PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα επιτραπέζια παιχνίδια του πληροφορικάριου

Σελίδες : [1] 2

BuenosDias
26-01-2007, 09:49
Μετα το σαλο που εχει δημιουργηθει με το παιχνιδι Manchic (ξερετε, αυτο που παιζουν μερα νυχτα οι λιωμενοι καταληψιες), μερικες αποριες για καποια αλλα παιχνιδια....

Ο Riddle ζητα πληροφοριες για το που μπορει να βρει το επιτραπεζιο παιχνιδι Civilization

Και η BuenosDias ζητα τις οδηγιες για το παιχνιδι Ταξιδευοντας στην Ευρωπη

ΥΓ: (by Riddle) Απαντησεις του στυλ, "ψαξε στο Google" θεωρουνται ακυρες, και τιμωρουνται με ποινη φυλακισης 6 μηνες... :D :D :D

YoMa-Sensei
26-01-2007, 12:10
ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΠΟΙΟ Thread "...toy ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΑΡΙΟΥ" ΕΛΕΙΠΕ?

Gtfo ._.

deggial
26-01-2007, 12:35
Ο Riddle ζητα πληροφοριες για το που μπορει να βρει το επιτραπεζιο παιχνιδι Civilization

Ένας φίλος μου το είχε αγοράσει από Κάισσα (Καλλιδρομίου 8 & Ιπποκράτους, Εξάρχεια).

Είναι πολύ ωραία διασκευή του ηλ. παιχνιδιού και αξίζει να το αγοράσει κανείς, ωστόσο, όπως και στην ηλεκτρονική μορφή του, απαιτεί 4+ ώρες για να κάτσει να παίξει μια παρέα.

ChristosG
26-01-2007, 12:37
nomizw oti to subforum ayto den einai to katallhlotero meros gia na anoiksei kapoios ena tetoio thread. mallon tha sto metakinhsoun allou.

p.s. kalo einai na anoigete ta thread sas sta katallhla subforum.

skarab
26-01-2007, 12:53
nomizw oti to subforum ayto den einai to katallhlotero meros gia na anoiksei kapoios ena tetoio thread. mallon tha sto metakinhsoun allou.

p.s. kalo einai na anoigete ta thread sas sta katallhla subforum.

Ας μην γινόμαστε ψυχωτικοί με τα off-topic threads. Τα threads που κατά κανόνα κλείνουν αμέσως είναι αυτά που δεν έχουν λόγο ύπαρξης, όχι αυτά που είναι απλώς off-topic/ψυχαγωγικά. Κάποια στιγμή μπορεί να αποφασίσουμε να μετακινήσουμε το παρόν εκτός di.forums, προς το παρόν όμως συζητήστε ελεύθερα.

Fans των επιτραπέζιων και των παιχνιδιών με κάρτες, ενωθείτε! :wavey:

kala_na_pername
26-01-2007, 12:59
και των παιχνιδιών με κάρτες, ενωθείτε! :wavey:

Naiiiiiiiiiiiiii!!!:D

Poios paizei Magic, cthulhu, AOE h LOTR cartes??:D :wavey:

Incubus
26-01-2007, 13:44

Το είχα αγοράσει από την Κάισσα στην πλατεία Βικτορίας, αλλά δεν ξέρω αν έχει άλλο. Βασικά ξαναπήγα πρόσφατα και δεν το πήρε το μάτι μου.

Πάντως μια συμβουλή, ωραίο παιχνίδι, αλλά μπορεί να πάρει πολλλλλλλλλλλλύ ώρα να τελειώσει. Και από ένα σημείο και πέρα γίνεται κάπως κουραστικό να γίνονται όλοι οι υπολογισμοί που απαιτεί κάθε γύρος ..

MAFIOZO
26-01-2007, 15:06
Naiiiiiiiiiiiiii!!!:D

Poios paizei Magic, cthulhu, AOE h LOTR cartes??:D :wavey:

Εγώ παίζω Magic που κ που

killer_instinct
26-01-2007, 15:07

Υπάρχει και σε επιτραπέζιο??!!!
Τα σπάαααααει! :-)

kala_na_pername
26-01-2007, 15:07
Εγώ παίζω Magic που κ που

PSITHITE GIA PROTATHLIMA AN MAZEUTEI LAOS!!!!!:D

marktheshark
26-01-2007, 15:10
Trivial FTW

LeGiLiM3nS
26-01-2007, 15:17
paidia emena maresei paaaaara poly to "hotel"...peftei poly gelio.
Btw tha me boithouse para poly opoios gnwrizei pou mporw na agorasw ena palio kapws paixnidi: einai ena paixnidi pou exei dyo gourounakia anti gia zaria(pou to thimithikes twra ayto...:D ).Pantws to psaxnw edw k kairo alla tzifos...sta agglika legetai pass the pigs nomizw-an boithaei.Thx

killer_instinct
26-01-2007, 15:18

Καπιτάλα! :D :p:p

kala_na_pername
26-01-2007, 15:26
Btw tha me boithouse para poly opoios gnwrizei pou mporw na agorasw ena palio kapws paixnidi: einai ena paixnidi pou exei dyo gourounakia anti gia zaria(pou to thimithikes twra ayto...:D ).Pantws to psaxnw edw k kairo alla tzifos...sta agglika legetai pass the pigs nomizw-an boithaei.Thx

HOTEL FTW!!!!:D

Me,myself&Di!!
26-01-2007, 15:31
Κατι πηρε το ματι μου για πρωταθλημα...Ψηθειτε οι απανταχου ταβλαδοροι και ταβλαδορισσες να οργανωθει κανα εσωτερικο πρωταθλημα ταβλιου:d ;-)

druid
26-01-2007, 15:40

nai re file, hotel einai apisteyto....to (xsana)agorasa to kalokairi...eidika otan xaneis kai neyriazeis feygoyn oloklhra xsenodoxeia, oxi opws monopoly...:p

//kai scotland yard elege poly...ayta +subbuteo fysika :D

Dreamsurfer
26-01-2007, 15:43
nai re file, hotel einai apisteyto....to (xsana)agorasa to kalokairi...eidika otan xaneis kai neyriazeis feygoyn oloklhra xsenodoxeia, oxi opws monopoly...:p

//kai scotland yard elege poly...ayta +subbuteo fysika :D

Thn eixate dei ekeinh th monopolu me tis pistwtikes?
H xara tou kompinadorou!
Ka8e fora pou htane na plhrwsw ebaza thn karta sto mhxanhma anapoda gia na mhn peftoun oi monades!:p

druid
26-01-2007, 16:00
oxi re...eixa palaioteres versions...kalh fash :p

jupiter
26-01-2007, 16:05
RISK FTW! Και ιδιαίτερα η Lord of the rings παραλλάγη!! ΤΑ ΣΠΑΕΙ όσο τπτ άλλο.. Αλλά και αυτό θέλει πολλέεεεεεεεεες ώρες για να τελειώσει! :wavey:

dt008
26-01-2007, 16:07
Hero Quest epaize kanenas?
Jenga ta spaei apeira episis

SpartanGeorge
26-01-2007, 16:07
RISK FTW! Και ιδιαίτερα η Lord of the rings παραλλάγη!! ΤΑ ΣΠΑΕΙ όσο τπτ άλλο.. Αλλά και αυτό θέλει πολλέεεεεεεεεες ώρες για να τελειώσει! :wavey:

αν το RISK θελει ωρες το RISK 2210 A.D. θελει ΜΕΡΕΣ (no kidding) :p :p :D :D

Incubus
26-01-2007, 16:11
Τα αγαπημένα μου παιχνίδια ανάλογα με αριθμό παιχτών:

Για 2 "Στα κάστρα του Μυστρά" είναι πολύ γαμάτο και γενικά ξεκούραστο παιχνίδι

Για 2-4 "Ο άρχοντας των δαχτυλιδιών" και "Warcraft board game". Ειδικά το πρώτο είναι πολύ ωραίο γιατί όλοι οι παίχτες είναι μαζί ;-)

Για 3-5 "Munchkin", ε, τι να πει κανείς εδώ :D

Για 4-∞ "Taboo" και τα μυαλά στα κάγκελα :D Τέλειο παιχνίδι παρέας και βγάζει και γέλιο :D

Για παιχνίδια με τράπουλα μου αρέσει πάρα πολύ το "Games" που είναι για 4 παίχτες και το "Σκατά" :tounge: Το τελευταίο είναι μια παραλαγή του pencil για τράπουλα :p

yuxas0eneia7
26-01-2007, 16:15
Hero Quest epaize kanenas?

Είσαι θεός...

dt008
26-01-2007, 16:19
Είσαι θεός...

:D:D:D:D
poso apeira gamouse ayto to game re aderfe!
tha paw apothiki otan girisw apo douleia na to psaksw :p

gia paixnidia me traloupa POKA RULEZ

a
kai otan lew poka ennow POKA kai oxi POKER

POKER sucks, den allazeis katholou filla k pairneis pouli poli eykola
gamimeno mont parnes 70 evra mou efages stin poka:angryfire:angryfire

Dreamsurfer
26-01-2007, 16:34
αν το RISK θελει ωρες το RISK 2210 A.D. θελει ΜΕΡΕΣ (no kidding) :p :p :D :D

Yparxei tetoio epitrapezio h kapoios kamenos to gyrise sta pcia pali...:p

THE_RIDDLE
26-01-2007, 16:34
Ένας φίλος μου το είχε αγοράσει από Κάισσα (Καλλιδρομίου 8 & Ιπποκράτους, Εξάρχεια).

Είναι πολύ ωραία διασκευή του ηλ. παιχνιδιού και αξίζει να το αγοράσει κανείς, ωστόσο, όπως και στην ηλεκτρονική μορφή του, απαιτεί 4+ ώρες για να κάτσει να παίξει μια παρέα.

Θα περασω να το δω. Ευχαριστω πολυ.:wavey: :wavey: :wavey:

Το είχα αγοράσει από την Κάισσα στην πλατεία Βικτορίας, αλλά δεν ξέρω αν έχει άλλο. Βασικά ξαναπήγα πρόσφατα και δεν το πήρε το μάτι μου.

Πάντως μια συμβουλή, ωραίο παιχνίδι, αλλά μπορεί να πάρει πολλλλλλλλλλλλύ ώρα να τελειώσει. Και από ένα σημείο και πέρα γίνεται κάπως κουραστικό να γίνονται όλοι οι υπολογισμοί που απαιτεί κάθε γύρος ..

4 φορες που εχω παιξει πριν χρονια στο Γυμνασιο (ημουνα νιος και γερασα δηλαδη) μου αρεσε παρα πολυ ακριβως επειδη το συντομοτερο διαστημα που καναμε να τελειωσουμε ηταν μιαμισι μεσα σερι.:D Το εκπληκτικο ειναι οτι δεν βαρεθηκα ποτε και οτι γουσταρα τρελα. Δυστυχως ομως το παλικαρι που το ειχε πηγε σε αλλο Λυκειο απο μενα και δεν τον ξαναδα και ετσι κατεληξα να παιζω Risk που ειναι μεν ωραιο, αλλα νταξει δεν συγκρινεται με τιποτα με το Civilization.

Dreamsurfer
26-01-2007, 16:36

a

Gia 31 kaneis???:D :wavey: :D:wavey: :D

John_Kouts
26-01-2007, 16:38
Γελαδοπάζαρο ρουλς.
Cunt perimenw quote..xexexe

Dreamsurfer
26-01-2007, 16:57
Γελαδοπάζαρο ρουλς.
Cunt perimenw quote..xexexe

hahahaha!Kalo kai ayto!Kai afhnei peri8wria se prwtoeteis pou to paizoun prwth fora na epideiksoun( h ephdhksoun!;-) )merikous "palious"!

SpartanGeorge
26-01-2007, 17:02
Yparxei tetoio epitrapezio h kapoios kamenos to gyrise sta pcia pali...:p

ΝΑΙ ρε ;-) ;-) ;-) (υπαρχει)

kala_na_pername
26-01-2007, 17:09

FTWWWWWWWWW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TA SPAEI!!!!!:D :wavey: Paizei na ne ap ta kalhtera epitrapezia EVA!!!

dangerous minds
26-01-2007, 17:26
:D:D:D:D

a

Hero Quest......απίστευτο.Μάγος ο καλύτερος χαρακτήρας.

Εκείνη την εποχή είχε βγει και η σταυροφορία στο διάστημα που ήταν ωραίο.

Και Πολιορκία πολύ ωραίο και φυσικά το Risk.

Γενικά τα επιτραπέζια τα σπάνε ειδικά με καλή παρέα.

Και το Cluedo ( κάπως έτσι νομίζω ) ωραίο είναι αλλά αν το παίξεις πάνω από 5 φορές το μαθαίνεις απέξω.

floyd21
26-01-2007, 17:32
Κατι πηρε το ματι μου για πρωταθλημα...Ψηθειτε οι απανταχου ταβλαδοροι και ταβλαδορισσες να οργανωθει κανα εσωτερικο πρωταθλημα ταβλιου:d ;-)

Ante nte...
Pote;;;;

Kai gia n'apantisw kiolas:
RISK
http://www.prezcon.com/games/images/Risk.jpg

psychastheneia7
26-01-2007, 17:37
Πεφτει η νυχτα στο Παλερμο

Παντως ανετα τις πιο πολλες ωρες τις ετρωγα με Hero Quest, taboo, ενα καμμενο σαματατζιδικο παιχνιδι με κατι ιπποποταμους που καταπινανε μπιλιες και το παιχνιδι της ζωης (το οποιο την ωρα του σεισμου μου ρθε στο κεφαλι πεφτοντας απο το ραφι. τραγικη ειρωνια ε?)

anthix
26-01-2007, 17:42
κανενας δικος μου εδωωω?

εχουμε κ λεμε: taboo (οποια version να'ναι, ειναι γαματο!!! αν και η μεγαλη μου αγαπη ειναι η παντομιμα, λιωνω στο γελιο!!!)

imagine if.... (ουτε κανονες, ουτε μπλεξιματα, και παρα-παρα-παρα πολυ γελιο ειδικα η love edition με τα ζευγαρια!!!)

χαρτακιαααααα!!!! (δεν λεω ποτε οχι! 21, στουκι, ποκερ (ακουει ο marooned??) μπας και βγαλουμε κανα φραγγο, μπιριμπα, αγωνια (με μειωμα φυλων και αλλαγη φορας), σκατιαρης (αυτο τωρα το εμαθα)... *επισης λεω και τα χαρτια!!! 1ευρω φιλικη τιμη!!!!)

τελος δεν χρεαιζεται καν "Ετοιμο" παιχνιδι για αν λιωσουμε.... παντομιμα με ταινιες η τραγουδια, παλερμο με πολλουσ δολοφονους να γινεται χαμος και η κλασσικη πυθεια...!

:wavey: :wavey: :wavey: :wavey: :wavey:

grnemo
26-01-2007, 17:44
Risk το καλύτερο παιχνίδι ever για μένα. Το είχα λιώσει όταν είχε πρωτοβγεί. Είχα πάρει και το game για pc αυθεντικό...κρίμα που το έχασα. Έπαιζε και multiplayer και τασπαγε. Πω πω, κάθε απόγευμα με φίλους συναντιόμασταν και λιώναμε στο επιτραπέζιο. Τι μου θύμισες τώρα ρε φίλε. Πριν βγει αυτή η συσκευασία, η πρώτη έκδοση που ηταν καλοφτιαγμένη την είχα λιώσει..Πω...αναμνήσεις.

Το αλλο μου αγαπημένο action φαση ξέρω γω ήταν η πολιορκεία. Εκεί να δείτε πόρωση.

Τώρα πρόσεξα τι γράφει κάτω το κουτί αυτής της έκδοσης...ΧΑΧΑΑΧΧΑ
Global domination...το αγαπημένο παιχνίδι του Stewie.

Nickliff
26-01-2007, 17:47
Το είχα ποστάρει στο Μπουχτίσατε παλιότερα αλλά επειδή είναι 100% εντός θέματος πάρτε το:
http://www.c-jump.com/
http://www.c-jump.com/box001.JPG
:D :D

3 επιτραπέζια που έχουν γράψει ιστορία:
- Risk (http://en.wikipedia.org/wiki/Risk_%28board_game%29), διαχρονικό
- Hero Quest (http://en.wikipedia.org/wiki/HeroQuest_%28board_game%29), τρελό κάψιμο
- Space Crusade (http://en.wikipedia.org/wiki/Space_Crusade) (Σταυροφορία στο Διάστημα - μέρος της σειράς Space Hulk (http://en.wikipedia.org/wiki/Space_Hulk)), "συνέχεια" του Hero Quest, πολύ επικό με αποκαλυπτική ατμόσφαιρα.

dangerous minds
26-01-2007, 17:48

Παντως ανετα τις πιο πολλες ωρες τις ετρωγα με Hero Quest, taboo, ενα καμμενο σαματατζιδικο παιχνιδι με κατι ιπποποταμους που καταπινανε μπιλιες και το παιχνιδι της ζωης (το οποιο την ωρα του σεισμου μου ρθε στο κεφαλι πεφτοντας απο το ραφι. τραγικη ειρωνια ε?)

Παλέρμο παντού, στην Πάρο κάθε μέρα, στην Πράγα κάθε μέρα, σε σπίτια κάθε βδομάδα.....Χαλαρά είμαι ο καλύτερος δολοφόνος παγκοσμίως.....

Και pictionary είναι ωραίο.

floyd21
26-01-2007, 17:49
Παλέρμο παντού....Χαλαρά είμαι ο καλύτερος δολοφόνος παγκοσμίως.....

Χαλαρά η ΠΟΥΤΑΝΑ στο Παλέρμο εγώ....:D :D :D

anthix
26-01-2007, 17:56

ο εκπροσωπος της παραταξης X ποιος θα ειναι???? αυτο το ποστ θα αυτοκαταστραφει σε 1 λεπτο.... :D η εκφραση ξεκινησε απο μια πλακα, μη γινει καμια παρεηγηση.... :sleep:
ΕDIT: ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ...:p

anthix
26-01-2007, 17:57
Το είχα ποστάρει στο Μπουχτίσατε παλιότερα αλλά επειδή είναι 100% εντός θέματος πάρτε το:

δεν γινεται αυτο που λες...... οχι ΚΑΙ παιχνδιδι με προγραμματισμο!!! δεν εχετε χορτασει αγγαρειες?????? :o :o :o

psychastheneia7
26-01-2007, 18:01

ο 'δαπιτης' ποιος θα ειναι???? αυτο το ποστ θα αυτοκαταστραφει σε 1 λεπτο.... :D η εκφραση ξεκινησε απο μαι πλακα, μη γινει καμια παρεηγηση.... :sleep:

quoted για να μεινει για παντα στο forum!!!!!!! :D :D :D :D

κλασσικος ρουφιανος

anthix
26-01-2007, 18:04

κλασσικος ρουφιανος

εισαι 'εκπροσωπος' ρε!!! (δες το ποστ που εκανα edit)
παραποιησες τα λογια μου!!!:p :p :p
χαφιε!

floyd21
26-01-2007, 18:12
Originally Posted by floyd21
Χαλαρά η ΠΟΥΤΑΝΑ στο Παλέρμο εγώ....

Originally Posted by anthix
ο 'δαπιτης' ποιος θα ειναι???? αυτο το ποστ θα αυτοκαταστραφει σε 1 λεπτο.... η εκφραση ξεκινησε απο μαι πλακα, μη γινει καμια παρεηγηση....

κλασσικος ρουφιανος

χΑαΑΧΑΑΑαχΑΧαχ....
Ωραίος ο ψυχασθένεια....
Μη το βάλεις και στην υπογραφή σου ρε,φτάνει!!!!:D

Marooned
26-01-2007, 18:13
χαρτακιαααααα!!!! (δεν λεω ποτε οχι! 21, στουκι, ποκερ (ακουει ο marooned??) μπας και βγαλουμε κανα φραγγο, μπιριμπα, αγωνια (με μειωμα φυλων και αλλαγη φορας), σκατιαρης (αυτο τωρα το εμαθα)... *επισης λεω και τα χαρτια!!! 1ευρω φιλικη τιμη!!!!)

Ακούω ακούω... εσύ να δω πότε θα έρθεις από κατάληψη μεριά να το στήσουμε...

http://www.sjgames.com/munchkin/game/img/love-icon.jpg rockzz!:D

anthix
26-01-2007, 18:21
Ακούω ακούω... εσύ να δω πότε θα έρθεις από κατάληψη μεριά να το στήσουμε...

http://www.sjgames.com/munchkin/game/img/love-icon.jpg rockzz!:D

:-( i know... Ντροπη μου..!

Swordbrother
26-01-2007, 18:24
Χαλαρα το RISK.....

και ο Θρυλος του Ζαγκορ....για οποιον θυμαται

:wavey: :wavey:

anthix
26-01-2007, 18:26
ξερει κανεις ποκα??? να με μαθει...!
(το χοντραινω....) :d

jesu
26-01-2007, 18:39
Για πείτε τι παίζει με αυτό το μθνψηκιν.

Dreamsurfer
26-01-2007, 18:53
Re seis to Palermo den einai epitrapezio!
Den kserw pws to orizete eseis alla epitrapezio einai katito opoio paizei mia parea 2+ atomwn ka8ismenh gyrw apo ena trapezi me kati xeiropiasto.Zaria,pionia,kartes...
8a htan endiaferon na akousw kai alles apopseis.

THE_RIDDLE
26-01-2007, 18:53
Για παιχνίδια με τράπουλα μου αρέσει πάρα πολύ το "Games" που είναι για 4 παίχτες και το "Σκατά" :tounge: Το τελευταίο είναι μια παραλαγή του pencil για τράπουλα :p

Παιζεις Games???? Ποσο τα σπαει??? Το ειχα μαθει στα παιδια στην καταληψη το καλοκαιρι. Πωρωση μεγαλη.:wavey: :wavey:

Thinking Man
26-01-2007, 19:08
[18:01:47] Marooned :P says:
munchkin --> apotoxinosi enopsi sav/kou!!
[18:02:33] Dimitris says:
ennoeis oti den tha paikseis gia ena oloklhro sabbatokuriako ????? :o
[18:02:54] Marooned :P says:
e nai
[18:02:59] Marooned :P says:
me poion na paixw...
[18:03:20] Marooned :P says:
na katsw na to mathw stous asxetous tous filous mou apoklietai variemai
[18:03:30] Dimitris says:
pwpw
[18:03:42] Dimitris says:
se lupamai :P
[18:03:57] Marooned :P says:
:P
[18:05:14] Dimitris says:
gi auto egw efera xtes tous filous mou stin katalhpsh na to mathoun kai na mporoume na paizoume to sav/ko :p
[18:06:45] Marooned :P joins conversation
[18:06:56] Marooned :P joins conversation
[18:06:57] Marooned :P says:
:P
[18:07:03] Marooned :P says:
TOO MUCH KAPSIMO

...........

anthix
26-01-2007, 19:17
Re seis to Palermo den einai epitrapezio!
Den kserw pws to orizete eseis alla epitrapezio einai katito opoio paizei mia parea 2+ atomwn ka8ismenh gyrw apo ena trapezi me kati xeiropiasto.Zaria,pionia,kartes...
8a htan endiaferon na akousw kai alles apopseis.

apo pote akrivologoyme se ayta poy leme sta thred!!?? diga to off-topic! to palermo exei k trapoylofylla opote k typika exei ta prosonta!!!;-)

aektzis21
26-01-2007, 19:30
Trivial Pursuit
Monopoly
από εκεί και πέρα το χάος.....:D :D :D :D :D

Ripper
26-01-2007, 19:58
HERO QUEST ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!

http://www.tritex-games.co.uk/images/logo's%20-%20Heroquest%20main.jpg

(Αν και πήρα τώρα τελευταία ένα επιτραπέζιο παρόμοιο με το HQ στο πολύ καλύτερο όμως, το "Κατάβαση"):D

sfagmenos
26-01-2007, 20:13
Αφου το εχουμε πει :

ΜΗΝ ΠΙΑΝΕΤΕ ΠΑΠΙΕΣ ΣΕ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΜΠΟΥΝΤΡΟΥΜΙΑ

Marooned
26-01-2007, 20:18
Αφου το εχουμε πει :

Έτσι είσαι ρε?

Πάρε μία ΚΟΤΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ να μάθεις!
http://www.sjgames.com/munchkin/game/img/chicken2.gif

psychastheneia7
26-01-2007, 20:46
Αφου το εχουμε πει :

Τι μιλας ρε σπασικλα φωνακλα???
Πωπω οταν εκανες την αλλαγη του τερατος στον thinking τρομαξα. Θεος!!!
Μαγκες αυτο το παιχνιδι βαζει το σατανα μεσα σου.
Οποιος παιζει
Hero quest
Monopoly
Munchkin
DnD
Trivial και
Hotel ειναι gay και αν ακουει και nirvana ειναι καταδικασμενος να βραζει στα καζανια της κολασεως για μια ζωη και να λυνει sudoku

Παιχτε βολους, τριλιζα και γκρινιαρη

Thinking Man
26-01-2007, 21:00
Οποιος παιζει [...] Munchkin [...] ειναι gay

Έσύ δεν έπαιζες Munchkin μαζί μας προχτές ρε παλιοgay; :D :D :D

BuenosDias
26-01-2007, 22:30
Οποιος παιζει
Hero quest
Monopoly
Munchkin
DnD
Trivial και
Hotel ειναι gay και αν ακουει και nirvana ειναι καταδικασμενος να βραζει στα καζανια της κολασεως για μια ζωη και να λυνει sudoku

Παιχτε βολους, τριλιζα και γκρινιαρη

Παιζω Μονοπολη απο 9-10 χρονων.
Εχω μαθει την ιστορια της (την οποια μπορειτε να βρειτε εδω http://anekdota.dyndns.org/jotd26/0511.html ), και τους κανονικους κανονες για το πως παιζεται
Μεχρι σημερα εχουν περασει απο τα χερια μου 3 Μονοπολη (οι 2 ηταν δωρο)
Η Μονοπολη ειναι το πρωτο παιχνιδι παγκοσμιως σε πωλησεις και αν δεν κανω λαθος δευτερο ειναι το Cluedo
Θεωρω οτι μονο η κλασσικη αξιζει, ενω για οσους ενδιαφερονται να αγορασουν αυτη με την πιστωτικη, νομιζω οτι θα το μετανιωσουν
Δεν υπαρχουν χρηματα και ειναι σαν να χανεται η επικοινωνια μεταξυ των παιχτων και το παιχνιδι κατανταει βαρετο...
Υπαρχει Μονοπολη και σε ηλεκτρονικη μορφη, -την οποια εχω- (οχι που θα την αφηνα ...) και ειναι ο τελειως τροπος να παιξετε Μονοπολη οταν ολοι γυρω σας βαριουνται και σας λενε τρελους και λιωμενους

Φοβερο παιχνιδι ειναι και το taboo και προσωπικα μου αρεσει αυτο με τις απαγορευμενες λεξεις

Το trivial παλι το ειχαμε λιωσει στην κατασκηνωση...

Τι λετε γιατρε psychastheneia7 εχω καμια ελπιδα..... :D :D :D

(Παρεπιμπτωντος υπαρχει ενα παιχνιδι το Μυστηρια στο Πεκινο, το ξερει κανεις , ειναι ωραιο;)

psychastheneia7
26-01-2007, 22:42
Τι λετε γιατρε psychastheneia7 εχω καμια ελπιδα..... :D :D :D

(Παρεπιμπτωντος υπαρχει ενα παιχνιδι το Μυστηρια στο Πεκινο, το ξερει κανεις , ειναι ωραιο;)

ΚΑΛΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΚΙΝΟ
Ο κυριος ΠΛΕ-ΝΙ και ο χοντρος ο ΜΑΜ-ΜΑΜ ή ο ΣΠΑΪ.
Καλα μιλαμε το παιχνιδι τα σπαει
Με τον σοφο και τους καθρεφτες τους περιεργους και τα τυχερα μπισκοτα
Εχει επανακυκλοφορησει και προσφατα πιο εμπλουτισμενο.

Κατα τα αλλα τραβα για καμια εξομοληγηση και βλεπουμε αν θα σωθεις

charisma
26-01-2007, 22:46

ayto me tis klopes, fonous, kai alla mystiria, poy prepei na vreis ton enoxo apo perigrafes kai xrisimopoieis kai kathreftakia kai alla tetoia den les;
kalo einai.
taboo, palermo, monopoli, uno, mastermind, naumaxia, to megalo diamanti, thisayrokynigoi(ta 2 teleytaia me ntonalnt kai sia), kai fysikotata tauli merika apo ta paixnidia pou exo liosei:baby:

BuenosDias
26-01-2007, 23:16
mastermind

Πωωω! Τι μου θυμησες τωρα.........
Το απολυτο παιχνιδι σκεψης του μυαλου
Το εχει κανεις σε ηλεκτρονικη μορφη;
Μια εφημεριδα εδινε δωρο ενα CD με παιχνιδια και το ειχε και αυτο
Υπεροχο ηταν, μονο που δεν το ειχα αγορασει εγω!
Το εχει κανεις;

charisma
26-01-2007, 23:29
mastermind

Πωωω! Τι μου θυμησες τωρα.........
Το απολυτο παιχνιδι σκεψης του μυαλου
Το εχει κανεις σε ηλεκτρονικη μορφη;
Μια εφημεριδα εδινε δωρο ενα CD με παιχνιδια και το ειχε και αυτο
Υπεροχο ηταν, μονο που δεν το ειχα αγορασει εγω!
Το εχει κανεις;

toxo kai se ylektroliki morfi, paixnidaki dekaetias...
an vro se poio cd to exo...:D

yuxas0eneia7
27-01-2007, 00:15
ΚΑΛΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΚΙΝΟ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ο κύριος ΠΛΕ-ΝΙ (πλυντήριο είχε αυτός) .... Μην ξεχνάμε τον κύριο ΨΑ-ΡΙ-ΝΙ (ψαράδικο) και την κυρία ΡΟΥ-ΜΠΙ (κοσμηματοπωλείο)... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ξέρει κανείς σας το ghost castle; Που προχόραγες και σου πέφτανε κάτι ταβάνια και ογκόλιθοι στο κεφάλι...

yuxas0eneia7
27-01-2007, 00:19

Ρε σεις κανένας άλλος δεν το ξέρει αυτό;; Τι διάολο; Μόνο εμείς το έχουμε;;;

charisma
27-01-2007, 00:19
toses selides kai den grapsame tin PONTIKOPAGIDA!!! TO epitrapezio paixnidi!!!

deggial
27-01-2007, 00:30
Άλλα ωραία επιτραπέζια είναι τα Shadows over Camelot (collaborative game, 3-7 παίκτες) και Settlers of Kattan.

Το Munchkin γαμάει απίστευτα, αλλά μόνο αν ανανεώνεις συνεχώς με τα expansions, καθώς καταντάει λίγο βαρετό αν ξέρεις πολύ καλά τις κάρτες.

Dreamsurfer
27-01-2007, 00:54
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ο κύριος ΠΛΕ-ΝΙ (πλυντήριο είχε αυτός) .... Μην ξεχνάμε τον κύριο ΨΑ-ΡΙ-ΝΙ (ψαράδικο) και την κυρία ΡΟΥ-ΜΠΙ (κοσμηματοπωλείο)... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ξέρει κανείς σας το ghost castle; Που προχόραγες και σου πέφτανε κάτι ταβάνια και ογκόλιθοι στο κεφάλι...

pou to 8ymh8hkes ayto re arxonta!
prepei na hmoun 4 xronwn otan to diafhmize 5 fores thn era h tv!
Pote den katalaba pws paizetai kai...Afou to esthnan ta ksaderfia mou bariomastan na to arxisoume!
Paromoia douleiaa kai to klhronomwn 12!

vaguraw
27-01-2007, 00:55
kerdiste xanontas....
to 8ymatai kaneis ?
wraies epoxes...

Octopus Handjob
27-01-2007, 01:03
ΚΑΛΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΚΙΝΟ

re seis, otan mphka sto thread, ayto to paixnidi skeftomouna!!:D:D:D:D

Poly wraio. Kaigomouna me tis wres.

Kai subbuteo, bebaia, subbuteo ftw.

Dreamsurfer
27-01-2007, 01:10
kerdiste xanontas....
to 8ymatai kaneis ?
wraies epoxes...

:wavey: XOXO!Trela!:wavey:

anthix
27-01-2007, 01:45
re seis, otan mphka sto thread, ayto to paixnidi skeftomouna!!:D:D:D:D

Poly wraio. Kaigomouna me tis wres.

Kai subbuteo, bebaia, subbuteo ftw.

re seis to mystyria sto pekino den sygrinetai me to cluedo!!!!!! to theiko paixnidi.... dystyxws poly to varioyntai ka pote den epaiza oso ithela!!! einai super!!
na sas pw, ama tin alli vdomada exei katalipsi dn fernoyme o kathenas ena epitrapezio na to liwsoyme ekei pera????
vradia epitarapezioy, psineste?? ;-)

Dreamsurfer
27-01-2007, 01:51
re seis to mystyria sto pekino den sygrinetai me to cluedo!!!!!! to theiko paixnidi.... dystyxws poly to varioyntai ka pote den epaiza oso ithela!!! einai super!!
na sas pw, ama tin alli vdomada exei katalipsi dn fernoyme o kathenas ena epitrapezio na to liwsoyme ekei pera????

Vradies 8a elega!Ti na prolabeis se ena bradaki...?:-)

Thinking Man
27-01-2007, 01:51

Ναι, αλλά προβλέπω ότι όλοι θα παίζουν munchkin :D

jesu
27-01-2007, 02:19

Φέικ? :D (10 καρς)

anthix
27-01-2007, 02:39
Ναι, αλλά προβλέπω ότι όλοι θα παίζουν munchkin :D
κολλημενοι diites....:angryfire
μπορει καποιος να μου πει τι ειναι αυτο??

Thinking Man
27-01-2007, 02:56

Αν έμπαινες MSN ίσως κάποιος να μπορούσε :tounge: :D

//edit: Διαφορετικά σκάσε μύτη μια τυχαία στιγμή στην κατάληψη και θα καταλάβεις :smokin:

Thinking Man
27-01-2007, 02:59

Για πες μας μερικά λογάκια γι' αυτούς τους ιπποπόταμους. Εγώ δεν το έχω ακούσει ποτέ.

deggial
27-01-2007, 03:00

http://www.sjgames.com/munchkin/game/

BuenosDias
27-01-2007, 03:01

Κοιτα, να στο εξηγησει καποιος απο το Internet , λιγο δυσκολο....
Αν την αλλη βδομαδα (καλως ή κακως (δεν ειναι αυτο το θεμα μας)) εχει καταλληψη, περνα απο το DI ανεβα στον 1ο οροφο (εκει που ειναι τα τραπεζακια των παραταξεων) και κατσε σε ενα τραπεζακι να τους παρακολουθησεις....
Θα δεις να παιζουν σε 2 τραπεζακια με 5~6 ατομα το καθενα.....
Εξαπλωνεται σαν επιδειμια, θα κολλησεις και 'συ...

Μια μικρη περιγραφη:Πως στη Μονοπολη πρεπει να παρεις οικοπεδα, να βαλεις σπιτια,να βαλεις Ξενοδοχεια...... να 'ανεβεις' σιγα σιγα...
Ε, στο munchkin εισαι απλος ανθρωπος, μπορεις ομως να μεταμορφωθεις σε ποιο δυνατα οντα, σκοπος ειναι να φτασεις το επιπεδο 10, (ξεκινας απο το 1), και αυτο το καταφερνεις ειτε σκοτωνοντας τερατα, ειτε με αλλους τροπους
Προσπαθεις εσυ να ανεβεις και ταυτοχρονα να ριξεις τους αλλους

Παντως σε επομενη πιθανη καταλληψη θα φερω Μονοπολη
(αποσκοπω στο να τραβηξω αυτους τους λιγους που δεν ξερουν ακομα munchkin γιατι οι αλλοι δεν το κοβω να ξεκολλανε)

Thinking Man
27-01-2007, 03:09

Βασικά κανείς δεν έχει ξεφύγει. Ποσοστά θνησιμότητας 100%.

Dreamsurfer
27-01-2007, 03:12
Φέικ? :D (10 καρς)

ti shmainei to 1 kars??:confused:
to exw dei kai allou

BuenosDias
27-01-2007, 03:14
ti shmainei to 1 kars??:confused:
to exw dei kai allou

10 chars
Δηλαδη 10 χαρακτηρες
Προσπαθησε να κανεις ενα post με λιγοτερους απο 10 χαρακτηρες και θα δεις οτι δεν σε αφηνει...

Thinking Man
27-01-2007, 03:16
Νομίζω είναι καιρός να πω κι εγώ τα δικά μου: Αγελαδοπάζαρο, Trivial, Stratego, Scrable, Monopoly, Othelo και φυσικά Muchkin.

Σίγουρα έχω ξεχάσει κάποια, άμα θυμηθώ θα επανέρθω.

grnemo
27-01-2007, 03:17
Αγελαδοπάζαρο :D:D:D:D:D:D:D
Τι στόχο είχε? Ποιος θα πουλήσει τα περισσότερα ζα?

Thinking Man
27-01-2007, 03:19
10 chars
Δηλαδη 10 χαρακτηρες
Προσπαθησε να κανεις ενα post με λιγοτερους απο 10 χαρακτηρες και θα δεις οτι δεν σε αφηνει...

Για να λυθεί αυτο το πρόβλημα μπορείτε απλά να βάλετε 10 τελείες χρώματος θαλασσί σε size 1. Έτσι ούτε καν που θα φαίνονται.

Επίδειξη

Να 10 μικρές θαλασσί τελείες: .......... (Ctrl+A για να τις δείτε)

BuenosDias
27-01-2007, 03:25
Α ρε επιδειξια..... :d :d :d

Το Αγελαδοπάζαρο ειναι το γνωστο με τις αγοραπωλησιες ζωων, ή καμια σχεση;

Thinking Man
27-01-2007, 03:28
:D:D:D:D:D:D:D
Τι στόχο είχε? Ποιος θα πουλήσει τα περισσότερα ζα?

Τί; Δεν ξέρεις το αγελαδοπάζαρο; Παιζόταν μανιωδώς στην κατάληψη το καλοκαίρι.

Παιχνιδι με κάρτες είναι που προσπαθείς να μαζέψεις όσα περισσότερα χρήματα μπορείς πουλώντας ζώα.

grnemo
27-01-2007, 03:29
Α ρε επιδειξια..... :d :d :d

Το Αγελαδοπάζαρο ειναι το γνωστο με τις αγοραπωλησιες ζωων, ή καμια σχεση;Κανονικών ΖΩΩΝ ??
Παίζει να τα σπάει το παιχνιδόνι :tounge::tounge:
Αν είναι έτσι Αγελαδοπάζαρο >>>>>> Risk, monopoly, Half Life ktl

Τί; Δεν ξέρεις το αγελαδοπάζαρο; Έλεος!!!

Παιχνιδι με κάρτες είναι που προσπαθείς να μαζέψεις όσα περισσότερα χρήματα μπορείς πουλώντας ζώα.

A ok Μου λύθηκε η απορία.

Εμένα από κάρτες μου άρεσε μια σειρά με μηχανές, αεροπλάνα, αυτοκινητα και τέτοια...πως την λέγανε ρε γμτ..... :confused::confused:

anthix
27-01-2007, 03:29
Κοιτα, να στο εξηγησει καποιος απο το Internet , λιγο δυσκολο....
Αν την αλλη βδομαδα (καλως ή κακως (δεν ειναι αυτο το θεμα μας)) εχει καταλληψη, περνα απο το DI ανεβα στον 1ο οροφο (εκει που ειναι τα τραπεζακια των παραταξεων) και κατσε σε ενα τραπεζακι να τους παρακολουθησεις....
Θα δεις να παιζουν σε 2 τραπεζακια με 5~6 ατομα το καθενα.....

Μια μικρη περιγραφη:Πως στη Μονοπολη πρεπει να παρεις οικοπεδα, να βαλεις σπιτια,να βαλεις Ξενοδοχεια...... να 'ανεβεις' σιγα σιγα...
Ε, στο munchkin εισαι απλος ανθρωπος, μπορεις ομως να μεταμορφωθεις σε ποιο δυνατα οντα, σκοπος ειναι να φτασεις το επιπεδο 10, (ξεκινας απο το 1), και αυτο το καταφερνεις ειτε σκοτωνοντας τερατα, ειτε με αλλους τροπους
Προσπαθεις εσυ να ανεβεις και ταυτοχρονα να ριξεις τους αλλους

Παντως σε επομενη πιθανη καταλληψη θα φερω Μονοπολη
(αποσκοπω στο να τραβηξω αυτους τους λιγους που δεν ξερουν ακομα munchkin γιατι οι αλλοι δεν το κοβω να ξεκολλανε)

σαν το yu gu oh ενα πραγμα??? καρτεσ μαγειας, ξορκιων κ τετοια??

Thinking Man
27-01-2007, 03:32
σαν το yu gu oh ενα πραγμα??? καρτεσ μαγειας, ξορκιων κ τετοια??

Κάτι τέτοιο. Βασικά το munchkin φτιάχτηκε για να διακωμωδήσει όλα αυτά τα παχνίδια.

Thinking Man
27-01-2007, 03:39
Εμένα από κάρτες μου άρεσε μια σειρά με μηχανές, αεροπλάνα, αυτοκινητα και τέτοια...πως την λέγανε ρε γμτ..... :confused::confused:

Υπερατού μήπως;

grnemo
27-01-2007, 03:47
Ναι ρε φίλε...αυτό ήταν...πωωωω...αναμνήσεις....

psychastheneia7
27-01-2007, 04:44
Υπερατου τα σπαγαν χοντρα. Σε αντιθεση με κατι goosebumps και κατι αλλες fake μαλακιες card games που ακολουθησαν

floyd21
27-01-2007, 04:54
Υπερατου τα σπαγαν χοντρα. Σε αντιθεση με κατι goosebumps και κατι αλλες fake μαλακιες card games που ακολουθησαν

Πω ρε φίλε....
Τα’χα ξεχάσει...
Όντως....

//A,θυμήθηκα ένα πόστ του emufear στο Δεν έισαι ο μόνος που ξενυχτάς που έλεγε για Υπερ Ατου με φορουμίτες....:D

kala_na_pername
27-01-2007, 05:12
kerdiste xanontas....
to 8ymatai kaneis ?
wraies epoxes...

gamistero re fhle....:D

psychastheneia7
27-01-2007, 05:16
Πω ρε φίλε....
Τα’χα ξεχάσει...
Όντως....

//A,θυμήθηκα ένα πόστ του emufear στο Δεν έισαι ο μόνος που ξενυχτάς που έλεγε για Υπερ Ατου με φορουμίτες....:D

Ψηθειτε ρε να κανονισουμε τιποτα τετοιο. Παντως το event με τα επιτραπεζια θα λεει

DiMiS
27-01-2007, 10:36
Κανονικών ΖΩΩΝ ??
Παίζει να τα σπάει το παιχνιδόνι :tounge::tounge:
Αν είναι έτσι Αγελαδοπάζαρο >>>>>> Risk, monopoly, Half Life ktl
[...]

Ώπα, ώπα, εδώ το παράκανες... "απλά να έχουμε συναίσθηση του τι γράφουμε λιγάκι"....

Εγώ πάντως δε παίζω επιτραπέζια, γιατί η μλκία με αυτά είναι ότι χρειάζεσαι τραπέζι για να τα παίξεις και δε μπορώ να λιώσω όλη μέρα επειδή κάποια στιγμή θα πεταχτεί η μάνα μου και θα πει "σηκωθείτε να στρώσω για να φάμε" και θα γκρινιάζουμε και θα χαλαστούμε και θα χρειαστεί να τα μαζέψουμε κι εν τέλει δεν αξίζει...

The_Big_Brother
27-01-2007, 11:21

QFE,το θυμαμαι και ειχα ψηθει :D --> Δημοτικο rules so fucking hard :D (http://forums.gr/showthread.php?t=6975&page=469)
Αλλα ηταν εξεταστικη ,εκλογες mods κτλ :p
Τωρα ειδα και το κομπαρσιλικι του Dj Fool T (http://www.forums.gr/showthread.php?t=11560&page=6) ax0ax0a :D

\\Παω να σε κανω μαγκα τωρα floyd :baby:

\\\(beta) Aρπα την αφεντια σου http://img440.imageshack.us/img440/7828/biggrinyellowij7.gif

http://img208.imageshack.us/img208/3760/floyd21hw2.jpg

\\Nα κι εγω εντελως αντικειμενικα στατιστικα http://img440.imageshack.us/img440/8670/biggrinbluesh5.gif

http://img440.imageshack.us/img440/8734/tehbigbrolc0.jpg

\τελικα εχω 5 infractions αλλα βαριεμαι να το αλλαξω

floyd21
27-01-2007, 15:39
QFE,το θυμαμαι και ειχα ψηθει :D --> Δημοτικο rules so fucking hard :D (http://forums.gr/showthread.php?t=6975&page=469)
Αλλα ηταν εξεταστικη ,εκλογες mods κτλ :p
Τωρα ειδα και το κομπαρσιλικι του Dj Fool T (http://www.forums.gr/showthread.php?t=11560&page=6) ax0ax0a

\\Παω να σε κανω μαγκα τωρα floyd :baby:

\\\(beta) Aρπα την αφεντια σου http://img440.imageshack.us/img440/7828/biggrinyellowij7.gif

http://img208.imageshack.us/img208/3760/floyd21hw2.jpg

\\Nα κι εγω εντελως αντικειμενικα στατιστικα http://img440.imageshack.us/img440/8670/biggrinbluesh5.gif

http://img440.imageshack.us/img440/8734/tehbigbrolc0.jpg

\τελικα εχω 5 infractions αλλα βαριεμαι να το αλλαξω

ΧΑαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΧΑαχΑΧ!!!!
Tapeina Respect aderfe!!!!

Ontws me ekanes magka!!!:D
Eidika to special moves.....:tounge:

cursor
27-01-2007, 18:41
ftw
For The Win
Commonly used among geeks to express their enthusiasm for something, especially in IRC.

www.urbandictionary.com!!

re paides...pou pigan ta klassika non-geek games?

1.MONOPOLY
2.TABOO
3.PICTIONARY
4.LAXANOKHPOS
5.PSEIRA
6.CLUEDO
7.XARTIA (BLACK JACK, POKER, KLP)
8.TAVLI
9.MASTERMIND
10.MIND TRAP

/*RaDioHeAD*\
27-01-2007, 20:53
2, 6, 7, 9, 10 μεγάλες παιχνιδάρες... Ρε φέρτε taboo στην κατάληψη να λιωσουμε ρεεεεεεεεε:D

kala_na_pername
27-01-2007, 20:55
Tolmises n afhseis eksw to tabliiiii?!?!?!?!? Bebhle.!:D

yuxas0eneia7
30-01-2007, 16:47
Για πες μας μερικά λογάκια γι' αυτούς τους ιπποπόταμους. Εγώ δεν το έχω ακούσει ποτέ.

Για να μην το έχεις ακούσει ποτέ σημαίνει ότι δεν το έχει κανένας άλλος στην περιοχή Ζωγράφου, Παγκράτι, Κασαιριανή... Αλλιώς θα το είχεις ακούσει. Τόσο σαματά κάνει...

Είναι ένα μικρό επίπεδο γεμάτο μπαλάκια και 4 ιππόποταμοι στις άκρες που πρέπει να τις φάνε. Ξεκινάς με 30 μπαλάκια και μετά από μερικά παιχνίδια σου έχουν μείνει 10 γιατί τα μισά έχουν πεταχτεί στον κήπο, μερικά κάτω από το χαλί, κλπ

BuenosDias
30-01-2007, 17:12
Γιατι εχουμε 2 psyxas8enia; :D

Αφου ειναι τοσο ωραιο φερτο καμια βολτα στην καταληψη να περασει και η ωρα...

Τελικα δεν εχει κανεις το παιχνιδι Ταξιδευοντας στην Ευρωπη; :mad:
Και γω τι θα κανω τωρα; Που θα βρω τις οδηγιες....;
Μου το κανανε δωρο πριν κατι χρονια και δεν ειχε οδηγιες...
Δηλαδη πως την ειδε η εταιρεια.... πηγαινε στο Μαντειο των Δελφων και ρωτα να σου τις πουν...;

Deep_Floyd
30-01-2007, 17:34

Δηλαδη πως την ειδε η εταιρεια.... πηγαινε στο Μαντειο των Δελφων και ρωτα να σου τις πουν...;

Το έχω εγώ. Θα κοιτάξω να δω αν έχει οδηγίες και θα σου πω! :wavey:

Thinking Man
30-01-2007, 18:27
Για να μην το έχεις ακούσει ποτέ σημαίνει ότι δεν το έχει κανένας άλλος στην περιοχή Ζωγράφου, Παγκράτι, Κασαιριανή... Αλλιώς θα το είχεις ακούσει. Τόσο σαματά κάνει...

Είναι ένα μικρό επίπεδο γεμάτο μπαλάκια και 4 ιππόποταμοι στις άκρες που πρέπει να τις φάνε. Ξεκινάς με 30 μπαλάκια και μετά από μερικά παιχνίδια σου έχουν μείνει 10 γιατί τα μισά έχουν πεταχτεί στον κήπο, μερικά κάτω από το χαλί, κλπ

Ψήσου να το φέρεις λοιπόν!

yuxas0eneia7
30-01-2007, 19:03

Θέμα 1ο: είμαστε αδέρφια

θέμα 2ο: δεν είναι απαραίτητα ωραίο... φασαριόζικο είναι... Αν το φέρω θα μπει το di στις ειδήσεις για χουλιγκανισμούς στις καταλήψεις. Θες να σε πιάσει στο στόμα του ο Τράγκας;;; Πέρα από την πλάκα τώρα το παιχνίδι είναι του ξαδέρφου μας οπότε δεν εγγυώμαι ότι μπορώ να το φέρω... Θα προσπαθήσουμε πάντως.

Θέμα 3ο: Εδώ μπορεί να είναι η τυχερή σου μέρα... Το παιχνίδι το είχαμε σίγουρα αλλά μπορεί να έχει πάει προς κανένα βαφτιστήρι... Θα κοιτάξω και θα ενημερώσω σχετικά

Hellhammer
30-01-2007, 20:24
Trivial Pursuit Red Believers Edition και τα μυαλα στο μιξερ...

John_Kouts
01-02-2007, 13:26
HERO QUEST ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!

http://www.tritex-games.co.uk/images/logo's%20-%20Heroquest%20main.jpg

(Αν και πήρα τώρα τελευταία ένα επιτραπέζιο παρόμοιο με το HQ στο πολύ καλύτερο όμως, το "Κατάβαση"):D

ap ta liga pragmata pou de tha diagrafoun pote ap th mnhmh mou
http://jeuxparje.free.fr/Boites%20de%20jeux/hero%20quest.jpg
(Na to paizeis akougwntas Bathory k Haggard...)

std04131
01-02-2007, 14:17
yparxei kaneis pou na poulaei to hero quest(kai kamia apo tis sinexeies tou de me xalaei)?oi perissoteroi to exoun gia keimilio vevaia(an kai exoun vgei pio pliri epitrapezia).a kai kati allo:gia peite kana kainourio epitrapezio se stil hero quest pou theoreitai oti aksizei?(eixa parei to dungeons and dragons,ntaksei kirile mou fanike)onoma kai perigrafi pls!

BuenosDias
09-02-2007, 06:25
Τελευταια νεα απο τη Blacklist του munchkin.......

Dj Cool - T
09-02-2007, 06:34

ο Dj Cool - T μακριά???? :p:p:p:D:D:D

BuenosDias
09-02-2007, 06:40
Για την ακριβεια γραφει "Μακρια!-Ντροπη!"....:-)

Dj Cool - T
09-02-2007, 06:42
Για την ακριβεια γραφει "Μακρια-Ντροπη"...:d

ούτε καν...

αυτό που λέει είναι ΜΑΚΡΙΑ - ΝΙΚΑΕΙ!!! ;-)

Thinking Man
09-02-2007, 08:34

Αυτά παθαίνεις όταν κρατάς την θεϊκή παρέμβαση στο χέρι σου για 3.872 γύρους και υπάρχουν δυο κληρικοί στο παιχνίδι.

BuenosDias
09-02-2007, 08:36
Αυτά παθαίνεις όταν κρατάς την θεϊκή παρέμβαση στο χέρι σου για 3.872 γύρους και υπάρχουν δυο κληρικοί στο παιχνίδι.

Γι'αυτο δεν την εριχνα την καρτα....:baby: :baby: :D

floyd21
03-02-2008, 01:50
Μετά απο λήθαργο ενός έτους....:sleep: :sleep:

Θεός Μπη Μπη... (http://www.forums.gr/showpost.php?p=395908&postcount=100)

the_godfather
01-07-2008, 04:40
παιδιά θυμάται κανείς τον φωτεινό παντογώστη (με την λάμπα που ένωνες τις ερωτίσεις με τις απαντίσεις και ένα άλλο παιχνίδι με βιντεοκασέτα που σου έλεγε τί να κάνεις?

mad_nassos
01-07-2008, 05:14
http://bp0.blogger.com/_zxQenccVJLY/R4zCFaHlWSI/AAAAAAAAAKI/N_5sQzw1CGs/s1600-h/trivia.jpg

charisma
01-07-2008, 14:40
xerei kaneis apo pou mporw na parw to munchkin?

SpartanGeorge
01-07-2008, 16:30
xerei kaneis apo pou mporw na parw to munchkin?

http://www.kaissagames.com/

Panoylhs
01-07-2008, 16:39

..δικος μας και ο spartan :smokin: ..

Gagatsis
02-07-2008, 16:35
θεικο απλα

http://bp1.blogger.com/_WNjjW11bbfQ/R0SfIum51EI/AAAAAAAAAxo/e-PbkOwWXQE/s1600/hotel.jpg

noegr
02-07-2008, 16:37
θεικο απλα

http://bp1.blogger.com/_WNjjW11bbfQ/R0SfIum51EI/AAAAAAAAAxo/e-PbkOwWXQE/s1600/hotel.jpg

yes it is :D :D :D

//κι επειδή δεν φαίνεται το λινκ σου
http://www.toymonger.co.uk/GamePictures/hotel3.jpg

Τερλέγκας
02-07-2008, 16:37
asxoleite kaneis me subuteo ?

jv13
04-07-2008, 02:16
asxoleite kaneis me subuteo ?

τι μου θυμισες....

το ειχε ενας φιλος μου πριν χρονια κ παιζαμε σαν μικρα παιδια κ εμεις....

το αγορασε προσφατα κ ο μικρος μου ξαδερφος...

γαματο ηταν παντως...

vaguraw
04-07-2008, 02:17
to paizoune kai o takh tsan me ton evnus safto to video

http://www.youtube.com/watch?v=S7Ub1N8ZZsk

jv13
04-07-2008, 02:22

μιας κ μου το θυμισες βλεποντας τη διευθυνση αυτη...

ηθελα παλαιοτερα να ασχοληθω με το miniatures game του lord of the rings....

βασικα μου ειχε καλοαρεσει απ το περιοδικο που ειχε βγαλει η deagostini....

αλλα δεν ασχοληθηκα μετα λογω του οτι οι μινιατουρες δεν ειναι ετοιμες κ θελουν βαψιμο κλπ...

υπαρχει κανεις που να εχει ασχοληθει...????

εχω δει σε διαφορα σχετικα site
(οπως αυτο που εχει ποσταρει ο spartan ,καθως κ στο επισημο της games-workshop)αλλα απ οτι εχω δει δεν πρεπει να πωλουνται πακετα με ετοιμες μινιατουρες για συλλογη αλλα μονο μινιατουρες για μοντελισμο....

Panoylhs
04-07-2008, 02:31
μιας κ μου το θυμισες βλεποντας τη διευθυνση αυτη...

ηθελα παλαιοτερα να ασχοληθω με το miniatures game του lord of the rings....

βασικα μου ειχε καλοαρεσει απ το περιοδικο που ειχε βγαλει η deagostini....

αλλα δεν ασχοληθηκα μετα λογω του οτι οι μινιατουρες δεν ειναι ετοιμες κ θελουν βαψιμο κλπ...

υπαρχει κανεις που να εχει ασχοληθει...????

εχω δει σε διαφορα σχετικα site
(οπως αυτο που εχει ποσταρει ο spartan ,καθως κ στο επισημο της games-workshop)αλλα απ οτι εχω δει δεν πρεπει να πωλουνται πακετα με ετοιμες μινιατουρες για συλλογη αλλα μονο μινιατουρες για μοντελισμο....

..μαζευα εγω...τρελο κολλημα..απλα μετα απο 2-3 ωρες βαψιματος τα εβλεπες ολα διπλα..ασε..μη στα πολυλογω...κατεληξαν στα σκουπιδια μετα απο χρονια..αν και ειναι ωραιο παιχνιδακι...ισως φταιει το οτι δεν ειχα και ατομα που ασχολιωντουσαν κι εκεινοι... :sleep:

jv13
04-07-2008, 02:40
..μαζευα εγω...τρελο κολλημα..απλα μετα απο 2-3 ωρες βαψιματος τα εβλεπες ολα διπλα..ασε..μη στα πολυλογω...κατεληξαν στα σκουπιδια μετα απο χρονια..αν και ειναι ωραιο παιχνιδακι...ισως φταιει το οτι δεν ειχα και ατομα που ασχολιωντουσαν κι εκεινοι... :sleep:

καλα και εγω τα ιδια....μονο τα goblin ειχα βαψει (με μεγαλη επιτυχια τολμω να ομολογησω:wow: )...

κατα τ αλλα αυτον τον Φροντο τον ειχα γαμησει αναποδα...:baby:

κ εγω στο τελος τις χαρισα στο ξαδερφακι μου...ο οποιος τις εχει κανει κομματια τις περισσοτερες:baby:

απλα ψαχνω να δω μηπως υπαρχουν σε καταστηματα με ειδη μοντελισμου πακετα απ την εταιρια με ετοιμες μινιατουρες....

απ οτι ειδα στην Ελλαδα υπαρχει μονο αυτο... (http://www.kaissagames.com/default.aspx?section_id=56)

αλλα ψαχνοντας εδω (http://moria.uk.games-workshop.com/default.htm?country=uk) διαπιστωσα πως κ αυτο το πακετο δεν εχει ετοιμες μινιατουρες:-(

Panoylhs
04-07-2008, 02:45
απλα ψαχνω να δω μηπως υπαρχουν σε καταστηματα με ειδη μοντελισμου πακετα απ την εταιρια με ετοιμες μινιατουρες....

..φυσικα και καισσα ;-) ..αν και πανακριβα οσον αφορα αυτες τις μινιατουρες.. :-( :-( ..ειχα παρει δαχτυλοφαντασμα σε αλογο μεταλλικο 13 ευρω... :sleep:

Gravity
04-07-2008, 02:45
Warhammer 40000 λεγεται το παιχνιδι των ονειρων σας. Ποια η μαγεια σε παιχνιδια με φιγουρες αν δν τις "ντυνεις" οπως θες εσυ? ;)

jv13
04-07-2008, 02:49
..φυσικα και καισσα ;-) ..αν και πανακριβα οσον αφορα αυτες τις μινιατουρες.. :-( :-( ..ειχα παρει δαχτυλοφαντασμα σε αλογο μεταλλικο 13 ευρω... :sleep:

κατσε....βαμμενη...????

καλα γενικα για να ασχοληθεις με μοντελισμο πρεπει να εχει κ καποια οικονομικη ανεση...

Panoylhs
04-07-2008, 02:51
κατσε....βαμμενη...????

καλα γενικα για να ασχοληθεις με μοντελισμο πρεπει να εχει κ καποια οικονομικη ανεση...

..αβαφτη..εγω την εβαψα οπως και ολες που ειχα...φρικη :-( :sleep:

jv13
04-07-2008, 02:54
..αβαφτη..εγω την εβαψα οπως και ολες που ειχα...φρικη :-( :sleep:

καλα για αβαφτη ειχα ενα σωρο....σιγα μην εδινα κ 13 ευρω...

παντως απ οτι ειδα εχει κ στη Χαλκιδα καισσα....

οταν βρω χρονο θα κανω μια βολτα να δω τι παιζει.....

jv13
04-07-2008, 03:05
http://uk.games-workshop.com/thelordoftherings/miniature-gallery/images/evil/sauron-isildur-elendil.gif
http://uk.games-workshop.com/thelordoftherings/miniature-gallery/images/evil/wraith-fell-beast-big.gif
http://uk.games-workshop.com/thelordoftherings/miniature-gallery/images/evil/balrog.jpg

μερικες φωτος με τις καλυτερες μινιατουρες για να παω και για υπνο...:wavey:

std04131
30-12-2009, 01:09
παιδες αγορασα αυτο http://www.boardgamegeek.com/boardgame/17226/descent-journeys-in-the-dark .θα το ψαξω απο αυριο.μου φανηκε πολυ καλο το εχει παιξει κανεις να πει γνωμη;

επισης εχει κανεις αυτο http://www.boardgamegeek.com/boardgame/699/heroquest (να ειναι λιγο πληρες εννοω)και να το πουλαει;ξερω δυσκολο αν το εχει καποιος να θελει να το δωσει αλλα και μονο στο ραφι να το εχεις ειναι ενα διαμαντι...

Incubus
30-12-2009, 01:42
παιδες αγορασα αυτο http://www.boardgamegeek.com/boardgame/17226/descent-journeys-in-the-dark .θα το ψαξω απο αυριο.μου φανηκε πολυ καλο το εχει παιξει κανεις να πει γνωμη;

Το έχω παίξει αρκετά. Καταρχάς, έχει πολύ σύνθετους κανόνες, δηλαδή το θέλει το διαβασματάκι του, και πάλι στάνταρ θα σας ξεφεύγουν κανόνες μέχρι να συνηθίσετε. Απο' κει και πέρα, το ενδιαφέρον στοιχείο του παιχνιδιού είναι η μάχη, η οποία αν και έχει τα φόντα να είναι πάρα πολύ ενδιαφέρουσα, συνήθως καταλήγει να είναι είτε πολύ υπέρ των ηρώων είτε πολύ υπέρ του overlord. Αυτό οφείλεται τόσο στα κακοσχεδιασμένα campaigns που έρχονται μαζί με το παιχνίδι, όσο και στο ότι κάποιες κάρτες και τέρατα του overlord όπως και κάποιες ικανότητες των ηρώων παραείναι ισχυρές. Έτσι το παιχνίδι καταλήγει πολύ συχνά να είναι άδικο προς τη μία ή την άλλη πλευρά.

Αυτό θυμάμαι ότι ήταν και το μεγαλύτερο πρόβλημά μας όταν παίζαμε με τους φίλους μου. Αν και το απολαμβάναμε όσο γινόταν, συνεχώς κάποιος αισθανόταν αδικημένος από τα broken mechanics που έκαναν συχνά-πυκνά την εμφάνισή τους. Δυστυχώς φοβάμαι ότι, μετά από μερικά sessions, θα κουραστείτε από αυτή την τυχαιότητα στο ποιος τελικά επικρατεί. Είναι κρίμα τόσοι κόποι και ένα καλό παίξιμο από τη μία ή την άλλη πλευρά να καταστρέφονται γιατί εμφανίστηκε ένα broken mechanic. Δεν ξέρω αν κάποιο από τα expansions σώζουν την κατάσταση, αλλά έτσι όπως είναι το original φοβάμαι ότι είναι απλά σπατάλη χρημάτων..

επισης εχει κανεις αυτο http://www.boardgamegeek.com/boardgame/699/heroquest (να ειναι λιγο πληρες εννοω)και να το πουλαει;ξερω δυσκολο αν το εχει καποιος να θελει να το δωσει αλλα και μονο στο ραφι να το εχεις ειναι ενα διαμαντι...

Πλέον θεωρείται συλλεκτικό. Ακόμα κι αν το έχει κάποιος και θέλει να στο δώσει, μάλλον θα είναι πανάκριβο. Μόνο από e-bay άμα θες.

std04131
30-12-2009, 02:03
πωπω για το πρωτο μου κανες την καρδια περιβολι.τσαμπα τα 90 και αλλα 50 το expansion δλδ;τεσπα θα το δω...ευχαριστω παντως για την απαντηση.

Incubus
30-12-2009, 02:23
Έχω ακούσει ότι το expansion σώζει κάπως την κατάσταση, αλλά δεν ξέρω. Μακάρι να ισχύει, γιατί το παιχνίδι τα έχει τα φόντα, αλλά χάνει στα σημεία.

SpartanGeorge
30-12-2009, 02:24
Έχω ακούσει ότι το expansion σώζει κάπως την κατάσταση, αλλά δεν ξέρω. Μακάρι να ισχύει, γιατί το παιχνίδι τα έχει τα φόντα, αλλά χάνει στα σημεία.

Ε πειράχτε λίγο τους κανόνες, να μην εμφανίζονται αυτά τα προβλήματα :p:blush:

Incubus
30-12-2009, 02:31
Δεν έχεις δει τους κανόνες του παιχνιδιού, γι' αυτό μιλάς :p Πίστεψέ με, αυτή ήταν η πρώτη μας σκέψη, αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο :banana:

std04131
30-12-2009, 03:01
τεσπα θα το ξεκινησω με καλη διαθεση και βλεπουμε...
φαινεται να εχει αρκετα πραγματα μεσα και μπορει να σου κρατησει το ενδιαφερον.οσο για τις αποστολες εχει κυκλοφορησει και εξτρα βιβλιο.παντα φυσικα μπορεις να φτιαξεις.
//οταν λες να ψαξω στο e-bay επειδη δεν το εχω ξανακανει,ψαχνω δλδ να μου το στειλουν απο αμερικα;πως γινεται το ολο deal;

//αληθεια,υπαρχει καποιος που να επαιζε Πολιορκια με κανονες :P

//θυμαται κανεις τις σταφυλοπαγιδες που βασανιζες κατι ζωηφια απο πλαστελινη;πολυ γαμιστερο.

//επισης απο παλια τετοια θυμαμαι ενα με μια νεκροκεφαλη που φωσφοριζε(νομιζω ghost castle) και μυστηρια στο πεκινο...

S1lV3r._.RAnG3r
30-12-2009, 03:03
Egw eimai klassikos typos toy scrable + toy trivial...

Ante vareia kamia monopolh na paixw me ton pitsiriko ton bro moy:p:dance3:

// edit: to scrable einai pragmatika apithano se orismenes periptwseis. Symvainoyn treles anatropes.:afro::metal::wavey:

trooper7
30-12-2009, 03:31
//επισης απο παλια τετοια θυμαμαι ενα με μια νεκροκεφαλη που φωσφοριζε(νομιζω ghost castle) και μυστηρια στο πεκινο...

Gamw
+ mantepse poios
+ hero quest
+ othello
+ o thisavros tou naou
+ knock out
+ hotel
+ monopoly
+ uno

//Axaxaxax kai turbo traxx re:D:D

S1lV3r._.RAnG3r
30-12-2009, 03:59
gamw
+ mantepse poios
+ hero quest
+ othello
+ o thisavros tou naou
+ knock out
+ hotel
+ monopoly
+ uno

//axaxaxax kai turbo traxx re:d:d

Ω ρε φιλε... Τι μου θυμησες τωρα!!!

Απιστευτο παιχνιδι λεμε... Τρελο λιωσιμο...

floyd21
30-12-2009, 14:38
RISK

Jumanji ρε. :tounge:

S1lV3r._.RAnG3r
30-12-2009, 14:53
RISK

Jumanji ρε. :tounge:

To 1o nai spernei.:3some::o:wavey:

To 2o ti einai?:confused:

floyd21
30-12-2009, 14:55
To 1o nai spernei.:3some::o:wavey:

To 2o ti einai?:confused:

http://www.goincentives.com/Jumanji.jpg

Δε θυμάσαι την ταινία; :tounge:

Το είχα βρει στο ebay πριν χρόνια και ήμουν στο τόσο να το παραγγείλω.

S1lV3r._.RAnG3r
30-12-2009, 15:00
http://www.goincentives.com/Jumanji.jpg

Δε θυμάσαι την ταινία; :tounge:

Oxi, kalo prepei na nai:3some::dance3:

Oκέικ:date:

17. Trezegoal
30-12-2009, 15:27

kai giati den to pires re man?? fovithikes min ginei oti stin tainia???

Ruka13
30-12-2009, 16:10
Monopoly, Taboo, Risk, Trivial, Τα μυστικά του Πεκίνου...

ενώ έπαιξα προσφάτως σε επιτραπέζιο το "Κώδικας Da Vinci" και το "Fort Boyard" και πωρώθηκα.:tounge::adore:

floyd21
30-12-2009, 17:46
kai giati den to pires re man?? Fovithikes min ginei oti stin tainia???

Αν μου έλεγε κάποιος πως θα γίνει ό,τι στην ταινία, έδινα όσο όσο φίλε.

NorthPole
30-12-2009, 18:25
καλα και εγω τα ιδια....μονο τα goblin ειχα βαψει (με μεγαλη επιτυχια τολμω να ομολογησω:wow: )...

κατα τ αλλα αυτον τον Φροντο τον ειχα γαμησει αναποδα...:baby:

κ εγω στο τελος τις χαρισα στο ξαδερφακι μου...ο οποιος τις εχει κανει κομματια τις περισσοτερες:baby:

απ οτι ειδα στην Ελλαδα υπαρχει μονο αυτο... (http://www.kaissagames.com/default.aspx?section_id=56)

αλλα ψαχνοντας εδω (http://moria.uk.games-workshop.com/default.htm?country=uk) διαπιστωσα πως κ αυτο το πακετο δεν εχει ετοιμες μινιατουρες:-(

r mlk pas kai sy kai pairneis metallices figoures apo kaisa?
metalices/sylectikes klp klp mono apo internet alliws 8elei na poulhseis pc gia na bgaleis set :tounge:
(metalica zaria dnd 30 eyrw :o)

nomizw eixa petyxei sthn kaisa etoimes plastikes figoures vammenes apo lotr kai warhammer alliws psaxte sth fnac

deite kai ayto
http://www.kaissagames.com/displayITM2.asp?ITMID=3078

stefanostam
30-12-2009, 19:26
Θέλω να κάνω δώρο σε έναν φίλο ένα επιτραπέζιο με ερωτήσεις ή γενικότερα πονηρού περιεχομένου..Που θα μπορούσα να βρώ;Jumbo κλπ δεν νομίζω να έχουν..Είχα πετύχει παλιά μια διαφήμιση αλλά δεν θυμάμαι..

cunt
30-12-2009, 19:52
Θέλω να κάνω δώρο σε έναν φίλο ένα επιτραπέζιο με ερωτήσεις ή γενικότερα πονηρού περιεχομένου..Που θα μπορούσα να βρώ;Jumbo κλπ δεν νομίζω να έχουν..Είχα πετύχει παλιά μια διαφήμιση αλλά δεν θυμάμαι..

:3some:eixa dei ena tetoiou styl ston papaswthriou alla dystyxws de thymamai pws legetai. pantws stantar yparxei akoma to xa dei poly prosfata.:3some:

stefanostam
30-12-2009, 20:10
:3some:eixa dei ena tetoiou styl ston papaswthriou alla dystyxws de thymamai pws legetai. pantws stantar yparxei akoma to xa dei poly prosfata.:3some:

θυμάσαι όνομα μήπως το βρω απο internet?

Leela
30-12-2009, 20:13
e entaksei twra apo p na arxisw.... kat arxas tichuuuuuuuuuuu :P:P kai meta wizard, katan, robo rally, mr jack, blockus, ageladopazaro ktl ktl ktl... genika proskyname playhouse... kai meta fysika munsckin.......... ola ta lefta!!!!

AntoniaS
30-12-2009, 20:15

Eixe vgei prin apo 3 xronia peripou, toulaxiston egw tote to eixa anakalupsei, ena pou legotan french kiss party kai einai omadiko me kartes, opou se vazei na kaneis diafora stous upoloipous i na tous xaraktiriseis kapws... pou eixe ponirou periexomenou na kaneis stous ypoloipous...
vevaia pisteuw analoga tin parea kai tin diathesi paei sto poniro i oxi...:blush::blush::blush:

http://www.frenchkissparty.com/index.php?lang=gr

//kai tote to eixa vrei sta jumbo sigoura..

Ax to tichu einai megaaaaaaali latreia :love2::love2::man_in_love:

cunt
30-12-2009, 20:18

ekana ena search sto site tou papaswthriou k perasa me mia grhgorh matia ola ta epitrapezia einai h alitheia alla de m thymise tpt kati ektos apo ena p legetai TO EKSYPNO POULI alla dn kserw mporei k na eimai saxlos k na ekana apla to logopaignio sto myalo m.
tha kanw omws thn anatroph k tha pw oti k aytoi mallon to idio saxloi einai k ontws etsi legetai to paixnidi :p
me epifylaksh ayto, mono apo konta tha lythei to mysthrio.

ena rozouli kouti einai p deixnei ena zevgari sto krevati ap eksw..
paizei na nai tou styl to paizoume sto krevati k exei mesa staseis ktl
alla einai megalo k de fainetai poly mlkia

std04131
30-12-2009, 20:46
ekana ena search sto site tou papaswthriou k perasa me mia grhgorh matia ola ta epitrapezia einai h alitheia alla de m thymise tpt kati ektos apo ena p legetai TO EKSYPNO POULI alla dn kserw mporei k na eimai saxlos k na ekana apla to logopaignio sto myalo m.
tha kanw omws thn anatroph k tha pw oti k aytoi mallon to idio saxloi einai k ontws etsi legetai to paixnidi :p
me epifylaksh ayto, mono apo konta tha lythei to mysthrio.

ena rozouli kouti einai p deixnei ena zevgari sto krevati ap eksw..
paizei na nai tou styl to paizoume sto krevati k exei mesa staseis ktl
alla einai megalo k de fainetai poly mlkia

εγω ως εξυπνο πουλι αυτο βρηκα λολ http://www.kaissagames.com/displayITM2.asp?ITMID=3276

cunt
30-12-2009, 20:48
xax akyro tote.
pantws oi ypoloipes plhrofories paramenoun egkyres..

std04131
30-12-2009, 20:55
http://www.romancestuck.com/games/adult-board-games.htm

xixi

stefanostam
30-12-2009, 21:11
xax akyro tote.
Pantws oi ypoloipes plhrofories paramenoun egkyres..

Νομίζω στον Παπασωτηρίου είχα δει και εγώ παλιότερα

Dj Cool - T
30-12-2009, 21:14
wtf πάτε στον Παπασωτηρίου και βλέπετε.... επιτραπέζια???? :p

Και δεν ντρέπεστε να το λέτε εδώ μέσα? :p

std04131
30-12-2009, 21:25
wtf πάτε στον Παπασωτηρίου και βλέπετε.... επιτραπέζια???? :p

Και δεν ντρέπεστε να το λέτε εδώ μέσα? :p

γιατι;:confused:
αληθεια περα απο παπασωτηριου,κανα αλλο μαγαζι με μεγαλη ποικιλια σε επιτραπεζια ξερετε;jumbo;

S1lV3r._.RAnG3r
30-12-2009, 21:26
αληθεια περα απο παπασωτηριου,κανα αλλο μαγαζι με μεγαλη ποικιλια σε επιτραπεζια ξερετε;jumbo;

fnac .

AntoniaS
30-12-2009, 21:28
fnac .

Apo playhouse kai tetoia dn mporei kapoios na agorasei?

px trapoula gia tichu poulane giauto to lew..:D

Dj Cool - T
30-12-2009, 21:29

Μπορείς.... ;-)

btw το fnac έχει αρκετά παιχνίδια που έχει το playhouse!

S1lV3r._.RAnG3r
30-12-2009, 21:29

dn xerw .

Leela
30-12-2009, 23:02

to playhouse poylaei gnk paixnidia, apla sinithws exei liga g pwlhsh. h diafora me ta fnac ktl einai oti aytoi t agorazoun apo kaissa kai einai k metafrasmena, sto play ta fernoyn ap eksw opws einai me metafrash toy play.

proswpikh m apopsi einai oti tou play einai kalytera gt h metafrash k h metatroph gnk ap th kaisa merikes fores einai apotyxhmenh ligo, px to katan t xalasane ligaki....

Cataphract
31-12-2009, 01:21
Δεν έχεις δει τους κανόνες του παιχνιδιού, γι' αυτό μιλάς :p Πίστεψέ με, αυτή ήταν η πρώτη μας σκέψη, αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο :banana:

Θα αστειεύεσαι...

Εδώ αλλάζουμε τα φώτα σε ό,τι σύστημα RPG θες, το επιτραπεζιάκι θα μας το παίξει δύσκολο;:bandit:

Cataphract
31-12-2009, 01:24

wtf

Κάισσα ρε παιδιά, έλεος.

SpartanGeorge
31-12-2009, 01:25
wtf

Κάισσα ρε παιδιά, έλεος.

Έλα ντε!

std04131
31-12-2009, 04:02
οπως ειπα και πριν καισσα πηρα το descent.αλλα απ οτι ειδα ειχε κυριως τετοιου ειδους επιτραπεζια.αλλα στυλ taboo κτλ πιο "γενικης" χρησης να το πω κι ετσι δεν ειχε...

SpartanGeorge
31-12-2009, 04:54
οπως ειπα και πριν καισσα πηρα το descent.αλλα απ οτι ειδα ειχε κυριως τετοιου ειδους επιτραπεζια.αλλα στυλ taboo κτλ πιο "γενικης" χρησης να το πω κι ετσι δεν ειχε...

Εξαρτάται σε ποιό κατάστημα πήγες.

std04131
31-12-2009, 12:10
Εξαρτάται σε ποιό κατάστημα πήγες.

στο κεντρο...

Cataphract
31-12-2009, 13:51
Ισχύει αλλα τα γενικής χρήσης είναι αηδιαστικά ελάχιστα ούτως ή άλλως. Δεν ΥΠΑΡΧΟΥΝ περισσότερα.

Theio_Vrefos
31-12-2009, 14:41
Πλέον θεωρείται συλλεκτικό. Ακόμα κι αν το έχει κάποιος και θέλει να στο δώσει, μάλλον θα είναι πανάκριβο. Μόνο από e-bay άμα θες.

Πωπω έχω ένα από το 92' κάπου καταχωνιασμένο.

std04131
31-12-2009, 14:43

σε νορμαλ κατασταση;θα το πουλαγες;

Theio_Vrefos
31-12-2009, 15:20

Αρκετά νορμάλ, αλλά δε νομίζω να το πούλαγα. Χρησιμοποιώ τις φιγούρες σε διάφορα rpg που παίζουμε.

Επίσης τώρα μου ήρθε ότι δεν είναι μόνο ένα, αλλά 1.5 + ένα expansion, γιατί ένας φίλος μου είχε δώσει το δικό του που ήταν φύλο και φτερό.

std04131
31-12-2009, 15:22
Αρκετά νορμάλ, αλλά δε νομίζω να το πούλαγα. Χρησιμοποιώ τις φιγούρες σε διάφορα rpg που παίζουμε.

Επίσης τώρα μου ήρθε ότι δεν είναι μόνο ένα, αλλά 1.5 + ένα expansion, γιατί ένας φίλος μου είχε δώσει το δικό του που ήταν φύλο και φτερό.

αυτα ειναι...οκ δεν πειραζει.απλα θα σε σκοτωσω και θα το κλεψω τοτε:dance3::D

Theio_Vrefos
31-12-2009, 15:33
αυτα ειναι...οκ δεν πειραζει.απλα θα σε σκοτωσω και θα το κλεψω τοτε:dance3::d

Θα στο αφήσω στη διαθήκη μου :d

std04131
31-12-2009, 15:34
Θα στο αφήσω στη διαθήκη μου :d

πω thnks!!:adore::p:p

//end of spam:baby:

Scorpio
31-12-2009, 20:10
http://cgi.ebay.com/HERO-QUEST-Board-Game-complete-MB-1990-4101_W0QQitemZ250556465371QQcmdZViewItemQQptZLH_De faultDomain_0?hash=item3a565440db

xe3r
01-01-2010, 09:00
Who likes Munchkin? :D :D :D

MikeN
01-01-2010, 13:16
Jungle Speed
Αγελάδες

Dj Cool - T
01-01-2010, 13:52
Who likes Munchkin? :D :D :D

who doesn't? :D (κάτι ξενέρωτοι... :p)

Jungle Speed
Αγελάδες

lol κάηκες εσύ έ? :D:D:D

Niko$
01-01-2010, 14:20
Jungle Speed

:o :o :o

:adore: :boss:

floyd21
01-01-2010, 16:08
who likes munchkin? :d :d :d

ΝΟΤ

jungle speed

ΝΟΤ

Klinika_Nekros
01-01-2010, 16:10
munchkin γαμάει ρε

mad_nassos
01-01-2010, 19:01
jungle speed
ΝΟΤ

Επειδή χάνεις?? :d

ironman
01-01-2010, 19:08

το χα κι εγω σε αριστη κατασταση (αν εξαιρεσεις το κουτι που ταν καπως σκισμενο) αλλα το πεταξε ο πατερας μου προπερσι γιατι του πιανε χωρο στην αποθηκη :spank::firing:

//μια που ποσταρα κιολας
μηπως ξερει κανεις πως λεγοταν ενα επιτραπεζιο που εμοιαζε με σκακι αλλα ειχε για πιονια σαν πυργακια με ενα χαρτακι. και το καθε χαρτακι ειχε την εικονα ενος αξιωματικου ή συνταγματαρχη ή απλου στρατιωτη και παει λεγοντας. και οταν συναντιονταν το πιονι σου με του αντιπαλου τοτε μονο αποκαλυπτες τι βαθμου στρατιωτη ειχες

καπως ετσι τελος παντων:tounge:

DexterGr
01-01-2010, 19:40
//μια που ποσταρα κιολας
μηπως ξερει κανεις πως λεγοταν ενα επιτραπεζιο που εμοιαζε με σκακι αλλα ειχε για πιονια σαν πυργακια με ενα χαρτακι. και το καθε χαρτακι ειχε την εικονα ενος αξιωματικου ή συνταγματαρχη ή απλου στρατιωτη και παει λεγοντας. και οταν συναντιονταν το πιονι σου με του αντιπαλου τοτε μονο αποκαλυπτες τι βαθμου στρατιωτη ειχες

Το Stratego λες μάλλον.

ironman
01-01-2010, 19:43
Το Stratego λες μάλλον.

ναι μπραβο :boss:

orestisp
01-01-2010, 19:46
http://www.youtube.com/watch?v=RS6a6a4RJM4

Πόσο γαμάει...; :p

skoubri!
01-01-2010, 20:03
http://www.youtube.com/watch?v=RS6a6a4RJM4

Πόσο γαμάει...; :p

Μιλαμε για πραγματικη insanity , ειδικα χτες οταν εφαγα το τοτεμ στη μυτη, την ενιωσα στο πετσι μου :D:D:D:D

Γαμωωωω:D:D:D:D

NorthPole
01-01-2010, 20:48
Το Stratego λες μάλλον.

o re file poso epic paixnidi to stratego!!
makran apo ta kalytera strathgikhs pou exw pai3ei

xe3r
02-01-2010, 00:53
Εχει παιξει κανεις το memoir 44???

std04131
02-01-2010, 05:39
το χα κι εγω σε αριστη κατασταση (αν εξαιρεσεις το κουτι που ταν καπως σκισμενο) αλλα το πεταξε ο πατερας μου προπερσι γιατι του πιανε χωρο στην αποθηκη :spank::firing:

//μια που ποσταρα κιολας

:-(:-(:-(:-(οχι ρε μλκ...

floyd21
10-01-2010, 16:10
http://www.iheartboardgames.com/images/munchkin.jpg

Panoylhs
10-01-2010, 16:13
έμαθε ο μπάκας το munchkin :o

Klinika_Nekros
10-01-2010, 16:23
εσκασα 85 ευρώ στις γιορτές για μανσκιν
άξιζαν τον κόπο

Cataphract
10-01-2010, 16:24
έμαθε ο μπάκας το munchkin :o

Αφού παίξαμε το πιο παραπληγικό μαντσκιν στην ιστορια...

Panoylhs
10-01-2010, 16:57
εσκασα 85 ευρώ στις γιορτές για μανσκιν
άξιζαν τον κόπο

what for? τι πήρες?

xe3r
11-01-2010, 22:57
Ψηνεται κανεις να μαζευτουμε για κανενα καλο επιτραπεζιο?

BuenosDias
11-01-2010, 23:29
εγώ ή 15 ή 20 ευρω για munchkin
αλλά μετα τελείωσε η καταληψη
και μου μεινε το munchkin :tounge:

και δεν έπαιξα ποτε
οπότε ναι, προτεινω να μαζευτούμε να παίξουμε κανα καλό παιχνίδι... munchkin
να μου ξαναθυμίσετε και πως παίζεται :tounge:

Sirimourdios
12-01-2010, 00:49
pshnomai kjg;jgjoikj

dj Skoplus
12-01-2010, 00:56
to mono epitrapezio pou mou arese htan auto me to paketo tsigara

tou rixnes me ton antixeira ki ama kathotan orthio eskages sfaliares

trelameno htan

d3m
12-01-2010, 01:03
http://wargames.com.hk/oscommerce/images/res/supmun_88_130.jpg

3 ωρες καψιμο χθες...επος...:metal:

Cataphract
12-01-2010, 01:20
Τουρνουά μάντσκιν.

Κατεβαζω ομάδα με Στέφανο, Λεωνίδα και Υγκ και σας πήραμε τα σώβρακα.

xe3r
12-01-2010, 01:24
Το λεμε για τωρα η για μετα την εξεταστικη?

Cataphract
12-01-2010, 01:31
Το λεμε για τωρα η για μετα την εξεταστικη?

Θα έλεγα μετά από Σήματα & Συστήματα.

Έλεος, ποιος θα διαβάσει μετά από τέτοιο πσολιόγκο;

baggio_10
01-02-2010, 17:10
Παιδιά καλησπέρα σας, είμαι καινούργιος το forum και θα ήθελα την βοήθειά σας. Τον τελευταίο καιρό ανακάλυψα ότι μου αρέσουν τα παιχνίδια στρατιγικής, είχα στο PC το risk και μου άρεσε, νομίζω είχα το risk II. Θέλω όμως να το αγοράσω σε επιτραπέζια μορφή, με ένα πρόχειρο ψάξιμο στο internet βρήκα αυτά τα δύο,
http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=EPI.000012&u=RISK-BALANCE-OF-POWER
http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=EPI.000013&u=RISK-REINVENTION
ξέρει κάποιος να μου πει τις διαφορές τους? υπάρχουν κι άλλες παραλλάγες του παιχνιδίου? Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα περισσότερο είναι να μπορούν να παίξουν ακόμα και δύο άτομα μόνο.
Ευχαριστώ πολύ.

Cataphract
01-02-2010, 17:36
Παιδιά καλησπέρα σας, είμαι καινούργιος το forum και θα ήθελα την βοήθειά σας. Τον τελευταίο καιρό ανακάλυψα ότι μου αρέσουν τα παιχνίδια στρατιγικής, είχα στο pc το risk και μου άρεσε, νομίζω είχα το risk ii. Θέλω όμως να το αγοράσω σε επιτραπέζια μορφή, με ένα πρόχειρο ψάξιμο στο internet βρήκα αυτά τα δύο,
http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=epi.000012&u=risk-balance-of-power
http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=epi.000013&u=risk-reinvention
ξέρει κάποιος να μου πει τις διαφορές τους? υπάρχουν κι άλλες παραλλάγες του παιχνιδίου? Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα περισσότερο είναι να μπορούν να παίξουν ακόμα και δύο άτομα μόνο.
Ευχαριστώ πολύ.

Πληροφορικάριος είσαι;

Panoylhs
01-02-2010, 17:38
Πληροφορικάριος είσαι;

αν ήταν diτης αντι για pc, θα έλεγε "μηχανή" τον υπολογιστή :boss:

Panoylhs
01-02-2010, 17:39
http://wargames.com.hk/oscommerce/images/res/supmun_88_130.jpg

3 ωρες καψιμο χθες...επος...:metal:

xaxax Πουσταρά ποτε θα σε γαμήσω? παιξαμε πυραμίδες και νίκησα την τελευταία φορά με jimko, oliver και alex :3some:

Incubus
01-02-2010, 18:01
Παιδιά καλησπέρα σας, είμαι καινούργιος το forum και θα ήθελα την βοήθειά σας. Τον τελευταίο καιρό ανακάλυψα ότι μου αρέσουν τα παιχνίδια στρατιγικής, είχα στο PC το risk και μου άρεσε, νομίζω είχα το risk II. Θέλω όμως να το αγοράσω σε επιτραπέζια μορφή, με ένα πρόχειρο ψάξιμο στο internet βρήκα αυτά τα δύο,
Ευχαριστώ πολύ.

Το BalanceOfPower σίγουρα μπορούν να το παίξουν δύο άτομα, γι' αυτό το λόγο έχει φτιαχτεί. Μάλιστα, το αγόρασα πρόσφατα και παίζω με ένα φίλο μου και είναι αρκετά καλό. Βέβαια, μην ξεχνάμε ότι είναι Risk, οπότε το ζαράκι παίζει το ρόλο του. Όμως, άμα σκεφτείς το νόμο των μεγάλων αριθμών και σταματάς όταν χάνεις πολλούς στρατούς, το παιχνίδι έχει πολύ μεγάλο στρατηγικό βάθος, πολύ περισσότερο από το κλασικό Risk. Και σίγουρα είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι για 2 άτομα.

// Προσοχή όμως, το BalanceOfPower μπορούν να το παίξουν μόνο 2 άτομα ενώ το Reinvention είναι για 3-5 παίχτες.

AntoniaS
01-02-2010, 18:01
xaxax Πουσταρά ποτε θα σε γαμήσω? παιξαμε πυραμίδες και νίκησα την τελευταία φορά με jimko, oliver και alex :3some:

hehehehehe pws to epathes kai nikises????? :nhl::banana::banana::banana:

Panoylhs
01-02-2010, 18:04
hehehehehe pws to epathes kai nikises????? :nhl::banana::banana::banana:

θα σε φτιαξω κι εσενα ;-) ετοιμασου για epic munchkin btw :afro:

AntoniaS
01-02-2010, 18:12

na mi sou thimisw tin teleutaia fora...
panigyrika eixa nikisei :D :afro: :D

Klinika_Nekros
01-02-2010, 18:13

όπου θες
όποτε θες

Cataphract
01-02-2010, 18:14
Άντε ρε κακομοίρηδες μου μάθατε και το epic munchkin...

Klinika_Nekros
01-02-2010, 18:27

την τελευταία φορά που παίξαμε μαζί έχασες αν δεν με απατάει η μνήμη μου
noob

Panoylhs
01-02-2010, 18:32

εχεις δίκιο, μόνο εσύ επιτρέπεται να παίζεις.. Αντονία άκυρο το epic αρα :-(

AntoniaS
01-02-2010, 18:50
εχεις δίκιο, μόνο εσύ επιτρέπεται να παίζεις.. ΑντΩνία άκυρο το epic αρα :-(

entaksei as min paiksoume epic, as paiksoume to aplo :p

smokejohn
01-02-2010, 23:15
εχεις δίκιο, μόνο εσύ επιτρέπεται να παίζεις.. Αντονία άκυρο το epic αρα :-(

+1ας για το απλό.. Έχω τα δύο πρώτα. Παίζει και το δεύτερο expansion κανείς από εσάς?? :p

Cataphract
02-02-2010, 00:45
την τελευταία φορά που παίξαμε μαζί έχασες αν δεν με απατάει η μνήμη μου
noob

Δεν θυμάμαι να έχουμε παίξει μαζί.

Επίσης το ότι έχασα δε σημαίνει ότι κέρδισες εσύ :sleep:

baggio_10
02-02-2010, 10:18
Πληροφορικάριος είσαι;

Τεχνικός είμαι...

Cataphract
02-02-2010, 14:04
Τεχνικός είμαι...

Άρα δε σου μιλάμε.

Εδώ είναι των πληροφορικάριων.

:boss:

baggio_10
02-02-2010, 15:59
Άρα δε σου μιλάμε.

Εδώ είναι των πληροφορικάριων.

:boss:

Άργησες φίλε :dance3:, με βοήθησε ο Incubus, και τον ευχαριστώ πολύ!!!

Heavy_Load
02-02-2010, 16:11
Ευχαριστώ πολύ.

Η καλυτερη εκδοση risk ειναι η τελευταια που εχει 3 τυπους παιχνιδιου. (κλασσικο, παγκοσμια κατακτηση, και αρχηγειο). Βασικα το αρχηγειο μετραει πολυ και κανει τη διαφορα. Αμα εισαι ηδη εξοικειωμενος με το παιχνιδι θα το μαθεις ευκολα, και το κανει αρκετα πιο ενδιαφερον.
Το risk γενικα δεν παιζεται με 2 παικτες γιατι ειναι ζαρι. Το νοημα του ειναι να μη δειχνεις τη δυναμη σου εξαρχης και να κανεις συμμαχιες, γι αυτο παντα βλεπεις να παιζεται 3+. Παντως αν θες σωνει και καλα να παιζεις με 2 παικτες, παρε την εκδοση που σου λεω, και ελεγξε 2 σρατευματα εσυ και 2 ο αντιπαλος σου (4 παικτες και καλα δηλαδη). Γινεται κι αυτο, απλα εχει πιο πολλη φαση με κανονικους παικτες οπου γινονται συμμαχιες-προδοσιες κλπ.
Επειδη δε βλεπω κατι ιδιαιτερο στο ονομα του (απλα risk λεει απεξω), ζητα αμα ειναι την εκδοση του risk με το αρχηγειο.

baggio_10
02-02-2010, 16:29
Επειδή σίγουρα στα e-shop δεν θα ξέρουν να με βοηθήσουν και να μου δόσουν το σωστό, γνωρίζεται να μου πείτε κάποιο μαγαζί που μπορώ να το βρω? κάπου κοντα στο κέντρο.

Heavy_Load
02-02-2010, 16:34
Επειδή σίγουρα στα e-shop δεν θα ξέρουν να με βοηθήσουν και να μου δόσουν το σωστό, γνωρίζεται να μου πείτε κάποιο μαγαζί που μπορώ να το βρω? κάπου κοντα στο κέντρο.

Εμενα μου το χαν παρει απο hondos center. Ακριβως πανω στην ομονοια. Στο υπογειο εχει επιτραπεζια.

baggio_10
02-02-2010, 16:43
Έχουν τα hondos επιτραπέζια? Κοίτα τι μαθαίνει κανείς!!! Ευχαριστώ πολύ, θα πεταχτώ αύριο να ρίξω μια ματιά.

TopGear
02-02-2010, 16:50
Έχουν τα hondos επιτραπέζια? Κοίτα τι μαθαίνει κανείς!!! Ευχαριστώ πολύ, θα πεταχτώ αύριο να ρίξω μια ματιά.

Σε κάποια Hondos που υπάρχει και τμήμα παιχνιδιών - βιβλιοπωλείο, όχι σε όλα. Επίσης, πάρα πολλά έχουν και τα Jumbo, στοίβες ολόκληρες στους διαδρόμους, οπότε αν θες ρίξε κι εκεί μια ματιά.

Cataphract
02-02-2010, 18:26

Προδότη Incubus!

Void
02-02-2010, 18:28

Μη του δίνεις σημασία φίλε το παιδί είναι ο χαζός του forum...

NorthPole
02-02-2010, 19:09
phgaine sthn kaisa ekei exei psilosigoura h kai se jumbo

epishs paixnidi strathgikhs boreis n arxiseis me figoures (warhammer, lord of the rings klp klp)
alla einai psiloakriva kai apaitoun diavasma gia tous kanones
alla an ta pai3eis ni8weis strathgos:p

Cataphract
02-02-2010, 19:11
phgaine sthn kaisa ekei exei psilosigoura h kai se jumbo

epishs paixnidi strathgikhs boreis n arxiseis me figoures (warhammer, lord of the rings klp klp)
alla einai psiloakriva kai apaitoun diavasma gia tous kanones
alla an ta pai3eis ni8weis strathgos:p

Αλλά μέχρι να τα φτιάξεις νιώθεις μαλάκας :confused:

NorthPole
02-02-2010, 19:13
Αλλά μέχρι να τα φτιάξεις νιώθες μαλάκας :confused:

dn einai aparaithto na ta vapseis
ayta einai gia osous thn eidan kalitexnes
boreis n agoraseis ta models
kai na paizeis
sta @@ sou an o death bringer (tyxaio onoma)
einai gri kai oxi mayroaspro kokkinos me portokali kai roz poua
th maxh na pai3eis na goustareis

Cataphract
02-02-2010, 19:20
kai na paizeis

Νταξ αμα είναι έτσι πάρε τους κανόνες και παίξε με σημαιάκια να γουστάρεις και να είναι και τζάμπα.

Και γω βαριέμαι να τους βάψω αλλά όντως άμα είναι ικανοποιητικά βαμμένοι σε καλοφτιαγμένο τερραίν (δε σου λέω εξωφρενικά πράματα) αλλάζει εντελώς το πράμα.

DexterGr
02-02-2010, 19:24
Έχω ασχοληθεί παλιότερα με φιγούρες LOTR (και βάψιμο και terrain χειροποίητα :smokin: ) και λέει άγρια. Αλλά πολλά τα λεφτά Άρη, οπότε το έχω παρατήσει το άθλημα.

Cataphract
02-02-2010, 19:29
Έχω ξεκινήσει να φτιάχνω παιχνίδι στρατηγικής για λίγες (20-30 μινιατούρες) με ένα φίλο, οπότε μην τις πετάτε ακόμα ;)

Gravity
02-02-2010, 19:51
kai na paizeis

υπαρχει νεκρον πλεϊερ??

Cataphract
02-02-2010, 19:56
υπαρχει νεκρον πλεϊερ??

Κλινικά νεκρόν. :p

Panepistimonas
02-02-2010, 20:20
υπαρχει νεκρον πλεϊερ??

Κάποτε τα 5 wounds του T8 έμοιαζαν εντυπωσιακά...

Olorin
07-02-2010, 06:11
Το δηλώνω και επίσημα ότι "ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ" που είχα αγοράσει το Munchkin πριν από 2,5 χρόνια και μόλις σήμερα έπαιξα για πρώτη φορά... απλά επικό!!!:adore::metal: