PDA

Επιστροφή στο Forum : Tattoos & Body modification

TonyFlow
01-02-2008, 01:45
Νομίζω οτι το θέμα είναι αρκετά ενδιαφέρον και δημιουργώ αυτό το νήμα για να παραθέσουμε τις ιδέες και τις απόψεις μας για αυτή την νέα μορφή τέχνης... Εφορμούμαι κιόλας απο την πρόσφατη έναρξη της αναζήτησης μου για σχέδιο τατουαζ μιας και θέλω να κάνω ένα στο πίσω μέρος του χεριού μου..Ελπίζω να βρείτε το θέμα ενδιαφέρον και να υπάρξουνε απαντήσεις... Ελπίζω να μην καταλήξει στο Recycle Bin.. Όποιος έχει τατουάζ θα μπορούσε να μοιραστεί την εμπειρία του με τους υπόλοιπους αλλά και όσοι ενδιαφέρονται να αποκτήσουν ένα μπορούν να παραθέσουν τους προβληματισμους τους...αυτά!

start posting motherfunkers!!!

BEST TATTOO STUDIO IN THE WORLD (http://www.hankypankysthehangout.nl/)

MAORI TATTOO (http://www.youtube.com/watch?v=XVgmlM1kp7U)

BODY MODIFICATION (http://www.youtube.com/watch?v=3EPiQbifyeg&NR=1)

Octopus Handjob
01-02-2008, 01:53
Chinese type tats ftw.

TonyFlow
01-02-2008, 01:55
like this??
http://img212.imageshack.us/img212/4700/juliacher9wc.jpg

whose arm is that???

Klinika_Nekros
01-02-2008, 01:58
kana tribalaki na perna i wra

Bebis
01-02-2008, 01:59
To piercing μου αρέσει αρκετά (παλιός fan).
Το bodymod σε μη αναστρέψιμη μορφή το θεωρώ χαζομάρα.

TonyFlow
01-02-2008, 02:04
To piercing μου αρέσει αρκετά (παλιός fan).
Το bodymod σε μη αναστρέψιμη μορφή το θεωρώ χαζομάρα.

kala nai to videaki pou esteila deixnei tragikes katastaseis...apla to ebala epeidi emperiexete kai to piercing mesa opote...

omos to piercing einai anastrepsimo....me ta tattoos ti ginete???

epeidi to exo psaksei yparxoun layser pou ta svinoune xoris na yparxei kanena shmadi pleon...alla o skopos einai na mhn mpeis s'auto to "if"...sosta?

Octopus Handjob
01-02-2008, 02:05
like this??
http://img212.imageshack.us/img212/4700/juliacher9wc.jpg

whose arm is that???

Flea?http://i128.photobucket.com/albums/p190/Bulgarian_Toothpaste/funone.gif

Bah, dragons kai glyphs mou aresoun.

HaNNiBoT
01-02-2008, 02:06
an prin kaneis tattoo skeftesai gia to an kapoia stigmi 8eliseis na to sviseis,min to kaneis kan.

8elw kapoia stigmi na kanw,alla 8elw na brw kati pou na maresei trela gia na to skasw..

Roxalas
01-02-2008, 02:20
και γω δεν θα ειχα προβλημα αλλα δεν προκειτε το κυνηγησω...αν νιωσω οτι υπαρχει κατι το οποιο αξιζει και θελω να μεινει για παντα χαραγμενο πανω στο σωμα μου,τοτε μονο...:baby: :smokin:

DI tourist
01-02-2008, 02:20
an prin kaneis tattoo skeftesai gia to an kapoia stigmi 8eliseis na to sviseis,min to kaneis kan.

8elw kapoia stigmi na kanw,alla 8elw na brw kati pou na maresei trela gia na to skasw..

Εγω θα κανω τη μανα σου.

//Δειτε το Eastern Promises, μεταξυ αλλων εξηγει τη σημασια συγκεκριμενων τατου στη Ρωσσικη μαφια, οπου οποιος δεν εχει τατου θεωρειται ξερω γω αδερφη (οπως και στην Κορινθο).

TonyFlow
01-02-2008, 02:21
den einai oti skeftomai gia to an kapoia stigmh theliso na to sviso...
apla epidi to exo psaksei poly to thema thelo apla na ksero ta panta gyro ap'auto

sxizoφρeneia658
01-02-2008, 02:23
Για piercing δεν το συζητώ, μεγάλη αγάπη..Παρόλο που έχω ένα μικρό άκακο και μία ακόμη αποτυχημένη προσπάθεια να κρατήσω το σκουλαρίκι στα χείλια.

Όσο αναφορά τα tattoo,επείδη το έχω ψάξει πολύ το θέμα, κατέληξα πως είναι ωραία να τα βλέπεις σε άλλους..Και εξηγούμαι..
Δεν είμαι πολύ σταθερός χαρακτήρας οπότε φοβάμαι πως αν κάνω κάτι αυτή την περίοδο σίγουρα μέχρι το καλοκαίρι θα το βαρεθώ.(εδώ δεν ξέρω αν θα δώσω το Σάββατο να 'ουμε)Επίσης δεν έχω βρει κάτι που να μου αρέσει τόσο πολύ που να πω "πάω τώρα να το χτυπήσω" .. Ψέματα,κάτι έχω βρει, αλλά ντάξει δεν μου έχει κάνει τόσο μεγάλο κλικ.
Μ'αρέσει να ψάχνω σχέδια ή να κάνω δικά μου για tattoo αλλά την μεγάλη απόφαση αργώ να την πάρω...

Me,myself&Di!!
01-02-2008, 02:28
Eιχα κανει με Χενα πριν ενα χρονο και εξαφανιστηκε πριν προλαβω να το χαρω καλα καλα:-(
Οποτε γιατι οχι σε κατι πιο μονιμο

.ΑΛΛΑ

παντα ειτε μιλαμε για αντρες ειτε για γυναικες να ειναι κατι καλαισθητο και να μην πιανει πολυ χωρο..δλδ τατουαζ που αρχιζουν απο το δεξι βραχιονα..σαρωνουν ολοι την πλατη και καταληγουν στο αριστερο μερος του σβερκου ειναι επιεικως μπλιαξ...:tounge:

Trifyllenia
Πού σαι ρε Αγγελική, να το θέμα μας :sleep: :sleep: *

Tip : Να μείνετε μακρυά από piercings ... Το λέει η σημαδεμένη :-( :-(

Τώρα για tattoo τι να πω παίδες έτσι για χάζεμα είναι τρέλα πραγματικά να ψάχνεις για περίεργα και όμορφα σχέδια, αλλά προσωπικά έπειτα από τα piercings τα οποία είχα κάνει πριν 7 χρόνια, προσπάθησα να σταματήσω να φοράω πριν 3 και δυστυχώς ακόμα να κλείσουν ουλές κλπ, δεν ξέρω μου έμεινε άσχημη εμπειρία :confused: :confused: Δεν ξέρω κατά πόσο επικίνδυνο θα είναι για το δέρμα ή αν στο σημείο που θα το κάνεις ακόμα και στην πλάτη πχ με τον καιρό θα αλλοιωθεί το σχέδιο κλπ

*με πρόλαβες :love2:

BuenosDias
Υπάρχει και το προσωρινό tattou με henna

sxizoφρeneia658
01-02-2008, 02:31
παντα ειτε μιλαμε για αντρες ειτε για γυναικες να ειναι κατι καλαισθητο και να μην πιανει πολυ χωρο..δλδ τατουαζ που αρχιζουν απο το δεξι βραχιονα..σαρωνουν ολοι την πλατη και καταληγουν στο αριστερο μερος του σβερκου ειναι επιεικως μπλιαξ...:tounge:

Δεν ξέρω για το πόσο είναι καλαίσθητο σε μία γυναίκα, αλλά κάτσε να έρθει η dsl έχω να σου στείλωωωωωω .. :D

Octopus Handjob
01-02-2008, 02:32
σαρωνουν ολοι την πλατη και καταληγουν στο αριστερο μερος του σβερκου ειναι επιεικως μπλιαξ...:tounge:

αχαχαχα "επιεικώς μπλιαξ" θεϊκό :D

Θα 'κανα κάτι extreme σαν αυτό που λες πάντως. Και στις κοπελιές τα piercings λένε.

Alan Don
01-02-2008, 02:32
Υπάρχει και το προσωρινό tattou με henna

για αστειο το λες αυτο ετσι ??
ουτε μια βδομαδα δεν κραταει

Me,myself&Di!!
01-02-2008, 02:33
για αστειο το λες αυτο ετσι ??
ουτε μια βδομαδα δεν κραταει

Την τριτη μερα το εβρισκες πανω μου με ιχνηλασια:cool:

TonyFlow
01-02-2008, 02:39

oxxaxaxaaxaxAXAXAXXAxAXXAXaxxaxaxXxaxaaxxXxAXaxaxA

TonyFlow
01-02-2008, 02:41
in my opinion tattoo se kopela einai akros kavlotikon...kai einai 2 -3 shmeia pou einai poly must...

BuenosDias
01-02-2008, 02:42
Να σας πω, αν το τρίβατε με το σφουγγάρι, ή πηγαίνατε κάθε μέρα στη θάλασσα και ένα ντουζ μετά στο σπίτι, 3 μέρες και πολύ κράτησε. :tounge:
Εγώ το χω κρατήσει 2 βδομάδες περίπου.

mad_nassos
01-02-2008, 02:42
Αυτή η ιδέα πώς σας φαίνεται???

http://www.writingcave.com/images/baby_tattoo.jpg

Trifyllenia
01-02-2008, 02:45
Για περίεργα σχέδια πάντως έμπνευση έρχεται αμέσως με μια βόλτα στο deviantart.com και σε σχέδια του Luis Royo, είναι περιττό νομίζω να βάλω από εκεί εικόνες.

Θεά επίσης η Punkarella, με άψογα tattoo & piercings

Και τέλος για κοπέλες μου αρέσει πολύ tattoo στις ωμοπλάτες κ σχέδια φτερά... Κ φυσικά μαύρο χωρίς άλλα χρώματα ...
Σε άλλα σημεία με τα χρόνια όπως καταλαβαίνετε επέρχεται αλλοίωση του σχεδίου.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

http://i122.photobucket.com/albums/o250/trifyllenia/img12.jpg

http://i122.photobucket.com/albums/o250/trifyllenia/img01.jpg

http://i122.photobucket.com/albums/o250/trifyllenia/Tattoo_gr4px_by_rams3s.jpg

mad_nassos
01-02-2008, 02:49
Aυτό είναι κορυφαίο!!! :D :D :D
Αν και δεν θα ήθελα ποτέ να πάω με μία τέτοια!!!

http://data1.blog.de/blog/w/wulfweard/img/WorldsFunniestTattoo1.jpg

TonyFlow
01-02-2008, 02:49
worst tattoos ever (http://www.youtube.com/watch?v=QGfXwwscXRs&feature=related)

pedia moda einai kai to branding (http://www.youtube.com/watch?v=BJ43BntH2IQ&feature=related)

St3f@n0s
01-02-2008, 02:51
Aυτό είναι κορυφαίο!!! :D :D :D
Αν και δεν θα ήθελα ποτέ να πάω με μία τέτοια!!!

http://data1.blog.de/blog/w/wulfweard/img/WorldsFunniestTattoo1.jpg

Giati re su???:D

Octopus Handjob
01-02-2008, 02:57
in my opinion tattoo se kopela einai akros kavlotikon...kai einai 2 -3 shmeia pou einai poly must...

Αστραγαλοι.

TonyFlow
01-02-2008, 03:02
Αστραγαλοι.

+kolomerh
+stithos
+plath

TopGear
01-02-2008, 03:03
Απεχθάνομαι κάθε εξωτερική παρεμβολή στο σώμα όπως τατουάζ μικρά ή μεγάλα, σε φανερά ή κρυφά σημεία, καρφιά, σκουλαρίκια σε μύτη, αφαλό, στο χείλος κτλ. Μπορώ να δεχτώ μόνο σκουλαρίκι στα αυτιά για άντρες και γυναίκες.

Μην αρχίσετε τις ντομάτες, αυτό πιστεύω. Όσο πετυχημένα και να είναι όλα αυτά, δε συγκρίνονται με τίποτα με την καθαρότητα και την κομψότητα του απλού σώματος.

TonyFlow
01-02-2008, 03:06
Απεχθάνομαι κάθε εξωτερική παρεμβολή στο σώμα όπως τατουάζ μικρά ή μεγάλα, σε φανερά ή κρυφά σημεία, καρφιά, σκουλαρίκια σε μύτη, αφαλό, στο χείλος κτλ. Μπορώ να δεχτώ μόνο σκουλαρίκι στα αυτιά για άντρες και γυναίκες.

Μην αρχίσετε τις ντομάτες, αυτό πιστεύω. Όσο πετυχημένα και να είναι όλα αυτά, δε συγκρίνονται με τίποτα με την καθαρότητα και την κομψότητα του απλού σώματος.

STAMATAAAAAAAAAAA!!!SOU RXETE NTOMATAAAAAAAAAAAAA!!!!
:D:D:D:D

HaNNiBoT
01-02-2008, 03:10
+kolomerh
+stithos
+plath

oute kan :/

TonyFlow
01-02-2008, 03:11
oute kan :/

gt??ta 'xeis dei se tetoia shmeia kai exeis ksenerosei??? :p

Octopus Handjob
01-02-2008, 03:12
+kolomerh
+stithos
+plath

Κοιλιτσα προς τα κάτω λέει επίσης. =/

Bebis
01-02-2008, 03:13
Πλάι κοιλιάς σε κοπέλα, όπως κάποια φωτογραφία νωρίτερα είναι αρκετά όμορφο, αρκεί να έχει ωραία μέση... χωρίς πατσόκοιλα, παχάκια, ραγάδες κλπ... άρα όχι για Eλληνίδες :p

HaNNiBoT
01-02-2008, 03:14
gt??ta 'xeis dei se tetoia shmeia kai exeis ksenerosei??? :p

nai
de lew oti den einai wraia,apla uparxun kalutera simeia..

Me,myself&Di!!
01-02-2008, 03:16
Πλάι κοιλιάς σε κοπέλα, όπως κάποια φωτογραφία νωρίτερα είναι αρκετά όμορφο, αρκεί να έχει ωραία μέση... χωρίς πατσόκοιλα, παχάκια, ραγάδες κλπ... άρα όχι για Eλληνίδες :p

Γιατι δλδ οι Ελληνιδες εχουν ολα αυτα που λες???:tounge: :sleep:

TopGear
01-02-2008, 03:16

Σκέψου αυτήν την κοπέλα στα 65 της. Και Ελληνίδα να μην είναι, απλά σκέψου την. :-( :-( :-(

Octopus Handjob
01-02-2008, 03:18

Ρατσιστή.

Σκέψου αυτήν την κοπέλα στα 65 της. Και Ελληνίδα να μην είναι, απλά σκέψου την. :-( :-( :-(

Νταξ μωρέ τα βγάζει με λέιζερ.

17. Trezegoal
01-02-2008, 03:19
Oi gynaikes poy exoyn tatto kai skoylarikia einai wannabe
"enalaktiki gkomena poy eimai agria kai antraki kai den soy kathomai eykola, akoyo moysiki poy oyte kan exeis fantasei kai tha fas kairo mexri na me rikseis"

Oi antres poy exoyn tatto kai skoylarikia einai wannabe
"eimoyn meros tis mafia file kai exo zisei kai poly zorikes na poyme katastaseis gi ayto min moy kolas epidi yparxei megali istoria piso ap t onoma moy"

Kai den miao gia 1 skoylariki i ena mikro tatto, alla gia toys anthropoys poy exoyn ginei soyrotiria i mosaika. Yparxoyn kai alloi tropoi gia na deikseis ti eisai kai oxi toso epifaneiakoi, apla gia na vlepei to tatto toy aetoy sto bratso i gkomena sto diplano trapezi kai na nomizei pos polemises sto vietnam...

Ayta...

TonyFlow
01-02-2008, 03:19
auta einai

http://www.tattoos.gr/Albums/Album5/Large/DSC03356.jpg

xaxaxaxa :D
to mpratso einai tou liakopoulou... :D

HaNNiBoT
01-02-2008, 03:23
Κοιλιτσα προς τα κάτω λέει επίσης. =/

my fav,alla mia tipisa apo di mu xalaei ti fantasiwsi me tin koiloumpa :(

DI tourist
01-02-2008, 03:24
"enalaktiki gkomena poy eimai agria kai antraki kai den soy kathomai eykola, akoyo moysiki poy oyte kan exeis fantasei kai tha fas kairo mexri na me rikseis"

Oi antres poy exoyn tatto kai skoylarikia einai wannabe "eimoyn meros tis mafia file kai exo zisei kai poly zorikes na poyme katastaseis gi ayto min moy kolas epidi yparxei megali istoria piso ap t onoma moy"

Kai den miao gia 1 skoylariki i ena mikro tatto, alla gia toys anthropoys poy exoyn ginei soyrotiria i mosaika. Yparxoyn kai alloi tropoi gia na deikseis ti eisai kai oxi toso epifaneiakoi, apla gia na vlepei to tatto toy aetoy sto bratso i gkomena sto diplano trapezi kai na nomizei pos polemises sto vietnam...

Ayta...

Πωωωω ρε μλκα θα σταματησεις επιτελους να ποσταρεις πιπες?

Δηλαδη τι αλλο να κανουμε? Να το χτυπησουμε tatoo?

TonyFlow
01-02-2008, 03:24
pantos o kalyteros tatto artist gia mena einai o henk schiffmacher
kante ena googlarisma gia na mpeite sto site h gia na mpite sto studio tou akolouthiste to link sto proto post tou thread :"best tattoo studio in the world"

17. Trezegoal
01-02-2008, 03:25
Πωωωω ρε μλκα θα σταματησεις επιτελους να ποσταρεις πιπες?

Δηλαδη τι αλλο να κανουμε? Να το χτυπησουμε tatoo?

Tha xtypiso tatto ti mana soy an synexizeis na moy prizeis ta @@ se kathe moy post re malaka...

An kai tha parei arketo xoro gi ayto kai to skeytomai...

aa kai ayto poy xo kanei bold, ap tis pleon apotyximenes prospatheies gia xioymor...

Sub!im3
01-02-2008, 03:29
Ο "κολλητός" και ντράμερ μας έχει σκάσει japanese ίδιας τεχνοτροπίας με το ψάρι που πόσταρες στην πρώτη σελίδα, σε όλο του το χέρι (όπως στην περιοχή του αστράγαλου, γύρω γύρω απ το πόδι). Το tattoo αυτό απλά γαμάει... και γενικώς όσο περνάει ο καιρός τόσο μου αρέσουν πολύ περισσότερο τα μεγάλα, συγκεκριμένης τεχνοτροπίας tattoo απο μικρά ξεκάρφωτα σχεδιάκια.

Απο την άλλη, ακριβώς επειδή είμαι ελεεινά κυκλοθυμικός σε τέτοια θέματα δεν παίζει να σκάσω, ειδικά τόσο μεγάλο...

my 2 cents :sleep:

17. Trezegoal
01-02-2008, 03:34
my fav,alla mia tipisa apo di mu xalaei ti fantasiwsi me tin koiloumpa :(

xexexe stegna...

DI tourist
01-02-2008, 03:36
Εγω θα κανω τη μανα σου.

Tha xtypiso tatto ti mana soy an synexizeis na moy prizeis ta @@ se kathe moy post re malaka...

An kai tha parei arketo xoro gi ayto kai to skeytomai...

aa kai ayto poy xo kanei bold, ap tis pleon apotyximenes prospatheies gia xioymor...

Χμμμ... κατι μου θυμιζει.

Καλα συνεχισε να ποσταρεις πιπες και το επομενο χτυπημα θα ειναι ακομα πιο οργανωμενο. Τριχομπαλα με πληκτρολογιο που θα πεις και για χιουμορ. Καλυτερε φιλε του κακου αστειου... :sleep:

HaNNiBoT
01-02-2008, 03:36
hahahaha.
nai man tin 3erw.Tin paroimia einai pio asximi k apo agelada tin 3eris?oxi e?

credits ston DI Tourist gia ti roufiania
paw gia ipno november rain skepsou kati gia avrio na mu tin peis

17. Trezegoal
01-02-2008, 03:42
Χμμμ... κατι μου θυμιζει.

Καλα συνεχισε να ποσταρεις πιπες και το επομενο χτυπημα θα ειναι ακομα πιο οργανωμενο. Τριχομπαλα με πληκτρολογιο που θα πεις και για χιουμορ. Καλυτερε φιλε του κακου αστειου... :sleep:

Epanalamvanesai omos...

blasaros
01-02-2008, 03:44
paides mporei na mou pei kapoios ton kalutero tatooatzh(=neos oros) edw sthn athina?

larry_tsoukou
01-02-2008, 03:50
e entaksei.barcode.kanei o lektikos.gia na pigainei oli i kosmiki athina paei na pei einai toulaxiston katharos.sou pianei to kolo omos kiriolektika.(apo filous pou exoun paei mou xoun pei-gia ena mikro mikro elaxisto thelei 150 eyro-peripou)

blasaros
01-02-2008, 03:53
file emena basika me endiaferei na katexei sugkekrimena pragmata opws thn glwssa sanskrit, hundu gia paradeigma.epeidh exw tatoose tetoio styl den thelw misodouleies.ta xrhmata den einai thema

larry_tsoukou
01-02-2008, 04:06
file emena basika me endiaferei na katexei sugkekrimena pragmata opws thn glwssa sanskrit, hundu gia paradeigma.epeidh exw tatoose tetoio styl den thelw misodouleies.ta xrhmata den einai thema

koita ap oti ipologizo olo kai kati tha kserei apo ayta pou les giati ap oti eixa diavasei ti viografia tou einai vathia mpasmenos se polla pragmata kai einai kai gematos tatouaz opote prepei na to xei psakei to thema.des kai sto site tou an vgaleis akri.alla tha mporouses na peraseis mia volta apo kei na deis ti paizei giati nai men exei onoma alla ntaks allios einai apo konta.www.lektikos.tv

kai gia na me ontopic ego tha kana tattou to onoma mia tetoias gkomenas i opoia tha mou xe dosei kai Ass ta la vista

http://photogallery.tiscali.it/repository/donne/miss_universo_2005_candidate/Evangelia_Aravani_miss_Grec.jpg

vaguraw
01-02-2008, 04:12

Oi antres poy exoyn tatto kai skoylarikia einai wannabe
"eimoyn meros tis mafia file kai exo zisei kai poly zorikes na poyme katastaseis gi ayto min moy kolas epidi yparxei megali istoria piso ap t onoma moy"

Ayta...

KAI O TITLOS >>>

MISTER DISCRIMINATION 2008 PAEI !!...........

STON TREZEGOAAAAAAAAAAAAAAAAAAALLLLL

8elw na efxaristhsw ton Kyrio Adolfo Hitler gia olh thn ebnefsh
pou mou edwse ola afta ta xronia....

klapsa kloupsa...

floyd21
01-02-2008, 04:13
pantos o kalyteros tatto artist gia mena einai o henk schiffmacher
kante ena googlarisma gia na mpeite sto site h gia na mpite sto studio tou akolouthiste to link sto proto post tou thread :"best tattoo studio in the world"

Κορυφαίος...;-)

Και Chris Dingwell...

http://www.sanctuarytattoo.com/chris/images/blackngrey/demonback.jpg

blasaros
01-02-2008, 04:19
thanx larry me boithises nomizw arketa

Theio_Vrefos
01-02-2008, 04:23
είχα ακούσει ότι υπάρχουν αόρατα tattoos, που φαίνονται μόνο σε blacklight. Είχα σκεφτεί να βρω κάτι που θα μου αρέσει για να κάνω ένα εμφανές σχέδιο και μετά να περιποιηθεί με αυτή τη μαλακία, ώστε να είναι πολύ ψαρωτικό, σα pokemon που εξελίσσεται.

Αλλά ακόμα στο ψάξιμο είμαι.

TonyFlow
01-02-2008, 04:24
paides mporei na mou pei kapoios ton kalutero tatooatzh(=neos oros) edw sthn athina?

ego systino lektiko logo kalhs fhmhs kai epeidh exei kanei ekei kai mia fili mou kai mou exei pei oti genika to periballon kaioi synthikes einai poly kales kai sou eksigei ta panta sxetika me ti pas na kaneis alla brika auto to studio pou einai kai konta mou sxetika kai pisteuo pos einai poly kalo:

DERMAPHICS (http://www.tattoos.gr/)

basika oi dermagraphics einai polyyyyyyyyyyyyyy kalyteroi apo lektiko...
toulaxiston se tattoo gt se piercing enoite pos o lektikos yperexei me ton pante-lee

TonyFlow
01-02-2008, 04:28
Kala Floyd O Dingwell Apla Gamei

blasaros
01-02-2008, 04:28
tony flow ontws fainetai polu kalo kai auto

thanx kai sena

floyd21
01-02-2008, 04:32
Kala Floyd O Dingwell Apla Gamei

Φοβερός ρε:
http://www.sanctuarytattoo.com/chris/images/blackngrey/godfather.jpghttp://www.sanctuarytattoo.com/chris/images/tatpaintings/happybday.jpg

Master_User
01-02-2008, 04:45
Go exo to best body modifikation ever. Paizame polemo me molibia sto gimnasio, o enas prospa8ouse na karfosi ton alon kai kala, eeee kai me marfose kai emeine h miti mesa alla gia auto fenete cool ... les kai paleues me to rambo stokampotzah pos skata grafete :P:P. Kai gia a diafora engaumata po diafora piramata me aptires kai ximika oute kan milaoh idate pote prasino-kati engauma sima mikimaus e fantsia.

TonyFlow
01-02-2008, 04:50
tony flow ontws fainetai polu kalo kai auto

thanx kai sena

blasare prepei na einai polyyy kalyteroi oi dermagraphics apo apopsy tattoos..
ekana kai edit sto prohgoumeno post mou alla den ksero an to eides...:D

TonyFlow
01-02-2008, 04:51
deniro,pacino,brado=theoi sto tattoo

larry_tsoukou
01-02-2008, 04:54
Go exo to best body modifikation ever. Paizame polemo me molibia sto gimnasio, o enas prospa8ouse na karfosi ton alon kai kala, eeee kai me marfose kai emeine h miti mesa alla gia auto fenete cool ... les kai paleues me to rambo stokampotzah pos skata grafete :P:P. Kai gia a diafora engaumata po diafora piramata me aptires kai ximika oute kan milaoh idate pote prasino-kati engauma sima mikimaus e fantsia.

xaxaxa sto telos ton exasa!les kai tou ekopsan ti glossa sti mesi
xaaxaxaxaxa

Master_User
01-02-2008, 05:40
xaxaxa sto telos ton exasa!les kai tou ekopsan ti glossa sti mesi
xaaxaxaxaxa
DaASDasdasd fajsdfmhs dfsadf dsafmuisdhfsa fhsuai hfsa dfhuasd ffasdf ???
:p :p :p

Kertran
01-02-2008, 07:53

e entaksei.barcode.kanei o lektikos.gia na pigainei oli i kosmiki athina paei na pei einai toulaxiston katharos.sou pianei to kolo omos kiriolektika.(apo filous pou exoun paei mou xoun pei-gia ena mikro mikro elaxisto thelei 150 eyro-peripou)

λοιπόν για αθήνα προτείνω sake, http://www.saketattoo.com/

για θεσσαλονίκη το nico tattoo αν και ίσως να αξίζει να πας πάνω να το κάνεις.

για barcode να ξέρετε ότι άλλοι τα χτυπάνε τα tattoo και παλιά παίζανε πολύ καλοί artists σαν τον lucas, αλλά τώρα έχουν γίνει πολλές αλλαγές.

όσον αφορά το πιο παράξενο που έχω ακούσει είναι από barcode που ένα φεγγάρι δουλεύαν κάτι φίλοι.

τύπος σκάει και δίνει όσο όσο να του χτυπήσουν στην πλάτη κάτι που να μην το έχει κανείς στον κόσμο, δεν τον νοιάζει τι, τον νοιάζει απλά νά ναι μοναδικό. οπότε το ψάχνουν τα παιδιά..... ε και του χτυπήσαν όλη την πλάτη πλυντήριο ρούχων.

dion___tsiou
01-02-2008, 07:58
πανε στο μαγαζι του Τακη Τσαν, να στο κανει ο ιδιος! πολυ φαντασια και γαματα ταττου! ;-)

Kertran
01-02-2008, 08:07
πανε στο μαγαζι του Τακη Τσαν, να στο κανει ο ιδιος! πολυ φαντασια και γαματα ταττου! ;-)

κι ο Τάκης καλός είναι αλλά sake απλά είναι ότι καλύτερο αυτήν τη στιγμή.

orchid
01-02-2008, 10:26
για θεσσαλονίκη το nico tattoo αν και ίσως να αξίζει να πας πάνω να το κάνεις.

Θεσσαλονίκη όντως το Nico είναι κορυφαίο (από εκεί γνωρίζω καλά...πατρίδα γαρ). Εκεί έκανα το piercing στον αφαλό (πριν 7 χρόνια βέβαια...) και είναι πολύ καθαρός και από τους πιο έμπειρους στο είδος του στην Ελλάδα. Παλιότερα του είχαν κάνει και αφιέρωμα στην TV.

Kertran
01-02-2008, 10:56
Θεσσαλονίκη όντως το Nico είναι κορυφαίο (από εκεί γνωρίζω καλά...πατρίδα γαρ). Εκεί έκανα το piercing στον αφαλό (πριν 7 χρόνια βέβαια...) και είναι πολύ καθαρός και από τους πιο έμπειρους στο είδος του στην Ελλάδα. Παλιότερα του είχαν κάνει και αφιέρωμα στην TV.

piercing στον αφαλό???

ρε μαλάκα γκόμενα είσαι? :wow: :wow:

και μιας και το θυμήθηκα, τάκη να πάτε αν θέλετε φάση ιαπωνία κίνα και γενικά ανατολίτικα σχέδια δράκους λουλούδια κιμονό και λοιπές φλωριές.

και μια μικρή παρένθεση, γιατί είναι μόδα για έναν έλληνα να χτυπάει στο σώμα του ινδιάνικα, κέλτικα, γιαπωνέζικα, κινέζικα κι ότι άλλο χωράει ο νους του ανθρώπου, ενώ αν χτυπήσει αρχαία Ελλάδα είναι φασίστας κι εθνίκι? περιμένω σοβαρές απαντήσεις. τατού σε γραμμική β' και τα μυαλά στα κάγκελα ρε. :smokin:

KCM6985
01-02-2008, 11:24
Αν θα εκανα Tattoo θα ήταν μονό η ελληνική σημαία πάνω απα την καρδιά ..

ChristosG
01-02-2008, 11:26
Τον άντρα της ζωής σου τον λέγανε Αλέκο?

Του είχες ορκιστεί παντοτινή πίστη και αφοσίωση?

Έκανες και ταττοο το όνομά του σε κρυφό σημείο να το βλέπει μόνο αυτός?

Και σε παράτησε για την καλύτερή σου φίλη?

Και το ταττοο?

Αγαπητή φίλη, μη στενοχωριέσαι, η διορθωτική ταττοο βρήκε τη λύση... Επικάλυψη :p

KCM6985
01-02-2008, 11:59
Η μπορεί να μην ήταν ευχαριστημένη απο την Ηλεκτρονική Αθηνών..Μπορεί να ειναι Κοτσοβολίοτισα τώρα :d

ChristosG
01-02-2008, 13:58
να ρωτησω κατι, ενα τατουαζ μπορει να σβησει, αν το περασεις απο πανω με το χρωμα του δερματος? λογικο μου φαινεται, ισχυει ομως?

//εννοω δεν θα φαινεται μετα το ταττοο, ετσι?

asxoliastos
01-02-2008, 14:08
να ρωτησω κατι, ενα τατουαζ μπορει να σβησει, αν το περασεις απο πανω με το χρωμα του δερματος? λογικο μου φαινεται, ισχυει ομως?

δεν ειναι λογικο

kala_na_pername
01-02-2008, 14:38
όσον αφορά το πιο παράξενο που έχω ακούσει είναι από barcode που ένα φεγγάρι δουλεύαν κάτι φίλοι.

τύπος σκάει και δίνει όσο όσο να του χτυπήσουν στην πλάτη κάτι που να μην το έχει κανείς στον κόσμο, δεν τον νοιάζει τι, τον νοιάζει απλά νά ναι μοναδικό. οπότε το ψάχνουν τα παιδιά..... ε και του χτυπήσαν όλη την πλάτη πλυντήριο ρούχων.

man...

auto einai anekdoto...........:p:sleep: :wavey: :p

Octopus Handjob
01-02-2008, 14:51
piercing στον αφαλό???

http://i128.photobucket.com/albums/p190/Bulgarian_Toothpaste/funone.gif Θεός.

SROK
01-02-2008, 15:28

Βασικά, έτσι και αλλιώς το χρώμα του δέρματος του καθενός μας δεν παραμένει το ίδιο κατα την διάρκεια του χρόνου(το καλοκαίρι σκουραίνει κτλ). Επομένως θα είναι σαν να έχεις πάνω σου μόνιμα μια καφέ στάμπα.

sxizoφρeneia658
01-02-2008, 15:58

Nico στην Πλάκα, άνοιξε πρόσφατα παράρτημα.
Κυρίως τα μαγαζιά του είναι στην Σαλόνικα.
Πολύ καθαρός,νομίζεις πως μπαίνεις σε νοσοκομείο. :cool: Εκεί έχω κάνει τα piercing(στο μαγαζί στη Σαλόνικα,βασικά)
Είχε δουλέψει στο εξωτερικό για αρκετό καιρό.

TonyFlow
01-02-2008, 16:47
ta kalytera tattoos gia mena pantos einai ta maori kai tpt indianika,ta ypolipa eno m'aresei poly na ta blepo den tha skeftomouna me tpt na ta kano...basika psaxno gia kati se aspro/mauro aplo kai na kalyptei to piso meros metaksi agkona kai karpou...parigila ena biblio apo ollandia gia tetoia tattoos kai opou na 'nai...

orchid
01-02-2008, 18:21
piercing στον αφαλό???

http://i128.photobucket.com/albums/p190/Bulgarian_Toothpaste/funone.gif Θεός.

Θεοί και οι δύο! Ναι ρε! Γκόμενα είμαι! :tounge: :wavey: :D

mad_nassos
01-02-2008, 18:32

Μήπως σε λένε και Άννα?

orchid
01-02-2008, 18:33
Μήπως σε λένε και Άννα?

Με τσάκωσες! :D

mad_nassos
01-02-2008, 18:35
Με τσάκωσες! :D

:tounge: :tounge: :tounge:

HaNNiBoT
01-02-2008, 18:51
an k den exw asxoli8ei,poli kalos ine enas man sto monastiraki-plaka.
einai gnwstos apla de murxetai me tpt tora

mpravo jimmys...olo johnnys mu erxotan sto mialo :/

floyd21
01-02-2008, 18:57
an k den exw asxoli8ei,poli kalos ine enas man sto monastiraki-plaka.
einai gnwstos apla de murxetai me tpt tora

Jimmy's Tattoo μάλλον λες...

Master_User
01-02-2008, 19:05
To kalitero pou ida ever stin zoi mou einai tatto ton twety. Ekino to anomalo pouli to kitriniariko apo ta komiks. Kai afta ta hena basika kratan alla den se kanoun me hena se bazoun bafi malion anti gia au8ntiki hena gi auto feugi grigora. Alla ok pios kani simera hena ...

KCM6985
01-02-2008, 19:09
http://www.jimmystattoo.gr/

kala_na_pername
01-02-2008, 20:16
mi fhlh mu dihthsa says:

paides exw doulepsei se tattoo store kai eilikrina de mporw na blepw malakismenes apories typou "ama to peraseis sto xrwma tou dermatos tha fainetai"? ontws uparxei texnikh pou legetai cover up ,alla to tattoo einai monimo kai apax kai ginei antiproswpeuei ena kommati apo ton eauto s!! opote mellontikoi tattoo lovers skefteite kala ti tha kanete kai pou tha to kanete kai afhste ta sapia...
no offence. opoios thelei kati msg me..

(an thelete kati pm me:wavey:)

sxizoφρeneia658
01-02-2008, 20:18
mi fhlh mu dihthsa says:

"paides exw doulepsei se tattoo store kai eilikrina de mporw na blepw malakismenes apories typou 'ama to peraseis sto xrwma tou dermatos tha fainetai? ontws uparxei texnikh pou legetai cover up ,alla to tattoo einai monimo kai apax kai ginei antiproswpeuei ena kommati apo ton eauto s!! opote mellontikoi tattoo lovers skefteite kala ti tha kanete kai pou tha to kanete kai afhste ta sapia...
no offence. opoios thelei kati msg me..

(an thelete kati pm me:wavey:)

Δήμητρα ? :D

Trifyllenia
01-02-2008, 20:19
Δήμητρα ? :D

100 % :tounge: :tounge:

karlomagnos
01-02-2008, 20:31
σκεφτομουν εδω και καιρο να κανω εναν σταυρο ψηλα στην πλατη (κατω απο το σβερκο,ισα να μην φαινεται) και ημουνα 50-50 να το κανω ή οχι αλλα απο τοτε που ειδα οτι εχει ιδιο και η παιχτουρα ο μπελουτσι εχω κινησει ηδη διαδικασιες.τρελανε μας φερναντο!!! (ασχετο :tounge: ).

kala_na_pername
01-02-2008, 20:40
nai:p 10 chars

vaguraw
01-02-2008, 20:58
σκεφτομουν εδω και καιρο να κανω εναν σταυρο ψηλα στην πλατη (κατω απο το σβερκο,ισα να μην φαινεται) και ημουνα 50-50 να το κανω ή οχι αλλα απο τοτε που ειδα οτι εχει ιδιο και η παιχτουρα ο μπελουτσι εχω κινησει ηδη διαδικασιες.τρελανε μας φερναντο!!! (ασχετο :tounge: ).

kai o beckham exei ena tetoio omws :tounge:

karlomagnos
01-02-2008, 21:15
kai o beckham exei ena tetoio omws :tounge:

o μπεκαμ εχει σε ολη την πλατη.σιγα μη σκασω 2 χιλιαρικα για να κανω ενα τατουαζ.

17. Trezegoal
01-02-2008, 22:58
Ena ap ta pio oraia poy xo dei einai ena poy eixe o Ibrahimovic...

Eixe ena sto xeri ap ti mesa meria xamila konta ston karpo (kserete ekei poy einai oi fleves)

Elege sta aramaika kati toy styl o xristos mazi mas i kati tetoio...

Kai stin arxi poy to xa dei nomiza pos aplos einai kati gramoyles, meta to eida s ena forum. Mporei na einai kai treli urbania...

Pantos ayto to meros einai to kalitero gia na kaneis tatto, an k exei to kako oti meta den kryvetai me tpt...

HaNNiBoT
01-02-2008, 22:59
ektos apo makrimanika

17. Trezegoal
01-02-2008, 23:02
ektos apo makrimanika

Nai ok...

To kalokairi kai otan sikoneis ta manikia omos tha fainetai...

Genika ta xeria xamila einai ap tis perioxes poy den kryvontai me tpt...

/*RaDioHeAD*\
01-02-2008, 23:04
Επίσης σε κείνο το σημείο που λες με ένα tattoo μπορείς να κρύψεις τις τρύπες απτην πρέζα:baby:

17. Trezegoal
01-02-2008, 23:11
Επίσης σε κείνο το σημείο που λες με ένα tattoo μπορείς να κρύψεις τις τρύπες απτην πρέζα:baby:

Einai k ayto ena gegonos...

Trifyllenia
01-02-2008, 23:30

Κ όμως ρε παιδιά ... Για άντρες θεωρώ (κατά τη γνώμη μου πάντα) ότι είναι το καλύτερο σημείο για tattoo ... :baby:

di\n@
01-02-2008, 23:40
αντρες: το καλυτερο μερος ειναι στην ωμοπλατη φυσικα.Μ αρεσε ενα
που ειχε ο Οικονομου(παλια)νομιζω δρακος ηταν και τον μισο τον
καλυπτε η φανελα.Και το σκουλαρικι καλο αλλα οπως και το τατου δεν παει
σε ολους.

γυναικες:πολλα μερη ειναι ωραια,πιο πολυ αστραγαλος,ωμοπλατη,μεση,
κοιλια,ψηλα στο στηθος κλπ κλπ αρκει να ιεναι μικρο.(εκτος απο τη μεση
που παει να ιεναι λιγο μεγαλυτερο).Αγαπημενα σχεδια :τριανταφυλλο(με αγκαθια),σπαθι με φιδι/δρακο πανω,πεταλουδα κλπ

17. Trezegoal
01-02-2008, 23:46
Κ όμως ρε παιδιά ... Για άντρες θεωρώ (κατά τη γνώμη μου πάντα) ότι είναι το καλύτερο σημείο για tattoo ... :baby:

Ontos einai poly oraiao...

Ayto poy leei o stef omos moy to xan pei kai meta kapote...

Tha se nomizoyn gia prezaki meta...

Yparxoyn kai kati urbanies vevaia oti einai epikyndino se osoys exoyn poly petaxtes fleves s ekeino to simeio...

larry_tsoukou
02-02-2008, 00:26
αντρες: το καλυτερο μερος ειναι στην ωμοπλατη φυσικα.Μ αρεσε ενα
που ειχε ο Οικονομου(παλια)νομιζω δρακος ηταν και τον μισο τον
καλυπτε η φανελα.Και το σκουλαρικι καλο αλλα οπως και το τατου δεν παει
σε ολους.

γυναικες:πολλα μερη ειναι ωραια,πιο πολυ αστραγαλος,ωμοπλατη,μεση,
κοιλια,ψηλα στο στηθος κλπ κλπ αρκει να ιεναι μικρο.(εκτος απο τη μεση
που παει να ιεναι λιγο μεγαλυτερο).Αγαπημενα σχεδια :τριανταφυλλο(με αγκαθια),σπαθι με φιδι/δρακο πανω,πεταλουδα κλπ

polla klise.ego tha protimousa to onoma mou :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

vaguraw
02-02-2008, 01:18

οπςσ λεει και αγαπητη φυσιογνωμια του φορουμ με μουσια και μακρυα μαλλια
"ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΤΑ"

bruce
02-02-2008, 01:55
είχα ακούσει ότι υπάρχουν αόρατα tattoos, που φαίνονται μόνο σε blacklight. Είχα σκεφτεί να βρω κάτι που θα μου αρέσει για να κάνω ένα εμφανές σχέδιο και μετά να περιποιηθεί με αυτή τη μαλακία, ώστε να είναι πολύ ψαρωτικό, σα pokemon που εξελίσσεται.

Αλλά ακόμα στο ψάξιμο είμαι.

http://www.addicted2tattoos.com/pg2b.html

To psaksa apo periergeia mono epeidi mou fanike kata t'alla gamati idea :-)

Kertran
02-02-2008, 03:21
man...

auto einai anekdoto...........:p:sleep: :wavey: :p

δεν νομίζω.

μάλιστα.

τίποτα ρε. μόνο αρχαία ελλάδα λέμε.

TonyFlow
02-02-2008, 19:09
EISAI KAMMENOS ME TA LOST???DIABASE TO PARAKATO:

loipon to kalytero tattoo einai auto pou exei o jack apo to lost sthn mesa pleura tou agkona(ekei pou pernane oi fleves)...auto me ta polyxroma asteria...apla ta spaei..

;)

kala_na_pername
02-02-2008, 21:32
[QUOTE=Kertran;591147]δεν νομίζω.
[QUOTE]

egw nomizw....:p ;-) :smokin: :wavey:

SUICIDE?
02-02-2008, 23:06
Νομίζω οτι σας πρόλαβα!Την Τετάρτη το χτύπησα!!:smokin: :smokin: Βέβαια το
ήθελα πάνω από 6 χρόνια!Το έκανα στο medusa στα εξάρχεια γιατί εκεί έχουν
κάνει κάποιοι γνωστοί μου πριν 5 χρονάκια και είναι όλα οκ, πολύ καθαρά, τις
βελόνες τις άνοιξαν μπροστά μου και το κατέχουν το άθλημα! Προσωπική γνώμη
να το έχεις αποφασίσει και σε σημείο που δεν υποκύπτει στη βαρύτητα ή σε
μεταβολή του σωματικού βάρους! :D Και να έχετε στο πίσω μέρος του κεφαλιού
οτι για 2βδομάδες θέλει μεγάλη προσοχή! Πονάει λίγο όταν τραβάει μεγάλες
γραμμές(είναι σα να σε σφάζει με ξυράφι αλλά αν δεν αντέχεις νομίζω παίζει
αναισθητικό)! Α ναι! Είναι δώρο από το παιδί;-) (που ΄ξερε πόσο καιγόμουν)για
τα γενέθλιά μου!

TonyFlow
03-02-2008, 01:20
megia alla den mas les kai tpt..
se poio meros tou sommatos sou to xtypises?
posa edoses?
"είναι σα να σε σφάζει με ξυράφι"?????parakalo??
pou sta eksarxeia?

SUICIDE?
03-02-2008, 01:35
megia alla den mas les kai tpt..
se poio meros tou sommatos sou to xtypises?
posa edoses?
"είναι σα να σε σφάζει με ξυράφι"?????parakalo??
pou sta eksarxeia?

mesh xamhla
120 (einai isa me thn palamh mou-oxi polu megalo dld)
ponaei ligo kai niwtheis sa na se xarakwnei
http://www.medusatattoo.com/(o tasos moy to xtyphse)
elpizw na se kalupsa!:wavey:
gia oti allh aporia exeis pm!

cunt
03-02-2008, 02:13
dn einai aparaithta anekdoto ayto p leei o kertran..mporei na to yxtyphsan to plhntyrio ap to disko twn sonic youth. egw ama m aresane oi sonic youth tha psinomouna na to xtyphsw einai gamw ta plhntyriakia

Octopus Handjob
03-02-2008, 03:17
Νομίζω οτι σας πρόλαβα!Την Τετάρτη το χτύπησα!!:smokin: :smokin: Βέβαια το
ήθελα πάνω από 6 χρόνια!Το έκανα στο medusa στα εξάρχεια γιατί εκεί έχουν
κάνει κάποιοι γνωστοί μου πριν 5 χρονάκια και είναι όλα οκ, πολύ καθαρά, τις
βελόνες τις άνοιξαν μπροστά μου και το κατέχουν το άθλημα! Προσωπική γνώμη
να το έχεις αποφασίσει και σε σημείο που δεν υποκύπτει στη βαρύτητα ή σε
μεταβολή του σωματικού βάρους! :D Και να έχετε στο πίσω μέρος του κεφαλιού
οτι για 2βδομάδες θέλει μεγάλη προσοχή! Πονάει λίγο όταν τραβάει μεγάλες
γραμμές(είναι σα να σε σφάζει με ξυράφι αλλά αν δεν αντέχεις νομίζω παίζει
αναισθητικό)! Α ναι! Είναι δώρο από το παιδί;-) (που ΄ξερε πόσο καιγόμουν)για
τα γενέθλιά μου!

Ena paidi pou kserw exei kanei akribws to idio sto mpratso. Fxaristhmenos.

Trifyllenia
03-02-2008, 03:50
http://i19.photobucket.com/albums/b198/platinum21/l_05721b419a5ad09a1ec58ff942703e47.jpg

Τέλεια και τα 2 ...

17. Trezegoal
03-02-2008, 04:03
http://i19.photobucket.com/albums/b198/platinum21/l_05721b419a5ad09a1ec58ff942703e47.jpg

Τέλεια και τα 2 ...

An itan gia gynaikeio tatto tha protimoysa mia neraidoyla i kati mikro telos pantosn aristera pano pano ston omo...

(oste na fainetai omorfo otan foraei ksoplato o kopela to kalokairi)

SUICIDE?
03-02-2008, 10:18
Ena paidi pou kserw exei kanei akribws to idio sto mpratso. Fxaristhmenos.
ti ennoeis akribws idio??:o me to diko mou??apokluetai..auto exei to arxiko mou
(D) mesa pou to ekane me photoshop enas filos mou!ante mhn ta parw twra!(me
to filo sou):D :D

Trifyllenia
03-02-2008, 12:30
Έχει δίκιο η SUICIDE? :love2: Το original tattoo είναι το παρακάτω (οπότε συνεπώς αυτό θα έχει κάνει μάλλον ο φίλος του :p )

foxy
03-02-2008, 22:10
poios eipe oti den yparxei to idaniko tattoo gia olous mas?
egw pantws... an pote to thelisw (ligo diskolo to kovw alla pote mhn les pote) ... vrika auto pou mou tairgiazei ganti :blush: :p :D

noegr
03-02-2008, 22:54
ένα τατουάζ για τον αρχαιόκαυλο kertran...:D:D:D:D
http://tn3-1.deviantart.com/fs16/300W/f/2007/154/7/3/my_tattoo_by_roblfc1892.jpg

Kertran
04-02-2008, 18:18
ένα τατουάζ για τον αρχαιόκαυλο kertran...:D:D:D:D
http://tn3-1.deviantart.com/fs16/300W/f/2007/154/7/3/my_tattoo_by_roblfc1892.jpg

για τον πούτσο τατού. είπαμε αρχαία ελλάδα αλλά νά χουμε και λίγο γούστο. γκέι.

noegr
04-02-2008, 18:42
για τον πούτσο τατού. είπαμε αρχαία ελλάδα αλλά νά χουμε και λίγο γούστο. γκέι.

αν και τώρα που το προσέχω καλύτερα περισσότερο από Τόλκινοσύμπαν μου κάνει παρά για Αρχαία Ελλάδα...

Master_User
04-02-2008, 19:13
TO pio gamato tatto einai na kanis tatto olo to biblio apo hlektromagnitismo-optiki ... gia na pas na doseis eksetaseis alios den perniete ... brispson breaker stile ...

H kanena apoafta xaxa

http://bp2.blogger.com/_7VwpEsifZHs/R6L3_OC6RLI/AAAAAAAABB8/zC9cd8tcSVs/s400/welcome-to-assburger.jpg

http://bp2.blogger.com/_7VwpEsifZHs/R5mkXeC6Q7I/AAAAAAAAA_4/e9hmVZDtF78/s400/AngelaMarieFalcone.jpg

http://bp3.blogger.com/_7VwpEsifZHs/R5mjKuC6Q6I/AAAAAAAAA_w/H0HoJRlKR84/s400/450px-Modern_primitive.jpg

Octopus Handjob
25-03-2008, 02:09
Re seis, poio einai ayto to poly gnwsto tatouatzidiko sto monasthraki (adrianou?) pou skane kai polloi cerebruties ta tatouaz tous (paparizou px). Exei kana site?

Maki_Maki
25-03-2008, 02:14
Re seis, poio einai ayto to poly gnwsto tatouatzidiko sto monasthraki (adrianou?) pou skane kai polloi cerebruties ta tatouaz tous (paparizou px). Exei kana site?

Tzimis agori mou!
To no 1 prezaki se monastiraki kai perixwra.

Octopus Handjob
25-03-2008, 02:30
Tzimis agori mou!

http://i128.photobucket.com/albums/p190/Bulgarian_Toothpaste/funone.gifSrsly now, einai gnwsto magazi, onoma ktl, kai brisketai apenanti apo ena apo ta klassika mplouzadika.

floyd21
25-03-2008, 02:33

Tzimis agori mou!

Deja Vu:
Hannibot-Floyd (http://www.forums.gr/showthread.php?t=16146&page=9)

Trifyllenia
25-03-2008, 02:33
http://i128.photobucket.com/albums/p190/Bulgarian_Toothpaste/funone.gifSrsly now, einai gnwsto magazi, onoma ktl, kai brisketai apenanti apo ena apo ta klassika mplouzadika.

http://www.jimmystattoo.gr/main/

:sleep:

17. Trezegoal
25-03-2008, 02:35
http://www.jimmystattoo.gr/main/

gkoyx gkoyx...

min ta koityas kai poly esy...

:p :p :p

Octopus Handjob
25-03-2008, 02:35
ok, parekshghsa to maki_maki. Thanks guise.

TonyFlow
25-03-2008, 04:00
mias kai epanekipse to zhthma,nomizo pos to medusa tattoo (http://www.medusatattoo.com/index.php) einai apo ta kalytera sthn ellada...exoune postaristei ki alla studio alla to portfolio tou en logo crew einai paaaaaaaaaara poly kalo...eidikotera auto tou giorgou.....

Heavy_Load
10-11-2009, 16:33
Επειδη υπαρχει μια διαφωνια σε εξελιξη... ας ακουστουν μερικες γνωμες για το καλυτερο σημειο σε αντρα

Κυριοι υποψηφιοι
1)Ωμοπλατη
2)Μεσα μερος του μπρατσου
3)Κατω απ το σβερκο

xalandri-pao13
10-11-2009, 16:47
kata tin gnwmi mou:

1)wmos
2)eswteriko mpratsou
3)stithos(ayto den einai sto poll sou alla tespa)

Ruka13
10-11-2009, 16:48
Επειδη υπαρχει μια διαφωνια σε εξελιξη... ας ακουστουν μερικες γνωμες για το καλυτερο σημειο σε αντρα

Κυριοι υποψηφιοι
1)Ωμοπλατη
3)Κατω απ το σβερκο

1-3-2 :cool:

d3m
10-11-2009, 16:53

Κυριοι υποψηφιοι
1)Ωμοπλατη
3)Κατω απ το σβερκο

εξαρταται τι tattoo ειναι...

karlomagnos
10-11-2009, 17:02
και αν εισαι ποζερας και θελεις να φαινεται λιγο πολυ.
εγω ωμοπλατη για διαφορους λογους, αν και αν ειχα τα λεφτα το συγκεκριμενο τατου θα το ειχα κανει μεγαλυτερο και κατω απο το σβερκο.

Heavy_Load
10-11-2009, 19:45
εξαρταται τι tattoo ειναι...

Εχεις δικιο παιζει ρολο και το σχημα. Επειδη ειναι συμμετρικο κερδιζει μερικα points και το σημειο κατω απ το σβερκο.

και αν εισαι ποζερας και θελεις να φαινεται λιγο πολυ.
εγω ωμοπλατη για διαφορους λογους, αν και αν ειχα τα λεφτα το συγκεκριμενο τατου θα το ειχα κανει μεγαλυτερο και κατω απο το σβερκο.

Κοιτα η μαλακια ειναι πως λογω της δουλειας μου δεν πρεπει να ειναι πολυ χτυπητο (κανω μαθηματα ΙΕΚ και ecdl), γιατι οτι κανουν οι καθηγητες ειναι θεμα gossip γενικα και ολο και καποιος βαρεμενος γονιος θα βρεθει να πει 'τι κατασταση ειναι αυτη αλητες με τατουαζ και σκουλαρικια κανουν μαθημα στα παιδια μας'.
Παρ ολα αυτα ηθελα να παρω μια γενικη γνωμη γιατι οπως ειπα εχουμε μια διαφωνια σε εξελιξη -εγω υποστηριζω ωμοπλατη αλλα μου λενε πως ειναι gay και μαλακιες.

//btw τι εχεις κανει?

d3m
10-11-2009, 19:52
Κοιτα η μαλακια ειναι πως λογω της δουλειας μου δεν πρεπει να ειναι πολυ χτυπητο (κανω μαθηματα ΙΕΚ και ecdl), γιατι οτι κανουν οι καθηγητες ειναι θεμα gossip γενικα και ολο και καποιος βαρεμενος γονιος θα βρεθει να πει 'τι κατασταση ειναι αυτη αλητες με τατουαζ και σκουλαρικια κανουν μαθημα στα παιδια μας'.
Παρ ολα αυτα ηθελα να παρω μια γενικη γνωμη γιατι οπως ειπα εχουμε μια διαφωνια σε εξελιξη -εγω υποστηριζω ωμοπλατη αλλα μου λενε πως ειναι gay και μαλακιες.

//btw τι εχεις κανει?

καλα ειναι μαλακια να σε σχολιαζουν με αυτο τον τροπο.
αν οντως σου αρεσει, το κανεις οπου θες και γραφεις στα τετοια σου τους πουριτανους γονεις. αν εισαι σωστος στην δουλεια σου δεν εχεις να φοβηθεις τπτ.

xalandri-pao13
10-11-2009, 19:56
Εχεις δικιο παιζει ρολο και το σχημα. Επειδη ειναι συμμετρικο κερδιζει μερικα points και το σημειο κατω απ το σβερκο.

//btw τι εχεις κανει?

basika gt den kaneis ston wmo anti stin wmoplati(ontws ekei kanoun oi gynaikes kata megalutero pososto)??
ayto me tin douleia einai kati pou prepei na skeftontai(kai gw ayto skeftomai kai den pairnw eukola apofasi na kanw) oloi prin kanoun ena tattoo gt to na to bgaleis kostizei arketa.

Ruka13
10-11-2009, 19:58
Χρήστο...
πάμε να κάνουμε tatoo την τριφυλλάρα;:-)

Πάνω στην καρδιά!:love2:

Heavy_Load
10-11-2009, 19:59
αν οντως σου αρεσει, το κανεις οπου θες και γραφεις στα τετοια σου τους πουριτανους γονεις. αν εισαι σωστος στην δουλεια σου δεν εχεις να φοβηθεις τπτ.

χαχα νταξει ρε συ στον ιδανικο κοσμο σου ετσι ειναι, δεν παει ομως ετσι, γενικα υπαρχουν στερεοτυπα και κωδικες συμπεριφορας. Αμα ηταν ετσι εκανα και στη μουρη σαν τον Μαικ Ταισον και μου διναν και αυξηση.
Παντως οπως και να χει οντως πιο πολυ μ αρεσει ωμοπλατη, ασχετα με το πρακτικο θεμα της υποθεσης.

d3m
10-11-2009, 19:59
Χρήστο...

πανω στην ρογα??
ouch...:p

Heavy_Load
10-11-2009, 20:02
basika gt den kaneis ston wmo anti stin wmoplati(ontws ekei kanoun oi gynaikes kata megalutero pososto)??
ayto me tin douleia einai kati pou prepei na skeftontai(kai gw ayto skeftomai kai den pairnw eukola apofasi na kanw) oloi prin kanoun ena tattoo gt to na to bgaleis kostizei arketa.

ψηλα σκεφτομαι να το κανω και κοντα στο χερι. λεγοντας ωμο που εννοεις ακριβως?

//Αν εννοεις αυτο
http://www.dooza.tv/wordpress/wp-content/uploads/2009/05/new-zealand-maori-kirituhi-custom-shoulder-tattoo-design-10.jpg

λιγο δυσκολο με το σχεδιο που θελω...

Ruka13
10-11-2009, 20:02
πανω στην ρογα??
ouch...:p

Ε ντάξει, πάνω απ' τη ρόγα...:p

xalandri-pao13
10-11-2009, 20:03
Χρήστο...

etsi re!!:smokin:

basika ta duo simeia pou mou aresoun(gia tattoo tis trifylaras ennoeitai) einai ena ayto pou les kai to allo sto mesa meros tou mpratsou.

d3m
10-11-2009, 20:08
χαχα νταξει ρε συ στον ιδανικο κοσμο σου ετσι ειναι, δεν παει ομως ετσι, γενικα υπαρχουν στερεοτυπα και κωδικες συμπεριφορας. Αμα ηταν ετσι εκανα και στη μουρη σαν τον Μαικ Ταισον και μου διναν και αυξηση.
Παντως οπως και να χει οντως πιο πολυ μ αρεσει ωμοπλατη, ασχετα με το πρακτικο θεμα της υποθεσης.

υπαρχει διαφορα, αν το κανεις στην μουρη εισαι attention whore...:blush:
ναι προφανως υπαρχουν στερεοτυπα...αλλα οσον αφορα τα tattoo σπανιζουν...σημερα εχει ο καθενας...

xalandri-pao13
10-11-2009, 20:10
ψηλα σκεφτομαι να το κανω και κοντα στο χερι. λεγοντας ωμο που εννοεις ακριβως?

sto simeio pou to exei kai i angelina se ayti tin photo.

http://nyenoona.files.wordpress.com/2008/03/angelina-jolies-tattoo-uploaded-jose-m-ruiz-garrido-at-flickr.jpg

i san ayto:

http://tattoodesigns.mildquotes.com/wp-content/uploads/warrior-tattoo-06.jpg

d3m
10-11-2009, 20:12
πο ρε χρηστο μην βαζεις την θεα πανω απο την τριχωτη αρκουδα...:tounge: :tounge: :tounge:

karlomagnos
10-11-2009, 20:18

//btw τι εχεις κανει?

κι εγω δε γουσταρα να φαινεται γιατι υπαρχει μια μικρη προκαταληψη ακομα ,ειδικα στην επαρχια.ακομα και σε μενα οταν βλεπω καποιον με τατουαζ σε εμφανες σημειο μου κανει καπως.εναν σταυρο εκανα.αρχικα ηθελα τον εσταυρωμενο κατω απο το σβερκο αλλα και εβγαινε παρα πολυ σε χρημα και θα φαινοταν.

fail.
δεν ισχυει αυτο που λες στην κοινωνια μας.οχι μονο για το τατουαζ, γενικοτερα οτι αμα εισαι σωστος δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.

sto simeio pou to exei kai i angelina se ayti tin photo.

http://nyenoona.files.wordpress.com/2008/03/angelina-jolies-tattoo-uploaded-jose-m-ruiz-garrido-at-flickr.jpg

i san ayto:

http://tattoodesigns.mildquotes.com/wp-content/uploads/warrior-tattoo-06.jpg

αμα αυτο ειναι ωμος, πρεπει να αναθεωρησω τις αποψεις μου περι ανατομιας του ανθρωπινου σωματος.δηλαδη το μπρατσο που ειναι?στα νυχια?

xalandri-pao13
10-11-2009, 20:22
αμα αυτο ειναι ωμος, πρεπει να αναθεωρησω τις αποψεις μου περι ανατομιας του ανθρωπινου σωματος.δηλαδη το μπρατσο που ειναι?στα νυχια?

wraia tote.mpratso.

d3m
10-11-2009, 20:26
fail.
δεν ισχυει αυτο που λες στην κοινωνια μας.οχι μονο για το τατουαζ, γενικοτερα οτι αμα εισαι σωστος δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.

δεν καταλαβα τι εννοεις οτι δεν ισχυει απο το post μου...

TOOL
10-11-2009, 20:29

Το τατού αυτοί το έχουν πάνω στον μυ του ώμου...Μπράτσο δεν είναι κάτι συγκεκριμένο.Μπράτσο μπορεί να είναι από τον ώμο μέχρι τον αγκώνα.
Στον ώμο το έχουν αυτοί.

Heavy_Load
10-11-2009, 20:38

εχει απολυτο δικιο σ αυτο που σου λεει απλα εσυ προτιμας να τα βλεπεις καπως πιο εξιδανικευμενα και ρομαντικα. Γιατι ποιος γονιος μπορει να κρινει αν κανω εγω σωστο μαθημα πχ? Σημασια εχει το φαινεσθαι, οχι το εισθε.
Ασχετα με το αν αυτο μ αρεσει η οχι, ετσι ειναι .-

karlomagnos
10-11-2009, 20:39

οτι δεν ισχυει πως αμα εισαι σωστος στη δουλεια σου, δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.το οτι θα παρουν οι μαθητες του το ecdl με αριστα δε σημαινει πως ειναι και εγγυηση πως θα ειναι και αυριο στη δουλεια του.γιατι πρωτα πρωτα αμα εχεις το τατουαζ στο λαιμο ,πολυ απλα δε θα φερει το παιδι του ο αλλος σε σενα.δεν μπορεις να κερδισεις την εμπιστοσυνη του γονιου που θα σου στειλει το παιδι του και θα σε πληρωνει αμα βλεπει το 'rotting christ' γραμμενο στο χερι σου.και αυτο ισχυει γενικοτερα, περα απο το τατου.η εικονα παιζει μεγαλο ρολο, ποσω μαλλον δε οταν εισαι υπαλληλος και οχι ιδιοκτητης και εν προκειμενω ασκεις λειτουργημα.το ιδιο ισχυει με τη συμπεριφορα.μπορει να εισαι ο πιο αποδοτικος αλλα αμα καθεσαι και λες ολη την ωρα ανεκδοτα ή κανεις hi5 με το αφεντικο σου δε σημαινει οτι δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.ειναι καποιοι κανονες καλης-εργασιακης- συμπεριφορας και καθωσπρεπισμου που πρεπει να ακολουθεις ανεξαρτητα απο την αποδοση σου και το κερδος που αποφερεις.(πολυ κομμουνιστικα το ειπα αυτο το τελευταιο :tounge: )

Heavy_Load
10-11-2009, 20:45
btw δεν εχω δει ουτε εναν με εμφανες τατουαζ στο di.... που σημαινει οτι η συντηρητικη καπιταλιστικη ολιγαρχια μας εμποδιζει να εκφραστουμε και να εχουμε δικαιωμα πανω στο σωμα μας κι αλλα τετοια που λενε αι κομμουνισται

Passive Viewer
10-11-2009, 20:52
btw δεν εχω δει ουτε εναν με εμφανες τατουαζ στο di.... που σημαινει οτι η συντηρητικη καπιταλιστικη ολιγαρχια μας εμποδιζει να εκφραστουμε και να εχουμε δικαιωμα πανω στο σωμα μας κι αλλα τετοια που λενε αι κομμουνισται

Oxi re file mhn to les ...Yparxoun...egw exw mpanisei polla.....

d3m
10-11-2009, 20:53
ενταξει τωρα αν ο γονιος δεν παει το παιδι του στο μαθημα επειδη ο καθηγητης εχει ενα μικρο tattoo ειναι μαλακας...
εξαλλου αν χρειαζεται να εχεις κουστουμι ,γραβατα, ζελε στο μαλλι και παπιγιον στο πεος για να αποδειξεις οτι κανεις καλα την δουλεια σου κατι δεν παει καλα.
εξαλλου, αν αυτος που κανει το tattoo δεν νιωθει ανετος με αυτο, δεν το κανει στην τελικη...

TOOL
10-11-2009, 20:58

Με τέτοιο λιώσιμο στο di το δέρμα κρεμάει....σε κρεμασμένο δέρμα τι tatoo να κάνεις;;;;;

Heavy_Load
10-11-2009, 21:01
ενταξει τωρα αν ο γονιος δεν παει το παιδι του στο μαθημα επειδη ο καθηγητης εχει ενα μικρο tattoo ειναι μαλακας...
εξαλλου αν χρειαζεται να εχεις κουστουμι ,γραβατα, ζελε στο μαλλι και παπιγιον στο πεος για να αποδειξεις οτι κανεις καλα την δουλεια σου κατι δεν παει καλα.
εξαλλου, αν αυτος που κανει το tattoo δεν νιωθει ανετος με αυτο, δεν το κανει στην τελικη...

Μα δε διαφωνω πως ο γονιος ειναι μαλακας... αν και αυτο σχετικο ειναι, απλα εχει καποια συντηρητικα στερεοτυπα και μπορει κατα τ αλλα να ειναι γαματος...
Αλλα σου λεω οτι ειναι στατιστικα απιθανο να μη βρεθει εστω κι ενας 'μαλακας' που να κανει θεμα. Μακαρι να μπορουσα να κανω μαθημα με τις πυτζαμες μην μπαινω καν στον κοπο να ντυνομαι καθε πρωι.
Εγω μια χαρα ανετα νιωθω, αν πχ ημουν ιδιοκτητης των ΙΕΚ στα παπαρια μου, θα το βαραγα και στο κουτελο. Για την ωρα ομως ειμαι υπαλληλος.

karlomagnos
10-11-2009, 21:02

οι περισσοτεροι παντως που εχω γνωρισει και το εχουν μετανιωσει ηταν εκεινοι που το ειχαν κανει σε εμφανες σημειο.γι'αυτο θελει πολλη προσοχη και σκεψη πριν το κανεις.οπως επισης ειναι προτιμοτερο να το κανεις μετα το στρατο.εμενα οι ενδοιασμοι μου ηταν περισσοτερο για το οτι θα το δουν τα παιδια μου καποτε και θα θελουν να κανουν κι αυτα παρα για το σημειο γιατι κατα τη γνωμη μου το τατου το κανεις για σενα και εφοσον ειναι κατι που θα κουβαλας για μια ζωη δεν το κανεις για ποζερια αλλα επειδη το εχεις εσυ αναγκη.

//ααα, οταν λεω εμφανες σημειο εννοω και προς τριτους αλλα και προς τους ιδιους, γιατι πολλοι που το βλεπαν καθε μερα το βαρεθηκανε.γι'αυτο καλυτερα πλατουλα-ωμοπλατη-σπαλα.

Heavy_Load
10-11-2009, 21:08
οι περισσοτεροι παντως που εχω γνωρισει και το εχουν μετανιωσει ηταν εκεινοι που το ειχαν κανει σε εμφανες σημειο.γι'αυτο θελει πολλη προσοχη και σκεψη πριν το κανεις.οπως επισης ειναι προτιμοτερο να το κανεις μετα το στρατο.εμενα οι ενδοιασμοι μου ηταν περισσοτερο για το οτι θα το δουν τα παιδια μου καποτε και θα θελουν να κανουν κι αυτα παρα για το σημειο γιατι κατα τη γνωμη μου το τατου το κανεις για σενα και εφοσον ειναι κατι που θα κουβαλας για μια ζωη δεν το κανεις για ποζερια αλλα επειδη το εχεις εσυ αναγκη.

//ααα, οταν λεω εμφανες σημειο εννοω και προς τριτους αλλα και προς τους ιδιους, γιατι πολλοι που το βλεπαν καθε μερα το βαρεθηκανε.γι'αυτο καλυτερα πλατουλα-ωμοπλατη-σπαλα.

συμφωνω γενικα εκτος απο το σημειο με τα παιδια που για μενα ειναι αδιαφορο. Επισης πρεπει να ειναι κατι που να σε εκφραζει κι οχι κατι ακυρο απλα για να το κανεις (πχ tribal και μαλακιες τετοιες ή κινεζικα...ακου κινεζικα...τι κοινο εχεις με την κινεζικη κουλτουρα ρε μεγαλε τρως μηπως πολυ ρυζι ή αναπαραγεσαι εκθετικα??)

Oxi re file mhn to les ...Yparxoun...egw exw mpanisei polla.....

ειρωνικο ή σοβαρο ποστ??

d3m
10-11-2009, 21:12
Επισης πρεπει να ειναι κατι που να σε εκφραζει κι οχι κατι ακυρο απλα για να το κανεις (πχ tribal και μαλακιες τετοιες ή κινεζικα...ακου κινεζικα...τι κοινο εχεις με την κινεζικη κουλτουρα ρε μεγαλε τρως μηπως πολυ ρυζι ή αναπαραγεσαι εκθετικα??)

καλα ναι αυτο με τα ιδιογραμματα πολυ cliche...
μονο εναν φιλο μου ξερω που οντως του ταιριαζει(απειρα καμμενος με anime και manga και ξερει και ιαπωνικα...)

sxizoφρeneia658
10-11-2009, 21:23
Εγώ πιστεύω πως αν είναι να κάνεις,καλύτερο να γίνει σε ένα μέρος που δεν το πολυβλέπεις γιατί θα το βαρεθείς.
Επίσης όσο αναφορά τα ιαπωνικά,μπορεί πάρα πολύ εύκολα να σου γράψει ο άλλος ότι να 'ναι και εσύ να μην το πάρεις χαμπάρι..Μονό για μερικά που είναι ψιλοστανταράκια μπορείς να είσαι σίγουρος.

Heavy_Load
10-11-2009, 21:27
Εγώ πιστεύω πως αν είναι να κάνεις,καλύτερο να γίνει σε ένα μέρος που δεν το πολυβλέπεις γιατί θα το βαρεθείς.
Επίσης όσο αναφορά τα ιαπωνικά,μπορεί πάρα πολύ εύκολα να σου γράψει ο άλλος ότι να 'ναι και εσύ να μην το πάρεις χαμπάρι..Μονό για μερικά που είναι ψιλοστανταράκια μπορείς να είσαι σίγουρος.

ε καλα νταξει υπαρχει και το babelfish.
Αν και αυτο θα πρεπε, να τους γραφουνε οι τατουατζηδες ξερω γω "ειμαι βλακας δεν εχω καμια σχεση με κινα αλλα θελω ενα τατου οπωσδηποτε" κι αυτοι να δειχνουν με καμαρι το τατου τους 'που ειναι η ταδε σοφη κινεζικη παροιμια'

TonyFlow
10-11-2009, 21:29
to thread m anagenithike apo tis staxtes... :o ego thn deutera synexizo to diko m tattoo :-) ;-)

sxizoφρeneia658
10-11-2009, 21:32
ε καλα νταξει υπαρχει και το babelfish.
Αν και αυτο θα πρεπε, να τους γραφουνε οι τατουατζηδες ξερω γω "ειμαι βλακας δεν εχω καμια σχεση με κινα αλλα θελω ενα τατου οπωσδηποτε" κι αυτοι να δειχνουν με καμαρι το τατου τους 'που ειναι η ταδε σοφη κινεζικη παροιμια'

Πολύ θα μ'άρεσε αυτό :D
Μου την ψιλοδίνουνε τα κινέζικα ή ιαπωνικά ιδεογράμματα, γιατί έχουν καταντήσει μόδα,με το κάθε καρακατσουλιό να μου το παίζει ψαγμένο.

ουυυυυφ ξεσπάσαμε και σήμερα:tounge:

d3m
10-11-2009, 21:34
Μου την ψιλοδίνουνε τα κινέζικα ή ιαπωνικά ιδεογράμματα, γιατί έχουν καταντήσει μόδα,με το κάθε καρακατσουλιό να μου το παίζει ψαγμένο.

σκεψου ομως να κανεις tattoo αυτη την φραση στα ιαπωνικα..
αυτο θα ηταν ψαγμενο και εσύ πανέμορφη,μην το ξεχνάμε:love2: ...:wow:
:D

//χαχαχαχαχαχα
το εκανες edit τοσο γρηγορα που δεν φαινεται απο κατω και σκαλωσα ασχημα.

Heavy_Load
10-11-2009, 21:34
Μ ενα search στις εικονες google με keyword tattoo fail θα δειτε πολλα...

Ξεχωρισα αυτα τα 2

http://2.bp.blogspot.com/_9ja1oXQo_GE/SfxtdeBCyPI/AAAAAAAAAJk/fJFLn0r9VO0/s400/arm+pit+tattoo.jpg

http://www.uberpix.net/wp-content/main/2009_06/amputee-shark-tattoo.jpg

i_p
10-11-2009, 23:34
Επειδή γενικά είδα να λέτε ότι όσο περισσότερο το βλέπεις τόσο πιο γρήγορα το βαριέσαι, να προσθέσω και ότι τα μικρότερα tattoo τα βαριέσαι πολύ πιο γρήγορα απ' ότι τα μεγαλύτερα... ;-)

sxizoφρeneia658
11-11-2009, 01:54
Για piercing δεν το συζητώ, μεγάλη αγάπη..Παρόλο που έχω ένα μικρό άκακο και μία ακόμη αποτυχημένη προσπάθεια να κρατήσω το σκουλαρίκι στα χείλια.

Όσο αναφορά τα tattoo,επείδη το έχω ψάξει πολύ το θέμα, κατέληξα πως είναι ωραία να τα βλέπεις σε άλλους..Και εξηγούμαι..
Δεν είμαι πολύ σταθερός χαρακτήρας οπότε φοβάμαι πως αν κάνω κάτι αυτή την περίοδο σίγουρα μέχρι το καλοκαίρι θα το βαρεθώ.(εδώ δεν ξέρω αν θα δώσω το Σάββατο να 'ουμε)Επίσης δεν έχω βρει κάτι που να μου αρέσει τόσο πολύ που να πω "πάω τώρα να το χτυπήσω" .. Ψέματα,κάτι έχω βρει, αλλά ντάξει δεν μου έχει κάνει τόσο μεγάλο κλικ.
Μ'αρέσει να ψάχνω σχέδια ή να κάνω δικά μου για tattoo αλλά την μεγάλη απόφαση αργώ να την πάρω...

Από τότε έχω αποχτήσει 8 :D

karlomagnos
11-11-2009, 02:41
heavy load tha xtypiseis svastigga sto mpratso k dn thes na fainetai poly???

tora pou eipes svastika, epsaxna kati gia ton apollwna athinwn tis proalles kai eida oti mexri to '40 eixe sima ton agkiloto stauro.to epsaksa ligo kai leei einai panarxaio simvolo kalotixias kai evimerias, apo tin epoxi twn aigiptiwn akoma.einai krima pou tetoia simvola epizoun stous aiones kai telika gia 10-20 xronia pou sindethikan me kati kako , allazei oli i antilipsi tou kosmou gi'auta.

Morgoth
11-11-2009, 02:45
tora pou eipes svastika, epsaxna kati gia ton apollwna athinwn tis proalles kai eida oti mexri to '40 eixe sima ton agkiloto stauro.to epsaksa ligo kai leei einai panarxaio simvolo kalotixias kai evimerias, apo tin epoxi twn aigiptiwn akoma.einai krima pou tetoia simvola epizoun stous aiones kai telika gia 10-20 xronia pou sindethikan me kati kako , allazei oli i antilipsi tou kosmou gi'auta.

Να υψώσουμε μια στο di να μας φέρνει τύχη τώρα που έφυγε ο stf http://img113.imageshack.us/img113/7919/lolgy1.gif

loco zaggy
11-11-2009, 03:47
twra to eida to threadaki afto.. na pw kai egw thn proswpikh mou apopsh mias kai exw 2 tattoo... katarxas ama apofasiseis na to kaneis prepei na eisai sigouros oti to thes gia panta.. gt ama mpeis apo twra sthn diadikaia tou "otan varethw mporw na to svhsw" tote tsampa kopos... kalo einai to sxhma h na se ekfrazei (ws idea-antilhpsh) h na to goustareis trella.. oti oso to vlepeis to variesai pio efkola pistevw oti einai mpourdes.. egw to prwto to varesa prin 4 xronia kai dn to exw varethei katholou.. twra sto thema ponos, eksartatai apo to shmeio.. uparxoun 4-5 shmeia ta opoia se gamane ston pono kai alla pou dn se ponane toso.. p.x se ena agori dn tha ton ponesei toso ena tattoo sto podi oute kai sthn plath.. egw ta exw kanei se 2 shmeia pou ponane polu.. ena sthn mesa meria tou mpratsou kai ena xamhla... epishs apo oti kserw ponaei pollu ston laimo kai stn panw plevra tou podiou panw apo ta daxtula.. aftaaaaaaa.. :D :D

TonyFlow
11-11-2009, 04:19
twra to eida to threadaki afto.. na pw kai egw thn proswpikh mou apopsh mias kai exw 2 tattoo... katarxas ama apofasiseis na to kaneis prepei na eisai sigouros oti to thes gia panta.. gt ama mpeis apo twra sthn diadikaia tou "otan varethw mporw na to svhsw" tote tsampa kopos... kalo einai to sxhma h na se ekfrazei (ws idea-antilhpsh) h na to goustareis trella.. oti oso to vlepeis to variesai pio efkola pistevw oti einai mpourdes.. egw to prwto to varesa prin 4 xronia kai dn to exw varethei katholou.. twra sto thema ponos, eksartatai apo to shmeio.. uparxoun 4-5 shmeia ta opoia se gamane ston pono kai alla pou dn se ponane toso.. p.x se ena agori dn tha ton ponesei toso ena tattoo sto podi oute kai sthn plath.. egw ta exw kanei se 2 shmeia pou ponane polu.. ena sthn mesa meria tou mpratsou kai ena xamhla... epishs apo oti kserw ponaei pollu ston laimo kai stn panw plevra tou podiou panw apo ta daxtula.. aftaaaaaaa.. :D :D

ontos yparxoun shmeia pou ponane perissotero apo alla... kai genika auto enisxyete an ekei konta exei kokkalo(omos px). pantos otan exei gemisma to tattoo ponaei eite einai se "kalo" gia pono eite oxi shmeio gt ousiastika se gdernei me thn "xontrh" belona. otan m gemizan to diko m eixa ponesei poly. bebea mporeis na baleis ematha mia aloifh kai na mhn poly niotheis alla kai o ponos einai meros ths diadikasias opote y not???

loco zaggy
11-11-2009, 04:31
ontos yparxoun shmeia pou ponane perissotero apo alla... kai genika auto enisxyete an ekei konta exei kokkalo(omos px). pantos otan exei gemisma to tattoo ponaei eite einai se "kalo" gia pono eite oxi shmeio gt ousiastika se gdernei me thn "xontrh" belona. otan m gemizan to diko m eixa ponesei poly. bebea mporeis na baleis ematha mia aloifh kai na mhn poly niotheis alla kai o ponos einai meros ths diadikasias opote y not???

fantasu na gemizeis sta merh pou etsi kai alliws se ponaei ston pono.. genika i skies kai ta xrwmata einai afta pou ponane perissotero.. alla h skia sto zwntanevei to tattoo..

Gravity
11-11-2009, 04:38

Βασικα το συμβολο υπαρχει σε πολλα αγγεια σε οσους διακοσμημενα απομειναρια τειχων μας εχουν απομενει απο την αρχαιοτητα. Συμβολιζει τη διαρκει κινηση στην οποια πρεπει να βρισκεται ο ανθρωπος πνευματικα και σωματικα. Απο κει το δανειστηκαν οι Γερμανοι για να δειξουν οτι η αναγεννηση τους μπορει να ερθει μεσα απο τη μαζικη δουλειά. Τωρα βεβαια υπαρχει για να τη κατουραμε οταν μας λειπει τοιχος σε σοκακι. Αλλο αυτο.

loco zaggy
11-11-2009, 04:41
Βασικα το συμβολο υπαρχει σε πολλα αγγεια σε οσους διακοσμημενα απομειναρια τειχων μας εχουν απομενει απο την αρχαιοτητα. Συμβολιζει τη διαρκει κινηση στην οποια πρεπει να βρισκεται ο ανθρωπος πνευματικα και σωματικα. Απο κει το δανειστηκαν οι Γερμανοι για να δειξουν οτι η αναγεννηση τους μπορει να ερθει μεσα απο τη μαζικη δουλειά. Τωρα βεβαια υπαρχει για να τη κατουραμε οταν μας λειπει τοιχος σε σοκακι. Αλλο αυτο.

ektos apo megalos mpasketmpolistas einai telika kai megalos istorikos o gravity... :D :D :D

cunt
11-11-2009, 04:42

kala entaksei dn pistevw oti yparxei oyte ena atomo ston kosmo p na leei
"ela re gamwto gamaei o agkylwtos stavros k twra de mporw na ton foraw giati tha me pairnane gia fasista".
k dn eksairountai oyte oi peristasiakoi vlakes p to forane se kati xipika vraxiolakia me diafora anatolitika symvola giati aytoi to kanoun akrivws gia na tous peis "E RE MALAKA FASISTAS EISAI?" k meta na paroun mia ekfrash sa na tous tsouzei to pouli tous k na s poun "an thes na matheis agori m, ayto einai arxaio voudistiko symvolo opote moko..."
(poses fores mporei na m exei symvei ayto? :p )

anyways to pio ntropiastiko tatoo fail p exw dei einai enas typas p grafei sto stithos tou HAIL TO THE THEIF.. o re pousth poso fail

//also: o tonyflow einai enas sexy diavolos

i_p
11-11-2009, 07:42
fantasu na gemizeis sta merh pou etsi kai alliws se ponaei ston pono.. genika i skies kai ta xrwmata einai afta pou ponane perissotero.. alla h skia sto zwntanevei to tattoo..

Να συμφωνήσω.... βέβαια όλα είναι σχετικά και εξαρτάται και από το άτομο.... εγώ είχα ακούσει πολλά άτομα να λένε ότι κάτω από το σβέρκο επειδή είναι στην σπονδυλική στήλη (κόκκαλο) πονάει πολύ και δεν κατάλαβα τίποτα... στη μέσα μεριά του αστραγάλου όμως (και μάλιστα όχι όταν ήταν κοντά στο κόκκαλο, αλλά προς τα κάτω, επειδή ήταν πολύ λεπτό το δέρμα) στα γεμίσματα με το χρώμα έπαθα πλάκα....

loco zaggy
11-11-2009, 16:30
Να συμφωνήσω.... βέβαια όλα είναι σχετικά και εξαρτάται και από το άτομο.... εγώ είχα ακούσει πολλά άτομα να λένε ότι κάτω από το σβέρκο επειδή είναι στην σπονδυλική στήλη (κόκκαλο) πονάει πολύ και δεν κατάλαβα τίποτα... στη μέσα μεριά του αστραγάλου όμως (και μάλιστα όχι όταν ήταν κοντά στο κόκκαλο, αλλά προς τα κάτω, επειδή ήταν πολύ λεπτό το δέρμα) στα γεμίσματα με το χρώμα έπαθα πλάκα....

egw sthn mesa plevra tou mpratsou stis skies me ponese alla xalaros.. se 2,5 writses to varesame seri kai mou elege to palikari: antexeis re skule??:tounge: :tounge:

sto allo pou einai xamhla me pethane ligo to xrwma sta ftera tou nightelf..
alla aksize o ponos.. afto kaname 5 wres omws na to varesoume.. eixe leptomereia..

Sirimourdios
11-11-2009, 17:03
egw sthn mesa plevra tou mpratsou stis skies me ponese alla xalaros.. se 2,5 writses to varesame seri kai mou elege to palikari: antexeis re skule??:tounge: :tounge:

sto allo pou einai xamhla me pethane ligo to xrwma sta ftera tou nightelf..
alla aksize o ponos.. afto kaname 5 wres omws na to varesoume.. eixe leptomereia..

σκύλε πόσα έδωσες?
γιατί όλο για σχέδια μιλάμε στο thread,νομίζω καλό θα ταν να μιλούσαμε και για γκαφρα.

έχει κανείς άποψη για τον nico tatoo crew (http://www.tattoo.gr/el/)?

i_p
11-11-2009, 17:14
σκύλε πόσα έδωσες?
γιατί όλο για σχέδια μιλάμε στο thread,νομίζω καλό θα ταν να μιλούσαμε και για γκαφρα.

yeap yeap.... εγώ και τα 2 εκεί τα έχω κάνει.... (και το επόμενο εκεί.... :p ) Θωμάς θεός....
πάντως θεωρείται τσιμπημένος (για να το θέσω καλύτερα)...

TonyFlow
11-11-2009, 18:39
//also: o tonyflow einai enas sexy diavolos

xaxaxaxa... tora to eida auto :D

gia ta fragka :

ego to ekana edo (http://www.privetattoo.gr/aboutus.html)... ena sxedio sto megethos misanoixths palamhs pou tyligete gyro apo to mpratso 200 euro..

Gravity
11-11-2009, 19:50
ektos apo megalos mpasketmpolistas einai telika kai megalos istorikos o gravity... :D :D :D

Το μπασκετ διδασκει ιστορια :D

(Ή και οχι.... :p )

loco zaggy
11-11-2009, 20:20
σκύλε πόσα έδωσες?

egw eimai apo tous "tuxerous".. ena filaraki katw sthn Kalamata mou ta ekane.. aftos douleve se studio alla varaei kai monos tou gia extra gkafra... otan eixa kanei to prwto eida oti kai stulo na epiane, allaze gantia.. xalase ena paketo gantia gia na mou to kanei.. anoikse kai tis velones mprosta mou.. eida kai oti to tattoo meta eixe apistefth epoulwsh opote kai sto deftero to skefthka.. egw gia to prwto plhrwsa 200 enw se studio pou eixa paei mou zhtagan 450 kai sto deftero 100 enw se studio mou zhtagane 250...

sxizoφρeneia658
11-11-2009, 20:33
σκύλε πόσα έδωσες?

Ρε βλάχο, ρωτάς πληροφορίες για το nico στο forum?
Mα πας καλά?

i_p
11-11-2009, 20:39
Ρε βλάχο, ρωτάς πληροφορίες για το nico στο forum?
Mα πας καλά?

Ποιος σου έχει κάνει τα piercing; Ο Βασίλης; :baby:

sxizoφρeneia658
11-11-2009, 20:52
Ποιος σου έχει κάνει τα piercing; Ο Βασίλης; :baby:

Έχω κάνει 2 στη Σαλόνικα και τα υπόλοιπα 6 στην Αθήνα.
Στην Σαλόνικα ούτε καν θυμάμαι πως είναι η φάτσα του,τα έκανα στο 2ο έτος και τώρα γεράσαμε :D
Τα υπόλοιπα νομίζω ναι ο Βασίλης.

i_p
11-11-2009, 20:59
Έχω κάνει 2 στη Σαλόνικα και τα υπόλοιπα 6 στην Αθήνα.
Στην Σαλόνικα ούτε καν θυμάμαι πως είναι η φάτσα του,τα έκανα στο 2ο έτος και τώρα γεράσαμε :D
Τα υπόλοιπα νομίζω ναι ο Βασίλης.

Εχμ.... στην Αθήνα νομίζω τα κάνει ο Σπύρος που είναι και υπεύθυνος του μαγαζιού. Στη Θεσσαλονίκη είναι ο Βασίλης.

Neway όλοι πολύ καλή δουλειά και γενικά πολύ προσεκτικοί. Για tattoo τουλάχιστον το συνιστώ ανεπιφύλακτα :-)

sxizoφρeneia658
11-11-2009, 21:01
Εχμ.... στην Αθήνα νομίζω τα κάνει ο Σπύρος που είναι και υπεύθυνος του μαγαζιού. Στη Θεσσαλονίκη είναι ο Βασίλης.

Neway όλοι πολύ καλή δουλειά και γενικά πολύ προσεκτικοί. Για tattoo τουλάχιστον το συνιστώ ανεπιφύλακτα :-)

Το ένιωσα στο πετσί μου είπα μαλακία..
Τα σπάνε τα άτομα,και ας είναι ακριβοί.Τίγκα καθαροί και ουδέποτε είχα πρόβλημα με κάποιο piercing.

Passive Viewer
11-11-2009, 22:17
συμφωνω γενικα εκτος απο το σημειο με τα παιδια που για μενα ειναι αδιαφορο. Επισης πρεπει να ειναι κατι που να σε εκφραζει κι οχι κατι ακυρο απλα για να το κανεις (πχ tribal και μαλακιες τετοιες ή κινεζικα...ακου κινεζικα...τι κοινο εχεις με την κινεζικη κουλτουρα ρε μεγαλε τρως μηπως πολυ ρυζι ή αναπαραγεσαι εκθετικα??)

ειρωνικο ή σοβαρο ποστ??

sobarotato..... kai to periergo tis upo8eshs einai oti ta perissotero pou mporw na skeftw twra einai apo gunaikes...mhpws exoun perissotera kotsia kai den fobountai thn kritikh twn 3wn???

Heavy_Load
12-11-2009, 01:38
sobarotato..... kai to periergo tis upo8eshs einai oti ta perissotero pou mporw na skeftw twra einai apo gunaikes...mhpws exoun perissotera kotsia kai den fobountai thn kritikh twn 3wn???

Τι να πω... εγω 6 χρονια δεν εχω δει κανεναν.

Anyway ας πω και εγω την εμπειρια μου-εμμεση διαφημιση. sake tattoo (http://www.saketattoo.com/) στο Χαλανδρι πολυ καλος, μου κανε το σχεδιακι με λεπτομερειες τα παντα ολα, και εξυπηρετικος.
Για τιμη δε μπορω να πω πολλα, παντως ή ειναι πολυ οικονομικος, ή ειναι πολυ ξηγημενος (ειχα κερδισει το τατουαζ απο το διαγωνισμο μπυρας του Octoberfest, αλλα υποτιθεται οτι καλυπτε 100e, και αυτο που κανα δε νομιζω γενικα να κοστολογειται μονο τοσο. Αν οντως κανει τοσο, τοτε ειναι αρκετα φθηνος καθως δεν εδωσα κατι επιπλεον)
Το σημαντικο βεβαια ειναι να γινει οσο τελειοτερο γινεται μιας και θα το κουβαλας μια ζωη, και απο το σχεδιο ειμαι υπερικανοποιημενος.

HeavenShallBurn
19-11-2009, 13:02
den kserw an exei ksana postaristei alla to kalutero tattoo-atzidiko ston kosmo einai makraaaaaan ayto: http://www.darkimages.com/

karlomagnos
19-11-2009, 13:16
den kserw an exei ksana postaristei alla to kalutero tattoo-atzidiko ston kosmo einai makraaaaaan ayto: http://www.darkimages.com/

οχι ρε γαμωτο.τις δευτερες ειναι κλειστο.

Liakos13
19-11-2009, 14:41
Πολύ καλοί επίσης οι θεσσαλονικής,κωλοπαιδαράδες αλλά πιάνει το χέρι τους φουλ..
http://www.tattooligans.com/home.html

μια ερωτήση:έχει δει κανείς tattoo σε γάμπα αντρική που μετα το παιδί να μην την ξυρίζει?Εγώ ότι εχώ δει σε tattoo γάμπας-μιλάμε για σχέδιο περίπου 20 εκατοστά με χρώμα- μετά τα παιδιά ξυρίζουν τα πόδια τους για μια ζωή που για μένα είναι μαλακία-αντιαισθητικό κλπ κλπ-...αν παίζει καμία photo να δω κατά πόσο φαίνετε το σχέδιο και το πόδι υπο τριχωτές συνθήκες,thanx:tounge:

Υ.Γ.:Προχθές είδα τυπά στο μετρό να έχει μανίκι χέρι πόδι σκέτο μαύρο χρώμα όλο!!!Ο τύπος σε 3 χρόνια θα είναι μαύρος όλος σαν νέγρος!!!Μιλάμε για πολλά ναρκωτικά!

xalandri-pao13
20-11-2009, 20:11
Πολύ καλοί επίσης οι θεσσαλονικής,κωλοπαιδαράδες αλλά πιάνει το χέρι τους φουλ..

μια ερωτήση:έχει δει κανείς tattoo σε γάμπα αντρική που μετα το παιδί να μην την ξυρίζει?Εγώ ότι εχώ δει σε tattoo γάμπας-μιλάμε για σχέδιο περίπου 20 εκατοστά με χρώμα- μετά τα παιδιά ξυρίζουν τα πόδια τους για μια ζωή που για μένα είναι μαλακία-αντιαισθητικό κλπ κλπ-...αν παίζει καμία photo να δω κατά πόσο φαίνετε το σχέδιο και το πόδι υπο τριχωτές συνθήκες,thanx:tounge:

Υ.Γ.:Προχθές είδα τυπά στο μετρό να έχει μανίκι χέρι πόδι σκέτο μαύρο χρώμα όλο!!!Ο τύπος σε 3 χρόνια θα είναι μαύρος όλος σαν νέγρος!!!Μιλάμε για πολλά ναρκωτικά!

bsk einai ligo antiaisthitiko na yparxoun stin perioxi tou tattou polles trixes.mia fora eixa dei enan pou eixe tattoo stin gampa kai den tin ksyrize kai den fainotan wraio.

Heavy_Load
20-11-2009, 20:31

Για να παρεις μια ιδεα πως θα ναι περιπου

http://farm4.static.flickr.com/3594/3582900209_c6375ecfc9.jpg
http://headbangersblog.mtv.com/wp-content/uploads/2007/04/hair-band-tattoos.jpg
http://www.team-bhp.com/forum/iipcache/119312.jpg

Μαλλον οχι οτι καλυτερο... αν και αυτα τα tattoos ειναι απο μονα τους λιγο γτπ

Void
20-11-2009, 20:45
9 στις 10 γυναίκες που εχω ρωτήσει πάντως μου έχουν πει οτι το καλύτερο σημείο στον αντρα για tatoo είναι η ωμοπλάτη

TonyFlow
20-11-2009, 21:58
http://headbangersblog.mtv.com/wp-content/uploads/2007/04/hair-band-tattoos.jpg

ti apesio einai auto to pragma!!! mono o mpakas tha to ekane!!! :p

floyd21
21-11-2009, 14:09
ti apesio einai auto to pragma!!! mono o mpakas tha to ekane!!! :p

Ναι.
Σε κάποιο άλλο θρεντ είχε ανέβει αυτή η φώτο και εννοείται την κουόταρα. :cool:

mariatzom
29-03-2012, 16:50
καλησπερα..το προηγουμενο σαββατο εκανα τρυπα στη μυτη μου.σημερα πεμπτη εβγαλα το σκουλαρικι που μου ειχαν βαλει οταν εκανα την τρυπα και προσπαθησα να βαλω κρικακι.μπηκε λιγο αλλα δεν μπορεσα να το βαλω ολο καπου κολλουσε και δεν περνουσε τη μεσα τρυπα..το εβγαλα και εβαλα παλι διαμαντακι για να μην κλεισει η τρυπα.ξερετε πως μπορβ να περασω το κρικακι???πρεπει να παω στην κοπελα που μου εκανε την τρυπα να μου το περασει??η ειναι πολυ νωρις ακομα και δεν εχει θρεψει η πληγη γι αυτο δεν περνουσε??ευχαριστω εκ των προτερων.

Klinika_Nekros
29-03-2012, 16:56
δοκίμασε να την ανοίξεις με μια οδοντογλυφίδα .

mariatzom
29-03-2012, 18:07
θα το δοκιμασω αυτο που μου λες...να σε ρωτησω,θεωρεις οτι ειναι πολυ νωρις για να βαλω το κρικακι και οτι δεν θα εχει θρεψει η πληγη γι αυτο δεν μπαινει??σε ευχαριστω πολυ!!!

manta-rini
29-03-2012, 18:42
θα το δοκιμασω αυτο που μου λες...να σε ρωτησω,θεωρεις οτι ειναι πολυ νωρις για να βαλω το κρικακι και οτι δεν θα εχει θρεψει η πληγη γι αυτο δεν μπαινει??σε ευχαριστω πολυ!!!

Δεν γνωρίζω από piercing μύτης, αλλά θεωρώ ότι παραείναι νωρίς. Εδώ στο αυτί και σου λένε μετά από κανά μήνα να το αλλάξεις.
Επίσης η κοπέλα που στο έκανε δεν σου είπε πόσο να κρατήσεις το διαμαντάκι;

mariatzom
29-03-2012, 19:08
Μου ειπε 3-4 μερες και θα ειναι ενταξει μετα..και εγω νομιζω οτι ειναι νωρις,αλλα εκανε και μια φιλη μου εκει και εβαλε κρικακι μια χαρα...της ειπα απο την αρχη οτι ηθελα να βαλω κρικακι και μου ειπε οτι δεν θα υπαρχει προβλημα μετα απο αυτες τις μερες.δεν βγαζει ουτε πυον ουτε αιμα και ειναι καθαρο γιατι το φροντισα και το φροντιζω ακομα εννοειται..αλλα δεν περναει το κρικακι.τα ισια οπως τα διαματακια περνανε και δεν νοιωθω τιποτα..θα κανω αλλη μια προσπαθεια και αν δεν μπει θα παω να μου το βαλει αυτη.

Swordbrother
30-03-2012, 03:45
....μπηκε λιγο αλλα δεν μπορεσα να το βαλω ολο καπου κολλουσε και δεν περνουσε τη μεσα τρυπα..το εβγαλα και εβαλα παλι για να μην κλεισει η τρυπα....ειναι πολυ νωρις ακομα και δεν εχει θρεψει η πληγη γι αυτο δεν περνουσε??ευχαριστω εκ των προτερων.

Χαλάρωσε.
Έτσι είναι πάντα την πρώτη φορά που θα το κάνεις.
Το θέμα είναι μην κολλήσεις εκεί που το έκανες αλλά να πας και αλλού.
Πανδαμάτωρ χρόνος που λένε...

andreas13131
30-03-2012, 13:13
Μου ειπε 3-4 μερες και θα ειναι ενταξει μετα..και εγω νομιζω οτι ειναι νωρις,αλλα εκανε και μια φιλη μου εκει και εβαλε κρικακι μια χαρα...της ειπα απο την αρχη οτι ηθελα να βαλω κρικακι και μου ειπε οτι δεν θα υπαρχει προβλημα μετα απο αυτες τις μερες.δεν βγαζει ουτε πυον ουτε αιμα και ειναι καθαρο γιατι το φροντισα και το φροντιζω ακομα εννοειται..αλλα δεν περναει το κρικακι.τα ισια οπως τα διαματακια περνανε και δεν νοιωθω τιποτα..θα κανω αλλη μια προσπαθεια και αν δεν μπει θα παω να μου το βαλει αυτη.

Κοίτα το πιο πιθανό είναι αν δεν έκανες το piercing σε piercαδικο αλλά σε κοσμηματοπωλείο ότι το διαμαντάκι είναι 0.5mm ενώ τα κρικακια συνήθως είναι 1.2mm ή 1.6mm. Το καλύτερο θα ήταν να περιμένεις 2 βδομάδες για να επουλωθεί (σχεδόν) πλήρως αλλιώς θα σε δυσκολεύει να περάσεις σκουλαρίκι που είναι πιο φαρδύ από το προηγούμενο

mariatzom
30-03-2012, 20:43
Ναι σε κοσμηματοπωλείο το έκανα..Έβαλα πάλι το αρχικό σκουλαρίκι και θα περιμένω να επουλωθεί η πληγή για να το αλλάξω..Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!