PDA

Επιστροφή στο Forum : ειναι τελειο να εισαι ερωτευμενος ομως..

miss Strange
19-09-2009, 21:54
ειναι τελειο, τρελο και απολυτα μαγικο να εισαι ερωτευμενος στη ζωη σου. ομως φοβαμαι να με ρισκαρω γιατι ξερω οτι θα χωρισω καποια στιγμη και θα ειναι αβολο ,δυσκολο και θα πληγωθω ειτε εγω ειτε ο συντροφος μου. φοβαμαι.αξιζει να το ρισκαρω?μακαρι να μπορεσει καποιος να με πεισει και να μου δωσει να καταλαβω την αξια,αν αυτη υπαρχει..

specialone
20-09-2009, 00:04
Den nomizw na iparxei kapios pou na mporei na se peisei ka8ws kai na sou valei sto kefali ti simenei agapi, giati poly apla den einai logiko sinesthima den akolou8ei kanones den den den. K otan ise erotevmenos/ni den skeftese an 8a riskareis, giati exeis idi riskarei.

Spec is out

Serseris
20-09-2009, 02:53
ειναι τελειο, τρελο και απολυτα μαγικο να εισαι ερωτευμενος στη ζωη σου. ομως φοβαμαι να με ρισκαρω γιατι ξερω οτι θα χωρισω καποια στιγμη και θα ειναι αβολο ,δυσκολο και θα πληγωθω ειτε εγω ειτε ο συντροφος μου. φοβαμαι.αξιζει να το ρισκαρω?μακαρι να μπορεσει καποιος να με πεισει και να μου δωσει να καταλαβω την αξια,αν αυτη υπαρχει..

O χωρισμός στις ερωτικές σχέσεις σου, είναι όπως τα ρούχα που αγοράζεις. Υπάρχει σοβαρός κίνδυνος, κάποια στιγμή στο μέλλον, να πάψουν να είναι της μόδας πλέον ή να καταστραφούν (π.χ. λεκές από λάδι-κρασί στο λεύκο αγαπημένο φόρεμα σου!) ή να μη φοριούνται!........
Αυτό όμως είναι αρκετός λόγος για να σταματήσεις να αγοράζεις καινούργια ρούχα???? Εαν είσαι μυαλωμένη γυναίκα σκέψου το!!!!!!

Ο χωρισμός στις ερωτικές σχέσεις είναι όπως τα κτήρια που κατεδαφίζονται (είτε από παλαιότητα, είτε από φυσικές καταστροφές, κτλ). Οι αρχιτέκτονες και οι πολιτικοί μηχανικοί όταν τα σχεδιάζουν δεν έχουν κατά νου την καταστραφή ενός κτηρίου (η οποία αργά η γρήγορα θα συμβεί), αλλά έχουν κατά να νου το χτήσιμο ενός μεγαλοπρεπούς κτηρίου! Έχουνε κατά νου το κτήσιμο ενός αξιοθαύμαστου κτηρίου....

Τι σημαίνει αυτό για σένα?
Εαν την ώρα που χτίζεις το δικό σου προσωπικό "κτήριο" (=ερωτική σχέση) έχεις κατα νου την "κατεδάφιση" (=χωρισμός) του, το κτήριο σου δεν πρόκειται να χτιστεί ποτέ..........Το κτήριο σου θα είναι καταδικασμένο εξ'αρχης......
Εαν θέλεις "καταδικασμένες" ερωτικές σχέσεις, τότε καλή τύχη!
Εαν πάλι θέλεις να μείνεις χωρίς "κτήριο", τότε και πάλι καλή τύχη!

Να σου ευχηθώ η επιλογή που θα κάνεις να χαρακτηρίζεται από σοφία αλλά και από συναίσθημα!!!!.................................... .................................................. .......................

mpourmpoulithra
20-09-2009, 23:56
O χωρισμός στις ερωτικές σχέσεις σου, είναι όπως τα ρούχα που αγοράζεις. Υπάρχει σοβαρός κίνδυνος, κάποια στιγμή στο μέλλον, να πάψουν να είναι της μόδας πλέον ή να καταστραφούν (π.χ. λεκές από λάδι-κρασί στο λεύκο αγαπημένο φόρεμα σου!) ή να μη φοριούνται!........
Αυτό όμως είναι αρκετός λόγος για να σταματήσεις να αγοράζεις καινούργια ρούχα???? Εαν είσαι μυαλωμένη γυναίκα σκέψου το!!!!!!

Ο χωρισμός στις ερωτικές σχέσεις είναι όπως τα κτήρια που κατεδαφίζονται (είτε από παλαιότητα, είτε από φυσικές καταστροφές, κτλ). Οι αρχιτέκτονες και οι πολιτικοί μηχανικοί όταν τα σχεδιάζουν δεν έχουν κατά νου την καταστραφή ενός κτηρίου (η οποία αργά η γρήγορα θα συμβεί), αλλά έχουν κατά να νου το χτήσιμο ενός μεγαλοπρεπούς κτηρίου! Έχουνε κατά νου το κτήσιμο ενός αξιοθαύμαστου κτηρίου....

Τι σημαίνει αυτό για σένα?
Εαν την ώρα που χτίζεις το δικό σου προσωπικό "κτήριο" (=ερωτική σχέση) έχεις κατα νου την "κατεδάφιση" (=χωρισμός) του, το κτήριο σου δεν πρόκειται να χτιστεί ποτέ..........Το κτήριο σου θα είναι καταδικασμένο εξ'αρχης......
Εαν θέλεις "καταδικασμένες" ερωτικές σχέσεις, τότε καλή τύχη!
Εαν πάλι θέλεις να μείνεις χωρίς "κτήριο", τότε και πάλι καλή τύχη!

Να σου ευχηθώ η επιλογή που θα κάνεις να χαρακτηρίζεται από σοφία αλλά και από συναίσθημα!!!!.................................... .................................................. .......................

Πες τα!!! :-)

mairoula
23-09-2009, 01:13
koita 8elei polu dumani na katafereis na empisteuteis ksana kapoion apo ti stigmi pou exeis pligw8ei.. an eisai diate8eimenos na to kaneis na exeis upopsi sou oti 8a einai kalo na 3exaseis tis fovies gia xwrismo kai mipws sumbei kati kai pligw8eis.. alliws den 8a mporeseis na euxaristi8eis ti sxesi pou exeis i 8a kaneis.. kai ka8e an8rwpos einai diaforetikos.. oi proigoumenes empeiries mas den 8a einai swsto na mas epireazoun stis metepeita sxeseis mas.. egw 8a sou elega na akouseis tin kardia sou kai na afiseis tous fovous sou.. i mitera mou eixe pei oti prepei na zoume ti zwi mas entona xwris fovous giati einai mikri.. alliws den 8a tn euxaristi8oume.. kai na risparoume giati alliws i zwi einai vareti kai monotoni