PDA

Επιστροφή στο Forum : παρακολουθηση κινητου τηλεφωνου η αριθμου

nk242
04-01-2007, 21:42
υπαρχει τετοια δυναtοτητα μεσω προγραμματος-pc εκτος flexispy?
αν ξερεις μονο αριθμο τηλεφωνου κανεις δουλεια η μπα?
με online εταιρια στο internet?

chryssanthoula
04-01-2007, 22:10
:D

Όταν λες παρακολούθηση? Παρακολούθηση των κλήσεων ή εντοπισμό θέσης? Υπάρχουν σχετικές διαδικασίες μέσω των εταιριών και αν θες μπορώ να σε εννημερώσω σχετικά....
Αν θες όποια παρακολούθηση μέσω υπολογιστή (να το κάνεις μόνος σου)πρέπει να "παρέμβεις" στη συσκευή... Στην ουσία παρακολουθείς τη συσκευή και όχι το νούμερο.

-> Για Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να στείλεις email στις "αποδείξεις" του Ευαγγελάτου όπου και σε ενημερώσουν σχετικά!!!

nk242
04-01-2007, 23:32
Παρακολούθηση των κλήσεων-μνμτων...το καλυτερο
εντοπισμό θέσης η χειροτερη περιπτωση
Υπάρχουν σχετικές διαδικασίες μέσω των εταιριών και αν θες μπορώ να σε εννημερώσω σχετικά.... καλο θαταν αν ειναι ευκολο....ευαριστω
βασικα το flexispy ειναι ενα προγραμμα π βλεπει τα παντα στο κινητο...αλλα νομιζω πρεπει να τρεξει στο κινητο κ ειναι μονο για symbian.....
χωρις χρηματα μεσω pc η αλλου τροπου αν ξερεις μονο αριθμου κινητου τηλεφωνου....γινεται τπτα?

chryssanthoula
05-01-2007, 21:27
Μπορείς να ζητήσεις από την εταιρία σου (εντελώς δωρεάν) τη λίστα εισερχομένων και εξερχόμενων κλήσεων για το δικό σου κινητό (θα χρειαστεί ταυτότητα) και για άλλο πρόσωπο χρειάζεσαι εισαγγελίκη παρέμβαση. Η λίστα περιλαμβάνει και sms. Δεν μπορείς να δείς το περιεχομενο των μνμτων παρα μόνο τον παραλήπτη και ωρα που στάλθηκαν.
Δεν μπορεις να "ακουσεις" την συνομίλια αν αυτο θες παρά μόνο μέσω "επέμβασης" στη συσκευή που φυσικά δεν είναι νόμιμο. Λογικά πρέπει να φορτωθεί κάποιο λογισμικό.
Μπορείς να μάθεις και από που εκπέμπει το κινητό ΣΟΥ πάλι με γραπτή αίτηση. Για λογαριασμο τρίτου πάλι με βούλευμα...

Ολα τα παραπάνω αφορούν προσωπικά δεδομένα και δίνονται με πολλή προσοχή από τις εταιρείες και μόνο στους κατόχους των κινητών.
Ότι άλλο μόνο μέσω εισαγγελικής παρέμβασης...

manta-rini
06-01-2007, 04:38

sorry για την εντελως αδιακριτη ερωτηση:baby: ..αλλα δεν κρατιεμαι να μην ρωτησω...θες να παρακολουθησεις την κοπελα π χωρισατε?lool.....xaxaxaxa:D :tounge: :baby:

nk242
06-01-2007, 13:45
basika kali idea alla den aixzei na pesw toso.....exw kollito p endiaferetai giayto p ta xe me mia apo krhth k den mporei na thn petyxainei......
se mena de xreiazetai giati xerw p menei wres doyleias klp
opote.....

chryssanthoula
07-01-2007, 06:27
Παντως προσωπικά αν μάθαινα οτι ο γκόμενός μου παρακολουθεί το τηλ μου με τον α ή β τρόπο θα έβαζα κάποιον να τον δείρει...!!!! Γκρρρρ!!!

nk242
07-01-2007, 13:02
κ ποιος δε θα το κανε.........του ειπα να μην κανει καμια μλκια αλλα αυτος ειχε υποψιες απο καιρο κ οταν τα ειχε.....αλλη ιστορια απο κει......
τι να πει κανεις οπως του τι δωσει.....

ted
27-07-2007, 03:15
man auto pou thelei o filarakos sou pes tou na to xexasei!!apla...

gia na kanei kati tetoio prepei prwton na einai polu magas!!2o na exei gnwseis upologistwn+texnologika mesa+na einai polles wres online parakolouthhsh!!!

ektos kai an mpei se kanena doruforo tou f B| h den xerw kai egw ti..

ara?pes tou na to xexasei!
uparxoun kai alles luseis otan h texnologia den vohtha..opws social engineering man!

xmen_am
17-08-2007, 23:33
Θα ξεφύγω από το θέμα άλλά βρε παιδιά δεν καταλαβαίνω κάτι γιατί κάποιος πρέπει να μπει σε μια τέτοια διαδικασία με ότι και αν έχει περάσει.
Σίγουρα δεν είναι ευχάριστο να σε κερατώσει ή να σε κοροιδεύει μες τα μούτρα σου αλλά υπάρχουν και άλλοι τρόποι να τον/την κάνεις να μιλήσει π.χ. βραστά αυγά κάτω από τις μασχάλες, τον/ την τοποθετείς στον προκρούστη και τον/την τεντώνεις μέχρι να μιλήσει και άλλα τέτοια. χιχι :D
Πλάκα κάνω απλώς πιστεύω ότι πέφτεις πολύ χαμηλά ακόμα έστω και αν αρχίσεις και το σκέφτεσαι.
Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου nk242.

liso23
17-09-2011, 21:21
παιδια, ισως ψιλοξεφευγω, αλλα αν ενας γονεας θελει να "παρακολουθησει" το ανηλικο παιδι του, εχει το δικαιωμα να ζητησει την λιστα των κλησεων και των μηνυματων απο και προς το τηλεφωνο του παιδιου, ετσι δεν ειναι; και αν ναι γνωριζεται αν εχει επισης τη δυνατοτητα να ακουσει αυτες τις συνομιλιες και να διαβασει αυτα τα μηνυματα;

CHRIS_FEMALE
17-09-2011, 21:28
αν εχεις σοβαρες υποψιες για κατι πολυ σοβαρο υποπτο βαλε επειγοντως ιδιωτικο ντέντεκτιβ...

CHRIS_FEMALE
17-09-2011, 22:33
παιδια, ισως ψιλοξεφευγω, αλλα αν ενας γονεας θελει να "παρακολουθησει" το ανηλικο παιδι του, εχει το δικαιωμα να ζητησει την λιστα των κλησεων και των μηνυματων απο και προς το τηλεφωνο του παιδιου, ετσι δεν ειναι;

ΝΑΙ

και αν ναι γνωριζεται αν εχει επισης τη δυνατοτητα να ακουσει αυτες τις συνομιλιες και να διαβασει αυτα τα μηνυματα?

ΟΧΙ

τα παραπάνω αφορουν κινητη τηλεφωνια

τωρα αν αφορα σταθερη τηλεφωνια
ζητας απο τον ΟΤΕ να κανει αρση απορρητου στο
νουμερο του σταθερου σου για κακόβουλες κλησεις
και υποπτες συνομιλιες.

liso23
19-09-2011, 11:30
οκ ευχαριστω πολυ! μπορω να μαθω επισης αν συνδεεται και στο ιντερνετ απο το κινητο αυτο;

CHRIS_FEMALE
19-09-2011, 22:34
Μάνα ,δεν γνωρίζεις άν το σπλάχνο σου έχει καρτοκινητή ή σύνδεση...;:-(:adore::confused:

CHRIS_FEMALE
19-09-2011, 22:54
Μπορεί να μπεί και με καρτοκινητή αλλά και με σύνδεση.
Η σύνδεση μπορεί να παρακολουθηθεί μέσω μηνιαίου αναλυτικού λογαριασμού.
Η καρτοκινητή όχι, εκτός κι άν εσύ μάνα,κάνεις έλεγχο στα cookies[δλδ σε ποιες ιστοσελίδες χτύπησε] του κινητού ,την οποία κίνηση την θεωρώ μη προσβάσιμη έως πολύ χλωμή...
Η χρέωση για σερφάρισμα στο ίντερνετ μεσω κινητου ήταν 2ευρω[ίσως τώρα και περισσότερα]την ωρα.Άν σου ζητά συνεχώς λεφτάκια ,σερφάρει ασύστολα.

Akrovolistis
20-09-2011, 01:23
παιδια, ισως ψιλοξεφευγω, αλλα αν ενας γονεας θελει να "παρακολουθησει" το ανηλικο παιδι του, εχει το δικαιωμα να ζητησει την λιστα των κλησεων και των μηνυματων απο και προς το τηλεφωνο του παιδιου, ετσι δεν ειναι; και αν ναι γνωριζεται αν εχει επισης τη δυνατοτητα να ακουσει αυτες τις συνομιλιες και να διαβασει αυτα τα μηνυματα;

Υπαρχει ειδικο μηχανημα που το συνδεεις στο κινητο και κατεβαζει ολα τα δεδομενα σε λιγα δευτερολεπτα. Ένα τετοιο ειχε ενας στη σειρα "24".... Ρ:

CHRIS_FEMALE
20-09-2011, 01:25
ναι και τωρα καταλαβε τι της ειπες
εκτος κι αν ειναι μουφα η μανα .............;-)

dhimo
07-11-2011, 18:28
[QUOTE=nk242;382670]υπαρχει τετοια δυναtοτητα μεσω προγραμματος-pc εκτος flexispy?

info2
22-03-2012, 15:49

Nai yparxei τροπος.Οχι για να ακουσεις τις κλησεις του,αλλά για να δεις σε τι αριθμους καλεσε,καθως επισης και να διαβασεις τα σμς που εχει στειλει.Ο τροπος ειναι ο εξης:Θα πρεπει απο το κινητο του παιδιου σου να παρεις χωρις να σε δει την καρτα sim /κατοπιν να την βαλεις στην ειδικη συσκευη που υπαρχει ,και στην οθονη του υπολογιστη σου διαβαζεις αυτα που ανεφερα παραπανω.

Mr. Iso
24-03-2012, 02:11
Nai yparxei τροπος.Οχι για να ακουσεις τις κλησεις του,αλλά για να δεις σε τι αριθμους καλεσε,καθως επισης και να διαβασεις τα σμς που εχει στειλει.Ο τροπος ειναι ο εξης:Θα πρεπει απο το κινητο του παιδιου σου να παρεις χωρις να σε δει την καρτα sim /κατοπιν να την βαλεις στην ειδικη συσκευη που υπαρχει ,και στην οθονη του υπολογιστη σου διαβαζεις αυτα που ανεφερα παραπανω.

Ποιος σας τα λέει αυτά μωρέ?? Κ η λίστα κλήσεων κ τα sms είναι αποθηκευμένα στο κινητό. Διαβάζοντας την SIM δεν θα δεις τπτ από αυτά. (εκτός απο τις επαφές ή τυχών sms που έχει αποθηκευσει μέσα σ αυτή) Κ btw σιγά μην σου πει το παιδί σου το PIN κ σιγά μην έχει αφήσει το εργοστασιακό.

Επίσης, ακόμη κ αν δοκιμάσετε να βάλετε την δικιά σας SIM μέσα στην συσκευή του, τότε η λίστα κλήσεων κ τα SMS θα διαγραφούν από μόνα τους. Είναι δεικλείδα ασφαλείας των περισσότερων νέων κινητών να το κάνουν αυτό μόλις αντιληφθουν διαφορετική SIM, για προστασία προσωπικών δεδομένων.

Επίσης μιας κ ξεθάφτηκε, παραπάνω από τα μισά που έχουνε γραφτεί εδώ μέσα είναι τεράστια ψέματα.!!

info2
24-03-2012, 14:42
Ποιος σας τα λέει αυτά μωρέ?? Κ η λίστα κλήσεων κ τα sms είναι αποθηκευμένα στο κινητό. Διαβάζοντας την SIM δεν θα δεις τπτ από αυτά. (εκτός απο τις επαφές ή τυχών sms που έχει αποθηκευσει μέσα σ αυτή) Κ btw σιγά μην σου πει το παιδί σου το PIN κ σιγά μην έχει αφήσει το εργοστασιακό.

Επίσης, ακόμη κ αν δοκιμάσετε να βάλετε την δικιά σας SIM μέσα στην συσκευή του, τότε η λίστα κλήσεων κ τα SMS θα διαγραφούν από μόνα τους. Είναι δεικλείδα ασφαλείας των περισσότερων νέων κινητών να το κάνουν αυτό μόλις αντιληφθουν διαφορετική SIM, για προστασία προσωπικών δεδομένων.

Επίσης μιας κ ξεθάφτηκε, παραπάνω από τα μισά που έχουνε γραφτεί εδώ μέσα είναι τεράστια ψέματα.!!

Μας τα λεει η τεχνολογια .Και μην επιμενεις το εχω δει με τα ματια μου.Ισχυει ολα οσα εγραψα.

Mr. Iso
25-03-2012, 21:03
Μας τα λεει η τεχνολογια .Και μην επιμενεις το εχω δει με τα ματια μου.Ισχυει ολα οσα εγραψα.

Εκτός κ αν είσαι κανένας engineer σε sim manufacturer, οπότε κ θα είναι λογικό να μη μας εξηγήσει πως μπορεί να γίνει αυτό, τότε θα αμφιβάλω κ θα επιμείνω απίστευτα. Δεν γίνεται. Η SIM δεν κρατάει τπτ από αυτά στη μνήμη της.

info2
26-03-2012, 01:20
H texnologia προχωραει παδια,και τα παντα διαβαζονται.
USB SIM Card Reader .Kai einai φτηνα.Ολοι μπορουν να τα αγορασουν ,οχι ομως να το χρησιμοποιησεις για
παρανομους σκοπους.

Mr. Iso
27-03-2012, 00:04
Ναι, το ξέρω ότι υπαρχουν SIM Readers, εδώ κ χρόνια. Αλλά αυτό που διαβάζουν είναι ότι είναι αποθηκευμένο στην κάρτα SIM. Κ αυτή τα μόνα που κρατάει είναι επαφές τηλεφωνικού καταλάγου κ αποθηκευμένα sms (τα οποία πρέπει ο χρήστης να επιλέξει ότι θέλει ν' αποθηκευτούν σ αυτή). Μόνο αυτά λοιπόν. Όχι λίστα κλήσεων, όχι όλα τα sms. Κατάλαβες??

kyroudisnikos
14-07-2012, 04:23
Δεν νομιζω να ειναι τοσο απλο... Πιο πιθανον ειναι να τα λενε για να μας τρομοκρατουν.

__________________________________________________ _____________________________

https://sites.google.com/site/marinelibra7/

marios_521
04-09-2012, 12:35
Υπαρχει ειδικο μηχανημα που το συνδεεις στο κινητο και κατεβαζει ολα τα δεδομενα σε λιγα δευτερολεπτα. Ένα τετοιο ειχε ενας στη σειρα "24".... Ρ:

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες;
Εννοούσες SIM reader;

primal
17-10-2012, 00:08
καλησπερα παιδια, ειμαι νεος στο φορουμ. εχω μια ερωτηση: εχω προσβαση στο κινητο της, μπορω να το παρω κ να του εγκαταστησω οτι θελω. τι software υπαρχει για να κανω ενα μικρο spying? δωστε λιγη help εδω γτ..........:so_mad:

eXagonHellas
27-11-2012, 18:59
καλησπερα παιδια, ειμαι νεος στο φορουμ. εχω μια ερωτηση: εχω προσβαση στο κινητο της, μπορω να το παρω κ να του εγκαταστησω οτι θελω. τι software υπαρχει για να κανω ενα μικρο spying? δωστε λιγη help εδω γτ..........:so_mad:

υπάρχουν αρκετά προγράμματα στο διαδίκτυο για να εγκαταστήσεις, αλλά στην Ελλάδα δε δουλεύουν πάντα καλά. αν θες να κάνεις τη δουλειά σου θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις την αρχαιότερη μέθοδο κατασκοπίας, που είναι να αλιεύσεις πληροφορίες από τους φίλους της , με τρόπο που να στα λένε από μόνοι τους, αν πάλι επιμένεις να χρησιμοποιήσεις λογισμικό στο κινητό της, ψάξε τη νομοθεσία και θα δεις, ο εισαγγελέας ξεκινάει την αγόρευσή του με 20 χρόνια Φυλακή ,να ξέρεις ότι γενικά η κατασκοπία σε ατομικό επίπεδο έχει χαρακτηριστεί κακούργημα.
οπότε κάνε ότι καλύτερο μπορείς με τα λόγια , και θα είσαι μια χαρά.

η μόνη περίπτωση που θα μπορείς να γλυτώσεις μια άσχημη καταδίκη αν βέβαια καταλάβαινε ότι την παρακολουθείς με τεχνικά μέσα , είναι να συνδέεται η παρακολούθηση σου με πληροφορίες που οδηγούν σε βεβαιωμένα θέματα με : ναρκωτικά , ανθρωποκτονίες ,ή παιδεραστία , εκεί θα άλλαζε η όλη ιστορία.

zakys
06-03-2013, 00:37
Η παρακολούθηση κινητού τηλεφώνου είναι ένα δημοφιλές αίτημα για υπηρεσίες έρευνας τόσο στο διαδίκτυο όσο και για τους ιδιωτικούς ερευνητές. Όσο αυξάνεται η ανάγκη για χρήση κινητών τηλεφώνων, το οποίο τείνει να αντικαταστήσει το σταθερό τηλέφωνο, τόσο αυξάνεται και η ανάγκη που υπάρχει ώστε να υπάρξει παρακολούθηση ενός κινητού τηλεφώνου.Σχετικά με την παρακολούθηση κινητού τηλεφώνου υπάρξει ένα ευρύ φάσμα πιθανών αιτιών για τους οποίος κάποιος επιθυμεί και ζητά αυτή την υπηρεσία. Μερικοί από τους λόγους αυτούς μπορεί ναι είναι ο εντοπισμός οχημάτων ή η προσωπική εποπτεία ατόμων που μπορεί να είναι σημαντικά για εμάς και θέλουμε να γνωρίζουμε κάθε στιγμή που βρίσκονται ώστε να αισθανόμαστε σίγουροι για την ασφάλειά τους. Επιπλέον, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως εργαλείο για τον εντοπισμό αγνοούμενων προσώπων.Με τη σημερινή εξέλιξη της τεχνολογίας, σχεδόν όλα τα σύγχρονα κινητά τηλέφωνα έχουν την ικανότητα να εντοπιστούν με αποτέλεσμα η αναζήτηση ή η παρακολούθηση των κινήσεων ενός ατόμου να είναι πιο εύκολη από ποτέ.Η υπηρεσία αυτή μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για επαγγελματικούς σκοπούς αλλά και για προσωπικούς. Επομένως υπάρχουν αμέτρητοι λόγοι για τους οποίους μπορεί να επιθυμείτε την παρακολούθηση ενός κινητού τηλεφώνου.

Peppa
08-07-2014, 13:13
Καλησπερα παιδια, σχετικα με την παρακολουθηση κινητων τηλεφωνων θελω να ρωτησω το εξης: εχω μια υποψια οτι το κινητο μου μπορει να παρακολουθεται αλλα αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι το εξης: 1) ο κοριος τοποθετειται στην συσκευη η στην καρτα sim?
2) αν εχω τοποθετησω αλλη καρτα sim στην ιδια συσκευη συνεχιζει να παρακολουθειται το κινητο;
και 3) επειδη δεν εχω μονο εναν αριθμο τηλεφωνου εαν το κινητο μου παρακολουθειται και εγω σε καποια φαση βαλω αλλη καρτα sim μετα την βγαλω και την βαλω σε αλλη συσκευη τοτε θα μπορει να παρακολουθειται και στην δευτερη συσκευη;

Analosimos
09-07-2014, 00:40
Από το λίγο που είχα διαβάσει κατεβάζεις στο κινητό ένα πρόγραμμα? λογισμικό? (που έχει αυτήν την δυνατότητα) αλλά πρέπει το ίδιο λογισμικό να εγκατασταθεί και στο κινητό του άλλου που σε παρακολουθεί. Και πληρώνεις κάποια συνδρομή? ... αυτά τα λίγα

μανωλης
09-07-2014, 01:07
βασικα πως την εχεις δει ετσι αναρωτιεμαι το παιζεις κλουζο κ ετσι? οστοσο αυτο που περιγραφεις δεν ειναι νομιμο χωρις αρση απορριτου.

Peppa
10-07-2014, 02:32
βασικα θα ηθελα καποιος αν ξερει ποιο συγκεκριμενα να μου απαντησει στις ερωτησεςι που εχω κανει πιο πανω δλδ αν τοποθετειται το λογισμικο αυτο στην σιμ η στν συσκευη κτλπ

9volto
14-07-2014, 22:42
Δεν μπορεί να παγιδευτεί η κάρτα sim. Αυτό που παγιδεύεται είναι το τηλέφωνο μέσω λογισμικού. Αυτό σήμαινει ότι θα πρέπει να διαθέτεις smartphone για να μπορέσει κάποιος να στο παγιδέψει με λογισμικό και να μπορεί να καταγράφει κλήσεις μηνύματα που είσαι και τι λες. Εάν έχεις iphone θα πρέπει να είναι jailbreak αλλιώς δεν μπορεί το iphone απο default να δεχτεί καμία εφαρμογή παρακολούθησης.

Παλιότερα η παρακολούθηση γινόταν με παγιδευμένο τήλεφωνο που είχε μέσα του κοριό. Αυτό δεν μπορούσε να γίνει σε όλα τα κινητά. Ορισμένα τηλέφωνα είχαν την δυνατότητα και τον χώρο να τοποθετήσει ένας έμπειρος τεχνικός κοριό για να σε παρακολουθεί.

Με μιά επαναφορά ρυθμίσεων ή ολική διαγραφή του κινητού το τηλέφωνο θα σβύσει οποιαδήποτε κακόβουλη εφαρμογή έχει εγκατασταθεί! :)

maraleta
26-07-2014, 23:39
9volto δλδ εινααι σιγουυρο οτι η καρτα sim δεν μπορει να παγιδευτει;;
πχ αν εγω βγαλω την σιμ που ειχα στο παγιδευμενο κινητο και την βαλω σε αλλη συσκευη δεν υπαρχει θεμα ετσι;

asimvatos
27-07-2014, 06:51
Καλά μόνο εγώ ανησυχώ με το τι ειπώνεται εδώ μέσα?Ο άλλος θέλει να παρακολουθήσει το κινητό της γκόμενάς του...Η άλλη του παιδιού της...Ότι νάναι...

Να προτείνω εγώ απλές λύσεις?Να είσαι σωστός με την κοπέλα να μην κάνει μαλακίες...Και αν φταίει αυτή δωστηνα δρόμο...Ξεφτίλα να ψάχνεις τα τηλέφωνα...

όσο για την μαμά...Το πιο πιθανό είναι να είσαι υπερβολική...Αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις εγώ θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να μιλήσεις στο παιδί σου για ότι και αν είναι αυτό που φοβάσαι κ έχεις υποψίες...Αν απλά θες να το κάνεις γενικά χωρίς να φοβάσαι κάτι απλά για να δεις τι κάνει να ξέρεις ότι είναι απαράδεκτο και θα του δημιουργήσεις πρόβλημα...Αν φοβάσαι κάτι μίλα του...Και αν το δασκάλεψες καλά και έχει μυαλό δεν θα μπλέξει...Ούτως η άλλως αν έχει όντως μπλέξει το να τον παρακολουθήσεις για να τον κράξεις δεν θα βοηθήσει...Θα χρειαστεί πάλι να τον βοηθήσεις και να του μιλήσεις...Καντο εξαρχής...

ο μεγάλος αδερφός εν δράσει καταντήσαμε...χάσαμε την όποια κοινωνική επαφή και καταλήξαμε κατάσκοποι...στραβά αρμενίζουμε

maraleta
27-07-2014, 13:19
asimvatos δεν ειμαι μητερα ειμαι μια κοπελα που υποψιαζομαι οτι μου εχουν παγιδευσει το κιν. και για αυτο ρωταω τους τροπους που μπορει να γινει....ξερεις αν η σιμ μπορει να πιγιδευτει; αν δλδ μπει σε αλλο κιν α νσυνεχιζεται και εκει η παρακολουθηση;