PDA

Επιστροφή στο Forum : Η Χειρότερη Ταινία Όλων Των Εποχών

Σελίδες : 1 [2] 3

daoni23
20-05-2005, 18:31
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από bulletproof
prvth fora το ακουω

τιτλος καποιου τραγουδιου του ειναι

mans
20-05-2005, 19:13
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από daoni23
αν θυμαμαι καλα, ο μουρ του εθεσε την αποψη πολλων οτι για την αυξηση της εφηβικης εγκληματικοτητας, υπευθυνη ειναι η υπο-κουλτουρα της ροκ. εκεινος για να απαντησει, θετει το ρητορικο ερωτημα: "ποιος ειναι πιο διαδεδομενος σαν προτυπο για τα παιδια? ενας ροκ τραγουδιστης ή προεδρος των Η.Π.Α.?"
τα συμπερασματα δικα μας...

το κομμάτι όπου ο μουρ μιλάει με το μάνσον στο Βowling μπορείτε να το δείτε εδώ (http://www.albinoblacksheep.com/video/manson.php)

άκρως ενδιαφέρον.

ανοίγει αν δε κάνω λάθος, μόνο με ΙΕχπλορερ

silencer51
20-05-2005, 19:44
Η σκηνή με τον Manson εξέπληξε πολλούς, μιας και οι περισσότεροι τον έχουν στο μυαλό τους ως ενα "ανδρόγυνο με μεηκ-απ". Προφανώς τα φαινόμενα απατούν...

despina284
20-05-2005, 23:26
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από emily

osoi thapsane to elephant,gia mena epishs einai akyroi aytoi....
giati htan poly wraia tainia.
p.s.an milhsa snobistiks se prohgoymena post,einai giati fanatizomai[kai etsi goystarw vasika],apla,sorry an xefyga. :-)

sorry αλλα εμενα δε μου αρεσε το Ελεφαντ και δεν θεωρω εαυτον ακυρη επειδη δε γουσταρω την οπτικη του σκηνοθετη και την καταληξη της ταινιας. Καταρχην εβγαλε οτι τα παιδια που μπηκαν και γαζωσαν το μισο σχολειο επρεπε σωνει και καλα να ειναι γκει. Κατα δευτερον οι μισοι μαθητες συμπεριφερονταν σαν αλιεν πχ. ο μαυρος και ο ξανθος που ουτε καν πανικοβληθηκαν...δηλ. αυτο ειναι φυσιολογικο τωρα οταν στο σχολειο σου υπαρχουν δυο πειραγμενοι που πυροβολουν οπου τους γουσταρει;;;;

Ο Μουρ μπορει να εφτασε σε εξτριμ οπως η φωτογραφια του κοριτσιου στην αυλη του Χεστον αλλα το συμπερασμα του στην τελικη ηταν ξεκαθαρο και επισης ξεκαθαρο εκανε το ποιος ειναι υπευθυνος που καθε αμερικανος εχει απο ενα οπλο παραμασχαλα και φοβαται και τη σκια του.

mindscape
20-05-2005, 23:44
Ακριβώς ετσι, το Elephant είναι λιγότερο κραυγαλέο, έχει μια πιο arty προσέγγιση και είναι καταφέρνει μεσα απο τη σιωπή και το μινιμαλισμό του να είναι ακόμα πιο πνιγηρό και να περνάει το μήνυμα του... Προσωπικά το θεωρώ σπουδαία ταινία.

silencer51
21-05-2005, 00:34
Συμφωνώ απόλυτα!

ALKATRAZ
21-05-2005, 01:03
Απο τις λιγες σοβαρες ταινιες για την κουλτουρα της χρησης.Με ενα μεγαλο συν την εμφανιση του Μπαροουζ.Χωρις ασκοπες υπερβολες με καλες ερμηνειες ειδικα Ματ Ντιλον, φιναλε πικρο και αδικο αναπαραγει αριστα το κλιμα γυρω απο την Αμερικη του περιθωριου τοσο πολλα χρονια πριν.Σιγουρα τα καπελα ειναι γκαντεμια.

bulletproof
21-05-2005, 03:35
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από despina284

sorry αλλα εμενα δε μου αρεσε το Ελεφαντ και δεν θεωρω εαυτον ακυρη επειδη δε γουσταρω την οπτικη του σκηνοθετη και την καταληξη της ταινιας. Καταρχην εβγαλε οτι τα παιδια που μπηκαν και γαζωσαν το μισο σχολειο επρεπε σωνει και καλα να ειναι γκει. Κατα δευτερον οι μισοι μαθητες συμπεριφερονταν σαν αλιεν πχ. ο μαυρος και ο ξανθος που ουτε καν πανικοβληθηκαν...δηλ. αυτο ειναι φυσιολογικο τωρα οταν στο σχολειο σου υπαρχουν δυο πειραγμενοι που πυροβολουν οπου τους γουσταρει;;;;

Ο Μουρ μπορει να εφτασε σε εξτριμ οπως η φωτογραφια του κοριτσιου στην αυλη του Χεστον αλλα το συμπερασμα του στην τελικη ηταν ξεκαθαρο και επισης ξεκαθαρο εκανε το ποιος ειναι υπευθυνος που καθε αμερικανος εχει απο ενα οπλο παραμασχαλα και φοβαται και τη σκια του.

δεν νομιζω οτι ηθελε να δειξει οτι ηταν γκευ , αν θυμαμαι καλα λενε οτι σημερα θα πεθανουν και δεν εχουν ποτε φιλησει καποιον .
το θεμα δεν ηταν το ποιον θα φιλησουν αλλα να φιλησουν.

daoni23
21-05-2005, 16:35

η κινηση του μουρ δεν ηταν εξτριμ αλλα φτηνη, για να μην πω χυδαια. βασικα, το λες κι εσυ λοιπον. ο μουρ εκανε ολο αυτο το οδοιπορικο για να μας αποδειξει το αυτονοητο, οτι η υπερβολικη οπλοχρησια ειναι κακη κι οτι τα οπλα ειναι επικινδυνα. δεν χρειαζομαστε ενα ντοκυμαντερ για να το καταλαβουμε αυτο. αν ενα αγγελουδι (οπως το κοριτσακι της φωτογραφιας) θυσιαστηκε μια φορα στον βωμο της μανιας των αμερικανων με την οπλοκατοχη, θυσιαστηκε κι αλλη μια με αυτο το φτηνο κολπο. το ξαναλεω, μου αρεσε το ντοκυμαντερ αλλα με κατι τετοιες κινησεις εντυπωσιασμου εχασε απο την ουσια κι αναλωθηκε στο να αποδειξει τι, το αυτονοητο? απ'την αλλη, ο "ελεφαντας" παιρνει την αφορμη απ'το πραγματικο γεγονος κι απ'τον ορυμαγδο σχετικα με την οπλοκατοχη και ακολουθει μια δικη του πορεια. το θεμα του βαν σαντ δεν ειναι τα οπλα αλλα οι διεξοδοι που εχει η αμερικανικη νεολαια (και η οποιαδηποτε νεολαια. καποια στιγμη και η δικη μας γειτονια θα φαει τη μπορα). οπλα υπηρχαν και θα υπαρχουν. οπλα ειχαν και οι προγονοι μας στην κατοχη. χωρις αυτα, τωρα καθε γειτονια της ελλαδας θα ειχε κι ενα τζαμί. το θεμα του βαν σαντ ειναι πώς εφτασαν και τι σκοπο εξυπηρετουν αυτα στα χερια ενος εφηβου, αποκληρωμενου απ'την ιδια του τη γενια...

hannibal
21-05-2005, 17:04
Το χω δει μια φορα οταν ειχε βγει σε dvd το elephant και δε θυμαμαι πολλα.Αλλα θυμαμαι οτι μου ειχε φανει τελειως βλακεια το οτι εδειχνε οτι για τη βια των παιδιων φταινε τα βιντεοπαιχνιδια.μπορει να κανω και λαθος αλλα αυτο ειχα καταλαβει.
Το μονο που μου αρεσε ηταν η μουσικη...

bulletproof
21-05-2005, 19:35
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από hannibal
Το χω δει μια φορα οταν ειχε βγει σε dvd το elephant και δε θυμαμαι πολλα.Αλλα θυμαμαι οτι μου ειχε φανει τελειως βλακεια το οτι εδειχνε οτι για τη βια των παιδιων φταινε τα βιντεοπαιχνιδια.μπορει να κανω και λαθος αλλα αυτο ειχα καταλαβει.
Το μονο που μου αρεσε ηταν η μουσικη...

μαλλον πρεπει να το ξαναδεις.....

verbal
21-05-2005, 19:35
ο μαυρος και ο ξανθος που ουτε καν πανικοβληθηκαν...δηλ. αυτο ειναι φυσιολογικο τωρα οταν στο σχολειο σου υπαρχουν δυο πειραγμενοι που πυροβολουν οπου τους γουσταρει;;;;

Φυσικά και είναι. Όσο (φυσιο)λογικό είναι να υπάρχουν άνθρωποι υπερευαίσθητοι, άλλο τόσο (φυσιο)λογικό είναι να υπάρχουν και άνθρωποι υπεραναίσθητοι. Έτσι, οι αντιδράσεις των πρώτων σε υπερανώμαλες καταστάσεις φαίνονται εντελώς "φυσιολογικές", ενώ αυτές των δεύτερων, φαίνονται κάθε άλλο παρά...

verbal
21-05-2005, 19:42
μου ειχε φανει τελειως βλακεια το οτι εδειχνε οτι για τη βια των παιδιων φταινε τα βιντεοπαιχνιδια.μπορει να κανω και λαθος αλλα αυτο ειχα καταλαβει.

πφφφ, μην πετάξει ο σκηνοθέτης ένα videogame ή μια σκηνή απο άλλη ταινία μέσα στη δική του, αμέσως να καταλάβουμε πως δείχνει ενόχους.

Δε σκέφτηκες το ενδεχόμενο να θέλει απλά να δείξει ότι η βια είναι πλέον βαθιά ριζωμένη στην κουλτούρα μας και εντελώς απενοχοποιημένη, και γι' αυτό εμφανίζεται στα βιντεοπαιχνίδια μας -για την ακρίβεια, είναι 7 στα 10 βιντεοπαιχνίδια μας (το ποσοστό το'βγαλα απ'το μυαλό μου, αλλά δεν πρέπει να απέχει και πολύ απ'την πραγματικότητα)- και στις ταινίες μας;

Επίσης, το άλλο ενδεχόμενο, που βρίσκω απείρως πιο συναρπαστικό, είναι να μη θέλει να δείξει τίποτα, απλά να βρήκε αστεία την ιδέα να κυκλοφορεί ένα βιντεογκέημ όπου ο παίχτης προσπαθεί να σκοτώσει του ήρωες της προηγούμενης ταινίας του, του Gerry. Πάντως αν είχε κυκλοφορήσει αυτό το παιχνίδι, εγώ θα ήμουν σίγουρα φανατικός.

emily
27-05-2005, 12:15
pisteyw kai sto elephant kai se alles tainies poy prospathoyn na prosegisoyn o kathenas me ton tropo toy to thema ths vias ,to deixnoyn me tropo poy kai kala ftaine ta snoleia,ta videogames,h metal moysikh poy einai poly edonh kai den xerw kai egw ti allo...pragma poy den thewrw swsto vasika.....twra sygekrimena sto elephant ta paidia to mono poy hthelan htan na exodwsoyn ton kathigites ,,na hsyxasoyn dld apo aytoys kai me ayton ton tropo na allaxoyn mia stogmh apo ton kosmo.

bulletproof
27-05-2005, 15:28
moy eklepses tin idea gia tin ipografi :p

by the way poy xathikes olo ayto ton kairo?

zografos
27-05-2005, 15:29
Prin ena xrono eixa auth tin ypografi :p

hannibal
27-05-2005, 17:41
καλα...θα το ξαναδω καποια στιγμη.

emily
28-05-2005, 18:36
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από zografos
ee ti na kanoyme emeis oi kathusterhmenoi..... :baby:

emily
28-05-2005, 18:44
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από bulletproof
moy eklepses tin idea gia tin ipografi :p

by the way poy xathikes olo ayto ton kairo?

eimai mytilhnh kai den eixa prosvash net,,giati den exw grammh...
ligo akmonh na mhn eixa epafh me net kai den tha hmoyn kai poly kala.... :D

bulletproof
29-05-2005, 16:07

telika eimaste oloi arrostoi :D :D :D

ilsa
03-08-2005, 15:47
θα πω το Cold Mountain που είδα πολύ πολύ πρόσφατα... παρακολουθείς 3 ώρες τον Τζουντ να παρπατάει μες τα χιόνια και να τρώει σφαίρες μόνο και μόνο για να πάει σπίτι, να κάνει σεξ με την Νικόλ και να σκοτωθεί!!!

vaguraw
26-12-2005, 01:16
Λιγο αργοπορημενος αλλα ενα θα πω μονο
η by far χειροτερη ταινια που εχω δει μεχρι τωρα στην συντομη ζωη μου.Η μονη ταινια που δεν αντεξα και την εβγαλα απο το dvd.Δεν αντεξα να δω ουτε 30 λεπτα.
Και το ονομα αυτης...Versus
ασιατικη χωρις κανενα νοημα,χαλια σκηνοθεσια ουτε για cult ή splatter δεν αξιζει(το splatter movie ετη φωτος μπροστα :p :p :p :p )

Predator
26-12-2005, 16:12
Το μυστικο της γεφυρας ηταν για μενα απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει....

Ενω ειχε πολυ καλους κ γνωστους ηθοποιους ηταν απιστευτα βαρετη,χωρις νοημα και πραγματικα ατελειωτη.... :confused:

dalaiklama
26-12-2005, 23:01
Ζombie Lake..την είδα για το This is Cult και σας βεβαιώνω ότι είναι ακόμα χειρότερη και από το Plan 9, το Manos και διάφορα άλλα "worst of all time"..

ALKATRAZ
27-12-2005, 01:13
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από dalaiklama
Ζombie Lake..την είδα για το This is Cult και σας βεβαιώνω ότι είναι ακόμα χειρότερη και από το Plan 9, το Manos και διάφορα άλλα "worst of all time"..

Zombie Lake του Jean Rollin εννοεις?
Ειχε πολυ καλες στιγμες, ενταξει ηταν ανισο και το σεναριο ειχε πολλα κενα αλλα δεν ηταν τοσο κακο.

Video_Phile
27-12-2005, 02:22
που να βλεπατε και το OASIS OF THE ZOMBIES του ιδιου!
ΦΙλε alkatraz το zombie lake Δεν ειναι του Rollin ακριβως,την ταινια την ειχε ξεκινησει ο jesys franco και για καποιο λογο(φημες λενε προβληματα υγειας)δεντην ολοκληρωσε με αποτελεσμα καποιες σκηνες να τις ολοκληρωσει ο rollin,το ιδιο σκηνικο εχει γινει και στο a virgin among the living dead του franco.
Γενικως με τις πραγωγες της eurocine εκεινης της εποχης επικρατουσε απιστευτο μπαχαλο με αποκορυφωμα το oasis of the zombies με καταγεγραμμενες 7 διαφορετικες version!!!
Aξιωσημειωτω ειναι οτι στην ελλαδα ειχε κυκλοφορησει το zombie lake 2 φορες σε βιντεο με την απιστευτη διαφορα:Η εκδοση με το τιτλο Η ΛΙΜΝΗ ΤΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΝΕΚΡΩΝ απο την εταιρια VCG εχει τις σκηνες με τις γυναικες που κανουν μπανιο στη λιμνη....γυμνες ενω η εκδοση με τον τιτλο Η ΛΙΜΝΗ ΤΩΝ ΖΟΜΠΙ απο την LIBRA VIDEO να εχει τις ιδιες σκηνες με τις κοπελες να φορανε μππικινι!!(προφανως αυτο εγινε γιατι γυριστηκανε οι σκηνες δυο φορες,μια αναλογα για την χωρα που θα πουλιοτανε το φιλμ π.χ. στην αγγλια θα πηγαινε σιγουρα η πιο light εκδοση ενω π.χ. στην βραζιλια η γυμνη εκδοση)

ALKATRAZ
27-12-2005, 02:36
Πολυ ενδιαφερουσες οι πληροφοριες σου.
Επειδη το εφερε η κουβεντα θελω να πω οτι τον σκηνοθετη - Rollin- τον εκτιμησα απο ενα 3ιπλο dvd box που αγορασα, Τριλογια των Βαμπιρ, μου αρεσε πολυ το υφος του και ο τροπος που γυριζε. Ειναι βαθια υποτιμημενος αλλα ψαχνοντας μετα σε σαιτ στο εξωτερικο ειδα οτι εχει πολυ φανατικο κοινο.
Δεν λεω οτι η λιμνη ειναι κανα αριστουργημα, αλλα επιμενω οτι εχει τις στιγμεσ του το εργο. :D

Video_Phile
27-12-2005, 12:23
ναι,οπως η σκηνη με το ζομπι που προστατευει την κορη του απο ενα αλλο ζομπι..priceless!! :-)

Erzebet Bathory
29-12-2005, 23:40
To Blade 3 de vlepotane me tipota !
Kai mou psiloarese to 1 ,pou to exw dei 5-6 fores ,ade kai to 2 vlepotane , alla to 3 aisxos : h Biel ? o megalos -kakos-vrikolakas pou itan san astegos ? h metafrasi twn rap stixwn ? ta polla(ma para polla) adiafora extras ?

To eida prosfata kai de thimamai kala-kala to telos (oute ti mesi ,oute tin arxi ....)

kioy
30-12-2005, 00:20
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Erzebet Bathory

Kai mou psiloarese to 1 ,pou to exw dei 5-6 fores ,

kala re sy ot 1? ta alla den ta exw dei, alla to 1 den blepotan...

pesame 8yma ths ypokeimenikothtas twn protimhsewn mas!!!

dalaiklama
30-12-2005, 00:36
H βερσιόν του Zombie Lake που θα δείτε στο καλτ εινα χωρίς τα μπικίνια. :)

Ο rollin έχει κάποιες καλές στιγμές στην καριέρα του αλλά το zombie Lake δε βλέπεται με τίποτα ρε παιδιά...μόνο για το γέλιο, εννοείται...

Από τα Blade εμένα μου άρεσε περισσότερο το 2 πάντως.

d1af
30-12-2005, 18:23
όλες του Peter Jackson

Dj Cool - T
30-12-2005, 18:53
Hello guyz!!! Oraio kai to furums sas! (apo tin pliroforiki erhomai...)
Na po kai ego tin gnomi mou peri eshatis tainias ever:
Dyo kata tin gnomi mou:
1)O podilatis tou pekinou
2)Meet Joe Black

Afou den ehoun TIPOTA na poun giati kanoun tainies????? :confused:
Perimeno na akouso esto mia kouveda, kai aftoi koitazodai (stin mougga) me tis ores!!!!!!!!! :mad:
:wavey:

Tyrael
30-12-2005, 23:45
Oi Aderfoi Grim pou to eida xtes sto cinema...!Mporei na mou erthei sto myalo kapoia alli pou thewrw xeiroteri...alla san prwti skepsi afto..!ELEOS DHLADH...!Ti malakies gyrizei o kosmos... :mad:

Ermi
02-01-2006, 23:48
διάβασα 29 σελίδες μονοκοπανία :o

σε γενικές γραμμές ψιλοσυμφωνώ ότι πολλές απο τις ταινίες που αναφέρθηκαν ότι είναι κακές (αν και είχα τη χαρα να μην εχω δει πολλες απο αυτες)

αλλά ως τη χειρότερη ταινία EVER για μένα είναι μια και μοναδική "Μη Αναστρέψιμος", δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα πως άρεσε σε κάποιους ( μαλλον θα ναι πολύ κουλτουριάριδες για τα γούστα μου ) :cool:
το θεώρησα ως την απόλυτη αηδία χώρις νόημα και λογική το μόνο που μου άφησε ως ουσία είναι ΠΟΤΕ να μην περάσω στη ζωή μου υπόγεια διάβαση μόνη μου βράδυ :p

και το είχα δει στο dvd με τον βιασμό στο γρήγορο, και το χειρότερο είναι ότι κατα τη διάρκεια το έργο πάει απο το κακό στο χειρότερο :angryfire , να μην αναφερθώ στη τελαυταία σκηνη με τους ξεβράκωτους (δεν την κατάλαβα με τίποτα )

και δεν την αναφέρατε πολλές φορές την ταινία αυτη, με εκπλήσει :confused:

αα
το Αδερφοί Γκριμ θέλω να το δώ, μου έχει καρφωθεί ότι θα είναι ιδιόμορφο και θα μου αρέσει, αλλά μάλλον δεν το άντεχει κανενας φιλος μου, άρα σε dvd μάλλον
;-)

ALKATRAZ
03-01-2006, 03:09
Ξαναειδα το Αμελι για να γελασω αλλα τελικα ουτε σαν κωμωδια δεν βλεπεται ετσι μαζι με το Ντογκβιλλ και τον Νευρικο Εραστη συναγωνιζονται σιγουρα οχι μονο για την χειροτερη αλλα και την πιο βαρετη

despina284
03-01-2006, 03:30
Για το Meet Joe Black συμφωνω.

Το Μη Αναστρεψιμος δεν το λες και χειροτερη ταινια ever...ουτε εγω ανηκω στην υψηλη κουλτουρα αλλα την συγκεκριμενη την βρηκα ψαγμενη και ενδιαφερουσα. Γενικα ανηκει στις ταινιες που τις ειδα μια φορα, δεν εχω ιδιαιτερη ορεξη να τις ξαναδω αλλα κατι μου αφησαν.

Το Αμελι, σιγα μη σου αρεσε Αλκα. Εμενα μ’αρεσε γιατι ηταν χαζοχαρουμενο, πρωτοτυπο και ειχε σουπερ μουσικη και φωτογραφια.

Παρ’ολ’αυτα ΟΥΑΟΥ δεν το πιστευω οτι συμφωνω με Αλκα για Νευρικο Εραστη και Ντογκβιλ. :o

Οι Αδερφοι Γκριμ δεν ηταν και ο,τι καλυτερο αλλα για ντιβιντι ειναι οκ και ο Χιθ Λετζερ ηταν αποκαλυψη.

Εγω επιμενω οτι η χειροτερη ταινια ever ειναι η Ονειροπαγιδα...γιαξ μπλιαχ ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :angryfire

ALKATRAZ
03-01-2006, 03:48
Καλη χρονια Δεσποινα 774
Εκτιμω την ειλικρινια σου, αν μη τι αλλο. :D

Να προσθεσω και το Last Samurai που προσβαλλει την κουλτουρα και τον σινεμα μιας ολοκληρης χωρας και που περα απο αυτο ειναι ανεκδιηγητο, αδυναμο, υπεραπλουστευμενο, ανευρο, της πλακας, σεναριακα αθλιο, το μονο καλο που εχει ειναι οτι ειναι τοσο γελοιο που μοιαζει τραγικο.

Magisa
03-01-2006, 15:14
h xeiroterh tainia pou eida pote htan h Γεννηση.

sth sygekrimenh katigoria symperilambanontai sxedon ola ta persina thriler

stacy
03-01-2006, 16:47
θα συμφωνήσω με τη δέσποινα για το μη αναστρέψιμος... αν και δε με θεωρώ κουλτουριάρα!!!!!! η ταινία ήταν διαφορετική... σίγουρα είναι από τις αγαπημένες μου ... αλλά και το σενάριο και η σκηνοθεσία και το οτι πήγαινε ανάποδα μου άρεσε πολύ!

Η γέννηση με άφησε παγερά αδιάφορη... το μόνο που μετανιώνω είναι το οτι πλήρωσα εισητήριο στο cinema ωστόσο πρέπει να αναγνωριστεί το οτι η Kidman έπαιξε καταπληκτικά...

Για εμένα μια από τις μεγαλύτερες βλακείες είναι το Minority Report... εντάξει έλεος... χάλι μαύρο!!! :confused:

Tyrael
03-01-2006, 18:50
O Naos tou Tromou...pou parolo pou itan tou Wes Craven itan ENTELWS GELOIO...kai kati pou eida prosfata sto cinema paratirwntas taftoxrona ena monadiko fainomeno...!To na adeiazei H MISH AITHOUSA apo ti mesi tis tainias...to Xroniko tis Narnia...!APLA ANTIGRAFH TOY AIWNA APO TON ARXONTA TWN DAXTYLIDIWN! ! ! !MEXRI KAI TO VOUKINO TIS GONDOR YPHRXE MESA! ! ! ! !DHLADH HMARTON :angryfire

dalaiklama
04-01-2006, 17:54
Η Νάρνια γράφτηκε την περίοδο 1950-1956 ενώ ο Άρχοντας δημοσιεύτηκε το 1954 αν δεν κάνω λάθος. Το αν ο Lewis "πρόλαβε" και ξεσήκωσε κάποια πράγματα δεν το ξέρω (αν και για να είμαι ελικρινής, διάβσα ότι ο Lewis μισούσε το μυθιστόρημα του Tolkien οπότε δεν ξερω κατα πόσο θα έκανε κάτι τέτοιο).O σεναριογράφος της ταινίας δεν νομίζω να είχε την ευχέρια να κάνει κάτι διαφορετικό.

Πάντως και μενα η Νάρνια με απογοήτευσε.

bulletproof
04-01-2006, 21:28
gia to narnia tha simfoniso kai ego oxi kati idietero to mono pou mou arese htan h tilda swinton thn opoia theoro axiologh ithopio.

eee oxi kai to minority report xalia tainia mi leme kai oti theloume apo ta kalitera tou spilberg kata thn gnomi mou..me eixe enthousiasei otan to eixa dei

hannibal
05-01-2006, 06:49
Η Νάρνια γράφτηκε την περίοδο 1950-1956 ενώ ο Άρχοντας δημοσιεύτηκε το 1954 αν δεν κάνω λάθος. Το αν ο Lewis "πρόλαβε" και ξεσήκωσε κάποια πράγματα δεν το ξέρω

Ναι αλλα το Hobbit και το Συσμαρυλιον ειχαν βγει πολυ νωριτερα...

dalaiklama
05-01-2006, 15:22
Ναι, αλλα ειλικρινα δεν θυμαμαι αν αναφεροταν πουθενα ας πουμε το Horn of Gondor.
Καλα, απο Σιλμαρίλιον γενικα δε θυμαμαι και πολλα, εφτυσα αιμα να το τελειώσω.

hannibal
05-01-2006, 19:55
Ειδα το Vampyros Lesbos και δυστηχως μπαινει χαλαρα σε αυτο το thread.Σαν Ελληνικη soft τσοντα του 80 ηταν.
Αμα αυτη ειναι η καλυτερη του Franco τοτε βαζω και τις αλλες 184 ταινιες του στις χειροτερες ολων των εποχων....

p.s.To minority report einai gamato.

p.s.2. To Narnia einai apla metrio alla oxi kai toso xalia re paidia.

Forsaken
05-01-2006, 22:08

Ναι αλλα το Hobbit και το Συσμαρυλιον ειχαν βγει πολυ νωριτερα...

Το Σιλμαρίλιον βγήκε πολύ αργότερα (γύρω στο '77), και το εξέδωσε ο γιος του Τόλκιν...... :wow:

dalaiklama
05-01-2006, 23:31
Eγω ακομα δεν εχω καταλαβει το γενικο κλιμα του thread. Αν μιλαμε για τις απόλυτα χειρότερες ταινιες ή γι αύτές που απλά απογοήτευσαν τις προσδοκίες μας. .

hannibal
06-01-2006, 05:12
Eγω ακομα δεν εχω καταλαβει το γενικο κλιμα του thread. Αν μιλαμε για τις απόλυτα χειρότερες ταινιες ή γι αύτές που απλά απογοήτευσαν τις προσδοκίες μας. .

Οι περισσοτεροι μαλλον για τις δευτερες μιλανε...

Video_Phile
07-01-2006, 03:53
Απο τα χειροτερα σκουπιδια που το ειδα με το ζορι για χαρη της ξαδερφουλας μου ηταν το rrrrrrrrrrr!
Χιουμορ για ανεγκεφαλους!

emily
09-01-2006, 14:46
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από d1af
όλες του Peter Jackson
ma den soy arese to braindead???
einai respect-
epishs vazw xeiroterh kai egw to versus kai h tainia poy moy fanhke ateleiwth.htan oi koykles.koreatikh kai ayth ,or something like it.

ALKATRAZ
09-01-2006, 15:59
Το Versus ειναι πολυ καλο και οι Κουκλες απο τα πιο σοφα εργα που υπαρχουν, ειναι βεβαια της υπομονης αλλα ειναι ταινια με πολλα αποθεματα ανθριωπιας, αυτοθυσιας κλπ
Εχτες ειδα το Saw 1 απο τις πιο φουσκες που ειδα τελευταια. Αρχισε μεν καλα - δεν πειραζει η ολοφανερη κλοπη - συνεχισε κλεβοντας τα παντα, οταν δε ηρθε η ωρα της "απαραιτητης" δρασης, τα κανε μπαχαλο, βαρεθηκα να βλεπω σε ταινιες να εχουν στριμωξει γυναικοπαιδα που λυνονται την τελευταια στιγμη, δεν ειναι κακο να παιρνεις απο αλλες ταινιες, καντο σωστα.
Κι απο αιμα με δοσεις δεν συγκρινεται με αθανατα σπλαττερ του 80 που εδιναν κουβαδες η με πραγματικα αιματοβαμμενα καλτ.
Κι αυτος που επαιζε τον γιατρο πως ηταν ετσι?
οποιος κερατωνει την φουκαριολα συζυγο πρεπει να τιμωρειται, τελος.

zografos
10-01-2006, 14:24
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από ALKATRAZ
Εχτες ειδα το Saw 1 απο τις πιο φουσκες που ειδα τελευταια. Αρχισε μεν καλα - δεν πειραζει η ολοφανερη κλοπη - συνεχισε κλεβοντας τα παντα, οταν δε ηρθε η ωρα της "απαραιτητης" δρασης, τα κανε μπαχαλο, βαρεθηκα να βλεπω σε ταινιες να εχουν στριμωξει γυναικοπαιδα που λυνονται την τελευταια στιγμη, δεν ειναι κακο να παιρνεις απο αλλες ταινιες, καντο σωστα.
Κι απο αιμα με δοσεις δεν συγκρινεται με αθανατα σπλαττερ του 80 που εδιναν κουβαδες η με πραγματικα αιματοβαμμενα καλτ.
οποιος κερατωνει την φουκαριολα συζυγο πρεπει να τιμωρειται, τελος. Ειμαι σιγουρος οτι τη βρισκεις με το να διαφερεις απο τους αλλους, ετσι δεν ειναι μωρη Ραμονα?
Και δε μου λες γιατι μου δημιουργηθηκε απορια. Οποιος κερατωνει τη γυναικα του πρεπει να τιμωρειται εκτος αν παντρευτει και τη δευτερη γκομενα?

zografos
10-01-2006, 14:31
Ταινιες για 0/10

Ονειροπαγιδα
Jacob's Ladder
The Texas Chainsaw Massacre(to authentiko, to allo den to eida alla fantazomai)
To spiti me ta 1000 ptwmata
Oles tou Jess Franco
Safe Sex
Θηλυκη Εταιρια
21 grams
The assassination of R. Nixon
Ηθικον ακμαιοτατον(ειδα μονο το τρεϊλερ, το χειροτερο στην ιστορια)
Blade 1, 2, 3
Matrix 3
Jeepers Creepers
Boxing Helena
The Thin Red Line
Traffic
Full Frontal
Angel Eyes
The Waterboy
The wedding planner

kioy
10-01-2006, 14:37
Ταινιες για 0/10

21 grams
The assassination of R. Nixon

oxi re esy... kai oi 2 einai poly kales tainies, eidika to 21 gramms! exeis kati me ton penn???

Video_Phile
10-01-2006, 14:46
Oles tou Jess Franco

Γιατι το λες αυτο?Εχεις δει και τις 187 που εχει κανει? :confused:

zografos
10-01-2006, 14:49
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Video_Phile

Γιατι το λες αυτο?Εχεις δει και τις 187 που εχει κανει? :confused: Ειδα μια και καταλαβα για τι ειδους σκουπιδια μιλαμε.

Video_Phile
10-01-2006, 15:25
Xμμμμ...
Με αυτη τη λογικη λοιπον αν δεν σου αρεσε π.χ. το κουρδιστο πορτοκαλι του κιουμπρικ δεν θα πρεπει να δεις τα υπολοιπα που εχει κανει γιατι ολα θα ειναι χαλια.. :smokin:

ALKATRAZ
10-01-2006, 16:03
Ειμαι σιγουρος οτι τη βρισκεις με το να διαφερεις απο τους αλλους, ετσι δεν ειναι μωρη Ραμονα?
Και δε μου λες γιατι μου δημιουργηθηκε απορια. Οποιος κερατωνει τη γυναικα του πρεπει να τιμωρειται εκτος αν παντρευτει και τη δευτερη γκομενα?
Μωρη παλιο - Φαλκονερα, δεν καταλαβαινεις κιολας, ειρωνικα το ειπα για την νοοτροπια καποιων ταινιων... και καλα το τομαρι που κερατωνε την καημενη την γυναικουλα ας υποστει τα πανδεινα, νοοτροπια ειναι αυτη η Γ Ραιχ.

ALKATRAZ
10-01-2006, 16:07
[QUOTE]Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από zografos
[B]Ταινιες για 0/10

Jacob's Ladder
The Texas Chainsaw Massacre(to authentiko, to allo den to eida alla fantazomai)
Oles tou Jess Franco

21 grams

The Thin Red Line

Ποιος ηρθε?

zografos
10-01-2006, 16:13
Ασε ρε τρομοβολτα.
Αυτος που κερατωνε τη γυναικα του αξιζε να παθει τα χειροτερα για την πιο αθλια ερμηνεια των τελευταιων 10 χρονων τουλαχιστον.

ALKATRAZ
10-01-2006, 16:20
Αντε ρε συντηρητικε, 500 χρονια πισω - ως προς την αποψη-
Γιατι ως προς την ερμηνεια και λιγα ειπες, υπαλληλε του Κοκκαλη.

zografos
10-01-2006, 16:24
Αντε ρε συντηρητικε, 500 χρονια πισω - ως προς την αποψη-
Γιατι ως προς την ερμηνεια και λιγα ειπες, υπαλληλε του Κοκκαλη. Εξεφρασα αποψη και δεν το καταλαβα?

ALKATRAZ
10-01-2006, 16:31
Απαξιω να συνεχισω να πεφτω στο επιπεδο σου :cool:

emily
10-01-2006, 17:30
Το Versus ειναι πολυ καλο και οι Κουκλες απο τα πιο σοφα εργα που υπαρχουν, ειναι βεβαια της υπομονης αλλα ειναι ταινια με πολλα αποθεματα ανθριωπιας, αυτοθυσιας κλπ
οποιος κερατωνει την φουκαριολα συζυγο πρεπει να τιμωρειται, τελος.
mwrh sovrakokylota,prepei pada na diafwneis me ola ..etsi>????
oi koykles,[vgale ape exw ta mynhmata],thes na moy peis oti pernage h wra?giati kodepsa na aytoktonhsw mexri na diasxisoyn ena dromo oi alloi me to skhni demeno sthn mesh.
kai to saw,eleos.esy kai enas vlakas filos moy den sas arese.egw eixa kairo na dw tetoia tainia.,kai eidika apo to holywood.kai apo pote mas enoxlei h fatsa toy hthopoioy? .poy to mono poy prpei na kanei einai na klaigetai kai na oyrliazei gia thn zwh toy.den htan da kai kamia aisthimatikh tainia,na xreiazetai kapoios kalos.mia xara htan gia hthopoios xexasmenos sthn nafthalinh....

zografos
10-01-2006, 17:37
"Μα δε μπορειτε να περπατατε σαν φυσιολογικοι ανθρωποι" ρωτησε η μεσοκοπη γριουλα, φτιαχνοντας κατα πασα πιθανοτητα τη μερα των πανκιων.

Ιαν Ρανκιν, Υποθεση αιματος.

υ.γ. Ο Ρεμπους ειναι θεος.

ALKATRAZ
10-01-2006, 17:50
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από emily

mwrh sovrakokylota,prepei pada na diafwneis me ola ..etsi>????
oi koykles,[vgale ape exw ta mynhmata],thes na moy peis oti pernage h wra?giati kodepsa na aytoktonhsw mexri na diasxisoyn ena dromo oi alloi me to skhni demeno sthn mesh.
kai to saw,eleos.esy kai enas vlakas filos moy den sas arese.egw eixa kairo na dw tetoia tainia.,kai eidika apo to holywood.kai apo pote mas enoxlei h fatsa toy hthopoioy? .poy to mono poy prpei na kanei einai na klaigetai kai na oyrliazei gia thn zwh toy.den htan da kai kamia aisthimatikh tainia,na xreiazetai kapoios kalos.mia xara htan gia hthopoios xexasmenos sthn nafthalinh....

Ante και γαμ**** ρε αγ***** αρχ***** σε προσβαλλα εγω παλιο κ****?

emily
10-01-2006, 17:58
kala krasia....

ALKATRAZ
10-01-2006, 18:04
Για να εξηγουμαστε

Πρωτον πλακα τετοιου ειδους κανω με τον Ζωγραφο
Δευτερον αμα εμενα δεν μου αρεσει κατι δικο μου προβλημα
Τριτον οταν δεν μου αρεσει δεν προσβαλλω τους αλλους
π.χ δεν ειπα εγω οτι ειναι κανεις βλακας επειδη του αρεσε, καλα εκανε και του αρεσε.
Τεταρτον καλα εκανες κι εσυ και δεν σου αρεσαν οι κουκλες η οτιδηποτε αλλο, δεν με νοιαζει ουτε τα σκηνοθετησα ουτε σε εταιρια δουλευω παραγωγης

emily
10-01-2006, 18:35
loipon .alkatraz,hremhsame vlepw gia na mhn se petaxoyn exw..giati,mhn moy les oti an den soy aresei kati den to krazeis,h oti an deis kapoion forumista na exei pei kati oti den petas tis malakies soy.giati ta palia soy den ta xexnaw.
den sevomai thn gnwmh soy.opws kai esy thn dikh moy.opote den soy xanaapeythynw ton logo.

Leny
10-01-2006, 19:42
Πολύ ειρωνία και θάψιμο έχει πέσει στο φόρουμ!
Ρε παιδιά ηρεμήστε!!

Για να πω και εγώ τη γνώμη μου τα Saw (το έχω ξαναπεί) δεν μου άρεσαν καθόλου. Μάλιστα άν το πρώτο είχε κάποιες αξίες αυτές χάθηκαν στο απαράδεκτο δεύτερο. Ο ορισμός της φούσκας ταινίας! Ωραία επιφάνεια για τον εντυπωσιασμό, μηδέν ουσία και κινηματογραφική μαγεία. Και ναι τώρα υπάρχει η κλασική απάντηση. "Για το είδος της πολύ καλή." Ποιο είναι όμως το είδος που ανήκει?
Το θρίλερ?
Συγνώμη υπάρχουν πολύ, πολύ ανώτερα.
Αν βέβαια μιλάμε για το είδος της "πλάκας" τότε αλλάζει, αν και πάλι υπάρχουν ανώτερα!

Θα έλεγα ότι μαζί με την "πλάκα" του Περάκη είναι οι δύο κορυφαίες αρπαχτές των δύο τελευταίων ετών!!
Βασικά επειδή ζω στην επαρχία τέτοιες ταινίες μου τη δίνουν! Παίζονται συνέχεια και δεν δίνουν χώρο σε άλλα μικρά και πολύ ανώτερα φιλμ που δεν φτάνουν ποτέ εδώ!

Θαψιμο και από μένα λοιπόν. :smokin:

Leny
10-01-2006, 19:47
Επειδή ο zografos έβαλε μηδέν σε ταινίες όπως:
Jacob's Ladder
21 grams
The Thin Red Line
βάζω στα Saw -10 για να είμαστε δίκαιοι :baby: :p

YoMaNaTiOn
10-01-2006, 20:09
Δηλαδή το ότι υπάρχουν ανώτερα καθυστά ένα έργο απαράδεκτο; Τσου. ;-)

Leny
10-01-2006, 21:05
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από YoMaNaTiOn
Δηλαδή το ότι υπάρχουν ανώτερα καθυστά ένα έργο απαράδεκτο; Τσου. ;-)
Οχι βέβαια!
Απλά όλους μας πιστεύω μας τι δίνουν τα υπερτιμημένα!
Τα Saw έχουν αποκτήσει τόσο διάλογο στο συγκεκριμένο φόρουμ που κατα την γνώμη μου δεν άξιζαν!
Και καταλαβαίνω ότι κάτι εμπορικό έχει την τιμητική του.
Ανοιξε όμως κανείς κάνα thread για την Νεκρή Νύφη?
Η μήπως θέλεται να συγκρίνουμε την κινηματογραφική της αξία ή ακόμα και την διασκέδαση που προσφέρει η Νύφη με αυτήν των saw?

Τελος πάντων μιλάω υποκειμενικά, αλλά ο καθένας μας έχει τα κριτήρια του ανάλογα με την κινηματογραφική του παιδεία και το γούστο του!
Αν λοιπόν στην Νύφη βάλω έγω (λέμε τώρα) 4/5 το saw παίρνει 1 ...και πολύ του είναι :smokin:

hannibal
11-01-2006, 04:28

Ante και γαμ**** ρε αγ****** αρχ***** σε προσβαλλα εγω παλιο κ****?

Σιγα που σε προσβαλε. Εδω δεν ειναι prive chat να μιλας μονος σου με τον zografo.Ειναι forums και εφοσον μιλουσες ετσι με τον zografo μπορουσε κι αυτη να συνεχισει στο ιδιο υφος. Ετσι κι αλλιως φαινοταν οτι το πε στην πλακα.

dalaiklama
11-01-2006, 22:11
Εστω και "για την πλάκα" μπορουμε να αποφεύγουμε αυτά τα καφριλίκια?
Αν ειναι τουλάχιστον να φωνάξουμε και τον cosmicway να μας λέει για την προπαγάνδα του Κόκκαλη στη Νάρνια με αναλύσεις Aslan= Θρυλέων..

emily
12-01-2006, 12:07
e an einai ,na stamathsoyn ta kafrilikia,giati kai egw den goystarw na bainw kai na vlepw me ti vlakeies exei gemisei to forums.

zografos
16-01-2006, 14:14
City of Angels

Magisa
17-01-2006, 14:13
City of Angels

difono katheta.

to stoixiomeno nero einai xalia.

bulletproof
17-01-2006, 17:03
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Magisa

to skoteino nero einai xalia

pia einai auth ?

dalaiklama
17-01-2006, 17:31
Το Dark Water άραγε?

emily
18-01-2006, 14:11
Το Dark Water άραγε?
h opoia pragmatika einai akyrh h tainia.kai h koreatikh ti einai telospadwn kai h holywoodianh.

Leny
19-01-2006, 03:02
Προσωπικά το Dark Water μου άρεσε.Δεν ήταν κατι σπουδαίο, αλλά ήταν οκ!
Ο Βάλτερ Σάλες έφτιαξε ένα διαφορετικό από το πρωτότυπο φιλμ. Ηταν περισσότερο ένα οικογενειακό δράμα χαρακτήρων παρά ένα θρίλερ. Χρησιμοποίησε όμως τη φόρμα του θρίλερ. Θα έλεγε κανείς ότι μελέτησε πολύ όλα τα παλιά θρίλερ του Πολάνσκι. Εκεί που η ταινία τα κάνει σαλάτα είναι στο φινάλε, όπου τα ειδικά εφέ και το μεταφυσικό στοιχείο γίνονται απαραίτητα για να δώσουν το σασπένς που αρμόζει σε κάθε χολιγουντιανή παραγωγή. Κάτι μου λέει ότι δεν φταίει και τόσο ο σκηνοθέτης.
Πολλοί θεατές την πάτησαν σε σχέση με αυτό που περίμεναν να δουν... όπως έγινε περίπου και με το Σκοτεινό Χωριό!
Γενικά πιστεύω ότι ήταν ένα φιλμ με καλά στοιχεία που δεν θα μείνει στο μυαλό, αλλά που δεν αξίζει και θάψιμο!

hannibal
19-01-2006, 21:49
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Leny
Θα έλεγε κανείς ότι μελέτησε πολύ όλα τα παλιά θρίλερ του Πολάνσκι.

Ωχ!τι ηθελες και το πες αυτο.Τωρα θελω να το δω.κι ας μην ειναι ιδιαιτερα καλο.

Magisa
20-01-2006, 00:32
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Leny

Πολλοί θεατές την πάτησαν σε σχέση με αυτό που περίμεναν να δουν... όπως έγινε περίπου και με το Σκοτεινό Χωριό!
Γενικά πιστεύω ότι ήταν ένα φιλμ με καλά στοιχεία που δεν θα μείνει στο μυαλό, αλλά που δεν αξίζει και θάψιμο!

den mporo na po.

htan arketa kalo

alla ofeileis na paradexteis oti to telos tou htan athlio.

ti pisteuetai gia ton polemo ton kosmon???? :-( :-( :-(

The Bride
20-01-2006, 12:55
apo tis megaluteres foles tis pentaetias

zografos
20-01-2006, 13:46
And the winner is... (http://www.askmen.com/toys/movies/top_10_summer_movies/pictures/battlefield_earth_big.JPG)

mpamparos
03-02-2006, 22:26
Gia mena ap tis xeiroteres patates itan to hitchhicker's guide to galaxy...

zografos
06-02-2006, 14:52
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από mpamparos
Gia mena ap tis xeiroteres patates itan to hitchhicker's guide to galaxy... μη λες μπαμπαριες

mpamparos
06-02-2006, 15:39
diafwneis;ti su arese ap thn mpamparia; mexri to 20lepto anteksa mono

zografos
06-02-2006, 15:45
mia xara tainia itan

mpamparos
10-02-2006, 01:22
apo epixhrhmata skizis

kioy
10-02-2006, 01:53
poia h gnwmh sas gia ta:???
die hard(1988)
28 days later...(2002)
o anemos 8a mas parei(1999)
the abyss(1989)
land of the dead(2005)
pou egw 8ewrw poly kakes tainies...
gia to o anemos 8a mas parei exw mia mikrh epifylaksi oti hmoyn teleios allou otan to eblepa...

hannibal
10-02-2006, 03:34
Το die hard, 28 days later και The abyss μ'αρεσουν πολυ εμενα.

Ζαρμαcookies
10-02-2006, 04:26
Paidi mipws xeretai kapoion tropo wste na adigrafume sigura taines dvd???

(min mu peite dvdshrink kai decrypter....dn pianun se kapoies)

preacher man
10-02-2006, 05:17
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Ζαρμαcookies

τι?
εμενα δε μου χει τυχει ποτε κατι τετοιο μ αυτα τα προγραμματα κ εχω αντιγραψει δεκαδες ταινιες...για πες λεπτομερειες.... :confused:

Highlander
10-02-2006, 13:26
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Ζαρμαcookies

Aν και καπως ασχετο αυτο που θιγεις με το θεμα, μπορεις να βρεις πολλες λυσεις εδω: http://forum.digital-digest.com/forumdisplay.php?f=47

Και διαβασε αυτο:http://www.forums.gr/showthread.php?s=&threadid=4593

Για πες ομως σε ποιες ταινιες αντιμετωπισες προβλημα?Γιατι εγω δεν βρθηκε ταινια που να χω προβλημα με την προστασια της και μην βρισκω καποια λυση!

verbal
10-02-2006, 13:45
!!!!!!!!!!!PIRATES AHOY!!!!!!!!!!!!

Frost Priest
10-02-2006, 14:02
Evolution kai Taking Lives (ypermalakies!!!)

kioy
10-02-2006, 16:49
Το die hard, 28 days later και The abyss μ'αρεσουν πολυ εμενα.

nai e?

Ζαρμαcookies
10-02-2006, 20:29
to provlima adimetwpistike sto "million dollar baby" kai sto "city of god"

xarisrodios
12-02-2006, 14:37
'ΗΜΕΡΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑΣ"

Μακράν η χειρότερη ταινία...

Ειλικρινά δεν πίστευα αυτό που έβλεπα :o και μετά αισθάνθηκα εντελώς ηλίθιος που το είδα :baby:

mpamparos
13-02-2006, 00:07
oxi mufa to land of the dead re paidia...apo kati jeepers creepers htan kalitero!

stacy
24-02-2006, 11:50
rumor has it

ακόμη αναρωτιέμαι .... τι? :confused:

kioy
24-02-2006, 19:51
πολυ αθλια ταινια, το επιθεωρητης καλαχαν(magnum force), δηλαδη ημαρτον!!!

vukumvalas2001
05-03-2006, 03:20
Το Evolution.
Μεγάλη πατάτα.
Έχω τρία χρόνια να λουστώ με Head And Shoulders, από όταν το είδα...

kokkinomalla
06-03-2006, 01:40
ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΟ "Α I " artificial intelligence............................ :-(

mpamparos
09-03-2006, 19:28
emena m arese to A.I.
eixe oraia ipo8esh!

Aayla
20-03-2006, 14:51
Κι εμένα μου άρεσε το Α.Ι.. Το βρήκα πολύ πρωτότυπο σαν σενάριο και αρκετά συγκινητικό.
Χειρότερη ταινία...χμμμ...Πολλές βρίσκω για τα σκουπίδια, αλλά θα αναφέρω μία η οποία συζητήθηκε πολύ:
ALEXANDER

αίσχος, αίσχος και ξανά ΑΙΣΧΟΣ! :mad: :angryfire :mad: :angryfire

stacy
20-03-2006, 16:35
Α.Ι.

συγκινητικό δε λες τίποτα εκεί που τον αφήνει τον μικρό στο δάσος και φεύγει... μιλάμε για κλάμμα όχι αστεία!!!

hb-prince
25-03-2006, 20:47
ALONE IN THE DARK
BROKEN FLOWERS(ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ.ΜΠΛΙΑΧ!)

hannibal
26-03-2006, 08:05
Broken flowers???Η καλυτερη ταινια της χρονιας!

emily
26-03-2006, 23:17
h ermhneia toy marey sto broken flowers einai foverh kai to senario einai aplo kai exypna skhnothethmeno.

hb-prince
27-03-2006, 07:01
ok περι ορεξεως...o marrey παντως σε ολες τις ταινιες του το ιδιο κοιμισμενο υφος εχει.

zografos
30-03-2006, 15:09
Dyo pou den exw dei alla fantazomai ti skata einai.
Get rich or die tryin'
kai ena allo me tous aderfous wayans me ton ena na einai mwro, to xeirotero trailer ever, fantazomai tin tainia.

mcgrady=wizard
31-03-2006, 16:38
"The new world".

Πραγματικά απαίσια.

Leny
01-04-2006, 01:53
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από mcgrady=wizard
"The new world".

Πραγματικά απαίσια.

βάλε και κάνα θαυμαστικό στο απαίσια :D

The Bride
04-04-2006, 22:43
vasika kai to basic instinct 2 exei oles tis prodiagrafes na parei auton ton titlo

mpamparos
06-04-2006, 17:40
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από The Bride
vasika kai to basic instinct 2 exei oles tis prodiagrafes na parei auton ton titlo

toso xalia;

kat.zark
10-04-2006, 20:05
Η "επική" τριλογία "Ο άρχοντας των δαχτυλιδιών".
Δεν υπάρχει χειρότερη ταινία απ' αυτή!!!

Magisa
10-04-2006, 23:41
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από kat.zark
Η "επική" τριλογία "Ο άρχοντας των δαχτυλιδιών".
Δεν υπάρχει χειρότερη ταινία απ' αυτή!!!

pos tolamas na milas etsi gia ton arxonta???????? :mad: :angryfire :mad:

ligos sebasmos den yparxei?????? :mad: :angryfire :mad:

ti se enoxlise diladh???

oti h kathe tainia htan pano apo tris ores??????

ti pes mou ti se peirakse????? :mad: :angryfire :mad:

kat.zark
11-04-2006, 01:51
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Magisa

pos tolamas na milas etsi gia ton arxonta???????? :mad: :angryfire :mad:

ligos sebasmos den yparxei?????? :mad: :angryfire :mad:

ti se enoxlise diladh???

oti h kathe tainia htan pano apo tris ores??????

ti pes mou ti se peirakse????? :mad: :angryfire :mad:

Κατ' αρχάς γιατί τόσος θυμός;;;
Αυτή είναι η αποψή μου!

dalaiklama
11-04-2006, 02:04
Eντάξει, ειναι υπερβολικο να φτάνουμε στο σημείο να βάζουμε ταινιες σαν το LOTR στό thread με τις ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ.

zografe, το Get Rich έχει πολυ γέλιο (άθελά του). Ναι, είδα τανία με τον 50 cent, μην το σχολιάσεις.

batigoal
11-04-2006, 15:14
Re paidia mia einai h xeiroterh tainia. CHICAGO . Me eixe parei o ypnos sto cinema!

The Bride
12-04-2006, 21:54
katzark gera me tsampouka!!! :D

mpamparos
12-04-2006, 22:13
kung pow.....

aisxos megalo

Video_Phile
13-04-2006, 10:16
Κατ' αρχάς γιατί τόσος θυμός;;;

φανταζομαι οτι θα προτιμας να δεις προυσαλη και σουγκλακο απο lord of... οποτε η αποψη σου ειναι απολυτα τεκμηριωμενη.
Οπως και θα προτιμας το ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΡΟΖ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ απο το KING KONG του jackson καθως ο jackson ειναι γνωστος και καποιοι επαναστατες πρεπει να πηγαινουν εναντια στο ρευμα.Κρατα γερα!!! :D

kat.zark
14-04-2006, 02:49
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Video_Phile

φανταζομαι οτι θα προτιμας να δεις προυσαλη και σουγκλακο απο lord of... οποτε η αποψη σου ειναι απολυτα τεκμηριωμενη.
Οπως και θα προτιμας το ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΡΟΖ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ απο το KING KONG του jackson καθως ο jackson ειναι γνωστος και καποιοι επαναστατες πρεπει να πηγαινουν εναντια στο ρευμα.Κρατα γερα!!! :D

1ον άμα δεν ξέρεις να μην φαντάζεσαι τι ταινίες προτιμάω
2ον μάλλον εσύ προτιμάς αυτές τις ταινίες γιατί εγώ δεν τις ξέρω καν (για να μιλάς γι' αυτες μάλλον τις έχεις δει!!!!) :D
3ον Νομίζω πως είμαι ελευθερη να λέω την αποψη μου. Έτσι δεν είναι;
4ον αν εσύ είσαι πορωμένος με την συγκεκριμένη ταινία και με τον συγκεκριμένο σκηνοθέτη.....πρόβλημά σου!! Δεν σημαίνει οτι πρέπει να αρέσει σε όλους!!

Video_Phile
14-04-2006, 09:46
Φυσικα και τις ξερω αφου τις βλεπω :cool:

zografos
02-05-2006, 12:16
Running scared.
H MALAKIA.

nafpaktos
10-06-2006, 18:18
Φρεντυ εναντιον Τζεισον
:angryfire

larry_tsoukou
10-06-2006, 18:53
DOMINO ...i MALAKIA

love n peace
10-06-2006, 18:57
kapote sto mexiko...
mpliaaaaax
ESXOS...XASIMO XRONOU...

mexican
10-06-2006, 19:12
το σπιτι με τα χιλια πτωματα!!!!!
μην το δειτε ποτε!!!!!ΠΟΤΕ ομως!!!!!!!!!! :D

larry_tsoukou
10-06-2006, 19:14
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από mexican
μην το δειτε ποτε!!!!!ΠΟΤΕ ομως!!!!!!!!!! :D eixa kanei to lathos.... :confused:
i alli ipertati malakia:to 13o paidi

floyd21
10-06-2006, 19:24
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από larry_tsoukou
DOMINO ...i MALAKIA

e,e tainia pou paizei i thea LUCY (estw ena mikro perasma)
den mporei na einai asximi...

vevaia to 13o paidi pou eipes Larry itan ontws malakia!

me to matrix 3 piga na koimithw sto cinema!!!!

Spiritbreaker
16-06-2006, 21:10
H tainia pou den mou arese katholou einai

Loufa kai paralagi Seirines sto Aigaio (oxi min me batate)

grnemo
17-06-2006, 00:50
Alone in the Dark

kioy
17-06-2006, 01:01
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από mexican
έτσι ακριβώς!!!

renton
29-10-2006, 02:04
εγω νομιζω πως οι χειρότερες εινι οι ταινιες που τισ ξεχναω αμεσως μετα καθως και τους ηθοποιους

θυμαμαι δηλαδη μεταφορες απο vidoegames που ηταν κατευθειαν για τα σκουπιδια (ουτε καν για βιντεο) πχ mortal combat, street fighter

κατι ταινιες με αμερικανους νιντζα εναντιον giaquza .Παιζει και ενας ηθοποιος που κανει σειρες στο σταρ.Πραγματικα βαρετα πραγματα

ταινιες με τον dalf lougren.(Μαλλον σκότωσα το ονομα του) .Ειναι ο τυπος που επαιζε το ρωσο στο ροκυ 3

περιπετειες του κωλου επισης παιζόμενες στο σταρ κλασικά.Αν εχετε δει μια απομιμηση της τροιας και μια αλλη με ρωμαιους και ουνους (μα που τις βρισκω?)

αυτες ειναι αθλιες ταινιες κυριολεκτικα.Εινι δυνατόν να βαζει καποιος το Insomnia η το Blow μεσα?Kαλες κακες ειναι εργα με μεση αρχη τελος και ηθοποιούς καλους και επαγγελματιες.Για τις ξεφτιλες τις αποπανω τι να πουμε τότε?

παγκοσμιος στρατιωτης 2 , mpetoven 3:D jason 5++ και λοιπα

The_Truth
29-10-2006, 09:28

Αυτή με το "Ψαρώνι" είναι? Αν ναί, μου... άρεσε. :blush: (εντάξει λίγο όχι πολύ :tounge: ) Βασικά ήταν παρωδία θρίλερ και σε κάποιες περιπτώσεις έβγαζε γέλιο. Νομίζω βγήκε και -2. Δεν είμαι σίγουρος αλλά όσοι πιστοί... προσέλθετε. (Και είστε πολοί απότι βλέπω... :tounge: :D )

disorder
30-10-2006, 16:39
Merikes kakes tainies pou ekana to lathos na dw prosfata:

-manos:the hands of fate (xalara i xeiroteri tainia olwn twn epoxwn)
-santa claus conquers the martians
-the robot vs the azztec mummy
-the mad monster

Pragmatika apaisies.

ghadhika
01-11-2006, 21:30
Merikes kakes tainies pou ekana to lathos na dw prosfata:

-manos:the hands of fate (xalara i xeiroteri tainia olwn twn epoxwn)
-santa claus conquers the martians
-the robot vs the azztec mummy
-the mad monster

Pragmatika apaisies.

Που τις βρήκες και τις είδες ρε γμτ όλες αυτές...Το Manos το ψάχνω μανιωδώς.

disorder
03-11-2006, 16:36
Sigekrimena gia to "manos", sto amazon paizei toso i original ekdosi oso kai i ekdosi apo to mystery science theatre 3000. Twra gia ta alla, egw toulaxiston eida tin ekdosi tou mystery science theatre (an den exeis kapoio sigeni stin usa uparxoun oles oi sezon sto amazon) kai amfivalw an mporeis na vreis stin ellada toulaxiston tin authentiki ekdosi apo kapoio apo auta. A, kai to santa claus conquers the martians to eixe valei o ant1 mia kathimerini stis 4.30 ta ksimeromata...

darkwater
25-12-2006, 21:59
To Million Dollar Baby.....!

floyd21
26-12-2006, 05:10
To Million Dollar Baby.....!

Προφανώς κάνεις πλάκα....:angryfire

ToliS
28-12-2006, 15:56
Η χειρότερη ταινία που είδα το 2006 αλλά και στη ζωή μου ολόκληρη είναι το Date Movie! Τραγικά άθλιο!

¶λλες αηδίες που έχω δει ανά τα χρόνια: Yonggary, Jason X, Boa, Freddy got Fingered, Beowulf, Jackass, The Night Flier... Αυτές θυμήθηκα τώρα. Πρέπει να είναι και άλλες. Α και τα Street Fighter και G.I. Jane!

mpamparos
28-12-2006, 17:28
To date movie to kleisa sto 20lepto...

coyote
28-12-2006, 17:43
To date movie to kleisa sto 20lepto...

Ontws athlia tainia!!!

Alla giati emena de me eixe proeidopoihsei kaneis gia tous peirates tis karainikhs2 kai basanisa emena kai 2 filous mou xthes epi 2,5 wres???
Dld eleos
Poso athlia borei na htan??mallon HTAN!!!

darkwater
28-12-2006, 19:35
den kanw plaka...
exw dei polly xalia tainies genika alla to million dollar baby
itan i pio anousia tainia. Mexri tin mesi itane mia xara.
meta ekatsa na ypostw gia mia wra (SPOILERS) pws mia gynaika thelei na pethanei enw sapizei se ena krevati kai o monos logos pou to eida mexri telos itan oti eixa mia elpida oti kati kalo tha symvei...alla tsifos.

coyote
28-12-2006, 20:36
den kanw plaka...
exw dei polly xalia tainies genika alla to million dollar baby
itan i pio anousia tainia. Mexri tin mesi itane mia xara.
meta ekatsa na ypostw gia mia wra (SPOILERS) pws mia gynaika thelei na pethanei enw sapizei se ena krevati kai o monos logos pou to eida mexri telos itan oti eixa mia elpida oti kati kalo tha symvei...alla tsifos.

Dhladh o stoxos einai oles oi tainies na exoun happy end???
To anousia den boresa na to katalabw...
Arketa munhmata eida na bgainoun apo auti tin tainia.
Prwsopoika mou arese polu h tainia.
An kai eixe entonh dosh eborikothtas sto periexomeno.Auto pou leme "amerikania".

Den 3erw alla sth skepsi gia happy end mou irthe auti h tainia:
Jonny got his gun.(o jonny phre t'oplo tou)
Auth einai h kaluterh tainia pou exw dei.
Prospathise na th deis kai isws ektimiseis to nohma tou happy end kai tin prospatheia enos senariografou- skinotheth na perasei diafora munhmata ston kosmo.
Einai tou 74 an den kanw lathos.

Den lew oti 3erw polla apo kinimatografo alla 281 tainies se 1.5 xrono den einai kai liges gia na borw na kanw kritikh.

ToliS
28-12-2006, 22:10
Den lew oti 3erw polla apo kinimatografo alla 281 tainies se 1.5 xrono den einai kai liges gia na borw na kanw kritikh.

Εμένα το ρεκόρ μου είναι 512 σε έναν χρόνο :)

Α και έχω δει 1992 ταινίες (φτάνω τις 2000!!!!). Ναι ναι, τις σημειώνω!

coyote
28-12-2006, 22:15

emena einai o arithmos tainiwn pou leei o logariasmos mou sto video club
Kai den tis shmeiwnw!!!
Fantazomai ti saboura tha exeis dei...apokleietai na htan oles kales !!!!
Edw egw me sxedon 300 nomizw pws exw dei tis megaluteres malakies pou uparxoun
Ma pws boreis kai blepeis toses tainies?
Egw autes tis taines tis eida apo ta telh ths 2as lukeiou mexri kai tis panellhnies 3hs ukeiou!
Meta pou teleiwsa mou efuge to endiaferon
Mias kai eixa katabroxthisei olo to video club

ToliS
28-12-2006, 22:22
Πρέπει να έχω δει γύρω στις 100 ταινίες με βαθμολογία 5/10 και κάτω. Κοινώς, μάπες. Βλέπω όντως πάρα πολλές ταινίες, μέσος όρος 2 την μέρα. Τα τελευταία χρόνια έχει γίνει η αγαπημένη μου ασχολία και τις διαλέγω προσεχτικά. Έχω περιορίσει τις μούφες εντελώς πλέον.

coyote
28-12-2006, 22:37
Πρέπει να έχω δει γύρω στις 100 ταινίες με βαθμολογία 5/10 και κάτω. Κοινώς, μάπες. Βλέπω όντως πάρα πολλές ταινίες, μέσος όρος 2 την μέρα. Τα τελευταία χρόνια έχει γίνει η αγαπημένη μου ασχολία και τις διαλέγω προσεχτικά. Έχω περιορίσει τις μούφες εντελώς πλέον.

Nai alla apo pou psonizeis pou lene kai oi giagiades???

edit:400 posts

Aris_dj_77
29-12-2006, 17:01

exeis skeftei na gineis kritikos,.....

exei megali empeira......to exeis liosei entelos na poume tin alitheia.......

ego vlepo polles tainies logo filmnet....

kai opos leei kai o coyote.....
ekeini tin periodo evelpa kai ego fanatika.......kai 7 dvd to savvatokiriako....

plaka plaka tha pao na rotiso gia ton arithmo...
na ksero diladi posa lefta edosa...

ToliS
29-12-2006, 17:10
[QUOTE=Aris_dj_77;380404]exeis skeftei na gineis kritikos,.....QUOTE]

Ναι θα μου άρεσε αλλά δεν νομίζω ότι έχω το λέγειν και τον τρόπο να σχολιάζω ταινίες. Δεν είναι μόνο να λες "μου αρέσει", "αριστούργημα", "μην την δεις ουτε στο fast-forward". Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια.

darkwater
29-12-2006, 21:30
den einai anagki mia tainia na exei happy end gia na mou aresei alla den mporw na ypostw tetoia katathlipsi se tainia xwris na yparxei logos.....
kai to requiem for a dream itane varia tainia alla itane foveri me polla minimata pou stekane.

cunt
30-12-2006, 01:31

κατσε ρε φιλε απο ποιο σημειο κ μετα αρχισες να μετρας? το ρωταω γιατι μ φαινεται αδυνατο για καποιον να ξερει ακριβως ποσες ταινιες εχει δει στη ζωη του...η σε ενα αρκετα μεγαλο χρονικο διαστημα τελοσπαντων...η πρωτη σκεψη π μ ρθε στο μυαλο βλεποντας αυτο πειπες ειναι το ποσες εκατονταδες ταινιες, απο σαπιλες z-movies μεχρι αρισοτυργηματα εχω δει ωραιοτατα στην τηλεοραση απ'τα παιδικα μ χρονια ως τωρα...

ακυρο ποστ, ακυρη απορια αλλα με το συμπαθειο μ φαινεται ακυρο (κ για καποιο λογο αδυνατο) κ το να μετρας ποσες ταινιες εχεις δει...

ToliS
30-12-2006, 03:05
ακυρο ποστ, ακυρη απορια αλλα με το συμπαθειο μ φαινεται ακυρο (κ για καποιο λογο αδυνατο) κ το να μετρας ποσες ταινιες εχεις δει...

To 2003 ανακάλυψα ένα πολύ ωραίο freeware πρόγραμμα για δημιουργία database των ταινιών που βλέπεις. Από τότε μέχρι και τώρα που μιλάμε καταχωρώ ότι ταινία βλέπω ώστε να έχω εύκαιρες τις πληροφορίες που με ενδιαφέρουν (καστ, ετος, σκηνοθέτης κτλ). Ειδικά τα προηγούμενα χρόνια που είχα dial-up σύνδεση, με βοηθούσε αυτή η βάση δεδομένων για να μην μπαίνω στο ίντερνετ κάθε φορά που δεν θυμόμουν κάτι. Παράλληλα καταχωρούσα και ταινίες που είχα δει πριν το 2003. Με εξαίρεση τις ελληνικές ταινίες πριν το 1999 (δεν με ενδιαφέρει να καταχωρήσω παλιές ελληνικές ταινίες) και τις τηλεοπτικές σειρές (ελληνικές, ξένες και καρτούν), οι 1994 ταινίες είναι όλες όσες έχω δει από το 1990 (θυμάμαι ότι πήγα και είδα το μόνος στο σπίτι τότε) μέχρι σήμερα.

Το προγραμματάκι αυτό λέγεται Movie Organizer και είναι free. http://www.movieorganizer.com/

Όποιος θέλει μπορώ να του στείλω και την database μου.

cunt
30-12-2006, 05:52
ρε τολη ειλικρινα πως γινεται να εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν εχεις ξεχασει καποια απο τις ταινιες που εχεις δει στην τηλεοραση (η κ γενικοτερα) πριν αρχισεις να καταχωρεις στη data base? αλλο να λες οτι σιγουρα εχεις δει ολες οσες εχεις καταχωρησει κ αλλο να ισχυριζεσαι οτι δεν εχεις δει αλλες ταινιες...αυτο σημαινει οτι ειχες ηδη data base στο μυαλο σου...:o

ToliS
30-12-2006, 06:31
ρε τολη ειλικρινα πως γινεται να εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν εχεις ξεχασει καποια απο τις ταινιες που εχεις δει στην τηλεοραση (η κ γενικοτερα) πριν αρχισεις να καταχωρεις στη data base?

Ε όλο και κάποια ίσως να έχω ξεχάσει. Αν την θυμηθώ θα την καταχωρήσω. Τόσο μεγάλο πρόβλημα είναι?

cunt
31-12-2006, 04:35
Ε όλο και κάποια ίσως να έχω ξεχάσει. Αν την θυμηθώ θα την καταχωρήσω. Τόσο μεγάλο πρόβλημα είναι?

οχι βεβαια,καθολου προβλημα δν εινα ιαπλα μου κινησε πολυ την περιεργεια η σιγουρια σου...

Deckard
02-01-2007, 15:07
Χειρότερη όλων των εποχών ε;
Μου ήρθε κατευθείαν το Domino στο μυαλό αλλά αν κάτσω και το σκεφτώ σίγουρα θα μου έρθουν κι άλλες...

dentovrisko
11-01-2007, 15:35
το Time machine, με διαφορά

Barry Πλύντον
01-02-2007, 17:13
ο Τιτανικός

The_Truth
01-02-2007, 20:16
Ήταν μια του Παζολίνι, δε θυμάμαι όνομα. (αν και εδώ που τα λέμε όλες του είναι γαμ*** τα :tounge: )

mpamparos
02-02-2007, 18:09
To when a stranger calls... 1,5 wra tainia kai kinigi mono 10 lepta!

thedel
10-02-2007, 18:04
i ilektra....proti fora kimithika se tainia sto kinimatografo.

terezoulini
11-02-2007, 01:33
HULK!!!
prwth fora pou h8ela na shkw8w kai na fugw apo tainia..

ΧΡΗΣΤΟΣ Λ
01-05-2007, 14:25
το οι φημες λενε με την ανιστον ειναι οτι χειροτερο εχω δει!!!

Amalthea
01-05-2007, 16:59
Kserw Ti Ekanes Persy To Kalokairi,freddy Vs Jason(oute Kan Gelio Den Vgazoun Opws To Scream)kai Genika xazoamerikanikes Tainies...exw Dei Diafores Tetoies Kai Den Mou Aresan.den M Rxontai Sto Myalo Titloi...tespa Katalavate To Styl.

disorder
06-05-2007, 13:54
Miss cast away, den mporw na skeftw alli tainia pou na prosvalei se tetoio vathmo tin anthropini noimosini

Octopus Handjob
04-06-2007, 18:15
H epi8esh tou gigantiaiou mousaka.

ChristosG
05-06-2007, 02:04
o emporos ths venetias re einai h xeiroterh!!

mia mera mou leei mia filh mou ela na doume mia wraia tainia, egw thn exw dei polles fores kai mou aresei. to noikiazoume kai to vlepoume..

- poihtikoi dialogoi
- 1 skhnh me antres na filiountai sto stoma
- 2-3 skhnes me gynaikes na filiountai sto stoma
- ypothesh aisxrh, entelws vareth kai anousia
- o evraios telika de dikaiwthike gia osa deina eixe pathei, apenantias ton vrhkan ki alla

eleos!! kai htan kai 2 wres se diarkeia! afou tsakwthika me thn filh mou sto styl: ma kala ti sou aresei apo ayto to ergo.. sas lew an thelhsete pote na aytoktonhsete kai thelete mia teleutaia kryada apo ayth th zwh, deite ton emporo ths venetias. it sucks omfg!!!!111!111!eleven11!!1!

izac18
08-06-2007, 21:10
eleos!! kai htan kai 2 wres se diarkeia! afou tsakwthika me thn filh mou sto styl: ma kala ti sou aresei apo ayto to ergo.. sas lew an thelhsete pote na aytoktonhsete kai thelete mia teleutaia kryada apo ayth th zwh, deite ton emporo ths venetias. it sucks omfg!!!!111!111!eleven11!!1!

LOL exeis plaka:o
polu omws

Nicknamer
08-06-2007, 22:32
καλησπέρα,

Οι ταινίες που προτείνετε οι περισσότεροι είναι ταινιάρες μπροστά σε αυτές που θα αντικρίσετε εδώ (http://www.badmovies.org).:D

Μιλάμε για ταινίες ΑΑ ποιότητας και για την καλύτερη εξυπηρέτηση σας το site παρέχει thumbs & video preview για κάθε ταινία έτσι ώστε να είστε πλήρως ενημερωμένοι με τα Ultimate αυτά Blockbasters eVER :D

Kroenen
01-08-2007, 03:05
τα Λανγκολιαρς....................
αν κ το βιβλιο του Κινγκ δεν ηταν τοσο κακο......
η ταινια ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΑΙ.............!!!

Conspiratus
01-01-2008, 03:12
Φοιτητικα μπερδεματα(ή κατι τετοιο)
Πειρατες της Καραιβικης 3
Scream 2
...
και αλλες που δεν μου ερχονται...αλλα σιγουρα υπαρχουν...εχω δει πολυ σαβουρα στην ζωη μου!!!:tounge:

CountessEfi
02-01-2008, 03:53
dn exei vgei xeiroteri tainia olwn twn epoxwn :smokin:

ghadhika
02-01-2008, 11:47
Welcome Εφη. Φουριόζα μας ήρθες. Μπράβο μπράβο.
Πάντως από τα posts σου αυτό που καταλαβαίνει κάποιος σίγουρα είναι ότι δε είσαι καθόλου fan των Pirates of the Caribbean και Lord of the Rings...καθόλου όμως:D
Να μην έγραφες και σε greeklish, καλά που θάταν...

CountessEfi
02-01-2008, 19:18
ΦΑΝ του ¶ρχοντα είμαι κ μάλιστα ΜΕΓΑΛΗ :p
Οι Πειρατές με ξενέρωσαν στο 3ο μέρος. όμως το 1 ήταν all the money !

ChristosG
03-01-2008, 03:25
LOL exeis plaka:o
polu omws

6 mhnes prin... prospathises na mou thn peis h' einai idea mou? :p

mpamparos
03-01-2008, 17:32
To Hot Fuzz τρελλη βλακεια

Letsa
07-01-2008, 14:48
Χωρίς καμία δυσκολία:"Swimming Pool"!!!Όχι μόνο για τα ανούσια sex scenes, όχι μόνο για το ακατάπαυστο στραβοψημένο γυμνό....αλλά για την απίστευτη ΑΝ-ΟΥΣΙΑ!!!!Παιδιά, ειλικρινά τώα, δεν είχε τίποτα να πει αυτή η ταινία...Τίποτε απολύτως...όχι ηθικό δίδαγμα, όοοοοοοοοοοοοοχι!Αλλά...ένα "μήνυμα", βρε αδερφέ, κάτι...Ήταν ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!:angryfire Και ήταν-το καλύτερο-και προτεινόμενη για ΄Χρυσό Φοίνικα....Αμαν πια!

Τζακ Πάλανς
08-01-2008, 19:01
Χωρίς καμία δυσκολία:"Swimming Pool"!!!

Εμένα με είχε αρέσει πάντως, κυρίως για την τσόντα βέβαια!!! Σαχλαμάρα μεν αλλά καλούτσικη, μια χαρά!
Μην ξεχνάς πως είναι ρημέικ.

renton
13-01-2008, 23:29
τελευταιΑ λεγεωνα .ΑΜεγαλη μουφα.Δυσκολα βρισκεις ταινια να πιάνει δεκάρι σε όλα τα αρνητικά.Σαρωσε .Κατακρεούργηση ιστοριας ,political correct όσο δεν παέι.Ηθοποιοί να βαριούνται τρελά.Μαχες με αρχηγους να κοιτάνε!!Κατι πτωσεις απο 30 μετρα. κακους που τους ξεχναει το σεναριο Εσπασε όλα τα ρεκορ .Πραγματικά δεν λειπει τίποτα:o

Magisa
14-01-2008, 01:03
zodiac

thn katataso sthn kathgoria ton xeiroteron tainion giati einai apisteuta bareth

Darth_Vader
14-01-2008, 02:25
Το δωματιο 1408 μεγάλη πίπα.

tasos88
14-01-2008, 14:40
Μια μέλισσα τον Αύγουστο και Λιούμπη από ελληνικές, ενώ από ξένες το planet of apes και το σκοτεινό χωριό. Ειδικά το σκοτεινό χωριό, ήταν η μεγαλύτερη βλακεία που έχω δει ποτέ μου...ακόμα κλαίω εκείνα τα 7 Ευρώ!

Kroenen
15-01-2008, 12:32
Μια μέλισσα τον Αύγουστο και Λιούμπη από ελληνικές, ενώ από ξένες το planet of apes και το σκοτεινό χωριό. Ειδικά το σκοτεινό χωριό, ήταν η μεγαλύτερη βλακεία που έχω δει ποτέ μου...ακόμα κλαίω εκείνα τα 7 Ευρώ!

Planet of the Apes?????...........ποια απο τις δυο?....του Schaffner ή του Burton ???

dinapis
19-01-2008, 03:37
PLANET OF THE APES
Η μοναδική ταινία που έχω δει σε fast forward!!!

mpamparos
24-01-2008, 00:45
To hot fuzz.
Αγγλικο αισχος

bulletproof
05-02-2008, 19:56
To hot fuzz.
Αγγλικο αισχος

eleos ...
milame gia mia apo tis kaliteres tainies tis persinis xronias...

mpamparos
08-02-2008, 01:14
oxi vre arxhge, den to antexa

skyman36
09-02-2008, 23:56
I Am Legent O Polemos Ton Kosmon

nightwing
10-02-2008, 03:11
Oi xoiroteri tenia inai ta stroumfakia! Euxaristo polly!

Τζακ Πάλανς
10-02-2008, 18:30
Oi xoiroteri tenia inai ta stroumfakia! Euxaristo polly!

Μπα; πότε βγήκε και δεν το πήρα χαμπάρι... Ποιός παίζει το Μπαρμπαστρούμφ;

ontin
12-02-2008, 13:15
Ως χειροτερη ταινια απο αυτες που εχω δει μεχρι τωρα, η ψηφος μου πηγαινει στο ανεκδιηγητο Epic Movie, που ειδα προσφατα. Βεβαι αρκετα δυσκολη αυτη η ερωτηση, καθως ως γνωστο το 80 % των ταινιων που βγαζει καθε χρονο η κινηματογραφικη βιομηχανια ειναι απο μετριες εως κακες. Θα μπορουσα να αραδιασω ενα σωρο , αλλα αναφερω αυτη που ειδα τελευταια.

skyman36
14-03-2008, 12:09
6h aisthisi-i am legent-h poliorkia-o polemos ton kosmon

skyman36
14-03-2008, 12:10
a ksexasa k to nayago

CosmosKGR
14-03-2008, 16:00
Αν και θεωρώ δύσκολο να αποφασίσει κάποιος για μία μόνο ταινία είτε ως καλύτερη είτε ως χειρότερη, να τολμήσω να διαλέξω μια ως την χειρότερη με τα δικά μου τουλάχιστον κριτίρια.

Και το βραβείο πάει στην.....

Αρμαγεδόν! :angryfire

isidwros
14-03-2008, 21:13
the mist....................

KBThinker
08-10-2008, 17:33
ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΝ Σ ΑΡΕΣΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ Ή Η ΑΚΡΩΣ ΕΥΡΗΜΑΤΙΚΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΜ ΧΑΝΚΣ?????

ghadhika
08-10-2008, 18:11
ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΝ Σ ΑΡΕΣΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ Ή Η ΑΚΡΩΣ ΕΥΡΗΜΑΤΙΚΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΜ ΧΑΝΚΣ?????

Σε ποιά αναφέρεσαι?
(Στα αριστερά του πληκτρολογίου σου, υπάρχει ένα κουμπάκι που λέει Caps Lock...ΠΑΤΑ ΤΟ)

Natasa_mar
15-10-2008, 17:24
29 φοίνικες! Η πιο αργή ταινία που υπήρξε ποτέ. Πιο αργή και από του αγγελόπουλου! Όλη η ταινία γύρω από ένα ζευγάρι που φεύγει, χωρίς καθόλου πλοκή και στο τελευταίο 5λεπτο ένας βιασμός, ένας άγριος φόνος και τέλος. τόσο χαλιά μα τόσο χάλια αυτή η ταινία!
(Όχι, δεν είχε περίληψη στο βιντεοκλαμπ και ναι την διαλέξαμε γιατί μας άρεσε ο τίτλος!)

ghadhika
15-10-2008, 17:30
Προφανώς λές για αυτή (http://www.imdb.com/title/tt0315110/) τη ταινία αλλά μάλλον θα το έχει το τίτλος γιατί και αυτή (http://www.imdb.com/title/tt0283090/) που έχω δει εγώ είναι πολύ βαρετή.

neraidoulini!
20-01-2009, 13:27
Black christmas!ελεος!

anima_animus
30-01-2009, 16:47
to Le Divorce.. athliotita..To kaname fast forward.. tosi varemara kai vlakeia mazemenh. :O

ihmfly
08-02-2009, 15:47
i'll always know what you did last summer!!vareth,provlepsimh k anousia tainia me a8lies ermhneies..perimena k egw me agwnia na dw auto to sequel afou oi duo prohgoumenes tainies einai apo tis agaphmenes mou,alla apogohteuthka teleiws!!
mhn thn deite..

dirtydiana
13-02-2009, 21:56
Μια ταινία που μου έρχεται έτσι πρόχειρα είναι το Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus με τη Nicole Kidman.Ενιωσα εντελώς βλήμα που έκατσα και είδα τέτοια μούφα
Σίγουρα έχω δει και χειρότερες μονο που δεν μου έρχονται τώρα:tounge:

hannibal
14-02-2009, 17:29
2001: A Space Travesty (2000)
An Alan Smithee Film: Burn Hollywood Burn (1997)
The Bogus Witch Project (2000)
Queen of Diamonds (1991)
Reality Check (2002)
Spice World (1997)

TagoMago
27-03-2009, 06:38
Kazaam &
The island of Dr.Moreau

μοιράζονται το βραβείο...

Battlemage
17-06-2009, 21:45
Vampyrer χαλαρά!!!! ΑΠΛΑ ΕΛΕΙΝΗ!!!
( http://www.imdb.com/title/tt1265994/ )

Ruka13
18-06-2009, 01:51
http://www.imdb.com/title/tt1294969/
Η ταινία-βατόμουρο της χρονιάς

Giorgos~7~
20-06-2009, 21:45
The happening..
K tn eida sto cinema o malakas:angryfire

regnif
22-07-2009, 14:58
merikes apo tis xeiroteres kat'eme

WINTER SOLSTICE

INTERMEDIO

CATWOMAN

SHOWGIRLS

KARATE KID 3

GUMMO

THE FOG (2005)

ALTER EGO (nai h malakia me ton Kouva)

ERIN BROCKOVICH

SHOWTIME

TWO FOR THE MONEY

regnif
22-07-2009, 15:05
Ήταν μια του Παζολίνι, δε θυμάμαι όνομα. (αν και εδώ που τα λέμε όλες του είναι γαμ*** τα :tounge: )

mhpos to Salo.120 meres sta sodoma?

an les thn sygekrimenh einai akros ahdiastikh alla cult tainia

osdo gia ton pazolini..einai apo tous kalyterous k pio protoporiakous skino8etes pou exoun perasei sthn istoria tou cinema:D

Letsa
22-07-2009, 18:45
merikes apo tis xeiroteres kat'eme

WINTER SOLSTICE

INTERMEDIO

CATWOMAN

SHOWGIRLS

KARATE KID 3

GUMMO

THE FOG (2005)

ALTER EGO (nai h malakia me ton Kouva)

ERIN BROCKOVICH

SHOWTIME

TWO FOR THE MONEY

Ελα ρε συ αληθεια? Καλα και μενα ψιλοπαπαγια μου ειχε φανει [κυριως λογω του γλυκαναλατου happy ending και της αμερικανιοαισθησης "ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ"] αλλα απ'τις χειροτερες ταινιες?

regnif
23-07-2009, 01:25
Ελα ρε συ αληθεια? Καλα και μενα ψιλοπαπαγια μου ειχε φανει [κυριως λογω του γλυκαναλατου happy ending και της αμερικανιοαισθησης "ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ"] αλλα απ'τις χειροτερες ταινιες?

to gegonos oti paizei h Julia Roberts thn kanei akoma xeiroterh. kai to gegonos oti tis dosane kai to oscar...mia apisteyta vareth tainia

edw pou ta leme den borw na 8ymh8w kamia tainia me thn julia roberts pou na aksizei..ektos apo to pretty woman isos

mia apo tis xeiroteres i8opoious kat'eme

:D

Letsa
23-07-2009, 12:16
Κοιτα γω τη βρισκω καλη ηθοποιο [οχι και τοπ ας πουμε, αλλα ενταξει αξιζει καπως] αλλα τ'οτι σε καμια ιδιαιτερως αξιολογη ταινια δεν εχει παιξει ισχυει.
[η μονη που τουλαχιστον περνας καλα ειναι το Ο γαμος του καλυτερου μου φιλου].

hermos
24-08-2009, 14:15
Γράψτε ταινίες που είναι σκουπίδια. Αρχίζω πρώτος και καλύτερος:cool: 10000BC

iris
31-08-2009, 10:36
τα spiderman 1,2 (δεν θυμάμαι γιατί και πως τα είδα ως το τέλος)
το 3 κάτι έλεγε αλλά του είχαν χαλάσει το όνομα τα άλλα δυο

iris
31-08-2009, 10:45
θα διαφωνήσω μαζί σου,
σου πέρναγε πάρα πολλά αυτή η ταινία, περί ρατσισμού,brainwashing,στερεότυπα
ειδικά κάποιοες σκήνες σε έβαζαν σε πολλή σκέψη
και πολύ ωραίο ending με background to maybe tomorrow
όταν το είχα δει μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση

iris
31-08-2009, 11:07
διαφωνούσα με ένα παιδί που δεν του άρεσε το crush..πετάγομαι λίγο σαν άκυρη
:)

Scarlett
04-09-2009, 20:27
οποιαδηποτε ταινια με την Hilary Duff
Alexander the Great

Scarlett
04-09-2009, 20:32
to gegonos oti paizei h Julia Roberts thn kanei akoma xeiroterh. kai to gegonos oti tis dosane kai to oscar...mia apisteyta vareth tainia

edw pou ta leme den borw na 8ymh8w kamia tainia me thn julia roberts pou na aksizei..ektos apo to pretty woman isos

mia apo tis xeiroteres i8opoious kat'eme

:D
sumfwnw! thelane k tis to dwsane to oscar.dn kserw ti ekane gia na to aksizei .(edw ti leme..dwsane oscar stin angelina stin julia dn tha dinane???)):tounge:

loukas
22-10-2009, 15:12
Χειρότερη ταινία Land of the dead με κάτι ζόμπι! Την είχα δει σε θερινό και μου έμεινε κουσούρι το στραβολέμιασμα απο τα ζόμπι! χαχαχχαχ :tounge:

WilliamWallace
22-10-2009, 16:20
8MM .&-

Και επισης δεν παιζει να υπαρχει ταινια με ζομπι και να ναι μαπα...

:baby: :baby: :baby: :baby:

psych0
31-10-2009, 00:13
Halloween II (2009)

Μου ρχόταν να αρχίσω να βοηθάω κ εγώ τον Mike μπας και τελειωνε μια ώρα αρχύτερα η ταινία....

NickHarbi
31-10-2009, 13:09
Εμένα δεν μου άρεσε καθόλου το Epic Movie

Scarlett
04-11-2009, 20:05
H nufi to eskase
oles oi tainies tis paris hilton :p

ghadhika
15-05-2010, 00:48
Adieu Gary (Αντίο Γκαρύ)
Ήθελα να κόψω τις φλέβες μου...

Krabman
22-01-2011, 01:22
Υπάρχουν ταινίες που έχετε να θυμάστε??? ΝΑΙ:adore:
Υπάρχουν ταινίες που ας έκαναν να θέλετε να τις ξαναδείτε?? ΝΑΙ:adore:
Ομως υπάρουν σίγουρα και εκείνες που σας ήρθε να πείτε έλα φέρε πίσω τα λεφτά μ..!!!:sleep:
Ποιές είναι λοιπόν αυτές??????:angryfire

ghadhika
22-01-2011, 02:12
Ενδιαφέρον το thread σου αλλά υπάρχει ήδη παρόμοιο και δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανοίξει καινούριο.

Despair
09-02-2011, 15:28
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

edgar
07-04-2011, 18:41
Τρέξατε ποτέ αγωνιωδώς μέχρι το σινεμά για να δείτε μια πολυαναμενομενη ταινία και τελικα απογοητευτήκατε?Αν ναι είστε στο σωστό θέμα.

maladjusted
07-04-2011, 19:25
φυσικα, το αβαταρ. απορω πως την πατησα

mariosx
07-04-2011, 21:16
Σκοτεινό Χωριό!

++το ¶βαταρ για το είδος του είναι επική ταινία, για εμένα τουλάχιστον. Μόνο εφέ προβάλει και αυτά είναι όντως φοβερά.
Προσωπική ¶ποψη

ghadhika
08-04-2011, 10:17
Αν και σίγουρα δε μετάνιωσα για τα 12¤ που έδωσα για να δω το Avatar σε 3D αφού ήταν απίστευτο θέαμα, η ταινία σαν σύνολο και κυρίως το σενάριο με ψιλοαπογοήτευσε.
Το The Box είχα τρέξει να δω αλλά η πρώτη προβολή με ξενέρωσε. Αντίθετα όταν το ξανάδα, τρελάθηκα.
Την εποχή των πρώτων 3D, είχα τρέξει να δω το Final Destination 4 σε 3D γιατί είχε επιστρέψει ο σκηνοθέτης του 2 (που είναι από τις καλύτερες κωμωδίες που έχω δει) αλλά...τα έκλαψα τα 12:-(
Μετά τα εκπληκτικά Ratatouille και Wall-E είχα τρέξει να δω το Up, το οποίο επίσης με απογοήτευσε.
Ταινίες που με εξέπληξαν θετικά και ήταν καλύτερες απ'όσο περίμενα ήταν το Dark Knight, The Book of Eli, The Incredible Hulk, το Love Actually (που τώρα πια θεωρώ κλασική)...

Αυτές θυμάμαι προς το παρόν...:baby:

edgar
23-04-2011, 14:25
Κυνόδοντας!

ghadhika
17-09-2012, 16:25
Στη λίστα μπαίνει άφοβα το Bachelorette...πραγματικά τραγικό, ελεεινό, τρισάθλιο.

BigFish
17-09-2012, 19:17
Το μικρό σπίτι στο δάσος (the cabin in the woods )
http://www.imdb.com/title/tt1259521/

Ότι πιο κλισέ και αναμενόμενο έχω δει. Το χειρότερο είναι ότι πήγα κατόπιν τεράστιας επιδοκιμασίας από έναν φίλο, ο οποίος περιττό να πω πως έχασε κάθε αξιοπιστία μετά από αυτή τη γκάφα.

ghadhika
17-09-2012, 19:24
Το μικρό σπίτι στο δάσος (the cabin in the woods )
http://www.imdb.com/title/tt1259521/

Ότι πιο κλισέ και αναμενόμενο έχω δει. Το χειρότερο είναι ότι πήγα κατόπιν τεράστιας επιδοκιμασίας από έναν φίλο, ο οποίος περιττό να πω πως έχασε κάθε αξιοπιστία μετά από αυτή τη γκάφα.

Συμφωνώ σχεδόν απόλυτα με ότι γράφεις, και εγώ τη περίμενα τρελά, είχα διαβάσει τα καλύτερα αλλά και ακούσει τα καλύτερα από γνωστούς που λέγαν ότι έχει το πιο έξυπνο σενάριο σε θρίλερ, και τελικά...την έφαγα τη παπάρα! Απλά δε θα την έβαζα στις χειρότερες, αλλά στις πιο απογοητευτικές ταινίες...σε σχέση με τις προσδοκίες.

Giannis777
02-01-2013, 15:25
Μου πρότειναν το groundhog day ως μία από τις καλύτερες κωμωδίες που υπάρχουν...Εγώ βάζω 0/10 σε αυτήν την πανάθλια κωμωδία..Το πιο σαχλό σενάριο που υπάρχει..Πολύ γελοίο.Τι νόημα έχει να επαναλαμβάνεται η ίδια μέρα συνέχεια και να γίνεται τόοοοοοοοοοοοσο βαρετό?Και καθόλου αστείο!¶ντεξα και το είδα σχεδόν 1 ώρα

nosileutis
02-01-2013, 16:19
Μου πρότειναν το groundhog day ως μία από τις καλύτερες κωμωδίες που υπάρχουν...Εγώ βάζω 0/10 σε αυτήν την πανάθλια κωμωδία..Το πιο σαχλό σενάριο που υπάρχει..Πολύ γελοίο.Τι νόημα έχει να επαναλαμβάνεται η ίδια μέρα συνέχεια και να γίνεται τόοοοοοοοοοοοσο βαρετό?Και καθόλου αστείο!¶ντεξα και το είδα σχεδόν 1 ώρα
Συμφωνώ Γιάννη η χειρότερη κωμωδία που υπάρχει...

ghadhika
02-01-2013, 18:34

Δε μπορώ να διαφωνήσω περισσότερο! Από τις καλύτερες κωμωδίες που έχω δει ποτέ, all time classic. Αλλά, είπαμε, το είδος της κωμωδίας είναι με διαφορά το πιο υποκειμενικό, άρα περί ορέξεως...

firefrog
02-01-2013, 18:55
The Human Centipede

Nταξ... Ο σεναριογραφος πρεπει να παει φυλακη χωρις δικη. Μιλαμε για ανωμαλαρα του κερατα.

Δε μπορώ να διαφωνήσω περισσότερο! Από τις καλύτερες κωμωδίες που έχω δει ποτέ, all time classic. Αλλά, είπαμε, το είδος της κωμωδίας είναι με διαφορά το πιο υποκειμενικό, άρα περί ορέξεως...
+1

Cypher
02-01-2013, 22:34
The Human Centipede

Nταξ... Ο σεναριογραφος πρεπει να παει φυλακη χωρις δικη. Μιλαμε για ανωμαλαρα του κερατα.
Η τέχνη υποτίθεται δεν έχει φραγμούς και δε φταίει αυτός αν εσύ επέλεξες ταινία που δεν απευθύνεται σε ευαισθητούλιδες. Το δεύτερο ήταν καλύτερο, αν και ασπρόμαυρο.

Το groundhog day κι εμένα μ'άρεσε, περισσότερο ρομαντικό-κωμωδία θυμάμαι είναι, και ταιριάζει μ'αυτό που ζούμε σήμερα πιστεύω, όλες οι μέρες ίδιες και τίποτα δεν αλλάζει.

firefrog
03-01-2013, 03:33
Η τέχνη υποτίθεται δεν έχει φραγμούς και δε φταίει αυτός αν εσύ επέλεξες ταινία που δεν απευθύνεται σε ευαισθητούλιδες. Το δεύτερο ήταν καλύτερο, αν και ασπρόμαυρο.

Νταξ... επειδη καποιο βοδι ονομαζει την μλκια του τεχνη δεν σημαινει πως ειναι. Η ταινια απευθυνετε σε ανωμαλους που μαλλον δεν ειμαι. Βεβαια λογικο να διαφωνησουμε αφου σου αρεσε - συμβουλη μου : Ψαξτο λιγο αυτο