PDA

Επιστροφή στο Forum : Είναι οι γυναίκες "πουτάνες" σε μία σχέση ναι ή όχι??

Σελίδες : [1] 2

Guest
06-05-2006, 17:05
Ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

larry_tsoukou
06-05-2006, 17:22
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Papageorge
Εγώ προσωπικά θα πω ένα πράγμα..Τις σιγανοπαπαδιές και τις μυξοπαρθένες να φοβάστε...Καλύτερα η κοπέλα να συμπεριφέρεται κάπως πιο ανοιχτά με όλους και να σε κάνει να ζηλεύεις παρά να υποτίθεται ότι είναι μικρό αθώο κοριτσάκι με αγγελικό πρόσωπο και μετά να εξελιχτεί σε μεγάλη κάρια...
opos leei kai i ypografi sou ...milises...!egrapses pali...!prosopika pistevo kathe ginaika krivei mia poutana mesa tis...!se diaforous tomeis...!oxi aparaitita na keratosei alla sto otidipote!mporei na se kanei xoma kai na poneseis poli kai to kserei..!kaikes!

The Gravedigger
06-05-2006, 20:06
μμμ τα σιγανα ποταμακια να φοβασαι...

αυτες π ειναι ησυχες ,θεοσεβουμενες,καλες ειναι οι χειροτερες, μεγαλες καριολες....απο αυτες τα περιμενεις ολα..δε μιλανε πολυ αλλα σκεφτονται ολη την ωρα...

τωρα αυτες π ειναι έξω καρδια, λένε πολλά, κάνουν τις πουτανιτσες ,ειναι οι καλυτερες κοπελες :-)

Nick77
06-05-2006, 20:38
Nαι αλλά αυτές το βλέπεις ότι σε κερατώνουν :D
Το αποτέλεσμα το ίδιο δεν είναι?
Όλες πουτάνες είναι ανεξαιρέτως πάντως μην το ψάχνετε. Και σε κάθε σχέση λέμε σαν ηλίθιοι "κάτσε ρε αυτή είναι διαφορερική". Ε μετά από λίγο καιρό καταλήγουμε: "Αυτή ήταν η πιο π...... από όλες ;-)

human
06-05-2006, 21:28
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από larry_tsoukou

opos leei kai i ypografi sou ...milises...!egrapses pali...!prosopika pistevo kathe ginaika krivei mia poutana mesa tis...!se diaforous tomeis...!oxi aparaitita na keratosei alla sto otidipote!mporei na se kanei xoma kai na poneseis poli kai to kserei..!kaikes!

μαλακα τωρα θα πιασω τη δικια σου να της δειξω το post σου να γελασουμε λιγακι.α,και για το θεμα:ναι,ολες ειναι πουτανες αλλα οι πουτανομυξοπαρθενες ειναι οι καλυτερες γιατι μετα το "κυρηγμα" της ρομαντικης σχεσης εξηγουνται με μια πεοθηλασια... :o

Soulfeeling
06-05-2006, 23:21
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Papageorge
Εγώ προσωπικά θα πω ένα πράγμα..Τις σιγανοπαπαδιές και τις μυξοπαρθένες να φοβάστε...Καλύτερα η κοπέλα να συμπεριφέρεται κάπως πιο ανοιχτά με όλους και να σε κάνει να ζηλεύεις παρά να υποτίθεται ότι είναι μικρό αθώο κοριτσάκι με αγγελικό πρόσωπο και μετά να εξελιχτεί σε μεγάλη κάρια...

...αν και όλοι έχουμε κάποιες εμπειρίες που οδηγούν σε τέτοιες τοποθετήσεις, έχω καταλήξει στην άποψη οτι η αιτία που εμφανίζονται με τέτοια συμπεριφορά γενικά, αποδίδεται στην έλλειψη συστήματος αρχών και την κυκλοθυμία τους, μερικές φορές και σε ένα άδηλο και αδυσώπητο ανταγωνισμό μεταξύ των....... Είναι ο,τι πιό άγριο, συνάμα και όμορφο, για τούτο και προκλητικό, θηλαστικό κυκλοφορεί στον πλανήτη...! Είναι "δέκτης", άρα ρυθμίζει και ξέρει,πότε,πώς,αν και τί είδους "πρίζα" θέλει να δέχεται.....
...Και ο σοφός λαός μας λέει παροιμιωδώς : " Η γάτα κάθεται μόνο όταν θέλει να χαϊδευθεί.."

:wavey: :smokin:

larry_tsoukou
07-05-2006, 01:41
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από human

μαλακα τωρα θα πιασω τη δικια σου να της δειξω το post σου να γελασουμε λιγακι.α,και για το θεμα:ναι,ολες ειναι πουτανες αλλα οι πουτανομυξοπαρθενες ειναι οι καλυτερες γιατι μετα το "κυρηγμα" της ρομαντικης σχεσης εξηγουνται με μια πεοθηλασια... :o
giati malak esi den exeis kopela...?enia sou ola ta ksero kai ayto to post sou tha tis deikso... ;-) :D

human
07-05-2006, 02:22
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Nick77
Nαι αλλά αυτές το βλέπεις ότι σε κερατώνουν :D
Το αποτέλεσμα το ίδιο δεν είναι?
Όλες πουτάνες είναι ανεξαιρέτως πάντως μην το ψάχνετε. Και σε κάθε σχέση λέμε σαν ηλίθιοι "κάτσε ρε αυτή είναι διαφορερική". Ε μετά από λίγο καιρό καταλήγουμε: "Αυτή ήταν η πιο π...... από όλες ;-)
γι αυτο κοιτα να περνας καλα με ολες....

B1LL
07-05-2006, 15:40
Paides to 90% twn kopeliwn mageuoun me ta logia touss k to kounima.... Osoi ta pisteuoume k ginomaste sklavoi twn matiwn mas... "klarinopaixtes" sto telos..... Osoi exoume mathei to paramuthi, menoume psuxroi, k ean apodeiksei auta pou leei h gkomena kalwsss.... alliws makrua k allargaa..... mouxaxaxaxaxaxa

:D :D :D :D

The Gravedigger
07-05-2006, 19:56
oles poytanes einai apla orimsenes einai pio poly apo tis alles h ligotero
einai default installation

opws k oloi oi adres einai vlakes
:p

human
08-05-2006, 03:24
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από The Gravedigger
oles poytanes einai apla orimsenes einai pio poly apo tis alles h ligotero
einai default installation

opws k oloi oi adres einai vlakes

ναι ειμαστε μεγαλοι μαλακες.κοιταμε μονο το πουλι μας και γι αυτο δικαιολογω τις γυναικες

Nick77
08-05-2006, 10:21

ναι ειμαστε μεγαλοι μαλακες.κοιταμε μονο το πουλι μας και γι αυτο δικαιολογω τις γυναικες

Εγώ γιατί νομίζω ότι εκ φύσεως εκείνες κοιτάνε ΜΟΝΟ το πουλί μας? :D

nikoscbr
08-05-2006, 16:39
Χωρις παραμυθια τωρα παιδια,δυστυχως ετσι ειναι,ολες ειναι λιγο η πολυ πουτανες,καμμια δεν εχει μπεσα ουτε και ειλικρινεια.Δυστυχως και λυπαμαι πολυ που το λεω αλλα ετσι ειναι,εγω οταν ημουνα νεος εβλεπα τις γυναικες και τις σχεσεις πολυ πιο ρομαντικα,ημουνα ειλικρινης,δεν γουσταρα υποκρισια και ψεματα κλπ...Ε,ειδα οτι δεν θελουνε ευθυτητα,ειλικρινεια και μπεσα στη σχεση μας μαζι τους,αλλα παραμυθακια,κολπακια,απο δω κι απο κει και τα λοιπα...Για κανα χρονο χτυπιομουνα π.χ. για να ξεπερασω μια αρχικη σχεση ενω η λεγαμενη,μεσα σε τρεις βδομαδες ταφτιαξε κανονικα με αλλον,σα να μην τρεχει τιποτα...Και ειδα και αλλες περιπτωσεις με παρομοια συμπεριφορα κι ενα εχω να σας πω,παιδια: τα περι δηθεν "αδυνατου" φυλλου και λοιπα ειναι παπαριες,οι αντρες ειναι το αδυνατο φυλλο...ειμαστε πολυ πιο ντομπροι,ευθεις και απειρως πιο συναισθηματικοι σε συγκριση με τις γυναικες...
Ε,αφου εφαγα καπακι μερικες απογοητευσεις,συνειδητοποιησα την πραγματικη κατασταση κι εβαλα πλεον μυαλο: ολες ειναι -δυστυχως- πουτανες (με την εννοια της ψευτιας και της υποκρισιας στη συμπεριφορα τους) πλην απειροελαχιστων εξαιρεσεων,κυριολεκτικα μετρημενων στα δαχτυλα...Πλεον,δεν εμπιστευομαι καμμια τους και δεν πα να λενε στα λογια τις γνωστες μαλακιες "περι συναισθηματων και αγαπης και επικοινωνιας και μπλα-μπλα" τριχες παιδια και μην δινετε καμμια βαση σ'αυτα: δυο πραγματα τις ενδιαφερουν,το χρημα και η πολυ,μα πολυ καλη εξωτερικη εμφανιση(δηλαδη μπρατσα και λοιπα) τα αλλα που λενε στα λογια ειναι παραμυθακια...
Δυστυχως και παλι γιατι δε θα τα'γραφα αυτα αν δεν ειχα καει,αλλα ετσι ειναι: ολες ειναι πουτανες,αλλες περισσοτερο,αλλες λιγοτερο...παντως εγω τουλαχιστον μεχρι τωρα δεν εχω συναντησει γυναικα που να εχει μπεσα και να φερεται εντιμα και με ευθυτητα,χωρις πουστιες δηλαδη...Γι'αυτο λοιπον μην αφηνεστε και μη δινετε βαση στα λογια τους αλλα στην συμπεριφορα τους στην πραξη... :smokin:

Nick77
08-05-2006, 19:13
Γυναίκα με ευθύτητα δεν υπάρχει. Εκείνες θέλουν να είμαστε εμείς ειλικρινείς, ενώ αυτές καθημερινά μας αραδιάζουν ένα σωρό ψέματα, από τα οποία ζήτημα είναι αν παίρνουμε χαμπάρι το 20% (δεν είναι υπερβολή). Γυναίκα και συναίσθημα είναι δυο παράλληλες ευθείες που δεν συναντιούνται ποτέ. Μια μόνο φορά στην ζωή της μια γυναίκα εξιδανικεύει στο μυαλό της 'εναν άντρα με τον οποίο θα κολλήσει. Και αυτό για δικούς της και μόνο λόγους. Μπορεί π.χ. να μην είναι ιδιαίτερα όμορφος ή λεφτάς.

The Gravedigger
08-05-2006, 19:18
η μαλακία με μενα είναι οτι καταλαβαινω ποτε η άλλη μ λεει ψέμματα κ τα πιο ασημαντα...αρχικα χαλιόμουν αλλα μετα συμβιβάστηκα οτι όλες λένε τα ψεμματάκια τους, οταν αντιληφθω όμως οτι ειναι κακόβουλα ψέμματα ..τοτε αλίμονο της :p

human
09-05-2006, 03:20
η μαλακία με μενα είναι οτι καταλαβαινω ποτε η άλλη μ λεει ψέμματα κ τα πιο ασημαντα...αρχικα χαλιόμουν αλλα μετα συμβιβάστηκα οτι όλες λένε τα ψεμματάκια τους, οταν αντιληφθω όμως οτι ειναι κακόβουλα ψέμματα ..τοτε αλίμονο της :p

ΕΤΣΙ!!!βετο ακομα και στα χαζα ψεματα(γιατι και η μαλακια εχει ορια...)

nikoscbr
10-05-2006, 08:41
Γυναίκα με ευθύτητα δεν υπάρχει. Εκείνες θέλουν να είμαστε εμείς ειλικρινείς, ενώ αυτές καθημερινά μας αραδιάζουν ένα σωρό ψέματα, από τα οποία ζήτημα είναι αν παίρνουμε χαμπάρι το 20% (δεν είναι υπερβολή). Γυναίκα και συναίσθημα είναι δυο παράλληλες ευθείες που δεν συναντιούνται ποτέ. Μια μόνο φορά στην ζωή της μια γυναίκα εξιδανικεύει στο μυαλό της 'εναν άντρα με τον οποίο θα κολλήσει. Και αυτό για δικούς της και μόνο λόγους. Μπορεί π.χ. να μην είναι ιδιαίτερα όμορφος ή λεφτάς.

παντως απ'οτι βλεπω ολοι οσοι απαντησαν συμφωνουν στο αρχικο ερωτημα...αυτο λεει κατι για τη συμπεριφορα των γυναικων,η ειναι ιδεα μου; :smokin:

Nick77
10-05-2006, 09:10
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από nikoscbr

παντως απ'οτι βλεπω ολοι οσοι απαντησαν συμφωνουν στο αρχικο ερωτημα...αυτο λεει κατι για τη συμπεριφορα των γυναικων,η ειναι ιδεα μου; :smokin:

Koίταξε αν δεις, νομίζω ότι σήμερα σε ΌΛΕΣ τις γυναίκες υπάρχει το χαρακτηριστικό Που**να-Καρ**λα. It's a part of their DNA. Και ολοένα και συχνότερα ανακαλύπτω πόσο κοινά φέρονται μεταξύ τους. Όλες την ίδια συμπεριφορά έχουν. Τα ίδια νάζια, τις ίδιες παρλαπίπες. Αν τις αποκαλέσεις "μωρή" δε, είναι σίγουρο ότι θα τους ανέβει η πίεση στο διπλάσιο. Τσ**λα να την πεις πιο ήπια θα αντιδράσει. Τόσο κομπλεξικές είναι :p

nikoscbr
10-05-2006, 15:24
φιλε μου,το καταλαβαινω αυτο που λες,αλλωστε εγω δεν ειμαι παντρεμενος-ουτε και προκειται δηλαδη- αλλα το βρισκω απολυτο το να λες οτι ΟΛΕΣ ντε και καλα ειναι π.. η οτι ειναι στο DNA τους,δεν ειναι υπερβολικο αυτο; οπως ειπα πριν,εχω αρνητικες εμπειριες κι εχω "καει" απο τη συμπεριφορα τους,και εν μερει συμφωνω οτι οι περισσοτερες φερονται ετσι,πουστικα και χωρις μπεσα.Αλλα ε,μου φαινεται τραβηγμενο απ'τα μαλια το οτι ειναι π... επειδη ταχα μου ειναι στο DNA τους,στα γονιδια τους...Επειδη εχει τυχει να γνωρισω και καποιες,ελαχιστες εξαιρεσεις που ητανε πολυ ενταξει,φερονταν εντιμα δηλαδη,αλλο τωρα οτι δεν ετυχε να προκυψει κατι με καποια απ'αυτες.Απλα,επειδη πλεον εχω λογω εμπειριας και ηλικιας την ωριμοτητα να διακρινω -και να απορριψω φυσικα- μια ψευτικη συμπεριφορα εκ μερους τους,ειμαι παρα πολυ επιφυλακτικος και "κραταω πισινη" που λενε,δεν κρινω απο τα λογια η τις πρωτες εντυπωσεις..Η αληθεια ειναι ομως,οτι ειναι απειροελαχιστες οι εξαιρεσεις,οσες δηλ φερονται εντιμα,χωρις ψευτιες,ναζια και κολπακια κι αυτο νομιζω φαινεται κι εδω απο τις απαντησεις στο θεμα.
Και επισης,δεν πιστευω στο παραμυθακι περι "ασθενους" φυλλου η τις ηλιθιες φεμινιστικες θεωριες...αυτα ειναι για μαζικη καταναλωση,αμα τις ζησεις απο κοντα βλεπεις οτι οχι μονο "αδυνατο" φυλλο δεν ειναι αλλα ακριβως το αντιθετο...
Πολυ θα ηθελα να υπηρχε καποια που να μην παιζει αυτα τα παιχνιδια και να ειναι ανοιχτομυαλη,χωρις παρωπιδες και ριζοσπαστικη σα χαρακτηρας,αλλα βλεπεις τετοιες περιπτωσεις η δεν υπαρχουν,η ειναι απειροελαχιστες (και συνηθως πιασμενες) επομενως δυο επιλογες υπαρχουν: η μενεις μονος,οπως εγω,η συμβιβαζεσαι με τη γνωστη συμπεριφορα τους.Και οι συμβιβασμοι παντως,κατα τη γνωμη μου εχουν τα ορια τους... :smokin:

human
10-05-2006, 17:15
το πιο σωστο ειναι να παραδεχτουμε πως αντρες γυναικες κοιταμε να πηδηξουμε και δε μας νοιαζει και τοσο ο αλλος(ευτυχως υπαρχουν και εξαιρεσεις)

nikoscbr
10-05-2006, 19:49
Οχι αγαπητε,ΔΕΝ κοιτανε ολοι μονο να πηδηξουνε και υπαρχουνε ΠΟΛΛΟΙ αντρες (πιθανον και γυναικες) που τους νοιαζει ο αλλος.
Και ΔΕΝ μπορεις να πηδηξεις,αν εισαι εστω και λιγο συναισθηματικος,χωρις να νοιωθεις συναισθηματα ελξης και τρυφεροτητας για τον αλλο,δεν ειναι μια διαδικασια που την κανεις χωρις να νοιωθεις τιποτα,εγω τουλαχιστον ΔΕΝ λειτουργω ετσι,με τιποτα.Αμα το προβλημα σου ειναι μονο το να πηδηξεις,παρε τη χρυση ευκαιρια π.χ. εχει δεκαδες αγγελιες για πορνεια (μασσαζ το λεμε τωρα..) αλλα αν εισαι ανθρωπος με συνειδηση και συναισθηματα,ΔΕΝ σε ενδιαφερει καθολου απλως το να πηδηξεις,αλλα το να μοιραστεις αγαπη,τρυφεροτητα και ομορφα συναισθηματα με το/τη συντροφο σου.Αυτη ειναι και η διαφορα μεταξυ του "κανω ερωτα" η "κανω σεξ" με καποιον/α,αλλιως αγαπητε μου,αν εχουμε φτασει στο σημειο του να θελουμε απλως να "πηδηξουμε" και τιποτα παραπερα,δεν ειμαστε αξιοι να λεγομαστε ανθρωποι,αλλα ζωα ! :angryfire

Sotiria
10-05-2006, 20:59
Οχι αγαπητε,ΔΕΝ κοιτανε ολοι μονο να πηδηξουνε και υπαρχουνε ΠΟΛΛΟΙ αντρες (πιθανον και γυναικες) που τους νοιαζει ο αλλος.
Και ΔΕΝ μπορεις να πηδηξεις,αν εισαι εστω και λιγο συναισθηματικος,χωρις να νοιωθεις συναισθηματα ελξης και τρυφεροτητας για τον αλλο,δεν ειναι μια διαδικασια που την κανεις χωρις να νοιωθεις τιποτα,εγω τουλαχιστον ΔΕΝ λειτουργω ετσι,με τιποτα.Αμα το προβλημα σου ειναι μονο το να πηδηξεις,παρε τη χρυση ευκαιρια π.χ. εχει δεκαδες αγγελιες για πορνεια (μασσαζ το λεμε τωρα..) αλλα αν εισαι ανθρωπος με συνειδηση και συναισθηματα,ΔΕΝ σε ενδιαφερει καθολου απλως το να πηδηξεις,αλλα το να μοιραστεις αγαπη,τρυφεροτητα και ομορφα συναισθηματα με το/τη συντροφο σου.Αυτη ειναι και η διαφορα μεταξυ του "κανω ερωτα" η "κανω σεξ" με καποιον/α,αλλιως αγαπητε μου,αν εχουμε φτασει στο σημειο του να θελουμε απλως να "πηδηξουμε" και τιποτα παραπερα,δεν ειμαστε αξιοι να λεγομαστε ανθρωποι,αλλα ζωα ! :angryfire

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο...

human
10-05-2006, 21:54

αν κοιταγες προσεκτικα το μηνυμα που εστειλα θα καταλαβαινες οτι ανηκω στις εξαιρεσεις που αναφερω(γι αυτο ειπα και ευτυχως) :-) μην τα λες αυτα σε εμενα λοιπον.α και υπαρχουν και μονογαμικα ζωα(πιγκουινοι πχ)

Soulfeeling
10-05-2006, 23:07

..πως αντιλαμβάνομαι οτι γίνεται το παιχνίδι τους...
Ο άνδρας υπακούει στην λογική,τα συναισθήματα,τον αμοιβαία αποδεκτό κοινωνικό τρόπο ζωής με τους άλλους ανθρώπους και στην βιολογική του ορμή.Κοινό μας χαρακτηριστικό η ικανοποίηση της libido. Η γυναίκα τα αντικρούει όλα αυτά γιατί απλά γνωρίζει οτι οι περισσότεροι,είτε έτσι ,είτε αλλιώς έχουμε,λίγο ή πολύ, τα παραπάνω...και γνωρίζει επίσης οτι αυτά θα τα έχουμε ανά πάσα ώρα και στιγμή που θα τα ζητήσει(=επιδιώξει). Αρα της είμαστε δεδομένοι..! Είμαστε το μήλο στα χέρια της, μόνο που δεν αρκείται σε μία "δαγκωνιά" μας,αφού την ...προπατορική της πατέντα την πήρε χαμπάρι ο ελεγκτής της (Θεός) και την απέπεμψε απο τις απολαύσεις μαζί με τον χαζό και λιγούρη άνδρα... Ετσι η σωφροσύνη μας και οι αρετές μας - διότι συμμορφωθήκαμε μετά την "δαγκωνιά" -, τις είναι γνωστές και "ελέγξιμες" :D :D Μας πετά λοιπόν το δαγκωμένο μήλο για να "ξαναδαγκώσουμε" σε μεριά που ο..."ελεγκτής" αδιαφορεί, αφού αμαρτία ομολογημένη ουκ έστιν αμαρτία (=σου λέει) και άρα όποιος/α έχει αμαρτήσει την αμαρτία δεν την φοβάται... Ετσι λοιπόν τον παγιδεύει με τερτίπια, τον αφήνει στο .."μούσκιο" :D :D και αν δεν "πιάσει" αλλού έρχεται και τον "τραγανίζει" ...Εμείς δε..,τον "ύπνο του δικαίου"

human
10-05-2006, 23:47
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Soulfeeling

..πως αντιλαμβάνομαι οτι γίνεται το παιχνίδι τους...
Ο άνδρας υπακούει στην λογική,τα συναισθήματα,τον αμοιβαία αποδεκτό κοινωνικό τρόπο ζωής με τους άλλους ανθρώπους και στην βιολογική του ορμή.Κοινό μας χαρακτηριστικό η ικανοποίηση της libido. Η γυναίκα τα αντικρούει όλα αυτά γιατί απλά γνωρίζει οτι οι περισσότεροι,είτε έτσι ,είτε αλλιώς έχουμε,λίγο ή πολύ, τα παραπάνω...και γνωρίζει επίσης οτι αυτά θα τα έχουμε ανά πάσα ώρα και στιγμή που θα τα ζητήσει(=επιδιώξει). Αρα της είμαστε δεδομένοι..! Είμαστε το μήλο στα χέρια της, μόνο που δεν αρκείται σε μία "δαγκωνιά" μας,αφού την ...προπατορική της πατέντα την πήρε χαμπάρι ο ελεγκτής της (Θεός) και την απέπεμψε απο τις απολαύσεις μαζί με τον χαζό και λιγούρη άνδρα... Ετσι η σωφροσύνη μας και οι αρετές μας - διότι συμμορφωθήκαμε μετά την "δαγκωνιά" -, τις είναι γνωστές και "ελέγξιμες" :D :D Μας πετά λοιπόν το δαγκωμένο μήλο για να "ξαναδαγκώσουμε" σε μεριά που ο..."ελεγκτής" αδιαφορεί, αφού αμαρτία ομολογημένη ουκ έστιν αμαρτία (=σου λέει) και άρα όποιος/α έχει αμαρτήσει την αμαρτία δεν την φοβάται... Ετσι λοιπόν τον παγιδεύει με τερτίπια, τον αφήνει στο .."μούσκιο" :D :D και αν δεν "πιάσει" αλλού έρχεται και τον "τραγανίζει" ...Εμείς δε..,τον "ύπνο του δικαίου"

δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα νομιζω.....

Nick77
11-05-2006, 08:02
Aμ έλα που είναι. Δύσκολα ένας άντρας μπορεί να αντισταθεί όταν πολιορκείται από μια γυναίκα με... προσόντα.
Όπως έχει πει και η γνωστή κοινωνιολόγος-ψυχολόγος Βέρα Λάμπρου "το νινί σέρνει καράβι".:D
Αλλά νομίζω ότι με την απελευθέρωσή τους, την χιλιοειπωμένη, οι γυναίκες αρέσκονται και στην αρπαχτή σε πολύ μεγάλο βαθμό σήμερα.

human
11-05-2006, 14:43
οντως αυτο ειναι γεγονος.δεν ξερω ομως αν ειναι καλο ή κακο...λετε αυτη η σεξ απελευθερωση και στις γυναικες να αποβει μοιραια;

nikoscbr
11-05-2006, 16:09
δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο,αλλα ξερω οτι προσωπικα εγω τουλαχιστον,σχεση με ψεματα,κολπα και πουστιες δε δεχομαι,κι ας μεινω μονος,δε με ενδιαφερει.Αυτο ειναι βασικο για μενα και το ξεκαθαριζω απο την πρωτη στιγμη κι αν δω οτι συνεχιζεται το ιδιο βιολι,δηλαδη ψεματα,εγωισμος,κολπακια και διπροσωπεια,χαιρετε ! Αλλιως,κοροιδευομαστε,δεν μιλαμε για σχεση,αλλα για κατι αλλο..Χιλιες φορες το προτιμω να ειμαι μονος μου,παρα να εχω μια τετοια υποτιθεμενη "σχεση",που μονο σχεση συντροφικοτητας δε θα ειναι.
Γιατι υπαρχει και κατι που λεγεται ηθικη και αξιοπρεπεια,αρκετα την εχουνε ξεσκισει και ξεφτιλισει τη ζωη μας οι π... οι πολιτικοι,δε θα δεχτουμε τα ιδια και στην προσωπικη μας ζωη... :smokin:

Nick77
11-05-2006, 20:26
Καλά τα λες συνονόματε.
Αλλά καταντάει να είναι και βιολογική ανάγκη κάποια στιγμή να έχουμε μια γυναίκα δίπλα μας. Δεν είναι τόσο εύκολο να πάμε να ζήσουμε σε μια σπηλιά στο βουνό :D
Την γυναίκα που περιγράφεις, είναι λίγο δύσκολο αν όχι ακατόρθωτο να την βρεις. Και αν την βρεις συνήθως είναι καπαρωμένη :-(
Δυστυχώς σήμερα ολες από μικρή ηλικία μπαίνουν στα πρότυπα cosmopolitan και πιστεύουν ότι θα βρουν τύπο με στρωτούς κοιλιακούς, γυμνασμένα πόδια και οπίσθια, αμαξι κάμπριο και γυαλιά gucci. Δεν τον βρίσκουν οι περισσότερες (γιατί ξέχασα να αναφέρω ότι μεγάλο ποσοστό είναι μπάζα), αλλά εμάς τους απλούς μας συγκρίνουν με τα κριτήρια του τέλειου.

Nick77
11-05-2006, 21:08
Αυτές οι ηλικίες μας ενδιαφέρουν :D
Οι πιο μεγάλες είναι είπαμε σε άλλο τόπικ για.... άλλα κόλπα ;-)

The Gravedigger
11-05-2006, 21:31
h syzhthsh phre sovarh troph k prepei me th seira mou na thesw thn "sovarh" dikia mou protash

loipon oi gynaikes den einai oles poytanes, omws einai oles ponhres!!

eksypnes den yparxoun etsi opws adilambanomaste oi adres thn eksypnada...
organopnoun sxedia ktl , asxoloyntai poly me to paixnidi mia sxeshs

OLES ma oles pleon ftiaxnontai epomenos oi axiagamhtes exoun anevei katakoryfa, yparxei megalos adagonismos metaksy ton gynaikon...de nomizo oti yphrxe palia.Ayto de ginetai gia tous adres alal giati zhlevei h mia thn allh, exoyn apisteytes anasfaleies

yfos , exoyn , aytopepoithish den exoun.

epishs twra vlepeis parees apo kopeles mones tous 5 -6 -7 mazi, xeraki xeraki

einai fovismenes, kobleksikes, anorimes
Nomizoun oti me to dysimo, to tsigaro , to clubbing wrimazoun , megalwnoun , eno to myalo toys petaei sta synnefa k den einai realistries.

aytoi p xalane thn piatsa einai oi ligourhdes p tis proskynane, aytoi mas xalane tis douleies

:smokin: :p

human
12-05-2006, 02:56
h syzhthsh phre sovarh troph k prepei me th seira mou na thesw thn "sovarh" dikia mou protash

OLES ma oles pleon ftiaxnontai epomenos oi axiagamhtes exoun anevei katakoryfa, yparxei megalos adagonismos metaksy ton gynaikon...de nomizo oti yphrxe palia.Ayto de ginetai gia tous adres alal giati zhlevei h mia thn allh, exoyn apisteytes anasfaleies

Nomizoun oti me to dysimo, to tsigaro , to clubbing wrimazoun , megalwnoun , eno to myalo toys petaei sta synnefa k den einai realistries.

aytoi p xalane thn piatsa einai oi ligourhdes p tis proskynane, aytoi mas xalane tis douleies

για αλλη μια φορα μιλησες πολυ πολυ σωστα...θανατος στα λιγουρια!ζητω το αντρικο αξιοπρεπες φλερτ(καμακι καλυτερα)

Nick77
12-05-2006, 09:39
Gravedigger, man είσαι επιστήμονας. Δεν έχω τίποτα άλλο να πω. Τα εξέφρασες με τον καλύτερο τρόπο

The Gravedigger
12-05-2006, 14:05
eyxaristo paidia
tha sas pw symvoules p m tis exoun dwsei 2 poly kaloi k ebeiroi filoi

1.O adras thn pataei giati den organonei sxedia ktl, den asxoleitai/varietai exei alla endiaferonta.Omws An o adras einai eksypnos k katastrwsei sxedio gia thn gynaika , paei h gynaika thn gamise.

2.Omws gia na kaneis koumanto mia ponhrh gynaika prepei na eisai 10 fores pio ponhros.

3.MHN LYPASTE KAMIA <---- sofotath symvoulh, dyskolh alla oses fores lyphthika kapoia m vghke se kako :-)

:smokin:

nikoscbr
12-05-2006, 16:21

δε διαφωνω,ετσι ειναι,οι περισοτερες ειναι τελειως ανωριμες στο μυαλο,νομιζουνε οτι θα βρουνε τον πριγκηπα...Αλλα,φταιμε κι εμεις,γιατι τις εχουμε υπερβολικα κολακεψει και παραχαιδεψει...
Δηλαδη,ενω θα επρεπε λογικα,οταν δουμε οτι ειναι ανωριμη και πεταει στα συνεφα,να την προσγειωνουμε στην πραγματικοτητα,ειτε με τη κουβεντα και τη λογικη,ειτε με "φτυσιμο" -δηλαδη πιο αποτομα,ανεχομαστε την ανωριμοτητα και τον υπερμετρο εγωισμο τους,προφανως για να μη μεινουμε μονοι...ε,αμα η αλλη ειναι τοσο εγωιστρια και στοκος που να πιστευει ακομα στον πλουσιο και ομορφο πριγκηπα που την περιμενει στη γωνια,ας φαει και κανενα "φτυσιμο" μπας και συνελθει,μη τη χαιδευετε,δε θα λιωσει...
Δευτερο,σχεση εχω αμα νοιωθω την κοπελα μου σα τη συντροφο μου,αμα την εμπιστευομαι δηλαδη.Αμα ειναι να καθομαι να κανω σχεδιασμους και να παιζω παιχνιδια και να σκεφτομαι: "τωρα τι θελει να πετυχει μ'αυτο και τι κρυβεται απο πισω και πως θα ειμαι 'γω πιο πονηρος και πως θα πετυχω αυτο που θελω" και τετοια,ε τι τη θελω τη σχεση τοτε γαμωτο μου; Σχεση ερωτικη,τρυφεροτητας και συντροφικοτητας θελω γαμωτο μου,οχι να ανταγωνιζομαι τον αλλον,λες και ειμαι πενταχρονο πιτσιρικι...
Τριτο και κυριοτερο: εμενα αν μου αρεσει καποια,δε μου καιγεται καρφακι,αν ειναι φτωχη η πλουσια,τι δουλεια κανει,τι κοινωνικη θεση εχει (σ'αυτο το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ που λεμε ελληνικη κοινωνια)αν εχει περιουσια η οχι και τα λοιπα...Μου αρεσει η ιδια,γι'αυτο ακριβως που ειναι και τα υπολοιπα απο κει και περα δε μ'ενδιαφερουν.
Ελα ομως που ελαχιστες κοπελλες το βλεπουν ετσι,θελουν π.χ. και τα μπρατσα να εχεις και την εμφανιση μοντελου (γιατι αυτες τις μαλακιες τους πιπιλανε το μυαλο τα γυναικεια περιοδικα και η κολοδιαφημιση) και καλο αυτοκινητο και χρημα και δε ξερω και γω τι αλλο θελουνε...
Ε,εδω ειπαμε να κανουμε ΣΧΕΣΗ κοκορομυαλη,οχι εμποριο του τυπου "μου δινεις εσυ χρημα και καλοπεραση κι εγω σεξ" αμα θελω τετοιου ειδους "σχεση" πιο φτηνα μουρχεται να σκασω 50 ευρω και να μουρθει η ρωσιδα στο σπιτι και δε σε πρηζει κιολας..
Γι'αυτο ναι,πιστευω οτι πρωτον ειμαστε πολυ πιο ρεαλιστες και προσγειωμενοι απο τις περισοτερες και δευτερο,φταιμε και μεις γιατι ανεχομαστε τον εγωισμο και την ανωριμοτητα τους,αντι να τις "φτυνουμε".Γι'αυτο εχουμε φτασει στα σημερινα χαλια,αυτες να νομιζουνε οτι θα βρουνε ξερω γω τον πριγκηπα κι εμεις να ειμαστε ειτε μονοι,πικραμενοι και εντελως απογοητευμενοι-οπως εγω π.χ.- ειτε να κοιταμε μονο το σεξ χωρις συναισθηματα η επικοινωνια.
Εγω παντως τοχω ξεκοψει το πραγμα (κι εχω παραμερισει και τη βιολογικη αναγκη που οντως υπαρχει,αγαπητε nick77 αλλα τι να την κανω την αναγκη ξεκομενη απο συναισθηματα;δεν μου λεει τιποτα,δεν λειτουργω ετσι): ψευτικες και δηθεν "σχεσεις" διπροσωπειας,υποκρισιας,εμποριου και της ξεπετας,δηλαδη μονο για το σεξ,ΔΕΝ θελω ΔΕ μ'ενδιαφερουν ΚΑΘΟΛΟΥ.Η θα βρω καποια κοπελλα που θα βλεπει και θα την ενδιαφερει ΜΟΝΟ ο χαρακτηρας,το συναισθημα,η τρυφεροτητα,η ανιδιοτελεια,η συντροφικοτητα,αυτα που συνιστουν ΣΧΕΣΗ δηλαδη και οχι εμπορικη συναλλαγη (μου δινεις χρημα-σου δινω σεξ) και θα αδιαφορει ΠΑΝΤΕΛΩΣ για την εμφανιση και το χρημα,η θα μεινω μονος μου (αλλωστε ειμαι ηδη παρα πολυ καιρο και δε μετανιωσα καθολου για τις επιλογες μου,ουτε στο ελαχιστο) και οσο παρει.Ε,οχι ΔΕ θα τα ξεφτιλισουμε και ολα και ΔΕΝ επιδιωκω σχεση για το σεξ,αλλα για την συντροφικοτητα και την αμοιβαια επικοινωνια και τρυφεροτητα,χωρις κολπα,μαλακιες και παιχνιδια...Ε,κι αμα δεν υπαρχει τετοια κοπελλα πλεον (ξεφτιλιστηκανε ολες,ντιπ για ντιπ δηλαδη;) προτιμω να μεινω μονος μου και να τη χεσω και τη βιολογικη αναγκη !
Αυτα τα ολιγα απο εμενα λοιπον αγαπητοι... :smokin:

The Gravedigger
12-05-2006, 16:50
swstos, symfonoume

einai kourastiko se kapoia fash na tis pprosgeioneis sthn pragmatikothta...den eisai o khdemonas tous...de prepei na xarizeis kastana omws ;-)

ypomonh apla

nikoscbr
12-05-2006, 18:39
Ε,αυτο κανω,αλλα μου τη δινει κιολας με τη μαλακια που τις δερνει ωρες-ωρες... :smokin:

human
12-05-2006, 18:42
στο κατω κατω της γραφης καλυτερα μονος σου παρα να εισαι ενας δαχτυλοδειχτουμενος "μαλακας" το "σκυλακι" της γκομενας.με το χαρακτηρα της σε κερδιζει,με τον αμοιβαιο σεβασμο(ενταξει μην ειμαστε και εμεις γαιδουρια),τη φροντιδα της,την κατανοηση της....η βιολογικη αναγκη καλυπτεται και αλλιως,ευτυχως....

The Gravedigger
12-05-2006, 18:47
kalytera monos para se mia provlhmatikh sxesh.

o xarakthras einai p se kerdizei se mia sxesh , gi ayto loipon mia gynaika thn erwteyesai me to kairo k oxi amesws.

:-)

nikoscbr
12-05-2006, 18:48
το θεμα ειναι οτι ειναι απο απειροελαχιστες εως ανυπαρκτες οσες φερονται σωστα...η πλειοψηφια πεταει στα συνεφα,οποτε... :smokin:

human
12-05-2006, 18:52
kalytera monos para se mia provlhmatikh sxesh.

o xarakthras einai p se kerdizei se mia sxesh , gi ayto loipon mia gynaika thn erwteyesai me to kairo k oxi amesws.

βγαλε βιβλιο Gravedigger!!ο,τι λες ειναι σωστο...και δεν πρεπει να αποπερνουμε καποιες κοπελες επειδη ειναι πιο ασχημες απο αλλες(οχι και να γινουμε σαβουρογαμηδες ε?)

The Gravedigger
12-05-2006, 19:44
sthn arxh se kerdizei h emfanish alla apo monh th de paizei rolo.Thes mia xaroumenh/eyxaristh parea, enan anthropo p na skeftetai, na exei dikia tou prosopikothta.Na deixnei katanohsh k as mhn einai k wrimh

polles einai poly omorfes alla ypervolika hlithies h varetes, dhthen , spasarxides.Ayto p me ksenerwnei einai otan h allh den exei humor.

mia glykia , metria emfanish se syndyasmo me kala aisthimata einai oti kalytero.ennoo na mhn einai kakia h allh , ekdikitikk ktl.

Epeidh oles omorfes/asxhmes exoun ta kobleks p tha sta vgaloun sth sxesh de leei na blekeis me kopeles p de sou aresoun emfanisiaka.Kaneis symvivasmous analoga me to ti prosfereis k esy.

gi ayto focus se 1-2 targets k fire at will!!!

human
12-05-2006, 20:03
sthn arxh se kerdizei h emfanish alla apo monh th de paizei rolo.Thes mia xaroumenh/eyxaristh parea, enan anthropo p na skeftetai, na exei dikia tou prosopikothta.Na deixnei katanohsh k as mhn einai k wrimh

polles einai poly omorfes alla ypervolika hlithies h varetes, dhthen , spasarxides.Ayto p me ksenerwnei einai otan h allh den exei humor.

mia glykia , metria emfanish se syndyasmo me kala aisthimata einai oti kalytero.ennoo na mhn einai kakia h allh , ekdikitikk ktl.

Epeidh oles omorfes/asxhmes exoun ta kobleks p tha sta vgaloun sth sxesh de leei na blekeis me kopeles p de sou aresoun emfanisiaka.Kaneis symvivasmous analoga me to ti prosfereis k esy.

gi ayto focus se 1-2 targets k fire at will!!!

τα σχολια ειναι περιττα μαστερ......

MSG
13-05-2006, 14:17
Symfwnw APOLYTWS me osa eipate!8a h8ela na pros8esw oti oi gynaikes exoun thn "polyteleia" na dialegoun....Ka8e stigmh,otan tous kablwsei mporoun na epileksoun apo mia lista antrwn ka8ws einai gnwsto s aytes poioi tis goustaroun..ena mini 8a baloun kai an einai pro8ymes 8a dwsoun to thlefwno tous se dekades ligouriwn ekeino to brady..exoun to paixnidi etoimo....

Epishs lene "8elw ton antra khnygo" epeidh tous symferei...dhladh aytos na kanei prwth kinhsh wste na mporoun na epilegoyn...

de goustaroun kapoion sygkekrimeno,dialegoun ton kalyteroo ap aytous pou tis goustaroun.....

gi ayto allwste kai den kaigontai gia na kanoun sxesh..opote 8eloun thn exoun,oso omorfes ki an einai... :angryfire :mad:

KATW TA LIGURIA k OI XAZOGKOMENES(90%)!!! :p :-)

floyd21
13-05-2006, 14:41
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από MSG
Symfwnw APOLYTWS me osa eipate!8a h8ela na pros8esw oti oi gynaikes exoun thn "polyteleia" na dialegoun....Ka8e stigmh,otan tous kablwsei mporoun na epileksoun apo mia lista antrwn ka8ws einai gnwsto s aytes poioi tis goustaroun..ena mini 8a baloun kai an einai pro8ymes 8a dwsoun to thlefwno tous se dekades ligouriwn ekeino to brady..exoun to paixnidi etoimo....

Epishs lene "8elw ton antra khnygo" epeidh tous symferei...dhladh aytos na kanei prwth kinhsh wste na mporoun na epilegoyn...

de goustaroun kapoion sygkekrimeno,dialegoun ton kalyteroo ap aytous pou tis goustaroun.....

gi ayto allwste kai den kaigontai gia na kanoun sxesh..opote 8eloun thn exoun,oso omorfes ki an einai... :angryfire :mad:

KATW TA LIGURIA k OI XAZOGKOMENES(90%)!!! :p :-)

symphwhw apoluta me ton MSG
wraios o typos........

MSG
13-05-2006, 16:54
thanks re magkes!!!!!!! :o

kai mia aporia :

me tosous kafedes pou kername poses poutanes 8a phdagame?!!!!!!!!!!!!!!!!!!plakitsa............... h' oxi?!!!!

:tounge: :tounge: :tounge: :tounge:

human
14-05-2006, 03:06
thanks re magkes!!!!!!! :o

kai mia aporia :

me tosous kafedes pou kername poses poutanes 8a phdagame?!!!!!!!!!!!!!!!!!!plakitsa............... h' oxi?!!!!

:tounge: :tounge: :tounge: :tounge:

γυρω στις 63!!

Marine
14-05-2006, 13:13
Το συμπερασμα μου:
Μέσα σε μια σχεση, ειτε ερωτικη ειτε φιλικη, τοσο οι ανδρες οσο και οι γυναικες ενδεχεται να συμπεριφερονται σαν "πουτανες", ειναι θεμα χαρακτηρα του καθε ανθρωπου και οχι απλα αν ειναι ανδρας ή γυναικα.

human
14-05-2006, 13:46
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Marine
Το συμπερασμα μου:
Μέσα σε μια σχεση, ειτε ερωτικη ειτε φιλικη, τοσο οι ανδρες οσο και οι γυναικες ενδεχεται να συμπεριφερονται σαν "πουτανες", ειναι θεμα χαρακτηρα του καθε ανθρωπου και οχι απλα αν ειναι ανδρας ή γυναικα.

οφειλουμε να ζητησουμε συγγνωμη απο τις κυριες.αλλα συνηθως οι γυναικες ειναι μοιραιες οχι οι αντρες.ε?

Sotiria
14-05-2006, 15:51
Μπααα......
Δεν υπάρχει ποσοστό.. Πιστεύω πως το αν κάποιος είναι μαλάκας ή μία γυναίκα είναι πουτάνα, τις περισσοτερες φορές κάτι έχει συμβεί...
Ο άντρας για να συμπεριφέρεται έτσι κάποτε θα την είχε πατήσει από γυναίκα και έτσι προκειμένου να μην πληγωθεί ξανά συμπεριφέρεται με αυτόν τον τρόπο.
Ομοίως πιστεύω και για την γυναίκα, ότι κάποτε είχε περάσει μια ασχημη εμπειρία και προκειμένου να προστατεύσει τον εαυτό της συμπεριφέρεται ασχημα στους άλλους..

human
14-05-2006, 16:14
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Sotiria
Μπααα......
Δεν υπάρχει ποσοστό.. Πιστεύω πως το αν κάποιος είναι μαλάκας ή μία γυναίκα είναι πουτάνα, τις περισσοτερες φορές κάτι έχει συμβεί...
Ο άντρας για να συμπεριφέρεται έτσι κάποτε θα την είχε πατήσει από γυναίκα και έτσι προκειμένου να μην πληγωθεί ξανά συμπεριφέρεται με αυτόν τον τρόπο.
Ομοίως πιστεύω και για την γυναίκα, ότι κάποτε είχε περάσει μια ασχημη εμπειρία και προκειμένου να προστατεύσει τον εαυτό της συμπεριφέρεται ασχημα στους άλλους..

ναι αλλα στη σχεση δε βγαζεις τα αποθημενα σου...

Sotiria
14-05-2006, 16:18
Δεν είναι τόσο απωθημένα, όσο ανάγκη για προστασία... Να προστατεύσει τον εαυτό της-του

MSG
14-05-2006, 16:18

ναι αλλα στη σχεση δε βγαζεις τα αποθημενα σου...

egrapses...!!!!ela omws pou synh8ws ginetai.........

MSG
14-05-2006, 16:20
Δεν είναι τόσο απωθημένα, όσο ανάγκη για προστασία... Να προστατεύσει τον εαυτό της-του

na tonwsei ton egwismo ths/tou me apla logia...

human
14-05-2006, 16:21

egrapses...!!!!ela omws pou synh8ws ginetai.........

τοτε δεν ειναι σχεση ειναι σαν να πηγαινεις στον ψυχολογο σου,να σε πληρωνει(για αγορια παει αυτο) και να καθεται να τον πηδας κιολας!ε,ποσο θα αντεξεις;;

Sotiria
14-05-2006, 16:22
Αν εσύ μπερδεύεις την προστασία με τον εγωϊσμό τί να σου πω...

human
14-05-2006, 16:26
Αν εσύ μπερδεύεις την προστασία με τον εγωϊσμό τί να σου πω...

οχι δεν ειναι προστασια συγγνωμη.δηλαδη αν εγω φοβαμαι μη με εκμεταλευτει/πληγωσει/απατησει/κοροιδεψει ο αλλος θα τα κανω πρωτος εγω;;;καλυτερα να αδικηθω παρα να αδικησω...

Sotiria
14-05-2006, 16:27
Δηλαδή human θέλεις να πεις ότι σε μία σχέση δεν βοηθάς τον άλλον είτε ψυχολογικά είτε σε οποιονδήποτε άλλο τομέα σου ζητήσει την βοηθειά σου;;
Αυτό δεν είναι σχέση!!!

Sotiria
14-05-2006, 16:29
Συγνώμη να ξεκαθαρίσω κάτι γιατί μάλλον το πήρα στραβά..
Εννοούσα ότι μπορεί να είναι πιο επιφυλακτικη-ος όχι ότι είμαι υπερ στο να κάνει πουστιά...

The Gravedigger
14-05-2006, 17:04
MAKRIA APO PSYCHIC VAMPIRES....apo gomenes p vgazoun ta apothimena toys

GRAAFTE TES sta @@dia sas, aytes thelun psyxologo k hlektroshock

oust oust!!!!!

MSG
14-05-2006, 17:15
Μπααα......

stekomai stis 2 teleytaies grammes: an ayto den einai egoismos ti einai???????de se noiazei pou feresai asxhma stous allous...den einai prostasia ayto,sorry...

Sotiria
14-05-2006, 17:19
Λάθος έκφραση!
Εννοούσα ότι θέλει να είναι πιο επιφυλακτική γι αυτό το διόρθωσα μετά!!!
Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι μια γυναίκα μπορεί να συμπεριφέρεται άσχημα στον άλλο!!

MSG
14-05-2006, 17:31
Λάθος έκφραση!
Εννοούσα ότι θέλει να είναι πιο επιφυλακτική γι αυτό το διόρθωσα μετά!!!
Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι μια γυναίκα μπορεί να συμπεριφέρεται άσχημα στον άλλο!!

ok,la8os mou,den to eida!

nikoscbr
14-05-2006, 20:23
Το οτι καποιος/καποια καποτε σε πληγωσε ΔΕΝ σου δινει το δικαιωμα να φερεσαι πουστικα η να πληγωνεις κι εσυ με τη σειρα σου τον αλλο.Δεν σου φταει σε τιποτα και επιπλεον,θα γυρισει μπουμεραγκ πισω σε σενα.Κι εμενα με εχουν πληγωσει παλια καποιες κοπελες,αλλα σε μια νεα σχεση,ΔΕ θα βγαλω στην αλλη τ'απωθημενα μου,δεν μου χρωσταει τιποτα η αλλη... :smokin:

Sotiria
14-05-2006, 20:47
Δεν κάνεις πουστιά, δεν πληγώνεις, απλά είσαι πιο επιφυλακτικός...
Αν έχεις περάσει πολλά δύσκολα μπορείς να εμπιστευτείς τους ανθρώπους...

The Gravedigger
14-05-2006, 22:56
υπάρχουν δυνατοι χαρακτηρες π ζυγιζουν , εχοντας την γνωση οτι ολοι οι ανθρωποι δεν ειναι οι ιδιοι επομενως αντιδρουν καθε φορα διαφορετικά/δικαια.

Προσωπικα να αλλαξω χαρακτηρα ή σταση επειδη μια μου φερθηκε μαλακισμενα το θεωρω μεγαλη αδυναμια κ ξεφτιλα στο ατομο μου.

Ομως οτι σε καποια της φερθηκαν ασχημα κ βγαζει τα απωθημενα της εχω να της πω, πρωτα να τα βρει καλα με τον εαυτο της να αγορασει 1 δονητη κ μετα να ψαχνει για γκομενο.ΑΠΛΑ Δεν εχει την ορεξη/διαθεση το καθε παιδι π ψαχνει μια σχεση για επικοινωνια , συντροφικοτητα κ φυσικα sex.

Εχει την μανα του να τον πρηζει, την αδερφη του, δεν ψαχνει να φορτωθει απο μικρη ηλικια τον βελζεβουλη :p

human
14-05-2006, 23:12
για πολλοστη φορα σωστος.επισης @σωτηρια να μη μπερδευεις τα πραγματα.δηλ καλυτερα να χωρισω με το συντροφο μου απο λαθος του παρα απο λαθος μου.αυτο εννοουσα.

human
17-05-2006, 18:58
einai einai...
oxi panta re tsoukou!!!iparxoun merikes kales....

sy1
26-05-2006, 22:33
Διαφωνω.Είναι αρκετές,ναι.Εχουν αυξηθεί,ναι.Αλλά είναι σαν να λες ότι όλοι οι άντρες είναι τομάρια και κάνουν πουστιές.(Όταν λέω πουστιές δεν εννοώ να κοιτάνε μία ωραία που περνάει).

human
28-05-2006, 01:54
ase mas re human.fainontai kales alla apodikniontai kai aytes poutanakia.kapoia stigmi , kapote tha fanerothoun.k an oxi oso eiste mazi me kapoion allon sigoura.o kosmos tha tan pragmatika kaliteros xoris ginaikes.aytes re oute filia kala kala den mporoun na xoun ,ti mou les tora.adam kai eva sou leei kati??kai go tin apopsi me sena eixa oti diladi kapoies einai kales ,alla kai oi kales xalasan.

skata sta moutra tous
POUTANES

ps.kai min arxisei tota kamia kai leei diafora giati tin alitheia leo,apla sorry an ta leo oma kai epeidi vrizo.milaei to ouzo tora... :angryfire :angryfire

ελπιζω να μη σου συνεβη το προφανες.....

nikoscbr
28-05-2006, 09:08
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από sy1
Διαφωνω.Είναι αρκετές,ναι.Εχουν αυξηθεί,ναι.Αλλά είναι σαν να λες ότι όλοι οι άντρες είναι τομάρια και κάνουν πουστιές.(Όταν λέω πουστιές δεν εννοώ να κοιτάνε μία ωραία που περνάει).

Ενταξει,υπαρχουν και καποιες,ελαχιστες εξαιρεσεις που εχουν μπεσα και φερονται εντιμα και χωρις πουστιες.Οντως υπαρχουν.Αλλα,πρωτον ειναι ελαχιστες -μια στις 100- και δευτερον,ειναι κατα κανονα πιασμενες,γιατι οι αντρες ξερουν και εκτιμουν την εντιμοτητα και τη μπεσα.Τι να το κανω ομως,οταν οι εξαιρεσεις αυτες ειναι ελαχιστες και απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα; Kι εγω ψαχνω επι χρονια να βρω μια τετοια κοπελλα και θα εκανα τα παντα για να ειμαστε καλα μαζι,αλλα τζιφος φιλε μου..Δυστυχως -και λυπαμαι που ειναι ετσι- δυο πραγματα θελουν σημερα οι γυναικες: εμφανιση μοντελου και χρημα...
Εγω δεν θελω ομως μια σχεση εμπορικη συναλλαγη -μου δινεις σεξ,σου δινω χρημα και καλοπεραση- αλλα μια σχεση γνησια και βασισμενη σε αμοιβαια εμπιστοσυνη και συναισθηματα,δηλαδη συντροφικοτητα.Αλλα για τις περισσοτερες γυναικες αυτα πλεον ειναι ξεπερασμενα,εδω εχουμε βλεπεις μ...ι και πρεπει να το εξαργυρωσουμε σε χρημα...συναισθηματα και τετοιες αηδιες θα κοιταμε τωρα ; :smokin:

human
28-05-2006, 21:34
βρε αφηστε τα μινακια(αλλο εννοω!) να το γλεντησουν μην τους δινετε σημασια.....στις αληθινες ΓΥΝΑΙΚΕΣ δωστε βαση

HRAKLEITOS
29-05-2006, 18:40
βρε αφηστε τα μινακια(αλλο εννοω!) να το γλεντησουν μην τους δινετε σημασια.....στις αληθινες ΓΥΝΑΙΚΕΣ δωστε βαση

HRAKLEITOS
29-05-2006, 18:43
Ειπομένο από γυναίκα
Οσο περισσοτερο "ανοιγει" μια γυναικα τόσο το χειροτερο για σενα...

sy1
29-05-2006, 19:32
μια σχεση γνησια και βασισμενη σε αμοιβαια εμπιστοσυνη και συναισθηματα,δηλαδη συντροφικοτητα.Αλλα για τις περισσοτερες γυναικες αυτα πλεον ειναι ξεπερασμενα,εδω εχουμε βλεπεις μ...ι και πρεπει να το εξαργυρωσουμε σε χρημα...συναισθηματα και τετοιες αηδιες θα κοιταμε τωρα ;

Σε βρίσκω πολύ συναισθηματικό.Πάντως αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί, πρέπει να λάβουμε υπ'όψιν μας και τον τρόπο που φέρονται οι άντρες στις γυναίκες.Σκέψου πόσες φορές έχεις βγει με μία παρέα που αποτελείται από άντρες και γυναίκες και ενώ αυτές είναι μέτριες προς το καλό(δε θα σε χάλαγαν καθόλου),οι άντρες τους γ..νε την ψυχολογία δίνοντας σημασία σε όλες τις άλλες γύρω-γύρω εκτός από τις ίδιες.Πως έχεις την απάιτηση μετά να σου φερθεί με συντροφικοτητα, συναισθηματα κλπ.. Σίγουρα δεν αρέσει σε κανέναν, αλλά έχω καταλήξει πως γι'αυτότο λόγο οι γυναίκες γίνονται "αναίσθητες".

chryssanthoula
29-05-2006, 19:39
sy1 εγραψες.... σωστο σε βρισκω

human
29-05-2006, 20:27
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από HRAKLEITOS
Ειπομένο από γυναίκα
Οσο περισσοτερο "ανοιγει" μια γυναικα τόσο το χειροτερο για σενα...

οχι οταν την ανοιγω εγω!!!!!

larry_tsoukou
29-05-2006, 20:41

οχι οταν την ανοιγω εγω!!!!! opa re mamia!!! :D :D :D

[i]Σκέψου πόσες φορές έχεις βγει με μία παρέα που αποτελείται από άντρες και γυναίκες και ενώ αυτές είναι μέτριες προς το καλό(δε θα σε χάλαγαν καθόλου),οι άντρες τους γ..νε την ψυχολογία δίνοντας σημασία σε όλες τις άλλες γύρω-γύρω εκτός από τις ίδιες.Πως έχεις την απάιτηση μετά να σου φερθεί με συντροφικοτητα, συναισθηματα κλπ.. Σίγουρα δεν αρέσει σε κανέναν, αλλά έχω καταλήξει πως γι'αυτότο λόγο οι γυναίκες γίνονται "αναίσθητες".[/B]diladi oles oi kopeles pou einai opos les anaisthites exei simvei ayto????!!! :wow: kathe ginaika exei parei to koplimento tis kapoia stigmi opote tis les meta oti tous xalane tin psixologia oi antres???posa ligouria kikloforoun pou tin peftoun kai stin pio "asximi"?ego diafono teleios me tin apopsi sou :wavey:

The Gravedigger
29-05-2006, 21:12
Μετα απο probs π ειχα 15 μέρες με το pc μου, επιστρεφω να σας δωσω απαντησεις κ φυσικα να παρουσιασω τις ιδιαίτερες απόψεις μου :-)

Εχουμε πηξει στα λιγουρια κ τις χαζογκόμενες απλα.

Οσο ωραια κ να ειναι καποια αν δεν εχει χαρακτηρα, προσωπικοτητα γινεται βαρετη.

ο αντρας μετα την βλέπει σαν κουβα

το ιδιο ισχυει κ για τον αντρα.

Υπαρχει προβλημα επικοινωνιας αναμεσα στα 2 φυλα, ολοι ειναι φοβισμενοι....
;-)

chryssanthoula
29-05-2006, 21:14
kathe ginaika exei parei to koplimento tis kapoia stigmi opote tis les meta oti tous xalane tin psixologia oi antres???posa ligouria kikloforoun pou tin peftoun kai stin pio "asximi"?
αααααχ φιλε μου πανε οι καλες εποχες που κυκλοφορουσες με μινι και εβγαιναν ολοι στα μπαλκονια.... Ωστοσο μια γυναικα δεν ζηταει το κοπλιμεντα απο αλλους αλλα απο το αγορι/αντρα/συντροφο whatever που εχει διπλα της. Ειναι δυσκολα τα πραγματα τη σημερον ημεραν για μια κοπελα....

The Gravedigger
29-05-2006, 21:24
Δυσκολοι καιροι για πριγκιπες κ πριγκιπισσες :-)

larry_tsoukou
29-05-2006, 23:47
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από chryssanthoula
kathe ginaika exei parei to koplimento tis kapoia stigmi opote tis les meta oti tous xalane tin psixologia oi antres???posa ligouria kikloforoun pou tin peftoun kai stin pio "asximi"?
αααααχ φιλε μου πανε οι καλες εποχες που κυκλοφορουσες με μινι και εβγαιναν ολοι στα μπαλκονια.... Ωστοσο μια γυναικα δεν ζηταει το κοπλιμεντα απο αλλους αλλα απο το αγορι/αντρα/συντροφο whatever που εχει διπλα της. Ειναι δυσκολα τα πραγματα τη σημερον ημεραν για μια κοπελα.... pistepse me an foreso ego mini tha vgoun...!!!! :D :D :D :D kai pali eseis ftaite oson afora to oti den vgainoume kai sta mpalkonia giati oles pia ta xoun petaksei ekso!!!!!!!exei varethei to mati mas mpouti kai kolo giayto kai den trelenomaste!!!!ksekolakia kikloforoun poli sixna kai se kanoun na allazeis pezodromio!!!tora sauto pou les oti kathe ginaika thelei na ta akouei apo ton sintrofo tis EXEIS APOLITO DIKIO!! :wavey:

love n peace
30-05-2006, 00:11
pistepse me an foreso ego mini tha vgoun...!!!! :D :D :D :D kai pali eseis ftaite oson afora to oti den vgainoume kai sta mpalkonia giati oles pia ta xoun petaksei ekso!!!!!!!exei varethei to mati mas mpouti kai kolo giayto kai den trelenomaste!!!!ksekolakia kikloforoun poli sixna kai se kanoun na allazeis pezodromio!!!tora sauto pou les oti kathe ginaika thelei na ta akouei apo ton sintrofo tis EXEIS APOLITO DIKIO!! :wavey:

sumfwnw kai me esena larry kai me thn chryssanthoula alla pragmatika exw varethei auto to hlithio kamaki apo kati ligouria... to exw sixathei... kai aporw pos einai dinaton kati kopeles na to vriskoun elkistiko kai na tsimpane... eleos
EXW VARETHEI TA LIGOURIA...
ligos egwismos reeeeeeeee...
kathontai san m*lakes, thn peftoun se opoia vroune (to pernoun autes epanw tous...) kai meta aporoun pws dimiourgoude ta pswnia... an einai dinaton...

Soulfeeling
30-05-2006, 16:35
αααααχ φιλε μου πανε οι καλες εποχες που κυκλοφορουσες με μινι και εβγαιναν ολοι στα μπαλκονια.... Ωστοσο μια γυναικα δεν ζηταει το κοπλιμεντα απο αλλους αλλα απο το αγορι/αντρα/συντροφο whatever που εχει διπλα της. Ειναι δυσκολα τα πραγματα τη σημερον ημεραν για μια κοπελα....

...βέβαια...,η σημερινή κοπέλα δυσκολεύεται να επικοινωνήσει με το άλλο φύλο...Επικοινωνούν οι τρόποι της και η εμφάνισή της....,πιο πολύ όμως επικοινωνεί το ακοινώνητο και απροσήγορο προφίλ της.... (=στυλάκι). Η σημερινή κοπέλα αγαπητή χρήστρια έχει χάσει την ευγενική καταγωγή του φύλου της και την αρχοντιά στο τρόπο συμπεριφοράς και εμφάνισής της.Δεν είμαι αντικομφορμιστής, ούτε και πουριτανός, θεωρώ όμως εντελώς αδιανόητο σήμερα μία κοπέλα να ..."μην ντύνεται το χαρακτήρα της εμφάνισής της", ή πιο απλά, είμαστε συχνά, όχι πάντα, ο,τι εμφανιζόμαστε και συνήθως εμφανιζόμαστε τις περισσότερες φορές ο,τι δεν είμαστε (= "ο,τι ντυνόμαστε")

HRAKLEITOS
30-05-2006, 18:31
Καλα η ψωνισμένη γκόμενα ξερω καλά τι είναι...
Αλλα το αλλο με τα λιγουρια δεν το χω βαλει καλά στο μυαλό μου! Λετε ολο για λιγουρια λοιπον! Δεν την πεφτω σε οτι βρω μπροστά μου αλλά καποιες λίγες φορες αν η κατάσταση είναι ωραία και δω μια κοπέλα που μου αρέσει πολυ, σε ενα μαγαζί, θα παω να της μιλήσω! ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟΥΡΙ?
Για μένα ισως οχι λιγούρι αλλά σιγουρα χαμένος απο χέρι είναι ενας τυπος σε ενα κλαμπ που θα δει τη κοπελιά στα 5 μετρα με πισσα σκοτάδι και θα παει να της πει "τι ωραία ματάκια που έχεις"
Η το άλλο το τετρημένο "εισαι η πιο ωραία κοπέλα του μαζαγιου" με υφάκι "ειμαι ο μαμαω"
Απο αυτά που εχω καταλάβει αν δεις οτι σε παιρνει και πας να μιλήσεις χωρις ατακες και μαλακιες αλλά σαν ανθρωπος έχεις πιθανότητες...
Το θεωρω υγιες "καμάκι" η καλύτερα γνωριμία και πιστεύω οτι ουτε η γκόμενα ψωνίζεται και συ εισαι αξιοπρεπής και ωραίος!
Πιστευω συμφωνουν και οι γυναικές του φορουμ.ε??

quote:
--------------------------------------------------------------------------------

οχι οταν την ανοιγω εγω!!!!!
--------------------------------------------------------------------------------

A! human εσυ αγορι μου την ανοιγεις αλλά η πουτανια εκτος απο εμφυτη είναι και επίκτητη!!!

chryssanthoula
30-05-2006, 19:18
Λιγουρι εγω θα ελεγα τον τυπο που "φαινεται" να την πεφτει σε ολες ή εστω και αν δεν την πεφτει του τρεχουν τα σαλια....
Παντως εχω καιρο να ακουσω τη λέξη αυτη παντως απο κοπελα... Νομιζω οτι ειναι ειδος προς εξαφανιση τα λιγουρια διοτι εφοσον τα πεταμε ολα εξω εχουν μπουχτισει να βλέπουν κρεας!!!!
Και πραγματικα τι πιο ομορφο απο το να σου λεει καποιος καλα λογια και να σε ανεβαζει...δεν ειναι σωστο να το κατακρινουμε αλλα ενα χαμογελο αρκει και ας μην σου αρεσει ο αλλος απλα ενα "ευχαριστω" και τελος!
Αυτο που πρεπει να αποδοκιμασουμε και- αγορια θελω τη γνωμη σας- ειναι ο τροπος με τον οποιο πειραζει καποιος μια κοπελα. Ισως αυτη ειναι η παρεξηγημενη ερμηνεια των "λιγουριων" η επιθετικη σταση των αγοριων...

HRAKLEITOS
30-05-2006, 20:37
Λιγουρι εγω θα ελεγα τον τυπο που "φαινεται" να την πεφτει σε ολες ή εστω και αν δεν την πεφτει του τρεχουν τα σαλια....
Παντως εχω καιρο να ακουσω τη λέξη αυτη παντως απο κοπελα... Νομιζω οτι ειναι ειδος προς εξαφανιση τα λιγουρια διοτι εφοσον τα πεταμε ολα εξω εχουν μπουχτισει να βλέπουν κρεας!!!!
Και πραγματικα τι πιο ομορφο απο το να σου λεει καποιος καλα λογια και να σε ανεβαζει...δεν ειναι σωστο να το κατακρινουμε αλλα ενα χαμογελο αρκει και ας μην σου αρεσει ο αλλος απλα ενα "ευχαριστω" και τελος!
Αυτο που πρεπει να αποδοκιμασουμε και- αγορια θελω τη γνωμη σας- ειναι ο τροπος με τον οποιο πειραζει καποιος μια κοπελα. Ισως αυτη ειναι η παρεξηγημενη ερμηνεια των "λιγουριων" η επιθετικη σταση των αγοριων...

Συμφωνώ απόλυτα για τον ορισμο που εδωσες στην λέξη λιγουρια!
Οσο για το κρεας που πετατε εξω φαινεσαι σαν να το κατακρίνεις αλλά βαζεις και τον εαυτό σου μέσα!!???
Δε μου λες χρυσανθη αν καποιος ερθει και δε σου την πέσει χοντρά απλως δειχνει μια επιθυμία να σε γνωρίσει. Σ αρέσει δε σ αρέσει θα τον "στείλεις"?1 το κρατούμενο!
Αν πάλι σου αρέσει..Θα το προχωρούσες?Με ποιό τρόπο?
Αυτο που βλέπω εγω είναι οτι οι γυναίκες και η συμπεριφορά τους διαφέρουν από μαγαζί σε μαγαζί!
Στα high class μαγαζιά έχουν τετοιο υφος που δε σου κάνει καμια αίσθηση να την "γνωρίσεις". Και μετά τους φταίνε οι ανδρες που έχουν δήθεν χαλάσει!!!!

love n peace
30-05-2006, 20:49
paidia egw ligouri lew ton tupo pou paei kai thn peutei se opoia exei vuzia kai m.....i(sorry an to eipa xuma...)... tha sumfwnhsw apolita me ton HRAKLEITO
:"Η το άλλο το τετρημένο "εισαι η πιο ωραία κοπέλα του μαζαγιου" με υφάκι "ειμαι ο μαμαω"
Απο αυτά που εχω καταλάβει αν δεις οτι σε παιρνει και πας να μιλήσεις χωρις ατακες και μαλακιες αλλά σαν ανθρωπος έχεις πιθανότητες...
Το θεωρω υγιες "καμάκι" η καλύτερα γνωριμία και πιστεύω οτι ουτε η γκόμενα ψωνίζεται και συ εισαι αξιοπρεπής και ωραίος!"
mou thn spane kati tupoi pou me to pou mpei kapoia wraia kopela sto metro,sto tram ktl arxizoun tis ekentrikes malakies kai auto to hlithio kamaki (me sfirigmata, me xaza iponooumena...)
exw enan filo pou mporei na sunanththei me kapoia gnwsth tou se kapoia paralia kai na girisei na mas pei:"epitides hrthe edw, to hksere oti eimai kai egw..." kai na paei na ths thn pesei(auto exei ginei... kai fusika h kopela oxi mono den tou thn epefte alla eixe kai desmo...) h' mporei (pali o idios filos mou) na tou zhthsei kapoia kopela thn wra kai na nomizei oti tou thn peftei.......................

auto to paidi paei cinema gia na dei kamia kopela oxi gia na dei thn tainia.thn tainia den thn parakolouthei, thn peftei sthn diplanh tou... (sovara milaw) autos einai ligo ligouri...!!!

larry_tsoukou
30-05-2006, 20:58
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από love n peace
paidia egw ligouri lew ton tupo pou paei kai thn peutei se opoia exei vuzia kai m.....i(sorry an to eipa xuma...)... tha sumfwnhsw apolita me ton HRAKLEITO
:"Η το άλλο το τετρημένο "εισαι η πιο ωραία κοπέλα του μαζαγιου" με υφάκι "ειμαι ο μαμαω"
Το θεωρω υγιες "καμάκι" η καλύτερα γνωριμία και πιστεύω οτι ουτε η γκόμενα ψωνίζεται και συ εισαι αξιοπρεπής και ωραίος!"
mou thn spane kati tupoi pou me to pou mpei kapoia wraia kopela sto metro,sto tram ktl arxizoun tis ekentrikes malakies kai auto to hlithio kamaki (me sfirigmata, me xaza iponooumena...)
exw enan filo pou mporei na sunanththei me kapoia gnwsth tou se kapoia paralia kai na girisei na mas pei:"epitides hrthe edw, to hksere oti eimai kai egw..." kai na paei na ths thn pesei(auto exei ginei... kai fusika h kopela oxi mono den tou thn epefte alla eixe kai desmo...) h' mporei (pali o idios filos mou) na tou zhthsei kapoia kopela thn wra kai na nomizei oti tou thn peftei.......................

auto to paidi paei cinema gia na dei kamia kopela oxi gia na dei thn tainia.thn tainia den thn parakolouthei, thn peftei sthn diplanh tou... (sovara milaw) autos einai ligo ligouri...!!! gia alli mia fora o love n peace egrapse

chryssanthoula
30-05-2006, 21:13
μπραβο love n peace ακριβως ετσι!
(@HRAKLEITOS)
Η αντιδραση μιας γυναικας σε καμακι εξαρταται απο το καμακι και το ποιος ειναι ο αλλος!!!!Αν ο τυπος πει "μανα μου τι κω.... ειναι αυτη!" παιζει και να αγριοκοιταξεις αν στο πει κανενας μπαρμπας!!!! Αν ειναι κανενα πιπινι ε δε θα σκασεις ενα χαμογελο? Αν πας στη λαικη και αρχισουν τα "μπραβο σου!" (lol) τοτε θα γελασεις αμηχανα θα κοκκινησεις! Ετσι ειναι το παιχνιδι... Ο αντρας απο τη φυση του ειναι ο κυνηγος και η γυναικα το θηραμα ας μην το ξεχναμε αυτο... Η γυναικα θα κρινει απο τροπο=συμπεριφορα και εμφανιση.
Και όσο για τα high class θα σου συνιστουσα να μην ασχολεισαι καν με τετοιες κοπελες!!!! Αυτες ειναι που κοιτανε την τσεπη και για ενα κερασμα μπορουν να "πουλησουν" το κορμι τους και να ενδωσουν χωρις να τους αρεσει ο αλλος! αυτες ναι τις λενε πουτ...

Ζωη
30-05-2006, 21:47
ηρθα για να υπερασπιστω το φυλο μου :D γιατι βρε παιδακια τοσο θαψιμο???δεν λεω καποιες ειμαστε(βαζω και τον εαυτο μου για να μη πειτε οτι εχω μεγαλη ιδεα για τον εαυτο μου) π.......ς αλλα οχι ολες!!!επισης οι γυναικες εχουν την αποψη οτι εσεις ειστε οι μ.....ς εγω παλι ζηταω ανακοχη και λεω οτι δεν υπαρχουν μ........ς αντρες ή π.........ς γυναικες αλλα μ......ς/π........ς χαρακτηρες ανεξαρτητα απο το φυλο ...το ατομο φταιει!αν εσεις πατε και πεφτετε σε λαθος ατομα μη μας βαζετε ολες στο ιδιο τσουβαλι :angryfire :D

chryssanthoula χωρις να εχω πειρα εννοειται λεω πως και αυτες ειναι ανθρωποι αρα δεν ειναι ολες ετσι....

HRAKLEITOS
31-05-2006, 00:17
Χρυσάνθη σωστή και πολύ νορμάλ σε βρίσκω!!!
Αλλά και συ κόψε τα μινι στη λαική ρε παιδάκι μου!!!Τι φταίει ο καημένος ο μπαρμπας που για λαχανικά πάει και ανταυτού βλέπει την πιτσιρίκα 9 το πρωι να βολτάρει και ανάβει, ξεροντας μάλιστα οτι σε μια ώρα θα πάει στην γυναίκα του τη 70αρα που θα καθαρίζει φασολάκια!!!
Α και κατι άλλο αδιαφορώ πλήρως για τις χαι κλας γυναίκες έτσι κ αλλίως ούτε γω είμαι χαι τυπάς lol...Μια φίλη μου είναι και τέτοια και έχω ακούσει τρομαχτηκές απόψεις

love n peace...Τι να πω?ο φίλος σου είναι λιιιιιιιγο λιγούρη!Και λιιιγο ψυχάκιας και ψώνιο! Σορρυ ε ελπίζω να μην είναι καλός φιλος...
Καλά και εγω έχω τραβήξει απο φίλους...
Ένα θα σου πω!!!Εχω μισήσει τις σερβιτόρες εξ αιτίας κάποιων...

Παντως οτι οι γυναίκες ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ειναι γεγονός...
Μην ξανακούσω οτι οι ανδρες ειναι ανώριμοι! Ημαρτον!
Για μένα οι περισσότερες γυναικες δεν ειναι π..... αλλά ψυχασθενείς (εγω τουλάχιστον πιο πολύ από αυτο εχω καεί)!!Ευχαριστημένη Ζωή???

:D :smokin:

love n peace
31-05-2006, 01:04
simfonw ki egw... den nomizw pos ooooooooles oi gunaikes einai poutanes...

chryssanthoula
31-05-2006, 01:06
chryssanthoula χωρις να εχω πειρα εννοειται λεω πως και αυτες ειναι ανθρωποι αρα δεν ειναι ολες ετσι....

Ζωή αυτη που πληρωνεται για να την μπιπ μπιπ π****** δε λεγεται? Μη τρελαθουμε τελειως....

Εμενα η αποψη μου στηριζεται στην εξης θεωρια και ειμαι πουριτανη.... εχουμε χασει την μπαλα... οι αντρες εχουν παψει να ειναι κυνηγοι εχουν σιχαθει τις γυναικες και εμεις οι γυναικες εχουμε παθει κοκομπλοκο γιατι δεν μας φερονται σωστα! ΚαΙ ολα ξεκινησαν απο τοτε που οι γυναικες "διεκδικησαν" τα δικαιωματα τους!!! Οκ κοπελια δουλεψε, οδηγησε αμαξακι σπουδασε κανε δειξε αλλα μην θες τον αντρα με τη μπαντανα στη κεφαλή και την ποδια να πλενει πιατα!!!! Οχι πειτε μου ποιος αντρας μπορει να σφουγγαρισει να πλυνει πιατα να νταντεψει παιδι? Μην τα θελουμε ολα δικα μας! Για αυτο ο κοσμος δεν παντρευεται και για αυτο οι αντρες εχουν ΤΡΟΜΑΞΕΙ!!!! Σου λεει γιατι να τη δω σοβαρα? Για να με φορτωσει με προβληματα και γκρινια? Όχι αγαπη μου!!!!

Nick77
31-05-2006, 13:43
simfonw ki egw... den nomizw pos ooooooooles oi gunaikes einai poutanes...

Αμ έλα που εγώ το νομίζω ;-)

Ζωη
31-05-2006, 13:58
chryssanthoula ναι ετσι λεγονται αλλα λεω δεν ειναι ολες οι κοπελες με ματσο ψιλομυτες....δλδ θελουν τον αντρα μονο για το πορτοφολι και ενα γ****ι!καποιες απο αυτες εχουν και συναισθηματα.
οσο αφορα τις γυναικες ξεκωλα ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ αλλα και παλι δ ειναι ολες...πλεον οι αντρες οπου δουν μ***ι κορναρουν και αν δεν σκασεις χαμογελο θα σε πουν και ψιλομυτα(ποσες φορες μου εχει τυχει)...προτιμω να ειμαι ψιλομυτα ομως απο το να με πουν ευκολη(ρε μαλακα,κοιτα αυτη μου χαμογελασε...καλη για γ****ι ε?) ή δεν λετε ετσι?
οσο αφορα την Λαικη θυμαμαι οταν πηγαινα σχολειο που περναγα με το τζινακι μου το σεμνο μπλουζακι μου(σχολειο πηγαινα) και την τσαντουλα μου(τι το προκλητικο εχω?) και οι μαναβηδες/ψαραδες κλπ μεσα στη χυδαιοτητα ηταν! αρα δεν φταιμε μονο εμεις.
ευτυχως(ή δυστυχως) εχει τυχει να κανω παρεα με καθε ειδος αντρα και πραγματικα δεν ειστε καλυτεροι.
τωρα που λετε για τις γυναικες A class που κοιτανε το πορτοφολι,εσεις με το αυτοκινητο σας τι κανετε?το αγαπατε σαν θεο....ειχα σχεση μ εναν τυπο που πανω απ'ολα ειχε το αυτοκινητο του(κ μη φανταστειτε τπτ καλο),μια φορα ακουμπησα καταλαθος το τζαμι και μονο που δ με βαρεσε(του αφησα λεει δαχτυλια)...εννοειται πως δεν τον αντεξα και χωρισαμε .... (η δικαιολογια που τον εκανε να νιωθει καλα-προφανως-που χωρισαμε ηταν οτι τον αφησα για καποιον με καλυτερο αυτοκινητο)...αυτη τη στιγμη τα εχω με καποιον χωρις αυτοκινητο γιατι δ με νοιαζει...γιαυτο ΜΗ ΜΙΛΑΤΕ!δ ειστε κ αγιοι :mad:

Nick77
31-05-2006, 15:45
Δυστυχώς όλες οι γυναίκες είναι ιδιοτελείς.
Ο άντρας όταν ζητάει σεξ, δεν είναι ιδιοτελής σκοπός. Σχεση χωρίς ερωτισμό δεν μπορεί να υπάρξει.
Όταν η γυναίκα ζητάει ως απαραίτητα το αυτοκίνητο, το καλό ντύσιμο και την οικονομική επιφάνεια, τις γνωριμίες, την αναγνωρισιμότητα, αυτά είναι ιδιοτέλεια.
Δεν νομίζω ότι ο άντρας κοιτάει την γυναίκα με κριτήριο αν έχει καλό αυτοκίνητο ή αν είναι πλούσιος ο μπαμπάς της.
Ενώ η γυναίκα σκοτίστηκε αν ο άντρας είναι ευαίσθητος, έχει λεπτά αισθήματα κλπ κλπ. Αυτόν θα τον έχει ως φίλο για να του λέει τα βάσανά της. Τα κριτήρια του καλού γκόμενου είναι αποκλειστικά υλικά.
Γι αυτό δεν θεωρώ λάθος τους άνδρες που κρίνουν την γυναίκα 90% από την εμφάνιση.

Ζωη
31-05-2006, 18:03
ΜΑ ΑΥΤΟ ΛΕΩ....(ΝΤΟΥΝΤΟΥΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ?)
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΙΔΙΕΣ,ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΛΕΦΤΑ,ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,Π****Ο ΚΛΠ...αντιλαβου?
υπαρχουν ΚΑΠΟΙΕΣ οπως υπαρχουν και καπιοι που θελουν την γυναικα μονο για ΜΠΙΙΙΙΙΙΠ...!
οταν θεωρεις εμφανιση προφανως εννοεις τα τερασταια βυζια μιας κοπελας και την κωλαρα της.ουφ το ειπα!!αλλα δεν σας βριζω ολους γι'αυτο...επειδη ΛΟΓΙΚΑ δεν ειστε ολοι ετσι.εχετε και εσεις συναισθηματα.Γ**Ω τις γυναικες που πληγωνουν και την πληρωνουμε ολες!!!!! :angryfire (εχω τραβηξει και εγω διαφορα επειδη οι πρωην καποιου ηταν μαλακισμενες)...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΕΤΣΙ

Sotiria
31-05-2006, 18:10
πες τα ρε Ζωή...
Ρε παιδιά συγνώμη, σας βάζουμε εσάς σε ένα τσουβάλι μαζί με όλους τους άλλους;;
Εσείς γιατί το κάνετε αυτό;;;
Δε λέω, όλοι έχουμε περάσει κάποιες δύσκολες καταστάσεις, αλλά δε νομίζω ότι θα σας άρεσε να λέμε για σας τα αίσχη και να λέμε ότι είστε γουρούνια, π......ς, μ.....ς όπως δεν αρέσει και σε εμάς να μας συγκρίνετε με το κάθε τσουλάκι που κυκλοφορεί στο δρόμο.
Αν παραφέρθηκα στον τρόπο γραφής, ζητώ συγνώμη, απλά μου την βίδωσε. :angryfire :angryfire

Ζωη
31-05-2006, 18:14
ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙ,ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΒΡΙΣΕΙ, ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΕΞΕΦΤΕΛΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΞΑΝΑΛΕΩ....ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ.ΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Η ΣΩΤΗΡΙΑ?

HRAKLEITOS
31-05-2006, 18:14
Χρυσανθη έχεις βρει τη χρυση τομή!Δε θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσότερο...Βέβαια κάποιοι ανδρες οι οποίοι επέλεξαν την εργένικη ζωή ή την φοιτητική έμαθα και πιάτα να πλένουν και μάπα να κρατούν!!!!Απλώς δε μας πολυπάει το στυλάκι!!!!!Είχα μια "φίλη" η οποία ερχόταν να με βοηθάει στην καθαριότητα και παντα κατέληγε να τα κάνει όλα αυτή γιατί μου έλεγε οτι της φαίνοταν παράξενο να με βλέπει να σφουγγαρίζω....Σ αυτό της βγάζω το καπέλο :p
Πάντως αν πρέπει να διαλέξω μεταξύ του να μένω μόνος μου και να έχω την ευθύνη της καθαριότητας και άλλα ντράβαλα από το να συζώ με μια κοπέλα για βδομάδες μήνες χρόνια και να πηγαίνουμε μέχρι και στην τουαλέτα μαζί.Ετσι βαριέσαι τον άλλο και σκοτώνεις όλη τη μαγεία του έρωτα.Για να μη μιλήσω για ελευθερία κινήσεων!Είμαι ημουν και θα είμαι φανατικός υπερ του πρώτου(εργενιλίκι)... Δεν ξέρω για σας παιδιά!Να ένα καλό θέμα...Πόσο απαραίτητη σας ειναι η ελευθερία??

Νίκο από τη φύση τους όλες είναι ιδιοτελείς..Ετσι γεννήθηκαν δε φταίνε!Λεφτα κ εξουσια= αφροδισιακό!!!
Ολοι πρεπει να χουμε 2 ντουζινες απο τέτοια παραδείγματα...

Nick77
31-05-2006, 18:17
Eγώ αντιθέτως λέω ότι όλες είσαστε έτσι, πράγμα που το διαπιστώνω καθημερινά.
Όταν λέω εμφάνιση εννοώ να μην είναι θεομπάζο, δηλαδή να μην είναι κοντόχοντρη, να μην έχει τριχες παντού, να μην έχει θεόστραβα δόντια, κλπ κλπ
Αυτό που περιέγραψες εσύ είναι Carmen Electra - Briana Banks. Κανένας άντρας δεν νομίζω να έχει την ψευδαίσθηση ότι θα βρει και θα χτυπήσει το σουπερμοντέλο. Άσχετα αν του αρέσει να το βλέπει. Αντίθετα οι γυναίκες έχουν πάντα την εντύπωση ότι θα βρουν τον πρίγκηπα με τα πολλά φράγκα και το εξαιρετικό σώμα, σύμφωνα με τα πρότυπα του Cosmopolitan που θα δει στα μάτια της την πιο ωραία γυναίκα του πλανήτη και θα χαλάσει όλη την περιουσία του για πάρτη της. Αυτά δεν γίνονται και δυστυχώς καμία δεν είναι προσγειωμένη. Όλες λένε "να έναν τύπο-σπαθί σαν και σένα θα θέλαμε να βρούμε", και άμα τον βρουν τον κάνουν τόσο χάλια με τα καμώματά τους , που σιγά μην ξανακάτσει αυτός ο τύπος να ξαναδώσει το είναι του για άλλο ένα θηλυκό. Αμ δε ;-)

Ζωη
31-05-2006, 18:22
Όταν οι άντρες χαρακτηρίζουν μία γυναίκα 'εύκολη' (για να μην πω κάποια άλλη λέξη!) είναι μάλλον από κομπλεξισμό, από δική τους αποτυχία και εκλογίκευση κλπ
;-) :tounge:

Ζωη
31-05-2006, 18:24
δλδ αν κοιταξεις εξω θα δεις πληγωμενους αντρες και π****ς γυναικες!!! δεν θα δεις και το αντιθετο?

HRAKLEITOS
31-05-2006, 18:26
Δε θέλετε όλες λεφτα κλπ κλπ συμφωνώ απόλυτα ΑΛΛΑ δε ξέρω καμία που να έχει γνωρίσει ένα παιδί καλό να τοναγάπησε για αυτο που είναι και για τιποτα άλλο αλλά οταν έμαθε οτι έχει και καμπριο να μην το έβαλε μέσα στη λίστα με τα θετικά του...Έχω φίλες και ξέρω...Καταμέτρηση ΚΑΝΟΝΙΚΗ! Απο χαρακτήρα εως υλικά αγαθά!

Ρε Ζωη κάτι κάνεις λάθος άμα μου μιλάς για τέτοια άτομα...

Sotiria
31-05-2006, 18:29
Οχι φίλε δεν κάνει λάθος η Ζωή, έτσι είναι, πάντα υπάρχουν κάποιοι που σε βρίζουν σε χτυπούν και σε εξευτελίζουν, αλλά δεν τους βάζουμε στην ίδια μοίρα με όλους τους άντρες που γνωρίζουμε.... :confused: :confused: :confused:

MSG
31-05-2006, 18:30
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Ζωη
Όταν οι άντρες χαρακτηρίζουν μία γυναίκα 'εύκολη' (για να μην πω κάποια άλλη λέξη!) είναι μάλλον από κομπλεξισμό, από δική τους αποτυχία και εκλογίκευση κλπ
;-) :tounge:

ή από προσωπική εμπειρία ή επειδή έχουν μάτια κ βλέπουν τι γίνεται γύρω τους!

Α!κ τι είναι πάλι αυτό το "θέλω καριερα κ δεν εχω χρονο για ερωτες"?????οι πιο πολλες ειστε ερωτευμενες με τον εαυτο σας,δεν χρειαζεστε τιποτα αλλο,ουτε αντρες!!!!!!!!

HRAKLEITOS
31-05-2006, 18:36
Nick 77: Αντίθετα οι γυναίκες έχουν πάντα την εντύπωση ότι θα βρουν τον πρίγκηπα

Πολύ σωστο νικο!Τα παραμύθια με τη χιονάτη και τη σταχτοπούτα φταίνε!!!

Και η χαζή και η εξυπνη και η κουκλάρα και το μπάζο και το πιο καλό παιδί και η πιο π....α ΟΛΕΣ πριγκηπες ψάχνουν!
Ε να ανοίξουμε ένα εργοστάσιο να παράγουμε μερικούς
:D :D :D

Ζωη
31-05-2006, 18:37
ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΛΙΓΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ?ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ...ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΗΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΛΗΓΩΣΑΝ. ΚΑΙ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ ΔΕ ΜΕΤΡΑΝΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΥΝ(ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΑΧ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ-ΜΗΧΑΝΑΚΙ-ΠΑΤΗΝΙ-ΚΙΝΗΤΟ ΤΑΔΕ ΜΑΡΚΑΣ...)ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΑΠΛΑ ΘΑΥΜΑΣΜΟΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ....ΕΙΔΙΚΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΝ ΔΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ(ΚΑΛΟ) ΘΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΩ,ΔΕ ΘΑ ΠΩ ΣΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΟΜΩΣ "ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΣΕ ΧΩΡΙΣΩ"!!!ΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΘΑΥΜΑΣΜΟΣ ΥΛΙΚΟΥ ΑΓΑΘΟΥ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ.ΑΠΩΘΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗ(Δ ΕΧΩ ΑΝΕΒΕΙ :-( ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΣΤΟΝ 1ο ΤΥΧΟΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΜΗΧΑΝΗ(ΚΑΙ Δ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ,ΛΕΩ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ)
ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ?ΜΕ ΕΛΕΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Π*****Α(ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΡΩΗ ΤΟΥ ΓΑ****ΤΑΝ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ) Κ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΙΣΕΙ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΣΗ?ε?ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΜΕ @@?ΟΜΩΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ....ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ

Ζωη
31-05-2006, 18:39
MSG ΜΕ ΕΝΑ ΣΤΟΜΑ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΥΤΟ? :o ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΙΔΙΕΣ Δ ΕΙΠΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΕΛΕΙΕΣ. :angryfire ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟΥΣ(ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΓΩΘΕΙ Κ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ :D )

HRAKLEITOS
31-05-2006, 18:48
Δε μου λέτε ζωη και σωτηρία....
Όταν σας χτυπούσαν και σας εξευτέλιζαν εσεις τι κάνατε???Γιατί δε φυγατε επί τόπου?
Γιατί ζωη ανεχόσουνα να σε λέει έτσι?Καθόσουν δηλαδη και ακουγες?
Αν είναι έτσι...Λυπάμαι αλλά καθάρματα θα υπαρχουν πάντα!Αν επιτρέπεις τέτοιες συμπεριφορές φταις εξίσου!!!

ΥΓ: Δε ξέρεις τι χάνεις... Για τη μηχανή μιλάω!

MSG
31-05-2006, 18:52
MSG ΜΕ ΕΝΑ ΣΤΟΜΑ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΥΤΟ? :o ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΙΔΙΕΣ Δ ΕΙΠΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΕΛΕΙΕΣ. :angryfire ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟΥΣ(ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΓΩΘΕΙ Κ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ :D )

δε μιλησα για ολες...

παντως δεν ξερω πολλες που μενουν μονες μετα απο χωρισμο....
τσουπ!να ο καινουριος γκομενος!αυτος ειναι ο λογος που χαρακτηριζω αρκετες π*****...τα αντιμετωπιζουν ολα σαν παιχνιδι
ικανοποιησης εγωισμου κ μετα τα ξεχνουν..κ παλι μιλαω για τον κανονα...υπαρχουν αρκετες εξαιρεσεις!

κ κατι αλλο...επικρατεί η αντίληψη οτι οι γυναικες θελουν τα "κακα¨" παιδια,οποτε κ (πιο) λογικα (απ τουσ αντρες) πληγωνονται...

Ζωη
31-05-2006, 18:55
ΗΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ Μ****Σ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΑ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕΙ(ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ) ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ Κ ΕΦΥΓΑ!!! Δ ΚΑΘΗΣΑ....ΧΑΖΗ ΕΙΜΑΙ? :D

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΧΑΝΩ ΑΛΛΑ Δ ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΖΩΗ (ΟΧΙ ΕΓΩ) ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ.ΤΩΡΑ Η ΜΗΧΑΝΗ ΑΝ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΦΙΛΟ/ΦΙΛΗ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΘΑ ΑΝΕΒΩ....Δ ΒΙΑΖΟΜΑΙ!!!ΛΟΓΙΚΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΗ ΖΩΗ ΑΚΟΜΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ :D

Nick77
31-05-2006, 18:57
Πληγωμένη γυναίκα δεν έχω δει στην ζωή μου.
Άντρες που απογοητέυτηκαν από μια σχέση και πληγώθηκαν, πολλοί δεν ξανασχολήθηκαν με το γυναικείο φύλο.
Οι γυναίκες όμως το πολύ μια βδομάδα να μείνουν μόνες μετά από χωρισμό.
Και έλεος κορίτσια μην μας τρελάνετε κιόλας. Μην βγείτε και θύματα από πάνω. Είναι για γέλια δηλαδή.

chryssanthoula
31-05-2006, 19:00
Δε μου λέτε ζωη και σωτηρία....
Όταν σας χτυπούσαν και σας εξευτέλιζαν εσεις τι κάνατε???Γιατί δε φυγατε επί τόπου?
Γιατί ζωη ανεχόσουνα να σε λέει έτσι?Καθόσουν δηλαδη και ακουγες?
Αν είναι έτσι...Λυπάμαι αλλά καθάρματα θα υπαρχουν πάντα!Αν επιτρέπεις τέτοιες συμπεριφορές φταις εξίσου!!!

ΥΓ: Δε ξέρεις τι χάνεις... Για τη μηχανή μιλάω!

ναι ρε κοριτσια εμεις φτιαχνουμε τη μοιρα μας...μην τα ριχνουμε στους αλλους!!!! Τι σου φταινε οι αντρες αν εσυ καθεσαι και τις τρως? Και μην παρεξηγησεις αυτα που λεω εχω υπαρξει και εγω σε αυτη τη θεση ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ! Εμεις αποφασιζουμε και φτιαχνουμε το μελλον μας. Αν ο αλλος ειναι μπιπ τοτε αστον ρε παιδι μου και πηγαινε παρακατω! Μην καθεσαι να τον βριζεις!
Και πουτ**** υπαρχουν και μαλα*** απο ολα εχει ο μπαξες ας μην τα βαζουμε ολα σε ενα καζανι! Απλα αποφασιζουμε με ποιον θελουμε να ειμαστε και αν ολα πανε καλα καλως αν οχι παμε παρακατω ολα εμπειριες ειναι σε αυτη τη ζωη!

Ζωη
31-05-2006, 19:01
MSG ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΣΟΥΠ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ!!!(ΑΝ ΚΑΙ Δ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΣΗ ΤΣΟΥΠ ΜΕΤΑ)
ΑΣ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΑΠΑΤΑΕΙ?ΝΑΙ!ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΒΡΙΖΕΙ?ΝΑΙ!ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΜΠΙΙΙΙΠ?ΝΑΙ!ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ?ΝΑΙ!
ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!
ΜΠΙΡΙ ΜΠΙΡΙ ΜΠΙΡΙ ΜΠΙΡΙ....

ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΤΡΕΣ/ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ, ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΙΣΤΕΙ-ΒΡΙΖΕΙ-ΒΑΡΑΕΙ ΚΛΠ!!!
ΣΩΣΤΗ Δ ΕΙΜΑΙ? ΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ Π*****Σ?ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΘΑ ΗΣΤΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ Μ*****Σ!!
ΚΑΤΑΝΤΙΑ....ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟ ΑΜΑΡΤΩΛΟΥΣ-ΔΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ :-( ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ ΖΩ!!!
ΜΕΤΑΚΟΜΙΖΩ..... :D

Nick77
31-05-2006, 19:05
[B]MSG ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΣΟΥΠ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ!!!

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις? Οι περισσότεροι χωρισμοί γίνονται από την κοπέλα η οποία αρχίζει και λέει "Δεν είμαι εγώ για σένα, θέλω να είσαι καλά, λυπάμαι κλπ κλπ"
Αυτό σημαίνει ότι έχει μπει άλλο ανδρικό όργανο στα σκέλια της και ότι θέλει να σε παρατήσει για τον άλλο ;-)

chryssanthoula
31-05-2006, 19:05
ζωη εχω σκουτερ παμε μια βολτα? σοβαρα!!! με 120 στην κατηφορα!!!

Ζωη
31-05-2006, 19:06
ΙΣΩΣ....ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ Κ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΑΤΟΥΝ...ΟΧΙ ΟΛΕΣ....ΕΛΕΟΣ!!!

Ζωη
31-05-2006, 19:07
chryssanthoula :D ;-) :D

MSG
31-05-2006, 19:09
ζωη εχω σκουτερ παμε μια βολτα? σοβαρα!!! με 120 στην κατηφορα!!!

οπως βλεπετε οι γυναικες αρχιζουν να προτεινουν ραντεβου μεταξυ τους,να τα,να τα!!!! :D :D :tounge: :tounge:

chryssanthoula
31-05-2006, 19:12
χαχαχαχαχαχαχαχαχα! ΕΛΕΟΣ!!!! Με φιμε τζαμακι στο κρανος!
:D :D :D :D :D :D :D

@ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ:αμα γουσταρεις παμε μια κοντρα εγω δικαβαλο με τη Ζωη!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ζωη
31-05-2006, 19:13
MSG :wow: :D :D :D :D

HRAKLEITOS
31-05-2006, 19:44
Αααχ μέχρι και τις μηχανές μας πήρατε ρε κορίτσια!!
Εχει τυχει να είμαι πεζός και να μου κορναρουν γυναίκες με τσοπερια(οτι κανεις το λουζεσαι που λεμε)!!!Τι θα γινει με την παρτη σας?ε?Αυτά είναι ανδρικά σπορ!
Όποτε θέλετε κοντρα!Αλλά να ορίσουμε και έπαθλο!Θα παίξω ως εκπρόσωπος του ανδικου φίλου αν κερδίσω θα κάνετε θεμα "Ολες οι γυναίκες είναι π..."και θα υποστήρίζετε αυτή την άποψη!!!
Αν χάσω θα κάνω έγω το αντίστοιχο!"Οι ανδρες είναι μ...."
Πάει??
Τι σκουτερ έχεις?

Ζωη
31-05-2006, 19:47
οντως εχουν ξεφυγει οι γυναικες(οχι επειδη εχουν σκουτερ :-) ) αλλα καποιες μιλανε χυμα στους αντρες κορναρουν κλπ!!!
ομως ελεος!!!μη δειτε κοπελα με μηχανακι/μηχανη ειναι ΘΕΑ!!κατα τ'αλλα εμεις κοιταμε το αυτοκινητο.Βεβαια εσεις βλεπετε τις γυναικες του διτροχου ως πιο δυναμικες (που αραγε????) αλλα ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ!!!!!!!!!

chryssanthoula
31-05-2006, 19:55
Ενα ρανερ 125 τετραχρονο εχω!
Και μπορω να πω οτι μου εχει δημιουργησει "προβληματα" διοτι 1ον βγαινω ραντεβου οκ? Ο αλλος δεν εχει οχημα και δεν ξερει να οδηγει.... Θα τον παρω εγω καβαλα? Μουφα...
2ον Η δυναμικη γυναικα μαλλον τρομαζει τους αντρες παρα τους γοητευει....

Ζωη
31-05-2006, 20:00
ναι τους τρομαζει...αλλα για να της πουν κοπλιμεντα(προστυχα κ μη) ΟΧΙ....μονο για πλαι τους φοβουνται να εχουν μια κοπελα δυναμικη

HRAKLEITOS
31-05-2006, 20:04
Κοίτα το κορναρισμα και το σφίριγμα μου τη σπάνε και πιστεύω σε καθε ανδρας νορμαλ και οχι ψωνάρα και ναρκισσο!
Αλλά αν μια κοπέλα κάνει την πρώτη κίνηση ωραία και ευγενικά γιατί όχι!Ας μην είμαστε πουριτανοί!!!!!Ποιον απο μας τον χαλάει αυτο
Αλλα μια γυναίκα(????) τεσπα μια περίπου γυναίκα που λέει έναν ανδρα μ...αρα ε εκεί σορρυ κορίτσια αλλα λίγο ξύλο της χρειάζεται!!

Όσο για το σχολιο σου για τις γυναικες με μηχανή που της θαυμαζουμε όπως λες..Τι να σου πω!Υπερβολική σε βρίσκω... Ισως να μας τραβάει οτι μπορεί να έχουμε κάποια κοινά ενδιαφέροντα!Ισως πάλι να φταίει η λάρα κροφτ!
Κάποιος μπορεί να έχει μια μηχανή για να παρκάρει πιο εύκολα και κάποιος για το θεωρεί σύμβολο!
ζήτω οι μηχανές θάνατος στους βλάχους με τις κωλοφτιαγμένες (και γεμάτες ηλίθια φωτάκια) μπεμβε!Σορρυ μου ξεφυγε!

HRAKLEITOS
31-05-2006, 20:15
gilera ε?
Μάλιστααα..Γκαζιάρικα είναι τα άτιμα!
Εδω που τα λέμε και γω συνεπιβάτης με οδηγό γυναικα...δυσκολο ρε παιδί μου...Αλλα νομίζω οτι ούτε εσένα θα σου άρεσε...
Κοίτα για να τα πούμε στα ίσια!!Πιστεύω οτι η δυναμική γυναίκα και μας φοβίζει και μας γοητεύει....
Καλύτερα δυναμικη(όχι υστερική έτσι?γιατι τα μπερδεύετε εσείς οι γυναίκες αυτά) γυναίκα παρά βαρετή και κότα..

Nick77
31-05-2006, 20:39
Μήπως το γαμ***ε το τόπικ? :confused:
Τελικό συμπέρασμα: Οι γυναίκες από την εποχή των πρωτόπλαστων ΕΙΝΑΙ ιερόδουλες. Λύεται η συνεδρίασις :cool:

chryssanthoula
31-05-2006, 20:47
ελα ρε νικ!!! Οχι και ετσι! Δηλαδη η μανα σου ειναι???? Δεν θελω να σε προσβαλω...

Sotiria
31-05-2006, 20:48
Ότι πεις Nick!!
τελειώνει το θέμα εδώ γιατί δεν νομίζω ότι μπορούμε να βγάλουμε καμία άκρη.... :confused: :confused:

The Gravedigger
31-05-2006, 23:31
μην τα ισοπεδωνουμε ολα....δεν ειναι ολες πουτανες...με την εννοια π εννοειτε ορισμενοι..
για μενα ολες ειναι πονηρες εως παμπονηρες....

human
31-05-2006, 23:38
μην τα ισοπεδωνουμε ολα....δεν ειναι ολες πουτανες...με την εννοια π εννοειτε ορισμενοι..
για μενα ολες ειναι πονηρες εως παμπονηρες....

σωστοοοοοςςς.αμα τις προσεξεις δε σου φερονται ασχημα(συνηθως)

The Gravedigger
31-05-2006, 23:43
αν ειναι να σου φερθει καποια ασχημα θα το κανει anyway(θεμα χρονου ειναι)... απλα το ποσο θα σου στοιχισει εξαρταται απο σενα...τις εμπειριες σου, τον χαρακτηρα σου.

δλδ τι κακο μπορει να σου κανει?

ομως αν βρει το κουμπι σου , ευκολα σου κανει κ σου ξανακανει....

;-)

γι αυτο IMO , οταν μια σε πληγωσει πρεπει να μπουν rules στο firewall για ιnbound connections...

human
31-05-2006, 23:46
αν ειναι να σου φερθει καποια ασχημα θα το κανει anyway(θεμα χρονου ειναι)... απλα το ποσο θα σου στοιχισει εξαρταται απο σενα...τις εμπειριες σου, τον χαρακτηρα σου.

δλδ τι κακο μπορει να σου κανει?

ομως αν βρει το κουμπι σου , ευκολα σου κανει κ σου ξανακανει....

;-)

γι αυτο IMO , οταν μια σε πληγωσει πρεπει να μπουν rules στο firewall για ιnbound connections...

οι ευαισθητοι πληγωνονται ευκολοτερα ε;;;

The Gravedigger
31-05-2006, 23:47
Συμπληρωνοντας πρεπει να πω οτι μεγαλη ζημια μπορει να σου κανει καποιoς/καποια π εχεις μεγαλο χρονο δεσμο...εκει ειναι π μπορει να σε διαλυσει ο αλλος/αλλη...ψυχολογικα...

:confused:

ο ανθρωπος πρεπει να μην ειναι πολυ ευαισθητος παρα μονο σε ορισμενα θεματα..

το να εισαι ρεαλιστης , να υπολογιζεις τα θεματα με ψυχρη λογικη βοηθαει στο να μην πληγωνεσαι κ να εισαι σε εγρηγορση.

Να αισθανεσαι, να εχεις αισθηματα αλλα να μπορεις να τα καταρριπτεις οταν δεις οτι δεν ανταποκρινονται στο ιδεατο προτυπο του μυαλου σου...

αν εισαι πολυ ευαισθητος τοτε μπορει να μην φταιει ο αλλος/αλλη αλλα εσυ π δεν εχεις προσγειωθει στην πραγματικοτητα των σχεσεων...
δλδ οτι 90% ολοι κανουν αυτο π τους συμφερει στο τελος..

human
31-05-2006, 23:48
Συμπληρωνοντας πρεπει να πω οτι μεγαλη ζημια μπορει να σου κανει καποιoς/καποια π εχεις μεγαλο χρονο δεσμο...εκει ειναι π μπορει να σε διαλυσει ο αλλος/αλλη...ψυχολογικα...

γιατι ομως;;δεν εχει νοημα.αν εισαι προετοιμασμενος για ολα;;

The Gravedigger
31-05-2006, 23:54
σκεψου αν ολα πανε τελεια, εχεις σχεση 8 χρονια κ ξαφνικα οτι βιωματα εχεις με μια κοπελα , διαλυονται γιατι ανακαλυπτεις οτι η κοπελα σου ειναι π.χ καριολα??

μετα πως λες να εισαι ψυχολογικα...
ολα τα περιμενεις αλλα μετα απο μεγαλη σχεση εχεις πλεον εμπιστοσυνη στον ανθρωπο σου αλλοιως δεν εχει ουσια να εισια μαζι με καποιον

Soulfeeling
01-06-2006, 18:58

Ζωή αυτη που πληρωνεται για να την μπιπ μπιπ π****** δε λεγεται? Μη τρελαθουμε τελειως....

Εμενα η αποψη μου στηριζεται στην εξης θεωρια και ειμαι πουριτανη.... εχουμε χασει την μπαλα... οι αντρες εχουν παψει να ειναι κυνηγοι εχουν σιχαθει τις γυναικες και εμεις οι γυναικες εχουμε παθει κοκομπλοκο γιατι δεν μας φερονται σωστα! ΚαΙ ολα ξεκινησαν απο τοτε που οι γυναικες "διεκδικησαν" τα δικαιωματα τους!!! Οκ κοπελια δουλεψε, οδηγησε αμαξακι σπουδασε κανε δειξε αλλα μην θες τον αντρα με τη μπαντανα στη κεφαλή και την ποδια να πλενει πιατα!!!! Οχι πειτε μου ποιος αντρας μπορει να σφουγγαρισει να πλυνει πιατα να νταντεψει παιδι? Μην τα θελουμε ολα δικα μας! Για αυτο ο κοσμος δεν παντρευεται και για αυτο οι αντρες εχουν ΤΡΟΜΑΞΕΙ!!!! Σου λεει γιατι να τη δω σοβαρα? Για να με φορτωσει με προβληματα και γκρινια? Όχι αγαπη μου!!!!

...στα λόγια μου λοιπόν....

Soulfeeling
01-06-2006, 19:15
υπαρχουν ΚΑΠΟΙΕΣ οπως υπαρχουν και καπιοι που θελουν την γυναικα μονο για ΜΠΙΙΙΙΙΙΠ...!
οταν θεωρεις εμφανιση προφανως εννοεις τα τερασταια βυζια μιας κοπελας και την κωλαρα της.ουφ το ειπα!!αλλα δεν σας βριζω ολους γι'αυτο...επειδη ΛΟΓΙΚΑ δεν ειστε ολοι ετσι.εχετε και εσεις συναισθηματα.Γ**Ω τις γυναικες που πληγωνουν και την πληρωνουμε ολες!!!!! :angryfire (εχω τραβηξει και εγω διαφορα επειδη οι πρωην καποιου ηταν μαλακισμενες)...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΕΤΣΙ

και διάβασα με προσοχή όλα τα γραφόμενά σου. Είσαι αρκετά ειλικρινής και μαθαίνεις απο την ζωή (=την ζωή γενικά).Πραγματικά έχεις εντοπίσει την αιτία του κακού και η αλήθεια είναι και ξεκινά πιο πολύ απο εσάς ! Δυστυχώς είναι η ..."μαύρη" αλήθεια,διότι πέρα απο τις εξαιρέσεις, ένθεν και ένθεν, που τείνουν να γίνουν ιστορικό απολίθωμα,σήμερα ίσο παϊδι δεν βρισκεις εύκολα ίσως και πουθενά. Πιστεύω σε αυτό που γράφεις και επιχειρηματολογείς, όμως μου έχει τύχει πολλές φορές να δώ και να κρυφοζηλέψω !! την γυναίκα του πλησίον μου, που ανήκει σε ό,τι αληθινά και εσύ πρεσβεύεις, να είναι δηλαδή ό,τι ένας πολιτισμένος άνθρωπος επιθυμεί αλλά το βρίσκει σε λάθος χέρια !!!
Υπάρχουν και στα δύο είδη στοιχεία που το χαλάν και βγαίνω κυριολεκτικά έξω απο τα ρούχα όταν ανταμώνω ή,το χειρότερο, μπορώ έμμεσα να αντιληφθώ, που το πάει μιά συμπεριφορά...
Το μπράβο μου σ 'σένα για τις πιό ειλικρινείς τοποθετήσεις που μέχρι σήμερα διάβασα σε τούτο τον ηλεκτρονικό χώρο !!

Marine
01-06-2006, 20:52
@Ζωή
πραγματικα θελω να σε συγχαρω για τις αποψεις σου!
πιστευω πως οτι εγραψες (απο αυτα τουλαχιστον που διαβασα) ειναι σωστο απο αρχης μεχρι τελους.
εχω βαρεθει τις ανοητες ζητησεις του στυλ: "Ολες οι γυναικες ειναι πουτανες και ολοι οι ανδρες νοιαζονται μονο να γα****"
αυτο που ψαχνεις και αυτο που επιθυμεις ειναι και αυτο που τελικα βρισκεις, ειναι απλα θεμα στοχων και επιδιωξεων.
βεβαιως υπαρχουν "τσοκαρα" που κοιτανε μονο αν εχεις καμπριο και χοντρο πορτοφολι 'οπως επισης και μαλακες που κοιτανε μονο αν τους αρεσει ο κωλος ή το στηθος μιας γυναικας.
δεν ειναι ετσι ομως ολοι... δεν ειναι όλοι ετσι...
οταν ερωτευθηκα εκεινο το κοριτσι κοιταξα πρωτα πως σκεπτοταν, πως συμπεριφεροταν, πως μιλουσε, πως αντιδρουσε και μετα κοιταξα πως εμοιαζε (εφαγα χυλοπιτα αλλα αυτο ειναι αλλη υποθεση)
πολλες φορες οι γνωστοι μου μου λενε πως μου αρεσουν οι ασχημες, οι χοντροκωλες κλπ μιας και ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν κρινω καποια απο το πως μοιαζει αλλα απο αυτα που εγραψα παραπανω (το να πω κοιτα μια μ***ρα οταν καθομαι σε μια καφετερια ειναι απλα μια διαπιστωση και μια εκφραση θαυμασμου και οχι εκδηλωση ενδιαφεροντος κατι το οποιο ερχεται αργοτερα)
ειμαι σιγουρος πως υπαρχουν και γυναικες που σκεπτονται ετσι απλα ειναι θεμα προσπαθειας να τη βρεις.
πολυ θα ηθελα να γνωρισω και εγω ενα κοριτσι σαν και εσενα να φτιαξω τη ζωη μου και τη δικη της βεβαιως! (δεν στην πεφτω :tounge: )

Sotiria
01-06-2006, 20:55
Απλά ξέρεις ότι όταν κάποιος είναι κολλημένος στις απόψεις του, δεν μπορείς να συζητήσεις και να βγάλεις άκρη...
Αυτό φωνάζαμε και γκαρίζαμε με τη Ζωή... :angryfire :angryfire

Marine
01-06-2006, 21:00
οσο για το οτι οι γυναικες λενε "κοιτα αυτος εχεις ωραιο αμαξι" αλλιως δεν του καθονται θα πω το εξης: ξερω παμπολλους ανδρες που λενε:"κοιτα ρε μαλακα αυτος εχει ακριβο αμαξι κατσε να τον κανουμε παρεα να μας πηγαινοφερνει και να γνωρισουμε και κανα γκομενακι με την ευκαιρια"
για αυτο θα επαναλαβω αυτο που εγραψα στο αρχικο μου μηνυμα:
τοσο οι ανδρες οσο και οι γυναικες
ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ να συμπεριφερονται σαν πουτανες σε μια σχεση ειτε αυτη ειναι φιλικη ειτε αυτη ειναι ερωτικη

και η γυναικα ανθρωπος ειναι ποναει, σκεπτεται, αισθανεται, ερωτευεται δεν ειναι ενα αδυσωπητο μηχανημα που το μονο που το νοιαζει ειναι τα λεφτα.
μην τα ισοπεδωνουμε ολα και μην νομιζουμε πως τα συναισθηματα ειναι αποκλειστικο δικαιωμα των ανδρων γιατι δεν ειναι ετσι...

Sotiria
01-06-2006, 21:05
Φίλε μου,
Ειλικρινά σου βγάζω το καπέλο...
Έλεος και ήμαρτον πια...
Δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες όπως δεν είναι ιδιοι και όλοι οι άντρες...
Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...
Και όπως είπες, πολλοί άντρες κοιτούν το συμφέρον τους και κάνουν παρέα με φραγκάτους...
Έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angryfire :angryfire

Marine
01-06-2006, 21:08
πραγματικα χαιρομαι και σε συγχαιρω που υπαρχουν ανθρωποι που σκεπτονται ετσι
σου ευχομαι τα καλυτερα :-)

Sotiria
01-06-2006, 21:13
Να σαι καλά και σ'ευχαριστώ πολύ..
Και νομίζω ότι μπορώ να ανταποδώσω!!!!
:baby: :baby: :blush:

Ζωη
01-06-2006, 22:31
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ "ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ" :D (ΨΩΝΙΟ) :p
ΟΜΩΣ ΤΟ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ(Κ ΟΛΟ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΦΥΛΟ ΠΟΥ Δ ΦΤΑΙΕΙ ΟΜΩΣ) ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΝΙΩΘΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ Κ Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΩΝΗ(ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) :-)
ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ , Δ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΓΝΩΜΗ ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΟΣΟΥΣ ΜΑΣ ΒΡΙΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΓΚΕΙ?Η ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ***(ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟΥΣ ΘΙΓΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ "ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ Μ*****Σ")...
ΑΦΟΥ Δ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ,ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ,ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΝΕΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΡΧΗ.ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΝΑΙ ΟΚ,ΠΙΚΡΑΘΗΚΑ ΠΟΛΥ...ΜΙΣΗΣΑ.....ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΜΑΘΑ,ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΦΟΥ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΑΡΑ ΟΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ!ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΜΕ ΠΙΟ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ!

Marine ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΣΩΣΤΟΤΑΤΟ!!!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ! ;-)

The Gravedigger
02-06-2006, 00:06
Ξερετε γιατι οι αντρες προτιμουν τις πιπες?...

για την ηρεμια κ την ησυχια :-)

Nick77
02-06-2006, 08:32
Eγώ Ζωή μου ημουν από τους αφελείς που πίστευαν ότι αν είσαι σωστός σε μια σχέση, μπορεί να υπάρχει συναίσθημα, και όσα δίνεις, να μπορείς να τα πάρεις πίσω μέσω της ανταπόδοσης από το έτερον ήμισυ.
Το σεξ ήταν πάντα ένας σημαντικός παράγοντας, αλλά σε καμία περίπτωση το σπουδαιότερο. Όταν χωρίζεις με κάποια και στεναχωριέσαι, δεν τα βάφεις μαύρα για το σεξ που έχασες....
Άλλα με την χείριστη συμπεριφορά που εισέπραξα, πλέον τις γυναίκες μόνο ικανές να προσφέρουν έρωτα τις βλέπω. Τπτ άλλο δεν τους αξίζει. Και πλέον δεν με νοιάζει αν θα είμαι μόνος μια ζωή ή αν κατά καιρούς θα βρίσκω κάποια να περνάω την ώρα μου. Κάποτε ήθελα μια και μακροχρόνια σχέση. Τώρα στα @@ μου. :wavey:

Ζωη
02-06-2006, 09:35
Nick77 καταλαβαινω πως εχεις πληγωθει απο τις γυναικες ομως δ νομιζω να τα εφτιαξες με τις γυναικες ολου του πλανητη και να εχεις απογοητευτει απο ολες :o αν και μικση εχω περασει και εγω απο την διαδικασια αυτη(απογοηετευση)..
μ'εχουν απατησει εχουν παιξει μαζι μου για να περασουν την ωρα τους μ'εχουν προσβλαλει αλλα καθε ανθρωπος εχει τις δικες του ευαισθησιες ή "μ*****ς"!δ μπορω να καταλαβω απο ποσες γυναικες εχεις απογοηετυτει και το εχεις δεσει κομπο οτι ολες ειναι π*****ς!Αν θες την γνωμη μου,για να το λες αυτο ειναι ΜΙΑ η γυναικα που αγαπησες και σε πληγωσε και δεν την εχεις ξεπερασει ακομη(την γνωμη μου ειπα)
θα καταλαβεις πως εμεις οι γυναικες εχουμε κ καλη πλευρα!!!

Nick77
02-06-2006, 11:44
Kοίταξε να δεις, δεν είμαι ο Καζανόβας να τα χω φτιάξει με όλες τις κοπέλες του κόσμου. Με τις λίγες που έκανα σχέση, δώθηκα όσο περισσότερο μπορούσα, πίστεψα σε εκείνες, και βρέθηκα με την πλάτη στον τοίχο. Και από όσους φίλους έχω τα ίδια ακούω. Εντάξει δεν είπα ότι όλοι είμαστε άγιοι, αλλά εμένα δεν μου βγάζεις από το μυαλό ότι ΟΛΕΣ οι γυναίκες είναι ιδιοτελείς και φέρονται μπαμπέσικα.

Sotiria
02-06-2006, 12:47
Δεν είναι σωστό να σκέφτεσαι έτσι...
Ξέρεις πόσες γυναίκες έχουν πει ακριβώς τα ίδια πράγματα για σας και όταν γνωρίσουν κάποιον που τους δίνει παραπάνω πράγματα, είναι οι πιο ευτυχισμένες όλου του κόσμου;;;
Παιδιά δεν υπάρχει μόνο το άσπρο και το μαύρο...Υπάρχουν και αποχρώσεις.... :confused: :confused:

Ζωη
02-06-2006, 12:58
συμφωνω με τη Σωτηρια...ειμαστε εμεις αλλα ειστε κ εσεις ρε αδερφε!!ο καθενας εχει πληγωθει απο το αλλο φυλο.ολοι εχουμε πληγωθει.πρεπει ομως να συνεχιζουμε.ισως δεν εχετε βρει ακομη την καταλληλη εσυ και οι φιλοι σου (παρε το τηλ μου 694*******) :D περα της πλακας!!!αν τα φτιαξετε με καποια που την εχετε γνωρισει καλα πρωτα δ νομιζω να εχετε τετοιο προβλημα.αν την γνωρισεις τη μια μερα κ την αλλη τα φτιαξεις μαζι της λογικο ειναι να μην την ξερεις και να απογοητευτεις! πρωτα πρεπει να γινεσαι φιλος με το αλλο φυλο και μετα αν ειναι σωστος/σωστη ο/η αλλος-η τοτε δημιουργεις και μια σχεση!μη πεφτεις με τα μουτρα σε μια σχεση κατευθειαν......

Nick77
02-06-2006, 13:20
Μιλάμε για σχέση 2 ετών. Δεν είμαστε 10 ετών παιδιά να τα φτιάχνουμε την μια μέρα, να τα χαλάμε μετά από 2 μέρες.
Γυναίκα πληγωμένη ειλικρινά μου είναι αδύνατον να την φανταστώ.

Sotiria
02-06-2006, 13:27
Αχ...
Τί ακούω η γυναίκα πρωί πρωί...
Βρε Nick, είναι δυνατόν να τα λες αυτά;;;
Αν οι γυναίκες δεν είχαν πληγωθεί, πιστεύεις ότι θα είχαν γίνει έτσι όπως είναι τώρα;;Αντίδραση είναι αυτή που έχουν,σκλήρυναν για να μην πληγωθούν ξανά.Αυτό είναι στον άνθρωπο...
Άλλες είναι πιο δυνατές στον χαρακτήρα και παραμένουν όπως ήταν....
Και τα δύο φύλα έχουν πληγωθεί και πονέσει, απλά η διαφορά είναι ότι πολλές γυναίκες δεν το δείχνουν... :confused: :confused:

Ζωη
02-06-2006, 13:34
Sotiria θα διαφωνησω.τι παει να πει δ το δειχνουν?πρεπει να κλαιμε μπροστα στους αλλους για να μας πιστεψουν?ουτε αντρα εχω δει να κλαιει....ΕΛΕΟΣ!
τωρα αν καποιοι δ μπορουν να καταλαβουν τι εστι γυναικα τι εστι αντρας και τι εστι ανθρωπος τι να κανω εγω?παραιτουμε απο τη συζητηση!!!καποιοι υποστηριζουν την γνωμη τους.και καλα κανουν...αλλα με ενα σωρο επιχειρηματα αφου δ εχουν καταλαβει οτι εχουν αδικο τοτε δ μπορουμε να κανουμε εμεις τπτ οτι και να πουμε!!!! :confused:

Nick77
02-06-2006, 13:38
Eσύ λες ότι έχεις δίκιο και ότι εγώ έχω άδικο
Εγώ λέω ότι εγώ έχω δίκιο και εσύ άδικο :cool:
Πόσες και πόσες γυναίκες έχουν καταστρέψει την ζωή ενός άντρα χωρίς λόγο....
Δεν θα διορθωθείτε ποτέ.

Sotiria
02-06-2006, 13:40
Εννοώ ότι κάποιες γυναίκες αντί να κλάψουν μετά απο ένα χωρισμό, γίνονται εκδικητικές και αλλάζουν εντελώς συμπεριφορά προκειμένου να μη δείξουν ότι είναι πληγωμένες.
Συμφωνώ, στο ότι δεν είναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ, αλλά έτσι είναι ο χαρακτήρας τους...Αν δεν κλάψεις και πονέσεις σε μία σχέση, τότε δε θα μπορέσεις να μάθεις να ξεχωρίζεις ποιο είναι αυτό που σε κάνει ευτυχισμένο-η ή όχι...

Sotiria
02-06-2006, 13:43
Οκ , δικαίωμα σου να πιστεύεις ότι θέλεις...
Αλλά μην περιμένεις με αυτά τα μυαλά να έχεις μία υγιή σχέση...Και γιατί θα έχεις την αγωνία αν θα σου παίξει π****α η άλλη και θα κάνεις κακό στον εαυτό σου....
Αυτά!!

nikoscbr
02-06-2006, 14:29
Eγώ Ζωή μου ημουν από τους αφελείς που πίστευαν ότι αν είσαι σωστός σε μια σχέση, μπορεί να υπάρχει συναίσθημα, και όσα δίνεις, να μπορείς να τα πάρεις πίσω μέσω της ανταπόδοσης από το έτερον ήμισυ.
Το σεξ ήταν πάντα ένας σημαντικός παράγοντας, αλλά σε καμία περίπτωση το σπουδαιότερο. Όταν χωρίζεις με κάποια και στεναχωριέσαι, δεν τα βάφεις μαύρα για το σεξ που έχασες....
Άλλα με την χείριστη συμπεριφορά που εισέπραξα, πλέον τις γυναίκες μόνο ικανές να προσφέρουν έρωτα τις βλέπω. Τπτ άλλο δεν τους αξίζει. Και πλέον δεν με νοιάζει αν θα είμαι μόνος μια ζωή ή αν κατά καιρούς θα βρίσκω κάποια να περνάω την ώρα μου. Κάποτε ήθελα μια και μακροχρόνια σχέση. Τώρα στα @@ μου. :wavey:

καπως ετσι κι εγω.Ημουνα-και ειμαι ακομη δυστυχως ο μαλακας- πολυ συναισθηματικος,δε με ενδιεφερε το σεξ για το σεξ αλλα η τρυφεροτητα η αγαπη και η συντροφικοτητα που θα εδινα και θα επαιρνα απο τη συντροφο μου μεσα σε μια σχεση που θα στηριζεται στα συναισθηματα,στην εμπιστοσυνη,στην αμοιβαια τρυφεροτητα και οχι "σχεση" εμπορικη συναλαγη,οπως εχουνε ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ σημερα.
Και επειδη δεν μ'ενδιεφερε μονο να πηδηξω-κι ακομη δε μ'ενδιαφερει,αδιορθωτος μαλακας ειμαι- φυσικα αντε γεια,παρε μια εγκαταλειψη που χτυπιομουνα για 2 χρονια-καθοτι ημουνα βλεπεις φουλ ερωτευμενος ο μαλακας- κι οσο για τη στενοχωρια της κοπελας ξερετε ποια ηταν,μετα απο σχεση 2 χρονων; Μεσα σε ενα μηνα τα ειχε φτιαξει με αλλον,τοσο πολυ πονεσε,εγω ομως ημουνα σα φαντασμα για 2 χρονια δε θα το ξεχασω ΠΟΤΕ.
Ε,ελα μετα να ξανακανεις εσυ σχεση με γυναικα για να εισαι επι ξυλου κρεμαμενος,τι νομιζετε οτι μονο εσεις εχετε πληγωθει;
Κι οσο για τα διαφορα "δεν ειναι ολες ετσι", "υπαρχουν και καλες κοπελλες" και τα λοιπα η απαντηση μου πλεον ειναι η εξης,με αρκετη δοση κυνισμου..
Ναι,υπαρχουν και ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΕΣ κοπελλες που ειναι πρωτα ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΚΑΡΔΙΑ και υστερα γυναικες,αλλα ομως: 1) ειναι πραγματικα ελαχιστες,2) ειναι συνηθως πιασμενες γιατι οσοι αντρες ειναι ντομπροι και συναισθηματικοι αυτες τις κοπελλες ψαχνουν,3) ειναι και οι ιδιες μονες,κυνικες και απογοητευμενες γιατι καποιος ΜΑΛΑΚΑΣ τις πληγωσε,κατα τον ιδιο περιπου τροπο...
Μπραβο μας λοπον,αντρες και γυναικες,τα συγχαρητηρια μου !
Διοτι,απο κει που το φυσιολογικο θα ηταν να θελουμε τον/την αλλο/η σα το συντροφο μας,που ειναι οτι πολυτιμοτερο εχουμε σ'αυτη τη ζωη-μπουρδελο,να την παιρνουμε τρυφερα στην αγκαλια μας και να τον/την γεμιζουμε αγαπη,συναισθηματα και τρυφεροτητα,να θελουμε να του/της κανουμε ερωτα μονο και μονο για να δωσουμε στην πραξη ολη την αγαπη και την τρυφεροτητα που νιωθουμε γι'αυτον/αυτην,γιατι αυτο ειναι ο ερωτας γαμωτο μου ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΑΓΑΠΗΣ και ΤΙΠΟΤΕ αλλο,απο κει λοιπον που αυτα θα επρεπε να θελουμε σε μια ειλικρινη ανιδιοτελη και φυσιολογικη σχεση -σχεση τρυφεροτητας οχι εμποριου οπως τις καταντησατε- εχουμε φτασει στο σημειο να ειμαστε κυνικοι,αδιαφοροι,παγωμενοι -στην καρδια εννοω- η να φοβομαστε τον αλλο μη μας τη φερει...αντρες και γυναικες..
Ε,εγω ΔΕ θελω τετοιες "σχεσεις" χιλιες φορες προτιμω μονος μου παρα ετσι.Και δε μου καιγεται καρφακι για το σεξ,τι να το κανω το σεξ χωρις συναισθηματα ρε; Ε,ωραια ποσες κοπελλες υπαρχουνε τωρα που να το βλεπουνε ετσι τα πραγμα,οπως ειναι το φυσιολογικο δηλαδη; Στην πραξη; Απειροελαχιστες ! Βλεπεις,οι περισσοτερες εχουνε βγαλει το μ... τους στην αγορα,οποιος δωσει τα περισοτερα...βαλτε τωρα που γυριζει παιδια...
Και στην τελικη τι νομιζετε δηλαδη; Οτι ολοι οι αντρες το μονο που θελουνε ειναι να σας πηδηξουν και τελος; E,ναι υπαρχουνε και τετοιοι και πολλοι μαλιστα,ειναι αληθεια,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΤΣΙ..καταλαβετε το αυτο,υπαρχουνε και πολλοι που θελουνε να βρουνε μια ΣΥΝΤΡΟΦΟ στη μπουρδελο-ζωη που ζουμε,κι οχι μονο μια γκομενα για να γαμησουν..
Δεν ειναι τυχαιο επομενως οτι εχω πανω απο 15,ναι 15 χρονια να κανω σχεση,σχεση ετσι οπως τη θελω εννοειται ετσι; Kαι εδω που τα λεμε,εχω τοσο πληγωθει κι απογοητευθει πια απο τη συμπεριφορα των ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΩΝ γυναικων,ωστε τα παρατησα πια,λεω ξεχνα το μεγαλε,δεν εκτιμουνε τιποτε περισσοτερο απο την τελεια εμφανιση και το χρημα.Και μεχρι στιγμης εχω επαληθευτει γιατι προσεχω και κοβω τι γινεται γυρω μου...μακαρι τα πραγματα να'τανε αλλιως αλλα μεχρι τοτε και λυπαμαι που το λεω,πιστευω οτι και σεις οι γυναικες εχετε μεγαλο-για να μην πω το μεγαλυτερο- μερος της ευθυνης γιατι; Γιατι σας πιπιλανε το μυαλο οι μαλακιες στυλ κοσμοπολιταν κλπ οτι πρεπει να ψαχνεις τον αντρα που θα'ναι ετσι κι αλλιως,που θα ειναι σα μοντελο,θα'χει πολλα φραγκα,θα'χει ξερω'γω τα μπρατσα τυπου σβαρτσενεγκερ,το ταδε σπορ αμαξι και δε ξερω και γω τι αλλο...
Ε,αμα αυτα ειναι τα κριτηρια σας τοτε δε μιλαμε για σχεση αλλα για εμποριο,αυτο που "παιζει" σημερα δηλαδη,εμπορικη συναλλαγη: μου δινεις σεξ,σου δινω χρημα και καλοπεραση...
Ποσες απο σας δηλαδη κυττατε να δειτε την προσωπικοτητα του αλλου,το χαρακτηρα του,την ειλικρινεια,την διαθεση του να δωσει αγαπη και τρυφεροτητα,ανεξαρτητα απο ηλικια,εμφανιση,φραγκα,δουλεια η κοινωνικη θεση; Ποσες θελετε αυτα τα κριτηρια για το συντροφο σας και οχι τα γυμνασμενα μπρατσα και το χρημα;
Αντεχετε την αληθεια; Απειροελαχιστες.Γι'αυτο και ανθρωποι οπως ο συνονοματος μου ο nick77 η εγω,ο nikoscbr ειναι και το δειχνουν τοσο κυνικοι και βαθυτατα απογοητευμενοι.Γιατι δεν σας βλεπαμε -ουτε και τωρα δηλαδη,παρ'ολες τις απογοητευσεις σας βλεπουμε ετσι- σαν ενα ακομη γκομενακι μονο για γαμ... Ακριβως γι'αυτο και ειμαστε τοσο κυνικοι: γιατι αλλου τυπου σχεσεις θελαμε και θελουμε μαζι σας -σχεσεις συντροφικοτητας οχι εμποριου- αλλα δυστυχως,οτι κι αν λετε στα λογια,αλλα κανετε στην πραξη,στην καθημερινη σας συμπεριφορα στο δρομο...
Ψεματα ; :smokin:

Ζωη
02-06-2006, 14:31
Nick77 μηπως δε σε λενε Nick k σε λενε George?γιατι ο πρωην μου ειχε μια σχεση πριν απο εμενα 2 χρονια οπου αυτη τον απατουσε ετσι ελεγε οτι ολες οι γυναικες ειναι π*****ες εγω προσπαθουσα να του αλλαξω γνωμη και οσο καιρο τα ειχαμε του εδειχνα οτι δ ειμαστε ολες ιδιες αλλα υπαρχουν και ξεχωριστες.αυτος ομως δ εβλεπε τπτ απο αυτα και με εξεφτελιζε,με ελεγε π****α-πατσαβουρα κλπ !!!εννοειται οπως ξαναπα..δ αντεξα!αλλα εγω δ εκανα τπτ κακο.αυτος ηταν κολλημενος στον εγκεφαλο!προσπαθησε να ξεκολλησεις και εσυ γιατι καπως ετσι σε φανταζομαι και εσενα!!!

Ζωη
02-06-2006, 14:45
nikoscbr ζαλιστηκα :-) εχεις δικαιο....ΑΛΛΑ....
1ον δεν ειπαμε εμεις οι γυναικες εδω μεσα οτι ΟΛΟΙ οι αντρες ειναι μ*****ς.εσεις λετε οτι ολες οι γυναικες ειναι π*****ς!(ετσι λεει ο τιτλος του θεματος και οι περισσοτεροι εδω μεσα)
2ον δεν υπαρχουν τοσο λιγες κοπελες που δεν ειναι π*****ς!οπως και να το κανουμε πρεπει πρωτα να εκτιμας τον εαυτο σου(εγωιστικο) για να μη πεσεις τοσο χαμηλα ωστε να κοιτας μονο εμφανιση-αυτοκινητο-χρημα κλπ...κ πολλες γυναικες εκτιμουν τον εαυτο τους
3ον ποσες σχεσεις εχετε κανει στη ζωη σας και κουραστηκατε?20?30?50?γιατι αν κανατε απο 1 εως 5 και πληγωθηκατε πεσατε σε λαθος ατομα ΑΠΛΑ.ειμαι σιγουρη οτι στη γειτονια σου υπαρχουν τουλαχιστον 100 κοπελες δ γινεται οι 80% να ειναι π*****ς.φαντασου δλδ να ψαξεις και παραεξω ποσες σωστες κοπελες θα βρεις!

μη το δενεις κομπο λοιπον οτι εμεις ειμαστε οι λαθος....ειμαστε ΚΑΙ εμεις λαθος αλλα αναλογα παντα.σε καθε σχεση φταιει ενας.δ γινεται η πλειοψηφια να ειναι γυναικες.

nikoscbr
02-06-2006, 14:52
Nick77 μηπως δε σε λενε Nick k σε λενε George?γιατι ο πρωην μου ειχε μια σχεση πριν απο εμενα 2 χρονια οπου αυτη τον απατουσε ετσι ελεγε οτι ολες οι γυναικες ειναι π*****ες εγω προσπαθουσα να του αλλαξω γνωμη και οσο καιρο τα ειχαμε του εδειχνα οτι δ ειμαστε ολες ιδιες αλλα υπαρχουν και ξεχωριστες.αυτος ομως δ εβλεπε τπτ απο αυτα και με εξεφτελιζε,με ελεγε π****α-πατσαβουρα κλπ !!!εννοειται οπως ξαναπα..δ αντεξα!αλλα εγω δ εκανα τπτ κακο.αυτος ηταν κολλημενος στον εγκεφαλο!προσπαθησε να ξεκολλησεις και εσυ γιατι καπως ετσι σε φανταζομαι και εσενα!!!

Zωη,αν εγιναν ετσι τα πραγματα πολυ κακως σε ελεγε και σου φεροτανε ετσι.Κακιστα.Επειδη καποιος μας πληγωσε δε πα να πει οτι ολοι θα φερθουνε το ιδιο.Ειναι θεμα χαρακτηρα,αλλιμονο δηλαδη κι εγω εχω πληγωθει και πολυ μαλιστα αλλα τι θα πει αυτο; Αν αυριο δηλαδη τυχαινε κατι με καποια κοπελλα θα ξεκινουσα κρινοντας καθαρα με βαση τη συμπεριφορα της συγκεκριμενης κοπελλας,απο το μηδεν δηλαδη,αλλιμονο αμα φερομουνα προκατειλημενα βασιζομενος στο πως φερθηκε καποια αλλη παλιοτερα.Αυτο λεει η καθαρη λογικη και ειναι αυτονοητο.Θα ειχα τις επιφυλαξεις μου,ναι,δεν θα τα εδινα ολα αμεσως ναι,θα εκανα υπομονη να δω τη συμπεριφορα και το χαρακτηρα της κοπελας στην πραξη,ναι,αλλα να την εξευτελιζω η να την προσβαλλω επειδη καποτε καποια αλλη φερθηκε σκαρτα; Ε,οχι βεβαια με τιποτε,ουτε κατα διανοια.Ξεκινας απο το μηδεν και βλεπεις τη συμπεροιφορα του αλλου καθημερινα και στην πραξη,δεν ξεκινας προκατηλλειμενος απο την αρχη,γιατι φυσικα και θα παει φουντο η σχεση,θελει και ρωτημα αυτο; Αυτο λεει η δικη μου η λογικη τουλαχιστον... :smokin:

nikoscbr
02-06-2006, 15:03
Ζωη σιγα μην εχουμε κανει 20 και 30 σχεσεις...αντε εγω ζητημα ειναι αν εχω 2-3 και αν...Τωρα αν επεσα σε λαθος ατομο δε ξερω μπορει,ξερω ομως ποσο πολυ πληγωθηκα και πονεσα.Αλλα δεν φλωρεψα να φτασω στο επιπεδο της ξεφτιλας να λεω οτι ΟΛΕΣ ειναι πουτ... -δεν ειναι και το γραφω ξεκαθαρα,εχω γνωρισει και κοπελες-διαμαντια,αλλο οτι δεν ετυχε να γινει κατι μεταξυ μας.Εγω λοιπον ΔΕΝ λεω και δεν πιστευω οτι ολες ειστε ιδιες-σε καμμια περιπτωση- ειμαι ωστοσο κουρασμενος κι απογοητευμενος γιατι οπως προειπα εχω το μειονεκτημα στις μερες μας να ειμαι τελειως συναισθηματικος και το πρωτο πραγμα που θα ηθελα ειναι να'χα μια υγιη συντροφικη σχεση-θα μου αλλαζε την ψυχολογια μου 180 μοιρες και το ξερω.Αλλα πως να γινει δηλαδη; Δεν ειμαι ματσο,φλωρος,μπρατσας,με ακριβο αμαξι και φραγκα δουλευω σκυλισια για να τα βγαλω περα και ξερω οτι το να εχεις μια/ενα συντροφο που να σε αγαπα και να σε δεχεται οπως εισαι ειναι -τουλαχιστον για μενα προσωπικα- ο νο1 παραγοντας ευτυχιας αλλαζει η ψυχολογια σου σε απιστευτο βαθμο...Αλλα ειμαι καπως μεγαλος για να ελπιζω σε ονειρα,δε νομιζεις ; :smokin:

nikoscbr
02-06-2006, 15:10
Γι'αυτο και δεν ασχολουμαι πια,δεν πιστευω οτι ειναι πλεον δυνατο να προκυψει κατι καινουργιο,μακαρι αλλα ας μην εχουμε τσαμπα αυταπατες.. :smokin:

Nick77
02-06-2006, 15:41
Εγώ βλέπω ότι όλες είναι ίδιες, ότι όλες λένε τα ίδια, ότι όλες λένε ψέματα ότι όλες χρησιμοποιούν τις ίδιες δικαιολογίες.
Γι αυτό και θα συμπεριφέρομαι σε όλες με τον ίδιο τρόπο. Το μόνο που μπορεί να μου προσφέρει μια κοπέλα πλέον είναι το πήδημα. Τα άλλα δεν τα θέλω. Γιατί είναι ψεύτικα. Με την ίδια ευκολία που θα τα προσέφερε σε μένα, θα τα προσέφερε και αύριο σε κάποιον άλλο.

MSG
02-06-2006, 15:52
genika apo ka8e drasthriothta an leipei to synais8hma allazoun ola......

a8lhtismos xwris synais8hmata ginetai?
h mhpws mousikh?
giati loipon na e3aire8ei o erwtas?

proswpikh apopsi einai oti "erwtas" xwris synais8hmata einai mono empeiria,dhladh "na exw na lew istories sthn parea gia to poso metraw"

k paroti eimai akoma 19 exw epile3ei na mhn kanw kati xwris synais8hma para tis opoies eykairies...giati de mou leei kati...de me gemizei...OLO akouw gia empeiries...DHLADH me to syntrofo sou de mporeis na tis exeis,prepei na breis pollous/es???protimw th monaksia para ka8e mera me allh...

file niko-cbr,mhn apogohteyesai,yparxoun arketes gynaikes pou psaxnoun kati parapanw apo ena phdhma,oso megalwnoun ypoti8etai wrimazoun....8a exeis eykairies an den ta parathseis....

The Gravedigger
02-06-2006, 15:55
"A guy told me one time, 'Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.'"

Απλα μην ειμαστε τοσο ευαισθητοι, δε χρειάζεται.Μην κολλατε μονο σε μια κοπελα, αν δε σας καλυπτει shoot

Η σχεση ερχεται με την παροδο του χρονου, κανεις καποιες παραχωρησεις , γνωριζεις τον αλλον ,τον εμπιστεύεσαι, περνας καλα...οταν δεν περνας καλα πρεπει να αποχωρεις.Ειναι το πιο τιμιο.

Για μενα:
σχεση= συντροφικοτητα, εμπιστοσυνη, ειλικρινεια, αφοσίωση.

Για πολλες κοπελες:
σχεση=καταπιεση ,βγαζω τα απωθημένα μου, ανασφάλειες ,ελεγχος, εγωισμος.

Δεν πρεπει να τα ριχνουμε στις κοπελες οταν η φυση τους ειναι τετοια, τις γουσταρουμε επειδη κανουν κ τις πουτανιες...Μην περιμενετε επειδη φερεστε καλα , να σας φερθουν καλα...

Alex Stalion!
02-06-2006, 16:05
gia sas mages eimai o stalion!

nikoscbr
02-06-2006, 16:07
:-) [/B]Δεν πρεπει να τα ριχνουμε στις κοπελες οταν η φυση τους ειναι τετοια, τις γουσταρουμε επειδη κανουν κ τις πουτανιες...Μην περιμενετε επειδη φερεστε καλα , να σας φερθουν καλα...

Τι λες ρε φιλε; Εισαι σοβαρος; Ειναι η φυση τους τετοια και να τις γουσταρουμε επειδη κανουν πουτανιες; Σοβαρολογεις; Ποια φυση τους ειναι τετοια που δικαιολογει τις πουστιες; Eλπιζω να το λες για πλακα βεβαια,ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ...η πουστια ειναι πουστια τελος δεν τη δικαιολογω με τιποτε,τη στιγμη που μπορει να κατσει να μου μιλησει ειλικρινα και στα ισα.Αυτο μας ελειπε τωρα να δικαιολογουμε και τις πουστιες επειδη ταχα μου "ειναι στη φυση τους" και μαλακιες...Δεν το δεχομαι με τιποτε,εσενα μπορει να σου αρεσει π.χ. να σου φερονται πουστικα ΕΜΕΝΑ ΟΧΙ και τα περι δηδεν "φυσης τους" ειναι συγνωμη παπαριες...Η πουστια ειναι πουστια,period. :angryfire

HRAKLEITOS
02-06-2006, 16:10
Ρε Nick77 όσο μπορουμε να προσπαθουμε να κραταμε και μια αμυνα(μια πισινή που λέει κ ο λαός)....Όποιος πεφτει με τα μουτρα την παταει....
Δε ξερω για σενα και για όλους εδω αλλά εγω εχω την άποψη οτι 1% απο τον εαυτο του, κάθε ανθρωπος το κραταει για την πάρτη του και ΜΟΝΟ!Αλλοι μπορει να κρατανε και το 80% για αυτους...Αυτοί μάλλον είναι οι πιο σοφοί απο όλους μας για την πάρτη τους βέβαια όχι για τους άλλους....Εύχομαι να μαι λάθος!
Κανένας ανθρωπος στον κόσμο δεν είναι άγιος...Κ όλοι θέλουν και τη φοβέρα τους...Δε κυριολεκτω βέβαια αλλά οτι καμια μα καμια γυναίκα δεν εκτιμά εναν ανδρα που τον θεωρεί δεδομένο για αυτό είμαι σίγουρος. Α και κάτι άλλο συμφωνώ με όλους σας που λέτε οτι όλοι πληγώνονται!Συμφωνοιοιοι....
ΑΛΛΑ δεν πληγόνονται όλοι στον ίδιο βαθμό εξαρτάται απο το EQ
(συναισθηματική νοημοσύνη) του καθενός!
Υπάρχουν άνθρωποι που νιωθουν ελάχιστα(Γενικά μιλάω όχι απαραίτητα για σχέσεις)!Δε φταινε αυτοί ουτε γίναν έτσι, απλώς γεννηθηκαν έτσι!
Πόσες φορές έχω ευχηθεί να ήμουν πιο αναίσθητος....
Nick77 επειδή (δυστυχως???ποιος ξερει ισως και ευτυχώς) εισαι πολυ σοβαρος με τη Ζωή και πολύ ειλικρινής...Ζορικα τα πραγματα φίλε... Στα λέω αυτά γιατί και γω παλεύω τον εαυτό μου να μην είμαι έτσι...
Αν αυτό το να πηδας μια γυναίκα μόνο σε κανει να νιώθεις οκ και πιο ασφαλής και δεν καταπιέζεις κανένα συναισθημα μέσα σου, για μένα κάνεις την καλύτερη δουλεία.Αν όμως το κάνεις μόνο από αντιδραση τότε κάτι χάνεις ρε φίλε και σε τρώει...

"ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ" είπε ένας ΜΕΓΙΣΤΟΣ αρχαίος πρόγονος μας

The Gravedigger
02-06-2006, 17:23
Η πουστια ειναι πουστια, δεν μαρεσει κ εμενα, αλλα δε βγαζει πουθενα να εισια συνεχως καχυποπτος κ επιφυλακτικος..εφοσον θες να νταλαβεριζεσαι με γυναικες, η ατιμια, πουτανια μεχρι ενα σημειο ειναι δεδομενη..
χαλαρωστε , μην π[ερνετε τα πραγματα τοσο σοβαρα :-)

Ζωη
02-06-2006, 17:24
ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΩ?ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ????ΑΣ ΤΗΝ ΠΩ!!!
Στα 13 μου σαν πιτσιρικι και εγω ερωτευτηκα,ερωτευτηκα καποιον που τον ειχα δει μια φορα μιας και ηταν φανταρος.Δεν ειχαμε σχεση(δ θα μπορουσε) αλλα αυτος ολο γλυκολογα και υποσχεσεις με εριξε(μιας και ημουν πρωταρα στο να δω ενα αγορι κατι παραπανω απο φιλο)περιμενα 5-6 μηνες να απολυθει για να κανουμε μια φυσιολογικη παρεα.μια βδομαδα πριν απολυθει με ξαποστειλε λεγοντας μου πως ειμαι πολυ καλη γιαυτον :mad: (σαφως τωρα που το βλεπω απο αυτη την ηλικια ειναι πολυ χαζο να μπλεξει ενας 20χρονος με μια 13χρονη αλλα και να εκμεταλευτει τα συναισθηματα μου για να του κανω παρεα στη σκοπια οταν βαριεται)!!!ειχα απογοητευτει παρα πολυ και ως πιο μικρη το ειχα παρει και πιο βαρια!!! :confused:

οκ το ξεπερασα συνεχισα κ περιπου ενα χρονο μετα δεχτηκα και το 1ο μου καμακι απο αγνωστο(ξερεις...καπου σε ξερω και αλλα τετοια εξυπνα που λετε εσεις)εγω ντραπηκα πολυ και οχι μονο δ του εδωσα τον αριθμο μου αλλα του εδωσα και ψευτικο ονομα(λες και θα με εβρισκε πουθενα) :p

αφου ειχα εξοικηωθει κ απο αυτο μετα απο μερικους μηνες δεχθηκα και αλλο καμακι μεσα στο cinema,μιλησαμε λιγο τα ειπαμε και μου εδωσε το τηλ του (εννοειται τον πηρα μετα απο 2 μερες..μη με περασει κ για ευκολη...ομως με περασε μιας και με ρωτησε αν τα ΟΟ μου ειναι σαν πορτοκαλια ή σαν λεμονια-ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΑΝΤΡΑ-)εννοειται αλλαξα και αριθμο μιας και τοτε καθε μηνα αλλαζα :D (τωρα οπως το σκεφτομαι ημουν πολυ επιπολεη που εδινα τον αριθμο μου σε αγνωστους-βεβαια ετσι αρχιζει μια γνωριμια-)

στα 15 μου (μεγαλωσα ε?) τα εφτιαξα για 1η φορα με εναν ανθρωπο που ειχαμε φυσιολογικη σχεση(και αυτος φανταρος) και αυτη η σχεση κρατησε 9 μηνες μιας και ζηλευε υπερβολικα και εκτος απο αυτο ανακατευοταν η μαμα του συνεχεια και με απατουσε Ω ναι!!!δεν του καθομουν βλεπετε (μικρουλα ημουν) και αυτος πηγε σε αλλη πορτοκαλια!καλα να παθει τωρα που τον αφησα...

περυσι γνωρισα πολλους αντρες αλλα δεν ηθελα σχεση,ειχα βαρεθει τους αντρες(χωρις να τους βριζω ομως :) ) πολλοι με πιεζαν να κανουμε σχεση(βρε δε θελω!!!!)

ωσπου βρεθηκε ενας (ηταν φιλος του αγοριου της αδερφης μου) και ενω πηγαμε βολτα με το αυτοκινητο(πρωτη φορα μπηκα σε ξενο αυτοκινητο και τελευταια) :D μου την επεσε χυμα.με αρπαξε και με φιλησε....εγω αντιστεκομουν (νομιζα οτι θα με βιασει αλλα οκ καταλαβε και σταματησε) .... μολις χωριστηκαμε (ο καθενας σπιτι του) μου εστειλε μνμ στο κινητο(ειχαμε ανταλλαξει πριν το συμβαν) και μου ελεγε συγνωμη και πως θελει να βρεθουμε να τα πουμε κλπ.ε την επομενη ξαναβγηκαμε και απο τοτε αρχισε αλλο μαρτυριο..με συγκρινε με την πρωην του οπου σας ειπα τι του εκανε και μπιρι μπιρι μπιρι μπιρι μου τα επριξε και τον αφησα!

μετα απο 2 μηνες τα εφτιαξα με ενα αλλο παιδι (χωιρς αυτοκινητο-χωρις ιδιαιτερα χρηματα-οχι ειδολο-οχι μυες αλλα με συναισθηματα) οπου μεχρι και σημερα ειμαστε μαζι και ολα ειναι μια χαρα!!!! :love2:

αν τα παρατουσα σε καθε δυσκολια,σε καθε μ****α που μπλεκονταν στα ποδια μου ,δεν θα τον ειχα γνωρισει τωρα αυτον!και δ λεω....μπορει και αυτος καποτε να μου τη φερει,αλλα αν δεν ρισκαρω δ θα μαθω!

ηθικο διδαγμα:γυναικες υπαρχουν πολλες.αλλες καλες αλλες κακες.αξιζει να βρεις ομως την καλη!!!

σας κουρασα ε? :blush:

HRAKLEITOS
02-06-2006, 17:26
Gravedigger από όλους μας ο πιο σοφός μου φαίνεσαι!
χαλαραααα λοιπόν

The Gravedigger
02-06-2006, 17:39
Παντα οταν μπαινεις σε μια σχεση ρισκάρεις...
δλδ η καλύτερα η χειρότερα.

απ'οτι μας ειπες δε βλεπω να σου εχουν κανει καμια μαλακια η πουστια...γιατι π.χ με φαντάρους π εμπλεκες...δε θεωρείται καν σχέση.

Ουτε εμπειριες εχεις...εισαι πολυ μικρη ακόμα...

Καλή τύχη λοιπον.

Θα εχεις πολλα να μαθεις στο μελλον

Ζωη
02-06-2006, 17:43
κατσε δεν το καταλαβα αυτο.σχεση ειναι απαραιτητα συγκατοικιση?επειδη δλδ ειναι φανταρος καποιος δ εχει την ευθυνη της σχεσης?απιστια/ταπεινωση/εκμεταλευση ειναι λιγα σε μια σχεση για να καταλαβω!!!σιγνωμη που δεν καθησα να με σκοτωσουν κιολας!!!αν εσυδ θεωρεις πολλα αυτα (στην ηλικια μου κιολας) τι θεωρεις?

εδωσα διαφορα παραδειγματα.πιο τρανταχτα (καποια εχουν επαναληφθει με αλλους αρα δεν θα τα ξαναγραφω)...
ηθελα να δειξω πως
1ον ενας αντρας εκμεταλευοταν μια γυναικα για να περναει την ωρα του
2ον ενας αντρας κοιταγε πανω απ΄'ολα τα βυζια μιας κοπελας απο την γνωριμια την "κανονικη"
3ον ενας αντρας συγκρινε και εξεφτελιζε την κοπελα του επειδη μιας και η πρωην τον ειχε κανει ταρανδο(με εβριζε π****α αν δ διαβασες αλλα μνμ,καρ***α,κ μαλιστα δαγκωνε αν του ελεγα οχι!(ανωμαλος ο ανθρωπος,μελανιες με ειχε γεμισει)
4ον ενας τα εκανε ολα μαζι...με απατουσε,με ζηλευε υπερβολικα (ποτε μου δ ειχα βγει με φιλη μου οσο τα ειχαμε) και ειχε ως "συνηγορο" την μανα του.

ελεος δλδ!τι παραπανω εχουν κανει οι γυναικες αν το παμε ετσι?

HRAKLEITOS
02-06-2006, 17:43
Ναι ζωη!Μας ζάλισες!
Αλλά έχει πλάκα γιατί ξέρω όλα τα προσωπικα μιας κοπέλας που δεν έχω δει πως μοιάζει!Ουτε καν τι σχήμα έχουν τα ΟΟ της!
:D :D :D :D
Καλα δε ντρεπόντουσαν 20 χρονών μ...ς να ασχολούνται με 13χρονα??
Κοιτα να αλλάξεις μειλ και ελπίζω να μας έδωσες ψεύτικο όνομα γατί θα σε βρούμε.... :p :D :p :D :angryfire
Παντως με το γενικό νόημα συμφωνώ απόλυτα!Αν τα παρατήσεις την εβαψες!!!

The Gravedigger
02-06-2006, 17:47
ε εισαι λιγο αφελης...
απλα δε θεωρω οτι ειχες τραγικες εμπειριες, η ταλαιπωρηθηκες απο εναν άντρα... :confused:

επειδη δλδ ειναι φανταρος καποιος δ εχει την ευθυνη της σχεσης?απιστια/ταπεινωση/εκμεταλευση ειναι λιγα σε μια σχεση για να καταλαβω

ακριβως... :-) τωρα έμαθες

HRAKLEITOS
02-06-2006, 17:49
Ρε παιδιά σας βλέπω όλους με τα ωραία σας αβανταρ και γω έβαλα ενα ζεργκ γιατι ηταν οτι καλύτερο βρήκα(γουστο κ γω) από τα έτοιμα!Πως μπορώ να βάλω ένα δικό μου να μη γίνω και κομπλεξικός ε?Κρίμα είμαι

HRAKLEITOS
02-06-2006, 17:53
Καλό είναι αυτό gravedigger όχι κακο...
Τι την παίρνεις απ τα μουτρα την κοπελιά?

nikoscbr
02-06-2006, 18:30
ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΩ?ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ????ΑΣ ΤΗΝ ΠΩ!!!
Στα 13 μου σαν πιτσιρικι και εγω ερωτευτηκα,ερωτευτηκα καποιον που τον ειχα δει μια φορα μιας και ηταν φανταρος.Δεν ειχαμε σχεση(δ θα μπορουσε) αλλα αυτος ολο γλυκολογα και υποσχεσεις με εριξε(μιας και ημουν πρωταρα στο να δω ενα αγορι κατι παραπανω απο φιλο)περιμενα 5-6 μηνες να απολυθει για να κανουμε μια φυσιολογικη παρεα.μια βδομαδα πριν απολυθει με ξαποστειλε λεγοντας μου πως ειμαι πολυ καλη γιαυτον :mad: (σαφως τωρα που το βλεπω απο αυτη την ηλικια ειναι πολυ χαζο να μπλεξει ενας 20χρονος με μια 13χρονη αλλα και να εκμεταλευτει τα συναισθηματα μου για να του κανω παρεα στη σκοπια οταν βαριεται)!!!ειχα απογοητευτει παρα πολυ και ως πιο μικρη το ειχα παρει και πιο βαρια!!! :confused:

οκ το ξεπερασα συνεχισα κ περιπου ενα χρονο μετα δεχτηκα και το 1ο μου καμακι απο αγνωστο(ξερεις...καπου σε ξερω και αλλα τετοια εξυπνα που λετε εσεις)εγω ντραπηκα πολυ και οχι μονο δ του εδωσα τον αριθμο μου αλλα του εδωσα και ψευτικο ονομα(λες και θα με εβρισκε πουθενα) :p

αφου ειχα εξοικηωθει κ απο αυτο μετα απο μερικους μηνες δεχθηκα και αλλο καμακι μεσα στο cinema,μιλησαμε λιγο τα ειπαμε και μου εδωσε το τηλ του (εννοειται τον πηρα μετα απο 2 μερες..μη με περασει κ για ευκολη...ομως με περασε μιας και με ρωτησε αν τα ΟΟ μου ειναι σαν πορτοκαλια ή σαν λεμονια-ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΑΝΤΡΑ-)εννοειται αλλαξα και αριθμο μιας και τοτε καθε μηνα αλλαζα :D (τωρα οπως το σκεφτομαι ημουν πολυ επιπολεη που εδινα τον αριθμο μου σε αγνωστους-βεβαια ετσι αρχιζει μια γνωριμια-)

στα 15 μου (μεγαλωσα ε?) τα εφτιαξα για 1η φορα με εναν ανθρωπο που ειχαμε φυσιολογικη σχεση(και αυτος φανταρος) και αυτη η σχεση κρατησε 9 μηνες μιας και ζηλευε υπερβολικα και εκτος απο αυτο ανακατευοταν η μαμα του συνεχεια και με απατουσε Ω ναι!!!δεν του καθομουν βλεπετε (μικρουλα ημουν) και αυτος πηγε σε αλλη πορτοκαλια!καλα να παθει τωρα που τον αφησα...

περυσι γνωρισα πολλους αντρες αλλα δεν ηθελα σχεση,ειχα βαρεθει τους αντρες(χωρις να τους βριζω ομως :) ) πολλοι με πιεζαν να κανουμε σχεση(βρε δε θελω!!!!)

ωσπου βρεθηκε ενας (ηταν φιλος του αγοριου της αδερφης μου) και ενω πηγαμε βολτα με το αυτοκινητο(πρωτη φορα μπηκα σε ξενο αυτοκινητο και τελευταια) :D μου την επεσε χυμα.με αρπαξε και με φιλησε....εγω αντιστεκομουν (νομιζα οτι θα με βιασει αλλα οκ καταλαβε και σταματησε) .... μολις χωριστηκαμε (ο καθενας σπιτι του) μου εστειλε μνμ στο κινητο(ειχαμε ανταλλαξει πριν το συμβαν) και μου ελεγε συγνωμη και πως θελει να βρεθουμε να τα πουμε κλπ.ε την επομενη ξαναβγηκαμε και απο τοτε αρχισε αλλο μαρτυριο..με συγκρινε με την πρωην του οπου σας ειπα τι του εκανε και μπιρι μπιρι μπιρι μπιρι μου τα επριξε και τον αφησα!

μετα απο 2 μηνες τα εφτιαξα με ενα αλλο παιδι (χωιρς αυτοκινητο-χωρις ιδιαιτερα χρηματα-οχι ειδολο-οχι μυες αλλα με συναισθηματα) οπου μεχρι και σημερα ειμαστε μαζι και ολα ειναι μια χαρα!!!! :love2:

αν τα παρατουσα σε καθε δυσκολια,σε καθε μ****α που μπλεκονταν στα ποδια μου ,δεν θα τον ειχα γνωρισει τωρα αυτον!και δ λεω....μπορει και αυτος καποτε να μου τη φερει,αλλα αν δεν ρισκαρω δ θα μαθω!

ηθικο διδαγμα:γυναικες υπαρχουν πολλες.αλλες καλες αλλες κακες.αξιζει να βρεις ομως την καλη!!!

σας κουρασα ε? :blush:

Μμμ...
οχι δε μας κουρασες.δε με ενδιαφερουν καθολου τι σχημα εχουν τα ΟΟ σου (εδω γελανε) κι εγω θα μπορουσα να σου διηγηθω παρομοια ιστορια κακης συμπεριφορας απο γυναικες,τι θα πει αυτο δηλαδη;
Δε ξερω πως το βλεπεις δηλ εσυ αλλα εγω θελω να μπορω να ειμαι μαζι με καποια που θα με καταλαβαινει και θα ειναι μαζι μου επειδη θα της αρεσω σαν ανθρωπος σα χαρακτηρας κι οχι για το αυτοκινητο -που δεν εχω- η τα λεφτα μου -που επισης δεν εχω- η την εξωτερικη μου εμφανιση -που κι αυτη δεν εχω,με την εννοια οτι δεν εχω καμια ιδιαιτερη εμφανιση. Ε,και αμα ειμαι με καποια που με καταλαβαινει,μ'αγαπαει αλλα γι'αυτο που ειμαι οχι γι'αυτο που δεν ειμαι,μπορει να δεχτει και να ανταποδωσει αγαπη και τρυφεροτητα χωρις ναζια και τερτιπια,της αρεσει ο ερωτας και δεν εχει κομπλεξ να το παραδεχτει και φερεται εντιμα και χωρις πουστιες -βασικο αυτο για μενα- ε,αυτα εμενα μου αρκουν.Δεκαρα δε δινω αν ειναι φτωχη η πλουσια,τι δουλεια κανει-εκτος αν ειναι μπατσα η στα ματ η στρατοκαυλη- αν εχει εμφανιση μοντελου-και μια μετρια συνηθισμενη αλλα οχι ασχημη εμφανιση μου κανει- η αν εχει ΟΟ ταδε σχηματος -καλα αυτο ηταν πλακα,ετσι; Μια απλη,εντιμη και με αποθεματα τρυφεροτητας κοπελα ψαχνω και δε γουσταρω κολπα και παιχνιδια.Αλλα αυτο το σχετικα απλο πραγμα εχει γινει τοσο σπανιο και δυσευρετο στις μερες μας,θα μου εδινε μια αφορμη να αλλαξω την ψυχολογια μου και να συνεχισω.Τι να σας κανω ομως,που οι περισοτερες -οχι ολες ενταξει- εχετε βγαλει το μ... σας σε πλειστηριασμο,εχετε γινει τοσο απομακρες,κομπλεξικες και εγωιστριες που δε πιστευετε σε τιποτε αλλο περα απ'το χρημα.Λες κι αμα εχεις χρημα και παρεις υλικα αγαθα οτι θα αγορασεις ψυχικη γαληνη και ισοροπια,ποσο μαλλον ευτυχια..
Δεν αγοραζονται αυτα με χρημα δυστυχως η ευτυχως κι οποιος πιστευει το αντιθετο ειναι αφελης η βλακας.Οποτε,μπραβο μας καθιστε ολοι αντρες και γυναικες κλεισμενοι και με την καρδια παγωμενη και αδεια στον εαυτο μας κι αφηστε τα πραγματα,ενω κατα βαθος ειναι απλα,να κομπλεξαρονται και να περιπλεκονται.Και μετα λεμε οτι εχουμε πολιτισμο και μαλακιες,τρομαρα μας,εδω τα'χουμε ξεφτιλησει ολα και ουτε μεταξυ μας να τα βρουμε δε μπορουμε,χωρις παρεξηγησεις αλληλοκατηγοριες και κολπα... :smokin:

Sotiria
02-06-2006, 18:36
Respect.... :smokin: :smokin:

The Gravedigger
02-06-2006, 19:11
δε νομιζω οτι ολες κοιτανε τα λεφτα...οι περισσοτερες προσπαθουν να βρουν το καλυτερο δυνατο πακετο...

Ζωη
02-06-2006, 19:27
nikoscbr εχεις ομως cbr ;-)
συμφωνω απολυτα με αυτα που λες και αρχιζω να αναρωτιεμαι(εννοειται δεν αλλαζω γνωμη,η γνωμη μου ειναι οτι υπαρχουν και σωστες γυναικες) απλα ως γυναικα με το μονο τροπο που μπορω να δω/γνωρισω μια γυναικα ειναι σαν φιλη.σαν φιλη μπορει να ειναι αγγελουδι αλλα στις σχεσεις της με τους αντρες π*****α!!!απλα εγω τουλαχιστον παρολα οσα εχω ακουσει για γυναικες π*****ς δ εχει τυχει να γνωρισω καμια....(αντε κανα δυο το πολυ)

The Gravedigger
02-06-2006, 19:33
συμφωνουμε Ζωη....

σαν φιλη μπορει να ειναι αγγελουδι αλλα στις σχεσεις της με τους αντρες π*****α

το ίδιο συμβαίνει κ με τους άντρες..

HRAKLEITOS
02-06-2006, 20:00
Σωστοοο και μένα ένας φίλος μου είναι μεγααααλη τανα!!!

understracker
02-06-2006, 22:03

sumfwnw kai me esena larry kai me thn chryssanthoula alla pragmatika exw varethei auto to hlithio kamaki apo kati ligouria... to exw sixathei... kai aporw pos einai dinaton kati kopeles na to vriskoun elkistiko kai na tsimpane... eleos
EXW VARETHEI TA LIGOURIA...
ligos egwismos reeeeeeeee...
kathontai san m*lakes, thn peftoun se opoia vroune (to pernoun autes epanw tous...) kai meta aporoun pws dimiourgoude ta pswnia... an einai dinaton...

Nα πώ κάτι για τα ψώνια. Αν κάτσει κανείς σε μια γυναικοπαρέα και δειτε πόσες φορές η μία λέει στην άλλη ότι είναι όμορφη (και είναι όλες τους σαβούρες) θα καταλάβει γιατί ψωνίζονται. Πιστέψτε με έχω αηδιάσει απο τέτοιες καταστάσεις... :o

understracker
02-06-2006, 22:27
Εννοώ ότι κάποιες γυναίκες αντί να κλάψουν μετά απο ένα χωρισμό, γίνονται εκδικητικές και αλλάζουν εντελώς συμπεριφορά προκειμένου να μη δείξουν ότι είναι πληγωμένες.
Συμφωνώ, στο ότι δεν είναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ, αλλά έτσι είναι ο χαρακτήρας τους...Αν δεν κλάψεις και πονέσεις σε μία σχέση, τότε δε θα μπορέσεις να μάθεις να ξεχωρίζεις ποιο είναι αυτό που σε κάνει ευτυχισμένο-η ή όχι...

Γίνονται εκδικητικές και στρουθοκάμηλοι... Και την πληρώνει ο επόμενος... :-(

Sotiria
02-06-2006, 23:46
Και εσείς μια από τα ίδια είστε δυστυχώς οι καιροί φταίνε..
Τώρα είναι ανώφελο να προσπαθεί να ρίξει ο ένας το φταίξιμο στο άλλο φύλο.
Ο καθένας έχει τις απόψεις του και δικαίωμα του να το υποστηρίζει... :confused:

understracker
03-06-2006, 00:17
Και εσείς μια από τα ίδια είστε δυστυχώς οι καιροί φταίνε..
Τώρα είναι ανώφελο να προσπαθεί να ρίξει ο ένας το φταίξιμο στο άλλο φύλο.
Ο καθένας έχει τις απόψεις του και δικαίωμα του να το υποστηρίζει... :confused:

Σίγουρα κοτόπουλα έχουμε και στα δύο φύλα! :confused: :confused:

edit: Μέ συγχωρείς αλλά τα ληγούρια δεν είναι στρουθοκάμηλοι. Τουλάχιστον αυτοί δεν κλείνονται στον εαυτό τους όσες χυλόπιττες και να φάνε από τις φέτες...

human
03-06-2006, 00:40
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από understracker

Nα πώ κάτι για τα ψώνια. Αν κάτσει κανείς σε μια γυναικοπαρέα και δειτε πόσες φορές η μία λέει στην άλλη ότι είναι όμορφη (και είναι όλες τους σαβούρες) θα καταλάβει γιατί ψωνίζονται. Πιστέψτε με έχω αηδιάσει απο τέτοιες καταστάσεις... :o

καλα εχεις απολυτο δικιο.βεβαια εχει και τρελο γελιο να βλεπεις 3 πατσαβουρες να ανταλασσουν κομπλιμεντα μεταξυ τους!!και μετα το παιζουν δυσκολες!!χαχαχαχαχα

hisra
03-06-2006, 04:15
Ολες οι γυναίκες είναι καλές.
Οι "κακές" είναι στη φυλακή...

larry_tsoukou
03-06-2006, 05:20

Nα πώ κάτι για τα ψώνια. Αν κάτσει κανείς σε μια γυναικοπαρέα και δειτε πόσες φορές η μία λέει στην άλλη ότι είναι όμορφη (και είναι όλες τους σαβούρες) θα καταλάβει γιατί ψωνίζονται. Πιστέψτε με έχω αηδιάσει απο τέτοιες καταστάσεις... :o e nai alla skepsou oti iparxoun kai merikoi ilithioi kai asximoi pou lene a ego tis gamao oles!!!!akoma kai tis poli omorfes!! :D :D :D

Ζωη
03-06-2006, 11:28
:sleep:
ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΛΕΜΕ?ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΩ...ΤΣΟΥΠ ΠΕΤΑΓΕΤΕ ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ Π*****Σ ΚΛΠ ΚΛΠ!!!
ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Π******Σ ΟΕΟ!!!ΜΕΝΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΩΤΑΚΙ :D (ΠΕΡΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ) ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ Π****Σ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ Π****Σ ΑΝΤΡΕΣ!!!
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ!ΑΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΡΙΖΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΣΕ ΠΡΩΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ....
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΘΟΥΜΕ....
ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Π****Σ Ή ΟΧΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΖΟ!!!ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ.ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΑΥΤΟ!!!
ΑΠΛΑ ΣΥΝΙΧΕΣΤΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΚΑΙ ΓΡΑΨΤΕ ΚΑΘΕ Π*****Α ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΛΗΓΩΣΕ ΣΤΑ @@ ΣΑΣ!!!ΚΑΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ....ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ!

ΠΣΣΣΣΣ!ΤΙ ΕΙΠΑ ΠΑΛΙ...

The Gravedigger
03-06-2006, 13:47
σωστη σε βρισκω, απλα προσωπικα μετα απο ενα χωρισμο δε βιαζομαι να κανω σχεση γιατι πολυ απλα θελω να περασει χρονος, να αποβαλλω την προηγουμενη ετσι ωστε να αφοσοιωθω 100% στην επομενη κ σαφως πολυ καλυτερη κοπελα π θελω :-) :smokin:

δλδ να ξερω τι επιθυμω...

αν κ μετα απο ενα χωρισμο θελω μπολικο βιτζιοζικο sex :p

manta-rini
03-06-2006, 14:42
Καλά ναι,δεν το συζητώ,κανονικά έτσι πρέπει να γίνεται....Αλλά σε μερικές περιπτώσεις δεν υπάρχει αλλη λύση από το να βρεις άλλο ταίρι,γιατί αν ήσουν σε μια σχέση που πληγώθηκες άσχημα και ήταν για ΄σενα πολύ σημαντική δεν μπορείς να συνειδητοποιήσεις οτι ΄ηρθαν τα πάνω-κάτω,πόσο μάλλον να δεχτεις την νέα κατάσταση και έτσι δεν μπορείς να ξεχάσεις εύκολα,κάνεις πισωγυρίσματα που και σε φθείρουν σαν άτομο και δεν οδηγούν πουθενά όταν μια σχέση έχει λήξει....Ενώ αν μετα το χωρισμό βρεις κάποιον που σε φροντίζει και ενδιαφέρεται σκέφτεσαι:σιγά μην κάτσω και ασχοληθώ με τον μ@λ@κ@ που με έφτυσε,αυτός έχασε.Αξίζω ένα καλύτερο άτομο και μια καλύτερη συμπεριφορά και τώρα την έχω στα ποδια μου...
Φυσικά σε καμία περίπτωση δεν υπονοώ οτι μετα απο ένα χωρισμό πρέπει να βρούμε έναν άμοιρο και να τον εκμεταλλευτούμε για να ξεχάσουμε..Εννοώ να επενδύσουμε σε μια σχέση σαν να ήταν η εξέλιξη ενός κεραυνοβόλου έρωτα ας πούμε και προπάντων να τη δούμε σαν μια ευκαιρία ωστε να συνεχίσουμε στη ζωή μας και να μην κολλήσουμε σε παλιές αρρωστημένες καταστάσεις...

Ζωη
03-06-2006, 14:50
δεν ειμαι εναντιον των ανθρωπων που κανουν σχεση μετα τον χωρισμο συντομα απλα πρεπει να καταλαβεις αν θελεις καποιον επειδη τον "ερωτευτηκες" η απλα για παρηγορια...αλλιως χανεις το παιχνιδι!

understracker
03-06-2006, 14:50
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από mantarini

Ενώ αν μετα το χωρισμό βρεις κάποιον που σε φροντίζει και ενδιαφέρεται σκέφτεσαι:σιγά μην κάτσω και ασχοληθώ με τον μ@λ@κ@ που με έφτυσε,αυτός έχασε.

Αρκεί να τον βρείς, όχι να τον επινοήσεις.

understracker
03-06-2006, 14:52
e nai alla skepsou oti iparxoun kai merikoi ilithioi kai asximoi pou lene a ego tis gamao oles!!!!akoma kai tis poli omorfes!! :D :D :D

ΜΑΛΑΚΕΣ - ΨΩΝΙΑ .-

manta-rini
03-06-2006, 15:05

Αρκεί να τον βρείς, όχι να τον επινοήσεις.

Χμμμ.....!!!Ενδιαφέρον! :-) Δεν το ΄χα σκεφτει ακριβώς έτσι... ;-)

:wavey: :wavey:

Αλλα τώρα που το ξανασκέφτομαι ας είναι και επινόηση...,αμα ειναι να ξεχάσεις καποιον/α σκάρτο/η...Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα....Αρκέι να μην πληγωθεί αυτός/η που επινόησες :-(
Εξάλλου πάντα υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες αυτή η επινόηση να καταλήξει σε μια ευχάριστη πραγματικότητα....
:wavey:

understracker
03-06-2006, 16:06

Χμμμ.....!!!Ενδιαφέρον! :-) Δεν το ΄χα σκεφτει ακριβώς έτσι... ;-)

:wavey: :wavey:

Αλλα τώρα που το ξανασκέφτομαι ας είναι και επινόηση...,αμα ειναι να ξεχάσεις καποιον/α σκάρτο/η...Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα....Αρκέι να μην πληγωθεί αυτός/η που επινόησες :-(
Εξάλλου πάντα υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες αυτή η επινόηση να καταλήξει σε μια ευχάριστη πραγματικότητα....

Αρκεί να μην μείνεις στην επινόηση... Αυτό λεγεται στρουθοκαμηλησμός κατα την ταπεινή μου άποψη και μερικές φορές σε εμποδίζει να δείς αυτούς που πραγματικά νοιάζονται για σένα.

Είναι αλήθεια σωστό να ψάχνουμε τον αληθινό τον ιδανικό έρωτα και να περιφρονούμε κάποιον που θα γινόταν ακόμα και χαλί για εμάς? Μήπως έχουμε πιάσει διαφορετικά το νόημα της ζωής? Γιατί το πάθος, ο έρωτας περνάει... Αυτό που μένει είναι τα αληθινά αισθήματα, όχι τα αισθήματα της στιγμής και τα παιχνίδια του μυαλού.

Sotiria
03-06-2006, 16:11
Δεν είναι θέμα περιφρόνησης...
Αν κάποιος-α γίνεται χαλί να τον-την πατήσεις και εσύ δεν νοιώθεις τίποτα, είναι καλύτερα να ξεκόψεις παρά να τον-την κοροϊδεύεις...
Δεν μπορείς να είσαι με κάποιον-α που σου φέρεται καλά αλλά δεν τον-την αγαπάς και δεν είσαι ερωτευμένος-η μαζί του-της.... :confused: :confused:

understracker
03-06-2006, 16:24
Δεν είναι θέμα περιφρόνησης...
Αν κάποιος-α γίνεται χαλί να τον-την πατήσεις και εσύ δεν νοιώθεις τίποτα, είναι καλύτερα να ξεκόψεις παρά να τον-την κοροϊδεύεις...
Δεν μπορείς να είσαι με κάποιον-α που σου φέρεται καλά αλλά δεν τον-την αγαπάς και δεν είσαι ερωτευμένος-η μαζί του-της.... :confused: :confused:

Εδώ έγγειται η διαφορά μας.

Οι γυναίκες δεν συμβιβάζονται ποτέ και με τίποτα, οι άνδρες πάντα.

Η γυναίκες θα ερωτευτούν αυτόν που θα τους φερθεί άσχημα, δεν ξέρω πως το πετυχαίνουν και αυτόν που τις αγαπά θα τον κρατήσουν για φίλο. Οι άνδρες κάνουν το αντίθετο.

edit:
Δεν πιστεύω στους μονόπλευρους έρωτες, πιστεύω στις ανασφάλεις και στα κομπλεξ.

The Gravedigger
03-06-2006, 16:55
Ειναι θεμα χαρακτηρα, οχι φυλου..

η διαφορα ειναι οτι η γυναικα γεννιεται με επικτητη την πονηρια...

π την καλλιεργει συνεχως απο μικρη ηλικια...

εχουν περασει οι εποχες π κοιταζουν μονο τα λεφτα, την εμφανιση, ειανι ανθρωποι κ αυτες...απλα εχουν καποια διαφορετικα κριτηρια επιλογης συντροφου..

human
03-06-2006, 17:09
Ειναι θεμα χαρακτηρα, οχι φυλου..

η διαφορα ειναι οτι η γυναικα γεννιεται με επικτητη την πονηρια...

π την καλλιεργει συνεχως απο μικρη ηλικια...

εχουν περασει οι εποχες π κοιταζουν μονο τα λεφτα, την εμφανιση, ειανι ανθρωποι κ αυτες...απλα εχουν καποια διαφορετικα κριτηρια επιλογης συντροφου..

αψογος.μονο που δεν ειναι σαφη αυτα τα κριτηρια.αβυσσος η ψυχη της γυναικας.....

HRAKLEITOS
03-06-2006, 17:16

Εδώ έγγειται η διαφορά μας.

Οι γυναίκες δεν συμβιβάζονται ποτέ και με τίποτα, οι άνδρες πάντα.

Όχι!!!
Καταρχας γενικεύεις!Εκτός αυτού ο συμβιβασμός είναι θέμα χαρακτήρα,δηλαδη πόσο εύπλαστος είσαι!

Επειδή παρακολουθω την συζήτηση από την αρχή ένα μόνο συμπέρασμα έχω βγάλει...Ο καθένας κρίνει σύμφωνα με τον εαυτό του και αντί να πέι "εγώ" λέει "οι ανδρες",το ίδιο και ισχύει με τις γυναίκες.Αν και αυτές τις παραδέχομαι περισσότερο γιατί το παλεύουν να εξηγήσουν οτι δεν μπαίνουμε όλοι οι ανδρες και όλες οι γυναικες σε ένα τσουβάλι!

Το μόνο που ξεχωρίζει τις γυναίκες από τους άνδρες είναι ο τρόπος σκέψης που έχει το κάθε φύλο αλλά ο χαρακτήρας είναι εντελώς μοναδικός σε κάθε άνθρωπο, οπότε τόσο συγκεκριμένες "τσουβαλοποιήσεις" του στυλ "οι γυναίκες δε συμβιβάζονται" ή "οι γυναίκες δεν έχουν αισθήματα" ή δε ξέρω και γω τι..."οι γυναίκες κάνουν μπάνιο στις 9 το πρωι"(ξέρω ήλιθιο παράδειγμα), για μένα είναι πέρα για πέρα αστοχες!

manta-rini
03-06-2006, 17:23

Είναι αλήθεια σωστό να ψάχνουμε τον αληθινό τον ιδανικό έρωτα και να περιφρονούμε κάποιον που θα γινόταν ακόμα και χαλί για εμάς? Μήπως έχουμε πιάσει διαφορετικά το νόημα της ζωής? Γιατί το πάθος, ο έρωτας περνάει... Αυτό που μένει είναι τα αληθινά αισθήματα, όχι τα αισθήματα της στιγμής και τα παιχνίδια του μυαλού.

Πο πο!Είσαι φοβερός! :o Αυτής ακριβώς της άποψης είμαι.Εγώ πάντως εκτιμώ πολύ κάποιον που θα γίνει χαλί για ΄μενα...Και χωρίς να μου αρέσει με την πρώτη ματιά,αν δω ότι με έχει κορώνα στο κεφάλι του αν μη τι άλλο κολακεύομαι απίστευτα και σκεφτομαι σοβαρά μαζί του...Κάτι απόψεις του στυλ "είναι καλό παιδί,αλλά δεν μου ΄κανε αυτό το 'κλικ'" με εκνευρίζουν αφόρητα..Πόσες ευκαιρίες θα έχει μια γυναίκα στη ζωή της να βρει κάποιον που να την αγαπάει πραγματικά και να μην βαριέται να το δείχνει με κάθε ευκαιρία...
Δυστυχώς,αρκετές φορές οι άντρες στην αρχή μιας σχέσης είστε όλο γλύκες και λουλούδια και μετά όταν θεωρήσετε δεδομένη τη γυναίκα τα σταματάτε όλα..Για ΄μενα αυτή είναι η ουσία μιας σχέσης..Οσο περνάει ο καιρός να γίνεται ολοένα και πιο δυνατή...να μην επηρεάζεται από την ρουτίνα του χρόνου..Και ΄γω γίνομαι χαλί να με πατήσουν αμα βρω ένα καλό παιδί που να με ΄χει "βασίλισσα" με τον τρόπο του(και όχι με τα δώρα που μου ΄κανει).Κάθε φορά που θα τον βλέπω να φτιάχνει η διαθεσή μου,να αλλάζει όλο μου το είναι.Αυτό θέλω μόνο.Να τα βράσω μετά και τα χρήματα(για τα οποία γίνεται λόγος στο άλλο thread)να τα βράσω όλα...Ελπίζω να μην ακούγομαι πολύ ουτοπική...

HRAKLEITOS
03-06-2006, 17:32
Θα το βαρεθείς και αυτό μανταρίνι....Θα τον θεωρήσεις και δεδομένο...Απλώς το ζητάς ίσως γιατί δεν το είχες μέχρι τώρα...
Ξέρω κοπέλα που χώρισε κάποιον μετά από πέντε χρόνια σχέσης...
Η δικαιολογία "Ήταν πάρα πολυ καλός μαζί μου" κουφάθηκα!
Μια σχέση με την πάροδο του χρόνου δε γίνεται πιο δυνατή πιο ήπια γίνεται αλλά και πιο καλής ποιότητας...
Για μένα ένα μετράει... η χημεία(σπανιότατο πράμα)...Τα άλλα είναι μπαρμπούτσαλα!

manta-rini
03-06-2006, 17:33

Όχι!!!
Καταρχας γενικεύεις!Εκτός αυτού ο συμβιβασμός είναι θέμα χαρακτήρα,δηλαδη πόσο εύπλαστος είσαι!

Επειδή παρακολουθω την συζήτηση από την αρχή ένα μόνο συμπέρασμα έχω βγάλει...Ο καθένας κρίνει σύμφωνα με τον εαυτό του και αντί να πέι "εγώ" λέει "οι ανδρες",το ίδιο και ισχύει με τις γυναίκες.Αν και αυτές τις παραδέχομαι περισσότερο γιατί το παλεύουν να εξηγήσουν οτι δεν μπαίνουμε όλοι οι ανδρες και όλες οι γυναικες σε ένα τσουβάλι!

Το μόνο που ξεχωρίζει τις γυναίκες από τους άνδρες είναι ο τρόπος σκέψης που έχει το κάθε φύλο αλλά ο χαρακτήρας είναι εντελώς μοναδικός σε κάθε άνθρωπο, οπότε τόσο συγκεκριμένες "τσουβαλοποιήσεις" του στυλ "οι γυναίκες δε συμβιβάζονται" ή "οι γυναίκες δεν έχουν αισθήματα" ή δε ξέρω και γω τι..."οι γυναίκες κάνουν μπάνιο στις 9 το πρωι"(ξέρω ήλιθιο παράδειγμα), για μένα είναι πέρα για πέρα αστοχες!

Aπό τα πιο ωραία post αυτού του thread.Αυτό τα λέει όλα.... :baby: :smokin:

manta-rini
03-06-2006, 17:44
Θα το βαρεθείς και αυτό μανταρίνι....Θα τον θεωρήσεις και δεδομένο...Απλώς το ζητάς ίσως γιατί δεν το είχες μέχρι τώρα...
Μια σχέση με την πάροδο του χρόνου δε γίνεται πιο δυνατή πιο ήπια γίνεται αλλά και πιο καλής ποιότητας...
Για μένα ένα μετράει... η χημεία(σπανιότατο πράμα)...Τα άλλα είναι μπαρμπούτσαλα!

AΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!!!Με ξέρω καλά..Αν ο άλλος δεν μου ΄δωσει δικαίωμα να τον βαρεθώ και γενικά ξηγιέται σπαθί και όποτε είμαι μαζί του αισθάνομαι πληρότητα τοτε είμαι διατεθειμένη να κάνω τα παντα για πάρτη του.... :blush: :blush:

understracker
03-06-2006, 17:47

Thats impossible. Δεν είναι δυνατόν να είναι πάντα κάποιος ο mr τέλειος, πάντα υπάρχουν εντάσεις. Αν είναι ο mr τέλειος σημαίνει ότι είναι σαφώς μακριά από την σχέση... Απλά τι κάνει για να έχει το κεφάλι του ήσυχο και στην γωνία τον περιμένει η άλλη γκόμενα του!!! Ξέρετε πότε οι άνδρες κάνουν πολλές γλύκιες στις γυναίκες τους? Όταν τις έχουν κερατώσει και νιώθουν τύψεις. Δεν εννοώ το να γίνεσαι χαλί με το να είσαι θύμα... Μπορείς να το κάνεις και αλλιώς. Με το να βλέπεις πχ τον άνθρωπό σου και να τον ρωτάς τι έχεις , αν είναι στενοχωρημένος, πως πέρασες σήμερα, να του κάνεις και καμιά φορά κανένα δώρο... Αλλά σαφώς και να προσπαθείς να τον διορθώσεις αν βλέπεις κάτι στραβό.-

manta-rini
03-06-2006, 17:57
Καλά ναι!!Όλα μές στο πρόγραμμα είναι.Δεν μπορούν να ΄ναι πάντα όλα ρόδινα..Θα υπάρξουν και καυγαδάκια..Το θέμα είναι να είναι από αυτά τα"ωραία" τα καυγαδάκια που μετά φιλιώνεις, ξεχνάς τι έγινε και αισθάνεσαι καλύτερα από πριν και όχι ομηρικοί καβγάδες που μετά το κρατάς μανιάτικο και κάνεις μέρες να μιλήσεις με τον άλλο...

edit:την άποψη οτι οι αντρες κάνουν πολλές γλύκες στις γυναίκες τους όταν τις έχουν κερατώσει την έχω ακούσει ουκ ολίγες φορές...Λες????

understracker
03-06-2006, 18:05

Όχι!!!

Μέσα σε αυτό το θρεντ έχουμε σκιαγραφίσει λίγο πολύ τον εαυτό μας.

Προσωπική άποψη:
Μην προσπαθήτε να αντιγράψετε τους άλλους στο θέμα των σχέσεων. Βρείτε τον εαυτό σας. Και αν αποτύχετε ξαναπροσπαθήστε. Μην κλαίγεστε και μην κλίνεστε. Κανείς δεν αξίζει όσο ο εαυτός σας. Γίνετε λίγο εγωιστές!

understracker
03-06-2006, 18:11

edit:την άποψη οτι οι αντρες κάνουν πολλές γλύκες στις γυναίκες τους όταν τις έχουν κερατώσει την έχω ακούσει ουκ ολίγες φορές...Λες????

Αν δεν συντρέχει κάποιος λόγος πχ να έλειπε ο ένας για τους δυο για κάποιο χρονικό διάστημα, δεν το βρίσκω λογικό. Εκτος βέβαια αν έναι special περιπτώσεις πχ επέτειος, τα γενέθλιά της, η γιορτή της, στιγμές που θέλεις να της υπενθυμήσεις πόσο σημαντική είναι για σένα. Σε άλλες περιπτώσεις δεν βλέπω τον λόγο. Μπορεί βεβαια να μην είναι παντα έτσι, αλλά αν δεις αδικαιολόγητα περίεργη συμπεριφορά πρέπει να το ελένξεις...

nikoscbr
03-06-2006, 20:32

Πο πο!Είσαι φοβερός! :o Αυτής ακριβώς της άποψης είμαι.Εγώ πάντως εκτιμώ πολύ κάποιον που θα γίνει χαλί για ΄μενα...Και χωρίς να μου αρέσει με την πρώτη ματιά,αν δω ότι με έχει κορώνα στο κεφάλι του αν μη τι άλλο κολακεύομαι απίστευτα και σκεφτομαι σοβαρά μαζί του...Κάτι απόψεις του στυλ "είναι καλό παιδί,αλλά δεν μου ΄κανε αυτό το 'κλικ'" με εκνευρίζουν αφόρητα..Πόσες ευκαιρίες θα έχει μια γυναίκα στη ζωή της να βρει κάποιον που να την αγαπάει πραγματικά και να μην βαριέται να το δείχνει με κάθε ευκαιρία...
Δυστυχώς,αρκετές φορές οι άντρες στην αρχή μιας σχέσης είστε όλο γλύκες και λουλούδια και μετά όταν θεωρήσετε δεδομένη τη γυναίκα τα σταματάτε όλα..Για ΄μενα αυτή είναι η ουσία μιας σχέσης..Οσο περνάει ο καιρός να γίνεται ολοένα και πιο δυνατή...να μην επηρεάζεται από την ρουτίνα του χρόνου..Και ΄γω γίνομαι χαλί να με πατήσουν αμα βρω ένα καλό παιδί που να με ΄χει "βασίλισσα" με τον τρόπο του(και όχι με τα δώρα που μου ΄κανει).Κάθε φορά που θα τον βλέπω να φτιάχνει η διαθεσή μου,να αλλάζει όλο μου το είναι.Αυτό θέλω μόνο.Να τα βράσω μετά και τα χρήματα(για τα οποία γίνεται λόγος στο άλλο thread)να τα βράσω όλα...Ελπίζω να μην ακούγομαι πολύ ουτοπική...

Ax,αγαπητο μανταρινι,ξερεις ποσοι αντρες το εχουν ακουσει αυτο το "ειναι καλο παιδι,αλλα δε μου κανει κλικ" ;Πολλοι.Παρα πολλοι.Αντι να διαλεξετε τετοιους αντρες πατε και κανετε σχεσεις με αντρες τυπικους που σας βλεπουν μονο για το σεξ..Γι'αυτο λεμε και μεις οτι τελικα ελαχιστες ξερετε τι ακριβως θελετε,οι περισοτερες ειστε γεματες απο εγωισμο,κομπλεξ και ανασφαλειες...Και επειδη μεχρι -και αν- βρεις αυτον που "θα σου κανει το κλικ" θα περασει πολυς καιρος,κατσε μονη σου και φαε και συ "καλο παιδι" την αποριψη παροτι μπορει και να'χεις αληθινα αισθηματα και προθεσεις... :smokin:

nikoscbr
03-06-2006, 20:43
Παντως μ'αρεσει που αυτο το thread εχει αναψει τα αιματα κι εχει περασει τις 20 σελιδες ! Αυτο δειχνει ποσο ενδιαφερον -αλλα και ποσο παθος- υπαρχει πανω σε θεματα σχεσεων κι απο τις δυο πλευρες.Μακαρι λοιπον και στη πραγματικη ζωη,γυναικες και αντρες,να κουβεντιαζαμε περισοτερο και πιο ανοιχτα και γενικα να ειμασταν πιο ευθεις και πιο ανοιχτοι και εντιμοι στη συμπεριφορα μας προς τον αλλο.Γιατι αυτα ειναι τελικα τα σημαντικα,ο χαρακτηρας η προσωπικοτητα του αλλου και οχι η εμφανιση και το χρημα... :smokin:

understracker
03-06-2006, 21:12
Παντως μ'αρεσει που αυτο το thread εχει αναψει τα αιματα κι εχει περασει τις 20 σελιδες ! Αυτο δειχνει ποσο ενδιαφερον -αλλα και ποσο παθος- υπαρχει πανω σε θεματα σχεσεων κι απο τις δυο πλευρες.Μακαρι λοιπον και στη πραγματικη ζωη,γυναικες και αντρες,να κουβεντιαζαμε περισοτερο και πιο ανοιχτα και γενικα να ειμασταν πιο ευθεις και πιο ανοιχτοι και εντιμοι στη συμπεριφορα μας προς τον αλλο.Γιατι αυτα ειναι τελικα τα σημαντικα,ο χαρακτηρας η προσωπικοτητα του αλλου και οχι η εμφανιση και το χρημα... :smokin:

Ισως γιατί εδω αυτά που λέμε μένουν, ενώ αν τις τα πούμε προσωπικά από το ενα μπαίνει και από το άλλα βγαίνει.-

nikoscbr
03-06-2006, 21:35

Ισως γιατί εδω αυτά που λέμε μένουν, ενώ αν τις τα πούμε προσωπικά από το ενα μπαίνει και από το άλλα βγαίνει.-

E,καιρος να το αλλαξουμε λοιπον αυτο,ετσι; :smokin:

nikoscbr
03-06-2006, 22:03

Mακαρι Ζωη,γιατι και οι αντρες ΔΕΝ ειναι ολοι ετσι,να σας βλεπουν μονο για το σεξ.Αλλα η πλειοψηφια δυστυχως ειναι ετσι.Οποτε καποιος αντρας που ενδιαφερεται για τα συναισθηματα σε μια σχεση και δε θελει παιχνιδια,κολπα και πουστιες τι πρεπει να κανει; Αφου εχει "καει στο χυλο" που λενε λογικο δεν ειναι να ειναι επιφυλακτικος,να "φυσαει και το γιαουρτι" ; Kαι οχι "λογικα δεν ειστε ολοι ετσι".
Οντως ΔΕΝ ειμαστε ολοι "ετσι" οπως αλλωστε δεν ειστε και σεις.Αλλα,οταν πληγωθεις απο καποια,εχεις την ταση να γινεσαι απολυτος και να γενικευεις,χωρις αυτο να σημαινει οτι τα πραγματα ειναι ετσι.Εγω π.χ. εχω γνωρισει και κοπελλες-διαμαντια σε χαρακτηρα,λιγες ναι,ελαχιστες ναι,αλλα υπαρκτες.Ε,πολυ θα ηθελα να γινοτανε κατι με καποια απ'αυτες αλλα βλεπεις δεν εκατσε..Παντως ναι,σαφως και υπαρχουν,αλλα ειναι λιγες.Πολυ λιγες,γαμωτο μου.. :smokin:

HRAKLEITOS
03-06-2006, 22:57
Ίσως στην σχέση να μαστε πιο εγωιστες και πιο επιφυλακτικοί με τον απέναντι μας από οτι στη φιλία!Η σχέση είναι πιο ιδιοτελης από τη φιλία σίγουρα...
Εχω φίλες της οποίες τις θεωρώ καλά παιδιά(ως φίλες) αλλά σχέση μαζί τους δε θα θελα να κάνω...Γιατί εκεί είναι διαφορετικές...Πιο απαιτητικές ή πιο γκρινιάρες ή πιο καταπιεστικές, πιο πονηρες και διαφορα άλλα...
Για αυτο λεώ θέλει χρόνο να γνωρίσεις τον άλλο μέσα στη σχέση... Μπορεί μια καλή φίλη να μην είναι καλή σχέση...

Ζωη
03-06-2006, 23:46
πω πω ποσες σελιδεςςςςς :wow:
το θεμα εχει παρει αλλη τροπη....και μου αρεσει μιας και πλεον κρινουμε ανθρωπους ως ανθρωπους και οχι ως φυλο!!ετσι πρεπει....καθε ανθρωπος (και εγω,και εσυ και ο αλλος) θα την κανει την μαλακια του,ειτε λεγεται σε σχεση ειτε σε φιλια ειτε σε οτιδηποτε!!! σημασια εχει να μην εναντιονομαστε στο ενα φυλο αλλα αντρας εφτιαξε το ποστ..τι θα ελεγε?αν ειναι μ****ες οι αντρες?θα επρεπε η ερωτηση να λεει "ποσο π****ς ψυχες υπαρχουν ..... και ο καθενας θα ελεγε την γνωμη του και την εμπειρια του πανω σε αυτο χωρις διαφορες!anyway

understracker
04-06-2006, 00:00
Κάτι που κολάει και εδώ...
http://forums.gr/showthread.php?s=&postid=308308#post308308

Marine
04-06-2006, 15:05
Φίλε Nick77 καταλαβαινω τι λες αλλα να θυμασαι πως η ζωη ειναι γεματη επιτυχιες και αποτυχιες οχι μονον στον τομεα των σχεσεων αλλα στα παντα. Το θεμα δεν ειναι τι ζουμε αλλα σε ποια μερια αποφασιζουμε να σταθουμε, στην ομορφη ή στην ασχημη.
Προσωπικα στη ζωη μου αυτο εμαθα ( με τον δυσκολο τροπο βεβαια) και προσπαθω να το εφαρμοζω παντα.
Φιλικα

Maevious
05-06-2006, 06:21
Απο ολα αυτα που διαβασα ενα εχω να πω για ολες αυτες τις καριες που νομιζουν οτι μπορουν να κανουν οτι θελουν χωρις να υπολογιζουν τα αισθηματα των αλλων....:
ΠΟΥ ΄ΣΑΙ ΡΕ ΜΠΟΓΙΑ !

Παραθετω προσφατη συνομιλια με μια απο δαυτες:
- Ετσι ειμαι εγω και αν σ αρεσει, θα κανεις οτι λεω αλλιως αλλιως δεν θα με εχεις...
- Τι λες μωρη τσουτσου...? Ε λοιπον δεν μ αρεσει και αει μαζευτα τα κουβαδακια σου και σ αλλη παραλια...

Και την εκανα στριφογυριστη...
Ρε ουστ... ηλιθιες ολες....

human
07-06-2006, 04:01
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Maevious
Απο ολα αυτα που διαβασα ενα εχω να πω για ολες αυτες τις καριες που νομιζουν οτι μπορουν να κανουν οτι θελουν χωρις να υπολογιζουν τα αισθηματα των αλλων....:
ΠΟΥ ΄ΣΑΙ ΡΕ ΜΠΟΓΙΑ !

Παραθετω προσφατη συνομιλια με μια απο δαυτες:
- Ετσι ειμαι εγω και αν σ αρεσει, θα κανεις οτι λεω αλλιως αλλιως δεν θα με εχεις...
- Τι λες μωρη τσουτσου...? Ε λοιπον δεν μ αρεσει και αει μαζευτα τα κουβαδακια σου και σ αλλη παραλια...

Και την εκανα στριφογυριστη...
Ρε ουστ... ηλιθιες ολες....

πολυ καλα ειπες,γραφ'την τη ψωναρα!!!ασε που εχεις και το garfield avatar και γαμει(ασχετο)

floyd21
07-06-2006, 04:11
oso poutanes ki an einai oi gunaikes.........
de pavoun oi antres na einai malakes!!!!!!!!!
kai na tis vlepoun ws antikeimeno tou sex!!!!

DEN EINAI OI GUNAIKES "KREAS" RE!!!!!!!!!
KATALAVETE TO!!!!!!

pou einai o romantismos?
pou einai i agapi
pou einai ta synaisthimata?
se poia kologamosexistiki koinwnia zoume????

epitelous,ta eipa!

human
07-06-2006, 04:33
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από floyd21

KATALAVETE TO!!!!!!

pou einai o romantismos?
pou einai i agapi

epitelous,ta eipa!

ασε ρε.....πιο ρομαντικοι ειναι πλεον οι αντρες αποτις γυναικες...

understracker
07-06-2006, 11:26

ασε ρε.....πιο ρομαντικοι ειναι πλεον οι αντρες αποτις γυναικες...

:-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

nikoscbr
07-06-2006, 23:24
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από floyd21

KATALAVETE TO!!!!!!

pou einai o romantismos?
pou einai i agapi

epitelous,ta eipa!

Εχουνε αντιστραφει πλεον οι ρολοι αγαπητε.
Πλεον οι γυναικες ειναι πιο κυνικες και οι αντρες πιο συναισθηματικοι,εχουνε ερθει καπακι οι ρολοι,ξυπνα !
Και δεν τις βλεπουν απαραιτητα ολοι οι αντρες σαν αντικειμενα του σεξ,αλλα οι ιδιες οι γυναικες θελουν σχεσεις με καθαρα υλικα και ωφελιμιστικα κριτηρια,εισαι βαθια νυχτωμενος αμα νομιζεις οτι το βλεπουν με ρομαντικα κριτηρια το πραγμα,πλεον οι αντρες ειναι πολυ πιο συναισθηματικοι κι αυτο δειχνει και τον κυνισμο που επικρατει...

monique
07-06-2006, 23:54
Ποτέ μου δεν κατάλαβα τον όρο πουτάνα που κολλάνε σε μια γυναίκα. Αλλά δεν θα σταθώ εκεί..
Σε όλους τους τομείς της ζωής για να επιτύχεις χρειάζεται αυτοπεποίθηση. Το πώς λοιπόν ένας άντρας την έχει αποκτήσει δεν παίζει ρόλο (νιώθει ότι περνάει κοινωνικά, έχει καλή δουλειά, καλή εμφάνιση, συνήθως έτσι καταξιώνονται οι άντρες). Αυτός λοιπόν έχει σίγουρο το πρώτο ραντεβού με μια γυναίκα.
Τώρα το αν θα επαναληφθεί αυτό εξαρτάται αν αυτό που πλασάρει έχει βάσεις ή όχι...και φυσικά να υπάρχει χημεία να θες να γνωρίσεις περαιτέρω τον άνθρωπο αυτόν.

θεωρώ ότι το δεδομένο το κάνουν και τα δύο φίλα..τρανταχτή απόδειξη οι άντρες οι οποίοι έχουν μια σχέση μόνιμη όπως λένε αλλά έχουν και φιλεναδίτσες. α και βέβαια τη γυναίκα τους την βαριούνται μετά από κάποια χρόνια. Έίναι μεγάλος αγώνας νομίζω να καταφέρει κάποιος να κρατάει το ενδιαφέρον πάντα αναμμένο και καλό είναι να γίνεται. Να μην εφησυχάζεται ποτέ..άλλωστε βρε παιδιά η ζωή η ίδια δεν είναι έτσι; αν εφησυχαστείς την έκατσες.

Σαφώς και στην αρχή υπάρχει η έλξη η ερωτική και έπειτα έρχεται το δέσιμο το συναισθηματικό.(δεν αργεί βέβαια)
Μου έχει τύχει και να λήξω σχέση άρα να αισθανθεί εκείνος προδωμένος αλλά και να μου την λήξουν και πάλι να νιώσω εγώ το ίδιο. Για ποια ψέματα μιλάτε δεν μπορώ να καταλάβω, πραγματικά θα ήθελα μια ανάλυση.
πάντως αυτό που συνειδητοποίησα εγώ, ίσως λίγο άσχημα, είναι ότι οι ερωτικές σχέσεις δεν είναι σαν τα συμβόλαια το υπογράφεις και λες είμαστε μαζί... είναι σαν ένα παιχνίδι στο οποίο πρέπει να παλεύεις να βγεις νικητής..και να χεις τα μάτια σου ανοιχτά.τίποτα δεν είναι δεδομένο.
Κιέχω κιάλλες πολλές σκέψεις να γράψω αλλά ας το λήξω εδώ.

floyd21
08-06-2006, 01:16

Εχουνε αντιστραφει πλεον οι ρολοι αγαπητε.
Πλεον οι γυναικες ειναι πιο κυνικες και οι αντρες πιο συναισθηματικοι,εχουνε ερθει καπακι οι ρολοι,ξυπνα !
Και δεν τις βλεπουν απαραιτητα ολοι οι αντρες σαν αντικειμενα του σεξ,αλλα οι ιδιες οι γυναικες θελουν σχεσεις με καθαρα υλικα και ωφελιμιστικα κριτηρια,εισαι βαθια νυχτωμενος αμα νομιζεις οτι το βλεπουν με ρομαντικα κριτηρια το πραγμα,πλεον οι αντρες ειναι πολυ πιο συναισθηματικοι κι αυτο δειχνει και τον κυνισμο που επικρατει...

den eimai file mou......
romantiki gunaika akoma den exw vrei!!!!!!!!!!!
:-(

understracker
08-06-2006, 01:32
Oso eimaste emeis malakes tha einai kai aytes poutanes. An to kopsume den tha tis pairnei. ;-)

understracker
08-06-2006, 01:34
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από monique
Ποτέ μου δεν κατάλαβα τον όρο πουτάνα που κολλάνε σε μια γυναίκα. Αλλά δεν θα σταθώ εκεί..
Σε όλους τους τομείς της ζωής για να επιτύχεις χρειάζεται αυτοπεποίθηση. Το πώς λοιπόν ένας άντρας την έχει αποκτήσει δεν παίζει ρόλο (νιώθει ότι περνάει κοινωνικά, έχει καλή δουλειά, καλή εμφάνιση, συνήθως έτσι καταξιώνονται οι άντρες). Αυτός λοιπόν έχει σίγουρο το πρώτο ραντεβού με μια γυναίκα.
Τώρα το αν θα επαναληφθεί αυτό εξαρτάται αν αυτό που πλασάρει έχει βάσεις ή όχι...και φυσικά να υπάρχει χημεία να θες να γνωρίσεις περαιτέρω τον άνθρωπο αυτόν.

θεωρώ ότι το δεδομένο το κάνουν και τα δύο φίλα..τρανταχτή απόδειξη οι άντρες οι οποίοι έχουν μια σχέση μόνιμη όπως λένε αλλά έχουν και φιλεναδίτσες. α και βέβαια τη γυναίκα τους την βαριούνται μετά από κάποια χρόνια. Έίναι μεγάλος αγώνας νομίζω να καταφέρει κάποιος να κρατάει το ενδιαφέρον πάντα αναμμένο και καλό είναι να γίνεται. Να μην εφησυχάζεται ποτέ..άλλωστε βρε παιδιά η ζωή η ίδια δεν είναι έτσι; αν εφησυχαστείς την έκατσες.

Σαφώς και στην αρχή υπάρχει η έλξη η ερωτική και έπειτα έρχεται το δέσιμο το συναισθηματικό.(δεν αργεί βέβαια)
Μου έχει τύχει και να λήξω σχέση άρα να αισθανθεί εκείνος προδωμένος αλλά και να μου την λήξουν και πάλι να νιώσω εγώ το ίδιο. Για ποια ψέματα μιλάτε δεν μπορώ να καταλάβω, πραγματικά θα ήθελα μια ανάλυση.
πάντως αυτό που συνειδητοποίησα εγώ, ίσως λίγο άσχημα, είναι ότι οι ερωτικές σχέσεις δεν είναι σαν τα συμβόλαια το υπογράφεις και λες είμαστε μαζί... είναι σαν ένα παιχνίδι στο οποίο πρέπει να παλεύεις να βγεις νικητής..και να χεις τα μάτια σου ανοιχτά.τίποτα δεν είναι δεδομένο.

Παιχνίδι με τα αισθήματα. Είναι η μόνη ικανή συνθήκη για να διαολοστείλω μια γυναίκα...

HRAKLEITOS
09-06-2006, 14:25
Έχεις δίκιο.... δυστυχώς....
Όσο και αν έχω προσπαθήσει να είμαι δημοκράτης σε σχέση η άλλη "πλευρά" το έπαιρνε ως αδυναμία και ευκαιρία για "επιθεση"...
Όποτε είναι καθαρά θέμα επιλογής... Δε το παίζω κουλτουριάρης αλλά αυτό το απόσπασμα από την ΗΛΕΚΤΡΑ τα λέει όλα
ΗΛΕΚΤΡΑ: Όταν ο αντρας πειθήνιος ακολουθεί, αυτά είναι ντροπής πράγματα.
Ούτε εσεις οι γυναικες (κατα βάθος) γουστάρετε να κάνετε έναν ανδρα οτι θέλετε!Παρόλα αυτά προσπαθείτε....
Παράξενο αυτό....

Soulfeeling
09-06-2006, 17:20

..και το .."ωραιώτερο"..!! που έχω απο στόμα γυναίκας ακούσει : " Δεν μου λείπει τίποτε απο αυτόν,μου προσφέρει ο,τι ζητώ σχεδόν, είναι τόσο καλός και θα τον βαρεθώ...!!" Αντε μετά να βγάλεις νόημα, αν και απο ο,τι αντιλαμβάνομαι η βαρεμάρα της έχει σχέση με την άβυσσο της ψυχής της..: αλλάζει και συναισθήματα, και στάσεις, και θέσεις, όπως ένας χαμαιλέοντας ... Είναι η ίδια το τραγικό θύμα των κυκλοθυμικών της επιλογών σε μία τέτοια περίπτωση ! Δεν έχω ανταμώσει πιο ρηξικέλευθη συμπεριφορά ! Ο Αλέξανδρος Ρήγας (ηθοποιός, Απόστολος στο τηλεοπτικό σήριαλ :"Δυό Ξένοι") είπε το πιό αντιπροσωπευτικό και καθοριστικό για τέτοιες περιπτώσεις :"...η γυναίκα, αδελφούλα, όταν έχει το καλό δεν το κοιτάει και δεν το εκτιμάει, αλλά ψάχνει για το καλύτερο, όταν όμως βρεί το χειρότερο δεν φεύγει, γιατί πού θα 'βρεί καλύτερα..; Με εννόησες αδελφούλα ;" Αυτά τα έλεγε στην Εβελίνα Παπούλια που έκανε "νερά" (σύμφωνα με τον ρόλο) στην σχέση της με τον Νίκο Σεργιανόπουλο (Κωνσταντίνος στο σήριαλ)...

monique
09-06-2006, 23:51
Προς Ηράκλειτο..
Κιόμως έτσι είναι..στις γυναίκες δεν αρέσει να κάνουν τον άντρα τους ό,τι θέλουν. Τους αρέσει να τους κάνουν τα χατίρια αλλά με ένα όριο πάντα και πάλι θα πω ότι αυτό ισχύει και για όλες τις σχέσεις βέβαια. ΟΡΙΑ
Είναι ωραίο να βλέπεις (τουλάχιστον για μένα) ότι ένας άνθρωπος κρατάει χαρακτήρα σε κάποια πράγματα. Έτσι ανεβαίνει στα μάτια σου και μπορείς και να στηριχτείς επάνω του.....κοινώς ασφάλεια.

Η κλασική ατάκα " ήταν πάρα πολύ καλός μαζί μου" απλώς σημαίνει ότι η σχέση μας έφτασε σε ένα σημείο που ο άλλος ήταν προβλέψιμος, ήταν συνεχώς ότι θέλει το κορίτσι μου, σαν να πασχίζει να κρατήσει μια σχέση που απλώς μένει στάσιμη.

αυτάαα...

understracker
10-06-2006, 02:06
Προς Ηράκλειτο..
Κιόμως έτσι είναι..στις γυναίκες δεν αρέσει να κάνουν τον άντρα τους ό,τι θέλουν. Τους αρέσει να τους κάνουν τα χατίρια αλλά με ένα όριο πάντα και πάλι θα πω ότι αυτό ισχύει και για όλες τις σχέσεις βέβαια. ΟΡΙΑ
Είναι ωραίο να βλέπεις (τουλάχιστον για μένα) ότι ένας άνθρωπος κρατάει χαρακτήρα σε κάποια πράγματα. Έτσι ανεβαίνει στα μάτια σου και μπορείς και να στηριχτείς επάνω του.....κοινώς ασφάλεια.

Η κλασική ατάκα " ήταν πάρα πολύ καλός μαζί μου" απλώς σημαίνει ότι η σχέση μας έφτασε σε ένα σημείο που ο άλλος ήταν προβλέψιμος, ήταν συνεχώς ότι θέλει το κορίτσι μου, σαν να πασχίζει να κρατήσει μια σχέση που απλώς μένει στάσιμη.

αυτάαα...

Aνασφάλεια, όχι τέλμα...

Soulfeeling
10-06-2006, 03:02
Προς Ηράκλειτο..

αυτάαα...

..θα μπορούσες να έχεις σχέση με κάποιον που είναι απρόβλεπτος...; ή, πιο ήπια, μή προβλέψιμος..; Το ζήτημα είναι monique πόσο αντέχει κάποιος/α τον/την σύντροφό του/της να είναι μη προβλέψιμος....Κάτω απο ένα τέτοιο ψυχολογικό moto και πέπλο, θα μπορούσε να γίνει και.... έγκλημα ! Θα έλεγα οτι η έννοια μη προβλέψιμος που συντηρεί, κατ' όπως αντιλαμβάνομαι απο τα γραφόμενα σου, μία σχέση, περιλαμβάνει κάποιο μεγάλο ρίσκο, αφού όλοι σήμερα αναζητούμε με τον έναν ή τον άλλον τρόπο το διαχρονικά προσωπικό ..."πόθεν έσχες" του συντρόφου μας :D
..Αραγε γιατί το κάνουμε ; Δεν θέλουμε κάτι να μάθουμε ; Ετσι, για να τονωθεί η περιέργειά μας ; Ισως για να είμαστε σε θέση να αντιμετωπίσουμε κάποια πράγματα στο μέλλον μαζί του/της..; Αυτό τι είναι ; Θέλουμε ή δεν θέλουμε να αναζητούμε διακριτικά ή και αδιάκριτα τί είναι ο/η άλλος/η ; Και αν το κάνουμε αυτό για καιρό, προβλέπουμε ή δεν προβλέπουμε ; Και τούτο με την σειρά του γίνεται συνήθεια ή ανάγκη ; Είναι πιο cool να μην ξέρεις ποιός και που είναι ο/η σύντροφός σου, να μην μπορείς να προσδιορίσεις (προβλέψεις ) που/πως/πότε/εάν τηρεί τις αρχές του/της ;

monique
10-06-2006, 11:56
Ναι ίσως η λέξη προβλέψιμος να μην περικλείει αυτά που εννοώ. Σαφώς και όταν έχει εξελιχθεί μια σχέση, θέλεις όλα αυτά που λες και προσπαθείς να τα αποκτήσεις από την αρχή της γνωριμίας που δεν είναι και κακό εξ' άλλου.
Εγώ κυρίως αυτό που αποζητώ είναι τα όρια και προσπαθώ και να βάζω.. άμα το αναλύσω και λίγο ψυχολογικά, χωρίς να είμαι ειδικός απλά ερασιτέχνης :-) , ίσως το να γίνεσαι κομμάτια για τον άλλον είναι η ανασφάλεια σου(γενικά) το να θες απεγνωσμένα να σε αγαπήσει ο άλλος, πετυχαίνοντας όμως τα αντίθετα αποτελέσματα, να γίνεσαι δεδομένος. Και μην νομίζετε ότι και οι άντρες εκτιμούν μια γυναίκα η οποία γίνεται χαλί γι'αυτούς.
Το προβλέψιμος ή το πολύ καλός μαζί μου θεωρώ ότι είναι αυτό.

Προς understracker...ανασφάλεια γιατί;

Soulfeeling
10-06-2006, 14:51
Ναι ίσως η λέξη προβλέψιμος να μην περικλείει αυτά που εννοώ. Σαφώς και όταν έχει εξελιχθεί μια σχέση, θέλεις όλα αυτά που λες και προσπαθείς να τα αποκτήσεις από την αρχή της γνωριμίας που δεν είναι και κακό εξ' άλλου.
Εγώ κυρίως αυτό που αποζητώ είναι τα όρια και προσπαθώ και να βάζω.. άμα το αναλύσω και λίγο ψυχολογικά, χωρίς να είμαι ειδικός απλά ερασιτέχνης :-) , ίσως το να γίνεσαι κομμάτια για τον άλλον είναι η ανασφάλεια σου(γενικά) το να θες απεγνωσμένα να σε αγαπήσει ο άλλος, πετυχαίνοντας όμως τα αντίθετα αποτελέσματα, να γίνεσαι δεδομένος. Και μην νομίζετε ότι και οι άντρες εκτιμούν μια γυναίκα η οποία γίνεται χαλί γι'αυτούς.

εννοείς όταν γράφεις : " ...χωρίς να είμαι ειδικός απλά ερασιτέχνης :-) " ; Πώς γίνεσαι δεδομένος όταν απεγνωσμένα θές να σε αγαπήσει ο άλλος ; Μήπως εννοείς κοινότυπος/η ; Διότι δεν μπορώ να φαντασθώ οτι δίνει κάποιος/α αγάπη μέσα απο απεγνωσμένες προσπάθειες να συγκινήσει και να τραβήξει το - δυστυχώς μονόπλευρο - ενδιαφέρον του άλλου/ης... Μάλλον προσπαθεί να στηρίξει την τρωθείσα αυτοπεποίθησή του/της.Κατ' εμέ δεδομένος ανθρωπος ή καλύτερα δεδομένη συμπεριφορά, είναι εκείνη που είναι ορατή και αναμενόμενη, ύστερα απο κάποια πρόταση - πρό(σ)κληση,ρητή ή σιωπηρή,ενεργή ή και εντέχνως παραλειπόμενη... Και στα συναισθήματα δεν μπορούμε να μιλάμε για δεδομένες και κοινότυπες συμπεριφορές....Αλλού ναί,εδώ όμως όχι. Οταν αισθανόμαστε,πιστεύω, κάτι για τον άλλον/ην σημαίνει οτι προσλάβαμε και ερμηνευσε η ψυχή μας, έτσι όπως γεννήθηκε, ένα ερέθισμα,μία συμπεριφορά του άλλου/ης, που σαν τέτοια για τον καθένα μας, έχει μοναδικό και ανεπανάληπτο χαρακτήρα..!! Πάντα αισθανόμαστε, ακόμα και την αδιαφορία, εκείνο που διαφέρει είναι ο τρόπος,το μέσο αλλά προπάντων και κυρίως το μέτρο μεταχείρισης και αντιμετώπισής της απο τον καθένα μας,γενικά.....

MSG
10-06-2006, 18:28

monique ayto symbainei otan prospa8eis na katakthseis kapoion kai oxi otan 8es na agaphseis.....otan dhladh eisai pia sigouros/h oti oti einai "dikos" sou,de meneis sthn agaph toy allou,alla bariesai kai psaxneis gia alles "katakthseis"...............

human
11-06-2006, 03:48

αντιθετα παλι θα εκτιμουσα τη γυναικα που γινεται χαλι για μενα .θα γινομουν και γω με τη σειρα μου...αμα ομως δεν νοιαζεται τοτε στα @@ μου και μενα

monique
11-06-2006, 13:00

αντιθετα παλι θα εκτιμουσα τη γυναικα που γινεται χαλι για μενα .θα γινομουν και γω με τη σειρα μου...αμα ομως δεν νοιαζεται τοτε στα @@ μου και μενα

Δεν μιλάω για αδιαφορία, μιλάω για όρια. Το αν θα σε εκτιμά και θα σε σέβεται αυτό θα φαίνεται, θα το καταλαβαίνεις, αλλά μην έχεις την απαίτηση να γίνεται χαλί να την πατήσεις, αυτό λέω.

monique
11-06-2006, 13:15
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Soulfeeling

:wavey: :smokin: εννοείς όταν γράφεις : " ...χωρίς να είμαι ειδικός απλά ερασιτέχνης :-) " ;
εννοώ ότι δεν είμαι ψυχολόγος. Μάλλον όμως εσύ είσαι για να μου δίνεις τέτοιον εμπεριστατομένο ορισμό για την δεδομένη συμπεριφορά :)

Εσύ για να καταλάβω μιλάς για αγάπη; δηλαδή έχεις αγαπήσεις όλες τις κοπέλες με τις οποίες ήσουν. Για μένα υπάρχουν πολλές διαβαθμίσεις από απλό ενδιαφέρον έως και τον τρελό έρωτα που δεν ξέρεις τι κάνεις πλέον. Αλλά αγάπη; χμμ θέλει πολύ χρόνο...δεν το χω νιώσει δεν ξέρω. Θα θελα πολύ να μου δώσεις ένα παράδειγμα για να μπω στο νόημα.
Νομίζω ήμουνα σαφής όμως με τα όρια που είπα. και ναι όρια μπαίνουν ακόμη και στην αγάπη.. πάρε παράδειγμα τους γονείς που φυσικά αγάπουν τα παιδιά τους αλλά πρέπει να τους βάζουν όρια για να διαπαιδαγωγηθούν σωστά.

αυτό για την αδιαφορία και το μέτρο μεταχείρισης υποθέτω ότι εννοείς ότι δεν είναι το τι θα πεις αλλά ο τρόπος που θα το πεις; Εκεί και από δική μου εμπειρία σε διαβεβαιώ ότι δεν υπάρχει συγκεκριμένη συνταγή για να μην πληγώσεις τον άλλον. Ο καθένας μας είναι διαφορετικός, αντιλαμβάνεται διαφορετικά και γω δεν έχω βρει ακόμη τον τρόπο (άλλος πχ θέλει την αλήθεια κατάματα, άλλος δεν θέλει να του πεις τίποτα απλά να φύγεις, κλπ )

monique
11-06-2006, 13:22

monique ayto symbainei otan prospa8eis na katakthseis kapoion kai oxi otan 8es na agaphseis.....otan dhladh eisai pia sigouros/h oti oti einai "dikos" sou,de meneis sthn agaph toy allou,alla bariesai kai psaxneis gia alles "katakthseis"...............

Αν είμαι καλά με τον άνθρωπο που λες γιατί να ψάξω για άλλη κατάκτηση; όταν μια σχέση-είτε μακρόχρονη είτε ενός μήνα- χαλάει κάτι δεν πήγε καλά.
Έχω καταλήξει να πιστεύω ότι ποτέ δεν θα βρω το απόλυτο. Απλώς έπειτα από αρκετές εμπειρίες μαθαίνεις τι θα ήθελες να μην έχεις δίπλα σου και τι να έχεις ως προτεραιότητες και έτσι επιλέγεις τον "καλύτερο".και τον παντρεύεσαι φυσικά!

human
11-06-2006, 15:13

Αν είμαι καλά με τον άνθρωπο που λες γιατί να ψάξω για άλλη κατάκτηση; όταν μια σχέση-είτε μακρόχρονη είτε ενός μήνα- χαλάει κάτι δεν πήγε καλά.
Έχω καταλήξει να πιστεύω ότι ποτέ δεν θα βρω το απόλυτο. Απλώς έπειτα από αρκετές εμπειρίες μαθαίνεις τι θα ήθελες να μην έχεις δίπλα σου και τι να έχεις ως προτεραιότητες και έτσι επιλέγεις τον "καλύτερο".και τον παντρεύεσαι φυσικά!

ρε μανια με το γαμο....τσκ τσκ,μ'αρεσει που η συγχρονη κοινωνια δεχεται ακομα και ανυπαντρες μητερες και μερικες γυναικες θελουν να παντρευτουν...εσεις θελετε,τους αντρες τους ρωτησατε;;;;

monique
11-06-2006, 16:12

ρε μανια με το γαμο....τσκ τσκ,μ'αρεσει που η συγχρονη κοινωνια δεχεται ακομα και ανυπαντρες μητερες και μερικες γυναικες θελουν να παντρευτουν...εσεις θελετε,τους αντρες τους ρωτησατε;;;;

και τι είναι αυτό που σε ενοχλεί στο γάμο; εφόσον ισχυρίζεσαι ότι μπορείς να δοθείς εξ ολοκλήρου σε μια γυναίκα;

η σύγχρονη κοινωνία δεν ξέρει τι της γίνεται...παλαβή είμαι εγώ να μεγαλώνω εγώ παιδί χωρίς πατέρα; ή μήπως αυτές που είναι ανύπαντρες και καλά... οι μεγαλοκυρίες, μεγαλώνουν το παιδί τους αυτές; καμμένα παιδιά είναι αυτά κατά τη γνώμη μου.
Και στην τελική κανένας άντρας δεν πάει με το ζόρι για γάμο... όλοι κάτι θέλουν από αυτόν.

HRAKLEITOS
11-06-2006, 16:38

και τι είναι αυτό που σε ενοχλεί στο γάμο; εφόσον ισχυρίζεσαι ότι μπορείς να δοθείς εξ ολοκλήρου σε μια γυναίκα;

η σύγχρονη κοινωνία δεν ξέρει τι της γίνεται...παλαβή είμαι εγώ να μεγαλώνω εγώ παιδί χωρίς πατέρα; ή μήπως αυτές που είναι ανύπαντρες και καλά... οι μεγαλοκυρίες, μεγαλώνουν το παιδί τους αυτές; καμμένα παιδιά είναι αυτά κατά τη γνώμη μου.
Και στην τελική κανένας άντρας δεν πάει με το ζόρι για γάμο... όλοι κάτι θέλουν από αυτόν.

Μωρέ τι μας λες ρε βλαμμενο?Και γω παιδι χωρισμένων γονιών είμαι!!! Δηλαδή είμαι καμμένος?
Κάθε περίπτωση οικογένειας είναι ξεχωριστή οπως και κάθε παιδί...
Στο μόνο που διαφέρουμε εμείς τα παιδία χωρισμένων γονιών απο τα άλλα είναι οτι έχουμε αντιμετωπίσει μερικές δυσκολες καταστάσεις παραπάνω σε μικρή ηλικία...Αυτό τους ή θα σε κάνει πιο ωριμο ή εντελώς ανώριμο. Εγω πιστεύω οτι ανήκω στην πρώτη κατηγορία και για αυτό δε "τσουβαλοποιώ" ανθρώπους οπως εσύ....

monique
11-06-2006, 23:40
βλαμμένο; χμ....
αν ξαναδιαβάσεις με προσοχή αυτό που έγραψα θα καταλάβεις ότι δεν μιλάω φυσικά για παιδιά χωρισμένων γονιών.