PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπασκετ-Ολυμπιακος-2007

ascendant
06-04-2007, 14:43
Ξεκιναω αυτο το Thread διοτι ειμαι ταμαλα εξοργισμενος....Αλλα οχι με οτι μπορει να νομιζετε εσεις...

ascendant
06-04-2007, 15:07
και συνεχιζω.....
Ρε ΓΕΛΟΙΟΙ,ρε αντιμπασκετικοι πανιβλακες που δεν εχετε ιδεα τι ειναι σπυριαρα μπαλα,γιατι αυτα τα ρεζιλικια?Ναι καλα καταλαβατε...Δε μιλαω για την ομαδα αλλα για τους οπαδους!!!Πως νομιζετε ρε οτι φτιαχνεται μια ομαδα ρεεεε??Απο τη μια μερα στην αλλη?ολοι οι βασικοι παιχτες δεν γνωριζονταν μεταξυ τους μεχρι φετος το ξερατε?Επισης οι ομαδες που θα πανε στο φαιναλ φορ της αθηνας το ξερετε οτι εχουν κορμο τουλαχιστο 3 χρονια?Ε?Επισης το ξερετε οτι ο Γκερσον ειναι ο αντιστοιχος Μουρινιο και παραπανω ε?Το ξερετε οτι ολλες οι μεγαλες ομαδες της Ευρωλιγκα θα διναν γη και υδωρ για να τον αποκτησουν?Αυτα που εκανε με την Μακαμπι ηταν τυχαια?Εκει ομως οι οπαδοι τον υποστηριζαν ακομα και στις ηττες και ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΕΤΑΓΑΝΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ.Μονο εσεις οι ανεγκεφαλοι που υποστηριζετε την ομαδα μονο στις νικες το κανετε αυτο!Καλα τα πε ο Γκερσον στην συνεντευξη για σας.Εγω ειμαι λατρης του μπασκετ και ολυμπιακος.Αποδεχθειτε λοιπον οτι σαν ομαδα δεν ειμαστε ακομη ετοιμοι και οτι χρειαζεται χρονο για να φτιαχτει.Και λιγη υποστηριξη στον κοουτς δεν βλαπτει!Σαν ΟΜΑΔΑ ,οχι μοναδες, ο ολυμπιακος θελει δουλεια για αυτο και ο ΠΑΟ,ΤΣΣΚΑ,ΤΑU ειναι καλυτερες ΟΜΑΔΕΣ φετος.Αποδεχθειτε το και δωστε χρονο ρεεεε!!!!
Και κατι αλλο πολυ σημαντικο...Τωρα στο μπασκετ ειναι οι Αγγελοπουλοι και οχι ο Κοκκαλης που μονο να αλλαζει προπονητες σαν τα πουκαμισα ξερει να κανει...Ελπιζω οι προεδροι να κανουν το σωστο και να κρατησουν μεγαλο μερος του κορμου γιατι εχουμε απ τις καλυτερες μοναδες στην ευρωπη...
Τελος να επισημανω ποσο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ειναι αυτοι στα media που μονο να κατηγορουν τον Πεν και τον Γκερσον ξερουν και να δινουν θαρρος στους ανεγκεφαλους οπαδους να κανουν αυτα που εκαναν την πεμπτη.
Ο Πεν ειναι απο τους καλυτερους play maker στην Ευρωπη και ο Γκερσον απ τους καλυτερους προπονητες και καλα εκανε που εβαλε τον Ματσε στα βαθια γιατι πρεπει να μπει ο ανθρωπος στο κλιμα ρε γελοιοι εν οψει των πλει οφ γι αυτο σκαστε και κοφτε τις γελοιοτητες για να κανουν την δουλεια τους αυτοι που ξερουν καλυτερα...

Μολις ειδα και κατι πρωτοσελιδα!!!Για κοιταξτε λιγο την Sportday!Ειναι καραγκιοζηδες ολοι τους.(Εσυ Φταις)Τιτλος για να δημιουργησουν προβληματα και μουρμουρες στην ομαδα...Κοφτε τα καργκιοζιλικια εσεις στην sportday

greg_apateonas
09-04-2007, 03:19
Από όλα όσα γράφεις φίλε το μοναδικό που με βρίσκει σύμφωνο είναι ότι είμαι λάτρης του μπάσκετ και Ολυμπιακός... και θα σου εξηγήσω γιατι.
Είμαι υποστηρικτής της άποψης ότι ένας προπονητής για να μπορέσει να δημιουργήσει κάτι σπουδαίο χρειάζεται χρόνο και στήριξη. Ωστόσο αυτό δεν ισχύει πάντα η περίπτωση του Γκέρσον είναι μία από αυτές. Από την αρχή και σε κανένα σημείο της χρονιάς ο Γκέρσον δεν με έπεισε ότι έχει τις προδιαγραφές και την ικανότητα να ΧΤΙΣΕΙ μια μεγάλη ομάδα. Όμως ακριβώς επειδή πιστεύω ότι ένας προπονητής θέλει χρόνο διαφωνούσα με τις κατηγορίες σε βάρος του μέχρι τους αγώνες με τη Ταουγκρές. Βρέθηκα στο ΣΕΦ τη Πέμπτη και βγήκα έξω από τα ρούχα μου με τις κινήσεις του καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα. Δεν είναι ο αποκλεισμός, δεν είναι καν η εντός έδρας ήττα που με ενόχλησαν , εξάλλου η Ταου είναι προφανώς ανώτερη ομάδα. Αυτό που με ενόχλησε είναι οι πολλές αδυναμίες που φάνηκαν πλέον ξεκάθαρα και είναι αποκλειστικά υπεύθυνος ο "άσπρος". Με το κίνδυνο να γίνω κουραστικός θα σου εξηγήσω ποιες πιστεύω ότι ήταν οι λάθος κινήσεις, για ποιές όντως εκτέθηκε και για ποιές δικαιώθηκε.
1) Η ύπαρξη πολλών ξένων παικτών μπορεί να δημιουργήσει ανομοιογένεια στην ομάδα.
2) Η απόκτηση του Άκερ από τις αρχές Ιουλίου κα8ώς στο ΝΒΑ κόβωνται καλοί παίκτες το Σεπτέμβριο και οικονομικοί. Ελεύθερος παίκτης τόσο νωρίς, πριν τα καλοκαιρινά καμπ του ΝΒΑ σημαίνει αμφιβόλου ποιότητας.
3)Η απομάκρυνση του πολύπειρου και ικανότατου Τάιους Έντνι και ακόμα περισσότερο η αντικαταστασή του από τον Σκούνι Πέν, ένα παίκτη που απ' όσο τον είχα δει σε Μακεδονικό και Τσιμπόνα , θέλει μια μπάλα μόνος του και κάνει μόνο για μικρές ομάδες που ψάχνουν ένα πλέι μεικερ για όλες τις δουλειές ,όχι στον υψηλών προδιαγραφών Ολυμπιακό.
4) Η ομάδα χτίστηκε με κινήσεις εντυπωσιαμού και χωρίς βάθος πάγκου, καθώς πιστεύω πως έπρεπε να αποκτηθούν αναπληρωματικοί για τις θέσεις "1" και "3". Προφανής σκοπός ήταν η ομάδα 6-7 παικτών και 2-3που θα αγωνίζονται ελάχιστα λεπτά, κάτι το οποίο δια γυμνού οφθαλμού ήταν αδύνατο να ευδοκιμήσει.
Από τα παραπάνω αποδείχθηκε ότι.
1) Η ομάδα δεν έχει όντως καμμία ομοιογένεια. Τα δύο αυτά παιχνίδια ήταν η περίτρανη απόδειξη αυτού που ήδη φαινόταν , ότι δηλαδή οι παίκτες δεν εχουν δέσει ως ομάδα, δεν παίζουν με πάθος. Όταν γίνεται σουτ και δε βρίσκεται κανείς κάτω από το καλάθι για το επιθετικό ριμπάουντ, όταν κατεβαίνει η ομάδα στην επίθεση και κανείς δε κάνει κίνηση να ξεμαρκαριστεί, αυτό αποδεικνύεται.Και το δέσιμο της ομάδας αποτελεί αποκλειστική ευθύνη του προπονητή
2) Ο Άκερ ήταν όντως μία πολύ καλή και έξυπνη επιλογή του Γκέρσον
3)Ο Πεν είναι απαράδεκτος, παίζει άναρχο μπάσκετ χωρίς να οργανώνει τιποτα στην επίθεση παρα μόνο αυτοσχεδιάζει (σε αυτό φταίει και ο παίκτης και ο προπόνητης) και σε κάθε περίπτωση πολύ λίγος για βασικός σε μια ομάδα με υψηλούς στόχους.
4) Η ομάδα ήταν όντως πρόχειρα χτισμένη. Δεν υπήρχε κανένας τρόπος να καλυφθεί το κενό του Μασιγιάουσκας, αποκτήθηκε ο Μουλαομέροβιτς και αργότερα ο Στεφάνοφ στη θέση του , γεγονός που αποδεικνύει ότι όντως υπήρχε ανάγκη απόκτησης άλλου παίκτη. Επίσης ο Γκέρσον δε μπόρεσε να κάνει αυτό που ήθελε με τους 6-7 παίκτες και ήταν όντως τυχερός που οι Μπουρούσης και Χαρίσης, τους οποίους στην αρχή της χρονιάς αγνοούσε επιδεικτικα, μπόρεσαν να δώσουν ουσιαστική βοήθεια.
Αυτά... και τέλος όταν ένας παίκτης είναι τραυματίας από την αρχή της σεζόν και στα παιχνίδια με τη Ταου τον χρησιμοποιεί από τη πρώτη περίοδο, ενώ είναι προγφανώς ανέτοιμος να ηγηθεί , φανερώνεται πιστέυω η απόγνωση και η προχειρότητα του Γκέρσον. Ο Ολυμπιακός δε θέλει προπονητη "μπακάλη". Και δε πιστεύω πως αν ο φετινός κορμός παραμείνει 2,3 η και παραπάνω χρόνια μπορεί να δώσει επιτυχίες , επομένως θεωρώ τη δουλεία του Γκέρσον ελλιπή, μέτρια και αποτυχημένη

ascendant
09-04-2007, 04:54
Εγω φιλε θα θελα να πω οτι αν αφησουνε τον Γκερσον να φτιαξει την ομαδα μονος και οπως αυτος ξερει τοτε θα δειτε τα αποτελεσματα.Οι φετινες επιλογες του Πινι απο την αρχη της σεζον ηταν οι Ματσε,Πεν,Ντομερκαντ,Ακερ.Ψηλο δεν διαλεξε κανενα.Και ρωτω.Εκτος φυσικα του Ματσε αυτοι δεν ειναι που σκοραρουν?Αυτοι δεν κανουν την διαφορα?Για τον Ακερ ουδεν σχολιο.Το παλικαρι δινει ρεστα.Αν ασχολεισαι με το μπασκετ θα εχεις καταλαβει οτι ο Πεν ειναι απελπιστικα μονος του.Δεν εχουμε αλλο αξιολογο πλει μεικερ να του δινει ανασες.Και εξ αλλου ο Πεν ακολουθει εντολες του Γκερσον.Δηλαδη ολα τα καλα παιχνιδια που εχει κανει δεν λενε τιποτα?Μπορει οπως λες να ηθελε μια μπαλα μονος του,στις προηγουμενες ομαδες.Εγω απορω στα τελευταια παιχνιδια γιατι το παλικαρι δεν παιρνει προσπαθειες?αφου το χει.Ποσα παιχνιδια τα χουμε παρει εξ αιτιας Πεν?(Εκτος εδρας με Παρτιζαν).Και εχω ακουσει και απο πολλους την αποψη οτι αν παιξει ο Πεν παιζει και η ομαδα,ενω περυσι αν επαιζε ο εντνει δεν επαιζε η ομαδα.Εγω προτιμω το πρωτο!!!

Black Jack
09-04-2007, 13:08
Κατα τη γνωμη μου ο ολυμπιακος φετος δειχνει οτι παει να αλλαξει προς το καλυτερο!Η ομοιογενεια δεν χτιζεται μονο απο τον προπονητη αλλα κι απο το χρονο!Το οτι ο ολυμπιακος εφτασε σ'αυτη τη φαση της ευρολιγκα με ενα νεο συνολο κι οτι επαιξε στα ισα το παο στα μεταξυ τους παιχνιδια και τον κερδισε μεσα στο οακα που ας μη ξεχναμε ειχε πολλα χρονια να γινει κατι τετοιο κι ο παο θεωρηται φετος το απολυτο φαβορι της ευρολιγκα....δεν ειναι καθολου λιγο.Μη ξεχναμε οτι αν δεν χαναμε μεσα στον αρη θα χαμε εστω και λιγες ελπιδες για πρωταθλημα.Αποτελεσματα και διακρισεις να περιμενουμε απο του χρονου.Ακουσα οτι οι Αγγελοπουλοι ετοιμαζονται να φερουν στο λιμανι Φωτση και Ζηση με προταση μαμουθ!!!Ειδωμεν....

di\n@
09-04-2007, 14:48
και συνεχιζω.....
Ρε ΓΕΛΟΙΟΙ,ρε αντιμπασκετικοι πανιβλακες που δεν εχετε ιδεα τι ειναι σπυριαρα μπαλα,γιατι αυτα τα ρεζιλικια?Ναι καλα καταλαβατε...Δε μιλαω για την ομαδα αλλα για τους οπαδους!!!Πως νομιζετε ρε οτι φτιαχνεται μια ομαδα ρεεεε??Απο τη μια μερα στην αλλη?ολοι οι βασικοι παιχτες δεν γνωριζονταν μεταξυ τους μεχρι φετος το ξερατε?Επισης οι ομαδες που θα πανε στο φαιναλ φορ της αθηνας το ξερετε οτι εχουν κορμο τουλαχιστο 3 χρονια?Ε?Επισης το ξερετε οτι ο Γκερσον ειναι ο αντιστοιχος Μουρινιο και παραπανω ε?Το ξερετε οτι ολλες οι μεγαλες ομαδες της Ευρωλιγκα θα διναν γη και υδωρ για να τον αποκτησουν?Αυτα που εκανε με την Μακαμπι ηταν τυχαια?Εκει ομως οι οπαδοι τον υποστηριζαν ακομα και στις ηττες και ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΕΤΑΓΑΝΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ.Μονο εσεις οι ανεγκεφαλοι που υποστηριζετε την ομαδα μονο στις νικες το κανετε αυτο!Καλα τα πε ο Γκερσον στην συνεντευξη για σας.Εγω ειμαι λατρης του μπασκετ και ολυμπιακος.Αποδεχθειτε λοιπον οτι σαν ομαδα δεν ειμαστε ακομη ετοιμοι και οτι χρειαζεται χρονο για να φτιαχτει.Και λιγη υποστηριξη στον κοουτς δεν βλαπτει!Σαν ΟΜΑΔΑ ,οχι μοναδες, ο ολυμπιακος θελει δουλεια για αυτο και ο ΠΑΟ,ΤΣΣΚΑ,ΤΑU ειναι καλυτερες ΟΜΑΔΕΣ φετος.Αποδεχθειτε το και δωστε χρονο ρεεεε!!!!
Και κατι αλλο πολυ σημαντικο...Τωρα στο μπασκετ ειναι οι Αγγελοπουλοι και οχι ο Κοκκαλης που μονο να αλλαζει προπονητες σαν τα πουκαμισα ξερει να κανει...Ελπιζω οι προεδροι να κανουν το σωστο και να κρατησουν μεγαλο μερος του κορμου γιατι εχουμε απ τις καλυτερες μοναδες στην ευρωπη...
Τελος να επισημανω ποσο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ειναι αυτοι στα media που μονο να κατηγορουν τον Πεν και τον Γκερσον ξερουν και να δινουν θαρρος στους ανεγκεφαλους οπαδους να κανουν αυτα που εκαναν την πεμπτη.
Ο Πεν ειναι απο τους καλυτερους play maker στην Ευρωπη και ο Γκερσον απ τους καλυτερους προπονητες και καλα εκανε που εβαλε τον Ματσε στα βαθια γιατι πρεπει να μπει ο ανθρωπος στο κλιμα ρε γελοιοι εν οψει των πλει οφ γι αυτο σκαστε και κοφτε τις γελοιοτητες για να κανουν την δουλεια τους αυτοι που ξερουν καλυτερα...

Μολις ειδα και κατι πρωτοσελιδα!!!Για κοιταξτε λιγο την Sportday!Ειναι καραγκιοζηδες ολοι τους.(Εσυ Φταις)Τιτλος για να δημιουργησουν προβληματα και μουρμουρες στην ομαδα...Κοφτε τα καργκιοζιλικια εσεις στην sportday

respect.μακαρι νατοκαταλαβαιναν ολοι οι ολυμπιακοι αυτο.Καναμε αμαν να δουμε τον ολυμπιακο δυνατο καιπαλι ωστε να ανεβει λιγο το επιπεδο στο μπασκετ(και ειμαι παναθηναικος) αλλα αυτη τη νοοτροπια του ελληνα που τα περιμενει ολα με τη μια δε τη καταλαβαινω.Οντως οι ομαδες που διακρινονται στην ευρωλιγκα ειναι ομαδες που διατηρουν τον ιδιο κορμο κατα βαση και
ειδικα την ιδια φιλοσοφια,η οποια διαφερει με εκεινη εντος των συνορων.
Φοβαμαι οτι αυτοι που εδρασαν ετσι δεν ενδιαφερονται για την πορεια της ομαδας στομπασκετ αλλα να "την πουν" στους παναθηναικους!
Για τις εφημεριδες ασε,ειναι απαραδεκτες ολες!

efpatridis
10-04-2007, 02:49
Για να είμαι ευγενικός θα ξεκινήσω με χρόνια πολλά σε όλους επειδή είμαι καινούργιο μέλος.
Τώρα θα απαντήσω σε όσα έχει γράψει ο ascendant. Διαφωνώ σχεδόν σε όλα. Πρώτον πιστεύω, χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, ότι όποιος λέει ότι ο Πεν είναι ένας από τους καλύτερους πλει μεικερ στην Ευρώπη είναι τουλάχιστον ανίδεος και άσχετος από μπάσκετ. Όταν ένας πλει μεικερ τρέχει στην επίθεση τόσο γρήγορα μόνος του είναι φυσικό μετά να γυρνάει και να βλέπει μόνο 5αντίπαλους και ούτε ένα συμπαίκτη του. Πιστεύω οτι ο Πεν είναι μακραν η πιο αποτυχημένη φετινή μεταγραφή του Ολυμπιακού. Θέλω να ξέρεις ότι αυτή την άποψη, ότι και να γράψεις , αποκλείεται να μου την αλλάξεις γιατι είναι σωστή... Και επειδή είμαι 16χρονών και παρακολουθώ μπάσκετ από τα 5 μου και πηγαίνω στο γήπεδο από μικρός μέχρι σήμερα πιστεύω ότι ξέρω κάτι περισσότερο απο εσένα. Εγώ βλέπω ότι ο Χαρίσης προσπαθεί όσο χρόνο παίζει να κάνει κάτι και είναι απελπιστικά μόνος του παρ' ότι αδικημένος από το χρόνο συμμετοχής του και ότι ο μόνος μ@@κας στην όλη υπόθεση είναι ο Πεν.
Όσον αφορά τους υπόλοιπους παίκτες που αναφέρεις έχω να πω και προς έκπληξη μου συμφωνώ μαζί σου ότι ο Άκερ ξέρει φοβερό μπάσκετ. Όμως δε μπορεί μια ομάδα με ψηλούς στόχους να στηρίζεται σε ένα παιδί 23χρονών που παίζει ουσιαστικά πρώτη φορά σε επαγγελματική ομάδα. Για το Ντόμερκαντ φαίνεται ότι ο Γκέρσον στο σχεδιασμό του καλοκαιριού τον υπολόγιζε ως εναλλακτική λύση. Ως βασική λύση είναι φανερό ότι δε μπορεί να προσφέρει πολλά πράγματα. Αυτό φαίνεται απο το ότι είχε κάνει 3καλά ματς στην αρχή της χρονιάς βάζοντας 25πόντους με τη Ταου, 29 με τη Κλιμάμιο και γύρω στους 20 με το ΠΑΟ με 5τρίποντα. Από τότε ζήτημα αν έχει παίξει καλό παιχνίδι. Είναι ο ορισμός του ασταθή παίκτη. Όσο για τους ψηλούς ο Μπουρούσης που δεν τον έφερε ο Γκέρσον και που αναγκάστηκε να το βάλει λόγω των προβλημάτων με το Σχορτσιανίτη, για μένα είναι η καλύτερη φετινή μεταγραφή του Ολυμπιακού (σε απόδοση μεσα στο γήπεδο), άποψη που την έχουν και άνθρωποι που ασχολούνται επαγγελματικά με το μπάσκετ.
Ας αναφερθώ και στο προπονητή. Το καλοκαίρι όταν έμαθα ότι αποκτήσαμε το Γκέρσον έλεγα τις ίδιες π@π@ριές με σένα. Και επειδή παρακολουθώ πολύ το Γκέρσον τον ήθελε η Ταουγκρές μόνο και δυστυχώς της το πήραμε! Αυτός ο λάτρης του επιθετικού μπάσκετ νόμιζε ότι στον Ολυμπιακό θα βρει 6παικταράδες σα κι αυτούς που είχε στη Μακάμπι. Δυστυχώς ο φετινός Ολυμπιακός δεν έχει ούτε Πάρκερ, ούτε Μπαστόν , ούτε Βούισιτς και ούτε Γιασικεβίτσιους. Αντι αυτών έχει Πεν, Ντόμερκαντ , Άκερ και Σχορτσιανίτη. Έχει παίκτες χαμηλότερων δυνατοτήτων, αλλα περισσότερους σε ποσότητα, κάτι το οποίο ακόμα μετά από 8μήνες δυσκολεύεται να καταλάβει. Ο Χαρίσης και ο Παπαμακάριος στο ματς της Πέμπτης στα κρίσιμα λεπτά θα μπορούσαν να παίζανε πολύ καλύτερη άμυνα και με περισσότερο πάθος από το Πεν ο οποίος ήθελε πυξίδα για να βρει τον Έρντογαν! Ακόμα θεωρώ ότι προπονητές όπως ο Ίβκοβιτς , ο μισητός Ομπραντοβιτς , ο Μεσίνα και ο Ιβάνοβιτς είναι πολύ καλύτεροι από το "Μουρίνιο". Και για να αναφερθώ στο θέμα Μασιγιάουσκας για τον αγώνα της Πέμπτης θέλω να σε ενημερώσω επειδή ήμουν μέσα ότι δε γίνεται ο σοβαρός προπονητής μόλις οι οπαδοί φωνάζουν το όνομα ενός παίκτη, να το βάζει μέσα. Ο Μασιγιάουσκας, δε γίνεται μετα από απουσία 7μηνών να παίζει 15-20λεπτά στα πρώτα του παιχνίδια και με ομάδα σα τη Ταου, η οποία είναι ίσως η καλύτερη στην Ευρώπη. Επίσης για να τελειώνω με το θέμα Γκέρσον έχω να πω ότι είναι ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ στο ποιό κρίσιμο παιχνίδι της χρονιάς στην επίθεση να κατεβαίνει ο πλει μεικερ και να μη κινείται κανείς, φανερώνει την ανυπαρξία συστημάτων και σοβαρής δουλειάς στη προπόνηση.
Θεωρώ ότι ο μοναδικός άσχετος που πρέπει να συνειδητοποιήσει τι παπαριές λέει είσαι εσύ και γι αυτό διαβασε προσεκτικά αυτό το κείμενο και μετά να αποκαλείς αντιμπασκετικούς, πανίβλακες και καραγκιόζηδες όσους κατηγορούν Πεν και Γκέρσον.

ascendant
11-04-2007, 04:40
OK Με αναγκασες να διαβασω αυτα που λες αλλα αντιμπασκετικους πανιβλακες θεωρω οσους πεταξαν τα αντικειμενα στον κοουτς.Ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ εντελως.Εγω ειμαι σε ομαδα μπασκετ απο τα 5 μου στις ακαδημιες εως τωρα εδω και 3 χρονια που παιζω στο αντρικο.Επισης ειμαι Ολυμπιακος.Στο μπασκετ βεβαια καθως δεν παρακολουθω καθολου μπαλα.Δικαιολογημενα λοιπον καθεσαι και λες αυτες τις μπαρουφες.Λοιπον ακου τα εξης σημεια:
1)Ο Πεν ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΕΝΤΟΛΕΣ και δεν δρα κατα βουληση.Συνεπως μην τον κρινεις.Επισης ειναι μονος του και δεν εχει μπακ απ.Δεν ειπα οτι ειναι ο καλυτερος.Για μενα οι καλυτεροι στην Ευρωπη ειναι Διαμαντιδης-Παπαλουκας οι οποιοι εχουν τελειως διαφορετικο στυλ απο τον Πεν.Εμενα η αποψη μου ειναι σφαιρικη οπως βλεπεις.Ο Πεν εχει διαφορετικο στυλακι και συνεπως κρινοντας το στυλακι του ειναι απο τους καλυτερους στην Ευρωπη.Να πω σα σχολιο οτι για μενα οι καλυτεροι πλει μεικερ που χουν περασει απ την ομαδα(εκτος Παπαλουκα) ειναι ο Ριβερς,Ρομπινσον αλλα μπορει να μην τους θυμασαι γιατι ησουν το πολυ 8!

2)Νομιζεις οτι μια ομαδα χτιζεται απ τη μια μερα στην αλλη?ΔΕΣ τις ομαδες του f4 και ποσο καιρο εχουν τον κορμο τους και μετα κρινε τον Γκερσον που ειναι ο πρωτος του χρονος και οι παιχτες δεν ηξεραν ο ενας τον αλλο μεχρι φετος εκτος απο τρεις...Αλλα φυσικα και θα φταιει ο Πινι για σας διοτι ετσι αντιδρουνε πολλοι στον ολυμπιακο οταν κατι παει στραβα και συνεπως προπονητης δεν εχει στεριωσει.Γνωμη μου ειναι να κοψετε αυτη τη συμπεριφορα προς τον Γκερσον γιατι δεν προκειται να δουμε ασπρη μερα.Και δεν το λεω μονο γι αυτο.Περυσι εφταιγε ο Γιονας,φετος ο Πινι και αν ερχοταν καποιος αλλος πχ Μεσινα παλι θα φταιγε ο κακομοιρος.Γιατι ετσι ειναι η νοοτροπια σας.Ευτυχως μεχρι τωρα υπαρχουν οι Αγγελοπουλοι γιατι αν ηταν ο Κοκκαλης τοτε ο Γκερσον θα ταν στο Ισραηλ τωρα....

3)Τον Ντομερκαντ τον θεωρω πολυ μεγαλο μπομπερ και το χει αποδειξει αυτο.Αυτος ομως προοριζοταν για μπακ απ του Ματσε και πιστευω οτι οντως αυτη η θεση του αξιζει.Δεν πιστευω οτι τον θεωρουσατε βασικο αρα τι ασταθειες και μ@@@κιες λες αφου το παιδι δεν ηταν βασικος ουτε τοσο καιρο που ο Ματσε ελειπε.Το παλικαρι οτι μπορει κανει και μπορει και παραπανω,ειναι εμπειρος και δεν πιστευω να σας χαλαει κιολας απ τη στιγμη που εχει δωσει σε αρκετα χαμενα παιχνιδια ελπιδα για νικη με δικα του σουτ.Αρα κ αυτον παλι λαθος τον εκρινες...

4)Σε χαλασε ετσι οπως επαιξε ο Ματσε??ΕΕΕ? Μαλλον οχι...Ισα ισα χαρηκες ε? Αλλα αυτα τα λες μονο και μονο για να πας κοντρα στον Πινι ο οποιος κατι ηξερε που τον εβαλε μεσα.Αρα ανιδεος μαλλον εσυ εισαι...Επισης στα σκηνικα με τον Σοφο σας εγραφε και καλα εκανε ο Πινι που δεν τον εβαζε μεσα γιατι δεν μπορουσε να παρει τα ποδια του τοτε.Ακουσε τον Πινι(και ολη τη διοικηση,τεχνικο τιμ) ο Σοφο και κοιτα μετα πως και ποσο επαιζε.Αλλα για ενα παιχτη παλι θα μπορουσε να χε φυγει ο προπονητης.Επειδη το ζητησαν οι ανιδεοι.

5)Μακαρι να εισαι ενας απο αυτους που δεν τον αποδοκιμασαν στο ματς με την Ταου με ολα αυτα τα αντικειμενα για να ξερω τουλαχιστον οτι μιλαω με εναν λιγοτερο.........απ οτι εκεινοι.Αν εισαι ενας απ αυτους και συμφωνεις με τετοιες συμπεριφορες τοτε λυπαμαι για λογαριασμο σου.

6)Μαλλον αλλος ειναι ο ανιδεος και ο ασχετος και καθως α) σε περναω μια ολυμπιαδα και κατι ηλικιακα β)ασχολουμαι μανιωδως με το μπασκετ ωντας μελος ομαδας και πρωην μελος μικτης αθηνωνγ)ειμαι φιλαθλος δ)ΟΧΙ οπαδος που αναφερεται σε μισητους ομπραντοβιτς(Γιατι μισητος?Επειδη εχει καταφερει να μας γ@@@ει τοσα χρονια χωρις να το αποδεχεστε?) αλλα φιλαθλος που εχει παει και σε αγωνες Ευρωλιγκα του Παναθηναικου επειδη ηθελε να δει μπασκετ με επιπεδο ε)ΔΕΝ με ξερεις καθολου
ΜΑΛΛΟΝ ξερω πολλα περισσοτερα απο σενα
και τελος να πω οτι 'οτι και να πεις δικαιολογημενος θα σαι αφου εισαι μικρος,οπαδος του θρυλου και τσιμπας ευκολα...
Καλοδεχουμενη παντως η αποψη σου...

efpatridis
11-04-2007, 17:03
Κατ' αρχήν να ξεκαθαρίσω ότι και εγώ φίλαθλος είμαι αν και ολυμπιακός. Έχω παρακολουθήσει πολλούς αγώνες Ευρωλίγκα χωρίς να αγωνίζεται ελληνική ομάδα, στους Ολυμπιακούς αγώνες πήγα σε 4αγώνες χωρίς να αγωνίζεται σε κανέναν απ αυτούς η Ελλάδα. Και για να ξεκαθαρίσω τι θυμάμαι και τι όχι, η πρώτη φορά που πήγα στο γήπεδο ήταν επί Έντι Τζόντσον και γενικότερα, από 96 και μετά θυμάμαι σχεδόν τα πάντα για Ολυμπιακό. Λοιπόν.
1) Ο Πεν δεν ξέρω αν ακολουθεί εντολές ,πάντως δε νομίζω ο Γκέρσον να του λέει "τρέχα μόνος σου και ότι βγει"... Όσον αφορα αν είναι από τους καλύτερους προσωπικά διαφωνώ. Ο Ρόμπινσον που αναφέρεις δεν είναι και της εκτίμησης μου, άλλα Ρίβερς, Γκόλντουαϊρ , Παπαλουκάς και Εντνει ήταν καλύτεροι κατα την άποψη μου και κανείς(εκτός του Ρίβερς) δεν έπερνε τόσα λεφτά όσο αυτός, οπότε επιμένω ότι ο Πεν είναιλάθος του Γκέρσον. Και μια μεγάλη ομάδα δε μπορεί να βασίζεται στο αν οι προσωπικές αυτοσχέδιες ενέργειες του Πεν βγουν για να κερδίσει. Ο Χαρίσης μπορεί και πρέπει να αγωνίζεται πολύ περισσότερο. Μη ξεχνάς στο παιχνίδι με το ΠΑΟ πόσο βοήθησε(τότε βέβαια ήταν ακι ο Πεν πολυ καλός , δε λέω). Όταν όμως παίζει ο Πεν 37-38λεπτά σε κάθε παιχνίδι ποιός φταίει? ξέρεις άλλη ομάδα απ' αυτές του f4 που να χρησιμοποιεί παίκτη τόση ώρα? Ο παπαλουκάς παίζει 25-30το πολυ, Ο λάκοβιτς ακόμα λιγότερο σε ταού και Παο δύσκολα συναντάς παίκτη που να παίζει πάνω απο 30...
2) Όσον αφορά το ότι κατηγορώ το Γκέρσον. Οταν πχ έφυγε ο Σούμποντιτς διαφωνούσα.Όταν είχε φύγει ο Ζούρος η ο Σάκοτα πάλι διαφωνούσα. Άλλα το Γκέρσον δε το κατηγορώ που έμεινε εκτός final4 και για αυτό να φύγει, η Ταού ανώτερη είναι , θα χάναμε(αν και αν δεν είχαμε κάνει κάτι ξεφτύλα ήττες στο πρώτο γύρο ομίλων όλα θα ήταν πολύ πιο εύκολα), αλλα για τη γενικότερη αγωνιστική συμπεριφορά της ομάδας και τη στάση του κατα τη διάρκεια του αγώνα. Ο Ολυμπιακός δε παίζει στο γήπεδο βάσει συστημάτων η κάποιου οργανωμένου σχεδίου. Για να κερδίσει πρέπει, να βάλει να τρίποντα με άμυνα ο Ντόμερκαντ, οι ατομικές ενέργειες του Πεν να πετύχουν και ο Ζίζιτς με το Μπουρούση να έχουν αξιοπρεπή παρουσία. Δεν τον είδα ποτέ να βρίσκει εναλλακτική λύση τις κακές μέρες του Πεν, τη περίοδο που είχε πέσει ο Ζίζιτς(και μαζί του όλη η ομάδα) η όταν ο Ντόμερκαντ είναι άστοχος. Δεν τον είδα ποτέ να προσπαθεί να γυρίσει ένα χαμένο παιχνίδι, αντιθέτως πετάει λευκη πετσέτα, δεν είδα ποτέ την ομάδα να κάνει κάτι καινούργιο στη άμυνα οπού τόσο πονάει. Πως θες λοιπόν να υποστηρίξω τη παραμονή αυτόυ του προπονητή ο οποίος τσακώθηκε με τον Μουλαομέροβιτς, ο οποίος δεν βοήθησε καθόλου το Στακ ψυχολογικά ωστε να προσαρμοστεί και σε κανένα χαμένο παιχνίδι δε μπόρεσε να δώσει κίνητρο στους παίκτες να το παλέψουν? Το παιχνίδι με τη Διναμό στη Ρωσία είναι το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα , αφού ο Ολυμπιακός μέχρι 6-7λεπτά πριν τη λήξη είχε κάποιες πιθανότητες και τελικά όχι μονο έχασε, αλλα και με τη διαφορά που ήθελαν οι Ρώσοι. Δεν υπάρχει κατά τη γνώμη μου ούτε ένα παιχνίδι που να κέρδισε φέτος ο Ολυμπιακός λόγω του Γκέρσον, αντιθέτως τον είδα σε αγώνες όπως με τον Άρη έξω, τη ΤΣΣΚΑ και την Εφές εδώ, να στέκεται σε όλο το 2ο ημίχρονο σα θεατής, χωρίς να κάνει κάτι για να αλλάξει τη ροή του αγώνα... τι μπορώ λοιπόν να περιμένω από αυτόν? Και στη Μακάμπι που λες ότι δε το κατηγορούσαν , δε θυμάμαι συχνά αυτή η ομάδα να χάνει με 20 και 30 ποντούς... Το μόναδικό θέμα που έχει χειριστεί σωστά έιναι αυτό του Σχορτσιανίτη... Α και επειδή στο πρώτο κείμενο σου λες ότι καλά έκανε και τον έβαλε στα βαθιά για να είναι έτοιμος εν' όψει πλει οφ, νομίζω εδώ γελάμε... ο Γκέρσον σκέφτηκε να το βάλει πολλή ώρα με τη Ταού για να είναι έτοιμος στα πλει οφ??? έλεος
3) Ο Ντόμερκαντ υπήρχαν παιχνίδια που έπαιζε και 25λεπτά, αλλα εδώ αναγνωρίζω οτι ο Γκέρσον το προόριζε για πιο βοηθητικό ρόλο, οπότε δικαιολογείται κάπως η απόκτηση του , αν και δεν ήταν και η πιο έξυπνη κίνηση να αποκτήσει ένα παίκτη που είχε πέρσι σοβαρό τραυματισμό...
4) Ο Μασιγιάουσκας στα τελευταία λεπτά μπήκε επειδή το φώναζε ο κόσμος. Η αλήθεια είναι ότι όταν τον έβγαλε ήταν ήδη αργά καθώς ήταν κουρασμένος... Ομως η κίνηση του να το ξαναβάλει επειδή ακουγόταν το όνομα του δείχνει προπονητή ανώριμο και ηλίθιο. Ολοι φώναζανε το όνομα του Ματσε για να τον αποθεώσουν όχι για να ξαναμπεί μέσα. Με αυτή τη κίνηση έδειξε 2πράγματα. Οτι δεν έχει σοβαρή και ισχυρή προσωπικότητα και ότι δεν τον ένοιαζε να παλέψει το παιχνίδι... και πες μου οχι... Στα τελευταία λεπτά ο Μασιγιάουσκας εξευτέλισε το Γκέρσον παίρνοντας τη μπάλα μόνος του και βάζοντας δύο καλάθια, δείχνοντας ότι σε εκείνα τα λεπτά η ομάδα έπαιζε ακυβέρνητη, χωρίς εντολές για το πως να προσπαθήσουν να γυρίσουν το παιχνίδι.
5) Εγώ θεωρώ αμόρφωτο και ηλίθιο έναν άνθρωπο που πετάει αντικείμενα σε κάποιον που κάνει τη δουλειά του είτε καλά είτε άσχημα. Αν αυτός στη δουλειά του κάνει λάθη δε νομίζω να του πετάνε καφέδες... Ωστόσο οι κινήσεις του με εξόργισαν, πρώτη φορά φώναξα τόσο πολύ ενάντια σε προπονητή αλλά η αδιαφορία του και η επιμονή του(σε βαθμό εγωισμού) σε Πεν και Ντομερκαντ και σε βάρος Χαρίση και Παπάμακάριου (εντελώς τυχαία τους πρώτους τους έφερε αυτός και οι άλλοι ήταν ήδη στην ομάδα).
6) Συγχαρητήρια που εισαι μεγαλύτερος μου. Αφού έχεις αγωνιστεί σε ομάδα(εγώ μέχρι πέρσι έπαιζα σε ποδοσφαιρική) θα ξέρεις οτι ο προπονητής πρέπει να κερδίζει τη συμπάθεια των παικτών , να είναι κοντά τους και να τους δίνει ένα ωραίο κλίμα ομαδικότητας ωστε να έχουν κίνητρο να παίξουν και να παίζουν με πάθος. Όταν ένας προπονητής συμπεριφέρεται άσχημα σε Μουλα και Στακ , και ίσως και σε άλλους και να μην είναι γνωστό και έχει κάνει δηλώσεις ειρωνικές για το Σχορτσιανίτη στο allstar game , δε νομίζω να μπορεί να κερδίσει τους παίκτες και να τους κάνει να αποδώσουν αυτά που μπορούν. Ο Ομπράντοβιτς είναι μισητός, όπως και ο Ιωαννίδης επειδή επιβάλλουν μια πειθαρχεία- μπαμπούλα μέσα στην ομάδα , κάτι το οποίο μπορεί να αφαιρέσει τη προσωπικότητα των παικτών, επειδή κερδίζουν οι ομάδες τους 15πόντους και αυτοί καλούν ταιμ-αουτ , επειδή όταν χάνουν ή είναι ασήμαντο το παιχνίδι ή φταίει η διαιτησία ή οι δημοσιογράφοι είχαν ξεσηκώσει τους οπαδους... δεν είναι σοβαρα πράγματα αυτα...
Επειδή λες οτι τσιμπάω εύκολα, έχω διαφωνήσει στο Κορυδαλλό σε αγώνα που βρίζανε το Σάκοτα, το Παπαλουκά και το Παπανικολάου που τους έβριζε όλο το γήπεδο, επειδή απλά σεβάστηκαν τον εαυτό τους και δεν έπαιξαν το παιχνίδι του απαράδεκτου Κοκκαλη... και τελος επειδή αναφέρεσαι συνέχεια στην ηλικία μου, θεωρώ τον εαυτό μου πολύ σοβαρότερο από όλους αυτούς τους 20αριδες και 30αριδες που πηγαινουν στο γήπεδο και σπάνε καθίσματα και πετάνε αντικείμενα...:wavey:

kapotas
11-04-2007, 17:46
fwnazoume edw kai kairo alla kaneis den xampariazei....
lene oti o gerson einai ligos.
as mou broune enan kalutero proponhth pou 8a er8ei auth th stigmh.
kai h rwmh den xtisthke se mia mera....
YPOMONH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ascendant
11-04-2007, 21:02
... και τελος επειδή αναφέρεσαι συνέχεια στην ηλικία μου, θεωρώ τον εαυτό μου πολύ σοβαρότερο από όλους αυτούς τους 20αριδες και 30αριδες που πηγαινουν στο γήπεδο και σπάνε καθίσματα και πετάνε αντικείμενα...:wavey:

Α μπραβο!Ο καθενας εχει τη γνωμη του φιλε μου.Σου το πα,ειναι δεκτη και σεβαστη και η δικια σου.Αλλα μονος σου το πες "θεωρώ τον εαυτό μου πολύ σοβαρότερο από όλους αυτούς τους 20αριδες και 30αριδες που πηγαινουν στο γήπεδο και σπάνε καθίσματα και πετάνε αντικείμενα" και σε αυτο το θεμα σου λεω πραγματικα ευγε και συμφωνω απολυτως μαζι σου!Με αυτους τους ηλιθιους δηλαδη δεν εισαι εξοργισμενος?Αυτοι και αν τσιμπανε με οτι ακουσουν.Αυτο ειναι λοιπον το point.Κατα τ'άλλα ο καθενας μπορει να εχει οποια γνωμη θελει και σεβομαι τη δικια σου και μαλιστα σε ΚΑΠΟΙΑ σημεια συμφωνω οπως και συ με μενα...

daronio
24-04-2007, 16:04
paidia eimai kainourgio melos edw kai tha thela na pw kai gw thn apopsh mou gia ton feteino basketiko olybiako...
Ta pragmata einai apla...:
1)2 xronia prin h mallon 3(den eimai sigouros) agwnizomastan ston kleisto tou korydalou palevodas na boume sthn 8ada...skhnika pou den armozoun sthn istoria tou olybiakou kai oloi theloume na mhn yphrxan kan..
2)ayta einai parelthon kathws mia dioikhsh prospathise na ferei ton olybiako ekei pou tou aksizei...oloi prepei na sthriksoume aythn thn prospatheia....kai aytoi pou viazodai na poun oti o gerson prepei na fygei pistevw kata thn gnwmh mou oti kanoun lathos dioti:
a)o anthrwpos hrthe se mia apo tis pio istorikes eyrwpaikes omades exodas katakthsei diaforous titlous...tou dwsan ton titlo tou magou kai toy theou oti mesa se mia sezon "prepei" na sarwseis ta pada...xalarwste paidia....o anthrwpos dhlwse kati meta apo thn htta ths tau kai ton paradexthka...."FTAIW EGW POU ANEVASA TON PHXH APO THN ARXH LEGODAS OTI THELW FINAL4...AN ELEGA OTI THA KANW TA PADA GIA NA PLHSIASOUME TOUS 4 THA HTAN OLOI XAROUMENOI..."h dhlwsh ayth shmainei oti anagnwrizei ta la8h tou...
b)kai eimai apo aytous pou pistevoun oti o gerson nai ekane la8h pou vgainan sto parke alla de pistevw oti ftaei apokleistika aytos gia ton apokleismo apo thn tau...paidia h tau kai sta 2 paixnidia edeikse oti einai anwterh kathara...an o matse htan apo noemvrh sthn omada isws na xame diaforetikh ekseliksh...
3)o panathinaikos einai anwteros alla mhn ksexname pws xasame sto sef...apo ena lathos....kai tis 2 fores paiksame ton pao sta isa parolo pou thewroumaste omada pou kanei akoma modarisma...ayto shmainei polla...
4)kai kati teleytaio....gia osous katathetoun thn apopsh tous edw den einai anagh re paidia na dinoume kai viografiko to ti exei kanei o kathenas...de pa na sai dekaeksi h 36 se paidiko h na xeis dei 4 final four ligh shmasia exoun....
sthrikste ton osfp xwris adipalothtes.....

Black Jack
03-06-2007, 10:27
Επειτα απο μια μεγαλη νικη στο αλεξανδρειο ο Ολυμπιακος στο τελικο των πλει οφ!

ascendant
06-06-2007, 15:25
Kαι για κάποιους επικριτές : http://superbasket.gr/?c=136&a=3148

ancestor
07-06-2007, 00:17
lipon...exoume ke leme gia olimpiako tou simerinou pexnidiou me panathinaiko...o pen 20 pontous evale ke kratouse ton olimpiako zontano mazi me ton mpourousi, o opios ekane ke double double!!! o Penn miden assists, pragmati oles oi prospathies atomikes itan...simfono me ta pedia parapano, o olimpiakos den exei poli vathos sto pakgo...pragmati ligoi pextes piran poli xrono simmetoxis... ton rain stack giati ton agorasane re pedia, gia na kathete sto pagko?? o matse xriazete akoma xrono gia na etoimastei..oute ena sout ekane sto mats sta liga lepta pou epekse.. automatismoi tzifos re!!xriazonte doulia sti taktiki ke auto tha ginei mono ama dosoun xrono ston pini gerson...apo ton ntomerkant perimena poli perissotera, prepei na voithaei ton Pen, na tou dinei anases...oso gia to thema twn episodiwn...autoi pou ta spane, den exoun idea apo mpasket, simfono mazi sou ascendant...vlepo tin katastasi sto podosfero ke gelao re.. kathe mina proponiti allazoun oi KAFROI..elpizo to mpasket na anevasei tin ellada akoma perissotero stin europi, me kaliteres katastaseis ap oti autes pou vlepoume... ligo respect re papares xouligans se autous pou kseroun ti esti BASKET... mia teleute paratirisi... i mantsester united sto podosfero kserete posa xronia exei ton ferguson?? deite pouu eftase i omada tora, mia ap tis kaliteres... ligi SOVAROTITA, IPOMONI, ke ola tha ftiaxoun me ton kero

Black Jack
07-06-2007, 09:34
Παντως το παλεψε στο τελευταιο 10λεπτο ο ολυμπιακος και μειωσε τους 16 ποντους σε 7,διολου ασχημη διαφορα αν αναλογιστει κανεις οτι δε παιξαμε ορθο μπασκετ σε μια δυσκολη εδρα με το πρωταθλητη ευρωπης!Χρειαζεται βεβαια δουλεια για να ανεβει η ποιοτητα με ατομικες προσπαθειες δε κανουμε τιποτα........
Υ.και ειχε να παρει 5 χρονια πρωταθλημα η manchester μετα την αποκτηση του Ferguson αυτο θα πει υπομονη!!!Αλλα δικαιωθηκαν και με το παραπανω!

ascendant
14-06-2007, 17:39
lipon...exoume ke leme gia olimpiako tou simerinou pexnidiou me panathinaiko...o pen 20 pontous evale ke kratouse ton olimpiako zontano mazi me ton mpourousi, o opios ekane ke double double!!! o Penn miden assists, pragmati oles oi prospathies atomikes itan...simfono me ta pedia parapano, o olimpiakos den exei poli vathos sto pakgo...pragmati ligoi pextes piran poli xrono simmetoxis... ton rain stack giati ton agorasane re pedia, gia na kathete sto pagko?? o matse xriazete akoma xrono gia na etoimastei..oute ena sout ekane sto mats sta liga lepta pou epekse.. automatismoi tzifos re!!xriazonte doulia sti taktiki ke auto tha ginei mono ama dosoun xrono ston pini gerson...apo ton ntomerkant perimena poli perissotera, prepei na voithaei ton Pen, na tou dinei anases...oso gia to thema twn episodiwn...autoi pou ta spane, den exoun idea apo mpasket, simfono mazi sou ascendant...vlepo tin katastasi sto podosfero ke gelao re.. kathe mina proponiti allazoun oi KAFROI..elpizo to mpasket na anevasei tin ellada akoma perissotero stin europi, me kaliteres katastaseis ap oti autes pou vlepoume... ligo respect re papares xouligans se autous pou kseroun ti esti BASKET... mia teleute paratirisi... i mantsester united sto podosfero kserete posa xronia exei ton ferguson?? deite pouu eftase i omada tora, mia ap tis kaliteres... ligi SOVAROTITA, IPOMONI, ke ola tha ftiaxoun me ton kero

Μονος μου τα λεω,μονος μου τα ακουω φιλε μου...

86-85 το τελευταιο παιχνιδι.Αποψη μου το αξιζε ο ολυμπιακος,αλλα η τρυπα του βάζελου φανηκε(πανω στο διαμαντιδη πηγε η μπαλα,δε λεω το παλικαρι ωραια ταπα εκανε στον Ακερ).Τριποντο ο Μπατιστ?Ελεος!!!
Επισης να πω οτι το θέατρο στην ομαδα του παο σ αυτο το παιχνιδι επεσε συννεφο.Τα παλικαρια τα χαιδευανε και πεφτανε κατω(βλεπε μπετσιροβιτς,βουγιανιτς) ενω ο πεν στα 5'' που του κανανε φαουλ και πιο κρισιμο κιολλας συνεχισε το παιδι...

kapotas
14-06-2007, 17:51
egw xairomai pou o kosmos exei arxisei na katalabainei thn aksia tou gerson kai ananewse gia alla 2 xronia.fetos eixame polles anapodies.na skeftei kapoios oti gia prwth fora olh h omada mazi proponh8hke stis 9 iouniou!!kai opws eipe an eixame paiksei kapoia pio krisima paixnidia se kautes edres 8a to pairname to matsaki x8es.alla den peirazei.pame twra na paroume to mats ths kuriakhs kai meta o,ti mporesoun ta paidia mesa sto oaka.mas exoun kanei hdh polu perhfanous kai auto arkei.

rory
28-08-2007, 00:50
....οι Αγγελοπουλαιοι ανακοινωσαν οτι προσφερουν 12 εκ Ευρω στον ειδικο λογαριασμο για τους πυροπληκτους...

Αν και βαζελος παντα τους εβγαζα το καπελο και τους εκτιμουσα γιατι δειχνουν με πραξεις οτι θελουν να επενδυσουν και να φτιαξουν εναν ισχυρο Ολυμπιακο...τωρα δειχνουν οτι ειναι Ανθρωποι με Α κεφαλαιο....τετοιους επιχειρηματιες θελουμε στην Ελλαδα , με φιλανθρωπικη διαθεση και εθνικη συνειδηση....

ΜΠΡΑΒΟ , ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ..

thodoris7
09-09-2007, 00:57
Δώσαν και χρήματα στους πυρόπληκτους και χρήμα για να προσπαθήσουν να κάνουν ομάδα τον Ολυμπιακό!

mister x
16-09-2007, 01:53
Ναι αλλα τον Παναθηναϊκο δεν θα τον περασουν οποτε..τζαμπα τα ευρω.

rosi
16-09-2007, 03:51
....οι Αγγελοπουλαιοι ανακοινωσαν οτι προσφερουν 12 εκ Ευρω στον ειδικο λογαριασμο για τους πυροπληκτους...

Αν και βαζελος παντα τους εβγαζα το καπελο και τους εκτιμουσα γιατι δειχνουν με πραξεις οτι θελουν να επενδυσουν και να φτιαξουν εναν ισχυρο Ολυμπιακο...τωρα δειχνουν οτι ειναι Ανθρωποι με Α κεφαλαιο....τετοιους επιχειρηματιες θελουμε στην Ελλαδα , με φιλανθρωπικη διαθεση και εθνικη συνειδηση....

ΜΠΡΑΒΟ , ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ..

απο την ανακοίνωση μέχρι την υλοποίηση της ,φίλε rory, υπάρχει μεγάλη απόσταση!
Νομίζω ότι κάποιοι προσπαθούν να ξεπλύνουν χρήμα! Αλλά είναι άσχετο με το μπάσκετ!

Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει ( αν και κάτι πήρε το αυτί μου) γιατί ο Σοφο δεν πήγε eurobasket???

DiDDy KonG
28-09-2007, 21:10
Δεν ξερω για εσας αλλα δεν βλεπω κινηση στο θρεντ!!!!!! εγω σημερα αγορασα διαρκειας στο μπασκετ του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ και ειμαι περηφανος για ομαδα παικτες και προεδρο!!!! Χεσμενο τον εχω τον Σαρας πραγματικα!!! Πιστευω πως θα εχουμε πολυ δυνατη ΟΜΑΔΑ!!!!

rory
29-09-2007, 19:31
απο την ανακοίνωση μέχρι την υλοποίηση της ,φίλε rory, υπάρχει μεγάλη απόσταση!
Νομίζω ότι κάποιοι προσπαθούν να ξεπλύνουν χρήμα! Αλλά είναι άσχετο με το μπάσκετ!

Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει ( αν και κάτι πήρε το αυτί μου) γιατί ο Σοφο δεν πήγε eurobasket???

....εγω επαναλαμβανω οτι ειμαι Παναθηναικος αλλα το σωστο θα το πω...ακουγονται τα καλυτερα για τα 2 παιδια , τους Αγγελοπουλαιους...επισης ειναι φανατικοι μπασκετικοι , εδω και πολλα χρονια πηγαινουν καθε χρονο να δουν το all star game στην Αμερικη , ενω δεν απασχολουν τα ΜΜΕ με σκανδαλα και καραγκιοζιλικια...ας μην ειμαστε με ολους καχυποπτοι...εαν λειψουν αυτοι και ο Θεος-Παυλος το ελληνικο μπασκετ θα καταρρευσει....

Οσον αφορα τον Σοφο ο ιδιος αποφασισε να μην παει για να μεινει στην Ελλαδα να κανει προσωπικη προπονηση και να χασει τα περιττα κιλα αλλα οπως λενε τα ρεπορταζ ειναι και παλι υπερβαρος.Κριμα γιατι με αυτον τον παικτη η Εθνικη μας εχει ενα πυρηνικο οπλο στις ταξεις της...