PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψηφίστε τις αγαπημένες σας ελληνικές κωμικές σειρές

otto
06-08-2006, 15:34
Μετά από αντίστοιχη συζήτηση σε φιλική παρέα χθες, και μιας και στο thread με τις "τηλεοπτικές σειρές του πληροφορικάριου" εκθέτουμε τις απόψεις μας για τις αγαπημένες και μη σειρές μας, σκέφτηκα να ψηφίσουμε τις αγαπημένες μας, αλλά ανά κατηγορία, ώστε να έχουν και αξία τα αποτελέσματα.

Λέω να ξεκινήσουμε από την αγαπημένη μου κατηγορία, αυτή των ελληνικών κωμικών σειρών. Το template :p προτείνω να είναι:

1. Πρώτη αγαπημένη σειρά
2. Δεύτερη αγαπημένη σειρά
3. Τρίτη αγαπημένη σειρά

όπου έτσι η πρώτη σειρά θα παίρνει 3 πόντους, η δεύτερη 2 πόντους και η τρίτη 1 πόντο.

Μόλις λήξει η ψηφοφορία (σε κανά μήνα :p , αφού τώρα το φόρουμ δεν έχει και πολλή κίνηση, οι περισσότεροι είναι ήδη ή θα φύγουν όπως κι εγώ για διακοπές), οι mods ας προσμετρήσουν όλους τους πόντους ψηφοφορίας και ας βγάλουν τη δική μας TOP λίστα.
:-)

otto
06-08-2006, 15:35
Ας κάνω λοιπόν και την άρχη:

1. Εγκλήματα
2. Στο παρά πέντε
3. Κων/νου και Ελένης

N_acro
06-08-2006, 15:47
Χεχε ωραίο θέμα!!!Λοιπόν έχουμε και λέμε:

1. Απαράδεκτοι

2. Της Ελλάδος τα παιδιά

3.Κωνσταντίνου και Ελένης

DI tourist
06-08-2006, 15:59
Παρτε και τα δικα μου 3 (...αγαπημενα κωμικα σηριαλς :D :p )

1. Εισαι το ταιρι μου (Λαζαρος απλα Θεουλης!)

2. Σ'αγαπω, μ'αγαπας

3. Και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη (Ακαλυπτος πολυ cult φυσιογνωμια)

Επισης αξιζει να αναφερθουν: Παρα 5', 50-50, Απαραδεκτοι, Εγκληματα, Κων/ου και Ελενης, Σταβλοι της Εριετας Ζαϊμη κλπ και ισως και αλλα που δε μου ερχονται τωρα! :D

Hal-Boy
06-08-2006, 16:21
1.Εγκληματα

2.Της Ελλαδος τα παιδια

3.Απαραδεκτοι

Αντε και καλη τυχη μαγκες!! :smokin:

larry_tsoukou
06-08-2006, 16:49
1.εκεινες και γω
2.της ελλαδος τα παιδια
3.σαγαπω-μαγαπας

striker
06-08-2006, 17:01
ωραίο θέμα otto. φαντάζομαι το εμπνεύστηκες από τις αμέτρητες επαναλήψεις που δείχνουν τα κανάλια αυτόν τον καιρό...

1. εκείνες και εγώ
2. απαράδεκτοι
3. σ'αγαπώ, μαγαπάς (στο τσακ κέρδισε τον κάκκαλο. αλλιώς θαχα 3 σειρές με Μπέζο :p )

ChemicaL BurN
06-08-2006, 17:06
1. Και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη(ακάλυπτος rules...)

2.Εγκληματα(Κορινα και ο παππούς...)

3.Της Ελλαδος τα παιδια(Μπέζος ,απλα θεός!)

/*RaDioHeAD*\
06-08-2006, 17:10
1. Της Ελλαδος τα παιδια[φορος τιμης στον Μπεζο... :p ;-) ]
2. Εγκληματα
3. Σαγαπω Μαγαπας

toubaliban
06-08-2006, 17:38
1) Είσαι το ταίρι μου
2) Εγκλήματα
3) Κων/νου και Ελένης

Hellhammer
06-08-2006, 18:46
1)Απαραδεκτοι
2)Ακαλυπτος
3)Της Ελλαδος τα παιδια..

ευκολα...

tragikos
06-08-2006, 19:03
1) Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή
2) Παρα Πέντε
3) Απαράδεκτοι

:wavey:

EvaS
06-08-2006, 19:22
1. απαράδεκτοι
2. είσαι το ταίρι μου
3. εγκλήματα

Θα έβαζα και το παρά πέντε αλλά είπα να βάλω ήδη ολοκληρωμένες σειρές.

Thinking Man
06-08-2006, 20:07
1. Δυο Ξένοι
2. Δις Εξαμαρτείν
3. Οι Απαράδεκτοι

Tythora
06-08-2006, 21:39
Γεια σου ρε Otto με τις ιδέες σου!!

1. Εγκλήματα
(Σωσώ και τα μυαλά στα κάγκελα!)
Μπορεί να μην είχε ΤΟ γέλιο από από σενάριο, αλλά οι χαρακτήρες ηταν απίστευτοι! Εγω λάτρευα Σωσω με τα μαύρα (οχι πιο πριν με τους κοκκινους φιόγκους στο κεφάλι!), θεά, απίστευτη, αυτά τα tattoo, τα τρελά χτενίσματα και βαψίματα, οι θανατηφόρες ατάκες της και το μαύρο χιούμορ της, respect!

2. Κων/νου κι Ελενης
Οσες φορές και να το δω, δεν το βαριέμαι!! Ισως παίζει ρόλο οτι πάντα συμπαθούσα τη Ραντου, ως γυναίκα του Β α σ ι λ η, αλλά και πάλι, δεν βαριέμαι κανένα χαρακτήρα εκεί! Ατάκες, σενάριο, τα πάντα! Ασε που φέτος με δούλευαν κάτι παληκάρια στην (πρωην) δουλειά και με έλεγαν κατα καιρούς "μοναδική μου αγάπη" για ευνόητους λόγους...! :D

3. Θα ψήφιζα "Παρα 5" που ήταν το μόνο που έβλεπα φέτος και το έβλεπα φανατικα, με είχε καθηλώσει, όμως, αφενός έχει ήδη ψήφους απ'όσο βλέπω, αφετέρου είναι ολοκαίνουριο, δεν έχει ψηθεί στο χρόνο και τις επαναλήψεις! Οπότε ψηφίζω Σταυλους Εριέτας Ζαίμη! Μια - μια οι χαρακτήρες που ξετυλίγονται σε αυτό το σίριαλ είναι να χτυπιέσαι στους τοίχους απο το γέλιο! Εκτός από αυτή που παίζει την ηρωίδα, τη Μηχαήλ, και με τσαντίζει, όλες είναι απίστευτες! Με διαφορά μπροστά η επαναστάτρια Σκαρμούτσου, η σατανίστρια η...εε...κόλλησα, δεν θυμάμαι όνομα και η διευθύντρια η Ντάνου! Αν δεν φώναζαν τόσο πολύ εκεί μέσα, θα ήταν πολύ πετυχημένη κωμωδία! Μπορεί εμένα να με τραβάνε οι χαρακτήρες και οι ατάκες τους, όμως το volume το έχω πάντα στο χαμηλό!

YoMa-Sensei
07-08-2006, 00:36
1. Και Οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή
2. Εγκλήματα
3. Της Ελλάδος Τα Παιδιά

THE_RIDDLE
07-08-2006, 04:31
1)Δεκα Λεπτα κηρυγμα. Τις 3μιση χρονιες που παιζοτανε ετυχε και ταιριαζε και ηλικιακα με μενα, οποτε με εξεφραζε απολυτα. Ηταν πραγματα που ηθελα παντα να κανω. Ακριβως ετσι ηθελα να ημουνα. Λεωνιδας rules, γεια σου ρε Κικιτσα.

2)Ταυρος με τοξοτη

3)Της Ελλαδος τα παιδια

Υ.Γ. Μου φαινεται απιστευτο που μονο εγω εχω ψηφισει το δεκα λεπτα κηρυγμα...

Ziko
07-08-2006, 09:50
Υ.Γ. Μου φαινεται απιστευτο που μονο εγω εχω ψηφισει το δεκα λεπτα κηρυγμα...

Kαι εγω θα το ψηφιζα αν η ψηφοφορια ηταν για το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΙΡΙΑΛ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ !!!
Ο μονος που σου περναγε απο το μυαλο οτι εχει καποια σχεση με την υποκριτικη ηταν ο Μπουλας,και αυτος με το ζορι!Ουτε πλοκη αξιολογη ειχε , τα μωρα στο νηπιο πιο ευφανταστους διαλογους κανουνε και τελος ο Μπιλμπο στις διαλεξεις του ειναι πιο παραστατικος απο ολο το cast της σειρας !

1)Εκεινες και εγω ...Τι εγινε χασαμε το χρωματακι μας ?
2)Κωνσταντινου και Ελενης ...Το μονο σιριραλ που μπορω ανετα να δω τις επαναληψεις
3)Σαββατογεννημενες...Παντα κλαιω απο τα γελια οποτε βλεπω τον μαθητη που ηταν ντυμενος χταποδι

sfagmenos
07-08-2006, 13:17
1)Και Οι Παντρεμενοι Εχουν Ψυχει
2)Ακρωσ Οικογενειακον
3)Σ'αγαπω Μ'αγαπασ

:wavey: :wavey:

Guzuta
07-08-2006, 14:04
1) Εγκλήματα
2) Της Ελλάδος τα παιδιά
3) Απαράδεκτοι

Ευκολάκι...... :p :p

Thinking Man
08-08-2006, 01:29
Για το Δέκα Λεπτά Κήρυγμα έχω να πω κι έγω ότι δεν μου άρεσε καθόλου. Είμαι ο μόνος που δεν έβρισκα καμία ομοιότητα ανάμεσα σε αυτό που παρουσιαζόταν σαν μαθητές Λυκείου και στον εαυτό μου; :confused:

DI tourist
08-08-2006, 02:02
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Thinking Man
Για το Δέκα Λεπτά Κήρυγμα έχω να πω κι έγω ότι δεν μου άρεσε καθόλου. Είμαι ο μόνος που δεν έβρισκα καμία ομοιότητα ανάμεσα σε αυτό που παρουσιαζόταν σαν μαθητές Λυκείου και στον εαυτό μου; :confused:

Οντως!!! Εμεις 3η Λυκειου για κατουρημα πηγαιναμε και το χαμε τυψεις και αυτοι αραζανε ολη μερα με φραπεδιες και γκομενες κλπ...

Αλλα νταξ, σηριαλ ειναι, τι να δειχνανε? Εναν τυπο που παει 5 ωρες τη μερα φροντιστηριο και λυνει ολοκληρωματα και ΘΜΚΕ?!?!?! :p Τραβηγμενο το σεναριο παντως, δε διαφωνω...

Ομως παρ'ολα αυτα ο Λεωνιδας περασε ΤΕΙ Ζαμπονοκοπτικης Αθηνας ενω εμεις DI... :o :p :D :cool: (τωρα το τι καταλαβαμε που περασαμε ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ αλλο θεμα!)

Ασε που ραπαρε κιολας... :D :p :p

Theio_Vrefos
08-08-2006, 17:01
1) Δύο ξένοι
2) Απαράδεκτοι
3) Στάβλοι Εριέττας μπλα μπλα- (έλεοσ)

grnemo
08-08-2006, 17:52
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από DI tourist

Οντως!!! Εμεις 3η Λυκειου για κατουρημα πηγαιναμε και το χαμε τυψεις και αυτοι αραζανε ολη μερα με φραπεδιες και γκομενες κλπ...

Αλλα νταξ, σηριαλ ειναι, τι να δειχνανε? Εναν τυπο που παει 5 ωρες τη μερα φροντιστηριο και λυνει ολοκληρωματα και ΘΜΚΕ?!?!?! :p Τραβηγμενο το σεναριο παντως, δε διαφωνω...

Ομως παρ'ολα αυτα ο Λεωνιδας περασε ΤΕΙ Ζαμπονοκοπτικης Αθηνας ενω εμεις DI... :o :p :D :cool: (τωρα το τι καταλαβαμε που περασαμε ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ αλλο θεμα!)

Ασε που ραπαρε κιολας... :D :p :p 1 reputation point από μένα , για αυτό το post. :wavey:
:p
hehehe

grnemo
08-08-2006, 17:55
Για μένα:

- Της Ελλάδος τα παιδιά
- Εγκλήματα
- Εκείνες και Εγώ

Thinking Man
08-08-2006, 21:06

Ομως παρ'ολα αυτα ο Λεωνιδας περασε ΤΕΙ Ζαμπονοκοπτικης Αθηνας ενω εμεις DI... :o :p :D :cool:

Τι λες ρε; Ο Λεωνίδας δεν πέρασε στο di? leo?
:p :p :p

xena
08-08-2006, 21:31
re paidia egw ton lewnida ton exw dei sth filosofikh!! swstos??? :cool:
sobara twra se kapoio tmhma exei perasei ekei pera :p

Extreme
08-08-2006, 22:07
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από xena
sobara twra se kapoio tmhma exei perasei ekei pera :p

Leo einai mono o dikos mas!

Oi alloi einai fake!

grnemo
10-08-2006, 11:00
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από xena
sobara twra se kapoio tmhma exei perasei ekei pera :p Φιλοσοφική it is...

manta-rini
10-08-2006, 17:52
1)Είσαι το ταίρι μου
2)Singles
3)Σ΄αγαπώ,μ' αγαπάς

skarab
11-08-2006, 10:53
Προλαβαίνω να ψηφίσω;

1. Στο Παρά Πέντε
2. Κωνσταντίνου και Ελένης
3. Σαββατογεννημένες

Και ακολουθούν:
"Σ' αγαπώ μ' αγαπάς": παρά τρίχα έχασε μια θέση στην τριάδα
"Τι ψυχή θα παραδώσεις, μωρή;": Όσο κράτησε ήταν τέλειο
"Εγκλήματα": Καλό, αν και ποτέ δεν με ξετρέλανε
"10' Κήρυγμα": Είχε και τις καλές του στιγμές

arden
11-08-2006, 11:01
1. Εγκλήματα! (το λάτρεψα!!!)
2. Σ'αγαπώ Μ'αγαπάς
3. Παρα 5

Γενικά δεν βλέπω πολύ τηλέοραση.. Ειδικά πολύ ελληνική τηλεόραση!

YoMa-Sensei
12-08-2006, 06:42

’λλαξέ το σε "εγώ" 'η "εγώ και οι φίλοι μου", γιατί εγώ αυτό "ακριβώς" το αραλίκι έκανα.

Η σειρά, βέβαια, ήταν μέτρια imo (ίσως λόγω έλλειψης ανταγωνισμού - δε μπορώ να σκεφτώ πολλές καλύτερες ελληνικές σειρές).

0 points gained (denisuki)

(Scrolling Combat Text FTW)

:p ;-) :cool:

Πάντως από ελληνικές σειρές από τις κορυφαίες ήταν και <<Ο Κακός Βεζύρης>>.

Πιάστο μου, πιάστο μου, το κινητό μου~
Προσκυνήστε το είδωλο~

Κ.λ.π. :-)

leo
12-08-2006, 12:22
Απαράδεκτοι: Όταν μαθαίναμε στην Ελλάδα τι θα πει καλό χιούμορ
Σαββατογεννημένες: Καπουτζίδης FTW
Παρά πέντε: as above..

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Extreme

Leo einai mono o dikos mas!

Oi alloi einai fake!

:blush:

giggs
18-08-2006, 13:49
1) Απαράδεκτοι (με μεγάλη διαφορά κατά τη γνώμη μου...)

2) Είσαι το ταίρι μου (Τρομερό cast , με τους ρόλους να ταιριάζουν γάντι στους ηθοποιούς που τους ερμηνεύουν)

3) Δύο ξένοι (Για τους πανέξυπνους διαλόγους)

koumpi
19-08-2006, 01:13
Οκ... ήρθε η ώρα να απαντήσω κι εγώ!!

Ναι ναι... πρώτο θα βάλω το Στο Παρα Πέντε... Κάποιοι θα ανησυχούσαν για την υγεία μου, αν δεν το έβαζα πρώτο... (Δε θα ξεχάσω που με έναν αγαπητό συμφορουμίστα δίναμε "ραντεβού" στο msn για να κάνουμε ένα εργαστήριο, κάθε Δευτέρα μετά το Παρα Πέντε :D :D )

Ακολουθούν οι all times classic Απαράδεχτοι... ως οι πρώτοι διδάξαντες...

Και οι Στάβλοι της Εριέτας Ζαϊμη με τις απίστευτες ατάκες και τους φοβερούς χαρακτήρες ...

Η αλήθεια είναι ότι θέλω να αναφέρω κι άλλα... "Σαββατογεννημένες" ας πούμε... αλλά είπα να βάλω μία από Καπουτζίδη...
Και "Δύο Ξένοι" αλλά είπα να βάλω μία από Ρήγα-Αποστόλου...
Και μου άρεσε πάρα πολύ και το "Σ'αγαπώ-Μ'αγαπάς" στην εκδοχή Παπαδοπούλο-Αθερίδης (Τάρα τελευταία κυκλοφόρησε κι ένα με Παναγιωτοπούλου-Χαλκιά... τελείως μάπα...). Η Δήμητρα Παπαδοπούλου είναι πολύ δυνατή στο γράψιμο κατά τη γνώμη μου . . .

Και δε μου άρεσε καθόλου το "10 λεπτά κήρυγμα"... Πρώτον για τους λόγους που είπε ο Di Tourist και δεύτερον γιατί πολύ μου την έσπαγε το τυπάκι του Λεωνίδα που τα καταφέρνει συνέχεια με λαμογιές και τη βγάζει πάντα καθαρή και είναι και πολύ cool... κτλ κτλ

(Έκανα το πρώτο μου ποστ στο καινούριο μας φόρουμ!!!:blush: :D )

The_Big_Brother
20-08-2006, 04:19
Λοιπον,πρωτα να παρατηρησω οτι:

-Αν θυμαμαι καλα,COLOR="Navy"]ο Λεωνιδας [/COLOR](ο Κουρουμπαλης,οχι ο Diιτης) με λιγο ψευτοδιαβασμα στις καφετεριες την τελευταια εβδομαδα ειχε γραψει αριστα και ειχε περασει Μηχανολογος νομιζω??(Πολυτεχνειο εννοειται!!)
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ!! Τελικα κατεληξε σειρα επιστημονικης φαντασιας.!
-Για το ταλεντο της Παπαδοπουλου,νομιζω οτι η "διασκευη" που εκανε στην αντιστοιχη Καναδεζικη σειρα ηταν να μεταφραζει τις ατακες και να τις προσαρμοζει στην ελληνικη πραγματικοτητα.. Αλλωστε θυμαται κανεις καμια γυναικα με τρομερο χιουμορ?? (..οχι πειτε μου να την ερωτευτω!:tounge: )

Τωρα:

1)Εγκληματα ,κι εγω για την τροπη που πηρε ο χαρακτηρας της Σωσω (οχι της μοναδικης ομαδας που εχασε απο τον Θρηνο στην εδρα της) και για Καβογιαννη(Κορινα),Προυσαλη(ο κατακοιτος).Η Υρω Μανε να ελειπε μονο και το λαχανιασμα της οταν ταρασσοταν
2)Ο Κακος Βεζιρης. Η γνωστη συνταγη του Ρωμα.Θα μπορουσα να ειχα γραψει Κωνσταντινου & Ελενης,Οι Μεν και οι Δεν. (οχι παντως το Καφε της Χαρας,που το γυρισε σε σηριαλακι και εκανε και σεξ! Στα αλλα ηταν τελειως αγαμισαμπλ!)
3)Οι Σταβλοι της Εριεττας Ζαιμη. (ακολουθουν Δυο Ξενοι,Τι Ψυχη θα Παραδωσεις).Ρηγας-Αποστολου.

Δεν εβαλα κατι απο Ρεππα-Παπαθανασιου,αλλα στο σινεμα τους προτιμω. Αυτα.-

floyd21
20-08-2006, 10:32
1.ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΥΡΗΓΜΑ (Φιλοσοφική είναι ο Μήτσος)
2.ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ
3.ΤΙ ΨΥΧΗ ΘΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ ΜΩΡΗ? (Όσο κράτησε)

Καλά και τα:
*ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ
*ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ
*ΑΠΑΡΑΔΕxΤΟΙ

Οι ΣΤΑΒΛΟΙ πάλι δε με συγκίνησαν....

di\n@
20-08-2006, 10:56

-Αν θυμαμαι καλα,COLOR="Navy"]ο Λεωνιδας [/COLOR](ο Κουρουμπαλης,οχι ο Diιτης) με λιγο ψευτοδιαβασμα στις καφετεριες την τελευταια εβδομαδα ειχε γραψει αριστα και ειχε περασει Μηχανολογος νομιζω??(Πολυτεχνειο εννοειται!!)
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ!! Τελικα κατεληξε σειρα επιστημονικης φαντασιας.!

ναι βασικα περασε ΤΕΙ μηχανολογιας στην Αθηνα και υποτιθεται οτι διαβαζε και τα βραδυα για να μην τον ενοχλουν!παντως,ακομα κ ετσι,δεν αντιπροσωπευε μαθητη λυκειου!

ας ψηφισω κι εγω:
1. στο παρα5:Νταλια,Ζουμπουλια,Θεοπουλα ολα τα λεφτα!

2. Σαββατογεννημενες (φοβερες ατακες,αριστη επιλογη ηθοποιων,καπουτζιδης απλα τελειος "σενιοορα Σουλααα?")

3. 2 ξενοι. (λιγο σπαστικια η Παπουλια,αλλα Ντενη-Τολης-Φλορα ρεσπεκτ)

Στο παρα πεντε ηταν το "το κωνσταντινου κ ελενης" και το "εισαι το ταιρι μου"

Incubus
20-08-2006, 11:07
1. Απαράδεκτοι, γιατί αναμόρφωσαν την έννοια της σύγχρονης ελληνικής κωμωδίας. Πολλά απ'όσα περιέγραφαν ήταν μάλιστα, τολμηρά και πρωτάκουστα για την τηλεόραση της εποχής, αλλά κατάφερναν να διατηρήσουν την ποιότητα του χιούμορ πολύ ψηλά!

2. Σ'αγαπώ Μ'αγαπάς, γιατί πετάγονταν κάτι ατάκες που είχα λιώσει (αίματα πως είσαι μάγκας :D :D :D )

3. Κωνσταντίνου και Ελένης, για την εκπληκτική δυνατότητά του να το βλέπεις για 100στι φορά και να μη το βαριέσαι :-)

Metal_Lover
20-08-2006, 11:11
Απαράδεκτοι

Άνω κάτω το σαββάτο

Είμαστε στον αέρα

koumpi
20-08-2006, 11:11
-Για το ταλεντο της Παπαδοπουλου,νομιζω οτι η "διασκευη" που εκανε στην αντιστοιχη Καναδεζικη σειρα ηταν να μεταφραζει τις ατακες και να τις προσαρμοζει στην ελληνικη πραγματικοτητα.. Αλλωστε θυμαται κανεις καμια γυναικα με τρομερο χιουμορ?? (..οχι πειτε μου να την ερωτευτω!:tounge: )

Είχα παρακολουθήσει μια θεατρική παράσταση σε σενάριο Δήμητρας Παπαδοπούλου (πρωτότυπο σενάριο... όχι μετάφραση ή διασκευή) και πραγματικά ήταν από τις ελάχιστες κωμωδίες που γέλαγες με πραγματικό χιούμορ και όχι με κρυάδες/σαχλαμάρες...

Το Σ'αγαπώ Μ'αγαπάς μπορεί να ήταν απλά η μεταφορά ενός ξένου σίριαλ... αλλά νομίζω ότι κατάφερε να το φέρει με επιτυχία κοντά στην ελληνική πραγματικότητα... Κι άλλοι έχουν κάνει "μεταφορές" αλλά ήταν για κλάμματα... Ενδεικτικό πχ η μεταφορά του Σ'αγαπώ Μ'αγαπάς με το Χαλκιά και τη Παναγιωτοπούλου...
Τεσπά...

floyd21
20-08-2006, 12:27
διαβαζε και τα βραδυα για να μην τον ενοχλουν!

Επιτέλους,ένας σοβαρός!!!!
Ωραίος ο Λεό!!!
;-)

The_Big_Brother
20-08-2006, 17:13
Καπου το διαβασα προσφατα,δεν θυμαμαι την πηγη. Ελεγε πρεπει να προσκυναμε το συγγραφικο ταλεντο του Παπακαλιατη,γιατι καταφερε να παρουσιασει ενα συγχρονο,φυσιολογικο ζευγαρι γκει του 21 αιωνα,που κανει σχεση με αντρες αλλα ειναι φυσιολογικο ατομο,δουλευει,εχει αποψη,ντυνεται μοντερνα και δεν τους παρουσιαζει σαν υστερικες αδερφες που τσιριζουν καλιαρντα και κουνιουνται περα δωθε σαν μαουνες στο Αιγαιο με 10 μποφορ (a.k.a Γιαννης Μπεζος,Απαραδεκτοι)

Εμπρος Παπακαλιατη,οδηγησε την Ελλαδα μας στον εκσυγχρονισμο και τον εκλουγκρισμο!(εδω σηκωνει παρεμβαση Human)

*Παντως αυτος ο Παπακαλιατης πρεπει να ειναι πολυ γκομενος ε? Πως εξηγειται οτι ολες οι γκομενες πεφτουν ξερες για παρτι του απο το πρωτο επεισοδιο? Ουτε ο ιδιος να εγραφε το σεναριο!! :D

*Παπακαλιατη, ουρα και λιγο!! :D

John_Kouts
23-08-2006, 21:28
1.Της Ελλαδος τα παιδια(γαμει κ δε)
2.Εγκληματα(ολοι εκει μεσα ηταν 1ας κ 1ας)
3.Μεν κ Δεν:o :o :o

poseidonas
23-08-2006, 22:12
Εκείνες κ εγώ
Απαράδεκτοι
Της Ελλάδος τα παιδιά

(wtf? παρατηρώ ότι σε όλες παίζει ο μπέζος!:wow: )

larry_tsoukou
23-08-2006, 22:45
αφου μπεζος rulez!ειδικα το εκεινες και γω γελαω μεχρι και τωρα στις επαναληψεις που τα ξερω απεξω τα επεισοδια!!!

dt008
23-08-2006, 22:48
ντυνεται μοντερνα

ναι, μοντέρνα, με παντελόνι παραλλαγής ή τζην και από κάτω στρινγκοπαντόφλα

ΕΛΕΟΣ:angryfire:angryfire

John_Kouts
24-08-2006, 14:30
Πιστευω οτι Μπεζος κ Ρωμας (αν κ δε τους παω κ με 1000) ειναι must στις κωμικες σειρες.ετσι δε ειναι???

clever_boy
25-08-2006, 15:43
1) Παρά πέντε
2) Κάπου σε ξέρω
3) Σαββατογεννημένες

pagratios
26-08-2006, 14:24
1 - Παρά πέντε
2 - Κωνσταντίνου και Έλένης
3 - Εκείνες και εγώ

2+2=5
26-08-2006, 15:40
1. 2 3enoi
2. eisai to tairi mu
3. singles (to evala giati eprepe na mu pume 3)

TheRapper
28-08-2006, 23:19
Δραμα (???? !!!!) καλα υποτιθεται οτι το στο παρα πεντε...
πρωτη φορα που ειδα λιγο ... ειναι κωμική σειρα και εχουμε και δραμα....!!!!!
θανατικό επεσε ... αντε να δουμε

τελικα με επεισαν και το ειδα ... ετσι για την ιστορια...

:tounge: :tounge:

:wavey: :D

:baby:

TopGear
29-08-2006, 04:12
1.Κάκαλος (με διαφορά το καλύτερο για μένα - ειδικά ο πρώτος κύκλος με τα τρελά ηχητικά εφέ :D :D :D. Πιστεύω ότι πέτυχε τόσο πολύ γιατί παραήταν ερασιτεχνικό, λες και είχαν πάρει απλά μια κάμερα και τραβάγανε αυτοσχεδιάζοντας!!! Θυμηθείτε Καραβανέα, Χλαπάτσα, Μπουμπού και όλο το επιτελείο της "καραγκιοζιάς" γενικά... Ψηφίζω το καλύτερο επεισόδιο αυτό με τις βασιλόπιτες με τα άπειρα ηχητικά εφέ και ευφυολογήματα!!!)

2.Απαράδεκτοι

3.Τα σύνορα της αγάπης (πλάκα κάνω :D :D :D ). Διορθωμένο:Σ'αγαπώ, μ'αγαπάς.

Υ.Γ.Θεωρώ πως θα είχε εξελιχθεί σε τρελή επιτυχία το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή" (αν είχε ολοκληρωθεί φυσικά) λόγω των πολύ γρήγορων και έξυπνων διαλόγων. :wavey:

nightcrawler
29-08-2006, 06:51
1.Απαραδεκτοι
2.Της Ελλαδος τα παιδια(Χλαπατσας μια ζωη)
3.Εκεινες και γω

ΥΓ.Σαγαπω-μαγαπας,50-50,παρα5,εισαι το ταιρι μου

psychastheneia7
30-08-2006, 20:55
ΜΠΕΖΟΣ forever

1.Της Ελλαδος τα παιδια (Χασου απ τα ματια μου Γυμνοσαλιαγκα... Σιχαθηκα τωρα!!!)
2.Εκεινες κι εγω (παρε φρυγανιες καλυτερα γιατι αυτα τα κρουασαν ειναι ... πανακριβα)
3.Απαραδεκτοι (Τι εγινε ρε παιδια? μας την πεσανε?)

Goalkeeper
07-09-2006, 00:38
Αυθαίρετοι
http://www.inspiredclub.gr/forum/images/smilies/extra/xtra/party0019.gif

otto
07-09-2006, 01:26
Kala eleos!
:wow:

zaris
07-09-2006, 01:30
1) Της Ελλάδος τα παιδιά
2) Εκείνες κι εγώ
3) Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή

TopGear
07-09-2006, 02:18
Αυθαίρετοι
http://www.inspiredclub.gr/forum/images/smilies/extra/xtra/party0019.gif

Ξέχασες τις 3 χάριτες!!! (αν και δεν πρέπει να είδα πουθενά να αναφέρονται)
Επίσης! Από τα πιο αρχαία και άγνωστα! "Τα μπακούρια" με τον Αλκίνοο Ιωαννίδη σε ρεσιτάλ ηθοποιοίας πριν αλλάξει σε αοιδό! Επισημαίνω επίσης το ρετιρέ, τα 7 κακά της μοίρας μου, το πατήρ, υιός και πνεύμα, το αραχτοί και λάιτ και άλλα... (ξέφυγα από το ύφος του thread, αλλά με το που είδα αυθαίρετους, μου ήρθαν στο μυαλό αρχαιότατα σήριαλ!!!) :p :p

otto
07-09-2006, 02:22
Ξέχασες το "3 κι ο κούκος" με το Γιώργο Κωνσταντίνου (κ Τζοβάννα Φραγκούλη?) στην κρατική τέλη δεκαετίας 80. :p

Guzuta
17-09-2006, 14:49
Ποιος θα κάνει την καλή και θα κάτσει να μετρήσει τώρα?
Otto? :p

otto
17-09-2006, 15:45
No prob, αλλά μιας και το thread είχε πέσει κάποιες μέρες, ας το αφήσουμε για λίγο ακόμα να το δουν και να ψηφίσουν κι όσοι δεν είχαν απαντήσει μέχρι τώρα. :-)

TheRapper
17-09-2006, 16:22
1. Απαραδεκτοι

Προφανως οι πρωτοι διδαξαντες για τις μελλοντικες εποχες που ακολουθησαν
Παπαδοπουλος: - ... τι εγινε ρε παιδια

2. Και οι παντρεμενοι εχουν ψυχή

Δεν παιζεται ο Καφετζοπουλος σε αυτην τη σειρα γενικα ατακες ολκης και τραγελαφικες οσο και σατυρικες καταστασεις

3. Εγκληματα

Ο καθενας στον κοσμο του, η παμπονηρη με τα μαυρα, ο συζυγος με τα κοψιδια και μπαλταδες, ο βλακας συζυγος με τα εσωρουχα, η καταπιεσμενη συζυγος ... που δεν αντεχει την ρουτινα, ο και καλα παντα ετοιμοθανατος παπους, η γιαγια το σιγανο ποταμακι, ο μιχαλακης, η με το λογοτυπο: πουτανες του κοσμου ενωθειτε, ο δυσμοιρος εραστης που τρωει κουτοχορτο ...

ειναι και αλλες προφανως... της ελλαδος τα παιδια (μπιτζιμπιτζιδης - επικο με τσακωνα), κων/νου & ελενης (δεν τον παω το Ρωμα) και προφανως οτι αλλο εχει να κανει με Μπεζο... Εκεινες και εγω...
- Δεβόρα παιδι μου ... πες δεν ειμαι εδω...
- Ου κυριους λειπει κυρια

θυμαστε την Μανταμ Σουσου .. ορκιστειτε παρακαλω επικες σειρες

- Μαρι σε παρικαλω δωσε στον κυριο απο τον μπιθουλα ενα πεντοχιλιαρον να ξεκουμπιστει...!
- Μαλιστα καλε κυρια...

Εχω δε την εντυπωση οτι θα κανει θραυση η σειρα ... Λουφα και παραλλαγη οσοι πανε φανταρακια ειδικα τους επομενους μηνες...

- Εσυ γιατι θες αδεια
- Εχουν ζωα οι γονεις μου κ Λοχαγε και πρεπει να τις ξεγεννησουμε
- ... το βλεπω

:D :p

yuxas0eneia7
17-09-2006, 16:27
Ας ψηφίσω κι εγώ

1.Της Ελλάδος τα παιδιά
2.Εκείνες κι εγώ
3.Απαράδεκτοι

Συνομιλία Μαρίκου με μία "παλιά ιστορία" του Δόγκανου (Ξεκινάει η γυναίκα):
-Αλήθεια τον βλέπετε;
-Δυστυχώς συχνότατα.
-Πείτε του λοιπόν ότι έφτασα προχτές στην Αθήνα...
-Εκ Βόλου;
-Ναι, και θα επιστρέψω μεθαύριο.
-Εις Βόλον...
-Ναι.
-Πάντως θα ήθελα πολύ να τον δω.
-Το Βόλο;
-Όχι, τον κύριο Δόγκανο.
-Αααα.
-Δυστυχώς όμως δεν έχω καιρό. Έχω πάρα πολλές υποχρεώσεις.
-Στον κύριο Δόγκανο;
-Όχι, στο Βόλο. Πείτε του όμως. ότι αύριο ίσως περάσω να πω μια καλημέρα.
-Στο Βόλο...
-Όχι, στον κύριο Δόγκανο.
-Που θα παέι θα το πετύχω.
-Να του το πείτε.
-Του Βόλου...
-Όχι, του κυρίου Δόγκανου. Ξέρετε τον συμπαθώ πάρα πολύ.
-Τον κύριο Δόγκανο!!!
-Όχι το Βόλο.
-...:confused: :wow: :confused: ...
-ΕΛάτε πλάκα σας κάνω. Ασφαλώς τον κύριο Δόγκανο.
-Είπα κι εγώ. Δεν θα το πετύχω.

emufear
17-09-2006, 16:42
1. Δύο Ξένοι
2. Μεν και Δεν
3. Εκείνες κι εγώ (με τον Μπέζο όχι τον Κωνσταντάρα, έ psychastheneia7 καλά το πάω; :p)

psychastheneia7
17-09-2006, 16:46
έ psychastheneia7 καλά το πάω; :p

Ποια απο τις δυο psychastheneies?
Καλα το πηγες παντως. Νομιζεις θα ξεχασω τα πρωτα μου post που ηταν να σε ψηφισω σε Polls για καλυτερο συμφορουμιστα. Σκετη νοθεια εισαι. Απο τοτε μου το χρωσταγες.

emufear
17-09-2006, 16:51
Ποια απο τις δυο psychastheneies?
Καλα το πηγες παντως. Νομιζεις θα ξεχασω τα πρωτα μου post που ηταν να σε ψηφισω σε Polls για καλυτερο συμφορουμιστα. Σκετη νοθεια εισαι. Απο τοτε μου το χρωσταγες.

Εσένα εννοώ προσέχω τα greeklish μου! Όντως αν και δεν το έκανα μόνο για σένα...:blush:

otto
08-12-2006, 12:21
Λοιπόν, μπορεί να άφησα το thread να κοιμηθεί κάποιο καιρό :sleep: , αλλά πιστεύω πως τώρα είναι η καλύτερη στιγμή να "αναστηθεί", ώστε να ακούσουμε και τη γνώμη των πρωτοετών και σε λίγες μέρες να κλείσουμε την ψηφοφορία. :-)

1. Πρώτη αγαπημένη σειρά
2. Δεύτερη αγαπημένη σειρά
3. Τρίτη αγαπημένη σειρά

όπου έτσι η πρώτη σειρά θα παίρνει 3 πόντους, η δεύτερη 2 πόντους και η τρίτη 1 πόντο.

ChristosG
08-12-2006, 12:47
1. Eisai to tairi mou
2. Kwnstantinou kai elenhs
3. Ekeines ki egw
4. Egklhmata

Aris_dj_77
08-12-2006, 15:46
1.Εγληματα.....
2.Εισαι το ταιρι μου....
3.Της ελλαδος τα παιδια...

γαμωτο γιατι μονο 3 ??????/

Vegetto
08-12-2006, 16:00
Ας ψηφίσω κι εγώ

1.Της Ελλάδος τα παιδιά
2.Εκείνες κι εγώ
3.Απαράδεκτοι

Συνομιλία Μαρίκου με μία "παλιά ιστορία" του Δόγκανου (Ξεκινάει η γυναίκα):
-Αλήθεια τον βλέπετε;
-Δυστυχώς συχνότατα.
-Πείτε του λοιπόν ότι έφτασα προχτές στην Αθήνα...
-Εκ Βόλου;
-Ναι, και θα επιστρέψω μεθαύριο.
-Εις Βόλον...
-Ναι.
-Πάντως θα ήθελα πολύ να τον δω.
-Το Βόλο;
-Όχι, τον κύριο Δόγκανο.
-Αααα.
-Δυστυχώς όμως δεν έχω καιρό. Έχω πάρα πολλές υποχρεώσεις.
-Στον κύριο Δόγκανο;
-Όχι, στο Βόλο. Πείτε του όμως. ότι αύριο ίσως περάσω να πω μια καλημέρα.
-Στο Βόλο...
-Όχι, στον κύριο Δόγκανο.
-Που θα παέι θα το πετύχω.
-Να του το πείτε.
-Του Βόλου...
-Όχι, του κυρίου Δόγκανου. Ξέρετε τον συμπαθώ πάρα πολύ.
-Τον κύριο Δόγκανο!!!
-Όχι το Βόλο.
-...:confused: :wow: :confused: ...
-ΕΛάτε πλάκα σας κάνω. Ασφαλώς τον κύριο Δόγκανο.
-Είπα κι εγώ. Δεν θα το πετύχω.

Αλλη θεική σκηνή ήταν αυτή με τον Δόγκανο που πήγε να αγοράσει κότερο...Τελικά πήρε φουσκωτό!!!!

psychastheneia7
09-12-2006, 14:23
Αλλη θεική σκηνή ήταν αυτή με τον Δόγκανο που πήγε να αγοράσει κότερο...Τελικά πήρε φουσκωτό!!!!

-Αυτο το σκαφος κανει 100.000.000
-Μηπως εχετε τιποτα αλλο 10.000.000 πιο κατω 10.000.000 πολυ πιο κατω??

... ... ...

-Για γυριστε σελιδα...
-Εχουμε αυτο που κανει 10.000.000
-Ε οχι τωρα το φτηνηναμε παρα πολυ ... Οχι οχι μην ξαναπατε πισω να το φτηνηνουμε λιγο ακομα

:D :D :D :D

(καπως ετσι. παλια τα ξερα ολα απ εξω) πρεπει να ξεθαψω τα dvd-ια με ολα τα επεισοδια

sxizoφρeneia658
09-12-2006, 15:01
1.egklhmata(mazi me ola ta gelia pou mou exoun prosferei,mou 8umizoun kai kati kalokairina meshmeria,opou eskage o tzitzikas...)
2.singles(ax,2a lukeiou...axxxxxx)
3.s'agapw m'agapas...rulezzzzzzz

epishs dinw kai credits sta
men kai den(posa akoma 8a ta spaei??)
duo 3enoi(ekei pou elega na stamathsw na gelaw,tsouuupppp kai allo rouketa)
kai oi pantremenoi exoun yuxh(meta katalava ti epaize...)
aparadektoi giati 8a hmoun aparadekth na den to evaza...
a,kai den 10' kurhgma gia thn pio korufaia ataka olwn twn epoxwn
re mana,phga se mia sunaulia pou ta espase..epaizan oi zn,oi active member kai oi ff.c:confused: :confused: :confused:

noegr
09-12-2006, 15:10
1.Απαράδεκτοι("είμαι ο Γιατρόσσσσσςςς!!!!")
2.Της Ελλάδος τα παιδιά(και ειδικά η παρωδία του" Εσύ αποφασίζεις")
3.Δυο Ξένοι(Επικοί όλοι οι διάλογοι μεταξύ Ντένης-Φλώρας αλλά και τα υπόλοιπα σκηνικά που παίχτηκαν γαμούσαν)

Στο 94ο λεπτό μείναν απ'έξω Ντόλτσε Βίτα(Σωσώ-Γιαγιά-Ασπασία και ο Παπακαλιάτης που ήταν άλλα αντί άλλων), Είσαι το ταίρι μου(Λάζαρος for president), Παρά 5(πολύ νωρίς για να κρίνουμε), Σ'αγαπώ Μ'αγαπάς(Παπδοπούλου-Αθερίδης το τέλειο ζευγάρι),Εκείνες και εγώ(χωρίς σχόλια) και εκείνο με τον Φιλλιπίδη και τις τρείς αδερφές του (πως λεγότανε ρε παιδιά?)

sxizoφρeneia658
09-12-2006, 15:12
1.Απαράδεκτοι("είμαι ο Γιατρόσσσσσςςς!!!!")
2.Της Ελλάδος τα παιδιά(και ειδικά η παρωδία του" Εσύ αποφασίζεις")
3.Δυο Ξένοι(Επικοί όλοι οι διάλογοι μεταξύ Ντένης-Φλώρας αλλά και τα υπόλοιπα σκηνικά που παίχτηκαν γαμούσαν)

Στο 94ο λεπτό μείναν απ'έξω Ντόλτσε Βίτα(Σωσώ-Γιαγιά-Ασπασία και ο Παπακαλιάτης που ήταν άλλα αντί άλλων), Είσαι το ταίρι μου(Λάζαρος for president), Παρά 5(πολύ νωρίς για να κρίνουμε), Σ'αγαπώ Μ'αγαπάς(Παπδοπούλου-Αθερίδης το τέλειο ζευγάρι),Εκείνες και εγώ(χωρίς σχόλια) και εκείνο με τον Φιλλιπίδη και τις τρείς αδερφές του (πως λεγότανε ρε παιδιά?)
o petros kai ta koritsia tou
katsaro upo8eto FTW

Aris_dj_77
09-12-2006, 15:23
ρε παιδια το love story...
den to εβαλε κανεις με τον τασο τον υδραυλικο????:D :D

vaguraw
09-12-2006, 15:35
ρε παιδια το love story...
den to εβαλε κανεις με τον τασο τον υδραυλικο????:D :D

love sorry ?

xaaxaxxaxa

proswpika zhthmata syzhthsh kommenh?
afto les ?
axxaxa
8eiko :D

cursor
09-12-2006, 15:50
1)Singles (1os kyklos PROS TO PARON)
2)Eisai to tairi mou
3)Egklimata

John_Kouts
10-12-2006, 01:32
o petros kai ta koritsia tou
katsaro upo8eto FTW

ti thimithikes re palikari twra??????Thimamai k kala pou skasei o steve ap to America meta mousia k thn kotsida k eixe porwsh me tis Harley..K elege synexeia,A re fatha a re fatha..!!!(ennowntas father)..Ap ta pio theika..:D

sxizoφρeneia658
10-12-2006, 01:37
ti thimithikes re palikari twra??????Thimamai k kala pou skasei o steve ap to America meta mousia k thn kotsida k eixe porwsh me tis Harley..K elege synexeia,A re fatha a re fatha..!!!(ennowntas father)..Ap ta pio theika..:D

EIMAI KORITSI
:angryfire :angryfire :angryfire

manta-rini
10-12-2006, 01:56
Thimamai k kala pou skasei o steve ap to America meta mousia k thn kotsida k eixe porwsh me tis Harley..K elege synexeia,A re fatha a re fatha..!!!(ennowntas father)..Ap ta pio theika..:D

Πετρος Φιλιππιδης rocks!!!:-) Kαι τι δεν θυμαμαι απο αυτη τη σειρα....π η μια του αδερφη π και καλα μαθαινε ιταλικα τον φωναζε "φρατελο Πετρο"...που του προξενευανε μια Πιπιτσα απο το Βαρθολομιο κ ο Φιλιππιδης οποτε την εβλεπε παθαινε τραλαλα..που σε ενα επεισοδιο ειχε μια γρια που τα ειχε 400 και ελεγε οτι ειναι η κορη της Λεγγορως..:tounge: ..που οι αδεφες του ειχανε στησει κρυφα εναν ραδιοφωνικο σταθμο στο πλυσταριο και κανανε "αισθησιακες εκπομπες":p ..Τρελο γελιο αυτη η σειρα.....και γενικα ολες του Φιλιππιδη..:love2:
(μοιαζει κ λιγο με τον μπαμπα μου..ο Φιλιππιδης εννοω.. :tounge::D )
:wavey: :wavey:

psychastheneia7
10-12-2006, 05:31

Μακεσπαλα, μακεβυζο!!!!

θεικες σειρες.Επισης γαματο ηταν το ΧΑΙ ΡΟΚ απο φιλιππιδη. Αντε να καταμετρηθουν οι ψηφοι. Εχω αγωνια για μπεζο!!!

//ΛΟΛ για το αποπανω με την κορη της Λεγγορως. Το λεγε ο αδερφος μου ολη την ωρα. Μαλιστα ενα βραδυ το λεγε ολο το βραδυ στον υπνο του. Η το αλλο με ποιημα "ΤΟ ΒΟΔΙ': Ενα βοδι στο Λιβαδι...:p

yuxas0eneia7
10-12-2006, 10:42

-Αυτο το σκαφος κανει 100.000.000
-Μηπως εχετε τιποτα αλλο 10.000.000 πιο κατω 10.000.000 πολυ πιο κατω??

... ... ...

-Για γυριστε σελιδα...
-Εχουμε αυτο που κανει 10.000.000
-Ε οχι τωρα το φτηνηναμε παρα πολυ ... Οχι οχι μην ξαναπατε πισω να το φτηνηνουμε λιγο ακομα

(καπως ετσι. παλια τα ξερα ολα απ εξω) πρεπει να ξεθαψω τα dvd-ια με ολα τα επεισοδια

Και μην ξεχνάμε και το φινάλε που έχει φταει στις 30.000 δρχ και λέει:
- Και σκεφτείτε ότι πας στη φιλοζωική και με 20.000 έχεις και φουσκωτό και σκύλο.
- Μα αυτό κάνει 30.000 κε Δόγκανε...
- Ε δε θα μου κάνετε μια καλύτερη τιμή;;;;;;
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

//ΛΟΛ για το αποπανω με την κορη της Λεγγορως. Το λεγε ο αδερφος μου ολη την ωρα. Μαλιστα ενα βραδυ το λεγε ολο το βραδυ στον υπνο του. Η το αλλο με ποιημα "ΤΟ ΒΟΔΙ': Ενα βοδι στο Λιβαδι...:p

Αυτά τα πράγματα δεν έχουν γίνει ποτέ και διαψεύδονται ως ανακριβή
..........................

Bebis
10-12-2006, 14:56
Μακεσπαλα, μακεβυζο!!!!

θεικες σειρες.Επισης γαματο ηταν το ΧΑΙ ΡΟΚ απο φιλιππιδη. Αντε να καταμετρηθουν οι ψηφοι. Εχω αγωνια για μπεζο!!!

"Ma que spala , ma que musculo" ρε συ... μακεβύζο ήταν στα ονειρά σου...

psychastheneia7
10-12-2006, 17:29
"Ma que spala , ma que musculo" ρε συ... μακεβύζο ήταν στα ονειρά σου...

Το λεγε ρε συ.

Καλω τους απανταχου φαν να με επαληθευσουν. Το λεγε στον Καλογηρου για τη γκομενα οπως ελεγε στη γκομενα για τον καλογηρου.

Οσο για το σπελινκγ χεσε με

John_Kouts
11-12-2006, 13:20
Nai nai, to thimamai k gw, to lege...
@ sxizoφρeneia658:sorry...:baby:

chronopete
11-12-2006, 16:05
Ελπιζω να μην αργησα και να καταμετηθει η ψηφος μου:tounge:

Λοιπον...
1.Της Ελλαδος τα παιδια
2.Εκεινες και εγω
3.Μεν και Δεν

Οτι και να μου λετε Μπεζοs is by far the best στην ελληνικη κωμωδια...Λιωνω με Κακαλο,Καραβανεα,Τζοβανι,Βλαχο,Χλαπατσα και τον αλλον το ξενερωτο...Και Δογκανος απαιχτος.."Ελα παιδι μου εδω,δωσε μου ολα τα λουλουδια..Ποσο κανουν??..Παρτα ολα πισω..:tounge: :tounge: "

psychastheneia7
16-12-2006, 01:47
Τι θα γινει ρε αρμοδια οργανα με αυτη την καταμετρηση???

Πλαπουτα τον λεγαν και ηταν πολυ κορυφη και αυτος!!!
ΠΛΑΠΟΥΤΑΣ!! ΠΛΑΠΟΥΤΑΣ!!! ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ. ΑΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΒΛΗΜΑΤΑ ΑΕΡΟΣ ΑΕΡΟΣ

Θα σας δειξω εγω. βρωμοτεκναδες

TopGear
16-12-2006, 02:24
1.Κάκαλος (με διαφορά το καλύτερο για μένα - ειδικά ο πρώτος κύκλος με τα τρελά ηχητικά εφέ :D :D :D. Πιστεύω ότι πέτυχε τόσο πολύ γιατί παραήταν ερασιτεχνικό, λες και είχαν πάρει απλά μια κάμερα και τραβάγανε αυτοσχεδιάζοντας!!! Θυμηθείτε Καραβανέα, Χλαπάτσα, Μπουμπού και όλο το επιτελείο της "καραγκιοζιάς" γενικά... Ψηφίζω το καλύτερο επεισόδιο αυτό με τις βασιλόπιτες με τα άπειρα ηχητικά εφέ και ευφυολογήματα!!!)

2.Απαράδεκτοι

3.Τα σύνορα της αγάπης (πλάκα κάνω :D :D :D ). Διορθωμένο:Στο παρά πέντε

Υ.Γ.Θεωρώ πως θα είχε εξελιχθεί σε τρελή επιτυχία το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή" (αν είχε ολοκληρωθεί φυσικά) λόγω των πολύ γρήγορων και έξυπνων διαλόγων. :wavey:

Spirit_L
16-12-2006, 03:36
Ας παραθεσω κι εγω τις δικες μου προτιμησεις λοιπον:
1.Δυο ξενοι(για παντα...γελιο μεχρι δακρυων)
2.Της Ελλαδος τα παιδια(τα σπαει παντα οσες φορες και να επαναληφθει)
3.Κων/νου και Ελενης(ατακες που δεν ξεχνιουνται ποτε)

Οσο για το "τι ψυχη θα παραδωσεις μωρη" συμφωνω με TopGear...απιστευτοι ρολοι,τρελες και πετυχημενες ατακες...

Aris_dj_77
16-12-2006, 04:38

re paidia pote den katalava giati kopike......

to evlepa fanatika.....paizei na ekselisotan se para poli kalo sirial......

TopGear
16-12-2006, 04:52
re paidia pote den katalava giati kopike......

Τσακώθηκαν κάποιοι βασικοί πρωταγωνιστές μεταξύ τους, αλλά και με τους Ρήγα-Αποστόλου.

TopGear
18-12-2006, 04:00
Results?????

ieremias
27-12-2006, 23:17
1)Κων/νου & Ελένης
2)Εγκλήματα
3)Είσαι το ταίρι μου
Ακολουθουν Δόγκανος,της Ελλάδος τα παιδιά,και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή

Πάντως δοθείσης της ευκαιρίας να δοξάσω το μεγαλείο και την απόλυτη ποιότητα της 10ης εντολής σειρα βγαλμένη απο ενα άλλο είδος τηλεόρασησς τόσο μα τόσο εκλεπτυσμένο

otto
28-12-2006, 01:15
Results?????

Η ψηφοφορία θα λήξει με την έλευση του νέου έτους.

Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν την πρωτοχρονιά.

Καλές γιορτές σε όλους! :-)

hooligan13
28-12-2006, 02:20
1.Aparadektoi
2.Ths ellados ta paidia
3.Egglhmata

8umatai kanenas mia palia(arketa palia, peripou oso oi aparadektoi) seira
me ton piata? nomizw legotan "ta mpakouria"?

psychastheneia7
28-12-2006, 04:01
Προσπαθωντας να θυμηθω αυτο που εγραψε ο φιλος μου ρθε στο μυαλο το ΕΚΜΕΚ ΠΑΓΩΤΟ

Α ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΜΩΡΗ ΚΩΛΟΓΡΙΑ!!!

Ποσο τα εχωνε ο τυπος.. πωπω θεικο

Btw hooligan δεν παιζει να λες μια με τον Βαλαβανιδη (εναν κοντο χοντρο)?
Δε νομιζω να ειχε παιξει με τον Πιατα. Αλλη θα λες μαλλον.
Αν λες αυτη ομως δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη πως λεγεται αλλα αυτη ειναι ζητημα λεπτων να το θυμηθω

TopGear
28-12-2006, 04:06
1.Aparadektoi
2.Ths ellados ta paidia
3.Egglhmata

8umatai kanenas mia palia(arketa palia, peripou oso oi aparadektoi) seira
me ton piata? nomizw legotan "ta mpakouria"?

Ναι. Έπαιζε και ο ΑΛκίνοος Ιωαννίδης μαζί με τον Τόνυ Δημητρίου. Το έδειχνε θυμάμαι το 2003 καθημερινά κατά τις 5 τα ξημερώματα ο ΑΝΤ1, γύρω στο Φεβρουάριο-Μάρτιο κτλ.

Επίσης άλλο άκυρο-καμμένο, πρόγευση του Κάκαλου, ήταν το άλλο σήριαλ του Μπέζου "Θα μιλήσεις με το δικηγόρο μου" που συμπρωταγωνιστούσε με τη σύζηγό του Ναταλία Τσαλίκη. Καταστάσεις με τρελές ατάκες, παιδικό, αλλά πετυχημένο χιούμορ και ένας εντελώς χύμα Μπέζος, που όπως προανάφερα προϊδεάζει για το τι θα ακολουθούσε 1-2 χρόνια μετά... :D :D :D

hooligan13
28-12-2006, 04:18
Σωστος, επαιζε και ο αλκινοος, τωρα που'τοπες το θυμηθηκα.
Θυμαμαι παντως αμυδρα οτι ηταν ψιλοκαμμενη σειρα.

Επισης μια αλλη ακυρη που μου'σκασε πριν λιγο ειναι το"συγκατικοι στη τρελα"
με χαικαλη, πανοπουλου, γιουλακη:D :p
Α ρε στην αρχη των 90's εβαζε τα καλυτερα:p

//edit. καλα psychas8eneia τι μου θυμησες με το ΕΚΜΕΚ ΠΑΓΩΤΟ, ΚΟΡΥΦΗ μαν

vaguraw
28-12-2006, 05:07
me alkinoo
teletampis

milanezos
29-12-2006, 15:58
1) Εισαι το ταιρι μου
2) Απαραδεκτοι
3) Δυο ξενοι

Candice00
31-12-2006, 22:23
1. Απαράδεκτοι
2. Στο παρά πέντε
3. Κων/νου και Ελένης

killer_instinct
31-12-2006, 23:25
1. Singles
2. Είσαι το ταίρι μου
3. Δύο ξένοι

μετά έχω (όχι με σειρά προτίμησης απαραίτητα)
Σ΄αγαπώ, μ΄αγαπάς
Εγκλήματα
Κι οι παντρεμένοι έχουν ψυχή
Dolce vita
Απαράδεκτοι

κ.α.

Happy 2007! :-) :wavey:

otto
02-01-2007, 17:49
Ψηφίσαμε και αποφασίσαμε, το τοπ 10 των ελληνικών σειρών για εμάς τους φοιτητές του di είναι:

1. Απαράδεκτοι 54 πόντοι:-) :-) :-)
2. Της Ελλάδος τα παιδιά 46 πόντοι:-) :-)
3. Εγκλήματα 42 πόντοι:-)
-----------------------------------------------

4. Είσαι το ταίρι μου 28 πόντοι
5. Εκείνες κι εγώ 25 πόντοι
6. Στο παρά πέντε 24 πόντοι
7. Δύο ξένοι 20 πόντοι
- Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή 20 πόντοι
9. Κων/νου και Ελένης 19 πόντοι
10. Σ'αγαπώ, μ'αγαπάς 12 πόντοι
-----------------------------------------------

Και ακολούθησαν:

11. Singles 11 πόντοι
12. Σαββατογεννημένες 7 πόντοι
13. Δέκα Λεπτά Κήρυγμα 6 πόντοι
14. Οι Μεν και οι Δεν 5 πόντοι
15. Οι στάβλοι της Εριέττας Ζαΐμη 4 πόντοι

Ενώ υπήρξαν και οι εξής "one man" επιλογές:
Αυθαίρετοι (3 πόντοι),
Κάπου σε ξέρω (2 πόντοι), Ο κακός βεζύρης (2 πόντοι), Άκρως οικογενειακόν (2 πόντοι), Ταύρος με Τοξότη (2 πόντοι), Το δις εξαμαρτείν (2 πόντοι),
Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή (1 πόντος), Είμαστε στον αέρα (1 πόντος), Άνω κάτω το Σαββάτο (1 πόντος)

Τα περισσότερα "άριστα" (3ποντα, όπως τα 12ρια στη Eurovision :p ) τα είχαν οι "Απαράδεκτοι" (12 3ποντα), και μετά τα "Εγκλήματα" και "Της Ελλάδος τα παιδιά" με 8 3ποντα το καθένα.

24 άτομα έδωσαν πόντους στους "Απαράδεκτους", 22 στης "Ελλάδος τα παιδιά" και 19 στα "Εγκλήματα". Ήταν δηλαδή οι σειρές με το πολυπληθέστερο fan club.

Συνεπώς το top 3 μας συγκέντρωσε μακράν τις προτιμήσεις των περισσοτέρων μας και έχει ξεχωρίσει με άνεση από όλες τις υπόλοιπες σειρές στο βαθμολογικό πίνακα...

Χρυσό μετάλλιο σεναρίου στη Δήμητρα Παπαδοπούλου! Αξιοσημείωτο είναι ότι και το χάλκινο μετάλλιο αλλά και η 4η θέση ανήκουν στον Λευτέρη Παπαπέτρου για τις απολαυστικότατες σειρές "Εγκλήματα" και "Είσαι το ταίρι μου".

'Εκπληξη ότι στο top 5 δεν υπάρχουν σειρές ούτε του Καπουτζίδη (πρώτη εμφάνιση στην έκτη θέση), ούτε των Ρήγα-Αποστόλου (τους συναντάμε πρώτη φορά στην 7η θέση) αλλά ούτε και του Χάρη Ρώμα, που πλασάρεται στην 9η θέση με το "Κων/νου και Ελένης", με έναν μόλις πόντο διαφορά από την 7η θέση.

Όσο για τη σκηνοθεσία, ο Αντώνης Αγγελόπουλος έχει "στρογγυλοκαθίσει" στην 3η, στην 4η και στην 6η θέση. ("Εγκλήματα", "ταίρι", "παρά 5")

Ο Γιάννης Μπέζος είναι κατά βάθος η "λατρεία" μας (και όχι ο Ιάσων Παπαπέτρου) γιατί σαν Γιάννης με non-mainstream σεξουαλικές προτιμήσεις, σαν Κάκαλος και σαν Ζάχος Δόγγανος τα πήρε όλα κι έφυγε! Βρίσκεται στην πρώτη θέση, στη δεύτερη, και -λες και δεν του έφταναν δύο μετάλλια- ήρθε και κάθισε και στην πέμπτη!

Τέλος το "Κων/νου και Ελένης" κερδίζει το άτυπο βραβείο της σειράς που βλέπεται πιο άνετα από κάθε άλλη στις επαναλήψεις γιατί όλοι οι ψηφοφόροι της είχαμε να το λέμε αυτό! ;-)

:wavey: Happy new year! :wavey:

psychastheneia7
02-01-2007, 18:16
TΟΥΣ ΤΣΑΚΙΣΑΜΕ!!!

ΜΠΕΖΟΣ Forever