PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΟΤΕ

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13

meteogeo
04-02-2010, 20:00
Παιδιά καλησπέρα!Ενω μεχρι πριν λίγες μερες στο site του οτε εκει που έλεγε απασχοληση φοιτητων ελεγε στην αιτηση οτι η προθεσμια έχει παραλθει σημερα ειδα οτι λέει το εξης:
"Δεν υπάρχουν διαθέσιμες Θέσεις Απασχόλησης. Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας."Αυτο σημαινει δηλαδη ότι τελικά δεν θα πάρουν κανεναν??Υπαρχει κάποιο τηλεφωνο επικοινωνίας??

Dj Cool - T
04-02-2010, 20:06
Παιδιά καλησπέρα!Ενω μεχρι πριν λίγες μερες στο site του οτε εκει που έλεγε απασχοληση φοιτητων ελεγε στην αιτηση οτι η προθεσμια έχει παραλθει σημερα ειδα οτι λέει το εξης:
"Δεν υπάρχουν διαθέσιμες Θέσεις Απασχόλησης. Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας."Αυτο σημαινει δηλαδη ότι τελικά δεν θα πάρουν κανεναν??Υπαρχει κάποιο τηλεφωνο επικοινωνίας??

Ναι λογικά αυτό σημαίνει. Κάναν μια προκύρηξη όπου κάνανε αίτηση 1000+ άτομα αλλά μετά είδαν ότι δεν έχουν θέσεις. Ατυχία.

meteogeo
04-02-2010, 20:17
Απαραδεκτοι πάντως-οσο για το ποσοι εκαναν τις αιτησεις αυτο δε νομιζω οτι παιζει σημαντικό ρόλο εφοσον εχουν θεσει κριτηρια επιλογής. Και τωρα το είδαν ότι δεν έχουν θεσεις δηλαδη??Τελοσπαντων ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία που χάθηκε...Και εις αλλα με υγεια!

Dj Cool - T
04-02-2010, 20:30
Απαραδεκτοι πάντως-οσο για το ποσοι εκαναν τις αιτησεις αυτο δε νομιζω οτι παιζει σημαντικό ρόλο εφοσον εχουν θεσει κριτηρια επιλογής. Και τωρα το είδαν ότι δεν έχουν θεσεις δηλαδη??Τελοσπαντων ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία που χάθηκε...Και εις αλλα με υγεια!

Πλάκα έκανα ρε συ. Πιστεύεις πραματικά ότι παίζει κάτι τέτοιο!?!?!? :p

Morgoth
04-02-2010, 20:35

Ρε συ μη το δουλεύεις το παιδί. Να μην ελπίζει και άδικα για μια ακυρωμένη προκήρυξη.

Φιλαράκι ήρθανε κάτι Τριπολιτσώται και φάγανε τις θέσεις στον ΟΤΕ τα λαμόγια. Σου μιλάω για μαλλιά.
Δεν πειράζει, άλλη φορά. Μην το παίρνεις κατάκαρδα.

---------

Προς επίλυση αποριών μιας και παρατηρώ κάποια δυσπραγία στην κατανόηση αυτονόητων πραγμάτων:

απλά τέλειωσε η διορία υποβολής αιτήσεων
όποιον προσλαμβάνουν τον παίρνουν τηλέφωνο

:grouphug:

meteogeo
04-02-2010, 21:12

Τι να σ πω ρε συ αυτο ειδα στο site του οτε αυτο λεω-οριστε κ το σχετικο λινκ http://www.ote.gr/portal/page/portal/OTEGR/career/students-vacancies
Παντως αν θυμαμαι καλα προχτες ηταν η τελευταια φορά που μπήκα και δεν το έλεγε...
Θα πάρω αυριο τηλ στο 2108840001 και θα ρωτησω για να μαι σιγουρος...

Φίλε Morgoth εισαι κ εσύ μεσα σε αυτα τα τριπολιτσιώτικα λαμογια που μου φαγαν τη θεση???αλιμονο σου ...:spank::p

kakotraxalos
05-02-2010, 04:13
τι λέτε ρε παιδιά, είστε με τα καλά σας ?

Είναι πολύ απλό. Το ακραίο σενάριο είναι ότι τσάμπα έγιναν χιλιάδες αιτήσεις, καθώς η κυβέρνηση αποφάσισε να περικόψει τις δαπάνες του ΟΤΕ - δηλαδή τους φοιτητές. Yes, but still, οι συμβάσεις που είχαν κάποια παιδιά θα τελειώνουν. Χωρίς προσλήψεις, λιγοστεύει το δυναμικό. Χωρίς δυναμικό, πάπαλα. Και δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να δεχτούν μόνιμοι να κάνουν αυτή τη δουλειά και σε μεγαλύτερο ωράριο.

Τα πράγματα πιστεύω πως έχουν ως εξής. Αυτή την στιγμή ΔΕΝ υπάρχουν θέσεις. Όταν σε 10 μέρες για παράδειγμα λήξει η σύμβαση 50 ατόμων, θα καλέσουν τους πρώτους 50 της φετινής προκύρηξης.

Απλά αποφάσισαν να ενημερώνουν τακτικά στο site, μάλλον για να μην παίρνει ο κάθε πικραμένος και να ρωτάει πότε θα γίνουν προσλήψεις, πόσες, με ποια σειρά κλπ κλπ κλπ.

Μην πανικοβάλλεστε και μην βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα.

Ψυχραιμία ρε, δουλειά ενός χρόνου είναι, όχι η ζωή σας. Hobby είναι οι 3,5 ώρες με 450+ ευρώ. Οι τυχεροί ας απολαύσουν, οι υπόλοιποι δεν χρειάζεται να κλαίμε, σιγά τα ωά.

chronopete
05-02-2010, 10:17
Ψυχραιμία ρε, δουλειά ενός χρόνου είναι, όχι η ζωή σας. Hobby είναι οι 3,5 ώρες με 450+ ευρώ. Οι τυχεροί ας απολαύσουν, οι υπόλοιποι δεν χρειάζεται να κλαίμε, σιγά τα ωά.

Σορι, αλλα για καποιους τα 500 ευρω με 3.5 ωρες δουλειας δεν ειναι και τοσο χομπυ:p

Ναι λογικά αυτό σημαίνει. Κάναν μια προκύρηξη όπου κάνανε αίτηση 1000+ άτομα αλλά μετά είδαν ότι δεν έχουν θέσεις. Ατυχία.

10.000 τουλαχιστον:wavey:

floyd21
05-02-2010, 16:20
Το 10% δεν ισχύει πάντως πλέον.

ars-en-allien
05-02-2010, 16:39
Το 10% δεν ισχύει πάντως πλέον.

Στανταρ?Δηλαδη δεν μπορουμε εμεις του 2005 πχ να κανουμε μηχανογραφικο του χρονου για αλλη σχολη??Ξερει κανεις καπου που να το λεει σιγουρα?

floyd21
05-02-2010, 16:41
Στανταρ?Δηλαδη δεν μπορουμε εμεις του 2005 πχ να κανουμε μηχανογραφικο του χρονου για αλλη σχολη??Ξερει κανεις καπου που να το λεει σιγουρα?

Τροποποιήθηκε:
Αρχικά είχε ισχύ μόνο μέχρι και 2 χρόνια μετά την εγγραφή σου.
Πλέον καταργείται οριστικά.

Και να μη γίνει το 2ο, σε κάθε περίπτωση, εσύ κι εγώ δεν έχουμε δικαίωμα για 10%.

ars-en-allien
05-02-2010, 16:43
Τροποποιήθηκε:
Αρχικά είχε ισχύ μόνο μέχρι και 2 χρόνια μετά την εγγραφή σου.
Πλέον καταργείται οριστικά.

Και να μη γίνει το 2ο, σε κάθε περίπτωση, εσύ κι εγώ δεν έχουμε δικαίωμα για 10%.

Ναι αλλα εγω βρηκα αυτο:
http://www.mixanografiko.gr/pdf/Prosvasigl2009.pdf

Πηγαινε εκει που λεει για το 10%.

floyd21
05-02-2010, 16:48
Ναι αλλα εγω βρηκα αυτο:
http://www.mixanografiko.gr/pdf/prosvasigl2009.pdf

Πηγαινε εκει που λεει για το 10%.

Μάλιστα.
Με ενθαρρύνεις αλλά περιμένω την απόφαση που θα προκύψει για το 2010.

ars-en-allien
05-02-2010, 16:53
Βρηκα και ενα εγγραφο του υπουργειου που το οριζει:Ειναι βεβαια απο το 2008 αλλα οριζει συγκεκριμενα τι θα γινει τη σχολικη περιοδο που διανυουμε (2009-2010)

http://www.ypepth.gr/docs/b6_155944_08_081208.doc

Me,myself&Di!!
05-02-2010, 17:08
Για να καταλαβω και εγω... Τι σας εχει πιασει και θελετε ολοι ντε και καλα να κανετε 10%??

di\n@
05-02-2010, 17:13
Για να καταλαβω και εγω... Τι σας εχει πιασει και θελετε ολοι ντε και καλα να κανετε 10%??

erase the past

ars-en-allien
05-02-2010, 17:13
Χαρτι φοιτητικης ιδιοτητας(για επιδοματα γονεων) και (κυριως) πασο.
Επισης για αδειες απο το στρατο (του χρονου που θα μαι φανταρακι :p )
Α και αμα μας παρουν και στον οτε θα χρειαστει επισης!

Νομιζω φτανουν!

Me,myself&Di!!
05-02-2010, 17:34
To δικο μου το βρωμικο μυαλο πηγε στα laptop:p:p

ars-en-allien
05-02-2010, 17:40
To δικο μου το βρωμικο μυαλο πηγε στα laptop:p:p

Xμμμ καλο και αυτο δεν το χα σκεφτει!:spank:

o alepous
06-02-2010, 15:30
Χαρτι φοιτητικης ιδιοτητας(για επιδοματα γονεων) και (κυριως) πασο.
Επισης για αδειες απο το στρατο (του χρονου που θα μαι φανταρακι :p )
Α και αμα μας παρουν και στον οτε θα χρειαστει επισης!

Νομιζω φτανουν!

san poly wraia ta leei o filos.

na rwthsw diavase kaneis olo to word p postare parapanw?

m ena proxeiro skanarisma pou ekana, eida ayto

Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 25 του Ν. 3687/2008 (ΦΕΚ 159 Α΄ 1-8-2008), το ακαδημαϊκό έτος 2009-2010 μπορούν να καταθέσουν μηχανογραφικό δελτίο για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση με το ποσοστό θέσεων 10% (χωρίς εξετάσεις) όσοι απέκτησαν βεβαίωση πρόσβασης από το σχολικό έτος 1999 -2000 μέχρι και το σχολικό έτος 2007- 2008.

p shmainei oti emeis oi palioi mporoume na kanoume 10% kanonika k me to nomo right?

epishs, gia peite ligo gi ayth thn kompina me ta laptop, ti paizei?
k kala pairnei laptop o pio ypshlovathmos eisakteos ths sxolhs akoma k an einai apo 10% ?
psilotrelh tsatsia ama isxyei kati tetoio...
k trelo laptop p tha kavatzwsw

Me,myself&Di!!
06-02-2010, 15:53
Βεβαια απο ηθικης πλευρας δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο να φαμε τη θεση καπου παιδιου στο πανεπιστημιο ενω ξερουμε απο την αρχη οτι δεν υπαρχει περιπτωση να φοιτησουμε. :confused:

(ισως σε καποια σχολη που ετσι και αλλιως δνε καλυπτονται οι θεσεις γιατι δεν την διαλεγουν)

ars-en-allien
06-02-2010, 16:16
Αγγελικη,εμενα παντως δε με νοιαζει,θα βαλω ιχθυοκαλλιεργεια στο Μεσολογγι που μπαινουν 3 το χρονο,μπορει να βγω και στην τηλεοραση..Παντως το laptop θα το παρω τωρα που το πες!

gkatz
07-02-2010, 02:08
geia sas paidia!!! lpn 8a h8ela n kanw 3 erwthseis:

1on) ti xartia xreiazetai n exeis gia tn proslhpsh sou ston OTE apo tn prokyryksh???

2on) apo autous pou symplhrwsan thn prokryksh phran osous phran kai twra giok??? (mhn perimenoume tsampa........)

3on) mporeite n ksanapostarete to thlefwno gia plhrofories sxetika me to pote 8a proslhf8oume? (an me to kalo...)

marsot
07-02-2010, 17:56
Αγγελικη,εμενα παντως δε με νοιαζει,θα βαλω ιχθυοκαλλιεργεια στο Μεσολογγι που μπαινουν 3 το χρονο,μπορει να βγω και στην τηλεοραση..Παντως το laptop θα το παρω τωρα που το πες!

Μην την υποτιμάς τόσο τη συγκεκριμένη σχολή, το έκαναν πολλοί... το έκανα κι εγώ το προηγούμενο έτος... Μπήκα 6η με 19.1 και υπολογιστή πήραν μόνο οι 5 πρώτοι με 10%...:baby::mad:
ο πρώτος είχε 19.8 αν θυμάμαι καλά.

sxizoφρeneia658
07-02-2010, 18:07
Μην την υποτιμάς τόσο τη συγκεκριμένη σχολή, το έκαναν πολλοί... το έκανα κι εγώ το προηγούμενο έτος... Μπήκα 6η με 19.1 και υπολογιστή πήραν μόνο οι 5 πρώτοι με 10%...:baby::mad:

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA.
pwnage.

sorry den mporesa na krath8w..

fli
07-02-2010, 18:44
Βρηκα και ενα εγγραφο του υπουργειου που το οριζει:Ειναι βεβαια απο το 2008 αλλα οριζει συγκεκριμενα τι θα γινει τη σχολικη περιοδο που διανυουμε (2009-2010)

http://www.ypepth.gr/docs/b6_155944_08_081208.doc

Mία υπάλληλος στο υπουργείο παιδείας με διαβεβαίωσε ότι από φέτος θα μπορούν να κάνουν αίτηση μόνο όσοι έδωσαν πανελλήνιες 1 ή 2 χρόνια πριν. Μάλιστα μου είπε ότι έχει μπει και στο site αν και εγώ δεν το βρίσκω. Πάντως επειδή την ξέρω δεν είναι καμία από τις άσχετες εκεί μέσα όποτε δε νομίζω να μου είπε βλακεία. Πήγαινε ρώτα σε σχολείο για να είσαι σίγουρος, μην προγραματίζεις τσάμπα για του χρόνου... :p

//Το βρήκα http://www.ypepth.gr/docs/ypodeigma_3_aithsh_gel_apofoitos_10_2010_teliko_10 0120.pdf

ars-en-allien
07-02-2010, 21:21

Lol κακο αυτο!Τελωσπαντων ενα παραδειγμα ειπα,εγω να περασω θελω απλα,το laptop δν με καιει και πολυ!
Φυλειποια και παλι δν νομιζω οτι διευκρινιζεται,εγω καταλαβαινω οτι μονο των δυο τελευταιων ετων πρεπει να κανουν την αιτηση αυτη.
Βασικα θα παω να ρωτησω σε σχολειο να ξεμπερδευω..

fli
07-02-2010, 21:36
Lol κακο αυτο!Τελωσπαντων ενα παραδειγμα ειπα,εγω να περασω θελω απλα,το laptop δν με καιει και πολυ!
Φυλειποια και παλι δν νομιζω οτι διευκρινιζεται,εγω καταλαβαινω οτι μονο των δυο τελευταιων ετων πρεπει να κανουν την αιτηση αυτη.
Βασικα θα παω να ρωτησω σε σχολειο να ξεμπερδευω..

Θέλω να ελπίζω πως για πλάκα το έγραψες έτσι το Φυλειποια!!!:spank:
Δεν έχεις και πολλές ελπίδες πάντως, σίγουρο είναι. Αλλά ρώτα :p

lyna
07-02-2010, 22:30
geia sas paidia!!! Lpn 8a h8ela n kanw 3 erwthseis:

1on) ti xartia xreiazetai n exeis gia tn proslhpsh sou ston ote apo tn prokyryksh???

2on) apo autous pou symplhrwsan thn prokryksh phran osous phran kai twra giok??? (mhn perimenoume tsampa........)

3on) mporeite n ksanapostarete to thlefwno gia plhrofories sxetika me to pote 8a proslhf8oume? (an me to kalo...)

1. θα σου πούν οταν σε πάρουν. την ακτινογραφια και τη βεβαιωση σπουδών θυμάμαι, εναν λογαριασμό στην εθνική και για ΑΦΜ δεν παίρνω ορκο αν το θελανε. Και φυσικά οτι συμπληρωσες στην αιτηση (απολυτηριο κτλ κτλ). Αλλα θα σου πουν στην απάντηση-τηλ.
2. δεν το επιασα το νοουμενο η αλήθεια ειναι..αν θες ξανακάνε ερώτηση πιο συντακτικά δομημένη
3. 210- 8840001 Πατησιων. Του Αμαρουσιου δεν το εχω ευκαιρο αλλα κάπου σε μερικές σελίδες πίσω θα το βρεις

ars-en-allien
08-02-2010, 03:40
Θέλω να ελπίζω πως για πλάκα το έγραψες έτσι το Φυλειποια!!!:spank:

Γιατι ετσι δεν γραφεται ?? :confused::confused::confused::confused::confused: :confused::damnmate::damnmate::damnmate:

gkatz
08-02-2010, 15:19
2. δεν το επιασα το νοουμενο η αλήθεια ειναι..αν θες ξανακάνε ερώτηση πιο συντακτικά δομημένη

ennoousa oti anafer8hke se prohgoumenes selides oti logw ths megalhs zhthshs 8esewn, oi 8eseis sumplhrw8hkan! k rwtaw ean einai alh8eia h oxi...? Mhn perimenw tsampa gia thn douleia...

Aaaa, epishs epitrepetai na exeis k allh part-time ergasia tautoxrona me ton OTE?

Ti aktinografia? 8wrakos??????

Morgoth
08-02-2010, 16:33
Όχι οι θέσεις δεν συμπληρώθηκαν, οι προσλήψεις θα γίνουν στον καιρό τους.

Μπορείς να έχεις δεύτερη εργασία αλλά το σύνολο μαζί με τον ΟΤΕ να μην ξεπερνά τις 8 ώρες.

slipknot
08-02-2010, 18:06
eiste etoimoi gia aiwnia erwtisi?
pote stamatw na exw foititiki idiotita? otan kanw aitisi orkwmosias i otan orkizomai??

lyna
08-02-2010, 18:32
Ναι, ακτινογραφία θώρακος
Φοιτητική ιδιότητα =μέχρι να ορκιστείς (τουλάχιστον στο εκπα ξέρω που είμαι). Μετά ξέρω οτι μετακομίζω στην γραμματεία του Προέδρου για συστατικές ή μεταπτυχιακά..

sKyL
10-02-2010, 20:12
Ξέρει κανείς σε τι βαθμό βρίσκονται αυτή τη στιγμή οι προσλήψεις;

green_hat
10-02-2010, 23:43
Ξέρει κανείς σε τι βαθμό βρίσκονται αυτή τη στιγμή οι προσλήψεις;
γύρω στο 15..

princess90
11-02-2010, 11:28
exei akousei kaneis gia to pote tha arxisoun oi proslipseis tis neas prokiriksis?
an pame analogika me tin proigoumeni prokiriksi , tha eprepe na arxisoun martio alla den exw akousei tpt , an exoun parei kanenan til klp.. kai episis den tha vgei telika kamia lista me ti seira pou vriskomaste wste na kseroume panw katw..
oti pliroforia exei kapoios as ti dwsei !!!:-)

anrou
11-02-2010, 18:27
Γεια σας γράφτηκα και γω για να σας ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο μήπως γνωρίζει κάποιος. Δικαιούμαι τη σύνταξη του πατέρα μου επειδή είμαι ορφανός και από τους 2 γονείς αλλα έχω 19,6 απολυτήριο ,έκανα αίτηση στον οτέ και μάλλον θα με πάρουν σίγουρα. Ξέρει κανείς αν χάσω για πάντα τη σύνταξη;(εννοείται ότι θα ρωτήσω και στους υπεύθυνους αλλά ρωτάω και εδώ για να μαι προετοιμασμένος)...

lyna
11-02-2010, 19:26
Γεια σας γράφτηκα και γω για να σας ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο μήπως γνωρίζει κάποιος. Δικαιούμαι τη σύνταξη του πατέρα μου επειδή είμαι ορφανός και από τους 2 γονείς αλλα έχω 19,6 απολυτήριο ,έκανα αίτηση στον οτέ και μάλλον θα με πάρουν σίγουρα. Ξέρει κανείς αν χάσω για πάντα τη σύνταξη;(εννοείται ότι θα ρωτήσω και στους υπεύθυνους αλλά ρωτάω και εδώ για να μαι προετοιμασμένος)...

Νομίζω πως δεν χάνεις τπτ.Ξέρω οτι στις κοπέλες χάνονται τα επιδόματα και οι "συντάξεις"οταν παντρευτούν οταν είναι ορφανές και ας έχουν φτάσει τα 40+. Για τα αγόρια πρέπει να παίζει με την ηλικία και τη σταθερή δουλειά αλλά οχι με σύμβαση.(στον οτε υπογράφεις 12μηνη σύμβαση-->οαεδ μετά το πέρας του 12μήνου)Για καλύτερη ενημέρωση πηγαινε σε ενα ΚΕΠ ή ρώτα κατευθείαν το ταμείο σου.
Στον ΟΤΕ θα σου προσφέρουν και ασφάλεια κιόλας αλλά καλύτερα να κρατήσεις τη δική σου γιατί μετά τον 1 χρόνο θα μπεις ΟΑΕΔ.

anrou
11-02-2010, 19:35
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, μακάρι να ισχύει αυτό που λες, θα πάρω αύριο να ρωτήσω και τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα μου φαίνεται και λογικό αφού ο οτε είναι μόνο 1 χρόνο.

basilhss
11-02-2010, 21:39
@meduoa

Εχω την εντυπωση οτι ο οαεδ δε δινει επιδοματα ανεργιας σε φοιτητες και αυτοι που μπηκαν οαεδ δε δηλωσαν φοιτητηκη ιδιωτητα, και δεν τους ζητησαν δικαιολογητηκα πχ πτυχιο, ενω αλλους τους ζητησαν μετα απο αρκετους μηνες αφου ειχαν παρει κανα 2 -3 επιδοματα πρωτα.

lyna
11-02-2010, 21:48
pote den eftasa ston oaed gt den oloklirosa ton xrono (12 mines)
ksero oti epeidi o ote se apoliei mpaineis oaed (logo 12minou).Oootan itan 8mino as poume den empainan ta paidia oaed.
Oso gia ta epidomata den nomizo oti onomazoun etsi to miniatiko pou tous parexei o oaed.Epidoma einai kati extra se mistho douleias, oxi se xrimata apo tameio anergeias.

Nai, foititki idiotita den exei noima na zitan se kapoion >18. Se endiaferei na einai enilikos mono gia na mporei na douleyei.

To point sou den to poli-katalava omos. Sou egrapsa oti ksero kai oti mou eipan filoi m kai oti exo katalavei gia to pos doulevei afto to mpaxalo.An thes ksanagrapse ta ligo

basilhss
11-02-2010, 21:59
Ναι ρε παιδι μου διαβασα σε ενα αλλο φορουμ οτι και να συμπληρωσεις 12μηνες στον οτε ο οαεδ δε δεχεται φοιτητες με προυπηρεσια στον οτε.
Οσο για τη φοιτητικη ιδιωτητα που λεω εννοω οτι οσοι εκαναν 12 μηνες και πηγαν οεαδ δηλωσαν οτι ειναι ανεργοι και δεν ειναι πια φοιτητες και απο την πλευρα του ο οαεδ δεν τους ζητησε καποιο δικαιολογητηκο πχ πτυχιο για ειναι σιγουρος πως τελειωσαν απο φοιτητες. Τωρα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει γιατι ουτε προσωπικη εμπειρια εχω, ουτε απο καποιο φιλου μ.

lyna
11-02-2010, 22:09
Ναι ρε παιδι μου διαβασα σε ενα αλλο φορουμ οτι και να συμπληρωσεις 12μηνες στον οτε ο οαεδ δε δεχεται φοιτητες με προυπηρεσια στον οτε.

Nop, ksero atoma pou tous dextike to 2007.

Dio periptoseis mporo na fantasto pou diaferoun: a) Sto forum na anaferontan se prin apo 12mino simvasi ote (prin to 2006 dld)
b)epeidi otan oloklironeis 12mino o idios o ote sou dinei dinatotina na ananeoseis ti simbasi gia ena 6mino akoma me 6.5h ergasias , o oaed na dexetai mono aftous me 12+6 mines.
H alitheia einai tora pou to les oti o filos mou (gnostos tespa) eixe paei kai sto extra 8mino. Alla gt mou exei katsei oti kai me 12 mpainoun..? den mporei na se vazooun na lioseis toso poli gia na s perasoun oaed.Tha orkizomoun oti kai mia kopelia apo ti sxoli apo ton oaed eperne xartziliki ..

Gia na min take anything for granted-->den ksero,den apado

Οσο για τη φοιτητικη ιδιωτητα που λεω εννοω οτι οσοι εκαναν 12 μηνες και πηγαν οεαδ δηλωσαν οτι ειναι ανεργοι και δεν ειναι πια φοιτητες και απο την πλευρα του ο οαεδ δεν τους ζητησε καποιο δικαιολογητηκο πχ πτυχιο για ειναι σιγουρος πως τελειωσαν απο φοιτητες. Τωρα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει γιατι ουτε προσωπικη εμπειρια εχω, ουτε απο καποιο φιλου μ.

Nai, kai kala ekane o oaed.
O OTE vazei san proipothesi ti foititki idiotita.O oaed thelei mono tin ergasia kai to xarti tis apolisis.
Kalista tha mporouse o OTE na zita neous 18-25 eton aneksartitou spoudon.Apla anergous. ;)

Για να μην βγει κανείς πάλι και πει οτι λέω βλακείες θα ρωτήσω τα παιδιά. Εκτός και αν κάποιος εδω μέσα μπορεί να μας διαφωτίσει γρηγορότερα.
Δεν ανήκω σε καμια απο τις κατηγορίες που περιγράφω παρα μόνο τις έχω ακούσει. Οπότε, hold your fire for a couple of days.

dee
11-02-2010, 22:54
για να μπεις στον οαεδ πρεπει τα τελευταια 2 χρονια να εχεις συμπληρωσει 14 μηνες ενσημα. οποτε το 12μηνο μονο δεν αρκει. εγω που μπηκα ταμειο ανεργιας ειχα και 2 μηνες ενσημα απο πριν. ισχυει οτι δεν πρεπει να εισαι φοιτητης, αλλα δε σου ζητανε κατι που να το αποδεικνυει, οποτε απλα δεν το δηλωνεις. εγω επαιρνα για 10 μηνες 430 ευρω...

nighthawk
12-02-2010, 00:46
Ό,τι χρειάζεται, το αναφέρει εδώ:
http://www.oaed.gr/Pages/SN_84.pg
Όσον αφορά το επίδομα ανεργίας.
Και φυσικά μπορείς να μπεις μετά τον οτε, απλά το για πόσους μήνες θα πάρεις το επίδομα, εξαρτάται από τις μέρες εργασίας που έχεις.

isoDItis
12-02-2010, 00:58
Εγω ξερω πολλους που κολλησαν μονοι τους τα ενσημα που τους ελειπαν και μπηκαν στον Οαεδ(π.χ γνωστος με μαγαζι,του δινεις τα λεφτα για τα ενσημα και στα κολλαει αυτος).Καμια 500αρα ευρω νομιζω χρειαζεται και παιρνεις γυρω στα 400 για ενα χρονο.Οντως δεν πρεπει να σε φοιτητης,αλλα δεν ζητανε αποδεικτικο και απλα...λες ψεμματα!!

gkatz
12-02-2010, 12:27
γύρω στο 15..

ti ennoeis vriskontai sto 15??? ba8mo 15??? afou mexri 17 dexontai...

green_hat
12-02-2010, 13:05
ti ennoeis vriskontai sto 15??? Ba8mo 15??? Afou mexri 17 dexontai...
ποιος σου είπε ότι μέχρι 17 δέχονται?

corvax
12-02-2010, 16:17
Γειάααα σας κι απο μένα...να ρωτήσω, τα πράγματα στο Ηράκλειο είναι το ίδιο τραγικά με την Αθήνα; Δηλαδή ανα χρόνος και βαθμός απολυτηρίου;; :p

blingbling90
12-02-2010, 16:36
geiaaaa!!!!!!!!!!!paidia to 15 p eipate isxyei gia patra??????kai kati allo...exw apolytirio 18,4 pote paizei na me kalesoun??gia patra milame panta..:):)

Dj Cool - T
12-02-2010, 16:49
geiaaaa!!!!!!!!!!!paidia to 15 p eipate isxyei gia patra??????kai kati allo...exw apolytirio 18,4 pote paizei na me kalesoun??gia patra milame panta..:):)

lol καιρό είχαμε...

Με 18.4 θα σε πάρουν στις 26 Νοεμβρίου του 2010, ώρα 5 το απόγευμα. Η χρέωση της υπηρεσίας ήταν 20 ευρώ. Περιμένω να μου στείλεις τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας σου μέσω PM. Ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε για την χαρτομαντεία σας και σήμερα. Σας περιμένουμε ξανά για ότι άλλα ερωτήματα έχετε για την προσωπική, επαγγελματική και συναισθηματική ζωή σας. ;-)

blingbling90
12-02-2010, 17:52
[QUOTE=Dj Cool - T;998230]lol καιρό είχαμε...

Με 18.4 θα σε πάρουν στις 26 Νοεμβρίου του 2010, ώρα 5 το απόγευμα. Η χρέωση της υπηρεσίας ήταν 20 ευρώ. Περιμένω να μου στείλεις τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας σου μέσω PM. Ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε για την χαρτομαντεία σας και σήμερα. Σας περιμένουμε ξανά για ότι άλλα ερωτήματα έχετε για την προσωπική, επαγγελματική και συναισθηματική ζωή σας. ;-)[/QUOTE

Na sai kala vre p m to eipes gt 26 noemvriou dn tha mporw.:P Loipon pera apo tin plaka dn katalavainw gt na mpeis ston kopo na apantiseis se kapoion mono kai mono gia na ton eirwnefteis..dn se ypoxrewnei kanenas..Anyway..,,mallon ekana lathos p ithela na mpoirastw tin agwnia m...
PS:eidika gia erwthmata p aforoun tin proswpiki kai synaisthimatiki zwi m apokleietai na se protimhsw dioti dn nomizw na exeis na peis kati to axiologo..:damnmate:

jonnie2008
15-02-2010, 13:32
Την καλημέρα μου. Διάβασα και εγώ τα προηγούμενα ποστ. Έχοντας απολυτήριο 18.2 και έχοντας ήδη 2 θητείες στον ΟΤΕ (απο τις 2 προηγούμενες προκυρήξεις) και δεδομένου ότι μια ξαδέρφη μου με 18.5 είχε θητεία αμέσως πριν την πρώτη δική μου μπορώ να πω ότι η αναμονή για τέτοια απολυτήρια ειναι προσεγγιστικά ένας χρόνος, καθώς και στις 3 περιπτώσεις ήταν το ίδιο περίπου, άρα δεν βλέπω τον λόγο να μην αποτελεί αυτό οδηγό και για το μέλλον. Δεν νομίζω λοιπόν ότι χρειάζεται χαρτομαντεία να απαντηθεί αυτό, απαιτείται μόνο να το απαντήσει κάποιος που γνωρίζει αυτό το στατιστικό. Αν ήταν πρώτη φορά που έκανε ο Οτε προσλήψεις τέτοιου τύπου θα μπορούσαμε να μιλάμε για ανόητα ερωτήματα τώρα όμως το θεωρώ απολύτως ουσιαστικό. Όσο για το επίμαχο ποστ του DJ Cool-T το βρίσκω περισσότερο χιουμοριστικό παρά επιθετικό ή οτιδήποτε άλλο, νομίζω δηλαδή πως πολύ κακό για το τίποτα. Καλό θα είναι να σβηστούν ή να μεταφερθούν όλα τα μηνύματα που ακολούθησαν εκατέρωθεν τα οποία καθαρά προσωπικά τα θεωρώ "παιδικά"

di\n@
15-02-2010, 14:53
Την καλημέρα μου. Διάβασα και εγώ τα προηγούμενα ποστ. Έχοντας απολυτήριο 18.2 και έχοντας ήδη 2 θητείες στον ΟΤΕ (απο τις 2 προηγούμενες προκυρήξεις) και δεδομένου ότι μια ξαδέρφη μου με 18.5 είχε θητεία αμέσως πριν την πρώτη δική μου μπορώ να πω ότι η αναμονή για τέτοια απολυτήρια ειναι προσεγγιστικά ένας χρόνος, καθώς και στις 3 περιπτώσεις ήταν το ίδιο περίπου, άρα δεν βλέπω τον λόγο να μην αποτελεί αυτό οδηγό και για το μέλλον.
μπορω να σου πω το λογο:

1. στην προηγουμενη προκυρηξη οσοι ειχαν 19,3 ξεκινησαν δουλεια τουλαχιστον 6 μηνες μετα την προκυρηξη, ενω στην προηγουμενη απο αυτην, ξεκινησαν 3 μηνες μετα.
2. Το πληθος των ατομων που κανουν αιτηση ειναι πολυ μεγαλυτερο αυτη τη φορα.
3. Οι θεσεις ειναι λιγοτερες αυτη τη φορα.
4. Στην προηγουμενη προκυρηξη αναφεροταν οτι σε περιπτωση ισοβαθμιας επιλεγεται πρωτα ο μεγαλυτερος ηλικιακα υποψηφιος, ενω τωρα δεν αναφερεται κατι τετοιο.
5. Αυτη τη φορα αναφερεται ομως, αφου βγουν οι πινακες καταταξης, καθε υποψηφιος θα ενημερωθει για το ποτε περιπου θα προσληφθει με email.
6. Ο,τι στατιστικο ξερουμε με για προηγουμενες χρονιες , ειναι συνηθως για την Αθηνα. Οποτε οσοι μπαινουν εδω μεσα απο αλλες πολεις και ρωτανε, οχι μονο δε μαθαινουν αλλα ενδεχομενως να παραπληροφορηθουν κιολας.
7. Αν αποφασισουν να κανουν κατανομη με τα τμηματα που δηλωσε ο καθενας
και δεν πανε ολοι οπου εχει θεσεις οπως την προηγουμενη φορα, τοτε ενδεχομενως να υπαρξει προσθετη καθυστερηση.

Επισης, αν καποιος εχει σοβαρο λογο και καιγεται τοσο να μαθει, δεν ειναι καλο να παιρνει τις πιθανολογιες(γτι μονο αυτες μπορει να ακουσει εδω μεσα) στα σιγουρα.
Εδω στον ιδιο τον ΟΤΕ παιρναμε τηλεφωνο στην προηγουμενη προκυρηξη και παλι σιγουρη απαντηση δε μας εδιναν.

jonnie2008
15-02-2010, 16:38
μπορω να σου πω το λογο:

1. στην προηγουμενη προκυρηξη οσοι ειχαν 19,3 ξεκινησαν δουλεια τουλαχιστον 6 μηνες μετα την προκυρηξη, ενω στην προηγουμενη απο αυτην, ξεκινησαν 3 μηνες μετα.
2. Το πληθος των ατομων που κανουν αιτηση ειναι πολυ μεγαλυτερο αυτη τη φορα.
3. Οι θεσεις ειναι λιγοτερες αυτη τη φορα.
4. Στην προηγουμενη προκυρηξη αναφεροταν οτι σε περιπτωση ισοβαθμιας επιλεγεται πρωτα ο μεγαλυτερος ηλικιακα υποψηφιος, ενω τωρα δεν αναφερεται κατι τετοιο.
5. Αυτη τη φορα αναφερεται ομως, αφου βγουν οι πινακες καταταξης, καθε υποψηφιος θα ενημερωθει για το ποτε περιπου θα προσληφθει με email.
6. Ο,τι στατιστικο ξερουμε με για προηγουμενες χρονιες , ειναι συνηθως για την Αθηνα. Οποτε οσοι μπαινουν εδω μεσα απο αλλες πολεις και ρωτανε, οχι μονο δε μαθαινουν αλλα ενδεχομενως να παραπληροφορηθουν κιολας.
7. Αν αποφασισουν να κανουν κατανομη με τα τμηματα που δηλωσε ο καθενας
και δεν πανε ολοι οπου εχει θεσεις οπως την προηγουμενη φορα, τοτε ενδεχομενως να υπαρξει προσθετη καθυστερηση.

Επισης, αν καποιος εχει σοβαρο λογο και καιγεται τοσο να μαθει, δεν ειναι καλο να παιρνει τις πιθανολογιες(γτι μονο αυτες μπορει να ακουσει εδω μεσα) στα σιγουρα.
Εδω στον ιδιο τον ΟΤΕ παιρναμε τηλεφωνο στην προηγουμενη προκυρηξη και παλι σιγουρη απαντηση δε μας εδιναν.

Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση, δεν έχει νόημα και δεν θέλω, εγώ είπα ότι και στις 3 προηγούμενες προκυρήξεις (που προφανώς και μεταξύ τους είχαν διαφορές πχ) τα απολυτήρια που ήταν 18-18.5 έκαναν περίπου 1 χρόνο
Σχετικά με το πότε έγινε πρόσληψη το 19.3 την προηγούμενη και την πιο προηγούμενη φορά αυτό είναι σχετικό. Προσλήψεις γίνονται μέχρι τώρα ανά τρίμηνο συνήθως σε κάθε προκύρηξη. Οπότε την μια φορά μπορεί να πάρουν στο πρώτο γκρούπ άτομα μέχρι 19.2 την άλλη μέχρι 19.3 και να υπάρχει αυτή η διαφορά. Σαφώς και παίζει αυτό .Δεν είπα πότε έγιναν οι πρώτες προσλήψεις κλπ. Είπα πολύ απλά ότι μπορεί να γίνει μια προσεγγιστική εκτίμηση. Οι λεπτομέρειες που αφορούν την κάθε προκύρηξη για μένα δεν παίζουν μεγάλο ρόλο όπως δεν έπαιξαν σε αυτό και τις προηγούμενες 3 φορές. Αυτό που αναγνωρίζω είναι ότι μπορούμε να γνωρίζουμε μόνο για Αθήνα, δεν είχα προσέξει ότι η ερώτηση αφορά άλλη πόλη οπότε είμαι λάθος σε αυτό. Αλήθεια από που προκύπτει ότι τώρα δηλώσαν πιο πολλοί? Ίσα ίσα σε προηγούμενη προκήρυξη επιτρέπονταν και οι μη έχοντες φοιτητική ιδιότητα. Η λογική λέει ότι μάλλον είναι λιγότεροι τώρα. Υπάρχει κάποιο στατιστικό που έχει ανακοινωθεί σχετικά με τον αριθμό των αιτήσεων?

//edit Θα σε διορθώσω σε αυτό, την πιο προηγούμενη φορά, δεν απαιτούνταν η φοιτητική ιδιότητα, είχα κάνει αίτηση χωρίς να μου τη ζητήσουν καν, και ούτε την έδωσα πουθενά. Είχε όριο ηλικίας μόνο. Όχι ότι είναι σημαντικό, απλά έχω φίλο που ήδη τέλειωσε και κατέβαζε καντήλια που το άλλαξαν αυτό.
Δεν νομίζω ότι ήθελες να μου την πεις, απλά βλέποντας τα προηγούμενα post θεώρησα σωστό να το ξεκαθαρίσω ότι δεν πάω και εγώ για κάτι τέτοιο.

jonnie2008
15-02-2010, 16:42
Πιο σωστά τα περιγράφει αυτή η εικόνα:

http://imgs.xkcd.com/comics/duty_calls.png

(Και προφανώς αναφέρομαι και σε εμένα)
http://xkcd.com/386/

χαχαχα καλό, έστω και αν σε έθιξα και σένα με το "παιδικά", μπορώ να πω ότι όποτε έχω κάποια απορία και την γράψω πάω στοίχημα για 3-4 username ότι θα βοηθήσουν και είσαι μέσα σε αυτά οπότε για μένα respect

di\n@
15-02-2010, 17:13
Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση, δεν έχει νόημα και δεν θέλω, εγώ είπα ότι και στις 3 προηγούμενες προκυρήξεις (που προφανώς και μεταξύ τους είχαν διαφορές πχ) τα απολυτήρια που ήταν 18-18.5 έκαναν περίπου 1 χρόνο
Σχετικά με το πότε έγινε πρόσληψη το 19.3 την προηγούμενη και την πιο προηγούμενη φορά αυτό είναι σχετικό. Προσλήψεις γίνονται μέχρι τώρα ανά τρίμηνο συνήθως σε κάθε προκύρηξη. Οπότε την μια φορά μπορεί να πάρουν στο πρώτο γκρούπ άτομα μέχρι 19.2 την άλλη μέχρι 19.3 και να υπάρχει αυτή η διαφορά. Σαφώς και παίζει αυτό .Δεν είπα πότε έγιναν οι πρώτες προσλήψεις κλπ. Είπα πολύ απλά ότι μπορεί να γίνει μια προσεγγιστική εκτίμηση. Οι λεπτομέρειες που αφορούν την κάθε προκύρηξη για μένα δεν παίζουν μεγάλο ρόλο όπως δεν έπαιξαν σε αυτό και τις προηγούμενες 3 φορές. Αυτό που αναγνωρίζω είναι ότι μπορούμε να γνωρίζουμε μόνο για Αθήνα, δεν είχα προσέξει ότι η ερώτηση αφορά άλλη πόλη οπότε είμαι λάθος σε αυτό. Αλήθεια από που προκύπτει ότι τώρα δηλώσαν πιο πολλοί? Ίσα ίσα σε προηγούμενη προκήρυξη επιτρέπονταν και οι μη έχοντες φοιτητική ιδιότητα. Η λογική λέει ότι μάλλον είναι λιγότεροι τώρα. Υπάρχει κάποιο στατιστικό που έχει ανακοινωθεί σχετικά με τον αριθμό των αιτήσεων?

ναι αυτο που θελω να πω ειναι οτι φετος ειναι διαφορετικα τα πραγματα
σε σχεση με τις αλλες χρονιες. Οχι δεν ειναι στατιστικο οτι τωρα δηλωνουν περισσοτεροι, εκτιμηση ειναι, γιατι καθε χρονια δηλωνουν και περισσοτεροι
(ποσο μαλλον τωρα που η συμπληρωση της φορμας εγινε ηλεκτρονικα και δε ζητησαν ολο αυτο το χαρτομανι). Στις προηγουμενες προκυρηξεις επρεπε
επισης να υπαρχει φοιτητικη ιδιοτητα.
Επισης αυτο που εννοουσα με το παραδειγμα με το 19.3 ειναι οτι λογω της μεγαλυτερης ζητησης καθυστερισε η προσληψη, οποτε εφοσον δεν ξερεις
τη ζητηση δεν μπορεις να κανεις εκτιμηση.

Απλα ανεφερα ποσα πραγματα ειναι διαφορετικα τωρα και για πιο λογο ειναι ανασφαλες και ανουσιο να γινεται προβλεψη. Αλλο να εχουν βγει οι αριθμοι καταταξης ας πουμε που παρεχουν καποια πληροφορια.

Κατα τα αλλα δεν νομιζω να φανηκε απο το ποστ μου οτι θελω να στην πω η οτι εχω ορεξη για αντιπαραθεση, απλα εξηγω για ποιους λογους οι προβλεψεις σε αυτη τη φαση δεν εχουν στερεα βαση.

//και τελος παντων ακομα και αυτες οι πληροφοριες για το χρονο προσληψης αναλογα με το απολυτηριο υπαρχουν και αυτες στο νημα

//σορρυ αν δεν ισχυει, απλα θυμαμαι να τη ζητανε επιμονα σε μας..και μαλιστα καποια παιδια μετα την προσληψη δεν την ειχαν φερει και τους πρηζανε την πανε

karlomagnos
15-02-2010, 20:46
αν ο φιλος δε δουλεψε οταν το 11888 ηταν ακομα 131, τοτε χρειαζοταν η φοιτητικη ιδιοτητα.αυτο ειναι σιγουρο και απο φιλο μου απο το στρατο που εχει δουλεψει 3 φορες στον οτε και απο τον απλουστατο λογο οτι οι θεσεις αυτες ειναι επιδοτουμενες απο την ευρωπαικη ενωση και θετουν ως απαραιτητο ορο αυτες να απευθυνονται αποκλειστικα σε φοιτητες.
επισης εμενα με 18.9 με καλεσαν 10 μηνες μετα, και το 18.5 το καλεσαν οταν τελειωνα, 20 περιπου μηνες απο την προκηρυξη, οποτε δεν ξερω κατα ποσο ευσταθει αυτο που λεει ο jonnie2008.
επιπλεον σιγουρα η ηλεκτρονικη συμμετοχη στο διαγωνισμο εκανε πολλους περισσοτερους να δηλωσουν , αλλα απο την αλλη με αυτο το συστημα σημαινει πως η καταθεση των χαρτιων θα γινει οταν σε καλεσουν ,που καποιοι σιγουρα θα εχουν τελειωσει και δε θα εχουν φοιτητικη ιδιοτητα.αν και παλι πιστευω πως θα ειναι αρκετοι περισσοτεροι απο αλλες φορες.

jonnie2008
15-02-2010, 21:24
αν ο φιλος δε δουλεψε οταν το 11888 ηταν ακομα 131, τοτε χρειαζοταν η φοιτητικη ιδιοτητα.αυτο ειναι σιγουρο και απο φιλο μου απο το στρατο που εχει δουλεψει 3 φορες στον οτε και απο τον απλουστατο λογο οτι οι θεσεις αυτες ειναι επιδοτουμενες απο την ευρωπαικη ενωση και θετουν ως απαραιτητο ορο αυτες να απευθυνονται αποκλειστικα σε φοιτητες.
επισης εμενα με 18.9 με καλεσαν 10 μηνες μετα, και το 18.5 το καλεσαν οταν τελειωνα, 20 περιπου μηνες απο την προκηρυξη, οποτε δεν ξερω κατα ποσο ευσταθει αυτο που λεει ο jonnie2008.
επιπλεον σιγουρα η ηλεκτρονικη συμμετοχη στο διαγωνισμο εκανε πολλους περισσοτερους να δηλωσουν , αλλα απο την αλλη με αυτο το συστημα σημαινει πως η καταθεση των χαρτιων θα γινει οταν σε καλεσουν ,που καποιοι σιγουρα θα εχουν τελειωσει και δε θα εχουν φοιτητικη ιδιοτητα.αν και παλι πιστευω πως θα ειναι αρκετοι περισσοτεροι απο αλλες φορες.

Αυτό ίσχυε όταν είχα μπει πρώτη φορά, ήταν με 11888 (στις αρχές του-αν θυμάμαι καλά τότε έγινε η αλλαγή) , είχα μπει εγω Μάιο 2004 και δεν απαιτούνταν φοιτητική ιδιότητα αλλά ηλικία κάτω των 26 κατά την ημερομηνία της αίτησης. Αυτό μου φάνηκε περίεργο γιατί ήταν και κοπέλα 28 χρονών που μπήκε όταν τελείωνα και μου είχε πει ότι και το όριο αφορούσε την ημερομηνία αίτησης και όχι πρόσληψης . Προσπαθώντας να θυμιθώ καλύτερα τα πράγματα και μου φαίνεται πως πρέπει να μην υπολογίζω την τελευταία προκήρυξη που έγινε το 2006 και ίσως να έχει αλλάξει ο τρόπος και να πέφτω έξω. Πάντως είναι προφανές ότι τώρα και κυρίως λόγω ηλεκτρονικής δήλωσης θα υπάρχουν πολύ περισσότερες αιτήσεις, αλλά το θέμα είναι ότι δεν θα μπορεί όντως να γίνει με τίποτα πρόβλεψη (πιστεύω ούτε από τον Οτε) για έναν απλό λόγο. Πόσοι από αυτούς που έκαναν τώρα αίτηση ηλεκτρονικά δεν θα έχουν την ιδιότητα τότε, και πόσοι άλλοι θα έκαναν αίτηση μην έχοντας τα απαιτούμενα προσόντα εξαρχής... Οπότε αν όντως ο Οτε στείλει με email αναμενόμενο χρόνο πρόσληψης μάλλον αυτός θα είναι αυτή τη φορά πράγματι στην τύχη. Τελικά στην αρχική μου τοποθέτηση πολλά δεν έλαβα υπόψιν :p

// δεν είδα οτι το τελευταίο το είχες γράψει και εσύ. Απλά έχω την κακή συνήθεια να ξεκινάω να γράφω ένα μήνυμα πριν διαβάσω το άλλο εξολοκλήρου :D

nacho
16-02-2010, 00:29
Αυτοί που δουλεύουν oteplus (τηλέφωνα) ξέρετε που εργάζονται?
Πατησιών?

di\n@
16-02-2010, 00:31
Αυτοί που δουλεύουν oteplus (τηλέφωνα) ξέρετε που εργάζονται?
Πατησιών?

σχεδον παντου, αλλα κυριως πατησιων

nacho
16-02-2010, 00:44
Όταν λες παντού..? Και Ν.Ηράκλειο?
Γενικά ξέρει κάποιος τι παιζει μερική απασχόληση πωλήσεις oteplus?
Ωράρια..μισθός..κ γενικά κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη..

di\n@
16-02-2010, 00:51
Όταν λες παντού..? Και Ν.Ηράκλειο?
Γενικά ξέρει κάποιος τι παιζει μερική απασχόληση πωλήσεις oteplus?
Ωράρια..μισθός..κ γενικά κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη..

Δουλευουν κυριως στα μεγαλα τηλεφωνικα κεντρα του ΟΤΕ, δλδ οι περισσοτεροι στην πατησιων και ισως καποιοι στο μοναστηρακι. Απο εκει και περα, δουλευουν σαν κανονικοι πωλητες σε καταστηματα oteshop. Οι συμβασεις ηταν μεχρι πριν λιγο καιρο, πιθανο να ισχυει και τωρα, 18μηνες με προοπτικες ανανεωσης. Ωραριο 6,5 ωρες πρωι η απογευμα. Μισθος δεν ξερω ακριβως παντως δεν ειναι συμβασεις δημοσιου! Η oteplus ειναι θηγατρικη του ΟΤΕ. Αλλες πληροφοριες
(για προκυρηξεις κλπ) δεν ξερω..

//ολα αυτα ισχυαν μεχρι πριν λιγο καιρο..τωρα δεν ξερω αν εχουν αλλαξει

nacho
16-02-2010, 01:05
Ευχαριστώ πολυ!

jimil
16-02-2010, 05:39
5000 ατομα αυτη τη φορα για αθηνα(11888 + 121)
καπου στο 1000 το 19,1
πρωτη φουρνια ιουνιο
μου το πε τυπισα στο ταμιο, για οσους ξερουν 2ος οροφος απο πατησιων

για το επιδομα ανεργιας διαβασα το ποστ αλλα εδω ειναι ημιαπασχολιση και ισχυει κατι αλλο που δεν γνωριζω...

cunt
16-02-2010, 19:27
5000 ατομα αυτη τη φορα για αθηνα(11888 + 121)
καπου στο 1000 το 19,1
πρωτη φουρνια ιουνιο
μου το πε τυπισα στο ταμιο, για οσους ξερουν 2ος οροφος απο πατησιων

για το επιδομα ανεργιας διαβασα το ποστ αλλα εδω ειναι ημιαπασχολιση και ισχυει κατι αλλο που δεν γνωριζω...

to post ayto m genna polles apories.

giati mono 11888 k 121? 1242, 134 klp?

epishs giati prwth fournia ton iounio???????:mad:

oxi re paidia na poume emena k tis 2 fores p exw dhlwsei se 3mish mhnes peripou me phrane

kai nai, to eida oti dhlwsan 5000 atoma ayth th fora, apla oi ypshlovathmoi (19,5 kai vale kserw gw) oso polloi k na dhlwsoune, den ayksanontai k poly kata kanona.
kati pou einai pio spanioi oi vathmoi aytoi, kati p aytoi p tous exoune einai synithws fyta p h exoun teleiwsei th sxolh tous hdh h de theloun na doulevoun ston ote gia na mh xanoun paradwseis, vgazei nohma.

aprilh maio ypologiza , mes sto katakalokairo tha me paroun RE POUSTH MOU

ayto p dikaiousai apo ton oaed molis teleiwseis ote einai to trimhno voithima
(peripou 250 evrw to trimhno gia oses fores prolaveis na to pareis s ena hmerologiako etos dld to maximum 4. me thn proypothesh na parousiazesai ston oaed na ananewneis thn kartoula mesa s'ena sygkekrimeno 4hmero kathe mhna)
ypopshn oti den eimai k to pio fereggyo atomo, h mnhmh m paizei paraksena paixnidia genika, alla kata ena 98% isxyei ayto akrivws p eipa

SKATA

di\n@
16-02-2010, 19:48
to post ayto m genna polles apories.

Giati mono 11888 k 121? 1242, 134 klp?

Epishs giati prwth fournia ton iounio???????:mad:

Oxi re paidia na poume emena k tis 2 fores p exw dhlwsei se 3mish mhnes peripou me phrane

kai nai, to eida oti dhlwsan 5000 atoma ayth th fora, apla oi ypshlovathmoi (19,5 kai vale kserw gw) oso polloi k na dhlwsoune, den ayksanontai k poly kata kanona.
Kati pou einai pio spanioi oi vathmoi aytoi, kati p aytoi p tous exoune einai synithws fyta p h exoun teleiwsei th sxolh tous hdh h de theloun na doulevoun ston ote gia na mh xanoun paradwseis, vgazei nohma.

Aprilh maio ypologiza , mes sto katakalokairo tha me paroun re pousth mou

ayto p dikaiousai apo ton oaed molis teleiwseis ote einai to trimhno voithima
(peripou 250 evrw to trimhno gia oses fores prolaveis na to pareis s ena hmerologiako etos dld to maximum 4. Me thn proypothesh na parousiazesai ston oaed na ananewneis thn kartoula mesa s'ena sygkekrimeno 4hmero kathe mhna)
ypopshn oti den eimai k to pio fereggyo atomo, h mnhmh m paizei paraksena paixnidia genika, alla kata ena 98% isxyei ayto akrivws p eipa

skata

να σου πω μηηηπως λεω μηηηηπως εχουν κανει κατανομη με βαση τα τμηματα?εξου και 5000 ατομα στο 11888-121 αρα και πες αλλα τοσα στις πωλησεις και αλλα τοσα παει λεγοντας?Γιατι αν ειναι ετσι, οι πρωτες προσληψεις θα γινουν τον Ιουνιο στο 11888 και στα αλλα τμηματα οποτε αδειασουν οι θεσεις. Παντως υπαρχουν ακομα ατομα απο την προηγουμενη προκηρυξη και ισως γι αυτο αργουν.

Για το επιδομα επιβεβαιωνω. Στο ταμειο μονο με ενσημα απο ΟΤΕ δεν μπαινεις, πρεπει να εχεις ακομα 2 μηνες ενσημα. Και παιρνεις το επιδομα αυτο ακομα κι αν δεν εχεις κλεισει 12μηνο .

//5000 ατομα δεν ειναι πολλα για να ειναι για ολα τα τμηματα

isoDItis
16-02-2010, 20:06
Αυτο με τις φουρνιες πως παει δλδ?1η φουρνια ποσα ατομα θα ειναι?και μετα απο ποσο καιρο θα ειναι η δευτερη?

lyna
16-02-2010, 20:40
SKATA

yes,indeed

Για το επιδομα επιβεβαιωνω. Στο ταμειο μονο με ενσημα απο ΟΤΕ δεν μπαινεις, πρεπει να εχεις ακομα 2 μηνες ενσημα. Και παιρνεις το επιδομα αυτο ακομα κι αν δεν εχεις κλεισει 12μηνο .

thanks a lot

Και πάλι σκατά να συμπληρώσω..

dee
16-02-2010, 22:58
Αυτο με τις φουρνιες πως παει δλδ?1η φουρνια ποσα ατομα θα ειναι?και μετα απο ποσο καιρο θα ειναι η δευτερη?

δεν υπάρχει συγκεκριμένος κανόνας, ούτε για το χρονικό διάστημα που μεσολαβεί ανάμεσα στις "φουρνιές" ούτε για το πόσα άτομα παίρνουν. απλά όταν χρειαστούν άτομα παίρνουν καινούριους!! από όσο θυμάμαι, είχε τύχει να περάσουν και 2 μήνες ανάμεσα σε 2 προσλήψεις, αλλά και 15 μέρες κάλλιστα...

dee
16-02-2010, 23:04

και επειδή μέσα στον πανικό των προηγούμενων ποστς χάθηκαν χρήσιμα ποστς πάνω σε αυτό το θέμα...

για να μπεις στον οαεδ πρεπει τα τελευταια 2 χρονια να εχεις συμπληρωσει 14 μηνες ενσημα. οποτε το 12μηνο μονο δεν αρκει. εγω που μπηκα ταμειο ανεργιας ειχα και 2 μηνες ενσημα απο πριν. ισχυει οτι δεν πρεπει να εισαι φοιτητης, αλλα δε σου ζητανε κατι που να το αποδεικνυει, οποτε απλα δεν το δηλωνεις. εγω επαιρνα για 10 μηνες 430 ευρω...

Ό,τι χρειάζεται, το αναφέρει εδώ:
http://www.oaed.gr/pages/sn_84.pg
Όσον αφορά το επίδομα ανεργίας.
Και φυσικά μπορείς να μπεις μετά τον οτε, απλά το για πόσους μήνες θα πάρεις το επίδομα, εξαρτάται από τις μέρες εργασίας που έχεις.

Εγω ξερω πολλους που κολλησαν μονοι τους τα ενσημα που τους ελειπαν και μπηκαν στον Οαεδ(π.χ γνωστος με μαγαζι,του δινεις τα λεφτα για τα ενσημα και στα κολλαει αυτος).Καμια 500αρα ευρω νομιζω χρειαζεται και παιρνεις γυρω στα 400 για ενα χρονο.Οντως δεν πρεπει να σε φοιτητης,αλλα δεν ζητανε αποδεικτικο και απλα...λες ψεμματα!!

jimil
17-02-2010, 04:15
cunt οτι μου παν σου λεω ρε...
εγω για 11888 ρωτησα και μου πε 5000 μαζι με το 121, αρα μονο γι αυτα.
Τωρα γιατι ιουνιο, ιδεα δεν εχω...

cunt
17-02-2010, 07:06
h dina milhse swsta.
:elephant:

princess90
19-02-2010, 12:14
παιδιά καλημέρα!!! πήρα τηλ στον οτε στο νούμερο που είχε δώσει ένα παιδί από εδώ 210 8840001 και λέγοντας απλά το όνομα μου είπαν ότι είμαι στην κατάταξη 1393 ... όσον αφορά τις προσλήψεις μου είπε ότι θα πάρουν 100 άτομα μετά το πάσχα... και εμένα μου είπε να υπολογίζω περίπου 8 μήνες.

Me,myself&Di!!
19-02-2010, 12:30
Πηρα και εγω τηλεφωνο και με 18.6 ειμαι σειρα 74 στους 544 στις μονογονεικες/πολυτεκνες. Δεν ξερανε να μου πουνε ποτε.

//ναι σε τμημα ειανι και ειμαι στο ADSL (εκει που μου ειχες πει Ντινα:tounge:)

di\n@
19-02-2010, 12:39
ποιο τμημα ομως?

//κατι μου λεει οτι η κατανομη εγινε οντως με τμηματα

princess90
19-02-2010, 12:44
ποιο τμημα ομως?

//κατι μου λεει οτι η κατανομη εγινε οντως με τμηματα

εμένα με 18.9 μου είπαν 1393 ( δεν είμαι πολύτεκνη ούτε από μονογονεική οικογένεια) και είχα δηλώσει 11888.. τώρα δεν διευκρίνησα αν τα έχουν χωρίσει ανα τμήμα ή ανά σύνολο. αλλά αφού μου είπε 8 μήνες καλά είναι. του κάνω, σε ένα χρόνο το πολύ δηλαδή και μου λέει ναι. άρα μια χαρά. αναφέρομαι για αθήνα...

di\n@
19-02-2010, 12:47
εμένα με 18.9 μου είπαν 1393 ( δεν είμαι πολύτεκνη ούτε από μονογονεική οικογένεια) και είχα δηλώσει 11888.. τώρα δεν διευκρίνησα αν τα έχουν χωρίσει ανα τμήμα ή ανά σύνολο. αλλά αφού μου είπε 8 μήνες καλά είναι. του κάνω, σε ένα χρόνο το πολύ δηλαδή και μου λέει ναι. άρα μια χαρά. αναφέρομαι για αθήνα...

1393 αμα ειναι σε γενικη καταταξη ειναι πολυ μικρο νουμερο! εγω στην προηγουμενη ειχα 1450κατι με 19,2. Αρα, πρεπει οντως να ειναι κατα τμηματα ;-)

//btw το επιβεβαιωσα παιδια! η καταταξη ειναι κατα τμηματα!αυτο το τηλεφωνο ειναι για 11888 μονο!

//το τηλεφωνο για helpdesk ειναι 2106115461, εχουν παρει 1886 ατομα στην τεχνικη υποστηριξη. Cunt ετοιμασου!

cunt
19-02-2010, 13:20
sorry an exei pstaristei hdh,
yparxei kapoio noumero geniko gia na parw?
dld oxi mono gia to 11880?

//kala sthn telikh pairnw ekei k tous rwtaw an kseroun aytoi kapoio noumero alla lew mpas kai..

princess90
19-02-2010, 13:22
ναι βρε ... δύο ποστ πιο πάνω το έγραψα.. 210 8840001

di\n@
19-02-2010, 13:24
cunt δες το edit μου

cunt
19-02-2010, 13:34
cunt δες το edit μου

molis phra.
46os stous 1886 ths texnikhs yposthrikshs eimai me 19,4.
kewwwwl

opou texnikh yposthriksh=134, 1242, 121 klp

di\n@
19-02-2010, 13:42
molis phra.
46os stous 1886 ths texnikhs yposthrikshs eimai me 19,4.
Kewwwwl

opou texnikh yposthriksh=134, 1242, 121 klp

οχι ρε 134 ειναι πωλησεις και 121 ειναι βλαβες!
1242 και 801-11-26000 ειναι τεχνικη υποστηριξη..(μπορει και τπτ πιο μικρα τμηματα)

//οταν σε παρουν πες

cunt
19-02-2010, 13:44
giati exw doulepsei hdh 2 fores k eimai toso asxetos? :p

re nomizw oti m pe ayth oti mesa s ayta gia ta opoia einai oi 1886 einai k to 134.
vsk m to pe kanonika.
kati einai sapio sto vasileio ths gouandelouphs.

di\n@
19-02-2010, 13:51
giati exw doulepsei hdh 2 fores k eimai toso asxetos? :p

re nomizw oti m pe ayth oti mesa s ayta gia ta opoia einai oi 1886 einai k to 134.
vsk m to pe kanonika.
kati einai sapio sto vasileio ths gouandelouphs.

ωχ παιζει να δηλωσαν πολυ λιγοι πωλησεις και να τους εβαλαν εκει..Η να ενσωματωσαν το adsl μονο του 134 δεν ξερω...
παντως τεχνικη υποστηριξη δεν εκαναν στο 134 αλλο αν αναγκαζομασταν καμια φορα γτι στο 1242 γκουχ γκουχ

//εμενα μου ειπε helpdesk παντως

Schottkey
19-02-2010, 14:28
exw thn e3hs aporia.fetos pou oi dhlwseis ginan hlektronika an kapoios evale megalytero va8mo apolythriou apo ton pragmatiko otan 8a xreiastei na parousiasei ta xartia tou kai fanei ti ginetai?

apo periergeia rwtaw.

di\n@
19-02-2010, 14:32
exw thn e3hs aporia.fetos pou oi dhlwseis ginan hlektronika an kapoios evale megalytero va8mo apolythriou apo ton pragmatiko otan 8a xreiastei na parousiasei ta xartia tou kai fanei ti ginetai?

Apo periergeia rwtaw.

λολ ευλογη απορια

ελεγε ομως οτι η φορμα εχει την ισχυ υπευθυνης δηλωσης, οποτε μιλαμε για ψευδη στοιχεια. Αρα ΑΝ εχουν τη διαθεση να τα διασταυρωσουν, μπορουν να κανουν οτι θελουν μετα. (Βεβαια δεν ξερω κατα ποσο μπορει να εχει την ισχυ μιας υπευθυνης δηλωσης μια ηλεκτρονικη φορμα και κατα ποσο τους καλυπτει ο νομος).

manta-rini
19-02-2010, 14:40
Μόλις πήρα και εγώ, είπα ότι έχω δηλώσει 11888 και ότι είμαι στις μονογονεικές με 19,3 απολυτήριο και μου είπε ότι έχω αριθμό κατάταξης 309 και να περιμένω τέλος του χρόνου να με πάρουν.. :confused::confused::confused::confused: Μα είναι δυνατόν; :confused:
Α μου ΄πε και ΄μενα ότι οι προσλήψεις θα ξεκινήσουν λίγο μετά το Πάσχα..

//edit: Πάνω που πήγα να βγάλω άκρη ότι είμαι 309 στους 5000 είδα αυτό:

και μπερδεύτηκα χειρότερα..δεν μπορεί να με πάρουν μετά από το 18,9 έτσι δεν είναι..? :p

sT@|-o
19-02-2010, 15:05
Paidia sas steilane kanena email??... egw molis pira ena..pou leei oti prepei na perasw apo to grafeio stin patision me ta sxetika dikaiologitika....ayto ti simenei??? oti me piran? sorry alla eime asxeti giati proti fora kanw aitisi!! thx!!!!

di\n@
19-02-2010, 15:05
Μόλις πήρα και εγώ, είπα ότι έχω δηλώσει 11888 και ότι είμαι στις μονογονεικές με 19,3 απολυτήριο και μου είπε ότι έχω αριθμό κατάταξης 309 και να περιμένω τέλος του χρόνου να με πάρουν.. :confused::confused::confused::confused: Μα είναι δυνατόν; :confused:

και μπερδεύτηκα χειρότερα..δεν μπορεί να με πάρουν μετά από το 18,9 έτσι δεν είναι..? :p

οχι mantarini, θα σε παρουν νωριτερα και απο τους 19,3! Απλα δεν μπορουν να κανουν προβλεψη, γιατι θα πρεπει να ξερουν καθε φορα ποσοι απολυονται, ποτε κλπ. Στο 11888 δηλωσαν πολλα ατομα τελικα, αλλα εχουν και τις περισσοτερες θεσεις. Οταν αρχισουν να παιρνουν κοσμο, τοτε θα μπορει να γινει προβλεψη ισως ;-) [btw, το 309 μαλλον αναφερεται σε ειδικη κατηγορια, οχι σε 5000, αλλα δεν εχει σημασια, γιατι εχει προτεραιοτητα ]

//stalo σε πηραν!

sT@|-o
19-02-2010, 15:09
Iparxei ena thema tora mazi mou!! ton iouni orkizomai mias kai teliosa! exw kanei aitisi gia ptixio! exw omws bebaiosi apo grammateia gia kathe nomimi xrisi...ayto zitane ousiastike os endeiksi foititikis idiotitas? i mipos to paso einai arketo?

di\n@
19-02-2010, 15:13
iparxei ena thema tora mazi mou!! Ton iouni orkizomai mias kai teliosa! Exw kanei aitisi gia ptixio! Exw omws bebaiosi apo grammateia gia kathe nomimi xrisi...ayto zitane ousiastike os endeiksi foititikis idiotitas? I mipos to paso einai arketo?

οχι, το χαρτι απο γραμματεια οτι εχεις φοιτητικη ιδιοτητα ηθελαν τουλαχιστον στην προηγουμενη προκυρηξη. Σε ποιο τμημα σου ειπαν να πας?

isoDItis
19-02-2010, 15:17
Σορυ αλλα επειδη δεν θυμαμαι,οι επιλογες ηταν τρεις ετσι?11888,πωλησεις(134) και κεντρο τηλεφωνικης υποστηριξης,σωστος?Εγω πηρα τηλ,και μου ειπαν να παρω στο 2108254499 που ειναι το τηλ για τηλεφωνικη υποστηριξη(που εχω δηλωσει),αλλα εκει μου ειπαν οτι ο προισταμενος λειπει σε αδεια.cunt εσυ σε ποιο πηρες?τηλεφωνικη υποστηριξη εχεις δηλωσει?46 ειναι γαματα γτ και γω στο 19,4 ειμαι,αρα καπου εκει κοντα.

sT@|-o
19-02-2010, 15:20
οχι, το χαρτι απο γραμματεια οτι εχεις φοιτητικη ιδιοτητα ηθελαν τουλαχιστον στην προηγουμενη προκυρηξη. Σε ποιο τμημα σου ειπαν να πας?

Ayto grafei sto email ---> Σας πληροφορούμε ότι για την πρόσληψή σας στον ΟΤΕ ως Έκτακτο Προσωπικό Τηλεφωνικής Εξυπηρέτησης, μειωμένης απασχόλησης με σύμβαση ορισμένου χρόνου, πρέπει μέχρι 03-03-2010 να προσκομίσετε τα απαραίτητα, για την Διοικητική και Υγειονομική τακτοποίησή σας, δικαιολογητικά και ιατρικές εξετάσεις, εφόσον έχετε αποδεδειγμένα τη φοιτητική ιδιότητα.

Σε αντίθετη περίπτωση χάνετε το δικαίωμα πρόσληψης στον Ο.Τ.Ε.

Επομένως είναι αναγκαία η άμεση προσέλευσή σας στο γραφείο 402 του 4ου ορόφου Ο.Τ.Ε, ΠΑΤΗΣΙΩΝ 85 ΑΘΗΝΑ
...
ksereis ti simainei?:P...se poio tmima??

di\n@
19-02-2010, 15:23
δε θυμαμαι, παντως πωλησεις δεν ειναι...
εσυ τι ειχες δηλωσει?

καλα τα δικαιολογητικα ετσι γενικα κι αοριστα τα λεει? :confused:
δε λεει τι ακριβως θελουν :confused:

//isoditis δες το ποστ μου στην προηγουμενη σελιδα

//αααα stalo σου λεει να πας εκει για να παρεις το χαρτι με τα δικαιολογητικα
που πρεπει να μαζεψεις!Πηγαινε να σου πουν ακριβως τι θα πρεπει να τους πας

sT@|-o
19-02-2010, 15:27
δε θυμαμαι, παντως πωλησεις δεν ειναι...
εσυ τι ειχες δηλωσει?

καλα τα δικαιολογητικα ετσι γενικα κι αοριστα τα λεει? :confused:
δε λεει τι ακριβως θελουν :confused:

//isoditis δες το ποστ μου στην προηγουμενη σελιδα

//αααα stalo σου λεει να πας εκει για να παρεις το χαρτι με τα δικαιολογητικα
που πρεπει να μαζεψεις!

Eixa dilwsei gia adsl texniki ipostiriksi....sto email dn leei gia poio tmima omos me piran...apo deytera tha paw sto grafeio na dw ti tha mou poun kai tha enimerwsw!!!

isoDItis
19-02-2010, 15:29
eixa dilwsei gia adsl texniki ipostiriksi....sto email dn leei gia poio tmima omos me piran...apo deytera tha paw sto grafeio na dw ti tha mou poun kai tha enimerwsw!!!

Τι βαθμο ειχες?20 μπαμ?

sT@|-o
19-02-2010, 15:33
Τι βαθμο ειχες?20 μπαμ?

Oxi kai 20! 19,75...

cunt
19-02-2010, 15:50
evge stalitsa.

opws elega panta filoi m, o ote einai monadikos logos p eixe nohma na diavazeis thriskeytika.

kala oxi esy en prokeimenw, esy mallon eixes dwsei desmes k eisai hardcore (:firing:)

O AGWNAS TWRA DIKAIWNETAI:tounge:

sT@|-o
19-02-2010, 15:59
evge stalitsa.

opws elega panta filoi m, o ote einai monadikos logos p eixe nohma na diavazeis thriskeytika.

kala oxi esy en prokeimenw, esy mallon eixes dwsei desmes k eisai hardcore (:firing:)

O AGWNAS TWRA DIKAIWNETAI:tounge:

hehehehehe!! s eyxaristw!!!:tounge: an mathw kati neotero tha enimerwsw sigoura!!:wavey:

Floydian
19-02-2010, 18:36
Ayto grafei sto email ---> Σας πληροφορούμε ότι για την πρόσληψή σας στον ΟΤΕ ως Έκτακτο Προσωπικό Τηλεφωνικής Εξυπηρέτησης, μειωμένης απασχόλησης με σύμβαση ορισμένου χρόνου, πρέπει μέχρι 03-03-2010 να προσκομίσετε τα απαραίτητα, για την Διοικητική και Υγειονομική τακτοποίησή σας, δικαιολογητικά και ιατρικές εξετάσεις, εφόσον έχετε αποδεδειγμένα τη φοιτητική ιδιότητα.

Σε αντίθετη περίπτωση χάνετε το δικαίωμα πρόσληψης στον Ο.Τ.Ε.

Επομένως είναι αναγκαία η άμεση προσέλευσή σας στο γραφείο 402 του 4ου ορόφου Ο.Τ.Ε, ΠΑΤΗΣΙΩΝ 85 ΑΘΗΝΑ
...
ksereis ti simainei?:P...se poio tmima??

Ακριβώς το ίδιο mail έλαβα και εγώ. Πίστευω όπου δηλώσαμε, Adsl δηλαδή... θα καλέσω και εγώ απο αύριο να δώσουν ακριβείς οδηγίες.

Me,myself&Di!!
19-02-2010, 18:47
Ακριβώς το ίδιο mail έλαβα και εγώ. Πίστευω όπου δηλώσαμε, Adsl δηλαδή... θα καλέσω και εγώ απο αύριο να δώσουν ακριβείς οδηγίες.

Αν παρεις αυριο ρωτα και τι σειρα ησουν (στους ποσους) για να κανουμε track και οι υπολοιποι τις δηλωσεις μας.
Αντε και καλη αρχη!!!

black
19-02-2010, 18:47
Έχετε πάρει κ άλλοι email;Γιατί εγώ δε βλέπω τίποτα!Μήπως έχουν αρχίσει και στέλνουν στη πρώτη φουρνιά που θα πάρουν;Τι απολυτήριο είχες;

Floydian
19-02-2010, 19:10
Αν παρεις αυριο ρωτα και τι σειρα ησουν (στους ποσους) για να κανουμε track και οι υπολοιποι τις δηλωσεις μας.
Αντε και καλη αρχη!!!

Οκ ευχαριστώ, παίζει να πάω και απο κει κιόλας εάν ξυπνήσω :p!!

Έχετε πάρει κ άλλοι email;Γιατί εγώ δε βλέπω τίποτα!Μήπως έχουν αρχίσει και στέλνουν στη πρώτη φουρνιά που θα πάρουν;Τι απολυτήριο είχες;

Είχα 19,4 και είμαι μονογονεϊκής οικογένειας. Επίσης ήμουν και στην προηγούμενη φουρνιά αν παίζει ρόλο η προϋπηρεσία.

sT@|-o
19-02-2010, 19:50
ayrio einai savvato...den einai kleista?...to grafeio einai anoikto?...

Floydian
19-02-2010, 20:01
Σωστό και αυτό, απο Δευτέρα λοιπόν. Λογικά κλειστό θα είναι...

basilhss
19-02-2010, 21:01
Να ρωτησω, τα παιδια που πηραν e-mail εχουν δηλωσει για Αθηνα? Ακομη ειπωθηκε οτι το τηλ του HELPDESK ADSL,ISDN,PSTN ειναι 2106115461 . Σ αυτο το τηλ μπορω να ενημερωθω για Θεσσαλονικη ή ειναι μονο για Αθηνα? Και οι προσληψεις των 1886 ατομα στην τεχνικη υποστηριξη ειναι μονο για Αθηνα?

sT@|-o
19-02-2010, 22:22
Να ρωτησω, τα παιδια που πηραν e-mail εχουν δηλωσει για Αθηνα? Ακομη ειπωθηκε οτι το τηλ του HELPDESK ADSL,ISDN,PSTN ειναι 2106115461 . Σ αυτο το τηλ μπορω να ενημερωθω για Θεσσαλονικη ή ειναι μονο για Αθηνα? Και οι προσληψεις των 1886 ατομα στην τεχνικη υποστηριξη ειναι μονο για Αθηνα?

Athina exw dilwsei....episeis dilosa gia adsl alla to tel pou mou leei na parw ksekina apo 8...den kserw tpt parapanw...apo deytera omws tha mathw!

basilhss
19-02-2010, 23:46
ok απλα αν καποιος ξερει το τηλ που μαθαινεις τη σειρα σου για θεσσαλονικη ειναι ιδιο με της Αθηνας?

e-v!t@
20-02-2010, 02:02
opa ki emena m steilan to idio mail.
epeidi douleva kai palia sto adsl helpdesk, sto idio grafeio mas eixan parapempsei kai tote
more infos on monday...!!!:wavey:

isoDItis
20-02-2010, 06:29
Παιδες,οσους σας περνουν,ας λετε βαθμο,τμημα και μονογενεικη/πολυτεκνικη ιδιοτητα να ξερουμε που βρισκομαστε.Εσυ εβιτα τι βαθμο εχεις?Μονογενεικη/πολυτεκνικη ιδιοτητα?

cunt
20-02-2010, 07:21
opa ki emena m steilan to idio mail.
epeidi douleva kai palia sto adsl helpdesk, sto idio grafeio mas eixan parapempsei kai tote
more infos on monday...!!!:wavey:

re evita,
esy eixes mpei prin apo mena?

giati de m xei erthei tpt emena..

Al-lou
20-02-2010, 13:57
Εσας που σας εστειλαν μειλ για να πατε τα χαρτια σας δεν σας πηραν και τηλεφωνο? Επισης, τι μειλ δηλωσατε? Εγω εβαλα το hotmail μου, αλλα αν και δεν εχει ερθει ακομα η σειρα μου, πολυ φοβαμαι μηπως το hotmail θεωρησει το μηνυμα junk και δεν το δω...

Floydian
20-02-2010, 17:10
Εσας που σας εστειλαν μειλ για να πατε τα χαρτια σας δεν σας πηραν και τηλεφωνο? Επισης, τι μειλ δηλωσατε? Εγω εβαλα το hotmail μου, αλλα αν και δεν εχει ερθει ακομα η σειρα μου, πολυ φοβαμαι μηπως το hotmail θεωρησει το μηνυμα junk και δεν το δω...

Εμένα μόνο το mail μου ήρθε στο hotmail , στα junk κιόλας :p

sT@|-o
20-02-2010, 17:12
Εμένα μόνο το mail μου ήρθε στο hotmail , στα junk κιόλας :p

kai mena!!!

corvax
20-02-2010, 17:13
το τηλέφωνο ισχύει μόνο για Αθήνα;; Για Ηράκλειο;;

sT@|-o
20-02-2010, 17:17
Παιδες,οσους σας περνουν,ας λετε βαθμο,τμημα και μονογενεικη/πολυτεκνικη ιδιοτητα να ξερουμε που βρισκομαστε.

Oso afora emena:
Bathmos=19,75
Tmima to pio pithanon ekei pou dilosa, dld adsl...apo deytera tha mathw!
Den ime oute apo monogeneiki oute apo polytekniki oikogeneia....eime apo kipro AN ayto paizei kapoio rolo...de kserw
Ayta pros to paron...

e-v!t@
20-02-2010, 17:27
re evita,
esy eixes mpei prin apo mena?

giati de m xei erthei tpt emena..

tsou..kana mina meta apo esena eixa mpei..pare til na rwtiseis!!
na maste maziiiiiiii :P

19.5 vathmos

black
20-02-2010, 17:48
To email που σας έστειλαν τι έλεγε στο Θέμα;

corvax
20-02-2010, 17:50
ναι βρε ... δύο ποστ πιο πάνω το έγραψα.. 210 8840001

με ένα μηδενικό παραπάνω ξυπνάτε μια αγενέστατη κυρία :spank:

isoDItis
21-02-2010, 00:45
tsou..kana mina meta apo esena eixa mpei..pare til na rwtiseis!!
Na maste maziiiiiiii :p

19.5 vathmos

εβιτα εισαι πολυτεκνικη η απο μονογενεικη οικογενεια?

e-v!t@
21-02-2010, 15:01
tpt ap ta 2

kwnstantina
21-02-2010, 15:27
Από Θεσσαλονίκη κανένα νέο;;;;;;έστειλαν σε κάνέναν mail;;;;;

Dj Cool - T
21-02-2010, 17:43
tpt ap ta 2

Ε ναι, ειδικά το πρώτο... Όχι μόνο να έχεις παιδιά αλλά και πολλά μάλιστα? :p

cunt
21-02-2010, 18:32
k twra gia na sas sygxisw olous tha pw oti parolo p h evita exei megalytero vathmo apo mena (19,5 k egw 19,4) ekeinh eixe mpei ena mhna meta apo mena ston ote :wow:

lyna
21-02-2010, 18:43
k twra gia na sas sygxisw olous tha pw oti parolo p h evita exei megalytero vathmo apo mena (19,5 k egw 19,4) ekeinh eixe mpei ena mhna meta apo mena ston ote :wow:

e,ntax.lathi ginontai. eimai mallon kai ego sta lathi gt akoma den mou exei erthei kati..

re paidakia, na zitiso mia eksipiretisi? Opoios apo esas milisei apo Deftera me ton 2o orofo , mporei na mathei AN KAI POSO paratasi epitrepetai na parei kaneis?
Milame gia 1 mina? mines genika? i as poume mporei kai 1 xrono?

an to thimithei kapoios, alla kai pali efharisto. Kali sas arxi!

lost4ever
21-02-2010, 19:58
[QUOTE=mantarini;1001098]Μόλις πήρα και εγώ, είπα ότι έχω δηλώσει 11888 και ότι είμαι στις μονογονεικές με 19,3 απολυτήριο και μου είπε ότι έχω αριθμό κατάταξης 309 και να περιμένω τέλος του χρόνου να με πάρουν.. :confused::confused::confused::confused: Μα είναι δυνατόν; :confused:

και μπερδεύτηκα χειρότερα..δεν μπορεί να με πάρουν μετά από το 18,9 έτσι δεν είναι..? :p[/QUOTΕ]

Πιστεύω ότι σε αυτή την προκήρυξη ο τρόπος που θα καταταχθούμε στις λίστες δεν θα είναι ακριβώς ο ίδιος και αυτό το στηρίζω στα εξής

Πρώτον πουθενά στην προκήρυξη δεν αναφέρει ότι ο τρόπος κατάταξης θα είναι με βάση τον βαθμό απολυτηρίου επομένως δεν έχουμε κανένα δικαίωμα να διαμαρτυρηθούμε αν πήραν κάποιον με μικρότερο βαθμό πριν από εμάς.

Δεύτερον είχα καλέσει στον οτε στα κεντρικά για να ρωτήσω σχετικά με το πως αποδεικνύεται η γνώση του υπολογιστή και μου είχαν πει ότι γίνεται κατά δήλωση και ότι δεν χρειάζεται ECDL. Τους ρώτησα ακόμα αν η κατάταξη θα γίνει με βάση τον βαθμό απολυτηρίου και μου είπαν ότι ο βαθμός θα παίξει κύριο ρόλο αλλά θα παίξουν και άλλα πράγματα όπως πτυχία ξένων γλωσσών κ.α.

Άρα υποθέτω ότι αυτή τη φορά αποφάσισαν να βγάλουν διαφορετικές λίστες με κάθε κατηγορία,να μας βάλουν σε πόστο που επιθυμούμε ώστε να είμαστε περισσότερο αποδοτικοί (γιατί τις άλλες φορές για πολλούς η δουλειά ήταν αγγαρεία) και ότι ο τρόπος επιλογής θα γίνει κυρίως από τον βαθμό του απολυτηρίου και από τα υπόλοιπα προσόντα. Επομένως έτσι να εξηγείται γιατί σε κάποιον με μεγαλύτερο βαθμό αλλά σε άλλη κατηγορία να του είπαν ότι θα προσληφθεί αργότερα σε σχέση με κάποιον με μικρότερο βαθμό διαφορετικής κατηγορίας.

sT@|-o
21-02-2010, 20:22
e,ntax.lathi ginontai. eimai mallon kai ego sta lathi gt akoma den mou exei erthei kati..

re paidakia, na zitiso mia eksipiretisi? Opoios apo esas milisei apo Deftera me ton 2o orofo , mporei na mathei AN KAI POSO paratasi epitrepetai na parei kaneis?
Milame gia 1 mina? mines genika? i as poume mporei kai 1 xrono?

an to thimithei kapoios, alla kai pali efharisto. Kali sas arxi!

Mporei kapoios na zitisei paratasi??? dld na ksekinisei p.x. apo oktovri???:confused::sleep::-):-):p

KALLIOSA
21-02-2010, 21:21
Emena stin proigoumeni prokirixi me kalesan arxes MAiou,toys euxa pei oti den tha pao kai telika mou steilan tilegrafima gia tis 2 Iouliou kai piga tote.

sT@|-o
22-02-2010, 14:46
Mou eipane simera oti prepei na sintrexei poli sovaros logos gia na zitisei kapoios paratasi...p.x. Erasmus!

KALLIOSA
22-02-2010, 15:12
Ti na po,ego sou leo ti etixe se mena den xero an einai o kanonas.

isoDItis
22-02-2010, 15:19
Τελικα πηαγτε στα γραφεια στην Πατησιων?Τι σας ειπαν?Ποτε αναμενεται να πιασετε δουλεια?

karlomagnos
22-02-2010, 15:36
mou eipane simera oti prepei na sintrexei poli sovaros logos gia na zitisei kapoios paratasi...p.x. Erasmus!

δεν ισχυει.

sT@|-o
22-02-2010, 17:16
δεν ισχυει.

Diladi??..ksereis kati? mporeis na m peis?:baby:

//isoDitis: Nai pigame...ksekiname 5/3 .....mas dosane kati eggrafa pou grafoun ti dikaiologitika xreiazontai...os 3/3 prepei na ta paroume...

black
22-02-2010, 17:29
To email που σας έστειλαν τι αποστολέα ή τι θέμα είχε; Γιατί μου ρθαν και μένα κατι μαιλ στα junk και θέλω να δω μήπως το έσβησα :-(

batiste
22-02-2010, 20:16
Πήγα σήμερα στον ΟΤΕ και μου είπανε τα εξής για το τμήμα της τηλεφωνικης υποστήριξης adsl:
Πήρανε 50 άτομα στο σύνολο και άρα 40 από την γενική κατάταξη
Από τη λίστα με μονογονεϊκές/πολύτεκνες παίρνουνε το 20% και άρα πήρανε 10 άτομα

meteogeo
22-02-2010, 20:17
Osoi apo esas exete labei email poy sas kaloyn eixate dhlosei adsl/134??kanenas poy na dhlose 11888 kai na elabe eidopoihsh yparxei???episis exoyme kamia plhroforia gia to an oi proslhpseis tha arxisoyn gia 11888 prin to pasxa??

cunt
22-02-2010, 21:49
Πήγα σήμερα στον ΟΤΕ και μου είπανε τα εξής για το τμήμα της τηλεφωνικης υποστήριξης adsl:
Πήρανε 50 άτομα στο σύνολο και άρα 40 από την γενική κατάταξη
Από τη λίστα με μονογονεϊκές/πολύτεκνες παίρνουνε το 20% και άρα πήρανε 10 άτομα

o re file ksenera gia 6 atoma exasa thn prwth fournia.

TalL_Guy
22-02-2010, 22:10
o re file ksenera gia 6 atoma exasa thn prwth fournia.
μηπως ειναι παλι τα ιδια ατομα ??:p

cunt
22-02-2010, 22:38
μηπως ειναι παλι τα ιδια ατομα ??:p

dn katalavainw ti ennoeis gi ayto tha valw ayto to imotikon :dance:

(ti ennoeis?)

TalL_Guy
22-02-2010, 22:50
dn katalavainw ti ennoeis gi ayto tha valw ayto to imotikon :dance:

(ti ennoeis?)
στο μηνυμα σου διαβασα ενα "παλι" που δεν υπαρχει τελικα,και νομισα οτι παλι για 6 ατομα δεν μπηκες πρωτη φουρνια!:baby::baby:

lyna
22-02-2010, 23:14
Mou eipane simera oti prepei na sintrexei poli sovaros logos gia na zitisei kapoios paratasi...p.x. Erasmus!

eyxaristo re paidi pou rotises!

Alla apo oti katalavaino, gia pollous mines thelei psilodikaiologia..
Tespa. Tha sas enimeroso ego an tha dextoun tous 12 mines paratasi pou thelo i an tha me steiloun erasmus sony kai kala..:p

karlomagnos
22-02-2010, 23:20
diladi??..ksereis kati? Mporeis na m peis?:baby:

//isoditis: Nai pigame...ksekiname 5/3 .....mas dosane kati eggrafa pou grafoun ti dikaiologitika xreiazontai...os 3/3 prepei na ta paroume...

ο κολλητος μου που δεν ηθελε να μπει καλοκαιρι ειπε οτι παντρευεται η ξαδερφη του και τον πηρανε με την επομενη φουρνια μετα απο κανα τριμηνο και βαλε.

sT@|-o
22-02-2010, 23:41
ο κολλητος μου που δεν ηθελε να μπει καλοκαιρι ειπε οτι παντρευεται η ξαδερφη του και τον πηρανε με την επομενη φουρνια μετα απο κανα τριμηνο και βαλε.

mmm... sto idio omos tmima pou to pirane arxika?...

karlomagnos
23-02-2010, 10:04
mmm... sto idio omos tmima pou to pirane arxika?...

οχι, σε καλυτερο :baby:

sT@|-o
23-02-2010, 10:08
οχι, σε καλυτερο :baby:

A poli kala!...eyxaristw gia tis plirofories!! Kalimera!:p

karlito
23-02-2010, 12:42
Γεια σας παιδια..μολις πηρα και εγω τηλεφωνο στην πατησιων..Εχω τελειωσει με 19.75 και μου ειπανε πως η σειρα μου ειναι μετα απο 500 ατομα για 11888 και να περιμενω τον γεναρη να με παρουν...και γω πηρα ο βλακας να ρωτησω μη τυχον με επαιρναν πριν το πασχα για να κανονιζα τις διακοπες μου.

μια μεγαλη απογοητευση πηρα σημερα...τι να το κανω ρε φιλε αμα με παρεις τον γεναρη οταν θα μπω φανταρος..

και ερωτω: τι σκατα 500 ατομα εχουν βγαλει καθαρο 20 και καναν αιτηση στον οτε ή απλα εχουν χωσει ολους τους βυσματιες?

Henry14
23-02-2010, 13:19
Καλημερα! Να κανω και γω μια ερωτηση με την σειρα μου:

πηρα τηλεφωνο για την θεση που εχω δηλωσει (helpdesk) και μου ειπαν πως πριν λιγες μερες πηραν τους πρωτους 40 (ή κατι τετοιο) και πως εγω βρισκομαι στην θεση 371.

Απο την εμπειρια σας οσοι εχετε δουλεψει στον ΟΤΕ, ποτε μπορω να υπολογιζω πως θα με παρουν?

ρωτησα και στην γραμματεια αλλα θελω να τα ψιλοδιασταυρωσω:p

Al-lou
23-02-2010, 13:32
Το μειλ σε σας που σας πηραν σας ηρθε απο το temployees[@]temployees.ote.gr, αυτο δλδ που μας εστειλε την επιβεβαιωση της αιτησης η απο καποιο αλλο? Ελπιζω αμα το καταχωρησω στις επαφες στο hotmail να μην ερθει σαν junk ε?

KALLIOSA
23-02-2010, 13:36
Γεια σας παιδια..μολις πηρα και εγω τηλεφωνο στην πατησιων..Εχω τελειωσει με 19.75 και μου ειπανε πως η σειρα μου ειναι μετα απο 500 ατομα για 11888 και να περιμενω τον γεναρη να με παρουν...και γω πηρα ο βλακας να ρωτησω μη τυχον με επαιρναν πριν το πασχα για να κανονιζα τις διακοπες μου.

μια μεγαλη απογοητευση πηρα σημερα...τι να το κανω ρε φιλε αμα με παρεις τον γεναρη οταν θα μπω φανταρος..

και ερωτω: τι σκατα 500 ατομα εχουν βγαλει καθαρο 20 και καναν αιτηση στον οτε ή απλα εχουν χωσει ολους τους βυσματιες?
Ζήσε Μάη μου δλδ...:(

Al-lou
23-02-2010, 13:47

Μαλλον επειδη εχουν κανει παρα πολλοι για το 11888 αιτηση, αν και μου φαινεται λιγο περιεργο, 500 ατομα δεν ειναι τοσο πολλα για να περιμενεις μεχρι το Πασχα αφου στο 11888 υπαρχουν πολλες βαρδιες...:wow:

sT@|-o
23-02-2010, 13:49
Το μειλ σε σας που σας πηραν σας ηρθε απο το temployees[@]temployees.ote.gr, αυτο δλδ που μας εστειλε την επιβεβαιωση της αιτησης η απο καποιο αλλο? Ελπιζω αμα το καταχωρησω στις επαφες στο hotmail να μην ερθει σαν junk ε?

oxi apo allo....sta junk irthe pantos

Al-lou
23-02-2010, 13:57
oxi apo allo....sta junk irthe pantos

Μηπως μπορεις να το ποσταρεις plz για να το βαλουμε στις επαφες?

spirit
23-02-2010, 14:01
paidia phra ki egw na mathw th seira mou.
sto 11888 eixa dhlwsei k me 19,3 eimai 176
to kalokairi mou eipe tha me paroun.meta to pasxa tha paroun tous prwtous 100.
k den yparxei periptwsh anavolhs mou eipe.

sT@|-o
23-02-2010, 14:03
Μηπως μπορεις να το ποσταρεις plz για να το βαλουμε στις επαφες?

Na veveos...achouliara@ote.gr

Al-lou
23-02-2010, 14:05
Thanx!!!!!

tsiouaoua
23-02-2010, 14:59
Πήρα χθες τηλέφωνο να μάθω και εγώ πότε θα με πάρουν περίπου αλλά μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου πουν.Έχω δηλώσει τεχνική υποστήριξη και μου είπαν ότι είμαι 96 στην κατάταξη.Ξέρει κανείς πότε περίπου να περιμένω???

lost4ever
23-02-2010, 17:03

Μήπως δεν έχεις δηλώσει Αθήνα? Γιατί είναι πάρα πολύς καιρός ο 1 χρόνος από το 20 μέχρι το 19,75 για το 11888 και σίγουρα στην Αθήνα παίρνουν παραπάνω από 500 άτομα το χρόνο. Ξέρω ότι γενικά στην επαρχία αργεί πολύ να σε καλέσουν γιατί οι θέσεις είναι πολύ λιγότερες. :mamba:

Αν μπορείς διευκρίνησε το γιατί όσοι έχουν κάτω από 19 θα περάσουν 10 χρόνια για να τους καλέσουν:sos:

Me,myself&Di!!
23-02-2010, 17:18
Πήρα χθες τηλέφωνο να μάθω και εγώ πότε θα με πάρουν περίπου αλλά μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου πουν.Έχω δηλώσει τεχνική υποστήριξη και μου είπαν ότι είμαι 96 στην κατάταξη.Ξέρει κανείς πότε περίπου να περιμένω???

tι ΜΟ έχεις??

isoDItis
23-02-2010, 17:29
Εγω ειμαι ο γκαντεμης του μηνα αλλα ενταξει εννοειται οτι δεν εχω παραπονο.Ειμαι 41 στο helpdesk και τωρα πηρανε 40 ατομα!!!Αλλα μου ειπε σε λιγοτερο απο μηνα θα με παρουν.Βαθμο 19,4 και οχι ειδικη κατηγορια.Αντε να παρατησει κανεις την θεση του!!:p

Me,myself&Di!!
23-02-2010, 17:43
Εγω ειμαι ο γκαντεμης του μηνα αλλα ενταξει εννοειται οτι δεν εχω παραπονο.Ειμαι 41 στο helpdesk και τωρα πηρανε 40 ατομα!!!Αλλα μου ειπε σε λιγοτερο απο μηνα θα με παρουν.Βαθμο 19,4 και οχι ειδικη κατηγορια.Αντε να παρατησει κανεις την θεση του!!:p

Ax.. Mπραβο μπραβο.. ΣΟυ ειπαν ποσους θα παρουν??

isoDItis
23-02-2010, 18:31
οχι απλα μου πε το χασες τωρα γτ πηραμε 40 ατομα,αλλα θα σε παρουμε σε λιγοτερο απο μηνα.Τωρα δεν ξερω αν εννοει οτι θα παρουν και δευτερη φουρνια μεσα σε ενα μηνα η επειδη ειμαι ο επομενος,θα με παρουν μολις αδειασει μια θεση.

tsiouaoua
23-02-2010, 19:39
tι ΜΟ έχεις??

19,2 έχω και δεν είμαι ειδική κατηγορία

NOTORIOUS
23-02-2010, 21:01
Καλημερα! Να κανω και γω μια ερωτηση με την σειρα μου:

πηρα τηλεφωνο για την θεση που εχω δηλωσει (helpdesk) και μου ειπαν πως πριν λιγες μερες πηραν τους πρωτους 40 (ή κατι τετοιο) και πως εγω βρισκομαι στην θεση 371.

Απο την εμπειρια σας οσοι εχετε δουλεψει στον ΟΤΕ, ποτε μπορω να υπολογιζω πως θα με παρουν?

ρωτησα και στην γραμματεια αλλα θελω να τα ψιλοδιασταυρωσω:p

Που ακριβώς πήρες τηλέφωνο και σου είπαν σε ποια θέση βρίσκεσαι..?Ενοοώ,υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο νούμερο που μπορούμε να πάρουμε να ρωτήσουμε..?

meteogeo
23-02-2010, 21:14
Πηρα και εγω τηλ και μου ειπαν οτι ειμαι σειρα 28(καλη μου φαινεται)εκει που ειχα δηλωσει-δηλαδη στο 11888. Δεν ειμαι σε καποια ειδικη κατηγορια. Ελπιζω μονο να με παρουν μετα το Πάσχα και οχι νωριτερα!Βαθμος 19,80 ειχα...

meteogeo
23-02-2010, 21:15
Που ακριβώς πήρες τηλέφωνο και σου είπαν σε ποια θέση βρίσκεσαι..?Ενοοώ,υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο νούμερο που μπορούμε να πάρουμε να ρωτήσουμε..?

Ναι στο 2108840001

sxizoφρeneia658
23-02-2010, 21:41

19.2 egw kai helpdesk epishs!
kompledoura dld..

AE86
23-02-2010, 21:47
Egw exw 19.2 eidikh kathgoria gia helpdesk...exei rwthsei kaneis ti paizei?
An parw dhladh tha mou poune sigoura 'h geiwnoun??

green_hat
23-02-2010, 22:18

και ερωτω: τι σκατα 500 ατομα εχουν βγαλει καθαρο 20 και καναν αιτηση στον οτε ή απλα εχουν χωσει ολους τους βυσματιες?πως γίνεται να έχεις απολυτήριο 19,75 αφού ο βαθμός βγαίνει σε δέκατα?

kwnstantina
23-02-2010, 22:43
Σε ποιόν αριθμό μπορούμε να καλέσουμε εμείς από Θεσσαλονίκη για να μάθουμε για τη σειρά κατάταξης;;;;

meteogeo
23-02-2010, 22:53
Originally Posted by karlito

πως γίνεται να έχεις απολυτήριο 19,75 αφού ο βαθμός βγαίνει σε δέκατα?

Σωστα!!Το χα και εγω απορια καθως και αλλα ατομα εχουν αναφερει βαθμο με 2 δεκαδικα ψηφια τη στιγμη που τα απολυτηρια εχουν ακριβεια 1ου δεκαδικου ψηφιου...Δλδ καρλιτο εσενα το απολυτηριο σου λεει 19.75???Επισης απο τη στιγμη που εγω με 19.8 απολυτηριο ειμαι 28ος για 11888 και δεν ειμαι σε κατηγορια πολυτεκνων κλπ εσυ με 19.75 εισαι 500 θεσεις πανω??με τπτ!!!

karlito
24-02-2010, 00:28
ειμαι απο κυπρο και εχω απολυτηριο 19+9/12 οποτε να πως βγαινει το 19.75..
οπως σας ειπα πηρα σημερα τηλεφωνο και μου ειπε ο κυριος οτι εχω σειρα γυρω στο 500..τον ρωτησα δηλαδη τι σημαινει αυτο..και μου ειπε οτι μετα απο 500 ατομα θα με παρουνε και να υπολογιζω γεναρη φεβραρη..τι να σας πω και γω επεσα απο τα συννεφα μολις το ακουσα..και δεν μπορω να πιστεψω οτι μεσολαβουν 450 ατομα απο το 19.8 ως το 19.75..

ειχα δηλωσει 11888 και δεν ανηκω σε ειδικη κατηγορια..

karlito
24-02-2010, 00:35
αθηνα ετσι..γιατι καποιος με ρωτησε πριν..

karlito
24-02-2010, 01:02
Sto 11888 eixa dhlwsei k me 19,3 eimai 176
K den yparxei periptwsh anavolhs mou eipe.

εισαι ειδικη κατηγορια?

isoDItis
24-02-2010, 02:30
Egw exw 19.2 eidikh kathgoria gia helpdesk...exei rwthsei kaneis ti paizei?
An parw dhladh tha mou poune sigoura 'h geiwnoun??

Απο ειδικη κατηγορια 10 ατομα πηραν τωρα.Ναι ρε θα σου πουνε ειναι πολυ ευγενικοι.
210-8218173 το νουμερο για helpdesk.
210-8840001 το νουμερο για 11888
210-8254499 το νουμερο για 134.Να τα εχουμε μαζεμενα.

sT@|-o
24-02-2010, 10:29
ειμαι απο κυπρο και εχω απολυτηριο 19+9/12 οποτε να πως βγαινει το 19.75..
οπως σας ειπα πηρα σημερα τηλεφωνο και μου ειπε ο κυριος οτι εχω σειρα γυρω στο 500..τον ρωτησα δηλαδη τι σημαινει αυτο..και μου ειπε οτι μετα απο 500 ατομα θα με παρουνε και να υπολογιζω γεναρη φεβραρη..τι να σας πω και γω επεσα απο τα συννεφα μολις το ακουσα..και δεν μπορω να πιστεψω οτι μεσολαβουν 450 ατομα απο το 19.8 ως το 19.75..

ειχα δηλωσει 11888 και δεν ανηκω σε ειδικη κατηγορια..

Oh!!...kai gw ton idio meso oro exw!! Dilosa gia adsl kai me pirane tora...mesa s aytous tous 40 diladi.....mipws epeidi diloses 11888 ???....:blush:

AE86
24-02-2010, 13:03
Απο ειδικη κατηγορια 10 ατομα πηραν τωρα.Ναι ρε θα σου πουνε ειναι πολυ ευγενικοι.
210-8218173 το νουμερο για helpdesk.
210-8840001 το νουμερο για 11888
210-8254499 το νουμερο για 134.Να τα εχουμε μαζεμενα.

Euxaristw filos,tha parw na rwthsw tote ti ginetai...

spirit
24-02-2010, 13:15
εισαι ειδικη κατηγορια?

oxi den eimai eidikh kathgoria

tsiouaoua
25-02-2010, 12:06
Ξαναπήρα σήμερα στο 210-8218173 για helpdesk και μου είπαν ότι με 19.2 και σειρά κατάταξης 96(όχι ειδική κατηγορία) να περιμένω σε κανα δυο μήνες άντε τρεις το πολύ.Ξέρει κανείς τι παίζει με τις άδειες στον οτε?γιατί δεν περιμένα να με πιάσει η πρόσληψη πριν την εξεταστική του εαρινού και έχω ψιλοαγχωθεί για τον αν θα μπορώ να πάρω αδειες και πόσες μέρες δικαιούμαι...

KALLIOSA
25-02-2010, 12:46
Με 19.1 στο 11888 μου ειπαν οτι εχω σειρα 1093....τετοιο καιρο του χρονου θα με παρουν να υπολογιζω μου παν....:(

chdatmmtnk
25-02-2010, 12:48
@tsiouaoua
ekeina ta palia ta xronia pou douleva egw sto 11888 mas dinane mia mera gia ka8e eksetazomeno ma8hma.. dhladh th mera eksetashs!
de 8es extra meres gia diavasma ennoeitai giati eisai asteri!

egw phra shmera thlefwno(arketa to paiksa anwterh)..
exw 19.1 apolythrio kai den eimai se eidikh kathgoria..
katataksh 594 kai na ypologizw kala Xristougenna mou eipan..

dee
25-02-2010, 12:53
Ξαναπήρα σήμερα στο 210-8218173 για helpdesk και μου είπαν ότι με 19.2 και σειρά κατάταξης 96(όχι ειδική κατηγορία) να περιμένω σε κανα δυο μήνες άντε τρεις το πολύ.Ξέρει κανείς τι παίζει με τις άδειες στον οτε?γιατί δεν περιμένα να με πιάσει η πρόσληψη πριν την εξεταστική του εαρινού και έχω ψιλοαγχωθεί για τον αν θα μπορώ να πάρω αδειες και πόσες μέρες δικαιούμαι...

την ημέρα που δίνεις μάθημα παίρνεις φοιτητική άδεια. από τη σχολή θα πρέπει να πάρεις 2 βεβαιώσεις ότι ήρθες να δώσεις. η μία πάει στον οτε, η άλλη στον οαεδ. τα λεφτά που θα έπαιρνες αν δούλευες εκείνες τις μέρες ο οτε δε σου τα δίνει αλλά τα παίρνεις από τον οαεδ μετά από κανά δυο μήνες. το θέμα είναι όμως ότι ο οαεδ σε πληρώνει περισσότερο από ό,τι θα σε πλήρωνε ο οτε!!! όταν δούλευα εγώ δλδ έπαιρνα από τον οτε γύρω στα 21 ευρώ τις 3.5 ώρες, αλλά από τον οαεδ μου έδιναν 30 ευρώ για κάθε φοιτητική άδεια...

tsiouaoua
25-02-2010, 13:04
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Με την κανονική άδεια ξέρετε τι παίζει?

kwnstantina
25-02-2010, 13:41
Γειά!!Μόλις πήρα να μάθω και εγώ για τη σειρά κατάταξης...Εγώ με 19.3 ειμαι το 561 και η φίλη μ με 19.6 ειναι το 232 για το 11888,ο αριθμός που έκανε δήλωση είναι 3152 άτομα για Θεσσαλονίκη.

chdatmmtnk
25-02-2010, 13:49
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Με την κανονική άδεια ξέρετε τι παίζει?

δικαιούσαι 2 μέρες για κάθε μήνα που έχεις δουλέψει..
δε σε υποχρεώνει κανείς να την πάρεις, μπορείς να μαζέψεις τις μέρες και να τις πάρεις αργότερα..

Floydian
25-02-2010, 13:52
δικαιούσαι 2 μέρες για κάθε μήνα που έχεις δουλέψει..
δε σε υποχρεώνει κανείς να την πάρεις, μπορείς να μαζέψεις τις μέρες και να τις πάρεις αργότερα..

Για την ακρίβεια ήταν (και πιθανόν θα είναι ακόμα) 1.75 μέρες (κάτι τέτοιο) στο 1242 χαχα

bujar
25-02-2010, 14:10
Για την ακρίβεια ήταν (και πιθανόν θα είναι ακόμα) 1.75 μέρες (κάτι τέτοιο) στο 1242 χαχα

δεν ξερω αν ειναι σε ολες τις εταιριες ιδιο, αλλα σε αλλες δουλειες (δεν ξερω απο οτε) ειναι 1,66

otto
25-02-2010, 15:30
δεν ξερω αν ειναι σε ολες τις εταιριες ιδιο, αλλα σε αλλες δουλειες (δεν ξερω απο οτε) ειναι 1,66
Αυτό ισχύει.

isoDItis
25-02-2010, 17:30
Να ρωτησω,παιρνουν ατομα μονο σε φουρνιες η αν καποιοι απο μια φουρνια που καλεσαν δεν πανε να δουλεψουν,η παραιτηθει καποιος απο την θεση του μετα απο καποιους μηνες,παιρνουν αλλους για να καλυψουν τις κενες θεσεις?

di\n@
25-02-2010, 17:34
Να ρωτησω,παιρνουν ατομα μονο σε φουρνιες η αν καποιοι απο μια φουρνια που καλεσαν δεν πανε να δουλεψουν,η παραιτηθει καποιος απο την θεση του μετα απο καποιους μηνες,παιρνουν αλλους για να καλυψουν τις κενες θεσεις?

σε φουρνιες κυριως..δυσκολο να καλεσουν μεμονωμενα 1-2 ατομα και να τους εκπαιδευσουν ξεχωριστα..προτιμουν να περιμενουν λιγο και να τους καλεσουν μαζι με τους υπολοιπους..
//αν ομως καποιος δεν πατησει καν(δηλωσει οτι δε θα παει), τοτε μπορει να καλεσουν τον επομενο

*Blackmore*
25-02-2010, 18:03
Mipos rotise kaneis posa atoma exoun kanei aitisi sto helpdesk? Ksero oti mporo na rotiso kai go alla an kapoios rotise idi.
Thanks!

black
25-02-2010, 18:19
1886 άτομα έχουν κάνει αίτηση για helpdesk

AE86
25-02-2010, 19:59
Etsi plhroforiaka mias kai leme gia katataxh,me 19.2 eidikh kathgoria gia helpdesk
eimai thesh 60 kai twra phrane 10....

lost4ever
25-02-2010, 20:56
Πηρα και εγω τηλ και μου ειπαν οτι ειμαι σειρα 28(καλη μου φαινεται)εκει που ειχα δηλωσει-δηλαδη στο 11888. Δεν ειμαι σε καποια ειδικη κατηγορια. Ελπιζω μονο να με παρουν μετα το Πάσχα και οχι νωριτερα!Βαθμος 19,80 ειχα...

sto 11888 eixa dhlwsei k me 19,3 eimai 176

Με 19.1 στο 11888 μου ειπαν οτι εχω σειρα 1093....τετοιο καιρο του χρονου θα με παρουν να υπολογιζω μου παν....:(

@tsiouaoua
egw phra shmera thlefwno(arketa to paiksa anwterh)..
exw 19.1 apolythrio kai den eimai se eidikh kathgoria..
katataksh 594 kai na ypologizw kala Xristougenna mou eipan..

Προσπάθησα να συγκεντρώσω τις βαθμολογίες και τη σειρά κατάταξης όσων πήραν τηλέφωνο για 11888 και δεν ανήκουν σε ειδική κατηγορία.Έχουμε:

1. με 19,8 σειρά 28
2. με 19,75 σειρά 500 θα τον/την καλέσουν Γενάρη
3. με 19,3 σειρά 176 θα τον/την καλέσουν το καλοκαίρι
4. με 19,1 σειρά 1093 θα τον/την καλέσουν Χριστούγεννα
5. πάλι με 19,1 σειρά 594 θα τον/την καλέσουν επίσης Φεβρουάριο
6.με 18,9 σειρά 1393 θα τον/την καλέσουν σε 8 μήνες

Κάλεσα και εγώ σήμερα. Η σειρά κατάταξης μου είναι 2339 με βαθμό 18,5 και μου είπαν τουλάχιστον 1,5 χρόνο και βάλε :confused:. Δεδομένου ότι την προηγούμενη φορά από τη γενική λίστα με πήρανε σε λιγότερο στον 1,5 χρόνο με κάνει να αναρωτιέμαι αν ΟΛΟΙ δήλωσαν 11888.

Πώς εξηγούνται τέτοιες αποκλίσεις στη σειρά κατάταξης? Εντάξει μπορεί να μετράνε και άλλα πράγματα, αλλά δεν νομίζω ότι σε κατεβάζουν 500 άτομα κάτω.

Απο τα παραπάνω, πιστεύω πλέον ότι ο κάθε υπάλληλος, που απαντά στο 2108840001, κάνει μια προσωπική εκτίμηση η οποία διαφέρει κατά πολύ από αυτή των άλλων, με αποτέλεσμα να μην βρίσκουμε άκρη.

Όποια λογική ερμηνεία ευπρόσδεκτη, διαφορετικά προβλέπω ότι θα πηδηχτώ από το παράθυρο

Υ.Γ Ρώτησα αν θα ανακοινωθούν οι λίστες στο site και μου είπε όχι και ότι όποιος θέλει θα καλεί σε αυτά τα τηλέφωνα.

isoDItis
25-02-2010, 21:04
Προσπάθησα να συγκεντρώσω τις βαθμολογίες και τη σειρά κατάταξης όσων πήραν τηλέφωνο για 11888 και δεν ανήκουν σε ειδική κατηγορία.Έχουμε:

1. με 19,8 σειρά 28

Κάλεσα και εγώ σήμερα. Η σειρά κατάταξης μου είναι 2339 με βαθμό 18,5 και μου είπαν τουλάχιστον 1,5 χρόνο και βάλε :confused:. Δεδομένου ότι την προηγούμενη φορά από τη γενική λίστα με πήρανε σε λιγότερο στον 1,5 χρόνο με κάνει να αναρωτιέμαι αν ΟΛΟΙ δήλωσαν 11888.

Πώς εξηγούνται τέτοιες αποκλίσεις στη σειρά κατάταξης? Εντάξει μπορεί να μετράνε και άλλα πράγματα, αλλά δεν νομίζω ότι σε κατεβάζουν 500 άτομα κάτω.

Απο τα παραπάνω, πιστεύω πλέον ότι ο κάθε υπάλληλος, που απαντά στο 2108840001, κάνει μια προσωπική εκτίμηση η οποία διαφέρει κατά πολύ από αυτή των άλλων, με αποτέλεσμα να μην βρίσκουμε άκρη.

Όποια λογική ερμηνεία ευπρόσδεκτη, διαφορετικά προβλέπω ότι θα πηδηχτώ από το παράθυρο

Υ.Γ Ρώτησα αν θα ανακοινωθούν οι λίστες στο site και μου είπε όχι και ότι όποιος θέλει θα καλεί σε αυτά τα τηλέφωνα.

Βαλε και την αδερφη μου στην λιστα που με 19,5 τις ειπε σειρα καταταξης 5695 και πως θα την παρουν σε 2 χρονια και αν!!!!:wow::wow:

di\n@
25-02-2010, 21:07
την προηγούμενη φορά, δεν γινόταν αμέσως η κατανομή σε τμήματα, σύμφωνα με αυτά που είχαμε επιλέξει. Εβγαινε πρώτα μια γενική κατάταξη, και μετά
όταν ερχόταν η σειρά μας πηγαίναμε όπου είχε άδειες θέσεις.
Τώρα, η κατανομή γίνεται αμέσως στα τμήματα που έχουμε επιλέξει, κι έτσι η κατάταξη είναι ανά τμήμα. Ετσι, όταν έρχεται η σειρά μας θα περιμένουμε να αδειάσουν θέσεις στο συγκεκριμένο τμήμα. Στο 11888 δήλωσαν 5000 άτομα και στην τεχνική υποστήριξη πχ 1886 (βέβαια στην τεχνική υποστήριξη οι θέσεις είναι πολύ λιγότερες). Ειπώθηκε ότι στο 11888 1000 άτομα έχουν απολυτήριο 19,1, οπότε φαντάσου τι γίνεται.
Επίσης, έχω την εντύπωση ότι φέτος σε περίπτωση ισοβαθμίας, δεν παίρνουν τον μεγαλύτερο ηλικιακά, όπως παλιά. Μπορεί να έχουν άλλα κριτήρια(γλώσσες κλπ).
Αρα αν ισοβαθμούν πολλοί, αυτό κάνει μεγάλη διαφορά (πχ στα 1000 άτομα με 19,1 φαντάσου).

Αυτά, και γι αυτό λέγαμε ότι δεν μπορούσε να γίνει πρόβλεψη νωρίτερα ;-)

//isoditis 19,5? μηπως ηθελες να γραψεις 18,5 η 17,5? δεν κολλαει αλλιως, αν ειναι 19,5 καποιο λαθος θα εγινε!:confused:

//σε αυτο με την προσωπικη εκτιμηση του υπαλληλου εχεις δικιο, και εινα λογικο να μην ξερουν οι ανθρωποι..Που να ξερουν ποσοι απο τους παλιους θα απολυονται καθε φορα, ποτε, και ποσο συχνα..
//ειμαι πολυ περιεργη να μαθω(αλλα παρα πολυ περιεργη), ποσοι δηλωσαν πωλησεις:blush:

lyna
25-02-2010, 21:10
Βαλε και την αδερφη μου στην λιστα που με 19,5 τις ειπε σειρα καταταξης 5695 και πως θα την παρουν σε 2 χρονια και αν!!!!:wow::wow:

δεν παίζει αυτό
με τον ίδιο βαθμό και με πήραν σε 3 μήνες στην προηγούμενη.
παίδες, κάτι άλλο εννοούν οι τύποι.
το μεντιουμ meduoa εχει strong feeling οτι κάτι κάνουμε λάθος..

isoDItis
25-02-2010, 21:12
την προηγούμενη φορά, δεν γινόταν αμέσως η κατανομή σε τμήματα, σύμφωνα με αυτά που είχαμε επιλέξει. Εβγαινε πρώτα μια γενική κατάταξη, και μετά
Τώρα, η κατανομή γίνεται αμέσως στα τμήματα που έχουμε επιλέξει, κι έτσι η κατάταξη είναι ανά τμήμα. Ετσι, όταν έρχεται η σειρά μας θα περιμένουμε να αδειάσουν θέσεις στο συγκεκριμένο τμήμα. Στο 11888 δήλωσαν 5000 άτομα και στην τεχνική υποστήριξη πχ 1886 (βέβαια στην τεχνική υποστήριξη οι θέσεις είναι πολύ λιγότερες). Ειπώθηκε ότι στο 11888 1000 άτομα έχουν απολυτήριο 19,1, οπότε φαντάσου τι γίνεται.
Επίσης, έχω την εντύπωση ότι φέτος σε περίπτωση ισοβαθμίας, δεν παίρνουν τον μεγαλύτερο ηλικιακά, όπως παλιά. Μπορεί να έχουν άλλα κριτήρια(γλώσσες κλπ).
Αρα αν ισοβαθμούν πολλοί, αυτό κάνει μεγάλη διαφορά (πχ στα 1000 άτομα με 19,1 φαντάσου).

//isoditis 19,5? μηπως ηθελες να γραψεις 18,5 η 17,5? δεν κολλαει αλλιως, αν ειναι 19,5 καποιο λαθος θα εγινε!:confused:

//σε αυτο με την προσωπικη εκτιμηση του υπαλληλου εχεις δικιο, και εινα λογικο να μην ξερουν οι ανθρωποι..Που να ξερουν ποσοι απο τους παλιους θα απολυονται καθε φορα, ποτε, και ποσο συχνα..
//ειμαι πολυ περιεργη να μαθω(αλλα παρα πολη περιεργη), ποσοι δηλωσαν πωλησεις:blush:

Οχι ρε 19,5 ειναι στανταρ.Μαλλον μλκια θα ειπε ο υπαλληλος.Οτι να ναι.

lost4ever
25-02-2010, 21:13

:wow:Αυτό ήταν, θα πηδηχτώ από το παράθυρο!!!

Μάλλον μας δουλεύουν.Τώρα αν αρχίσει να μου βρομάει κάτι θα φταίω?

Και όχι τίποτε άλλο αλλά να ξέρουμε να βρούμε άλλη δουλειά αν είναι έτσι.:afro:

kwnstantina
25-02-2010, 21:26

1. με 19,8 σειρά 28

aυτό πάλι πώς γίνεται δε μπορώ να το καταλάβω..εγώ με 19.3 έχω σειρά 561 και μια φίλη μου με 19.6 έχει 232...δεν είναι περίεργο;;;στο 11888 έχουμε δηλώσει και δεν είμαστε σε ειδική κατηγορία.

lost4ever
25-02-2010, 21:29
:D

1. με 19,8 σειρά 28

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες ότι τώρα θα περιμένουμε να αδειάσουν θέσεις μόνο από 11888 αλλά θεωρώ κουλό το εξής (χωρίς παρεξήγηση σε κανέναν, δεν κατηγορώ κάποιον και μακάρι να τους πάρουν νωρίτερα σε όσους το είπαν):
άτομο με 19.3 να είναι 176, με 19.1 500 και πάλι με 19,1 1000
και αυτό γιατί δεν μπορεί από τα 5000 άτομα τα 1000 να έχουν βαθμό 19,1! :o
Και αυτό επειδή συνήθως οι περισσότεροι έχουν βαθμό από 18 μέχρι 18.7.
Εγώ είχα καταλάβει ότι 1000 άτομα είναι αυτά που έχουν από 20 μέχρι 19.1 τώρα αν κάνω λάθος, παρανόηση.:D

kwnstantina
25-02-2010, 21:34
:d

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες ότι τώρα θα περιμένουμε να αδειάσουν θέσεις μόνο από 11888 αλλά θεωρώ κουλό το εξής (χωρίς παρεξήγηση σε κανέναν, δεν κατηγορώ κάποιον και μακάρι να τους πάρουν νωρίτερα σε όσους το είπαν):
άτομο με 19.3 να είναι 176, με 19.1 500 και πάλι με 19,1 1000
και αυτό γιατί δεν μπορεί από τα 5000 άτομα τα 1000 να έχουν βαθμό 19,1! :o
Και αυτό επειδή συνήθως οι περισσότεροι έχουν βαθμό από 18 μέχρι 18.7.
Εγώ είχα καταλάβει ότι 1000 άτομα είναι αυτά που έχουν από 20 μέχρι 19.1 τώρα αν κάνω λάθος, παρανόηση.:d

Μια διευκρίνηση όταν λέμε τη σειρά κατάταξης να λέμε και την πόλη γιατί από ότι φαίνεται έχει μεγάλη διαφορά από πόλη σε πόλη..

di\n@
25-02-2010, 21:40
kwnstantina οταν βλεπεις να μη γραφουν πολη ειναι Αθηνα, καθως αυτο το forum ειναι για τη σχολη πληροφορικης της Αθηνας, αρα θεωρουμε οτι εννοειται
και γι αυτο δε το γραφουμε.

lost4ever δικιο εχεις, παιζει να το καταλαβα λαθος αυτο με το 19,1 αλλα για να ειναι ο ενας 500 και ο αλλος 1000, ειναι παρα πολλοι και παλι, και δεν αποκλειεται να ειναι ετσι..
τωρα οι εκτιμησεις που λενε οι υπαλληλοι για το ποτε θα μας παρουν ειναι πολυ χαλαρες..
Παντως το μονο περιεργο που εχω δει(μεχρι τωρα) ειναι αυτο που λεει ο isoditis με τη σειρα της αδερφης του :confused: καποιο λαθος παιζει

lost4ever
25-02-2010, 21:47
Μια διευκρίνηση όταν λέμε τη σειρά κατάταξης να λέμε και την πόλη γιατί από ότι φαίνεται έχει μεγάλη διαφορά από πόλη σε πόλη..

Ναι έχεις δίκιο. Αν γίνεται όσοι έχουν καλέσει να ποστάρουν και σε ποια πόλη δήλωσαν. Εγώ Αθήνα.
Μας βλέπω να φτιάχνουμε εμείς τη λίστα κατάταξης μιας και δεν θα την ανακοινώσουν.

sT@|-o
25-02-2010, 22:20
Mipws paizei rolo to oti eimaste apo Kypro i mpa?

spirit
25-02-2010, 22:21
mhpws paizei k h seira pou eginan oi aithseis??lew egw twra...
gt poly mperdema einai..

sT@|-o
25-02-2010, 22:26
Apo tin alli kai gw eimai kipria kai me idio vathmo me isoDitis pou einai k autos kiprios...emena me pirane tora enw o isoDitis exei katataksi poli poli pio meta....den kserw ti pws paei....egw tin aitisi tin ekana 3 meres prin liksi

// simeiwnw omws oti egw dilwsa adsl enw isoDitis exei pei 11888

di\n@
25-02-2010, 22:28
Apo tin alli kai gw eimai kipria kai me idio vathmo me isoDitis pou einai k autos kiprios...emena me pirane tora enw o isoDitis exei katataksi poli poli pio meta....den kserw ti pws paei....egw tin aitisi tin ekana 3 meres prin liksi

δεν παιζει ρολο η Κυπρος..Και κατα τα αλλα δεν συμβαινει τπτ περιεργο(με εξαιρεση αυτο με το 19,5 που ειναι 5000+)
απλα στο 11888 εχει δηλωσει τρελλος κοσμος.Στο helpdesk που ειναι λιγος κοσμος ειναι κανονικη η καταταξη ;-)

btw isoditis τσεκαρε το μηπως ειχε γινει λαθος στην αιτηση της αδελφης σου η μηπως εχουν κανει λαθος αυτοι

sT@|-o
25-02-2010, 22:35
δεν παιζει ρολο η Κυπρος..Και κατα τα αλλα δεν συμβαινει τπτ περιεργο(με εξαιρεση αυτο με το 19,5 που ειναι 5000+)
απλα στο 11888 εχει δηλωσει τρελλος κοσμος.Στο helpdesk που ειναι λιγος κοσμος ειναι κανονικη η καταταξη ;-)

btw isoditis τσεκαρε το μηπως ειχε γινει λαθος στην αιτηση της αδελφης σου η μηπως εχουν κανει λαθος αυτοι

ne...ontos einai poly parakseno ayto me tin aderfi tou...mipws katalathos stin aitisi egine lathos me ton vathmo ?:o...pare tel k rotise kalitera!!:wavey:

isoDItis
25-02-2010, 22:36

// simeiwnw omws oti egw dilwsa adsl enw isoDitis exei pei 11888

Με μπερδεψες με τον karlito!Εγω helpdesk ειμαι με 19,4 και οχι απο κυπρο.Η κυπρος δεν παιζει καποιον ρολο,ενω οτι δηλωσε 11888 μεγαλο,γτ ειναι 2 διαφορετικες προκυρηξεις που δεν συσχετιζονται.

lost4ever
25-02-2010, 22:41
aυτό πάλι πώς γίνεται δε μπορώ να το καταλάβω..εγώ με 19.3 έχω σειρά 561 και μια φίλη μου με 19.6 έχει 232...δεν είναι περίεργο;;;στο 11888 έχουμε δηλώσει και δεν είμαστε σε ειδική κατηγορία.

Δεν θέλω να ανάψω φωτιές αλλά δεν μπορώ να το αγνοήσω
19,5 που ειναι 5000+) η αδελφή του isoditis
19.3 σειρά 561 kwnstantina και
με 19.6 έχει 232 η φίλη της
Επιφυλλάσομαι για την πόλη

sT@|-o
25-02-2010, 22:42
:blush:
Με μπερδεψες με τον karlito!Εγω helpdesk ειμαι με 19,4 και οχι απο κυπρο.Η κυπρος δεν παιζει καποιον ρολο,ενω οτι δηλωσε 11888 μεγαλο,γτ ειναι 2 διαφορετικες προκυρηξεις που δεν συσχετιζονται.

oups!!!!...sorryyy!! ....gti eixa tin entiposi oti esi isoun! karlito isoDitis ta mperdepsa..heheheheh ...ok paidia Akyro:P :man_in_love:

Me,myself&Di!!
25-02-2010, 22:46
Ελπιζω να βοηθησει αυτο που θα πω. Μια φιλη μου που δηλωσε 11888 ειχε 19.4 και της ειπαν ενα εξωγηινο αριθμο και το εψαξε λιγο και ειδε πως καταλάθως δεν της ειχε περαστει στο συστημα η γνωση των αγγλικων (μλλον αυτη ειχε ξεχασει να το δηλωσει δε θυμαμαι). Ψαξ'τε το λίγο.

di\n@
25-02-2010, 22:48

οπα εδω εχεις δικιο.wtf? δεν παιζει, κι εδω λαθος??
ειναι σχεδον αδυνατο να ειανι τοσο πισω,δεν καταλαβαινω

//α μπραβο αγγελικη. Κατι τετοιο πρεπει να παιζει.
Επισης στο συστημα ειχε by default το "δεν ξερω χειριζομαι Η/Υ"
οποιος το αφησε ετσι την πατησε μαλλον
δειτε παλι τη δηλωση σας

kwnstantina
25-02-2010, 22:54

Εγώ αναφέρομαι στη Θεσσαλονίκη και απ' ότι κατάλαβα οι πιο πολλοί εδώ μέσα αναφέρονται στην Αθήνα..

13th Warrior
26-02-2010, 00:10
Εγω εχω δηλωσει helpdesk και σημερα που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι εχω σειρα 76 και θα με παρουν σε 1-2 μηνες. Απολυτηριο εχω 19,4.

manta-rini
26-02-2010, 00:32

Πρόσθεσε και μένα με 19,3 σειρά 309 και είμαι κ σε μονογονεική οικογένεια..:p

...για 11888 και αθήνα μιλάμε πάντα..

Al-lou
26-02-2010, 01:36
Ελπιζω να βοηθησει αυτο που θα πω. Μια φιλη μου που δηλωσε 11888 ειχε 19.4 και της ειπαν ενα εξωγηινο αριθμο και το εψαξε λιγο και ειδε πως καταλάθως δεν της ειχε περαστει στο συστημα η γνωση των αγγλικων (μλλον αυτη ειχε ξεχασει να το δηλωσει δε θυμαμαι). Ψαξ'τε το λίγο.

Κι αυτο δεν ειναι τοσο στανταρ, εμενα φιλη με τον ιδιο ακριβως μεσο ορο με μενα και λιγοτερες γλωσσες και κατωτερα πτυχια(lower δλδ αντι για proficiency) εχει σειρα ακριβως τον επομενο αριθμο απο εμενα, ειμαστε κατηγορια πολυτεκνων αλλα και παλι δεν παιζει και τοσο ρολο για να εχουμε μονο 1 μοναδα διαφορα στην καταταξη:wow:

lost4ever
26-02-2010, 02:02
Πρόσθεσε και μένα με 19,3 σειρά 309 και είμαι κ σε μονογονεική οικογένεια..:p
...για 11888 και αθήνα μιλάμε πάντα..

Νομίζω ότι οι πολύτεκνοι και οι μονογονεικές οικογένειες έχουν διαφορετική λίστα και από ότι κατάλαβα από προηγούμενο ποστ κάθε φορά που θα καλούν 100 άτομα με βαθμό πχ 19,3 τα 10 θα είναι από αυτή τη λίστα.

Άρα δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης του αριθμού κατάταξης αλλά το θέμα σου πιθανά είναι πότε θα φτάσει η γενική λίστα στο 19,3 για να καλέσουν και εσάς από μονογονεική οικογένεια.

Αν και θυμάμαι ότι στην προηγούμενη προκήρυξη μια κοπέλα από την εκπαίδευση μου είπε ότι ήταν πολύτεκνη και ο αδελφός της έκανε χρήση της ιδιότητας αυτής. Είχε 17,8 και τον κάλεσαν με την σειρά των 18,7. Τώρα τι ισχύει ένας θεός το ξέρει :confused:

manta-rini
26-02-2010, 02:16
Νομίζω ότι οι πολύτεκνοι και οι μονογονεικές οικογένειες έχουν διαφορετική λίστα και από ότι κατάλαβα από προηγούμενο ποστ κάθε φορά που θα καλούν 100 άτομα με βαθμό πχ 19,3 τα 10 θα είναι από αυτή τη λίστα.

Άρα δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης του αριθμού κατάταξης αλλά το θέμα σου πιθανά είναι πότε θα φτάσει η γενική λίστα στο 19,3 για να καλέσουν και εσάς από μονογονεική οικογένεια.

Αν και θυμάμαι ότι στην προηγούμενη προκήρυξη μια κοπέλα από την εκπαίδευση μου είπε ότι ήταν πολύτεκνη και ο αδελφός της έκανε χρήση της ιδιότητας αυτής. Είχε 17,8 και τον κάλεσαν με την σειρά των 18,7. Τώρα τι ισχύει ένας θεός το ξέρει :confused:

Δεν είναι παράλογα αυτά π λες, αλλά άμα είναι έτσι και τελικά δεν έχουν προβάδισμα αυτοί από μονογονεικές/πολύτεκνες τότε ποιος ο λόγος π βάλανε ξεχωριστά αυτή την κατηγορία? :confused:

Τσπα, δεν κάθομαι να το φιλοσοφήσω άλλο,πολλά κουλά συμβαίνουν με αυτή την ρημαδοπροκήρυξη..:tounge:

isoDItis
26-02-2010, 02:17
To ποσοστο των πολυτεκνων ειναι 20%.Δλδ για καθε 100 τα 20 θα ειναι απο αυτη την λιστα.Θεμα συγκρισης δεν υπαρχει αλλα καλο ειναι να αναφερουν την σειρα τους και τα παιδια που ανηκουν σε αυτη την λιστα για να ξερουμε πως κινειται και αυτη,αφου ενδιαφερει πολλους.

lost4ever
26-02-2010, 02:33
To ποσοστο των πολυτεκνων ειναι 20%.Δλδ για καθε 100 τα 20 θα ειναι απο αυτη την λιστα.Θεμα συγκρισης δεν υπαρχει αλλα καλο ειναι να αναφερουν την σειρα τους και τα παιδια που ανηκουν σε αυτη την λιστα για να ξερουμε πως κινειται και αυτη,αφου ενδιαφερει πολλους.

Εννοείται! Δεν το είπα με την έννοια του να μην αναφέρουν τη σειρά τους όσοι είναι από μονογονεικές οικογένειες αλλά να μην μπλέξουμε τις λίστες και δημιουργηθούν παρανοήσεις.

Ίσα ίσα, όσοι περισσότεροι πουν τη σειρά τους τόσο καλύτερα γιατί θα έχουμε ένα μπούσουλα σχετικά με τα άτομα που έχουν ένα συγκεκριμένο βαθμό:tounge:

asxeti
26-02-2010, 11:50
Εγω εχω δηλωσει helpdesk και σημερα που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι εχω σειρα 76 και θα με παρουν σε 1-2 μηνες. Απολυτηριο εχω 19,4.

Εγω έχω 19.5 και μου είπαν ότι έχω σειρά 364. Για Helpdesk Αθήνα. Και λέει θα με πάρουν από την καινούργια χρονιά.
:confused:

Dj Cool - T
26-02-2010, 13:14
lol κάτι μου λέει ότι και ο ΟΤΕ ακολουθεί την μέθοδο "απαντάω στην τύχη ότινάναι γιατί μας ρωτάνε άπειροι"! :p :p :p :p :p :p

Σας πήρανε και εκεί χαμπάρι! :D

ΟΤΕ και συνεργάτες, έγκυρες προβλέψεις, NOT.

green_hat
26-02-2010, 13:54
11888 για Αθήνα
γενική κατηγορία: 7500 αιτήσεις
κατηγορία πολυτέκνων: 3000 αιτήσεις

το 17,5 στους πολύτεκνους είναι στη σειρά 1100 (~ένας χρόνος αναμονής)

di\n@
26-02-2010, 14:01
καλε? ο Χριστος κι Παναγια :o:o:o:o

γιατι τοσοι πολλοι στο 11888? 10,500 ατομα :o τοσοι ειχαν κανει συνολικα
αιτηση σε ολα τα τμηματα την προηγουμενη φορα :o

(παραλογη μου φαινεται τοση ζητηση παντως, τι του βρηκατε και το δηλωσατε?τσπα)

μπορει να μας πει καποιος που εχει προσληφθει τι χαρτια χρειαζονται?
πχ για τις ξενες γλωσσες αν τα θελουν επικυρωμενα, αν θελουν ολες τις γλωσσες κλπ (γτι παλια ζητουσαν μονο το lower ας πουμε)

asxeti, κοιτα παλι τη δηλωση σου (θα σου εχει σταλει με mail) μηπως εκανες καποιο λαθος στις γλωσσες, στο βαθμο η στη χρηση Η/Υ
ρε γμτ καλα το ειχανε παλια που επαιρναν με βαση την ηλικια, τωρα εχει γινει μπαχαλο με ολα αυτα

lost4ever
26-02-2010, 14:08
Πραγματικά τρελός αριθμός :o
Τελικά όλοι δήλωσαν 11888.
Πολύ λογικό καθώς όποιος έχει δουλέψει telemarketing ξέρει πολύ καλά ότι η δουλειά αυτή δεν παλεύεται για παραπάνω από 3 μήνες, πόσο για 1 χρόνο. Οπότε σου λέει καλύτερα να καθυστερήσουν να με πάρουν παρά να ξαναζήσω αυτό το δράμα.

Ενδιαφέρον θα ήταν να μάθουμε πόσοι κάνανε για adsl για να δούμε τελικά πόσοι δήλωσαν φέτος.

di\n@
26-02-2010, 14:14
οταν λες adsl εννοεις τεχνικη υποστηριξη η πωλησεις?
τεχνικη υποστηριξη ειπαμε, 1886 γενικη κατηγορια και πολυτεκνοι 550κατι
(εντυπωση μου κανει οτι ειναι τοσο λιγοι)

πωλησεις ειμαι κι εγω παρα πολυ περιεργη
(στο telemarketing μας ελεγαν οτι " κανονικα δεν πρεπει να παιρνουμε οποιον κι οποιον αλλα να κανουμε συνεντευξη", λες κι εμεις ειχαμε διαλεξει να παμε εκει :tounge:)

παντως δεν ξερω τι πιθανοτητα υπαρχει, τετοια ανισοκατανομη που υπαρχει στα τμηματα, μηπως κανουν ανακατανομη μετα οταν στερεψουν απο ατομα :confused: (λιγο νωρις να το ξερουμε αυτο, αλλα λογικα τι θα κανουν?)
αν και το 11888 και το 121 εχουν τις περισσοτερες θεσεις (με διαφορα)

//btw στα adsl τμηματα παιζει να προτιμανε σχολες πληροφορικης..Την προηγουμενη φορα γινοταν κατι τετοιο (στις πωλησεις)

manta-rini
26-02-2010, 14:29
καλε? ο Χριστος κι Παναγια :o:o:o:o

γιατι τοσοι πολλοι στο 11888? 10,500 ατομα :o τοσοι ειχαν κανει συνολικα
αιτηση σε ολα τα τμηματα την προηγουμενη φορα :o

(παραλογη μου φαινεται τοση ζητηση παντως, τι του βρηκατε και το δηλωσατε?τσπα)

Εγώ κανονικά θα δήλωνα helpdesk (και το μετάνιωσα που δεν το ΄κανα τελικά), αλλά πήρα ως δεδομένο ότι δεν σε βάζουν σε όποιο τμήμα θες. Επίσης διάβασα ότι στο 11888 είναι πιο ελαστικά τα πράγματα όσον αφορά τις βάρδιες και ότι μπορείς να τις αλλάζεις σχεδόν όποτε θες,οπότε κ τελικά το δήλωσα για κακή μου τύχη..

πάντως υποψιάζομαι ότι άμα είχα δηλώσει helpdesk ίσως και να με φωνάζανε τώρα ενώ είμαι εξωτερικό και δεν γυρνάω πριν τις 8/3..μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δλδ..

Al-lou
26-02-2010, 14:32
Πραγματικά τρελός αριθμός :o
Τελικά όλοι δήλωσαν 11888.
Πολύ λογικό καθώς όποιος έχει δουλέψει telemarketing ξέρει πολύ καλά ότι η δουλειά αυτή δεν παλεύεται για παραπάνω από 3 μήνες, πόσο για 1 χρόνο. Οπότε σου λέει καλύτερα να καθυστερήσουν να με πάρουν παρά να ξαναζήσω αυτό το δράμα.

Ενδιαφέρον θα ήταν να μάθουμε πόσοι κάνανε για adsl για να δούμε τελικά πόσοι δήλωσαν φέτος.

Ποιους 3 μηνες????Πολυ λες!!! Απο τον πρωτο μηνα και μετα στο τηλεμαρκετινγκ σκυλομετανιωνεις την ωρα και τη στιγμη που το δηλωσες κι αν εχεις και τραγικο εποπτη, μετρας τα δευτερολεπτα μεχρι να περασει το 3,5 ωρο να φυγεις η παρακαλας να κολλησει καποιος το συστημα η να σας φωναξουν για κυρηγμα του τυπου"γιατι δεν κανετε πολλες πωλησεις, τι πιστευετε οτι φταιει?"(το ενδεχομενο ο οτε να μην εχει ανταγωνιστικα πακετα ουτε που τους περναει απο το μυαλο) για να σταματησεις λιγο να κανεις κλησεις και να λες τα ιδια και τα ιδια για 1000η φορα:smokin::smokin::smokin:

lost4ever
26-02-2010, 14:42
Ναι όταν λέω adsl εννοώ 134, που βασικά είναι το telemarketing αφού πλέον όσοι δουλεύουν στο 134 είναι oteplus.

Πάντως, για το helpdesk δεν το δήλωσαν, όπως και εγώ, γιατί από ότι κατάλαβα και ξέρω, δεν είναι κάποια συγκεκριμένη υπηρεσία αλλά εκεί περνάς αιτήσεις κ.α. Και τα άτομα που χρειάζονται είναι πολύ λίγα οπότε μπορούν χαλαρά να σε μεταφέρουν στις πωλήσεις.

Και εγώ το έχω σκεφτεί αυτό με το telemarketing, δηλαδή αν δεν τους φτάσουν τα άτομα να πάρουν απο την άλλη λίστα, κάτι που από τη μία με κάνει να χαίρομαι γιατί θα πάω νωρίτερα αλλά από την άλλη με κάνει να :-( στεναχωριέμαι γιατί δεν νομίζω να αντέξω για άλλη μία φορά να κάνω πωλήσεις. Σε εμάς πάντως έλεγαν ότι είμαστε οι καλύτεροι για αυτή τη δουλειά λόγω σπουδών και παιδείας (τρελό γλύψιμο)

Al-lou
26-02-2010, 14:49
Το 134 που σε παιρνουν και κανεις τις αιτησεις ειναι πολυ πιο παλεψιμο απο το τηλεμαρκετινγκ που ημουνα εγω και παιρναμε εμεις για να κανουμε τις πωλησεις.

Στο τηλεμαρκετινγκ μαλλιαζει η γλωσσα σου να λες τα ιδια και τα ιδια επι 3,5 ωρες για 1 χρονο προσπαθωντας να τους πεισεις οτι ο οτε ειναι η καλυτερη εταιρεια ενω στο 134 απλα σε παιρνουν και κανεις την αιτηση. Κι εμας τα ιδια μας λεγανε επειδη και καλα οι φοιτητες εχουν καλυτερο λεγειν λογω μορφωσης και αλλα τετοια κουλα

sxizoφρeneia658
26-02-2010, 14:49
Εγω έχω 19.5 και μου είπαν ότι έχω σειρά 364. Για Helpdesk Αθήνα. Και λέει θα με πάρουν από την καινούργια χρονιά.
:confused:

19.2 helpdesk kai seira 172.
den anhkw se kapoia kathgoria.

lost4ever
26-02-2010, 14:51
Ποιους 3 μηνες????Πολυ λες!!! Απο τον πρωτο μηνα και μετα στο τηλεμαρκετινγκ σκυλομετανιωνεις την ωρα και τη στιγμη που το δηλωσες κι αν εχεις και τραγικο εποπτη, μετρας τα δευτερολεπτα μεχρι να περασει το 3,5 ωρο να φυγεις η παρακαλας να κολλησει καποιος το συστημα η να σας φωναξουν για κυρηγμα του τυπου"γιατι δεν κανετε πολλες πωλησεις, τι πιστευετε οτι φταιει?"(το ενδεχομενο ο οτε να μην εχει ανταγωνιστικα πακετα ουτε που τους περναει απο το μυαλο) για να σταματησεις λιγο να κανεις κλησεις και να λες τα ιδια και τα ιδια για 1000η φορα:smokin::smokin::smokin:

Σκυλομετανιώνεις και δεν πιστεύεις στην γκαντεμιά σου. Και να ξέρετε ότι πλέον τα πράγματα έχουν σφίξει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στο τελεμαρκετινγκ. Οταν είχα μπει ήταν η περίοδος αλλαγής από δημόσιο σε Deutsche και μέσα σε τρεις μήνες η μέρα έγινε νύχτα από θέμα πίεσης, απαιτήσεων και συμπεριφοράς απέναντι μας. Στις ενημερώσεις μας έλεγαν κάτι ανεκδιήγητα πράγματα που κάθε λογικό ον θα απέρριπτε. Μετά τους 6 μήνες το μόνο που λες με το που πατάς μέσα είναι ότι θα παραιτηθείς. Πάλι καλά που δεν το έκανα γιατί πλέον παίρνω το επίδομα ανεργίας για 10 μήνες:metal:

nighthawk
26-02-2010, 14:51
Στο 134 δεν δουλεύουν μόνο oteplus.Τα 2/3 είναι oteplus.

sxizoφρeneia658
26-02-2010, 14:53
Σκυλομετανιώνεις και δεν πιστεύεις στην γκαντεμιά σου. Και να ξέρετε ότι πλέον τα πράγματα έχουν σφίξει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στο τελεμαρκετινγκ. Οταν είχα μπει ήταν η περίοδος αλλαγής από δημόσιο σε Deutsche και μέσα σε τρεις μήνες η μέρα έγινε νύχτα από θέμα πίεσης, απαιτήσεων και συμπεριφοράς απέναντι μας. Στις ενημερώσεις μας έλεγαν κάτι ανεκδιήγητα πράγματα που κάθε λογικό ον θα απέρριπτε. Μετά τους 6 μήνες το μόνο που λες με το που πατάς μέσα είναι ότι θα παραιτηθείς. Πάλι καλά που δεν το έκανα γιατί πλέον παίρνω το επίδομα ανεργίας για 10 μήνες:metal:
Loipon to anefere kapoios!
Ti paizei me to epidoma anergeias?
Egw 3erw pws apo OAED pairneis epidoma an exeis sumplhrwsei 14 mhnes enshma.
Pws phres ec me 10?gia ti poso milame?

nighthawk
26-02-2010, 15:00
Βασικά: http://www.oaed.gr/Pages/SN_84.pg
Στο doc που έχει γράφει αναλυτικά τι παίζει με το επίδομα ανεργίας.

lost4ever
26-02-2010, 15:07
loipon to anefere kapoios!
Egw 3erw pws apo oaed pairneis epidoma an exeis sumplhrwsei 14 mhnes enshma.

είχα και κάποια ένσημα πριν και μετά από δύο μήνες που τελείωσε η σύμβαση δούλεψα για κανά μήνα αλλού. Ναι ισχύει ότι μόνο από τον οτε δεν βγαίνουν τα ένσημα και παίρνεις μόνο το βοήθημα. Αν έχεις δουλέψει πριν ή μετά χωρίς απόλυση έχεις πολλές πιθανότητες να πάρεις το κανονικό. Το μήνα είναι 454 Ε. Στον οτε δούλεψα 12 μήνες.

Al-lou
26-02-2010, 15:08
loipon to anefere kapoios!
Egw 3erw pws apo oaed pairneis epidoma an exeis sumplhrwsei 14 mhnes enshma.

gια να συμπληρωσεις 14 μηνες ενσημα παει να πει οτι δουλευες και πριν τον οτε τουλ. 2 μηνες. Αλλιως με 12 μηνες ενσημα μονο απο τον οτε μετα δικαιουσαι απο τον οαεδ ενα τριμηνο βοηθημα, δηλ. τρεις δοσεις των 272 ευρω

princess90
26-02-2010, 15:14
παιδιά ξαναπήρα τηλ σήμερα. με 18.9 και σειρά 1393 μου είπαν το ίδιο όπως και την προηγούμενη φορά ότι να υπολογίζω του χρόνου τέτοια εποχή. Η κατάταξη γίνεται βάση μορίων. Συγκεκριμένα πέρνουμε 10 μόρια για γνώση ξένης γλώσσας ( είτε lower είτε advance είτε proficiency είναι το ίδιο, δηλαδή είτε έχεις lower είτε proficiency 10 μόρια παίρνεις δεν κοιτάνε το επίπεδο ) ... Έπειτα κοιτάνε το έτος εισαγωγής. Εγώ με έτος εισαγωγής στο πανεπιστήμιο το 2008 πήρα 25 μόρια. ( δεν μου διευκρίνησε αν παίρνει πιο πολλά μόρια κάποιος με έτος εισαγωγης παλιότερο ή όχι) και επίσης με βάση το βαθμό απολυτηρίου 18.9 πήρα 57.8 μόρια αν θυμάμαι καλά. οπότε μετράει το σύνολο.
Είχα δηλώσει 1888 αθήνα και δεν είμαι ειδική κατηγορία. Ελπίζω να βοήθησα. Ας πάρει και κάποιος άλλος να ρωτήσει αναλυτικά για τα μόρια του και ας το γράψει. Ο κύριος πάντως ήταν πάρα μα πάρα πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός στο τηλέφωνο.

lost4ever
26-02-2010, 15:18
Στο 134 δεν δουλεύουν μόνο oteplus.Τα 2/3 είναι oteplus.

Ναι έχεις δίκιο αλλά και πάλι είναι λίγοι συγκριτικά με τα 500 άτομα που δουλεύουν στην Αθηνάς. Άτομα από το τελεμάρκετινγκ τα πήγανε στο 134 για να κάνουν τμήμα που θα απέτρεπαν τον κόσμο που θα έφευγαν από τον οτε. Μετά τους φέρανε πίσω αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι πιθανότητες να πας στο 134 είναι σαφώς μικρότερες και ότι το πόστο σου εκεί δεν έχει καμμία σχέση με πληροφορίες.

elitis
26-02-2010, 15:30
Για να έχετε ακόμα μια ενδεικτική άποψη για τις κατατάξεις πήρα κ εγώ τηλ και μου είπαν ότι είμαι το νούμερο 86 (μιλάω για 11888,Αθήνα) και ότι θα με πάρουν λίγο μετά το Πάσχα.Απολυτήριο έχω 19,6 και αγγλικά proficiency και γερμανικά C 1 .

(ένας που έγραφε κάτι σελίδες πιο πίσω ότι έχει 19,75 και ότι έχει σειρά 500 κι ότι θα τον πάρουν Γενάρη απλά δεν έχει τι να κάνει και γράφει αρλούμπες)

Me,myself&Di!!
26-02-2010, 17:58
Για να έχετε ακόμα μια ενδεικτική άποψη για τις κατατάξεις πήρα κ εγώ τηλ και μου είπαν ότι είμαι το νούμερο 86 (μιλάω για 11888,Αθήνα) και ότι θα με πάρουν λίγο μετά το Πάσχα.Απολυτήριο έχω 19,6 και αγγλικά proficiency και γερμανικά c 1 .

(ένας που έγραφε κάτι σελίδες πιο πίσω ότι έχει 19,75 και ότι έχει σειρά 500 κι ότι θα τον πάρουν Γενάρη απλά δεν έχει τι να κάνει και γράφει αρλούμπες)

Χαλαρώστε λίγο. Δεν σημαίνει ότι λέει αρλούμπες. Απλά η κατάταξη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ. Υπάρχει επιπλέον μοριοδότηση για τα αγγλικά, για τη χρήση Η/Υ, για την προυπηρεσία καθώς και για το αν ανήκεις σε σχολή Πληροφορικής.

sxizoφρeneia658
26-02-2010, 18:12
Χαλαρώστε λίγο. Δεν σημαίνει ότι λέει αρλούμπες. Απλά η κατάταξη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ. Υπάρχει επιπλέον μοριοδότηση για τα αγγλικά, για τη χρήση Η/Υ, για την προυπηρεσία καθώς και για το αν ανήκεις σε σχολή Πληροφορικής.

Exei dikio re paidia.xalarwste ligo,ama 3erei kapoios akrivws pws ginetai h katata3h,na bgei na mas to pei na teleiwnoume.Omws kaneis den 3erei,opote an 8elei na ma8ei thn proswpikh tou katata3h,pairnei thlefwno kai rwtaei na ma8e gia ekeinon proswpika,aplo.
Den trwei kaneis thn 8esh tou allou,sunel8ete.

di\n@
26-02-2010, 18:51
Βασικά τα λέει εδώ η princess:

παιδιά ξαναπήρα τηλ σήμερα. με 18.9 και σειρά 1393 μου είπαν το ίδιο όπως και την προηγούμενη φορά ότι να υπολογίζω του χρόνου τέτοια εποχή. Η κατάταξη γίνεται βάση μορίων. Συγκεκριμένα πέρνουμε 10 μόρια για γνώση ξένης γλώσσας ( είτε lower είτε advance είτε proficiency είναι το ίδιο, δηλαδή είτε έχεις lower είτε proficiency 10 μόρια παίρνεις δεν κοιτάνε το επίπεδο ) ... Έπειτα κοιτάνε το έτος εισαγωγής. Εγώ με έτος εισαγωγής στο πανεπιστήμιο το 2008 πήρα 25 μόρια. ( δεν μου διευκρίνησε αν παίρνει πιο πολλά μόρια κάποιος με έτος εισαγωγης παλιότερο ή όχι) και επίσης με βάση το βαθμό απολυτηρίου 18.9 πήρα 57.8 μόρια αν θυμάμαι καλά. οπότε μετράει το σύνολο.
Είχα δηλώσει 1888 αθήνα και δεν είμαι ειδική κατηγορία. Ελπίζω να βοήθησα. Ας πάρει και κάποιος άλλος να ρωτήσει αναλυτικά για τα μόρια του και ας το γράψει. Ο κύριος πάντως ήταν πάρα μα πάρα πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός στο τηλέφωνο.

thanks princess90, οποτε μετρανε πολλα πραγματα, και πιθανον ακομα περισσοτερα ;-)

@mantarini, δικιο εχεις
//δε θυμαμαι αμα το εγραψα, νομιζω πως οχι
helpdesk καταταξη 92 , βαθμος 19,2

elpidaa
26-02-2010, 21:22
pws ma8ainume poia einai seira katata3hs mas??? pu pairnume thl??? exun vgei ta apotelesmata dld kai exume prosvash se auta???

tsiouaoua
26-02-2010, 21:31
pws ma8ainume poia einai seira katata3hs mas??? pu pairnume thl??? exun vgei ta apotelesmata dld kai exume prosvash se auta???

Κάπου στα 6-7 post πιο πίσω βρίσκονται μαζεμένα τα τηλέφωνα που μπορείς να πάρεις για να μάθεις την κατάταξή σου ανάλογα με το τμήμα που δήλωσες

basilhss
27-02-2010, 17:56
@kwnstantina

Να σου πω επειδη ολοι ειναι απο Αθηνα εδω και τα στοιχεια περι καταταξης αφορουν Αθηνα, εγω ενδιαφερομαι για Θεσσαλονικη και εχω δηλωσει για helpdesk και απολυτηριο 19,8. Εσυ σε ποιο τηλ πηρες και σου ειπαν τη σειρα σου και της φιλης σου για να ρωτησω κι εγω να δω τι θα μου πουν? Και αν γνωριζεις ποτε ξεκινανε οι προσληψεις?

kwnstantina
27-02-2010, 18:03
@kwnstantina

Να σου πω επειδη ολοι ειναι απο Αθηνα εδω και τα στοιχεια περι καταταξης αφορουν Αθηνα, εγω ενδιαφερομαι για Θεσσαλονικη και εχω δηλωσει για helpdesk και απολυτηριο 19,8. Εσυ σε ποιο τηλ πηρες και σου ειπαν τη σειρα σου και της φιλης σου για να ρωτησω κι εγω να δω τι θα μου πουν? Και αν γνωριζεις ποτε ξεκινανε οι προσληψεις?

Εγώ πήρα στο 210 6115461 και μου είπανε...όσον αφορά τις προσλήψεις δε γνωρίζω πότε αρχίζουν!ρίξε μια ματιά και σε αυτό το site(αφορά εμάσ που δηλώσαμε στη Θεσσαλονίκη): https://www.thmmy.gr/smf/index.php?action=forum