PDA

Επιστροφή στο Forum : Προτεινομενες Ταινιες

hb-prince
28-03-2006, 07:11
hi guys.για να μην καθομαστε μπροστα στα ραφια των βιντεο κλαμπ με τις ωρες και στο τελος παρουμε καμια πατατα,ας συζητησουμε εδω για τις ταινιες που ειδαμε προσφατα και μας αρεσαν.ξεκιναω...
house of wax
καλη ταινια τρομου με το γνωστο σεναριο της παρεας που κανει τη λαθος στροφη και αποδεκατιζεται.στα συν της ταινιας τα πολυ ωραια οπτικα εφε και στα πλην οτι σκοτωνει την παρις χιλτον :D

Nana
28-03-2006, 11:56
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από hb-prince
hi guys.για να μην καθομαστε μπροστα στα ραφια των βιντεο κλαμπ με τις ωρες και στο τελος παρουμε καμια πατατα,ας συζητησουμε εδω για τις ταινιες που ειδαμε προσφατα και μας αρεσαν.ξεκιναω...
house of wax
καλη ταινια τρομου με το γνωστο σεναριο της παρεας που κανει τη λαθος στροφη και αποδεκατιζεται.στα συν της ταινιας τα πολυ ωραια οπτικα εφε και στα πλην οτι σκοτωνει την παρις χιλτον :D

πάρτο πίσω όσο είναι καιρός. Προλαβαίνεις, πριν σε φάνε οι υπόλοιποι όταν μάθουν πως σου άρεσε το house of wax :D Εγώ πάντως θα σας προτείνω να ΜΗΝ πάρετε το Vanity Fair. Σκυλοβαρέθηκα, αφήστε που δεν τελείωνε με τίποτα!

hb-prince
28-03-2006, 12:18
οχι βεβαια!αν ειναι να ντρεπομαστε να μιλησουμε καλυτερα να το παρατησουμε το αθλημα!

Nana
28-03-2006, 12:20
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από hb-prince
οχι βεβαια!αν ειναι να ντρεπομαστε να μιλησουμε καλυτερα να το παρατησουμε το αθλημα!

Έλα καλέ, πλάκα σου κάνω!

Το καθαρμα
28-03-2006, 12:32
Ευτυχως που δεν θα καθομαστε με τις ωρες μπροστα στα ραφια για να μην παρουμε καμια πατατα

hb-prince
28-03-2006, 12:38
οκ γλυκια μου!παντως συμπαθητικη ταινια ηταν και οπως ειπα πολυ καλα εφε και εχει ενδιαφερον να δειτε τα εξτρα στο dvd.οι τυποι εφτιαξαν ενα σπιτι απο κερι!
να δειτε επισης το ΑΓΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΕΝΟ(TOUCHING THE VOID)***αληθηνη ιστορια.
και για τους λατρεις του τρομου
HALF LIGHT***
HORROR IN AMITIVILLE**
και της περιπετειας
Η ΑΔΕΡΦΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ***

*αδιαφορο**μετριο***ενδιαφερον****καλο****τελειο

zografos
28-03-2006, 12:47
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Το καθαρμα
Ευτυχως που δεν θα καθομαστε με τις ωρες μπροστα στα ραφια για να μην παρουμε καμια πατατα :D :D :wavey:

hannibal
30-03-2006, 04:34
Εγω ειδα το London σημερα και δε το μετανοιωσα.Ειχε πολυ φαση.

Video_Phile
30-03-2006, 11:47
Εγω παλι μισω τα καινουργια dvd club.Οποτε παω θα ειναι μια καρεκλογκομενα λουσατη που θα ξερει απο ταινιες οσο ξερει και ο παππους μου,δηλαδη ασχετη.
Οσο για το περιεχομενο...ολες οι νεες ταινιες απο 40 φορες το καθε εξωφυλλο στη σειρα ενω αν βρω τιποτα καλο για τα γουστα μου,η ελληνικη εκδοση σε Dvd θα ειναι για κλαμματα(full screen η Pan and scan,κομμενη,υποτιτλοι του κολου κτλ).
Γενικα δηλαδη μια ασχημη εμπειρια..
Σε αντιθεση με τα παλια βαρβατα βιντεο κλαμπ που καποτε εμπαινες και το ψαξιμο αποτελουσε μια προκληση καθως ανακαλυπτες ταινιες που ουτε που φανταζοσουνα οτι ειχανε κυκλοφορησει ελλαδα.Οι ιδιοκτητες δε...μερακληδες με τα ολα τους..Παραθετω παραδειγμα-συγκριση του τοτε με το τωρα:

ΤΟΤΕ

ΠΕΛΑΤΗΣ:Εχετε μηπως την ΚΑΤΑΡΑ ΤΗΣ ΜΟΥΜΙΑΣ?(Manhattan baby του lucio fulci)
MEΡΑΚΛΗΣ ΒΙΝΤΕΟΚΛΑΜΠΑΣ:Φυσικα και το εχω.Γαμω τις ταινιες.Σκεψου οτι οταν το ειχα φερει μαζι με την ΕΒΔΟΜΗ ΠΥΛΗ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΕΩΣ(Beyond,παλι του fulci)ειχανε ξεσκιστει να νοικιαζονται!Σε ενα μηνα ειχα βγαλει τα λεφτα τους.

ΤΩΡΑ

ΠΕΛΑΤΗΣ:Εχετε μηπως ταινιες του alfred hitchcock?
ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ:Εεεεεε....μμμμμ...(το σκεφτεται λιγο)δεν ξερω,δες στα καινουργια.
ΠΕΛΑΤΗΣ:Ξερεις,κοπελια ο hitchcock εχει πεθανει απο το 1980.
ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ:ΝΑΙ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥ,κοιταξτε στα καινουργια dvd μπορει να τα ξαναβγαλανε!

dalaiklama
30-03-2006, 12:03
Eγώ είμαι πιστός στον Βιντεοκλαμπαζτή μου (ντιβιντοκλαμπατζής, πλέον).

Θυμάμαι ακόμα που δε μου δινε το Pi γιατί "έλα μωρέ, τι το θες, είναι για αλγοριθμάδες η ταινία" και το A Space Odyssey γιατί "'αστο, δεν θα το καταλάβεις".

Aayla
30-03-2006, 12:54
Καλό το θέμα, prince, αλλά μια που λέει ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του, θα το πω κι εγώ:
Με τόσα dvd που σου δίνουν οι εφημερίδες εβδομαδιαίως plus άλλα δύο μηνιαίως του Σινεμά, πού καιρός να νοικιάζω κιόλας????
[και μην ξεχνάμε και την tv...]
Εκτός βέβαια αν βιάζομαι να δω τις καινούριες! ;-)

Video_Phile
30-03-2006, 14:50
πού καιρός να νοικιάζω κιόλας????

Exεις σκεφτει οτι στα dvd club διαλεγεις τι θα δεις,αντι να σου πασαρει ο καθε εκδοτης αυτα που θελει?

Φτυάρι
30-03-2006, 19:01
opos autos o alitis o themos

Το καθαρμα
30-03-2006, 19:32
Τι ψαχνετε ρε παιδια τωρα.
Εγω την εχω κοψει την ενοικιαση εδω και καιρο, εχω μια ξαδελφη στο Κληβελαντ και την αξιοποιησα. Εδω οχι για ενοικιαση αλλα για αγορα και βγαζουν μαλακιες εκδοσεις Γουαιντντσκριν εξω 4Χ3 εδω. 5.1 εξω, μονοφωνικο εδω.
Στα dvd club κομωτριολαγνεια, κοκκινο νυχι με καρδουλα {...}, κι αγιος ο Θεος, για το μονο που ειναι αυτες ειναι να τους την σπας επιτηδες δηλαδη να ζητας ταινιες που εκ των προτερων δεν υπαρχουν και να τις βαζεις να ψαχνουν, μα εδω το ειδα υπηρχε, και να σκυβει να βλεπεις και τιποτα
Και η ιστορια με τα περιοδικα, τις εφημεριδες και τις πιτσες το ξεφτιλισε το θεμα με τα dvd, και οι τιμες βεβαια, ειναι που ειναι εκδοσεις του συρμου, διπλασια τιμη απο εξω.
Ουστ

Nana
31-03-2006, 10:50
εγώ πάλι είμαι μέλος σε 4 βιντεοκλαμπ, 2 συνοικιακά και 2 αλυσίδες. Τελικά όμως αυτό που επισκέπτομαι σχεδόν καθημερινά είναι το ένα το συνοικιακό, γιατί εκτός ότι είναι σχεδόν δίπλα στο σπίτι μου, μετακόμισε πρόσφατα σε τεράστιο χώρο, είναι απόλυτα καλαίσθητο, υπάρχει τεράστια ποικιλία τόσο σε βιντεοκασέτες όσο και σε ντιβιντι, έχει κάνει πραγματικά καλή δουλειά στη χωροταξική κατανομή του υλικού του και η οικογένεια που το έχει και το δουλεύει είναι πάντα με το χαμόγελο στα χείλη και δε σε σχολιάζουν ούτε κι αν τη μία τους ζητάς ποιότητα και την άλλη πχ Βουγιουκλάκη.

Βέβαια, το άλλο συνοικιακό έχει για υπαλλήλους τους mister Κόσμος -που τους επέλεξαν έναν κι έναν!-, αλλά δε φτάνει για να με πείσει να αλλάξω συνήθειες ;-)

hannibal
31-03-2006, 15:51
εμενα παλι δε με νοιαζει πως θα ειναι το βιντεο κλαμπ ουτε οι υπαλληλοι του.Αρκει να εχει τις ταινιες που θελω σε dvd-video.και να ειναι κοντα.
τι σας νοιαζουν οι υπαλληλοι?δεν πας για καφε μαζι τους.ταινια πας να παρεις.

Video_Phile
31-03-2006, 17:23
Nαι,αλλα φαντασου να στην πετανε στα μουτρα και να σε αγριοκοιταζουν και απο πανω.Χωρια που αν θες βοηθεια...
Το θεμα ειναι οτι αν τις ιδιες ταινιες μπορεις να τις βρεις λιγο παρακατω,γιατι να υποστεις την αγενια και ασχετοσυνη του υπαλληλου?

Το καθαρμα
31-03-2006, 19:16
Σωστος ο Video Phile.
Και φυσικα εχει σημασια να κατεχουν το αντικειμενο και να μην ειναι αγενεις.
Το προβλημα βεβαια στην Ελλαδα με τα βιντεοκλαμπ ειναι οι διανομεις, οι εταιριες απλως εκει που εκλειναν το ενα μετα το αλλο ηρθε το dvd και αναστηθηκαν αυτο εφερε βεβαια και την αναγκη για προσληψη πολλων ατομων με τα αναλογα αποτελεσματα.
Εγω απο δυο δεν ειχα παραπονα το Αγορα στα Βριλλησια και το βιντεο νετ στο Χαλανδρι
Ενταξει ρε παιδι μου δεν θελω να ξερεις τον Μπαβα, αλλα τυχαν περιπτωσεις παλιοτερα που δεν ηξεραν τον Λυντς και τον Κρονενμπεργκ

mary
31-03-2006, 23:51
εντάξει παιδιά και πού δεν έχουμε πετύχει παντελώς ασχετους υπαλλήλους
σε βιντεο κλαμπ, να ζητάω το μπραζίλ και να μου δίνει το μπραζιλέρο
και σε μπαρ white russia και να σου φέρνει black
και σε μαγαζί με ρούχα, tweed παλτό και να ρωτάει χωρίς ίχνος ντροπής τι είναι το tweed.
ΚΑΤΩ Η ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΑΣΧΕΤΩΝ! :D

πότε θα δουλέψει ο ταραντίνο στο βιντεο κλαμπ της γειτονιάς μου?????????

Leny
01-04-2006, 01:58
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από mary
πότε θα δουλέψει ο ταραντίνο στο βιντεο κλαμπ της γειτονιάς μου?????????
Όταν θα του "πάρει" για τα καλά πια την δουλειά ο Παρκ Τσαν Γουκ και από την ντροπή του γυρίσει σ'αυτό που ήξερε να κάνει καλύτερα :p

hb-prince
01-04-2006, 12:40
καμια ταινια να δουμε θα προτεινετε η θα συνεχισετε να βριζετε τα βιντεο κλαμπ?

Video_Phile
02-04-2006, 00:58
ρε φιλε σε forum εισαι οχι σε δημοσια υπηρεσια.

hb-prince
02-04-2006, 12:49
ναι.δεν ειναι πρωτη φορα που βαζω ενα θεμα και συζηταμε αλλα νταλα τα μεγαλα της παρασκευης το γαλα!τεςπα...
εγω ειδα εχτες το king kong.ενταξει ενα παραμυθι ηταν και στο παραμυθι μπορουν οι ηρωες να γλιτωσουν απο μερικες χιλιαδες προιστορικα εντομα που τους την πεφτουν.καλη ταινια αλλα μεγαλη.μ'αρεσε πολυ η ερμηνεια του jack black και φυσικα δεν κανω λογο για οπτικα και ηχητικα εφε.ΤΕΛΕΙΑ.

mary
02-04-2006, 17:05
εντάξει είμαστε εκτός θέματος, να μας αφήσετε μεταξεταστέους!

anyway, δες το millions του ντάνυ μπόιλ που εδώ πήγε άπατο.

dalaiklama
03-04-2006, 16:03
Συμφωνω με την Mary.

mans
03-04-2006, 18:16
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από dalaiklama
Συμφωνω με την Mary.

συμφωνώ με τη μαίρη και το δαλάι.

zografos
04-04-2006, 14:07
Εγω συμφωνω με τη μαιρη και τον μανς, αλλα διαφωνω με το δαλαι.

bulletproof
04-04-2006, 17:26
ee ego na diafoniso :D
plaka plaka poli kalo to millions

Leny
04-04-2006, 17:41
Εγω διαφωνώ με όλους :p
Ισως γιατί δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα από το φιλμ, εδώ και δύο μήνες που το είδα. Η προηγούμενη δουλειά του Μπόιλ (σε λίγο δεν θα με θυμάται κανείς) αν και εντελώς διαφορετική μου έχει μείνει περισσότερο.

Μια και ο λόγος για φιλμ που πήγαν άπατα εγώ προτείνω για dvd το Σκοτεινό Νερό του Βάλτερ Σάλες. Μου άρεσε που ο βραζιλιάνος πήρε το φιλμ από την Ασία και το προσάρμοσε στα δικά του δεδομένα. Το φιλμ είναι λιγότερο θρίλερ και περισσότερο ένα οικογενειακό δράμα με φόντο την αποξένωση της μεγαλούπολης. Φοβερό το σκηνικό, το οποίο υποστηρίζει η φωτογραφία και η μουσική του Μπανταλαμέντι. Στο φινάλε το φιλμ τα χαλάει για να δικαιολογήσει το είδος του (δες θρίλερ), αν και πάλι δύσκολα θα ικανοποίησε τους φαν του είδους, παίρνοντας πιθανόν από εκείνους και μια θέση στην στήλη "οι χειρότερη ταινία όλων των εποχών"
Και αν πάλι το φιλμ σε απογοητεύσει πάντα υπάρχει κατά την γνώμη μου ένας λόγος που θα πεις δεν βαριέσαι: η Τζένιφερ Κόνελι :-)

Kurt Cobain
05-04-2006, 01:01
Θυμάμαι ακόμα που δε μου δινε το Pi γιατί "έλα μωρέ, τι το θες, είναι για αλγοριθμάδες η ταινία" και το A Space Odyssey γιατί "'αστο, δεν θα το καταλάβεις".

Dalai, o dikos mou videoclubatzis mou xaraktirise to the Dolls ws "euxaristi" tainia.... :sleep:

preacher man
05-04-2006, 03:41
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από zografos
Εγω συμφωνω με τη μαιρη και τον μανς, αλλα διαφωνω με το δαλαι.

καλα τον ιδιο ακριβως αστεισμο σκεφτομουν να κανω κ γω!

μπραβο ζωγραφε, εισαι φοβερος! :p

Nana
06-04-2006, 10:22
πάρτε και καμια κλασική! Χθες είδα για εικοστή φορά το: "η κυρία εξαφανίζεται" και δεν το μετάνιωσα καθόλου! Μου έφτιαξε τη διάθεση!

zografos
06-04-2006, 13:44
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από preacher man

καλα τον ιδιο ακριβως αστεισμο σκεφτομουν να κανω κ γω!

μπραβο ζωγραφε, εισαι φοβερος! :p ειμαι φοβερος επειδη σκεφτηκα το ιδιο αστειο με σενα?
Πρεπει να εκτιμας πολυ τον εαυτο σου ε?

υ.γ.το ξερω

hb-prince
07-04-2006, 10:15
μιλαμε για γελιο.ο τυπος με τα γυαλια δεν παιζεται!δειτε το και δε θα χασετε!

preacher man
08-04-2006, 06:50
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από zografos
ειμαι φοβερος επειδη σκεφτηκα το ιδιο αστειο με σενα?
Πρεπει να εκτιμας πολυ τον εαυτο σου ε?

υ.γ.το ξερω

thank you captain obvious! :p

δλδ αυτο ακριβως που ειπες εννοουσα αλλα εννοειται πως δεν το πιστευω (εξου κ η φατσα με τη γλωσσα)...

hannibal
11-04-2006, 16:12
Προτεινω το Everything is illuminated που βγηκε κατευθειαν σε dvd.

The Bride
12-04-2006, 21:58
The heart is deceitful above all things-eidika me thn fasaria pou egine karaleei...

bulletproof
14-04-2006, 15:10
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από The Bride
The heart is deceitful above all things-eidika me thn fasaria pou egine karaleei...

ti vgike se dvd?

The Bride
15-04-2006, 15:13
elpizw pws nai bulletproof-ean oxi akoma sthn ellada elpizw twra pou paixthke sthn amerikh na to feroun kai edw

navar
17-04-2006, 20:27
axou kale afou ta xwnate prin giati to xalasate kai to ksanagyrisate pali se tainies....adikia....

as kanoume ena thema tou still

"xwsta eleythera gia oti se enoxlei"

nana mhpws se ekeino to videoclub douleyan kai oi miss kosmos???
kai an nai pou akrivos einai....
pantos exei poly plaka na piaseis syzhthsei me ypallylo se videoclub den kserei xrhsto kai esy apla ton kseftilizeis....ekdikise gia tin emfanish tou kai tis gomenes pou sou fage,,,,,

ta pragmata einai apla pantos sthn epillogh tainias....mpeneis internet....vlepeis ayto pou thes ...psaxneis sta site ton videoclub......vriskeis ton kwdiko...perneis thl.....kai les...Glykia xaritomeni anistoriti ksanthia me to kayto mini mou kratas se parakalo to -8756 kai o kwdikos mou einai aytos....

i ksanthia sastizei kai rwtaei me apolyti fisikotita ma kala pou vrikes ton kwdiko kai meta esy prepei na kathiseis na ths eksigiseis ta vasika....modem is......klp klp ospou na ftaseis sto site tis etaireias....ouf polla eipa

dalaiklama
18-04-2006, 00:30
Xαχαχαχα, σωστός ο Navar. The pen is mightier than the sword, και η σινεκουλτούρα είναι mightier than ο μίστερ Κόσμος στο βιντεοκλάμπ της Νανάς.

:-)

Nana
18-04-2006, 10:25
Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από navar

nana mhpws se ekeino to videoclub douleyan kai oi miss kosmos???
kai an nai pou akrivos einai....

μπα φίλε μου! Μόνο αγοράκια διαθέτει το κατάστημα!

hannibal
04-05-2006, 03:54
Προτεινω το Factotum.Μ'αρεσε πολυ.το μικρο διαμαντακι της χρονιας που περασε για μενα.ειδικα αν εισαι φαν του Bukowski...μ'αρεσε πολυ περισσοτερο απο το Barfly.

larry_tsoukou
06-05-2006, 16:02
M:I:III gamaeiiiiiiiiiii na to deite opos kai dipote...!

Magisa
11-05-2006, 20:12
ego proteino na deitai to silent Hill.

einai poly kalo

kamia sxesh me ta persina thriler. ;-) ;-) ;-)

hannibal
19-05-2006, 06:10
Προτεινω το Kiss kiss bang bang!

Leny
19-05-2006, 12:54
Προτείνω το Stay του Μαρκ Φόρστερ.
Το είδα προχθές και ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη. Ίσως να ήταν και το γεγονός ότι το είχαν θάψει όλοι και εγώ εντυπωσιάστηκα.
Πραγματικό επίτευγμα οπτικά και όχι και τόσο επιτηδευμένο όσο κατηγορήθηκε.
Μαζί ίσως με τον αριστουργηματικό Άγνωστο Κόσμο οι δύο πιο υποτιμημένες ταινίες της σεζόν ...με διαφορά

mexican
20-05-2006, 18:58
Προτεινω το crash!φοβερη ταινια βραβευτηκε με oscar καλυτερης ταινιας!καθως επισης και το king kong!!!ααα και μην ξεχασετε την αυτοκρατορια των λυκων!! :-)

bulletproof
22-05-2006, 12:30
The heart is deceιtfull above all.
Palindromes
May
Eρεβος

hannibal
06-06-2006, 04:45
Keane!πολυ καλη...

bulletproof
11-06-2006, 17:46
the mirror mask

floyd21
11-06-2006, 20:04
THE CROW
PATRIOT
Kwdikas Timis

Black Jack
11-06-2006, 22:52
Ο κωδικας τιμης ειναι κορυφη!!!
Επισης {LEON}!!!
και {διαπυρος και σιδηρου}!!!

hannibal
17-06-2006, 05:31
Προτεινω το Hustle & flow.Ενω δε μ’αρεσει αυτο το ειδος μουσικης η ταινια μου αρεσε πολυ.

bulletproof
20-06-2006, 18:22
breakfast on pluto
to eida sto sinema to eida kai se dvd
feel-good tainia me enan apisteuto cillian murphy kai ena katapliktiko soundtrack

daoni23
10-07-2006, 12:14
ΣΑΡΚΑ ΚΑΙ ΑΙΜΑ

ο ρομπ ζομπι ξαναχτυπα...

zografos
20-07-2006, 17:53
ΣΑΡΚΑ ΚΑΙ ΑΙΜΑ

ο ρομπ ζομπι μας ξαναχτυπα...

karib
22-09-2006, 02:27
Ξεκινω ετσι: μην με πειτε τρελο! Απλα διαβαστε...

Δεν ειμαι ο φανατικος κινηματογραφοφιλος. Σινεμα δεν παω. Προτιμω την ησυχια του σπιτιου.
Λιγες ταινιες dvd, επιλεγμενες, απο κριτικες, αποψεις αλλων που τις ειδαν κλπ.
Για να ειμαι ειλικρινης, το σπορ των dvd το ανακαλυψα μολις τα τελευταια χρονια.

Δεν μπορουσα ποτε να πιστεψω οτι θα μου συνεβαινε αυτο που μου συνεβη.
Μερικες ταινιες απλα μου παιρνουν εντελως το μυαλο.
Ποιες ειναι αυτες: θα σας πω, αν και ο καθενας μπορει να πει αλλες που τον εξιταρουν.
Θεωρω καταπληκτικες (και ο καταλογος αργα αλλα σταθερα θα μεγαλωνει πιστευω) τις: snow queen(2004), vidocq, sleepy hollow, from hell.
Με τρελαινουν: Gladiator, Kingdom of Heaven και τελος...Tristan & Isolde.

Χθες ειδα την Tristan & Isolde.
Περιττο να πω οτι σκεφτομαι την ταινια ξυπνιος(σαν να ονειρευομαι), με συνεπηρε τοσο που λες κι επαιζα εγω σε αυτην.
Μου θυμισε αυτο που λενε: σε ποια ταινια θα ηθελες να εχει παιξει?
Μπλοκαρα, μεταφερθηκα νοερα μεσα στο περιβαλλον της εποχης.
Εφτασα στο σημειο να θελω να μπω σε μια χρονομηχανη αν υπηρχε και να ζουσα για λιγο αυτη την ιστορια. Τι δεν θα δινα!
Εφτασα στο σημειο(ξερω, με λετε τρελο απο μεσα σας πλεον, αλλα εγω συνεχιζω, καπου πρεπει να τα πω, ελπιζω εδω να βρω κατανοηση!), να θελω να ζησω στον

μεσαιωνα, οπως ακριβως στην ταινια.
Νιωθω σαν να παγιδευτηκε ο εγκεφαλος μου και ο συναισθηματικος μου κοσμος μεσα στην ταινια. Ταυτιστηκα πληρως. Τριπαρα εντελως!

Τι αλλο να πω...κι αλλα πολλα θα ηθελα αλλα πρεπει προς το παρον να ζησω μεσα σε αυτη την πεζη καθημερινοτητα που βιωνουμε οι πιο πολλοι απο μας.Nothing

special. Οχι οτι η ζωη μου δεν παει καλα, καθε αλλο, αλλα αυτο που ηταν στην ταινια, ηταν το κατι αλλο, και θα ηθελα να το ζησω.
Θα μου πεις, αντε τωρα και πως να γινει που δεν μπορεις να ζησεις τα παραμυθια και τους θρυλους! Σωστα, δεν αντιλεγω...

Συνεχιζω τα τρελα μου(αυτοσαρκασμος):
εφτασα στο σημειο να θελω να ξανανιωσω ετσι οπως οταν ειδα την ταινια. Σαν να την βλεπω συνεχως ολο το 24ωρο σε ενα ατελειωτο repeat.
Να σκεφτομαι πως μπορω να αλλαξω την ζωη μου να εμοιαζε εστω και λιγο με ολα οσα ειδα...
ok, καπου κι εγω εχω χασει το κουβαρι. απλα η ταινια μου εκανε ζημια!

Δεν ξερω, ακουω τις αποψεις σας. Εσεις δεν νιωσατε ποτε μια ανικητη επιθυμια να ζησετε κατι που ειδατε? Δεν το λαχταρισε η ψυχη σας?
Τι πραξατε για να καλμαρετε και να αποτοξινωθειτε?
Παντως για μενα ειναι μια γλυκια αισθηση η ταινια και οτι μου αφησε που δεν θελω να σβησω και να χασω απο τη σκεψη μου...

Ο λογος σε σας.

hannibal
22-09-2006, 05:14
Ολα αυτα για το Tristan & Isolde? :wow:
Και μενα μου χει τυχει να ξετρελαθω με καποιες ταινιες.
Σου προτεινω να το αγορασεις σε dvd και οποτε σου 'ρχεται να το ξαναβλεπεις.
Επισης σου προτεινω να δεις το Λανσελοτ αμα δε το εχεις δει.Θα σου αρεσει.

bulletproof
22-09-2006, 14:36
ego pali sigkinithika me to the hills have eyes..sthn skhnh ths epithesis sto troxospito:baby:

DI tourist
22-09-2006, 15:37
ego pali sigkinithika me to the hills have eyes..sthn skhnh ths epithesis sto troxospito:baby:

:D :D :D
Ποσο πιο μουφα μπορει να ειναι μια ταινια?!?!?!
τετοιο σεναριο παιζει να το γραφα κι εγω τωρα που ειναι εξεταστικη και βαριομαστε τη ζωη μας... :p

Ασε που την πεσανε οι mutants στην κοπελια που παιζει την Claire στο Lost!

Duke
23-09-2006, 19:10
εφτασα στο σημειο να θελω να ξανανιωσω ετσι οπως οταν ειδα την ταινια. Σαν να την βλεπω συνεχως ολο το 24ωρο σε ενα ατελειωτο repeat.
Να σκεφτομαι πως μπορω να αλλαξω την ζωη μου να εμοιαζε εστω και λιγο με ολα οσα ειδα...
ok, καπου κι εγω εχω χασει το κουβαρι. απλα η ταινια μου εκανε ζημια!

ego pantos afto to leo tyxh k oxi trella...
lucky u

karib
09-10-2006, 01:13
http://www.ti.tristanandisolde.net/

Εδω βρηκα κοσμο που εχει χασει τα λογικα του με την ταινια:

http://www.ti.tristanandisolde.net/viewtopic.php?t=76
http://www.ti.tristanandisolde.net/viewtopic.php?t=51

grnemo
10-10-2006, 02:45
Εγώ αυτό το έπαθα με το The Notebook. Πήρα και άλλα παλικάρια στο λαιμό μου που τους είπα να το δουν. Αφήστε. Καταστράφηκα. Ακόμα και αν την δω ξανα τώρα, πάλι θα καταστραφώ. Ταινιάρα!

karib
10-10-2006, 13:55
Ετοιμαζομαι να την δω κι αυτη. Αλλα τι να πω, η λεξη με 'συνεπηρε', ειναι πολυ λιγη. Μαλλον για τηλεμεταφορα σε εκεινη την εποχη μιλαμε...

karib
12-10-2006, 14:36
Να ζητησω να μου πειτε αλλες παρομοιες ταινιες, αυτου του επιπεδου σαν το Tristan-Isolde, με ιστορίες αγάπης στην μεσαιωνική Ευρωπη? Εχω ελπιδες?

papagrigor
09-11-2006, 22:14
:cool: εδω πειτε τι να παρω για να μην ψαχνω 23986723874 ετη φωτος και στο τελος δεν παρω τπτ:-(

jacob
09-11-2006, 22:25
mia einai h tainia, h opoia kator8wnei na sunduasei gelio, tromo, agwnia, xara kai 8eia dikh.....

DAGON

PiCoMiKe
09-11-2006, 22:31
mia einai h tainia, h opoia kator8wnei na sunduasei gelio, tromo, agwnia, xara kai 8eia dikh.....

DAGON
Mia kalh arxh 8a hto epishs me thn tainia Control Factor.
Ekplhktiko cast, alhsmonhtes ermhneies, senario pou provlhmatizei!!
;-)

jacob
09-11-2006, 23:36
isws na exeis kapoio dikio....
kaluterh arxh 8a ginei me to control factor. einai polu psagmenh tainia.....
me to pou th zhtas anevazeis trelo rspct lvl sthn wraia kopela pou vrisketai sto tameio tou video club, kai toso polu h8eles na ths milhseis alla dene vriskes ton katallhlo tropo...

papagrigor
10-11-2006, 14:08
eida ena oreo teniaki legete to perasma tou xeimona, winters passing, ed harris kai alloi plaka ihe

papagrigor
10-11-2006, 14:09
isws na exeis kapoio dikio....
kaluterh arxh 8a ginei me to control factor. einai polu psagmenh tainia.....
me to pou th zhtas anevazeis trelo rspct lvl sthn wraia kopela pou vrisketai sto tameio tou video club, kai toso polu h8eles na ths milhseis alla dene vriskes ton katallhlo tropo...

den ine kamia teliomenh koultoura etsi? distihos den ehi kopeles to video klamp shit

papagrigor
10-11-2006, 14:10
episis kalo itan ke to kiss kiss bang bang, prototipi ploki

jacob
10-11-2006, 14:58
E allaxe video club.....
oxi re c mhn agxwnesai, den einai culturiarikh, mia foverh tainia drashs einai......

papagrigor
13-11-2006, 20:33
mad max forevah http://images.amazon.com/images/P/6305075379.01.LZZZZZZZ.jpg

jacob
13-11-2006, 20:51
pragmatika...
kai malista trilogia (to trito meros vevaia einai na to klain k'oi regges).
otan prwtovghke erapse istoria

papagrigor
25-11-2006, 21:58
asxeto, to treiler gia to harry potter 5 vgike?

mans
27-11-2006, 16:07
asxeto, to treiler gia to harry potter 5 vgike?

τρέιλα όχι.
μόνο ένα τίζερ που μπορείς να βρεις εδώ (http://comingsoon.net/films.php?id=4661)

papagrigor
03-12-2006, 21:16
ida to casino roayal--gamato itane!! i skini me to shini ke tin karekla itan ola ta lefta episis i skini stin arhi me to kinigito pano stin ikodomi:D

jacob
03-12-2006, 21:39
ena einai to h8iko didagma touths ths uperparagwghs: h aston martin feugei me terastia eukolia akomh kai sthn eu8eia (kai anapodogurizei 3-4 fores). kai lew egw: kala vre aderfe afou eisai praktoras kai 8es amaxi gia sklhrh xrhsh, giati den epairnes ena saxorallo apo ton kur paraskeua, to opoio diapistomena pataei san traino kai kostizei kai pio fthna.... e?????? :confused: :confused:

Morgoth
03-12-2006, 21:45
Τα saxorallα χρειάζονται δρόμο με λακούβες για να πατήσουν καλά, γι αυτό εξ'άλλου έκαναν πάταγο στην Ελλάδα. Στο Μαυροβούνιο οι δρόμοι είναι σαν πίστες F1 (το δείχνει και στην ταινία ότι όλοι εκεί είναι ματσό) και δεν είναι στο φυσικό τους περιβάλλον οι αναρτήσεις του κυρ Στέλιου.

jacob
03-12-2006, 21:53
koita se auto isws exeis dikio, opote paw paso. sto monte negro einai trela matsa btw, ontws einai etsi opws ta edeixe. eixa paei perusi me tou patera mou thn brabus kai eniw8a meionektika, me edeixnan me to daktulo kai eniw8a na elegan: ti hr8e na kanei edw o ftwxompines, fantazomai 8a koimatai sta xwrafia to vradu...
kagkoures :angryfire

papagrigor
04-12-2006, 16:03
Παρεπιπτόντως η 'Αστον Μάρτιν γυρίζει εφτά φορές και μάλιστα είναι ρεκόρ, το είδα στα γυρίσματα. :angryfire

papagrigor
04-12-2006, 16:06
Παιδιά άσχετο, βλέπετε καθόλου άνιμε, ιαπωνικά;

Κατέβασα πρόσφατα μία αυτοτελή σειρά επεισοδίων με τον τίτλο Fooly Cooly ή αλλιώς FLCL ή Foory Coory. Πολύ καλό, πάρα πολύ καλό αν σας αρέσουν τα εντελώς ξεφεύγα, με αρκετό γέλιο, άνιμε. :wavey:

Highlander
07-12-2006, 17:10
Παρε το Butterfly Effect γιατι μολις βγει το δυο(που ακουσα οτι ειναι μεγαλη πατατα) δεν θα το βρισκεις με τιποτα!!;-)

papagrigor
08-12-2006, 20:18
Παρε το Butterfly Effect γιατι μολις βγει το δυο(που ακουσα οτι ειναι μεγαλη πατατα) δεν θα το βρισκεις με τιποτα!!;-)

ne to ida.kalo itane :p

papagrigor
11-12-2006, 15:03
pedia xerete an mporw na vrw Athina se kapio dvdadiko tenies tou Toshiaki Toyoda? Peite kana kalo magazi sto kentro pou na ehei pikilia. Milaw gia pvlhsh ohi enikiash. :blush:

papagrigor
11-12-2006, 17:16
to ehei dei kaneis to the impostor? kalo ine. Apo mikrh istoria tou Phillip K. Dick. To A Scanner Darkly gamise :p

Palpatine
14-12-2006, 18:09
:cool: εδω πειτε τι να παρω για να μην ψαχνω 23986723874 ετη φωτος και στο τελος δεν παρω τπτ:-(

Πάρε το "Jenna Jameson is The Masseuse"

papagrigor
14-12-2006, 21:46
tsontex? o yeah

Palpatine
15-12-2006, 12:01
Δεν είναι τσόντες, είναι ερωτικές ταινίες.

Πες μου με το χέρι στην καρδιά, τι προτιμάς να δεις; Ισλανδικό πειραματικό κινηματογράφο ή μία επιτυχία της Jenna;

papagrigor
15-12-2006, 14:30
katevazo tsontes apo to net :p:p

Palpatine
15-12-2006, 15:25
Όλοι το κάνουν και όποιος το αρνείται είναι ψεύτης. Μερικές φορές νομίζω ότι το ιντερνετ δημιουργήθηκε μόνο για να μπορούν όλοι να έχουν ελεύθερη πρόσβαση στις ερωτικές ταινίες (ή αλλιώς pr0n!)...

jacob
15-12-2006, 15:42
tis hardcore mporeis na tis apokaleis kai erwtika 8riler :D

Nagoual
15-12-2006, 16:30
the departed from pirato black dalia einai ligo bareto

coyote
15-12-2006, 16:52
Zhthsre se copia to o anemos xoreuei to krithari.
tainiara

papagrigor
15-12-2006, 17:20
asheto ida to crash tou kroneberg xana, to iha dei paliotera kai den mou arese, alla tora mou ekane pio megalh entiposi ..poli kalo...:sleep: :baby:

o j g ballard ine.......

papagrigor
31-12-2006, 17:15
pedia pite protaseis gia road movies.

xerei kaneis pos grafete to zabrinskie point??:D

Duke
01-01-2007, 16:47
http://www.cine.gr/film.asp?id=2268

grafetai etsi Zabriskie Point :)

Kalh Xronia!!!

papagrigor
01-01-2007, 22:32
tnx! pedia protinete tenies road

Barry Πλύντον
31-01-2007, 12:15
Easy Rider (1969)
Thelma and Louise (1991)
Y Tu Mama Tambien (2001)
They Drive by Night (1940)
Freeway (1996)
Get On the Bus (1996)
Road Trip (κατέβασε τη ντομάτα, αστείεύομαι)
Sugarland Express (1974)

πιστεύω πως μπορούν να χαρακτηριστούν και road movies:
The Motorcycle Diaries (2004)
Natural Born Killers (1994)
The Road Warrior (1982) ή καλύτερα Mad Max
Transamerica (2005)

ελπίζω να βοήθησα

Palpatine
31-01-2007, 16:35
Και μία ακόμα road movie

The sure thing

papagrigor
08-02-2007, 19:52
yo-- ehete dei to to diko mou aintaho? oreo teniaki---tnx pedia --yo:baby:

papagrigor
08-02-2007, 19:58
ida to revolver tou guy richie ti mlk theeee mou, den mou arese, poli xameno. ena yo se ola ta kala teniakia, to snakes on a plane poli sosto, to blood mountain kaloutsiko :D, to aroma egrapse.

ena yo sto Bella Lugozi pou itane prezaki, :p
:sleep: :wavey:

papagrigor
08-02-2007, 20:02
Easy Rider (1969)
Thelma and Louise (1991)
Y Tu Mama Tambien (2001)
They Drive by Night (1940)
Freeway (1996)
Get On the Bus (1996)
Road Trip (κατέβασε τη ντομάτα, αστείεύομαι)
Sugarland Express (1974)

πιστεύω πως μπορούν να χαρακτηριστούν και road movies:
The Motorcycle Diaries (2004)
Natural Born Killers (1994)
The Road Warrior (1982) ή καλύτερα Mad Max
Transamerica (2005)

ελπίζω να βοήθησα

fxaristo man, tha ta do elpizo na ta vro na ta katevaso giati allios...TO POULO

terezoulini
11-02-2007, 01:42
Να ζητησω να μου πειτε αλλες παρομοιες ταινιες, αυτου του επιπεδου σαν το Tristan-Isolde, με ιστορίες αγάπης στην μεσαιωνική Ευρωπη? Εχω ελπιδες?

Shakespeare in love? :love2: :wavey:

Aris_dj_77
11-02-2007, 04:05
den exo dei kanena apo ayta pou lete.......

alla oso floriko kai an akougetai .....sxedon dakrisa me to moulen rouge........

kurt_cobain
19-06-2007, 19:48
egw epa8a kati paromoio m t arwma.eixa doiavasei t vivlio k eixa 3etrela8ei.otan oiga cinema n t dw,st prwto misawro m arese toso poly,pou m epiase ponokefalos!!!

knut
02-07-2007, 23:33
Δεν ειμαι ο φανατικος κινηματογραφοφιλος. Σινεμα δεν παω. Προτιμω την ησυχια του σπιτιου.

mallon gi'auto ;p

trouble
22-01-2008, 10:34
Denzel Washington producer/protagonist

THE GREAT DEBATORS

Είναι μια απίστευτη ηστορία που έχουμε την υποχρέωση να δούμε για να μάθουμε την ίστορια, έστω και απο ένα έργο, για τους μάυρους στην Αμερική την εποχή του 1935 και μετά.

Και αυτό με βαρή τόνο το λέεω γιατί όταν το δείτε θα καταλάβετε.

ghadhika
22-01-2008, 20:50
Καλό θα ήταν να έκανες το thread, στο subforum "The movie talk". Κάποιος mod ας το μετακινήσει.

trouble
23-01-2008, 02:28
Michael.Clayton.Universal

θριλλερ/Ντραμα

Υπόθεση
¨Ο Michael Clayton (George Clooney) σαν δικηγόρος ενός απο τα μεγαλύτερα δικηγορικά γραφεία εμπλέκετε σε ενα πολυ καλό εαν οχι και βασική αλήθεια που θα καταστρέψει πολλούς και θα χαθούν πολλα εαν δώση αυτό που έχει στα χέρια του.

Μπορεί να πάει και για ΟΣΚΑΡ....

Θα σας την πρώτεινα σαν έργο που αξίζει!!

ghadhika
23-01-2008, 07:43
Αναγκαστικά θα σου πω τα ίδια που σου είπα και για το Great Debaters. Κάνε τα threads στο subforum, "The Movie Talk".
Το ότι εντελώς κατά τύχη διαφημίζεις το screener, το αφήνω ασχολίαστο.

trouble
24-01-2008, 08:04
Ok, δεν είδα αυτό που εγραψες στο debators. Και το σκρεενερ που άφησες ασχολίαστο έφυγε. Αλλά αυτή είναι η αλήθεια!!

Chinaski
27-07-2009, 15:36
Loipon twra teleutaia exw kseskistei na pernw malakies.Den exei oute mia kali tainia pou na mhn thn exw dei,i na mhn einai sto kinhmatografo h na mhn to exei to videoclub.
Epsaxna to TRACEY FRAGMENTS teleutaia,dn to eixan anagasthka na to dw sto internet.Opoiadhpote tainia pou sas arese kai ths dinetai ena 7-8,peite tin mou.
Kai egw apo tin meria mou tha sas simvouleusw na deite tis eksis tainies:
A BITTERSWEET LIFE.(Apisteuti tainia.Koreatiki,me poli kales ermhnies kai gamw tis skinothesies.I istoria einai panw katw klassiki se genikes grammes alla exei polli wrees faseis.Exei MAGIKI mousiki,kai tha sas xortasei.auti i tainia einai ena kalo 9 me 10 mi sas pw!)
BARFLY.(H tainia einai ena dihghma apo ton kai gamw poihtes kai sigrafeis BUKOWSKI.Pezei o Mickey Rourke otan den eixe gamhsei akoma to proswpo tou.Katapliktiki ermhneia kai mia poli kali tainia.)
BURN AFTER READING.(Kala auti i tainia ta spaei.Ena tha sas pw:Adelfoi Coen,an kai merika palia tous dn maresoun.Exete na xortasete asteio kai treles faseis kai skhnothesia apo tous coen.Pezoun OI gnwstoi ithopoioi!)
Auta gia twra.Kai epidi petate oloi rhta tha petaksw kai egw ena.

If you want to know what God thinks about money,look at the people he gave it to.
-Dorothy Parker-

hermos
15-08-2009, 19:39
Katapliktiki tainia einai to The dark knight (o skoteinos ipotis). Tainiara. Fovero senario kai foveroi ithopoii.

petrosdaras
06-03-2010, 01:28
Δωστε τισ προτασεις σας για καλες ταινιες που εχετε δει.

Αρούκος
06-03-2010, 01:43
Μα δώσε κι εσύ βρε παιδί μου έτσι μια ιδέα να 'χουμε.. αν αρχίσει ο καθένας να ποστάρει εδώ τι ταινία του αρέσει θα βαρεθείς να διαβάζεις τίτλους ταινιών..θέλεις κάτι συγκεκριμένο; Είδος βασικά πες...και γενικά τι στυλ η ταινία.. αυτά :p

petrosdaras
06-03-2010, 15:33
Μα δώσε κι εσύ βρε παιδί μου έτσι μια ιδέα να 'χουμε.. αν αρχίσει ο καθένας να ποστάρει εδώ τι ταινία του αρέσει θα βαρεθείς να διαβάζεις τίτλους ταινιών..θέλεις κάτι συγκεκριμένο; Είδος βασικά πες...και γενικά τι στυλ η ταινία.. αυτά :p

Βασικα περιπετειες . Ειδα προσφατα το 2012 ηταν φοβερο το συστηνω να το δειτε!

ghadhika
07-01-2011, 22:25
Αν κανονίσεις να πας κινηματογράφο με το (wannabe) έτερον ήμισυ, πιθανότατα θα διαλέξεις καμιά κωμωδία ή κάνα chick-flick με την Jennifer Aniston ή την Katherine Heigl, ειδικά αν είναι από τα πρώτα ραντεβού.
Όμως έχω ακούσει να πάνε σε ραντεβού στο Saw και μου έφυγε το scalp!
Εσείς σε ποιες περίεργες date movies έχετε πάει?
Να αρχίσω με μένα αναφέροντας το Panic Room! Εντάξει, δεν είναι και το πιοοο extreme αλλά δεν είναι και η πιο κλασσική επιλογή.
Περιμένω τα δικά σας...

Scarlett
07-01-2011, 23:03
Και εγω στο saw πηγα πρωτη φορα ραντεβου με τον φιλο μου !!!!
Χαχαχαχα!!!!!!
Μια αλλη φορα πηγα στον Κυριο Ιμπραημ και το Κορανι με τον Ομαρ Σαριφ.Πολυ ωραια ταινια..

A και εχω παει και στον Εξορκισμο της Εμιλυ Ροουζ.
Ο συνοδος μου ειχε τρομαξει πιο πολυ απο μενα.
ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ!

hannibal
13-01-2011, 13:00
Σα την date movie του Travis Bickle καμια... :D

ghadhika
14-01-2011, 01:03
Σα την date movie του Travis Bickle καμια... :D

Τι θέλει να πει ο ποιητής; Την πήγες στον Ταξιτζή;

hannibal
25-01-2011, 21:04
Τι θέλει να πει ο ποιητής; Την πήγες στον Ταξιτζή;

Αναφερομαι στην ταινια που διαλεξε ο Ταξιτζης να παει την κοπελα... (μαλλον δε θυμασαι τη σκηνη)

ElinaK
29-04-2011, 20:03
παιδια θελω να μ δωσετε ιδεες για ταινιες γτι ειμαι λιγο ασχετη..
αλλα για κωμοδιες κ ταινες δρασης κ τετοια! οχι θριλερ! ευχαστω :):p

Void
29-04-2011, 20:13
Δες τον Borat. :-)

Αινείας
29-04-2011, 20:17
Don't Mess With The Zohan
Kαι δράσης και κωμωδία...

http://www.youtube.com/watch?v=rCcK-QYJcSU

ghadhika
30-04-2011, 00:14
Ελίνα μου, καταλαβαίνω ότι ψάχνεις να δεις καμιά καλή ταινία αλλά το thread σου είναι υπερβολικά γενικό και δε νομίζω ότι υπάρχει νόημα να αραδιάζουμε ταινίες. Υπάρχουν ήδη άλλα thread με τις αγαπημένες ταινίες από κάθε κατηγορία. Παρακάτω σου δίνω τα links...
http://www.forums.gr/showthread.php?20605-%C6%E7%F4%E5%DF%F4%E1%E9-%F0%E9%EF-%F1%EF%EC%E1%ED%F4%E9%EA%DE-%E1%E3%E1%F0%E7%F3%E9%DC%F1%E9%EA%E7-%F3%F5%E3%EA%E9%ED%E7%F4%E9%EA%DE-%F4%E1%E9%ED%DF%E1-ever!
http://www.forums.gr/showthread.php?2575-%D0%F1%EF%F4%E5%E9%ED%FC%EC%E5%ED%E5%F2-%CA%F9%EC%F9%E4%DF%E5%F2
http://www.forums.gr/showthread.php?34209-%D0%F1%EF%F4%E5%E9%ED%FC%EC%E5%ED%E5%F2-%E1%F3%F4%F5%ED%EF%EC%E9%EA%DD%F2-%F0%E5%F1%E9%F0%DD%F4%E5%E9%F2-%EA%E1%E9-%F4%E1%E9%ED%DF%E5%F2-%EC%F5%F3%F4%E7%F1%DF%EF%F5
http://www.forums.gr/showthread.php?33806-Pop-Corn-Movies
http://www.forums.gr/showthread.php?21851-%C7-%D0%E9%EF-%C8%E5%E1%EC%E1%F4%E9%EA%DE-%D4%E1%E9%ED%DF%E1
http://www.forums.gr/showthread.php?26220-%CA%E1%EB%F5%F4%E5%F1%E7-%F4%E1%E9%ED%E9%E1-%E4%F1%E1%F3%E7%F2!
http://www.forums.gr/showthread.php?3142-Top-5-%CA%F9%EC%F9%E4%DF%E5%F2
http://www.forums.gr/showthread.php?22559-%C1%E3%E1%F0%E7%EC%DD%ED%E5%F2-%D4%E1%E9%ED%DF%E5%F2-%D6%E1%ED%F4%E1%F3%DF%E1%F2

ElinaK
30-04-2011, 13:15
ευχαριστω!:)

Suzana
20-04-2014, 15:19
Come and see..

The Fortress..

Enemies at the gate..

The phantom..

9POTA (2005)..

Admiral (2008)..

- - - - - - - - - -

https://www.youtube.com/watch?v=YFQ3FyiDMuk

Void
20-04-2014, 17:48
Grand Budapest hotel. Εχει κάτι το συγκινητικό αυτή η ταινία. Την προτείνω.

ssdd
21-04-2014, 10:39
A Serbian film

ghadhika
21-04-2014, 13:33
A Serbian film

Είσαι καμένος, το ξέρεις! Μ' αρέσει που την προτείνεις χωρίς κανένα άλλο σχόλιο, λες και είναι για όλους!