PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναζήτηση ταινίας

skouras21
29-03-2005, 01:37
καλησπερα σας!ψαχνω απεγνωσμενα για μια ιταλικη ταινια η οποια δεν ξερω καν αν κυκλοφορησε στην ελλαδα..βγηκε περυσι περιπου τετοια εποχη στα ιταλικα σινεμα κ το ολο concept της ταινιας ηταν μια παρεα ιταλων νεων 18 χρονων που ηρθε στην σαντορινη για διακοπες μολις τελειωσαν το λύκειο τους.ειχε σπασει τα ταμια περυσι στην ιταλια.θα με βοηθουσατε παρα πολυ αν ξερατε τον τιτλο της ταινιας η καποιο site ιατλικο να μου συστησεται γιατι θελω πολυ να την βρω.σας ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτέρων.. : :wavey:

zografos
29-03-2005, 02:10
Che ne sara di noi
http://www.imdb.com/title/tt0402912/

mindscape
29-03-2005, 04:59
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από zografos
Che ne sara di noi
http://www.imdb.com/title/tt0402912/
zog, το'χεις δει αυτο?

dalaiklama
29-03-2005, 11:09
Με το νέο σταρ-άκι των Ιταλών, Silvio Muccino.

zografos
29-03-2005, 12:02
Auton ton Silvio Muccino ton eixa dei se mia alli tainia Come te nessuno mai.
Me psiliekneurizei.
Den to'xw dei mindscape.

dalaiklama
29-03-2005, 12:27
Βασικα, ακου ιστορία.
Ο αδερφός του ο σκηνοθέτης Gabriele Muccino έκανε κάστινγκ για το Ricordati di me και είχαν συρρεύσει νεαροί από όλοι την ιταλία για το ρόλο..ε,περνούσαν οι μέρες,όλοι περίμεναν τηλεφωνημα κλπ να δουν αν τους πηραν η οχι και ο Gab χωρίς να πει τίποτα πήρε τον αδερφούλη του και το μαθαν ολοι απο τις εφημεριδες.....Ο οποίος Σιλβιο ειναι μια μετριότητα και μιση αλλά ...ειναι αδερφούλης ..

mcgrady=wizard
04-04-2005, 00:50
Hallo.

Ψάχνω κάποιες (:wavey:) ταινίες, τις οποίες θυμάμαι από κάποιες σκηνές που μου έχουν μείνει. Ίσως αν τα χει δει κάποιος και τα θυμάται μπορεί να με διαφωτίσει. :confused:

Λοιπόν, η μια είναι μια ταινία του Gene Hackman, είδος Crime, όπου ο ένας προσπαθεί να ξεγελάσει τον άλλο, με κομπίνες και κόλπα. ο κλέψας του κλέψαντος δηλαδή. θυμάμαι οτι κάποιες σκηνές διαδραματίζονταν σε ένα λιμάνι.

Για τη δεύτερη έχω ακόμη λιγότερα στοιχεία. Δεν θυμάμαι ούτε τον πρωταγωνιστή. Μόνο οτι ήταν ένας τύπος που έκλεβε αμάξια κι έμπλεξε με κάποιους κακοποιούς που τον είχαν δεμένο σε ένα δωμάτιο. στο τέλος τον αφήνουν μέσα σε ένα αμάξι με εκρηκτικά, αλλά αυτός αφού ήταν ...επαγγελματίας κλέφτης αυτοκινήτων βάζει μπρος από τα καλώδια και γλιτώνει.

thankssssssssssss

dalaiklama
04-04-2005, 01:07
"ο ένας προσπαθεί να ξεγελάσει τον άλλο, με κομπίνες και κόλπα. ο κλέψας του κλέψαντος δηλαδή".Aυτό μου θυμίζει μάμετ,και Χάκμαν με Μάμετ είναι το Heist.Θυμάσαι και Ντάνυ Ντε Βίτο μέσα?

Για το δεύτερο..κάτι μου λέει το όλο σκηνικό αλλά δεν έχω κάτι συγκεκριμένο.Πρέπει να κάνω καμια έρευνα.

mcgrady=wizard
04-04-2005, 16:09
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από dalaiklama
Aυτό μου θυμίζει μάμετ,και Χάκμαν με Μάμετ είναι το Heist.Θυμάσαι και Ντάνυ Ντε Βίτο μέσα?

Για το δεύτερο..κάτι μου λέει το όλο σκηνικό αλλά δεν έχω κάτι συγκεκριμένο.Πρέπει να κάνω καμια έρευνα.

ναι αυτό είναι! σωστός. είναι και πρόσφατο, θα το χει στο Videoclub :p

για 2ο, θυμήθηκα κι άλλη σκηνή. όταν τον απήγαγαν τον έβαλαν σε ένα δωμάτιο. αυτός βγήκε, πήγε σε ένα άλλο χώρο του σπιτιού και είδε σε μια πισίνα μαζί τον ...κακό με αυτήν που νόμιζε για αδερφή του. μετά κάτι μυρίστηκαν οι μπράβοι του κακού και πήγαν τρέχοντας στο δωμάτιό του, αλλά αυτός πρόλαβε να γυρίσει κι έκανε οτι ρίχνει πασιέντζες.

zografos
04-04-2005, 16:15
Reindeer games i think

mcgrady=wizard
04-04-2005, 16:24
είστε απίστευτοι τελικά. movie freaks! :o :cool:

και θυμόμουν οτι έπαιζε κάποιος π@πάρας, όντως τελικά ήταν ο Ben.

thanks a lot.

dalaiklama
04-04-2005, 17:23
Nαι ρε πόστη,Reindeer Games.Τι μου θύμισες τώρα. Την έχω δει σε θερινό..και ημασταν 2 άτομα σύνολο. Μια βραδιά πεταμένη. Πάλι καλά, είχε σουβλατζίδικο από κάτω (το σινεμά ήταν σε ταράτσα) οπότε στο ημίχρονο έκανα πικ νικ.

mary
15-11-2006, 19:23
ποια ειναι η ταινια με μια γερμανιδα (μπορει και βελγιδα) που παει να δουλεψει στην ιαπωνια και της φερονται σα να ειναι σκουπιδι και τη βαζουν να καθαριζει τουαλετες και τετοια? 3ετιας περιπου
βοηθηστε! θενξ

mary
16-11-2006, 23:29
Fear & Trembling. μπραβο μου

unameit
03-12-2006, 19:41
καλησπερα σε ολους

προσπαθω να θυμηθω μια ταινια που πρεπει να ειναι δεκαετιας 70 η 80 και ειχα δει πολυ μικρος.

θα σας περιγραψω καποιες σκηνες μηπως καποιος απο σας θυμηθει τον τιτλο της

αρχιζει να βρεχει πανω απο μια πολη, μονο που η βροχη αποτελειται οχι μονο απο νερο αλλα και μια ουσια σαν πλασμα που μεταφερθηκε στη γη απο το διαστημα.
οι ανθρωποι μολυνονται και παραμορφωνονται ,οσοι επιβιωνουν καταδιωκονται απο τους υπολοιπους .
χαρακτηριστικες σκηνες που θυμαμαι ειναι ενας σκυλος με προσωπο ανθρωπου και η αναγνωριση των μη μολυσμενων-πρωταγωνιστων απο τους υπολοιπους με την καταδειξη και μια χαρακτηριστικη κραυγη.

σιγουρα δεν ειναι το The Andromeda Strain

http://www.imdb.com/title/tt0066769/

την ειχα δει στην γερμανια οποτε εδω ισως και να μην προβληθηκε ποτε

ευχαριστω προκαταβολικα

Palpatine
14-12-2006, 16:24
Νομίζω ότι είναι το Fear & Trembling

chadji_TH
27-12-2006, 14:06
Αγαπητοί φίλοι,

προσπαθώ να εντοπίσω εδώ και καιρό μια ταινία που δυστυχώς δεν θυμάμαι τον τίτλο της. Η
ιστορία είναι ως εξής:

Σε μια πόλη ο αρχηγός της τοπικής Μαφίας εντοπίζει ποιοι έχουν μηχανάκια τηλεθέασης και
τους κάνει δώρο κρουαζιέρα. Στη θέση τους στέλνει δικούς του που κατά λάθος συντονίζουν
τις τηλεοράσεις σε ένα τοπικό κανάλι που παίζει βιβλιοκριτικές και ντομιμαντερ για τη ζωή
σπανίων πτηνών κλπ Αυτό πηγαίνει στην πρώτη θέση και σαν αποτέλεσμα ανεβαίνουν οι
πωλήσεις βιβλίων, τα ντοκιμαντερ κλπ

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Ευχαριστώ,

Forsaken
27-12-2006, 15:30
http://www.imdb.com/title/tt0087979/
Αυτό λες μήπως?

chadji_TH
27-12-2006, 20:41
Ευχαριστώ, αυτό έψαχνα, καλή χρονιά σε όλους

Ζυγος
15-03-2007, 18:01
Παιδια βοηθηστε να βρω τον τιτλο μιας σειρας, εχω φαγωθει.

Αν θυμαμαι καλα παιζοταν τελη του 80, αρχες του 90 (οι 23+ ετων θα το θυμουνται καλυτερα) ηταν αμερικανικη, επιστημονικης φαντασιας, φουτουριστικο στυλ. Θυμαμαι το σκηνικο ηταν στη Γη, μας ειχαν καταλαβει εξωγηινοι, καποιοι "στρατιωτες" τους ηταν cyborgs, ιπταμενοι, με μορφη μεταλικου πουλιου (αετου), ασημενια με πρασινα ανοιχτα ματια που εριχναν και λειζερ απο κει, σαν οπλο. Θυμαμαι απο σκηνες ενα τετοιο να κυνηγαει καποιους ανθρωπους που ετρεχαν να σωθουν/κρυφτουν σε χαλασματα....εεε..και καποιες φορες οταν η σκηνη γυρναγε στα headquarters των κακων, μας εδειχνε σκηνικο μεγαλης πολης απο ψηλα, σκοτεινιασμενο ουρανο (λες και πυκνα συννεφα απο καυσαεριο απο μεγαλες καμιναδες που ειχε σε καποιου φουτουριστικου στυλ κτιρια, καλυπταν τον ουρανο).

Δε μου ρχεται κατι αλλο...heeeeeeelp!!!

enigmatic
09-06-2007, 16:57
otan 3ekinaei h tainia otan deixnei ta onomata twn h8opoiwn exei ena tragoudi pou to tragoudaei mia gynaika.den eixa prolavei na to shmeiwsw alla m'arese poly kai 8elw na to vrw...opoios 3erei plz na me voh8hsei.

nightwing
09-06-2007, 18:48
http://alteregothemovie.gr/pages/gr/right_nav/soundtrack.php
google is your friend (παντα ηθελα να το πω αυτο) :D

Τζακ Πάλανς
30-11-2007, 15:55
Ψάχνω αυτην την ταινία. Είχα διαβάσει γι αυτη στον Βασιλειάδη. Δεν την βρίσκω στο %$#@IMDB. Την έψαξα ως "Τem Rock", "Tem Rok", "Tam Rok" και δεν βρήκα τίποτα. (δεν είναι πρώτη φορά που ψάχνω στο IMDB και δε βρίσκω...το ψαχτήρι τους είναι του ω).
Όποιος έχει πληροφορίες παρακαλώ ας απαντήσει!

Dreamsurfer
05-01-2008, 01:10
Την είχα δει πριν δυο-τρία χρόνια στην τηλεόραση αργά το βράδυ,την αγάπησα αλλά ποτέ δεν κατάφερα να μάθω ποια είναι.

Μια παρέα νεαρών στην Αγγλία.Μερικοί από αυτούς έχουν ένα γρουπάκι που παίζει alternative jazz-electric (υπέροχη) μουσική.Ένας keybord-ίστας,μια ακουστική κιθάρα,ένα κόρνο και δε θυμάμαι τί άλλο.Ένας πολύ πλούσιος,γιος κατόχου δισκογραφικής εταιρίας που προσπαθεί να κάνει πιο εμπορικό το γκρούπ,χωρίς αυτό να θέλει,για να το παίξει manager.Ένας νεαρός και πολλά υποσχόμενος φωτογράφος που εκτιμάται ότι θα κάνει μεγάλη καριέρα.
Ο φωτογράφος σε ένα αυτοκινητιστικό ατύχημα με τη μοτοσικλέτα του μένει ανάπηρος.Η παρέα είναι δίπλα του στην κλινική και τον στηρίζει για πολλους μηνες αλλά η κοπέλα του που μέχρι τότε έτρεχε από πίσω του τον παρατάει.Γενικότερα η φροντίδα του γίνεται το κέντρο της ταινίας.
Ο μάνατζερ τσακώνεται με το γκρούπ το οποίο ψιλοδιαλύεται και θα συνεχιστεί μόνο από τον keyboard-ίστα και μια νέα vocalist της δισκογραφικής.Ακόμα η μουσική τους είναι υπέροχη.Ομάνατζερ την πέφτει στην κοπέλα που αρέσει στο συναισθηματικό Bean που έπαιζε κόρνο.Αυτός χάνεται από την παρέα,τον διώχνει ο πατέρας του από το σπίτι.Τον μαζεύει ένας παλιός συμμαθητής από το δρόμο και τον κάνει βαποράκι.

Please,pease,please,να ξέρετε για ποιά ταινία μιλάω απαντήστε μου!

manta-rini
05-01-2008, 14:06
ούτε έναν ηθοποιό δεν γνωρίζεις π να παιζε στην ταινία?επίσης θα σε βοηθούσε άμα ήξερες το έτος π έκανε πρεμιέρα η ταινία..

cunt
05-01-2008, 17:10
http://www.imdb.com/title/tt0101605/

Dreamsurfer
05-01-2008, 23:17
ούτε έναν ηθοποιό δεν γνωρίζεις π να παιζε στην ταινία?επίσης θα σε βοηθούσε άμα ήξερες το έτος π έκανε πρεμιέρα η ταινία..

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα.Απο ηθοποιούς δεν ήξερα κανένα...
Για έτος πρεμιέρας ούτε καν!:p Ένα βράδυ κατά τις 3.00 στο mega την είχα δει:p

Δεν είναι αυτή που λέει ο cunt...Δεν ήταν κομμωδία...

Τζακ Πάλανς
09-01-2008, 14:07
(ποιός έσβησε το θέμα μου και γιατί;:mad: )

Ψάχνω αυτην την ταινία εδώ και χρόνια, όποιος γνωρίζει οτιδήποτε γι αυτην, ας γράψει κάτι. Ακόμη και imdb λινκ δεν υπάρχει ή τουλάχιστον δεν το βρίσκω (αυτό βέβαια δεν είναι και παράξενο με την αναζήτηση που έχουν φτιάξει...)

psifunction
13-01-2008, 17:28
file tin exoume tin tainia an tin thes. oute go tin exo dei tin exei enas filos edo stis esties, skeftomouna na tin valo ston protzektora na tin doume mia apo aftes tis meres. an tin psinis poli fantazome mporo na sou kano mia kopia.

Τζακ Πάλανς
13-01-2008, 21:22
Σ' ευχαριστώ! Σου 'στειλα πμ και περιμένω ανακοίνωση αν την προβάλετε!

Τζακ Πάλανς
20-02-2008, 17:31
Ποιός σβήνει τα θέματά μου;
Έκανα δυο φορές θέμα για μια ταινία όπου ζητάω πληροφορίες γι αυτήν (ΤΕΜΡΟΚ) και έχουν σβηστεί και τα δύο.
Ενώ στο δεύτερο θέμα ήδη αναφέρθηκα σε αυτό γεγονός και ζήτησα ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΒΗΣΤΕΙ!!!

Τζακ Πάλανς
20-02-2008, 17:35
Τελικά βρήκα τουλάχιστον το imdb λινκ. Γράφεται Themroc και είναι του 1972 http://www.imdb.com/title/tt0069369/

ghadhika
20-02-2008, 20:29
http://www.forums.gr/showthread.php?t=15361
http://www.forums.gr/showthread.php?t=15835
Εγώ δε βλέπω κανένα σβησμένο.
Αντίθετα, εγώ κάποιον άλλον &%#$& βλέπω που έχει κάνει 3 threads για το ίδιο θέμα.

Τζακ Πάλανς
21-02-2008, 04:35
δηλσδή που ακριβώς είναι; αν κάνω λάθος ζητώ συγνώμη

ghadhika
21-02-2008, 09:23
Όπως θα είδες, κάποιος mod έφτιαξε την κατάσταση ενοποιώντας τα 3 threads σε ένα για να μη γίνεται χάος. Πάντως όταν έκανα το post, τα links που έδωσα είχαν τα "σβησμένα" threads.

Τζακ Πάλανς
21-02-2008, 10:33
που ήτανε;

ghadhika
21-02-2008, 10:45
που ήτανε;

Δε μπορώ να καταλάβω τι εννοείς...Εκεί που τα έφτιαξες ήταν. Την ώρα που σου απάντησα χτες και σου έδωσα τα links δούλευαν κανονικά. Αργότερα προφανώς, κάποιος mod να συμμάζεψε σε ένα και έσβησε τα παλιά.
Επειδή υποψιάζομαι γιατί δεν στα εμφάνιζε, γιατί παλιότερα είχα κιεγώ το ίδιο πρόβλημα, πήγαινε στο User CP σου, Edit Options, και βάλε στην επιλογή Default Thread Age Cut Off όσο θες.

Τζακ Πάλανς
21-02-2008, 11:07
προφανώς ήταν αυτό, διότι τώρα μου βγάζει 11 σελίδες με θρεντς ενώ πριν μου έβγαζε μία

silahim
01-05-2008, 19:23
Χαιρεται....ειναι η πρωτη φορα που γραφω σε αυτο το forum.....Λοιπόν ψάχνω να βρω τον τίτλο μιας ταινίας που την είχα πετυχει πριν κατι χρόνια στην τηλεοραση.....Θα σας πω οτι θυμαμαι απο την ταινία αυτη γιατι θέλω να την ξαναδώ μεχρι τελους(την πρωτη φορα δεν αντεξα)...
Θυμάμαι οτι ηταν 2 παιδια μεσα σε ενα αυτοκινητο και πηγαιναν καπου(δεν θυμαμαι που).Οδηγουσαν σε εναν ερημικο δρομο και καποια στιγμη εμφανιστηκε απο πισω τους ενα γκαζωμενο παμπαλαιο φορτηγο κορναρωντας τους(ο ηχος της κορνας ειχε πολυ πλακα).Αφου τους προσπερασε μετα απο λιγο ξαναεμφανιστηκε,τους ξαναπροσπερασε,μετα ξαναεμφανιστηκε κ.ο.κ.Θυμαμαι επισης οτι τα παιδια-νεοι που οδηγουσαν-αφου τα χαν κανει πανω τους-ειδαν ενα σπιτι στο οποιο ειχε παρκαρει το σαραβαλιασμενο φορτηγο και πηγαν προς τα εκει.Πρεπει επισης(δεν ειμαι σιγουρος για αυτο)το ενα να επεσε απο ενα πηγαδι(?) ή κατι τετοιο και να κατεληξε σε ενα δωματιο με πτωματα(?) αλλα οπως ειπα και προηγουμενως αυτο μπορει να μην ισχυει και να το χω μπερδεψει απο αλλη ταινια.Τεσπα αυτα ειχα να πω,πασα βοηθεια δεκτη......Ευχαριστω εκ των προτερων..... :D :D :D :D

dalaiklama
01-05-2008, 20:38
Mήπως είναι το Jeepers Creepers?

http://www.imdb.com/title/tt0263488/

Black Depth
02-05-2008, 00:03
Mήπως είναι το Jeepers Creepers?

http://www.imdb.com/title/tt0263488/

Συμφωνώ.Και εμένα η περιγραφή αυτό μου θυμίζει.

silahim
02-05-2008, 13:07
Σας ευχαριστω για την βοηθεια ρε παιδες...Πραγματι αυτή ειναι...Και παλι ευχαριστω!!!!!!! :D :smokin: :wavey: :p :-)

nicholas1
19-06-2008, 17:47
...εδω και μερικες μερες μου εχει καρφωθει στο μυαλο αυτη η ταινια, που ειχα δει πιτσιρικας στο σινεμα με μια καλη παρεα, περιπου την περιοδο 1975-80. Ενας πιτσιρικος που περναει καλοκαιρινες διακοπες με μια "χυμωδη" θεια του, απ' την περιγραφη και μονο ισως η ταινια να ηταν ιταλικης προελευσης. Μηπως ξερει καποιος περισσοτερα στοιχεια γι' αυτην την ταινια; Τον πρωτοτυπο τιτλο ισως; Σιγουρα δεν ηταν αυτος και το google search δεν βοηθα καθολου...

agg75
19-07-2008, 08:34
Eixa petyxei prin 4-5 xronia sto "mega", sygkekrimena 12 to brady, mia ksenh tainia - ntokimanter me thema tous ekswghinous.
Mia oikogeneia mazeyetai na kanei "Thanksgiving" kai enas apo tous gious exei mia kamera kai katagrafei ta panta. Olh h tainia einai "mesa apo ta matia" tou typou aytou me thn kamera. Bgainoun mia bolta eksw to brady aytos me enan allo kai katagrafoun ena ufo kai 2 ekswghinous, oi opoioi skotwnoun mia agelada me leizer. Aytos me thn kamera sokarete kai kanei kapoio thorybo. oi ekswghinoi ton pernoun xampari kai ton akolouthoun sto spiti. Olh h oikogeneia sokaretai kai antidraei spasmwdika ektos apo ena 5xrono koritsaki pou fainetai eksikoiwmeno. Sth synexeia kathe ena apo ta melh ths oikogeneias eksafanizetai mystiriwdws. Xarakthristikh skhnh einai otan o typos me thn kamera blepei mprosta tou sto dwmatio enan apo tous ekswghinous kai ton trabaei me thn kamera opou ta kanei panw tou. H tainia teleiwnei sto saloni tou spitiou pou topothetei thn kamera sto trapezi aytos kathetai sthn karekla kai deixnei mia lampsh wspou h kamera arxizei kanei paremboles kai sto telos kleinei.

Endiamesa sthn tainia exei kai kapoia sxolia apo episthmones profanws.

Ayth thn tainia thn petyxa paradoxws kai thn epomenh xronia teleiws tyxaia pali gyrw stis 12 to brady apo to idio kanali.
Thymamai oti eixa sokaristei kai dystyxws den sygkratisa ton titlo.

Exw psaksei se olo to internet, youtube, alla de brika tpt sxetiko

An kapoios gnwrizei kapoia stoixeia pls as mou pei.
eyxaristw

agg75
01-08-2008, 14:41
Ξανακάνω έκκληση για την ταινία - ντοκιμαντέρ με τους εξωγήινους που εγραψα πριν λιγο καιρο την οποία την ψαχνω χρόνια, αν γνωρίζει κανεις κάποιο στοιχείο οτιδήποτε που μπορεί να βοηθήσει pls ας μου πει. Περιμένω :confused: :confused: :confused: :confused:

agg75
01-08-2008, 17:02
ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!

Letsa
01-08-2008, 23:02
Πώς λέγεται??

agg75
02-08-2008, 15:11
Legetai "The McPherson Tape" mia alhthinh istoria poy opws katalaba ayto pou bgike sth dhmosiothta kai sto internet einai ena remake ths istorias ayths.
Pantws sto youtube pou epsaxa einai se komatia kai oxi me toso kalh analysh...
Den kserw an kykloforise h pragmatikh kaseta.. (xlwmo to blepw)

I Keep searching....

maripet
14-09-2008, 16:45
Γεια σας!
Εδώ και καιρό, ψάχνω μια ταινία που είχα δει κάποια(αρκετά) χρόνια πριν με την εξής πλοκή:
Πρόκειται για 3 ή 4 αδέλφια(δε θυμάμαι καλά..μάλλον 4 αγόρια), τα οποία με προτροπή της μητέρας τους έγιναν ληστές τραπεζών.Νομίζω ότι φορούσαν και στο κεφάλι τους κάτι για να μην αναγνωρίζουν τα πρόσωπά τους..Δε θυμάμαι αν ήταν μάσκες..Ως κανόνα είχαν να μην καθυστερούν να ολοκληρώσουν μια ληστεία, καθώς υπήρχε ο κίνδυνος να τους πιάσει η τοπική αστυνομία. Αν θυμάμαι καλά, ο μικότερος από αυτούς πέθανε πιο νωρίς και μετά οι υπόλοιποι ήταν πολύ εκδικητικοί. Η μητέρα τους έκλαιγε πολύ τότε... Η ταινία είχε πολύ δραματικό τέλος, καθώς και οι υπόλοιποι 3 πέθαναν έξω από μια τράπεζα που μόλις είχαν ληστέψει, διότι καθυστέρησαν και τους είχε περικυκλώσει η αστυνομία όταν βγήκαν έξω και φυσικά άρχικαν να τους πυροβολούν...νομίζω ότι τους αφαίρεσαν και αυτά που φορούσαν στο κεφάλι..
Το σκηνικό θύμιζε πολύ Δύση, σαν να ήταν γουέστερν αλλά όχι παλιό με τους καουμπόυδες και με άλογα..Νομίζω οι συγκεκριμένοι είχαν αυτοκίνητο..
Please αν κάποιος θυμάται πώς λένε την ταινία ή το όνομα κάποιου ηθοποιού που έπαιζε..ας με βοηθήσει!!I'm desperate...

Ξέχασα να αναφέρω ότι δεν είναι ούτε η Four Brothers, ούτε η Trespass, ούτε η The Newton Boys..Τις έχω ψάξει αυτές και δυστυχώς δεν είναι..Δεν είναι τόσο καινούρια..(2005) ούτε πολύ παλιά.Αλλά την είχα δει νομίζω στην τηλεόραση πριν 2003/-4...

Αν θυμάμαι καλά, όταν αρχίζει η ταινία τα αδέλφια δεν είναι ληστές, αλλά ξεκινάνε μετά που τους βάζει την ιδέα η μητέρα τους(η οποία νόμιζα ότι ήταν η Diane Lane αλλά έψαξα και δε βρήκα να έχει παίξει σε τέτοια ταινία...)Μένανε σε κάποιο σπίτι απομονωμένο, σαν να ήταν μέσα σε δάσος ή σε κάποιο λόφο, το οποίο ήταν πολύ παλιό και είχε ελάχιστα πράγματα μέσα..Νομίζω ότι όλα αυτά ξεκίνησαν μετά που πέθανε ο άντρας της..Η μητέρα τους ήταν αυτή που τους έλεγε σε ποια τράπεζα να πάνε και ότι πρέπει να βιάζονται και να μην κάνουν λάθη,,γενικά τους συμβούλευε πολύ..Αυτή ήταν ο "εγκέφαλος"..Αχ..δε θυμάμαι κάτι άλλο δυστυχώςςς

Please Help Me!!!

FRANKEINSTEIN
16-09-2008, 10:38
Γεια σας!
Εδώ και καιρό, ψάχνω μια ταινία που είχα δει κάποια(αρκετά) χρόνια πριν με την εξής πλοκή:
Πρόκειται για 3 ή 4 αδέλφια(δε θυμάμαι καλά..μάλλον 4 αγόρια), τα οποία με προτροπή της μητέρας τους έγιναν ληστές τραπεζών.Νομίζω ότι φορούσαν και στο κεφάλι τους κάτι για να μην αναγνωρίζουν τα πρόσωπά τους..Δε θυμάμαι αν ήταν μάσκες..Ως κανόνα είχαν να μην καθυστερούν να ολοκληρώσουν μια ληστεία, καθώς υπήρχε ο κίνδυνος να τους πιάσει η τοπική αστυνομία. Αν θυμάμαι καλά, ο μικότερος από αυτούς πέθανε πιο νωρίς και μετά οι υπόλοιποι ήταν πολύ εκδικητικοί. Η μητέρα τους έκλαιγε πολύ τότε... Η ταινία είχε πολύ δραματικό τέλος, καθώς και οι υπόλοιποι 3 πέθαναν έξω από μια τράπεζα που μόλις είχαν ληστέψει, διότι καθυστέρησαν και τους είχε περικυκλώσει η αστυνομία όταν βγήκαν έξω και φυσικά άρχικαν να τους πυροβολούν...νομίζω ότι τους αφαίρεσαν και αυτά που φορούσαν στο κεφάλι..
Το σκηνικό θύμιζε πολύ Δύση, σαν να ήταν γουέστερν αλλά όχι παλιό με τους καουμπόυδες και με άλογα..Νομίζω οι συγκεκριμένοι είχαν αυτοκίνητο..
Please αν κάποιος θυμάται πώς λένε την ταινία ή το όνομα κάποιου ηθοποιού που έπαιζε..ας με βοηθήσει!!I'm desperate...

Ξέχασα να αναφέρω ότι δεν είναι ούτε η Four Brothers, ούτε η Trespass, ούτε η The Newton Boys..Τις έχω ψάξει αυτές και δυστυχώς δεν είναι..Δεν είναι τόσο καινούρια..(2005) ούτε πολύ παλιά.Αλλά την είχα δει νομίζω στην τηλεόραση πριν 2003/-4...

Αν θυμάμαι καλά, όταν αρχίζει η ταινία τα αδέλφια δεν είναι ληστές, αλλά ξεκινάνε μετά που τους βάζει την ιδέα η μητέρα τους(η οποία νόμιζα ότι ήταν η Diane Lane αλλά έψαξα και δε βρήκα να έχει παίξει σε τέτοια ταινία...)Μένανε σε κάποιο σπίτι απομονωμένο, σαν να ήταν μέσα σε δάσος ή σε κάποιο λόφο, το οποίο ήταν πολύ παλιό και είχε ελάχιστα πράγματα μέσα..Νομίζω ότι όλα αυτά ξεκίνησαν μετά που πέθανε ο άντρας της..Η μητέρα τους ήταν αυτή που τους έλεγε σε ποια τράπεζα να πάνε και ότι πρέπει να βιάζονται και να μην κάνουν λάθη,,γενικά τους συμβούλευε πολύ..Αυτή ήταν ο "εγκέφαλος"..Αχ..δε θυμάμαι κάτι άλλο δυστυχώςςς

Please Help Me!!!

Μηπως θυμασαι σε ποια πολη ή πολιτεια γινοταν το θεμα? Σε ρωταω γιατι στη wikipedia εχει λιστες με ταινιες που εχουν παιχτει σε μια συγκεκριμενη πολη. Ή αν θυμασαι χρονολογια...

maripet
17-09-2008, 10:38
Μηπως θυμασαι σε ποια πολη ή πολιτεια γινοταν το θεμα? Σε ρωταω γιατι στη wikipedia εχει λιστες με ταινιες που εχουν παιχτει σε μια συγκεκριμενη πολη. Ή αν θυμασαι χρονολογια...

Όχι δυστυχώς δε θυμάμαι ούτε το ένα ούτε το άλλο!:-(
Αλλά νομίζω ότι ήταν στην Αμερική...υποθέτω πάντα..
Ευχαριστώ πολύ Frankenstain για το ενδιαφέρον και το χρόνο σου!:-)

rosi
17-09-2008, 16:47
Γεια σας!

Please Help Me!!!

Το βρήκα!
Ο ΓΚΟΥΣΓΚΟΥΝΗΣ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ!

jeronimo
25-09-2008, 20:18
Ψάχνω μια παλιά πολεμική ταινία που σε κάποιες σκηνές (μην γελάσετε) ένα άρμα μάχης κυνηγούσε ένα αεροπλάνο το αεροπλάνο ήταν χτυπημένο και έχανε λάδια πετούσε 4-5 χιλιόμετρα το έφτιαχνε λίγο ο πιλότος πήγαινε πιο κάτω το πλησίαζε το άρμα κλπ κλπ, νομίζω λεγότανε καταδίωξη θανάτου οποίος γνωρίζει παρακαλώ να βοηθήσει ευχαριστώ.

thodoris59
26-12-2008, 23:12
καλησπερα σας!ψαχνω απεγνωσμενα για μια ιταλικη ταινια η οποια δεν ξερω καν αν κυκλοφορησε στην ελλαδα..βγηκε περυσι περιπου τετοια εποχη στα ιταλικα σινεμα κ το ολο concept της ταινιας ηταν μια παρεα ιταλων νεων 18 χρονων που ηρθε στην σαντορινη για διακοπες μολις τελειωσαν το λύκειο τους.ειχε σπασει τα ταμια περυσι στην ιταλια.θα με βοηθουσατε παρα πολυ αν ξερατε τον τιτλο της ταινιας η καποιο site ιατλικο να μου συστησεται γιατι θελω πολυ να την βρω.σας ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτέρων.. : :wavey:

την έχω........

A.K.t.f
27-12-2008, 02:53
Εγώ ψάχνω τον τίτλο 1 ταινίας αρκετά παλιάς η υπόθεση ήτα ότι κάποιος τραγουδιστής δεν θυμάμαι ακριβός ή ήτα ή έγινε βρικόλακας και οι θαυμάστριες του ήταν πρόθυμες να τις δαγκώσει δεν θυμάμαι πολλά αλλά θυμάμαι ότι την είχα δει και μου άρεσε αρκετά θέλω να την κατεβάσω αν γίνετε με τον τίτλο αν τον ξέρει κάποιος και ένα link από torrent που να την κατεβάζει (όχι απαραιτήτως).:blush: :baby: :-)

hannibal
27-12-2008, 08:12
το Queen of the damned μαλλον...

mastro1800
25-01-2009, 00:36
Ο τίτλος της στα ελληνικά αν δεν κάνω λάθος είναι πυρετός στην άσφαλτο παραγωγής 1995-2000 δεν θυμάμαι ακριβώς.
Την έχει προβάλει η ελληνική τηλεόραση αρκετες φορές.
Περίπου το στόρυ:
Ενας φοιτητής πάει διακοπές στο πατρικό του, οδηγάει μια μαυρη mustang,στον δρόμο παίρνει auto stop μια κοπέλα που ήταν πόρνη αν θυμάμαι καλά την έλεγαν Μελίσα με τα πολλά την καψουρεύεται τον βάζει να κανεί tattoo να βάλει σκουλαρίκια...Στο τέλος πυροβολεί τον νταλικέρη πατέρα της στα τέτοια του και μετά τους ποιάνει η αστυνομία
Όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει
Παίδες thanks

sidalxa79
05-07-2009, 21:25
παιδες ψαχνω απεγνωσμενα τον τιτλο μιας ταινιας. επαιζε ο Bruce Willis με εναν αλλο και εκαναν τους ληστες.χαρακτηριστικα θυμαμαι οτι υπολογιζαν ποσο χρονο χρειαζονται για την ληστεια και τραγουδουσαν ενα τραγουδι με την αντιστοιχη χρονικη διαρκεια. αυτα!αν μπορει να βοηθησει κανεις...ευχαριστω!

FLEUR
06-07-2009, 08:19
παιδες ψαχνω απεγνωσμενα τον τιτλο μιας ταινιας. επαιζε ο Bruce Willis με εναν αλλο και εκαναν τους ληστες.χαρακτηριστικα θυμαμαι οτι υπολογιζαν ποσο χρονο χρειαζονται για την ληστεια και τραγουδουσαν ενα τραγουδι με την αντιστοιχη χρονικη διαρκεια. αυτα!αν μπορει να βοηθησει κανεις...ευχαριστω!

Mήπως εννοείς το Hudson Hawk: To γεράκι;

gvas
30-07-2009, 16:19
Mήπως εννοείς το Hudson Hawk: To γεράκι;

Μπα, το Bandits του Μπάρι Λέβινσον ψάχνει.

Το τραγούδι είναι το Total Eclipse of the Heart

Scarlett
01-09-2009, 14:30
Ψάχνω μια ταινία εδώ και πολλά χρόνια που είχα δει όταν ήμουνα μικρή. 'Οποιος την ξέρει ας μου πει τον τίτλο!! please!!

Είναι δέκατος όγδοος με δέκατος ένατος αιώνας. Είναι ένα παιδί που είναι τυμπανιστής. Φαίνεται σαν 10χρόνο αλλά στην ουσία είναι πολύ μεγαλύτερος γιατί είχε ένα ατύχημα και σταμάτησε την ανάπτυξη του. Η μητέρα του χωρισμένη τα έχει κρυφά με τον ξάδερφο της και κάνουνε και παιδί μαζί αλλά αυτή πεθαίνει στην γέννα..

Τίτλο κανείς??:-(

gvas
01-09-2009, 17:51
Ψάχνω μια ταινία εδώ και πολλά χρόνια που είχα δει όταν ήμουνα μικρή. 'Οποιος την ξέρει ας μου πει τον τίτλο!! please!!

Είναι δέκατος όγδοος με δέκατος ένατος αιώνας. Είναι ένα παιδί που είναι τυμπανιστής. Φαίνεται σαν 10χρόνο αλλά στην ουσία είναι πολύ μεγαλύτερος γιατί είχε ένα ατύχημα και σταμάτησε την ανάπτυξη του. Η μητέρα του χωρισμένη τα έχει κρυφά με τον ξάδερφο της και κάνουνε και παιδί μαζί αλλά αυτή πεθαίνει στην γέννα..

Τίτλο κανείς??:-(

To Tin Drum ψάχνεις (το Ταμπούρλο ο ελληνικός τίτλος)

Υ.Γ. Διαδραματίζεται στις αρχές του περασμένου αιώνα

Scarlett
01-09-2009, 18:54
to tin drum ψάχνεις (το Ταμπούρλο ο ελληνικός τίτλος)

Υ.Γ. Διαδραματίζεται στις αρχές του περασμένου αιώνα

omg, Σε λατρεύω!

Ότι θες από μένα :tounge:

gvas
03-09-2009, 04:21
omg, Σε λατρεύω!

Ότι θες από μένα :tounge:

Μου αρκούν οι εκδηλώσεις λατρείας και θαυμασμού προς το πρόσωπό μου

Scarlett
04-09-2009, 17:15
Μου αρκούν οι εκδηλώσεις λατρείας και θαυμασμού προς το πρόσωπό μου

Αυτό έλειπε να θες κάτι άλλο:p :p

gvas
05-09-2009, 02:31
Αυτό έλειπε να θες κάτι άλλο:p :p

Μην επιμένεις σου είπα, δε θέλω τίποτα άλλο από σένα...

AmmyDC
13-11-2009, 02:20
Λοιπον,θυμαμαι που οταν ημουν μικρη θυμαμαι ειχα δει ενα παιδικο,χριστουγεννιατικο,που ηταν ενας τσαγκαρης καημενουλης κ εφτιαχνε παππουτσια,και μετα το βραδυ οταν αυτος πηγαινε για υπνο πηγαιναν κατι ξωτικα και του εφτιαχναν πολυ ωραια παππουτσια?Ξερει κανεις πως το λενε,και ισως και που μπορω να το βρω και να το κατεβασω?Γιατι μου χει κολησει και θελω να το ξαναδω!!:-)

kostas80
13-11-2009, 12:44
Λοιπον,θυμαμαι που οταν ημουν μικρη θυμαμαι ειχα δει ενα παιδικο,χριστουγεννιατικο,που ηταν ενας τσαγκαρης καημενουλης κ εφτιαχνε παππουτσια,και μετα το βραδυ οταν αυτος πηγαινε για υπνο πηγαιναν κατι ξωτικα και του εφτιαχναν πολυ ωραια παππουτσια?Ξερει κανεις πως το λενε,και ισως και που μπορω να το βρω και να το κατεβασω?Γιατι μου χει κολησει και θελω να το ξαναδω!!:-)

Τυχερή είσαι....
uXAi22lDsJY

AmmyDC
13-11-2009, 14:58

Τυχερή είσαι....
uXAi22lDsJY

Κατι παρομοιο εννοω αλλα οχι αυτο...Αυτο ειναι το ξενο,αυτο που ψαχνω βρηκα τωρα οτι το λενε οι νανοι κι ο τσαγκαρης,αλλα το βρηκα στο youtube αλλα μονο σε ηχογραφημενο παραμυθι... :(

Scarlett
29-01-2010, 17:24
ειχα δει μικρη μια ταινια απο βαλκανια μερια πρεπει να ητανε και δν μπορω να την βρω...αν σας τν περιγραψω ισως μ πειτε πως λεγεται..
ειναι σε ενα καρο ενα κοριτσι με εναν ανδρα -πιθανοτατα συγγενης της- και της διηγειται την ιστορια μιας γοργονας.
το μονο που θυμαμαι ειναι η γοργονα οτι ειχε ανοιχτο γαλαζιο ουρα και πιθανοτατα κατακοκκινα μαλλια.

ξερεται πως λεγεται η ταινια??? :-(:-(

Taliban***
09-02-2010, 04:05
Να μην ανοιγω ολοκληρο θεμα ποσταρω εδω και σορρυ για το οφτοπικ. Ζητω να μαθω την ΑΚΡΙΒΗ διαρκεια του Ελληνικου ψυχη βαθια. ΟΧΙ ποτε τελειωνουν οι τιτλοι τελους αλλα ποτε τελειωνει η ταινια. Την κατεβασα και διαρκει 2:08 και κοβεται αποτομα. Στο νετ ειδα οτι εχει 130 λεπτα διαρκεια και καπου αλλου 142. (Φανταζομαι μαζι με τους τιτλους τελους) Ποσο κραταει η ταινια καθαρα? Ρωταω καθως φοβαμαι μηπως την κατεβασα ελλιπή. Μηπως το τορρεντ ηταν κακο και χανω το τελος. Ευχαριστω. :-)

megi19
18-07-2010, 14:51
Λοιπόν εδώ και 1,5 χρόνο ψάχνω με την παρέα μου μια ταινία ..."φάντασμα" :D
Η φίλη μου είχε δει μια ταινία πριν 3 χρόνια περίπου στην ΕΡΤ ή στη ΝΕΤ και μαϛ την περιέγραφε...
Το στόρυ λοιπόν είναι το εξής ( και είναι πραγματικά ψιλογελοίο) επίσης αξίζει να σημειωθεί ότι η ταινία είναι γαλλική :tounge:
---> λοιπόν, μια οικογένεια τα μέλη της οποίας είναι
A) ο πατέρας.....(και κάτι παίζει με αυτόν και την νταντά- καθαρίστρια η κάτι τέτοιο τεσπα)
B) τη γυναίκα.....(που την πέφτει στο παιδί της το όποιο είναι σε αναπηρικό καροτσάκι..)
C) την κόρη που είναι...ψιλοπουτα@@τσα......
D) και τελευταίο και καλύτερο-----> το ποντίκι!!!
Το ποντίκι ήταν αυτό που μας κίνησε την περιέργεια στη περιγραφή της φίλης μας..το ποντίκι λοιπόν έχει καθοριστικό "ρόλο" στο έργο αυτό και εμφανίζεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Η γυναίκα φοβάται το ποντίκι ενώ ο πατέρας το συμπαθεί και του φέρεται οκ (σαν κατοικίδιο, ένα πράγμα) και δεν ήθελε να το σκοτώσει. Έτσι λοιπόν αποφασίζει ......(χαχχαχ) να το βάλει στο φούρνο μικροκυμάτων και να το φάει... αλλά η συνέχεια είναι που θα σας ξαφνιάσει (εάν δεν σας έχουν πέσει τα μαλλιά μέχρι τώρα διαβάζοντας αυτή τη... ψαγμένη πλοκή ταινίας)
Ο πατέρας αφού τρώει το ποντίκι μεταμορφώνεται σε ένα τεράστιο ποντίκι και αν θυμάμαι καλά τρώει ή σκοτώνει απλά την οικογένεια του!
Αυτά λοιπόν. Εύχομαι να χει κάποιος την υπομονή να διαβάσει το στόρυ...και να μας βοηθήσει στο να βρούμε την ταινία αυτή :-) Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

papagrigor
25-07-2010, 14:12
έχω φαγωθεί να βρω ποιος είναι ο τίτλος μιας ταινίας που είδα τυχαία στην τηλεόραση πριν μερικά χρόνια και δεν μπορώ.

είναι κάτι τύπαδες στη έρημο, ο ένας μάλιστα είναι μαύρος με ράστα ή κάτι τέτοιο και περιμένουν να γίνει ένα ντίλι με ναρκωτικά ή κάτι ανάλογο και στο τέλος ο τυπάς, αν θυμάμαι καλά ο μαύρος, πέφτει από ένα γκρεμό στην έρημο.

το σκηνικό είναι μέσα σε ένα σπίτι στην έρημο, ένα παλιό σπίτι.

αν ξέρει κανείς τίποτα να με βοηθήσει γιατί θέλω να την ξαναδώ αυτή την ταινία

θενκσ

std04131
24-11-2010, 04:18
παιδες ψαχνω μια ταινια που ειχα δει λιγο πιο παλια.ειναι κωμωδια τρομου και δε θυμαμαι παρα πολλα:
ειναι μια παρεα καμμενων teenagers που νοικιαζουν ενα μεγαλο σπιτι(δεν θυμαμαι σιγουρα αν το νοικιαζουν αλλα τεσπα μενουν εκει τελικα)και αρχιζουν να ερχονται οι γειτονισσες που ειναι γκομεναρες και τα πιτσιρικια παθαινουν πλακα.μετα κανουν ενα παρτι που γινεται της κολασεως κυριολεκτικα αφου καποιες ειναι γυναικες-δαιμονες.νομιζω παιζει και μια pornstar ή τεσπα καποια σχετικα γνωστη απο αλλο χωρο και οχι την ηθοποιια(Αυτο που λεω δεν ειναι καθολου σιγουρο αλλα για καποιο λογο μου εχει κατσει οτι επαιζε-και οχι δεν ηταν η jenna jameson-
αν ξερετε πειτε γιατι εχω φαει το imdb να το βρω αλλα δε θυμαμαι τιτλο ρε γμτ.

rigo95
01-05-2011, 16:25
Παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας. Όποιος είναι καμένος με ταινίες με ζόμπι ας με βοηθήσει. Ψάχνω να βρω μια ταινία που είχα δει γύρω στο 2006 η 2005 και την είχε δείξει το Star. Ξέρω μόνο την υπόθεση αλλά δεν ξέρω ούτε ηθοποιούς ούτε τίποτα. Ήταν μια οικογένεια και έκαναν ταξίδι με ένα σκάφος που είχε στη θάλασσα. Ώσπου ξαφνικά συννεφιάζει απότομα ο ουρανός και πιάνει τρικυμιά η θάλασσα . Τέλος πάντων το σκάφος πέφτει σε ένα βράχο και τα παΐδια της οικογενείας, ένας νεαρός και μια κοπέλα, παίρνουν ένα βαρκάκι και πηγαίνουν σε μια κοντινή πόλη να ζητήσουν βοήθεια. Όταν φτάνουν δεν υπήρχε κάνεις έξω αλλά άκουγαν εκκλησιαστικούς ύμνους. Βρήκαν έναν παπά και τους είπε ότι θα τους βοηθήσει . Όταν πήγαν πίσω στο σκάφος να πάρουν τους γονείς τους, αυτοί είχαν εξαφανιστεί. Μετά ξανά πήγαν στην πόλη για να μείνουν και το κορίτσι πήγε σε ένα ξενοδοχείο να βρει δωμάτιο. Όταν πήγε και το αγόρι , το κορίτσι είχε σκοτωθεί. Και σε όλη την ταινία το κινάγανε να σκοτώσουν το αγόρι στην πόλη τα ζόμπι. . Για να το χε δείξει το Star το 2006 σημαίνει ότι η ταινία είναι τουλάχιστον του 2005 και πιο παλιά. Ευχαριστώ εκ των πρότερων

ghadhika
01-05-2011, 20:36
Μήπως εννοείς το Dagon (http://www.imdb.com/title/tt0264508/)? Αν και δεν είναι ακριβώς zombies..

Rigo95, καλωσόρισες στο forum. Να σε ενημερώσω ότι απαγορεύονται τα greeklish και τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ. Αυτή τη φορά διόρθωσα το post σου αλλά την επόμενη φορά θα διαγραφεί.

rigo95
02-05-2011, 18:49
οκ ευχαριστω

manouela42
15-06-2011, 07:29
Γνωρίζει κανεις σε ποια ταινια ακούγεται το τραγούδι : Εγω θα κόψω το κρασί για σενα αγάπη μου χρυσή?

TalL_Guy
15-06-2011, 10:16
Γνωρίζει κανεις σε ποια ταινια ακούγεται το τραγούδι : Εγω θα κόψω το κρασί για σενα αγάπη μου χρυσή?
http://www.google.gr/search?q=%CE%95%CE%B3%CF%89+%CE%B8%CE%B1+%CE%BA%CF %8C%CF%88%CF%89+%CF%84%CE%BF+%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF %83%CE%AF+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+%CF%83%CE%B5%CE%BD%CE %B1+%CE%B1%CE%B3%CE%AC%CF%80%CE%B7+%CE%BC%CE%BF%CF %85+%CF%87%CF%81%CF%85%CF%83%CE%AE&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a

manouela42
15-06-2011, 12:07
To εχω ψαξει πολύ στο google αλλα δε βρισκώ την ταινια. Thanks παντως.

std04131
19-06-2011, 23:05
παιδες ψαχνω μια ταινια που ειχα δει λιγο πιο παλια.ειναι κωμωδια τρομου και δε θυμαμαι παρα πολλα:
ειναι μια παρεα καμμενων teenagers που νοικιαζουν ενα μεγαλο σπιτι(δεν θυμαμαι σιγουρα αν το νοικιαζουν αλλα τεσπα μενουν εκει τελικα)και αρχιζουν να ερχονται οι γειτονισσες που ειναι γκομεναρες και τα πιτσιρικια παθαινουν πλακα.μετα κανουν ενα παρτι που γινεται της κολασεως κυριολεκτικα αφου καποιες ειναι γυναικες-δαιμονες.νομιζω παιζει και μια pornstar ή τεσπα καποια σχετικα γνωστη απο αλλο χωρο και οχι την ηθοποιια(Αυτο που λεω δεν ειναι καθολου σιγουρο αλλα για καποιο λογο μου εχει κατσει οτι επαιζε-και οχι δεν ηταν η jenna jameson-
αν ξερετε πειτε γιατι εχω φαει το imdb να το βρω αλλα δε θυμαμαι τιτλο ρε γμτ.

εδω κανεις; την εχω ψαξει παντου αλλα ειναι σαν να μην υπηρξε ποτε :P
δεν ειναι το Night of the demons

//τη βρηκα http://www.imdb.com/title/tt0787485/

77Phenom
19-06-2011, 23:44
Γεια, μήπως ξέρει κανείς πώς λέγεται μια ταινία που είναι μια παρέα φίλων και αποφασίζουν να καθαρίσουν τους άμπαλους της γειτονίας, με δηλητήριο αφού τους έχουν καλέσει για δέιπνο πρώτα. Μετα τους θάβουν στην πίσω αυλή και νομίζω παίζει κάτι με τα πορτοκάλια εκεί...

Foetuse
21-06-2011, 02:19
Γεια, μήπως ξέρει κανείς πώς λέγεται μια ταινία που είναι μια παρέα φίλων και αποφασίζουν να καθαρίσουν τους άμπαλους της γειτονίας, με δηλητήριο αφού τους έχουν καλέσει για δέιπνο πρώτα. Μετα τους θάβουν στην πίσω αυλή και νομίζω παίζει κάτι με τα πορτοκάλια εκεί...

Μάλλον ψάχνεις το "The Last Supper" (1995).
http://www.imdb.com/title/tt0113613/

Foetuse
21-06-2011, 02:59
Λοιπόν εδώ και 1,5 χρόνο ψάχνω με την παρέα μου μια ταινία ..."φάντασμα" :D
Η φίλη μου είχε δει μια ταινία πριν 3 χρόνια περίπου στην ΕΡΤ ή στη ΝΕΤ και μαϛ την περιέγραφε...
Το στόρυ λοιπόν είναι το εξής ( και είναι πραγματικά ψιλογελοίο) επίσης αξίζει να σημειωθεί ότι η ταινία είναι γαλλική :tounge:
---> λοιπόν, μια οικογένεια τα μέλη της οποίας είναι
A) ο πατέρας.....(και κάτι παίζει με αυτόν και την νταντά- καθαρίστρια η κάτι τέτοιο τεσπα)
B) τη γυναίκα.....(που την πέφτει στο παιδί της το όποιο είναι σε αναπηρικό καροτσάκι..)
C) την κόρη που είναι...ψιλοπουτα@@τσα......
D) και τελευταίο και καλύτερο-----> το ποντίκι!!!
Το ποντίκι ήταν αυτό που μας κίνησε την περιέργεια στη περιγραφή της φίλης μας..το ποντίκι λοιπόν έχει καθοριστικό "ρόλο" στο έργο αυτό και εμφανίζεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Η γυναίκα φοβάται το ποντίκι ενώ ο πατέρας το συμπαθεί και του φέρεται οκ (σαν κατοικίδιο, ένα πράγμα) και δεν ήθελε να το σκοτώσει. Έτσι λοιπόν αποφασίζει ......(χαχχαχ) να το βάλει στο φούρνο μικροκυμάτων και να το φάει... αλλά η συνέχεια είναι που θα σας ξαφνιάσει (εάν δεν σας έχουν πέσει τα μαλλιά μέχρι τώρα διαβάζοντας αυτή τη... ψαγμένη πλοκή ταινίας)
Ο πατέρας αφού τρώει το ποντίκι μεταμορφώνεται σε ένα τεράστιο ποντίκι και αν θυμάμαι καλά τρώει ή σκοτώνει απλά την οικογένεια του!
Αυτά λοιπόν. Εύχομαι να χει κάποιος την υπομονή να διαβάσει το στόρυ...και να μας βοηθήσει στο να βρούμε την ταινία αυτή :-) Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

Χαχαχαχαχαχα!!!! Θεική ταινία! Ψάχνεις για το "Sitcom" (1998) του Francois Ozon! Στην Ελλάδα κυκλοφόρησε με τον ίδιο τίτλο.
http://www.imdb.com/title/tt0157044/

77Phenom
21-06-2011, 11:28
Μάλλον ψάχνεις το "The Last Supper" (1995).
http://www.imdb.com/title/tt0113613/

Nαι!!:adore::adore::adore:

panagiotisand
19-11-2011, 03:32
ένας άντρας και μια γυναίκα ( ετοιμόγεννη ) μπαίνουν σε μια πόλη (λίγο παλιά εποχή ) ψάχνοντας ένα μέρος να μείνουν . Με τα πολλά βρίσκουν . Η γυναίκα ξαπλώνει στο κρεβάτι πονώντας και ο άντρας της λέει ότι θα πάει να φέρει βοήθεια ( όπου την εγκατέλειψε ) . Την επόμενη μέρα ο άντρας πάει στην γυναίκα του με ένα μπουκέτο λουλούδια αλλά αυτή και το μωρό είχαν πεθάνει . … Μετά από τι θυμάμαι ο άντρας έβλεπε εφιάλτες και όταν ξυπναγε είχε σημάδια στα χέρια του ( πληγιές ).

HardCotton
19-11-2011, 14:39
?????????????????????????????????????????????????? ?????

soulakou
21-11-2011, 19:07
Psaxnw mia tainia thn opoia eixa dei polu kairo prin alla den 8umamai ton titlo ths..!!Exei na kanei me enan nearo pou feugei apo ena sxoleio kai paei se allo..sto opoio vinteoskopoun tous kavgades tous..O nearos mplekei se olo auto xarh mias kopelas pou gnwrizei sto sxoleio kai anagkazete na palepsei me ton pio "ntah" tou sxoleiou otan autos pianei sto stoma tou ton nekro tou patera..Auto kanonizetai gia mia sugkekrimenh hmeromhnia kai sto enttvmeta3u autos ma8ainei kapoioes texnikes mazi me kapoious allous apo enan tupo pou exei kati san gumnasthrio..!!Den 8umamai kai polla apo edw kai katw... Euxaristwww..

Despair
22-11-2011, 14:31
Psaxnw mia tainia thn opoia eixa dei polu kairo prin alla den 8umamai ton titlo ths..!!Exei na kanei me enan nearo pou feugei apo ena sxoleio kai paei se allo..sto opoio vinteoskopoun tous kavgades tous..O nearos mplekei se olo auto xarh mias kopelas pou gnwrizei sto sxoleio kai anagkazete na palepsei me ton pio "ntah" tou sxoleiou otan autos pianei sto stoma tou ton nekro tou patera..Auto kanonizetai gia mia sugkekrimenh hmeromhnia kai sto enttvmeta3u autos ma8ainei kapoioes texnikes mazi me kapoious allous apo enan tupo pou exei kati san gumnasthrio..!!Den 8umamai kai polla apo edw kai katw... Euxaristwww..

Never Back Down (2008)

xmariosx
09-12-2011, 22:43
καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο φορουμ και δημιουργησα τον λογαριασμο επειδη δεν θυμομουν εναν τιτλο μιας ταινιας!.Λοιπον η υποθεση της ταινιας ειναι : Ενας μικρος μενει με τον πατερα του σε ενα σπιτι κοντα σε μια επαυλη που ειναι κοντα στην θαλασσα στην οποια ζουν μια κοπελα μεγαλη σε ηλικια με την εγγονη της .Ο μικρος ειναι καλος στην ζωγραφικη και πηγαινει που και που στην επαυλη και η κοπελα που μενει εκει του λεει να την ζωγραφισει !Η πιο χαρακτηριστικη σκηνη ειναι οταν ο μικρος πινει νερο απο το μηχανημα που πατας και βγενει το νερο (που συνηθως υπαρχουν σε δημοσιους χωρους ) και πηγαινει και τον φιλαει η εγγονη και αυτοσ την ερωτευεται .Αποφασιζει λοιπον να γινει μεγαλος και τρανος και οντως γινεται μεγαλος ζωγραφος ! Μετα ομως η κοπελα τα φτιαχνει με εναν αλλον και αυτος νευριαζει !Το τελος της ταινιας ειναι οτι γυρναει αυτος πια μεγαλος στο πατρικο του και αφου κανει βολτα στην επαυλη καθετε να αναπολει τις στιγμες που περασε εκει και ξαφνικα εμφανιζεται η κοπελα απο πισω!
Σας παρακαλω αν ξερετε την παρακατω ταινια γραψτε επιγοντως τον τιτλο της γιατι σπαω το κεφαλι μου για να την βρω!

νομιζω επαιζε ο λεοναρντο ντι καμπριο και η ταινια ειναι περιπου 5 6 χρονων (μπορει και παραπανω ) και ο τιτλος της νομιζω περιεχει την λεξη ...κηπος ή παραδεισος κατι τετοιο
παντως οποιος εχει καποια γνωστη ταινια παρομοια με την πλοκη που ανεφερα πριν ας πει την αποψη του!!
ευχαριστω!!

Gaslight
09-12-2011, 23:34
καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο φορουμ και δημιουργησα τον λογαριασμο επειδη δεν θυμομουν εναν τιτλο μιας ταινιας!.Λοιπον η υποθεση της ταινιας ειναι : Ενας μικρος μενει με τον πατερα του σε ενα σπιτι κοντα σε μια επαυλη που ειναι κοντα στην θαλασσα στην οποια ζουν μια κοπελα μεγαλη σε ηλικια με την εγγονη της .Ο μικρος ειναι καλος στην ζωγραφικη και πηγαινει που και που στην επαυλη και η κοπελα που μενει εκει του λεει να την ζωγραφισει !Η πιο χαρακτηριστικη σκηνη ειναι οταν ο μικρος πινει νερο απο το μηχανημα που πατας και βγενει το νερο (που συνηθως υπαρχουν σε δημοσιους χωρους ) και πηγαινει και τον φιλαει η εγγονη και αυτοσ την ερωτευεται .Αποφασιζει λοιπον να γινει μεγαλος και τρανος και οντως γινεται μεγαλος ζωγραφος ! Μετα ομως η κοπελα τα φτιαχνει με εναν αλλον και αυτος νευριαζει !Το τελος της ταινιας ειναι οτι γυρναει αυτος πια μεγαλος στο πατρικο του και αφου κανει βολτα στην επαυλη καθετε να αναπολει τις στιγμες που περασε εκει και ξαφνικα εμφανιζεται η κοπελα απο πισω!
Σας παρακαλω αν ξερετε την παρακατω ταινια γραψτε επιγοντως τον τιτλο της γιατι σπαω το κεφαλι μου για να την βρω!

νομιζω επαιζε ο λεοναρντο ντι καμπριο και η ταινια ειναι περιπου 5 6 χρονων (μπορει και παραπανω ) και ο τιτλος της νομιζω περιεχει την λεξη ...κηπος ή παραδεισος κατι τετοιο
παντως οποιος εχει καποια γνωστη ταινια παρομοια με την πλοκη που ανεφερα πριν ας πει την αποψη του!!
ευχαριστω!!

μηπως το great expectations http://www.imdb.com/title/tt0119223/?

xmariosx
09-12-2011, 23:49
μηπως το great expectations http://www.imdb.com/title/tt0119223/?

ευχαριστω φιλε !! τελικα βγηκα πολυ εξω με τον τιτλο (αν και τον ειχα διαβασει στο νοβα καπως ετσι ) και τους ηθοποιους !!

nineta
05-01-2012, 06:17
kalispera sorry gia ta greklish alla exei kollisei to pliktrologio..loipon den einai kainouria tainia k i ipothesh afora mia kopela avgalth ksanthia p ksekina na kanei parea me mia kastanh me makri malli pou thn parasernei as poume kai thn opoia gnorizei sto sxoleio.xarakthristikh skhnh einai otan ths kanei tripa st afalo sto olo roz dwmatio ths me velona.koimoudai sinexeia mazi.epishs arxizei k h allh na ntinetai me rouxa prokltika na vafete edona na vgainoun me agoria ktl ktl kai na kapnizoun oti vroun.mia allh skhnh einai pou eno k kala pane gia upno h 'kakia' to skaei apo to para8iro gia na paei me agori eno vazei gia fousta to strapless mplouzaki ths.sto telos h mana ths 'kakias' kathgorei thn mana ths allhs oti h korhs ths eblekse to paidi ths.auta den imoun kai polu katatopistikh gt pane polla xronia.telospadwn euxaristoo

ghadhika
05-01-2012, 11:01
Αν και δεν αναφέρεις τις ηλικίες τους για να βοηθήσεις, η περιγραφή μου θυμίζει Thirteen (http://www.imdb.com/title/tt0328538/).

nineta
07-01-2012, 02:44
ναι ευχαριστωωωω!

HardCotton
07-01-2012, 12:57
Κάποτε είχα δει μια ταινία, αλλά δεν θυμάμαι και πολλά από αυτή.. Βασικά ούτε ηθοποιούς. Θυμάμαι μόνο ένα σημείο (στην αρχή νομίζω) που είναι ένας τύπος με φεράρι και ένας άλλος με φορτηγό. Αυτός με τη φερράρι του κάνει κόλπα, και αυτός αγριεύει και όταν η φερράρι σταματά για να περάσει ένα τρένο, το φορτηγό το σπρώχνει και πέφτει πάνω στο τρένο.. Τίποτα άλλο. Μήπως ξέρει κανείς;

K-Afro
09-01-2012, 14:08
Hardocotton συγγνώμη για την παρεμβολή.. :-)
Ψάχνω κι εγώ μια ταινία, την είχα δει πριν πάρα πολλά χρόνια στην τηλεόραση. Είναι κάτι πιτσιρίκια σε μια βρωμερή πόλη (των ΗΠΑ, εικάζω) που είναι και καλά συμμοριούλα και αράζουν σε ένα υπόγειο (δε θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες για το τι κάνουν, δεν την είδα από την αρχή). Προς το τέλος, ένα παιδί της συμμορίας, που έχει ερωτευτεί ένα συνομήλικο κορίτσι με πολύ αυταρχικό πατέρα, κατά λάθος σκοτώνει τον πατέρα αυτόν, όταν πυροβολεί για επίδειξη την ντουλάπα του υπογείου στο οποίο κρυβόταν για να παρακολουθήσει τι κάνουν τα πιτσιρίκια όταν αράζουν. Την επόμενη, ληστεύει με το όπλο το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς και φεύγοντας υπόσχεται στον ψιλικατζή ότι θα του τα επιστρέψει. Τέλος, προτείνει στην κοπέλα να φύγουν με το τραίνο από αυτήν την πόλη (αν δε με απατά η μνήμη μου, της λέει να πάνε στο Μεξικό) και αυτή δέχεται. Όντας πάνω στο τραίνο, το κορίτσι δεν έχει ακόμα μάθει για το θάνατο του πατέρα της και λέει "Θα με σκοτώσει ο πατέρας μου μόλις μάθει ότι έφυγα". Το αγόρι την κοιτά και δε λέει τίποτα κι έτσι τελειώνει η ταινία. Την ξέρει κανείς;

HardCotton
09-01-2012, 15:48
Δεν με πειράζει..

xristinaber
21-02-2012, 03:48
Καλησπέρα!!!! Καλώς σας βρήκα!! : )
Ψάχνω μια ταινία...που φυσικά δεν θυμάμαι..βασικές πληροφορίες! Η ιστορία πάνω κάτω είναι η εξής: μια μητέρα έχει δύο παιδιά, το πρώτο νομίζει ότι δεν είναι του συζύγου της, αλλά κάποιου άλλου (στιγμιαίο λάθος!!!!!!) οπότε δεν του φέρεται καθόλου καλά. Μετά από χρόνια ανακαλύπτει ότι έκανε λάθος, καθώς ο τύπος τον οποίο νόμιζε για πατέρα του πρώτου της παιδιού είναι στείρος....... Σας λέει κάτι????
Ευχαριστώ ακόμα κ για την προσπάθεια!!!

HardCotton
22-02-2012, 21:43
Δεν ξέρω, αλλά κάτι μου θυμίζει.. Μπορεί να κάνω και λάθος..

xristinaber
24-02-2012, 01:27
:) Αν σου έρθει κάτι..εδώ θα είμαι!!!!

ewan
01-03-2012, 00:50
Καλησπερα σε ολους τον τελευταιο καιρο ψαχνω μια ταινιαπου δυστυχος οι πληροφοριες μου για αυτην ειναι πολυ λιγες το μονο που ξερω ειναι εξα κομματι της πλοκης το οποιο θα περιγραψω ωστε αν καποιος μπορει να με βοηθησει να εχει καποια στοιχεια ( αυτο που ψαχνω ειναι ο τιτλος ) η ταινια εξιστορει την ιστορια ενος πάπα ο οποιος ξεκινησε με εναν φιλο του απο τα χαμηλα επιπεδα και δειχνει πως ιεραρχηθηκε και εφτασε στο αξιωμα του πάπα αλλα παρα αυτα πως παρεμηνε ταπεινος και συνρχισε να ενδιαφερετε για το κοσμο και παρα τις αντιπαλοτητες που ειχε να αντιμετοπισει ηταν ταπεινος ανθρωπος και τελικα ανακαλυπτει οτι ο μεγαλυτερος εχθρος του ηταν ο φιλος του αν μπορει καποις να βοηθησει παρακαλω

ghadhika
01-03-2012, 10:42
Καλησπερα σε ολους τον τελευταιο καιρο ψαχνω μια ταινιαπου δυστυχος οι πληροφοριες μου για αυτην ειναι πολυ λιγες το μονο που ξερω ειναι εξα κομματι της πλοκης το οποιο θα περιγραψω ωστε αν καποιος μπορει να με βοηθησει να εχει καποια στοιχεια ( αυτο που ψαχνω ειναι ο τιτλος ) η ταινια εξιστορει την ιστορια ενος πάπα ο οποιος ξεκινησε με εναν φιλο του απο τα χαμηλα επιπεδα και δειχνει πως ιεραρχηθηκε και εφτασε στο αξιωμα του πάπα αλλα παρα αυτα πως παρεμηνε ταπεινος και συνρχισε να ενδιαφερετε για το κοσμο και παρα τις αντιπαλοτητες που ειχε να αντιμετοπισει ηταν ταπεινος ανθρωπος και τελικα ανακαλυπτει οτι ο μεγαλυτερος εχθρος του ηταν ο φιλος του αν μπορει καποις να βοηθησει παρακαλω

Μήπως λες το The Shoes of the Fisherman (http://www.imdb.com/title/tt0063599/)?

pouise
02-03-2012, 22:17
Γειά σας.

Ψαχνω μια ιαπωνικη ταινια, στην οποια πρωταγωνιστουν παιδακια τα οποια τα εχει αφησει μονα η μαμα τους σε ενα σπιτι και διαβιωνουν. Η ταινια ξεκιναει με τη μητερα η οποια μετακομιζει σε ενα διαμερισμα και δεν θελει να εμφανισει ολα τα παιδια, κπα τα πηγαινει μεσα σε βαλιτσες.
Αν μπορουσατε να με βοηθησετε, θα το εκτιμουσα πολυ.
Ευχαριστω.

mpouxa
11-03-2012, 02:30
Καλησπέρα Ψάχνω μια ταινία ...
Την είχα δει προ πενταετίας στην ΝΕΤ αργά το βράδυ και είναι ιαπωνικής προέλευσης . Απ όσο θυμάμαι η υπόθεση εκτυλίσσονταν με έναν άνθρωπο ο οποίος είχε τραύμα από την παιδική ηλικία του που δολοφονήθηκε η αδερφή του. Αυτός λοιπόν αναζητούσε τον δολοφόνο της ο οποίος νομίζω ήταν ένας πλούσιος , Η ταινία ήταν πραγματικά πολύ ρεαλιστική και είχε έντονο το ξύλο! Σας παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!

roulakoni
11-03-2012, 18:28
Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι επειδή είμαι καινούρια εδώ και δεν ξέρω πώς ακριβώς λειτουργεί το foroum είναι εύκολο να μου πει κάποιος αν γνωρίζει την ταινία the joe louis story και αν μπορώ να τη βρω με ελληνικούς υπότιτλους?

Moonbaby7
11-03-2012, 18:33
Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι επειδή είμαι καινούρια εδώ και δεν ξέρω πώς ακριβώς λειτουργεί το foroum είναι εύκολο να μου πει κάποιος αν γνωρίζει την ταινία the joe louis story και αν μπορώ να τη βρω με ελληνικούς υπότιτλους?
Το Forum δεν είναι Warez Forum,δεν έχει ταινίες ούτε άλλα αρχεία τα οποία θα μπορεί να κατεβάσει κάποιος.Μπορείς να ψάξεις στο Google για Forum με τέτοιο υλικό,να γραφτείς και πληρώνοντας συνδρομή σε κάποια εταιρεία που φιλοξενεί αυτά τα αρχεία(Filehoster)να τα κατεβάσεις.
Εδώ απλά μπορείς να ρωτήσεις για κάποια ταινία της οποίας τον τίτλο δε θυμάσαι κ.λ.π.Αλλά όχι να την κατεβάσεις από εδώ.Για υπότιτλους θα ψάξεις στα αντίστοιχα site για υπότιτλους.Μπορεί κι εκεί που θα βρεις τη ταινία να την έχουν ήδη με ελληνικούς υπότιτλους.

roulakoni
11-03-2012, 18:40
Ευχαριστώ πολύ. Δε θέλω να την κατεβάσω από εδώ απλά ήθελα να μάθω αν υπάρχει με ελληνικούς υπότιτλους. Θα ψάξω σε αυτά που μου πρότεινες και πάλι ευχαριστώ πολύ.

ghadhika
11-03-2012, 23:11
Καλά σου τα είπε ο/η Moonbaby7, και με μια γρήγορη αναζήτηση, όχι ελληνικούς αλλά ούτε αγγλικούς δε θα βρεις.

Moonbaby7
12-03-2012, 02:08
Καλά σου τα είπε ο/η Moonbaby7, και με μια γρήγορη αναζήτηση, όχι ελληνικούς αλλά ούτε αγγλικούς δε θα βρεις.
Είδα έχεις γενέθλια,χρόνια πολλά και εύχομαι τα καλύτερα σε όλους τους τομείς :-)

ghadhika
12-03-2012, 18:44
Είδα έχεις γενέθλια,χρόνια πολλά και εύχομαι τα καλύτερα σε όλους τους τομείς :-)

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Natassapl
02-05-2012, 14:40
Προ καιρού είχα δει μία ταινία, της οποίας και αναζητώ τον τίτλο, η οποία είχε το εξής θέμα.
Σε μια αγροτική περιοχή των ΗΠΑ μια εταιρεία είχε βάλει σκοπό την δημιουργία ενός υδροηλεκτρικού έργου. Η περιοχή ήταν αγροτική. Οι αγρότες δεν ήθελαν να ξεπουλήσουν την γη τους, οπότε με ένα συντονισμένο σχέδιο τους οδήγησαν στην εξαθλίωση τους προκειμένου να τους πάρουν την γη οδηγωντας τους στην χρεωκοπία. Τους πουλούσαν σπορους κακής ποιότητας, τους έδιναν κακά φυτοφάρμακα, τους έπαιρναν τα προιόντα τους σε χαμηλές έως εξευτελιστικές τιμές διότι λόγω της κακής καλλιέργειας ήταν ελατωματικά. Πρωταγωνιστεί ε΄να ζευγάρι που κάνουν το παν για να για να ξεξυπνίσουν και τους υπόλοιπους της περιοχής.
Μήπως κάποιος από εσάς που διαβάζετε αυτό το θέμα έχετε ιδέα πως λέγεται η συγκεκριμένη ταινία?? Δυστυχώς δεν θυμάμαι ποιός ηθοποιός πρωταγωνιστούσε.
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

hello
17-07-2012, 10:37
Γεια σας και από εμένα, είμαι καινουρια στο forum και χαιρομαι πολυ που μπαίνω στην παρέα σας και στις συζητήσεις σας.Αναζητώ και εγώ μία ταινία τώρα τελευταία , που είχα δει πριν από μερικά χρόνια στο mega νομίζω, και επειδή δε γνωρίζω ούτε τίτλο ουτε ηθοποιό, σκεφτηκα μήπως θα μπορουσατε να βοηθήσετε εσεις.Η υπόθεση της ταινίας έχει ως εξής:Πρόκειται για μια αστυνομικη ταινια, όπου ο πρωταγωνιστής, ερχεται σε ρήξη τελος πάντων μένα κακοποιο στοιχειο, και ο δευτερος αποφασίζει να εκδικηθει τον αστυνομικο δολοφονώντας την γυναικα του (maggie).Εκει λοιπον που ειναι στον κηπο και γιορταζουν παρεά μ'ενα φιλικο τους ζευγαρι, η γυναικα του αστυνομικου, πηγαινει μέσα στην κουζινα για να φέρει την τουρτα.Εκει περα μεσα στο σπιτι, έχει μπει ήδη αυτο το κακοποιο στοιχειο που ερχεται σε κόντρα με τον αντρα της και της βάζει ένα μηλο μέσα στο στόμα για να μη φωνάξει και την στραγγαλίζει.Ο αστυνομικος που ειναι ακόμα εξω στον κήπο με το φιλικο ζευγαρι, βλεποντας οτι καθυστερει πολυ η γυναικα του μεσα, σηκώνεται και πηγαινει μεσα να δει τι γινεται και την βλεπει πεσμενη και πνιγμενει με το μηλο μεσα στο στομα.τελικα τρεχει και τον πιανει αυτον που τη σκοτωσε , αλλα τελικα δε τον δολοφονει γιατι τον συγκρατει ο φιλος του που ηταν μαζι παρεα στο σπιτι.Απο τοτε αυτος , εφοσον εχασε τη γυναικα του γινεται σαν αστυνομικος πολυ αγριος και αποτομος, με ολους.Παρακατω δε θυμαμαι και πολυ καλα.Ελπιζω να μπορει καποιος να με βοηθησει στην ανευρεση της ταινιας σας ευχαριστω όλους εκ των προτερων.

Matzika
04-09-2012, 18:59
πριν ενα χρονο ειχα δει μια ταινια στο alter πρωταγονιστρια ηταν μια ξανθια(λουζ ντε μαπιε καπως ετσι) που οταν ηταν μικρη την ειχαν παει για να την θυσιασουν αλλα γλιτωσε (μωρο ηταν την γλιτωσε μια γυναικα) και μετα μεγαλωσε και ηθελε να την βρει γιατι της ειχαν πει οτι ηταν μανα της και πηγε στο μοναστιρη που εμενε αυτη.Α ηταν καλη τραγουδιστρια και επισεις ειχε ενα γνωστο που την ειχε ερωτευτη (ποιιτη) και την ακολουθουσε οπου και να πηγενε (κρυφα μεν) επιδεις θυμαμε που της ειχε πει ενας 'αν δεν τραγουδισεις θα σε πεταξω εξω και σενα και την μανα σου και τον ποιητη σου)

Σας παρακαλω εαν την ξερετε πειτε μου πως λεγετε γιατι την ψαχνω καιρο

Πάνκυρ
20-03-2013, 21:32
Καλησπερα σε ολους.. Ειμαι νεος στη σελιδα και θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση για μια ταινια την οποια ψαχνω να βρω απεγνωσμενα αλλα δεν καταφερνω να την βρω γιατι δεν γνωριζω τον τιτλο της.. Ειναι μια ταινια που μου την ειπε ενας φιλος και μου φανηκε πολυ ενδιαφερουσα οποτε θα ηθελα να μαθω πως τη λενε για να τη δω! Προκειται για μια ταινια μαλλον θριλερ- ψυχολογικο.. Σας λεω την υποθεση, και αν μου απαντησετε χιλια ευχαριστω: Σε μια βιλα (μαλλον) μπηκε καποιος κλεφτης- κακοποιος (μπορει οχι μονο ενας) και αφου βουτηξε χρηματα, κοσμηματα πηγε και εδεσε στο λαιμο μιας πλουσιας γυναικας (ιδιοκτητριας του σπιτιου?) ενα κολαρο- σιδερο (τελως παντων ενα τετοιο αντικειμενο) το οποιο ηταν εκρηκτικο και θα εσκασε απο στιγμη σε στιγμη.. Ο κακοποιος εξαφανιστηκε και ολοι οι υπολοιποι προσπαθουσαν να βγαλουν απο το λαιμο αυτης της γυναικας το κολαρο με το εκρηκτικο αλλα δεν γινοταν διοτι ηταν πολυ σφιχτα η για καποιον αλλο ταδε λογο.. Και απ 'οτι ξερω ζητησαν καποια στιγμη βοηθεια και απο καποιους αλλους οι οποιοι προσπαθουσαν συνεχως και γεματοι αγωνια να καταφερουν να σωσουν την γυναικα.. Ματαια ομως γιατι δεν προλαβαν μεχρι που η βομβα εσκασε και η δυσμυρη γυναικα και αλλος κοσμος βρηκαν αδικο τελος!!! Σας παρακαλω απαντηστε μου οσο ξερετε... Ευχαριστω!

ΥΓ: Ολα αυτα που περιγραφω δεν ξερω αν ειναι τελειως σωστα (οι λεπτομερειες) αλλα σε γενικες γραμμες η υποθεση ειναι σωστη (Σιγουρα ειναι αυτο το τελος).. Ευχαριστω και παλι

Τζακ Πάλανς
21-03-2013, 13:08
για ρίξε μια ματιά σ' αυτήν:
37790

PVC-1, του Σπύρου Σταθόπουλου, στο cine.gr (http://www.cine.gr/film.asp?id=709219&page=1) και στο imdb (http://www.imdb.com/title/tt1031951/reference)

Πάνκυρ
21-03-2013, 18:18
για ρίξε μια ματιά σ' αυτήν:
37790

PVC-1, του Σπύρου Σταθόπουλου, στο cine.gr (http://www.cine.gr/film.asp?id=709219&page=1) και στο imdb (http://www.imdb.com/title/tt1031951/reference)

Ναι μαλλον αυτη ειναι η ταινια! ευχαριστω!

myt1981nansi
14-04-2013, 12:40
Γεια σας, ψαχνω μια ξενη ταινια που την ειχα δει περιπου το 1995 - 1996 αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο..Η υποθεση ειχε ως εξης. Ηταν ενας πατερας ο οποιος παραμελουσε την κορη του, η κορη του του ειχε ζητησει να παει να την δει σε ενα μπαλετο που θα κανει και εκεινος με την δουλεια του δεν πηγε..Ομως το κοριτσακι σκοτωθηκε σε τροχαιο και ο πατερας του ειχε τυψεις που δεν πηγε...Το κοριτσακι εμφανιζοταν αν θυμαμαι καλα σε μορφη λευκης κουκουβαγιας...το τελος που θυμαμαι και ειχα συγκινηθει ηταν ο πατερας διπλα σε μια μικρη πισινα να κλαιει και το κοριτσακι εμφανιστηκε μπροστα του σε μορφη πνευματος και τον καθυσηχαζε....Αν μπορει καποιος να μου πει το τιτλο...Την ψαχνω μηνες...!!!!!! Ευχαριστω και σορυ αν σας κουρασα...

Vissarionas
14-04-2013, 13:42
Λεγεται children of the mist. Τη ψαχνω κι εγω διαδικτυακα αλλα τζιφος. Μονο youtube σε χαλια αναλυση.

myt1981nansi
14-04-2013, 23:37
Ευχαριστω παρα πολυ Βυσσαρριωνα....Το βρηκα σαν They watch και υπαρχει στο Youtube με ελληνικους υποτιτλους και σχετικα καλη ποιοτητα!!!! Αν δεν το βρεις πεσμου να σε βοηθησω..Ευχαριστω και παλι...!!!!!

stellaaa
16-09-2013, 23:08
Καλησπέρα σας,
ψάχνω απελπιστικά μια ταινία εδώ και πολύ καιρό. Η υπόθεση είναι η εξής: η ταινία είναι εποχής. Τότε οι πόρνες ανήκαν στην υψηλή κοινωνία. Για παράδειγμα θυμάμαι μια σκηνή όπου όταν οι πόρνες έρχονταν στην πόλη με βάρκες και ήταν σαν γιορτή, τις χειροκροτούσαν κλπ. Ήταν μια κοπέλα η οποία θα γινόταν πόρνη και έπρεπε να εκπαιδευτεί γιατί τότε αυτές έπρεπε να ήταν μορφωμένες. Από μικρή ήταν ερωτευμένη με ένα παιδί και μεγαλώνοντας αυτή έγινε από τις πιο δημοφιλείς πόρνες. Αυτός την κυνηγούσε πάντα αλλά αυτή τον απέφευγε. Κάποια στιγμή έγινε πόλεμος στη χώρα και οι πόρνες υποβιβάστηκαν πολύ. Για να δεχτεί η Αγγλία (μάλλον) να συμμαχήσει μαζί τους έπρεπε να δεχτεί ο βασιλιάς. Έτσι έβαλαν αυτή την κοπέλα να πάει μαζί του και να τον πείσει. Αυτός δέχτηκε και στο τέλος αν θυμάμαι καλά αυτή την κοπέλα την έκαναν δούκισσα (η κάτι τέτοιο) και φαινόταν σαν αληθινή ιστορία. Σας παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι..... Θέλω να την βρω οπωσδήποτε.
Ευχαριστώ.

achilleas 21
16-09-2013, 23:21
Καλησπέρα σας,
ψάχνω απελπιστικά μια ταινία εδώ και πολύ καιρό. Η υπόθεση είναι η εξής: η ταινία είναι εποχής. Τότε οι πόρνες ανήκαν στην υψηλή κοινωνία. Για παράδειγμα θυμάμαι μια σκηνή όπου όταν οι πόρνες έρχονταν στην πόλη με βάρκες και ήταν σαν γιορτή, τις χειροκροτούσαν κλπ. Ήταν μια κοπέλα η οποία θα γινόταν πόρνη και έπρεπε να εκπαιδευτεί γιατί τότε αυτές έπρεπε να ήταν μορφωμένες. Από μικρή ήταν ερωτευμένη με ένα παιδί και μεγαλώνοντας αυτή έγινε από τις πιο δημοφιλείς πόρνες. Αυτός την κυνηγούσε πάντα αλλά αυτή τον απέφευγε. Κάποια στιγμή έγινε πόλεμος στη χώρα και οι πόρνες υποβιβάστηκαν πολύ. Για να δεχτεί η Αγγλία (μάλλον) να συμμαχήσει μαζί τους έπρεπε να δεχτεί ο βασιλιάς. Έτσι έβαλαν αυτή την κοπέλα να πάει μαζί του και να τον πείσει. Αυτός δέχτηκε και στο τέλος αν θυμάμαι καλά αυτή την κοπέλα την έκαναν δούκισσα (η κάτι τέτοιο) και φαινόταν σαν αληθινή ιστορία. Σας παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι..... Θέλω να την βρω οπωσδήποτε.
Ευχαριστώ.

Μηπως λες την ταινία που έπαιζε εχθές στο Entertaiment?Δεν την ειδα από την αρχή αλλά μοιάζει το σενάριο πολύ.Ο τίμοθυ Ντάλντον έπαιζε .Ο πόλεμος ήταν μεταξύ Αγγλίας και Γαλλίας και η πόρνη ήταν Γαλλίδα που παντρεύτηκε τον Αγγλο βασιλιά αλλά γούσταρε έναν άλλον από παλιά.

ghadhika
16-09-2013, 23:29
Κάποιος γνωστός ηθοποιός; Χώρα παραγωγής; Περίπου δεκαετίας;

stellaaa
16-09-2013, 23:37
Αγγλικό ή αμερικάνικο ήταν. Το είχα δει στο filmnet 2008-2010.. ξέρω δεν βοηθάω πολύ αλλά δεν θυμάμαι κάτι παραπάνω.

stellaaa
16-09-2013, 23:46
Τίτλος ταινίας;

achilleas 21
17-09-2013, 00:00
Moυ φαίνεται "η ερωμένη του βασιλια" αλλά τσεκαρε το για σιγουρια απο το χθεσινο προγραμμα

stellaaa
17-09-2013, 00:24
δεν ειναι αυτη!! σε ευχαριστω παρα πολυ παντως..

achilleas 21
17-09-2013, 00:54
τπτ.με τις αισθηματικες ταινιες δεν τα παω και πολυ καλα.Απο πολεμικές,μαφία κτλ ρωτα με

Jonny
20-09-2013, 19:18
Καλησπερα σε ολους, ψαχνω κι εγω μια ταινια εδω και καιρο, παλια αρχες του 90' η τελη 80' πρεπει να βγηκε.Εγω την ειχα δει γυρω στο 93' με 95' αν θυμαμαι καλα σε κρατικο καναλι αλλα την πετυχα δυστυχως στο τελος, πριν 4-5 χρονια και στο mega ενα βραδυ.Ηταν σαν το the thing του 2011 με εναν εξωγηινο που εμπαινε μεσα σε σωματα ανθρωπων, ο πρωταγωνιστης που ηταν ενας αστυνομικος ειχε μια γυναικα ξανθια νομιζω που ηταν και αυτη εξωγηινη αλλα καλη και τους βοηθουσε να τον βρουνε.. Θυμαμαι μια σκηνη τον κυνηγουσανε σε ενα κινηματογραφο, και μια αλλη φορα σε ενα νοσοκομειο η πανεπιστημιο αλλα παντα τους ξεφευγε.Ειναι στυλ μεταφθσικου τρομου εδειχνε πως μεταμορφωνονταν ο ανθρωπος και εβγαινε ο εξωγηινος απο μεσα του.Αυτα ξερω σας κουρασα αλλα οποιος ξερει κατι για τον τιτλο της ταινιας ας μου απαντησει γιατι εχω φαει τρελο κολλημα και θελω να τη βρω...

iliasparl
10-12-2013, 00:21
Ξέρετε πως λέγεται η ταινία του πράσινου τέρατος στο Avengers 2;

dameva
10-12-2013, 00:58
για το hulk μιλας???

xtriantaf
13-01-2014, 22:01
μπας και ξερει κανενας μια ταινια(80'ς-90'ς) που ο πρωταγωνιστης (νεαρος) σκοτωνει καταλαθος τον γιο καποιου πλουσιου που του "ανηκει" η πολη και τον κυνηγαει στο τελος σε μια πιστα κυνοδρομιων

klapsas18
17-01-2014, 21:59
ειχα δει μια ταινια στην τηλεοραση πιο παλια η οποια ηταν σε ενα δωματιο με εναν ψυχολογο απο οτι θυμαμαι και μεσα υπηρχαν αστυνομικοι οι οποιοι εκαναν τους απλους πολιτες και μεσα σε αυτους ηταν και ο δολοφονος. και δειχνανε σκηνες απο τις δολοφονιες και ο δολοφονος αφηνε πανω στα πτωματα και απο ενα γραμμα της αλφαβητου, και τα συγκεντρωσαν ολα και τα βαλανε σε μια σειρα σαν αναγραμματισμο αλλα στην τελικη δεν ηταν η σωστη σειρα, και στο τελος φανερωσαν τον δολοφονο και αυτος αυτοκτονησε και αν θυμαμαι καλα ηταν γυναικα. αν καποιος την εχει δει ας μου πει πως λεγεται ευχαριστω

sejjpmo
22-02-2014, 21:02
Καλησπέρα σε όλους. Ψάχνω μία ιταλική ταινία, πιθανώς της τελευταίας 20ετίας, δεν ξέρω τον τίτλο. Είναι περιπέτεια. Υπόθεση: βιασμός και δολοφονία μιας γυναίκας. Βασικός ήρωας ο αστυνομικός που αναλαμβάνει να εξιχνιάσει την υπόθεση. Υπάρχει και "ρομάντζο" ανάμεσα σ'αυτόν και σε μια δικαστική λειτουργό. Μια ταινία με ανατρεπτικό τέλος. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ.

μαριαΓ.
09-03-2014, 17:26
καλησπερα σε ολους.. θα ηθελα να με βοηθησετε ,να βρω τον τιτλο μιας ταινιας..
Η μητερα μου προσφατα την ειδε αλλα δεν θυμαται ουτε τιτλο ουτε ετος ουτε τιποτα σας γραφω την ιστορια μηπως καποιος την αναγνωρισει..
Η ιστορια εχει να κανει με ενα ζευγαρι που η γυναικα μενει εγκυος. οταν γεννιεται το παιδι ο πατερας το δινει και λενε στην μανα οτι εχει πεθανει .. στην συνεχεια αυτο το παιδι καταλληγει σε ορφανοτροφειο και αναπτυσει μεγαλο ταλεντο με την μουσικη .. στο μεταξυ ψαχνει ολο αυτο το διαστημα για τους γονεις του.. Ο πατερας του πριν πεθανει εξομολογειται την αληθεια στην μανα του παιδιου και ξεκιναει και εκεινη να τον ψαχνει και στο τελος δειχνει οτι αυτο το παιδι αναλαμβανει μια συναυλια η ορχηστρα και αυτος ειναι διευθυντης ορχηστρας που την καθοδηγει και σε αυτο το κονσερτο βρισκει την μανα του...

καμια ιδεα????? Σας ευχαριστω ...

- - - - - - - - - -

επισης στο εργο αποδεικνυεται οτι και οι δυο γονεις του παιδιου ηταν μουσικοι και οτι αποκει μαλλον εχει παρει το ταλεντο αυτο ..

- - - - - - - - - -

επισης στο εργο αποδεικνυεται οτι και οι δυο γονεις του παιδιου ηταν μουσικοι και οτι αποκει μαλλον εχει παρει το ταλεντο αυτο ..

fog131
09-03-2014, 18:07
δεν θα βγάλεις άκρη....Βρές τουλάχιστον έναν απο τους ηθοποιούς και ψάξε στις ταινίες του..:butterflies:

μαριαΓ.
09-03-2014, 18:48
το σκεφτηκα αυτο πρωτο πρωτο αλλα η μητερα μου δεν θυμοταν τιποτα.. κριμα γιατι ακουγεται ωραια ταινια και θελω πολυ να την δω .. ισως καποιος θυμηθει τιποτα και τελικα μου πει τον τιτλο!! σευχαριστω πολυ !

XriCt3
09-03-2014, 19:02
Γεια σου Μαρία !

Την ταινία που αναζητάς δεν την έχω δει, όμως, υποθέτω ότι η μητέρα σου την είδε στην τηλεόραση. Αν ναι, μπες στο συγκεκριμένο σάιτ, http://www.palo.gr/tileorasi/?chdate=20140309&channel=mega&chcat=1 , πληκτρολόγησε το κανάλι που την παρακολούθησε και ψάξε βάση δοθέντων ημερομηνιών στην κατηγορία ταινίες .

μαριαΓ.
09-03-2014, 19:06
την ειδε σε ενα site στο ιντερνετ που βλεπεις ταινιες online αλλα σημερα μπηκε και εκεινη μηπως την βρει και δεν βρηκε κατι .. ψαχνω και γω στο google μηπως μεσω της περιληψης βρω τιποτα αλλα δυστηχως τιποτα και πουθενα !!

panosmek
09-03-2014, 19:20
Αφου την ειδε στο ιντερνετ μπορεις να την βρεις στο ιστορικο. Απλο!!!

Astrachan
09-03-2014, 19:23
Γεια σου Μαρία.

Η ταινία που ψάχνεις λογικά είναι η August Rush και είναι υπέροχη.

Εδώ (http://www.imdb.com/title/tt0426931/?ref_=fn_al_tt_1) μπορείς να δεις την πλοκή στο imdb.

Καθώς και εδώ (http://www.myfilm.gr/article2127.html) στα Ελληνικά.

μαριαΓ.
09-03-2014, 19:38
μπραβο αποτι καταλαβα αυτη ειναι ... σευχαριστω παρα πολυ , εχω σπασει το κεφαλι μου να ψαχνω... νασαι καλα !!!

Fanas
11-03-2014, 01:15
Καλησπέρα σας.. Θα ήθελα να μάθω πως λέγεται μια ταινία.. Ειναι τρόμου και μυστηρίου όπου κάποια άτομα συναντιούνται στο βουνό τυχαία με διαφορετικές ζωές και προσπαθούν να επιβιώσουν.. Στην εξέλιξη της ταινίας καταλαβαίνουν πως ο καθένας πιστευει πως βρίσκεται σε διαφορετική τοποθεσία και προσπαθώντας να ξεφύγουν περπατάνε προς μια κατεύθυνση και καταλήγουν πάλι στο ίδιο σπιτάκι στο βουνό.. Στο τέλος της ταινίας καταλαβαίνουν πως ειναι όλοι μεταξύ τους οικογένεια απο άλλες χρονολογιες και το παιδί που θα γεννήσει η μια κοπέλα π ειναι έγκυος βρίσκεται ήδη δίπλα της

ghadhika
11-03-2014, 14:39
Καλησπέρα σας.. Θα ήθελα να μάθω πως λέγεται μια ταινία.. Ειναι τρόμου και μυστηρίου όπου κάποια άτομα συναντιούνται στο βουνό τυχαία με διαφορετικές ζωές και προσπαθούν να επιβιώσουν.. Στην εξέλιξη της ταινίας καταλαβαίνουν πως ο καθένας πιστευει πως βρίσκεται σε διαφορετική τοποθεσία και προσπαθώντας να ξεφύγουν περπατάνε προς μια κατεύθυνση και καταλήγουν πάλι στο ίδιο σπιτάκι στο βουνό.. Στο τέλος της ταινίας καταλαβαίνουν πως ειναι όλοι μεταξύ τους οικογένεια απο άλλες χρονολογιες και το παιδί που θα γεννήσει η μια κοπέλα π ειναι έγκυος βρίσκεται ήδη δίπλα της

Δε μου θυμίζει κάτι με τη πρώτη ανάγνωση αλλά σίγουρα ακούγεται ενδιαφέρουσα.
Καμιά επιπλέον πληροφορία; Είναι αγγλική, περίπου χρονολογίας; Παίζει κάνας γνωστός ηθοποιός;

Fanas
11-03-2014, 17:13
Την είδα περίπου πριν 5 μήνες δεν νομίζω να ειναι παλιά γιατι την είδα μέσω μιας ιστοσελίδας.. Ειναι σε αγγλική γλώσσα και απο ηθοποιούς συγνώμη αλλα δεν θυμάμαι.. Θυμάμαι πως προς στο τέλος της ταινίας εμφανίζεται και ένας στρατιώτης απο τον γερμανικό στρατό που βρισκόταν σε πόλεμο.. Αυτός Ζούσε επίσης στην δική του χρονολογία που ήταν και ο άντρας της εγκύου στην εξέλιξη της ιστορίας.. Αυτόν στο τέλος προσπαθούσαν να τον βάλουν να πολεμήσει για κατι ώστε να μην συμβούν κάποια πράγματα και πεθάνει η κοπέλα που στην πραγματικότητα βρισκόταν και σαν εμβρυο στην κοιλιά της γυναικας.. Πολυ μπέρδεμα

skov
16-03-2014, 22:41
Έχω φάει κυριολεκτικά όλες τις βάσεις δεδομένων ταινιών σε όλο το ίντερνετ και δεν μπορώ να βρω την ταινία που ψάχνω!Την είχα δει μικρός στην τηλεόραση και δεν θυμάμαι τίτλο. Η ταινία είναι επιστημονικής φαντασίας και είναι θρίλερ ή αλλιώς ταινία τρόμου

Η ταινία ξεκινάει σε ένα επιστημονικό εργαστήριο μέσα σε κάποια ζούγκλα, δείχνοντας επιστήμονες μπροστά σε υπολογιστές και να ταράσσονται από την έλευση ενός εξωγήινου όντος εν μέσω καταιγίδας. Στην συνέχεια απ΄ ότι θυμάμαι 2 Αμερικανοί φτάνουν σε ένα χωριό στην ζούγκλα και στην συνέχεια οδεύουν προς αυτό το επιστημονικό εργαστήριο με την καθοδήγηση ενός ντόπιου παιδιού από την φυλή που κατοικεί στο χωριό. Στον δρόμο τους μέσα στο ποτάμι βρίσκουν μία βάρκα-καλύβα όπου έμενε ένας γνωστός για το χωριό άνθρωπος τον οποίο βρίσκουν διαλυμένο-φαγωμένο από κάτι. Επίσης θυμάμαι ότι εκεί οι ντόπιοι μιλάγανε για ένα κακό που τους βρήκε το οποίο εξαφανίζει-τρώει ανθρώπους. Στην συνέχεια φτάνουν στο εργαστήριο και μπαίνοντας παρατηρούν ότι οι υπολογιστές είναι ανοιχτοί αλλά κανείς πουθενά. Το παιδί πέφτει μέσα από μία τρύπα στο από κάτω επίπεδο του εργαστηρίου και βλέπει δίπλα του εναν κρεμασμένο- φαγωμένο νεκρό. Μετά το μόνο που θυμάμαι είναι ότι τους άλλους δύο τους κυνηγάει το τέρας-εξωγήινος και τρέχοντας σε ένα διάδρομο ανοίγει μία πόρτα όπου βρίσκονται εγκλωβισμένοι με όπλα οι επιστήμονες οι οποίοι πυροβολούν και προλαβαίνουν στο τσακ και γλυτώνουν τους 2 αμερικανούς από αυτό.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

meina
13-05-2014, 21:47
καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και θα ήθελα λίγη βοήθεια με κάτι..
ψάχνω ταινίες με πρωταγωνιστές ή άλλους χαρακτήρες, που να είναι κριτικοί τέχνης..
είναι επείγον, διότι έχω μια εργασία και δεν ξέρω ποιος άλλος μπορεί να με βοηθήσει, καθώς όλες οι μηχανές αναζήτησης μου βγάζουν κριτικούς ταινιών και όχι ταινίες που αναφέρονται σε κριτικούς..
ευχαριστώ :nerd:

G K
10-08-2014, 18:24
Πριν τρια-τεσσερα χρονια ειχα δει την διαφημιση μιας ταινιας στην τηλεοραση και μου χτυπησε τωρα στο κεφαλι να την δω, αλλα δεν θυμαμαι το ονομα. Θυμαμαι οτι γινοταν καποιο ειδος εισβολης απο κατι οντα που ηταν ενεργειακα και περιβαλλονταν νομιζω απο πορτοκαλι αυρα ή κατι παρομοιο. Τα οντα αυτα απο οτι θυμαμαι ειχαν την μορφη ηλεκτρισμου-κεραυνου ή κατι τετοιο και νομιζω ειχαν την ικανοτητα να κλεβουν την ενεργεια των ανθρωπων. Σας παρακαλω ειναι πολυ επειγον, δεν μπορω να το ξεκολησω απο το κεφαλι μου..Θυμαται μηπως κανεις ονομα???????

Argiris nikos
10-08-2014, 19:52
Μια ταινία μου έρχεται στο μυαλό : The war of the worlds . αυτήν δεν λες ; http://en.wikipedia.org/wiki/The_War_of_the_Worlds .

- - - - - - - - - -

http://en.wikipedia.org/wiki/War_of_the_Worlds_%282005_film%29 .

G K
10-08-2014, 21:31
Mμμ οχι δεν ειναι αυτη, αν και θυμιζει λιγο

Argiris nikos
10-08-2014, 22:17
ρίξε μια ματιά εδώ : http://www.imdb.com/list/ls004631712/ .

- - - - - - - - - -

επίσης και εδώ : http://www.imdb.com/list/ls000081485/ .

G K
10-08-2014, 23:02
Ευχαριστω πολυ, λογικα κατι θα βρω εκει.:anniversary::agree:

Argiris nikos
10-08-2014, 23:27
τίποτα :) . take care ! .

- - - - - - - - - -

να ξέρεις αν δεν βρεις στα παραπάνω links την ταινία που θες στην μεγάλη ανάγκη πάνε εδώ : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_featuring_extraterrestrials εδώ θα την βρεις σίγουρα . αυτά ελπίζω να βοήθησα όσο μπορούσα . have a good one ! .

G K
10-08-2014, 23:54
Tελικα την βρηκα την ταινια στο δευτερο σιτε που εστειλες!! :D
Δεν ειδα και πολυ καλες κριτικες , αλλα θα την δοκιμασω ετσι και αλλιως. Ευχαριστω!!
http://www.imdb.com/title/tt1093357/

Argiris nikos
11-08-2014, 00:14
ωραίος ! .

Dimitris T.
16-08-2014, 03:37
Ψάχνω μια ταινία που την είχε δείξει πριν 3-4 χρόνια στο Star.
Θυμάμαι μόνο την αρχή, ήταν ένας αφροαμερικανός που είχε σκοτώσει κάποιον, νομίζω έμπορο ναρκωτικών, με ένα κατσαβίδι και ένα τηγάνι, του κάρφωσε το χέρι με το κατσαβίδι και τον σκότωσε με το τηγάνι, σοβαρά :P και μετά κρυβόταν σε ένα μικρό σπίτι στο δάσος. Είχε ένα πιστόλι επειδή φοβόταν και πήγε να τον βρει ένας παππούς βετεράνος πολέμου νομίζω, και είδε το πιστόλι και του είπε ότι όταν ρίχνεις δεν είναι όπως στις ταινίες και του έμαθε να ρίχνει. Την συνέχεια δεν την έχω δει.
Αν την ξέρει κάποιος ή θυμίζει σε κάποιον κάτι ας γράψει.

spitolo
16-08-2014, 23:42
είναι μια ταινία που είναι ένας που τον καταράστηκαν όταν πηγαίνει με γυναίκες την επόμενη μέρα αυτές να παντρεύονται με κάποιον άλλο την ξέρει κανείς ;

LefkiH
17-08-2014, 00:19
Ένας για όλες ειναι ο ελληνικός τίτλος. αν καταλαβα καλα για ποια ταινια μιλας!

- - - - - - - - - -

Δεν είναι καλή

- - - - - - - - - -

Good luck chuck

spitolo
17-08-2014, 11:26
ευχαριστώ φίλε μου !

firefrog
17-08-2014, 17:55
ευχαριστώ φίλε μου !

Παλικαρι απο τα λιγα.. Τσολιας , λεβεντης

LefkiH