PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΟΤΕ

Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

dt008
15-09-2006, 13:55
επειδή μου είχανε ζητήσει πάάάάάάάάάάάρα πολλοί να ενημερώσω μόλις παιχτεί κάτι, ανοίγω thread :-)

ορίστε και το link
http://www.ote.gr/inside.asp?id=727

ChemicaL BurN
15-09-2006, 14:09
thanks !
paidia genika exei kapoios xanadoulepsei ston ote?
oi sinthikes pws einai?
apo lefta?(vasiko e?)

noegr
15-09-2006, 14:16
thanks !
paidia genika exei kapoios xanadoulepsei ston ote?
oi sinthikes pws einai?
apo lefta?(vasiko e?)

Κόιτα εγώ που δούλεψα στο 11888 να σου πω..
Οι συνθήκες αρκετά καλές(ξέρεις γκομενάκια και τέτοια:D :D )...
Μετά οι επιτηρητές είναι λιγάκι στριμένοι ώρες ώρες αλλά δεν μας απασχολεί κ πολύ αυτό, τους συνιθίζεις
Θεωρητικά μπορείς να κάνεις μόνο 15 απουσίες αδικαιολόγητες , αλλά εγώ είχα κάνει γύρω στις 20 (εξαιτίας του γαμημένου του εργαστηριου της ηλεκτρονικής οι περισσότερες και λίγο λόγω του εργαστηρίου της C)
Τώρα τα καλά της υπόθεσης..
Θα γνωρίσεις κόσμο..
Θα βγάλεις λεφτά(όταν έφυγα εγώ ήταν 400 καθαράτο μήνα)
Θα αισθανθείς χρήσιμος

...αλλά δυστυχώς θαμείνει πίσω η σχολή..
Καλή επιτυχία ψάρακες

ChemicaL BurN
15-09-2006, 14:23
Κόιτα εγώ που δούλεψα στο 11888 να σου πω..
Οι συνθήκες αρκετά καλές(ξέρεις γκομενάκια και τέτοια:D :D )...
Μετά οι επιτηρητές είναι λιγάκι στριμένοι ώρες ώρες αλλά δεν μας απασχολεί κ πολύ αυτό, τους συνιθίζεις
Θεωρητικά μπορείς να κάνεις μόνο 15 απουσίες αδικαιολόγητες , αλλά εγώ είχα κάνει γύρω στις 20 (εξαιτίας του γαμημένου του εργαστηριου της ηλεκτρονικής οι περισσότερες και λίγο λόγω του εργαστηρίου της C)
Τώρα τα καλά της υπόθεσης..
Θα γνωρίσεις κόσμο..
Θα βγάλεις λεφτά(όταν έφυγα εγώ ήταν 400 καθαράτο μήνα)
Θα αισθανθείς χρήσιμος

...αλλά δυστυχώς θαμείνει πίσω η σχολή..
Καλή επιτυχία ψάρακες

thanks file
kati allo leei oti metraei o vathmos apolhthriou
dhladi pernoun mono atoma me 19,8
oi exoume elpida kai oi ligo pio katw?

dt008
15-09-2006, 14:41
Φοιτητές του εδώ τμήματος, λόγω υψηλής βαθμολογίας, έχουν πολλές πιθανότητες για πρόσληψη. Εγώ χτύπησα δύο οχτάμηνα, το ένα στο 139 (κλήσεις εξωτερικού) και το άλλο ως admin. Λεφτά, γυναίκες, λίγη δουλειά. Επειδή έχω δουλέψει αρκετά, ίσως και να είναι η πιο εύκολη δουλειά που θα κάνετε στη ζωή σας.

DI tourist
15-09-2006, 14:45
Φοιτητές του εδώ τμήματος, λόγω υψηλής βαθμολογίας, έχουν πολλές πιθανότητες για πρόσληψη. Εγώ χτύπησα δύο οχτάμηνα, το ένα στο 139 (κλήσεις εξωτερικού) και το άλλο ως admin. Λεφτά, γυναίκες, λίγη δουλειά. Επειδή έχω δουλέψει αρκετά, ίσως και να είναι η πιο εύκολη δουλειά που θα κάνετε στη ζωή σας.

Ρε γμτ μολις αποφασισα να μπω σε μια σειρα στην κωλοσχολη... :confused:

Εν τω μεταξυ 3ο εξαμηνο αν δεν κανω λαθος εχει και 2 εργαστηρια, θελω να περασω και 2 προγραμματιστικα (=εργασιες)...:-(

Μαλλον δε θα την παλεψω ε?

noegr
15-09-2006, 14:52
Λοιπόν μόλις γίνουν οι αιτήσεις μετά από λίγο βγαίνει μια λίστα με τους υποψηφίους με πρώτον αυτο με το μεγαλύτερο βαθμό..Εγώ ήμουν γύρω στη 1000στη θέση και με προσλάβανε ιούνη(ενώ τους πρώτους τους πήραν αμέσως, Νοέμβρη, ίσως κ Δεκέμβρη)..
Εγώ να φανταστείτε ερχόμουν Σταματό(που χρώσταγα από 1ο έτος), έφευγα ένα τέταρτο νωρίτερα για να προλάβω και μετά δουλευα 3,5 ώρες

Αν κ με προβληματίζει ότι δεν αναφέρει καθόλου το πόσες ώρες θα είναι η σύμβαση και το άλλο που λέει μέχρι και 12 μήνες

batigoal
15-09-2006, 14:56
Nai ki egw to idio problhma exw. To wrario xerei kaneis pws einai panw katw?
Tha bgei ki h sxolh taytoxrona eidika to 3o pou exei kai 2 ergasthria?

Dld einai pithano na proslhftheis kai meta to Dekembrh???
Ama einai etsi tha'nai kalytera afou den exoume ergasthria sto 4o. H kanw lathos?

larry_tsoukou
15-09-2006, 15:15
Λοιπόν μόλις γίνουν οι αιτήσεις μετά από λίγο βγαίνει μια λίστα με τους υποψηφίους με πρώτον αυτο με το μεγαλύτερο βαθμό..Εγώ ήμουν γύρω στη 1000στη θέση και με προσλάβανε ιούνη(ενώ τους πρώτους τους πήραν αμέσως, Νοέμβρη, ίσως κ Δεκέμβρη)..
Εγώ να φανταστείτε ερχόμουν Σταματό(που χρώσταγα από 1ο έτος), έφευγα ένα τέταρτο νωρίτερα για να προλάβω και μετά δουλευα 3,5 ώρες

Αν κ με προβληματίζει ότι δεν αναφέρει καθόλου το πόσες ώρες θα είναι η σύμβαση και το άλλο που λέει μέχρι και 12 μήνες
ωχ!και ειχες 19και πανω ή 18 και πανω?παντως εμενα την αδερφη μου με 17και 11 την ειχαν παρει και 2 φορες μαλιστα

//ρε παιδες φανταζεσται να μπουμε ολοι μας??ε ρε αθανατο di παντου χωνεσαι...

noegr
15-09-2006, 15:22
ωχ!και ειχες 19και πανω ή 18 και πανω?παντως εμενα την αδερφη μου με 17και 11 την ειχαν παρει και 2 φορες μαλιστα

//ρε παιδες φανταζεσται να μπουμε ολοι μας??ε ρε αθανατο di παντου χωνεσαι...

είχα 18,5 ακριβώς

Η αδερφή μου όταν είχε κάνει και αυτή αίτηση, με 17,9 απολυτήριο την πήρανε τον Ιούλιο του επόμενου χρόνου

Αράχτε...Για να στε σε αυτή τη σχολή, όλοι θα μπείτε

larry_tsoukou
15-09-2006, 15:25
φαντασου!τεσπα...ας ελπισουμε να μαστε τυχεροι

ChemicaL BurN
15-09-2006, 15:26
oloi sto megaro tou ote douleuoun h se stelnoun kai allou?

larry_tsoukou
15-09-2006, 15:29
νομιζω ΔΕΝ δουλευεις καν στο μεγαρο...πλατεια βικτωριας ισως...

dt008
15-09-2006, 15:31
στο ΝΥΜΑ δουλεύεις, στην Πλατεία Βικτωρίας ή μπορεί να σε στείλουνε στο Τηλεμάρκετινγκ, που είναι στην Αθηνάς.

grnemo
15-09-2006, 16:17
Εγώ χτύπησα δύο οχτάμηνα, το ένα στο 139 (κλήσεις εξωτερικού) και το άλλο ως admin.

Διευκρίνισε όμως ότι το δεύτερο οκτάμηνο δεν οφείλεται απο την προκύρξη, αλλά σε προτίμησαν να συνεχίσεις, λογο σειράς τυχαίων γεγονότων απο τα οποία διαπίστωσαν οτι ειχες γνώσεις και ήσουν πρόθυμος να βοηθήσεις. Άσχετο το ένα με το άλλο.

dt008
15-09-2006, 16:28
Διευκρίνισε όμως ότι το δεύτερο οκτάμηνο δεν οφείλεται απο την προκύρξη, αλλά σε προτίμησαν να συνεχίσεις, λογο σειράς τυχαίων γεγονότων απο τα οποία διαπίστωσαν οτι ειχες γνώσεις και ήσουν πρόθυμος να βοηθήσεις. Άσχετο το ένα με το άλλο.

καλά ναι, η προκήρυξη είναι, ήταν και θα είναι για προσωπικό τηλεφωνικής υποστήριξης και μόνο.
thanx grnemo for the clarification:-)

inverted_a
15-09-2006, 17:36
1. Ξέρουμε πόσες θέσεις θα καλυφθούν; Στον προηγούμενο διαγωνισμό είχαν μπει 1500 άτομα, οπότε μπήκαν και με μέτρια βαθμολογία. Πρέπει να ξέρουμε πόσοι θα μπουν συνολικά για να υπολογίσουμε πότε θα μπει ο καθένας ανάλογα με τον βαθμό του.

2. Στον προηγούμενο διαγωνισμό έπρεπε να ήσουν άνεργος τουλάχιστον 3 μήνες πριν την πρόσληψη. Ισχύει ακόμη αυτό ή μπορεί να διοριστεί ο οποιοσδήποτε φοιτητής (εργαζόμενος αυτή το διάστημα ή μη);

TalL_Guy
15-09-2006, 20:39
na rotiso kati gt ime ke n00b.aftin tin periodo psaxno gia doulia ke apoti vlepo milate me kala logia gia apasxolisi ston pOTE:D.an ime tixeros opos lete ke me dextoun,ta oraria pos tha ine.mporis na epileksis kapia vardia?rotao gt an simpipti me tis ores pou tha exo ergastiria tote paketo e?

noegr
15-09-2006, 21:04
na rotiso kati gt ime ke n00b.aftin tin periodo psaxno gia doulia ke apoti vlepo milate me kala logia gia apasxolisi ston pOTE:D.an ime tixeros opos lete ke me dextoun,ta oraria pos tha ine.mporis na epileksis kapia vardia?rotao gt an simpipti me tis ores pou tha exo ergastiria tote paketo e?
Λοιπόν: το θέμα τύχη περιορίζεται στο αν θα το μάθουνε πολλά ατομα με απολυτήριο μεγαλύτερο (να με το συμπάθιο)από το δικό σου..
Λοιπόν θεωρητικά αν δεν σε βολεύει μια μέρα το ωράριο, θα βρεις κάποιο άτομο να κάνεις ανταλλαγή ωραρίου...
Αν όμως αυτό είναι για κάθε βδομάδα..τότε θα ναι πιο δύσκολο κάθε βδομάδα...

TalL_Guy
15-09-2006, 21:09
ty noegr.tha kano dilosi ke vlepoume.tora to mono pou me anisixei ine na min mathoun poso apolitirio exo :angryfire :mad: :D :D

MnM
15-09-2006, 21:46
Ξέρει κανείς αν στα εργαστήρια του 3 εξαμήνου έχει ώρες για αυτούς που δουλευουν(π.χ. 17:00-18:00 ή 18:00-19:00); Εγω που θα τελειώνω απο την δουλειά 17:00 πώς θα την παλεύω;;

otto
15-09-2006, 22:52
Σταντέ. :cool:

yohoho
16-09-2006, 12:46
Πηγαινετε στον ποτε να γινεται τηλεφωνητες να σας πριζει καθε μαλακας γιατι δεν του εχουν βαλει ακομα dsl
και εγω ειχα δουλεψει στην MRB με 15 ευρω το 4ωρο και σηκωθηκα και εφυγα!
ποτε ξανα τηλεφωνητης!!!!
για τα 400 ευρω του ποτε να σας ποναει το κεφαλι σας καθε φορα που θα φευγετε απο τη δουλεια?

στην τελικη δεν ειναι και καμια δουλεια που θα μαθετε και τπτ

otto
16-09-2006, 12:55
Από την άλλη, το ότι δε μαθαίνεις κάτι, σημαίνει ότι θα κουραστείς λιγότερο από ό,τι σε κάποια άλλη δουλειά και με τις υποχρεώσεις του di, δε λέει να βάζουμε κι άλλα στο κεφάλι μας. Τώρα για την ψυχική κούραση με αυτά που λες, δε θα διαφωνήσω. Αλλά σχεδόν όλες οι δουλειές έχουν τετοια πίεση και χειρότερη ίσως.

Tythora
16-09-2006, 13:05
Διαφωνώ yohoho, μαθαίνεις πολλά πράγματα, αν το ψάξεις λίγο. Δεν μιλάω 11888, αλλά όλα τα σχετικά με adsl σε κάνουν να δεις τα "Δικτυα Επικοινωνιών" με άλλο μάτι! Βλέπεις πρακτικά τη θεωρία, κατα κάποιο τρόπο.

Οσο για το πρήξιμο...εεε.. γεγονός! Αλλά έχει και τα καλά του: Εχω βγει άπειρες φορες στις εφημερίδες!Ειμαι διάσημη!:D Και στον Τριανταφυλλοπουλο είπαν θα μας πηγαιναν μερικούς, αλλά τίποτα.. μόνο λόγια αυτοί οι πελάτες!:mad: :D

Εντάξει, μαθαίνεις να μη τα παιρνεις και πολύ στα σοβαρά αυτά, να γυρνάς σπιτι και να τα ξεχνάς όλα. Και στην τελική, το αγαπάς αυτό που κάνεις, γιατί βοηθάς κόσμο, νιώθεις χρήσιμος!Και με τον τρόπο σου ηρεμείς τους πάντες, ακόμα και τους πιο εξαγριωμένους. Κατανόηση θέλει ο κόσμος και κάποιος να του πουν το πόνο τους, να τους ακούσει. Αν είσαι ευγενικός και δίκαιος, στο τέλος θα σε σεβαστούν. :-)

otto
16-09-2006, 14:50
Εντάξει, μαθαίνεις να μη τα παιρνεις και πολύ στα σοβαρά αυτά, να γυρνάς σπιτι και να τα ξεχνάς όλα. Και στην τελική, το αγαπάς αυτό που κάνεις, γιατί βοηθάς κόσμο, νιώθεις χρήσιμος!Και με τον τρόπο σου ηρεμείς τους πάντες, ακόμα και τους πιο εξαγριωμένους. Κατανόηση θέλει ο κόσμος και κάποιος να του πουν το πόνο τους, να τους ακούσει. Αν είσαι ευγενικός και δίκαιος, στο τέλος θα σε σεβαστούν. :-)Ακριβώς. :-)

yohoho
16-09-2006, 14:52
Αν ρωτησεις ατομα (φοιτητες) που εχουν δουλεψει στον ποτε δεν ξερουν ουτε οι ιδοι τι ειναι adsl.τους δινουν ενα manual και απο εκει απαντανε.δεν καθεται κανενας να ασχοληθει μαζι τους.το μονο που ξερουν απο adsl ειναι να σου λενε
ειστε στην γραμμη προτεραιοτητας και εχουν ολα δρομολογηθει προκειμενου να εχετε γραμμη @@ριες.
δουλευει μια φιλη μου απο ασοεε και στον τομεα των βλαβων adsl κλπ και ειναι τελειως ασχετη με το θεμα
αφου να φανταστειτε εμενα μου εβγαλε προβλημα χωρις να ειμαι καν στο δυκτιο του οτε.(vivodi rules) εκει εβαλα τα γελιαααα!!!!!!!!!!

οποιος θελει ας παει εγω την γνωμη την ειπα!
δεν προσκυνω καποιον που μου εχει πιει το αιμα τοσα χρονια

otto
16-09-2006, 14:54
Ναι ρε, είπε κανείς να προσκυνήσεις τον ΟΤΕ; :tounge:
Δε φτάνει που μας κλέβουν στεγνά... :angryfire

SuperManth
16-09-2006, 15:26
Αν ρωτησεις ατομα (φοιτητες) που εχουν δουλεψει στον ποτε δεν ξερουν ουτε οι ιδοι τι ειναι adsl.τους δινουν ενα manual και απο εκει απαντανε.δεν καθεται κανενας να ασχοληθει μαζι τους.το μονο που ξερουν απο adsl ειναι να σου λενε
ειστε στην γραμμη προτεραιοτητας και εχουν ολα δρομολογηθει προκειμενου να εχετε γραμμη @@ριες.
δουλευει μια φιλη μου απο ασοεε και στον τομεα των βλαβων adsl κλπ και ειναι τελειως ασχετη με το θεμα
αφου να φανταστειτε εμενα μου εβγαλε προβλημα χωρις να ειμαι καν στο δυκτιο του οτε.(vivodi rules) εκει εβαλα τα γελιαααα!!!!!!!!!!

ΧΑΧΑ! Έχω ρωτήσει άτομα που έχουν adsl και δεν ξέρουν καν τί είναι, τί είναι ο router, τί είναι το modem, το port forwarding και όλα! Μanual έχεις στην αρχή νομίζω. Και αν είσαι στα @@ σου όλα, στο manual θα μείνεις. Και όταν βαριέσαι, θα λες και μπούρδες (από μόνος σου) γιατί ξέρεις ότι κανείς δεν θα σου βάλει χέρι. Αλλά έχουν υπάρξει περιπτώσεις, που φυσάνε απίστευτα στον πΟΤΕ. Και τους σέβεται στο τέλος όλος ο κόσμος. Γιατί δεν είναι υπεύθυνοι για τα λάθη του πΟΤΕ, αλλά προσπαθούν να τα διορθώσουν. Μην αρχίσω τώρα να σας λέω ιστορίες που έχουν συμβεί στην Tythora (εκείνη είναι πολύ μετριόφρων για να τις αναφέρει :p). Της πηγαίνουν κάτι ξιπασμένοι τύποι κόντρα στις γνώσεις και τους βάζει μετά κάτω! Ειδικά για μια ιστορία με τα linux, έχουμε ρίξει πολύ γέλιο με το πόσα ρόμπα έγινε ένας. Αρκετοί από τον ΟΤΕ γέλασαν τότε :p. Tythora, πες την please...

Η Tythora από την μέση περίπου και μετά, ήταν υπεύθυνη στις εξερχόμενες βλάβες. Που σημαίνει ότι ήταν τα χοντρά προβλήματα και τσαντισμένοι πελάτες! Εκείνη τους έπαιρνε τηλέφωνο, τα άκουγε και προσπαθούσε και να τα λύσει και από πάνω. Εκείνη την εποχή, αναγκαζόμουν να διαβάζω πράγματα για το adsl και να καταπίνω μία μία τις σελίδες του adslgr.com για να μπορώ να συζητήσω μαζί της!!! Αλλιώς ένιωθα άσχετος. Και στην τελική με τα τόσα προβλήματα που ξέρει να λύνει και ο τρόπος που χειριζόταν την γραφειοκρατεία, τα "inside info" από τον πΟΤΕ, δεν πρόκειται ποτέ να φτάσω στο επίπεδό της!

Επειδή μίλησες για μια φίλη σου, σου μίλησα και εγώ για την δικιά μου :-). Από την φίλη σου συμπαιρένουμε ότι όλοι είναι άσχετοι, ή από την δική μου ότι όλοι είναι guru και ρουλάρουν άσχημα στην εξυπηρέτηση και επίλυση προβλημάτων ΤΣΑΝΤΙΣΜΕΝΩΝ πελατών? Νομίζω πως υπάρχουν και οι 2 περιπτώσεις. Στην τελική είναι στον χαρακτήρα του καθένα νομίζω πόσα θα μάθει και πως θα φέρεται στους πελάτες. Αν σε κάθε τηλέφωνο λέει ότι του κατέβει κάποιος και δεν ρωτάει τους γύρω του όταν δεν ξέρει κάτι, θα γίνει το μπάχαλο που αναφέρθηκε εδώ:
http://www.forums.gr/showthread.php?p=330294&highlight=%F3%F4%EF%ED+%CF%D4%C5#post330294

Και πριν με πεις πΟΤΕτζή, δηλώνω φανατικός vivo/vivo... Πλέον πληρώνω παραπάνω από τους άλλους, αλλά χαίρομαι ότι πάνε ΠΟΛΥ λιγότερα λεφτά από εμένα στον πΟΤΕ (έχω και altec σταθερή ;-)). Μη με αναγκάσεις να ψάξω και την εικόνα που είχα φτιάξει κάποτε vivodi vs OTE, με τον Superman :p για να σε πείσω. Είναι ζώα πολλοί στον πΟΤΕ, είναι ζώο και ο πΟΤΕ με την πολιτική του, αλλά φταίνε και οι χρήστες πολλές φορές που χωρίς να ξέρουν τίποτα, θέλουν με ένα usb modem να έχουν 300 συνδέσεις στο torrents, e-mule, να κάνουν browsing σε σελίδα, να στέλνουν e-mail και όλα αυτά με την μέγιστη ταχύτητα. Για εμένα μια πληθώρα προβλημάτων οφειλόταν στα modems των χρηστών. Γι'αυτό η vivo που έδινε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ το speedtouch, είχε την φήμη ότι είναι σταθερή και ποιοτικότερη του πΟΤΕ. Προσωπική εκτίμηση αυτό.

Για το θέμα τώρα... Και εγώ σκέφτομαι για τον πΟΤΕ ρε παιδιά!!! Το συζητάμε? Ειδικά για τους νεότερους από εμένα, ο κόσμος που θα γνωρίσετε μετράει!!! ;-) :-) Και ο noegr το είπε νομίζω. Δηλαδή είπε σε ένα post τα πάντα :p.

Tythora
16-09-2006, 15:29

Αν δεις το παραπανω ποστ μου, σου ειπα.. ΑΝ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ, θα μάθεις! Τα manual οι φοιτητες τα έφτιαξαν, οι φοιτητες εκπαίδευσαν τους επόμενους, μέχρι και το δίκτυο στο 1242 ενα παλικάρι απο τα πρώτα που μπήκαν εκεί το έφτιαξε. Ορεξη να υπάρχει! Μην μου φέρνεις παραδειγματα τους άλλους, μιλάμε για τα παιδιά που θέλουν να μάθουν κάτι. Οσο για το τι γινεται στις βλάβες με τη φίλη σου δεν ξερω.Αν μιλάς για το 121, δεν έχουν τεχνική εκπαίδευση εκει. Στο 1242 που ημουν, είχαμε μια Α τεχνική εκπαίδευση, αλλά κυρίως μεταξύ μας μαθαίναμε, ανταλλάσαμε γνώσεις, εμπειρίες! Και υπάρχουν ατομα απο τα οποία μπορείς να πάρεις. Σιγουρα υπάρχουν και φοιτητες αδιαφοροι. Ε αυτοί ας μην πανε να δουλέψουν, εφόσον δεν έχουν όρεξη. Αν ομως εχει κάποιος όρεξη, μια χαρά μπορεί να μάθει!!Και μια χαρά να λυνει προβλήματα. Και να ανταπεξέλθει σε όλα.

Και η vivodi έχει προβλήματα, αυτό που λες οτι σου εβγαλε προβλημα χωρις να εισαι στο δικτυο του ΟΤΕ δεν ειναι κατι κατατοπιστικό. Δεν εχουν μπροστά τη γραμμή σου, μαντεύουν από αυτά που λες αν υπάρχει πρόβλημα και πού υπάρχει. Εξάλλου, όπως έχω ξαναπει το δικτυο στο οποίο είμαστε όλοι ειναι ενα και είναι το ΑΤΜ του ΟΤΕ. Τα DSLAM's αλλάζουν, δηλαδή ο πολυπλέκτης για να μπεις σε αυτό το δίκτυο. Και είναι πιθανό να μην εννοούσε τη γραμμή σου από το σπίτι μεχρι το DSLAM, αλλά από εκεί π.χ. στο BRAS. Φυσικά δεν ξέρω τι πρόβλημα σου έβγαλε τότε, μπορεί να ηταν η μέγιστη κοτσάνα, αλλά το οτι είσαι στο δίκτυο της vivodi από μόνο του δεν δικαιολογεί κατι.

Και αν πας να δουλέψεις στον ΟΤΕ, δεν τον προσκυνάς.. Μη τα μπλέκουμε!

:wavey:

SuperManth
16-09-2006, 16:11
...Και είναι πιθανό να μην εννοούσε τη γραμμή σου από το σπίτι μεχρι το DSLAM, αλλά από εκεί π.χ. στο BRAS.
...
Kαταλαβαίνετε τί τράβαγα??? Τρέχα μετά Μάνθο να βρεις τί είναι το BRAS (http://www.dslforum.org/aboutdsl/Technical_Reports/TR-092.doc)

The BRAS, the DSL Gateway and the Home Network

Two devices play a central role in the new architecture: the "Broadband Remote Access Server (BRAS)" at the core of the network, and a "DSL gateway" at the customer premises. The BRAS is the connection point to the network and application service providers, while the DSL gateway is the connection point to the network in the customer premises. These two devices work together to implement the architecture of TR-058 and TR-059 while preserving the existing deployed DSL infrastructure.

The BRAS is defined in TR-092: Broadband Remote Access Server (BRAS) Requirements Document (http://www.dslforum.org/aboutdsl/Technical_Reports/TR-092.doc). Published a year after TR-059 in August 2004, TR-092 goes somewhat beyond TR-059 reflecting additional thinking about the supported services and their requirements. It envisions an elaborate regional server for large central office deployments: "A large CO device will typically support between 64K to 128k subscriber sessions and an aggregate downstream bandwidth of 2.5 Gbps."

Its peer on the customer premises is the DSL gateway described in TR-068: Dual Port ADSL Router (DSL Gateway) (http://www.dslforum.org/aboutdsl/Technical_Reports/TR-068.doc) published in May 2004. This document completely defines a residential gateway device down to the location, labeling and color of the front panel lights and the color of the ports on the rear.

Finally, the most recent report TR-094: Multi-Service Delivery Framework for Home Networks (http://www.dslforum.org/aboutdsl/Technical_Reports/TR-094.doc) describes how home networking completes the picture. It defines "a functional home networking architecture that permits multiple residents within the home to use multiple applications and devices with differing connectivity requirements (QoS) and at the same time minimizing poor application performance that could result from conflicting or competing application demands."

yohoho
16-09-2006, 16:15
Να πουμε και για την κοινωνικη ανισοτητα του ποτε?

στους φιλους τηλεφωνητες κολλανε ενσημα βαρεα και ανθυγιεινα λογω της ακτινοβολιας του τηλεφωνου και του pc ενω στις καθαριστριες απλα ενσημα!
απλως να λεγονται ολα για αυτους που τωρα ψαχνονται το τι εστι ποτε

οποτε τρεχατε ανεργοι φοιτητες που δεν δηλωνεστε ως φοιτητες(γιατι ειναι παρανομο) αλλα ως ανεργοι με απολυτηριο λυκειου να πατε για δουλιτσα για τα 400 ευροπουλακια μηπως και γνωρισετε κανενα γκομενακι

SuperManth
16-09-2006, 16:29
Χμμμ θα είχε ενδιαφέρον μια τέτοια συζήτηση. Προσωπικά δούλεψα στο 3ο έτος πολύ το καλοκαίρι σε εταιρία που μου άλλαζε τα φώτα στο ωράριο. 10-12 ώρες κάθε μέρα. Πήρα για 1.5 μήνα 515€ (τα πήρα πίσω εφταπλάσια το 2004 και αν δεν είχα και μαθήματα+εξεταστική, θα τα έπαιρνα 15πλάσια). Μόλις είδα την επιταγή, την άλλη μέρα είχα φύγει και πήρα την απόφαση να λιώσω στην σχολή μου. Βέβαια έπεσα στην διπλή εξεταστική του 2002 αλλά δεν με πτόησε. Από τότε, η άποψή μου είναι να δίνουμε βάρος στην σχολή μας και η δουλειά μετά που θα έρθει θα είναι καλή τουλάχιστον. Με τα όσα θα έχουμε πάρει από την σχολή και με τα όσα θα έχουμε μάθει μόνοι μας δηλαδή. Δεν θα συμβούλευα κάποιον που θέλει να πηγαίνει καλά στην σχολή μας να πάει και στον πΟΤΕ. Θα χάσει κάποια πράγματα, θα κερδίσει κάποια άλλα. Αλλά για 3.5 ώρες (όχι και καθαρές, έτσι?) και καθόλου άσχημες συνθήκες εργασίας, γνωριμίες κλπ, νομίζω πως τα 400€ είναι δώρο... Διαφωνείς? Άσε αυτά που λες για τις καθαρίστριες και στα οποία συμφωνώ.

otto
16-09-2006, 16:34

στους φιλους τηλεφωνητες κολλανε ενσημα βαρεα και ανθυγιεινα λογω της ακτινοβολιας του τηλεφωνου και του pc ενω στις καθαριστριες απλα ενσημα!

οποτε τρεχατε ανεργοι φοιτητες που δεν δηλωνεστε ως φοιτητες(γιατι ειναι παρανομο) αλλα ως ανεργοι με απολυτηριο λυκειου να πατε για δουλιτσα για τα 400 ευροπουλακια μηπως και γνωρισετε κανενα γκομενακιΈλα ρε φίλε, είσαι και πατριώτης μεσσήνιος κιόλας :-), για τόσο άχρηστους μας έχεις που να μη μπορούμε να γνωρίσουμε κοπέλες αλλού;! :tounge:

Και σε όλα αυτά δίκιο έχεις, σήμερα η εργατική τάξη δέχεται χτυπήματα από παντού, αλλά αυτό δε σημαίνει πως δε θα αναζητήσουμε δουλειά σήμερα επειδή το σύστημα είναι σκάρτο. Εκμετάλλευση - εξ'ορισμού - υπάρχει όπου και να πας.

Το πλαίσιο εργασίας είναι καπιταλιστικό και όλοι μας είμαστε γρανάζια μιας μηχανής που μας εκμεταλλεύεται, αλλά αν σνομπάρουμε τη δουλειά επειδή γινόμαστε αντικείμενα εκμετάλλευσης, θα πεθάνουμε στην ψάθα.

Για όλα όσα μας ανήκουν και μας τα έχουν στερήσει μπορούμε να παλέψουμε και να κάνουμε αγώνες για να αλλάξουν. Για τον κόσμο που μας ανήκει και μας αξίζει. Για να μην υπάρχει εκμετάλλευση ανθρώπου από άνθρωπο.

Αλλά μέχρι να γίνουν αυτές οι αλλαγές, στον καπιταλισμό θα ζούμε και θα εργαζόμαστε, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε θα παλεύουμε για εργατικά δικαιώματα και για να'χουμε κατακτήσεις.

yohoho
16-09-2006, 16:36
koita 400 eurw pernw kai egw kai douleuw 4 fores to mhna (sabata 15 wres sunexomena se catering pou einai P....a)

ta lefta einai kala gia ton pote!!
opoios exei xrono as paei kati tha kerdisei alla mhn nomizei oti einai se kati tromero

re otto apo pou eisai re?

emufear
16-09-2006, 16:38
ΣΠΑΣΤΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ. ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΤΩΝ ΑΦΕΝΤΙΚΩΝ!

Tythora
16-09-2006, 16:55

οποτε τρεχατε ανεργοι φοιτητες που δεν δηλωνεστε ως φοιτητες(γιατι ειναι παρανομο) αλλα ως ανεργοι με απολυτηριο λυκειου να πατε για δουλιτσα για τα 400 ευροπουλακια μηπως και γνωρισετε κανενα γκομενακι

Αν θες μπορούμε να μιλήσουμε και για την κοινωνική ανισότητα που εφάρμοζαν οι πελάτες, δεν με πειράζει!
Κλασικός διάλογος:
-κοπελια, τεχνικός ειμαι και τα ξέρω, φερε μου εναν τεχνικό να συννενοηθούμε
-εγώ ειμαι ο τεχνικός κύριε, με μενα θα συνεννοηθείτε!
Λατρευα να τους γειωνω έτσι! :D :D

Aλλα πέρα απο την πλάκα,προς τι τοσο μίσος? Εχει και γκομενακια ο Οτε,ναι, και μαλιστα που ξέρουν καλύτερα απο μερικούς εξυπνάκιδες τι ειναι dsl! Αμα σε χαλά και αυτό..ε, τι να πω πλεον!:-( :confused:

Οσο για την ιστορια που λέει ο SuperManth.. δεν ηθελα να την πω, γιατι δεν την θυμαμαι απόλυτα καλα και θα χασει λιγο απο τη μαγεία της. Τέλος παντων, θα προσπαθησω!

Ειχε διαβάσει κάπου ο SuperManth ότι το Linux έχει καλύτερη υλοποίηση TCP/IP και γι'αυτό πετυχαίνεις καλυτερες ταχύτητες.

Σκηνικό:
Εχει παρει τηλεφωνο πελατης "τεχνικός" και με πρηζει για χαμηλες ταχυτητες.Να σημειώσω εδώ οτι το 1/20 αυτων που μας έλεγαν οτι ηταν τεχνικοί, είχαν πραγματικά γνώσεις. Οι υπόλοιποι πρεπει να είχαν μπλέξει την επισκευή τηλεοράσεων με το adsl.
Σε ο,τι τον ρωταγα λοιπον, η απαντηση ηταν "κοπελια ξερω τεχνικος ειμαι, τι μου τα λες, κοιταξε να φτιαξουν εκει τη γραμμη!"
[..]
-δοκιμασατε καποιο reset στο modem, μπορει να εχει κολλησει με τοσo downloading, ξερετε..
-Οχι, αλλά δεν φταίει αυτό, σου λέω τεχνικός ειμαι, η γραμμή φταίει
-Μα την εχουν ξανακοιταξει τη γραμμή σας, δεν εχει προκυψει προβλημα. Οταν κάνατε κάποιο τεστ ταχύτητας, τα είχατε όλα κλειστά, έτσι? Δεν είχατε κανένα p2p?
-Δεν θυμάμαι, αλλά ξέρω από αυτά, ο ΟΤΕ να κοιτάξει την γραμμή μου, δεν είναι δυνατόν..μπλα μπλα μπλα..κρα κρα κρα..
-Με USB έχετε το modem σας ή με ethernet?
-Τι λέτε, δεν παίζει κάποιο ρόλο, εξάλλου εφόσον ο ΟΤΕ τα δίνει και τα δύο πρέπει να φροντίσει να δουλέυουν και τα δυο με τις γραμμές του και τι θα γίνει τελος παντων, ολοι οι φιλοι μου έχουν πρόβλημα με τη γραμμή τους, μη μου λέτε για το modem μου τεχνικός είμαι, τα ξέρω...
[...]
(ομολογώ εδώ είχα αρχισει να φορτώνω και να ψιλιάζομαι τη δουλειά πόσο """τεχνικός""" ήταν, αλλά ο κυριος ασταμάτητος!! Να κράζει συνεχώς!Και να προσπαθει να με ψαρώσει με τις γνώσεις του, ως "τεχνικός"!Είχε αναφέρει πολλά "αστερια" πιο πριν, αλλά δεν τα θυμάμαι!)
-Κοιτάξτε, να την κοιτάξουμε ξανα τη γραμμή σας, αλλά να ξερετε όταν κανετε τεστ, να τα έχετε όλα κλειστά, επίσης να κανετε ενα reset, να ανοιξετε πορτες στο router σας, βάλτε το και με ethernet, όχι με USB και περιορείστε και τα p2p, όχι όλα μαζ..
-ΤΙ ΛΕΤΕ, ΕΙΜΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΑΣ ΛΕΩ ΚΑΙ..
(ε, εδώ δεν κρατηθηκα και του πεταξα για Linux..)
-και εφόσον είστε τεχνικός θα ξέρετε οτι στα Linux έχουμε καλύτερη υλοποίηση του πρωτοκόλλου TCP/IP, οποτε αν θελετε μπορείτε να χρησιμοποιείτε αυτο το λειτουργικό για καλυτερες ταχύτητες.
(Τα παιδια διπλα μου που ακουγαν τη συζητηση, ειχαν κατεβασει τηλέφωνα και είχαν πεσει κατω από τα γέλια σε αυτό το σημείο.)
-... Ναι, ξεεεεερεεετεεε... εγωωω..ναι.. ξέεεεεεεεεερω από Linux, αλλά δεεεεεν έχω...καιιιιι... (με υφος Τζαφέρη όταν ανακαλύπτει και προσπαθεί να μπαλώσει λάθος στις διαφάνειες Αρ. Ανάλυσης!)
-Ε, εφόσον ξέρετε, μπορείτε να το εγκαταστήσετε κι εμείς θα σας κάνουμε εναν ποιοτικό ελεγχο γραμμής για να δουμε αν φταίει αυτό!Αλλά σίγουρα θα δείτε διαφορά!
-(αναθαρρεί) Θα επρεπε τότε ο ΟΤΕ να μοιράζει και ενα cd Linux μαζί με το CONN-X, πού θα το βρω να το αγοράσω τωρα?
-Κυριε, το λειτουργικό αυτό ειναι δωρεαν..
-...
-Κυριε?
-Καλα, ενταξει, ευχαριστώ.

(Τι ωραίες μέρες..!:baby: )

yohoho
16-09-2006, 17:12
Ρε αγαπη μου δεν διαφωνω μαζι σου ! αλλα αμα ψαχτεις λιγο παραπανω θα δεις οτι ειναι μεγαλη μαλακια και δεν θες να το παραδεχτεις!το μονο καλο ειναι οτι μετραει στο βιογραφικο σου!δεν μπορεις να καταλαβεις οτι ησουν μια απλη τηλεφωνητρια?εχω δουψει ως τηλεφωνητης και ξερω τη γλυκα
τεσπα ο καθενας κανει τις επιλογες του!!!!

SuperManth
16-09-2006, 17:25
Και εγώ πιστεύω ότι στο βιογραφικό δεν θα μετρήσει κάτι του στυλ "τηλεφωνητής". Ότι και να κάνεις. Αλλά μπορείς να μάθεις από την δουλειά και να φανεί τελικά χρήσιμη σε εσένα (όχι μόνο γκομενάκια και χρήμα), μπορείς και να μην μάθεις. Μπορεί να είχες πολύ σοβαρή εργασία, όπως ο dt008 που ήταν admin και οι εξερχόμενες κλήσεις στις οποίες ήταν η Tythora και άλλα παιδιά από την σχολή μας ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ;-) εννοείται. Βέβαια ξαναλέω, ότι αν ο κόσμος το αγαπήσει αυτό, θα μάθει πολλά πράγματα που δεν ήξερε (για dsl λέω τώρα). Ίσως να τα μάθαινε μετά μόνος του, ίσως και όχι. Δεν νομίζω να είπε κανείς σε αυτό το thread ότι θα έχεις τρελή προϋπηρεσία με αυτή τη δουλειά. Είναι αρκετό χρήμα για την ώρα που δουλεύεις, καλές συνθήκες εργασίας και υπάρχει η προοπτικη να μάθεις 2-3 πράγματα, σε βάρος μαθημάτων, εργαστηρίων, εξεταστικών κλπ κλπ... Δεν πάω να υπερασπιστώ την Tythora σε αυτή τη φάση. Απλώς έχω άποψη για το θέμα δουλειά, καθώς και για το θέμα δουλειά και σχολή, αλλά και λίγο για τον πΟΤΕ από φίλες μου κυρίως.

// edit:
Απάντησε και η Tythora, άρα έκανα edit μερικά.

// edit2:
Χάλια τα έκανα με τα edits... Τέλος πάντων δεν νομίζω πως είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ μ@λ@κί@, εκτός και αν εσύ το αποφασίσεις να το κάνεις έτσι. Για dsl στον ΟΤΕ αυτό.

Tythora
16-09-2006, 17:25
Ναι βρε παιδι μου, αλλά ειναι η μονη δουλεια που θα βγάλεις ανετα τοσο χρημα και ειναι ό,τι πρέπει για ένα φοιτητή για ωράρια και κλίμα? Τηλεφωνητρια ημουν, φυσικά! Κι μια χαρά γλυκα ήταν, δεν το θεωρησα ποτε βλακεία! Δεν ηθελα να είμαι διεθυντης, δεν ξερω για σενα! Ασε που δεν ειπα οτι θα είμαστε για όλη μας τη ζωη τηλεφωνητες.. για φοιτητικό χαρτζιλίκι μιλάω, όχι για την επαγγελματική μας καριερα! Και φυσικά έχεις δίκιο οταν λες ο καθενας τις επιλογές του.

//Ξερεις τι? Δεν ησουν ποτε στον ΟΤΕ, γι'αυτο τα λες αυτά μάλλον... Αλλού ήσουν, ετσι?

Maki_Maki
16-09-2006, 17:34
Egw to parapono pou exw apo ton OTE einai oti sto kentro tilefwnikwn paraggeliwn, eixa parageilei ena sygkekrimeno paketo kai mou eixan steilei ena allo.
Meta apo auto mou eipan oti prepei na to epistrepsw monos mou pisw sta kentrika tou OTE-SHOP.
An den to ekana auto, tote tha eprepe na kanw aitisi sta ELTA gia lathos apostoli, na erthoun ta ELTA se mia vdomada na mou to paroun, meta na kanw pali aitisi gia to swsto paketo kai meta na erthoun pali ta ELTA se mia vdomada na mou to feroun.
Kai giati den pigaina monos mou se ena OTE-SHOP na to agorasw auto to paketo? Giati poly apla se osa piga den to eixan ferei akoma. Par'olo pou i prosfora isxye gia enan mina.
Gia tin istoria kai tis dyo fores pou milisa sto kentro tilefwnikwn paraggeliwn itan agoria. Kai tin deuteri tsakwthikame.
Kai enw prin mou eixan pei 5 meres, tote mou eipan 12 ergasimes.
Kai stin erwtisi: "twra auto mou to lete epeidi diafwnisa mazi sas?", i apantisi itan: "par'to ki etsi".
Dystyxws den ginetai na vriseis epeidi katagrafontai oi synomilies :S.

yohoho
16-09-2006, 17:35
Δεν εχω δουλεψει στον οτε και δεν ξερω απο προσωπικη εμπειρια τις συνθηκες
εργασιας(ειπα πιο πανω δουλεψα στην ΜrΒ) το μονο που ξερω για το οτε ειναι απο συζητησεις με φιλους που εχουν δουλεψει εκει.

ΔΕΝ ΘΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΤΕ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ

Tythora
16-09-2006, 17:39
Δεν τσακωνεται κανείς βρε...!:confused: :confused:

grnemo
16-09-2006, 18:11
Όλο ακούω τα Linux... Πόσα είναι αυτά τα Linux τεχνικοι μου?
Το Linux, λοιπόν. (λινουξ προφορά....και δια στόματος Torvalds) (http://www.paul.sladen.org/pronunciation/)

In 1992, Torvalds explained how he pronounces the word Linux:
“ 'li' is pronounced with a short [ee] sound: compare prInt, mInImal etc. 'nux' is also short, non-diphthong, like in pUt {IPA /ʊ/}. It's partly due to minix: linux was just my working name for the thing, and as I wrote it to replace minix on my system, the result is what it is... linus' minix became linux. „
—Linus Torvalds, comp.os.linux newsgroup[10] (http://en.wikipedia.org/wiki/Linux#_note-9)

:tounge::tounge::wavey:

Tythora
16-09-2006, 18:16
Ωχουυυυυυυυυυυ.. κοιτα που κόλλησες! Αν παρατηρήσεις ..τεχνικέ μου... μετά γράφω "μπορείτε να ΤΟ εγκαταστησετε..". Οριστε το έκανα edit! Εντάξει τωρα?

:D :D :D

Btw, μπορεί να εννοει κάποιος τις διάφορες διανομές Linux κι εκεί μη μου πεις οτι δεν ειναι πολλές?

fundamentum
16-09-2006, 18:20
Mallon to exoume sinithisei apo ta windows re megale pou einai polla...Imarton...

grnemo
16-09-2006, 18:24
Ναι ρε fundamentum..... Νταξ..... Just ενημερωτικά το είπα... Όπως το είχαν πει σε εμενα κοκ...

:-)

inverted_a
16-09-2006, 18:27
1. Ξέρουμε πόσες θέσεις θα καλυφθούν; Στον προηγούμενο διαγωνισμό είχαν μπει 1500 άτομα, οπότε μπήκαν και με μέτρια βαθμολογία. Πρέπει να ξέρουμε πόσοι θα μπουν συνολικά για να υπολογίσουμε πότε θα μπει ο καθένας ανάλογα με τον βαθμό του.

2. Στον προηγούμενο διαγωνισμό έπρεπε να ήσουν άνεργος τουλάχιστον 3 μήνες πριν την πρόσληψη. Ισχύει ακόμη αυτό ή μπορεί να διοριστεί ο οποιοσδήποτε φοιτητής (εργαζόμενος αυτή το διάστημα ή μη);

ελπίζω κάποιος να απαντήσει αυτή τη φορά...:wavey:

SuperManth
16-09-2006, 21:32
Όλο ακούω τα Linux... Πόσα είναι αυτά τα Linux τεχνικοι μου?
Το Linux, λοιπόν. (λινουξ προφορά....και δια στόματος Torvalds) (http://www.paul.sladen.org/pronunciation/)

In 1992, Torvalds explained how he pronounces the word Linux:
“ 'li' is pronounced with a short [ee] sound: compare prInt, mInImal etc. 'nux' is also short, non-diphthong, like in pUt {IPA /ʊ/}. It's partly due to minix: linux was just my working name for the thing, and as I wrote it to replace minix on my system, the result is what it is... linus' minix became linux. „
—Linus Torvalds, comp.os.linux newsgroup[10] (http://en.wikipedia.org/wiki/Linux#_note-9)

:tounge::tounge::wavey:

Για τα windows, γιατί λέμε το ίδιο και δεν μιλάει κανείς? :baby: Και αν θεωρηθούν τα windows πολλές εκδόσεις, και τα linux έχουν πολλούς πυρήνες και πολλές διανομές αυτών με gnu προγράμματα. Επίσης grnemo σε έχω ακούσει να λες: στα UNIX ή, στα SUNάκια :p, ή κάτι τέτοιο :p. Τότε εννοούμε τα εργαστήρια, ή τα τερματικά :p.

Ναι ρε fundamentum..... Νταξ..... Just ενημερωτικά το είπα... Όπως το είχαν πει σε εμενα κοκ...

:-)
Σωστός :-). Στο κάτω κάτω όμως, εγώ γουστάρω και τα λέω linux-άκια. Σαν να λέμε πινγκουϊνάκια :baby: .

Επίσης για την προφορά, είχα ακούσεi στο BBC ή στο CNN (δεν θυμάμαι...) να λένε: λάινουξ που όπως μου είχε εξηγήσει ο control στο φόρουμ πριν 2 χρόνια περίπου, είναι όντως λάθος για τους λόγους που ανέφερες και εσύ πιο πάνω.

Και ας απαντήσει και κάποιος στην απορία του Inverted, αν ξέρει φυσικά.

noegr
16-09-2006, 22:52
ελπίζω κάποιος να απαντήσει αυτή τη φορά...:wavey:

αν δεν απαντήσει ο ίδιος ο ΟΤΕ ...μην περιμένεις από μας
Στην προκύρηξη, μπορείτε να την δείτε όλοι σας στα λινκ του πρώτου ποστ, δεν αναφέρεται τπτ..
τώρα όσον αφορά το όλο θέμα με αν θα είναι καλό να δουλέψει κανείς εγώ ένα πράγμα έχω να σας πω...
Μπορεί να πήγε πίσω η σχολή, μπορεί να μην έμαθα τπτ σχετικο με τη σχολη(11888 γαρ), μπορεί να μην ανελίχθηκα στα κοινωνικά στρώματα αφού ουσιαστικά ήμουν τηλεφωνητής, μπορεί να σπάσαν τα νεύρα ώρες ώρες με τους επιτηρητές, με κάποιους πελάτες που δεν ξέραν τι θέλαν ή ακόμα και με το γεγονός ότι έκανα κοπάνα για να πηγαίνω στα εργαστήρια, αλλά για 8 μήνες ένιωθα ότι όταν έβγαινα έξω με την παρέα μου τα λέφτα που ξόδευα τα είχα βγαλει ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ και ότι δεν επιβάρυνα τους γονείς μου...
Άσε που πήγα και 10 μέρες στην Αμερική χωρίς να ζητήσω φράγκο απο τους δικούς μου...
Από κει και πέρα όποιος δεν θέλει να "μπλέξει" με τον κακό τον ΟΤΕ που συμπεριφέρεται στους φοιτητές σαν ζώα(που μερικές φορές ισχύει) κτλ κτλ πολύ απλά ας μην κάνει αίτηση..
Πάντως θα ξαναπώ κ εγω πως τέτοια λεφτα, για τόσο εύκολη δουλεία κ σε τέτοιο περιβάλλον δύσκολα βρίσκεις...

dt008
16-09-2006, 23:02
αλλά για 8 μήνες ένιωθα ότι όταν έβγαινα έξω με την παρέα μου τα λέφτα που ξόδευα τα είχα βγαλει ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ και ότι δεν επιβάρυνα τους γονείς μου...

τά'πες όλα εδώ αδερφέ. και γαμώ τις αισθήσεις. τίποτα άλλο. :-)

TalL_Guy
16-09-2006, 23:03
+1 @noegr.epidi exo doulepsi ke allo tilefonitis ine makran to kalitero.Poso mallon ke se 4oro opou se volevi afantasta.Exo doulepsi garcon=treli kourasi gia to poli 60 ti mera.Eki exis ton kathe @@ na sou lei fere mou aftro ke fere mou ekino ke gt mou eferes afto allo zitisa OMG.Exo doulepsi delivery =autoktonia.Allo na sou lei enas sto tilefono ton pono tou p.x. oti den doulevi to modem to opio isos na min ine kan stin priza,ke allo na odigas to papi stin vroxi ke i kathe ilithia(no offence @ womendrivers) ne pernai ta stop xoris na kitaei tpt ke na niotheis oti exis ton xari dikavalo :/ .ke epita 400 gia tetraori apasxolisi ine oti kalitero gia tis ipiresies pou tha prosferis.ine 4+ euro tin ora minieos,eno stin agora san anidikeftos pano apo 4 euro diskola vriskeis douliia xoris kourasi.
//edit : ase pou thelo gia lefta gia interrail.(psinete kanis??)

grnemo
17-09-2006, 00:07
Για τα windows, γιατί λέμε το ίδιο και δεν μιλάει κανείς? :baby: Και αν θεωρηθούν τα windows πολλές εκδόσεις, και τα linux έχουν πολλούς πυρήνες και πολλές διανομές αυτών με gnu προγράμματα. Επίσης grnemo σε έχω ακούσει να λες: στα UNIX ή, στα SUNάκια :p, ή κάτι τέτοιο :p. Τότε εννοούμε τα εργαστήρια, ή τα τερματικά :p.

Μηχανήματα ίσως... ?! τότε είναι προφανής η χρήση. Αλλά οταν θέλω να μιλησω για ενα πρωτόκολλο, ή μια συμπεριφορά τότε θα πω για το linux

Σωστός :-). Στο κάτω κάτω όμως, εγώ γουστάρω και τα λέω linux-άκια. Σαν να λέμε πινγκουϊνάκια :baby: .

Επίσης για την προφορά, είχα ακούσεi στο BBC ή στο CNN (δεν θυμάμαι...) να λένε: λάινουξ που όπως μου είχε εξηγήσει ο control στο φόρουμ πριν 2 χρόνια περίπου, είναι όντως λάθος για τους λόγους που ανέφερες και εσύ πιο πάνω.

Και ας απαντήσει και κάποιος στην απορία του Inverted, αν ξέρει φυσικά.
Περι ορέξεως ουδής λόγος :p, Ας απαντήσει κάποιος στον inv πάντως, γιατι καήκαμε πάλι
:wavey::wavey:continue...

/*RaDioHeAD*\
17-09-2006, 04:29
Ρε γμτ κοιτα να δεις που θα μετανιωνα το οτι καταφερα να μπω στο di εχοντας τοσο τραγικο βαθμο απολυτηριου...:baby:

Ναι ημουνα περιφανος γτ ειχα καταφερει να βγαλω βαθμο προσβασης 1.5 μοναδα πανω απο τον βαθμο του απολυτηριου...:D Το απολυτηριο μου λεει πανω 16.8:wow: :D :cool: Μου την δινανε ολοι που εβγαζαν 17.000 και απολυτηριο 19 γραφοντας 20αρια στα ενδοσχολικα.. Γιαυτο και γω εγραψα σε ολα κατω απτην βαση:smokin: :D

Αλλα τωρα που το χρειαζομαι πακετωθηκα...:confused:

Εχω ελπιδες?!:p

Panepistimonas
17-09-2006, 05:03
λοιπον για οσους ενδιαφερονται να πανε ,δεν ειναι καθολου κακη φαση.Αντιθετως μαλιστα.400 ευρω min για 3,5 ωρες την ημερα και "ομορφος" κοσμος .....ΑΛΛΑ πρεπει να ψιλοξεχασετε την σχολη για οσους μηνες ασχολειθειτε εκτος και αν εχετε σκοπο να ΛΙΩΣΕΤΕ και να τα συνδιασετε και τα δυο με επιτυχια..(απλα πειτε μου πως ,γιατι εγω δεν τα καταφερα ...)
α και κατι ακομα ...απαιτει υπερβολικα πολυ υπομονη γιατι θα σας σπανε τα νευρα με τις πιπες που θα ακουτε .στην αρχη θα εχει την πλακα του και θα το διασκεδαζετε μαλιστα(προσωπικα εχω ριξει τρελο γελιο ) αλλα καποια στιγμη θα κοιτατε την ωρα να περασει ωστε να λυτρωθειτε απο τα ζωα που θα περνουν...και απο τα ζωα τους "υπευθυνους"...
προσπαθηστε να σας παρουν στο help desk adsl ...ειναι πολυ χυμα στο κυμμα ..μονο παρτυ που δε θα κανετε.
προσωπικα θα δηλωσω μονο αν καταφερω και παω με κανα φιλαρακι και εχουμε βραδινα...μονο ..
καλο κουραγιο σε οσους ξεκινησουν ..θα τους χρειαστει!

emufear
17-09-2006, 06:52
@TalL_Guy: Πρέπει να τα σπάει το interrail.. Ελπίζω να κάνω το σκηνικό κάποια στιγμή στη ζωή μου. Τώρα είναι το erasmus πρώτη προτεραίοτητα βέβαια..

clumpster
17-09-2006, 14:05
Για να καταλάβω. Το προβλημα με την σχολή είναι ότι το ωράριο του ΟΤΕ είναι σκατά? Δεν γίνεται να διαλέξεις ένα και απλώς να θυσιάσεις ένα-δυο μαθήματα ξέρω γω? Η σου αλλάζουν τα ωράρια κάθε μήνα?
Αναμφισβήτητα όμως τηλεφωνητής είναι από τις πιο βαρετές δουλειές, μετά τον σεκιουριτά.

TalL_Guy
17-09-2006, 19:27
Η μπορεις να εισαι σεκιουριτας και adsl help desk :wow:

porosis
17-09-2006, 20:51
Κρίνοντας από το βάρος και την δυσχρηστία του εξοπλισμού του, πρέπει να φοράει Norton στολή...

evelikto_xeli
17-09-2006, 21:09
Αν έχεις μόνο λόουερ γίνεται να σε δεχτούν;

porosis
17-09-2006, 21:14
Αν έχεις μόνο λόουερ γίνεται να σε δεχτούν;

Ναι, διάβασε την προκύρυξη...:baby:

noegr
18-09-2006, 00:22
Για να καταλάβω. Το προβλημα με την σχολή είναι ότι το ωράριο του ΟΤΕ είναι σκατά? Δεν γίνεται να διαλέξεις ένα και απλώς να θυσιάσεις ένα-δυο μαθήματα ξέρω γω? Η σου αλλάζουν τα ωράρια κάθε μήνα?
Αναμφισβήτητα όμως τηλεφωνητής είναι από τις πιο βαρετές δουλειές, μετά τον σεκιουριτά.

Κόιτα εγώ δούλευα 11.30 με 15.06(ναι μην γελάτε... και 06)Βάλε και μισή ώρα από την ΝΣμύρνη να πάω και σκέψου πως θέλεις άλλα 40 λεπτά από Βικτώρια για σχολή...
Άρα το πρωινό μάθημα(που αρχίζει 9 ή το χάνεις ή πας την 1η ώρα μόνο) και μετά μπορείς να μπεις στην 2η ώρα του 3ου μαθήματος και μετά στα υπόλοιπα..
Όμως θα πρέπει να έχεις ξυπνήσει από τις7.30 για να πας σχολή να έχεις παρακολουθήσει 1.30 ώρα μάθημα, να τρέχεις σαν το μλκα, να είσαι 3.30 ώρες στην δουλειά και μετά να έχεις όρεξη να ξαναπαρακολουθήσεις...
Και αυτό κάθε μέρα ε?
Χλωμό κ τα δύο(αν κ υπάρχουν παιδιά που τα καταφέρνουν)

Hellhammer
18-09-2006, 09:14
Ας μιλησω κι εγω που απολυθηκα μολις την Παρασκευη.Εχω την εντυπωση οτι τετοια δουλεια δεν θα ξαναβρω,οσον αφορα παντα την αναλογια δουλεια-χρηματα-κεφι.Στο Adsl που ημουν τα ωραρια ηταν παρα πολυ ελαστικα μιας και πχ αν για καποιο λογο την επομενη θες να πας απογευμα υπαρχουν παιδια που θελουν να ερθουν πρωι στη θεση σου.Τα λεφτα ηταν 400 καθαρα και παιζουν και πολλα μπονους(συμφωνα με τις πωλησεις που κανεις στο δικο μου τμημα)οπως και αμοιβες για τις τυχον υπερωριες που μπορει να κανεις.Το κλιμα ηταν φοβερο,ξαναλεω παντα τουλαχιστον στο Adsl 134,λογω ισως και των ελαστικων εποπτων και οπως καταλαβαινετε οι γνωριμιες δινουν και παιρνουν.Βεβαια ειναι και δυσκολο να συνδυασεις δουλεια σχολη μιας και οσο κι αν φαινεται υπερβολικο ακομα και οι 3,5 ωρες σε κουραζουν καπως.Παντως ειναι εκπληκτικη εμπειρια,μια καλη αρχη ισως για καποιους και το συνιστω ανεπιφυλακτα.Οτι αλλο μπορω να σας πω ρωτηστε γιατι δεν μου ερχεται κατι τωρα.

x_man
18-09-2006, 11:03
Οτι αλλο μπορω να σας πω ρωτηστε γιατι δεν μου ερχεται κατι τωρα.
Δώσε μας λίγο τα ωράρια που υπάρχουν...

S y l v i a
20-09-2006, 18:08
παιδια εμενα μια φιλη μου την πηραν με 17.8 μετα από σχεδόν 2 χρόνια αίτησης...οπότε φανταστείτε! thx παντως a lot για την πληροφορία!!!

Hellhammer
20-09-2006, 18:18
Δώσε μας λίγο τα ωράρια που υπάρχουν...

Γενικα ηταν πολυ ελαστικα.απο 8:00 μεχρι 9 δουλευει το κεντρο.καθε ωρα περιπου παιζει βαρδια.3:36 ειναι η καθε βαρδια.Αν θες αλλαγη η βρισκεις καποιον να κανετε αμοιβαια η σε αναγκη σε βαζουν την ωρα που θες.ειναι χαλαρα ρε

Tythora
20-09-2006, 18:19
Στο 1242 υπαρχουν άλλες βαρδιες ομως. 9-9 δουλευει και ειναι 3 βαρδιες:πρωινή, μεσημεριανή και βραδινή. Οχι πολύ βολικο, ειναι γεγονος.

dt008
20-09-2006, 18:39
Στο 139 έχει πάρα πολλές βάρδιες, μιας και είναι 24ωρο..... κι όταν δουλεύεις μετά τις 22:00 έχεις κάποιο bonus νυχτερινής εργασίας. το ίδιο ισχύει (αν θυμάμαι καλά) και στο 11888.
Στο 121 (κέντρο βλαβοληψίας) αν θυμάμαι καλά, στις 8 το κλείνουνε το μαγαζί... ομοίως και στο εξερχόμενο telemarketing.
το ξαναλέω πάντως, σε όλους τους δύσπιστους

ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ (άντε, εκτός κι αν μπείτε μόνιμοι στο δημόσιο ή γίνετε εισοδηματίες:baby::baby::baby:)

TalL_Guy
20-09-2006, 19:03
@dt008 οντως ακουγεται καπως forfun αλλα απ' όσα λέει η αν είναι να περιμένουμε 2 χρόνια να "διοριστούμε" τότε καλ'υτερα να μπαρκάρουμε :/

dt008
20-09-2006, 19:08
ρε κάνε την αίτηση εσύ, και όταν σε καλέσουνε τότε αν δεν γουστάρεις δεν πας.
simple ;-)

καλά, αν μπαρκάρεις πάντως θα κονομήσεις ΠΟΛΛΑ παραπάνω.... α, ρε καλοκαίρι 2002 :-(

kafros
22-09-2006, 16:48
na rotiso kai go kati allo pou akousa kai mou fanike ipervolika periergo kai trelo..

lene pos an katatheseis ptixio ksenis glossas pou den anaferete stin lista pou exei i prokiriksi den se pairnoun..alithevei?diladi ego pou exo lower kai profficiency tha doso to lower epeidi to deftero dn perilamvanete sti lista????

dt008
22-09-2006, 16:55
και στην δικιά μου 'σειρά', έλεγε ακριβώς τα ίδια, και είχα δώσει proficiency...και όλα ΟΚ ;-)

kafros
22-09-2006, 17:32
ara dino kai go to prof k oti ginei:-):p

ChemicaL BurN
22-09-2006, 17:43
Ola ta xartia pou theloun (px apolhthrio ,fwtotipia tautothtas k.t.l.)
ta theloun epikhrwmena h aples fwtothpies?

kafros
22-09-2006, 17:54
nomizo fototipies aplos..kai stin ipefthini dilosi les oti einai afthentika antigrafa klp...ta leei stin defteri selida tis aitisis tou ote

dt008
22-09-2006, 17:56
εγώ γιατί με θυμάμαι να τρέχω σε μπάτσους για επικύρωση;;;;

tragikos
22-09-2006, 18:13
εγώ γιατί με θυμάμαι να τρέχω σε μπάτσους για επικύρωση;;;;

Γιατί τότε τα ζήταγε επικυρωμένα στη προκύρηξη. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει. Καλού κακού θα περάσω από τους μπάτσους να μου τα επικυρώσουν.

DiMiS
22-09-2006, 18:18
Δε χρειάζεται να περάσετε από τους "μπάτσους" για επικύρωση, μπορεί να την κάνει οποιαδήποτε δημόσια υπηρεσία, και θα τελειώσετε και γρηγορότερα (οι "μπάτσοι" έχουν πάντα ουρές που φτάνουν ως το πεζοδρόμιο -το απέναντι).

Symos
22-09-2006, 18:19
na rotiso kai go kati allo pou akousa kai mou fanike ipervolika periergo kai trelo..

lene pos an katatheseis ptixio ksenis glossas pou den anaferete stin lista pou exei i prokiriksi den se pairnoun..alithevei?diladi ego pou exo lower kai profficiency tha doso to lower epeidi to deftero dn perilamvanete sti lista????

Κι εγώ την ίδια απορία είχα, και πήγα το lower. Γιατί να μην πας αυτό που σου ζητάνε να είσαι σίγουρος; Αφού δεν παίρνεις παραπάνω μόρια με το proficiency, γιατί να το πας, για τη μούρη;

Predator
22-09-2006, 18:26
Ειναι παραλογο ρε παιδια να δεχονται το lower και οχι το prof.,που ειναι και
ανωτερο
.αλλο το ενα αλλο το αλλο!
δεν ειναι το ιδιο πραγμα...

Πρεπει να μαθουμε με σιγουρια αν οντως τα δινουμε σε φωτοτυπιες μη επικυρωμενες

Tythora
22-09-2006, 18:38
Mην ανησυχεις, σε κανένα δεν σου έμαθαν να συνεννοείσαι στα αγγλικά με Γιαπωνέζο ή Ρωσο! :d :d :d :d

kafros
22-09-2006, 18:52
Ειναι παραλογο ρε παιδια να δεχονται το lower και οχι το prof.,που ειναι και
ανωτερο
.αλλο το ενα αλλο το αλλο!
δεν ειναι το ιδιο πραγμα...

Πρεπει να μαθουμε με σιγουρια αν οντως τα δινουμε σε φωτοτυπιες μη επικυρωμενες

nomizo pos den exoume tipota na xasoume ama epikirosoume tis fototipies..kanoume kai tin ipefthini dilosi pou leei k ola kala..

edit: kanena tilefono na paroume kai na rotisoume oles aftes tis klassikes erotisoules dn iparxei??

Me,myself&Di!!
22-09-2006, 19:11
Αυτο με τα επικυρωμενα μπορειται να το κανετε και σε καποιο ΚΕΠ παντως που ειναι και πιο χαλαρα τα πραγματα....παντως να προσθεσω οτι τα ξενογλωσσα πτυχια δν επικυρωνονται γιατι δν ειναι επισημα ελληνικα εγγραφα και ως εκ τουτου χρειαζονται επισημη μεταφραση(τουλαχιστον ετσι με ειχαν παραπεμψει να κανω σε προηγουμενη αναλογη περιπτωση)

kafros
22-09-2006, 19:56
????eleos....dn tous kanei apli fototipia re gmt?:S

Me,myself&Di!!
22-09-2006, 20:12
Παιδια μη σας παρω και στο λαιμο μου...ρωτηστε καλυτερα για καλο και για κακο.Και εγω παλιοτερα που ημουν σε παρομοια φαση και θελανε μεταφρασεις και μ@λ@κιες δν προλαβαινα και τους πηγα μια ξερη φωτοτυπια και απο κατω σχολιο οτι θα επιδειξω και το πρωτοτυπο στην φαση της συνεντευξης. Τεσπα τετοια πραγματα θα επρεπε να διευκρινιζονται σε προκυρηξεις.Οποτε καντε τον κοπο και ρωτηστε...ε και ποσταρετε μετα και καμια απαντηση!!!

Symos
22-09-2006, 20:32
Τί ίσχυε παλιότερα:
- Τα ελληνικά αντίγραφα έπρεπε να είναι επικυρωμένα
- Το πτυχίο Αγγλικών δε χρειαζόταν επικύρωση, ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ και να το δουν αυτοί. Δε θυμάμαι αν ήθελαν και φωτοτυπία ή το έγβγαζαν αυτοί, αλλά καλό είναι να έχετε μία.

Τελοσπάντων, μια επικύρωση δεν είναι πολύς κόπος, άντε να πάρει 10 λεπτά, οπότε καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο παρά να τρέχεις μετά. Το ίδιο και με τα Αγγλικά. Πάρτε και το πρωτότυπο να είστε σίγουροι. Δεν κοστίζει.

Tythora
22-09-2006, 20:34
Tα ξενα εγγραφα δεν επικυρωνονται απο την Αστυνομία σίγουρα. Επικυρώνονται απο την εκδοση αρχης τους.

tragikos
22-09-2006, 20:36
@Me,myself&Di!!:
Αυτό που λες ισχύει, τα ξενόγλωσσα πτυχία δεν σου τα επικυρώνουν για το λόγο που αναφέρεις, οπότε έχεις 2 επιλογές: ή δίνεις απλά μια φωτοτυπία και δείχνεις το αυθεντικό όταν προσληφθείς, ή πας με μια φωτοτυπία στο βρετανικό συμβούλιο στη πλ. Κολωνακίου και σου την επικυρώνουν έναντι του συμβολικότατου πόσου των 10 Ευρώ. Μιλάμε για τσάμπα πράγμα...:angryfire

kafros
22-09-2006, 21:10
kapoio tilefono epikinonias dn exoun?tha pigenoerxomaste mexri ekei gia na rotame:p??

ChemicaL BurN
24-09-2006, 15:05
kapoio tilefono epikinonias dn exoun?tha pigenoerxomaste mexri ekei gia na rotame:p??

Τηλεφωνικό Κέντρο Διοικητικού Μεγάρου ΟΤΕ: 210 6111000

Marooned
24-09-2006, 15:07
Ρε παιδιά στην υπεύθυνη δήλωση οτί όλα τα υποβληθέντα δικαιολογιτικά κλπ κλπ που λέει, τι ακριβώς θα γράψουμε? Επίσης για να το ξεκαθαρίσω, για τη δηλωση αυτη πας στο ΚΕΠ, γραφεις το κειμενακι στο υπογραφουν βαζουν κ σφραγιδα και μετα ΟΤΕ ετσι?

DiMiS
24-09-2006, 20:39
Τις υπεύθυνες δηλώσεις τις υπογράφεις μόνος σου, δεν απαιτείται δηλαδή καμμία παρέμβαση άλλου. Στα ΚΕΠ μοιράζουνε δωρεάν υπεύθυνες δηλώσεις, αλλά μπορείτε να εκτυπώσετε και χρησιμοποιήσετε κι αυτήν που επισυνάπτω.

Όσο για το κείμενο, αν κατάλαβα καλά ότι θέλουν επιβεβαίωση πως όλα τα στοιχεία είναι σωστά και τα δικαιολογητικά γνήσια, κάτι σε αυτό το στυλ αρκεί (βλέπε ωστόσο και το post της Tythora (http://www.forums.gr/showpost.php?p=338754&postcount=93) από κάτω!):

...δηλώνω ότι:
τα στοιχεία που παρέχω είναι ορθά*, και τα δικαιολογητικά που σας καταθέτω** είναι γνήσια.

Προαιρετικά (με άλλα λόγια, δεν είναι κι άσχημη ιδέα να κάνεις τα παρακάτω):
*μπορείς να αναφέρεις (ξανά) τα στοιχεία σου ("Συγκεκριμένα, δηλώνω ότι λέγομαι ..., η διεύθυνσή μου είναι ..., έχω Α.Τ. ...", κ.λπ.).
**αναφέρεις όλα τα δικαιολογητικά ένα προς ένα που θα καταθέσεις.

Πάντως κατά την πείρα μου, δεν κοιτάνε συνήθως τη διατύπωση σε υπεύθυνες δηλώσεις... απλά υποθέτουν πως λέει αυτό που θέλουν να λέει και τη δέχονται.

Tythora
24-09-2006, 20:44
Παιδιά, οταν θα πατε για καταθεση χαρτιων, θα λενε απέξω τι ακριβως πρέπει να γράψεις! Θα εχουν δλδ τοιχοκολλημενα χαρτια με όλα τα δικαιολογητικά και πώς πρεπει να είναι ακριβώς!Μην αγχωνεστε!

clumpster
24-09-2006, 23:45
Η προκήρυξη λέει απλώς φωτοτυπίες. Άλλωστε για ποιον λόγο θέλουν υπευθυνη δήλωση ότι τα αντίγραφα είναι αυθεντικά.
Τέσπα, καταθέτουμε τις φωτοτυπίες και αμα θέλουν επικυρωμένες, κανουμε τον κόπο. Το ίδιο τρέξιμο είναι.

Πως πάμε όμως στο μέγαρο του οτε? Directions κανένας? Με τα ΜΜΜ πως πας εκει?

kingspiro
25-09-2006, 00:09
Αν δεν κάνω λάθος αυτό που θέλουν να γρ'αψεις είναι:
" Δηλώνω ότι τα ανωτέρω στοιχεία είναι απολύτως ακριβή και αληθή και οι σχετικές βεβαιώσεις ή πιστοποιητικά αποτελούν γνήσια αντίγραφα των πρωτοτύπων.

Επιπλέον δηλώνω ότι:
1. Έχω την ελληνική ιθαγένεια ή εθνικότητα, ή την υπηκοότητα χώρας-μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
2. Δεν έχω στερηθεί τα πολιτικά μου δικαιώματα.
3. Δεν έχω καταδικαστεί για ποινικό αδίκημα.
4. Είμαι υγιής και έχω την αρτιμέλεια και τη φυσική καταλληλότητα η οποία απαιτείται για το έργο το οποίο θα εκτελώ.
5. Αποδέχομαι ανεπιφύλακτα να απασχοληθώ με τους όρους που αναγράφονται στη σχετική ανακοίνωση ή που απορρέουν από αυτήν.

Σε περίπτωση ανακρίβειας ή ψευδούς δήλωσης γνωρίζω ότι θα υποστώ τις συνέπειες του νόμου και επιπλέον ότι δεν θα προσληφθώ ή, αν έχω προσληφθεί, θα απολυθώ χωρίς να μου καταβληθεί καμία αποζημίωση."

όπως αναγράφεται στν αίτηση...Λογικά τώρα όποιο εκ των λεοφωρείων παέι κηφισιά μαρούσι(εκτός των express) και κατεβαινεται μετά τη στάση των village(αν κανει σταση στο κυκλικό πράγμα) αλλιώς κατεβαίνετε village και πάτε περπατώντας. αλλιώς στην TIM και περνάτε απέναντι από το φαναρι απέναντι από το κτήριο οτενετ..όποιος είναι μαγκας πηδάει και κιγκλίδωμα

Marooned
25-09-2006, 00:12
@DiMiS+Tythora Thnx paidia auto ithela naste kala! :wavey:

Udaj
25-09-2006, 00:29
όπως αναγράφεται στν αίτηση...Λογικά τώρα όποιο εκ των λεοφωρείων παέι κηφισιά μαρούσι(εκτός των express) και κατεβαινεται μετά τη στάση των village(αν κανει σταση στο κυκλικό πράγμα) αλλιώς κατεβαίνετε village και πάτε περπατώντας. αλλιώς στην TIM και περνάτε απέναντι από το φαναρι απέναντι από το κτήριο οτενετ..όποιος είναι μαγκας πηδάει και κιγκλίδωμα

Υπάρχει στάση "ΟΤΕ" αμέσως μετά το βίλατζ (550, A7, B7 ktl).. :p :wavey:

kafros
25-09-2006, 01:45
Τηλεφωνικό Κέντρο Διοικητικού Μεγάρου ΟΤΕ: 210 6111000

na sai kala man:)

Predator
25-09-2006, 12:14
Εγω παντως που πηρα τηλ. και ρωτησα μου απαντησαν οτι θα δωσουμε απλες
μη επικυρωμενες φωτοτυπιες.

Διοτι με την υπευθυνη δηλωση λες οτι ειναι γνησια αντιγραφα.
Αυτα

ChemicaL BurN
25-09-2006, 15:15
apo oti katalava pantws den prepei na trexoume sth grammateia gia vevaiwsh spoudwn e? :baby: :baby: :baby:
afou to grafeis kai kaneis dhlwsh oti einai alitheia einai to idio...

Udaj
25-09-2006, 15:20
apo oti katalava pantws den prepei na trexoume sth grammateia gia vevaiwsh spoudwn e? :baby: :baby: :baby:
afou to grafeis kai kaneis dhlwsh oti einai alitheia einai to idio...

Ontws ayto einai shmantiko.. Giati ama thelei vevaiwsh spoudwn tote me th grammateia tou di k thn taxytath exyphrethsh pou th xarakthrizei swthikame.. Xerei kaneis me sigouria an xreiazetai?

//edit : Thx morgoth

Morgoth
25-09-2006, 16:08
Βεβαίωση σπουδών δεν χρειάζεται τώρα, θα μας ζητηθεί όταν προσληφθούμε μαζί με τα πρωτότυπα που θα καταθέσουμε. Οι φωτοτυπίες δεν χρειάζονται επικύρωση, αρκεί η υπεύθυνη δήλωση πως τα υποβληθέντα δικαιολογητικά είναι γνήσια αντίγραφα των πρωτοτύπων.

batigoal
25-09-2006, 17:43
na'sai kala Morgoth. Mhn trexoume twra se sxoles kai dhmosies yphresies...

/*RaDioHeAD*\
25-09-2006, 18:28
Την υπευθηνη δηλωση για τα φωτοαντιγραφα μας την δινουν εκει παιδες?

clumpster
25-09-2006, 19:24
Την υπευθηνη δηλωση για τα φωτοαντιγραφα μας την δινουν εκει παιδες?

Μπορείς να εκτυπώσεις την υπευθυνη δήλωση που είναι στο site του ΟΤΕ, αν δεν σου φτάνει ο χώρος για αυτά που θες να γράψεις (βλεπε υποδειγμα αίτησης επίσης στην σελίδα του ΟΤΕ) τότε σε οποιοδήποτε περίπτερο δίνεις 40λεπτά και αγοράζεις υπεύθυνη δήλωση (έχει και πίσω σελίδα να γράψεις) ή πας στα ΚΕΠ και σου δίνουν τζάμπα μαν.:wavey:

Morgoth
25-09-2006, 19:55
Πάντως έχει και εκεί υπεύθυνες δηλώσεις.

hisra
26-09-2006, 02:49
paidia ithela na rotiso ti simbainei an telika se paroune gia douleia,
pas gia kapoio diastima kai meta apofasiseis na fygeis PRIN apo ti
lixi tou simboulaiou sou????
Exeis kyroseis?? baineis mipos stin black list tou pOTE kai sto mellon
an thes na xanapas gia douleia se exoune grammeno???
Mipos eixe kapoios adistoixi empireia??
thanx

clumpster
26-09-2006, 15:35
paidia ithela na rotiso ti simbainei an telika se paroune gia douleia,
pas gia kapoio diastima kai meta apofasiseis na fygeis PRIN apo ti
lixi tou simboulaiou sou????
Exeis kyroseis?? baineis mipos stin black list tou pOTE kai sto mellon
an thes na xanapas gia douleia se exoune grammeno???
Mipos eixe kapoios adistoixi empireia??
thanx

Απο ότι μου έχει πει φίλος μου που δουλεύει στον οτε, δεν έχει διαπιστωθεί καμία black list. Δεν υπάρχει λόγος άλλωστε, είναι τόσοι πολλοί οι υποψήφιοι που και να φύγουν όλοι, υπάρχουν άλλες δύο φουρνιές στην αναμονή. Όποιος φεύγει, όποτε και να φύγει, απλώς τηλεφωνούνε στον επόμενο στην καταταξη. Αν φύγεις πριν την λήξη της σύμβασης, "απλώς" χάνεις τα δώρα των χριστουγέννων και πάσχα και τα bonus που καταφέρεις ενόσω δουλεύεις.

(Εγω δεν φέρω καμιά ευθύνη για την ορθότητα των παραπάνω δηλώσεων. Copyright 2006)

ChemicaL BurN
26-09-2006, 16:22
phga shmera kai ekana thn aithsh
to mono pou xreizetai na exete mazi sas einai mia fotwtipia ths tautothtas sas,mia tou apolithriou sas kai mia tou lower( h oti allo exete.)
aithseis tha vreite ekei

/*RaDioHeAD*\
26-09-2006, 17:26
thnx γειτονα.. :p

Θα παω αυριο εγω μαλλον... :)

ChemicaL BurN
26-09-2006, 19:36
a kai kati allo ...otan phra egw to 90% twn atomwn htan koritsia :D :D :D
epishs enas tipos ekei mou eipe oti ta apotelesmata tha vgoun mesa me telh noembriou

Marooned
26-09-2006, 19:43
epishs enas tipos ekei mou eipe oti ta apotelesmata tha vgoun mesa me telh noembriou

True, true...
Btw poly exipiretikos o typos exw apo tis aitiseis...:wow:
Den to perimena na teliosoume se 10 leptakia...:cool:

MayaDeren
27-09-2006, 00:12
μπορεί κάποιος σας να με ενημερώσει πότε λήγουν οι αιτήσεις και κάποιες πληροφορίες πχ έντυπα και χαρτια που καταθέτουμε. Σόρυ αλλά πνίγομαι και θα με εξυπηρετούσε ένα πμ.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

καλή εξεταστική
και καλό ΟΤΕ

άκουσα ότι όποιος έχει την τύχη να τον πάρουν στις διεθνείς κλήσεις είναι πολύ αραλίκι η φάση. Κοινώς δε κάνεις τίποτα(:sleep: :blush: )

giomike
27-09-2006, 00:27
Παίδες ξέρει κάποιος αν την υπεύθυνη δήλωση πρέπει να τη σφραγίσουμε σε κάποιο ΚΕΠ η κάτι τέτοιο?? Και ακόμα αν αποκλείονται μεταπτυχιακοί από τις προσλήψεις? Thx

Marooned
27-09-2006, 00:34
μπορεί κάποιος σας να με ενημερώσει πότε λήγουν οι αιτήσεις και κάποιες πληροφορίες πχ έντυπα και χαρτια που καταθέτουμε. Σόρυ αλλά πνίγομαι και θα με εξυπηρετούσε ένα πμ.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

καλή εξεταστική
και καλό ΟΤΕ

άκουσα ότι όποιος έχει την τύχη να τον πάρουν στις διεθνείς κλήσεις είναι πολύ αραλίκι η φάση. Κοινώς δε κάνεις τίποτα(:sleep: :blush: )

Οι αιτησεις ληγουν 4 Οκτωβρη.

Καταθετεις:

φωτοτυπία αστυνομικης ταυτοτυτας
φωτοτυπία απολυτηριου Λυκειου
φωτοτυπία τιτλου ξενης γλωσσας
πιστοποιητικο πολυτεκνιας (αν...)
υπευθυνη δηλωση οτι αυτα που καταθετεις ειναι αληθη (στην δινουν εκει κ σου λενε τι να γραψεις) Καμια φωτοτυπια δεν χρειαζεται επικυρωση η οτιδηποτε τετοιο απο ΚΕΠ κλπ
Ουτε η υπευθυνη δηλωση.

MayaDeren
27-09-2006, 00:41
Marooned να'σαι καλά...

:wavey: :D

Ziko
27-09-2006, 02:27
Καλα ρε γαμωτο ειναι κανεις να απορει πως τοσο μαζεμενο iq εχει μαζευτει σεαυτο το topic !!!
Αφου το λεει ξεκαθαρα η προκηρυξη τι ζητανε!!!
Και στις αιτησεις οι ανθρωποι ηταν κατι παραπανω απο εξυπηρετικοι!
Μου φαινεται οτι μερικοι προτιμουν να μπουν στον ΟΤΕ χωρις καν να κουνησουν το δαχτυλακι τους

(Καταραμενη Κοινωνιολογια μου ριχνεις τον Μεσο Ορο ) !!!

Predator
27-09-2006, 15:41
Τελικα παιδια με ηλεκτρικο/μετρο πως μπορουμε να παμε στον ΟΤΕ??
εχει πολυ περπατημα μετα απο το σταθμο??
(Ειμαι τελειως ασχετος απο εκεινη την περιοχη!!)

kingspiro
27-09-2006, 15:49
προτιμησε λεοφωρείο...δες οδηγίες 1-2 σελιδες πιο πίσω

zazou
27-09-2006, 17:05
Για όποιον ενδιαφέρεται από κέντρο να προσθέσω και το λεωφορείο Ε7(express). Το Ε7 έχει αφετηρία στην Κάννιγος ενώ κάνει στάση και στον Ευαγγελισμό. Το Ε7 λόγω του ότι είναι express κάνει αρκετά λιγότερες στάσεις από τα Α7 και Β7.:wavey:

kafros
27-09-2006, 22:17
kserei kaneis an ta tilefonika kentra einai mono sto kentro?

/*RaDioHeAD*\
28-09-2006, 02:28
Παιδια ζητανε τρίπτυχο-πασο?!

Ρωταω γιατι το εχω ξεχασει σε σπιτι φίλου[:blush:] και θέλω να παω αυριο πρωί για την αιτηση...

Morgoth
28-09-2006, 02:36
Μπα, μην ανησυχείς bro.

kafros
28-09-2006, 11:43
veveoseis fitisis sou zitane afou se proslavoun.

otto
29-09-2006, 14:52
Παίδες πήγα σήμερα από ΟΤΕ για την αίτηση. Διαδικασία τσακ-μπαμ, σε 10 λεπτά το πολύ έχεις τελειώσει. Μιλάμε σκάει πολύς λαός για αιτήσεις στο μέγαρο του ΟΤΕ.

Μάλιστα παρατήρησα κι ενός είδους "θύελλα", σαν κι αυτήν που δεν παρατηρήσαμε κατά τις εγγραφές των πρωτοετών. ;-) Ο DI Tourist πιστεύω θα κατάλαβε. :tounge:

ChemicaL BurN
29-09-2006, 14:57
Μάλιστα παρατήρησα κι ενός είδους "θύελλα", σαν κι αυτήν που δεν παρατηρήσαμε κατά τις εγγραφές των πρωτοετών. ;-) Ο DI Tourist πιστεύω θα κατάλαβε. :tounge:

sta logia mou erxesai...
gamata tha perasoume an mas paroun ;-)

clumpster
29-09-2006, 15:40
Αντίθετα, γάμα τα θα περάσουμε στην σχολη...

kafros
01-10-2006, 14:08

nomizo pos oloi katalavane kai pos oloi simfonoune:p

di::blue
01-10-2006, 16:39
Η προκήρυξη απευθύνεται και σε μεταπτυχιακούς φοιτητές ή είναι μόνο για προπτυχιακούς; Δεν βρήκα κάποια σχετική διευκρίνηση στην προκήρυξη.

striker
01-10-2006, 16:52
απότι ξέρω είναι και για μεταπτυχιακούς. αύριο που θα πάω θα μάθω σίγουρα.

donald
02-10-2006, 12:56
Παιδιά,αν δώσουμε την υπεύθυνη δήλωση που έχει ο ΟΤΕ στο site του είμαστε οκ?

fundamentum
02-10-2006, 13:50
nai. Thn ipefthini dilosi mazi me thn aitisi pou exei sto site

dep
06-10-2006, 23:06
allooo!!
Γνωριζει κανεις ποσα ατομα συνολικα εκαναν φετος αιτηση στον ΟΤΕ??

otto
06-10-2006, 23:11
Δεν ξέρω, αλλά πρέπει να ήταν πάρα πολλά. Όταν πήγα εγώ την Παρασκευή (για δουλειά ενός τετάρτου maximum) κατά τις 12:15 ήταν φίσκα. Και σκέψου ότι ο καθένας κάθεται ένα τέταρτο μόνο, και οι ώρες υποδοχής ήταν 8:30 με 14:30 για πολλές μέρες.

kingspiro
06-10-2006, 23:27
γύρω στα 53.678 σε αθήνα 49.432 σε θεσσαλονίκη 25.254 σε πάτρα και 12.293 σε ηράκλειο..Αλήθεια τώρα, δεν ξέρω αλλά ήταν λαός...βέβαια θα πάρουν και αρκετούς

donald
07-10-2006, 02:51
Πότε ανακοινώνεται ποιοί θα πάνε??

Tythora
07-10-2006, 05:49
Σε παιρνουν τηλέφωνο και σε ενημερωνουν οτι σε παιρνουν. Ξεχνα το προς το παρον το θεμα και απλά μην αφηνεις χωρις μπαταρια το κινητό σου!:-)

Eπισης φετος σε αντιθεση με τα προηγουμενα χρονια, σε περιπτωση ισοβαθμιας προτεραιότητα έχουν οι μεγαλύτεροι και τελος ο ΟΤΕ δεν ανακοινωσε πόσους θα πάρει, όσους χρειάζεται ήταν η απαντηση σε σχετική ερωτηση.

otto
07-10-2006, 12:48
Τι βαθμοί απολυτηρίων παίζουν στην πρώτη επιλογή φοιτητών από τον ΟΤΕ;

dory
07-10-2006, 12:58
Τι βαθμοί απολυτηρίων παίζουν στην πρώτη επιλογή φοιτητών από τον ΟΤΕ;

Εμένα πάντως με 19,3 με είχαν πάρει περίπου 2 μήνες μετά την υποβολή των αιτήσεων.

donald
07-10-2006, 13:01
Εμένα πάντως με 19,3 με είχαν πάρει περίπου 2 μήνες μετά την υποβολή των αιτήσεων.

Λέγε μου τέτοια να χαίρομαι!!!Και εγώ ακρινώς τόσο έχω...:wavey:

ChemicaL BurN
12-10-2006, 13:15
όταν σε πάρουν σε υποχρεώνουν να δουλεύεις 5 μέρες από 3,5 ώρες η μπορείς να πεις δεν μπορώ την τάδε μέρα θα δουλέψω διπλή βάρδια την επομενη(δηλαδή 7 ώρες)?

toubaliban
12-10-2006, 13:52
όταν σε πάρουν σε υποχρεώνουν να δουλεύεις 5 μέρες από 3,5 ώρες η μπορείς να πεις δεν μπορώ την τάδε μέρα θα δουλέψω διπλή βάρδια την επομενη(δηλαδή 7 ώρες)?

Δεν παίζει αυτό ούτε με κυβέρνηση Λεβέντη. Απλά ψάχνεις δυο τρεις μέρες πριν, για αμοιβαία αλλαγή ωραρίου με άλλον συνάδελφο. Αν είσαι τυχερός και βρεις, ΟΚ. Αλλιώς, κάνεις απουσία και ηρεμείς. Στις 10 αδικαιολόγητες παίρνεις πούλο. Εκτός αν έχεις μπαμπά γιατρό...:smokin:

ChemicaL BurN
12-10-2006, 14:20
Δεν παίζει αυτό ούτε με κυβέρνηση Λεβέντη. Απλά ψάχνεις δυο τρεις μέρες πριν, για αμοιβαία αλλαγή ωραρίου με άλλον συνάδελφο. Αν είσαι τυχερός και βρεις, ΟΚ. Αλλιώς, κάνεις απουσία και ηρεμείς. Στις 10 αδικαιολόγητες παίρνεις πούλο. Εκτός αν έχεις μπαμπά γιατρό...:smokin:

thanks! :-)
dhladi an exw mia mera 9 to prwi me 9 to vradi ipoxrewseis tote einai diskola ta pragmata e?

toubaliban
12-10-2006, 15:12
thanks! :-)
dhladi an exw mia mera 9 to prwi me 9 to vradi ipoxrewseis tote einai diskola ta pragmata e?

Είναι πολύ δύσκολα. Αν θες από μένα μια συμβουλή, κράτα τη. Γράψε τους επόπτες στον πούτσο σου. Θα δεις πράγματα που θα στην αρχή θα ξενερώσεις, μετά όμως θα γελάς. Για παράδειγμα μου έκαναν παρατήρηση επειδή είχα πιάσει δουλειά 5 λεπτά πιο ΠΡΙΝ από το ωράριό μου και την ίδια μέρα, μια κοπέλα (που δεν την έλεγες άσχημη) ήρθε να κάτσει δίπλα μου μία ώρα μετά από το ωράριό της και αφού πήγε πρώτα για καφέ και τσιγάρο με τον επόπτη έκατσε και φύγαμε μαζί. Κοντολογείς αν είσαι γκόμενα και κοινωνική θα περάσεις καλά. Αν έχεις μακρύ μαλλί και δεν είσαι γλύφτης ΤΟΝ ΗΠΙΕΣ. Απλά κάνεις υπομονή και εξυπηρετείς κόσμο, μην μπαίνοντας στο σκεπτικό "πολλές γραμμές, άσχημη εξυπηρέτηση". Εγώ προσωπικά έδινα όσα τηλέφωνα μου ζήταγε ο κόσμος και ας μου την έλεγαν οι μαλάκες. Λίγες από τις ευχές που μου έδωσαν κάποιες γιαγιάδες να πιάσουν, έχω πιάσει την καλή.
Προσπάθησε να κάνεις γνωριμίες με συναδέλφους (για να κάνεις αλλαξοκωλιές στα ωράρια) και στα αρχίδια σου οι επόπτες. Μόνο μην αργείς και μην κάνεις απουσίες, γιατί σε διώχνουν. Α και κάτι τελευταίο. Δηλώστε βράδυ δουλειά και κάθε Τρίτη και Τετάρτη (chl) αλλαγή με κάποιο γκομενάκι...

ChemicaL BurN
12-10-2006, 15:45
Δηλώστε βράδυ δουλειά και κάθε Τρίτη και Τετάρτη (chl) αλλαγή με κάποιο γκομενάκι...

Thanks gia oles tis plhrofories!!
otan les vradi ti ennoeis?
mexri ti wres douleuoume?

toubaliban
12-10-2006, 18:59
Thanks gia oles tis plhrofories!!
otan les vradi ti ennoeis?
mexri ti wres douleuoume?

Μιλάω πάντα για 11888, έτσι. Να μην παρεξηγηθώ. Μέχρι 23:30 το βράδυ νομίζω. Μετά είναι οι μόνιμοι, που ξήνονται και πληρώνονται διπλά... Κάπου εκεί, πάντως. 23:30 με 00:00 τελειώνει το ωράριο για τους θνητούς. Επίσης μια καλή κίνηση που δυστυχώς την ανακάλυψα στα τελειώματα είναι 06:00-09:30. Μεγάλη μαγεία. Ό,τι και να δηλώσεις όμως, κατά 80% θα σε πάνε στο 09:30-13:00 που γίνεται της Μπουρμπούλιας το κάγκελο....:wavey:

Tythora
12-10-2006, 19:37
τα υπολοιπα τμηματα ειναι μέχρι τις 9 νομιζω.

dt008
12-10-2006, 19:44
εκτός του 112/129/139 (είναι στο ίδιο τμήμα), το οποίο έχει και βάρδιες μεταμεσονύχτιες καθώς και τα χαράματα :-)

hooligan13
01-11-2006, 14:33
Βγηκαν τα αποταλεσματα οσον αφορα την καταταξη!!!!!!!!!!!@!!!!

Go.

nighthawk
01-11-2006, 14:42
http://212.205.30.190/hra/

Τα αποτελέσματα!!

ChemicaL BurN
01-11-2006, 15:01
Re seis emena me vgazei 2315 ....
kalo einai auto h kako? :confused:

Morgoth
01-11-2006, 15:03
Καλό σκορ είναι. Ξέρω παιδί με σκορ 9.653

YoMa-Sensei
01-11-2006, 15:04
ΑΥΤΟ? Δεν ειναι τίποτα! Εγώ έχω 15.240.598 :(

ChemicaL BurN
01-11-2006, 15:06
an emena me vgazei 2315 kai einai kai kalo skr tote posous tha paroun re paidia?

jacob
01-11-2006, 15:07
prepei na exei megalh proseuleush xenwn fulwn o ote, ka8ws tetoio noumero den dikaiologeitai.... egw, me meso kiolas exw ari8mo 2020

Morgoth
01-11-2006, 15:11
Γίνεται με κάποια μηχανορραφία να γίνει παράκαμψη του κρατικού μηχανισμού να μας πάρουν κάποια στιγμή; Εδώ που μένω έχω μεγάλη ανάγκη τα λεφτά για να αγοράσω θέση πάρκινγκ, κάθε βράδυ βρίσκω το αμάξι του πατέρα μου γρατσουνισμένο/τσαγιασμένο

Tythora
01-11-2006, 15:13
Πειτε μεσους ορους να ξερουμε πανω κατω που κινειται η ολη φαση! Επισης να εχετε υπ'όψιν πως ενας με ιδιο βαθμο απολυτηριου με σας προηγειται εαν ειναι μεγαλυτερος σε ηλικια.

Δεν βρισκω τι ειναι αυτος ο αριθμος πρωτοκολλου εν τω μεταξυ, δεν θυμαμαι να εχω κρατησει κατι οταν εκανα τα χαρτια μου! :-(

jacob
01-11-2006, 15:14
epeidh sumerizomai ton pono tou sunan8rwpou mou, sou dinw ws endeixh kalhs 8elhshs (kai me ameso stoxo thn exasfalish 8eshs ston paradeiso), me antiparoxh gia to spiti sou mia 8esh parking sto menidi (kleisto garaz).

ChemicaL BurN
01-11-2006, 15:16
Πειτε μεσους ορους να ξερουμε πανω κατω που κινειται η ολη φαση! Επισης να εχετε υπ'όψιν πως ενας με ιδιο βαθμο απολυτηριου με σας προηγειται εαν ειναι μεγαλυτερος σε ηλικια.

Δεν βρισκω τι ειναι αυτος ο αριθμος πρωτοκολλου εν τω μεταξυ, δεν θυμαμαι να εχω κρατησει κατι οταν εκανα τα χαρτια μου! :-(

einai ena autokolhto pou mas edwsan kai leei enan arithmo panw
egw re paidia exw 19 apolhthrio kai eimai sthn 2315
oi palioi ti lene peripou pote tha me paroun an me paroun?

St_Trouble
01-11-2006, 15:20
Kalispera kai apo mena...
Pws katalabaineis an proslifthikes i oxi?
Se eidopoioun...?
Mipws to xrwma tou arithmou katataxhs paizei kanena rolo?
Elpizw pws me 4872 de tha perimenw mexri thn epomenh prokyrhxh tou ote...:baby: :wavey:

kingspiro
01-11-2006, 16:05
Επισης να εχετε υπ'όψιν πως ενας με ιδιο βαθμο απολυτηριου με σας προηγειται εαν ειναι μεγαλυτερος σε ηλικια.

:D:D:D:D:D:D:D

YoMa-Sensei
01-11-2006, 16:14
egw exw kokkino xrwma alla auto apo oso xerw einai gia ta atome me eidikes anagkes....

gavrakos
01-11-2006, 16:18
Oi 4plhgikoi apo oso kserw exoyn to pronomio tis thesis parking mprosta apo to megaro tou ote opou tha ergazontai

Tythora
01-11-2006, 16:18
:D:D:D:D:D:D:D

Δεν επιασα το γελάκι!:baby:

dt008
01-11-2006, 16:23
διχίλιαρο,ε; χμ σε κάνα εξάμηνο (και βάλε, ίσως....) :-(

donald
01-11-2006, 18:14

Απαντώντας σε αυτό:

Βαθμός Απολυτηρίου: 19,3
Σειρά Κατάταξης (με βάση το Βαθμό απολυτηρίου): 1098

Καλά είναι?Παίζει να με πάρουν το επόμενο εξάμηνο ή χλωμό?:confused:

toubaliban
01-11-2006, 18:17
Απαντώντας σε αυτό:

Βαθμός Απολυτηρίου: 19,3
Σειρά Κατάταξης (με βάση το Βαθμό απολυτηρίου): 1098

Καλά είναι?Παίζει να με πάρουν το επόμενο εξάμηνο ή χλωμό?:confused:

Άνετα όμως... Πολύ άνετα
Εμένα με 18,8 με είχαν πάρει Ιούνιο! Θα σας τηλεφωνήσουν στο κινητό δύο μήνες πριν. Δηλαδή τηλέφωνο με πήραν Απρίλιο. Πάντα το κινητό ανοιχτό παίδες!

ChristosG
01-11-2006, 18:34
Ρε παιδιά αξίζει τον κόπο αυτή η δουλειά? Δε λέω, καλά τα λεφτά, αλλά είναι λίγο σφιχτά τα πράγματα, καθότι μίλησα με τον υπεύθυνο πρόσληψης προσωπικού και μου είπε ότι από τη στιγμή που θα διαπραγματευτείς το ωράριό σου όταν θα πάς για συνέντευξη, μετά δεν μπορείς να το αλλάξεις, παρα μόνο να κάνεις ανταλλαγή ωραρίων με κάποιον άλλον, και πιό μετά τον ρώτησα άν μπορώ να φύγω πρίν κλείσω 12μηνο, και μου είπε ότι δεν είναι έντιμο εκ μέρους μου κάτι τέτοιο. Δηλαδή μην παραμελήσουμε κιόλας την σχολή για να δουλέψουμε στον ΟΤΕ, γιατι 3,5 ώρες την ημέρα, βάλε και τα μεταφορικά, είναι πολύς χρόνος. Νομίζω ότι αυτή η δουλειά για κάποιον που μένει στην Αθήνα, και ιδιαίτερα για κάποιον που δεν έχει οικονομική ανάγκη, είναι άχρηστη, καθώς δεν σου προσφέρει κάποια γνώση, το μόνο που προσφέρει είναι η εμπειρία ότι δούλεψες στο δημόσιο. Κατ εμέ δεν αξίζει τον κόπο. Ας με διαψεύσει κάποιος άν έχω άδικο.

MK2
01-11-2006, 18:43
Εγώ πέρασα ΤΕΛΕΙΑ στον οτε!!!!!!!!
Και τα λεφτά καλά είναι και ο κόσμος τρομερός και όλα όμορφα.
Επίσης για να μην ακούω αηδίες 3,5 ώρες δεν είναι τίποτα. Τώρα δουλεύω ανοιχτό ωράριο και είναι ΠΟΝΟΣ!!! Βέβαια τώρα είναι κάπως διαφορετικές οι εργασικές σχέσεις, συνθήκες αλλά και το περιεχόμενο αλλά όπως και να έχει ο οτε και οι μήνες που πέρασα εκεί είναι από τους καλύτερους που έχω περάσει.

Όπως και να το κάνουμε το τμήμα που "υπηρετήσαμε" είναι ιδέα...

Ziko
01-11-2006, 18:44
Ποιος μαλακας σκεφτηκε να ζητανε βαθμο απολυτηριου ???
Δεν θα επρεπε να ζητανε βαθμο προσβασης??
Εγω με 11 στην Κοινωνιολογια και 13 Κειμενα ποτε να περιμενω οτι θα περασω ???

@ΜΚ2 : Μωρη πατσαβουρα , σιγουρα ξερεις ποιος ειμαι, ποσο καιρο μετα την αιτηση σου σε πηρανε και τι αριθμο καταταξης ειχες ???

YoMa-Sensei
01-11-2006, 18:48
Ποιος μαλακας σκεφτηκε να ζητανε βαθμο απολυτηριου ???
Δεν θα επρεπε να ζητανε βαθμο προσβασης??
Εγω με 11 στην Κοινωνιολογια και 13 Κειμενα ποτε να περιμενω οτι θα περασω ???

Egw exw megalutero ba8mo prosbashs apo apoluthriou epishs...

Enas filos mou eixe parei 16.9 prosbashs kai idio m emena apoluthriou :p tragikotato (18.6)

MK2
01-11-2006, 19:51
Ziko ένα πράγμα θα σου πω, Vlavosofos...
Ξεκίνησα πέρυσι Αύγουστο.

Εσύ ποιος είσαι;

clumpster
01-11-2006, 20:16
Άνετα όμως... Πολύ άνετα
Εμένα με 18,8 με είχαν πάρει Ιούνιο! Θα σας τηλεφωνήσουν στο κινητό δύο μήνες πριν. Δηλαδή τηλέφωνο με πήραν Απρίλιο. Πάντα το κινητό ανοιχτό παίδες!

Τι εννοείς ιούνιο?Τετοια εποχή είχες κάνει την αίτηση?

εγώ έχω 1640 αρ. προτεραιότητας. Δηλαδή να περιμένω κάμποσους μήνες ε?

Marooned
01-11-2006, 20:59
Βαθμός: 19
Σειρά Κατάταξης: 2270

pwned Chemical Burn:p

di\n@
01-11-2006, 21:21
vathmos:19.2
"noumeraki": 1459
pwnd marooned:tounge: (infraction:D )

ChemicaL BurN
02-11-2006, 02:12
Βαθμός: 19
Σειρά Κατάταξης: 2270

pwned Chemical Burn:p

den masame re...:D :D
idio vathmo exoume alla eisai megaliteros( ti xairese? )

Marooned
02-11-2006, 02:57
den masame re...:D :D
idio vathmo exoume alla eisai megaliteros( ti xairese? )

Μεγαλύτερος rules...Still pwned!:p:D

OK...:D Εδώ... "Mar-owned":love2:

/*RaDioHeAD*\
03-11-2006, 03:04
Φανταζομαι οτι είμαι ο μοναδικός που καταφερε[περι κατορθώματος πρόκειται] να χασει το χαρτάκι με το νούμερο ε?:blush: :blush: :confused: :blush:

Το μισο σπίτι άνω κάτω εχω κάνει...:-(

Never mind ετσι κιαλλίως αργωωωωωωωω ακομααα..:p

Me,myself&Di!!
03-11-2006, 03:18
χμμμ ....απ'οτι καταλαβαινω και εγω με βαθμο στο 19,2 θα ημουν καπου στο 1000 φευγα....μαλιστα!!Δν εχασα και τπτ δλδ που απο αναβολη σε αναβολη εχασα την προθεσμια:smokin:

sphlanx
03-11-2006, 15:15
Μίλησα με έναν πολυ ευγενικό κύριο στο 2106111000 και αφού του ζάλισα λίγο τα @@ (επέμενε να πάρω σε ένα άλλο νούμερο) μου είπε ότι ένας ξάδερφος του μπατζανάκη του άκουσε έναν φίλο της αδερφής του θυρωρού του ΟΤΕ ( :P ) να λέει ότι θα πάρουν μέχρι το νούμερο 1600...

Άσχετη ερώτηση σε όσους έχουν δουλέψει: Το κάπνισμα επιτρέπετε εν ώρα εργασίας? Και αν όχι, γίνεται κανα διάλειμμα για όσους θέλουν να κάνουν τσιγάρο? (Η θα την βγάζω κρυφά στις τουαλέτες πάλι όπως όταν δούλευα στη Lannet? :mad: )

gavos
03-11-2006, 15:33
Μίλησα με έναν πολυ ευγενικό κύριο στο 2106111000 και αφού του ζάλισα λίγο τα @@ (επέμενε να πάρω σε ένα άλλο νούμερο) μου είπε ότι ένας ξάδερφος του μπατζανάκη του άκουσε έναν φίλο της αδερφής του θυρωρού του ΟΤΕ ( :P ) να λέει ότι θα πάρουν μέχρι το νούμερο 1600...

Άσχετη ερώτηση σε όσους έχουν δουλέψει: Το κάπνισμα επιτρέπετε εν ώρα εργασίας? Και αν όχι, γίνεται κανα διάλειμμα για όσους θέλουν να κάνουν τσιγάρο? (Η θα την βγάζω κρυφά στις τουαλέτες πάλι όπως όταν δούλευα στη Lannet? :mad: )

Δεν το κόβεις καλύτερα.. :wavey:

MK2
03-11-2006, 15:54
Κόφτο, κι εγώ σε αυτή τη διαδικασία είμαι, όχι για λόγους υγείας (σιγά μην με πτοήσει αυτό) αλλά για πιο πολύπλοκους σε φορουμική συζήτηση λόγους...

Μια απόφαση είναι, κάποια στιγμή πρέπει να την πάρω. Πάντως από εκεί που έκαν 2+ πακέτα τη μέρα τώρα κάνω μέχρι 5 τσιγάρα (πλην σπανίων περιπτώσεων)...

Αυτό που κάνω τώρα μάλλον είναι spam αλλά προσφέρω έργο με την ημι-αντικαπνιστική μου προπαγάνδα...

Tythora
03-11-2006, 16:03
Φανταζομαι οτι είμαι ο μοναδικός που καταφερε[περι κατορθώματος πρόκειται] να χασει το χαρτάκι με το νούμερο ε?:blush: :blush: :confused: :blush:

Το μισο σπίτι άνω κάτω εχω κάνει...:-(

Never mind ετσι κιαλλίως αργωωωωωωωω ακομααα..:p

Οχι δεν εισαι ο μοναδικός!!!:blush:
Τεσπα, ουτως η αλλως θα μας παρουν τηλεφωνο, αν ειναι να μας παρουν, τι μας νοιαζει για ενα χαρτακι!?!?!?!:D

Maki_Maki
03-11-2006, 16:50
Diavazontas ta parapanw posts, katalava to eksis:

Eiste oloi sas megala NOUMERA.

:D

kafros
03-11-2006, 17:05
χμμμ ....απ'οτι καταλαβαινω και εγω με βαθμο στο 19,2 θα ημουν καπου στο 1000 φευγα....μαλιστα!!Δν εχασα και τπτ δλδ που απο αναβολη σε αναβολη εχασα την προθεσμια:smokin:

1550 ειμαι εγω :p:p με 19.2

skarab
03-11-2006, 17:17
Diavazontas ta parapanw posts, katalava to eksis:

Eiste oloi sas megala NOUMERA.

:D

OMG αρχικά δεν είδα το smiley και ήμουν έτοιμος να δώσω warning! :blush:

Ηρέμησε Στέλιο, ηρέμησε Στέλιο, ηρέμησε Στέλιο ... :p

kafros
03-11-2006, 22:12
paidia posous pairnoun?

hisra
03-11-2006, 23:00

ego 1458
se efaga gia ena :D

mas blepo pandos na mas pernoun tou xronou kai an...

di\n@
03-11-2006, 23:29
ego 1458
se efaga gia ena :D

mas blepo pandos na mas pernoun tou xronou kai an...
den pianetai gti genithikes prwtaprilia!:D :D ;-) :D

egw protimw na paw tou xronou padws!:-) :wavey:

hisra
03-11-2006, 23:54
den pianetai gti genithikes prwtaprilia!:D :D ;-) :D

egw protimw na paw tou xronou padws!:-) :wavey:

LOL :D :D :D

na sou po tin alithia k ego to protimo;-)

orchid
04-11-2006, 01:31
paidia posous pairnoun?

Παίρνουν ΠΟΛΥ κόσμο. ΑΠλά όχι όλους μαζί, αλλά με τη σειρά της κατάταξης. Μπορεί να προσλαμβάνουν π.χ. 250 άτομα το μήνα (τυχαίος ο αριθμός) και να αναπληρώνουν τα κενά που προκύπτουν από τη λήξη των συμβάσεων των προηγούμενων. Έχω ένα φίλο με βαθμό γύρω στο 17 που τον ειδοποίησαν 1 χρόνο μετά την υποβολή της αίτησης. Οπότε πΟΤΕ μη λες πΟΤΕ. :D

Πάντως...γιατί δε χαίρομαι και τόσο πολύ παρά το τριψήφιο νούμερό μου στην κατάταξη;;; (645). Θέλω να προλάβω να περάσω Λειτουργικά! Θέλω πτυχίο! :-(

zackbam
08-11-2006, 17:48
Εγώ με αριθμό 2025 και βαθμό απολ. 19, πότε να περιμένω...? Ποτέ ή.... κάποτε???

zazou
14-01-2007, 14:05
Παιδιά sorry που ξεθάβω αυτό το thread, αλλά με αφορμή το παρακάτω link που βρήκα στο site του ΟΤΕ θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά έχει ακούσει κανείς τίποτα για τις προσλήψεις. Έχουν πάρει κάποιον τηλέφωνο ή γνωρίζει κάτι σχετικό; Γνωρίζει μήπως κάποιος κάποιο τηλέφωνο στο οποίο μπορούμε να απευθυνθούμε για να μάθουμε πως έχει η κατάσταση; :wavey:

http://www.ote.gr/anakoinshow.asp?cat=4&id=588

toubaliban
14-01-2007, 14:22
Τώρα με την πώληση του ΟΤΕ, ακούγονται διάφορα σενάρια για τους φοιτητές. Λογικά θα προλάβετε όσοι περιμένετε. Απλά κάτι μου λέει ότι άλλος διαγωνισμός δεν θα προκηρυχθεί...:wavey:

dory
14-01-2007, 21:07
Παιδιά sorry που ξεθάβω αυτό το thread, αλλά με αφορμή το παρακάτω link που βρήκα στο site του ΟΤΕ θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά έχει ακούσει κανείς τίποτα για τις προσλήψεις. Έχουν πάρει κάποιον τηλέφωνο ή γνωρίζει κάτι σχετικό; Γνωρίζει μήπως κάποιος κάποιο τηλέφωνο στο οποίο μπορούμε να απευθυνθούμε για να μάθουμε πως έχει η κατάσταση; :wavey:

http://www.ote.gr/anakoinshow.asp?cat=4&id=588

Την Τετάρτη δύο παιδιά ήρθαν να πάρουν χαρτιά από τη γραμματεία για τον ΟΤΕ (ατυχώς, αφού ήταν κλειστή η σχολή..). Ο ένας είχε το νούμερο 57 στην κατάταξη και η κοπέλα οχτακόσια κάτι..

charisma
14-01-2007, 23:43
na rotiso kati tora pou proekypse thema sxetiko me ton ote...
xerete ti ores mporo na vro eykola/grigora grammi sto 134, giati me exoun stin anamoni epi ores...
plz opoios xerei...

Eva_85
15-01-2007, 11:14
Πάρε τα πρωινά από τις 8 μέχρι τις 10...Συνήθως τότε δεν έχει αναμονή!!!

jalaya
15-01-2007, 12:11
Εγω πηρα τηλ τον ΟΤΕ πριν λιγο και μου ειπαν οτι αυτη τη στιγμη βρισκονται στο
19.4 και εχουν προσλαβει περιπου τους μισους με αυτο το βαθμο και οι προσληψεις συνεχιζονται.Την ρωτησα για εμενα (με 19,3) και λεει θα με παρουν σιγουρα αλλα το ποτε αγνωστο...Παντος με 19.4 και 19.3 υπαρχουν πολλα ατομα ...

ChemicaL BurN
15-01-2007, 12:57
tous phra thl kai mou eipan pws tha paroun sinolo 1600 atoma.
dhladi egw pou exw 2315 den exw elpides? :P

inverted_a
15-01-2007, 18:51
Παιδιά, που μπορεί να δει κάποιος την σειρά κατάταξης που έχει με βάση τον βαθμό του για να υπολογίσει στο περίπου πότε θα τον πάρουν; Έχετε σχετικό λινκ; Στο καινούργιο site του Π-ΟΤΕ δεν μπορώ να το βρώ...

jalaya
15-01-2007, 18:58
Παιδιά, που μπορεί να δει κάποιος την σειρά κατάταξης που έχει με βάση τον βαθμό του για να υπολογίσει στο περίπου πότε θα τον πάρουν; Έχετε σχετικό λινκ; Στο καινούργιο site του Π-ΟΤΕ δεν μπορώ να το βρώ...

Eδω http://212.205.30.190/hra/ ;-)

giannis88
15-01-2007, 23:09
kai ade tora na vreis to xartaki me to autokolito p s xan dosei prin 4 mines

thedel
16-01-2007, 23:43
ΛΟΓΙΚΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ (ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ) ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ???ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΡΑΜΕ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΥΧΕΡΟΙ!!!???????

aligator12
17-01-2007, 16:25
Nα ρωτήσω κάτι;Η καινούργια προκήρυξη αναιρεί την παλιά;Αφού βγήκε καινούργια δε σημαίνει οτι πήραν όλους όσους είχαν κάνει αίτηση πριν από περίπου 4 μήνες; Σας το λέω αυτό γιατί εχω σείρα 2070 και δεν με έχουν ενημερώσει. Θα πρέπει να κάνω πάλι αίτηση;

thedel
17-01-2007, 17:15
Nα ρωτήσω κάτι;Η καινούργια προκήρυξη αναιρεί την παλιά;Αφού βγήκε καινούργια δε σημαίνει οτι πήραν όλους όσους είχαν κάνει αίτηση πριν από περίπου 4 μήνες; Σας το λέω αυτό γιατί εχω σείρα 2070 και δεν με έχουν ενημερώσει. Θα πρέπει να κάνω πάλι αίτηση;

ma ayth einai h kainoyria alla ennoeitai oti den tha se enhmeronan thn epomenh mera alla meta apo kapoioys mhnes....to thema einai mexri pote tha enhmeronan an htan na paroyn kapoia atoma fetos!!!!!!!

orchid
17-01-2007, 17:51
Καλησπέρα! Με καλέσανε χτες και έχω σειρά 645 και βαθμό απολυτηρίου 19,4. Έτσι, απλώς για να ξέρετε πού περίπου έχει φτάσει η σειρά. Πρόταση: άν θέλετε όσοι κληθείτε, γράψτε πότε περίπου σας κάλεσαν για να ξέρουν οι υπόλοιποι που περιμένουν πού βρίσκεται η λίστα.

nash
17-01-2007, 18:19
Καλησπέρα! Με καλέσανε χτες και έχω σειρά 645 και βαθμό απολυτηρίου 19,4. Έτσι, απλώς για να ξέρετε πού περίπου έχει φτάσει η σειρά. Πρόταση: άν θέλετε όσοι κληθείτε, γράψτε πότε περίπου σας κάλεσαν για να ξέρουν οι υπόλοιποι που περιμένουν πού βρίσκεται η λίστα.
Συμφωνώ! Απλά για να ξέρουμε κι εμέίς οι υπόλοιποι πότε περίπου να περιμένουμε...

donald
17-01-2007, 20:28

Πώς σε κάλεσαν???

Σε πήραν τηλ. στο κινητό σου?Πώς?

Για να ξέρουμε τι να περιμένουμε!!:wavey:

Guest
17-01-2007, 21:05
re seis o OTE einai trelh moufa...egw evgala 18,9 kai exw seira proteraiothtas 2705..:angryfire :angryfire :angryfire Kai exw akousei oti atoma me 15 kai 16 pou ekanan ta xartia mazi me mas douleuoun hdh...G@mimenh ellada me ta conne sou...:angryfire :angryfire Exw apogoitheutei teleiws me thn kwlokatastash pou epikratei...Mexri kai ekei prepei na exeis meso re pousth mou!!!!!:angryfire

kingspiro
17-01-2007, 21:45
re seis o OTE einai trelh moufa...egw evgala 18,9 kai exw seira proteraiothtas 2705..:angryfire :angryfire :angryfire Kai exw akousei oti atoma me 15 kai 16 pou ekanan ta xartia mazi me mas douleuoun hdh...G@mimenh ellada me ta conne sou...:angryfire :angryfire Exw apogoitheutei teleiws me thn kwlokatastash pou epikratei...Mexri kai ekei prepei na exeis meso re pousth mou!!!!!:angryfire

aytoi prepei na einai apo proigoumenes seires....

di\n@
17-01-2007, 22:41

μηπως ειναι τεκνα πολυτεκνων?

thedel
17-01-2007, 23:18

na se rothso...fetos ekanes thn aithsh me thn prokyrhksh pou vghke prin ligoys mines????dioti ego thn ekana tote k exo arithmo 400(mh leo k poli)...k den me exoyn eidopoihsei...sto stathero se piran???epemeinan,h se pernoyn mia fora k an den eisai ekei atyxhses?

thedel
17-01-2007, 23:22
μηπως ειναι τεκνα πολυτεκνων?

h alitheia einai oti paizei rolo an eisai polyteknos k se anevazei poly ston arithmo...pantos nomizo pos einai shmantiko oti prota tha toys paroyn oloys osoys exoyn kanei etisi mexri na eksantlithoyn k meta tha vgei allh prokuriksi..(esto k meta apo 1-2-3 xronia alla tha toys paroun olous...).

Guest
18-01-2007, 00:39
oxi oute tekna poluteknwn einai oute apo prohgoumenes seires oute prostates oikogeneias...Auto einai pou mou th dinei....:angryfire :angryfire :angryfire Tespa tha doume ti tha ginei sto telos..

inverted_a
18-01-2007, 01:03
Eδω http://212.205.30.190/hra/ ;-)

Thanks a lot! :wavey::wavey::wavey:

Udaj
18-01-2007, 01:46
egw exw 19.4 k seira 853 k me kalesane prin liges meres

orchid
18-01-2007, 16:20
Καλησπέρες και πάλι. Ναι, με τη συγκεκριμένη προκήρυξη που βγήκε τον Οκτώβρη. Στην αίτηση που είχα υποβάλλει είχα δώσει κινητό και με κάλεσαν εκεί. Καλούν από αριθμό χωρίς απόκρυψη και θυμάμαι ήταν 2108840xxx κάτι (είναι τηλεφωνικό κέντρο, οπότε όποια γραμμή βγει). Πάντως παίρνουν πολύ κόσμο, έχω φίλο που με την προηγούμενη προκήρυξη τον είχαν καλέσει 1,5 χρόνο μετά την αίτηση, με βαθμό γύρω στο 17 και σειρά τρέχα γύρευε.

Το δύσκολο είναι αφού σε καλέσουν και πρέπει να τρέξεις σαν το Βέγγο για να ετοιμάσεις όλη αυτή τη χαρτούρα που ζητάνε...

nash
18-01-2007, 17:10
Το δύσκολο είναι αφού σε καλέσουν και πρέπει να τρέξεις σαν το Βέγγο για να ετοιμάσεις όλη αυτή τη χαρτούρα που ζητάνε...Μπορείς να μας πεις τι ακριβώς ζητάνε για να είμαστε προετοιμασμένοι?

donald
18-01-2007, 17:25
Καλησπέρες και πάλι. Ναι, με τη συγκεκριμένη προκήρυξη που βγήκε τον Οκτώβρη. Στην αίτηση που είχα υποβάλλει είχα δώσει κινητό και με κάλεσαν εκεί. Καλούν από αριθμό χωρίς απόκρυψη και θυμάμαι ήταν 2108840xxx κάτι (είναι τηλεφωνικό κέντρο, οπότε όποια γραμμή βγει). Πάντως παίρνουν πολύ κόσμο, έχω φίλο που με την προηγούμενη προκήρυξη τον είχαν καλέσει 1,5 χρόνο μετά την αίτηση, με βαθμό γύρω στο 17 και σειρά τρέχα γύρευε.

Το δύσκολο είναι αφού σε καλέσουν και πρέπει να τρέξεις σαν το Βέγγο για να ετοιμάσεις όλη αυτή τη χαρτούρα που ζητάνε...

Και επίσης πόσο χρόνο έχεις από τον καιρό που θα σου τηλ. να προσκομίσεις τα απαραίτητα έγγραφα...

donald
18-01-2007, 17:26
Α,και μια ερώτηση γενικού περιεχομένου η οποία δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί κατά το παρελθόν...

Αν για κάποιο λόγο θέλουμε να φύγουμε από τη δουλειά(δηλαδή να σπάσουμε τη σύμβαση) γίνεται??Και αν ναι,πώς?

Ευχαριστώ πολύ εκ των πρωτέρων!

dt008
18-01-2007, 17:27
Αν για κάποιο λόγο θέλουμε να φύγουμε από τη δουλειά(δηλαδή να σπάσουμε τη σύμβαση) γίνεται??Και αν ναι,πώς?

όποια δουλειά και να κάνεις, μπορείς απλά να παραιτηθείς:-)
όποτε γουστάρεις, και δεν μπορεί να σου πει κανένας τίποτα:-)

zazou
18-01-2007, 19:32
h alitheia einai oti paizei rolo an eisai polyteknos k se anevazei poly ston arithmo...

Για το παραπάνω απλά έχω να πω ότι όταν τους είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι οι πολύτεκνοι συμπεριλαμβάνονται σε άλλη κατηγορία. Έτσι στον ΟΤΕ υπάρχουν 2 διαφορετικές καταστάσεις από τις οποίες καλούν άτομα με βάση την βαθμολογία. Υπάρχει ο γενικός πίνακας κατάταξης και ένας άλλος ξεχωριστός πίνακας κατάταξης για τους πολύτεκνους. Αν λοιπόν χρειάζονται π.χ να προσλάβουν 1000 άτομα θα πάρουν 900 από τον πίνακα γενικής κατάταξης και 100 από τον πίνακα τον πολυτέκνων(10% πολύτεκνοι αν υπάρχουν διαθέσιμοι όπως έλεγε και η προκύρηξη ). :wavey:

donald
18-01-2007, 22:07
όποια δουλειά και να κάνεις, μπορείς απλά να παραιτηθείς:-)
όποτε γουστάρεις, και δεν μπορεί να σου πει κανένας τίποτα:-)

Και αυτό φυσικά σημαίνει οτι λίγο πολύ μπαίνεις και σε blacklist αν ξανακάνεις αίτηση από την στιγμή που θα έχεις παραιτηθεί...
Σωστός???

dt008
18-01-2007, 22:08
μπααααααααααααα..................... πολύύύύύύύύύύύύύύύ χλωμό το κόβω να κρατάνε και να συγκρίνουνε τέτοια logs στον ΟΤΕ.....

orchid
19-01-2007, 00:11
Λοιπόν...πάρτε βαθιά ανάσα...
Αυτά που ζητάνε είναι:
1. Ιατρικές εξετάσεις (θα αναφερθώ παρακάτω)
2. Βεβαίωση φοιτητικής ιδιότητας – πρωτότυπη της σχολής που να βεβαιώνει ότι η φοιτητική ιδιότητα ισχύει και κατά την ημερομηνία πρόσληψης (δηλαδή του τρέχοντος εξαμήνου)
3. Νόμιμα επικυρωμένα αντίγραφα τίτλων σπουδών (απολυτήριο Λυκείου και ξένης γλώσσας). Ειδικά για lower – proficiency θέλει επικύρωση από το Βρετανικό Συμβούλιο (το οποίο βρίσκεται στην πλατεία Κολωνακίου). Πήγα σήμερα και μου είπαν ότι θα είναι έτοιμο τη Δευτέρα και το κόστος είναι 5 ευρώ (έλεος!).
4. Για τους πολύτεκνους: Βεβαίωση από την Ανώτατη Συνομοσπονδία πολυτέκνων.
5. 5 μικρές φωτογραφίες (οι 3 είναι για τις ιατρικές εξετάσεις και οι 2 για τον ΟΤΕ).
6. ΑΦΜ και ΔΟΥ.
7. Φωτοτυπία λογαριασμού ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΙΟΥ Εθνικής Τράπεζας (για τη μισθοδοσία).
8. Αριθμό μητρώου ΙΚΑ (αν δεν έχετε, πρέπει να βγάλετε εντός 5 ημερών από την ημερομηνία υπογραφής της σύμβασης – για την έκδοση πρέπει πρώτα να υπογραφεί η σύμβαση).
Οι ιατρικές εξετάσεις είναι γενική αίματος, ούρων ουρία και σάκχαρο, ακτινογραφία θώρακος και με αυτά τα αποτελέσματα πας σε παθολόγο και παίρνεις μία γνωμάτευση (σου δίνουν από τον ΟΤΕ ένα φυλλάδιο με αναλυτικές οδηγίες). Αυτές καλύτερα να τις αφήσετε για τότε. Μπορούν να γίνουν είτε σε δημόσιο νοσοκομείο είτε σε ιδιώτες γιατρούς.

Προτείνω να ξεκινήσετε με αυτά που μπορείτε, δηλαδή λογαριασμό ταμιευτηρίου στην Εθνική, ΑΦΜ αν δεν έχετε και επικύρωση πτυχίου Αγγλικών. Σου δίνουν περίπου μια βδομάδα προθεσμία για να τα μαζέψεις όλα αυτά…οπότε…έχει τρέξιμο το πράγμα αν δεν έχεις τίποτα έτοιμο.

Cataphract
19-01-2007, 00:15
Paidia, pairnoyn akoma i tzampa tha paw?

orchid
19-01-2007, 00:28
Παίρνουν και θα παίρνουν τουλάχιστον για κανένα χρόνο ακόμα. Σίγουρο αυτό.

karambeu
19-01-2007, 18:36
Mpas kai kserei kaneis telika ton akrivh arithmos twn atomwn pou tha paroun?Epeidh eixa akousei kati gia 1600 atoma,isxyei?

di\n@
19-01-2007, 19:06
Για το παραπάνω απλά έχω να πω ότι όταν τους είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι οι πολύτεκνοι συμπεριλαμβάνονται σε άλλη κατηγορία. Έτσι στον ΟΤΕ υπάρχουν 2 διαφορετικές καταστάσεις από τις οποίες καλούν άτομα με βάση την βαθμολογία. Υπάρχει ο γενικός πίνακας κατάταξης και ένας άλλος ξεχωριστός πίνακας κατάταξης για τους πολύτεκνους. Αν λοιπόν χρειάζονται π.χ να προσλάβουν 1000 άτομα θα πάρουν 900 από τον πίνακα γενικής κατάταξης και 100 από τον πίνακα τον πολυτέκνων(10% πολύτεκνοι αν υπάρχουν διαθέσιμοι όπως έλεγε και η προκύρηξη ). :wavey:

αυτο σημαινει οτι αν παρουν 1600 ατομα,οι 160 θα ειναι απο την καταταξη των πολυτεκνων?οποτε οποιος εχει αριθμο γυρω στο 1500 και δεν ειναι τεκνο πολυτεκνων δεν εχει ελπιδες ε?:-( :-(

Cataphract
19-01-2007, 19:12
Eytyxws ta misa ta exw apo proigoymeni douleia...
ante na doume ti tha ginei kai dw...

thedel
19-01-2007, 21:25
Mpas kai kserei kaneis telika ton akrivh arithmos twn atomwn pou tha paroun?Epeidh eixa akousei kati gia 1600 atoma,isxyei?

oxi den nomizo pos isxyei..phra thl.na do se th seira einai k toys eipa ton arithmo mou 400 (poluteknh)...mou eipan pos sunolika tha epernan gyro stous 800 apo athina k mou eipan na paro se sygkekrimeno thlefono gia na rothso an tha me paroun fetos...fysika k den to shkonan!!!!!!!!

clumpster
20-01-2007, 02:52
Μπορείς να πεις τα τηλέφωνα που κάλεσες?

thedel
20-01-2007, 15:18
Μπορείς να πεις τα τηλέφωνα που κάλεσες?

ΚΕΝΤΡΙΚΟΝ ΟΤΕ:2106111000
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΝΘ.ΔΥΝ.:2108225099

hisra
21-01-2007, 18:05
Geia se olous pou brizoun ton Ote (including me :baby: ) alla par'ola afta
theloun apegnosmena na tous paroun na doulepsoun!!

Loipon ego pira tilefono proxthes sto 210.6115461, to sikose mia kiria kai mou leei:
Tora proslambanoume kosmo me 19.4!!! Tis eipa oti ego exo bathmo 19.2 kai mou leei oti tha me kalesoun se peripou 2 mines apo tora!!
Pandos gia oti pliroforia thelete parte se afto to tilefono, doste ta stoixeia sas, kai mou fainetai oti i kirioula afti den tha exei provlima na sas exipiretisei:tounge: :D

donald
25-01-2007, 14:21
Σήμερα με πήραν και εμένα από το ΟΤΕ για να πάω για την πρόσληψή μου και έχω 2,3 απορείες...

1.Για το Α.Φ.Μ. πρέπει να πάρουμε κάποιο χαρτί από την εφορία που ανοίκουμε?
2.Το απολυτήριο λυκείου μπορούμε να το επικυρώσουμε και σε ΚΕΠ?
3.Με το που πάμε όλα όσα μας ζητήσουν,ξεκινάμε κατευθείαν δουλειά ή περιμένουμε κάποιο χρονικό διάστημα?

Όποιος ξέρει και μπορεί,ας βοηθήσει!!!

poseidonas
25-01-2007, 14:27
Σήμερα με πήραν και εμένα από το ΟΤΕ για να πάω για την πρόσληψή μου και έχω 2,3 απορείες...

2.Το απολυτήριο λυκείου μπορούμε να το απικυρώσουμε και σε ΚΕΠ?
3.Με το που πάμε όλα όσα μας ζητήσουν,ξεκινάμε κατευθείαν δουλειά ή περιμένουμε κάποιο χρονικό διάστημα?

gia to 1. theloun to xarti pou anagrafei to AFM sou. An den exeis bgalei akomi AFM tote tha xreiastei na pas stin eforia tis perioxis sou na to ekdwsoun. Den einai poly xronoboro an pas prwi prwi!

kai gia to 3. synithws yparxei peripou 1 ebdomada ekpaideysi alla mporei kai na ginei on job!
//twra gia to pote tha se kalesoyn gia na xekiniseis mporei kai amesa mporei kai se merikes ebdomades

Me ti apolytirio se piran twra?

dangerous minds
25-01-2007, 14:29

Πόσο είχες απολυτήριο ρε ?

donald
25-01-2007, 14:30
gia to 1. theloun to xarti pou anagrafei to AFM sou. An den exeis bgalei akomi AFM tote tha xreiastei na pas stin eforia tis perioxis sou na to ekdwsoun. Den einai poly xronoboro an pas prwi prwi!

kai gia to 3. synithws yparxei peripou 1 ebdomada ekpaideysi alla mporei kai na ginei on job!
//twra gia to pote tha se kalesoyn gia na xekiniseis mporei kai amesa mporei kai se merikes ebdomades

Me ti apolytirio se piran twra?

Ξέχασα να το αναφέρω αυτό...:sleep:
Απολυτήριο 19,3 και σειρά κατάταξης 1098 περίπου.:wavey:

Udaj
25-01-2007, 14:34

1. Ναι αλλά αν έχεις ήδη ΑΦΜ μπορείς να πάρεις χαρτί και από το ΚΕΠ
2. Ναι
3. Δε ξέρω ρε φίλε. Εμένα με είχαν πάρει τηλέφωνο, είχα μαζέψει όλα τα χαρτιά και ήταν να τα πάω πριν δέκα μέρες περίπου. Μου είπαν τότε ότι δε μπορώ να υπογράψω σύμβαση ακόμα γιατί λέει άλλαξε ο κανονισμός πρόσληψης του ΟΤΕ. Τους πήρα και τη Δευτέρα και μου λένε δε ξέρουμε ακόμα τι θα γίνει, όλες οι προσλήψεις περιμένουν. Τώρα μπορεί να μου λένε και μ@λ@κίες.. ποιος ξέρει

fundamentum
25-01-2007, 15:00
Egw piga simera ta dikaiologitika kai mou eipe ekei mia oti kata tis 20 flevari tha ksekinisoume kanonika tin douleia eno prin tha exoume kanei tin ekpaidefsi(pou ap'oti thimamai einai kamia 10ria meres...)

donald
25-01-2007, 15:11
Egw piga simera ta dikaiologitika kai mou eipe ekei mia oti kata tis 20 flevari tha ksekinisoume kanonika tin douleia eno prin tha exoume kanei tin ekpaidefsi(pou ap'oti thimamai einai kamia 10ria meres...)

Κατάλαβα.Αλήθεια,η εκπαίδευση δεν είναι επί πληρωμή?

poseidonas
25-01-2007, 15:52

Σε εμένα πάντως πριν 2 χρόνια δεν ήταν επί πληρωμή:-( :cool:

donald
29-01-2007, 21:02
Να και το πακετάκι που θα σας δώσουν με το που πάτε στον ΟΤΕ για αυτά που πρέπει να συγκεντρώσετε!
Είναι ένα φυλλάδιο με 5 φύλλα.

Πιστεύω οτι θα βοηθήσουν αρκετά όσους δεν θέλουν να τρέχουν το τελευταίο 10ήμερο που θα τους ζητηθούν...;-)

Enjoy!!! :wavey:

donald
30-01-2007, 04:51
Ξέρει κανείς τι ώρες μπορώ να περάσω από το Βρετανικό Συμβούλιο για την επικύρωση του πτυχίου μου?

Μην τρέχω μέχρι εκεί και τελικά είναι κλειστό...

jalaya
30-01-2007, 11:43
Ξέρει κανείς τι ώρες μπορώ να περάσω από το Βρετανικό Συμβούλιο για την επικύρωση του πτυχίου μου?

Μεχρι τις 15.00 αλλα μην πας πολυ αργα γιατι θα εχει κοσμο!(οχι παρα πολυ, εγω θυμαμαι περιμενα κανα μισαωρο.)

Υ.Σ Donald αρ.καταταξης εχεις 1098? Ρωταω γιατι εχω 1010 και δεν με εχουν παρει ακομα τηλ...:wow:

orchid
30-01-2007, 12:36

Και επίσης να υπολογίσεις ότι θέλει και 2-3 εργάσιμες για να το πάρεις + 5 ευρώπουλα.

Για το ΑΦΜ, όταν πήγα τα δικαιολογητικά, μου είπαν ότι δε χρειάζεται η βεβαίωση της εφορίας, αρκεί να το έχω γράψει μέσα στα έντυπα σου δίνουν να συμπληρώσεις.

Για επικύρωση αντιγράφων (απολυτήριο Λυκείου βασικά) μπορείς να πας σε ΚΕΠ (καλύτερα σε ΚΕΠ, γιατί εξυπηρετείσαι πολύ πιο γρήγορα χωρίς να περιμένεις).

dory
30-01-2007, 12:36
Μεχρι τις 15.00 αλλα μην πας πολυ αργα γιατι θα εχει κοσμο!(οχι παρα πολυ, εγω θυμαμαι περιμενα κανα μισαωρο.)

Υ.Σ Donald αρ.καταταξης εχεις 1098? Ρωταω γιατι εχω 1010 και δεν με εχουν παρει ακομα τηλ...:wow:

Κι εγώ είμαι 1005 και δε με έχουν πάρει yet. Πήρα όμως τηλ και ρώτησα και μου είπε μια ευγενική κοπελίτσα ότι είναι καθαρά θέμα του ότι μας έχουν καταμερίσει σε τμήματα και ότι το τμήμα στο οποίο με έχουν βάλει δεν έχει κάνει ακόμη τις προσλήψεις. Είπε όμως ότι μέσα στον επόμενο μήνα θα μας πάρουν κι εμάς κατά πάσα τηλέφωνο. Μαζί θα είμαστε i guess.. :wavey:

@donald: Δε μας λες σε ποιο τμήμα σε πήραν να αποκλείσουμε ένα από τα πιθανά; :tounge:

orchid
30-01-2007, 12:43

Ναι, η εκπαίδευση είναι αδαπάνως για τον ΟΤΕ (το γράφει κάπου αυτό μέσα στη χαρτούρα, αλλά δε θυμάμαι που ακριβώς). Αρχίζεις να πληρώνεσαι από την ημερομηνία έναρξης της σύμβασης. Η σύμβαση υπογράφεται μόλις ξεκινήσεις δουλειά και όχι στην εκπαίδευση.

donald
30-01-2007, 13:47

Ναι,είχα αριθμό κατάταξης 1098 ή 1089...Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά εκεί ήταν...:sleep:
Φαντάζομαι,το οτι δεν σε έχουν πάρει ακόμα τηλ. έχει να κάνει με τον καταμερισμό σε τμήματα που αναφέρθηκε πιο πάνω...;-)

donald
30-01-2007, 13:48
Κι εγώ είμαι 1005 και δε με έχουν πάρει yet. Πήρα όμως τηλ και ρώτησα και μου είπε μια ευγενική κοπελίτσα ότι είναι καθαρά θέμα του ότι μας έχουν καταμερίσει σε τμήματα και ότι το τμήμα στο οποίο με έχουν βάλει δεν έχει κάνει ακόμη τις προσλήψεις. Είπε όμως ότι μέσα στον επόμενο μήνα θα μας πάρουν κι εμάς κατά πάσα τηλέφωνο. Μαζί θα είμαστε i guess.. :wavey:

@donald: Δε μας λες σε ποιο τμήμα σε πήραν να αποκλείσουμε ένα από τα πιθανά; :tounge:

Δυστυχώς δεν το ρώτησα αυτό...:baby:
Βλακεία!Δεν παίζει να το γράφει πουθενά ε?