitude, υπόσταση, στάση, φάση, εμφάνιση (δεν ξέρω σε αυτόν τον τομέα πώς είσαι, και για αυτό το αναφέρω)
2)Αν θέλεις να κάνεις σοβαρή σχέση, πάλι δουλεύεις όλα αυτά, αλλά πρέπει να προσέχεις πολύ και την συμπεριφορά σου όταν είσαι με την κοπέλα που σε ενδιαφέρει...
εγώ προσωπικά είχα περάσει πολλά χρόνια(απο τα 15 μέχρι τα late 19) κάνοντας μόνο αρπαχτές...
μετά είπα να προσπαθήσω να κάνω σχέση, και απέτυχε παταγωδώς, γιατί έγινε προσπαθώντας, και είχα διαλέξει με λάθος κριτήρια...
και ενώ ήμουν σε φάση που δεν με ενδιέφερε καν να ψαχτώ, γνώρισα τον άγγελό μου (με μία σειρά συμπτώσεων, που πραγματικά δεν υπάρχει αν κάτσεις να το σκεφτεις)... την κοπέλα που με κάνει να νιώθω ευτυχισμένος, ολοκληρωμένος σαν άνθρωπος, να νιώθω ότι για κάποιο λόγο υπάρχω και να θέλω να είμαι συνέχεια μαζί της...
μην σε νοιάζει λοιπόν το τι λένε οι άλλοι για εσένα...
κάνε αυτό που σε ωθεί το ένστικτό σου να κάνεις, γιατί μόνο έτσι θα γνωρίσεις την ευτυχία...

apeleytheros
16-02-2011, 10:07
το νήμα είναι 3 μηνών παλιό!

Mrorthodox30
16-02-2011, 14:31
Έχουμε διαφορετικές απόψεις (Void), αλλά ας μην το αναλύσουμε καλύτερα. Νομίζω με καταλαβαίνεις.

Void
16-02-2011, 14:40
Έχουμε διαφορετικές απόψεις (Void), αλλά ας μην το αναλύσουμε καλύτερα. Νομίζω με καταλαβαίνεις.

Καλώς. Πάντως αν μεγαλώσεις μπορεί να αλλάξεις γνώμη...

Mrorthodox30
16-02-2011, 14:47
Δεν είμαι 10 ετών φίλε μου ...

Precious
16-02-2011, 14:52
και ενώ ήμουν σε φάση που δεν με ενδιέφερε καν να ψαχτώ, γνώρισα τον άγγελό μου (με μία σειρά συμπτώσεων, που πραγματικά δεν υπάρχει αν κάτσεις να το σκεφτεις)... την κοπέλα που με κάνει να νιώθω ευτυχισμένος, ολοκληρωμένος σαν άνθρωπος, να νιώθω ότι για κάποιο λόγο υπάρχω και να θέλω να είμαι συνέχεια μαζί της...

πολύ γλυκό...

Void
16-02-2011, 14:53
Δεν είμαι 10 ετών φίλε μου ...

Καλώς. Εγω απλώς σου είπα...

skam
16-02-2011, 15:16
Αδελφέ void ξέροντας ότι είμαι 50 προς 51 ετών και ότι όπως ανέφερε ο αγαπητός μας συνομηλητής, θα μπορούσε (υποθέτω ηλικιακά) να είναι εγγονός μου, είναι εύκολο να βρεθεί που κυμαίνεται.

Φυσικά η ψηφιακή πέρσονα ενδέχεται να μην ταυτίζεται με την φυσική ως προς την ηλικία.

Mrorthodox30
16-02-2011, 15:29
Αγαπητέ μου skam ίσως να μπορείς να προσδιορίσεις κατά ένα βαθμό την ηλικία μου αλλά οι απόψεις για τέτοιου είδους θέματα, πίστεψε δεν αλλάζουν.

Δεν θα μπορούσα ποτέ – χωρίς καμιά διάθεση μείωσης - να έχω σκοπό και προτεραιότητα της ζωής μου τις σαρκικές σχέσεις αλλά επειδή όμως χωρίς Θεό, όλα επιτρέπονται και γίνονται … Θεός φυλάξοι!

Void
16-02-2011, 15:35
Αδελφέ void ξέροντας ότι είμαι 50 προς 51 ετών και ότι όπως ανέφερε ο αγαπητός μας συνομηλητής, θα μπορούσε (υποθέτω ηλικιακά) να είναι εγγονός μου, είναι εύκολο να βρεθεί που κυμαίνεται.

Φυσικά η ψηφιακή πέρσονα ενδέχεται να μην ταυτίζεται με την φυσική ως προς την ηλικία.

Χαχα skam το θέμα είναι πόσο νιώθεις πάντως και αν δεν είχες αναφέρει ηδη την ηλικία σου, απο το πόσο μοντέρνες είναι οι απόψεις σου και απο την οξυδέρκεια με την οποία εκφράζεσαι θα σου έκοβα τουλάχιστον 20 χρονάκια...:-)

Void
16-02-2011, 15:40
Αγαπητέ μου skam ίσως να μπορείς να προσδιορίσεις κατά ένα βαθμό την ηλικία μου αλλά οι απόψεις για τέτοιου είδους θέματα, πίστεψε δεν αλλάζουν.

Δεν θα μπορούσα ποτέ – χωρίς καμιά διάθεση μείωσης - να έχω σκοπό και προτεραιότητα της ζωής μου τις σαρκικές σχέσεις αλλά επειδή όμως χωρίς Θεό, όλα επιτρέπονται και γίνονται … Θεός φυλάξοι!

Οκ μήνυμα ελήφθη.

skam
17-02-2011, 12:41
Δεν θα μπορούσα ποτέ – χωρίς καμιά διάθεση μείωσης - να έχω σκοπό και προτεραιότητα της ζωής μου τις σαρκικές σχέσεις
Αγαπητέ μίστερ ορθόδοξε όπως έχω πει και αλλού, θεωρώ σκοπό της ζωής την πνευματική εξέλιξη.
Δεν θα μπορούσα όμως ποτέ – χωρίς καμιά διάθεση μείωσης - να έχω σκοπό και προτεραιότητα της ζωής μου την πνευματική εξέλιξη και μόνο. Γιατί ξέρω πολύ καλά ότι χωρίς μια ισορροπιμένη και σχετικά ικανοποιητική σεξουαλική ζωή, ιδίως σε ηλικίες που οι ορμόνες κυριαρχούν στο μυαλό μας, είναι εξαιρετικά δύσκολο, να προχωρήσει κανείς πνευματικά και να προσεγγίσει τον Θεό (έστω ότι υπάρχει).
Αντίθετα θα έχει την τάση να δημιουργήσει μια πίστη στρεβλή σαν αποτέλεσμα της στέρησης. Ευτυχώς μερικοί άνθρωποι καταφέρνουν να υπερνικήσουν τέτοιες τάσεις, αλλά το να μπαίνει κανείς οικειοθελώς σε τέτοιον αγώνα μου φαίνεται μαζοχισμός.

Όσο για κάτι ανατολίτικες απόψεις για αγαμία, ποτέ δεν βρήκα να στηρίζονται κάπου.

αλλά επειδή όμως χωρίς Θεό, όλα επιτρέπονται και γίνονται … Θεός φυλάξοι!
Δεν γνωρίζω τέτοια άτομα. Ούτε και μπορώ να διανοηθώ από που προκύπτει μια τέτοια συνεπαγωγή. Αν αναφέρεσαι σε κάποιον από τους συνομιλητές, ελπίζω να κατανοείς ότι χωρίς αποδείξεις για το όλα, τον προσβάλλεις.

Mrorthodox30
17-02-2011, 19:12
Αγαπητέ μου skam αρχικά να σου ότι δεν απευθυνόμουν σε εσένα όταν έλεγα “Δεν θα μπορούσα ποτέ – χωρίς καμιά διάθεση μείωσης - να έχω σκοπό και προτεραιότητα της ζωής μου τις σαρκικές σχέσεις” αλλά στον Void.

Παρόλα αυτά όμως κατανοώ ότι λόγο της απιστίας σου δεν μπορείς να έχεις ορθή άποψη πάνω στο θέμα. Μπορώ να πω μάλιστα – χωρίς καμιά διάθεση μείωσης - ότι το συγκεκριμένο σου σχόλιο πιο πολύ για ανέκδοτο μου μοιάζει παρά για σοβαρή τοποθέτηση.

Προσπάθησε απλά να μην χάνεις την ψυχραιμία σου λόγο των πεποιθήσεων σου όταν με συναντάς σε ξένα θέματα, γιατί αδικείς και τους συγγραφείς τους.

CHOKE
18-02-2011, 04:38

Βασικά νιώθει προβληματικός για άλλους λόγους και όχι για αυτούς που θέτεις. Στην κοινωνία που αναπτήχθηκε ο Χριστιανισμός οι άνθρωποι παντρευονταν μέχρι τα 20 η και λιγότερο άσε που είχαν και παιδιά. Κάτι που στην σημερινή κοινωνία δεν υπάρχει αν θες να επιβιώσεις χωρίς δυσκολίες.

Του προτείνεις να αυτοκτονήσει???

Mrorthodox30
20-02-2011, 16:41
Δεν νομίζω ότι κανείς μπορεί να δει πραγματικά για ποιους λόγους νιώθει έτσι, παρά μόνο ο Θεός που μπορεί φυσικά να γιατρέψει κάθε κατάσταση σε αυτή τη ζωή.

Void
20-02-2011, 16:47
Δεν νομίζω ότι κανείς μπορεί να δει πραγματικά για ποιους λόγους νιώθει έτσι, παρά μόνο ο Θεός που μπορεί φυσικά να γιατρέψει κάθε κατάσταση σε αυτή τη ζωή.

Τι καμάρι είσαι εσυ; Χαρά στη γυναίκα που θα σε πάρει...

TRIAKAIMEGALA
16-04-2011, 19:14
xwris,parekshghseis,oi papades kai oi kollhmenoi sth thriskeia exete xasei to sevasmo kai thn ektimhsh pou tha sas eprepe.poso mallon enas online kyrhkas tou Theou,ti ektimhsh thes na vrei?ligoi(epieikws) tha se paroun sta sovara.pisteyw poly oti kati yparxei ekei panw,prin prolaveis na apokaleseis kai emena apisto.Anarwthsou gia thn wra,an eksyphretei kati h eikona tou Ihsou karfitswmenh se icon forum.kane mia ereyna kai des an kataferneis kati.An ksekinhseis me mena,sou lew oxi....

vasilis89
16-04-2011, 19:26
ο θεός έφτιαξε τον άνθρωπο να κυριαρχείτε από τις σαρκικές του επιθυμίες....
άρα ή ο θεός είναι διεστραμένος και θέλει να μας βασανίζει ή απλά έτσι μας δείχνει τον δρόμο της αγάπης....

βέβαια υπάρχουν πολλά πλάσματα του θεού στην φύση και αναρωτιέμαι ορθόδοξε τι άποψη έχεις πχ για ένα είδος πιθήκων (υπο ομάδα των καπουτσίνων νομίζω) που είναι σεξουαλικά ενεργά από την στιγμή που γεννιούνται παθητικά και ενεργητικά... δηλαδή ο θεός έκανε μια ομάδα ζώων που είναι πεδεραστές και ομοφυλόφιλοι... μιλάω σοβαρά... τι έγινε ήταν μεθυσμένος ο θεός εκείνη την μέρα??

Despair
16-04-2011, 19:59
Του προτείνεις να αυτοκτονήσει???

χαχαχα κορυφαιο

kailoipon
28-04-2011, 03:11
χμ ,λιγο αργοπορημενη απαντηση αλλα τωρα το διαβασα.
Μην εισαι τοσο απαισιοδοξος.Ειμαι και γω καπως ντροπαλη και επισης με τραβανε τα αγορια που ειναι και αυτα πολυ ντροπαλα.τα βρισκω πιο σοβαρα και ωρημα.Γι αυτο μην χανεις τις ελπιδες σου..εκει εξω υπαρχουν κοριτσια που σιγουρα θα τις τραβηξεις και με καποιο τροπο θα γνωριστειτε!

mairy21
01-05-2011, 23:53
an m epitrepeis na apanthsw kai egw bges apo to spiti bres mia douleia kai apo ekei tha jekinhsoun ola filoi files gnwrhmies kai tha jeperaseis kai ta panta ergasiotherapeia twra ti s lew se tetoious kairous psaxtw omws eisai molis 20 grapsou ston oaed mhpws se bohthisoun apo ekei gia kati kai ola tha pane kala !!!:metal:

Void
02-05-2011, 00:09
Εγω εχω μια άλλη συμβουλή: Κοίταξε να γίνεις το δεξί αρχίδι κανενός πλουσίου. Pays the rent. Και μπορεί να βρείς και καμιά γκόμενα.

Καληνύχτες.

Bakas
03-05-2011, 08:58
Καλά πολύ γέλιο που ακόμη εμφανίζονται απαντήσεις και παρατηρήσεις. Ο θεματοθέτις παράτησε αυτό το thread πριν πολύ καιρό. (Τελευταία σύνδεση 12-11-2010).

merenwen
07-05-2011, 19:45
Πάμε για καφέ και θα σας το λύσω :)

harrys56
11-05-2011, 21:29
...με κάθε σεβασμό στην γραπτή άποψή σου, δεν έχω κατανοήσει εάν ο προβληματισμός σου είναι γνήσιος μέσα απο τις αντιφατικές ψυχοσυναισθηματικές καταστάσεις που αναφέρεις και περιγράφεις.... Αν κάποια απο αυτές έχει αληθή βάση, καθίσταται αξιοπερίεργο και αξιοθαύμαστο, η νοητική σου διαύγεια στην καθαρότητα της περιγραφής των ψυχοσυναισθηματικών σου βιωμάτων, σε βαθμό που προκαλεί με την φαινομένη ειλικρίνεια στο περιεχόμενό της....

Αν λοιπόν πιθανολογούνται ειλικρινή και οντολογικά αληθή τα περιγραφόμενά σου, πιστεύω πώς διέρχεσαι την περίοδο της προσωρινής αμφισβήτησης της ύπαρξής σου στον περιβάλλοντα κοινωνικό χώρο σου, δηλαδή μιά παροδική κατάσταση που όλοι/ες, λίγο ή πολύ δοκιμαστήκαμε....

Την όποια αποδεκτή λύση βέβαια θα ήταν καλό να την βρείς με ατομική προσπάθεια, αλλά και μιά βοήθεια απο ανθρώπους που σε καταλαβαίνουν θα ήταν χρησιμότατη. Συνήθως η αλλαγή στην εξωτερική εμφάνιση, ένα ταξίδι, μιά εκδρομή, χορός, η επίσκεψη με ένα έμπιστο φίλο σε ελεγμένο οίκο ανοχής, κλπ., και γενικά κάθε δραστηριότητα που συναθροίζονται περισσότεροι απο ένας άνθρωποι τονώνουν και λυτρώνουν....

:wavey: :smokin:

Επιτέλους ένας Έλληνας που μπορεί να χειριστεί την ελληνική γλώσσα ικανοποιητικά! Με εμπνέεις!

Void
11-05-2011, 21:56
Επιτέλους ένας Έλληνας που μπορεί να χειριστεί την ελληνική γλώσσα ικανοποιητικά! Με εμπνέεις!

Ναι αλλά είναι λίγο μαλάκας. :blush:

harrys56
11-05-2011, 21:58
Ναι αλλά είναι λίγο μαλάκας. :blush:

Γιατι μαλάκας ρε φίλε

Void
11-05-2011, 22:04
Γιατι μαλάκας ρε φίλε

Ε δες αυτά που γράφει και κρίνε μόνος σου...

harrys56
11-05-2011, 22:08
Ε δες αυτά που γράφει και κρίνε μόνος σου...

Τι ρε φιλε είναι η ελληνική έκδοση του Sheldon!(The Big Bang Theory)
χαχαχαχα

Void
11-05-2011, 22:09
Τι ρε φιλε είναι η ελληνική έκδοση του Sheldon!(The Big Bang Theory)
χαχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

gian90
27-08-2013, 04:06
Λοιπόν! Περάσαν 3 χρονιά και κάτι από εκείνη την μέρα που έγραψα στο forum για την κατάσταση μου! Ο τίτλος αλλάζει και γίνεται " Ειμαι 23χρονων και 5 μηνων , και ακομα δεν εχω κανει σχεση και σεξ" .Ναι αγαπητά μελή, τρία ολόκληρα χρονιά δεν άλλαξε τίποτα ουσιαστικό! Παραμένω ένα δύσμοιρο, κακότυχο, κατακαημένο κνώδαλο, όπως λέει ο φίλος Σερσερης! Αλλάξανε πολλά πράματα από τότε, αλλά παρέμεινα μαγκούφης στη θέση του μαγκούφη! Τα πράματα τότε ήταν διαφορετικά..μόλις είχα τελιωσει το στρατό και εμένα στο κωλοχωρι μου και οι έξοδοι μου στην πόλη (δηλ στα λημέρια των γυναικών) ήταν σπάνιες λόγω και απόστασης, οπότε είχα μια δικαιολογία για τον εαυτό μου (λες και αλλά παιδιά που μένουν σε χωριό δεν έχουν κοπέλες!) ..Αλλά έκανα το μεγάλο βήμα για μένα να πάω σε μια σχολή, σε μια μεγάλη πόλη για να αλλάξει ρου η πονεμένη ιστορία μου..

- - - - - - - - - -

Θα σας διήγηθω την διετη ιστορία μου στα Γιάννενα.
Μόλις πήγα να μείνω στα Γιαννεναε έπαθα πολυπολιτισμικό σοκ!!!!!! είχα συνηθίσει να βλέπω τα βουνά, κατσίκες , δενδράκια ( χωρίς να υποτιμώ την ομορφιά της φύσης) , αλλά εκεί ήταν πραγματική πασαρέλα! κατά δεκάδες παρέες κοπελιών έβλεπα να περνουν από μπροστά μου! ένα αστικό λεωφορείο γεμάτο με γυναικιες υπάρξεις! . Μέσα είχα πει εκείνη την πρώτη ημέρα " εδω ειναι η ευκαιρια για να κανω πραξη τα ονειρα μου" .., αλλά..αλλά οι μέρες παιρνουσαν και φυσικά ήμουν σε μηνά προσαρμογής..κανένας καινούργιος φίλος από τη σχολή, καμιά γνωριμία με κοπέλα...
Μια μέρα σε μια καφετερεια συνάντησα μετά από 3 χρονιά έναν ανεκπλήρωτο ερωτά από το λύκειο..την Πόπη..την γούσταρα τρελά, αλλά ποτέ δεν της το είπα..μιλήσαμε για λίγο και μου πρότεινε να πάμε για καφέ κάποια μέρα!!! ήταν κάτι ξεχωριστό για μένα, κάτι ανεπανάληπτο , πρώτη φορά κοπέλα μου ζήτησε να πάμε για καφέ! η χαρά ήταν τόσο μεγάλη που..δεν πήρα καν τον αριθμό της και απλά θα περίμενα να την ξανασυναντήσω τυχαία..Πέρασε μηνάς από τότε , όταν την συνάντησα σε μια πορεία ( ήμουν τόσο απελπισμένος, τόσο σε αθλία κατάσταση που σε κομματική παράταξη έγινα μέλος για να κάνω καμιά γνωριμία ..παρότι ήμουν αντιθέτως μ αυτά, αλλά τι πείραζε στην κατάσταση μου..Ο σκοπός αγιαζε τα μέσα). Με μια φίλη της μαζί πήγαμε για καφέ! Ναιιιιιιιιιι!!!!!!!!: Bounce:: Bounce: Πρώτη φορά καφέ με κοπέλα ..αλλά ..μας περίμενε ο γκομενης της (1ο :argue1: ), που ήταν και μποξέρ (2ο :argue1: ) ..στην παρέα δεν υπήρχα, ήμουν εκεί αλλά δεν έλεγα τίποτα (3ο :argue1:) και σαν να μην έφτανε αυτό γυρίζει και μου λέει η Πόπη " Απο το λυκειο που σε θυμαμαι παντα τοσο μουγκος και μαμουχαλος εισαι",,αυτό ήταν :fight4:!! και καλύτερα να την έτρωγα από τον φίλο της..έτσι εκείνη τη στιγμή το κεφαλαίο ''Πόπη " ειχε κλεισει για μενα..
Ο καιρός περνούσε , έκανα κάποιες παρέες απ τη σχολή, έβγαινα που και που αλλά γκόμενα δε σταύρωνα! Μια μέρα ειμασταν σε ένα μαγαζί και είχα γίνει λιώμα, έπαιζε τσιφτετέλια και έπιασα μια κοπέλα και χόρευα μαζί της ( πρώτη φορά είχα τόσο στενή επαφή με κοπέλα)..έχε χάρη που μιλούσε το πιοτό..μιλήσαμε λίγο με την Χριστίνα (έτσι με είπε πως την έλεγαν) χωρίς να καταλαβαίνουμε και πολλά και της έδωσα τον αριθμό για να με πάρει και περίμενα (ακόμα θα περίμενα, αν δεν άλλαζα αριθμό)...Μ είχε δώσει και εκείνη αριθμό αλλά ήταν λάθος , προφανώς για να με ξεφορτωθεί από την ενοχλητική παρουσία μου! όπως και να έχει ήταν το πρώτο μου φλερτ!! Μέχρι το τέλος δεν έκανα κάτι τολμηρό! Μονό κάποιες γνωριμίες με κοπέλες χωρίς συνεχεία..και έτσι ήρθε το καλοκαίρι για να επιστρέψω στο χωριό και στη μίζερη ζωή μου..Χωρίς σχέση, μονό κάποιες γνωριμίες..
Το καλοκαίρι ήταν τελείως στείρο και απλά έπρεπε να κάνω προετοιμασία για την χρονιά που ερχόταν , που ήταν η δεύτερη και τελευταία! Επέστρεψα με αισιοδοξία και με την αυτοπεποίθηση! Είχα βάλει θέληση ότι δεν πρέπει να πάει χαμένη η ευκαιρία! Χωρίς να το καταλάβω και έξω από τις δυνατότητες μου το πρώτο καιρό γνώριζα άνετα κοπέλες και έπαιρνα και αριθμό! Αλλά κάτι θα πήγαινε στραβά , δε μπορούσε !! Έτσι σε κάθε μήνυμα μου για ένα ραντεβού εισεπραττα απόρριψη " έχω αγόρι και δεν μπορούμε να βγούμε", "θέλω να βγούμε, αλλά μονό φιλικά", "σορρυ δε μπορώ να βγω σήμερα, γιατί ήρθε το αγόρι μου να με δει"..δεν γινόταν αυτό!!!!!! Αρχισα να γραφω ποιήματα! το έστειλα σε μια κοπέλα και μου λέει οτι είναι το πιο όμορφο και η πιο ρομάντικη πράξη που της καναν, αλλα ....ειχει σχεση!!!!!!!! όλες μα όλες με λέγαν το ίδιο..μια κοπέλα που μου άρεσε, η Αγγελική..βγήκαμε μαζί σε ένα πάρτυ και με την ελπίδα ότι εκεί κάτι θα γινόταν, τσουπ ο φίλος της,,γνωριστήκαμε κιόλας , δε μπορώ να πω καλό παιδί!!! εκεί γνωρίστηκα και με μια φίλη της την Μαριάννα.
Μ αυτά και μαυτα ήρθε επιτελούς το πρώτο ραντεβού με κοπέλα! κανονικό! σχεδόν κανονικό...σε ένα πάρτυ( είχα πάρει σβάρνα όλα τα πάρτη μπας και μου τύχει κάποιο τυχερό) ήρθε η Μαριάννα και που είπε τι κάνω και τέτοια ..εγώ την ρώτησα που με θυμόταν αφού τότε μονό συστηθήκαμε..μου είπε ότι δεν ξεχνιέμαι εύκολα και ότι είμαι γλυκούλης! δε το πιστεύωωωωω,:anniversary: κοπέλα με είπε γλυκούλη!! ξυπνήστε με.:fight:.ήταν κάτι ξεχωριστό για μένα..βγήκαμε έξω , μιλήσαμε λίγο και αλλάξαμε τηλεφωνά.. μια μέρα κανονίσαμε να πάμε για καφέ ( για την ακρίβεια μια φίλη της το κανόνισε γιατί και αυτή ήταν πολύ ντροπαλή) ..Το ραντεβού εξελίχθηκε σε τραγωδία! ενώ μιλούσαμε όμορφα και ωραία και έπαιρνα δυμαμεις ώστε να την πω πως μου αρέσει..έπαθα γενικό μπλακ άουτ,, ενώ μου μιλούσε εγώ τις έλεγα ασαφειες, "οχι" χωρίς να ξέρω γιατί, γενικα ασυναρτησίες ..έπαθε την πλακά της μαζί μου! και το κορυφαίο; στο τέλος μου είπε ότι κατάλαβε ότι την γουστάρω, αλλά δε θέλει να κάνουμε κάτι παραπάνω..με είπε καλό παιδί, αλλά ότι δεν της αρέσω ερωτικά..
Η χρονιά σιγά σιγά τελείωνε..δεν ξαναμίλησα σε κοπέλα .. τον τελευταίο καιρό πριν το Πάσχα ενώ καιρός μοσχοβολούσε άνοιξη:bird:( Απρλιο μηνά) ενώ γενικά στην διάρκεια των σπουδών μου δεν καθόμουν καθόλου μέσα στο σπίτι και γυμναζόμουν, περπατούσα, τρέξιμο, έξοδοι, βόλτες (τις περισσότερες φορές μονός) , αποφάσισα να κλειστώ μέσα για να μην βλέπω κανέναν και να μην με βλέπει κανένας ..ήρθαν και οι εξετάσεις και αποχαιρέτησα τα Ιωάννινα για να επιστρέψω στη μίζερη ζωή στο χωριό μου περιμένοντας το Σεπτέμβρη να πάρω το πτυχίο μου και να αναζητήσω οπουδήποτε την τύχη μου, εκτός από το χωριό μου και τα Γιαννεαν που έχω μονό άσχημες αναμνήσεις αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Alien666
27-08-2013, 13:08
Για τα δεδομένα της χώρας που ζούμε δεν αποτελείς εξαίρεση.

Σκέψου ότι εγώ που ξεκίνησα με σχέσεις στα 15 και σεξ στα 17, ΔΕΝ είχα αυτού του είδους τη δραστηριότητα στην πόλη μου (Θεσσαλονίκη) διότι δεν παρουσιαζότανε τέτοια ευκαιρία ούτε στο σχολείο, ούτε πουθενά.

Τις σχέσεις και το σεξ εκείνο τον καιρό τα έκανα τα καλοκαίρια στις διακοπές. Αλλά πρόσεξε! Δεν μιλάμε για διακοπες του σαββατοκύριακου και των δυο εβδομάδων, μιλάμε για διακοπές που διαρκούσαν εως και 2 μήνες γιατί ήταν σε κάμπιγκ (επομένως ήταν οικονομικές και μπορούσαν να είναι διαρκείς)

Αργότερα όταν έγινα φοιτητής, μόνο τότε μπόρεσα να συνάψω 2 δεσμούς στην πόλη μου με συμπολίτισσες. Με την μία ήμουν 1 χρόνο μαζί. Με την άλλη ήμουν 8 χρόνια μαζί και πηγαίναμε σοβαρά.

Μέχρι που η τελευταία ξύπνησε μια μέρα και αποφάσισε ότι παρά τα 8 χρόνια που ήμασταν μαζί, με βαρέθηκε και "κουράστηκε από τη σχέση". Τότε το θυμήθηκε! Στα 8 χρόνια! Για να μην στα πολυλογώ, με ξαπόστειλε, ένιωσα προδομένος και εδώ και 5 χρόνια αποφάσισα να είμαι μόνο φίλος με τις γυναίκες. Επέλεξα να είμαι μόνος γιατί αισθάνομαι πιο ελεύθερος, δίχως τις ευθύνες που συνεπάγεται μια σχέση.

Αυτό που θέλω να σου πω με όλα αυτά είναι ότι μπορεί ανετα το περιβαλλον των ανθρώπων που συναναστρέφεσαι να μην παρέχει γυναίκες για σχέσεις και για σεξ. Είναι καθαρά θέμα τύχης το αν προκύψει κάποια που να θέλει να σχετιστεί μαζί σου. Εναλλακτικά σου προτείνω να πας διακοπές σε κάποιο φθηνό κάμπιγκ και να κάνεις παρέες, όπως έκανα εγώ τότε. Εκεί να ξέρεις οι ευκαιρίες είναι πολύ περισσότερες. Ομως κανόνισε η παραμονή σου να είναι όσο δυνατόν μεγαλύτερη εκεί και να πηγαίνεις σε μόνιμη βάση, έτσι ώστε οι περισσότεροι που συναντάς να είναι οι ίδιοι που ήταν και το προηγούμενο χρόνο.

Α! Και μην αγχώνεσαι που περνάει ο καιρός. Αυτά είναι τόσο τυχερά, που δεν αξίζει ο κόπος και το άγχος. Ασε που όσο πιο πολύ πιέζεις τον εαυτό σου να τα πετύχεις, τόσο περισσότερο αποθαρρύνεις τις γυναίκες με τη συμπεριφορά σου (ασυναίσθητα). Ακόμη κι αν συμπεριφέρεσαι άψογα, "γκαντεμιάζεις" την κατάσταση με το να αγώνεσαι. Δες το χαλαρά και προσπάθησε να γνωρίζεις πολλούς ανθρώπους και δεν είναι ανάγκη να πιέζεις τον εαυτό σου με κάθε κοπέλα που συναντάς έτσι ώστε να γίνει κάτι. Ετσι κι αλλιώς αυτές είναι που έχουν τον ρόλο του κυνηγού πλέον. Ξεκίνα φιλικά και αν δεν πετυχαίνεις κάτι, τουλάχιστον θα έχει προκύψει μια ωραία φιλία.

Εγώ διασκέδαζα ακόμη και με τις ΧΥΛΟΠΙΤΕΣ που έτρωγα και πίστεψέ με, έχω φάει δεκάδες. Εχουν κι αυτές τη γλύκα τους.